Ukraina- Zawieszenie broni


W Mińsku przedstawiciele Ukrainy i Republik Ludowych Donieckiej i Ługańskiej podpisali protokół o zawieszeniu broni. Porozumienie wchodzi w życie 5 września o godzinie 18.00. Łącznie obejmuje 12 punktów, które między innymi określają kwestie kontroli nad zawieszeniem broni i wymianę więźniów.

Negocjacje w ramach grupy kontaktowej do spraw Ukrainy trwały ponad 4 godziny. Kijowskie władze reprezentował w Mińsku były ukraiński prezydent Leonid Kuczma. Południowy wschód był reprezentowany przez premiera Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandra Zacharczenkę, wicepremiera Andrieja Purgina, a także przez szefa Ługańskiej Republiki Ludowej Igora Płotnickiego. Pośrednikami w negocjacjach byli ambasador Rosji w Kijowie Michaił Zurabow oraz specjalny przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Heidi Tagliavini.

Prezydent Rosji Władimir Putin na dniach zaproponował własny plan rozwiązania kryzysu ukraińskiego. Zawiera on siedem punktów, z których najważniejsze to: zaprzestanie działań zbrojnych, wycofanie ukraińskiego wojska z Donbasu, korytarze humanitarne dla uchodźców i kontrola międzynarodowa nad przestrzeganiem warunków porozumienia. Władze w Kijowie – w szczególności premier Jaceniuk – nalegały na to, że można podpisać tylko porozumienie przygotowane na podstawie „planu Poroszenki”. Pomimo, że tego planu do dziś nikt nie widział.

Jednak dokument został podpisany. Poinformowała o tym specjalny przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Heidi Tagliavini:

Właśnie podpisaliśmy protokół, który składa się z 12 punktów. Najważniejszy z nich to natychmiastowe zawieszenie broni, które powinno wejść w życie dzisiaj o godzinie 18 czasu mińskiego.

Władze w Kijowie od kwietnia prowadzą na wschodzie Ukrainy operację siłową przeciwko mieszkańcom regionu niezadowolonym z lutowego przewrotu państwowego. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, od połowy kwietnia do 27 sierpnia na Ukrainie zginęło ponad 2,5 tysiące cywilów, a około 6 tysięcy zostało rannych. Moskwa wielokrotnie wzywała społeczność międzynarodową do podjęcia wszelkich działań w celu zaprzestania walk.

Porozumienie w Mińsku to pierwszy krok do uregulowania kryzysu ukraińskiego. Niektórzy eksperci już nazwali je „światełkiem w końcu tunelu”. Prezydent Ukrainy, który gości obecnie na szczycie NATO w Walii, już oświadczył, że spodziewa się, że mińskie porozumienie będzie przestrzegane. Odpowiedź przyszła z samego Mińska. Przedstawiciel Donieckiej Republiki Ludowej zapewnił: porozumienie będzie wypełniane. Jednak zostanie anulowane, jeżeli usłyszymy chociażby jeden wystrzał ze strony Kijowa. I oświadczył, że dosłownie na godzinę przed ogłoszeniem zawieszania broni ukraińskie siły bezpieczeństwa ostrzelały Donieck z wyrzutni rakiet taktycznych „Toczka-U”. Jak wcześniej wyjaśniali eksperci, stosowanie takiej broni przeciwko obywatelom swojego kraju jest zbrodnią wojenną, a wydać zezwolenie na ich użycie może tylko głównodowodzący, tj. prezydent. Ponadto przedstawiciele republik oświadczyli: zawieszenie broni nie oznacza, że DRL i ŁRL rezygnują z kursu na niepodległość.

Uczestnicy negocjacji w Mińsku przygotowują jeszcze jeden dokument – memorandum w sprawie Ukrainy. Będą w nim określone szczegółowe kroki zmierzające do uregulowania sytuacji w kraju.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_09_05/Protokol-minski-swiatelko-w-koncu-tunelu-9891/

 

