Czesi mają odmienne zdanie?


„Miloš Zeman – czyli „piąta kolumna” Władimira Putina w Unii Europejskiej i NATO” – donoszą czeskie media, analizując dosłownie każde zdanie odpowiedzi prezydenta tego kraju na pytania zastępcy dyrektora generalnego ITAR-TASS Michaiła Gusmana.

Czeski przywódca oświadczył, że nie ma powodów do izolacji Rosji, i konieczne jest zniesienie wiz dla Rosjan przybywających do Czech. I co się stało?! Grad zarzutów ze strony opozycji posypał się przy okazji na głowę premiera Sobotki, ministra spraw zagranicznych Zaoraleka, którzy w dużej mierze solidaryzują się z prezydentem. Przypomnijmy, że czescy wysoko postawieni urzędnicy państwowi nie poparli planów zwiększenia obecności wojskowej NATO w Czechach i w ogóle w Europie. Co ciekawe, jeszcze niedawno Miloš Zeman mówił coś zupełnie przeciwstawnego, namawiając NATO, aby ostrzegło Kreml przed ingerencją w sprawy Ukrainy za pomocą metod siłowych. W jaki sposób wyjaśnić tę metamorfozę prezydenta Czech? Swoją opinię na ten temat wyraził popularny czeski polityk, były senator Jiří Vyvadil.

Wiedzą Pańswto, po raz pierwszy od kilku miesięcy zgadzam się z naszą rządzącą trójcą – czyli prezydentem, premierem i ministrem spraw zagranicznych. Rzeczywiście, jawnie zmienił się ich stosunek do Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie. Osobiście tłumaczę sobie tę zmianę prostym faktem. W opinii publicznej Czech rośnie sprzeciw przeciwko narzuconym, pozostającym bez alternatywy zarzutom przeciwko Rosji o „agresji” na Ukrainę. Nowy trend w nastrojach ludzi prowadzi do tworzenia różnych inicjatyw obywatelskich, jak na przykład, naszej platformy „Przyjaciele Rosji w Czechach”. Jako założyciel cieszę się, że zyskuje ona na popularności. Krótko mówiąc, można stwierdzić: rzeczywiście, na dzień dzisiejszy czeskie władze w sposób bardziej zrównoważony odnoszą się do konieczności współpracy z Rosją, nie spieszą się z wsparciem ewentualnych sankcji wobec rosyjskiej gospodarki, i wykazują się samodzielnością, nie podążając ślepo za Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. Powtarzam, główną przyczyną zmiany – jest głos narodu.

Jestem przekonany, że mowa nie tylko o nastrojach w Czechach – kontynuuje Jiří Vyvadil. O ile mi wiadomo, władze Słowacji i jej społeczeństwo solidaryzują się z nami w tym zakresie. Czujemy satysfakcję, że szefowie naszych rządów – Bohuslav Sobotka i Robert Fico – zbudowali relacje oparte na zaufaniu i obaj przeciwstawili się planom możliwego rozmieszczenia NATO na terytorium obu krajów i ogólnie w Europie. Przy okazji, nasza organizacja zamierza dzisiaj wystąpić do rządu Republiki Czeskiej z prośbą, aby ten otwarcie wystąpił za zawieszeniem broni na wschodzie Ukrainy. Należy posadzić wojujące strony konfliktu do stołu negocjacyjnego. Z kim prowadzi rozmowy Kijów? Oczywiście, z rebeliantami, a z kim jeszcze? Jestemcałkowicie przekonany, że bardzo szybko, w ciągu 2-3 miesięcy, pomysł ten pojawi się w umysłach wszystkich w Europie. Już teraz wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że jednoznaczne poparcie dla Majdanu było fatalnym błędem. To właśnie to poparcie sprowokowało tragedię.

