Igor Strielkow: Ukry jasno demonstrują, że oni zgadzają się tylko na jeden wariant – pełną kapitulację Noworosji


Igor Strielkow: Ukry jasno demonstrują, że oni zgadzają się tylko na jeden wariant – pełną kapitulację Noworosji

http://rusvesna.su/news/1411199029 20.09.2014 – 11:43

Igor Strielkov

Komentarz Igora Striełkowa, 20.09.2014 roku:
Właściwie zdarzyło się to, „o czym tak długo mówili bolszewicy” – Ukry przezwyciężyli panikę, przeformatowali się, przygotowali do nowych bojów i jasno demonstrują, że oni się zgodzą na tylko jeden wariant rozwoju wydarzeń pełną kapitulacje Rosji w Noworosji. „Błyskotliwe osiągnięcia misji pokojowej”, ugrupowania Surkow-Ławrow-Zurabow znowu podprowadza Prezydenta (Putina – putanę MG) do tego samego wyboru, przed którym stał on miesiąc temu: albo prawdziwa wojna (obecnie z jeszcze większymi stratami w ludziach i sprzęcie), albo haniebna kapitulacja (a dalej – Krym i „scenariusz Miłoszewicza”). W tym celu zaprzestano działalności bojowej. Pozostaje tylko zadac pytanie: jak długo jeszcze Surkow może oszukiwać ВВП (Produkt Narodowy Brutto?), przedstawiając swoje „wirtualne sukcesy” za realne osiągnięcia. I jak długo Prezydent będzie przekonany o tym, że Surkow & Co pozostają pod jego kontrolą? Swego czasu obalony Napoleon powiedział na wyspie św. Heleny „jeśli bym ja na czas powiesił Talejranda oraz Fusze, ja bym i obecnie rządził Francją”. I to mówił wielki państwowy działacz, który także był przekonany, że z łatwością „przechytrzy” intrygantów w swoim otoczeniu…

Pytanie И.И.: Znowu wszystko źle?

Kto mówi, że wszystko źle? Źle będzie tylkio w tym wypadku jeśli prezydent dokona samobójczego kroku, przyjąwszy podsuwane mu jako „jedynie możliwe rozwiązanie” warunki Partii zmian. A ostatnie kroki oraz retoryka kręgów opiniotwórczych (poczynając od błazna (? скомороха) Żyrika (Żyrynowskiego) świadczą o tym, że nikt „olać” Noworosję nie zamierza. Niedobrym jest tylko to, że nową politykę wszyscy próbują prowadzić „starymi rękami” – to jest ludźmi, którym jest ona organicznie przeciwna. Odpowiednio i na jej rezultaty do nikad nie prowadzą, zamiast błyszczących sukcesów – ciągłe straty i niepiękne krecenie się dookoła rozmaitych „sekretów poliszynela” (to jest tego, o czym cały świat wie, a własny naród – nie)”

Opinia MG:

No coż, „starymi rękami” polityki Rosyjskiej Federacji od 14 już lat kieruje Władymir Putin i trudno sobie wyobrazić, by tak nagle zamienił on swe „czyste ręce”, na nowe, sprawę „niewygodnej Światowej Imperii” Noworosji popychające do przodu.

A oto i kilka innych, wybranych przez MG opinii nt. najnowszego komentarza Striełkowa:

Evgnevius:

„Podoba mi się” retoryka Igora Iwanowicza: „Wszystko co robi Putin – to wszystko jest dobre. Źli tylko wykonawcy”, a „pokojowa” inicjatywa, która wyszła od Prezydenta, nie zakładała przerwania ognia? Albo my winni wierzyć w to, że Putin otwarcie wierzy w to, że Ukraina zgodzi się na rozejm pod warunkiem niezależności Noworosji? A zły Surkow z nie przeformatowanym Ławrowem zaproponowali całkiem nie te warunki, które zakładał prezydent! Nie koledzy… Zawierzenie Igora Iwanowicza Władymirowi Władymirowiczowi podrywa wiarę i w niego samego.

