Jugosławia i Ukraina: Wojna przeciwko Rosji


 

Jugosławia w 1999 roku – Ukraina w 2014 roku. Historia powtarza się w najdrobniejszych szczegółach. Agresja NATO przeciwko suwerennemu państwu – wojna domowa zainicjowana przez Pakt Północnoatlantycki.

 

Kosowska wieś Raczak, gdzie zabitych terrorystów albańskich podano za cywili i wykorzystano to jako casus belli przeciwko Belgradowi – samolot malezyjski, zestrzelony nad Donieckiem. Odpowiedzialnością za tę katastrofę usiłuje się obarczyć to prorosyjskie siły na południowym wschodzie Ukrainy, to Moskwę.

Te i inne podobieństwa przypominali uczestnicy okrągłego stołu „Wojny na Ukrainie i w Jugosławii: podobieństwa i różnice w taktyce i strategii”. Impreza została zorganizowana przez MIA Rossiya Segodnya.

Pułkownik serbskiej armii w stanie spoczynku, przewodniczący komitetu wykonawczego „Ruch na rzecz Serbii” Lubinko Dżurkowić uważa, że NATO zmierzało w Jugosławii do dwóch celów: zbliżenie się do Rosji i przejęcie pod swoją kontrolę zasobów Kosowa, w tym olbrzymich złóż węgla i rzadkich rud, stosowanych w branży kosmicznej. Pułkownik jest przekonany, że na Ukrainie zastosowano ten sam scenariusz destabilizacji sytuacji, jaki wykorzystano 15 lat temu na Bałkanach.

Siły zachodnie zakończyły obecnie pierwszy etap operacji na Ukrainie, a mianowicie podjęły próbę jej podziału. Obecnie ma miejsce drugi etap: prorosyjskie siły na ziemiach swych dziadków walczą o swoją ojczyznę – w zasadzie – przeciwko NATO.

Bałkany są kluczem do Eurazji, ale również na Ukrainie rozstrzygane są podobne zadania, uważa dyrektor generalny Centrum Ocen i Prognoz Strategicznych Siergiej Griniajew. Jest to ta sama mieszanka geopolityki i gospodarki:

Moim zdaniem w odniesieniu do Ukrainy miejsce dominujące zajmuje kwestia kopalin użytecznych, w pierwszej kolejności jest to węgiel. Ważne znaczenie także ma status kraju tranzytowego dla rosyjskiego gazu. Na tym polega cały tragizm Europy, którą Stany Zjednoczone spychają w przepaść. Rozbudowa przez Rosję zgrupowania wojskowego na Krymie jest odpowiedzią na zagrożenie wojskowo-polityczne, które niewiele zmieniło się po 1999 roku.

Na tym nie koniec. Oba kraje przeżyły swoje kolorowe rewolucje. Jugosławia w 2000 roku, Ukraina w 2004 roku, aby znów wrócić na Majdan pół roku temu. W obu przypadkach ludzie wychodzili na ulice powodowani nadziejami europejskimi. O tym, w co przekształciły się one w Serbii, powiedziała szefowa belgradzkiego Centrum Badań Strategicznych Dragana Trifkowić:

W Serbii kontrola nad procesami politycznymi znajduje się w rękach Zachodu: jest on w stanie kształtować partie polityczne i zawsze może sprowokować nowy konflikt na Bałkanach. Rozruchy, jakie miały miejsce w tym roku w sąsiedniej Bośni, są tego najlepszym dowodem. Zachód dysponuje wszystkimi niezbędnymi mechanizmami.

Wydarzenia w Jugosławii i na Ukrainie cechują także zbrodnie, jakie towarzyszą działaniom zbrojnym, przypomina Dragana Trifkowić:

Są przekonujące dowody na to, że władze Kosowa są zaangażowane w handel narządami ludzkimi. W raporcie szwajcarskiego przedstawiciela Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy napisano o tym szczegółowo. Równocześnie mnóstwo dowodów zniszczono. Można przypuszczać, że podobne rzeczy dzieją się na Ukrainie, skąd napływają doniesienia o pobieraniu narządów od rannych. Boję się, że dowody nigdy nie trafią do wiadomości publicznej.

