Majdan. Czas na Hong Kong


W Hongkongu wrze. Tysiące demonstrantów wyszły na ulice. Akcje protestacyjne rozpoczęły się tydzień temu. Ludzie domagają się demokratycznych reform. Protestują także przeciwko narzuconym przez Pekin zasadom wyboru szefa lokalnej administracji.

Najgorszy możliwy scenariusz dla protestujących, to scenariusz zlikwidowania autonomii. Hongkong ma zagwarantowaną szeroką autonomię, która jest w zasadzie przestrzegana. Tak liczne protesty mogą skłonić Pekin do rozwiązania problemu Hongkong poprzez przykręcenie śruby.

Pamiętajmy, że w Hongkongu stacjonuje garnizon chiński, ale zgodnie z umową z 1984 roku, wykonuje on tylko zwierzchność Chin i może działać, tylko broniąc Hongkong przed agresją zewnętrzną. Nie ma prawa wtrącać się w sprawy wewnętrzne, gdyż od tego są służby mundurowe miasta, zagwarantowane w umowie i formalnie niezależne od Pekinu. Jeśli zatem lokalna policja nie poradzi sobie z demonstrantami, a ci nie ustąpią i uniemożliwią prace instytucji finansowych, lub – co gorsza – odmówią wykonania rozkazu, to Pekin może po prostu użyć siły.

Jakie to spowodowałoby konsekwencje dla Hongkongu?

Po spacyfikowaniu demonstrantów siłą, stałoby się coś podobnego do tego, co znamy z własnej historii z XIX wieku – Hongkong utraci wszystkie zagwarantowane do 2047 roku przywileje: wolność prasy, autonomię w polityce wewnętrznej, własną walutę itd. Po stłumieniu protestów wprowadzona zostałaby surowa cenzura, a być może dokonanoby zmianysystemu edukacyjnego, być może ograniczono język kantoński i wprowadzano mandaryński. Światowa opinia publiczna oczywiście skrytykuje Pekin, będą się mnożyć deklarację potępienia, ale jak przyjdzie co do czego, to nic nie zrobi. Tak, jak na Ukrainie.

Czy ten scenariusz jest jednak realistyczny? Czy Pekin nie bałby się konsekwencji nie do przewidzenia?

Scenariusz ten jest mało prawdopodobny z powodów, które wymienialiśmy, bo paradoksalnie jest bardzo nie na rękę Pekinowi. Stolica nie chce straszyć Tajwanu, a topiąc demonstracje w morzu krwi, potwierdziłby najgorsze stereotypy. Chce też Hongkongu stabilnego i niesprawiającego kłopotów oraz bogatego i rozwijającego się.

Post z twittera Radosława Pyffela

Skrót

==============================

Co może być następstwem mych protestów?

Jeżeli władze w Pekinie odczytają je jako próbę stworzenia drugiego majdanu tym razem w Hong  Kondu, zatem jakby nie określać status tego miasta, na terenie Chin to oczywiście skłoni to komunistów chińskich go dalszego zacieśniania współpracy z Rosją i postrzegania USA i aliantów Waszyngtonu jako niemal już wrogów dążących do destabilizacji władzy Pekinu i próbie całkowitego podporządkowania sobie Chin. Zatem niemal otwartej agresji prowadzonej metodami kolorowych rewolucji.

Jeśli zamieszki w Hong Kongu wybuchły z inspiracji i z udziałem choćby tylko amerykańskich  środków finansowych to  Pekin będzie wiedział, że albo musi podjąć bardzo radykalne kroki by temu przeciw działać, albo ustąpić na wzór Janukowycza i zgodzić się na totalny chaos w kraju.

Po doświadczeniach z rewolucją na placu Tień an men należy się raczej spodziewać, że Pekin sprawę obecnych zamieszek w Hong Kongu ( i wszędzie indziej) potraktuje równie zdecydowanie jak  poprzednio.

Oczywiście wówczas u steru władzy  był Deng, dziś w Pekinie  jest wprawdzie ta sama partia, ale ludzie są już nowi i to oni zawsze są tą niewiadomą.