Reklamy

39 uwag do wpisu “Ukraina- Zawieszenie broni

 1. Dowódca brygady Mozgowoj

  n

  A w jakim celu powstał lud południowego wschodu??? Czy aby tylko po to ażeby zgasło mnóstwo żywotów ludzkich, ażeby utracić pracę i pewność przyszłości?! Jeżeli walczymy za sprawy ludu to komu jak nie temu ludowi decydować o wyniku tej walki? Pokazać wszystko…Kto z tak zwanych członków rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej zainteresował się opinią powstańców, którzy tracą w bojach swoich towarzyszy, opinią rodzin, które straciły ojców, synów i córki w tej wojnie o prawo do życia w wolności i o prawo do samodzielnego wyboru swojej drogi? Myślę, że nikt…Wszystko to jest podobne do farsy, do spektaklu w którym rolą ludu Noworosji jest masówka. Już miało miejsce kilka etapów „dywersyjnego wykańczania” Noworosji (w tym także usunięcie Igora Striełkowa). Teraz, na moje oko, jest kolejna próba, za pomocą negocjacji, zakończenia oporu i walki (powstańców-tłum.) i nie dopuszczenia do zniszczenia oligarchicznej władzy na Ukrainie. Piąta kolumna działa…Przejście władzy od oligarchii do ludu jest teraz straszliwym koszmarnym snem dla, tak zwanej, społeczności międzynarodowej. Dla wszystkich jest przecież zrozumiałe od dawna, że światem rządzą Walcmany (Poroszenko-tłum.), Czubajsy, Rockefellery. Odsunięcie ich od władzy to dla nich coś w rodzaju śmierci. A co my teraz widzimy? NEGOCJACJE I DOGADYWANIE SIĘ ! I TO Z KIM ??? Przy stole negocjacyjnym czcigodny Kuczma! W latach jego rządów kryminalni grabieżcy dopiero nabierali tempa w grabieży wraz ze wzrostem apetytów. Korupcja sięgnęła niebotycznych poziomów. On powinien być sądzony zamiast prowadzenia z nim rozmów! Co będzie ze specjalnym statusem Noworosji kiedy pod bokiem będą wszyscy ci dolarowi mordercy? O jakich gwarancjach może być mowa z tymi ludźmi, którzy słowo PRAWDA już dawno wyrzucili ze swoich słowników? Tylko kapitulacja Kijowa może rozwiązać dzisiejszą sytuację. Tylko usunięcie biznesu od władzy może dać możliwość zbudowania państwa z ludzką twarzą. I tylko sąd nad wszystkimi posiadającymi władzę, nad „elitą” społeczeństwa, da możliwość przywrócenia ludowi poczucia własnej godności. Inaczej wszystko na próżno…i hasła i ofiary. Czy chcemy być marionetkami w rękach gabinetowych cwaniaków? Mnie taka perspektywa nie urządza! Nie po to chwyciliśmy za broń ażeby zatrzymać się w pół drogi. Strach zawsze był i będzie, teraz u wielu strach przed zbliżającą się zimą…Ale to jest strach zwierzęcy. Mnie bardziej przeraża, że pozostanę chłopem pańszczyźnianym, że pozostanę właśnie zwierzęciem w rękach wypolerowanych feudałów. Ja będę szedł do końca! Do osiągnięcia zamierzonego celu! Do pełnego i bezwarunkowego zwycięstwa wolnego i dumnego Słowiańskiego Świata Ruskiego!!!

  Dowódca brygady Mozgowoj

  Polubienie

 2. Mozgowoj ma rację, nie mogą teraz odpuścić, tylko wytyczyć granicę nowego państwa ludowo-narodowego Noworosji jak najdalej na Zachodzie w obrębie przynajmniej historycznych obszarów.
  Naród rosyjski jest duchem z nimi i Putin o tym doskonale wie. Więc za bardzo nie może przeszkadzać Separatystom w osiągnięciu tego celu, żeby samemu nie zostać strąconym przez własny naród.

  Polubienie

 3. Putin ma okazję pokazać po której stronie stoi, czy jest za Słowiańską Racją Stanu czy tak na prawdę tylko marionetką w rękach żydowskich oliparchów. Pytanie zasadnicze to czy w szeroko rozumianym kompleksie militarno przemysłowym Rosji Słowianie odgrywają pierwszorzędne role czy żydzi. W każdym bądź razie Noworosja ma szansę stać się słowiańskim państwem ruskim, pod warunkiem że Putin nie będzie tego przeciwnikiem.