Według eksperta do spraw wojskowości, pisarza Olega Waleckiego, celem Zachodu jest nie Ukraina w Europie, lecz słaby amorficzny twór, który będzie kontrolowany przez Waszyngton. Wypada zaznaczyć, że na terytorium południowej serbskiej prowincji Kosowa, oddzielonej przemocą w wyniku agresji, podobny twór już utworzono. Kto jest następny w kolejce?
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_08_17/Jugoslawia-i-Ukraina-wojna-o-zasoby-wojna-przeciwko-Rosji-6699/

Reklamy

19 uwag do wpisu “Jugosławia i Ukraina: Wojna przeciwko Rosji

 1. Ale się dzieje,Europa znowu zostaje w centrum wydarzeń we wszystkich dziennikach.
  Znalazłam bardzo ciekawy news!! Ruś Zakarpacka jeszcze na Ukrainie postanowiła
  opuścić faszystowską Ukrainę.Zginęło już 100 Rusinów,a ma być przeprowadzona
  nowa mobilizacja na ogromną skalę.Rusini nie chcą umierać za złodzieja Poroszenko!!

  Polubienie

 2. Drobnymi kroczkami realizowany jest mistyczny plan wladania OFICJALNEGO CALYM SWIATEM
  przez chciwych ,pazernych i pysznych Zydow ,NIEMCOW i ich sługi rozlokowanych w całym swiecie.
  Zapobiec temu jeszcze można i to bez rozlewu krwi.
  PELNY BOJKOT WROGA w każdym jego działaniu,od prowokowania po darowizny,
  przymilania i ogłupiania religijnego !

  Polubienie

 3. Dmytry Jarosz
  Straszy i sam w strachu

  Kijowskie władze nie kontrolują Prawego Sektora. Potwierdza to również ostatnie demarche ultranacjonalistów pod adresem MSW Ukrainy – oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Lider Prawego Sektora Dmytro Jarosz wysunął wcześniej ultimatum z żądaniem czystki kadrowej w MSW, grożąc w przeciwnym przypadku wysłaniem swoich bojowników na Kijów.