W każdym razie wydaje mi się, że jeśli zamieszki powstały z inspiracji Waszyngtonu to jest to błąd polityczny amerykańskiej administracji, po prostu jankesi  zaczynają bałaganić na zbyt wielu frontach, a to z zasady prowadzi do klęski. Natomiast jeśli zamieszki były spontaniczne, to także gra na niekorzyść ameryki gdyż po ich stłumieniu Chiny będą miały kilka lat spokoju.

Dziś Chiny jako potęga gospodarcza, militarna i ze wzrastającym stale w dość szybkim tempem poziomem życia ma wszelkie dane ku temu by wygrać z  każda kolorową rewolucją na swoim terytorium.

Reklamy

38 uwag do wpisu “Majdan. Czas na Hong Kong

 1. Trwa WOJNA O PIENIĄDZ.Wobec zadłużonego dolara powstała antydolarowa,egzotyczna koalicja rosyjsko-chińska.Na ścieżkę konfliktu militarnego przeć będzie pieniądz zadłużony.

  Polubienie

 2. Liderzy ruchu protestacyjnego Occupy Central, który od czerwca organizuje masowe akcje w Hongkongu, przeszli specjalne przygotowanie u amerykańskich służb specjalnych. Ta wiadomość chińskich mediów mogłaby stać się sensacją, jednak nie wywołuje żadnego zdziwienia.

  «Rewolucja róż w Gruzji», «pomarańczowa rewolucja na Ukrainie», «rewolucja tulipanów w Kirgistanie», «arabska wiosna na Bliskim Wschodzie». Zmieniają się nazwy, ale sens pozostaje ten sam. Międzynarodowi eksperci uczą młodzież taktyki ruchów protestacyjnych, strategii prowadzenia negocjacji z władzami, pracy na portalach społecznościowych. Proklamowany cel to szerzenie wartości demokratycznych. A w rzeczywistości chodzi o wywarcie wpływu na wewnętrzną sytuację państw i ustanowienie nowego ładu.

  Według danych chińskich mediów, Occupy Central powstała w „Centrum Hongkońsko-Amerykańskim”. Na specjalnych seminariach studentów–działaczy uczono „sprzyjania pogłębieniu wzajemnego zrozumienia miedzy Chińczykami i Amerykanami”. Od studentów aktywistów wymagano „promocji zmian demokratycznych”, za co obiecuje się im wsparcie Waszyngtonu włącznie z możliwością uczenia się i zamieszkania w Ameryce.

  W tych spotkaniach uczestniczyli pracownicy konsulatu generalnego Stanów Zjednoczonych. Kierownik Centrum Morton Holbruk, który objął to stanowisko pod koniec zeszłego roku, to wywiadowca z 30-letnim stażem. Chińskie gazety wskazują na bliskość dyrektora centrum oraz hongkońskiego magnata medialnego Jimmy’ego Laja, który sponsoruje opozycję z byłym ministrem obrony Stanów Zjednoczonych Polem Wulfowicem. Wcześniej, w okresie pracy w CIA, Wulfowic był jednym z autorów raportu o zagrożeniu radzieckim. Teraz najwyraźniej zajął się chińskim.

  Działacze ruchu Occupy Central domagają sie przeprowadzenia w 2017 roku w Hongkongu bezpośrednich wyborów szefa administracji, który w tej chwili mianowany jest przez kolegium wyborcze. Pod naciskiem aktywistów pekińskie władze już wprowadziły zmiany do systemu wyborczego, utwierdzając porządek, zgodnie z którym mieszkańcy mogą głosować na jednego z kilku kandydatów zaproponowanych przez kolegium wyborcze.

  Jednak najwyraźniej bojąc się, aby sprawy nie zaszły za daleko, kontynentalne Chiny zablokowały funkcję dodawania fotografii i tekstów do sieci społecznościowej Instagram. Na wszelki wypadek.

  http://polish.ruvr.ru

  Polubienie

 3. Historia rewolty mającej na celu walkę z wartościami CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ rozpoczęła się od czasu funkcjonowania judaizmu rabinicznego.Z czasem okazało się,że dla tego judaizmu okazał się być lepszy ateizm od chrześcijaństwa.Stąd finansowanie ŻYDOBOLSZEWZMUI w próbie globalizacji z ideowym i politycznym programem bez NARODU i RODZINY.
  ŻYDOBOLSZEWIZM przejął w działaniu rosyjski rasizm,który został uaktywniony przez ŻYDOBANDERYZM.
  Destabilizacja jest potrzebą chwili dla zadłużonego pieniądza.

