Rząd Tuska, najlepszym rządem od 1976 r.


Fakt, czy wredna moja propaganda?

Adminie dawaj wieści !
Rzuć kamerą na Malopolskę, o Olsztynie już było.

Gutek

Z wieści poinformuję jedynie, że zrobił się w polskich mediach najpierw szum, że na spotkaniu w Berlinie szefów dyplomacji, innymi słowy min. spr. zagranicznych FR, Niemiec i Ukrainy nie było wielkiego nieobecnego czyli Radosława Sikorskiego.

Ja z tego powodu rąk nie załamywałem, co więcej uważałem, że to dla nas nie afront i nie wstyd czy porażka naszego kraju. Nie było J. Kerrego ( to dopiero heca. Najważniejszego łebka nie zaprosili. Niemcy i Rosja same się dogadują poza plecami supermocarstwa juesej)

Po co więc miał jechać Radek?

Z góry przecież było wiadomym, że niczego tam nie załatwią bo Kijów jeśli tam się zjawił to tylko jako ucho o czym tam niemiaszek z ruskim zapodają, co knują, jakie pieczenie chcą upiec i jaki tort skonsumować.

Inna wielce ciekawa sprawa w seryjnej audiotele ,,Uwaga” jeden z reporterków przyczepił się babuni, która prowadzi schronisko dla bezdomnych piesków. Że srają, a wody nie ma. Że pieski cierpią bo upał, są bite i psychicznie molestowane. Tenże reporterek zawezwał policję by na gorącym uczynku babinę przyłapała i spisała protokół, że pieski mają gówno nie wodę (oj donosiciel, wredny donosicie). Poczym jeszcze czepiał się i wyższej administracji w tym i z sanepidu. Publika telewizyjna oglądała te reporterskie sensacje w języku potocznym  zwane TV-gnioty i zapewne współczuła starym wyleniałym kundlom.

Ja zaś najbardziej współczułem tym co nie wiedzieli jak odpysknąć durnowatemu reporterowi, kładli uszy po sobie i obiecywali poprawę i działanie dla dobra przedmiotowych kundli w schronisku dla bezdomnych.

Żaden z przedstawicieli władzy nie odważył się zaproponować, by natrętny reporter zabrał się za sprzątanie psich odchodów, myciem, czesaniem, pudrowaniem i pielęgnacją bezdomnych kundelków, tudzież przyrządzaniem kulinarnych przysmaków i to wszystko w ramach zapewne niezbyt dużych dotacji samorządowych.

Tyle z burzących informacji z kraju.

Co do samego rządu Tuska.

Czy wiecie państwo do jakiego wniosku doszedłem dziś rano  o godzinie 6:25?

Otóż dotarło do mnie, że rząd Tuska jakby nie patrzeć jest najlepszym rządem od 1976 roku, to jest od wydarzeń radomskich, podczas których wyraźnie dano Gierkowi do zrozumienia, że społeczeństwo jest niezadowolone z poziomu życia.

Po tym roku lepiej nie było, a wręcz coraz gorzej aż do momentu, kiedy sklepy zaczęły świecić pustkami, kiedy pojawiły się kartki żywnościowe, niedługo później strajki stan wojenny, transformacja, wyrzucanie ludzi na bruk i emigracja zarobkowa.

Jak, kto i jak długo rządził nie będę pisał. Nie było w tym czasie ani lekko ani wesoło ani dostatnio. Takie jest moje zdanie. Nawet wielki patriota i katolik, genialny polityk ( wg. Kazimierza Marcinkiewicza premiera) namaszczony przez wielebnego ojca Rydzyka nie popisał się. Rozwalił własną koalicję i skończył przed terminem.

Stwierdzam, że najdłużej rządził i rządzi nadal pan Tusk i chyba się nie mylę i nie kłamię. Facet został wybrany przez naród na drugą kadencję, co nie zdarzyło się nikomu poprzednio.

Myślę sobie, że rządzi dobrze, a konkretnie tak jak mu na to obecna sytuacja i układy w jakie wpieprzono Polskę pozwalają.

Były afery, poradził sobie, była konieczność przyciąć offe i wydłużyć wiek emerytalny też sobie poradził. Była okupacja matek niepełnosprawnych też się nie dał babom.

Facet jest pragmatykiem być może po dziadku z wermachtu, ale wychodzi to nam raczej na dobre.

Zadłużenie, spłaca i zapewnia nam mimo to wysoki i wzrastający poziom życia.

Co do mnie nigdy poprzednio nie miałem tak komfortowego życia. Tak naprawdę niczego nam nie brakuje. Średnia krajowa to 3700 a nawet z emeryturą w wysokości 1200 zł da się żyć i nie narzekać. Mamy w końcu najlepszy kraj na ziemi ( rzecz jasna dla Polaków, bo taki Eskimos może krzywiłby się, że śniegu u nas nawet zimą ostatnio nie za dużo). Więc cieszmy się i korzystajmy z życia.

Wysokie zarobki, samochody, podróże po świecie, stabilny rząd i mnóstwo kanałów telewizyjnych, sklepy zaopatrzone aż pod sufit w tum Media Markt nie dla idiotów. Jednym słowem żyć nie umierać. A wszyto jeśli nie za sprawą Uni, Tuska i jego rządów, czy Amber Gold to na pewno za sprawą nas samych.

I taka jest prawda.

Rządy Tuska to najlepsze rządy od 1967 r. a jeśli ktoś ma inne zdanie, no to niech poda za jakich rządów żyło nam (jemu) się lepiej, lub bardziej dostatnio.

Nie sposób  nie zauważyć, że dał nam także najlepszego pana prezydenta. Spokojnego, cierpliwego, bez skłonności do kieliszka, bez ,,charyzmy” Wałęsy. Istny dobry wujek na obecne i przyszłe czasy. Ja bym go nie zamienił ani na wspomnianego elektryka, ani na ,,magistra” ani na tego z sezonu na kaczki.  

Tak, tak, sami nie wiemy co posiadamy, innymi słowy nie chwalmy cudze tylko nasze własne polskie. Jedzmy jabłka bo zdrowe. Cieszmy się, że mamy w końcu to co mamy, co wybraliśmy i co stworzyliśmy tymi oto ręcami, jak mawiał onegdaj jeden z towarzyszy z byłej i rozwiązanej PZPR.

Ale….

Jeśli rząd Tuska zaangażuje się, lub wplącze w jakąkolwiek wojną z Rosją, da się w nią w manipulować, wepchnąć, wciągnąć, będzie najgorszym rządem od 1945 r.

I oby się mu to nie przytrafiło.

Czego (pokoju i dostatku) życzę i sobie i wszystkim moim rodakom pod rządami najlepszego z wszystkich dotychczasowych rządów po wielkiej transformacji.

Adm

Reklamy

32 uwagi do wpisu “Rząd Tuska, najlepszym rządem od 1976 r.

