Mocna zagrywka Sikorskiego


Czy Putin zaproponował Tuskowi  podział Ukrainy?

Czy Tusk propozycję przemilczał jak miał powiedzieć Sikorski, a może  po prostu nie wiedział co ma odpowiedzieć?

Czy Tusk przemilczał tą propozycję czekając na szczegóły, na konkrety.

A na marginesie na co moglibyśmy w razie co liczyć?

Czy jedynie na Lwów i okolice, czy może na znacznie większy kawałek taki aż po Odessę i Kijów.

Czy Putin rzeczywiście złożył taką propozycję, bo jeśli złożył ją rzeczywiście, to kto wie czy nie złoży ponownie któremuś z kolejnych premierów prezydentów Polski?

A o to co pisze prasa ta oficjalna

——————————————–

Sikorski ucieka z konferencji. „Żenada”

Wczoraj amerykańska gazeta Politicoopublikowała rozmowę z byłym szefem polskiej dyplomacji. Radosław Sikorski stwierdził w wywiadzie, że „Władimir Putin chciał, byśmy wzięli udział w podziale Ukrainy”.Rosjanie wysyłali nam takie sygnały. Wiedzieliśmy, że tak myślą od lat, że chcą, byśmy wysłali tam wojsko– mówił.

Dziś Radosław Sikorski podczas konferencji prasowej nie udzielił odpowiedzi na niemal żadne z zadanych przez dziennikarzy pytań dot. tej sprawy. Stwierdził tylko, że „sprawa jest skomplikowana”, a wszystkie kwestie wyjaśnił „w rozmowie z jednym z portali” [Co powiedział Sikorski? PrzeczytajcieTUTAJ].

Proszę o moment cierpliwości– powtarzał Sikorski i… odszedł od stojących dziennikarzy. Wcześniej odpowiedział jedynie krótko, że osobiście nie brał udziału w rozmowie z Donaldem Tuskiem i Władimirem Putinem, a kwestia „podziału Ukrainy i zajęcia Lwowa” to „relacja, którą usłyszał”.

Użytkownicy Twittera w dosadny sposób skomentowali zachowanie byłego szefa MSZ.

„Zachował się jak plotkarz, a nie dyplomata. Żenada” – napisał Dariusz Joński z SLD, „Gołota zbiegał z ringu w lepszym stylu niż Sikorski z konferencji w Sejmie” – wtórował mu Jacek Kurski.

Sprawę skomentował również prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że partia złoży wniosek o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka.

Posłowie Platformy Obywatelskiej odmawiają komentowania zachowania marszałka.

Do wypowiedzi Sikorskiego w wywiadzie dla amerykańskiej gazety odniósł się również Leszek Miller w Kontrwywiadzie RMF FM. Jak powiedział szef SLD, Sikorski „stawia w bardzo trudnej sytuacji Tuska”. Przeczytaj więcejTUTAJ.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-sikorski-ucieka-z-konferencji-zenada,nId,1539096#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

——————————————

Sikorski dla „Wyborczej”: Rozbiór Ukrainy przez Rosję się przecież dokonał

– Nie byłem świadkiem tej rozmowy, ale dotarła do mnie taka relacja. Słowo „propozycja” jest nadinterpretacją. Miały paść słowa, które wtedy można było wziąć za aluzję historyczną albo ponury żart – tłumaczy „Wyborczej” marszałek Sejmu Radosław Sikorski, b. szef polskiej dyplomacji, o rzekomej propozycji udziału Polski w rozbiorze Ukrainy.

Renata Grochal: Czy w wywiadzie dla amerykańskiego serwisu Politico powiedział pan, że w 2008 roku Władimir Putin przedstawił premierowi Donaldowi Tuskowi propozycję rozbioru Ukrainy i że Tusk nie zareagował, bo wiedział, że był nagrywany?

Radosław Sikorski: Samo sformułowanie przez panią pytania wskazuje, że jednak polski system autoryzacji okazuje się przydatny, bo w autoryzacji można wychwycić pewne nieporozumienia. Nie mówiłem na przykład, że Tusk mógł być nagrywany na Kremlu, bo nie mam takiej wiedzy.

Jak konkretnie brzmiała propozycja dla Polski, czy to zostało wprost sprecyzowane, żebyśmy wzięli udział w rozbiorze Ukrainy?

– Nie byłem świadkiem tej rozmowy, ale dotarła do mnie taka relacja. Słowo „propozycja” jest nadinterpretacją. Miały paść słowa, które wtedy można było wziąć za aluzję historyczną albo ponury żart. Zresztą prezydent Putin podobnym językiem rozmawia z wieloma przywódcami Europy i świata, np. kiedy powiedział ostatnio przewodniczącemu Barrosowi, że w dwa tygodnie może być w Kijowie.

Mówiliśmy o tym przecież publicznie także kilka miesięcy temu, gdy propozycję udziału w rozbiorze Ukrainy otrzymaliśmy na piśmie od polityka, który często rozpoznaje teren dla różnych spraw, czyli wiceprzewodniczącego Dumy Rosyjskiej Władimira Żyrinowskiego. Przysłał nam i kilku innym krajom oficjalne pismo z ofertą podzielenia się kilkoma ukraińskimi prowincjami.

Jak pan odebrał słowa Putina w 2008 roku – jako prowokację czy zapowiedź realnej polityki?

– Wtedy – w 2008 roku – ta relacja brzmiała surrealistycznie.

Był pan zszokowany tymi słowami Putina? 

– Proszę pamiętać o kontekście historycznym. To było jeszcze przed szczytem sojuszu Północnoatlantyckiego w Bukareszcie, na którym prezydent Putin groził Ukrainie otwartym tekstem – skądinąd w obecności prezydenta Lecha Kaczyńskiego – i oczywiście przed wojną z Gruzją. Dopiero w Bukareszcie Władimir Putin powiedział wprost, że Ukraina to sztuczne państwo, zlepek terenów Rosji, Rumunii, Węgier oraz Polski.

Tekst przemówienia prezydenta Putina – na naszą prośbę – delegacja rosyjska nam wręczyła, a my przekazaliśmy go w przyjaźni Ukrainie. Dzieliliśmy się naszymi intuicjami z wieloma przywódcami Zachodu, ale do czasu aneksji Krymu nie wszyscy dawali im wiarę.

Przypominam, że Gruzja nie była ostatecznym potwierdzeniem intencji Rosji, bo jednak w Gruzji prezydent Saakaszwili dał się sprowokować i pierwszy oddał strzały. O możliwych planach prezydenta Putina mówiłem w 2008 roku, choćby w moim wystąpieniu na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, co niektóre media nazwały nawet „doktryną Sikorskiego”.