  A jednak Prawy Sektor na Kijów jednak nie wyruszy. Szef ukraińskich ultranacjonalistów postanowił, że władze spełniły niektóre żądania, w tym uwolniły aresztowanych wcześniej bojowników (jak nazywa ich Jarosz, „braci”). A więc jego bojownicy „kontynuują walkę na wschodzie Ukrainy”. Jeszcze jeden punkt ultimatum – dymisja pierwszego zastępcy szefa MSW Jewdokimowa – został już rozpatrzony. Prawy Sektor uważa to za zwycięstwo – choć i małe – i pozostaje na swoich pozycjach.
  Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow nazwał demarche Jarosza pozą, podkreślając, że rząd już od kilku tygodni rozpatruje oświadczenie w sprawie dymisji jednego z wiceministrów. Pretensje lidera Prawego Sektora w MSW zostały wytłumaczone zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi: w prezydenckich zdobył on mniej niż procent głosów, a żeby trafić do Rady jesienią trzeba mieć 5-procentowe poparcie wyborców. W ogóle, Prawy Sektor jeszcze „nie dorósł”, aby wysuwać ultimatum legalnie wybranym władzom – oznajmił doradca szefa MSW Anton Gieraszczenko.
  Cała historia z ultimatum stanowi dobitny przykład tego, na ile efemeryczny jest wpływ Kijowa na różne zmilitaryzowane formacje – skomentował sytuację minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow:
  Oczywiście, kijowskie władze nie kontrolują licznych uzbrojonych formacji, w tym Prawego Sektora, z którego w znacznym stopniu składa się Gwardia Narodowa. Kijowska władza nie kontroluje batalionów, stworzonych przez oligarchów – wszystkich Azowów, Dnieprów i tak dalej. Właśnie dlatego domagamy się, aby kijowskie władze rozpoczęły ogólnonarodowy dialog z udziałem wszystkich regionów, aby pokazały południowemu wschodowi, że są zainteresowane pojednaniem narodowym.
  Kijowscy przywódcy na apel do zdrowego rozsądku niestety nie reagują. Po prostu mają na głowie wiele innych rzeczy: przecież prawdziwa walka o władzę dopiero się zaczyna – uważa docent Rosyjskiej Akademii Służby Państwowej Kira Sazonowa:
  Absolutnie przewidywalna sytuacja. Jest oczywiste, że Prawy Sektor, za którego pomocą obecne kijowskie władze znalazły się u steru władzy, jest bardzo wybuchową formacją. Grozi nieprzyjemnymi skutkami nie tylko ludziom, którzy realizują władzę na Ukrainie. Niewątpliwie, walka trwa.
  Im bliższe są wybory do Rady Najwyższej, tym bardziej zaciekła będzie ta walka. Do poprawy sytuacji na Ukrainie na razie nie ma żadnych przesłanek – twierdzi ekspert Instytutu Rosyjskiej Zagranicy Witalij Żurawlow:
  Sytuacja będzie się pogarszać. Będą informacyjne prowokacje, fałszerstwa. W tym sensie sytuacja polityczna na Ukrainie przed wyborami nie będzie stabilna. Jeśli weźmiemy pod uwagę zaostrzenie się sytuacji społeczno-gospodarczej – kryzys gazowy, zimna zima, zakłócenia z wypłatą wynagrodzeń – wszystko to będzie pogarszać sytuację. Jesień-zima na Ukrainie będzie ciężka.
  Walka będzie się toczyła nie tylko na polu informacyjnym. Poroszenko, Jaceniuk i Awakow, a wraz z nimi gubernatorzy obwodów ukraińskich już wielokrotnie pokazali, że nie zamierzają ograniczać się w środkach do osiągnięcia celu. Nic ich nie kosztowało zamienić w ruinę własne państwo. I swoich zwolenników, którzy „zboczyli z kursu”, również usuwają bez większego namysłu – wystarczy przypomnieć zabójstwo w zagadkowych okolicznościach jednego z pomocników Jarosza, Saszka Białego. Dlatego sam lider Prawego Sektora musi być ostrożny, bo „kadrowe czystki”, których domagał się od MSW, mogą dotknąć również jego otoczenia. Przy czym w naturalnej dla Jarosza ultraradykalnej formie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_08_18/Prawy-Sektor-vs-MSW-Ukrainy-ultimatum-sie-nie-powiodlo-3894/

  Polubienie

 4. Wśród partii nacjonalistycznych – obok „Swobody” i Prawego Sektora – pojawiła się trzecia siła, najbardziej skrajna. Jest to Partia Radykalna niejakiego Ołeha Laszki. Jak podał portal Kresy.pl (24.07.2014) – podczas rozpoczęcia obrad Rady Miasta Kijowa deputowani Partii Radykalnej wykonali „nieprawidłowy, kontrowersyjny wariant” hymnu ukraińskiego, wykreślony z oficjalnej wersji, ponieważ sugeruje roszczenia terytorialne. Chodzi o słowa „Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu”. Sam Laszko otwarcie mówi, że po rozprawie z Donbasem przyjdzie czas na odzyskanie innych ziem uważanych przez niego za ukraińskie, w tym południowo-wschodnich terenów Polski.

  Prezes Związku Ukraińców w Polsce Petro Tyma otwarcie postuluje w „Gazecie Wyborczej” uznanie jakiejkolwiek krytyki UPA za mowę nienawiści

  prof. Petro Sawczuk z Łucka Na swojej stronie internetowej zamieścił mapę „wielkiej Ukrainy”, obejmującą m.in. ziemie południowo-wschodniej Polski. Ta nominacja pokazuje dobitnie siłę lobby banderowskiego w Polsce.

