Putin budzi się ze snu(?)


Putin oficjalnie – „Novorossyia”

Za: http://nathanel.neon24.pl/post/112394,putin-oficjalnie-novorossyia

 

Podczas gdy Biały Dom ostrzega, by Rosja sobie nawet nie myślała o krajach przy bałtyckich, Putin posłusznie mówi o czarnomorskiej Noworosji. Chwali przy tym osiągnięcia prorosyjskiej milicji.

 

Prezydent Vladimir Putin w piątek po raz pierwszy publicznie zwrócił się do pro-rosyjskich sił  walczących w południowo-wschodniej Ukrainie, chwaląc ich za odniesiony  „duży sukces”.

              

Kreml opublikował oświadczenie Putina w którym apelował on do milicji „Noworosji”, lub „Nowej  Rosji,”  na swojej stronie internetowej, późno w nocy w piątek.

Jest to termin, jakiego użył on do opisu regionów we wschodniej Ukrainie, gdzie od miesięcy toczą się walki. Jest to termin, który opisuje obszar na północ od Morza Czarnego, który został zdobyty przez Rosję w XVIII w. w wyniku traktatu pokojowego Hetmanatu Kozackiego zawartego  z Imperium Osmańskim. W 1922 roku obszar ten stał się częścią ZSRR. Termin Noworosja jest teraz używany głównie teraz przez rosyjskich nacjonalistów, którzy chcą powrotu tego obszaru do Rosji.

 

„To jasne, że milicja osiągnęła duży sukces w rozbijając operacje wojskowe sił militarnych Kijowa, które stanowiły poważne zagrożenie dla mieszkańców Donbasu i  doprowadziło do utraty życia wielu spokojnych mieszkańców ” Powiedział  Putin w swoim oświadczeniu do milicji.

   

Oświadczenie Putina jest godne uwagi, ponieważ od początku kryzysu Putin wielokrotnie twierdził że nie ma on  jakiegokolwiek wpływu na rebeliantów. Jego słowa powodowały że Ukraina ciągle nazywała prorosyjskich separatystów marionetkami których sznurki pociągane są na Kremlu.

Ukraina i  kraje zachodnie oskarżają Rosję o zbrojenie, wyposażanie oraz szkolenia prorosyjskich  rebeliantów. W czwartek Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że wojska rosyjskie  przekroczyły granice Ukrainy i przyłączyły się do rebeliantów.

Putin i Rosja zaprzeczają iż w jakimkolwiek stopniu sprawują kontroli nad rebeliantami, odrzucają powtarzane przez zachodnich przywódców wezwania do interwencji wobec rebeliantów i udziału  w zakończeniu trwającego kryzysu. Ukraińscy wojskowi stwierdzili że oświadczenie Putina jasno dowodzi że separatyści są „prowadzeni i kontrolowani bezpośrednio z Kremla”-  jak podaje The Washington Post.

W tym tygodniu, rebelianci otworzyły nowy front w miastach Amwrosijewka i Starobeshevo. Powstają obawy że w ten sposób Rosja próbuje utworzyć połączenie terytorialne pomiędzy Rosją i strategicznym półwyspem Krymskim, który przejęto w marcu. Poroszenko powiedział że wojska rosyjskie prowadzą  kontrofensywę sił separatystycznych na Wschodzie, dostarczając artylerię i czołgi na terytorium Ukrainy.

Oto jak wyglądała sytuacja w regionie w piątek:

     

W swoim oświadczeniu Putin wzywa milicję „Nowa Rosja” by pozwoliła  na korytarz pomocy humanitarnej dla ukraińskich żołnierzy, którzy zostali otoczeni umożliwiając im odwrót.

„Wzywam  grupy milicji, aby otworzono korytarz pomocy humanitarnej dla żołnierzy Ukraińskich , którzy zostali otoczeni, tak aby uniknąć niepotrzebnie utraty życia, dając  możliwość swobodnego opuszczenia obszaru walki zjednoczenia z rodzinami, powrotu do swoich matek, żon i dzieci oraz  zapewnić pomoc medyczną osobom, które zostały ranne podczas operacji wojskowych” mówił Putin.

Tymczasem w czwartek Zachód wzywał do wdrożenia wobec Rosji dalszych, bardziej dotkliwych sankcji. Prezydent Barack Obama  rozmawiał w czwartek z kanclerzem Niemiec  Angelą Merkel. Uzgodniono  że Rosja jest „odpowiedzialna” za eskalację przemocy we wschodniej Ukrainie.

„Federacja Rosyjska jest odpowiedzialna za przemoc we wschodniej Ukrainie,” Prezydent Obama powiedział w oświadczeniu z Białego Domu. ” Ciągłe rosyjskie wtargnięcia  na terytorium Ukrainy będą tylko przynosić większe koszty i konsekwencje dla Rosji.”

Stany Zjednoczone jak na razie wykluczają możliwość zbrojnej interwencji wobec Rosji. Póki co Putin puszcza próbny Noworosyjski balonik.

