Polska krajem szczęściarzy


My Polacy mamy zawsze szczęście, często nawet szczęście w nieszczęściu.

Tym nieszczęściem było, że nasze mocarstwo obojga narodów rozebrano na trzy części, ale w tym nieszczęściu zdarzyło się szczęśliwie, że rozbierający rozbiorcy się pobili i szczęśliwie znów mieliśmy swoje państwo.

W nieszczęsnej II Wojnie Światowej też mieliśmy szczęście, bo nie musieliśmy się wyzwalać, wyzwolili nas inni, ci ze wschodu, których to kosztowało około 600 tysięcy poległych na naszych ziemiach żołnierzy.

Szczęśliwie odbudowaliśmy nasz kraj po wojennych zniszczeniach, a kiedy do dalszego szczęścia zaczęło brakować nam w sklepach towaru to i tak szczęśliwym trafem został nam ocet i musztarda.

Że było to jednak dość skromne szczęście, to nasz polski naród w dość szczęśliwy bo bez nadmiernych ofiar czy bombardowań, sposób solidarnie zmienił ustrój i opcję ze wschodniej na zachodnią i sklepy znów zapełniły się towarami, a portfele zaczęły pęcznieć od nadmiaru gotówki liczonej w milionach w starej (dobrej?) walucie.

Oczywiście nie wszystkim szczęście dopisywało po równi. I tak dla przykładu, kiedy ja tydzień, czy dwa tygodnie temu, zaszedłem do super sklepu Media Martk ,, nie dla idiotów” zobaczyłem nową generację super telewizorów o kształcie do tych czas niespotykanym. Nie dość że super wielki ekran to jeszcze panoramicznie i jakby owalnie wklęsły. Obraz na nim wyświetlany tak krystalicznie czysty, tak piękny i tak pełen brylantowego blasku i kolorów że dech w piersiach zatykało. Oczom ukazywały się niebiańskie wprost obrazy i raj otwierał się na oścież tak szeroko jak szeroki był ekran, a był on szeroki niemal w nieskończoność.

Powyżej napisałem, że nie wszystkim szczęście dopisywało po równi. Właśnie w tym dniu miałem tego pecha, że akurat nie miałem przy sobie tych 24 tysięcy zł. by kupić ten piękny super nowoczesny telewizor, a kiedy zjawiłem się w sklepie Media Mart kilka dni później ktoś, jakiś zwyczajny polski szczęściarz uprzedził mnie i ten telewizor kupił. Był wprawdzie inny, mało co mniejszy za 19 tysięcy, ale znów miałem tego pecha, że tej kwoty nie miałem przy sobie, więc i tego telewizora nie kupiłem.

Mimo to, jak też już pisałem, zawsze mamy szczęście w nieszczęściu, wiec i tym razem miałem to szczęście, że na bilet autobusowy, by wrócić do domu akurat szczęśliwie miałem całą kwotę w wysokości 1.20 zł

I na tym można by zakończyć o Polakach szczęściarzach do których ja też się zaliczam. Tyle tylko, że jadąc autobusem myślałem sobie ile inne narody, by dojść do upragnionej demokracji muszą się wycierpieć. Ot chociażby taka Syria, Irak, Afganistan, Jugosławia, czy Ukraina.

I przed oczyma już nie widziałem niebiańskich obrazów wyświetlanych na najnowszym modelu telewizora w salonie Media Markt ,,nie dla idiotów”, ale obrazy zrujnowanych miast Syrii, dymiącego się majdanu w Kijowie i obrazów bombardowanych miast Noworosji.

Nam, Polakom szczęściarzom los tego oszczędził i to jest naprawdę wielkie szczęście.

Dzięki temu możemy podróżować i pracować  gdziekolwiek chcemy i wysypiać się do woli.

Polacy w Holandi

magdalenka23

Jeść i pić do syta

0002NYWRD114H30P-C401

I czuć się bezpieczni na ulicach polskich miast i miasteczek

LM.NET - EN BREF Femen, Otpor version féministe (2013 12 03) FR (2)

a nawet wspierać demokratyczne przemiany u sąsiadów

Adm.