  Polubienie

 4. W dzisiejszych czas RASIZMI JEST KONIECZNY !
  Inaczej stonki nie da się wybic .
  Azotksem stonke !
  Na nic zbieranie do sloikow i butelek ,Polska to już przerabiala za Gomulki.

  TRUCIZNA ZA TRUCIZNE !!!

  Polubienie

 5. re: artykul informacyjny „Adm”,

  W dzisiejszych Chinach nadal rzadza KOMUNISCI, tak jak za czasow istnienia CHRL, z ta roznica, ze rzadzacy komunisci zlagodzili swoja dyktature wobec chinskiej ludnosci cywilnej i nie ma juz procesow publicznych, takich jak w czasach CHRL, kiedy bydlo komunistyczne rabalo swoich przeciwnikow politycznych na kawalki: siekierami, tasakami, nozami, widlami etc za negatywny stosunek do komunizmu oraz za krytyke komunizmu.

  Na poczatku lat 1990-tych w czasach prezydentury B.Clintona, Chiny otrzymaly od USA status specjalnego uprzywilejowania w handlu ze Stanami Zjednoczonymi. Naplyw zydowskiego kapitalu i zachodnich technologii (glownie amerykanskich) do Chin spowodowaly, ze Chiny zaczely podnosic sie gospodarczo i ekonomicznie. Dzieki taniej sile roboczej, statusowi specjalnego uprzywilejowania w handlu z USA oraz manipulowania wlasna waluta, Chiny uzyskiwaly dodatni bilans handlowy w handlu z USA i krajami Europy zachodniej i rozwniez z Polska – w 2008r Polska zanotowala 20 miliardow deficytu w handlu z Chinami, ktore zarzucaly Polske nawet truskawkami z Chin.
  Chinskie nadwyzki z eksportu sa wykorzystywane do rozbudowy potegi militarnej Chin i w celach inwestycyjnych.

  Hongkong jest ponad 7-mio milionowym miastem i jednym z najwazniejszych punktow handlowych, bankowych i strategicznych w Azji, z kapitalem obrotowym wynoszacym okolo 3 biliony dolarow rocznie i wlasnym PKB wynoszacym okolo 400 miliardow dolarow rocznie, co daje srednio okolo 55 tysiecy dolarow dochodu na osobe rocznie i Hongkong plasuje sie w pierwszej dziesiatce krajow o najwyzszym dochodzie na mieszkanca na swiecie – Polska jest dopiero w drugiej piecdziesiatce.
  W zwiazku z tym rzadzacy komunisci w Chinach daza do przejecia Hongkongu oraz tamtejszych biznesow i ogromnych zyskow finansowych poprzez narzucanie wlasnych kandydatow komunistycznych na wplywowe stanowiska administracyjne w Hongkongu i to chinskie rzady komunistyczne lamia podpisane wczesniej porozumienie z Hongkongiem i lamia gwarancje dane Hongkongowi, ktore mowia, ze do 2047 Chiny beda przestrzegac praw Hongkongu do samostanowienia i to jest rowniez lekcja na przyszlosc dla Polski i Polakow, ktorzy naiwnie wierza w wybawienie przez Chiny, „Rosje”, Ameryke, a nawet Niemcy.

  „Adm” probuje bronic polityke chinskich komunistow na podstawie informacji z rosyjskojezycznych mediow, ktore podaly informacje o rzekomo zaplanowanej rewolucji w Hongkongu przez CIA.
  Tymczasem 94% mieszkancow Hongkongu to Chinczycy, ktorzy nie chca u siebie chinskich rzadow komunistycznych i komunistow oraz nie chca utracic swoich majatkow, wysokiego statusu spolecznego i swobod obywatelskich.
  Chinska zaraza komunistyczna rowniez ma zapedy mocarstwowe – vide okupacja Mongolii, proby przejecia Taiwanu, proby odebrania Japonii wysp poludniowych i zastraszanie panstw polozonych wokol basenu poludniowego morza chinskiego (Filipin, Malezji, Indonezji, Wietnamu, Taiwanu, a nawet Indii), aby nie wydobywaly ropy naftowej z poludniowego morza chinskiego, bo to jest wylaczna wlasnosc Chin – w czasach komunistycznych ZSRR tez zakazal wydobywania ropy naftowej w Polsce, bo mialy to byc rzekomo zloza radzieckie.