 1. „Takiemu to dobrze……. !”.
  Będzie jeszcze lepiej,kiedy to już wierzby zaczna gruszki rodzic.
  Niczym to nastapi,jeszcze troche czasu upłynie,no bo przecież musi lichwa upaść,banki trzeba przestroić ,dlugi pokryc ,no i szwabom ziemie w oranie i siewy oddac.
  Tylko ,co tu zrobić ze szmulami,nikt ich nie chce ,już i Ukraincy to mowia.
  Afrykanczykow w Polsce mało ,nawet „bozy syn” z Sejmu Polin chce uciekać ,bo tylko paru ma przyjaciol w tym jednego tego samego koloru – kto zapewni opieke .ydom i tym miedzy Odra i Nysa ?
  Przeciez wiadomo ,ze ze wszystkich najważniejsi „my sa” !
  Tusk szykuje się na zasluzona emeryture,bo ponoc w rzadzie wiek emerytalny jest inny niż dla tych co się gojami zowie .
  Komorowski się starzeje ,zgolil was myslac,ze tym sobie trochę lat ujmie ale gdzie tam,nawet obiektywem nie da się zmarszczek zoperować.

  Tak wiec Adminie trochę przedobrzyles i nawet nie wspomniales,ze JKM wszystkim odpowiednio policzki policzy i zostanie prezydentem pod mucha a nie krawatem !

  Gdy dyskusja się rozwinie o tym najlepszym rzadzie,to dolozymy i my cos więcej ,choćby to jak starych ludzi leczyc aby biznesy pogrzebowe nie padly.
  Jabluszka pelne snow ludzie już zajadają ale kto będzie kupowal cytrusy,zydowski handel padnie ?
  Do tego piekarze strasza,ze maka drożeje ,tak i chlebek będzie droższy ,choć rząd się sam wyzywi,poslowie tez,bo za 20K da się zyc ,tym bardziej „jewrosiol”.

  Nie bajeruj Tadziu,nie bajeruj,juz tak nie dokazuj z tym rzadem Tuska.
  Przyjdzie Jarek i wyłuska cos od ruska .

  Polubienie

 2. Pytanie, jeśli nie Tuska to który?
  Buzka, Mazowieckiego, Millera, Belki, J. Kaczyńskiego, Yes, Yes, Yes, Marcinkiewicza, Bieleckiego, Cimoszewicza, Oleksego, Suchockiej, Pawlaka, Olszewskiego?
  Pszenica jest od rolnika po 700 zł za tonę. Mąka w jakiej cenie nie wiem, młyn jest jak nowy odmalowany

  b

  Na zamku na prawym skrzydle budynku położono nową dachówkę

  b

  h

  Poniżej odremontowana za 13 mnl. kamienica, obecnie miejski dom twórców (kultury)

  h

  Park nad Łyną w głębi katedra św. Jakuba

  j

  h

  Polubienie

 3. Adm napisał:

  Adm ma krótką pamięć, bo ja, choć w Polsce AD 1980 nie mieszkałem, to zapamiętałem w Genewie, że moi koledzy, alpiniści z Polski, odwiedzali mnie w tej Genewie, w drodze do Chamonix, po 2 razy rocznie. A i ja bywałem w tym „gierkowskim” okresie nędzy PRL-u na polskich wyprawach czy to w Afganistanie (1978) czy w Himalajach. I niewątpliwie ta ma „zazdrość” spowodowała że w 1982 wybrałem azyl – tym razem ekonomiczny – w PRL. I mój dobry kolega, partner wspinaczek wysokogórskich od Alp (1975) aż po Nową Zelandię (2012) obecnie milioner-emeryt ze sklepami „India Shop” w Warszawie, mi wtedy powiedział, że „wracając do PRL zrobiłem chyba najlepszy biznes w życiu”.

  A czy obecnie moi byli studenci z przełomu lat 1990/2000, którzy w ok. 75 procentach powyjeżdżali z Polski, głównie do Anglii, zrobili najlepsze biznesy w ich życiu?

  A jak to było podówczas, za późnego PRL ze statystycznym Polakiem w porównaniu ze „słodkościami” życia dzisiaj wśród natłoku supermarketów, samochodów oraz ofert wakacji nad morzami ciepłymi?

  Cytuję za komentarzem nr. 13 w http://marucha.wordpress.com/2014/08/16/prl-popiol-czy-diament/

  maniek said
  2014-08-16 (sobota) at 12:26:23

  Zobaczmy jak to wyglądało w roku 1980 kiedy tylko 5% Polaków zyło ponizej minimum socjalnego, dziś rekordowe 70%
  Kiedy to paru idiotów podjudzanych za $ żądało przy zarobkach 6380zł NETTO na rękę i koszcie podstawowego utrzymania jak dziś.
  2000zł netto powyzki i emerytur w wieku lat 50

  Kiedy emerytura wynosiła 3300zł netto dziś 1300zł netto a Polacy kupowali wielokrotnie więcej nowych aut prywatnie jak dziś wpierając swój własny potężny przemysł.
  Kiedy srednia dziedność wynosiła zdrowe 2,2% a jak ktoś miał 5 to bez problemu mógł je wykształccić ubrać nakarmić.
  kiedy głodne dziedzi to było zjawisko niewyorażalne ( to widziało się tylko na filmach lub czytało o tym w ksiązkach).
  (dziś przy dzietności 1,23 –jednej z najnizszych w swiecie– 30-50% niedozywionych dzieci !!!)

  **Dane GUS 1980rok
  Inflacja 1% http://pl.wikipedia.org/wiki/Inflacja#Inflacja_w_Polsce

  W roku 1980 średnia netto to już 6380zł (NETTO NA RĘKĘ) emerytura 3300zł NETTO
  Utrzymanie mieszkania o ponad 3 X TAŃSZSZE !!!!!! (dziś to największy wydatek w koszyku)
  A dzięki minimalnemu rozwarstwieniu większość zarabiała ponad 5000zł (NETTO NA RĘKĘ) i praktycznie zero bezrobocia i nędzy.
  (*DOCHODY PRZY PODSTAWOWYCH KOSZTACH UTRZYMANIA JAK DZIŚ) i jesli byłeś zdrowy i bezdzietny/a w innym przypadku dziś koszty znacznie znacznie wyższe.

  Dziś Polak na śmieciowej umowie ,tyrający prawie najdłużej na świecie za miskę kartofli 800-1500zł
  Emerytura średnia w 1980roku 3300zł netto, dziś 1330zł http://www.fakt.pl/Minister-Fedak-Emeryci-maja-dobrze-,artykuly,91778,1.html

  (1980rok płace emerytury 3x wyższe)
  makaron 0,5kg ————-5,3zł
  Ryż 1kg ——————–10zł
  Kasza jęczmienna 1kg——5,70zł
  Wołowina bez kości 1kg—-56zł
  Morszczuk patroszon7 1kg–14zł
  Morszczuk wędzony 1kg —-20zł
  Mleko 1litr——————2,9zł
  Kefir w butelce 0,25l—–1,4zł
  kiełbasa 44zł —-> dziś podobna w szarym papierze ale gorsza kosztuje 38zł https://www.e-piotripawel.pl/zakupyszczecin/towar/kielbasa-geesowska/233133
  itd. itd itd.