  Komentarz z rosyjskiego portalu
  Mozgowoj jesteśTwardziel i mądry człowiek.
  Ale jesteś otoczony przez wrogów. Kijowski Kahal już pokazał, że nie szkoda mu swoich i rosyjskich a kremlowscy żydzi pod przykryciem podwójnego aktora Putina maskowali się, ale prawda wyszła na jaw.
  Paweł Gubarev:
  „Plan Putina , ja generalnie wspieram, ale pierwszą pozycję o przerwaniu dalszej ofensywy Armii Ludowej Nowej Rosji odrzucam.”
  Kremlowski Kahał obawia się Was bardziej niż Poroszenko i zrobią wszystko, abyście siedzieli cicho i nie rozpoczęli ofensywy na Kijów, w zamian dadzą Wam produkty i broń, i gaz, i uznanie polityczne.
  Co zrobi dowódcą brygady Mozgowoj gdy wydadzą mu rozkaz, aby spędzić zimę w Donbasie a o oswobodzeniu Kijowa i Ukrainy każą mu zapomnieć –

  Polubienie

 4. Nie po to Slowian „na inna wiare nawrócono” (ochrzczono) aby teraz Zydzi mieli się wynieść z Europy.
  To dziwne,ze jeszcze ludzie daja się nabierać na wszelkie działanie i mowe zydowska .

  Aby byle tereny ZSRR oczyscic z Zydow (tym bardziej tam gdzie ZYDZI NADAL RZADZA),którzy maja się dobrze w swych posiadłościach,potrzeba NARODOWYCH a nie ZYDO-PARTYJNYCH RZADOW !

  Ukrainie już bardzo dawno niemieccy Zydzi obiecali wiele i nadal to czynia otaczając Polske z każdej strony,malo tego polski zachod już jest (prawie) ich i to zajęty bez jednego wystrzalu.
  Polski Wschod od Baltyku idąc na południe ma trochę „przeszkod terenowych” i trzeba „udroznic” jazde we wschodnim kierunku !
  Wlasnie czyni się to wszelkimi sposobami wpierw testując zamieszkujące tam narody.

  Zydzi to cwany narod,zaprawiany we wszelkich perfidnosciach od małego Icka i Salci.

  A goje jak to goje budza się dopiero gdy w bebechach piszczy zas w gardle pali od beltow.

  Polubienie

 5. Putin przecież jest poplecznikiem swoich oligarchów i jeżeli stanie po stronie uczciwych Słowian walczących o swoje ideały,to chyba długo nie zagrzeje miejsca na Kremlu.Przecież o tym wie i rozważa,a może nawet nie rozważa czy stanąć po stronie ludzi biednych,bez wpływów,bez kapitału,czy opowiedzieć się po stronie oligarchów(Żydów rosyjskich).Trzeba też pamiętać,że cały Kreml jest zapchany Żydami jak
  świąteczna babka rodzynkami.Bardzo chciałabym,żeby idealistom walczącym z oligarchatem na Donbasie
  udało się utworzyć republikę swoich marzeń,żeby Putin czy Poroszenko nie wtykał swoich ludzi przekupionych i nieszczerych.Chciałabym,żeby mieszkańcy Donbasu nie mieli poczucia ,że są niewolnikami u oligarchów,którzy stali się władcami tych ludzi.Najpierw matactwami i korupcją doszli to majątków,a teraz chcą dyktować warunki,a powinni być sądzeni.Teraz mówią,że strona ukrowska nie przestrzega pokoju,zostało rannych 12 powstańców,w tym 2 bardzo ciężko.Szkoda,że dzięki rosyjskim oligarchom został odsunięty Igor Strełkow.Obecnie znajduje się w monastyrze w Karelii.Wygląda to na pobyt,a raczej areszt przymusowy.Jest jeszcze narodowy Gubernator Gubarjew,ale dostaje pogróżki,skoro w ostatniej wypowiedzi mówi,że nie boi się.

  Polubienie

 6. Dużo ciekawych i wspaniałych ludzi mieszka w Donieckiej Republice.Polecam wywiad z Ukrainką zawodniczką ukraińską i mistrzynią świata(sztuki walki).

  Polubienie

 7. witam.
  przedstawie się – trochę na salonie24 próbowałem leczyć lemmingi z banderyzmu , raczej z miernym skutkiem .
  do rzeczy .
  chciałbym się mylić ,ale jeśli to prawda z tym bezpiczniakiem z naddniestrza ,wpisuje się ta działalność w logiczną całość .
  przyjechał by mięć kontrolę ,a gdy trzeba wymienić idowców na posłucznych .
  poprzednie dzaiałania Moskwy :
  -nie uznanie defacto referendum niepodległosciowych
  -uzanie de factro wyboru patroszenki (choc nie odbył sie na całej upainie )
  -wzywanie powstańców do dogadania się z kijowem
  -zorganizowanie rozejmu , gdy wykańczane są kotły z faszystami , front południowy jest otwarty , mariupol ,słąwiański i kramatorsk jest wciąż okupowany .
  i ogłoszenie przez rosyjskie media (lifenews ) wbrew władzow Noworosji
  że pozostaną w strukturze banderowskiego państwa.

