Kołek w płocie, czyli polityk narodowy


Tak zwany polityk narodowy nie zauważa po dzień dzisiejszy, że społeczeństwo polskie odrzuciło socjalistyczny model gospodarczy i opcję polityczną skierowaną na wschód.

Stało się to głównie za sprawą samych ówczesnych władz polskich nie rozumiejących aspiracji społecznych i potrzeb ludzkich. Dodatkiem była bez wątpienia skuteczna propaganda zachodnia wroga ustrojowi sprawiedliwości społecznej, a także same społeczeństwo noszące w sobie pogardę dla pracy, dyscypliny tych wszystkich osiągnięć jakie odrzucony ustrój gwarantował każdemu z nas.

Zaraz po wojnie pierwszą potrzebą była odbudowa kraju, zapewnienia pracy i chleba co wiązało się z koniecznością uprzemysłowienie i władza zwana komunistyczną te warunki potrafiła spełnić. Ważną sprawą było zapewnienie Polsce bezpieczeństwa w tym obrona ustanowionych nowych granic RP i to również władza była w stanie w oparciu o sojusz z ZSSR gwarantować.

W latach następnych jednak oczekiwania społeczne wzrastały szybciej niż wydajność pracy, umiejętność właściwego gospodarowania zasobami ludzkimi i surowcowymi. Władza nie umiała i nie była w stanie tym nowym oczekiwaniom sprostać, nie znajdowała ani pomysłu ani metod by Polska nadążała za rozwojem czołowych krajów świata. Nasz produkt sprzedawany za grosze za granice powodował braki i wysokie ceny w kraju. Polska w pewnym momencie przestała się rozwijać i było to za sprawą i politycz\nych elit i yakże samego społeczeństwa.

Hasło – czy się stoi czy się leży, było hasłem przewodnim ludzi pracy, tych przy łopacie i tych za biurkiem, a także środowisk naukowych. Świat szedł do przodu Polska się cofała.

Strajki i bunt społeczny ten stan pogłębiły i utrwaliły. Jasnym się stało, że stare elity się nie utrzymają, tym czasem nowych nie było. To, co wypełniło powstałą lukę było elementem przypadkowym, często destrukcyjnym i niszczycielskim, szukającym sposobu na rządzenie często w zupełnym zapomnieniu o takich sprawach jaj racja stanu, interes narodowy, czy umiejętność zarządzania i gospodarowania. Polityka i gospodarka poszły na żywioł, przy czym ta druga poszła raczej na przemiał. Naród chciał zmian, chciał zachodu, więc wybrano zachód nie licząc się z kosztami. Zapanowała opcja zachodnia i trwa tak do dziś.

Czy przegraliśmy jako społeczeństwo i jako naród w tej opcji?

Pomimo olbrzymich kosztów i nieodwracalnych szkód, dających się ocenić jako katastrofalne odpowiedź nie może być jednoznaczna i twierdząca.

Na dziś Polskę możemy zobaczyć w rozwoju, zasobniejszą, bogatszą, zapewniającą nam większe możliwości pod wieloma względami. Polacy są bogatsi, bardziej operatywni, bardziej zadowoleni z życia i z otaczającej nas rzeczywistości. Oczywiście na tym naszym poletku nie brakuje i chwastów, ale ogólnie mamy więcej i w lepszym asortymencie.

Nie wszyscy to dostrzegają, są tacy co to kontestują, jedni bo nie powiodło się im tak jak innym, inni bo jak anonsuje się jeden z internautów -opozycjonista za komuny i obecnie, lub też z samej swojej natury – psioczę bo psioczę bo taka moja psiocha (kundla) natura.  

W stosunku do obecnych elit tych z tak zwanej prawicy i z tak zwanej lewicy tworzy się, a właściwie nie może utworzyć się ruch opozycyjny nazywający się najczęściej narodowym a także kołki w płocie, czyli politycy narodowi niezdolni do akceptacji czegokolwiek, zato upatrujący najczęściej we wszystkich Żyda. Dla nich Polska już nie istnieje, Polska w ich mniemaniu i internetowej publicystyce to Żydolancia lub Judeopolonia. Rząd PR wybrany przez naród w wolnych wyborach, to według nich żydowskie rządy. Polska telewizja, to ścierwomedia, lub media żydowskie, sejm żydowski, wystąpi ktoś z tz ruchu narodowego w TV, od razu przykleja się mu plakietkę, to Żyd, bo tylko Żydów tam zapraszają.

Przed wojną Związek Polaków w Niemczech na swym zjeździe sformułował kilka tez między innymi tą, że Polska jest naszą matką, o matce źle mówić nie wolno, a także, że Polak Polakowi bratem.

Tak zwany polityk narodowy, czyli kołek w płocie, jest chorobliwie przekonany, że Polak Polakowi Żydem, że Polska to nie jego matka lecz Żydolandia, Judeopolonia i trzeba ją szkalować i opluwać na wszelkie możliwe sposoby. W najlepszym przypadku dla niego Polska to kraj okupowany przez syjonistów, oczywiście z sanhedrynu. Nie ma Polaków jest za to w słowniku nie których z nich, polactffo i nie ma Polski tylko Polin.

Ktoś ma inne poglądy, nie godzi się z takim postrzeganiem, to oczywiście Żyd i trzeba go opluwać.

Polityka musi charakteryzować pewna elastyczność, umiejętność dostosowywania się zarówno do zmieniających się sytuacji jak i do zmieniających się nastrojów społecznych. Musi umieć reagować na czynniki zewnętrzne, na to co się dzieje na świecie jak i wewnętrzne te w kraju. Polityk działa w otoczeniu innych polityków i tu iść w zaparte nie może, bo będzie albo śmieszny albo zignorowany. Polityka to sztuka, a ta zawsze musi cechować się elastycznością. Jak w szachach gra się różnymi figurami, nigdy jednym pionkiem.

Polityk narodowy – kołek w płocie, tego nie pojmuje.

Polityk narodowy -kołek w płocie, będąc na mieliźnie będzie głosił, że płynie pod prąd.

Polityk z prawdziwego zdarzenia, będzie żeglował nawet przy niesprzyjających prądach i wiatrach raz lewym halsem raz prawym. Kołek w płocie okopany na swych pozycjach nie ruszy się z miejsca aż nie z próchnieje. Z takiej pozycji mrzonką jest jakakolwiek nadzieja na wpływanie na polityczny bieg zdarzeń, na udział w polityce, czy w elitach władzy. Bo kołek w płocie ma swoje miejsce w płocie i to jest mu pisane jak ślimakowi skorupa.

Polska jest naszą matką, o matce źle mówić nie wolno. Szanujmy i kochajmy naszą matkę i szanujmy samych siebie.

Adm

Reklamy

59 uwag do wpisu “Kołek w płocie, czyli polityk narodowy

 1. BZDURY PISZESZ !
  Na zamówienie,polecenie ,czy z „własnej rozkoszy” ?

  Napisz w końcu adminie po której stronie stoisz barykady ???

  W każdym ustroju i przestrojeniu w Polsce po IIWS na czele WSZELKIEJ władzy i rzadow stali i stoja POLACY ZYDOWSKIEGO,BOLSZEWICKIEGO i NIEMIECKIEGO POCHODZENIA !!!

  Im zawsze BYLO i JEST DOBRZE W POLSCE !

  Przestancie w końcu zydowskie gowno obwijać w PROPAGANDE !

  Co sobie wyobrazacie ze już wszyscy Polacy zdurnieli ,stracili zwrok i sluch ???

  DO KOGO TO PISANIE ,DO KOGO TA MOWA ?

  Czy za pieniądze można być az tak podłym ZDRAJCA ?