  Strzyżenie męskie Warszawa 15ZŁ, KRAKÓW 12ZŁ

  Czynsz za m2 3zł !!!!! —>dziś 12zł
  Gaz 1m3 90roszy !!!!! —>dziś 3,45zł brutto
  Węgiel tona 550zł !!! —->dziś 900zł
  (węgiel wie milionów osób dostawało darmo)

  Dodatkowo tysiące dotacji, wczasy, żłobki, stołówki zakładowe i tysiąc innych.
  Gdyby doliczyć te wszyskie dodatki większoś dostawała by nie 5tys zł a 7-8 tys zł!!!!!

  Diś większość Polaków wydaje mniej miesięcznie na całą żywność jak wartość tylko samego mięsa z kartki robotnika PRL.
  4KG cielęcina/wołowina wieprzowina , dziś potrzeba wydać minimum 160zł za ochłapy.

  Diś GUS podaje ze Polak śrennio wydaje na zywność + uzywki (alkochol, papierosy ,kawa itd) całe 250zł!!!!
  Cyli na zywność większość 150zł!!! kiedy „minimum egzystencji” http://pl.wikipedia.org/wiki/Minimum_egzystencji nędza totalna
  ponizej której powoli się umiera przewiduje na samo jedzenie 270zł.

  Dziś spozycie mięsa chleba, warzyw, owoców ,mleka, sera, ryb jest znacznie nizsze jak w PRL
  Takich drogich luksusów jak ryby spadek z 18kg do 4kd dziś ,wołowina spadek z 20kg do 2 kg dziś.
  O cielęcinie (która była na kartkach) z litosci nie wspomnę.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bieda
  „”Poniżej minimum socjalnego w 1979/80 zyło pomijalne 5% społeczeństwa , w 1989/90 tylko 15% , w 2004 60% a dziś 70%
  Mimo że w 2004 roku PKB w Polsce wzrósł o 5,3%, większość wskaźników ubóstwa uległa pogorszeniu.
  Według GUS w zeszłym roku (2004 )poniżej minimum socjalnego żyło prawie 60% Polaków.
  W 2003 roku było to 59%, w 2002 58%, w 2001 57%, w 1996 47%,
  a w 1989 wskaźnik ten wynosił tylko 15%.””

  Dziś ponizej „:minimum egzystencji:” nędzy totalnej zyje ponad 27% Polaków.

  ——
  Minimum socjalne poniżej którego żyje już 70% polaków , w 1980 roku pomijalne 5%
  Przewiduje dziś 100zł czyli 23eu miesięcznie na wyżywienie.(ceny już zachodnie)
  Minimum to zostało wprowadzone w roku 1981 jako żądania solidarności, i niezmiennie liczone do roku 2004 kiedy to już większosc żyła poniżej minimum.
  Wikipedia.bieda
  Od roku 2005 minimum to zostało mocno obniżone. (SPOSÓB JEGO ODLICZANIA)
  ——
  100zł na żywność według dzisiejszego minimum

  Nie pozwala to nawet na wykupienie zwykłej kartki mięsnej robotnika z PRL.
  A to tylko 1/3 spożycia mięsa w PRL,(stołówki ,rynek),
  A gdzie reszta? mięso to tylko mały procent żywności spożywanej.

  Nędza totalna w porównaniu z PRL.

  Polubienie

 4. Oczywiście Adm napisał:

  Rządy Tuska to najlepsze rządy od 1967 r. a jeśli ktoś ma inne zdanie, no to niech poda za jakich rządów żyło nam (jemu) się lepiej, lub bardziej dostatnio.

  No i tej uwagi zapoczątkowującej mój tekst powyżej nie zdążyłem wkleić przed naciśnięciem „opublikuj”

  Polubione przez 1 osoba

 5. Zacytuję sam siebie
  Co do mnie nigdy poprzednio nie miałem tak komfortowego życia.

  No i tak to wygląda.
  Nie miałem takiego komfortu ani zaraz po wojnie, ani za Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego, ani za kolejnych premierów.
  Za Tuska ogromnie mi się poprawiło mianowicie
  Śpię do której chcę, przeważnie do 6:00, robię co chcę , czasem ten komfort mi się urywa za sprawą mojej żony , jem co chcę, na śniadanie kaszka na mleku, albo płatki owsiane też na mleku, czyli nigdy nie głoduję.
  Będę jadł jabłka jak dojrzeją.
  Chodzę spać kiedy chcę, robię sobie drzemki w ciągu dnia kiedy chcę.
  Moja najbardziej trafna decyzja?
  Najlepszy biznes?
  Powrót do Polski w 1996r. z USA gdzie ani przez jeden dzień nie miałem tego poziomu życia co w Polsce za komuny już jako dorosły. We wczesnym dzieciństwie zdarzało się, że głodowałem
  To że ktoś pisze że 70% żyje poniżej minimum nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości
  A ci co żyją poniżej minimum najczęściej po prostu nie garną się do roboty
  Pamiętam dni kiedy szedłem do pracy zimą, na przystanku czekanie na autobus zabierze, nie zabierze, ścisk w autobusie, dojazdy koleją lub pekaesem, Komfortowo nie było.
  Pamiętam staż na budowie, jesień, mokro błoto po kolana, zimno, pijani robotnicy w pakamerze, pijany kierownik budowy, przyjeżdża naczelny inżynier. Komfortowo nie było.

  Polubienie

 6. Po takim tytule wpisu spodziewałem się ostrego ataku a tu nic.
  Czyżby wszyscy byli zgodni, że rządy Tuska są najlepszymi rządami od czasów Gierka.

  Za rządów noblisty czarnego Obamy w USA jakby niespokojnie głównie za sprawą czarnych

  h

  Więc biali zaczynają się ostro dozbrajać

  h

  W sierpniu 2012 roku, nie tylko zwolennicy teorii spiskowych, biją na alarm gdy okazało się, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS), zakupił 750 milionów sztuk amunicji oraz 450 milionów amunicji rozpryskowej.
  1,6 miliarda sztuk amunicji trafiło do agencji DHS utworzonej po ataku terrorystycznym na WTC z zadaniem „reagować na sytuacje kryzysowe kraju.”
  Ale jakby miały wyglądać ” sytuacje kryzysowe kraju „, że wymaga siły ognia do walki równowartość kilkunastu irackich wojen, z amunicją, które są zakazane przez konwencję genewską?
  Za RT

  Polubienie

 7. Sprytny z Ciebie człowiek Adminie ,wiesz gdzie i jak się urzadzic ,wiedza to tez Zydzi.

  Mamy wiec pytanie po tych wyżej „chwalbach i prowokacjach”,dlaczego „nie wyszla ci Ameryka” ?

  Niczym się namyślisz (odpowiedzieć lub nie) dodamy swoje refleksje na temat tego pana co nazywa siebie Tusk i to z ciekawym imieniem .

  Ludzie !
  Przeciez TUSK TANCZY JAK MU GRAJA !
  A inni inaczej tańczyli ?
  Zatancza po nim i inni .
  Pytanie :
  POD CZYJA MUZYKE – zydowska,rusko-zydowska,niemiecka czy jankeska ?
  A może SLOWIANSKA-POLSKA (oberek z przytupem) ???