  Polskie władze zachowują się tak jakby bardzo chciały, żeby wojna rozpętana na wschodzie Ukrainy przyszła do Polski. W tym kontekście niezrozumiałe jest zachowanie ministra Sikorskiego, który wezwał do MSZ ambasadora Rosji, by zaprotestować przeciwko wypowiedzi Władimira Żyrinowskiego odnośnie zmiecenia Polski i krajów bałtyckich z powierzchni ziemi w wypadku wojny Rosji z Zachodem o Ukrainę. Przecież Żyrinowski powiedział prawdę, a jak wiadomo nic tak nie gorszy jak prawda. Jeśli ostentacyjnie popiera się awanturniczą politykę amerykańską, to trzeba mieć chociaż minimalną świadomość konsekwencji takiego działania.

  interesariusz z PL
  z Neonet24

  Polubienie

 5. przed III WŚ ?
  Od samego początku było mi jasne, że Rosja nie dopuści do przegrania powstańców w Noworosji. Gdyby to zrobiła, byłaby to taka niesamowita katastrofa dla Rosji, że zagrażałaby nawet istnieniu samej Rosji. Przecież Rosjanie to potomkowie jednych z najdzielniejszych ludzi w zmaganiach na skalę niewyobrażalną na Zachodzie. A banderowcy to są potomkami najgorszych mętów, tchórzliwych zbrodniarzy, którymi do dziś pozostali. Co byłoby z Rosją, gdyby Rosjanie z Ukrainy z nimi przegrali ? Do tego dochodzi kilka ważnych punktów. Gdy się opuści swojego sojusznika, da mu się przegrać, nie ma się już sojuszników i ich mieć długo nie będzie. Gdyby Zachód i NATO zagarnąłby Ukrainę, podszedłby pod Moskwę bez walki. To mógłby być byłby wtedy początek końca Rosji. Stąd te zaciekłe wspieranie przez Zachód faszystów z Kijowa, stąd mord na tych 300 ludziach w MH-17 z ich własnych państw, co jest znakiem, że szykują się te siły na coś, przy czym 300 zabitych to jest bardzo mało. Dochodzi do tego, że USA rozpaczliwie szuka możliwości zapobiegniącia ich własnemu upadkowi, wobec ich olbrzymiego zadłużenia, wobec zapowiadającej się przewadze Chin (jeszcze gospodarczej, potem militarnej) i odbudowie Rosji.
  nadużycie link skomentuj
  daanekbb
  Neonet24

  Ale Putin ,,wie co robi’
  Gorbaczow też wiedział co robi

  Polubienie

 6. Wyglada na to,ze Putin „jest ustawiony” podobnie jak było to z Garbaczowem ,któremu się dziś dobrze i spokojnie zyje .

  A goje ?
  Jak wszystkie w całym swiecie niech się wykrwawiają swoimi silami
  (postanowione na najwyższej gorze).

  GOJE – do WAS APELUJEMY :

  ZACZNIJCIE SAMODZIELNIE MYSLEC a DZIALANIA PODEJMUJCIE WSPOLNIE i WSPOLNIE NA WROGA a NIE NA SIEBIE !

  Czy to tak trudno zrozumieć KTO JESTKTO i KOMU SLUZY ???

  ZAPRZESTANCIE BRATOBOJCZYCH WALK !

  Polubienie

 7. Ponoć tak wygląda „zaplecze” 79 brygady.

  Dziwić się, czemu ściągają „na gwałt” złom skąd tylko się da.

  Polubienie

 8. Tłumacz google

  Znowu i znowu czytam artykuły i komentarze do nich wzywające do Putina, aby wysłać wojska do Nowej Rosji. Wszystkie kolejne głosy, które rzekomo Putin „łączy go” nowej Rosji, że Putin boi się Stanów Zjednoczonych i NATO, itp etc ..