  całość prawdopodobnie wygląda tak:
  – ze wowa nie pozwoli im przegrać bo to uderzyło by w niego , a w Rosji naród wszytko wybaczy przywódcy z wyjątkiem jednego – klęski ,szczególnie militarnej
  – Moskwie może zależy na istnieniu Nowrosji w składzie ukrainy
  rozwiązało by to problemy i pozwoliło Rosji odbić straty ,wizerunkowe i gospodarcze.

  powtórze ,mam nadzieję że się myle ,a Wowa ma jakiś dalekosiężny plan niedopuszczenia nato na miękkie podbrzusze Rosji i spuszczenia banderowców w kijowie do kibla.

  obecnie wydaję się że korzystniej było by pozwolic powstacom wybić kotły i im pomagać by mogli kontynuować ofensywę i czekać na zime gdy nie będzie na upainie pracy ,ciepła a coraz więcej tych co nie
  wrócili z riezania . rewolucja i rozpad murowany .

  a obecnna sytuacja może doprowadzic ze taracza antyrakietowa będzie stała w Sumach , a stany będą się szykowały do kolejnej „spontanicznej „rewolucji , tym razem w Rosji .

  pozdrawiam autora i resztę zwolenników prawdy i wolnej Noworosji obecnych tu na forum .
  nadużycie link skomentuj
  piterb1

  Już o tym pisałem, patrząc z boku, Rosja miała tylko jeden właściwy ruch, błyskawicznie, militarnie zając na początku tej hucpy całą Ukrainę
  bez względu na koszty i środki. Był na to czas gdyż nikt się tego nie spodziewał. Na zachodniej Ukrainie włączając Lwow
  rozpisać pospiesznie referendum czy Ukraińcy cach złączyć się z Polską
  (nie Unią) czy należeć do Rosji co spowodowało by przeniesienie ciężaru przedmurza na Polskę oraz zrodzili wdzięczność większości Polaków. Itd….
  Putin tego nie zrobił tak wiec spowoduje iż i tak już cierpiąca przez ciężką sytuacje Rosja rozwalona będzie od środka i to tak zwanymi „cukierkami i demokracją”. Nie ważne jak będziemy Rosję później nazywać, to już nie będzie dawny kraj lecz zmieniony na wzór zachodni. W tych działaniach Zachód jest mistrzem. Przez kilka dekad dokona tego bazując tylko na cierpieniach zwykłych Rosjan i nienawiści Ukraińców.
  nadużycie link skomentuj
  Stara Baba

  Komentarz przeniesiony z Neon24

  Stąd i moje wątpliwości co do Putina.
  Kiedy winien jest wkroczyć, to go nie ma, kiedy winien jest siedzieć cicho to się odzywa.

  Polubienie

 8. Fotogaleria wpływowych Żydów rosyjskich

  http://www.newrusproject.ru/notice.html?id=136&str=162

  i komentarz z tego portalu

  Komentarz z rosyjskiego portalu

  Rosyjski prezydent Putin Szełomow Żyd, rosyjski premier Menachem Mendel Miedwiediew Aaronovitch Żyd, Patriarcha Cyryl Gundyaev Żyd, żydowscy oligarchowie … Czy są potrzebne dowody okupacji?
  System żydowski jak pajęczyna: obshchak, synagogi, rabini, przejęcie władzy, rabowanie ludności, niszczenie najbardziej zdolnych i utalentowanych
  Żydowska pajęczyna oplata teraz Rosję. Jeżeli Żydzi wyssą wszystkie soki z narodu rosyjskiego i rozpłodzą swoje potomstwa to następnie pojdą do przodu przejąć Polskę, Norwegię, Szwecję, Finlandię i przekształcą te państwa w cmentarz.
  Nie są w stanie przechwycić tylko krajów muzułmańskich, gdzie Żydzi zawsze byli uważani za wrogów.
  Więc teraz wszyscy muszą pomagać Rosjanom..
  To jest w interesie ogólnym, żeby na Kremlu siedział Rosjanin.
  Wszyscy normalni ludzie wszystkich narodowości muszą się zjednoczyć przeciwko Żydom.
  Разве вы не видите большие возможности имеют путины и маслковы младшие, остальным 1 минута славы и на помойку.
  Истребить евреев где бы они не находились.