  Adminowi jest teraz NAJLEPIEJ i chwali Tuska jako „plemiela”,my wiemy nawet dlaczego ale tej tajemnicy (na razie) nie mamy zamiaru zdradzać (za daleko mieszkamy) ale tropem idziemy.
  Być może ktoś z bliskiego i znanego otoczenia admina ZDRADZI ,chętnie poczytamy,no , bo
  przecież PRAWDA jak OLIWA na WIERZCH WYPLYWA !

  Teraz czekamy na odpowiedz o byt w Ameryce (admina co w Olsztynie kima).

  Oj ,kolorowo na tym portalu i z omasta.

  Adminie proszę nie zapominać ,ze APA (druzyna) na każdym portalu codziennie czuwa i tam gdzie pozwalają daje swoje posty.

  To nasze zlecenie od PRAWDZIWEGO BOGA,w którego nie wszyscy wierza,wola jahwe,ktory
  „od reki wynagradza” a złych blokuje w internecie.

  APA sluzy wiernie (bezgotówkowo i bez przelewow na konta).

  Polubienie

 8. Adminie !
  Czekamy na odpowiedz o twym zyciu w Ameryce .
  Przyjmiemy choćby taka : „nie powinno was to obchodzić „.
  Mimo wszystko idziemy tropem „ludzi sukcesu” .

  Dla przykładu Pan dr.M.Gloczowski nie kryje się i opowiadal/opisal o swym zyciu w tym „słynnym USA”,później o zyciu w Polsce az po stan zdrowotny i emeryture.
  Także nasz major nie ma zadnych tajemnic i dużo opisal o swym zyciu na portalach internetowych.

  Ludzie prawdy nie boja się o niej pisać , a admin dlaczego zwleka ?
  Rzad i sam Tusk jest na pewno zadowolony majac takie opinie jakie w temacie nam tu przedstawil admin,co jeszcze winien podpisac imieniem i nazwiskiem,moze by jakas blaszka orderowa na piers została przypieta lub zawisla na wstędze jak u Michnika.

  Podziwiamy ludzi sukcesu.

  Polubienie

 9. Re: Adm – cytat:
  „Otóż dotarło do mnie, że rząd Tuska jakby nie patrzeć jest najlepszym rządem od 1976 roku, to jest od wydarzeń radomskich, podczas których wyraźnie dano Gierkowi do zrozumienia, że społeczeństwo jest niezadowolone z poziomu życia.”

  Komentarz
  Wydarzenia radomskie – czerwiec 1976r, dotyczyly protestow wywolanych przez podwyzki cen artykulow zywnosciowych, srednio o 70% , co premier PRL P.Jaroszewicz tlumaczyl wzrostem swiatowych cen surowcow i produktow oraz rzekomym „wzrostem konsumpcji”.
  Dla mnie jest to o tyle dziwne, ze rzadacy komunisci zawsze twierdzili, ze gospodarka komunistyczna jest niezawodna i szczycili sie przekraczaniem tzw. „norm produkcyjnych”, podajac jednoczesnie, ze zajmuja czolowe miejsca w Europie i swiecie w przemysle, produkcji i gospodarce, a tu nagle zaczeli ulegac gospodarce wolnorynkowej stosowanej w kapitalizmie.
  Ja z kolei uwazam, ze wzrost cen surowcow dotyczyl glownie ropy naftowej i gazu ziemnego co mialo wplyw na wzrost cen na rynku paliwowym i gazowym w PRL, ktory byl zalezny od importu tych surowcow z ZSRR, a to z kolei powodowalo wzrost ujemnego salda w handlu z ZSRR, do ktorego z kolei szly kontyngenty z polska zywnoscia. Zgodnie z warunkami wolnego rynku, ceny zywnosci musialy isc w gore, zeby zmniejszyc negatywny bilans handlowy pomiedzy PRL a ZSRR, ktory na dodatek zadal 2 dolary za jednego rubla.

  Pamietam, jak na forum WPS milosnicy komuny i Gierka nie dali zlego slowa powiedziec o komunie i Gierku, a teraz Gierek okazuje sie byc gorszym od zlego Tuska ?
  Poza Polska znajduje sie nieoficjalnie okolo 4 miliony Polakow, ktorzy wyjechali za chlebem i to spowodowalo rozladowanie napietej sytuacji bezrobocia i biedy w Polsce – czesc zarobionych pieniedzy na obczyznie jest wysylana do Polski i zasila budzet pozostalych czlonkow rodziny w Polsce.
  Poza tym, obcy kapital jest wlasicielem ponad 80% polskiego majatku narodowego, deficyt panstwa wzrasta w zatrwazajacym tempie, a Polacy sa obciazeni nadmiernymi podatkami.
  Warszawa, Poznan, Gdansk, Wroclaw, Krakow, Katowice to duze aglomeracje miejskie jak na polskie warunki i latwiej jest tam o prace, ale Pomorze i sciana wschodnia Polski to obszary najwiekszej biedy w Polsce.
  Statystyki panstwowe nie podaja rowniez ilu Polakow jest na zasilku socjalnym, kiedy skonczy sie im zasilek bezrobotny, czyli w praktyce liczba bezrobotnych w Polsce jest o wiele wyzsza niz podaja oficjalne statystyki, ktore obejmuja jedynie osoby na zasilku bezrobotnym.
  O standarcie zycia decyduje dochod netto na czlonka rodziny i sila nabywcza pieniadza, a nie srednia krajowa zarobkow. I tak np. biznesmen moze zarabiac 10 milionow zlotych miesiecznie, podczas gdy pracownik fizyczny zarabia 1500 – 3000 zl miesiecznie, a rencisci od 800 – 3000 zl miesiecznie.
  Przykladowo: 1000 pracownikow fizycznych i 1000 rencistow zarabia odpowiednio 1.5 – 3 milionow oraz 0.8 – – 3 milionow miesiecznie co daje laczny dochod w granicach 2.3 – 6 milionow miesiecznie.
  Jesli uwzglednimy biznesmena to laczny dochod 201 osobowej grupy wyniesie 12.3 – 16. milionow zlotych miesiecznie.
  Po podzeleniu tej sumy przez 2001, srednia wysokosc dochodu wyniesie w przyblizeniu 6150 – 8000 zl miesiecznie na osobe. Tylko, ze biznesmen stanowi zaledwie ulamek (5/10000) grupy, co w skali 38-milionowej Polski wynosi 19 tysiecy takich biznesmenow, ktorzy sztucznie zawyzaja srednia wysokosc zarobkow, a reszta czyli zdecydwana wiekszosc Polakow probuje zwiazac koniec z koncem.

  A teraz prosze sobie wyobrazic, ze nie bylo Balcerowicza, ktory wyniszczal polski przemysl i rolnictwo w latach 1990-tych i zamiast tego rzad i polski bank udzielily nisko-procentowych kredytow dla polskiego przemyslu i rolnictwa, zeby im pomoc w transformacji i dostosowac do wymogow wolnego rynku.
  W wyniku tych dzialan, polski majatek narodowy pozostalby glownie w rekach Polakow, polski przemysl i rolnictwo znakomicie dalyby sobie rade z zachodnia konkurencja z powodu niskich posztow produkcji, a to oznacza dynamiczny wzrost gospodarczy na poziomie kilkunastu procent i daje wielkie korzysci Polsce i Polakom, bo stwarza miejsca pracy dla Polakow, podwyzsza standard zycia polskich rodzin i nie powoduje zadluzenia panstwa u obcych bankierow.