  Przypomnijcie sobie wydarzenia historyczne ubieglego wieku i odpowiedzcie, za czyje pieniadze powstala zaraza nazistowska i bolszewicka, i kto obecnie finansuje zolta zaraze.

  Polubienie

 6. @Zenek
  I tu zasadniczo się różnimy,bo podzielam pogląd,że każdy rasizm jest złem.
  Sięgając do klasyki stworzenia,to ludzie zaczęli mówić różnymi językami,stąd narody i ich historie w poszczególnych cywilizacjach.

  Polubienie

 7. @Toronto
  Każdy rasizm jest złem,nie wyłączając chińskiego i żydowskiego.
  Powstała antydolarowa koalicja w ramach WOJNY O PIENIĄDZ.
  Nie można wykluczyć,że w oparciu o EKONOMIĘ ŻYDOWSKĄ i w ramach rozdziału : ŻYDZI PRZECIW ŻYDOM jest taka relacja z Chinami.
  Teza Feliksa Konecznego :
  EKONOMIA ŻYDOWSKA to taka,która nie służy krajowi,w którym jest stosowana.Na tym tle nie wszyscy amerykańscy Żydzi muszą bronić dolara.CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI rządzi się swoimi prawami.

  Polubienie

 8. Chiny zawsze były czerwone i nimi pozostaną a czerwien wyszla od Lenina !
  Te mrowki gorsze sa od „rzymskich” – rzymskie pogryza i gdzie indziej kopce zbudują .
  Ta zas chinska szarancza jak rozlezie się na caly swiat to już nie tylko wywiadowczymi jadkami psimi (chińskie jadlo) będzie smierdziec w każdym miescie swiata ale i lanie od zoltkow pojdzie tego kogo popadnie.
  Co zrobisz jak cie szarancza dopadnie ?
  No może zimna woda z weza pod ciśnieniem lub skok do sadzawki.
  Zydki maja sposoby na kazde cmy i szarancze,jak nie atom to trucizna.
  Gdy to nie pomoze to wysoka fala,tsunami,silne wiatry,ktore wszystko zmiota ,nawet miliony zoltkow,ktore fruwac w powietrzu będą .
  Przeciez to już sprawdzono jak działa na skośnookich w Japoni gdy zazadali od żydowskich handlarzy samochodami większych cen za swój towar.
  Teraz chiniaki upominają się o zaplate o swój towar wiec im odgrazaja ,by morda była w kubel ,bo jak nie to będziecie fruwac jak aniołki .

  Polubienie

 9. Mietku,pewnie się różnimy i roznic będziemy do końca ,bo padosz jak stary patefon a ja patrze na swiat co się dzieje .
  Malo tego,ze patrze to jeszcze ludziom tlumacze to na chłopski rozum,ty zas w jakies cywilizacje obwijasz zydowskie i niemieckie gowna ,czasem okraszając leninowskimi o kant marksa zaczepiając.
  Pisz do ludzi a nie do glupkow,co ty sobie myślisz,ze ze Polacy to durnie a tys uczony i popier…ny ?
  Wiecej mnie tykoj jak nie chcesz odzywki o roznicach.
  Zyd zawsze będzie zydem A POLAK POLAKIEM .
  Sluz kropka !

  Polubienie

 10. @Toronto.
  To w ramach wojny na slogany w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.
  Wszystko można opisać językiem matematyki.
  Podobnie rzecz się ma z powyższą tezą..
  Ten rachunek byłby rewolucyjnym ciągiem dalszym książki WOJNA O PIENIĄDZ Song Hongbinga.
  I tu może być ambaras czy oboje chcą na raz,bo niezależnie od koloru Chin jest jednak bogata tradycja.Ta mimo egzotycznej koalicji zmusiła Chiny do wzmocnienia armii na granicy z Rosją.

