Rosja z Putinem. Na drodze do katastrofy ?


Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!

fot. IVV Rodion Malinowski (ros. Родион Яковлевич Малиновский)

Bezwzględność ataków na Federację Rosyjską jest zatrważająca, skala napaści kosztuje praktycznie jedną czwartą posiadanych zasobów, to co przeżywa Rosja od końca Olimpiady w Sochi, to niewypowiedziana wojna gospodarcza mająca na celu pozbawienie tego kraju zasobów umożliwiających swobodne formułowanie swojej narodowej polityki i jej realizację.

Najpierw podpalono Ukrainę, obalając legalny i demokratyczny rząd, haniebnie przepędzając własnego prezydenta, następnie wywołano wojnę domową, w której celem stali się ludzie mówiący po rosyjsku. W totalnym szaleństwie, jakiego byliśmy świadkami – prowokacji wobec Federacji Rosyjskiej nie było końca, a hipokryzja państw zachodnich wobec realiów geopolitycznych w regionie (casus kocowa) jest po prostu bezgraniczna. Doszło nie tylko do międzynarodowej izolacji Rosji, ale także do jej stygmatyzacji i wykluczenia z tych procesów globalizacji, które przynoszą korzyści jej gospodarce. Oczywiście nie za darmo, Rosjanie muszą za wszystko płacić, a tutaj się okazuje, że nie mają mniej środków, ponieważ Zachód redefiniował wzajemne warunki gospodarczej koegzystencji.

Sytuacja tak naprawdę jest przerażająca, ponieważ coś, co się wydawało do wczoraj niemożliwe – dzisiaj jest faktem. Wróg dosłownie stoi u bram, na ziemi Świętej Rusi i ma się świetnie – karmiony nienawistną i wrogą rusofobiczną ideologią podsycaną osobistą nienawiścią do przywódcy Rosji. To jest niesamowite, ponieważ konflikt udało się zrealizować na trzech płaszczyznach – mentalnej w percepcji zwykłych ludzi, politycznej, gdzie Rosja dzisiaj oznacza wszystko, czego nie chcemy i kulturowej – na Ukrainie pali się rosyjskie książki w bibliotekach! Tego dramatu nie da się nawet komentować, to jest wielkie nieszczęście i czas wielkiego smutku dla wszystkich Słowian i narodów z nimi zjednoczonych. Ponieważ to się nawet Hitlerowi nie udało, owszem faszyzm niemiecki zaraził umysły części Ukraińców, jednakże skala i poświęcenie ukraińskich bohaterów, którzy w szeregach Armii Czerwonej walczyli z czarną zarazą zmazała prawie wszystkie winy narodu ukraińskiego wobec cywilizacji ludzkiej! Dzisiaj niestety jest na odwrót, na Ukrainie Hitler zwyciężył, Lenin nie ma już siły, żeby ustać na swoich pomnikach – zabrakło zastępczej ideologii zdolnej do zjednoczenia Narodu, to znaczy ta ideologia jest, ale ona przychodzi z Moskwy i nazywa się na roboczo „przywrócenie godności”, być może, dlatego tak przyśpieszono działania, zanim to, co dobre miało szansę zwyciężyć?

Dla wszystkich jest oczywistym, że to, z czym mamy dzisiaj do czynienia na Ukrainie, to jedynie preludium do triumfalnego pochodu na Moskwę! Ten pochód zaczynali teutońscy rycerze, kontynuowali magnaci Rzeczpospolitej, potem prawie udało się Napoleonowi a zwiadowcy wojsk Hitlera widzieli Kreml w szkłach swoich lornetek. Co będzie dalej – zobaczymy! Jednakże nie spodziewajmy się banalnej wojny, to już nie są metody, jakimi posługiwałby się Zachód wobec termonuklearnego mocarstwa! Wręcz przeciwnie, sytuacja będzie wyprowadzona w taki sposób, żeby Rosjanie musieli prosić Zachód o pomoc i wsparcie. Dzień przebudzenia smoka na Wschodzie jest bliski, podobnie nie z przypadku dzieją się teraz rzeczy na południu. Rosja od zawsze musiała działać w okrążeniu, kwestią równowagi jej potęgi i słabości jej przeciwników jest siła tego stalowego uścisku. Presja z jaką mamy do czynienia dzisiaj, jest nieporównywalna nawet z realiami Zimnej Wojny, ponieważ wówczas ZSRR był niezależnym systemem gospodarczym, a dzisiaj na tym polega wielkie kłamstwo Zachodu, że wykorzystał otworzenie się Rosji na globalizację – jako broń przeciwko niej samej.

Właśnie, dlatego Rosja nie ma wyboru, od pewnego momentu będzie musiała się bronić, a najlepszą obroną jest – ATAK. To tylko kwestia czasu, aż Rosja zostanie sprowokowana do użycia siły, zapalnych ognisk nie brakuje. W krajach bałtyckich Rosjanie są obywatelami drugiej lub nieoznaczonej kolejności. Sytuacja w Naddniestrzu robi się nieprzyjemna. Wschód Ukrainy płonie, niejasny jest status ludności rosyjskojęzycznej na Ukrainie. Kaukaz to osobny problem, tam wojna się tli. Do tego dochodzą wyzwania w Azji Środkowej, gdzie byłe republiki radzieckie nie są w stanie stworzyć efektywnych struktur państwowych, a ludność rosyjska często napotyka na bariery niespotykane w dotychczasowym współistnieniu.

Oczywiście potem, wszystkiemu znowu będzie winna Rosja, taki jej los, w naszym współistnieniu, Bizancjum także było wszystkiemu winne…

http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26862

———————————

No i to jest jakby podsumowanie. Czy tego chciał Putin?

——————————-

Na 11. sesji plenarnej międzynarodowego klubu dyskusyjnego „Wałdaj” w Soczi 24.10.2014 prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił znamienne przemówienie. Oto jego główne tezy i stwierdzenia:

Zachód ciągle walczy z rezultatami swojej polityki, płacąc za nią wysoką cenę:

Niekiedy odnosi się wrażenie, że nasi partnerzy i przyjaciele ciągle walczą z rezultatami własnej polityki. Rzucają wszystkie siły na usunięcie ryzyka, które sami stwarzają, płacąc za to coraz wyższą cenę”.

 USA nie poradziły sobie z jednobiegunowym światem, teraz próbują stworzyć coś na podobieństwo ‚systemu quasi-dwubiegunowego’: „Świat jednobiegunowy okazał się niekomfortowy, zbyt ciężki i trudny do zarządzania przez tak zwanego samozwańczego lidera… Stąd wynikają dzisiejsze próby odtworzenia już na nowym etapie historycznym pewnego rodzaju świata quasi-dwubiegunowego, systemu quasi-dwubiegunowego jako wygodnego modelu kierowania, w tym przypadku amerykańskiego przywództwa”

 „Pretensje do wyjątkowości nieuchronnie wywołają opór i reakcję w odpowiedzi, i w konsekwencji spowodują odwrotny efekt. Takie próby nie tylko są coraz bardziej sprzeczne z rzeczywistością, ale kolidują z różnorodnością świata. Podobne kroki nieuchronnie będą wywoływać opór, reakcję w odpowiedzi i przyniosą całkiem odwrotny efekt”.

 „Nie ma znaczenia, kto w amerykańskiej propagandzie zajmie miejsce Związku Radzieckiego jako głównego oponenta – Iran jako kraj, dążący do technologii jądrowych, Chiny jako pierwsza gospodarka świata, czy Rosja jako supermocarstwo nuklearne”. Stąd próby „wprowadzenia linii podziału, stworzenia koalicji w myśl zasady nie „za”, tylko „przeciwko” komukolwiek, ponownego stworzenia obrazu wroga, jak to było w czasach zimnej wojny. I otrzymania prawa do takiego przywództwa, lub jeśli wolicie – do dyktatu”.

 „Wspólne projekty gospodarcze, wzajemne inwestycje obiektywnie zbliżają kraje, pomagają w amortyzacji bieżących problemów w stosunkach międzypaństwowych. Jednak obecnie globalna wspólnota biznesowa znajduje się pod bezprecedensową presją ze strony zachodnich rządów”

O jakim biznesie, o jakiej celowości gospodarczej może być mowa, gdy pojawia się hasło „Ojczyzna w niebezpieczeństwie, wolny świat w niebezpieczeństwie, demokracja w niebezpieczeństwie”.

 „Uważałem i nadal uważam, że upolitycznione sankcje wobec Rosji były błędem, który szkodzi wszystkim”. Stosunki między Rosją i Zachodem pogorszyły się w związku z sytuacją na Ukrainie. Pod koniec lipca UE i USA od punktowych sankcji w odniesieniu do poszczególnych osób fizycznych i spółek przeszła do sankcji wobec całych sektorów rosyjskiej gospodarki. W odpowiedzi Rosja ograniczyła na rok import żywności z krajów, które wprowadziły wobec niej ograniczenia, w tym wobec całej UE. Jednocześnie organizowane są dostawy produktów objętych embargiem z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Biorąc pod uwagę napiętą sytuację na świecie, nie można wykluczyć rezygnacji ze wszystkich zasad w stosunkach międzynarodowych. Jest to w pełni prawdopodobne: „Co nas czeka, jeśli zamiast życia niezgodnego z zasadami, które są może surowe i niewygodne, wybierzemy życie w ogóle bez jakichkolwiek reguł? A przecież taki scenariusz jest w pełni realny, nie można tego wykluczyć, biorąc pod uwagę napiętą sytuację na świecie”.

Terroryści sprzedają ropę naftową po okazyjnych cenach i ci, którzy ją kupują i odsprzedają, finansują terroryzm:Co się tyczy finansowego wspierania (terroryzmu), to dzisiaj są to nie tylko dochody ze sprzedaży narkotyków, których produkcja, nawiasem mówiąc, w okresie pobytu sił międzynarodowych w Afganistanie zwiększyła się nie o jakieś procenty, a kilkukrotnie i wszyscy o tym wiedzą. Ale wsparcie finansowe pochodzi też ze sprzedaży ropy naftowej”. Wydobycie tej ropy ma miejsce na terytoriach kontrolowanych przez terrorystów: „Sprzedają ją oni po niskich cenach, wydobywają i transportują. I ktoś kupuje tę ropę i ją odsprzedaje nie myśląc, że finansuje w ten sposób terrorystów, którzy wcześniej czy później mogą wejść na ich terytorium. Przyjdą, aby siać śmierć w ich krajach” .

 Zdolności bojowe Państwa Islamskiego można wytłumaczyć tym, że do bojowników przyłączyli się byli aktywiści irackiej partii BAAS. „Skąd biorą się nowi rekruci? W Iraku w wyniku obalenia Saddama Husajna zostały zniszczone instytucje państwowe, w tym armia. Wówczas mówiliśmy: uważajcie, wypędziliście tych ludzi na ulice, co będą robić, nie zapominajcie, że należeli oni do kierownictwa dość dużego państwa w regionie. W co ich zamieniacie? (…) I co się stało? Dziesiątki tysięcy żołnierzy i oficerów, byłych aktywistów partii BAAS, których wyrzucono na ulice, obecnie uzupełniło szeregi bojowników. Być może w tym kryje się zdolność bojowa ISIL. Działają bardzo skutecznie, z wojskowego punktu widzenia to profesjonaliści”.

 Rosja nie odwraca się od partnerów biznesowych w Europie, lecz nieuwzględnianie wzrastającej roli Wschodu jest krótkowzroczne: „Dzisiaj słychać oświadczenia, że Rosja rzekomo odwraca się od Europy – być może podczas dyskusji to też powiedziano – szuka innych partnerów, przede wszystkim w Azji. Chcę powiedzieć, że to nieprawda. Nasza aktywna polityka w regionie Azji i Pacyfiku rozpoczęła się nie dzisiaj i nie w związku z sankcjami, a już kilka lat temu. Jak wiele krajów, w tych zachodnich, wychodziliśmy z tego, że Wschód zajmuje coraz większe miejsce w świecie, w gospodarce i polityce. Nie można nie brać tego pod uwagę. Jeszcze raz chcę podkreślić, że wszyscy to robią, my też będziemy, tym bardziej, że nasze znaczne terytorium znajduje się w Azji. Dlaczego nie mielibyśmy korzystać ze swoich przewag. Byłoby to krótkowzroczne”.

 Autorzy teorii „zarządzanego chaosu” i kolorowych rewolucji nie wiedzą już, co robić, ponieważ sytuacja wymyka się im spod kontroli: „Nasi koledzy w swoim czasie próbowali jakoś zarządzać tymi procesami, wykorzystywać konflikty regionalne, konstruować kolorowe rewolucje we własnym interesie. Jednak dżin wyleciał z butelki, i co z nim robić nie wiedzą chyba nawet sami autorzy teorii zarządzanego chaosu. W ich szeregach widać niepewność”.