Ale opozycja już zarzuca panu, że skoro w 2008 roku znaliście zamiary Putina, to polityka polskiego rządu wobec Rosji była zbyt uległa.

– To niedorzeczne. Zawsze realizowaliśmy polskie interesy w relacjach z Moskwą. Tak jak mówiła w poniedziałek wieczorem pani premier Kopacz, Polska nigdy nie będzie brała udział u w aneksjach innych krajów. Mamy własne doświadczenie rozbiorów, a poza tym wtedy, kiedy to zrobiliśmy, wkraczając w 1938 r. na Zaolzie – okazało się to dramatycznym błędem i wyciągnęliśmy z tego wnioski.

Dlaczego wtedy, w 2008 roku, po spotkaniu z Putinem, ani pan, ani premier Tusk nie powiedzieliście publicznie, że taka propozycja padła?

– Te aluzje okazały się znaczące dopiero później, po szczycie NATO, po wojnie w Gruzji i po aneksji Krymu.

Kiedy pan rozmawiał z Politico o tej sprawie?

– Tydzień temu rozmawiałem przez telefon z Benem Judah. Nie mam pretensji o brak autoryzacji, bo w kulturze anglosaskiej nie ma takiego zwyczaju. Ben Judah to rzetelny dziennikarz, ale jak się okazuje – pewne rzeczy w autoryzacji – warto doprecyzować.

Czy wyciąłby pan w autoryzacji słowa o propozycji rozbioru Ukrainy?

– Ten rozbiór się dokonał, pomimo że Polska robiła, co w jej mocy, aby mu zapobiec. Cywilizowany świat nie uznaje nielegalnych aneksji. Przypominam, że Rosja miażdżąco przegrała głosowanie w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

W Polsce już się zaczyna polityczna awantura wokół tej pana wypowiedzi.

– To jest klasyczna wsobność polskiej polityki – za słowa czy działania innych krajów zawsze chłopcem do bicia musi być ktoś u nas. Trudniej jest zareagować w Rosji, Waszyngtonie czy Berlinie, a w Polsce politycy są pod ręką.

Myślę, że to są bardzo poważne sprawy i warto by się zastanowić nad meritum kwestii i potrzebnej europejskiej reakcji, a nie tylko wykorzystywać tę sprawę w bieżącej rywalizacji partyjnej.

Żałuje pan tych słów, bo dziś robi się z tego pałkę na pana?

– W Europie mamy dziś taki problem, że politycy rosyjscy mówią do nas językiem twardej dyplomacji i siły. Dosłownie w niedzielę mój niedawny kolega Siergiej Ławrow powiedział otwartym tekstem, że gdyby Mołdawia zechciała przyłączyć się do NATO czy Rumunii, to Naddniestrze może wybrać własną przyszłość. Wszyscy wiemy, co to oznacza.

A my do Rosji nadal próbujemy mówić językiem postmodernistycznym, w którym konflikt jest nie do wyobrażenia. Obawiam się, że ten nasz język jest niezrozumiały po drugiej stronie. Wtedy, kiedy rosyjscy politycy nam grożą wojną czy bojkotem handlowym, powinniśmy usłyszeć od europejskich polityków, co oni zamierzają zrobić w odzewie.

No to słyszy pan od polskiej premier, że polityka w sprawie Ukrainy będzie „pragmatyczna”. Czy to nie jest złagodzenie tonu po rządach Tuska i pańskich jako szefa dyplomacji?

– To są jedynie słuszne słowa, bo polska polityka polegała i polega na tym, aby nie brać udziału w łamaniu prawa międzynarodowego, tylko wpływać na politykę UE, a jednocześnie utrzymywać kanały dialogu z Rosją.

Ale jednak dzisiaj Polska nie nadaje tonu polityce europejskiej w sprawie Ukrainy, a nasza premier nie została zaproszona nawet do stołu rozmów w Mediolanie?

– Dlatego od dłuższego czasu powtarzam, że odpowiedzialność za przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy ponoszą ci, którzy dawali gwarancje Ukrainie i którzy dzisiaj biorą w tych rozmowach udział, czyli Rosja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Francja. A najlepiej, gdyby w imieniu nas wszystkich działała dyplomacja europejska.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,16838854,Sikorski_dla__Wyborczej___Rozbior_Ukrainy_przez_Rosje.html#ixzz3GnRPRUrC

—————————–

Oglądając na bieżąco w TVP  konferencję prasową marszałka sejmu p. Sikorskiego w pierwszym momencie  po jej zakończeniu, kiedy Sikorski w zasadzie uchylił się od odpowiedzi i wycofał wraz ze swoją ochroną pomyślałem sobie że  po prostu stchórzył i uciekł przed natarczywością dziennikarzy, ale kilka minut później doszedłem do wniosku, że  nasz Radek, chłop przecież po Afganistanie zwyczajnie  olał tz.  czwartą władzę i pokazał, że może jedynie podążać za nim z tyłu w jego smrodku.

Wszystkie głosy potępienia, wszelkie krytyki, nawet zapowiedzi, składania wniosku o jego odwołanie z funkcji marszałka są zapewne zbyt pochopne bo po pierwsze

Nie wiadomo na ile w tym właśnie momencie  mówił li tylko od siebie a na ile z inspiracji zachodu, Berlina a raczej Londynu i Waszyngtonu.

Zapomina się że że premier Ukrainy Jaceniuk jakiś czas temu groził Europie odcięcie jej od rosyjskiego gazu, że i on i Prezydent Poroszenko dosyć natrętnie by nie powiedzieć nachalnie żądają od zachodu pieniędzy, uzbrojenia interwencji militarnej. Od nas jedynie darmowego węgla….jak na razie.

Pamiętacie co w Kijowie Sikorski powiedział liderom majdanu przypomnę

– Albo podpiszecie  porozumienie( to co wynegocjował Sikorski ) albo wszyscy będziecie martwi.

Sikorski powiedział jasno i twardo i najwyraźniej miał ich (tych liderów) dość, żeby nie powiedzieć w du….ie

Dziś Sikorski to ten sam twardziel. Dał czytelny sygnał tym z Kijowa

Odpierdo…..cie się bo jest jeszcze opcja podziału Ukrainy na kawałki, bez was.

Rosja weźmie jeden kawałek, kraje natowskie (Polska, Węgry, Rumunia) resztę. Wy się liczycie tylko na tyle na ile wam pozwolimy.

I tu pani premier Kopacz wyskoczyła z przeprosinami za marszałka sejmu, za drugą osobę w państwie. Najwidoczniej się zagalopowała i pan Radek Sikorski może sobie to zapamiętać.

Radosław Sikorski bez wątpienia ma plecy znacznie szersze niż Tusk i pani Kopacz razem wzięci i chody w Londynie i Waszyngtonie nie od dziś i nie od wczoraj i to się liczy a nie grymasy zignorowanych i puszczonych bokiem redaktorków czy popiskiwanie Jarka Kaczyńskiego.