Reklamy

15 uwag do wpisu “Polska krajem szczęściarzy

 1. DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI
  NOWEJ POLSKI
  (kopia do publicznej wiadomości)
  Czerpiąc wzorce z Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki oświadczamy:

  Ilekroć wskutek biegu wypadków koniecznym się staje dla jakiegoś Narodu, by zrzucił jarzmo i zajął wśród potęg ziemskich oddzielne i równorzędne stanowisko, do którego upoważniają go prawa natury i jej Bóg, to właściwy respekt wymaga, aby Naród ten podał powody, które zmusiły go do naprawy państwa, czyli w tym wypadku zmiany Naszej Rzeczpospolitej na NOWĄ POLSKĘ bez lichwy i podatków, której Konstytucja dla NOWEJ POLSKI, EUROPY i ŚWIATA oparta jest na prawach NATURY.
  Uważamy następujące prawdy za oczywiste: wszyscy ludzie stworzeni są równymi, Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, w skład tych praw wchodzi życie, wolność i swoboda ubiegania się o szczęście, celem zabezpieczenia tych praw wyłonione zostały wśród ludzi rządy, których sprawiedliwa SŁUŻBA wywodzi się ze zgodności Z WOLĄ NARODU, a jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma SŁUŻBY uniemożliwiałaby osiągnięcie tych celów, to naród ma prawo taką SŁUŻBĘ zmienić lub obalić i powołać nową, której podwalinami będą; Najwyższe Prawo (KONSTYTUCJA), takie zasady i taka organizacja SŁUŻBY, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla sprawiedliwości, szczęścia i bezpieczeństwa. Roztropność, rzecz jasna, będzie dyktowała, że rządu (służby) trwałego nie należy zmieniać dla przyczyn błahych i przemijających. Doświadczenie wykazało też, że ludzie wolą raczej ścierpieć wszelkie zło, które jest do zniesienia, aniżeli prostować swoje ścieżki przez unicestwienie form, do których są przyzwyczajeni.
  Kiedy jednak długi szereg nadużyć i uzurpacji zmierzających stale w tym samym kierunku, zdradzają zamiar wprowadzenia władzy absolutnej i despotycznej, to słusznym i ludzkim prawem, i obowiązkiem jest odrzucenie takiego rządu (służby) oraz stworzenie nowej straży dla własnego przyszłego bezpieczeństwa.
  Taką właśnie cierpliwość wykazał Naród polski, lecz taka właśnie konieczność zmusza go teraz do zmiany dotychczasowego sposobu rządzenia. Zmiana dzisiejszego – pasożytniczego – SYSTEMU jest dziś koniecznością. Historia rządów i systemów okresu PRL i III RP to historia stale powtarzających się krzywd i uzurpacji, które wszystkie miały na celu ustanowienie absolutnej tyranii nad naszą Ojczyzną – każdym człowiekiem z osobna, każdą osobą ludzką – poprzez stosowanie lichwy i podatków.
  Rządy, których tyrański charakter widać wyraźnie poprzez to, że każdy z tych aktów, nie są godne, aby uzurpatorzy byli władcami wolnego Narodu. To NARÓD ma rządzić sobą jako JEDYNY władca. Dlatego nadarza się niepowtarzalna okazja urwania się z łańcucha międzynarodowej, światowej sitwy finansistów na mocy nowej Konstytucji dla NOWEJ POLSKI, EUROPY i ŚWIATA. Zamierzamy urwać się z łańcucha międzynarodowej, światowej sitwy finansowej i zabrać bankierom MONOPOL na wyłączną kreację pieniądza i oddać GO w ręce NARODU POLSKIEGO.
  Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat przypominaliśmy rządzącym o okolicznościach, w jakich żyliśmy i odwoływaliśmy się do ich wrodzonej sprawiedliwości i wielkoduszności i zaklinaliśmy ich na węzły naszego pokrewieństwa, aby potępili i naprawili te nieprawości (pozostali niemi i głusi), które nieuchronnie muszą przerwać istniejący między nami związek i stosunki wzajemne. Ponieważ oni nadal są głusi na głos sprawiedliwości i pobratymstwa. Natomiast MY NARÓD POLSKI nie mamy innego wyjścia jak pokonać w wyborach uzurpatorów – partie – i zainstalować nowe Najwyższe Prawo – Konstytucję dla NOWEJ POLSKI, EUROPY i ŚWIATA.
  Dlatego musimy pogodzić się z koniecznością naszego odseparowania się (NOWA POLSKA, budowana obok III RP) od nich i traktowania ich jako wrogów.
  Dlatego odwołując się do Narodu Polskiego, uroczyście ogłaszamy nowe Najwyższe Prawo i oświadczamy w imieniu wszystkich ludzi sumienia i dobrej woli w Polsce i wśród Polaków rozsianych po świecie, że  mają słuszne prawo być wolnym i niepodległym Narodem, zwolnieni są oni z wszelkich zobowiązań wobec targowiczan – rodem z III RP, także każdej innej i że wszelkie powiązania polityczne między nami a PRL-em i III RP są i powinny być całkowicie zniesione, oraz jako wolny i niepodległy Naród mamy pełne prawo wypowiadania wojny, zawierania pokoju, wstępowania w sojusze, nawiązywania stosunków handlowych i czynienia wszystkiego, do czego mają prawo państwa niezależne. Wszystko to GWARANTUJE NOWA KONSTYTUCJA.
  Wszelkie stosunki społeczne w Naszej Ojczyźnie winny opierać się na prawie naturalnym i Dekalogu. Na naszych sztandarach od wieków króluje.
  BÓG, HONOR i OJCZYZNA.
  Zobowiązujemy się jeden przed drugim naszym życiem, naszymi posiadłościami i świętym naszym honorem do podtrzymania niniejszej Deklaracji, mając niezłomną wiarę w pomoc Boskiej Opatrzności, bo warto być POLAKIEM.