Rosja domaga się kontynuowania rozmów w sprawie redukcji arsenałów jądrowych, jest gotowa na najbardziej poważną rozmowę bez podwójnych standardów:Domagamy się kontynuowania rozmów. Nie tylko jesteśmy za tym, ale domagamy się dalszych rozmów w sprawie zmniejszenia arsenałów jądrowych. Im mniej jest broni nuklearnej na świecie, tym lepiej. Jesteśmy gotowi do najpoważniejszej konkretnej rozmowy w kwestii rozbrojenia jądrowego, bez podwójnych standardów”.

 Zachód jeśli nawet nie popierał, to przymykał oczy na inwazję międzynarodowych terrorystów na Rosję i Azję Środkową. Tymczasem jednostronny dyktat i narzucanie swoich szablonów przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego: „Zamiast rozwiązania konfliktów następuje ich eskalacja. Zamiast suwerennych, stabilnych państw mamy rosnącą przestrzeń chaosu. (…) Zachodnia ingerencja postawiła Libię na skraju upadku. To państwo stało się poligonem dla terrorystów”.

 USA, wprowadzając sankcje gospodarcze wobec Rosji podważają zaufanie inwestorów do inwestycji w amerykańską walutę i papiery wartościowe: „Tymczasem dobrobyt USA w dużym stopniu zależy od zaufania inwestorów, zagranicznych posiadaczy dolarów i amerykańskich papierów wartościowych. Zaufanie wyraźnie jest podważane. Oznaki rozczarowania owocami globalizacji są widoczne w wielu krajach (…) Obecnie coraz więcej państw podejmuje próby odejścia od uzależnienia dolarowego, stworzenia alternatywnych systemów finansowych, obliczeniowych i walut rezerwowych. Moim zdaniem, nasi amerykańscy przyjaciele podcinają gałąź, na której siedzą. Nie można mieszać polityki z gospodarką, ale obecnie ma to miejsce”.

 Gracze światowi mogą przywrócić skuteczność systemu międzynarodowych instytucji, jeśli istnieje ku temu dobra wola: „Jestem przekonany, że przy dobrej woli możemy odtworzyć skuteczność systemu instytucji międzynarodowych i regionalnych. Nie trzeba tu niczego budować od zera… Tym bardziej, że stworzone po II wojnie światowej instytucje są wystarczająco uniwersalne i mogą zostać wypełnione w bardziej nowoczesną treść, adekwatną do bieżącej sytuacji”.

 Wydaje się, że „zwycięzcy” zimnej wojny postanowili przystosować cały świat pod siebie. Tymczasem nie trzeba było niszczyć tego mechanizmu „kontroli i równowagi”, który w poprzednich dziesięcioleciach był z trudnością tworzony i rodził się w bólach. Trzeba było przeprowadzić rozsądną rekonstrukcję i adaptować się do nowych realiów systemu stosunków międzynarodowych.

Jednak USA, które ogłosiły się zwycięzcami zimnej wojny, kierując się, jak sądzę, pewnością siebie, pomyślały, że nie ma po prostu takiej potrzeby”.

 Sankcje podważają podstawy światowego handlu, zasady WTO, zasadę nienaruszalności własności prywatnej i osłabiają liberalny model globalizacji.

Poprzez sankcje starają się nas pchnąć ku samoizolacji, ale my nie zamierzamy zamykać się na świat”. Putin podkreślił, że Rosja nie czuje się urażona w obliczu sankcji gospodarczych, które są motywowane politycznie, i nie zamierza prosić Zachodu o pobłażliwość. Wzmocnienie współpracy Rosji z partnerami z państw azjatyckich, nie świadczy o tym, że Rosja odwraca się od Europy.

 Wprowadzone przeciw Rosji sankcje przeszkadzają Rosji i mają na celu jej izolację oraz, w konsekwencji, doprowadzenie do jej zacofania, jednak świat radykalnie się zmienił: „Sankcje oczywiście nam przeszkadzają. Poprzez nie podejmowane są próby zaszkodzenia nam i zablokowania naszego rozwoju oraz popchnięcia nas do samoizolacji w polityce, gospodarce i kulturze, czyli do zacofania. Jednak świat, chcę to podkreślić, już o tym mówiłem i powtarzam, świat radykalnie się zmienił”.

 Prawdopodobieństwo całej serii poważnych konfliktów z udziałem dużych państw gwałtownie wzrosło: „Już dzisiaj gwałtownie wzrosło prawdopodobieństwo całej serii poważnych konfliktów, jeśli nie z bezpośrednim, to z pośrednim udziałem dużych państw. Czynnikiem ryzyka stają się przy tym nie tylko tradycyjne międzypaństwowe sprzeczności, ale i brak wewnętrznej stabilności poszczególnych państw”. Putin zaznaczył, że dotyczy to szczególnie tych krajów, które leżą na styku interesów geopolitycznych dużych państw lub na granicy kulturowo-historycznych, gospodarczych i cywilizacyjnych lądów.„Ukraina jest jednym z przykładów takiego rodzaju konfliktów, mających wpływ na ogólnoświatowy podział sił i myślę, że nie jest to ostatni taki konflikt”.

 Prezydent Rosji Władimir Putin liczy, że stosunki rosyjsko-ukraińskie unormują się, ponieważ jest to nieuniknione: „Mam wielką nadzieję na normalizację stosunków rosyjsko-ukraińskich i na ich rozwój”. Wydaje mi się to nieuniknione,

 Priorytetem Rosji jest usprawnienie instytucji demokracji i otwartej gospodarki. Rosja aktywnie pracuje z partnerami z Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, Szanghajskiej Organizacji Współpracy, BRICS i innymi: „Ten program ma na celu rozwinięcie stosunków między państwami, a nie doprowadzenie do podziału”.

 Rosja nie próbuje odbudowywać imperium, nie narusza suwerenności swoich sąsiadów i nie domaga się wyjątkowego miejsca w świecie: „Szanując interesy innych chcemy po prostu tego, aby i nasze interesy były uwzględniane”.

 Próby użycia siły w celu rozwiązania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy zapędzą ją tylko w ślepy zaułek. Dopiero po zakończeniu wojny można będzie mówić o wznowieniu dialogu między Kijowem i Donbasem. Rosja opowiada się za pełnym przestrzeganiem mińskich porozumień przez wszystkie strony – zarówno przez siły samoobrony, jak i siły rządowe.

Putin zaznaczył, że niechęć Kijowa do rozwiązania konfliktu drogą negocjacji jest jednym z kluczowych problemów.

 Putin oświadczył, że nigdy nie podawał wątpliwość suwerenności Ukrainy. „Jeśli chodzi o mój stosunek do Ukrainy jako suwerennego państwa, to nigdy nie kwestionowałem tego faktu, że Ukraina jest nowoczesnym, pełnoprawnym i suwerennym europejskim państwem. Inna sprawa, że historia formowania się Ukrainy w jej dzisiejszych granicach jest dość skomplikowanym procesem”. Prezydent Rosji przypomniał, że nazwa Noworosja jest historyczna, dlatego, że był to w istocie region z centrum w Noworosyjsku.

—————————

A potem, już po wszystkim, Putin się rozpłakał.

Reklamy

83 uwagi do wpisu “Rosja z Putinem. Na drodze do katastrofy ?

 1. Bez przesady w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ powstała antydolarowa,co prawda egzotyczna,ale koalicja rosyjsko-chińska. Do konfliktu zbrojnego prze pieniądz zadłużony.Służy temu zdolność do przewrotności od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który ten rasizm zintensyfikował w ramach militaryzacji handlu wojną i pokojem na Ukrainie.

  Polubienie

 2. Bzdety i marzenia scietych glow szmuli,szwabow i ich mieszancow banderowcow ,przy poklasku resztek bolszewikow .
  Lzemedia do tego jeszcze puscily „sensacje” – „Putin chory na raka trzustki i zostały mu trzy lata zycia (portal wp.pl).

  Sraczka globalna w pełni !
  Czy w Olsztynie tez ?

  Polubienie

 3. Inne sensacje glownych sciekow medialnych :”W Warszawie terroryści podkladaja bomby !”

  Cos „nierządy” szykują przed wyborami samorzadow..

  Tak po prawdzie to przypominamy o przyspieszonej zimie przy uzyciu broni klimatycznej.
  Szykowac się .

  Polubienie

 4. I jeszcze jedno. W przytoczonym powyżej skrócie przemówienia na spotkaniu „Klubu Waldai” (takiego „Klubu Bildberga” dla ubogich?) nie zauważyłem następującego fragmentu z wystąpienia mego ulubionego „prezia” putany-Putina:

  The West if not supported, at least closed its eyes, and, I would say, gave information, political and financial support to international terrorists’ invasion of Russia (we have not forgotten this) and the Central Asian region’s countries. Only after horrific terrorist attacks were committed on US soil itself did the United States wake up to the common threat of terrorism. Let me remind you that we were the first country to support the American people back then, the first to react as friends and partners to the terrible tragedy of September 11.

  Wytłuszczone zdanie po polsku brzmi;

  Pozwolę sobie przypomnieć, że byliśmy wtedy pierwszym krajem który poparł naród amerykański (po zburzeniu 3 wieży WTC nr. 1, 2, i 7 za pomocą tylko dwóch samolotów), pierwszym, który zareagował jako przyjaciel i partner w sytuacji tej strasznej tragedii 11 września 2001 roku”.

  Jak zareagowała wtedy Rosja, już pod prezydenturą Władymira Putina?

  Zezwoliła by Amerykanie umieścili swe bazy wypadowe na Afganistan — które to państwo, beż jakichkolwiek dowodów, skarżono o zorganizowanie lotniczego napadu na WTC i Pentagon — w byłych republikach ZSRR, w Kirgizji i Uzbekistanie. To „pełzające” okrążenie Rosji bazami USA stało się możliwe dzieki osobistemu wsparciu tergo projektu przez Putina. (Podobnie zresztą jak „amerykanizacja” dzisiejszej Ukrainy.) Te „tymczasowe” bazy tam tkwią do dzisiaj, będąc ośrodkami dynamicznymi amerykańskiej subwersji przeciw Rosji. No i w sytuacji gdy rząd Pakistanu odmówił Amerykanom, dwa lata temu, wydania zezwolenia na transport sprzetu US Army opuszczającej Afganistan, to rząd w Moskwie natychmiast udostępnił dla tego celu rosyjskie koleje żelazne. W Ulianowsku Amerykanie nawet wytargowali zorganizowanie swej bazy przrzutowej. Która zapewne będzie tam istnieć do Świata Końca.

  A teraz nasza putana płacze, że mu przyjaciele za Oceanu koło d… robią. No, ale Rosja to nie Pakistan, ma się gest i odmówić „przyjaciołom zza Oceanu” możliwości przemarszu (przepraszam, przejazdu, czasy się zmieniły) US Army przez pół Rosji nie jest w stanie…

  Polubione przez 1 osoba

 5. Dziś żydo-media podały, że Putin ma raka czustki. To poważna choroba.
  Czasy się zmieniają. Rosja pod władzą Putina też.
  Okrążenie bazami Rosji o niczym nie świadczy. Liczy się NARÓD, który może zrobić wszystko jeśli tylko zechce. NOWA POLSKA bez lichwy i podatków także MA szanse POWSTAĆ Z KOLAN przed światową sitwą finansową – JEŚLI TYLKO ZECHCE TEGO NARÓD POLSKI.

  Polubienie

 6. Tylko, że Putin nie płacze z powodu okrążania Rosji bazami USA.
  Płacze, bo go Amerykanie już nie będą poklepywać po plecach, że dawne dobre czasy kiedy Bush zapraszał na ranczo minęły, że już go nie nauczą kolejnej amerykańskiej piosenki, że go Times Magazin nie umieści na okładce.
  Putin powiedział (we have not forgotten this) – nie zapomnimy tego.
  No cóż ale Putinku, ale wspomnienia ci pozostaną….na otarcie łez
  A gdy już będziesz gotów ukradkiem, jak Janukowycz, wyjechać w nieznanym kierunku, to zaśpiewaj nam
  ,,Nie płacz kiedy odjadę” na pożegnanie. Będzie nam ciebie brateńko żal

  Polubione przez 1 osoba

 7. Nie zapominajcie ,ze Putin to tez człowiek a nie skala,na której szmule chcą zbudować tym razem IMPERIUM SWIATOWE ze swoja dominacja nad wszystkim i nad każdym !

  Zobaczcie co się dzieje ze „skala piotrowa” (Watykan) ile pedalstwa i masonow tam doszło do glosu i rządzenia a następnie rozlalo się na caly swiat .
  Jak im się teraz ta skala kruszy .

  Podobnie jest z „czerwona skala bolszewicka” ,jak ona nie tylko po ZSRR na jej terenach skruszala ale także „wśród wiernych Polsce” (patrz portal WPS podzielony ),jak czerwoni się zmieniają ,jak wachaja gdzie jest i jaka kasa !