Poroszenko, Jaceniuk, to co mówi Radosław Sikorski  w wywiadzie dla zagranicznych mediów to mówi jako ostrzeżenie dla Kijowa. Zachód może być podirytowany waszymi żądaniami i waszą nieudolnością i nieskutecznością w działaniach militarnych , bardzo podirytowany, także sankcjami własnymi  jakie rykoszetem uderzyły w zachodnią gospodarkę, spotęgowanymi  sankcjami odwetowymi ze strony Ros

A my zwykli obywatele patrzymy na dawniej polski Lwów, Kałusz, Stanisławów, Bar i dzikie pola

Pani Merkel zapewne myśli czy by nie przesunąć polskich i niemieckich granic na wschód. Polskich za Lwów, niemieckich za Wrocław

Reklamy

39 uwag do wpisu “Mocna zagrywka Sikorskiego

 1. Szmule zrodzone w szwabi okazują się mocniejsi i sprytniejsi od tych hamerykanskich .
  Franek mowi,ze i dobrze,ze tak wyszlo temu marszalkowi pyszałkowi,kazda pycha zawsze zostaje ukarana wcześniej czy później,nie pomoze „dobry jahwe” !

  Co tu tak cicho w tym mlynie ,pytlowana maka się skonczyla ?
  Same luki.

  Wstawac szkoda dnia,ktos to spiewal.
  Administracja tez się rozleniwila.
  Do roboty ,zima idzie !
  Chalupy ocieplac,wegiel kupiony ?

  Cholera Sikorskimi się przejmują ,jakby to zastąpionych brakowało ,o poczciwym Sikorskim tym co to ukatrupili go to nie wspomną ,do dziś angole wode trzymają w pyskach !

  Kalkstein orzekl – wywalić,dosc się już nahapal,dworu mu się zachciało,moze jeszcze i prezydentury,bo wcześniej balakal „dorznac watache” ,no to się zaczelo.

  Polubienie

 2. „Pani Merkel zapewne myśli czy by nie przesunąć polskich i niemieckich granic na wschód. Polskich za Lwów, niemieckich za Wrocław”

  A kim by mogli Niemcy te swoje „ziemie odzyskane” zagospodarować?

  Turkami? (byłymi) Jugolami? czy może Ukraińcami bo nie tylko Kliczko oficjalnie mieszka w NRF?

  Po przyłączeniu NRD do NRF nastąpił taki „Ostflucht”, że Polacy z Szczecina zaczęli ponoć masowo wykupywać domy w opuszczanej przez Niemców Brandenburgii. Jedyne co mogą Niemcy zrobić to próbować Polaków zgermanizować, ale to też słaby projekt, bo zarówno Niemcy jak i Polacy, jak i Ukraińcy od lat są pod silną presją tak zwanej AMERYKANIZACJI: wystarczy otworzyć tzw. POLSKIE RADIO i posłuchać nadawanej przez nie bełkotliwej muzyki.

  Polubienie

 3. Facet zawdzięcza całą swoją karierę żonie pochodzącej z bardzo wpływowej żydowskiej rodziny.
  Cały jego sukces to ten,że wżenił się nie tylko bogato,ale i z wpływami na cały świat.
  Gdyby był człowiekiem honoru,to zapakowałby swoje”szmotki”,wziął po pachę żonkę i dzieci i
  wyjechał za granicę.

  Polubienie

 4. Masz chociaż drabine aby do nich dosiegnac , z czym do Zyda czy Niemca ?
  Dziadek zejdz z progu NIEMOCY na ziemie i tak jak Ziutek od Pil-sudskich powiadal : „kury wam szczac prowadzac !”

  Polubienie

 5. Bereciku weź poprawke i dopisz,ze tu nie tylko o ożenek chodzi ale o wszystkie dobra POLSKIE.
  Do tego dodaj plan – dla Radeczka prezydenturę „jewroregionu” ze stolica w Krakowie.

  Polubienie

 6. Z Konstytucją do żyda i niemca, bo to jest BICZ na lichwiarskich oprychów.
  Żadnemu żydowi, przechrzcie, czy niemcowi nie można ani ufać, a tym bardziej oferować jakiekolwiek stanowisko.

  Kury szczać prowadzać, to ty szczochu masz do tego odpowiednie kwalifikacje.

  Polubienie

 7. Mnie natomiast ubawiły słowa pani premier Kopacz:
  Kopacz o Sikorskim: nie będę tolerować tego rodzaju zachowania

  Pani premier, Sikorski to nie pani służący, nie minister w pani rządzie ani wiceminister. To jest druga osoba w państwie, dwa piętra wyżej od pani. Pani albo nie wie co mówi albo galopuje nie na tym koniu.

  Nie będę tolerować standardów, które spróbował zaprezentować pan marszałek Sikorski podczas dzisiejszej konferencji – powiedziała we wtorek premier Ewa Kopacz. Odniosła się w ten sposób do konferencji, na której marszałek Sejmu zamiast odpowiedzieć na pytania dziennikarzy dot. wypowiedzi dla portalu Politico, odesłał do wywiadu, jakiego udzielił jednemu z portali.

  W innym miejscu pani premier zapewniła, że ani ona ani poprzedni ani następny premier nie….

  Wróżka pani premier, czy całkowity odlot od rzeczywistości.
  Obecnie pozycja Tuska w partii jest taka jakby go nie było. Nie on będzie układał listy i ustawiał numery w przyszłych wyborach do sejmu i w związku z tym każdy z obecnych członków PO zastanawiać się będzie kto zostanie szefem partii i od kogo będzie to zależało. Pani Kopacz w starciu z Shetyną czy Sikorskim raczej szans może nie mieć .
  Ponadto gdzieś tam na świecie zapewne zastanawia się kilka osób czy przyszłym prezydentem Polski powinien zostać niemota, dobry wujek, czy raczej wojownik od wykańczania, wyrzynania watach
  Jeśli ten ostatni zostanie obdarzony poparciem to kolejnym premierem z pewnością nie będzie tak gorliwie i niebacznie strofująca go kobieta

  Polubione przez 1 osoba

 8. Loco się tak klocita ?
  Zyd,zydem zawse był,Niemiec to przecie rasowy rudzielec i z takim nie godoj !
  Polok chlop cy baba jak mo swoja a nie pomisana krew to druch i dobry clowiek.
  Winc co ?
  Cza wom się o cosik kucic ?
  Ni,nimo loco,tylko za klonice i po garbach lobcym ,jinny rady ni ma.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Coś dziwnego z tym „ni z gruszki ni z pietruszki” wystąpieniem Sikorskiego, opowiadającego o „planie Putina” rozbioru Ukrainy. (Taki plan to rzeczywiście nagłaśniał Żyrynowski, a Węgry i Rumunia — skądinąd członkowie NATO — bez żadnej żenady najzupełniej oficjalnie mówią, że w takim planie chętnie by uczestniczyły.)