Co się tyczy dalszego rozwoju wydarzeń, jestem absolutnie przekonany, że Ukraina się rozpadnie. Czechosłowacja ma za sobą takie doświadczenie. W pewnym momencie Słowacy nie zechcieli wspólnego państwa z Czechami, dlatego rozeszliśmy się pokojowo. Oczywiście, między nami nie było takiego napięcia, jakie panuje teraz na Ukrainie. Wątpię, że po rozlewie krwi i tak wielu śmierciach, Donieck i Ługańsk zechcą żyć w jednym państwie z Kijowem. Powtarzam, Ukraina się rozpadnie. Koniec. Kropka. Niech Państwo do mnie zadzwonią za miesiąc lub dwa, i upewnią się, że miałem rację.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_06_24/Czechy-zmieniaja-stanowisko-wobec-Ukrainy-3565/

Ciekawe są komentarze pod artykułem, choć opinie są bardzo zbieżne

 • Robert 24 czerwca, 19:02
  Brawo Czesi!!Mam takie marzenie, żeby polscy politycy wzięli z Was przykład i przestali ślepo realizować nakazy U.E i U.S.A.Wolność dla bohaterskiego Donbasu, którego obywatele są w tej chwili mordowani przez ukraińską armię!!!
 • #PiotrPiotr 25 czerwca, 11:24
  podobne zdanie ma większość Polaków,która nienawidzi faszystów z Majdanu,wnuków tych z SS Galizien mordujących Rosjan i Polaków.
 • #KaeMKaeM 2 lipca, 17:02
  Piotr: TRUE!
 • #AdamAdam 5 lipca, 16:15
  Ukraina dzięki bratniej pomocy U.E i USA już trzyma rekę w nocniku, choć jeszcze się nie obudziła z pijackiego snu. przebudzenie będzie bardzo bolesne a kac gigantyczny.
 • #Krzysztof SzkółkarzKrzysztof Szkółkarz 8 sierpnia, 15:02
  Panie Miloš Zeman nie chciałby Pan zmienić obywatelstwa na polskie? Pomożemy zostać w Warszawie Premierem RP.
 • #zbychzbych 24 sierpnia, 01:27
  No wlasnie…nie ma co gadac,poprzednicy juz napisali wszystko co mi w duszy gralo…:)) Pozdrawiam,chlopaki!!!
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_06_24/Czechy-zmieniaja-stanowisko-wobec-Ukrainy-3565/
Reklamy

17 uwag do wpisu “Czesi mają odmienne zdanie?

 1. Czechom udało się mieć takich ludzi.
  Polacy przespali wszystko i nie zasługują na nic dobrego.W tym czasie ukry robią lustrację.
  Prawy Sektor szaleje po całej Ukrainie i lustruje aż krew sika z lustrowanych.
  Naszym SLD-owcom udało się uniknąć lustracji(czy na zawsze?)
  Kalisz nie zmieściłby się w kontenerze na śmieci,więc nie zlustrują go.

  Polubienie

 2. Przepraszam,inny link już miałam.To dzisiejszy dzień w Doniecku,a NATO dalej wini Rosję.Oni chyba mają zeza lub bielmo na oczach.

  Polubienie

 3. Znalazłam lustrację po ukraińsku.Oni już wyszli z Europy,a za nimi polscy politycy(w tym i PIS),media polskojęzyczne i cała władza.