  Popatrzcie na szwabow do kogo i po co się przymilają RUDZIELCE i parszywa szarancza,jak zachowali się gdy ich do W-wy „zaprosili donaldy” celem robienia zadym na demonstracjach (lali po mordach i kopali każdego kto im podszedł pod rece i nogi).

  Wreszcie spojrzcie na NARODOWCOW „polskich”, szczególnie młodych KIM SA i CO CZYNIA – jest to już nastepna szykowana mloda kadra do przyszłej władzy szmulo-szwabsko-bolszewickiej na na nowy WZOR GLOBALNY -NWO (zwroccie uwagę na tych pięknych i zdolnych oraz ich poplecznikow !).

  Amen
  (dla naiwnych i głupich)

  Dla madrych – Rozkaz !
  do walki do obrony i przetrwanie

  Polubienie

 8. Moc w NARODZIE ?
  Którym ?
  Zydowskim,amerykanskim,niemieckim,rosyjskim ,innym ???

  W Polskim na razie nie widzimy ale za to ped do zabaw,alkoholu,grillowania,imprez i innych uciech !

  Malo tego,zadzumieni zyja w przekonaniu,ze „BOG DAL DZIEN ,DA i POZYWIENIE !”.
  Na dodatek zapewnienie samego siebie „jakos to będzie” i jak będzie bida to się pojdzie do zyda”.

  Ocknijcie się ludzie i ty „husarzu33” !
  To prosba i czas na rozum .

  Polubienie

 9. Rosja w najbliższym tygodniu wyśle do Donbasu do trzech tysięcy ton pomocy humanitarnej – poinformował wiceszef MSN Rosji Władimir Stiepanow.

  Według niego, pomoc będzie dostarczana zarówno transportem samochodowym, jak i lotniczym. Trzy statki powietrzne dostarczą we wtorek ładunki do Rostowu nad Donem, gdzie zostaną załadowane do samochodów.
  Na ładunek humanitarny składają się produkty, leki i materiały budowlane, aby „szybko przygotować się do zimy” – podkreślił Stiepanow.
  Kolumna składająca się ze 100 ciężarówek już wyruszyła z podmoskiewskiego Nogińska do Donbasu. Według wstępnych informacji, jutro konwój humanitarny przybędzie na granicę z Ukrainą.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_28/Rosja-wysle-na-Ukraine-do-3-tys-ton-pomocy-humanitarnej-9162/
  ======================
  A czy nie byłoby bliżej wysłać z Rostowa nad Donem zamiast z Moskwy?

  Polubienie

 10. „Husarzu33” zastanawiales się nad skladem NARODU POLSKIEGO ?
  Przeciez Zyd urodzony w Polsce to tez Polak – prawda ?
  Zyd zrodzony w Polsce z matki zydowki mającej obywatelstwo polskie i z ojca Polaka (lub odwrotnie) ,to przeciez tez zaliczany jest do narodu polskiego .
  Ilu to już Polska ma obywateli polskich obcego ,nie polskiego pochodzenia ?
  Ile Polsce przybywa każdego dnia nowych „polskich polakow” ?
  Pzreciez już nawet w Sejmie RP mamy obywateli afrykańskiego pochodzenia a ile mamy AfrykanoPolakow w Polsce lub z innych narodowsci i kontynentow obywateli polskich zasiadaajcych we wldzach/samorządach ?
  Dokonaj spisu powszechnego i policz ile w Polsce jest prawdziwych POLAKOW ,tak samo jak można dokonać badan/ analizy ile w obecnym pieczywie jest czystej zdrowej maki a w miesie wody .
  I oglos to na swoim portalu lub innym gdy wlasciciel portalu na to pozwoli.
  Przekonasz się ile jest jeszcze w POLSCE POLSKIEJ KRWI !

  Będzie to obraz ,który możesz nazwac „OTO POLSKA WLASNIE „.
  Daj tym MIESZANCOM kilka egzemplarzy swej Konstytucji i zobaczysz czy im będzie odpowiadać i za czym zaglosuja na referendum z twej inicjatywy jako POLAKA.

  Czy już się rozumiemy ?
  Jeżeli tak, to chociaż staraj się dotrzeć osobiście (nie przez internet) choćby do jednego miliona Polakow i tu tez mozesz być zaskoczony ich obecna postawa „patriotyczna” !

  Musisz zacząć lepic „nowe figurki z plasteliny politycznej),te co zastales już krusza się.

  Polubienie

 11. Będzie to obraz ,który możesz nazwac „OTO POLSKA WLASNIE „.
  Daj tym MIESZANCOM kilka egzemplarzy swej Konstytucji i zobaczysz czy im będzie odpowiadać i za czym zaglosuja na referendum z twej inicjatywy jako POLAKA.

  Dlaczego ja mam rozdawać moje dzieło za darmo? To TY kup u mnie konstytucję i rozdawaj.

  Najpierw mnie okradli – a teraz złodziejom mam rozdawać? Śmiechu warte.

  Figurki z plasteliny sam sobie lep i rozdawaj.

  Ostatecznie nie jest ważne czy ktoś jest żydem, czy gojem. Ważne czy jest pasożytem, czy nie.
  Za antysemityzm i pasożytnictwo są odpowiedzialni tylko ci, którzy uprawiają lichwiarskie pasożytnictwo.
  Istnieje także pasożytnictwo polityczno-medialne, ale to osobna sprawa.
  Gdyby pasożytnictwo lichwiarskie umarło, to by też umarło pasożytnictwo polityczno-medialne.

  Polubienie

 12. Niczym naciśniesz na spust (tu na „klikni”) pomysl do kogo strzelasz – to jedno.

  Drugie – naucz się odrozniac Zyda od goja i zagladnij do Talmudu – TO BARDZO WAZNE !

  Trzecie poczytaj cos więcej o PASO-ZYDACH .

  Czwarte – nie bądź raptus
  .
  Piate – niczym napisales Konstytucje nie myslales czy uda się ja wprowadzić w zycie ,zresztą czy ja wogole sprzedasz „jako ksiazke”.

  Lichwe należy zwalczać zaczynając od siebie,wystarczy nie isc do wspolczesnego banku,wszystkie sa w rekach SZMULI ,SZWABOW i ich MIESZANCOW ROZNEJ NARODOWSCI i JEZYKA .

  Pojmiesz w końcu ?

  Polubienie

 13. Lichwe należy zwalczać zaczynając od siebie,wystarczy nie isc do wspolczesnego banku,wszystkie sa w rekach SZMULI ,SZWABOW i ich MIESZANCOW ROZNEJ NARODOWSCI i JEZYKA .

  Pojmiesz w końcu ?

  Jesteś popaprańcem APA, bo piszesz bzdury. Nie można nie iść do banku po pieniądze, bo gdyby ludzie nie pożyczali, to pienieniędzy by na rynku nie było. Dlatego że wszystkie pieniądze na rynku są długiem wobec systemu bankowego. Pieniądze na rynku są tylko dlatego, że istnieje majątek na który bankier może przyjąć zastaw klienta. Właściwie, to klient (zdolność kredytowa) sam sobie wypłaca kredyt. Bankier – monopolista – jedynie produkuje fałszywe pieniądze, które klient czyści poprzez pracę, która powtórnie wchodzi do obrotu rynkowego.

  Tego lichwiarskiego pasożytnictwa NIE DA SIĘ POJĄĆ zwykłym rozumem, tak jak trudno uwierzyć, że bankier tworzy pieniądze z NICZEGO, co jest FAKTEM niezaprzeczalnym, udowodnionym przez samych bankierów.
  Co bankierom nie przeszkadza, by kłamać, że depozyt im pozwala pożyczać innym.

  Jest akurat odwrotnie: „TO KREDYT TWORZY DEPOZYT a nie odwrotnie” – Francois de Siebenthal – były szwajcarski bankier. Wywiad jest w internecie.

  Polubienie

 14. Rosja pozostanie w izolacji do momentu, aż nie nauczy się szanować suwerenność innych narodów. I nauczyć ją takiego szacunku może tylko silny zachodni sojusz. W związku z tym NATO powinno być gotowe do użycia siły militarnej. Takie oświadczenia padły z ust szefów Sojuszu Północnoatlantyckiego – Stoltenberga i Vershbowa.

  Jednocześnie obaj w co drugim zdaniu podkreślali, że nie chcą zimnej wojny. Przeczące sobie wypowiedzi sekretarza generalnego NATO oraz jego zastępcy zapewniły analitykom pracę.
  Sekretarz generalny Jens Stoltenberg, który niedawno objął swoje stanowisko, wystąpił w Niemieckiej Fundacji Marshalla w Brukseli. Według niego, NATO nie szuka konfrontacji z Rosją, i nikt 25 lat po upadku muru berlińskiego nie chce nowej zimnej wojny. Ponadto, jeśli wierzyć słowom Stoltenberga, sojusz jest spragniony współpracy z Rosją. Jednak Moskwa nie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom NATO. W związku z tym sojusz będzie musiał wzmocnić swoją obecność w Europie Wschodniej, „nie wysyłając tam znacznych sił wojskowych”. To, według sekretarza generalnego, będzie służyło „wzmocnieniu kolektywnej obrony państw NATO” – co zupełnie „nie koliduje z rozwojem stosunków z Rosją”.
  Zastępca sekretarza generalnego NATO Aleksander Vershbow przemawiał z Seulu, z forum na rzecz wzmocnienia pokoju. Uważa on, że „swoimi lekkomyślnymi działaniami przeciwko Ukrainie i zastraszaniem swoich sąsiadów Rosja zboczyła z drogi współpracy, wybierając w to miejsce opór i agresję”. A celem NATO jest „zachęcenie Moskwy do odpowiedzialnego postępowania”, oświadczył Vershbow. Do czasu, aż to się nie stanie, Rosja powinna wiedzieć, że pozostanie w izolacji.
  W obu wystąpieniach niemal każde kolejne zdanie stało w sprzeczności do poprzedniego. Mniej więcej zbliżone do prawdy są słowa Vershbowa o tym, że celem NATO jest wywarcie wpływu na Rosję. O tym, że sojusz w rzeczywistości zamienia się w antyrosyjski blok, mówił niedawno rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.
  Zamiast tego, aby zrobić z Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) normalną organizację, która rzeczywiście zapewniałaby bezpieczeństwo wszystkim, nasi zachodni koledzy zdecydowali się na drogę bezmyślnego i nieograniczonego rozszerzenia NATO. Wyraźnie informując nas, że prawne gwarancje bezpieczeństwa mogą uzyskać tylko ci, którzy wstąpią do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Odrzucono naszą propozycję zawarcia umowy o bezpieczeństwie, która dawałaby taką możliwość wszystkim państwom – zarówno członkom NATO, jak i członkom Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), a także państwom neutralnym.
  Sojusz w ostatnich latach naruszył jeśli nie wszystkie, to dużą część umów ze stroną rosyjską. W szczególności rozszerzał się na Wschód, chociaż obiecał Moskwie tego nie robić. Teraz informując o braku chęci do konfrontacji, natychmiast deklaruje jakieś prawa na Ukrainie, zauważa ekspert Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych Siergiej Michajłow.
  Zrozumiałe jest, że to zestaw zwrotów dyplomatycznych – o tym, że NATO nie dąży do konfrontacji z Rosją. W tym samym przemówieniu jeszcze bardziej sprzeczne jest stwierdzenie, że NATO nadal będzie wspierało euroatlantycki wybór Ukrainy i nie pozwoli Rosji zmienić bieg wydarzeń. Ostatecznie NATO ma prawo na terytorium krajów – swoich własnych członków – przemieszczać w jakiś sposób wojska. Jednak otwarte deklarowanie, że będzie angażować Ukrainę i przekształcać ją w nowy przyczółek, jest jawną konfrontacją.
  Zachód stara się pokazać, że aktywność NATO jest podyktowana zagrożeniem pochodzącym jakimś sposobem ze strony Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie. Jednak w rzeczywistości wszystkie plany zostały opracowane jeszcze przed przewrotem w Kijowie i podane do wiadomości na wrześniowym szczycie w Walii, jest przekonany kierownik Centrum Badań Obronnych Grigorij Tiszczenko.
  Przyczyną był rzekomy kryzys na Ukrainie. Jednak te środki były przygotowane wcześniej. Przewiduje się utworzenie wspólnej grupy operacyjnej o podwyższonej gotowości w liczebności około 5 tysięcy osób. Zostanie ona rozlokowana w krajach bałtyckich. W tym planie znajduje się utworzenie wspólnych sił ekspedycyjnych zdolnych do prowadzenia szerokiej gamy operacji – liczebność grupy wynosi około 10 tysięcy osób. Planowane jest wzmocnienie sił morskich NATO, tworzenie nowych baz wojskowych.
  Należy zauważyć, że Stoltenberg objął urząd nie tak dawno temu – być może dlatego wypowiada się dość wymijająco.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_29/NATO-Rosja-konfrontacja-bez-konfrontacji-2984/
  ———————————-
  NATO wiele gada ale i działa, Rosja jedynie gada.
  I to jest zasadnicza różnica w polityce stron.
  Ostatnio Rosja chyba przez pomyłkę zadeklarowała, że uzna wybory w Republice Donieckiej, o ile pod naciskiem NATO i z tej deklaracji szybciutko się wycofa

  Polubienie

 15. Eeej ty z „nowej polski” , nie czepiaj się tramwaju bo na pysk upadniesz !
  Nie pisz bredni jak zrogowacial ci rozum,
  Ty zyd czy popier….ny goj starego chowu ?
  Kto cie w takich bredniach wyszkolil – szwajcar ???