  Czy nie chodzi o to, aby z Putina zrobić agresora, w stylu Hitlera, który w istocie „rozebrał” Czechsłowację, dajac „kąski” i Polsce i Węgrom?

  Doprawdy nie wiem o co tutaj chodzi, ale Kopacz mi się spodobała, że Sikorskiemu dokopała.

  Polubione przez 1 osoba

 10. I to w dodatku młodego marszalka spalonego sztabu szmulowego.
  Pani Kopacz ma wschodni wiatr w plecy jadac dzisiaj na „szmulo-szwabski sped”,juz zadziwia vetem na „posuniecia klimatyczne”.
  Wiecej dowiemy się w grudniu w mroznym popołudniu.

  Putin to dobry rozwiedczyk jak mawia jeden z dziennikarzy „obustronnych”.

  Polubione przez 1 osoba

 11. Nie upokarza się publicznie kogoś takiego jak Sikorski
  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

  – Powiedział Smolar, szef Fundacji Batorego.

  – Ewa Kopacz powinna przyzwyczaić się do tego, że obowiązuje ją konstytucja. Nawet gdyby nie chodziło o problem konstytucyjny, to nie upokarza się publicznie osoby, która odegrała wybitną rolę w polskiej polityce zagranicznej, nikogo się nie upokarza – powiedział Aleksander Smolar w Radiu ZET, komentując wypowiedź pani premier na temat Radosława Sikorskiego.

  Prezes Fundacji Batorego w porannej audycji Radia Zet ocenił, że pozycja Sikorskiego poważnie osłabła. – Nie jest rzeczą pewną czy zostanie na stanowisku. Może się okazać, że poziom destrukcji jego autorytetu posunął się tak daleko, że nie będzie mógł sprawować tego urzędu – mówił Smolar.

  Rozmówca Moniki Olejnik ocenił, że samo wycofanie się z publicznej wypowiedzi „jest poważną karą” – Można z dużym prawdopodobieństwem przypuścić, że to wynik rozmowy nie z Ewą Kopacz, tylko z Donaldem Tuskiem – stwierdził Smolar.

  Takie słowa padły, tylko w czasie innego spotkania

  Smolar podkreślił, że Grzegorz Schetyna i Radosław Sikorski nie mówili, że Putin nie wypowiedział słów o rozbiorze Ukrainy, ale że nie było spotkania Donalda Tuska z prezydentem Rosji w Moskwie w 2008 roku. – Z tego można wnioskować, że takie słowa padły, tylko że to było w czasie innego spotkania, przy innej okazji. Merytorycznie to niewiele zmienia – ocenił politolog.

  Smolar dodał, że podstawową kwestią jest ustalenie „dlaczego Sikorski to powiedział”. – Oczywiście można zwalać na jego temperament i zdarzały mu się wpadki, ale to jest bardzo poważna sprawa, która dotyczy rdzenia jego kompetencji. On stał się wybitnym europejskim politykiem w zakresie stosunków międzynarodowych – mówił.

  Putin to furiat

  Prezes Fundacji Batorego przypomniał dwie wypowiedzi Władimira Putina.- W związku z wojną w Czeczenii powiedział, że on ich „wszystkich w sedesie utopi”. To jest poziom tego faceta. Znów, posłużę się wulgaryzmem, ale to są słowa przytoczone przez prezydenta Sarkozy’ego, w rozmowie z którym Putin powiedział, że prezydenta Gruzji, Michaela Saakaszwili „za jaja powiesi”. Wiadomo, że podobne rzeczy mówił prezydentowi Obamie i w Bukareszcie – mówił Smolar.

  – Nie należy poważnie traktować wszystkiego, co mówi ten furiat. Tam widać momenty furii, braku kontroli i koszarowe wyobrażenie męskości – podsumował.
  http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/114242,nie-upokarza-sie-publicznie-kogos-takiego-jak-sikorski
  ———————————-
  W zasadzie podniósł się taki krzyk i takie aj waj jakby to Tusk i Sikorski proponowali Putinowi podział Ukrainy .
  Szkoda że Sikorski wymiękł, ale może taką przyjął taktykę, by odegrać się później, bo nie wierzę by był to facet, który się da tak babie besztać bezkarnie.
  Za kilka dni sprawa ucichnie i zobaczymy kto znowu się wychyli.
  Przy okazji sprawa podsłuchów Sowa & Przyjaciele znikła z nagłówków

  Rossija24 pokazała mapkę z której jakby wynikało atak na Donieck przez Ukrainę?

  Polubienie

 12. Rzucili się na Sikorskiego jak szczerbaty ma suchary.

  Rwetes jaki powstał wokół zdementowanej wypowiedzi Sikorskiego świadczy o tym że ludzie na poważnych stanowiskach w Polsce nie mają pojęcia o polityce. Kto kto miał zostać głównym europejskim politykiem nie rzuca słów na wiatr.

  Nie było dziełem przypadku to, że wywiad Sikorskiego ukazał się w Politico, że opublikowano go teraz i że znalazło się w nim to co się znalazło. Sikorski powiedział to o czym wszyscy od dawna wiedzieli a zdementował bo miało być zdementowane od początku. Dementowanie informacji jest faktycznie jej powtórzeniem. W ten sposób utrwala się przekaz.

  Zamiast jazgotać i snuć domysły jaki to kolejny przekręt w kraju pokrywa się przy pomocy Radka, warto się zastanowić kto i jakie korzyści z tego wydarzenia odnosi i komu tak naprawdę służy.

  Przy okazji wygłupili się tylko pani Premier i opozycja żądająca dymisji marszałka. Opozycja się wygłupia gwarantując pozostanie na stanowisku.Żaden rząd w Polsce nie zrobi przecież tego czego żąda opozycja. Wnioski o dymisję to polityczna donkiszoteria.

  Skoro już tak się w naszej polityce żartuje zażartuję i ja.

  Niedawno w innym kontekście napisałem że nie ma przypadków a są tylko znaki.

  Wypowiedzi pana Sikorskiego są w jakim sensie jeśli nie prorocze to na pewną dają znaki. Mówił tak : „Sojusz polsko-amerykański jest nic nie warty. Zrobiliśmy laskę Amerykanom”. I co się stało? Został strażnikiem laski w Sejmie.

  Jeśli więc teraz mówi o rozbiorze to do jakiegoś rozbierania dojdzie. Tyle tylko że nie Ukrainy. Kogo więc będą rozbierać? Polska ma w tym dość spore doświadczenie.