  Polubienie

 9. I jeszcze jeden komentarz ze strony rosyjskiej

  Pogromy nie są potrzebne, to konieczne jest zniszczenie Żydów w pierwszym rzędzie, jak zakażenia. Po dezynfekcji Nikt nie pyta, ile osób zakażonych było drobnoustrojami, bakteriami lub więcej osób. Tutaj jest to samo i jeden Żyd niebezpieczny jak pałeczki dżumy – tak ideologia żydowska musi być traktowana w taki sam sposób, jak faszyzm. Właściwie oprócz dominacji rasowej żydowskiej nigdy innych nie było. Dlatego, eksterminacja Żydów zadaniem numer jeden, i dobrze №! Jest to pierwszy w Kremle, drugiego Żyda Mendla.
  Rosyjscy muzułmanie powinni zjednoczyć się z Rosją do czyszczenia infekcji

  Polubienie

 10. Obejrzałam galerię Żydów rosyjskich(odgrywających pierwszoplanową rolę w życiu Rosji).
  Gdyby tak zamieścić galerię polskich Żydów(pod polskimi nazwiskami),to zabrakłoby miejsca w internecie.

  Polubienie

 11. Zawieszenie broni przez kogo i na jak dlugi czas ?
  Och naiwności ludzka !
  Zydzi nie daja spokoju nawet już zmarłym,Niemcy zawsze będą „przec” az do momentu gdy w ryj nie oberwia.
  Bolszewiki i banderowcy przecież to BYDLAKI będą nawet ciężarnym brzuchy rozrywać aby zastraszać i siac terror !

  A Polacy ?
  No wlasnie,na co dzis POLAKOW stać ???
  Tylko nam tu znowu zdjęć nie podsyłajcie pięknych domow/kamienic w Olsztynie lub gdzie indziej,wczasow za lichwe,bryczek na pokaz i młodych zydowek opalających się w Polsce.

  Pielgrzymowanie tez już znamy,swietego mamy,dwie Czestochowy sa i dobry biznes robia,pasterze się pasa ,zas owieczki i barany truja !

  Sa jeszcze bezdomni i glodni,ktorych przybywa,sa chorzy których gdzie tylko się da łapiduchy wykanczaja,sa tez POLSCY PIJACY ,którym belty zydowskie niszcza resztki rozumu, sa prochy,ktore młodym i głupim daja odlot.

  No i jest POLSKA MLODZIEZ wśród was i „uciecha z nimi” rodzicow i nauczycieli .

  Oto Polska wlasnie !

  Rosja i Ukraina robia to co im Zyd i Niemiec nakazuje w roznym przebraniu,nawet aby zawiesić w jednym miejscu bron ,a w drugim nakazac wzmocnić ogien artyleryjski,no i oczywiście dac pomoc humanitarna,ranych zoperować i wyciac to co jeszcze przydatne „na części zamienne”,zmarłych pogrzebac a ludziom dac „dobra tv”.

  „W Imie Ojca i Syna (choćby i trzy razy) i Ducha wyzianietego ” czy już na swiecie
  nie ma narodu sprawiedliwego ???

  Polubienie

 12. Nie wiem czy wiecie,że wielki autorytet moralny(nie żartuję)baron Duard Hodos nawrócony Żyd(przeszedł na prawosławie) bardzo ciekawie wypowiada się na temat tej bratobójczej wojny i o Żydach(w tym też o Kołomojskim).Polecam posłuchać,ciekawe rzeczy.

  Polubienie

 13. Oni się zawsze „nawracają” do zdobywców,zwyciezcow i silniniejszych za ich plecami !
  Malo tego witaja ich kwiatami,oklaskami i uśmiechami.
  Pozniej nastepuje dojenie az do wyschniecia wymion i zmiana pastwisk !

  Ameryka WYDOJONA ,teraz się spodobala „rosyja,krowa ocielonka i ukraińskie buchaje” .

  Wierz Zydowi a zostaniesz z pustymi torbami,
  kochasz Zydowke zapłacisz stowke.

  Kochasz Zyda pewna twa samotność i bida !

  Polubienie

 14. Nie namawiam,ale warto posłuchać o parchatych oligarchach(w tym o Dnieprożydowsku).Słownictwo wg
  barona Eduarda Hodosa(z pochodzenia Żyda,ale nawróconego na prawosławie).Nie wiem czy prawdziwe nawrócenie,ale uważam jego wypowiedzi za ciekawe.Dowiedziałam się,że Ukraina jest kolebką syjonizmu.Na Ukrainie kwitnie społeczność żydowska – 120 tys.Wszyscy oligarchowie są Żydami,wyjątkiem jest Tatar Renat Achmatow.Teraz są niszczone wszystkie zakłady na Donbasie właśnie Achmatowa.