  Polubienie

 16. Eeej ty z „nowej polski” , nie czepiaj się tramwaju bo na pysk upadniesz !
  Nie pisz bredni jak zrogowacial ci rozum,
  Ty zyd czy popier….ny goj starego chowu ?
  Kto cie w takich bredniach wyszkolil – szwajcar ???

  TAK – SZWAJCAR MNIE WYSZKOLIŁ. A na pysk to ty upadniesz „Zenku”.
  Książki Henryka Pająka mam i jego osobiście znam.

  Polubienie

 17. Komentarz Opolczyka:
  „Putin poparł wtedy ‚naród amerykański’, a nie władze USraela. Wtedy – w 2001 r. był na początku drogi odbudowy potęgi Rosji i potrzebował spokoju, a nie starcia z agentem żydo-banksterów Bushem.”

  Polubienie

 18. Oburzenie „wladcow swiata” !
  Szwecja jako już 135 kraj UZNAJE ISTNIE PANSTWA PALESTYNSKIEGO MAJACEGO WLASNE TERYTORIUM ,NAROD i PRAWO DO ISTNIENIA !!!

  Rolzlega się dziś w mediach AJ WAJ ,jak można do tego dopuszczać .

  Co na to rzady w Polsce,co na to Polacy ?
  Przy glosowoaniu w ONZ nabrali wody w usta i wstrzymali się od glosu !

  Może tak Putin Palestynczykom pomoze lub Chinczycy ???

  Polubienie

 19. Rosja to regionalne mocarstwo mające swoje mocne strony, ale również ograniczenia. Jeżeli USA najpotężniejsze państwo świata nie radzi sobie z zacofanym Afganistanem, to dlaczego Rosja miałaby pchać się na Ukrainę? Jak na każdym portalu to i na wiernipolsce roi się od „szpeców”, z których każdy jeden to alfa i omega z dziedzin wszelakich mogacy bez trudu zasiąść w fotelu prezydenta Rosji, i za pomocą prywatnego laptopa oraz wszechwiedzącego wujka google podejmować same trafne decyzje ostrzeliwując USA głowicami nuklearnymi w przerwach między oglądaniem kolejnych odcinków serii „Dlaczego ja”. Wkroczenie Rosjan na Ukrainę to właśnie marzenie wszystkich podżegaczy wojennych tego świata – początek kolejnej wojny światowej, wymazanie długów USA i „nowy początek” tego państwa z czystym kontem. Czas gra na niekorzyść tego kraju i każdy normalny, nieskundlony polityk o tym wie. Nawet forumowy „rejtan” APA zdaje się to ogarniać. Co z Tobą Adm? Od immanentnego rozumu świata logicznego myślenia wymagać raczej nie można, ale Ciebie chyba na to stać? Druga opcja, że za taką negatywną propagandą stoi po prostu zła wola i wyrachowanie, jesli tak, to o nic już nie będę pytał.
  Nie podobało mi się nadużywanie przez panów Ziemińskiego i Kosiura sformułowań typu żydo władza, żydo media, żydo gazeta, żydo miś koala, ale co do polityki Rosji zawsze stali twardo na ziemi i byli odporni na medialne ogłupianie i kłamstwa szerzone min. w internecie. Admowi życzę tego samego.

  pozdrav

  Polubienie

 20. A ty kto jak nie „omega ziemianska” (nie mylic z Zieminskim,bo ten z BOLSZEWIA krok w krok) ?
  Luki bywaja w rozumie szczególnie po wychlaniu paru browarow strutych aluminium i eliksirem z Izraela !
  Wal się facio !
  Może cos w końcu ulozy ci się w mózgownicy.

  Polubienie

 21. Tylko ROSJA – słowiański kraj – jest jedynym w świecie MŁOTEM na lichwiarskie PASOŻYTNICTWO.
  Drugim potencjalnym MŁOTEM jest NOWA POLSKA jako KONSTYTUANTA w Internecie.

  Polubienie

 22. LuK
  Oj przyjacielu, w kilku sprawach nie mogę się z tobą zgodzić. Z tym podżeganiem do wojny chociażby.
  Bo widzisz Amerykanów bynajmniej nie trzeba podżegać, a gdzie się nie ruszą to mają wojnę.
  Ale nie tacy oni głupi by się zmierzyć z Rosją w otwartej wojnie, więc tą wojnę, bo jednak wojnę, prowadzą w miarę możliwości innymi metodami i cudzymi rękoma.
  I tumanią wszem i wobec, że jak Rosja stanie jednoznacznie i twardo w obronie Rosjan tych zamieszkałych na wschodzie Ukrainy, to będzie trzecia wojna światowa.
  Ja jednak jestem przekonany, że ci co rządzą zachodnim światem i mają całe jego bogactwo w swych sejfach na żadną ostrą konfrontację i wymianę atomowych ciosów z Rosją za Boga i za Chiny Ludowe nigdy, przenigdy się nie zdecydują. Są na to po prostu za mądrzy by w najmniejszy nawet sposób ryzykować własną skóra.
  I każdy myślący logicznie człowiek winien to wiedzieć.
  Gadanie o podżeganiu, o III wojnie jak się Rosja wychyli, to nic innego jak powtarzanie tego co wciska światu niejaki Henry Kisinger, Z. Brzeziński i kilku innych tego sortu ekspertów i doradców z dep. Stanu USA
  Oni właśnie dokładnie to nam wciskają a niektórzy w to wierzą i dalej gniotą tą prawdę objawioną aż do znudzenia.
  LuK wierzysz, że o Kijów Jaceniuka, Poroszenki i banderowców Rockefeler z Rodszyldem dadzą się zbombardować broną A? Lub że cokolwiek w takim temacie zaryzykują?
  Ja nie wierzę.
  Ale wszędzie tam gdzie mogą położyć swoje łapska jedynie strasząc i podpuszczając innych to robią to bez krępacji

  Polubione przez 1 osoba

 23. Niech Putin dalej prowadzi taką politykę, a zaczną mu wmawiać, że jak nie podzieli się Syberią to będzie wojna. Jak nie dokona ,,transformacji „na wzór Polski sektora gazowego i roponośnego to będzie wojna.
  Jak nie odda swoich głowić atomowych i bron i chemicznej to skończy jak Saddam Husajn i Kadafi.
  Jak nie przyzna się, że sfałszował ostatnie wybory prezydenckie w których wcale nie wygrał, to będzie wojna. A już Krym ….za Krym musi poddać się do trybunału w Hadze gdzie go osądzą za Krym i za zestrzelenie Boeinga
  No a my to mamy się zbroić, bo Rosja na nas napadnie tak jak napadła na Ukrainę
  Na szczęście nasz prezydent właśnie podpisał ,,nową strategię” o czym było w wieczornych wiadomościach
  I tak możemy się obawiać, że jak amerykańcy zażądają by Rosja wycofała się z Krymu i z Syberii to Rosja w odwecie zakaże eksportu na swoje terytoria polskiego szczypiorku na wiosnę, a Ukraina zgłosi się że weźmie ten szczypiorek za darmo razem z Przemyślem i Radomiem

  Polubione przez 1 osoba

 24. Przechodzisz w skrajność, nie uwzględniasz obecnych realiów, a niemal wszystkie wskaźniki ekonomiczne, demograficzne i kulturowe pokazują jasno, że USA się kończą, a ostatnią deską ratunku dla nich jest właśnie wojna. Oni stawiają wszystko na jedną kartę, bo tylko to im pozostało. No ale ok, nie musisz podzielać moich poglądów, może lepiej jak przeczytasz sobie ostatnią książkę Brzezińskiego, z której niemal na każdej stronie wyziewa pesymizm, a autor dwoi się i troi by w dziecinnie absurdalnych „argumentach” podkreślać wartość i pozycję swojego kraju.

  Zenek – idź się utop, ofermo.

  Polubione przez 1 osoba

 25. No nasz „Luk” – jak widzę swym „umyslem immanentnym” (czyli „bogiem, który we mnie tkwi bardziej niż ja sam w sobie” (św. Augustyn, skądinąd niezły hipokryta w swych „Wyznaniach”) znowu się popisuje swą (nie immanentną, ale nabytą) IGNORANCJĄ czyli chrześcijańskim UMIŁOWANIEM NIE-WIEDZY. Tak jakby się chciał wpisać — dokładniej wlizać — w fawory tzw. PANA PROSTYTUTÓW ZASTĘPÓW.

  Dlaczego?

  LuK tytułem tak zwanej „myśli kaznodziejskiej” napisał:

  ,i>Wkroczenie Rosjan na Ukrainę to właśnie marzenie wszystkich podżegaczy wojennych tego świata – początek kolejnej wojny światowej, wymazanie długów USA i „nowy początek” tego państwa z czystym kontem. Czas gra na niekorzyść tego kraju i każdy normalny, nieskundlony polityk o tym wie. Nawet forumowy „rejtan” APA zdaje się to ogarniać. Co z Tobą Adm? Od immanentnego rozumu świata logicznego myślenia wymagać raczej nie można,

  Otóż nie zarzucam Luk’owi że nie myśli (bo myśli), tylko to, że wnioskuje z bardzo ograniczonego zestawu faktów. Przecież „Wkroczenia Rosjan na Ukrainę” jesteśmy już świadkami od ponad pół roku, od momentu zajęcia przez Rosję Krymu (to, wg. mnie był błąd strategiczny, należało Krym uznać jak państwo pod opieką Rosji, co zostawiało otwarte drzwi do kontynuowania antybanderowsko-antyamerykańskiej rebelii na całej zadnieprzańskiej Ukrainie – i to z dość pokaźnymi środkami militarnymi, pozostawionymi przez Ukrów na Krymie (łącznie z prawie całym garnizonem wojskowym tamże, który przeszedł na stronę Krymskiej Republiki) – praktycznie dało by się to załatwić krótko i bez większej pomocy z Rosji (no ropa była konieczna). Ale nie tylko Waszyngtonowi ale także Kremlowi, samodzielna Noworossija musiała być bardzo w niesmak — dość maja problemów z Białorusią.

  No ale się stało, co się stało i obecnie jesteśmy świadkami INTENSYWNEJ DERUSYFIKACJI I DESOWIETYZACJI głównej części Ukrainy: świadectwem są nie tylko zwalone pomniki Lenina w Charkowie i innych miastach zajętych przez Ukrów, ale także marsze pod ukraińskimi flagami w Charkowie i w Odessie. W marcu w tych wielkich miastach powiewały na budynkach rządowych flagi głównie rosyjskie, ale to się skończyło, bez dostępu do rosyjskiej telewizji ukro-amerykańska propaganda robi tam swoje. Ukraina systematycznie zamienia się w amerykańską kolonię, powiązanie z Rosja przemysły zostają systematycznie wycięte, tak zresztą jak zrobiono to w Polsce przed blisko ćwierćwieczem, itd. I to wszystko się dzieje dzięki osobiście Putinowi, który w grudniu 2004 odmówił pomocy Kuczmie, w zdławieniu „pomarańczowej rewolucji” i poparł wtedy „amerykańskiegio” Juszczenką przeciw „słowiańskiemu” Janukowiczowi — to samo zresztą powtórzył z poparciem dla Watzmana/Poroszenki w lutym-marcu br. przeciw temuż samemu Janukowiczowi. A teraz się moja ukochana Putana żali, że „naród amerykański” robi mu koło d…. Jakby nie czytał „planu hustońskiego” (przytaczanego na tym portalu), że władzę w Rosji należy po kilkunastu latach zmienić na „bardziej świeżą”, czyli bardziej uległą ZBIOROWEMU ROZUMOWI RAKA ŚWIATA z główną siedzibą w Waszyngtonie (a pobocznymi GŁOWAMI MAFII PANA ZASTĘPÓW w londyńskim City oraz w Watykanie,gdzie pospiesznie wymieniono papieża na bardziej „świeżego”).