  Polubienie

 4. Moherka zajmij się Polska ,co cie ta Ukraina tak ugniata ?
  Niech się głupki wyzynaja do ostatniego .
  Czesi ?
  To pepiki na ,których nie można polegac ,komediantami mogą być .
  Jednych i drugich ruskie zalatwia ,tylko oddech zlapia.
  Niemcy caly czas nie uznaja polskich map,swoje maja i wchodzą gdzie się im podoba,w sadach sprawy wygrywają ,”polakow” w mordy leja,nawet na manifestacjach na polskich ulicach.
  Daj se pozor większy na niemiaszkow zobacz co się w Szczecinie dzieje ,zresztą przy całej zachodniej granicy kraju zydowskiego zwanego „polska”.
  Popatrz jakiego Moskwe wyszkolili zydziaki niemieckie,drzesie do tej tuby mało mu kiszka stolcowa nie peknie i mlode policjanty się go boja,stare zas dobrze wiedza czyja to robota i których ickow,polskich ,ruskich czy niemieckich .
  Widzial kto wieksza durnote aby w pojedynke na zyda isc ,który na caly swiat wrzeszczy jak rokita w niemieckich samolocie „bija mnie” !
  To wszystko ukartowana robota na polski majdan .
  Tylko,ze takie numery to nie z Polakami,przyjdzie czas to będą wiedzieć komu i jak przylozyc a nie drzec się na ulicach czy sterowane demonstracje organizowac.
  Przeciez to nie polskie działanie ale judaszowskie.
  Pies im morde lizal !

  Polubienie

 5. Sztuczny twor o nazwie „Ukraina” powinien sie rozpasc.
  Kresy Wschodnie II RP, ktore zostaly nielegalnie przylaczone do ZSRR w 1945r powinny wrocic do Polski.
  Polskojezyczne zydostwo u wladzy w Polsce powinno byc przepedzone z Polski boso i nago, bez prawa powrotu, zeby zapanowala normalnosc i zeby byl realizowany polski interes narodowy.

  Polubienie

 6. A teraz informacja o tym, jak Chiny zrobily w ch*ja „Rosje” i Putina.

  http://forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=446&p=13266#p13266
  (Uwaga, wstaw kropke przed „com”, zeby wejsc na strone)

  Ekonomisci bija na alarm: obecny konflikt gazowy szkodzi Rosji.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ekonomisci-bija-na-alarm-obecny-konflikt-gazowy-szkodzi-Rosji-1889634.html

  Kazachstan zrywa z Rosja !

  http://kresy24.pl/56789/kazachstan-zrywa-z-rosja-koniec-unii-euroazjatyckiej/

  p.s.
  Szczegolnie polecam D.Kosiurowi i P.Zieminskiemu, ktorzy sa obroncami rosyjskiego zydostwa z Putinem na czele.

  Polubienie

 7. Idąc za tokiem myślenia Klona z czerwonego Toronto,
  jak już zżydowiałym Polakom uda się przegonić polskojęzycznych żydów z Rzeczpospolitej oraz przechwycić powtórnie Ukrainę, skądinąd najbardziej dopieszczoną przez władze ZSRR republikę, dzięki którym ta miała okazję w końcu się gospodarczo rozwinąć – to wnet nasze polskie neo-szlachcice zamienią ją na „sprywatyzowane” stepy…
  I wtedy Ukraińcom pozostanie tylko modlić się o zmartwychwstanie B. Chmielnickiego…

  Polubienie

 8. Toronto
  Toż ja właśnie wczoraj oglądałem na kanale Rosja 24 jak Putin, Łukaszenka i ten z Kazachstanu podpisali jakiś ważny kolejny dokument o sojuzie gospodarczym i być może jeszcze z dodatkiem obronno – wojennym.
  Wszyscy oni czują pismo nosem, że idą na nich ciężkie czasy.

  Polubienie

 9. re: dyl,
  Twoj tok myslenia to urojenia, a przy okazji wyszla z ciebie „ukrainskosc”.
  p..s
  Swoje mysli rozwine troche pozniej w tym temacie, poniewaz teraz mam wazniejsze zajecia.

  Polubienie

 10. re: dyl….. ciag dalszy,

  Nalezy najpierw wrocic do historii i rozpatrzyc warunki „Ugody Hadziackiej” z 1658r, pomiedzy Rzeczpospolita, a Kozakami.
  Z umowy wynika, ze z wojewodztw: braclawskiego, czernihowskiego i kijowskiego mialo powstac Ksiestwo Ruskie, ktore byloby trzecim skladnikiem Rzeczpospolitej obok Korony i Ksiestwa Litewskiego – vide mapa Rzeczpospolitej 3 narodow z 1658r na stronie:

  Mapa Rzeczpospoltiej z 1658r potwierdza rowniez, ze ziemie na zachod od Kijowa lezaly w granicach Rzeczpospolitej i pretensje liderow OUN-UPA (Bandery, Szuchewycza etc) do Wolynia, Przemysla etc sa wytworem ich schorowanej wyobrazni.
  Ponadto chce zaznaczyc, ze Bandera i Szuchewych, ktorzy sa odpowiedzialni za ZBRODNIE LUDOBOJSTWA to UKRAINSKIE ZYDY.