  Ruch Społeczny
  NOWA POLSKA
  zamierzający powołać w najbliższych wyborach samorządowych
  Komitet Wyborczy Wyborców
  NOWA POLSKA
  Częstochowa 14 sierpnia 2014 r.
  Tu – poniżej na oryginale; następują podpisy Sygnatariuszy w liczbie:
  na dzień 16 sierpnia 2014. – 17 osób.
  Akcja zbierania podpisów -TRWA NADAL.
  TOŻSAME z podpisem pod powyższą DEKLARACJĄ NIEPODLEGŁOŚCI NOWEJ POLSKI jest złożenie ksero-kopii DEKLARACJI uczestnictwa w programie Ruchu Społecznego NOWA POLSKA i przesłanie tej ksero-kopi po wypełnieniu DEKLARACJI i jej podpisaniu na adres: K.S.; os.Królickiego 5/13; 32-650 Kęty – listem poleconym. Kontakt we wszelkich sprawach; tel 884 793 141.
  DEKLARACJA uczestnictwa w programie… jest dostępna u mnie pod adresem; husarz33@wp.pl lub… do skopiowania z podstrony; http://www.nowa-polska.manifo.com
  Z POWAŻANIEM – Kazimierz Józef Styrna – pełnomocnik
  PS: Cały PLAN pokonania part. “graczy” jest na; http://www.nowapolska-w-internecie.pl
  Nowa strona http://www.kw-nowapolska.pl

  Komitet Wyborczy NOWA POLSKA – działa.
  Nr. KONTA; 81 1240 2959 1111 0010 5950 8255

  Polubienie

 2. Czym ty adm będziesz jezdzil jak już tych zloty dwadzieścia nie znajdziesz szczęśliwie na autobus ?
  Masz jakiś chiński rower ???
  Tylko się nie chwal ze masz BMW,bo to marka dla biernych,miernych ,wiernych.