  Nic tylko splunąć.
  Na SZCZESCIE i WBREW WAM WROGOWIE POLSCY ,MY POLACY JESZCZE ZYJEMY !
  POLACY CZYSTEJ POLSKIEJ KRWI ,NIESPRZEDAJNI i NIE ZDRAJCY !!!

  APA

  Polubienie

 2. Jakie wolne wybory w Polsce.Nad wszystkim czuwa niewidzialna ręka służb,a tych to u nas pod dostatkiem (aż można zamiast papieru toaletowego używać).
  A co do Żydów,to zajmują wszystkie najważniejsze stołki w każdej dziedzinie życia.Tak jest i nic
  to nie zmieni jeżeli ktoś zapewnia,że tak nie jest.Tak jest i to prawda.Żydzi są zdolni,przebojowi
  i jeden drugiego lokują gdzie tylko można zarobić.A Polacy jeden drugiego kopie,opluwa,szkodzi
  i gdyby mógł to zagryzłby.Tak zmienili się po wojnie,a może tacy byli zawsze?Nie żyję tak długo,
  żeby wiedzieć jacy byli.Ludziom wcale nie żyje się lepiej.Mam psa więc dużo chodzę o różnych
  porach dnia i nocy,więc widzę jak grzebią po śmietnikach i wybierają jakieś „skarby”.Czasami
  rozmawiam z nimi i wiem co myślą o naszych czasach.Żyje się lepiej tym polskojęzycznym Pola-
  kom(tym co pozmieniali swoje nazwiska na polskie i są „polakami”).W Polsce wytworzyła się
  sytuacja jak w Palestynie i Polacy stali się w swoim kraju drugą kategorią obywateli.Przecież
  to widać i nie trzeba być szczególnie spostrzegawczym.

  Polubienie

 3. Admin znów lata wysoko …… ja mam tylko jedno pytanie – która z decyzji polskich rządów w ciągu ostatnich 25 lat była zgodna z Polska racją stanu , czyli podjęta była w interesie wszystkich mieszkańców tego kraju. Na której decyzji zyskali wszyscy, a nie wąskie grupy lobbowane w parlamencie i ministerstwach? Odpowiedzi nie dostanę, bo takich decyzji nie było. Oczywiście można nazwać polityka stojącego na straży BYTU narodowego kołkiem w płocie, ale jak wtedy nazwać polityka, który „elastycznie” sprzedaje się komu popadnie? Odpowiedź pozostawiam do przemyślenia adminowi. To się chyba nie nazywa elastyczność, tylko zaczyna się jakoś na k .

  Polubienie

 4. ….która z decyzji polskich rządów….
  A więc polskich rządów, a nie jak piszą niektórzy żydorządów
  Likwidacja sklepów z dopalaczami
  odejście od OFFe choć nie do końca ze względu na wiarę jeszcze sporej grupy naiwniaków wioerzących w prywatne fundusze
  Utrzymanie mimo nacisków na sprywatyzowanie państwowej służby zdrowia, darmowego szkolnictwa, darmowych podręczników dla pierwszoklasistów
  Jest tych decyzji nieco więcej . Dopłaty dla rolników też nie do końca są złe zważywszy że w wielu krajach rolnicy są dotowani.

  …polityka stojącego na straży BYTU narodowego….
  Proszę wymienić takiego z nazwiska.

  …grzebią po śmietnikach…
  Takich ludzi widywałem także w USA, wysiadał z samochodu, i pierwsze kroki kierował do śmietnika.
  Proponuję więcej rozmawiać z tymi którzy prowadzą biznesy, budują sobie domy, jeżdżą na wycieczki do Egiptu, Las Vegas, szaleją na swoich wodnych skuterach, jachtach, wypełniają plaże w Grecji, Chorwacji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii

  ….Napisz w końcu adminie po której stronie stoisz barykady ???….

  Po stronie Polskiej, tej prawdziwej, nie tej opluwanej, wyszydzanej, zafałszowanej.
  APA
  Naczytasz się w internecie różnych koszmarnych tekstów i święcie wierzysz że Polska to jeden wielki szmul i szwab. Że trzeba budować barykady, tymczasem ludzie żyją normalnie, pracują, chodzą do marketów na zakupy, mają wybór jakiego nie mieli nigdy przedtem. Po prostu żyją normalnym życiem.
  Stąd ci którzy chcą budować swoje polityczne kariery na kłamstwie i czarnowidztwie nijak nie znajdują posłuchu. Tkwią w tych swoich urojeniach właśnie jak kołki w płocie, ani kroku do przodu.
  Przez lata piszesz apele, że trzeba to i tamto bo szmule i szwaby no i jaki odzew? Brak odzewu. Apel trafia jak kula w przysłowiowy płot.

  Zawsze sądziłem, że Ukraina to kraj znacznie bardziej bogaty niż Polska. Tymczasem oglądając filmiki z Doniecka widzę, że gdzie im do nas, Te ich domki wciąż kryte eternitem często nie otynkowane, ubogie.
  Polska to kraj bogaty i piękny, Polacy to ludzie zamożni. Tak wygląda prawda i rzeczywistość

  Polubienie

 5. Pan T.D powyższym tekstem osiągnął niemal apogeum dekonspiracji i śmieszności. Może to już nie pisze on sam, a np. jego wnuczek, bo tyleż w tym tekście naiwności, co tzw. telewizyjnej prawdy ostatniego ćwierćwiecza? Ale Polska, to nie jest kraj dla półgłówków i półinteligentów, nawet dla tych, którym wydaje się, że umieją robić tanie filmy , i że współczesna Ukraina, to bogaty kraj- bogatszy od Polski, że wybory są wolne i demokratyczne, a największym osiągnięciem rządu jest „zahamowanie” sprzedaży dopalaczy ( choć jak mówią statystyki, a nie dkomania, sprzedaż dopalaczy wzrasta w Polsce).
  Sarmato, kończ waść, wstydu oszczędź !

  Polubienie

 6. Jeszcze raz prosba ADMINIE :
  Opisz nam swój pobyt w USA i to tak szczerze.

  Wśród nas sa tu Polacy ,którzy bardzo długo zyja w USA i to w roznych Stanach ,wiec dokonamy konfrontacji „bytow” w słynnej USA i bytu tych,ktorzy z USA wrócili do POLSKI (czystej krwi POLACY zwani przez zydow goje) i dzisiaj pisza do nas,dzwonia mowiac BLAD ZROBILISMY ,bo POLSKA JUZ DZISIAJ NIE JEST DLA POLAKOW !!!
  POTRACILI WSZYSTKO !!!

  Czym to wytłumaczysz Adminie ?
  Nie myśl tez,ze nikt z nas nie ma w Polsce rodzin ,bo naprawdę wyjdziesz na NAIWNIAKA lub platnegp DEZIFORMATORA .

  Jeszczy tylko to :
  CZY ABY MIESZANCY (krwi) nie zyja w Polsce na kredyt i szpan bedac po uszy w długach szmulo-szwabskiej lichwy ?
  Daj nam pare przykladow POLSKICH FABRYK i ZAKLADOW,hut,stoczni,kopaln ,czy choćby SUPERMARKETOW i HURTOWNI.
  Dlaczego idziesz w zaparte jak NIE-POLAK a typowy SZMUL czy SZWAB ???

  BADZ CZLOWIEKIEM PRAWDY a NIE KLAMSTWA !
  Obojetnie jakiej jesteś narodowości.

  To prosba NAS POLAKOW.

  Jeżeli masz zamiar dalej powielac kłamstwa to lepiej zamknij ten portal,bo naprawdę wyjdziesz na durnia .
  Zainteresowanie TOBA i TOBIE PODOBNYCH w Polsce już się zaczelo ale nie traktuj tego jako ostrzeżenie ale przybliżenie POLAKOM PRAWDY o POLAKACH i OBYWATELACH POLSKICH .