  „Adm” zachwyca sie rzekomymi „osiagnieciami” rzadu Tuska, a przeciez ta KANALIA wyprzedala za psi grosz najwiecej polskiego majatku narodowego w obce rece, wyprzedzajac rzady bylych komunistow i PiS-uarow.
  Te 80% wyprzedanego polskiego majatku narodowego przynosi korzysci glownie obcym firmom i korporacjom, ktore w ogole nie placa lub placa minimalne podatki w Polsce i sa w stanie wywiezc swoje zyski z Polski. Tym samym ciezar placenia podatkow spada na Polakow.
  1200 zl dochodu miesiecznie wystarczy na wiejskie zycie, jesli ma sie dom i kawalek ogrodka lub ziemi, ale za 1200 zl miesiecznie nie da sie zyc w miescie, bo czlowiek skazany jest na wegetacje.
  Poza tym starzy ludzie moga jesc kaszki i owsianki na sniadanie, a nawet zatkac dupe korkiem, ale dorosly mlody czlowiek potrzebuje miesa, warzyw, owocow, rozrywki, wypic, zaj*bac, wyjsc na impreze, pojechac na wycieczke, kupic porzadny dom i samochod, meble, zalozyc swoja rodzine, zyc na luzie i cieszyc sie zyciem – zeby miec tego typu standard zycia to trzeba miec dochod netto 15 tysiecy zl na miesiac.

  W/g mnie, ostatnie 24 lata tzw. „transformacji” nie przenioslo wiekszosci Polakow zamieszkalych w Polsce do strefy dobrobytu i dobrobyt dotyczy wylacznie malej grupy mieszkancow Polski, do ktorych zaliczaja sie byli agenci spec sluzb, byli prominenci komunistyczni, polskojezyczne zydostwo u sterow wladzy w Polsce i zydostwo z UE, AP, Izraela oraz osobnicy majacy uklady i tzw. kombinatorzy, a reszta Polakow to niewolnicy i starcy.

  Polubienie

 10. p.s.
  Czytelnikom forum przypomne, jak rzadzacy komunisci przygotowywali sie do zapowiadanych podwyzek cen zywnosci w PRL.

  Operacja Lato 76
  Władze komunistyczne od początku liczyły się z masowymi wystąpieniami ludności, niezadowolonej z drakońskich podwyżek cen, o czym może świadczyć wczesne powołanie sztabu ćwiczeń Lato 76, na czele którego stanął wiceminister MSW i szef SB gen. Bogusław Stachura. Rozpoczęto tworzenie w komendach wojewódzkich MO specjalnych grup śledczych, których zadaniem była inwigilacja potencjalnych inspiratorów wystąpień. Wprowadzono tryb przyspieszony w postępowaniu przed sądami i kolegiami ds. wykroczeń, przygotowano wolne miejsca w aresztach.
  23 czerwca 1976, w przeddzień wystąpienia Jaroszewicza podniesiono gotowość bojową jednostek podległych MSW, rozpoczęła się właściwa faza Operacji Lato 1976.

  Przebieg
  24 czerwca – transmisja na żywo przemówienia premiera Piotra Jaroszewicza i ogłoszenie podwyżek (nowych cen).
  25 czerwca – treść przemówienia pojawia się w prasie. Strajkuje 97 zakładów, m.in. w Radomiu, Ursusie i Płocku. Rząd PRL ukrył przed opinią publiczną fakt wybuchu zamieszek, nazywając je „drobnymi, chuligańskimi wybrykami”. Mimo to, szybko wycofał się z zapowiadanych podwyżek, w lęku przed rozszerzeniem się protestów na cały kraj i zaproponował rozpoczęcie „szerokich konsultacji społecznych na temat podwyżek cen i trudnościach w zaopatrzeniu”. Równolegle przeprowadzono szybką, brutalną pacyfikację strajków, nadal utrzymując że były to tylko chuligańskie wybryki. W Radomiu okradziono i zdemolowano ponad 100 sklepów. W Ursusie rozkręcono szyny na międzynarodowej linii kolejowej. Oddziały Milicji były celowo nie wyposażone w broń palną. Edward Gierek wydał zalecenia traktujące użycie milicji przeciwko robotnikom jako ostateczność. Tak też się stało, zwlekano z użyciem ZOMO do chwili, aż podpalono KW i grabież sklepów stała się faktem[1].
  26-30 czerwca – wydarzenia radomskie – rozszerzenie się strajków na wszystkie zakłady państwowe w Radomiu w odpowiedzi na brutalne pacyfikacje i aresztowania organizatorów pierwszych strajków. Władze lokalne ogłaszają stan wyjątkowy i czasowo zamykają wszystkie zakłady. W efekcie na ulice wychodzą zrewoltowane tłumy mieszkańców miasta, łącznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, które dokonują m.in. podpalenia budynku komitetu wojewódzkiego PZPR. Miasto zostaje całkowicie spacyfikowane przez liczne oddziały ZOMO, z użyciem gazu łzawiącego i armatek wodnych. Skala aresztowań osiąga znaczne rozmiary. Aresztowanych poddaje się m.in. torturom polegającym na przechodzeniu przez szpaler milicjantów tłukących aresztanta pałkami, znanej jako „ścieżka zdrowia”. Edward Gierek dowiedziawszy się o tego typu praktykach nakazał natychmiastowe ich zaprzestanie[1]. Równolegle, w całym kraju narasta oficjalna propaganda nazywająca uparcie protestującą ludność miasta – chuliganami i wichrzycielami, organizowane są „spontaniczne” wiece protestacyjne przeciw działaniom „radomskich warchołów”.

  Według raportu sporządzonego przez MSW na potrzeby Biura Politycznego na terenie 12 województw zastrajkowało 112 zakładów, w strajkach uczestniczyło ponad 80 tysięcy osób (w tym 20 800 w Radomiu i 14 200 w Ursusie)[2].

  Wydarzenia późniejsze
  W Radomiu, Ursusie i Płocku: liczne aresztowania, zwolnienia z pracy, „wilcze bilety” (nieoficjalny zakaz podejmowania pracy) robotników podejrzewanych o aktywny udział w kradzieżach. Straty w Radomiu sięgały 150 milionów złotych.
  Lipiec 1976 – wprowadzenie kartek na cukier
  18 sierpnia 1976 umiera – prawdopodobnie skatowany przez SB – ksiądz Roman Kotlarz – przywódca duchowy robotników radomskich
  Aktywizacja środowisk opozycyjnych:
  List 14 – oficjalny protest środowiska prawników na akcje pacyfikacyjne przeprowadzane z naruszeniem prawa – (inicjator: Jan Olszewski).
  23 września – założenie Komitetu Obrony Robotników, który organizował pomoc prawną i materialną dla aresztowanych robotników i ich rodzin, a następnie rozszerzył swoją działalność na szeroko rozumiane akcje opozycji takie jak organizowanie podziemnych wydawnictw, organizowanie spotkań dyskusyjnych, prowadzenie „Uniwersytetu Robotniczego” itp. – (inicjatorzy: Antoni Macierewicz, Jacek Kuroń, Jan Józef Lipski, od kwietnia 1977 Adam Michnik).
  25 marca 1977 – powstanie ROPCiO.
  1 sierpnia 1977 – Ursus został włączony do Warszawy, stając się częścią dzielnicy Ochota.