  Polubienie

 15. Bardzo celny komentarz do „Zawieszenia broni” inspirowanego przez Put(a)ina – o którego postępowaniu ktoś celnie napisał na Neon24: „Kiedy winien jest wkroczyć, to go nie ma, kiedy winien jest siedzieć cicho to się odzywa.”.

  http://novorus.info/news/rusmir/27615-buduschee-novorossii.html

  Zawieszenie broni do którego nakłonił opłotczyków Putin, boleśnie uderzy po perspektywach Noworosji. Ominięty zostaje strategiczny moment kiedy można było jeśli nie rozgromić, to chociaż poważnie osłabić wojska Ukrainy. Putin przecież nie zaproponował recepty na zakończenie wojny, a ta bezrozumna propozycja zawieszenia broni doprowadzi do jeszcze większych ofiar, to przecież trzeba zrozumieć. Nikt drogą polityczną nie da niezawislości Noworosji, to można w obecnym świecie uzyskać tylko drogą walki zbrojnej. Poroszenko już zapowiedział, że Donieck i Ługańsk to jest terytorium Ukrainy i on nikomu go nie odda i wojsk z Noworosji nie będzie wyprowadzał. Oto i macie całe to pokojowe porozumienie. To o co prosi Putin (putana wg. mnie – MG) to tylko wskazówka, czego nie należy w pośpiechu realizować, a tylko przyjąć do wiadomości. Jednak Zacharczenko i Płotnicki to nie politycy, a zupełnie nic nie rozumiejący ludzie, jak można było zaakceptować punkt o osobnym statusie DRL i ŁRL w skłdzie Ukrainy i oświadzczyć potem, że to była wymuszona formuła, jako że inaczej nie zostało by podpisane pokojowe porozumienie. Po co ono było w ogóle potrzebne opłotczykom, obecnie był czas by umocnić swe osiągnięcia, odbić swoje ziemie i otrzymać jeszcze trochę zdobycznej techniki oraz amunicji, plus możliwość dodatkowej mobilizacji.

  Potwierdza się zatem to, co ktoś wcześniej napisał w komentarzu

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/09/05/ukraina-zawieszenie-broni/:

  całość prawdopodobnie wygląda tak:
  – ze wowa(Putin) nie pozwoli im przegrać bo to uderzyło by w niego, a w Rosji naród wszytko wybaczy przywódcy z wyjątkiem jednego – klęski ,szczególnie militarnej
  – Moskwie może zależy na istnieniu Nowrosji w składzie ukrainy
  rozwiązało by to problemy i pozwoliło Rosji odbić straty ,wizerunkowe i gospodarcze.

  powtórze ,mam nadzieję że się myle ,a Wowa ma jakiś dalekosiężny plan niedopuszczenia nato na miękkie podbrzusze Rosji i spuszczenia banderowców w kijowie do kibla.

  obecnie wydaję się że korzystniej było by pozwolic powstacom wybić kotły i im pomagać by mogli kontynuować ofensywę i czekać na zime gdy nie będzie na upainie pracy ,ciepła a coraz więcej tych co nie
  wrócili z riezania . rewolucja i rozpad murowany .

  a obecna sytuacja może doprowadzic ze taracza antyrakietowa będzie stała w Sumach (500 km od Moskwy) , a stany (zjednoczone) będą się szykowały do kolejnej „spontanicznej „rewolucji , tym razem w Rosji .

  Wot i macie przywódcę „wiecznej” (od 23 lat) IMITACJI ROSJI, który pracowicie pokazuje się, przy okazji kolejnych prawosławnych świąt, w towarzystwie swej „komandy oligarchów” w nowozbudowanym Soborze Chrystusa ODKUPICIELA KRYMINAŁU. Moi znajomi, z post-protestanckiej Genewy twierdzą, ze ta „noworuska pobożność” to tylko na pokaz, dla mas otumanienia.Bogiem przez hipokrytów.

  Polubienie

 16. Dlaczego, dlaczego, dlaczego każda wojna nie zaczyna się od likwidacji wszystkich żydów??? Zrobić to i wojny przestaną istnieć, bo wojna przestanie być interesem.

  Polubienie

 17. Panie Doktorze Marku GLOGOCZOWSKI !

  Uwazamy Pana za madrego i odważnego człowieka i niech tak pozostanie w naszym mniemaniu
  ale na MILOSC (nasza) BOSKA a Pana „LME” (Lenin,Marks,Engels) nie daj się ZWODZIC przez PROPAGANDE i czyjes wybrane i wyprane wypociny !

