Obronić Tuska


Donald Franciszek Tusk (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku) – polski polityk, od 2007 prezes Rady Ministrów, w 2014 nominowany do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej (od 1 grudnia 2014).( i wybrany na ten urząd, dopisek Adm)

Z wykształcenia historyk. Współzałożyciel i od 2003 przewodniczący Platformy Obywatelskiej, w latach 2005–2006 przewodniczący klubu parlamentarnego tego ugrupowania. Wicemarszałek Senatu IV kadencji w latach 1997–2001, wicemarszałek Sejmu IV kadencji w latach 2001–2005, senator IV kadencjiposeł na Sejm I,IVVVI i VII kadencji. W 2005 kandydat na urząd Prezydenta RP. Jest osobą najdłużej sprawującą urząd premiera w III RP.

Tyle za wikipedią.

Polityk, mąż, ojciec dwójki dzieci. Pragmatyk.

Człowiek sukcesu.

Lżony i wyszydzany nas stadionach i w Internecie. Wnuczek dziadka z Wermachtu, ryży, matoł ,,cudotwórca”, słoneczko Peru, premier rządu, który najbardziej zadłużył Polskę i wielu innych złośliwości i obelg.

Znany w środowisku opozycyjnym Gdańska a po okrągłym stole w elitach III RP

Ale drogę do władzy zaczął stając jako jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, a wkrótce jako jedyny jej szef. W polityce wewnątrz partyjnej niezwykle skuteczny w usuwaniu rywali i konkurentów. W polityce krajowej pogromca i to wielokrotny Jarosława Kaczyńskiego, chociaż pierwsze starcie miał przegrane

Co napisał jeden z etatowych publicystów o okresie rządów Tuska?

Za: http://tvn24bis.pl/informacje,187/7-lat-tuska-w-jakiej-kondycji-zostawia-polska-gospodarke,466476.html

7 lat Tuska. W jakiej kondycji zostawia polską gospodarkę?

Dziś ostatnie posiedzenie rządu pod przewodnictwem Donalda Tuska w roli premiera Polski. To dobra okazja, aby przyjrzeć się, w jakim stanie Tusk zostawia polską gospodarkę. Co zmieniło się pod rządami jego ekipy?

Donald Tusk w związku z objęciem funkcji szefa Rady Europejskiej złożył dziś dymisję. Prezydent ma ją przyjąć w czwartek. Skład nowego rządu poznamy najpóźniej do 25 września. Donald Tusk obowiązki w Brukseli przejmie 1 grudnia.

Premierem został 16 listopada 2007 roku. Siedem lat to – szczególnie w polskiej polityce – bardzo dużo czasu. To także lata, w których zmieniały się – często na gorsze – warunki w gospodarczym otoczeniu Polski. Jak przełożyło się to na naszą gospodarkę i bogactwo kraju? Dobrze pokazuje to kilka kluczowych wskaźników: wzrost gospodarczy, PKB na mieszkańca, relacja długu do PKB, średnia pensja i stopa bezrobocia.

W górę lub w dół

Jednym z kluczowych wskaźników w ocenie stanu gospodarki jest jej wzrost. Tu dane są jasne – w ciągu siedmiu lat rządów Tuska nie zanotowaliśmy w Polsce recesji. Oznacza to, że – lepiej lub gorzej – ale PKB rósł. To głównie zasługa polskich przedsiębiorców i pracowników. Poniżej dane o PKB w bilionach złotych – tyle każdego roku wytwarzała polska gospodarka.

Źródło: GUS7 lat Tuska – wzrost gospodarczy

Równie ważnym wskaźnikiem oceny kondycji gospodarki jest relacja długu Polski do wytwarzanego PKB. W ciągu siedmiu lat rządów Donalda Tuska ten stosunek zmieniał się – raz rósł, raz malał. W 2007 roku było to 47,7 proc. W kolejnych dwóch latach było nieco lepiej. Potem wzrost do ponad 56 proc. PKB. Rozwijaliśmy się, więcej produkowaliśmy, ale rosło zadłużenie.

Źródło: GUS7 lat Tuska – dług do PKB

Jednym z najbliższych każdemu z nas wskaźników jest wysokość zarobków i to, jak wzrost gospodarczy przekłada się na nasze portfele. Doskonale pokazuje to zestawienie średnich pensji od 2007 roku. Na początku rządów Donalda Tuska było to 2691,03 zł brutto, a w 2013 już 3650,06 zł brutto. Warto jednak pamiętać, że przez lata zmienia się wartość nabywcza pieniądze i inflacja.