  Rząd PRL wycofał się wkrótce z podwyżek wprowadzając rekompensaty proporcjonalne do wysokości płac, co dodatkowo napędziło inflację i przyspieszyło nadchodzące problemy gospodarcze.

  W rok po protestach Rada Państwa wprowadziła w drodze dekretu uchwalonego 19 lipca 1977 r. (Dz.U. nr 24 poz. 102))[3] amnestię.

  Polubienie

 11. Powyzsze posty i załączniki do nich forumowicza bez imienia i nazwiska podpisującego się
  „401 autobahn” sa niczym innym jak kolejna konfrontacja i jednocześnie prowokacja do „polskiego majdanu” ,który tak powolutku krok po kroku jest przygotowywany w Polsce.

  Do tego jeszcze sobie dodajcie „stara nowość ” występowania niejakiego szczecinskiego „obroncy narodu” o dość ciekawym nazwisku Moskwa i już madry człowiek ma wiedze i obraz o co w tym wszystkim chodzi .

  MY zas pytamy gdzie i jaki tworzy się POLSKI RUCH NARODOWY BRONIACY POLAKOW ,GDZIE SA JEGO PRZYWODCY ,KIEDY i JAKA JEGO NAZWA I REJESTRACJA ?

  W KONCU JAKIE SA WYNIKI DZIALAN POLAKOW ZAMIESZKALYCH w POLSCE ???
  Na co wy czekacie ,ze Tusk ,Kaczynski,Komorowski sami odejda odajac władze POLAKOM ?

  Czy WY POLACY ZAMIESZKUJACY w SWEJ OJCZYZNIE DALEJ BEDZIECIE SIE GODZIC NA TO CO Z WAMI ZYDZI i NIEMCY WYPRAWIAJA ,czekając ,ze BOG ZA WAS WYMIERZY KARE WASZYM OPRAWCOM,LOTROM i BANDYTOM ???

  Przeciez wystarczy LOTROW ZBOJKOTOWAC a nie bez końca powtarzac jedno i to samo ,jaka to krzywda się dzieje i godzic na kolejna krzywdę !?

  Nawet portale internetowe jedno i to samo w kolko powtarzają i co z tego jest – klotnie i przepychanki ?

  GDZIE JEDNOSC i POLSKA ZGODA NARODOWA POLAKOW ???

  Najblizszy przykład tego portalu :
  PODZIAL ROL – Dylak sobie,Zieminski z Kosiurem sobie a zrzeszenie choćby dziesięciu i jego zarejestrowanie nie istnieje !

  CZY TO JESZCZE POLSKA ?????????????

  Polubienie

 12. …MY zas pytamy gdzie i jaki tworzy się POLSKI RUCH NARODOWY BRONIACY POLAKOW ,GDZIE SA JEGO PRZYWODCY ,KIEDY i JAKA JEGO NAZWA I REJESTRACJA ?…..

  Dobre Pytanie
  A odpowiedź.
  – Na zmywaku w Londynie.

  Polubienie

 13. Komentarz przeniesiony z tematu „Polskie lato 2014”, poniewaz dotyczy sytuacji materialnej Polakow w Polsce.
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/08/03/polskie-lato-2014/#comment-68261

  JJ
  27 Sierpień 2014 o 19:15

  Ciesze sie ze dobrze zarabiacie i stac was na wakacje. Przy moich 1200 zl na miesiac jest strasznie ciezko w kochanej ojczyznie placic za dobe nad morzem w dwie osoby okolo 80 zl. A jeszcze przeciez trzeba jesc, spedzic milo czas i przedewszystkim dojechac. Z czego i kiedy mamy odlozyc panie szefie? Takie realia ludzi w sile wieku. Wychowany na patriotę zaczynam nienawidzić swój kraj. Czemu? Jako doświadczony specjalista nie mam nic. Tym którzy chcieli to osiągnąć powiem już teraz : większość idiotów nawet nie potrzebowała waszego ataku, a mnie jak i innym myślącym i wychowanym w POLSKIM duchu ludziom uprzykrzyliście życie po prostu, nawet bez radia, telewizji i gazet. Bo to biorą masy, nie ludzie inteligentni. Gardło mam ściśnięte i łzy w oczach. Gdzie. No gdzie. Przecież to nie rosja. To Polska przecież. Nie tego chcieli przodkowie. Mam nadzieję, że ci, którzy to zniszczyli za życia jeszcze na kole będą łamani. I powiem wam, gnoje, tak jak na ulicy słyszałem, (od waszych kolegów bryndziaży, prostytutek i wszelkiego psubractwa) ch*j wam w dupę wielcy przewodniczący kraju. Tak. Teraz to was bawi, bo ja walcze o życie każdego dnia kiedy wy pijecie szampana, ale każdy będzie rozliczony. Szmaciarze w złym miejscu.

  Polubienie

 14. Komentarze przeniesione z tematu pt: „Kamera czy aparat DSC-H” – vide strona:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/08/10/do-odwaznych-swiat-nalezy/#comment-68257

  RuRu z GOP’u
  27 Sierpień 2014 o 18:44

  Powiem tylko tyle. Miałem taki czas młodości, gdzie i bawiłem się i tańczyłem i było cacy. I nie, nie wszystko przepijałem jak się to mówi o polskiej młodzieży – choć większość jest takiej. Robiłem i filmy, i teledyski, i wiele innych nagrań ku sobie i innych. Tworzyłem (komponowałem) muzykę ale także występowałem jako dj. Robiłem i pozowałem do zdjęć fotografom z krwi i kości. Wiem tylko jedno. Na tym w Polsce nic się nie zarabia oprócz zainteresowania innych ludzi. Dzięki którym koniec końców poznałem gościa, przez którego poznałem gościa który załatwił mi pracę w dość sporym staaaarym zakładzie (prawie dwieście lat). Pracuję tam poprzez firmę, która wynajęta przez firmę, która wynajęta przez firmę, która wynajęta przez trzecią rękę zakładu – firmę, zatrudnia mnie, płacąc 1280 zł na rękę na umowie o pracę. Jak chcę – a nie mam innego wyjścia mogę pracować na czarno za 1900 zł. I zarabiając 1900 wiem oficjalnie od swojego prezesa, że zarabia na mnie (on jeden pomijając resztę) 300-500 zł na miesiąc. Inni też muszą zarobić. Nie wiem czemu tak jest. Mam 28 lat, technika z trzech kierunków. Jestem tam zatrudniony od trzech. Realnie, nie na papierze jestem specjalistą elektromechanikiem i także automatykiem który doskonale radzi sobie (mówiąc na prawdę z dystansnem) z zagadnieniami przemysłowymi. Czemu k**wa tak jest? Przejść pracować pod zakład nie mogę. Nie ma przyjęć. Jest za to zapotrzebowanie na firmy. M.in. na mnie. hę? co powiecie specjaliści?