  Polubienie

 11. Co się zas tycy RAS ,to one były,sa i będą ,w dodatku wiele parszywych i zapatrzonych w siebie !
  Wlasnie rasizm winien szybko się rozwinąć ,bo inaczej zle rasy będą do końca potulnymi baranami rzadzic .
  Co obce rasy maja do szukania w Polsce ?
  Odpowiedz mi na to pytanie ,ty czy inny madrala
  Mosz swa rase ,to zyj w tej rasie i nie wpier…j się do innej rasy .
  Popaczta , dali rasie żydowskiej Palestynskie ziemie i co z ludnoscia palestynska wlasnie RASA ZYDOWSKA WYCZYNIA !
  Teraz chcą robic Palestyne w Polsce !!!
  Chowa się taki jeden z drugim za amerykanska dupe , pieniądze i rznie gieroja w całym swiecie !!!
  Jedzie jakiś urzędnik z Izraela do Obamy i jeszcze mu przed nosem palcem wywija ,gdy Obama mu zwraca uwagę,ze zle robia,ze Palestynczykom czynia krzywdę ,zabierają dalsza ziemie i buduja dla siebie osiedla.
  Ta tym nienapasionym ciagle mało wszystkiego .
  GONIC TAKA RASE OD SIEBIE choćby ci nawet w chałupie zagoscila pod jakims pozorem,nawet gdy cie na slub z nia czy z nim nabierze.
  WON LOTRY i CZAROWNICE ,kopa w miednice i za granice !!!
  Wcale nie trzeba zabijac aby się ich pozbyć ,wystarczy wziasc za wsiarz .

  RASIZM KONIECZNY SWIATU OBECNIE !
  Niech każdy spokojnie zyje w swojej Ojczyznie,to i rasizmu nie będzie !!!

  Polubienie

 12. @Zenek
  Rasizm to tym bardziej stary patefon,Grają na nim ci co nie mają nic wspólnego z antropologią,a genetyka to potwierdza.
  Jakiej rasy jest przedstawicielem Zenek?!

  Polubienie

 13. @Zenek
  Co dotyczy Żydów to zrobili sobie rasową bajkę na podstawie żydowskiej monolatrii.To klasyka RASIZMU,który nie ma nic wspólnego z antrologicznymi rasami!!!

  Polubienie

 14. To ty taki durny,ze jeszcze mnie pytasz po tym co czytasz – jakiej rasy jestem ?
  POLSKIEJ i BIALEJ z OJCA i z MATKI ,Z POLSKICH ZRODZONY !!!
  I żaden ZYD,NIEMIEC,CZERWONA SWINIA NIE BEDZIE PLUL MI W TWARZ !
  Wiec nie zadawaj głupich pytan gdy tym bardziej nie jesteś POLSKIEJ KRWI,tylko plynie w tobie obca berbelucha .
  Masz jeszcze „uczone i popier…ne ” pytania specu nauk habilitowanych ?
  Zawsze ci odpowiem PO POLSKU i DOSADNIE ,tobie i innej rasie.

  Polubienie

 15. Co do Zydow to zawsze była to i jest PERFIDNA,PYSZALKOWATA i ZACHLANNA RASA ,która
  SKLOCALA i NADAL SKLOCA INNE RASY NA CALYM SWIECIE !!!

  Malo jeszcze na to DOWODOW i FAKTOW ?
  To co się dzieje przy wschodniej granicy na Ukrainie to nie dowod ,kto wlazł bandycko na czolowe miejsca władzy ,Ukraincy czystej krwi czy mieszanka zydo-niemiecko- bolszewicka (?) ,bywalo,ze zpolszczona lub udajaca „polakow” jak ten na kaczych nogach i z dziobem kaczora,ktoremu jeszcze dziś slepcy wierza.
  A podli BANDEROWCY to jakiej sa krwi ,czy swiatu ktoś o tym powiedział,ze to MIESZANCE ,
  SPLODZENI PRZEZ BANDYTOW SWIATOWYCH,ZE TO DIABLY W LUDZKIEJ SKORZE ??? !!!

