Dzień PO…..


Czas wojownika

Platforma Obywatelska będzie miała kłopot z Radosławem Sikorskim. Tak o kandydacie koalicji PO-PSL na marszałka Sejmu mówi Janusz Palikot.

W jego ocenie osoba Sikorskiego to kolejna po Grzegorzu Schetynie, który umacnia już swoje wpływy w rządzie, bomba z opóźnionym zapłonem podłożona pod Platformę Obywatelską.

Powodem, jak mówi, mają być prezydenckie ambicje Sikorskiego. Ta formacja, uwzględniając też Bronisława Komorowskiego, będzie miała kłopot za kilka miesięcy – dodaje.

Lider Twojego Ruchu pytany czy Radosław Sikorski będzie dobrym marszałkiem Sejmumówi, że trudno powiedzieć.

Palikot uważa, że z jednej strony Sikorski jest dobrze przygotowany do pełnienia tej funkcji, z drugiej strony przeszkodą może być jego charakter, który każe mu co pewien czas w sposób fundamentalny i drastyczny skrytykować oponentów. Pewnie to też dojdzie do głosu w funkcji marszałka, nie tylko ministra spraw zagranicznych – mówi.

Gowin: Sikorski zaczyna jutro kampanię prezydencką

Radosław Sikorski ma coś do Donaldowi Tuskowi – uważa Jarosław Gowin. Szef klubu Sprawiedliwa Polska mówił w radiowej Trójce, że były minister spraw zagranicznych powściągnie swój temperament na stanowisku marszałka Sejmu.

Jak mówił Gowin, Radosław Sikorski zbyt późno zorientował się, że jest „zającem” wystawionym dla promowania kandydatury Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. W opinii Gowina, jeszcze do niedawna Sikorski uważał, że jego kandydatura na szefa unijnej dyplomacji jest równorzędna z kandydaturą Tuska. Gość Trójki uważa, że jutro, obejmując funkcję marszałka, Radosław Sikorski rozpocznie kampanię prezydencką przedwyborami w 2020 roku – mimo że po europejskim fiasku chciał zostać wicepremierem.

Sprawiedliwa Polska nie poprze kandydatury Sikorskiego na stanowisko marszałka Sejmu.Jarosław Gowin zapowiedział, że jego klub zachowa w tej sprawie status partii opozycyjnej, a więc zagłosuje przeciw albo wstrzyma się od głosu.

Decyzja ma zapaść jutro rano, jednak – jak podkreślił Gowin – i tak nie będzie miało to znaczenia, bo koalicja rządowa ma większość i „cichych koalicjantów” – SLD, a zwłaszcza Twój Ruch.

Były minister sprawiedliwości krytycznie ocenił też zmiany w rządzie, a zwłaszcza obecnego szefa jego dawnego resortu. Jego zdaniem, Cezary Grabarczyk to jedna z najgorszych nominacji, bo nie sprawdził się jako minister infrastruktury. W opinii Gowina, dotychczasowy wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski, nie będzie chciał współpracować z nowym przełożonym.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/

Zmiany na polskiej scenie politycznej dają Sikorskiemu, Schetynie, Gowinowi i Palikotowi nowe szanse na całkiem nowe rozdanie.

Jeśli Platforma ,,pozbyła” się Tuska to wszystko staje się możliwe, walka każdego z każdym o przywództwo, walka o to kto będzie kandydował na prezesa partii, a kto na prezydenta RP, kto zostanie premierem, marszałkiem i tak dalej.

Komorowski z nadania Tuska może nie koniecznie wygrać z Sikorskim, który na zachodzie ma jak się wydaje lepsze koneksje. Natomiast z charakteru  Sikorski z pewnością ma silniejszy kręgosłup i twardsze podejście do konkurentów. Schetyna w partii za moment będzie miał silniejszą pozycję niż Kopacz, a Gowin nie koniecznie musi się trzymać PiS-u. to samo Palikot zamiast kierunku na SLD może znów podryfować w stronę PO.

Czy wszyscy czekali na moment odejścia Tuska?

Nie wykluczone, a z pewnością da się to zauważyć już w najbliższych dniach.

Czy E. Kopacz zostanie zdołowana przez tych, którzy będą chcieli iść w górę, czy to ona ich leciutko popchnie w dół?