  Niezbyt to wszystko estetycznie wygląda, gdy zobaczyłem (w TV) jak Zacharczenko (z niem. Zuckerman) składa przysięgę na wierność DRL z ręką na Biblii, to przypomniał mi się podobny cyrk w Wierchownej Radzie Ukrainy na początku 2005 gdy z ręką na Biblii składał przysięgę Juszczenko: ta wyjątkowo podła KSIĘGA BEZROZUMU LUDZKOŚCI do niczego dobrego nigdy nie doprowadziła, nie bez przyczyny ostatni jej, całkowicie już „psychodeliczny” rozdział, nosi nazwę APOKALIPSA.

  A tak przy okazji. Na jakim „haju” pracują czołowi amerykańscy dyplomaci, niech świadczy fakt, że kilka dni temu John Kerry publicznie stwierdził, że sukcesy ISIS, czyli Państwa Islamskiego miedzy Syrią i (resztką) Iraku, to WYNIK GLOBALNEGO OCIEPLENIA, które OCIPIENIEM GLOBALNYM oczywiście winno być nazwanym — to ku uwadze przyszłych prac naukowych PB, który nie tak dawno swą kompetentną „razwiedką666” próbował me nazwisko rozreklamować.

  Polubione przez 1 osoba

 26. Mafia oligarchiczna, która przejęła władzę po majdanie to zombi podtrzymywany sztucznie przy życiu przez amerykańskie dotacje. Może rzeczywiście taki „układ” osiągać sukcesy na samym początku, ale są to jedynie drobne potyczki, które nie zmienią wyniku wojny. Najlepszym przykładem był właśnie Juszczenko, który początkowo bardzo antyrosyjski, później został zmuszony do pragmatycznego i racjonalnego podejścia do Rosji. Geopolityka zrobiła wówczas swoje i zrobi to ponownie z obecnymi władzami w Kijowie. Ukraina nie może w dłuższej perspektywie czasowej stać się „amerykańską kolonią”, bo temu zaprzecza geopolityka. To tak jakby z nosorożca próbowano zrobić jakąś gender żyrafę. Coś takiego nie może przetrwać, bo jest nienaturalne.

  Polubione przez 1 osoba

 27. Jak na Ukrainie się mówi „samostojatielna”, to oczywiście to oznacza, że komuś podlegać Ukraina by chciała: w 1940 „samostojatielni” umawiali się w Krakowie z Niemcami, jak to bedą „samostojać”, od Sanu aż po Kubań, wtedy przy wsparciu luf Wermachtu. A w 60+ lat później podobną umowę „samostojatielni” zawarli z Rządem USA, planując rozmieszczenie na terytorium Ukrainy jednostek US Army. (Przypominam, w lecie 2006 aż 70 kontenerów z wyposażeniem dla „tymczasowej” bazy USA wyładowano w Fedosiji na Krymie; wtedy jednak Amerykańców z Krymu przepędziły rozjuszone ukraińsko-rosyjskie baby pod przywództwem Natalii Witrenko z Postępowej Socjalistycznej Partii Ukrainy).

  Także Kraków zachowuje swą historyczną pozycję miasta nadgranicznego, gdzie „samostojatielni” umawiają się z kolejnym, perspektywicznym kolonizatorem Ukrainy. Cytuje ze swego tekstu „Co nam przygotowywują słowiańscy bracia zza Sanu”: (http://markglogg.eu/?p=755 ):

  „Otóż dokładnie na miesiąc przed odmową w Wilnie (w listopadzie 2013) podpisania traktatu stowarzyszeniowego z UE przez prezydenta Janukowycza, obecny premier Ukrainy Arsen Jaceniuk był w Krakowie, gdzie najwyraźniej zapadły decyzje nt. reakcji „Zachodu” na przewidywaną odmowę rządu Ukrainy stowarzyszenia z „Europą” (a następnie i z NATO). Cytuję za agencją UNN: KIJÓW. 27 października. UNN. 26-27 października … przywódca frakcji “Batkiwszczyna” Arsenij Jaceniuk weźmie udział w 37. Europejskim spotkaniu Komisji Trójstronnej w Krakowie. „

  Z tą ambitną ukraińska „samostojatielnością” to bowiem trochę tak, jak z polskim portalem pod nazwą „suwerenna”: już na jego stronie głównej mamy obrazek pod czyim patronatem Polska chciała by swą suwerenność kultywować. Ta praktyka „zasłaniania słowami czynów” zresztą wywodzi się z Pisma Świętego, na którego kartach święty Paweł otwartym tekstem zapewnia, iż PRAWDZIWA WOLNOŚĆ POLEGA NA PODDAŃSTWIE.

  I podobnie ma się sprawa z najświętszymi dla ludzi SŁOWAMI, które ukrywają rzeczywistość dokładnie odwrotną: w naznaczontch biiblijną lumpenkulturą Stanach Zjednoczonych to przecież nie przez przypadek słowo „święty” od lat jest w slangu synonimem słowa „gangster”. I nie będę tu przypominał co tam oznacza słowo „boży ojciec”, w Polsce zastąpione eufemizmem „Ojciec chrzestny”…

  Polubione przez 1 osoba

 28. No i tutaj znalazłem zestaw osiągnięć ośmiu pierwszych lat prezydentury Władymira Putina (2000-2008), w opracowaniu malkontenta „miękkiego komunisty” Zugianowa. Niewątpliwie w ciągu następnych 6 lat sytuacja ekonomiczno-spoleczna Rosji (zwłaszcza giga-miasta Moskwy) znacznie się poprawiła, ale to, o czym mówił wtedy Zugianow – że każda druga kromka chleba w Rosji pochodzi z mąki z importu i że szkolnictwo „metodą bolońską” (czyli amerykańską) skutecznie rozwalono – to jest problem i dzisiaj.

  I jeszcze jedno. Na poprzednim filmiku pokazują, jak Putin zapala świeczkę w ośmioświeczkowym świeczniku w święto „purim” (to zwyciestwo kabały mikromózgowych judaistów nad „dążącymi do światła” hellenistami — a zatem dla chrześcijan „lucyferianami” — w antycznym Izraelu). A niedawno widziałem zdjęcia, jak Putin zapalał świeczkę w cerkwi za dusze poleglych w Donbasie ruskich. Jak widać stara metoda mu pasuje, „panu Bogu świeczkę, a diabłu też świeczkę, tylko nieco dluższą”.

  http://bi.gazeta.pl/im/13/9e/fd/z16621075Q,Wladimir-Putin-zapala-swiece-w-cerkwi-Swietej-Troj.jpg

  Polubienie

 29. Z tym paleniem swiec i ogarków to nie tylko możnych tego swiata dotyczy,bo dzisiaj tak zzydzony polak jak i zyd zpolszczony na najniższej drabinie władzy to czyni !

  Malo tego kto dziś POLCE w USA nakazuje/zmusza podmywać stare du..ko ZYDOWI w NY czy NJ i sprzatac jego kible ,nie tylko w jednym ale w kilku domach .

  LUDZIE SIE UPADLAJA i ZA PIENIADZE NAWET SAMEMU LUCYFEROWI SLUZA !!!

  Rosjanie wcale nie sa inni .
  Za to Murzyn przestal być murzynem,Afrykanow stać dzisiaj na inne myslenie niż polskie owieczki i barany .
  Murzynka dziś przychodzi do Zyda jako pielegniarka z pomocą medyczna,ubrana i zadbana pracując za lepsza kase niż polska SPRZATACZKA ,bywa ,ze i prostytutka !

  Polubienie

 30. Z tego co piszą Adm i MG można wysnuć wniosek, że chcielibyście żeby UKR stała się amerykańską kolonią. Na chama próbujecie wmawiać to sobie i innym… Jakies ukryte pragnienie czy jak?

  Polubione przez 1 osoba

 31. Mnie te teksty nie przekonują, ale ilu jest takich co to tylko czekają na smaczki w rodzaju Putin-Putler, wszechwładna sekta onanistów Chabab, sztuczna mgła, latające trupiarnie i inne surrealistyczne wariacje?

  Polubienie

 32. Ciebie lub innych wcale nie musza przekonywać nie tylko teksty az po mowe-trawe ,
  TY NAUCZ SIE SAMODZIELNIE MYSLEC CO DOBRE A CO ZLE !

  Ty wiesz,ze w pięknie opakowanym batoniku,czekoladce może zaistnieć trucizna ?
  Ty wiesz,ze nawet piękne kazanie moze zaprowadzić cie do piekla ?
  Ty wiesz,ze idąc do współczesnego lekarza/lapiducha idziesz po wlasna smierc ?
  Ty wiesz ze szczepionka zabija twe dzieci ?
  Ty wiesz,ze dziś rolnik tez nauczyl się lub go nauczono cie truc ?
  Ty wiesz, ze dziś mechanik na twej bryce niezle „cie skrobie” ?
  Ty wiesz,ze dziś to co wyprodukowal XXI wiek ma dzialac tylko okreslona liczbe godzin używania a potem do wyrzucenia ?
  Ty wiesz dlaczego w samochodzie sa dziś plastikowe zderzaki i błotniki ?
  Ty wiesz dlaczego tak chętnie towar pakuja w chemie ?
  Ty wiesz co ladnie pachnie także zabija ?
  Ty wiesz,ze chleb nie jest chlebem a wata trujaca ?
  Ty wiesz ,ze dziś nie ma prawdziwego miodu, bo pszczoly zdychają na potege gdyż je tez truja ?

  Dalej pytac i wyliczać abys nabral przekonania TY i INNI ?
  Jak długo jeszcze MA TRWAC CYWILIZACJA SMIERCI ???

  W następnym poscie przypomnimy ci jak niszcza cie bronia klimatyczna/kosmiczna,a ze temat o Rosji i Putinie to zapytamy cie o tym co Rosjanie wiedza z Putinem na czele jak zabijac i niszczyc by dojść do NWO.

  KONIEC CZRANEJ MAGI i KABALY .

  Polubienie

 33. LuK
  W swoim ostatnim wpisie odwracacz kota ogonem.
  To raczej ci którzy głoszą, że angażowanie się Rosji w sprawy wschodu Ukrainy i udzielanie pomocy Noworosji grozi wojną światową, pracują na rzecz amerykańskiej propagandy i jej podporządkowania Ukrainy interesom USA.
  Bierność Putina ( piszą – Putin wie co robi -nic nie robiąc) znakomicie ułatwia im robotę

  Polubienie

 34. Ty im akurat jesteś w stanie przeszkodzić ?
  Masz sily i pieniądze,masz armie za sobą ?
  Ilu w szeregach masz ZDROWYCH,MLODYCH i SILNYCH ???

  Jak bys miał kase i im smarowal to może jakiś majdan w Polsce byscie razem zrobili i nic więcej.
  Dalej to juz lawina by szla i wzajemne wyzynanie się a wrog by wam klaskal nie ponosząc zadnych swoich strat .
  Co to nie masz na to przykladow na swiecie,za plotem masz durnych ukrow ?!
  Na Bliskim Wschodzie całkowity haos,w Afryce „padlina”.
  W kolejce czeka Rosja i Chiny ,testowanie juz idzie .

  WIEC ZACZNIJCIE OD SABOTAZU i BOJKOTU WROGA a nie jalowe bla,bla,bla i modly na pielgrzymkach !

  BOJKOT TO WSPANIALA BRON NA WROGA !!!

  Polubienie

 35. Ale jesteś mądry „emigrancie”? Potrafisz tylko ubliżać inaczej myślącym.
  We wszystkim się mylisz, ale to twoja pomyłka.
  MY NIE MOŻEMY SIĘ MYLIĆ i najprawdopodobniej się nie mylimy, że najpierw trzeba odebrać monopol banksterom, a dopiero później budować NOWĄ POLSKĘ bez lichwy i podatków po pokonaniu parszywości doskonałej w „majestacie ” prawa uprawianej dziś przez partyjnych Alfonsów w tym lichwiarsko-podatkowym BURDELU.

  Polubienie

 36. APA napisał:

  BOJKOT TO WSPANIALA BRON NA WROGA !!!

  A ponieważ WRÓG produkuje i pożycza nam pieniądze, to najlepszą metodą musi być BOJKOT PIENIĄDZA!

  I to nie jest rzecz nie do pomyślenia/zrobienuia. Na tym portalu był tekst informacyjny https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/08/01/chrystus-syberyjski/, ilustrujący jak gdzieś na dalekiej Syberii liczące już kilka tysięcy dusz „gniazdowe” komuny utrzymują się przy życiu, trudniąc działalnością rolniczo-artystyczną, z bardzo niewielkim udziałem pieniądza w zewnętrzych kontaktach swych rozrzuconych w promieniu kilkunastu kilometrów siedlisk.