Павел Капустин

ONi – wrogowie, a Putin przysięgał…

ONi – wrogowie, a Putin przysiegał ruskich bronić, przy czym robil to wielokrotnie. Obrońca херов (?)… Jak dotąd to on przeszkadza ruskim bronić się samym, a wszędzie to się nazywa jednakowo – sprzedawczyk.

лев ледяной

Putin wielokrotnie i przy wielu okazjach przysięgał. On Imperator i dba o interesy Imperii, a nie o interesy buforowych chwiejnych formacji. Jak będzie potrzeba – podda Noworosję i okiem nie mrugnie – nawet pomoże ją uśmierzyć.

Co też i ja myślę – MG

Reklamy

29 uwag do wpisu “Igor Strielkow: Ukry jasno demonstrują, że oni zgadzają się tylko na jeden wariant – pełną kapitulację Noworosji

 1. A ja myślę, że Putin to jest taki zwyczajny…. …..jak go nazwał dosadnie i składnie, choć niedyplomatycznie, były już minister w rządzie majdanarzy?
  Wszyscy chyba pamiętamy.
  Stiełkow nie tyle się łudzi co do Putina, co raczej nie może tego powiedzieć wprost i bez ogródek.

  Polubienie

 2. Polecam film z wręczania medali za waleczność w oddziale Motoroli.Sam Motorola przypina swoim
  chłopakom zasłużone odznaczenia.Ale żegna się z nimi.Co to ma znaczyć?Jestem zaniepokojona.Proszę odsłuchać i uspokoić mnie.

  Polubienie

 3. TRZEBA KONIECZNIE NAGŁOŚNIĆ TĘ WYPOWIEDZ, bo media walą głupa na zlecenie polityków. Tylko brytyjski poseł Godfrey Bloom w europarlamencie miał odwagę powiedzieć prawdę. A ludzie sami podświadomie nie chcą oglądać smutnej prawdy, bo mają kilkanaście teleturniejów, telenowel i innego

  Polubienie

 4. Na portalu, omawiającym, po angielsku, deklarację Ławrowa, że Noworosja ma pozostać częścią Ukrainy – i że wszystko zostanie rozwiązane drogą negocjacji pokojowych – znalazłem taką oto opinię o tym co się dzieje z Noworosją. Niestety potwierdza ona podejrzenia nie tylko moje i „Adm”, ale także „moherowego bereta”: Noworosja została sprzedana, przez możnych Kremla, tak zwanej „Europie” ze stolicą nie tyle w Kijowie, ale Dniepropietrowsku (tam ma być, według Edwarda Hodosa, kolejne Nowe Jeruzalem):

  By reading former articles on this net, specially Strelkov’s speech, I have understood the following.
  Novorossia was in real bad shape. Russia did not want Novorossia to be crushed and Poroshenko was having a problem with its right wing. Russia decided to help Novorossia but under some strigent conditions. Strelkov had to resigned and peoples trusted by Russia were put in place. Russia conducted the offensive that crushed the Kiew’army. Then Novorossia had to sign the Minsk’s protocol which amounts to Novorossia’s capitulation. That was a deal between Putin and Poroshenko.
  I do not think that this deal honours Putin. The ukrainian peoples (East and West) are going to suffer. The oligarchs are not only thieves, they are also slaves drivers and Putin is helping them. I do not trust anymore this man.

  to komentarz z wpisu http://slavyangrad.org/2014/09/19/the-arithmetics-of-diplomatic-theatre/