  Myślisz, że zbyt naiwny. Aby wysłać żołnierzy do Nowej Rosji jest prosta, ale co potem? O tym nie myślisz? Nie wiem co to jest wojna? I Putin stanie się agresorem. Wręcz przeciwnie, Putin robi wszystko dobrze. Teraz wprowadził embargo żywności na tle UE i Stanów Zjednoczonych, i natychmiast poczuł skutki UE i już tam są, aby myśleć, że Stany Zjednoczone, nie obchodzi mnie, co embarga, a UE jest poważnym ciosem.

  Tutaj ponownie zablokowane Bułgaria South Stream. Teraz wyobraź sobie, że sam Jaceniuk tranzytu gazu przesłanianie. Połowa zimy Europy będzie mieszkać w akcje, a co potem? A potem wiosna, trzeba siać … A jeśli lato-jesień 2014-cia powodu własnego braku przewidywania i lojalności Stanów Zjednoczonych, że poniósł straty? W wielu krajach UE z powodu rosyjskiego embarga będzie seria bankructw rolników. W rezultacie, nie ma gazu, bez rolnictwie.

  Ponadto, istnieją środki i na NATO ze Stanami Zjednoczonymi. Należy przypomnieć, 1 września w Rosji może przestać działać 11 stacji naziemnych GPS. Rosja może również zakazać tranzytu NATO z Afganistanu przez Uljanowsk jest bardzo poważnym problemem dla NATO.

  Dlatego też, nie tylko czołgi i pociski mogą walczyć. Gospodarka czasem znacznie silniejsze bronie. Ale Amerykanie gospodarki może nie wystarczyć, nawet o UE i nie chce mówić o tym słabnącej gospodarki i nie muszą wkładać wiele wysiłku do jej upadku. I Amerykanie po prostu są oddani pod pozorem sankcji wobec Rosji, a siła UE solidarności do nich dołączyć. Amerykanie są tak zachmurzone mózgu Europejczykom, że nawet nie zauważysz, że Stany Zjednoczone konsekwentnie osiągnąć osłabienie euro i całej gospodarki europejskiej.

  Ale po osłabienia UE i Rosji będzie kolej. I to jest całkiem możliwe, aby w następnym roku lub dwóch. Dlatego Putin nie jest konieczne do zwalczania i podnieść przemysłowi zapewnić rzeczywisty niezależność Rosji. A w Chinach będziemy aktywnie pomóc, bo są w pełni świadomi, że Rosja wejdzie po nich wszystkich.Silne i niezależne Rosja jest gwarantem bezpieczeństwa w Chinach, jak dziwnie to brzmi.

  Więc jest to całkiem prawdopodobne, że będziemy świadkami upadku przełomu UE wobec Rosji. Bardziej pokaże prawdę o ukraińskich wydarzeń i roli Rosji. W UE, są już świadomi, że Stany Zjednoczone realizuje swoje własne interesy. Wszystkie leży zaczynają być otwarte. I tu jest najbardziej niebezpieczne, ponieważ utraty poparcia w Europie, Ameryce nie będzie miał wyboru, ale aby przejść do otwartej konfrontacji czy przyznać się do porażki. Ostatnio, uważam, że jest słaby.

  Polubienie

 9. Aby wysłać żołnierzy do Nowej Rosji jest prosta, ale co potem?
  —————–
  Nie trzeba wysyłać żołnierzy
  Wystarczyło uznać referendum w Doniecku i Ługańsku i Noworosję jako suwerenny kraj.
  Dać mu kredyt na zakup broni i szkolić na terenie FR opolczyków w jej obsłudze.
  Opcjonalnie dać gwarancje bezpieczeństwa jego granic w małym traktacie sojuszniczym.
  Ot i cała polityka.
  Albo zaraz po referendum wcielić w skład Federacji Rosyjskiej, tak jak Krym.
  W takim układzie Ukraina na pewno nie odważyła by się na wojnę z Rosją, mocarstwem atomowym.
  Putin tego nie zrobił i wielu obywateli FR ma prawo uważać, że jest współodpowiedzialny za śmierć już tysięcy mieszkańców bombardowanych miast LRD
  On i jego pomagierzy też o tym wiedzą stąd ta ich propaganda typu ,,ale co potem”