Źródło: GUS7 lat Tuska – średnia pensja

Przez siedem lat wyraźnie spadło też bezrobocie. W styczniu 2007 roku było to 15,1 proc., dziś – 11,7 proc. Co ważne, w listopadzie, kiedy Donald Tusk został premierem, poziom bezrobocia był zbliżony do obecnego. Widać to wyraźnie na poniższym wykresie.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat7 lat Tuska – bezrobocie

Nastroje Polaków

Niezależnie od stanu gospodarki, Polacy po swojemu oceniają działania rządu. Według sierpniowych danych TNS Polska pracę premiera pozytywnie oceniło 23 proc., niezadowolonych z niej było 65 proc. Z kolei rząd dobrze oceniło 20 proc. badanych, źle – 69 proc.

Co ciekawe, w listopadzie 2013 roku – na półmetku drugiej kadencji rządu – ponad dwie piąte pytanych odmawiało gabinetowi Donalda Tuska jakichkolwiek osiągnięć czy sukcesów. Zdaniem 44 proc. nie zrobił on niczego pozytywnego. Co dziewiąty dorosły Polak (11 proc.) wśród zalet wymienił rozwój infrastruktury, budowę dróg, autostrad, modernizację kolei jako największe osiągnięcie rządu.

Z kolei co dwudziesty respondent (5 proc.) chwalił gabinet za stosunkowo łagodny w Polsce, w porównaniu z innymi krajami UE, przebieg kryzysu finansowego i towarzyszącego mu kryzysu gospodarczego.

* Dane z grafik pochodzą z Eurostatu, a zostały zebrane przez GUS.

Autor: rf,mn//km / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Powyższe można różnie oceniać. Jedni ocenią, że jest to dowód na przyzwoite wręcz modelowe zarządzanie państwem i jego gospodarką w okresie dla niego niesprzyjającym z uwagi na kryzys ogólnoświatowy. Drudzy, że to nic innego jak zastój i dalsze bezproduktywne zadłużanie, brak wizji, brak rozwoju i brak perspektyw dla młodych

Ale mówiąc o samym Tusku jedno jest pewne, facet jest człowiekiem wielkiego sukcesu. Dobił się do szczytu władzy, uczynił ją sobie powolną i bynajmniej nie skończył odchodząc w  tz. ,,odpowiednim momencie’ a wręcz przeciwnie wspiął się jeszcze wyżej osiągając bądź co bądź prestiżowe stanowisko prezydenta Unii Europejskiej.

W Polsce rządził 7 długich lat, w tym czasie to on dobrał sobie prezydenta RP. i marszałków sejmu i senatu. Jego władza ani na chwilę się nie zachwiała.

Po co więc piszę ,,Obronić Tuska”?

Chyba jedynie po to by nie napisać ,,Tusk, człowiek którego można podziwiać”

Albo by ci wszyscy, którzy mu źle życzą, którzy wieszali i wieszają na nim psy, zrozumieli, że ocenia Donalda Tuska jako człowieka, polityka, szefa partii wygrywającej wybory i rządzącej krajem, jest inna niż ta jaką malują na wielu stronach internetowych.

Co więcej powinni pojąc, iż okres jego rządów był dla nas wszystkich okresem nienajgorszym i jest to niewątpliwie jego osobistą zasługą.

Donald Tusk zastał, jako premier Polskę już w określonych trwale pewnych strukturach, z konstytucją taką jaką jest, z układami jakie inni przed nim zmajstrowali i nie miał jakichś specjalnych wyborów. Mógł rządzić tylko w pewnych ścisłe zarysowanych granicach i rządził sprawnie, dobrze i z pożytkiem.

Powie ktoś uprawiam wrażą tuskową propagandę.

Nic podobnego.

Ja w odróżnieniu od tych, którzy pisali pod jego adresem nierzadko wulgaryzmy po prostu zauważam, że nie wprowadził mimo wcześniejszych nacisków i przypomnień euro, zauważam, że zachował nam polską złotówkę. A to jest wielka sprawa i kto wie czy nie decydująca o gospodarczej kondycji Polski. Wprawdzie Polska dalej zadłużała się już z automaty za sprawą tych, którzy koło zadłużenia wprawili w ruch rujnując, likwidując wszystkie działy polskiej wytwórczości , wszystkie gałęzie przemysłu, ale jednocześnie podtrawił mimo narastającego zadłużenia obronić nas wszystkich przed zubożeniem takim jakie miało miejsce chociażby w Grecji. Nasze zarobki nie zostały ścięte o 40 i więcej procent. Gospodarka powoli, ale rozwija się nam nadal. Ludzie mają pieniądze i korzystają z nich. Bezrobocie nie sięgnęło jak gdzie indziej 30, czy 50 %. Mieliśmy spokój na ulicach i spokój w domach.

Jak wielkie jest parcie ze strony USA w kierunku wojny z Rosją nie trzeba nikomu przypominać, sam prezydent Bronisław Komorowski jest tu nielojalny w stosunku do premiera, płynąc na fali tego parcia. Tusk jest znacznie bardziej powściągliwy i w żadnym razie nie szalał jak J. Kaczyński ani w okresie wojny na Kaukazie, ani w okresie majdanu w Kijowie. W tym względzie porównując Tuska i Kaczyńskiego doskonale widzimy różnice na plus dla premiera, jeżeli chodzi o umiar i zdrowy rozsądek.