  Czyli koniec zabawy w wojaczkę, umiejętnie podpuszczeni przeciw sobie (masakry w Odessie 2 maja i Mariumpolu 9 maja) zachodni „banderowcy” i wschodni „prawosławni czciciele Ruskiego Mira” mają zostać – już zostają – we wzajemnej walce wycięci, a na opróżnionych z ludności przez nich terenach POWSTANIE KOLEJNY NOWY IZRAEL W SERCU EUROPY. I tyle. Aż do czasu gdy „wkopany pod ziemię” marksizm znowu zacznie straszyć we Wschodniej Europie (to jest moja, prywatna opinia byłego mieszkańca USA, wzorowana na poglądach zmarłego przed 8 laty radzieckiego emigranta politycznego, logika Aleksandra Zinowiewa)

  Polubienie

 5. Стрелков: шайку проворовавшихся моральных уродов и предателей в покое не оставлю

  Внимательно прочитал комменты. До этого „прошерстил” комментарии у Кассада и Эль-Мюрида. „Душераздирающее зрелище…”

  Основной мотив: „А Стрелков-то, оказывается, тупой (варианты – нытик, болтун, лжец, „белоленточник”, „запутинец”, дурак, „неполитик”, и т.п.). То я „действую строго по приказу”, то, наоборот, „из спецслужб выгнали, жена сбежала и т.д”.

  Такое впечатление, что Сурок дал-таки команду „гасить” по всем фронтам и для каждой „целевой аудитории” – свое „эксклюзивное” обвинение… Ну, еще есть вариант – я действительно стремительно отупел и стал писать и говорить на порядок слабее и бездарнее.

  Приехавшие друзья выставили мое фото с котенком, даже не потрудившись получить мое согласие на публикацию „домашних” снимков – и в этом тоже уже усмотрели „некрасивый и убогий пиар”…
  Что ж, отвечу всем сразу: я пишу то, что думаю и что считаю нужным. Если не могу написать по причинам секретности или иным соображениям – то не пишу вообще. Написав же – заранее готов к тому, что мои слова будут растиражированы и прокомментированы. И ни к какой „целевой аудитории” применяться (с целью „понравиться”) не буду.

  И шайку проворовавшихся моральных уродов и предателей, ярким представителем которой является Сурков, в покое все равно не оставлю. Потому что простить им „кульбиты”, проделанные в Новороссии (не со мной, а с моими товарищами и населением) недопустимо – они должны если не понести ответственность за свои действия, то хотя бы понять, что „слить втихую” русских юго-востока Украины им более не удастся.

  Игорь Стрелков

  Polubienie

 6. To już bardzo wyraźna przymiarka do majdanu w Rosji

  Protesty „przeciw wojnie na Ukrainie” – 5 kolumna w akcji oczerniania Rosjan.

  Moskwa: Tysiące osób protestują przeciw wojnie na Ukrainie

  „Kilkanaście tysięcy osób wyszło w niedzielę na ulice Moskwy, aby zaprotestować przeciwko agresywnej polityce Rosji wobec Ukrainy. Podobne akcje odbyły się też w innych miastach Federacji Rosyjskiej, w tym w Petersburgu, Jekaterynburgu i Nowosybirsku.

  „Ukrainie – pokój!”, „Rosji – wolność!”, „Ukraino – jesteśmy z tobą!”, „Rosjanie nie chcą wojny!” i „Rosja bez Putina!” – skandują uczestnicy akcji. Niosą oni flagi państwowe Rosji i Ukrainy. Wielu trzyma w rękach fotografie rosyjskich żołnierzy poległych w Donbasie, na wschodzie Ukrainy.
  Wśród organizatorów demonstracji, która odbywa się za zgodą władz Moskwy, są demokratyczne partie i ruchy, w tym Jabłoko, Solidarność, Republikańska Partia Rosji-Parnas, Partia 5 Grudnia i Partia Postępu.

  Manifestacja ma się zakończyć przyjęciem rezolucji, w której uczestnicy akcji zamierzają ostrzec, że w Rosji w szybkim tempie powstaje reżim faszystowski podobny do reżimów Benito Mussoliniego we Włoszech i Francisco Franco w Hiszpanii.”