  A przecież i ZNIENAWIDZONA (nie tylko przez bankierów ale także przez Kościół – patrz „Nasz Dziennik”) KOMUNA zezwalała na całkiem interesujące życie z bardzo ograniczonym zapotrzebowaniem na PIENIĄDZ: patrz wczasy pracownicze, prawie za darmo mieszkania, a w nich prąd i woda prawie za nic, podobnie komunikacja miejska, darmowe żłóbki, szkoły oraz sanatoria, itd.

  Czytałem jak Hindusi, gdzieś w drugiej połowie lat 1940, skutecznie wyrzucili ze swego kraju Anglików, tam tkwiących od lat blisko dwustu: po prostu wprowadzili modę, że należy się ubierać w ich tradycyjne rękodzielnie zrobione szaty. I cała DOMINACJA ANGIELSKA na półwyspie Dekan upadła: Anglicy stali się Hindusom niepotrzebni aby się ubierać i tak dalej. (Byłem tego świadkiem tamże w latach 1970-80, wtedy to hinduskie babskie szmatki masowo przywoziliśmy do PRL-u, w zamian za bardziej przemysłowe, nie istniejące już wyroby PRL-u.) Doprawdy tak było! A w Polsce dzisiaj nie do pomyślenia, abyśmy mogli zrezygnować z naszych (?) Mercedesów i im podobnych benzyno-żrących, niezdrowych do spędzania w nich czasu narzędzi i masowo przesiedli się na rowery marki Romet, także te z motorkiem (obecnie wytwarzane bodajże tylko w Chinach Ludowych, podobnie jak i góralskie ciupagi).

  Polubione przez 1 osoba

 37. No i widzicie jak ze szmulem się dyskutuje -ON „HUSARZ33” się nie myli ,mało tego już ma swoja konstytucje, referendum przeprowadza , a jak galopuje !
  Czyzby on reprezentowal jeden z gatunkow „zeszmulonych polakow” ?

  Ta dziadku,ta joj ,ta z czym ty do zydostwa ,z taka glowa ???
  Ciebie wiatr przewraca i ty ze swoja armata i szkapa na Berlin i dalej na banksterow ?
  Jeden młody mi tu podpowiada – „pewnie stary znowu nachlał się mamrota ze sliwek !”.
  Na co ja – szkoda dziadka ,niech jeszcze trochę podciągnie dyskusje na portalu „olsztynskim”.

  Teraz zdanie do Pana Doktora :
  Pieniedzy to UN-e nie maja choć pozyczaja czyli daja na kreche głupkom aby z ich odsetek swój swiat sobie urzadzac ,wszystko zrobily plastiki w portfelach i wystarczy ,ze wylacza prad wtedy zeby w sciane !

  Zdrowka Doktorze i konia husarza batem ,niech go poniesie az na Izrael ,bo zaczyna waniac ….. .
  Cholera uparty jak „ruski zyd”.

  Zenek na czatach

  Polubienie

 38. Odpowiedz na belkot P.Zieminskiego z Wierni Polsce Suwerennej.

  Uwaga: To bydle ma „doktorat”.

  Sprawa dotyczy artykulu A.Wielomskiego – starego gawedziarza i nudziarza, ktory tez ma „doktorat” jak P.Zieminski, ale z socjologii.
  Artykul nosi tytul „Zródla rusofobii” i na swojej stronie WPS zamiescil go P.Zieminski – vide strona internetowa:
  http://suwerenna.wordpress.com/2014/11/ … rusofobii/

  Poniewaz rusofil, a zarazem zydkowaty A.Wielomski podaje polprawdziwe informacje i robi to w sposob wybiorczy, zeby pasowaly do jego linii ideologicznej przez co bedzie mu latwiej zagrac na nastrojach Polakow i przyznac sobie racje, wiec zmuszony bylem przerwac propagandowy slowotok A.Wielomskiego, ktory zatracil obiektywizm historyczny i nie informuje, ale dezinformuje Polakow.

  Moje uwagi do artykulu A.Wielomskiego pt. „Zródla rusofobii” zepsuly nastroj rusofila P.Zieminskiego, ktory takze manipuluje umyslami Polakow na co wielokrotnie zwracalem uwage czytelnikom.
  P.Zieminski nie prowadzi dyskusji na argumenty, ale probuje uzyc swoich rogow, jak przystalo na barana.

  Oto komentarze, ktore usunal P.Zieminski w tym temacie ze strony WPS

  Toronto
  Listopad 6, 2014

  Putin zapala menore w synagodze

  http://suwerenna.wordpress.com/2014/11/ … mment-1622

  Toronto
  Listopad 6, 2014

  Prezydent Janukowicz odmówil zapalenia swieczek na zydowskiej chanukowej menorze.

  Podczas niemalze obowiazkowej w dzisiejszym judaizujacym sie swiecie, nowej tradycji wsród polityków – zapalaniu swieczek na zydowskich chanukowych menorach, Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowicz odmówil przyjecia zaproszenia do synagogi celem zapalenia tam swiatecznych swieczek – informuja rosyjskie i ukrainskie media.
  Janukowicz pogratulowal przywódcom zydowskim ich swieta, lecz odmówil udania sie do synagogi. Wedlug Anny Herman, szefowej biura prezydenckiego: “Janukowicz nie wybiera swojej wiary aby potem ja odrzucic”. Janukowicz jest czlonkiem Ukrainskiego Kosciola Prawoslawnego Patriarchatu Moskiewskiego.
  Naczelny Rabin Ukrainy, Moshe Reuven Azman wyrazil nadzieje na wizyte prezydenta Janukowicza w glównej synagodze w Kijowie z okazji swiat Chanuka. “Wszyscy prezydenci w wielu krajach zawsze przychodza aby celebrowac Chanuke i zapalac swiece. Mam nadzieje, ze Wiktor Janukowicz i nas odwiedzi.” – powiedzial rabin Azman. Ku jego rozczarowaniu, a uznaniu innych, prezydent Janukowicz podjal odmienna decyzje.

  http://www.bibula.com/?p=29912

  http://suwerenna.wordpress.com/2014/11/ … mment-1623

  Toronto
  Listopad 6, 2014

  Wierni Irkucka protestuja przeciwko przeksztalceniu zydowskiej chanuki w ogolnorosyjskie swieto.
  (…)
  Szef Rzadu Rosyjskiej Federacji, Wladimir Wladimirowicz Putin na spotkaniu z Berlem Lazarem zlozyl wszystkim rosyjskim zydom zyczenia z okazji swieta chanuki i jednoczesnie zauwazyl, ze judaizm jest jedna z tradycyjnych religii Rosji. W odpowiedzi rabin wyglosil mowe, w której zaznaczyl: „Jest to rzeczywiscie radosne swieto. A to, ze mozemy dzisiaj w Rosji swietowac je tak otwarcie (wczoraj na placu Manezowym zapalilismy menore), jest to, byc moze, symbolem nowej Rosji”.
  (…)
  Zydowska menora jest teraz symbolem Rosji? Chanuka – swietem calej Rosji? Jak do tej pory nie czytalismy, ani nie slyszelismy wiekszego bluznierstwa. Niech Bóg was osadzi. Zanim nie objal pan rzadów, nigdy w centralnych miejscach stolic Panstwa Rosyjskiego – ani w Petersburgu ani w Moskwie, w samym sercu Rosji, nie byly ustawiane symbole zydowskiego kultu – menory. Judaizm nigdy nie byl tradycyjna religia Rosji. Wykorzystujecie religie do swoich spekulacji. Ustawienie chanuki w miejscu publicznym jest sprzeczne z zydowskim prawem swietowania chanuki. Zapalanie swiec chanuki jest dozwolone jedynie w prywatnych domach zydów oraz w synagogach. Natomiast Rosja caly swój dorobek religijno-kulturowy zawdziecza Prawoslawnemu Chrzescijanstwu” – jak powiedziano w otwartym Apelu-Oswiadczeniu, przeslanym do redakcji portalu „??????? ???????? ?????”, a skierowanym do Szefa Rzadu Federacji Rosyjskiej Wladimira Putina i „glównego rabina Rosji”, Berla Lazara przez parafian cerkwi Pokrowu (Opieki) Matki Bozej miasta Irkucka (proboszczem jest tam ojciec Walery Niekrasow; kopie apelu dostarczyl nam parafianin tej cerkwi Andriej Anatoliewicz Zykow).
  (…)
  Jak zauwazyli autorzy listu, „w judaizmie, który odrzucil duchowa sfere religii, a stal sie religia narodowa, dokonalo sie umniejszenie Bozej symboliki siedmioramiennego swiecznika”, natomiast „menora z symbolu oswiecajacej Bozej Prawdy staje sie narodowo-religijnym symbolem Izraela”. Dlatego tez, autorzy apelu zauwazyli, ze Boze Objawienie w religii zydowskiej jest podmienione trescia narodowa, a na poparcie tej tezy zacytowali Krótka Encyklopedie Zydów (tom 5), w której stwierdzono, ze „w przeciwienstwie do Krzyza, który jest symbolem chrzescijanstwa, menora jest symbolem judaizmu”.
  „Uwazamy za niegodne ustawienie symbolu zydowskiego kultu w miejscu publicznym, zwiazanym z wiara naszego narodu, tym bardziej, ze „Chanuka” jest traktowana w ksiegach religijnych judaizmu jako „swieto swiatla”, oznaczajace zwyciestwo zydów nad nie-zydami. Uwazamy równiez, ze swietowanie Chanuki na tak szeroka skale, ustawienie w stolicy zydowskiej menory nosi dla Rosjan znamiona prowokacji, zuchwalstwa i ma na celu ich ponizenie, poniewaz wiekszosc obywateli panstwa wyznaje Prawoslawie, jak równiez islam i jest w istocie wezwaniem do nienawisci religijnej. Nie wystepujemy przeciwko zydowskim swietom. Zadamy jednak, aby to swieto nie odbywalo sie w centrum stolicy, aby nie ustawiano tam menor. Rosja to prawoslawne panstwo! Z nami Bóg i moc Krzyza!” – podkreslaja autorzy apelu. Obecnie prowadzona jest akcja zbierania podpisów pod tym apelem.

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=7477#more-7477

  http://suwerenna.wordpress.com/2014/11/ … mment-1624

  Zrodlo:
  http://forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=460&p=13386#p13386
  (Uwaga: Wstaw kropke przed „com”, zeby wejsc na strone)

  Polubione przez 1 osoba

 39. Doktory maja to wpojone,ze „zawsze musza mieć racje” .
  Wlasnie na tym fundamencie „doktoryzują się” .
  Szmule obecnie robia już doktoraty „on line” i z tym sie reklamuja.
  Co do dr.P.Zieminskiego ,którego nasz d-ca dawno „rozpracowal” ,ja jako „młodzian w skore odzian” dopisze ,ze doktorom żaden pieniadz nie smierdzi (nie ważne skad on jest przelewany),wiec ida za kasa i bredza na portalach wg.wskazan i cennika !

  Szkoda,ze na portalu „suwerenna” marnuje się p.Kosiur jako „zakładnik Zieminskiego”.

  Polubienie

 40. Zastanówcie się nad tym KTO im te tytuły „doktorskie” DAWAŁ – DAŁ.
  To na pewno byli tacy sami, albo jeszcze gorsi pasożytnicy.

  Polubienie

 41. Poczekojcie chlopy i pany z tym przekomarzaniem się ,mowie wom jo chłopski syn z dziada pradziada słowiańskiego , z plemion,ktore potem zydy lochrzcily na potege,mascily co tylko się dalo do glowy i dzisiaj taki mundry pon jak dohtor Marek G. ludziom staro się wylozyc kawe na lawe o tych wszystkich szawlach i im podobnych diablach co to dzisiaj za nic nikogo ni maja.
  A ze się wśród goroli lobracol to wi,ze gorole sa tyz rozne !

  Znowu tyn dohtor od Lodzi,gdzie zyd zawsze ryjem przewodzil i władze trzymol za uzde ,to nimo się co dziwic ,ze bolszewicko krew w nim buzuje !

  Cosik wom wszyckim doradzę,zreszta i nasymu majorowi co to mu było urodzić się w rodzinie chłopski,zyl i zyje i to w 2 ustrojach , a po polowce zycie ciagnie nieborok styrane nogi na indiaskiej ziemi , tak zem mu powiedziol ktorysigo wiecora przy lognisku , nie pamietom po który flaszce ,ze nie trza się z nicym galopować ,trza zyc tak aby sobie jak i jinnym krzywdy nie robic .
  Na co major tak mi wicie niby mondrze ale trochę i dziwnie jakosik pedziol :

  Wladek ,z jednych my sa stron i znomy ciężko robote jesce z grabjamy i widlamy na zesowskiej ziemi jako syny chlopow małorolnych,no bo co to za gospodarki piecio czy szescio hektarowe (takie sa jesce po dziś dzień na zesowscyznie,ktore dziś samosiejkamy zarostaja) ,wiec przyznoj mi racje cy nie ale ludzie jesce przyjdą po rozum do glowy gdy już nic nie będzie co jesc tak w miescie ,jak i na wsi,no bo tak faktycnie bydzie gdy zydy z niemcamy zamkna te swoje wszelkie magazyny lub same uciekną a ta saranca ludzko co to roboty nie nalucono rzuci się gdy im kichy marsa zagrają wszycko i wszycki zechce zezrec a nawet zabic i spolic,moze nawet upiec na grylu !
  Wiec wtedy te ludzie co jesce umieja motyka kopac i trzymać grabie w rece przezyja ,jak będą mieć kawolek dobrygo stajka cy zagonka ziemi wlasnej.