  Może trzeba jednak lepiej dać się zgwałcić w zagonie brukselki niż pozwolić się rozebrać Wołodi.

  Nie upokarza się publicznie kogoś takiego jak Sikorski, powiedział Aleksander Smolar radiu Zet. Całkowita prawda.

  Tak więc pozostaje pytanie komu i czemu służy zamieszanie. Bo czy słyszał ktoś o proteście strony rosyjskiej? Czy wezwano ambasadora Polski w Moskwie? Czy wypowiedział sie któryś bezpośrednio zaangazowany? Nie o to chodziło! Więc co jest grane?

  Wyjaśnianie podtekstu nie ma sensu. Ci którzy tego nie zrozumieli i tak nie pojmą o co chodzi. Natomiast tym co wiedzą, wyjaśniać nie trzeba. A reszta? Reszcie jest dobrze żyć w błogiej nieświadomości.
  http://nathanel.neon24.pl/post/114245,rzucili-sie-na-sikorskiego-jak-szczerbaty-ma-suchary
  ————————
  Tak wygląda, że żyjemy faktycznie w Republice Frajerów.
  Putin proponował nam Lwów(?) a my naskakujemy na Sikorskiego, że o tym wspomniał.

  Polubienie

 13. Były,byly przymiarki wcześniej jak podzielić Ukraine ale nie wyszlo,teraz ma wyjść ale trzeba poczekać ,bo za dużo ognia wszędzie.
  Teraz najważniejszy jest „skok na zamek prezydencki” !
  Watachy będą dalej dozynane.
  Jakim kto bron-kiem wojuje od bron-ka ginie.

  Prostaki i nieuki zapominają,ze kij ma dwa konce.
  Putin znowu pomoze.

  Poniatno ?

  Polubione przez 1 osoba

 14. Putin lepszy od Hitlera, Stalina, Reagana i Wojtyły do kupy wziętych!

  Zenek napisał:

  „Putin znowu pomoże”

  W istocie. Wybrałem tylko dwie opinie z zestawu kilkudziesięciu laudacji Władymira Putina wyrażonych przez najważniejszych rosyjskich miliarderów (Rotenberg, Jewtuszenkow, Berezowski, Prochorow, etc.), polityków (Mironow, Surkow, Matwijenko, Kadyrow, Miedwiediew, Niemcow, Czubajs, Jelcyn, Gorbaczow, etc.), dostojników cerkwi oraz artystów (patriarcha Kirył, reżyser Michałkow, Moisiejew, Kisielew i Sołowiew, czyli dyrektor i główny prowadzący spektakli TV Rossija, etc.)

  „Oczy amerykańskich żydowskich liderów otwarły się! Oni gorzeją! Oni nie wierzyli, że w Rosji jest taki człowiek – Władymir Putin! Rosja nigdy nie odnosiła się tak dobrze do Żydów jak dzisiaj!”

  Berl Łazar, główny rabin Rosji

  „Przeciwników kursu Putina już więcej nie ma, a jeśli są, to są ludzie psychicznie chorzy i ich trzeba odprawić do szpitala. Putin – wszędzie, Putin – wszystko, Putin – absolutny, Putin niezamieniany,”

  – Aleksander Dugin, lider Ruchu Euroazjatyckiego

  Patrz:
  Patrz: http://igpr.ru/liznuli_putina

  No i co, panie Tadeuszu, zgodnie z opinią Aleksandra Dugina nadajemy się do psychuszki, jak to celnie zauważył nasz kolega Paweł Ziemiński już dwa miesiące temu!

  Polubienie

 15. Lusmiolem się na to wase pisanie i muse cosik dodac.
  Mój dziadek powiadol (oj znol się lon na ruskich) :
  Ruski to jesce wieksy kacab niż pirsy lepsy jasiek z nasy wsi !
  Jak ruskie sly na Berlin i mioly w swych seregach takich prostych ludzi co to swiata po za swoja guberniom nie widzialy to spotkaly nasygo tate przy robocie w polu z widlamy jak gnuj rozczasywol na stajku w polu i ruskie (było to przy szosie od Lezajska ) pytaja tate :
  Ty rjebionka chturo to godzina ?
  Na co ociec wbil widly w ziemie popatrzyl na cien lod nich i pado – lokolo dwunasty je .
  Jeden z ruskich podbig do nigo i godo – dawaj czasy !
  No to lociec pokazuje na widły i mu tlumacy bierz se ich ,nie widzis skad i gdzie cien pado i pokazuje południe ?
  Takie to były i ponoc nadal sa te proste ludzie od ruskich,a te od ukraińskich jesce ciemniejse.
  Zas jezli o tym ich obecnym carze rozprawiocie ,znacy się Putinie to wom dodom,ze jak patrze na te jigo locy w gazetach to widze ,ze ta cholera sprytniejse mo te slipia niż zoltawy wylenioly lis co za moja chalupa casem na kury poluje i dopaść go nie mogę.
  Tak i Putina tak latwo nie dopadną zydy bo jak mondrzejse lodemnie mlodzioki we wsi godaja,ze Putin to już nie jednygo logrol nie tylko w jakiesik szachy cy warcaby ale nabrol taki praktyki od zydow co to do Lezajska przyjezdzaja kazdygo roku by się modlic u swoigo swintygo znacy się te pejsate (najmondrzejse z zydow jak godaly nase ludzie przedwojenne),taki praktyki ,ze zydami tymi z pozmienianymi nazwiskami narodowymi w całym swiecie,
  Putin daje sobie tyroz tako rade ,ze niektóre wieja przed nim jak diabel przed swincona woda !

  No i dobrze ze ten Putin jak nikt inny na wszyckich zydach się poznol,zeby taki jesce w Polsce się znolozl to by nie było lokupacji zydowski.
  Podaja,ze ta kobita co to teroz premierem została w Warszawie, jakosik jewa, mo ponoc „zacięcie na żydowskich chlopow” oby tak jesce na zydowkach się poznala,to może by mni tych salciow było w polskich skolach co to nase dziecki i wnuki psuja ponoc nakazując im się molestować jak to ucenie w gazetach pisa.

  Co do Sikorskigo ,to jaki lon sikorski,daleko mu do prawdziwygo Wladka jenerala.
  Troche się tam w tym Londynie ten mlodzik loswoil,ponoc za babe zydowke se wziol jak godaja we wsi ,nawet ponoc jakisik palac kolo Bydgoszczy kupil a ruskie mu swój motocyk z demobilu daly za cosik,wiec jest jaki jest i baby zydowki slucho.
  Jo mysle ze ruskie wiedza co robia i z zydamy sobie poradzą,moze i nawet chincyki mu pomoga ,bo na handlu z zydamy okrzeply.
  To tyle co wom chciolem swym rozumem napomknąć.