  Rosyjskie media podają o liczbie 5 tysięcy uczestników w Moskwie;
  http://lifenews.ru/news/141122
  Nasze podały liczbę 20 tysięcy, a jak liczna była demonstracja V kolumny trudno się zorientować nawet z przekazu filmowego pokazującego front demonstracji , ale fakt jest faktem, demonstracja miała miejsce.

  Brakowało jedynie transparentu z napisem
  ,,Putin idziemy po ciebie”

  Polubienie

 7. Chodorkowski dla „Spiegla”: w Rosji dojdzie do rozlewu krwi
  Ro­syj­ski biz­nes­men i kry­tyk Krem­la Mi­cha­ił Cho­dor­kow­ski ostrzegł w wy­wia­dzie dla nie­miec­kie­go ty­go­dni­ka „Der Spie­gel”, że im dłu­żej Wła­di­mir Putin po­zo­sta­je u wła­dzy w Rosji, tym bar­dziej praw­do­po­dob­ne jest po­wsta­nie na­ro­do­we gro­żą­ce roz­le­wem krwi.

  – Putin będzie kroczył aż do gorzkiego końca drogą rządów autorytarnych. (…) Zmiana władzy w sposób demokratyczny jest mało prawdopodobna – powiedział Chodorkowski w rozmowie ze „Spieglem”.

  – Im dłużej Putin pozostaje u władzy, tym bardziej prawdopodobny staje się wielki rozlew krwi – uważa były szef koncernu Jukos. Jak zaznaczył, obawia się wybuchu narodowego powstania. – Moim zadaniem jest przyśpieszenie procesu zmiany władzy i zabezpieczenie go w taki sposób, by jak najmniej ludzi ucierpiało – wyjaśnił Chodorkowski.

  W jego ocenie Putin popełnił wielki błąd w stosunku do Ukrainy. Jak wyjaśnił, Putin widzi w Ukrainie część „świata rosyjskiego” i usiłuje nie dopuścić do tego, by Kijów „zdryfował” na Zachód. Były oligarcha zarzucił Zachodowi, że uprawiając tzw. realpolitik wobec Rosji, ośmieliła Putina, który uważa, że „wszystko mu wolno”.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chodorkowski-dla-spiegla-w-rosji-dojdzie-do-rozlewu-krwi/wtntm

  Polubienie

 8. Czy WY LUDZIE ,nie jesteście jeszcze w stanie pojac do czego sluza demonstracje i chociażby pojedyncze „SZCZEKANIE” ,
  KTO i PO CO JE ORGANIZUJE ???
  albo
  Czym jest wystąpienie pojedynczego „LUDZIKA ” z tuba ,decybelami i narodowym przybraniem walizki jak czyni to nagle zjawiający się w Polsce Moskwa ze Szczecina ?

  Przeciez to WSZYSTKO TO WODA NA MLYN NASZYCH WROGOW !!!

  Czy HISTORIA NARODOW NIE NAUCZYLA JAK ROZPOCZYNALY SIE REWOLUCJE i POWSTANIA,PRZEWROTY i WOJNY ??????????????????

  ZMIAN
  NARODY WINNY DOKONYWAC PRZEZ NIE WYJSCIE NA ULICE i BAJZEL z WRZASKAMI i PALACYMI SIE SMIECIAMI
  ale

  OD ZORGANIZOWANIA SIE W JEDNA SILNA ORGANIZACJE NARODOWA i RAZEM POJSCIE PO WLADZE POKOJOWO,PO CICHU,BEZ KRZYKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Czy to robicie ?

  NIE !!!!!!!!!!!!!!!

  WAM NADAL WROGOWIE WASI ORGANIZUJA „TANIEC WARIATOW” posłuszne barany i owce .
  Podsuwaja wam ludzi z tuba,robia zadymy kibicow,maluja swastyki,testuja stracenie mycki z glowy,wsadzanie flagi narodowej w psie gowno,przyniesienie swinskiego ryja ,myrdanie prezerwatywa przed nosem i inne siupy badania jak wy na to zareagujecie,nie mowiac o innych sposoboach badania opinii publicznej .