  Rozumiemy się ?
  Jeżeli nie to nas TY czy inny/inna pytaj postaramy się wyjasnic .

  Oklamywanie POLAKOW KONCZY SIE !
  Wszystkie portale polsko-jezyczne mamy POD POLSKA LUPA !!!

  DNI ROZLICZEN JUZ SIE ZACZELY .
  Piszemy to nie dla postrachu ale do SUMIEN LUDZKICH KAZDEJ NARODOWSCI .

  APA

  Polubienie

 7. APA
  Sadzisz że znasz lepiej ode mnie sytuację społeczeństwa polskiego na dzień dzisiejszy/
  Słyszałeś o Amber Gold.
  Słyszałeś o tym, że ludzie potracili oszczędności całego życia. że te oszczędności sięgały kilkudziesięciu i powyżej 100 tyś zł. Bidule, że też mogli tyle zaoszczędzić w tym naszym kraju rządzonym, przez smule i szwaby. Jakiś starowina, profesor skarżył się do kamery TVP, że stracił 300 tyś. zł
  Ja takich oszczędności nie mam i nie miałem, a mimo to nie narzekam, co potwierdzam niniejszym artykułem
  szerzej napiszę później
  Dopalacze, może ich sprzedaż wzrasta, tanie nie są, zatem nawet skrajnie durne osobniki mają pieniądze. Ale legalnej sprzedaży Tusk położył kres. A z tym wzrastaniem sprzedaży to możne wzrasta tylko w propagandzie szkalującej Polaków i Polskę Pokazać i wmówić, że Polska młodzież to same ćpuny

  Polubienie

 8. A więc po kolei:

  „likwidacja sklepu z dopalaczami”

  Niby dobre, ale poszerzy się czarny rynek, który będzie istniał dopóty, dopóki nie zniknie popyt na dopalacze i narkotyki – a ten ma się w Polsce dobrze. Przyczyny, Panie admin, trzeba likwidować przyczyny popytu. Nie wiem jak, ale chodzi mi po głowie takie pytanie. Czemu w XIX wieku nie było masowej narkomanii skoro opium można było kupić o tak sobie w każdej aptece. Ato ci zagadka..

  ‚odejście od OFE:”

  Sukcesem rządów AWS można by nazwać nie utworzenie OFE celem uniemożliwienia ograbienia polskiego emeryta. Odejście od OFE to zagrywka mająca na celu umorzenie obligacji rządowych, za które trzeba by płacić. Ot taka kreatywna księgowość rządu , a nie żaden sukces.

  „proszę wymienić takiego z nazwiska”

  Proszę samemu wymienić takiego, który stoi jak kołek w płocie…

  Panie Adminie, ja żyje w Polsce i widzę co się dzieje:

  – ci wychwalanie przez Pana przedsiębiorcy w 80% swoje bogactwo zawdzięczają pracy ludzi za minimalna pensję, ewentualnie niepłaceniu drobnym kontrahentom off-sourcingowych;
  – bogactwo, które Pan widzi do tak jak zauważył Pan APA, bogactwo na kredyt. Niech Pan popatrzy ile domów w stanie surowym lub wykończonych jest na sprzedaż – ludzie pracujący na etatach nie wytrzymują obciążenia kredytowego;
  – widoczne „bogactwo” wynika tez z pracy za granica, ale czy tak funkcjonuje państwo, które zmusza pod groźba biedy do pracy poza granicami???
  – widzę tez coś innego – dorobek 2-3 pokoleń niszczeje, bo ludzi nie stać na jego utrzymanie. powie pan sprzedać – nie ma chętnych, bo ci co chcieliby kupić nie maja pieniedzy, a rozsadek podpowiada, żeby nie brać kredytów.

  Panie Adminie jest źle i będzie jeszcze gorzej bo ludzie stracili nadzieję na przyszłość. Samym zaklinaniem rzeczywistości ta nadzieja nie wróci…

  Polubienie

 9. Znalazłam przypadkowo coś o gazie łupkowym,bo taki niby mamy w Polsce.W USA ekolodzy głowią się nad szkodliwością wydobycia,ale koncerny robią swoją robotę.Czy Polskę to spotka,bo takie coś jest przygotowane dla Donbasu.Syn vice-Prezydenta Baidena został szefem firmy na Ukrainie do wydobywania i przesyłu gazu łupkowego,zresztą Kwaśniewski też tam coś radził czy doradzał.
  http://3rm.info/50238-realnye-poteri-kievskoy-hunty-v-voyne-s-russkimi-yugo-vostoka-ukrainy-video.html

  Polubienie

 10. „Polityk narodowy – kołek w płocie” to nawet dobre i dość trafne porównanie.
  Kołek (a więc i narodowy polityk) wyznacza granice tego, co moje, nasze. Czyli ustala pewien właściwy porządek, zasadę dla rzeczy i praw, o które należy się troszczyć (troszczyć to także rozwijać), dbać i nie pozwalać by przejmowali je obcy.

  A co można sądzić o autorze poniższych wynurzeń?

  „Na dziś Polskę możemy zobaczyć w rozwoju, zasobniejszą, bogatszą, zapewniającą nam większe możliwości pod wieloma względami. Polacy są bogatsi, bardziej operatywni, bardziej zadowoleni z życia i z otaczającej nas rzeczywistości.”
  „W stosunku do obecnych elit tych z tak zwanej prawicy i z tak zwanej lewicy tworzy się, a właściwie nie może utworzyć się ruch opozycyjny nazywający się najczęściej narodowym a także kołki w płocie, czyli politycy narodowi niezdolni do akceptacji czegokolwiek, za to upatrujący najczęściej we wszystkich Żyda.” itd., itp.

  Że autor tych słów nie zna historii własnego kraju, że nigdy nie czytał rocznika statystycznego, że nie ma pojęcia o polityce? Czy że jest głupcem lub agentem piszącym na zamówienie mocodawców?
  W każdy razie autor tych wynurzeń nie pozostawił Czytelnikom już żadnych wątpliwości odnośnie roli jaką pełni on sam i portal Wierni Polsce.
  A tekst „Rząd Tuska, najlepszym rządem od 1976 r.” sytuuje autora po stronie żydo-władz IIIRP z opcji PO.

  Polubienie

 11. Czy aby to nie KOMPROMITACJA nazwy portalu (dawnego) WIERNI POLSCE SUWERENNEJ sowicie oplacana przez………. ,no wlasnie ,cos tu zaczyna być szyte gruba nicia .

  Druzyna !
  Bacznosc – na pozycje wyjściowe MARSZ !!!

  „Rozszumialy się wierzby placzace ,rozplakala się dziewczyna w glos …… „.
  „Nie placz dziewczyno ma ……. „.

  „Zolnierz dziewczyny nie sklamie……… ”
  „wroci to reszte dopowie….. „.

  Szykowany jest kolejny konwoj,defilada skonczona – ze tez historia ludzi niczego nie nauczyla.
  Kolki w plocie wyłamane.

  Polubienie

 12. APA
  Wierni Polsce są tu w kraju, pracujący i pomnażający bogactwo ojczyzny.
  Czy nie są dezerterami ci co wyjechali i do ojczyzny nie wracają?
  Major dezerter, czy nie powinien pójść pod sąd swoich kolegów z LWP?

  Kilka razy docinałeś Adm, teraz Adm przyciął majorowi po gwiazdkach. Ot tak by wiedział, że Adm też potrafi postawić na baczność i wydać komendę -ruki po szwach majorze. więcej myśleć, mniej pierniczyć głupot, te niech pan pozostawi kołkom w płocie.