  Polubione przez 1 osoba

 16. Putin wspiera Sikorskiego i
  Putin przypomina

  – że Lwów był w przeszłości polskim miastem.

  j

  Dworzec we Lwowie

  b

  Pałac Potockich we Lwowie

  b

  Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie
  Prezydent Rosji Władymir Putin odnosząc się do treści wywiadu Radosława Sikorskiego przypomniał dziennikarzom, że Lwów był w przeszłości polskim miastem

  Władymir Putin pojawił się na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego w Soczi. Po spotkaniu dziennikarz „Financial Times” spytał rosyjskiego prezydenta o komentarz do wywiadu Radosława Sikorskiego dla magazynu „Politico”. Były polski minister spraw zagranicznych powiedział w nim, że Donaldowi Tuskowi zaproponowano w Moskwie udział w rozbiorze Ukrainy. Władymir Putin miał w czasie rozmowy z polskim premierem przywołać przynależność Lwowa do Polski. Radosław Sikorki wycofał się później ze słów wypowiedzianych w wywiadzie, a Donald Tusk zaprzeczył, by do takiej rozmowy doszło.

  Władymir Putin powiedział dziś, że nie zamierza podważać suwerenności Ukrainy, ale jego zdaniem proces jej państwowości był dość złożony. Jako argument podał uzyskanie części ziem węgierskich i polskich po II Wojsnie Światowej.

  – A Lwów to jakim był wcześniej miastem, jeśli nie polskim? Nie wiedział pan o tym? – pytał dziennikarza.

  Zdaniem prezydenta Rosji również wschodnie tereny przypadły Ukrainie w nietypowych okolicznościach. – Jeszcze na początku lat 20. XX wieku rejony Charkowa, Ługańska, Doniecka, Mikołajowa, Chersoniu czy Odessy miały być częścią Noworosji, czyli regionu należącego do Rosji, ze stolicą w Noworosyjsku. Związek Radziecki przekazał jednak te ziemie ukraińskiej części, by zwiększyć odsetek proletariatu na Ukrainie – mówił Putin.

  Podczas rozmowy z dziennikarzami zakwestionowana została również ukraińskość Krymu. Prezydent przypomniał, że półwysep najpierw trafił do Ukraińskiej Republice Radzieckiej z pogwałceniem sowieckiego prawa, a w latach 90. utracił wywalczoną autonomię.

  Źródło http://www.rp.pl/artykul/29,1151941-Wladymir-Putin-przypomina–ze-Lwow-byl-polskim-miastem.html

  Polubione przez 1 osoba

 17. Pewnie,ze Lwow był nie tylko polskim ale i zydowskim miastem z dobra uczelnia,podobnie jak KRAKOW.
  Będzie nadal ,jak się REZUNIE do końca wyrzna i więcej Zydow na Ukraine przybędzie .
  Już o to postara się stary z młodym Brzezinski,przeciez tam ich pempowina.
  Radeczek może prezydentem zostanie jak mu Zydzi pomoga dozynac watache.
  Pewnie wtedy palac w Lancucie sobie kupi.

  Polubione przez 1 osoba

 18. Szanowny Adminie.
  Dziękuję za tą garść informacji o Ukrainie i Lwowie.
  Zdaniem prezydenta Rosji również wschodnie tereny przypadły Ukrainie w nietypowych okolicznościach. – Jeszcze na początku lat 20. XX wieku rejony Charkowa, Ługańska, Doniecka, Mikołajowa, Chersoniu czy Odessy miały być częścią Noworosji, czyli regionu należącego do Rosji, ze stolicą w Noworosyjsku.

  Te sprawy zostawmy do rozwiązania ludziom tam mieszkającym. Oni najlepiej wiedzą co z sobą mają zrobić.

  Prezydenta Putina postrzegam jako obrońcę „SŁOWIAŃSZCZYZNY” – przed żydowstwem i tak trzymać.

  Do nas należy budować NOWĄ POLSKĘ bez lichwy i podatków w granicach jakie dziś MAMY i tyle.

  Polubienie

 19. Sikorski, Tusk, Putin, Ukraina, czyli politycy i dupki

  Każde państwo ma struktury zajmujące się studiami strategicznymi, gdzie wariantowo rozważa się rozwój sytuacji.

  W Rosji niewątpliwie takie studia są i to na wysokim poziomie.
  Jeśli więc doszło do inkryminowanej rozmowy między Putinem a Tuskiem to wynikało to z danych dostarczonych przez stosowną instytucję.
  Co można na tej podstawie wnioskować?
  Sądzę, że to, iż już wtedy było jasne, że Ukraina w tamtym kształcie nie ma racji bytu.
  Warto zauważyć, że to było już po „pomarańczowej rewolucji”, a zatem przewidywany „rozkład jazdy” zakładał zamieszki prowadzące do rozpadu obu części Ukrainy.

  Trzeba zaznaczyć, że propozycja Putina była bardzo perfidna, gdyż zakładało korzystne dla Rosji przyłączenie terenów wschodnich – rozwiniętych gospodarczo i znaczną częścią ludności ukierunowanej na Rosję, gdy Polsce zaproponowano biedną, niekompatybilną z resztą EU część zachodnią i to z nacjonalistycznie nastawioną ludnością z banderowskimi korzeniami.

  Czyli taki wariant rozwoju odpowiadał Rosji.
  Co zapewne zrobił Tusk milcząc intrygująco? W tempie podzielił się tą informacją z otoczeniem i równie szybko przekazał tę informację do EU i USA.
  Nastapiła bardzo szybka reakcja USA, które zainwestowały (jak podała p. Nuland) 5 mld $ w dzieło „wydarcia ” Ukrainy z łap Putina. Wykorzystano Polskę do szkolenia grup w zakresie sterowania tłumem, przygotowano zaplecze logistyczne i sposoby rekrutacji uczestników Majdanu. W sumie – akcja „się udała” i dokonano przewrotu.
  Proste i jasne ? Jak obręcz i d… murzyna.
  Tak naprawdę zrealizowano dokładnie sugestie rosyjskie. Rosja odzyskała Krym i wyraźnie widać, że powstanie Noworosja.
  Po prostu „podpuszczono” politycznych durniów omamem, że Ukraina będzie łatwym „łupem” gdyż wystarczy zneutralizować Rosję i zagarnąć kraj wchodzący w sferę zamieszek.
  Oceniono, że skoro Rosja składa propozycję Polsce – jest za słaba do samodzielnego działania.

