USA reszta świata


Dokument „The U.S. Army Operating Concept (AOC)” podpisany przez: gen. Raymonda T. Odierno i gen. Davida G. Perkinsa, z podtytułem „Wygraj w skomplikowanym świecie”, dotyczy sposobów utrzymania pozycji supermocarstwa w latach 2020–2040 i narzucenia przez USA geopolitycznego kształtu świata. Jeśli niezbędny będzie ku temu konflikt globalny, Amerykanie nie wystraszą się konsekwencji. Generałowie wprost piszą o wszczynaniu konfliktów prewencyjnych mających na celu utrzymanie wpływów Stanów Zjednoczonych w poszczególnych regionach świata (głównie w Azji i Europie), i utrzymaniu w ryzach głównych konkurentów, tj. Rosji i Chin. Przedstawiają scenariusze rozwiązywania konfliktu ukraińskiego na wypadek eskalacji działań wojennych oraz plany militarne dotyczące powstrzymania mocarstwowych apetytów Rosji. Wszystkie kraje mają odczuwać presję ze strony Stanów Zjednoczonych, być na celowniku armii i odczuwać zagrożenie jej ewentualnym atakiem.

Ocena Rosji w tym dokumencie (swobodne tłumaczenie ze szkicu)

Rosyjska aneksja Półwyspu Krymskiego i użycie konwencjonalnych i niekonwencjonalnych sił lądowych na Ukrainie sugerują, że Rosja jest zdeterminowana, aby powiększyć swoje terytorium i aby potwierdzić swoją siłę w Eurazji. Rosja wdrożyła i zintegrowała dyplomatyczne, informacyjne, gospodarcze i wojskowe środki aby przeprowadzić coś, co niektórzy analitycy nazywają „nieliniowymi operacjami”. Rosja przeprowadziła swoje operacje realizujące jej cele wojenne poniżej progu, który wywołałby skoordynowaną odpowiedź NATO. Ponadto, Rosja wykorzystała możliwości tkwiące w cyberprzestrzeni i mediach społecznościowych, aby wpłynąć na publiczną opinię w kraju i za granicą oraz zapewnić osłonę dla operacji wojskowych na dużą skalę. Podczas gdy odległe rezultaty najazdu na Ukrainie nie są jeszcze określone, Rosja wykazała znaczenie sił lądowych dla demonstracji swojej siły i rozwoju swoich interesów w byłych republikach Związku Radzieckiego. Bez realnych sił lądowych będących w stanie przeciwstawić się armii rosyjskiej i jej nieregularnych agend, nie można jej zniechęcić do takiego awanturnictwa. Działania Rosji uwidoczniają wartość sił lądowych dla powstrzymania konfliktów, jak również operacji specjalnych i możliwości sił konwencjonalnych dla okazania narodowej siły i wywarcia wpływu w politycznym współzawodnictwie.
Za: Neonet24

Przypomnijmy to w ONZ we wrześniu Obama powiedział, że Rosja i Chiny mogą być częścią waszyngtońskiego światowego porządku pod warunkiem, że zaakceptują hegemonię Waszyngtonu i w żaden sposób nie będą ingerować w sprawowaną przez niego kontrolę. Kiedy Obama mówi Rosji, że Stany będą z nią współpracować, „jeśli zmieni ona swój kurs”, chodzi mu o to, że Moskwa musi zaakceptować fakt, że waszyngtońskie interesy biorą górę nad rosyjskimi.

Jest to stanowisko nie podlegające dyskusji i wynika z niego niedwuznacznie, że w przeciwnym razie wojna z Rosją i Chinami nastąpi.

Obama powiedział Chinom, że Waszyngton zamierza nadal być dominującą siłą na Pacyfiku w chińskiej sferze wpływu, „promując pokój, stabilność oraz swobodny przepływ towarów pomiędzy krajami” poprzez budowanie nowych amerykańskich baz powietrznych i morskich od Filipin aż po Wietnam, aby móc kontrolować przepływ dóbr przez Morze Południowochińskie i z pełną dowolnością pozbawiać Chiny dostępu do nich.