  Czas otworzyć oczy i uszy i nie dac się więcej na to nabierać !
  „Nauczyciel” Moskwa jak widzimy jest nie tylko „nie tykalny” ale wychodzi przy tym sztuczność działania organow porządkowych w tym „spolszczonej” policji.
  Także nietykalny jest „filmujący go” wlasciciel portalu omamiającego naiwnych ludzi.

  PO WLADZE LEGALNIE ,NIE KRZYKIEM ,przez ZORGANIZOWANIE SIE i DZIALANIE PRZYNOSZACE WYNIKI !!!

  Polubienie

 9. No, na tym adresie niezły tekst o metodach WOJNY INFORMACYJNEJ O UKRAINĘ (są to metody walki tak zwanej „wolnoamerykańskie”, czyli wszystkie chwyty są dozwolone – jak mówił mi to osobiście JKM, jeśli kłamstwo jest skuteczne i ludzie weń wierzą, to oznacza że jest ono mądre i osobę je propagującą winno się podziwiać). Kto zna rosyjski, niech przynajmniej przeglądnie pokazane w tym artykule tytuły prasy ukraińskiej:

  http://www.km.ru/world/2014/09/22/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/748739-sloistaya-vertikal-kto-i-kak-vedet-inform

  Od siebie dodam, że jeżeli ktoś kłamie, to robi to aby odbiorcę jego informacji oszukać, po prostu jest naszym wrogiem i należy się go wystrzegać, choćby był naszym bratem (vide biblijni bracia Jakub i Ezaw; „Bóg” ukochał tylko tego, który kłamał, za takie postępowanie wychwalał Jakuba apostoł Paweł, którego oczywiście należy się wystrzegać (Rz 9,10-13).

  Wśród organizacji, specjalizujących się w zakłamywaniu rzeczywistości „za Bugiem i Sanem” wymieniana jest przede wszystkim istniejące od lat 1990 w Warszawie „Studium Wschodniej Europy, będąca specszkołą przygotowującą aktywistów dla destabilizacji politycznej sytuacji w krajach przestrzeni postsowieckiej”

  Artykulik przedstawia przy okazji skład narodowościowy Imperii Rosyjskiej 102 lata temu – Polacy stanowili podówczas 6-7 % mieszkańców Carskiej Rosji. I jakoś jej liczne narody współżyły ze sobą mniej więcej zgodnie przez całe ówczesne piędziesięciolecie.

  null

  Polubienie

 10. Z tymi i dzisiejszymi „Pawlami” to bywa niepewnie !
  W roznym czasie „roznych” wychwalają ,przy tym klamia jak z nut .

  Ten z ksiąg „swietych” wybitnie to czynil ,wspolczesni sa jakos „ulomni” i „zniewieściali”.
  Czyzby bez jaj byli ?

  Polubienie

 11. Czy WY LUDZIE ,nie jesteście jeszcze w stanie pojac do czego sluza demonstracje
  APA

  Putin wydaje się nie wiedzieć, tak jak nie wie do czego w Rosji potrzebni są demokraci