  Polubienie

 10. Miesa zolnierskiego jest pod dostatkiem ,a i stare zasoby wybuchowe w magazynach trzeba wymienić,wiec paniska z gornej drabiny się nie spieszą z wieksza masakra.
  W dodatku licza,ze bardziej tchórzliwi uciekną sami,ziemie da się od nowa zaorać a na wiosne zasiać,od zwyklych ladunkow ziemia bedzie nie skazona.

  Ruszy tez odbudowa,handel materiałami budowlanymi ,zycie trwac będzie nadal – ludzie umierają,nastepni się rodza.
  Czy dzisiaj ktoś się przejmuje ludzka tragedia ?
  Wazne ze to nie jego blisci zgineli,ze innych nieszczęście dotyczy,jego chalupa się ostala,jedzenie jest i samogon się znajdzie.

  Polubienie

 11. Niemcy i Francja, przy beznadziejnym Obamie, oddają Ukrainę Putinowi kawałek po kawałku, tak z troski o to, by się czasem nie udławił zbyt dużym kęsem naraz, wykorzystując przy okazji każdą możliwość do zarobienia choć kilku miliardów euro.
  http://bibrus.neon24.pl/post/112092,szach-i-mat-putina

  Zdarzają się i tak idiotyczne wpisy jak wyżej, z których można się dowiedzieć, że Niemcy i Francja oddają Ukrainę Putinowi.
  Znaczy się Ukraina, to była Niemiecka i Francuska (kolonia, terytoria zamorskie, gubernia lub prowincja?)

  Polubienie

 12. Un-e wszędzie maja kolonie ,przecież to nie nowina ale te kolonie jak choćby Francja zaczyna się buntować ,znaczy się ludzie w niej.
  Niemiaszki przecie tyz nie calkiem durnie i ile jeszcze razy mogą się nabierać na „zydowskie serca do nich” .
  Co innego Polska ,która już jest ich i nie ma potrzeby aby jakiś Sikorski roboty im na Ukrainie nie spapral.
  To nie wszystko znac obce jezyki, trzeba jeszcze mieć twarz jak minister Lawrow i nie robic głupich min do zlej gry.
  Dzis znowu potrzeba ludzi z marmuru i zelaza .
  Oooo ! Mieć taka twarz jak Ashton ,to co innego,sukces murowany !

  Polubienie

 13. USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel. Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE. Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.

  No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego. Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.

  http://bohdanpietka.wordpress.com/2014/08/16/nazistowska-symbolika-sil-zbrojnych-ukrainy/

  Polubienie

 14. Dość przekonywująco o tym braku wsparcia militarnego przez Moskwę mówił kilka dni temu nowy premier DNR Zacharczenko, z jego słów wynika, że nawet ten gigantyczny propagandowy „transport humanitarny” z Moskwy z „opłotczykami” nie został uzgodniony :

  W kontekście tej informacji warto omówić jeszcze jedną sprawę, dla laika wojskowej ekonomii niezbyt ewidentną

  Piotr Bein w tekście „ogólnym” z 13.08 się pyta:

  moze prorok MG ujawnic, skad powstancy maja amunicje?

  „Prorok MG” odpowiada powołując się na swe doświadczenie życiowe.