Co do Rosji widzimy, że ta ostatnia ma oddać Ukrainę w całości i wynieść się z tz. Noworosji, co najwyżej przyjmując z tych terenów uchodźców.

Putin obłożony sankcjami USA i UE wydaje się działać po myśli Waszyngtonu, któremu zależy na miedzy innymi zerwaniu wszelkich dotychczasowych doskonale rozwijających się powiązań gospodarczych Rosji z zachodnią Europą. Działając w tym kierunku Putin ,,nakłada sankcje” na importowane z UE towary w tym już nie tylko warzywa, ale także i mięso i jego przetwory, co jest właśnie zrywaniem tych powiązań gospodarczych w myśl życzeń amerykańskich polityków.

Roszczenia Waszyngtonu do utrzymywania ogólnoświatowej hegemonii zdają się być według Rosji i Chin zbyt mocno przesadzone, żeby mogły być realne. A jednak są bardzo realne.

Ponieważ Rosja i Chiny nie traktują tego zagrożenia poważnie, nie zareagowały w sposób, który pozwoliłby to zagrożenie wyeliminować bez konieczności wybuchu wojny.

Dla przykładu, rząd rosyjski mógłby przypuszczalnie zniszczyć NATO, odpowiadając na sankcje nałożone na Rosję przez Waszyngton i Unię Europejską poinformowaniem rządów europejskich, że nie będzie sprzedawać gazu ziemnego członkom NATO. Zamiast skorzystać z tej przewagi, Rosja niemądrze pozwoliła Unii na zgromadzenie rekordowych zapasów gazu ziemnego, aby gospodarstwa domowe i przemysł były w stanie przetrwać nadchodzącą zimę.

Czy Rosja za pieniądze wyprzedaje własne interesy narodowe?

( wykorzystano fragment tekstu ze strony: http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/30/czy-rosja-i-chiny-czekaja-na-moment-kiedy-jedyna-opcja-bedzie-wojna/

Putin ,,idzie o krok dalej” i podpisuje ustawę, która dozwala posiadać zagranicznym właścicielom jedynie do 20% mediów rosyjskich, ale jednocześnie daje tymże zagranicznym właścicielom czas do roku 2017. Po tym czasie media te, będą ich własnością albo poprzez podstawione słupy, albo w rękach obywateli rosyjskich z urodzenia wrogo nastawionych do Rosji i wszelkiej władzy choćby w ograniczony sposób sprzeciwiającej się grabieniu rosyjskiego majątku i przeogromnych złóż wszelkich zasobów surowcowych.

Tak więc Putin ,,wie co robi” z jednej strony wciskając ludziskom jaki on nie patriota dbały o rosyjski interes, z drugiej strony puszcza perskie oczko do zachodu i zachodnich partniorów.

Nasz wicepremier i minister od sp. gospodarki Janusz Piechociński ujawnił, że Ukraina chce od Polski, polski węgiel, ale za darmo, co widocznie panu ministrowi się nie spodobało skoro o tym chlapnął publicznie i to przez radio. Natomiast niektórym polskim pismakom politycznym nie spodobało się takie zachowanie pana ministra, uznając  najwidoczniej, że Ukraina pod rządami junty banderowskiej takie chcenia i apetyty na polski węgiel za darmo może mieć i jej się to należy.

No Januszku, trzymaj się i nie daj tym szczodrobiercom. My niczego nie musimy dawać za darmo.

Reklamy

10 uwag do wpisu “USA reszta świata

 1. Nic nowego w planowaniu strategicznym MOCARSTW IMPERIALISTYCZNYCH .
  Malo tego ,Zydzi i Niemcy rozlokowani po całym swiecie planują z wyprzedzeniem 50-letnim !