Mapka z e- maila

 

Ukraina

Reklamy

15 uwag do wpisu “Putin budzi się ze snu(?)

 1. Niniejsze wiadomości porównajcie sobie z wiadomościami zapodanymi u gajowego Maruchy i wyciągnijcie własne wnioski z rozpoznaniem KTO KOMU i JAK SLUZY .
  Za ile (?) tego się już nie dowiecie .
  Każdy orze jak może.
  Zas dyskusja na forach polsko jezycznych zamiera ,no bo już większość przejrzala na oczy .

  Ciekawe jak długo jeszcze ludzie będą silic się na perfidne kłamstwa ZA KASE ???

  Polubienie

 2. Interesujace ? NIE !
  PRZERAZAJACE !
  Podle !
  TAK !!!

  LUDZIE MAJA JUZ DOSC KLAMSTW !
  Obojetnie skad i od kogo pochodzą .

  NARODY CHCA ZYC w PRAWDZIE i POKOJU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 3. Nowe bazy militarne NATO już sa tworzone w Europie wschodniej.
  Będą tez i „nowoczesne obozy”.
  Tusk już się o to postara.
  Dziadek z zaswiatow mu pomoze.

  Polubienie

 4. I ty w to uwierzyles ?
  A to ci dopiero Rosja .

  Wczesniej na Ukrainie tak się dobrze dzialo i
  jeszcze banderowszczyzny
  SIE CHCIALO !!!

  Niemiaszkow,szmulkow,ickow
  było za mało,
  DO RAJU ?
  PO MALU !

  Wpierw trzeba sobie do oczu skoczyć,
  mordobiciem krwia zbroczyc .
  Bij bracie brata !
  Z zachodu przyjdzie zaplata !!!

  Stalo się to, co stać miało ,
  PAZERNYM ZAWSZE ZA MALO !

  Przyjda teraz naprawiacze,
  znikna z areny krzykacze.
  Ruszy machina kradzieży ,
  A MOZE BY TAK DO MACIEZY ?

  Zamiast do globalnego raju
  MADRYCH,nie głupich SZUKAJA !
  BY OJCZYZNE RATOWAC ,
  PRAWDE i WOLNOSC ZACHOWAC !!!

  Putina budzic nie trzeba
  on wie skad idzie „zgeba”.

  Polubienie

 5. Dziękuję za film,odpoczęłam po całym dniu siedzenia/pichcenia w kuchni.Mamy wysyp grzybów i papryki.Kupuję na bazarze i potem ciężka harówa,ale potem Delikatesy w szafkach.

  Polubienie

 6. Grzyby zajmują pierwsze miejsce,natomiast Putin przesuwa się dalej.Powstańcy dobrze walczą,więc co tu omawiać.Szkoda,że nikt nie obije gęby Turczynowi,bo to ucieszyłoby mnie niezmiernie.Czytałam,że ktoś z wojenkomatu wysłał do syna Turczynowa zawiadomienie o poborze do wojska(na wojnę).Reakcja pejsa była natychmiastowa.Śmiałek z wojenkomatu został wywalony z pracy ze skutkiem natychmiastowym.Inni mogą ginąć na wojnie,ale nie dzieci pejsów.

  Polubienie

 7. Znalazłam bardzo ważny film,w którym świadomy(wykształcony) powstaniec Novorosji mówi o dziwnych wpływach na wydarzenia.Okazuje się,że Konstytucja jest już gotowa,w której nie ma postulatów o które walczyli ludzie.No i w konstytucji jest o sprzedaży ziemi.Wychodzi na jaw,że oligarchowie z Rosji dogadują się/dzielą się gałęziami przemysłu.Powstańcy zorientowali się,że stają się zbędni i oligarchat przeznacza
  ich do wzajemnego wybicia się,bo są bojowi i mają ideały całkiem inne niż oligarchowie.A co Putin?Otóż też nie może podskoczyć za wysoko,bo wystarczy zrzutka kilku oligarchów,a Putin wyląduje jak Miłoszewicz,nie mówiąc o majdanach na Placu Czerwonym.Kto ma pieniądze ten rządzi.Kto zna rosyjski
  zrozumie wszystko,ciekawy film.

  Polubienie

 8. Wystarczy oczyscic kazda KREW NARODOWA a swiat wroci do normy.
  Cos na wzor pola,na którym zasiew dorodnego zboza przerosły chwasty.

  Jak odchwascic dyskutujcie.

  Jednym ze sposobow gdy nie ma już ratunku jest zaoranie pola i ponowne zasiewy.

  Monsanto stosuje inne odchwaszczanie,przy uzyciu chemii.

  Putin da sobie rade przy pomocy madrych doradcow,jednym z nich jest minister Lawrow.

  Swiatowe „zaoranie ziemi” możliwe choć niekonieczne.

  Ratunek tkwi „we filtracji krwi narodowej” !

  APA

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s