  Jo go pytom : co zresta tych co to dzisiaj tak z pyszna się nosa nawet do kościoła bydzie ?
  Na to major – bedo padac jak muchy,wczesniej jeden drugimu kromke chleba zabirac nawet we wlosnej family !

  Faktycnie to będzie jakosik nowo sodoma i pusto komora !

  Tak winc ,nie klodzta się jak zescie sa Polakami, ino razem dohtory,znachory i jinne siadzcie do stola i znajdźcie rozwiązanie co to z ta cholota zrobić co się do Polski najechalo i z każdym dniem przybywo abu lone nos nie zjadły jak to ludzie co zra wszycko a te obce cholery widzita co z Polska robia,jesce z lukrajincami nos chcą podziarmolyc !

  Dobrze godom ?

  Polubienie

 42. Władek to ja ci napiszę, że nie tak dawno byłem na wsi u gospodarza który na hektarach sobie gospodarzy, dom nowy u niego duży i piękny z gankiem i tarasem, budynek jakiś wielki ni to stodoła ni stajnia w pobliżu, ale bez koni, bo ciągnik z przyczepą pod wiatą obok stał, a przy nim corwetta hamerykanska choć używana i drugi taki duży Hammer w lepszym od corwetty stanie, widać jego syna co to sobie z tej Hameryki przywiózł.
  Zagon u niego kapusty nie zebrany, a było tego do 1.5 hektara i pytam się co u niego , a on mówi, że teraz ludziska w mieście zamiast kapusty i bigosów cipsy jedzą, batoniki i inne frykasy zagraniczne. Ale mówi, że kapustę i tak poszatkuje i ukisi bo jak święta przyjdą to miejskie baby tradycyjnie bigosy zaczną gotować i z mięskiem i z grzybkami suszonymi prawdziwkami i podgrzybkami i pierogi będą kleić z farszem z kapustą i grzybami.
  Jak to posłyszałem, to zaraz na ten bigos apetytu nabrałem i na rynku takiej kiszonej kapusty w piątek kupiłem, do tego wieprzowinki, grzybków mam cały woreczek bo to na Warmii lasów wkoło mamy a w nich i rydze i prawdziwki i koźlaki i podgrzybki, choć w tym roku jakby mniej bo sucho było.
  Do bigosu, a udał się znakomicie, o dobrej wódce też pamiętałem, bo to bigos bez kieliszka to jak jajko bez kury, ryba bez patelni, a baba bez cipki
  Tak ja sobie i myślę, że nam chłopy co na wsi gospodarzą ,z głodu umrzeć nie pozwolą w najgorszym kryzysie, byle by wojny nie było.

  Polubienie

 43. @Adm, gdyby nie pomoc humanitarna dla Donbasu to byłoby już po wszystkim, więc jak to nic nie robi??? Rosja stosuje na Ukrainie nieoficjalną wojnę podjazdową, frontalny atak, którego tak się domagacie całkowicie przekreśliłby szanse na sympatie Ukrów być moze nawet na setki lat, a tak jak zachodnie Ukry doświadczą „dobrodziejstw” nowej władzy, to sami ich pogonią.

  Polubienie

 44. Tak winc ,nie klodzta się jak zescie sa Polakami, ino razem dohtory,znachory i jinne siadzcie do stola i znajdźcie rozwiązanie co to z ta cholota zrobić co się do Polski najechalo i z każdym dniem przybywo

  Drogi Władku.
  Ta chołota rychło ucieknie jak zmienimy Najwyższe Prawo, które zabierze im „zabawki”, czyli MOC TWORZENIA PIENIĘDZY z niczego. Nie czytałeś PLANU jaki przedstawiam na stronie; http://www.nowapolska-w-internecie.pl więc nie wiesz co z nimi możemy zrobić.

  Polubienie

 45. Tak ja sobie i myślę, że nam chłopy co na wsi gospodarzą ,z głodu umrzeć nie pozwolą w najgorszym kryzysie, byle by wojny nie było.

  Z tymi „chłopami” to nie jest tak wesoło, bo oni za darmo nic nie dadzą głodującym. Większym zagrożeniem są lichwiarskie bandyty – siedzące w obcych bankach.

  Polubienie

 46. Wojny już się tocza,te większe przed nami !
  „Boska energie” ( wam w Polsce) przekazuja J.Zagorski i J.Kurowski.
  Podlecki z Moskwa podsycają ogien.
  Partie polityczne zwierają szeregi.Zespol prezydencki zakonczyl planowanie ,gotowy do wprowadzenia stanu wyjątkowego.
  Przegrupowanie wojsk NATO.
  Putin zabezpiecza swe granice.
  Adwent będzie ciekawy ,oby nie-tragiczny.
  Lucyfera Narodzenie !

  Polubienie

 47. Adwent będzie ciekawy ,oby nie-tragiczny.
  Lucyfera Narodzenie !

  A no niech się ten Lucyfer na dobre ujawni – to popapięta.

  Polubienie

 48. Luk znowu sie po-pis-ał swoją UMIŁOWANĄ NIE-WIEDZĄ:

  @Adm, gdyby nie pomoc humanitarna dla Donbasu to byłoby już po wszystkim, więc jak to nic nie robi??? Rosja stosuje na Ukrainie nieoficjalną wojnę podjazdową, frontalny atak, którego tak się domagacie całkowicie przekreśliłby szanse na sympatie Ukrów być moze nawet na setki lat, a tak jak zachodnie Ukry doświadczą „dobrodziejstw” nowej władzy, to sami ich pogonią.

  A co, gdy Polacy w latach 1990-94 „na gwałt” doświadczali „dobrodziejstw” nowej władzy spod znaku Balcerowicza, to ktokolwiek protestował, gdy masowo zamykano nowoczesne fabryki i miliony poszły na bezrobocie, względnie handlować w „szczękach”? Nikt nie pisnął i to samo będzie/jest z „pobożnymi’ Ukraińcami.

  A jeśli chodzi o tę „pomoc humanitarną” z Rosji to http://www.rusvesna.su najzupełniej oficjalnie twierdzi, że pomoc to otrzymują, cytuję: z Wenezueli, Południowej Osetii (jedyne mini-państwo, które uzało DNR i ŁNR), Kuby, oraz KRLD (po to zajęto port Nowoazow nad morzem Azowskim). i mają nadzieje że będzie (nie tylko woda w butelkach) i z Rosji. Silnie przemysłowy rejon Donbasu jest na tyle wciąż sprawny, że w znacznym stopniu utrzymuje się sam: czytałem że stalownie Achmetowa utraciły tylko 20 procent swej wydajności, z kopalniami jest znacznie gorzej, ale wciąż węgiel jest dobywany i są targi z Ukrainą, za ile go DNR swym wrogom sprzeda.

  A „Ukry” sobie spokojnie obstrzeliwują Donieck, wzbudzając wściekłość jego mieszkańców, że Rosja — która 5 września „załatwia” w Mińsku to „zawieszenie broni”, które uratowało wycofujacą się UKR-Army przed prawie totalną klęską w owych pierwszych dniach września — nic w sprawie wypełnienia tych „porozumień pokojowych” nie potrafi zrobić. PEŁNA IMPOTENCJA ROSJI.

  Polubione przez 1 osoba

 49. PEŁNA IMPOTENCJA ROSJI

  I tu się z panem Markiem zgadzam, a dodałbym jeszcze, że jak może być inaczej skoro na Kremlu mają głównego IMPOTENTA polityki w sprawie Noworosji u władzy.
  W Doniecku winni okrzyknąć tego prezydenta z nadania Bieriezowskiego i Jelcyna (PUTINA) nie inaczej jak H….iPutin

  Polubione przez 1 osoba

 50. Czy znany już jest bilans zabitych,rannych oraz szkod na UKRAINIE po obu stronach barykady bez zadnego skrywania propagandowego ?

  Teraz zdanie do „krola czekolady ” i zzydzialych ukraincow,takoz mieszancow posługujących się jezykiem ukraińskim :

  SZTO WASZ HASPODIN NIE MILUJET WAS ???

  Slowa do ROSJAN CZUJACYCH SIE SLOWIANAMI :

  NIE UCIEKAJCIE ZE SWYCH ZIEM – UKRAINA PRO-PALA !

  Polubienie

 51. Odnośnie sprzętu wojskowego w Donbasie, to wczoraj wypowiedziała się rzecznik Rządu USA pani Psaki. Przyznała, że nie zauważono wojsk (a zwłaszcza ciężkiego sprzętu wojskowego, bo to dość łatwo zobaczyć satelitarnie) z Rosji. A minister Ławrow stwierdził że nic nie ma do dodania w tym temacie i pod rękę z ministrem Johnem Kerry poszli sobie na kawę w Pekinie (ChRL) dzisiaj.

  No, ale port w Nowoazowsku jest poza kontrolą zarówno Ukrainy jak i Rosji, za to bardzo blisko Krymu, gdzie dość sporo ukraińskiego sprzętu wojennego jeszcze pozostało. A są w necie filmiki pokazujące całe fabryki w Donbasie post-radziecki sprzęt naprawiające a nawet i produkujące jego nowe modele: ponoć do nich należy „cicha” rusznica („miotacz min”) 80 mm.

  Polubienie

 52. A sprzęt wojskowy ?…
  Jakby tak przyszło mieszkańcom Warmii i Mazur w okresie zaprzysiężenia rządu Mazowieckiego chcieć się zbuntować i ogłosić niezależność od solidarności (z zachodem) to problem sprzętu by nie istniał z tej prostej przyczyny, że w samym Olsztynie mieliśmy aż sześć Jednostek Wojskowych , Wyższa Szkołę Oficerską, także pułk artylerii, jednostkę KBW, magazyny żywnościowe i tuż pod miastem we wsi Marcinkowo magazyny amunicji.
  Np. w takim Giżycku, też to samo województwo, były trzy pułki czołgów i to nie byle jakich bo T 72 (i twierdza Bojem), a już np w Gołdapi jednostka wojsk rakietowych.
  W Orzyszu to właściwie nic nie było tylko koszary, koszary i koszary i poligony, nawet spotkania naczalstwa całego Paktu Warszawskiego z marszałkami ZSSR się odbywały
  W Kętrzynie lotnisko choć tylko trawiaste, także lotnisko w Olsztynie i kilka kukuruźników. W tymże Olsztynie w lesie za szpitalem były z kolei magazyny broni MO
  Właściwie to nie wiem czy by znalazł jakiś powiat, jakieś miasteczko, gdzie nie byłoby jednostki wojskowej z czołgami.
  Oj byłoby czym walczyć i strzelać i mieliśmy granica z obwodem Kaliningradzkim zaraz trzy kroki za Bartoszycami dla zielonych ludzików gdyby chcieli nam pomóc.
  Ale to już historia, teraz to już by były tylko kije bejsbolowe, bo tam gdzie były onegdaj koszary, to dziś albo supermarket, albo hurtownia jabłek, albo zabawki i skarpety z Chin

  Polubienie

 53. Opierając się tylko na własnych siłach nie daliby rady tyle wytrzymać, już pomijając ostrzał ukraińskich pułków przez nadgraniczne oddziały FR podczas ostatniej próby okrążenia DNR i odcięcia go od granicy z Rosją.

  Polubienie

 54. re: Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!
  autor: Krakauer

  KOMENTARZ
  Propaganda autorstwa Krakauer jest wyrazem jego osobistych sympatii do carskiej Rosji, do zydo-bolszewickiego ZSRR oraz do zydowskiej marionetki W.Putina i w zwiazku z tym Krakauer przedstawia swoj zydowski punkt widzenia na obecna sytuacje w zazydzonej Rosji.
  Krakauer oskarza nawet magnaterie Rzeczpospolitej o pochod na Moskwe i uzala sie rowniez nad zlym losem pomnikow Lenina na Ukrainie – Krakauer nic nie spomina o perfidnej roli zydostwa w carskiej Rosji i w zydo-bolszewickim ZSRR, ani nic nie wspomina o bandytyzmie Rosji w kolaboracji z germanska zaraza przeciw Polsce i Polakom, poniewaz jemu nie chodzi o obiektywne przekazanie informacji tylko o oglupienie polskiego czytelnika i wzbudzenie u Polakow litosci nad Rosja, ktora nigdy nie miala litosci nad Polska i Polakami, podobnie jak zydowska i germanska zaraza.