  Już dziś „wykuwane” sa tarcze ,dobierane sa przedszkolaki do odpowiedniego kształcenia ,w uczelniach najlepszych ksztalcony jest narybek przyszłej władzy ,zas „mieso armatnie” poszukiwane i zachęcane jest roznymi sposobami w całym swiecie do służby i wojaczki dla tych co chcą rzadzic całym swiatem .

  Do tego od banksterow plynie myto i odkładane zasoby finansowe na „podstępy” (to nie pomylka a faktycznie podstepy , postepy się skonczyly) NAUKOWE choćby takie jaki wirus wprowadzić do „użytku” i jakim lekiem „big pharmy” go zwalczać testując tam skad może nadejść atak na „boska władze” !

  Ponad to dziś karmi się i poji tak aby oslabic (odludnic) sily fizyczne,psychiczne,
  a wzmocnić „wariactwo”,oczarować moda i wiara,stylem zycia i bycia ,trzymać w reku i tresurze ludzkie bydleta !!!

  Do perfekcji opanowano sklocanie człowieka z człowiekiem i calych narodow , przyjęto odpowiedni styl i byt rodziny i jej tresurę przez oglupiajace i treningowe seriale,laknacym rozrywki i wszelkiej rozkoszy dano to w czym okreslone bydle najlepiej się czuje i po którym wyrastają szuje i ..uje .

  Pozostal tylko jeszcze jeden problem do rozwiązania ,a mianowicie :

  CZY ABY GOJE SIE NIE OPAMIETAJA ,NIE PORZUCA BRONI i ZAPRZESTANA WZAJEMNIE SIE MORDOWAC ???

  Polubienie

 2. APA, czyli major WP w stanie spoczynku, Andrzej Pyryt z Apallachów, napisał:

  CZY ABY GOJE SIE NIE OPAMIETAJA ,NIE PORZUCA BRONI i ZAPRZESTANA WZAJEMNIE SIE MORDOWAC ???

  czyli prawie dosłownie

  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta…

  Te słowa automatycznie mi się przypomniay, ale muszę zmartwić APA, że jest to wytwór wyobraźni polskojęzycznego Żyda z pochodzenia:

  Julian Tuwim
  Do prostego człowieka

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta…

  itd.

  Skądinąd ten chyba już 80-letni żydowski, podminowujący tzw. „moralność narodową” wierszyk, pasuje „jak ulał” do zachowania się naszych najbliższych sąsiadów zza Buga i Sanu,

  „Sława Ukrainie – gerojam slawa!”

  Polubienie

 3. TWOJA JEST KREW a ich ?
  NIE,NIE,NIE TYLKO NAFTA ale wszystko co jest do ZRABOWANIA !

  KIedy major nie Andrzej a Augustyn P. (Andrzej to syn brata w W-wie),uczestniczyl w swym zyciu
  z ROZKAZU
  w „ratowaniu komunizmu” w Czechoslowacji gdy został otoczony w zabezpieczeniu technicznym tylow kolumny pulku zmech przez ludność w jednej z miejscowości już po przekroczeniu granicy na terenie Czechoslowacji w pamietna niedziele sierpnia roku 1968 jako młody podporucznik-technik samochodowy sciagajacy uszkodzone po drodze pojazdy – nie zabarykadowal się w SKOT-cie ani nie uzyl sily ognia.
  A przemowil do matek z dziecmi zagradzającymi mu droge ,przemowil do nich swym polskim ojczystym jezykiem ,ze „MY LUDOWE WOJSKO POLSKIE JEDZIEMY NA WASZ TEREN OCHRONIC WAS PRZED BRATOBOJCZYMI WALKAMI JAKIE USILUJA WAM „ZAFUNDOWAC” WROGIE SILY z POZA WASZEJ OJCZYZNY PODBURZAJACE WAS DO KRWAWEJ REWOLUCJI (owczesny majdan czeski) !
  Mimo,ze posypaly się jabłka,kamienie i jaja rozbite na transporterze opancerzonym wspólnej wtedy produkcji czesko-polskiej,major A.P. nie oberwal zadnym z nich, sam tez nie wyciagnal broni osobistej ani tez nie wydal rozkazu do uzycia broni pokładowej ,czy broni druzyny SKOT-a i silowego marszu dalej za kolumna swej JW .
  Nie stal się tez żaden cud a ludzie zrozumieli , rozstąpili sie a nawet pomachali na pożegnanie POLSKIM AUTENTYCZNYM ZOLNIERZOM w POLSKICH MUNDURACH,BEZ KOMINIAREK i KAMIZELEK KULOODPORNYCH,NIE W INNYCH PRZEBRANIACH i UMAZANYCH TWARZACH ale
  Z „OTWARTA PRZYLBICA” i ZACHOWANIEM POLSKIM !