  Zgodnie z Umowa Hadziacka z 1658r, Ksiestwem Ruskim mial zarzadzac hetman ruski, podlegajacy bezposrednio krolowi Rzeczpospolitej.
  Poza tym Ksiestwo Ruskie mialo prawo do posiadania wlasnych urzedow (marszalkow, kanclerzy, skarbu etc), prawo do rzadzenia sie swoimi prawami, prawo do zachowania wlasnej religii prawoslawnej i prawo do posiadania wlasnego wojska w sile 60 tysiecy, czyli Ksiestwo Ruskie mialo szerokie prawa autonomiczne.
  Krol Polski zarzadzil nawet nadawanie tytulow szlacheckich wybitnym Kozakom, przez co zrownywal Kozakow z polska szlachta oraz Kozacy byli zwolnieni od placenia podatkow i swiadczen.
  Oprocz hetmana, rowniez biskupi prawoslawni Ksiestwa Ruskiego mieli prawo zasiadania w senacie Rzeczpospolitej.

  Wsrod Kozakow byli rowniez zwolennicy Rosji, ktorzy wywolali bunt przeciw Rzeczpospolitej i poprosili o pomoc Moskwe, w wyniku czego do Ksiestwa Ruskiego wkroczyla armia rosyjska, ktora nastepnie przejela wladze w ksiestwie i nad Kozakami. Od tej pory Kozacy nic nie mogli zrobic bez zezwolenia cara Rosji, a prawoslawny metropolita Kijowa musial uznac zwierzchnosc prawoslawnego metropolity Moskwy, czyli krotko mowiac Rosja w bezczelny i bandycki sposob stala sie OKUPANTEM i WLASCICIELEM Ksiestwa Ruskiego.
  Moral:
  1. Rosja posiadala zapedy imperialistyczne i byla bardzo niebezpieczna dla swoich sasiadow.
  2. Car Rosji wzial Kozakow krotko „za morde” i tyle wyszlo z ich cwaniakowania i kombinowania.

  Z historii wiemy, ze o pomoc Rosji poprosili rowniez zdrajcy Rzeczpospolitej skupieni w „stronnictwie rosyjskim” (tzw. targowiczanie), co skonczylo sie ROZBIORAMI.

  O pomoc „Rosji” prosili nie tak dawno temu w liscie do Putina tacy „stronnicy rosyjscy” (targowiczanie), jak:
  Profesor Anna Raźny – Kraków
  Profesor Jan Szarliński – Kraków
  Zygmunt Wrzodak – Poseł na Sejm IV i V kadencji, były członek Komisji Krajowej NSZZ Solidarność bloger: NEon24.pl
  Mecenas Ryszard Parulski – Warszawa
  Mecenas Marian Barański – Warszawa
  Mgr. Tadeusz Bednarski – Poznań
  Mgr. Adam Śmiech – blog jednodniówka.pl – Pabianice
  Mgr. Andrzej Skorski – Warszawa
  Zdzisław Jankowski – Poseł na Sejm IV kadencja
  Mgr. Jerzy Truchlewski – Gdańsk
  Dr. Paweł Ziemiński – Łódź
  Mgr. Dariusz Kosiór – Otwock
  Zrodlo:
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/12129/zygmunt-wrzodak-list-otwarty-do-narodu-rosyjskiego-i-wladz-f

  Podsumowanie.
  Ta krotka lekcja historyczna dla Polakow jest po to, aby Polacy znali dzieje Polski i ponownie nie weszli w rosyjskie gowno oraz zeby nie dali sie nabrac na klamliwa propagande dzisiejszych zwolennikow OUN-UPA i pseudo-bohaterow tej organizacji – Bandere i Szuchewycza (ukrainskich ZYDOW), ktorzy dokonali zbrodni ludobojstwa na Polakach etc.