  Tu przed nami Dariusz pyta „dlaczego”,wiec już spieszymy z odpowiedzia – bo,
  ABY ZYDA/ZYDOWKE „przycisnąć do prawdy” TRZEBA WPIERW ich SLUGI NAUCZYC ROZUMU !!!
  Zydow nie trzeba likwidować jak to robil napuszczony polzyd Hitler ,
  oni się już sami zagryzali i nadal zagryzają i sraja w gacie na całym swiecie po którym się rozleźli jak insekty !

  Zydom wystarczy otworzyć drzwi własnego lokum i powiedzieć spokojnie :
  Z WAMI MOSCI ZYDOWIE NIE CHCEMY JUZ WSPOLZYC !!!

  Po co jeden z drugim idziesz po wszystko do Zyda czy Zydowki ?
  Niech nam to ktoś strzeże wytłumaczy – czy bez Zydow nie da się zyc ???

  Czy wiecie,ze tu w USA madrzy Amerykanie nie daja się już na nic nabrać ZYDOM i NIEMCOM ?
  Odradza się partnerstwo,nawet KUPIECKIE , ZDROWA,DOBRA PRODUKCJA i HANDEL !
  Szmelc chiński znika ze skladow i sklepow,ktorym handlowali szmule dobrze na tym się pasac,a pojawia się towar nie „made in China” ale „made in USA” – to bardzo dobrze ,ze zrozumiano kim sa ci którzy chcą wladac całym swiatem – GLOBAL SIE SYPIE,nikt za obce interesy nie chce już przelewac własnej krwi i znosic autentycznego terroryzmu SZMULOSZWABSKIEGO !

  SWIAT SIE BUDZI,z Francji na potege wieja Zydzi każdego tygodnia ,pisza o tym już oficjalnie „słudzy dziennikarze” ,bo im nakazano – „we Francji wzmaga się antysemityzm” – wiec bicie na alarm.
  A w Polsce co ,może już szmulom i szwabom pozwalacie wejść do własnego lozka,a może zone czy corke poswiecic im za prace ???

  GDZIE SA POLSKIE CHLOPY ???

  Dlatego dziś ZYDZI WIEJA nie tylko z Francji ale obu Ameryk i szukają jeszcze naiwnych
  w „JEWRO-KOLCHOZIE” zwanym UE.

  Polubienie

 18. Moskwa poinformowała Kijów o swoim niepokoju z powodu skupienia broni ukraińskich sił zbrojnych w rejonie Debalcewa (obwód doniecki) – oświadczył dzisiaj szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.
  „Pojawia się poważny niepokój w związku z tym, że wczoraj napływały doniesienia na temat skupienia broni ciężkiej w rejonie Debalcewa, broni po stronie ukraińskich sił zbrojnych. Wszystko wskazuje na to, że jest przygotowywana pewna grupa uderzeniowa” – powiedział on dziennikarzom.
  „Będziemy monitorować sytuację bardzo uważnie” – podkreślił Ławrow.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_09/Rosja-poinformowala-Kijow-o-swoim-niepokoju-z-powodu-skupienia-sil-zbrojnych-w-rejonie-Debalcewa-1089/
  ——————————-
  Ale jak możemy się przekonać, Moskwa się ,, niepokoi”, Moskwa, to znaczy Liliputin.
  Niepokoi się, by opołczeńcy i tych ukraińskich sił nie obrócili w kupę złomu (?)
  Ciekawe jaki procent Rosjan daje się jeszcze nabierać na mizerną grę pozorów jaką prowadzi Putana, Liliputin

  Polubienie

 19. Ze względu na wagę i rolę względną intelektualistów żydowskich w kształtowaniu amerykańskiej opinii publicznej, można powiedzieć, do prezydenta Putina: „Władimir Władimirowicz, podczas gdy amerykańscy Żydzi będą po twojej stronie, nie można bać się nadmiernie surowych sankcji, z Waszyngtonu.”