Polityka Tuska w odniesieniu do Kijowa i majdanu był twarda i jednoznaczna, co wyraziło się słowami Sikorskiego – Albo podpiszecie porozumienie, albo wszyscy będziecie martwi.

W tamtym momencie był to ostre ściągniecie cugli dla majdaniarskich liderów, i poluzowanie dla dupowatego i tchórzliwego Janukowycza.

Krytykom Donalda Tuska postawiłbym pytanie – Czy potrafiłbyś rządzić lepiej od Tuska?

W tych warunkach w jakich on rządził. Z taką konstytucją jaką on miał, z takimi politykami i współpartnerami partyjnymi, w takim układzie politycznym i gospodarczym w jakim znalazła się Polska po okrągłym stole i poprzednich rządach?

Jeśli byś nie potrafił, to zamilcz.

Jeśli wydaje ci się, że mając władzę zmieniłbyś konstytucję, system bankowy i wyprowadził Polskę z Unii Europejskiej i struktur NATO toś głupi. Niezdolny do właściwej oceny położenia i uzależnienia Polski, prozachodnich nastrojów Polaków i do przewidzenia tego co by spotkało nasz kraj przy próbie wyrwania Polski z istniejących układów, powiązań i uzależnień.

Właściwie to nie ma co bronić Tuska. Jego bronią jego własne sukcesy.

W nich nie ma sobie równego i to jest fakt, który niekoniecznie nam się podoba, ale jest faktem bezspornym.

A przy okazji, zadajmy sobie pytanie, co my w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat osiągnęliśmy?

Jakie mamy sukcesy, jak rozwinęła się nasza kariera polityczna, lub biznesowa? Co zbudowaliśmy? Co zrobilibyśmy lepiej niż Tusk będąc na jego miejscu?

Powie ktoś, pełza przed możnymi tego świata, realizuje nie Polskie cele.

A jakież te Polskie cele są dziś możliwe do realizacji, poza pokojem, poza stabilizacją, poza rozwojem gospodarczym, choćby tym, wyrażanym w trzech, czy czterech procentach wzrosty PKB

Jeśli komuś się marzy polityka inna, totalnie samodzielna, niezależna, nie uwzględniająca realiów obecnego świata, to niech popatrzy na los tych, którzy taką politykę realizowali, niech przypomni sobie Muamara Kadafiego, Milasenowicza, Assada, Husajna a ostatnio Janukowycza i zgliszcza po bombardowaniach Jugosławii, ruiny Syrii, Iraku i obecnie wschodniej Ukrainy

Tusk nam tego oszczędził. Tusk wydłużył nam wiek emerytalny i podniósł VAT, ale jednocześnie mocno przyciął prywatne fundusze tz. trzeci filar OFE wzmacniając gwarantowany przez państwo ZUS

Nam jest na dzień dzisiejszy potrzebny nie tyle ,,narodowy” szaleniec co pragmatyk i realista, realizujący Polskie narodowe cele w sposób w jaki da się je realizować w strukturach Unii Europejskiej i NATO.

W tym sojuszu, lecz z wyłączeniem działań wojennych, zatem bardziej we współpracy z Niemcami i Francją, dla których pokój we Europie jest sprawą bardziej oczywistą, niż z pchającymi do wojny Amerykanami.

I oby następcy Tuska nie byli gorsi od niego.

Adm

Reklamy

30 uwag do wpisu “Obronić Tuska

 1. Tak jak była EKONOMIA POLITYCZNA SOCJALIZMU tak dzisiaj mamy EKONOMIĘ POLITYCZNA GLOBALIZMU.Obie bazują na EKONOMII ŻYDOWSKIEJ,która w rozumieniu twórcy oryginalnego podziału na cywilizację Feliksa Konecznego,to taka,która nie służy krajowi,w którym jest stosowana.
  Tak jak EPS miała swoich najemników,tak również jest i z EPG.Donald Tusk to klasyk.

  Polubienie

 2. Nie myślałam,że dożyję takich czasów,że takie zero (Tusk) będzie wymieniany na łamach gazet.
  Wykonywał co kazano i szedł w górę.Zapłacili mu sowicie.

  Polubienie

 3. A to co ,list pochwalny dla Tuska ?
  He,he,he – jaja sobie robisz adminie ???

  Przeciez inaczej nie można się było pozbyć Tuska z Polski i dano mu czas do grudnia .
  W grudniu „będzie po południu” i nie wiadomo co z „jewrokolchozem” się stanie,zadne proroctwo o tym nie zostało napisane ,z wyjątkiem tego co ma się stać 16-tego (którego m-ca ?).