Jeno jest pewne, mianowicie jak na razie nie chce mieć żadnego udziału w wojowaniu na Ukrainie. Tu jako premier może przystopować Siemionuka i z nim razem zapędy prezydenta, tym bardziej, że i w Unii Europejskiej zaczynają liczyć straty z polityki sankcji i nacisków na Rosję.

Ameryka zaczyna przesuwać swoje działania w postaci uderzeń z powietrza bardziej na bliski wschód i by Kreml nie wtykał w to nosa robią mu na podwórku marsz przeciw wojnie (na Ukrainie) i to się nazywa polityką której w żaden sposób nie rozumie, lub boi się zrozumieć Putin.

Zachodnia prasa robi jednak z niego twardziela który nawet grozi wojną

Przykład

Putin grozi militarnie UE i NATO?

Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” dotarł do zapisu rozmów na ten temat, jakie Poroszenko odbył z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Źródło: FORUM

Barroso był w Kijowie w miniony piątek. Jak donosi „Sueddeutsche Zeitung” Petro Poroszenko opowiedział mu wówczas o jednej z rozmów z prezydentem Rosji. Władimir Putin miał w niej oświadczyć, że gdyby chciał, to w ciągu dwóch dni rosyjskie wojska mogłyby się znaleźć nie tylko w Kijowie, ale też w Rydze, Wilnie, Tallinie, Warszawie czy Bukareszcie.

Redakcja „SZ” dotarła do streszczenia rozmowy Poroszenko-Barroso sporządzonej przez służbę zagraniczną UE.

Gazeta podkreśla, że Putin dotychczas powstrzymywał się od grożenia interwencją wojskową, chociaż podczas wcześniejszej rozmowy telefonicznej z Barroso miał powiedzieć: „Gdybym chciał, byłbym w ciągu dwóch tygodni w Kijowie”.

Szef KE poinformował o tej wypowiedzi szefów państw i rządów UE pod koniec sierpnia. Kreml skrytykował go za ujawnienie treści prywatnej rozmowy.

W rozmowach z Poroszenką Putin ostrzegał go, by nie liczył za bardzo na UE. Prezydent Rosji twierdził, że dzięki swoim dwustronnym kontaktom jest w stanie doprowadzić do powstania „blokującej mniejszości” w Radzie Europejskiej, która uniemożliwi podjęcie niekorzystnych dla Rosji decyzji. Jak tłumaczy „SZ”, Putin liczył zapewne na rosnący opór przeciwko sankcjom. Słowacja, Bułgaria, Węgry czy Cypr niechętnie godzą się na ich kontynuację.

Z dokumentów służby zagranicznej UE wynika też, że odłożenie do 2016 roku terminu wejścia w życie umowy o strefie wolnego handlu między Ukrainą a UE jest zgodne z porozumieniem zawartym między Putinem a Poroszenką

——————————–

Poroszenko może oczywiście sobie zmyślać, może też opowiadać takie bajki z samego lęku, szczególnie, że jego armia już jak się wydaje przegrała wschodnią Ukrainę. I jak mówi sam Poroszenko nie ma czym wojować, w domyśle bronić siebie i Kijowa.

A Rosja tuż, tuż za granicą i Putin taki wielki i taki groźny….

Reklamy

6 uwag do wpisu “Dzień PO…..

 1. Komentarze do Putina

  1519 ~hrońnasboże 2014-09-18 07:28
  Jeśli tak wypowiada się prezydent takiego państwa jak Rosja mającego broń jadrową to faktycznie coś z głową u niego nie tak,dotychczas takie wypowiedzi czynił Żirynowski.Wygląda na to że na Kremlu rządzi idiota który jak kiedyś Hitler marzy o podboju swiata,to grożny i niebezpieczny szaleniec z bronia jadrową

  Odpowiedz
  146~AD 2014-09-18 07:36
  Jesteś pewny, że jest „idiotą”? A może ma świetnych doradców i wie na co go stać?

  Odpowiedz
  415~zacny 2014-09-18 07:39
  Czytaj uważnie. Zrecenzuje ci artykuł: W niemieckiej gazecie napisali że aparatczyk Barosso od prezydenta Ukrainy że jego wróg prezydent Rosji miał powiedzieć że jak … to on ….. Kto ma słabe nerwy niech nie czyta takich artykułów a przynajmniej nie bierze się do polityki.