  Część zachodnia Ukrainy – to „kukułcze jajo” podrzucone EU; wymaga ciągłego dofinansowywania wobec zapaści gospodarczej z jaką mamy do czynienia. Część zachodnia może jedynie zapewnić żywność której i tak jest w nadmiarze na kontynencie.
  W samej Ukrainie dojdzie zapewne do aktów terroru wobec społeczeństwa, co postawi UE w trudnej sytuacji moralnych wyborów. Można się liczyć z masową emigracją Ukraińców, co zdestabilizuje spokój społeczny Starej Europy; już teraz są przecież duże problemy z nowoprzyjętymi krajami.
  Jednym słowem totalna klęska UE i USA. Warto zaś przypomnieć rolę Kaczyńskiego i PiS-u, zarówno w części „majdaniarskiej”, jak i udziale w posiedzeniu RBN – próbach wciągnięcia Polski jako strony w konflikcie. W sumie postawa Tuska jak i zdystansowanie sie Kopacz – to jedynye rozsądne ukierunkowanie.

  Jak ocenić postępek Sikorskiego w tym kontekście?
  Nie wiem, jakie były powody tej enuncjacji jednak publiczne jej pojawienie się obnaża „klasę” polityków EU i USA – to banda durni i dzieciaków, którzy dali się wpuścić „w maliny”. Zatem – to nie tyle wstyd dla Sikorskiego, co całej tej „przedszkolnej” klasie politycznej.
  A sam Sikorski?
  Wcale źle, z punktu widzenia Polski, nie wypada. Obnaża bowiem głupotę „dużych misiów” a tym samym wskazuje, że Polska powinna bardziej sama dbać o swoje interesy. Wniosek Kaczyńskiego o odwołanie Sikorskiego – tego dokładnie dowodzi i wskazuje rolę Prezesa i jego powiązania.
  Krzysztof Wojtas z Neon24
  ===================

  Ten sposób rozumowania i wyjaśnienie postępku R. Sikorskiego wydaje mi się najbardziej logiczny i najbliższy prawdy.
  Co do Putina
  Taka zagrywka jednak nie była zagrywką ani fer play ani nadmiernie skuteczną,
  mnóstwo ofiar, no i utrata większej części Ukrainy. Mógł ją mieć całą, dostał jedynie skrawek i jednocześnie dał pożywkę nacjonalistom i banderowcom
  ====================================
  Jestem przekonany, że spotkanie było i propozycja padła.

  Co to oznacza?
  Że Rosja ma dobry instytut studiów strategicznych, gdzie przeanalizowano możliwości rozwoju sytuacji na Ukrainie – i wypadło, że państwo w tym kształcie się nie utrzyma.
  Korzystne dla Rosji to odebranie Krymu i oddzielenie części wschodniej i zachodniej.
  Jak to zrobić, aby nie narazić się na szykany?

  Właśnie taką propozycją dla Polski. Polska – to nie jest poważny partner do takich rozmów. Sugestia to wskazanie, że z Ukrainą trzeba coś zrobić ale sama Rosja „boi się”, albo czuje się za słaba.

  Tak to Zachód odczytał, bo Tusk „w podskokach” zreferował sprawę UE i USA.
  I ci durnie dali się wciągnąć w tę grę licząc na słabość Rosji i łatwe korzyści z przejęcia Ukrainy.

  Dostali po łapach. Rosja realizuje 100% swych zamiarów, a Zachód ma kolejną klęskę i „kukułcze jajo” w postaci banderowskiej części zachodniej Ukrainy. A banderowcy lubią „rezać”, ale pracy to raczej nie.
  A łapę wyciągają.
  Dojdzie do sporej emigracji „ostrzelanych” banderowców na zachód, co może zdestabilizować spokój społeczny.

  Żartem. Jedynie, gdyby wykorzystano Ukraińców do czystek etnicznych we Francji (na Arabach), czy w Niemczech (na Turkach) – to sytuację może udałoby się wykorzystać dla Europy.
  Ale takiego scenariusza to żaden zachodni polityk nie wymyśli.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas

  Polubione przez 1 osoba

 20. Tej sprawy nie powinno się zbywać jakimiś teoryjkami.

  Jest faktem, że Putin mówi o polskim Lwowie. Ukraina się rozpadnie.
  W moim przekonaniu stan obecny jest nie do utrzymania. Każdy POLSKI polityk na rosyjskie propozycje powinien wysunąć postulat powrotu do Traktatu Ryskiego, którego zawarcie kosztowało wiele polskiej krwi, tak jak i jego obrona. To kwestia powinności i ciągłości prawno-politycznej państwa.

  Zwłaszcza, że i tak nie ma innego wyjścia.

  Kraje bałtyckie są nie do obrony. Litwa może albo w całości włączyć się do państwa polskiego, albo będziemy w stanie obronić tylko Wileńszczyznę(…)

  Mając Wileńszczyznę, lub Litwę i Kresy południowo wschodnie, pozostanie nam do uregulowania jeszcze tylko kwestia granicy z Białorusią. Łukaszenka zawczasu ostrzega Rosję, że będzie żądał Smoleńska itd, zapewne jako rekompensaty.

  Wszystko wskazuje na to, że tworzy się nowy ład w Europie Środkowej i politycy o tym dyskutują za kulisami.

  W naszej części Europy nie pasuje nic innego niż powrót do Traktatu Ryskiego. Jeśli nas nie wyślizgają. Nie pora na dąsy czy wybrzydzanie. Granica ryska się należy i już. Przyłączenie naszych kresów do sowietów było niezgodne z prawem.

  A jeśli za kordonem jest dziadostwo, tym lepiej. Mniej kapitału będzie potrzebne do ogarnięcia tych ziem.

  I proszę nie straszyć banderyzmem. Zatwardziali naziści pojadą na białe niedżwiedzie , czy w jakieś podobne okolice i problem się rozwiąże.:)))

  LordConqueror z Non 24

  =============================
  Banderowców bym się nie obawiał. To w większości młodzi ludzie, oni szybko daliby się wypchnąć na zachód na zmywak w Londynie.
  ==============================

  LordConqueror
  Bez sensu.
  Idea Cywilizacji Polskiej polega na tym, że kraje ościenne będą chciały się do nas przyłączać, a nie na zasadzie ekspansji.

  Puki zaś taka idea nie jest powszechna w świadomości – nie należy się angażować.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas

  Jakiej ekspansji???

  Odkąd to odzyskanie swego jest ekspansją?

  Jeżeli po każdym zaborze będziemy bierni i będziemy czekać aż inni się przyłączą, to może się okazać, że terytorium polskie będzie stanowiło w końcu kilka powiatów wokół Krakowa.

  Właśnie my mamy prawo moralne rozprawić się surowo z banderyzmem.