  PRZELEW NIEWINNEJ KRWI NIE ODBYL SIE wg.MASONSKICH PLANOW !

  Co dzisiaj na to powiesz stary i młody POLAKU czy POLKO – co było bardziej, godne zachowania ZOLNIERZA POLSKIEGO wtedy a w obecnych latach – w Afganistanie,czy na Ukrainie ,zas wczesniej na wszelkich innych MISJACH NAJEMNYCH za KASE POLSKIEGO PODATNIKA , o czym swiadcza fakty ???
  Wtedy nie było tego co dziś na Ukrainie , a jak nas opinia szmulowska i mieszancow osadzila ?

  POLSKA DZISIAJ JUZ NIE MA TAKICH ZOLNIERZY,NIE MA POLSKICH MUNDUROW ,
  POLSKI NIE MA KTO BRONIC ,
  za to MA NAJEMNIKOW z zamaskowanymi twarzami MORDERCOW BEZBRONNYCH CYWILI !!!

  Wiec obojętnie kto ci to powie,POLAK,ZYD,NIEMIEC CZY ROSJANIN :

  RZNIJ KARABINEM w BRUK ULICY GDY WYSLA CIE NA OBCE WOJNY,
  NIE WALCZ,NIE ZABIJAJ ,WRACAJ NA LONO RODZINY,BRON TYLKO WLASNEJ POLSKIEJ ZIEMI, W OBREBIE WLASNEJ OJCZYZNY, ZROB TO NATYCHMIAST GDY JESTES NA „MISJACH”,
  ODMOW GDY CHCA CIE TAM WYSLAC DO WALKI O OBCE INTERSY ,
  BADZ POLAKIEM,BADZ POLSKIM ZOLNIERZEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 4. jesteśmy tym zainteresowani proszę opowiedzieć nam o tym dla naszej 25-osobowej grupy w wieczornych spotkaniach w skype u: henryksw zapraszamy codziennie po godzinie 20.30

  W dniu 2014-10-20 11:44, WIERNI POLSCE pisze: > WordPress.com > Adm posted: „Dokument „The U.S. Army Operating Concept (AOC)” > podpisany przez: gen. Raymonda T. Odierno i gen. Davida G. Perkinsa, z > podtytułem „Wygraj w skomplikowanym świecie”, dotyczy sposobów > utrzymania pozycji supermocarstwa w latach 2020–2040 i narzucenia przez ” >

  Polubienie

 5. Dobrze się smiac przed ekranem ale gdy na glowe zaczna ci walic bomby ,gdy posypie się sciana ognia artyleryjskiego,takze rakietowego już nie będzie ci do smiechu ,ze ktoś tam komus jaja obcial.
  Weź się „moherze” jeden z drugim już dziś za JEDNOCZENIE i OBRONE PRZED BANDYTAMI roznej masci.
  IDZ DO LUDZI i GLOS PRAWDE,GDZIE ZYJESZ ,
  PROS O PORZUCENIE BRONI i ZAPRZESTANIE WALK ,
  jak jesteś dobrym i uczciwym człowiekiem.