  Polubienie

 3. APA
  Rower to ja miałem jeszcze dwa lata temu, ale małżonka go sprzedała. Ale mam to szczęście, że mam sanki wnuczka, na przechowanie, a zima już niedługo.
  Ponadto wyczytałem, że komunikacja miejska dla tych po siedemdziesiątce jest darmowa, więc jestem podwójnym szczęściarzem, jak w tytule

  Polubienie

 4. Jakoś nie mamy szczęścia w wojnie finansowej, która TRWA nieustannie z piramidą finansową; Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

  Polubienie

 5. Przegladajac niniejsze tematy i nowe w nich wpisy dyskutantow nasunela się nam myśl zwiazana z tematem „Polska krajem szczęściarzy…..” taka oto :

  SZCZESCIARZE Z RODU WYBRANEGO !

  Faktycznie to prawda ,nawet biorac pod uwagę wygrywających w totolotka,ktory dzisiaj jest w każdym państwie sprytnie i komputerowo zainstalowany.
  Czy wiecie kto zarzadza loteriami i czerpie z nich dochody ?

  Zagraj ,duza akumulacja ,miliony do wygrania a………. ,komputer wybierze liczby !

  Pamietacie losowania w Polsce Ludowej ?
  Dziecko ,nie komputer wybieralo numerki ,dziś „dziecko komputerowe” wybiera
  „TRAFIENIA ” – OSZUSTWO DOSKONALE !!!

  Na czym by tu jeszcze na gojach się oblowic ?

  Jest,jest jeszcze wiele sztuczek ,choćby msze za dusze zmarłych (wypominki zblizaja sie).
  A „odpusty” dajmy na to ZUPELNE, dalej sa sprzedawane w Polsce ???

  Zaklady pogrzebowe i domy weselne to maja Polacy czy MIESZANCY KRWI ???

  Jakie to sa dziś w Polsce KARCZMY ,jankiele przygrywają ?

  Pan,wojt,pleban to dalej spolka ?

  Smialo,smialo o „szczęściarzach”,bo teamt obumiera .

  Polubienie

 6. Pamiętacie losowania w Polsce Ludowej ?
  Dziecko ,nie komputer wybierało numerki ,dziś „dziecko komputerowe” wybiera
  „TRAFIENIA ” – OSZUSTWO DOSKONALE !!!

  Dobrze powiedziane: „OSZUSTWO DOSKONAŁE”.ć
  Gorsza sprawa to konstytucyjne pasożytnictwo w majestacie „prawa” – konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku.
  Mało powiedziane – to jest lichwiarsko-podatkowa parszywość doskonała. Uprawiana tylko dlatego by nas okradać. Uzurpatorskie „władze” – robiące za Alfonsów w tym lichwiarskim burdelu niczego nie pojmują, że są pasożytami na NARODZIE POLSKIM.

  Zapewne się okaże, że „pożyteczni durnie” znów i po raz kolejny zagłosują w wyborach samorządowych na swoich „OPRAWCÓW”. A pretensje będą mieć jak zawsze do nieznanych im osób – nigdy do siebie.!!!

  KJS

  Polubienie

 7. Przeciez dzisiaj wygrywają wybory BOGACZE ,którym ciagle MALO !
  TO DZIEJE SIE NA CALYM SWIECIE z pewnymi wyjątkami,kiedy to podstawia się „konie trojańskie”.
  Dla madrych ludzi to nie nowość i na wybory od lat tak zorganizowane pod dyktando partyjne (progi) nie chodza ,bo nawet gdy pojda to wybory wygrywają zawsze ci sami z rodow odpowiednich i partyjnych zlobow.
  Przeciez to dla nich licza glosy SLUDZY za kase i wszelki inny ochlap !
  Aby to zmienić to tylko BOJKOT może cos zmienić ale i to niepewne,bo frekwencja można MANIPULOWAC !!!