  Odpowiedz
  36~Robert 2014-09-18 07:49
  myślę że to ty jesteś raczej ograniczonym człowiekiem , wierząc w słowa nawróconego na jedynie słuszna drogę byłego oligarchy

  Odpowiedz
  17~zacny odpowiada ~zacny 2014-09-18 08:00
  Korekta „….od prezydenta Ukrainy usłyszał że jego wróg…..”

  Odpowiedz
  20~baran 2014-09-18 08:40
  MYSLENIE nie Boli

  Odpowiedz
  32~duża_kuśka 2014-09-18 08:49
  a co ty na forum robisz bidoku, wracaj oglądać tvn bo jeszcze sie nie odmóżdzyłeś całkowicie

  Odpowiedz
  33~Anna odpowiada ~duża_kuśka 2014-09-18 17:47
  W interesie ekonomicznym Polski jest trzymać z Rosją.” gospodarka, głupcze !” Tam żyją Słowianie – Rosjanie.Prości ludzie w Rosji i inteligencja rosyjska: są przyjaźnie nastawieni do Polaków.Caryca Katarzyna była z Prus. Lenin niewiadomego pochodzenia.Rosjanie są nam bardzie życzliwi i bliżsi niż Niemcy ,

  Polubienie

 2. Zastanawiam się po co takie tematy zastępcze się wrzuca do trawienia?
  Kto ma interes w tym, by odwracać uwagę od budowy NOWEJ POLSKI bez lichwy i podatków?
  Doprawdy NIE ROZUMIEM takiej i TEJ postawy Rodaków – Polaków.

  Polubienie

 3. Ano już po pierwszym etapie w wyścigu po władze ,czyli wszyscy wg,gora-planu na stanowiskach .
  Teraz UWAGA !
  Czy wiecie jak w obecnym kraju nad Wisla zostaje się Prezydentem szybko i bez wyborow ?
  Nie ?
  Wiec przypominamy tak to było po 10.kwietnia.2010 ,zrobcie sobie wlasna analizę myslowa oparta o LOGIKE i myslenie z wyprzedzeniem .

  Mamy już nowego Marszalka Sejmu .
  Obecny Prezydent Komorowski poleciał rejsowym samolotem do NYC po „wytyczne” i zapewne dalej będzie latal z „najlepszym insiuransem” czyli zakładnikami normalnych pasazerow rejsowych w samolotach pasażerskich !

  Pamietamy również o takich stwierdzeniach jak :
  – „dorzniemy watache ! ;
  -„‚prezydent będzie kiedyś gdzies leciał samolotem i ……. ” .

  Wiedzac,ze historia kolem się toczy a zlo ma lustrzane odbicie ,także to,ze niezbadane sa wyroki boskie i ludzkie do końca ,to MY KRACZEMY :

  Za nie dlugi czas będzie nowy prezydent w kraju jeszcze zwanym Polska !

  Prosimy sledzic fakty.
  Warto przy tym wspomnieć „kto jaka bronia wojuje od takiej ginie !”.

  Polubienie

 4. Dzis wiele o Grzesiu ,który MSZ przejal.
  Platne dziennikarstwo w mediach glownego scieku przesciguje się w doniesieniach o zyciu politykow „na ołtarzu zdrady narodowej”.
  Wlasnie ciekawe sa opisy o młodziku urodzonym w Opolu w 1963 roku ,co to zrobil blyskawiczna karierę na …….. i donosach ,chciał nawet zalatwic swego kolege z boiska czyli samego niepokonanego prezia PO ,który zwial pod niemiecka spodnice.

  Czasem jest dobrze poczytać scierwo media a także poogladac fotografie choćby innego „młodziana” co to się z Zydowka ozenil i ma dwoje z nia dzieci .
  Na początek sam „hrabia” go skarcil i pouczyl,za co ?
  Ano trzeba sobie poczytać i poogladac tam gdzie to ukazują.

  Co tu tak dzisiaj na forum sennie ?
  Rosyjskie krematoria na ciężarówkach pokazuja i strach was obleciał ?

  HEJ GORALE NIE BOJTA SIE …….
  MA GORALKA JEDNA…… PODZIELITA SIE !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s