  Otóż około 33 lata temu przez dwa dni (jedyny raz w życiu!) pracowałem w niepozornej fabryce, o rozmiarach dwupiętrowego bloku mieszkalnego, w Genewie. Ta fabryczka usytuowana zaledwie 3 km od centrum Genewy, produkowała jakieś części do lodówek (przez pewien czas i ja je wytłaczałem), obudowy do silników odrzutowych dla samolotów wojskowych (zbyt precyzyjna robota, by mnie do niej dopuszczono) oraz podobne do niewielkich baniek na mleko łuski do pocisków armatnich kaliber ok. 120 mm. Tu na stanowisku roboczym przez kilka godzin tkwiłem, przekładając łuski przychodzące z malowni na ruchome ‘wieszaki’ jadące do tzw. „wyprażalni”.

  Zapewne te łuski nie były transportowane przez całą Szwajcarię do miejsca gdzie uzupełniano je prochem i pociskami i w samej Genewie znajdował się – zapewne równie niepozorny i zamaskowany – odpowiedni zakład produkujący pociski na skład dla lokalnej jednostki wojskowej (Kanton Genewy bowiem bardzo łatwo jest odciąć od reszty Szwajcarii). I podejrzewam że ta sama sytuacja jest w super-industrialnym Donbasie gdzie pełno jest, ukrytych w miastach i nieużywanych kopalniach, fabryk i fabryczek zdolnych do produkcji amunicji. Interesujące, że na licznych filmikach z wojny w Donbasie nie widać aby łuski po wystrzelonych pociskach poniewierały się po drogach i ulicach – zapewne są zbierane dla ich re-utylizacji.

  A skąd „opołotczycy” mają proch (bawełnę strzelniczą) do tej amunicji? Po prostu z… drzewa, które rośnie i w stepowym Donbasie i które dość prosto się przerabia na nitrocelulozę – mieszaninę esterów celulozy i kwasu azotowego. Nie mówiąc już o dynamicie, którego przecież muszą być wielkie składy w okolicach licznych kopalń węgla, a może są i całe tego dynamitu, oczywiście dobrze zamaskowane, fabryki. No i „opłotczycy” nawet mają „swoją” rafinerię, dostarczającą paliwo do coraz liczniejszego – zdobytego lub po prostu kupionego u „ukrów” – sprzętu samobieżnego. Kilka tygodni temu pokazywano jak się pali jeden z tej rafinerii zbiorników. Ale potem zaniechano jej bombardowań, podejrzewam że paliwo z tej prywatnej rafinerii kupują i „opłotczycy” i „ukry” i że gdyby ją zniszczono, to po wojnie z benzyną było by na Ukrainie bardzo ciężko. Już obecnie benzynę Ukraina jest zmuszona kupować na… Białorusi.

  Stąd też i te z początku lipca br. bardzo pesymistyczne przepowiednie, odnośnie „wytrzymałości” insurekcji, się nie sprawdziły: młody Ronald Lasecki na Xportal przepowiadał, że powstanie, nie wsparte przez Rosję, padnie już gdzieś w połowie lipca, bardziej doświadczony Konstantin Sivkov że z początkiem sierpnia, a super wyspecjalizowana RAND Corp. że pod koniec sierpnia. A tu chała z tych ukr-owskich „planów” i to bez przerzutów militarnej pomocy Rosji, o której zawzięcie „bębni” NATO-wska propaganda w której „prawdę” PB najwyraźniej wierzy.

  Polubienie

 15. Jak mi wiadomo słynne Antonov 225 – największy samolot na świecie, były i chyba nadal są produkowane na Ukrainie i zapewne nie we Lwowie tylko na wschodzie właśnie gdzieś tam w Ługańsku czy Doniecku.
  Z jednej strony cały czas się trąbi że ta zbuntowana cześć Ukrainy to samo centrum przemysłowe, a z drugiej strony takie jak Beina naiwne pytanie. Jeślim w tych zakładach produkowało się jeszcze kilka miesięcy temu dla potrzeb rosyjskiej armii to można się domyślać iż teraz produkuje się także dla powstańców .
  Pytanie, czy tam gdzie produkuje się takie kolosy jak Antonoiw można wyprodukować dosyć prostą rusznicę ppanc, kałacha, czy cokolwiek innego co strzela?