  W wypowiedzi Putina dla Klubu Wałdajskiego jest tylko jeden haczyk. Słowo ”w zamian” odnośnie do Kresów Wschodnich i Ziem Odzyskanych. Nie wiem w jakiej mierze umyślnie użyte, w sensie kombinacji rosyjsko-niemieckiej, a na ile wtrynione w tłumaczeniu.

  Poza tym wszystko gra i koliduje.:)))

  LordConqueror

  Polubione przez 1 osoba

 21. Tak Sikorski zagral zgodnie z podpowiedzia szmuli ale co ugral ?
  Jeszcze zobaczycie.
  Wyczuly to szwaby i dokonaly pewnych ruchow na swej szachownicy .
  Wech dobry maja tez Anglicy,funt dobrze się trzyma,dolar zwyżkuje.

  Co na to p.Styrna „znający się na grze” ,sam „grając na ….” ?

  Polubienie

 22. Jaka to liga z która wybiegles na boisko ?

  Przypomnij sobie jak silna była LPR ,Samoobrona i zobacz co z ich „kapitanami” zrobiono !
  Mecenas był sprytniejszy (prawnik) ostal się przy zyciu i ma się dobrze ,zas obszarnik mimo 300 ha i fotela wicepremiera „wzial się i powiesil”.

  Wiec ty biedaku z czym i do kogo/czego ?
  Lemingi zawsze będą lemingami ,osly zawsze uparte i nawet beczec nie potrafią tylko kosmiczne dzwieki z siebie wydobywają !!!

  Oto Polska wlasnie .
  Każdy sobie RZEPE SKROBIE !!!

  Polubienie

 23. A pewno,ze nie tylko się okaze ale i trwac będzie „JE..NIE – POLSKI” a durne barany i owce silne w beczeniu z doprawionymi rogami będą zaganiane na rozne pastwiska !

  Polubienie

 24. Tu o przepowiednie nie chodzi i wcale nie dajemy WIZJI,DZWIEKU i PISMA ale
  nawołujemy do ZEJSCIA ZE ZLEJ DROGI ZYCIA – TAK SWIECKIEJ jak i RELIGIJNEJ !

  Zrozum to KAZDY ,który potrafi skorzystać z własnego a nie medialnego rozumu .

  Czy czytasz,sluchasz,ogladasz DWIE STRONY BARYKADY i POTRAFISZ LOGICZNIE MYSLEC ?
  Potrafisz choćby zauwazyc – komu i jak sluza IDEOLOGIE,USTROJE a nawet SWIATOPOGLAD i RELIGIE ????????????

  Wiec teraz usiadz z rodzina,znajomymymi,kolegami (nigdy z wrogami) PRZYJACIOLMI (masz takich ?) i USTALCIE KTO JEST KTO i JAKI MA W TYM INTERES ABY CIE BALAMUCIC i OGLUPIAC DO POTEGI ??? !!!

  Czy wiesz,ze nawet ksiądz za pienaidze się modli i czyni posługi/usługi ?
  Czy wiesz,ze handlowiec czyni to aby aby na tym zarobić ?
  Czy wiesz,ze prawnik robi wszystko aby NA PRAWIE ZARABIAC ?
  Czy wiesz,ze BANKIER TO NAJWIEKSZY WYZYSKIWACZ ?

  Mamy dalej lopata klasc CI do glowy ,ze to WSZYSTKO SLUZY ZYDOM iONI na tym OPARLI SWA POTEGE iciagle powiekszaja ???

  Wiec ZAPAMIETAJ :
  TO ZYDZI DLA SIEBIE TAK URZADZAJA SWIAT ,
  zas NIE-ZYDZI SA DLA NICH SLUGAMI !!!
  Malo tego – SA ICH NIEWOLNIKAMI !!!
  CZAS ABY TO NIEWOLNICTWO WSPOLCZESNE ZNIESC ,nie tylko w obu Amerykach ale i
  NA CALYM SWIECIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubione przez 1 osoba

 25. To dlaczego ignorujecie NASZ – NOWEJ POLSKI bez lichwy i podatków – POMYSŁ???
  Dlaczego nie angażujecie się jako BUDOWNICZOWIE NOWEJ POLSKI???
  To w końcu o co wam chodzi? Czy o to, by tylko tego króliczka gonić, ale go NIE ZŁAPAĆ???

  Polubienie

 26. Husarzu33 nie denerwuj się i nie galopuj ,bo kon pod toba padnie !

  Jeżeli już „masz obycie z nami” (znasz nas,chyba,ze nie uważnie czytasz nasze posty) to wiedz,ze my nie w Polsce działamy tylko w USA i nasz działania już maja swoja wymierność.
  Polska za nami „się zamknela” (raz emigrant =zawsze emigrant) ,dziś emigrant wracający z tułaczki już nie ma wspólnego jezyka nawet ze swymi najbliższymi (brat brata ,siostra siostrę nie rozumie) ,tak WAM WYPRANO MOZGI mowa,pismem i SLEPA WIARA we wszystko o czym wam bajdurzą media ,także Kosciol ,bo to ich a nie Wasz interes.

  Prosimy tak ciebie jak i innych czytajcie z uwaga nasze APELE i PRZESTROGI ,my już nic nie możemy wam więcej pomoc ,bo rozumow waszych już nie naladujemy żadna energia gdy „baterie ich” sa jednorazowego użytku.
  Natomiast młodzi maja baterie wielokrotnego ladowania i wystarczy podlaczyc je pod ladowarke i CHLONA ENERGIE BYTU !!!
  Dziadki i babcie już się rozladowaly ,teraz czeka ich tylko „utylizacja”.

  Bedac przy temacie o „Zagrywce Sikorskiego…” wlasnie zwracamy się szczególnie do ludzi nie we wieku emerytalnym ale do tych w produkcyjnym.
  Dziadek z babcia mogą sobie poklepać to czy tam to – nic juz NIE ZBUDUJA – SIL NIE MAJA !

  Zrozumiales ?

  Polubienie

 27. ZROZUMIAŁEM, ale TY NIE ZROZUMIAŁEŚ o co u nas idzie GRA. A GRA IDZIE O ŻYCIE.
  NIE JEST PRAWDĄ, że sami młodzi coś poradzą, ani sami starzy nic też nie poradzą, ale RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO. I tu jesteś w błędzie ubliżając starym.

  Polubienie

 28. Gzie ci stary ubliżamy ?
  My cie nawet wspieramy ,bo jak widzimy nawet nikt w Polsce do tej pory cie nie popiera choćby na portalach, w tym TWOIM !
  Po drugie – czy ty uważasz lenistwo i tumiwisizm u autentycznych LENI gdy się im to wytknie za ubliżanie ?
  Ta dziadku ,tu jeszcze winna pojsc w ruch twoja laga jeżeli się nia podpierasz , a jak jeszcze masz sily to KLONICA i ZIMNA WODA NA LENIOW !!!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s