  Polubienie

 12. Karen Hudes: “Ta korupcja musi się skończyć”
  http://www.rdc.pl/informacje/karen-hudes-istnieje-grupa-interesow-ktora-kontroluje-rynki-kapitalowe-oraz-bank-rozrachunkow-miedzynarodowych-i-banki-centralne-posluchaj/
  – Kontrolę nad Bankiem Światowym przejęła “superorganizacja”. (…) To nie jest legalny podmiot gospodarczy, tylko grupa, która działa jako jeden konglomerat. (…) To rodziny Rockefellerów, Rothschildów i tajne stowarzyszenia, do których one należą. Ich ślady prowadzą do jezuitów w Watykanie – mówiła w rozmowie z Rafałem Betlejewskim w RDC Karen Hudes, prawniczka, która ponad 20 lat pracowała w Banku Światowym.
  Karen Hudes, absolwentką prawa na prestiżowej Yale Law School, pracowała przez 21 lat w Banku Światowym jako wysokiej rangi prawnik w departamencie prawnym. – Opowiada ona niepokojące rzeczy o korupcji w Banku Światowym i światowym systemie finansowym – zachęcał do wysłuchania rozmowy Rafał Betlejewski.
  – Najprościej mówiąc nieprawidłowością jest istnienie pewnej grupy interesów, nazwijmy to organizacją, która kontroluje rynki kapitałowe, a także Bank Rozrachunków Międzynarodowych i banki centralne, które drukują tzw. pieniądz fiat, a świat musi wrócić do waluty opartej na aktywach. Ta korupcja musi się skończyć.
  Cała rozmowa Rafała Betlejwskiego z Karen Hudes w audycji Między innymi Betlejewski. POSŁUCHAJ!

  Polubienie

 13. Ciekawy reportaż z krajobrazami po likwidacji kotła koło Iłowajska.Kobieta dowódca(w życiu cywilnym cukiernik) ma pod komendą 100 żołnierzy-powstańców.Była ciężko ranna w twarz w czasie bitwy(dostała krzyż zasługi),drugi krzyż w innej bitwie.Dalej widzimy innych dowódców.Wszyscy są z Doniecka lub okolic.Teraz dopiero możemy uwierzyć słowom Patroszenki,że Ukraina straciła 65% broni/sprzętu.

  Polubienie

 14. To zdjęcie z parą ,,królików”, podpis da się przetłumaczyć / porównać do polskiego powiedzenia

  Niezależność, dobre sobie,
  lub
  Niezależność, nie róbcie sobie jaj

  Polubienie

 15. Ciekawe sprawozdanie z „Marszu pokoju” w Moskwie ukazało się na „Marucha Ekspres”. Poniżej cytuję jego zakończenie. Coś mi się wydaje że Putin, grając „miękką rolę” Janukowicza przed rokiem na Ukrainie, (tam też przecież banderowcy byli wtedy w znacznej mniejszości) doigra (to słowo pochodzi od słowa „gra”) się, w niedalekiej już przyszłości, podobnego losu jak były już prezydent Ukrainy. No i za „pokojowymi ustaleniami” w Mińsku rysują się bardzo niewesołe perspektywy dla „bezjajcowej” Rosji. I to pomimo iż na Rossija24 bez przerwy pokazują jakieś manewry rosyjskiej armii – niewątpliwie „dla pokrzepienia serc”, tak trochę jak w Polsce przed wrześniem 1939 roku.

  A tymczasem Amerykanie nie bawią się w żadne „dla picu” manewry, tylko już bombią z powietrza Syrię, wykorzystując jako pretekst „nowopaństwo islamskie”, które przecież sami w tym celu zorganizowali, wyszkolili i w broń wyposażyli.

  Cytuję z reportażu z „Marszu Pokoju”:

  Z nóg zwalił mnie też jegomość paradujący z flagą NATO. Nie zwróciłem uwagi,kto to był, ale to nieistotne. Nikt go nie przegnał, nikt nie zwrócił mu uwagi. Czyżby był przez kogoś podstawiony? Jeśli tak, to dlaczego go – jako prowokatora – nie przepędzono? Jak można na manifestacji w imię pokoju powiewać flagą NATO, militarnego bloku odpowiedzialnego za agresję na Jugosławię, Libię, Irak, Afganistan, za miliony ofiar, które potwierdził ONZ?

  Wznoszono hasła, skandowano okrzyki. Wszystkich powtarzać nie będę, jednak jeden warto przytoczyć: „Chwała Ukrainie, Chwała bohaterom”. Po usłyszeniu tego hasła zdecydowałem opuścić tych, z którymi przyszedłem na marsz. Uznałem, że banderowskie hasła z ideą pokoju nie mają nic wspólnego. Ci, którzy je wznosili, byli bądź prowokatorami, bądź patologicznymi głąbami – wznoszenie w centrum Moskwy nieco tylko zmodyfikowanych haseł nazistowskich to już podłość!