  Nie podniecaj się przy oglądaniu wszelkich sciekow medialnych info i deziformacji,
  ZAMKNIJ TELEWIZOR lub walnij w niego choćby kublem smieci ,niech nie zasmieca twego już skolowanego MOZGU GOJA !!!

  Polubienie

 6. APA Nie mam od dawna telewizora,wystarczy mi internet.Nie wiem czy polski układ zamknięty
  da się zmienić,bo naród patrzy w ekrany TV i rozchwytuje na ulicy darmowe gazetki typu
  Metro,nie wiem jak z kupnem GW.Ale jest też gazeta dla katolików i patriotów,która też
  wprowadza zamęt w głowach i powoduje nieodwracalne szkody.A w swoim otoczeniu to
  co można? Sąsiadka gorąca katoliczka da głowę za Dutkiewicza,bo czytała o nim wywiad
  w „Niedzieli” i on też chodzi do kościoła.Jest katolik i już!Hahaha.Nie wiem czy ciepłe
  przyjęcie Baumana coś tu zmieni.Ta generacja musi wymrzeć,a dopiero młodzi może
  coś zmienią.

  Polubienie

 7. Wymrzemy WSZYSCY bez wyjątku choć w roznym czasie .

  Pierwsi wymra co do lekarzy biegają ,
  w drugiej kolejności ci co „sobie naduzywaja”
  w trzeciej co po śmietnikach grzebią ,
  a następni co ze strachu bledna !

  Teraz bez rymow i bardziej stanowczo :

  POLKO/POLAKU !
  POWIEDZ INNYM,ZE DA SIE
  OJCZYZNE POLSKE ODBIC Z RAK NASZYCH WROGOW,
  TRZEBA TYLKO TEGO CHCIEC !!!

  USA i reszta swiata może tez doczekać się PRAWDZIWEJ WOLNOSCI .
  warunek :
  POZBYC SIE SZMULI i SZWABOW ZE SWYCH RZADOW,
  WPROWADZAJAC RZADY BEZPARTYJNE,NARODOWE !

  NIEZALEZNE OD BANK-STEROW !!!

  POWODZENIA i WSZELAKIEGO ZDROWIA !

  Slowianska
  APA (druzyna polsko-amerykanska)
  przyjdzie czas na bataliony a może i na dywizje,
  trzeba mieć polska a nie zydowska wizje !

  Polubienie

 8. Financial Times uznał przemówienie Putina w Soczi za jedno z ważniejszych

  Prezydent Rosji Władimir Putin 24 października wygłosił „najbardziej antyamerykańskie” przemówienie w ciągu 15 lat przebywania u steru władzy, – napisała gazeta Financial Times.

  Gazeta uznała je również za jedną z ważniejszych wypowiedzi Putina w całej jego karierze politycznej na równi z wystąpieniem rosyjskiego przywódcy w Monachium w 2007 roku. Oskarżał on wtedy Stany Zjednoczone o naruszanie granic w różnych kierunkach, a także tworzenie nowych linii podziału w Europie.
  Zdaniem politologów, tak ostra krytyka USA związana jest z wystąpieniem amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ, podczas którego uznał on Rosję za drugie najpoważniejsze zagrożenie po Eboli.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_25/Financial-Times-uznal-przemowienie-Putina-w-Soczi-za-jedno-z-wazniejszych-6175/

  Polubienie

 9. Tych co nie dotyczali INFORMUJEMY za oficjalnymi wiadomościami w sieci net :

  POTEZNY ZGRZYT MIEDZY „BIALYM DOMEM” a IZRAELEM !
  PADLY SLOWA – „KURZE LAJNO ” w kierunku WODZA IZRAELA .

  Nareszcie ludzie ida po rozum do glowy.

  Ameryce zaczyna brakować pieniędzy i …… na „zywienie Izraela”.

  USA i reszta swiata DOJRZALA !!!

  A w Polsce (?) ,NA CO LICZYCIE ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s