  Polubienie

 11. Musisz jeszcze „Toronto” pouczyć czytelnikow jak odrozniac ZYDOW :
  POLSKICH ,RUSKICH,
  UKRAINSKICH,PRUSKICH .

  Dalismy ich parami na „wzor i podobieństwo boskie” .

  W następnej lekcji daj szersze wyjaśnienie roznic miedzy powyszymi szmulkami .

  Jeszcze tylko uwaga :
  Pominales studia inżynierskie Pana D.Kosiura , a to nie ladnie,bo jeszcze czytelnicy mogą go wziasc za politruka a on nim nie jest,jest inżynierem a to roznica.
  Jak możesz i wiesz to podaj nam z czego doktoryzowal się P.Zieminski.
  Za lekcje historri dziękujemy,chetnie skorzystamy z następnych,
  nauka nie idzie w las ale do glowy,podaj tylko na końcu zrodla historyczne ,bo przeciez w tak odległych czasach nie zyles , młody „dyl” również – prawda ?

  Polubienie

 12. re: APA
  W/g mnie, nie sa istotne tytuly naukowe osob piszacych komentarze lub zajmowane przez nich stanowiska, ale rzeczywista wiedza na dany temat, obiektywizm i stosunek do prawdy, co jest szczegolnie istotne dla Polakow, ktorzy sa narazeni na dzialanie roznych mediow, ktore podsuwaja im papke propagandowa, nie wykluczajac inzyniera D.Kosiura i ekonomiste P.Zieminskiego, ktorzy specjalizuja sie w RUSYFIKACJI Polakow i sa zwolennikami rosyjskiego zydostwa z Putinem na czele – D.Kosiur i P.Zieminski swiadomie nie informuja i zatajaja informacje o ukladach Putina z rosyjskim, europejskim, amerykanskim i izraelskim zydowstwem. D.Kosiur i P.Zieminski nie dyskutowali ze mna na argumenty, ale milczeli jak zakleci lub od czasu do czasu sprowokowali pyskowke nie na temat.

  Jesli chodzi o podawane przeze mnie informacje, to korzystam z wielu zrodel informacji, a zarazem je weryfikuje, zeby odpowiadaly rzeczywistosci i faktom historycznym, poniewaz to jest bardziej istotne niz „autorytety”, ktore podaja informacje.
  Uwazam rowniez, ze prawda jest konieczna, zeby wyjsc z labiryntu klamstwa i wygrac z klamstwem i zlem, ktore rozpanoszylo sie na swiecie i szkodzi ludziom dobrej woli.
  Obowiazkiem kazdego Polaka jest odrabianie pracy domowej w celu poznania prawdy, zeby nie byc niewolnikiem klamstwa i zla.

  Polubienie

 13. Przyznajemy ci racje w tym co wyżej piszesz ale widzisz sam co z POLAKAMI ZROBIONO i z ICH OJCZYZNA .
  Tak my ,jak i pewnie inni emigranci (także TY jeżeli nim jesteś) maja za sobą okres zycia w swej OJCZYZNIE POLSCE i inaczej odczuwamy „wszelkie bole”.
  Sa emigranci polscy ,którzy wrócili do Polski po latach i co zastali,jak się poczuli ,jak ich potraktowano – przekonali się.
  Nie jeden zaklal,nie jedna zaplakala i w swej bezsilności mogla tylko splunąć i ponownie pozegnac Polske – przykre ale prawdziwe.
  Dzisiaj nawet w rodzinach nie ma już wspólnego ZROZUMIENIA,malo tego trwaja klotnie i procesy.
  Ludzie zatracaja,milosc,przyjazn i wzajemne sobie pomaganie.
  Mój maz mowi :
  POLACY ZATRACAJA NIE TYLKO PAMIEC ALE i ROZUM !
  Czy ktoś może podac tego przyczyny ?
  Przeciez Zyd,Niemiec,Rosjanin czy inny nie powinien goscic w ich rozumach .
  Pozdrawiam MADRYCH POLAKOW !