  Polubienie

 13. Panie Pyryt, niniejszy portal, to portal przebierańców, a nie wiernych Polsce suwerennej. Portal tych ostatnich jest pod adresem, jak pan wie: suwerenna.wordpress.com a wkrótce także pod adresem : wiernipolscesuwerennej.com

  Polubienie

 14. Tak czy owak to trwa WOJNA O PIENIĄDZ.W Europie Wschodniej znacząca rolę zaczyna odgrywać ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA.Po ŻYDOBOLSZEWIŹMIE mamy do czynienia z ŻYDOBANDERYZMEM.Nie mozna wykluczyć powrotu do projektu politycznego JUDEOPOLONII,tym razem poprzez JUDEOUKRAINE,a może JUDEOROSJĘ w ramach strategii ratowania dolara.
  Polska jest nadal między Wschodem a Zachodem,tylko bardziej globalnie.

  Aktualizację dopisują przygotowania do III WŚ

  Polubienie

 15. Takich BREDNI jak ten „Kołek w płocie, czyli polityk narodowy” to już dawno nie czytałem.

  Żydowski nazizm w całej swojej okazałości jest właśnie bardzo oczywistą „polityką narodową” która za pomocą różnych skrajnych doktryn, WSPÓLNEGO zdyscyplinowanego działania pod sztandarem „nacji żydowskiej” doprowadziła do opanowania przez nich świata finansowego i medialnego.

  Bezkarnych nazistów żydowskich naśladowali naziści niemieccy i dalej naśladują, a w ostatnich dziesięcioleciach naśladują bezkarni naziści ukraińscy.

  Polscy Narodowcy, społeczeństwo polskie są komletnie ROZBICI, dlatego Polacy są tak RABOWANI finansowo dosłownie przez wszystkich dookoła, nawet przez garstkę bardzo dobrze zorganizowanych nazistów ukrainskich idacych po trupach, wierzący w swój wspólny cel wzbogacenia się brutalnie na zabitych przez nich ofiarach.
  Kanapowa organizacja „Wierni Polsce Suwerennej”(WPS) czyli paru facetów, którzy uzurpują sobie rolę i chcieli by odgrywac rolę jako przywódców „polskich narodowców”, ale NIE byli i nie są w stanie stworzyć tak wielkiego zaplecza ludzkiego, czego dokonał młody RN.
  Faktem jest, że wiekszośc koncepcji ideologicznych narodowych WPS pokrywają się do młodymi z RN, za wyjątkiem jednej rzeczy: geopolityki.
  Młodzi z RN są nie dojrzali, wierzą bredniom żyda Gedrojcia i uznają obecną Rosję za imperatora, odmawiając współpracy z SĄSIADEM, a WPS widzi w nawróconej chrześcijańsko Rosji jako sojusznika.
  Mieszkając 30 lat w USA stwierdzam na 100%, że opanowana Ameryka pod każdym wzgledem przez rasistów żydowskich oraz masonów NIGDY NIE będzie faktycznym sojusznikiem Polaków, ani instytucji państwa Polskiego.
  Ci co mieszkają w Polsce i upatrują w USA sojusznika Polaków to KOMPLETNIE ZGŁUPIELI i powinni być pozamykani w domu WARIATÓW jako niebezpieczni, groźni dla Polaków!
  Banda masońska i żydo-mafia rządząca USA postrzega Poloków JEDYNIE jako swoje GŁUPIE naiwne popychadła w swoich grach, ZAWSZE poświęci Polaków, aby doraźnie OBRABOWAĆ dosłownie na każdym kroku BRUTALNIE każdego, (ale tylko w interesie KLANU rządzącego i nikogo więcej!) kto jest GŁUPI. Niemcy naśladują z zimną krwią żydo-masonów.
  Żydy i dzicz ukraińska biologicznie NIE nawidzą Polaków i ZAWSZE Polaków wyrolują lub UŚMIERCĄ!

  http://www.nasznowyjork.org/5/post/2014/07/internauci-o-kryzysie-na-ukrainie.html

  Polubienie

 16. @Colorado
  W oficjalnej polskiej polityce historycznej nie uwzględnia się ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ!!!
  W swoim oryginalnym podziale cywilizacji polski badacz Feliks Koneczny CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Rozwijała się ona szczególnie po liście rozwodowym opisanym przez innego polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Antyczna kultura grecka była rozpowszechniana przez prawo rzymskie,z którym ciagłą walkę toczył JUDAIZM.Później przyszła reformacja i mesjasz Karol Marks,a dziś radykalizuje się jego wczesne myśli :

  Polubienie

 17. @Colorado

  Podzielam w dużej mierze Pańską ocenę sytuacji politycznej w IIIRP i w świecie. Nie mniej nie ze wszystkim mogę się zgodzić.

  Otóż młody RN rzeczywiście skupia wartościową polską młodzież. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że kierownictwo tego ruchu to głównie młodzi Żydzi, a sam RN, jak i organizacje wchodzące w jego skład powstały z inicjatywy żydowskiej agentury IIIRP. Celem jest oczywiście opanowanie, przejęcie, kontrola, wszelkich istniejących (a także powoływanie nowych) inicjatyw politycznych, które mogłyby zaszkodzić żydo-systemowi IIIRP. Tu polecam np.:
  http://suwerenna.wordpress.com/2014/08/07/glowna-mycka-ruchu-narodowego-u-rydzyka-i-michnika/
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/06/09/agenci-zydo-systemu-rp-buduja-ruch-narodowy/

  Odnośnie WPS
  Stowarzyszenie WPS niczego sobie nie uzurpuje (nie posiada sądowej rejestracji, mimo, iż statut WPS jest identyczny jak statut żydowskiej Krytyki Politycznej, która rejestrację uzyskała w tym samym sądzie !!! – informowaliśmy o tym na stronach WPS). Natomiast dzielimy się z Czytelnikami naszymi obserwacjami, przemyśleniami i poglądami politycznymi – próbujemy skromnymi własnymi środkami budować polską świadomość narodową.
  Jest faktem bezspornym, że WPS nie jest w stanie stworzyć liczącej się organizacji politycznej z prozaicznego powodu: nie dysponujemy odpowiednimi funduszami (skąd czerpią środki twórcy RN – nie ma na ten temat danych -?).
  Dość dobrze zapowiadająca się inicjatywa WPS powołania ruchu narodowego pod nazwą Konwentu Narodowego Polskiego – została rozbita przez żydo-agenturę IIIRP na początku 2012r.
  Nawet ta strona, Wierni Polsce (d. Wierni Polsce Suwerennej), także podzieliła los Konwentu w czerwcu 2014r.
  Powstaje dość oczywiste pytanie: jakim sposobem młody polski RN uzyskał sądową rejestrację i pojawia się w powszechnych mediach Michnika, Rydzyka, a nawet w TVP?
  Między postulatami politycznymi RN i WPS różnice są znacznie dalej idące niż tylko geopolityczne. Przede wszystkim RN (opowiada się hasłowo za liberalną gospodarką) nie posiada żadnej spójnej koncepcji programu polityczno-gospodarczego, a taki program (a nie hasła) posiada WPS (http://dariuszkosiur.streemo.pl/Community/Default.aspx).
  Dariusz Kosiur

  Polubienie

 18. Poniżej próbka twórczości jednego z zatroskanych o Polskę ( z e-maila)

  Czy zrozumialem pana Edwarda ponizej: Putin wywojowac mial cos dla Polakow? Polactfo ma go gdzies od dawna, on sie odwzajemnia… Polska jest pionkiem w tej grze: lokajskie srulowe struktury, wyniszczona armia, kraj na skraju bankructwa, narod bio-wyniszczony jak Rosja jeszcze niedawno, najliczniejsze ofiary wsrod najemnikow junty w Donbasie, spoleczenstwo oglupione przez hasbare w durackiej rusofobii…

  i jeszcze taki kawałek

  „Czarni boys” to podobna ofiara jak polacfto zaciagajace sie do Othago zeby zarobic, czy murzyni palowani w Ferguson. Robimy od wiekow na zydobanksterie: wojny swiatowe, komunizm czy kapitalizm. Ale zbrojny opor a la Noworosja z poparciem sprawiedliwego swiata ma szanse pozbyc sie srulo-jarzma. Za to srule nienawidza Putina, Strielkowa i pomniejszych ‚poplecznikow’ jak Bein i Szubert = spojrzcie na srulo-agentury wplywu: StopSy, WolnaPolska, Wierni Polsce… Spojrzcie jak niby-erudyta Dr M G tarza sie w podlosciach swych wspolmyslicieli:

  APA i inni zwróćcie uwagę jak jest w Polsce

  kraj na skraju bankructwa, narod bio-wyniszczony

  A ja w swym tekście napisałem

  Na dziś Polskę możemy zobaczyć w rozwoju, zasobniejszą, bogatszą, zapewniającą nam większe możliwości pod wieloma względami. Polacy są bogatsi, bardziej operatywni, bardziej zadowoleni z życia i z otaczającej nas rzeczywistości. Oczywiście na tym naszym poletku nie brakuje i chwastów, ale ogólnie mamy więcej i w lepszym asortymencie.

  No i wszyscy komentujący są krańcowo odmiennego zdania ot chociażby anonim napisał”

  Czy że jest głupcem lub agentem piszącym na zamówienie mocodawców?

  narod bio-wyniszczony pisze doctor z Kanady

  Pamiętam jak pewien profesor zamieszkały w USA pisał o Polsce w czasach komuny
  W Polsce jedna trzecia, a nawet dwie trzecie narodu choruje na gruźlicę
  a w innym artykule, że panowała taka bieda że ludzie jedli ziemię

  Stare przysłowie mówi, że zły to ptak co kala własne gniazdo.
  W tle naród,, bio -wyniszczony”

  Polubienie

 19. re: Artykul pt. „Kołek w płocie, czyli polityk narodowy”,
  cytat:
  „Tak zwany polityk narodowy nie zauważa po dzień dzisiejszy, że społeczeństwo polskie odrzuciło socjalistyczny model gospodarczy i opcję polityczną skierowaną na wschód.”

  Komentarz
  Autorze, twoj artykul to niewypal, poniewaz istnieje kilkanascie odmian narodowcow w Polsce:
  prawicowych, lewicowych, socjalistow, kapitalistow, monarchistow, konserwatystow, kibicow, watykanskich, katolickich, z radia Rydzyk, pro-moskiewskich, pro-kijowskich, pro-brukselskich, pro-berlinskich, pro-waszyngtonskich, pro-NATO-wskich, przeciw aborcji, liberalnych, ateistow, koszernych roznych odmian, ukrainskich, niemieckich, litewskich, rosyjskich etc, a najmniej polskich.
  Mamy wiec na scenie narodowej w Polsce pomieszanie z poplataniem, ktore moze wywolac u czlowieka zawrot glowy, mniejsza o oficjalne partie polityczne (SLD, PO, PiS, PSL), ktore wiecej szkodza Polsce niz przynosza pozytku.
  W zwiazku z powyzszym, dlaczego uzywasz ogolnikow i piszesz, ze polityk narodowy to kolek w plocie ?…. a czyj ten plot i kto go stawial ?

  Ja juz udokumentowalem w artykule pt. „Rząd Tuska, najlepszym rządem od 1976 r.” (401autobahn
  22 Sierpień 2014 o 19:55), ze za rzadow „Tfu-ska” i spolki doszlo do najwiekszej wyprzedazy polskiego majatku narodowego za psi grosz, utraty milionow miejsc pracy w Polsce, emigracji milionow Polakow za chlebem i do najwiekszego zadluzenia Polski, ktore bedzie ciezarem dla nastepnych pokolen Polakow.
  Polska rzadza QRWY i ZLODZIEJE zydowskiego pochodzenia, a gross polskiego majatku narodowego jest w lapach ZYDOW (z Izraela, USA, UE, Polski etc) i SZWABOW.
  Na ten temat pisze rowniez Z.Lipinski na stronie:
  http://www.polishclub.org/2013/10/09/zbigniew-lipinski-zapis-rabowania-polski-2/
  Cytat:
  (…) Kraj, który nie posiada we własnych rękach kluczowych, strategicznych gałęzi gospodarki, jest skazany na niebyt polityczny, a jego niepodległość staje się fikcją. Rządzący Polską kondotierzy zagranicznych koncernów i agenci obcych wywiadów poszli dalej: nie tylko pozbawili nas branż strategicznych, ale również innych gałęzi gospodarki. A co zakrawa już na cynizm, za tzw. prywatyzację na rzecz obcych Polacy musieli zapłacić z własnych kieszeni. Nawet przy tym podłym, zdradzieckim procederze, dawano zarobić różnej maści doradcom zagranicznym, odsuwając polskie firmy doradcze.
  Początkowo była to wyprzedaż chaotyczna. Potem przybrała charakter planowy, systemowy i w ciągu bez mała ćwierćwiecza średniej wielkości, zasobny, uprzemysłowiony kraj położony w centrum Europy został prawie całkowicie pozbawiony własnej gospodarki. Piszę “prawie”, ponieważ do “ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej” pozostała jeszcze wyprzedaż ostatniego dobra narodowego – ziemi. Ten “problem” już rozwiązuje.
  Część Polaków posiada jeszcze nieruchomości. Tę sprawę załatwi podatek katastralny, do którego wprowadzenia od kilku lat przymierzają się rządzący. Natomiast Ziemie Odzyskane przejmą Niemcy, co już się dzieje.
  Polacy zostali “wolnymi najmitami”, szukającymi pracy i chleba za granicą, a jest ich już ponad 2 mln.(…)

  Poza tym ty „Adm” nie informujesz czytelnikow o tym, ze pieniadze na odnawianie i renowacje zabytkow, zabytkowych kosciolow, budowe drog etc, czyli zwiazane ze srodowiskiem, pochodza glownie z FUNDUSZY Unii Europejskiej i Tusk ma niewiele z tym wspolnego – glowne zaslugi maja wladze lokalne gmin i wojewodztw.
  Zeby z kolei otrzymac dotacje z funduszy UE nalezy spelnic caly szereg warunkow okreslonych w przepisach unijnych, w tym zaciagnac pozyczke w banku (w ten sposob powstaje spirala zadluzenia wladz lokalnych, ktore coraz bardziej tona w dlugach) oraz nalezy miec znajomosci we wladzach lokalnych.

  Zapomiales chyba o tym, ze Polska placi skladke czlonkowska do UE w wysokosci 4 miliardow euro rocznie – w kwietniu 2014r Polska przekazala skladke do budzetu UE w wysokosci 345 milionow euro, a komisarze unijni decyduja o tym ile dotacji i na jakie cele otrzyma Polska.
  W/g statystyk za lata 2007-2013, Polska wydala wiecej pieniedzy na dostosowanie sie do wymogow UE niz otrzymala pieniedzy od UE – vide analiza na stronie:
  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/teksty-o-unii-europejskiej/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/

  Pytanie:
  Dlaczego ty „Adm” oglupiasz Polakow i robisz reklame qurwom i zlodziejom z PO na czele z „Tfu-skiem” ?