  Polubienie

 4. APA
  do dzieła.
  Napisz listę wpadek i negatywów premiera.
  Pisać umiesz nawet z polskimi ogonkami, czego poniektórzy do dziś nie są w stanie opanować. Komentować też komentujesz, często dosyć obszernie, choć nierzadko na jedną nutę
  Dasz taką listę to podyskutujemy co było za a co przeciw i jaką wystawimy Tuskowi końcową ocenę
  Jak wiesz ja jestem na dyskusję otwarty

  moherowy beret
  Takie zero…i popatrz jak wysoko zaszedł, już nie wspomnę, że dwukrotnie wygrywał z ,,genialnym” politykiem J. Kaczyńskim, Millerem, Pawlakiem i całą plejadą innych polityków, a także z tymi których wykopał ze sceny na daleki margines bytu poza polityką.

  Polubienie

 5. Trzeba aż listy?!Nie wystarczy udział w wprowadzeniu do PUŁAPKI jaką jednak okazała się być kolejna utopia ekonomiczna?!

  Polubienie

 6. Hmmm, sam tego wszystkiego /drogi, mosty i koleje, płaca i 150.000 urzędników więcej/ nie zrobil, pomogli mu jego ludzie. Nie wymieniłeś w tej laurce, że za jego rządów zdarzyła się eliminacja dowództwa wojsk lądowych, powietrznych i morskich w Polsce, zginęło więcej generałów niż w czasie II wś. i straciliśmy prezydenta, który był politykiem polskim z prawdziwego zdarzenia i wszystko na to wskazuje, że za tymi „zdarzeniami” stał Tusk.
  Słowem :vivat Platforma Obywatelska /tfu!/.

  Polubienie

 7. To swietnie ,ze admin na dyskusje jest otwarty ,tym bardziej,ze od ilości postow ostatnio placa i to ci którym na tym, zależy aby poznac temperaturę zblizajaca się do wrzenia !

  Pamietacie chłopaki „ich” testowanie i badania spoleczenstw ?
  No,wlasnie ,sondy,to najlepszy sposób na wyłapywanie tego co w trawie piszczy !

  Nie zapominając,ze najlepsza obrona jest ATAK.

  DO DZIELA PARTYZANCI !
  Zadnych terrorystow,separatystow i wszelkich arystow i akrobacji
  w szmulowej demokracji !!!
  Ot wystarczy ruska partyzantka ,czasem konwoje z zaopatrzeniem .
  Zrozumiano ?

  TAK JEST !

  POLSKA TO NIE UKRAINA.
  POLSKA TO MY WOLNI LUDZIE – POLACY NIE BOJACY SIE ZADNEJ OKUPACJI !!!
  ZAWSZE i WSZEDZIE .

  Teraz niech sobie wyciagna wnioski psy gończe i ogonkami pomerdaja do swych panow.

  Odmaszerowac !

  Polubienie

 8. re: Artykul „Adm”

  Uzupelnienie

  Wzrost wartosci PKB w zlotowkach wcale nie oznacza, ze nastapil wzrost realny PKB, poniewazz jesli wezmiemy pod uwage spadek wartosci zlotowki w stosunku do euro, wowczas rzeczywiste PKB nie wykazuje tendencji zwyzkowej, jak podaje statystyka GUS, ale malejaca lub na niezmiennym poziomie – vide wahania kursu zlotowki w stosunku do euro w latach 2007-2013 na stronie:
  http://kursy-walut-wykresy.mybank.pl/
  Poza tym do PKB zaliczane sa pieniadze otrzymywane z funduszy UE i do PKB zaliczane sa zyski otrzymane z wyprzedazy polskiego majatku narodowego – za rzadow PO-PSL miala miejsce najwieksza wyprzedaz polskiego majatku narodowego.

  Srednia pensja rowniez nie jest wykladnikiem rzeczywistego wzrostu wynagrodzenia pracownika w Polsce, poniewaz w gre wchodzi inflacja zlotowki czyli inaczej spadek wartosci nabywczej zlotowki, wahania wynagrodzen w poszczegolnych sektorach przemyslu i gospodarki, dochody obcych firm w Polsce etc.
  Bo gdyby faktycznie roslo srednie wynagrodzenie Polakow to nie byloby tyle biednych ludzi w Polsce zyjacych w nedzy i ubostwie, a tych ludzi niestety przybywa, a nie ubywa.
  Poza tym rzad wprowadza corocznie wzrost cen na towary i produkty, i dazy do wyrownania cen w Polsce z cenami jakie istnieja w krajach Europy zachodniej, poniewaz w planie rzadzacej koalicji PO-PSL jest wprowadzenie euro jako glownej waluty w Polsce.