  Można zastoswac taki wybieg :
  DAC SWOJA NARODOWA POLSKA KOMISJE WYBORCZA i to przed samymi wyborami zamieniając ta ustalona „panstwowa” (czytaj przekupiona).
  Również zadac NOWEJ SPRAWIEDLIWEJ ORDYNACJI WYBORCZEJ i NACZELNEJ KOMISJI WYBORCZEJ ale po to trzeba isc z MILIONOWYM RUCHEM NARODOWYM POLAKOW a nie mieszancow z wiadomych rodow.

  Polubienie

 8. Również zadac NOWEJ SPRAWIEDLIWEJ ORDYNACJI WYBORCZEJ i NACZELNEJ KOMISJI WYBORCZEJ ale po to trzeba isc z MILIONOWYM RUCHEM NARODOWYM POLAKÓW a nie mieszańców z wiadomych rodów.

  Mam gotową nową Ordynację Wyborczą, ale co z tego, że mam?
  „POżyteczni durnie” są w stanie zamordować swego ojca i matkę, za „objawioną prawdę” medialną.
  To jest patentowana, parszywa paranoja u „pożytecznych durni” – srulkowego chowu.

  Polubienie

 9. A może by tak coś z ambon proboszczowie „nagłośnili” ?

  Śmiechu warte! Proboszczowie (?) – te pastuchy umieją tylko nawoływać „owieczki” do nadstawiania drugiego policzka – zamiast do brania bicza do ręki i gnania ZBÓJCÓW (Wzorem MISTRZA Chrystusa z Jerozolimskiej świątyni) tam gdzie „pieprz rośnie”!!!

  Polubienie

 10. My myslimy,ze nie smiechu ale placzu warte mieć takich pasterzy,ktorzy to nie dbaja o swe owieczki i barany .
  Pragniemy wiec i przy tym dac swoje rady :
  – prze dwie niedziele lub wiecej pod rząd nie udawac się na modly do kosciolow które sami parfianie wybudowali a pomodlić się bez pośrednictwa „nieczułych pasterzy ” we własnych swiatyniach domowych”, niech pastuchy w swych twierdzach poczują się osamotnieni ze swistem diabelskim w swych uszach i zgrzytaniem zebow przy pustych zoladkach ;

  – uszczuplić „tace” i nie godzic się na „myto za sakramenta poswiecane” w danej wysokości ;

  – nie isc na przepytanke (czytaj inwigilacje parafialna),a swe grzechy i przeprosiny wyznac wprost do Boga nad nasza glowa a nie u pastucha wysłuchującego w drewnianej klatce , w której scianie „odpuka” ci jak zechce;

  – wreszcie nie isc po nic do pośrednika !

  Zobaczycie co się zacznie dziac ,w hameryce już to przerabiają ,pastuchy owieczek nie maja,barany zas już sa bez rogow .

  Swiat się kreci jednych szmuli mniej.

  Oby tak jeszcze na partyjnych szmuli znaleźć „kropidło” ,
  czego wszystkim ZYCZYMY aby partyjne zloby się rozpadly ,
  a BEZPARTYJNI PRZEJELI WLADZE i WSZELKIE RZADY !

  Daj Boze nieżydowski,
  PROSIMY CIE BOZE WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO,
  odwal od siebie tego jehowego !!!

  Polubienie

 11. pomodlić się bez pośrednictwa „nieczułych pasterzy ” we własnych świątyniach domowych”, niech pastuchy w swych twierdzach poczują się osamotnieni ze świstem diabelskim w swych uszach i zgrzytaniem zębów przy pustych żołądkach ;
  Oby tak jeszcze na partyjnych szmuli znaleźć „kropidło” ,

  Dokładnie TAK CZYNIĘ.
  Nowa Konstytucja dla NOWEJ POLSKI, EUROPY i ŚWIATA dokończy dzieła z „kropidłem” włącznie.
  Trzeba ją tylko zainstalować. Ale na to potrzeba trochę pieniędzy, których Nasz Ruch Społeczny i Komitet Wyborczy NOWA POLSKA ma zbyt mało.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s