  Teresa

  Polubienie

 14. re: Teresa,
  Cytat:
  „POLACY ZATRACAJA NIE TYLKO PAMIEC ALE i ROZUM !”

  KOMENTARZ
  Glowna tego przyczyna jest zaklamana propaganda w prasie, radiu, telewizji i internecie, podawana przez zrodla swieckie i koscielne oraz przez tzw. „autorytety”, niezaleznie od orientacji politycznej.
  Poza tym wsrod Polakow i Polek panuje pewien zabobon zwiazny z KK i herarchia koscielna, ktore sa uwazane za „swiete krowy”.
  Przecietny Polak i Polka nie maja czasu i ochoty szukac prawdy lub machaja na wszystko reka i w ten sposob mamy do czynienia z oglupiona masa spoleczenstwa, ktore przyjmuje podawane informacje za prawdziwe i uwaza, ze to mu wystarcza, podczas gdy nieoficjalnie dzieje sie zupelnie co innego, ale te zakulisowe informacje swieckie i koscielne nie sa z kolei podawane do publicznej wiadomosci i znane sa jedynie osobom wtajemniczonym i tylko od czasu do czasu wychodza na jaw jakies rewelacje, ale rzadko kto prowadzi dochodzenie w tym temacie i sprawa ulega zapomnieniu.

  Zeby poznac rzeczywistosc, nalezy siegnac do wielu zrodel informacji lokalnych i globalnych z roznych dziedzin zycia, w czym pomocna jest znajomosc j.angielskiego i umiejetnosc analizowania informacji, z ktorych mozna ulozyc rzeczywisty obraz panujacej sytuacji, co jest czasochlonne, ale pomaga w odroznieniu klamstw i polprawd od prawdy lub pomaga zauwazyc nawet celowe zatajanie informacji, niezaleznie od zrodla pochodzenia tych informacji.
  Klamstwa, polprawdy lub zatajanie informacji to dzialania, ktore nazywaja sie manipulacja podawanymi informacjami i prowadza do oglupiania i kontynulowania stanu oglupienia mas spolecznych, czyli utrzymywania mas spolecznych w labiryncie klamstwa.

  Pod koniec 2008r powstalo POLSKIE FORUM NARODOWE za zgoda E.M. – vide strona:
  http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35
  ktore posluzylo za baze udokumentowanych informacji dla Polakow i Polek w Polsce i na swiecie – wczesniej, czyli od poczatku lat 1990-tych pisalem komentarze na grupach dyskusyjnych w j.polskim, ale nie wszystkim podobaly sie podawane przeze mnie informacje, wiec moje komentarze byly systematycznie usuwane lub mialem blokowany dostep do zamieszczania komentarzy, a nawet zdarzyly sie przypadki, ze pisano na mnie donosy i te dzialania byly przyslowiowym „papierkiem lakmusowym”, ktory ukazywal prawdziwe oblicze grup dyskusyjnych i prawdziwe oblicze osob, ktore zarzadzaly tymi grupami dyskusyjnymi. Glownym zadaniem powstalego POLSKIEGO FORUM NARODOWEGO bylo uswiadomienie i przebudzenie Polakow oraz ukazanie kto jest kim w Polsce lub na swiecie, a takze ukazanie profilu grupy dyskusyjnej w j.polskim i osob komentujacych na grupach dyskusyjnych.

  Polakow mozna zjednoczyc wokol wartosci najwyzszych: Bog Honor Ojczyzna Prawda.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s