  Malo na to dowodow ?
  Chlopie uczony i popier…ny zejdz na ziemie i PISZ DO LUDZI PRAWDE,bo to już ostatni moment przed zakuciem w kajdany lub masowymi grobami ludzi niewinnych !

  Jak nie chcesz pisać prawdy to ZAMILCZ i nie balamuc czytelnikow MACICIELU ty lub inny,bo po takich wpisach jak twoje do końca zbaranieja i chyba o to wam chodzi.

  Dzis nie czas na wymądrzanie się tylko na solidne lanie WROGOW POLSKI i POLAKOW ale takie lanie,ktore spowoduje ucieczke OKUPANTOW !
  Już pisałem,ze wcale ich nie trzeba zabijac czy robic pogromy,wystarczy zakrzyknąć choćby przez tylko jeden milion POLAKOW :

  WON ZYDZI ,NIEMCY i CZERWONE SWINIE Z POLSKI !!!
  WON Z WSZELKICH URZEDOW !
  KRES WASZYM RZADOW PARTYJNYW i ZLOBOW DLA SIEBIE !

  Zobaczycie jak będą podwijać ogony i wiac .
  Już ci od „lupkow” wieja jak pisza lze media dzisiaj.

  Polubienie

 16. Minister Spraw Zagranicznych Chin jasno dał do zrozumienia Sekretarzowi Stanu USA, że Chiny nie pozwolą na mieszanie się obcych krajów w sprawy Hong Kongu,

  China’s foreign minister made it clear Beijing would not allow other countries to meddle into its ‘internal affairs’, responding in this way to US Secretary of State’s call for Beijing to grant Hong Kong the “highest possible degree of autonomy.”
  Więcej na RT:

  Polubienie

 17. @Zenek
  Jeżeli chodzi o rasę to jej udokumentowanie jest godne pracy naukowej.
  Też tak uważam,że uwzględnienie w oficjalnej polskiej polityce historycznej intencji STRONNICTW : RUSKIEGO,PRUSKIEGO i ŻYDOWSKO-AMERYKĄŃSKIEGO pozwoli na wyeliminowanie wpływów,za którymi stoi KAPITAŁ,głównie manipulacyjny.
  Pozostawił po sobie Feliks Koneczny POLSKIE LOGOS A ETHOS,do której to książki językiem matematyki trzeba dopisać rozdział o wartościach NARODOWYCH.To bardziej się liczy niż slogany.

  Polubienie

 18. My przyznajemy racje naszemu Zenkowi ,bo to chlop poczciwy i po wojsku w sluzbie zasadniczej,
  jest wierny i czynny,co do mierności to wie czym się rasy roznia.
  Trafnie odroznia Zyda od Niemca, o bolszewikach wie z opowiadan tych ,którzy się narazili potomkom bolszewikow i jak powiada : „to musiały być spasione swinie”,
  na co nasz d-ca dodaje : „dostrzeżesz ich i dzisiaj nie tylko w tv ale przejdź się do kościoła w niedziele to duzo ich naliczysz i to w pierwszych lawkach !”.

  Polubienie

 19. Wy tu dysputy prowadzicie,ale bez sensu.Powiedzcie jak mogą się czuć Polacy -najemnicy,którzy poddali się siłom DRL.W mediach cisza,chyba ich wyślą do Rosji.Chociaż wszędzie w komentarzach ludzie piszą,
  że najemników nie należy brać żywych.Ciekawa jestem i śmiech mnie rozpiera co czują teraz barany w niewoli.

  Polubienie

 20. re: moherowy beret

  Polskojezyczne i anglosaskie zydostwo kolaboruje z ukrainskim zydostwem przeciw separatystom ze wschodnio-poludniowych terenow „Ukrainy”.
  Dowody:

  Polish Military Trained Neo-Nazi Militants for EuroMaidan Protests
  http://www.globalresearch.ca/polands-role-in-destabilizing-ukraine-polish-military-trained-neo-nazi-militants-for-euromaidan-protests/5378129

  Poland Sets Up Military Unit With Ukraine
  http://news.sky.com/story/1338092/poland-sets-up-military-unit-with-ukraine

  Nato begins military exercises in Ukraine
  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/11097614/Nato-begins-military-exercises-in-Ukraine.html

  Najemnicy z Polski to platni mordercy i decyzja co z nimi zrobic nalezy do przywodcow DRL.