  Polubienie

 16. Produkcja produkcja ale ważniejszy jest HANDEL i dostawa !
  Co to nie znamy MISTRZOW HANDLU ?
  NIE WIEMY KTO i ZA CZYJE PIENIADZE NIEMCOW UZBRAJAL ?
  A jak było z atomowka,gdzie i po co ja wypróbowano ?

  Teraz w „rachubę” wchodzą inne bronie nawet te,ktore ludzkość dopiero pozna po ich uzyciu.
  Sa to bronie masowego wyniszczania nie tylko na drodze wybuchu ladunku .
  Dzisiaj potrafią wywolac trzesienie ziemi i tsunami (przeciwczone na podnoszących glos Japonczykach),daje się pobudzić wulkany ale (naszym zadaniem) najgroźniejsze sa BRONIE BIOLOGICZNE i KLIMATYCZNE !

  Chcecie potop ,tornada,tajfuny,gradobicia,oberwania chmur ? Już się robi i to w każdym miejscu .
  Chcecie spiekotę i susze ,związane z tym kleski urodzaju (wypalenie na pniu zboz w Chinach) ,w czym problem aby narody choćby jak zoltki nie podskakiwaly HANDLARZOM SWIATOWYM ?

  No i już dawno w uzyciu sa WIRUSY i BAKTERIE oraz wszeka SZARANCZA,ktore atakują człowieka,zwierzeta i rosliny !!!

  Zobaczcie jak to „się praktykuje drobnymi kroczkami” EPIDEMIE !
  Jak olbrzymi jest „material ludzki doświadczalny” w Afryce !!!
  Potem walka z epidemiami,szczepionki,handelek „gownami farmaceutycznymi ” i KASA !

  Wreszcie „poletko doświadczalne” w zabijaniu emerytow i rencistów w Polsce –
  – dostrzegacie UMIERALNOSC STARYCH (i nie tylko) EMERYTOW i RENCISTOW ???
  Bywa ,ze przy braku kasy pacjenta usmierca się już w domu po przybyciu „bezlekarskiego serwisu
  pogotowia ratunkowego” i wstrzyknięciu zastrzyku „ratującego zycie” przez „fachowo wyszkolona obsluge” – to jest dopiero „sztuka pomocy” (dawno temu zaczelo się to praktykować od lowcow skor) !

  A może nie wiecie co zaleca WHO dla ministerstw zdrowia w poszczególnych krajach ?
  Duzo na ten temat można znaleźć w sieci net.

  BABCIU,DZIADKU UMIERAJ W DOMU !

  SZPITAL NAPEWNO POMOZE ,NIE TOBIE a SOBIE Z KASY JAKA POSIADASZ TY lub TWOJ UBEZPIECZYCIEL – masz to zapewnione w 100% !!!

  Pewno teraz powiesz ,zapytasz ,jak się ratować,przecie mnie boli,ze wytrzymać nie można ?

  Babciu ,Dziadku – każdy bol można wytrzymać gdy napijesz się ZWYKLEGO RUMIANKU z POLSKICH JESZCZE NIESTRUTYCH LAK,malo tego ten rumianek pomoze na wszystko,uwierz nam.
  Wszelka inna CHEMIA (ta w tabletakach tez) ZABIJE CIE ,a tym bardziej wstrzyknięta do Twego
  krwioobiegu !!!

  Badzcie ZDROWI ,ZOSTANCIE z BOGIEM !
  Mawiali dawno temu DOBRZY LUDZIE .
  Dzisiaj o tym zapomniano.

  Polubienie

 17. Pingback: HAŃBA ANTYKOMUNISTYCZNEJ ROSJI | Strona autorska Marka Głogoczowskiego

 18. Prawy Sektor wykonuje wyroki bez sądów.
  Wystarczy ,że ktoś uważa,że można przyjaźnić się
  z Rosjanami,to stryczek w lesie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s