  Stopa bezrobocia nie obejmuje ilosci osob na zasilkach spolecznych po wygasnieciu zasilku dla bezrobotnych oraz nie obejmuje ilosci osob, ktore nie mogac znalezc pracy w Polsce byly zmuszone wyemigrowac z Polski i „spadek bezrobocia” jaki rzekomo przedstawia statystyka GUS nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji w Polsce.
  Tabela bezrobocia w 380 powiatach Polski (marzec 2013r) – vide strona:
  http://gospodarcza.blogspot.ca/2013/05/najwieksze-bezrobocie-w-polsce-ranking.html

  Oprocz tego zabraklo takiej waznej statystyki, jak BILANS HANDLOWY Polski z krajami UE, „Rosji”, Chin, USA etc.
  W/g moich obserwacji, bilans handlowy Polski z wymienionymi powyzej krajami byl i jest ZAWSZE UJEMNY i waha sie srednio w granicach 20 miliardow dolarow corocznie za ostatnie ponad 10 lat – vide strona:
  http://szczesniak.pl/1935
  Deficyt handlowy Polski z UE – vide strona:
  http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/3277-zloty-kaftan-10-lat-polski-w-unii-europejskiej-kafelek.html
  Deficyt handlowy Polski z „Rosja” – vide strona:
  http://www.akcjonariatobywatelski.pl/pl/centrum-edukacyjne/gospodarka/1045,Polsko-rosyjska-wspolpraca-gospodarcza-dobra-choc-nie-wzorowa.print
  Deficyt handlowy Polski z USA – vide strona:
  http://www.mg.gov.pl/Wspolpraca+miedzynarodowa/Handel+zagraniczny/TTIP/Wymiana+handlowa+Polska-USA
  Deficyt handlowy Polski z Chinami – vide strona:
  http://inwestor.msp.gov.pl/si/polska-gospodarka/wiadomosci-gospodarcze/26918,Polsko-chinska-wspolpraca-gospodarcza-miarowy-rozwoj-wzajemnych-stosunkow.html
  Deficyt handlowy Polski jest ciagle ujemny przez ostatnie 20 lat – vide strona:
  http://internacjonalizacja.pl/wymiana-handlowa/

  Brakuje rowniez statystyki dotyczacej wplywow z wyprzedazy polskiego majatku narodowego.

  Brakuje rowniez statystyki dotyczacej emisji i sprzedazy bonow skarbowych i papierow wartosciowych, ktora jest rodzajem pozyczki rzadu od prywatnych inwestorow w Polsce i zagranicznych.

  Naiwnosc czy niewiedza „Adm” ?

  Donald „Tfu-sk” nie jest zadnym cudotworca i nie sluzy polskim interesom narodowym.
  Dla D.”Tfu-ska”, „POLSKOSC TO NIENORMALNOSC” i za kolaboracje z Niemcami i A.Merkel oraz za realizacje niemieckich i zydowskich interesow w Polsce, D.”Tfu-sk” dostal awans na szefa Komisji „Euro-pejskiej”. A wynik niezadowolenia Polakow (65 i 69 procent) z „nie-rzadow” „Tfu-ska” potwierdza moje spostrzezenia, pomimo, ze nie mieszkam w Polsce.
  Poslugiwanie sie statystykami GUS jest rownoznaczne z propagowaniem zaklamanej propagandy i wskazuje co najmniej na niewiedze zagadnien ekonomicznych i politycznych autora artykulu, ewentualnie celowe manipulowanie informacjami – vide brak wspomnianych przeze mnie statystyk, ktore pograzaja rzad D.”Tfu-ska” i podwazaja jego rzekome „sukcesy”.

  Polubienie

 9. Pingback: Konsekwencje poparcia żydo-rebeli ukraińskiej przez żydo-reżim IIIRP | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 10. Joanna K.
  ….że za jego rządów zdarzyła się eliminacja dowództwa wojsk lądowych, powietrznych i morskich w Polsce, zginęło więcej generałów niż w czasie II wś………….

  Ale ja bym tu wyjaśnił, że naczelnym wodzem tych wyeliminowanych dowódców wojsk, panów generałów był niejaki Lech Kaczynski prezydent RP, nie zaś Tusk desygnowany przez L.K. na premiera. Co dziwniejsze nie polegli oni ani w Gruzji, dokąd latał wojować wódz naczelny L.K. ani na wojnie w Iraku czy Afganistanie
  Z resztą skoro zlikwidowało się wojsko, to trzeba było także zlikwidować maksymalnie dużo generałów. I to się odbyło zgodnie ze spiskowymi teoriami dziejów, bo jak by inaczej

  Polubienie

 11. Tacy aktorzy jak Tusk,Kaczynscy i inni malowani „spalonego teatru pod nazwa Polska” to przecież PAJACE POCIAGANE przez sznurki SZMULO-SZWABSKIE,podparte potomkami BOLSZEWI !

  Co do wojska w Polsce już /nareszcie bija na alarm,ze POLSKA WOJSKA NIE MA !
  Nawet najemnikow trzeba zwalniac,bo KONTRAKTY SIE KONCZA a następnego narybku BRAK .