  Polubienie

 20. Biada powstańcom rannym dostać się do ukraińskiego szpitala po zarządem banderowców o duchu UPA.
  Otóż ukraińska lekarka zaaplikowała coś wrednego rannemu powstańcowi,że będzie umierał w męczarniach.Zbrodniarka chwali się,że tak postąpiła z kacapem,jest dumna z tego.Potem patomorfolog
  nic nie wykryje,bo też jest po tej samej stronie(banderowskiej).Czy to nie jest zbrodnia i nie zasługuje
  na kulę w łeb?Rannych i wziętych do niewoli nie wolno dobijać i torturować.Ale tutaj cechy banderowskie po przodkach z UPA wychodzą jak szydło z worka.

  http://vk.com/frontvostoka?z=photo-69684201_340564519%2Falbum-69684201_00%2Frev

  Polubienie

 21. Jakie zawieszenie broni!Matki w Doniecku dostały przesyłki skrzynki z odciętymi głowami swoich synów,którzy dostali się do niewoli podczas walk pod Donieckiem.Ludzie Z Prawego Sektora (armia Kołomojskiego ) odcięła im głowy ,gdy byli żywi.A ONZ,OBWE,NATO,Świat milczą i piopierają
  zbrodnie UPA metod.
  Zdjęcie drastyczne! http://set-info.ru/news/ukrainskie_karateli_prislali_materyam_doneckih_opolchencam_otrezannye_golovy_synovey_2014-09-09

  Polubienie

 22. To jednak trzeba pokazywać i nagłaśniać.

  j

  Warto byłoby podesłać tą informację tym z PiS-u z Kaczyńskim na czele i wszystkim innym którzy wspierają i chcą dozbrajać Kijów i ich zbrodnicze szwadrony banderowców
  Ich adresy na gowerment sejm

  Polubienie

 23. Bereciku ,a widzisz tam kogos,kto by mowil a nie pomagal sobie raczkami ?
  Wiesz kim sa ludzie,ktorzy tak czynia ???
  To jest jednoznaczene do długich uszu i odpowiednich nosow .

  Rosija to przecież już plemiennaja zmija (które to już plemie?) !
  My ich bardzo szybko rozpoznajemy (plemiona zmijowe i dzieci diabla) ukrytych i dobrze się mających w każdym zakątku ziemi .

  Polubienie

 24. Oczywiście Miedwiediew po mamie i tacie 100%,a Putin (zwany przez Rosjan putana) jest Szałamowym i nie jest 100%,ale 50%.Natomiast ministrowie to 100% pochodzenia.O czym tu mówić.Na takich stanowiskach są tylko sami swoi z narodu wybranego.

  Polubienie

 25. No, wprowadzający ten film z „Drogi do Ługańska”, popularny prezenter telewizyjny Popow to ponoć jewrej na 100%, a Żyrynowski (po ojcu Wolfowicz ze Lwowa) na procent 50 i tak dalej.

  Polubienie

 26. No wiec ,co ?
  MOZE BY TAK SWE ZYCIE BUDOWAC i TOCZYC BEZ ZYDOW i NIEMCOW ???

  Przeciez to jest jeszcze NIE ZABRONIONE .

  Ponawiamy prosbe o LUSTRACJE WLASNYCH RODZIN i OCZYSZCZANIE KRWI RODZIMEJ
  POLSKIEJ !

  Po niej wszystko się ulozy ,nie będziesz pracowal na szmulo-szwabskie familie ,
  nie będzie zadnych zgrzytów rodzinnych i innych.
  mało tego,
  ZAPANUJE POKOJ NA SWIECIE !!!

  Teraz zapytasz ,no tak latwo powiedzieć „wista wio” ale co z majatkami wspólnymi lub wniesionymi i zastrzeżonymi ?

  Trudne ale możliwe do zrealizowania :
  SPRAWIEDLIWY PODZIAL MAJATKOW POLSKO-ZYDO-NIEMIECKO-ROSYJSKICH !

  No tak ,sprawiedliwy ale gdzie sprawiedliwości szukac ,w sadzie ?
  Przeciez wszyscy prawnicy „to jewreje i ich pochodni” ?

  Ano,wlasnie ,tyz prowda .
  Jest na to sposób .
  POWOLAC SADY NARODOWE z LAWAMI PRZYSIEGLYCH !!!
  I już pojedynczy czy nawet w „trojcy sedziowskiej” SZMULKI SIE NIE PRZEBIJA ,bo lawa przysięgłych BEDZIE POLSKA !

  Proste ?
  pewnie ,ze tak jak ogorek jewrejskiego kołchozu.

  Polubienie

 27. Przedstawiciel „PATRIOTÓW” ukraińskich gubernator Charkowa „Giesza”.
  Gubernatorzy są oczywiście z narodu wybradnego.

  Polubienie

 28. Co za mila buzka ,nic tylko by się w niej slowianska rwarzyczka zakochala by mieć z takim „dziecki” a te już na pewno „ukraińskie” czy „ruskie” lub inne będą .
  Podobnie i w Polsce ,ile to już mieszancow „nam” przybylo ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s