  W związku z powyższym muszę stwierdzić, że ruchu pokojowego z prawdziwego zdarzenia w Moskwie nie ma. Jest większość, która popiera Doniecką i Ługańską Republikę Ludową i Noworosję oraz – mniejszość, aktywnie i głośno popierająca agresywną politykę Kijowa. I tych widzieliśmy na marszu.

  Druga kwestia – na oczy naszych demokratów spadła jakaś zasłona. Ludzie, którzy jeszcze niedawno organizowali antyfaszystowskie konferencje, dziś kroczą pod banderowskimi symbolami i wznoszą hitlerowskie hasła…

  Jeśli „Marsz Pokoju” do czegoś przekonał zwolenników Noworosji, to tylko do ich absolutnych racji.

  Brawo, organizatorzy! Zrobiliście wszystko, by wojna stała się jeszcze okrutniejsza, a przepaść między dwiema częściami naszego społeczeństwa – jeszcze głębsza.”

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl

  Polubienie

 16. Czemu się dziwic Panie Doktorze ,kiedy to nawet strazacy wzniecają pozary aby moc po tym gasic ,mieć cel i zajecie !

  KAZDA DEMONSTRACJA jest ze strony tych KTORZY PODPALAJA/NISZCZA POTEM TWOJ DOM !
  Jeszcze ma ktoś obiekcje kto i jak organizuje demonstracje i wszelkie rewolty ,mało mu rewolucje we Francji i Rosji ?
  Które to już pokolenie bolszewi egzystuje po Rewolucji Pazdziernikowej na terenach Rosji ???

  „Jebjonnyje stada !” wszedzie dobrze się maja,to samo ich propaganda !

  JEWREJE WSZEDZIE GORA ,nawet SZWABY sa u nich na garnuszku i pod butem !!!

  Polubienie

 17. Kopiuję poniżej mój komentarz na „Marucha ekspres” do wpisu nt. „demonstracji banderowców” w Moskwie:

  markglogg said
  2014-09-23 (wtorek) at 17:22:09

  @21 Jowram przypomniał nam, jakie jest stanowisko (dokładniej, pozycja w społeczeństwie) władzy świeckiej i jak się względem tej władzy zachować powinniśmy:

  1) Władza świecka w kraju jest tym, czym ojciec w rodzinie, papież w Kościele, biskup w diecezji, tj. zastępcą Boga samego. Każda władza i zwierzchność na ziemi jest obrazem władzy i potęgi Boskiej, a nawet nie tylko obrazem, ale i dziełem jej, gdyż zwierzchność tylko może utrzymać ład i porządek, i takie też jest jej zadanie i obowiązek. Jak ciało ludzkie nie może się obyć bez głowy, tak społeczeństwo bez władzy. Jeśli w myśli Boga jest utrzymanie ładu społecznego, toć i z woli Jego jest władza. Słusznie przeto mówi św. Paweł: „Kto się sprzeciwia zwierzchności, sprzeciwia się postanowieniu Bożemu. A którzy się sprzeciwiają, ci potępienia sobie nabywają” (Rzym. 13,2).

  a nieco wcześniej @6 maurycy 2014-09-23 (wtorek) at 11:49:32 przypomniał z jakiego typu bohaterów (to słowo pochodzi od „boh” czyli Boga, podobnie jak i słowo „bogacz”) sformowana jest dzisiaj władza w Wolnej Polsce:

  Rządzi w Polsce zydowstwo Dla nich kazdy banydta zlodziej i kanala jesli jest Żydem ktory okrad ludzi jest bohaterem ! Nie darmo wiec odrazajacy oszust i zlodziej jest bohaterem !