  Durnie szeregowi zawodowi madrzeja i nie chcą przedluzac kontraktu ,bo dosc maja wojaczki o szmulowskie interesa .
  Matka,siostra,zona takiego mowi,ze chce go mieć przy sobie a nie by gdzies tam mordowal niewinne istoty.
  KAZDE ZLO MA LUSTRZANE ODBICIE .

  Nawet w Izraelu brakuje Ickow na przelewanie krwi ,w USA młodzi nie daja się skusic na „zoldackie jadlo”,cala nadzieja w nielegalnych emigrantach,ze dadza się namowic być objuczonym wielbłądem za kawalek swistka legalnosci ,jadlo i napitek a następnie trumne owinieta flaga amerykanska ,w najlepszym przypadku bycie psycholem na cale zycie i znęcanie się nad bliznimi.

  Widzicie wiec do czego SZUJSTWO SWIATOWE DOPROWADZA TEN GLOB !!!

  BO SZMULOM i SZWABOM CIAGLE MALO ,WOJNY IM PACHNA i ZABOR MIENIA INNYCH NARODOW !!!

  Polubienie

 12. „Każdy rasizm jest złem,nie wyłączając żydowskiego.”
  Tak ocenił Karl R.Popper autor historii sprawowania władzy,którą sprowadził do zbrodni i masowych mordów.
  Tak się złożyło,że BIZANCJUM wykreowało jeszcze RASIZMY:RUSKIE i PRUSKIE (nemieckie).Wszystkie trzy wrogie nie tylko Polsce,ale i CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.
  Aby w każdym zakątku świata zrozumieć film Andrzeja Wajdy KATYŃ trzeba przeczytać książce Allena Paula ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ!!!

  Polubienie

 13. Panie przestan pan pieprzyc o jakims rasizmie !
  RASY ,BYLY,SA i BEDA !!!
  RASY NALEZY OCENIAC,
  ZLE RASY ELIMINOWAC ZE SWEGO SRODOWISKA !!!
  MIESZANIE RAS PRZYNIOSLO JUZ SKUTKI choćby w AFRYCE !
  Po co tam się pchal i pcha bialy człowiek ,no po co ,czego tam szukal i szuka ???
  Po co pchasz się do Arabow a Arab na twa ziemie ?
  Na co Zydowi czy Niemcowi Polka czy Polak ,nie maja swoich ziomkow ???

  Niech sobie kazda rasa zyje u siebie JAK CHCE oby tylko nie zagladala do twego garnka i pchala się do ciebie !
  Pieprzenie o rasizmie nic nie daje ,co najwyżej nastawia jednych na drugich .
  Czy POLAKOM POTRZEBNI SA MURZYNI a MURZYNOM POLACY ???

  Cholera szmul ze szwabem potrafi zamacic wszędzie ,mało im powietrza u siebie !
  A WON OBCA RASO Z POLSKI !
  Budujcie swoje zycie u siebie i nie będzie rasizmu !!!

  Polubienie

 14. Przestań Pan pieprzyć mieszając rasy ludzkie,które są antropologicznym faktem z rasizmem wydumanym.Ten wydumany to jest : żydowski,ruski i pruski.Każdego z osobna i razem Polska doświadczyła.

  Polubienie

 15. „Medrco Syjonu” !
  Czy aby wg.ciebie – „kazda rasa pierwsza klasa ” ? !

  Może jednak BOG SOBIE JAKAS RASE „WYBRAL” i NAZNACZYL ???

  Ostanio to i Polakom „wmawiają toto”,bo więcej już ponoc w Polsce żydowskiej niż polskiej krwi egzystuje.

  Dobrze,ze Bog STWORZYCIEL WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO nadal ludziom kolory skory i charakterystyczne cechy a antropologom pomieszal w glowach .

  Pewnie tez i dr.MG cos doda ze swej nabytej wiedzy jak to jest z tymi kolorowymi rasami,chyba,ze już ponownie zaniemogl drwiąc (tym razem) ze STWORZYCIELA – BOGA,tego nie jahwe a najwyższego bedac dalej w dociekaniach ateistycznych.
  TEN NAJWYZSZY daje ludziom znaki podczas nieodpowiednich zachowan,czesto przez wszelkie choroby ,a nawet plagi,bywa,ze zabiera nagle jak prof.Geremka w najmniej oczekiwanej chwili.

  Wladzcy w Europie to jakiej sa rasy ?
  Smialo,nie wstydzić się ras z dokładna wyliczanka a nie ogolnie – biali i kolorowi.

  POLAK MA RASE,ZYD ,NIEMIEC,BOLSZEWIK takoz.

  Nie wstydzić się ras,nie przeinaczać jak choćby taka nazwa jak AfrykoAmerykanin,czego nie uzyl euro-Mike i oberwalo mu się mimo,ze jest z odpowiedniej rasy .
  To samo było z Palikotem i „przegięciem paly”.