  HISTORIA

  O zbrodniach OUN-UPA
  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/index.htm

  Bandera i Szuchewycz to nie Ukraincy, ale UKRAINSKIE ZYDY !
  http://forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=430&p=13269#p13269
  (Uwaga, wstaw kropke przed „com”, zeby wejsc na strone)

  Polubienie

 21. @moherowy beret,Toronto.
  Obecność polskich płatnych najemników na Ukrainie to dokument znaczącego wpływu STRONNICTWA ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO.
  Zgodnie z tezą Stanisława Michalkiewicza jest jeszcze RUSKIE i PRUSKIE,stąd wojna na slogany z obecnością bezbożnych wojowników.

  Polubienie

 22. re: M.S.Kazimierzak
  O wplywy na Ukrainie walczy glownie amerykanskie i europejskie zydostwo, ktore wspiera ukrainskich zydow i razem walcza przeciw separatystom i rosyjskojezycznemu zydostwu z Putinem na czele.
  Zwolennikami amerykanskiego, europejskiego i ukrainskiego zydostwa sa z kolei polskojezyczni zydzi u sterow wladzy w Polsce, korzy wysylaja na Ukraine platnych najemnikow w ramach przynaleznosci do NATO.
  Ofiarami klotni, sporow i wojen pomiedzy zydami wystepujacymi po obydwu stronach barykady sa jak zwykle goje.

  Polubienie

 23. Ma pan racje .
  Nie- Zydzi przez Zydow traktowani sa zle ,nie napisze podle,bo bywaja wyjątki.
  Bledem Nie-Zydow jest to,ze po wszystko ida do Zydow .
  Pozwalaja im tez u siebie goscic i panoszyć się !
  Tak być nie powinno,kazdy narod winien mieć swój honor i samostanowienie .
  Nie dac się podporzadkowac Zydom czy innym agresorom .
  Czy jest logicznym i zasadnym aby UE dawala limity produkcji mleka danemu narodowi i gdy ich nie posłucha lozyla kary jak podaja dzisiaj media ?
  Także inne zniewolenia narzucano przez zydowska UE !
  Nie stać Was MLODZI i SILNI Panowie aby przerwac niewole ,to na co Was stać ?
  Starcy i Babcie nie pojda na Bruksele.

  Polubienie

 24. „O wplywy na Ukrainie walczy glownie amerykanskie i europejskie zydostwo, ktore wspiera ukrainskich zydow i razem walcza przeciw separatystom i rosyjskojezycznemu zydostwu z Putinem na czele.”

  Coś mi się przypomniało. Otóż w politeistycznych Indiach dość powszechnie się twierdzi, ze II wojna Światowa polegała na tym, że pobiły sie między sobą rozmaite odmiany żydów w Europie.

  Czyli i dzisiaj w sprawie Ukrainy nic się nie zmieniło.

  Polubienie

 25. No proszę ,Pan Doktor odzyskuje pamięć – brawo !
  Na Ukrainie walki trwaja i o to szmulkom chodzi.
  Niemieccy komandosi w jakies tam sile maja przybyc i rozdzielac walczących ale czy im się to uda,
  jak już glowy obcinają ?

  Polubienie

 26. @Toronto
  Jeżeli chodzi o kolaborację Żydów z Niemcami w czasie IIWŚ.to rozdział ŻYDZI PRZECIW ŻYDOM opisał Jerzy R.Nowak.Z tego wynika,że to było wyjęte z historycznego kontekstu konfliktu nie tylko między Żydami,ale i między ludami semickojęzycznymi.

  Polubienie

 27. Ogien chiński nie gasnie !
  Rosja co raz bardziej osaczana.
  Putin pobiera rady od pejsatych w kapeluszach czarnych .
  Oliwa dolewana jest do ognia w pobliżu Lwowa i Przemysla .

  Rodacy !
  Gra i atak coraz bliżej naszej bramki !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s