  RuRu z GOP’u
  27 Sierpień 2014 o 18:55

  I od razu dodam, że proszę nie mydlić oczu tylko pisać konkretnie. I bez tekstów w stylu – jesteś za cienki itp – a to z tego względu, że grałem muzykę we wszystkich większych miastach jak np. Katowice, Częstochowa, Cieszyn, Mikołów, Sosnowiec, Będzin, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i wiele innych mniejszych. Tak samo jak filmy w których byłem współtwórcą. Czemu nie można normalnie żyć. Czemu nie ma kogoś kto rozp****li wiejską i wszystkich tych którzy tym kierują z karabinu. Czy już wszyscy są tacy słabi i zastraszeni że się boją rzucić chodnikiem w urzędy? W pojedynkę mam się bić z całym ustrojem?
  Co do sukcesów czy nie-sukcesów przykład – POLSKI wykonawca Skalpel – kierunek jazz, w Polsce nikt nie chciał nawet ruszyć jego partytur, mimo tego, że w żadnym innym kraju nie ma takich wymagan co do przedstawienia zdolnosci, nut etc., bo ciagle za malo. 23 podejścia do wydania płyty. Nic. Null. Wyjechał do tej zawszonej Anglii, i tam wydawnictwo – znane jeśli wy nie wiecie – o nazwie Ninja Tunes, po uslyszeniu jednego tylko utworu zdecydowalo sie na cala plyte. Jak przerwać porażkę Polski? Granaty? Bo wybory nic nie dają. I sam już chcę się zabić z tej żałości. Ale jestem katolem i tego zrobić nie mogę. Mam serdecznie dość i serce mi się kraja. Moi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o ten kraj, o nasz kraj i co? Aż mi niedobrze jak na to patrze. A sam mogę jedynie pójść do więzienia po pierwszej próbie przywrócenia normalności. Co. Mam stworzyć podziemną armię? Lać ich krwią? Ich, tych decydentów? Skąd mam mieć czym walczyć? Przy takiej inwi i kontro?

  Polubienie

 15. Komentarze przeniesione z tematu pt. „Kamera czy aparat DSC-H” – vide strona:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/08/10/do-odwaznych-swiat-nalezy/#comment-68257

  Yah
  11 Sierpień 2014 o 7:02

  Pisze Pan o usługach, a nie o produkcji. W społeczeństwach biednych usługi nie maja racji bytu. Takie pomysłu jak Pan to Polacy maja od 25 lat – tylko ile firm usługowych może funkcjonować w mieście. Zlikwidowało się miejsca pracy warte miliardy złotych, a teraz lamentuje się, że brakuje pół miliona na stworzenie jednego miejsca pracy. Za bezmyślność Bóg kara bo to brak roztropności. Niech Pan się zastanowi, kto ma czas i ochotę oglądać filmy oglądać filmy … pomysł iście „genialny” i śmieszny. Ile cukrowni w Polsce pocięto na złom? A teraz niech pan policzy ile pieniedzy kosztowałoby „odtworzenie” tych miejsc pracy w cukrownictwie. W obecnej Polsce ich odtworzenie jest niemożliwe !!!!! Ludziom nie starcza na przetrwanie, a Pan dalej proponuje rozwój nikomu niepotrzebnych usług ?????!!!

  Yah
  11 Sierpień 2014 o 7:09

  Z Pańskiego pomysłu skorzystali młodzi ludzie w kilkudziesięciotysięcznym mieście. Postanowili stworzyć sobie miejsca pracy kupując aparat fotograficzny, sprzęt oświetleniowy , obiektywy i obsługując fotograficznie śluby, chrzty etc. Efekt 30 firm z branży, których przychody nie przekraczają średnio 2000 złotych miesięcznie. Po odliczeniu kosztów, podatku i ZUS zostaje mniej niż zasiłek dla bezrobotnych. Rozwój usług nie jest ŻADNYM rozwiązanie. Rozwiązaniem jest rozwój przemysłu, a rozwój przemysłu nie jest możliwy bez udziału państwa i kompletnej zmiany polityki gospodarczej, fiskalnej i podatkowej.

  Yah
  11 Sierpień 2014 o 9:29

  Proszę Pana mieliśmy świetny przemysł , wyroby eksportowane do wielu krajów. W latach 60-tych rakietami Meteor były zainteresowane Indie a teraz ….. Nie da się podnieść poziomu rozwoju kraju bez rozwoju przemysłu – państwowego przemysłu. U mnie w mieście wymyślili, że zlikwiduje się przemysł a zatrudnienie da turystyka, bo mamy takie piękne rejony. Ze mnie się śmiali jak ostrzegałem. Teraz turystyka daje zatrudnienie 400 osobom 20 zlikwidowanych firm państwowych dawało pracę 30 000 osób, przy czym była to wszystko produkcja eksportowa ( do 1989 roku). Niestety drogi Panie rozwojem usług nie spowoduje Pan rozwoju kraju. Na usługach mogą opierać się malutkie kraje typu Belgia, chociaż nawet mały Liechtenstein to zaawansowana produkcja przemysłowa. To co Pan proponuje to nie rozwój i walka z bieda tylko miotanie się ludzi, którzy muszą coś robić, żeby przeżyć. I jeszcze jedno ile taki przemysł filmowy w Polsce zatrudni osób 30 tysięcy? 100 tysięcy? Czyli w całej Polsce stworzy tyle miejsc pracy ile zlikwidowano w TRZECH średniej wielkości miastach…..

  Yah
  11 Sierpień 2014 o 9:46

  Ech szkoda gadać …… Balcerowicz tez był odważny, a za jego odwagę będą płacić moje dzieci i wnuki…

  Yah
  11 Sierpień 2014 o 16:47

  Dlaczego ostro przegrywał z Zachodem. To bajki rozpuszczane przez Solidarność. „Kiepska” polska elektronika z lat 80-tych gra lepiej niż niejeden obecny wzmacniacz za 8000 złotych. Wyprodukowane w Polsce turbiny pracują do dziś dzień w indyjskich elektrowniach… przykłady można mnożyć. Ale chociażby Pana przykład z obrabiarką – komu świadczyć usługi tokarskie? Ile takich zakładów potrzeba w powiecie? Zaręczam, że niewiele. Znajomy zainwestował właśnie w tokarkę i frezarkę numeryczna do produkcji złączek i …. głównym problemem w Polsce jest płytki rynek – ludzie by kupili ale nie mają pieniedzy. Eksport za granice, przy obecnych obciążeniach podatkowych i kosztach życia w Polsce jest nieopłacalny – Chińczycy wyprodukują taniej. Wiem, że nie można siedzieć z założonym rekami, ale problemem jest nie tyle produkcja co zbyt. Ci co mogliby kupić już mają, a ci co chleli by kupić nie maja pieniędzy. To tak jak z budownictwem w Polsce. Każdy chciałby mieć dom lub większe mieszkanie ale …. niestety nie ma na to pieniedzy. Z kolei każdy rozsądny człowiek wie, że branie kredytu nie jest żadnym rozwiązaniem. No i ostatecznie dochodzimy do konkluzji, że głównym problemem Polski jest nie brak pomysłów, maszyn etc. tylko brak pieniedzy spowodowany taka a nie inna polityka monetarna państwa.