  Swiat się kreci i rasy ma.
  RASIZM ISTNIAL,ISTNIEJE i BEDZIE ISTNIAL !
  Czy rasy będą ze sobą w zgodzie zyc ?
  Być może ,na pewno w niebie,bo na ziemi trudno ich pogodzić,szczegolnie gdy kazda chce być ta najwazniejsza i dominować nad innymi.

  Polubienie

 16. Potwierdzam,że istnieją rasy,ale antropologiczne,a nie polityczne.Wzorcem politycznej jest żydowska monolatria,która się rozwijała od listu rozwodowego opisanego we wspomnianym HELLENIZM A JUDAIZM.
  Rasy były i z pewnością „APA” nawet nie wie kto antropologicznie był jego przodkiem.

  Polubienie

 17. Zaplodnienie bywa rozne,pozniej z tego rodza się ludzie i ludziska .
  Nas (APA) nie interesują antropolodzy i wszelkiego rodzaju „inteligencja naukowa”,którzy potrafią „przesadzac drzewa ludzkie”.
  Nas interesuje na dzień dzisiejszy
  ILE JEST JUZ W POLSCE OBYWATELI (polskich) OBCEJ NARODOWSCI a szczególnie pchającej się do niej ZYDOW,NIEMCOW i BOLSZEWIKOW oraz ilu/ile Polek i Polakow WYELIMINOWANO z POLSKI lub nawet w Polsce WYSIEDLONO z ich posiadlosci,zabrano im dzieci ,URZADZONO NIEWOLE , stworzono PRZESLADOWANIA na rozne sposoby.
  Interesuja nas tez MIESZANE MALZENSTWA i dokonujemy „cichej lustracji” RODZIN POLSKICH ,mało tego proponujemy POLKOM i POLAKOM ROZWODY Z CUDZOZIEMCAMI a szczególnie z naszymi odwiecznymi wrogami,bowiem MIESZANIE KRWI
  TO
  NIEUNIKNIONA ZGUBA DANEGO NARODU !
  Rozumiesz to każdy człowieku ?

  Czy to prawda,ze w Polsce jest JUZ PRZEWAGA OBCYCH RAS NAD CZYSTO POLSKA ?

  Polubienie

 18. Dotychczas mówiło się o MNIEJSZOŚCIACH RADOWYCH.Nie można wykluczyć,że wszystkie razem stały się WIĘKSZOŚCIĄI!!!
  Historia uczy,że mniejszości każda oddzielnie nie były lojalne wobec Polski.
  Jak będzie z ŻYDOBANDERYZMEM?!

  Polubienie

 19. Admin wszystkie te OSZUKAŃCZE cyferki i wykresy wzięte z rękawa, które Ty autoryzujesz oczywistych KRĘTACTW tego bandyty Tuska to wielka NIEucziwośc z twojej strony!

  Wszystko co zostało nowego wybudowane w III RP od 2007 roku do dzisiaj to za PORZYCZONE pieniądze, na KREDYT przez ten oszukańczo-złodzejski GANG Tuska, który to KREDYT nikt z tych gangsterów NIE ma zamiaru spłacać, a jego spłacanie jest PRZESUNIETE na „później” czyli „dogadane” z tymi „centralnymi bankami” z tzw. UE z Brukseli, Strasburgu, Berlinie czy żydowskich złodzieji New Yorku.

  W III RP utarło się fałszywe powiedzenie: „unia dała lub sfinansowała” co faktycznie w PRAKTYCE oznacza, że wybudowano np. drogę za „wirtualne pożyczone pieniądze z banków centralnych” UE na KREDYT do późniejszego spłacenia, ale przez NASTEPNE ekipy, które dostaną się do koryta władzy maijnej „warszawki” czyli ten ZACIAGNIETY kredyt mają spłacić TWOJE dzieci i wnuki, a nawet prawnuki.

  Branie KREDYTU na kąto innych do spłacania tego kredytu jest 100% ZŁODZEJSTWEM jakiego właśnie dopuścił się ten ZŁODZEJ Tusk i jego przestępczy gang PO.
  Każdy głupek może „nakupc” różnych rzeczy na kartę kredytową nie zastanawiając się jak spłaci ten kredyt.

  Te FAŁSZYWE cyferki na temat BEZROBOCIA w Polsce, które Admin zamieściłeś też są KŁAMSTWEM !!!

  Te cyferki o BEZROBOCIU z lat 2010-2014 zostały tendencyjnie sztucznie ZANIŻONE, gdyż one w poczet bezrobotnych NIE wliczają tych bezrobotnych, którzy już 3 lata NIE pobierają zasiłku dla bezrobotnych ale FAKTYCZNIE dalej są BEZROBOTNYMI + też NIE są wliczeni 3 miliony osób bezrobotnych, którzy jako bezrobotni WYJECHALI z III RP za granicę w poszukiwaniu pracy i w wekszości DALEJ są BEZROBOTNYMI bedac dalej polskimi obywatelami, którzy NIE są wliczani do statystyki BEZROBOTNYCH.