  Polubienie

 20. re: D.Kosiur i P.Zieminski

  Wasza „ideologie narodowa” okresla reklama na stronie:

  http://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2014/07/flaga-rosji-1-1.jpg?w=300&h=200

  Czytelnicy tego forum rowniez wiedza:
  – ze w 2000r kiedy Putin zostal prezydentem to wlaczyl „zielone swiatlo” na osiedlanie sie zydostwa w Rosji,
  – o kolaboracji Putina z zydowska sekta Chabad-Lubawicz,
  – o zapalaniu przez Putina menory w synagodze,
  – o Putinie nagradzajacym zydowskich liderow religijnych medalami za rozwoj judeo-talmudyzmu w Rosji,
  – o ustanowieniu przez Putina „swieta narodowego” Rosji w rocznice WYRZNIECIA Polakow w Moskwie w 1612r,
  – o kalobaracji Putina z Izraelem i „Jew-S.A”,
  – o powiazaniach Putina z zydowskimi oligarchami w Rosji etc.

  Wy atakujecie „Adm” za jego poglady, a sami robicie Polakom wode w mozgu i jestescie zwolennikami rosyjskiego zydostwa z Putinem, Miedwiediewem, Lawrowem etc na czele.

  Powiedzcie waszemu bratu Putinowi i jego zydowskim pobratymcom u wladzy w Rosji, zeby oddali ziemie wschodnie dawnej Rzeczpospolitej – vide mapa przedrozbiorowa Rzeczpospolitej z 1769r na stronie:
  https://search.yahoo.com/search?p=mapapolski+przed+rozbiorami&ei=UTF-8&fr=moz35

  Polubienie

 21. 401autobahn
  Ale zauważ, że ja napisałem że rząd Tuska jest najlepszym rządem od ….
  Nie napisałem, że jest rządem dobrym .
  Jeśli napiszę, że z wszystkich zebranych w pokoju osób mam najwięcej pieniędzy, nie znaczy, że mam tych pieniędzy dużo. Ja miałem dwa złote, inni mieli po złotówce, lub po pięćdziesiąt groszy. Miałem mało, ale najwięcej.
  Zatem nikt nie może napisać, że np. rządy Mazowieckiego, Oleksego, Millera, Kaczyńskiego, Ćimoszewicza , AWS + Balcerowicza, itd. były lepsze

  …kilkanascie odmian narodowcow….
  z tym się zgadzam, nawet takich co przebierają się za generałów i pułkowników drużyn strzeleckich.
  Ponoć mamy 120 zarejestrowanych partii politycznych . Też niezły i imponujący dorobek

  Polubione przez 1 osoba

 22. re: Adm
  Zauwazylem, ze twoje porownanie bylo dwuznacznie i w ten sposob zostawiles sobie tylna furtke, zeby ewentualnie wyjsc z twarza, ale przez takie postepowanie sam psujesz sobie opinie.
  Tfu-sk to sqrwysyn i ma to wypisane na ryju, bez wchodzenia glebiej w temat.

  Polubienie

 23. re: moherowy beret,
  Gwoli scislosci, sobnik w okularach mowiacy po angielsku powiedzial, ze oni sa obywatelami francuskimi (French citizens), a nie Francuzami (French) i przyjechali walczyc przeciwko imperializmowi, nielegalnej kijowskiej juncie wspomaganej przez NATO i UE oraz z globalizmem – slowo „imperializm” zdradza kim sa ochotnicy z Francji.
  Wyzszy ochotnik w czapce stojacy z tylu za tlumaczem ma na imie Vitaly i sluzyl w Afganistanie w gorskiej dywizji, a ten drugi mniejszy wzrostem z glowa przewiazana chusta (po prawej stronie ekranu) byl spadochroniarzem w Czadzie.
  Od siebie dodam, ze w ten sam rejon pojechali rowniez ochotnicy z Hiszpanii o pogladach komunistycznych i tlumaczyli to tym, ze chca sie odwdzieczyc za pomoc komunistow radzieckich w 1936r w Hiszpanii – komunisci z ZSRR i Polski walczyli wtedy z gen.Franco, ktory bronil Hiszpanii przed zaraza komunistyczna.
  Osobiscie popieram walke separatystow Donbasu i okolic z kijowska junta nafaszerowana ukrainskimi zydami.

  Polubienie

 24. Poparcie jednak jednej ze stron walki zła ze złem to jest ZAKONÓW : SPEKULACJI(korzenie rasizmu żydowskiego) i SIŁY (korzenie rasizmu rosyjskieg,który w swoim działaniu był przejąć też ŻYDOBOLSZEWIZM).

  Polubienie

 25. 401autobahn
  Ale fakem jest, że Tusk rządzi już druga kadencję, a jak wyjść na ulicę i porozmawiać z ludźmi to nie trudno zauważyć jak wiele osób jest za Kaczyńskim Tuskiem radiem Maryja I to jest fakt i tego nie da się zmienić. Telewizja jest wciąż najpowszechniejszym medium i to ona urabia wyborców i ich poglądy.
  Jeśli Tusk uchwali nowe prawo budowlane zezwalające na budowę domów bez urzędniczego przyzwolenia to napiszę mu drugą laurkę
  Niejaki Piotr B . z Kanady zawala mi skrzynkę e- mailową tym razem w swoim mailowym gadulstwie odkrył się na całego
  pisze:

  …..do Szpana Waleriana o czysto polskim nazwisku, jak u rabina w mej synagodze LOL……

  No i wszystko jasne dla czego dla niego Polska to Polin a nasz naród bio – wyniszczony

  Polubienie

 26. moherowy beret
  Wy tu gadu-gadu,a na Donbas przyjechali Francuzi.

  Podobno opolczeńcy przechodzą do ataku, prawda to czy jedynie pobożne życzenia?

  ————–
  Gen. Waldemar Skrzypczak: Putin się nie zatrzyma
  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

  Kolejnym krokiem będzie Polska

  – Nie łudźmy się, że Putin się zatrzyma. Jego kolejnym krokiem będzie Polska – mówi gen. Waldemar Skrzypczak w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”. Twierdzi też, że Polska bez wsparcia NATO jest w stanie bronić się najwyżej trzy dni. – Nie oszukujmy się, mamy za mały potencjał, aby oprzeć się armii masowej, takiej jak rosyjska. W MON był pomysł na redukcję armii, ale nie ma już pomysłu na jej odbudowę – tłumaczy gen. Skrzypczak.

  Gen. Waldemar Skrzypczak tłumaczy w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, że polska armia jest w fatalnym stanie. W dodatku Rosjanie zdają sobie z tego sprawę. – Przez ostatnie trzy lata na terenie Wielkiej Brytanii złapano 300 agentów rosyjskich. W Polsce nie złapano żadnego, mimo że jest ich u nas pięć razy więcej. Rosyjscy szpiedzy są wszędzie, w tym także wokół wojska, i bardzo dobrze wiedzą, jak wygląda stan armii – argumentuje generał.
  Skrzypczak twierdzi też, że rosyjskie służby, w sposób zakamuflowany, biorą udział w przetargach organizowanych przez polską armię: Chodzi tu o lokowanie na terenie Unii Europejskiej firmy z kapitałem rosyjskim, często ukrytym. Takie podmioty dają ceny dumpingowe i wygrywają przetargi, powodując tym samym zmniejszenie się zamówień dla polskiego przemysłu zbrojeniowego.

  W rozmowie z Piotrem Nisztorem generał Skrzypczak zauważa, że sytuacja w Europie robi się coraz bardziej napięta. Krytykuje przy tym uległość Niemiec wobec Rosji. – Angela Merkel wie, że zwarcie z Putinem jej się po prostu nie opłaca. Jeżeli jednak Europa nie powie stanowczego „stop”, przywódca Kremla będzie dalej realizował politykę, którą kiedyś prowadził Stalin. A wtedy czeka nas powtórka z Jałty i Teheranu – tłumaczy.