  Wniosek logiczny:

  1. Słusznie przeto mówi św. Paweł: „Kto się sprzeciwia żydostwu, sprzeciwia się postanowieniu Bożemu. A ci którzy się sprzeciwiają rządom odrażających oszustów, lichwiarzy i innych złodziei, ci potępienia sobie nabywają” (Po to przecież mamy sprawnie funkcjonujący system Wymiaru Sprawiedliwości w Wolnej Polsce – MG)

  2. I właśnie po to, by zrealizować ten „boży” ideał Prawa i Sprawiedliwości jerozolimski Sanhydryn pod przywództwem rabina Gamaliela w I wieku ne wymyślił „chrześcijaństwo”. A ci którzy się temu historycznemu Postanowieniu Bożemu sprzeciwiali, tych w następnych wiekach na „oczyszczających z grzechów” stosach zwykło się palić (vide umoralniająca historia z przed 325 lat podsędka brzeskiego, rycerza Kazimierza Łyszczyńskiego, tak niedawno oplutego przez niektórych „wiernych Panu” z gajówki).

  Polubienie

 18. Ciekawa jestem jak potoczy się śledztwo grobów masowych pod Donieckiem skąd odeszli ukry.
  Teren rozminowują i odkopują groby(lekko przysypane ziemią).A tam są młodzi mężczyźni po torurach,mają też odcięte głowy.Odnajdują się młode kobiety pomordowane,jest też kobieta w ciąży.
  W tym miejscu stało 6.500 żołnierzy ukropskich.Mam nadzieję,że pójdzie im płazem ta zbrodnia.OBWE
  już tam uczestniczy w wykopkach.Banderowskie geny wychodzą jak szydło z worka.

  Polubienie

 19. UWAGA !
  Panika w jewrejskiej juni czyli eurokolchozie .
  Miał nie jechać na „szczyt” ale jedzie Putin do Mediolanu – AJ,WAJ !!!
  Przeciez uzgodniono ,ze miał przybyc Miedwiediew i był pewniejszy ,przecie z matki zrodzony.

  Calosc czytaj w lzemediach glownego scieku .

  Polubienie

 20. Dzis wszystkie slezdtwa ida „trybem ustalonym”.
  Od samolotu do samolotu .
  Od stracenia jednego prezydenta/przywódcy narodu do drugiego.

  Sa jednak ludzie niezniszczalni tych chyba sam diabel strzeże ,mało tego ciagle przybywa im kasy.

  Fidel na Cubie wciąż zyje , a wiecie dlaczego ?
  NIE ?
  Zapytajcie Putina.

  Polubienie

 21. Co pozostawili po sobie ukraińskie wojska(batalion Ajdar).
  Banderowskie geny przetrwały do obecnych czasów.
  Zbrodnie wojenne wychodzą jak szydło z worka.
  Polecam do przeczytania straszny tekst.
  Opowiedziałam o tych zbrodniach czytelniczce GP,ale
  nie uwierzyła i stwierdziła,że to zrobili terroryści czyli
  separatyści.Jak z takimi ludźmi rozmawiać?
  Pokochali już banderowców i gotowi piersią bronić
  banderowców.
  http://3rm.info/51196-nezhit-neobanderovcy-v-novorossii-zverski-rasterzali-semyu-iz-pyati-chelovek.html

  Polubienie

 22. Co powiesz „bereciku” o tym,ze to może być „wola boza” ?
  Maryja „zawsze dziewica” wedrujaca po wschodnich terenach Europy chyba tez na to patrzy.
  Co z cudami ???

  Nam Polakom trzeba się interesować Polska i tym co się w niej dzieje.
  Dzis mowe w ONZ dal Prezydent Komorowski,warto poczytać czy posluchac .

  DZIAC SIE BEDZIE JESZCZE WIECEJ !

  Do tego klimat się zmienia ,a ISLAM STAWIA NA JEDNA KARTE !!!

  Prezydentow tez strach ogarnia.

  Umieralnosc ludzi w Polsce gwałtownie wzrasta ,może Pani Premier jako lekarz cos temu zaradzi ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s