  Te dosłownie WSZYSTKIE ZAFAŁSZOWANE cyferki które Admin przedstawiłeś i autoryzujesz to zwykła GRA cyferkami, nie uczciwa MANIPULACJA o zwykłe OSZUSTWO !

  By żyło się lepiej! Premier obiecuje – spróbuj się nie śmiać:

  Polubienie

 20. Film nie istnieje ale kłamstwa tak i to jakie – NA SMIERC albo ZYCIE.
  Chlopaki !
  Jak myślicie ,który pierwszy z kłamstw się wycofa – Zieminski czy Dylak ?

  Polubienie

 21. 18 Wrzesien 2014 o 16:12
  Zyciorys D.Tuska i historia Platformy Obywatelskiej
  https://isis117528.wordpress.com/2014/01/13/prawdziwy-zyciorys-donalda-tuska-i-historia-platformy-obywatelskiej/
  UZUPELNIENIE
  Przodkowie D.Tuska nie sa Kaszubami, tylko zydami spod Lodzi.
  „TUSK jako nazwisko kaszubskie nie istnieje. Na ziemiach polskich TUSKOWIE zamieszkiwali na terenie Belchatowa i nalezeli do tamtejszego kahalu, a jeden z nich Izrael TUSK stal na czele tej organizacji zydowskiej. Po aresztowaniach zostali osadzeni w gettcie lódzkim, a po podpisaniu tzw. volkslisty skierowani w rejon Gdanska oraz w drugiej czesci – rodzina osiedlila sie na Slasku Opolskim. Stad jeden Tusk Donald posel – jest z Sopotu, a drugi poslem z Ziemi Opolskiej! To potwierdzaja takze zródla izraelskie – co m.in. do majatków TUSKÓW na terenie miasta Belchatów! Zona Józefa Tuska i Donalda TUSKA tez sa narodowosci zydowskiej. Wiecej danych o TUSKACH – patrz na http://www.polonica.net oraz http://www.raportnowaka.pl
  http://raportnowaka.pl/news.php?newsid=427
  http://kehilalinks.jewishgen.org/Belchatow/synagogue_name_list.htm
  http://www.monitorpolskislowian.mpolska24.pl/4174/tusk-falszywy-zyciorys
  https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=307820979250483&id=283305745033142
  Kim jest premier Rzeczpospolitej Donald Tusk? – list otwarty posla Zbigniewa Nowaka.
  http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Kim-jest-premier-Rzeczpospolitej-Donald-Tusk-list-otwarty-posla-Zbigniewa-Nowaka-2024
  CZY RZAD TUSKA TO BANDA MASOCHISTYCZNYCH PERWERTÓW?
  http://www.aferyprawa.eu/Polityka/CZY-RZAD-TUSKA-TO-BANDA-MASOCHISTYCZNYCH-PERWERTOW
  Donald Tusk jest potomkiem volksdeutschy a etnicznie zydem.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/03/15/donald-tusk-jest-potomkiem-volksdeutschy-a-etnicznie-zydem-prowincji-germanskiej/
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/09/08/odrodzic-niepodlegla-polske/#comment-70451

  Polubienie

 22. Adm na Putinie się nie opiera.
  Dla Adm liczy się jedynie Polska, nawet taka jaka jest, by jednym słowem dało się żyć.
  Premierzy, prezydenci, politycy się zmieniają ( starzeją, odchodzą na emerytury, umierają) Ich poglądy także ulegają zmianie.
  Jaki naród, takie i elity, panie Mieczysławie.

  Polubienie

 23. Wyzej stwierdzenie „Adm” jest dla nas zastanawiające ,może i dla innych także :

  „DLA ADM LICZY SIE JEDYNIE POLSKA ,NAWET TAKA JAKA JEST,BY JEDNYM SLOWEM DALO SIE ZYC .”

  My (APA) dodamy male pytanko :
  KOMU ???

  Jeżeli wszystkim i na rownych prawach,przy PRAWDZIE i SPRAWIEDLIWOSCI to więcej nie mamy pytan .

  ale

  Jeżeli lepiej tylko ZYDOM i NIEMCOM lub wszelkim INNYM WROGOM POLSKI i POLAKOW to:

  TAKIM MOWIMY WON !!!

  Jeżeli nie posluchaja to ZMUSIMY ICH DO TEGO SILA !!!!!!!!!!!!!!!

  Jaka ?

  Przekonacie się za niedługi czas .

  Polubienie

 24. Taki naród jak dzieci chowanie.
  Dzieci i młodzież są pod presja CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.To efekt koktailu wpływów STRONNICTW:RUSKIEGO,PRUSKIEGO i ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO.

  Polubienie

 25. ABY DZIECI BYLY MADRE TRZEBA WPIERW ICH RODZICOW WYCHOWAC i
  WYKSZTALCIC NA LUDZI PRWAWYCH IDACYCH PRZEZ ZYCIE W PRAWDZIE i
  SPRAWIEDLIWOSCI !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s