  Co gorsze, gen Skrzypczak ma wątpliwości, czy w razie konfliktu zbrojnego NATO będzie mogło nas wesprzeć. – Sojusz nie posiada formacji, która przyszłaby nam z pomocą, np. w postaci całej ciężkiej dywizji zdolnej do działań obronnych lub manewrowych. Amerykanie mają swoje wojska rozproszone po świecie, w Europie tego nie ma – konkluduje.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu „Wprost”
  ———————
  Czarnowidz z tego generała, albo dostał gęsiej skórki.
  A może Putinowi panie generale, nie chodzi wcale o Polskę, tylko o Berlin, Paryż, Lizbonę, o Rosję od Lizbony po Władywostok?
  Liliputin musi się najpierw wytłumaczyć ze swojej bezradności i bezczynności (gdy mordowani są Rosjanie w Doniecku i Ługańsku) przed własnym ruskim narodem i same propagandowe filmiki tu mogą mu nie wystarczyć

  Polubienie

 27. Wszystko już (prawie jasne) co do PODZIALU portalu (starego) WPS.
  Teraz tylko dolaczymy „archiwa roznych postow/wpisow i zainteresowan” tworzących kilka lat wstecz WPS i ogłosimy to zainteresowanym (tam gdzie to będzie konieczne).

  Dziękujemy Wszystkim,ktorzy ida droga PRAWDY za zabranie glosu i OBRONE POLSKI i POLAKOW.
  Dziękujemy również Adm za udostepnienie nam swego portalu i udzielalania glosu (od strony „reszki”) ale nie dziękujemy za „polbolszewicka komendę (z bledem) :”ruki po szwach majorze” (w rosyjskim jezyku jest „po szwam”).

  Był chociaż obywatel polski Tadeusz Dylak w jakims wojsku ?
  Pytamy, choć nie liczymy na odpowiedz ,bo i na wcześniejsze nasze pytania nie raczyl odpowiedzieć.
  Jeżeli był w wojsku, to trzeba wiedzieć jak wydaje się komendy w nim ,
  POLSKIM WOJSKU ,komu i gdzie !
  Również propozycja myslenia jest zbedna, dla takich jak nasz AUTENTYCZNY MAJOR,ktory sluzyl w tym samym wojsku co „JackStrong” (polecamy ogladnac te szmire filmowa o tym tytule), nasz major dużo sam na swej skorze i doświadczeniu tamtych lat przezyl dając nam o tym nie tylko wiadomości osobiście ale i wyrazal swe opinie w minionych latach na forach internetowych w tym i na portalu Polski Zbrojnej (czytaj rozbrojonej),major ,mimo swych 72 lat jeszcze nie ma demencji starczej i myśli logicznie ,także nam daje madre wskazówki jak rozpoznawać
  WROGOW POLAKOW i POLSKI ,również kto kim jest (czyzby był jasnowidzem ? ) !

  Będziemy tu jeszcze zagladac ,ktorys z naszych młodszych kolegow pod naszym Nickiem APA da tu wpis ,lub klepnie w klawiaturę pod dyktando MAJORA,bedziemy tu tylko po to aby (płatni słudzy) NIE SZKODZILI POLSCE i POLAKOM .

  Uwaga :
  Proszę zwracać się do APA jako do druzyny a nie do Pyryta,bo ten to już „stary człowiek” , myśli sam za siebie,nam WIERNYM WOJSKU POLSKIEMU,daje rady i wskazówki.
  WOJSKO POLSKIE zostało wyeliminowane z koszar ,które do lat 90-tych XX wieku było/byly jeszcze Polskie (wojsko i koszary) ,a dzisiaj koszary nie maja nawet wojskowych wartownikowi sa nawet dewastowane i zaniedbane,NISZCZEJA !

  Panie Doktorze P.Zieminski proszę kierowac swe posty do nas gdy widzi Pan nick APA a nie do Pyryta,bo to tez ma swoja wymowe publiczna (prosi siedzący tu przy mnie major ,gdy redagujemy ten pos i innet,dodajac,ze i on tez cos od czasu do czasu wystuka już tylko jedna reka na klawiaturze jak „ktoś go dotyka” z nazwiska lub imienia,wtedy to on figuruje – nick,imie,nazwisko,stopien,nawet z podkreśleniem daty i miejsca wpisu).

  POLACY WSZYSTKICH MIEJSC PRZEBYWANIA LACZCIE SIE,BRONCIE i ZWYCIEZAJCIE WROGOW !
  Niech ten apel WAS identyfikuje.

  APA

  Polubienie

 28. Poprzedn naszi post (przed generalem) długo będzie czekal na moderacje ?

  Apel nasz moderatorowi nie odpowiada , Izrael czy USA zabronil ???

  Polubienie

 29. Adm napisał:

  Jeśli Tusk uchwali nowe prawo budowlane zezwalające na budowę domów bez urzędniczego przyzwolenia to napiszę mu drugą laurkę

  No nie przesadzajmy. W mym rodzinnym Zakopanem, tuż obok pola mego dziadka an Antołówce, syn burmistrza Majchera wybudował, jak „renowację góralskiego domku” taki potworek (rodzaj stacji kolejki linowej w stanie surowym), że pod naciskiem opinii publicznej nadzór architektoniczny Zakopanego mu ten betonowy dworek-potworek zatrzymał przed dokończeniem. A górale, zwłaszcza na tzw. Olczy, jak się uprą to i czteropiętrowe „domki góralski” stawiają, co nie dodaje piękna podtatrzańskiemu krajobrazowi. Trzeba tu pamiętać, że mieszkanie w kraju literalnie ZAŚMIECONYM nowobogackim „budownictwem”, nie sprzyja kultywowaniu odczuć patriotycznych.

  O wiele lepiej z tą kontrolą (i jakością) budownictwa było właśnie za Stalina, kiedy to w Zakopanem wybudowano Dom Turysty (największy dach gontowy bodajże w świecie, obecnie spaskudzony blachą przez nowego, prywatnego tym razem, właściciela), a w Tatrach kilka wciąż najpiękniejszych w okolicy, schronisk.

  Polubienie

 30. Pingback: Apologetyka kołka w płocie żydowskiej transformacji i wynaradawiania Polski | ZYGFRYD GDECZYK

 31. markglogg
  Są w naszym kraju miejsca piękne, urokliwe i święte, których dewastować nie wolno i tu się z panem zgadzam, myślę że na Mazurach także, ale obecne prawo budowlane jest jak z okresu Drzymały i co gorsza z wyjątkami dla niektórych osobników co mamy przykład nad samym brzegiem jeziora Krzywego gdzie facet zlikwidował ścieżkę spacerową. Ale żebym na swojej ziemi i za swoje pieniądze od 1983 roku nie mógł pobudować cokolwiek ponad 25 m kwadratowych to już jest paranoja. Zmiana koloru elewacji zgoda urzędnika, wybudowanie dwóch schodków potrzeba mapki potwierdzonej przez geodetę jego stempel i podpis 800 zł i tak dalej, mostek przez ciek wodny projekt, uzgodnienia, ekspertyzy wpływu na środowisko opinie żaby, ślimaka i jeża, obłęd nie prawo budowlane

  Polubienie

 32. Odp.401autobahn:Nie znam żołnierzy obieżyświatów,bo i skąd?Nie byłam ani w Afganistanie,ani w Czadzie,więc nie znam nikogo.Ale z pewnością kto wybiera się na wojnę powalczyć,to musi być
  przeszkolony.Zjawiają się czasem chłopcy ze szczerym sercem,ale bez przeszkolenia,więc ich odsyłają do domu.Tak stało się z 20-letnim Serbem.Zamieszczam film z jakimś serbskim ochotnikiem,który zachęca,
  ale i opowiada o odsyłaniu do domu.
  Natomiast ochotnicy z Hiszpanii mogą być o różnych poglądach,ale akurat tu pomagają w słusznej sprawie.Ja osobiście bardzo cenię Generała Franko,zresztą jest moim idolem również.Przecież czytałam i widziałam filmy o wojnie domowej w Hiszpanii.