  Yah
  11 Sierpień 2014 o 17:08

  @ APA

  1. Człowiek do życia i założenia rodziny potrzebuje pracy, mieszkania i takiego poziomu dochodów, żeby się zabezpieczyć na starość. Obecny system w Polsce niczego z tych rzeczy nie zapewnia , no chyba, ze jest się złodziejem okradającym innych.

  2. Podstawą jest produkcja, usługi są dla bogatych, którzy maja pieniądze a nie mają czasu. Co mnie obchodzą usługi, skoro podstawy piramidy Maslova nie ma.

  3. Mamy wszystko a nie mamy pieniędzy przez …. odpowiedzi, wrogi Polakom zapis w konstytucji.

  4.Bo lepiej młodych wypchnąć za granice i pozbyć się problemu. A zachód przyjmuje wykształconych pracowników z otwartymi rekami – w końcu ich wykształcenie na Zachodzie kosztowałoby 4-5 razy tyle co w Polsce. A tak maja młodych, wykształconych za friko. Kolejny dowód, że władze działają niezgodnie z polska racja stanu.

  5. Rozłąka rodzin – upadek rodzin – upadek Polski

  @adm

  Panie Admin , nie każdy chce być kapitalistą. Wielu ludzi chciałoby normalnie pracować 8 godzin dziennie za godną płacę, a większość stać na 10 letni samochód użytkowany kolejno 10 lat.

  I jeszcze jedno po co prywatyzowano huty i cementownie skoro planowano budowę autostrad. Nie taniej byłoby budować korzystając z produkcji państwowych hut i państwowych cementowni. Wtedy na budowie zarobiliby Polacy, a tak państwo wspiera i tak bogata zagranicę. To tak jak z pomysłem PiS na mieszkania dla młodych – płacić odsetki od kredytów. Komu? Odsetki zagranicznym bankom z naszych podatków. To w głowach im nie zaświtało, żeby stworzyć polski bank kredytujący młode małżeństwa

  Yah
  11 Sierpień 2014 o 17:49

  @ APA

  Niestety wolny rynek wyplenił coś co się nazywa empatią. Jak można cieszyć się bogactwem skoro ludzie klepią biedę i żyją w niepewności. Nie należę ani do biednych , ani do bogatych ale żeby związać koniec z końcem muszę pracować więcej niż moi rodzice. Musze myśleć o sobie na starość, o dzieciach ( żeby nie wepchnąć je w łapy banksterów nie jest lekko i gdy sobie pomyślę, ze są inni w jeszcze gorszej sytuacji …. Człowiek harujący za minimalną od rana do wieczora jest zbyt zmęczony by wpaść na pomysł na życie i nie stać go na zgromadzenie rezerwy finansowej na początek. A nawet gdyby zaczął legalnie to niezależnie od przychodów, którę mogą wynosić 200 złotych czeka go obowiązkowy wydatek prawie 1000 złotych – ZUS. 30 lat temu, pomimo sztucznie wywołanego kryzysu, żyliśmy normalnie jak ludzie cywilizowanym kraju. Teraz w miarę normalnie żyję na Zachodzie , a my trafiliśmy w połowę XIX wieku w imię balcerowiczowskiej idei wolnego rynku. Zawsze myślałem , że państwo wymyślono dla ochrony interesów ludzi zamieszkujących jegoi terytorium Państwo pod tytułem III RP wymyślono po to ,żeby chronić idee wolnego rynku kosztem ludzi

  Polubienie

 16. „Autostrada” – brawo !
  Dobra droga i szybciej się jedzie,tylko te opłaty (dla jednych duże,dla drugich male) !

  Co do Tuska to już się dogadano (PO z PiSem) ,Tusk odejdzie wyżej a na jego siodlo wskoczy Jareczek z uśmiechem od ucha do ucha.
  Tubylcy znowu się nabiorą na lep !

  Przyjda ruskie i pozamiatają po nato-owcach .

  Polubienie

 17. Pingback: Cameron kieruje się naszą oceną Tuska | WIERNI POLSCE

 18. Wyglada na to,ze tymczasowo krajem nad Wisla rzadzic będzie baba z niezbyt piekna twarza .
  Dobrze,ze chociaż Bronek lepiej i mniej groźnie bez wasow wygląda .

  Także w MSZ szykują się zmiany i ma być ponoc mniej nadętych .

  I co Tadzio – (?) będzie po twym najlepszym „nierządzie” .

  Mogą się i przelewy gdzies w Szwajcari zawiesić ,bo….. Szwajcaria tez na ruskich wprowadza sankcje.
  Dobrze ,ze anielica sankcji nie wprowadza i handel zlotem dalej się utrzyma.

  Polubienie

 19. Polska i POLACY maja dziś smutne wspomnienia : wybuchla wojna swiatowa oznaczona druga –
  usłyszano i zobaczono NAJAZD HITLEROWSKICH NIEMIEC na NASZA OJCZYZNE POLSKE !!!

  Dzis po 75 latach Polacy usłyszeli o „najeździe Tuska na Bruksele” oraz o zaplacie dla Polski.

  Można do polnocy a później do 17 września snuc własne refleksje i wyciagac wnioski.

  „Boze cos Polske przez tak długie wieki …..” – zaśpiewajcie sobie rodacy Polacy,swietowanie rocznicy trwa.

  Niemcy i Zydzi maja się dobrze !

  Polubienie

 20. Pingback: 1 września. Wnuczek dziadka z werhmachtu szefem Rady Europejskiej | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 21. Pingback: Gra warta świeczki | WIERNI POLSCE

 22. Dzis już pisza kiedy Tusk na emeryture przejdzie (po skończeniu 62 lat),jaka będzie miał emeryture ale nikt nie pisze co się z jewrokolchozem stanie,czy nie zdechnie jak PGR-y w Polsce i Tuskowi dadza gdzies w landach ogrodek ?
  Radzic,radzic wykopki jesienne już się zaczynają.
  Pogoda się psuje.

  Polubienie

 23. Czy to wszystko wokół nas doczeka zimy ?
  Jak wygląda z testingow klimatu ,da się zrobić „wieksza zime” ,jest jeszcze problem z podeslaniem jej określonym obszarom.
  Ostatni test w Kanadzie wykazal bledy ,stanely dodatkowe pytania:
  co z Izraelem i Palestyna,tu broni klimatycznej nie można zastoswac ,no bo Izrael ucierpi i Egipt !
  Ale na ruskich da się cos wymyslec ,choć Wanki w zimie aktywniejsze .
  Inna sprawa z Polska – wegiel,gaz (?),gaz wegiel ,no i prad (?) – da się cos jeszcze na tym zarobić ?
  Goraca Kopacz już cos wymyśli a Hania w Warszawie pomoze.
  Oby tylko znowu Radus Sikorski czegos nie z-partolil .
  Za to Komorowski „pojednal nas z Niemcami”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s