  Polubienie

 33. Odp.Admin. Co do gen.Skrzypczaka,to stetryczał na miękkich fotelach i jego czas minął.
  Zaglądam na stronki rosyjskie i oglądam na YT wszystkie batalistyczne ujęcia z Donbasu,
  ale jasnowidzem nie jestem.Może jedni i drudzy nieco upiększają rzeczywisty obraz swoich
  zwycięstw?Przyjdzie jesień,deszcze,chłody i wtedy zobaczymy kto ma ducha do obrony
  swojej sprawy.

  Polubienie

 34. re: Adm – cytat:
  „Ale fakem jest, że Tusk rządzi już druga kadencję,….”

  Komentarz
  Przyszedl mi na mysl okres rzadow KPZR i PZPR, ktore to partie rowniez rzadzily nieprzerwanie przez wiele kadencji i dziesiatkow lat. Zmieniali sie sekretarze i „towarzysze” na stanowiskach, ale nie zmieniala sie ideologia, ktorej byl podporzadkowany przemysl, rolnictwo, gospodarka etc.

  „Bolek” Kohne vel Walesa puscil narod w skarpetkach, a jego zydowski pobratymiec „Tfu-sk” puscil narod z walizkami na emigracje za chlebem.
  Roznica miedzy Gierkiem, a tymi dwoma zydowskimi pokrakami jest zasadnicza – Gierek nie wyprzedawal polskiego majatku narodowego.

  Jak mowil znany Polak, filolog i polityk Hipolit Cegielski (doktorat z filozofii) z Poznania:

  “Materialną podstawą narodowości jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel wydaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród”.

  Ja bym to lekko skorygowal i uzupelnil, i napisal:

  „Podstawe materialna narodu stanowia: ziemia i jej bogactwa, fabryki, zaklady, banki, przemysl, handel i rolnictwo, a pieniadz jest krwioobiegiem systemu. Kto wyprzedaje podstawy materialne panstwa w obce rece i nie kontroluje wlasnego pieniadza, ten z premedytacja dazy do oslabienia, a w konsekwencji do likwidacji panstwa i narodu, i jako zdrajca powinien byc rozstrzelany lub powieszony”.

  Gierek to byl troche „meska pizda”, poniewaz jak juz wpuscil Japonczykow do Polski, ktorzy zaczeli modernizowac kraj to Polska mialaby wieksze szanse rozwoju technologicznego w wielu galeziach przemyslu i bylibysmy bardzo konkurencyjni dla zachodu, poniewaz Polacy to zdolny narod i jak chca to potrafia.
  Pamietam okres, kiedy Honda chciala wybudowac fabryke samochodow w Polsce, ale ciule komunistyczni wybrali Fiata, ktory mial przestarzale technologie i tym paskudztwem zarzucali rynek w Polsce i pozostalych krajach Sowlagru.

  Polubienie

 35. W Polsce od kilku lat zwiększa się ilość samobójstw w ten sposób ginie więcej osób rocznie niż w wypadkach samochodowych – jest to odzwierciedlenie kondycji psychicznej Polaków.Ponadto przodujemy w tej niechlubnej statystyce.To jako puenta powyższej rozmowy.Jednym z dominujących czynników ( według statystyk ) jest sytuacja ekonomiczna.Pozdrawiam.

  Polubienie

 36. No i co – zmowa milczenia ,czy WYZSZA CENZURA „sanhendrynu” ?
  Było cos niezgodne z regulaminem ?

  Tu tez nie ma zezwolenia na obrone ???

  Aaaaaa !
  Domyslamy się – „wordpress”.com cenzuruje .
  Szkoda, bo pragniemy podyskutować tak z Zieminskim ,jak z „Gerwazym” i to publicznie.

  Wyglada na to,ze jest jeden moderator na oba portale.
  Ale parchy i tak padna.

  Polubienie

 37. ZAUWAZONE :

  R.Sikorski na Marszalka Sejmu RP (zgoda wyrazona).
  Wyglada na to ,ze samolot z Prezydentem B.Komorowskim może gdzies leciec i …….. spaść lub rozlecieć się w powietrzu.
  Kto wtedy zostaje Prezydentem ?

  Niezbadane sa wyroki BOSKIE i ZYDOWSKIE !

  Szybko im to idzie.

  Polubienie

 38. Spekulując to Bronisław Komorowski jest zwolennikiem stronnictwa ruskiego,a Radek Sikorski stronnictwa żydowsko-amerykańskiego.
  Prezydentem Europy został Donald Tusk,chyba jako zwolennik stronnictwa pruskiego,czytaj niemieckiego.Mamy zatem trójpodział władzy.
  POLSKA dalej MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko bardziej globalnie niż to widział Feliks Koneczny w latach 20-tych ubiegłego wieku :

  Doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

  Polubienie

 39. Aby jeszcze było trudniej zgadnąć,
  u Obamy odezwia się geny i krew afrykanska .
  Z Putinem „stanie się cud”,bowiem odzyskal wiare w Boga.

  Polskie kolki w plocie wylamia się wszystkie – zgnily od srodka.
  Zaskakujace będą decyzje Watykanu.

  Polubienie

 40. @APA
  Chiny już korzystają i jako państwo środka kreują nowe strefy wpływów,stąd egzotyczna antydolarowa koalicja z Rosją

  Polubienie

 41. Jeszcze tego nie było by dolar upadl ,prędzej czeka to twor „juro” ,by przy tym na wymianach zarobić.
  Gdy jednak „niebo”zadecyduje by pojawilo się AMERO ,to już „insza inszość” ,bo po to powstaly w USA banki w każdym większym skupisku zwane REGIONS ,by REGIONY ZABEZPIECZYC w papierki.
  Tylko co zrobić z tak ogromna masa „podrobionych dolcow” ?
  Czym splacic Chinom dlugi ?

  Polubienie

 42. Po polsku o kolkach temat ale w jezyku polskim jest jeszcze „sztacheta” (nie mylic ze sztafeta).
  Jest to stara deska do zabicia dziur w plocie .

  Czy zauwazyliscie ,ze kraj nad Wisla „lata się teraz sztacetami” ?

  Otoz to, lata się wszystko ,nawet po PGR-ach rzysko !
  Zabawa trwa ,orkiestra szmulowska gra.

  W całej tej hulance w tany
  ruszyly baby i pany !!!

  Co z chamami się stało (?)
  czyzby wszystko wyjechalo ???

  Nie, pancie i panowie ,
  ruszylo „pogłowie”.

  Pokolenia nam urosły
  wiele poszlo w posly !

  Dzis młodzik młodzika
  koleczkiem przytyka .

  Sztacheta dziś z kolkiem
  zajmuje się dołkiem !

  Baba z baba ,chlop z chłopem,
  wspólnie „traca cnote” .

  Inna sprawa dziecki,
  niepotrzebne sa niecki.

  Dzis pary biora dzieci,
  z wyrzuconych smieci.

  Dzis moda na adopcje
  i kasjerska porcje.

  Interes się kreci ,
  pieniadz zawsze neci !

  A przyrost narodu (?)
  widać go z Zachodu !

  Polski paszport daja,
  o nic nie pytaja.

  Przeciez nasze kamienice
  a wasze ulice !

  Polubienie

 43. Temat jak widzimy na schyłku ale spróbujemy go podtrzymać .
  Sa już pierwsze niezadowolenia z „nowo-starego” rządu i „nierządu”.
  Prezydent RP poleciał samolotem rejsowym po nowe wytyczne za gleboka sadzawke ,
  o Tusku pomalu robi się cisza medialna ,nowe kolki w plocie blyszcza olśnione fleszami redaktorow ale sa i tacy co to już bucza o ministrach.
  My czekamy co adm tego portalu czytelnikom opowie „o kolkach”,a może zapoda nowy temat ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s