  Polubienie

 55. LuK
  Gdyby miała dostateczne wsparcie Rosji to nie straciłaby Słowiańska.
  Nie byłoby też ciągłego i systematycznego ostrzeliwania Doniecka.
  To wsparcie jakie ma ze strony Rosji odbywa się z inicjatywy samych Rosjan i bez udziału władz na Kremlu, a śmiem przypuszczać, że nawet wbrew Putinowi
  Zbuntowany region to 8 milionów mieszkańców i część Ukrainy znacznie bardziej uprzemysłowiona od pozostałej reszty, a to wręcz nie tylko wyrównuje siły stron, ale nawet może dawać przewagę Noworosji
  Na tym terenie też znajdowała się proporcjonalna ilość jednostek wojskowych i sprzętu wojskowego, choć jak wiemy nie wszystkie jednostki przeszły na stronę zbuntowanych liderów.

  Polubienie

 56. Masz jakies lekarstwa „Toronto”,czy Pan/ Pani (których my i inni POLACY nie znamy) na te TRZY ZARAZY ?

  Stwierdzac to za mało.
  Wiesz który to już rok zaczal się u Zydow w ich kalendarzu ?
  I co przez ponad piec tysięcy lat dal im ktoś porządnie w dupe lub zagonil do ucziwej pracy i zycia w prawdzie,ODSUNAL od władzy na terytorium nie ich panstwa ?
  Tylko nie mow i nie wyliczaj poczawszy od Egiptu ale zacznij choćby od okresu zakończenia IIWS i planow Hitlera,Stalina i JFK w USA.
  Wszystkich w/w nie kto inny tylko ZYDZI ZALATWILI i to w białych rękawiczkach !!!

  Co ciekawe jeden odważny a raczej 2 i w Polsce „się nam przytrafilo” po wojnie (nie wspominając o przebudzeniu Gomulki i Jaruzelskiego) wodzow wcale nie głupich i to z zalozonych dość „ciekawych partii
  ( z Samoobrony i LPR), pierwszy zawisnal na worku bokserskim ,drugi „ze strachu poszedł w mecenasy” ,no bo kto im miał pomoc ,pielgrzymi z Jasnej Gory albo tato Rydzyk,
  czy leniwce ,którym nie chce się chciec ???

  „Toronto” (jakzes Polak z dużej litery) starczy już wszystkich „wymadrzan się” , każdego z nas razem i z osobna,
  bo normalnie nic więcej nie trzeba jak WSZEDZIE ZYDOW OLAC CIEPLYM MOCZEM i
  ZYDZI SIE WYNIOSA jak z Egiptu tyle ze przez Baltyk !!!

  Robisz to TY i INNI ?
  Bo MY (APA) TAK !
  Pewnie zapytasz – jak ?
  REZYGNACJA Z ZYDOWSKIEJ LICHWY i ICH HANDLU – NORMALNY B O J K O T W R O G A !!!
  Zwyczajnie wystarczy NIE ISC PO NIC DO ZYDA i NIE MODLIC SIE DO ICH BOGOW,
  w tym także do „matki dziewicy” i wierzyc w jej cuda !

  SLOWIANIE MAJA SWOICH BOGOW !!!

  WINNI MIEC TEZ SWOJ ROZUM !
  Jak na razie ogłuszony a wzrok zaćmiony .
  Nie potrafią nawet odroznic kto jest kto i jak wszedł im do lozka ,nie mowiac o domu czy OJCZYZNIE .
  Rozgladnijcie się nie tylko we władzy choćby sołtysa a później w swych rodzinach .

  ZYDZI SIE WAM WZENILI W FAMILIE i POLAKOW czy POLKI UDAJA !!!!!!!!!!!!!!!

  Tak robia na całym swiecie.
  Na tym polega ich sukces „być narodowcem” !
  Zrobcie sobie lustarcje gdzie chcecie,moze wtedy
  ZYDOW DOSTRZEZECIE !!!
  Nie ma takiej organizacji,nie ma takiej partii,nie ma takiej wiary/religii gdzie by ich nie było w roznym przebraniu !
  Co smutne – co raz mniej jest POLSKICH RODZIN CZYSTEJ KRWI .

  POLAKU/POLKO WEZ W KONCU ROZWOD ZE ZMIJOWYM PLEMIENIEM i DZIECMI DIABLA !!!

  To prosba.

  Polubienie

 57. Luk napisał:

  Opierając się tylko na własnych siłach nie daliby rady tyle wytrzymać,

  A ile potrafi wytrzymać „resztówka” Ukrainy, ze stolicą w Kijowie, opierając się na własnych siłach?

  Otóż okazuje się, że bardzo długo. Po zakończeniu II Wojny Światowej, Ludowe Wojsko Polskie przez DWA LATA nie potrafiło dać sobie rady z zaledwie 150 tysięczną populacją ukraińską na południowo-wschodnim krańcu PRL-u. Dopiero Akcja Wisła, masowe przesiedlenie ukraińskiej ludności zakończyło tamże walki. W Bieszczadach w następnym dziesięcioleciu powstała „strefa bezcywilizacyjna”, w której, jako harcerz krakowskiej „szarej siódemki” w wakacje 1958 i 1959 mogłem sobie pobuszować, na Połoninie Wetlińskiej założyliśmy nawet pierwszą stację GOPR-u.

  A Upowcom w Polsce powojennej nikt nie pomagał i nie mieli nawet fabryk by restaurować broń i wytwarzać amunicję. W sąsiedniej Zachodniej Ukrainie walki z banderowcami trwały aż do roku 1950, zginęło w nich ponad trzy tysiące żołnierzy radzieckich.

  Tak też i długo będą się trzymać wojownicy Donbasu, efektywnie wspierani przez Kozaków z części Donbasu położonego w Rosji: przecież oni wiedzą, że w wypadku przegranej zwycięzcy „zachodni Ukraińcy” po prostu ich wyrżną, tak jak zrobili z Polakami na Wołyniu 70 lat wcześniej. (Akurat czytałem, że w Kijowie dominującą staje się „lwowska gwara”, czego nie było w 2010 roku, kiedy tam bylem po raz ostatni. No ale pomnik Lenina stał tam wtedy jeszcze nie naruszony. I (prawie) nikt z lokalnych nie zamierzał go wtedy zwalać.)

  Ale za to, po zwaleniu tego „pomnika ciemięzcy”, Kijowianie maja dzisiaj dobre samopoczucie, że nareszcie mieszkają w prawdziwie SUWERENNYM (samostojatielnym) (o)kraju Europy: Można to sobie tutaj poczytać: http://www.km.ru/world/2014/11/09/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/750616-gorod-shvonderov-i-sharikovykh

  Polubienie

 58. Duzo w tym prawdy a szczególnie o tych mieszańcach szwabsko-szmulowskich NAJDUCHACH !
  Troje z nas jest z rzeszowskiej ziemi (starej Rzeszowszczyzny),za młodych lat szkolnych mielismy kolegow/koleżanki okolic Przemysla po „banderowskiej spermie”,byly/byli to bestie w ludzkim przebraniu,to faktycznie dzieci diabla,
  bydlaki z czarnym podniebieniem ,trzymajcie się od takich z daleka !
  Prawdziwi Rosjanie/Rosjanki tez się na nich poznali ,zas plemie zmijowe ciagle ich podsyca i karmi jadem !!!

  Polubienie

 59. Polecam do przeczytania : http://www.empik.com/dziewiec-lat-w-bunkrze-pleczen-omelan,p1046805572,ksiazka-p

  Będziecie wiedzieć, skąd ta ich „zdolność” do przetrwania. Nawet Polacy pomagali tym gnidom. Motywów tych ludzi pojąć nie mogę, ale prawdopodobne jest, że nie pomagaliby tym mętom, gdyby uprzednio zażydzona „władza ludowa” nie dała im w kość, a potem to już działała zasada że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, jakikolwiek by on nie był.

  Polubienie

 60. re: APA (9 Listopad 2014 o 9:19)

  Od polowy lat 1990-tych podaje „5 Przykazan Polaka” jako recepte na pozbycie sie zydostwa z Polski:
  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo.
  Jesli Polacy beda przestrzegac te przykazania to zydostwo bedzie zmuszone opuscic Polske i jest to kwestia czasu.
  Jako przyklad podam zbojkotowanie amerykanskiej wolowiny przez Japonczykow.
  Ameryka zarzucala Japonie tania wolowina co uderzalo przede wszystkim w japonskich rolnikow i japonskie rolnictwo.
  W zwiazku z tym swiadomi zagrozenia Japonczyczy zaczeli bojkotowac o wiele tansza importowana amerykanska wolowine. Po trzech miesiacach firmy amerykanskie wycofaly sie z rynku japonskiego z powodu wielkich strat spowodowanych wysokimi kosztami transportu wolowiny z Ameryki do Japonii oraz brakiem zbytu wolowiny w Japonii.
  Dodam tylko, ze Japonczykow cechuje silny charakter narodowy i dlatego nie dali sie wydymac.

  Kolejna sprawa to nie placenie podatkow na zydowska ekipe rzadzaca w Polsce, czyli nabywanie towarow, produktow i uslug na czarnym rynku, np. bezposrednio u polskich rolnikow, zwracajac uwage na ich uczciwosc.
  W nastepnej kolejnosci to handel barterowy (towar za towar) lub praca za wynagrodzenie w naturze (mieso, wedliny, maka, warzywa, owoce etc).
  Wystarczy wyjechac z miasta na polska wies i dogadac sie z rolnikami i tu jest jednoczesnie sposobnosc do rozkrecenia polskiego interesu.

  Czlowiekowi sa potrzebne 3 rzeczy do zycia: jedzenie, ubranie i dach nad glowa.

  Polubione przez 1 osoba

 61. Widzisz „Toronto” ,ze to co głosisz (my to robimy od 10 lat jak np. BOJKOT KAZDEGO WROGA),to dla ciebie,nas (APA) i innych nic odkrywczego.
  Zgadzamy się ,popieramy/stosujemy 4 z pieciu „twych przykazan” (jedno – piate – niewykonalne przez leniwców i strachliwych,a głoszone przez propagandzistow i prowokatorow).
  Również domyślamy się,ze mało znasz obecna „polska wies”,bowiem to już nie wies a nawet gmina,poniewaz i tam już mieszkają MIESZANCY OBCEJ KRWI ,którzy raczek gnojem sobie nie pobrudzą,i zapachu gnoju nie mogą znieść wiec jewrokolchoz dopina swe plany ,realizując dalsze „krzywizny ogorka” i prostując kregoslupy unikalnym prawdziwym chłopom na wsi,ktorym już wmawia się ,,ze swojska kielbasa wedzona u siebie powoduje raka ,zas szmuloszwabska z marketu to „cymes” !

  Polecamy dzisiejszy artykul w dziennik.pl (strona pis-dzielcow) ,który wzorem propagandy geo-belsowskiej wmawia wiele przekrecen co do POLSKIEJ WSI (warto poczytać szmulowska oblude,by poznac druga strone barykady),wsi wzorowanej choćby na serialu „Rancho” (tak,tak „wsiokom” tez narzuca się styl zycia i bycia !).
  SZMUL i SZWAB ZAWSZE SPRYTNY,CHCIWY/PAZERNY,ZACHLANNY,PYSZNY i SWIETOJE…WY !!!

  GOJE OBUDZCIE SIE SZMULOSZWABY WSZYSTKIM WAS TRUJA,NAWET POWIETRZEM i WODA !!!

  Polubione przez 1 osoba

 62. Pockoj ,ty,jak ci tam husorz ,
  lojakich ty zabawkach godos i gdzie ich tak chces scigac z Polski jak lone lod downa sa zadomowione w ty jesce nasy Polsce .
  Nie widzis ile towarów wniesly do sklepow,ktore tu Polokom daly i mozes w nich kupować.
  Lote zabowki ci chodzi ?
  Lone zawse handlowaly i jinteresy robily nie tylko w Polsce ale na całym swiecie i maja w tym praktykę !
  Jakzes taki hjusorz ,no to cego nie pudzies do nich i jim tygo nie wygarnies tylko się wymondrzos tutaj,w dodatku nicht ci nie daje wiary,bo gupio pises nawet jakasik konstytucyje.
  Pofolguj trochę ,bo w gacie narombis i smrod się rozniesie !
  Ludziska pomysla,ze to portol dlo gupich,jak bedzies tak durnowato mamil.
  Co ty za jeden i skad pochodzis ,z polskigo cy niemieckigo slaska ?
  Cym były twe rodziciele ,nie z obcych stron przypodkiem ?

  Polubienie

 63. Na cóż Władu. Jeśli nie wiesz o jakich zabawkach godom, to Ci powiem.
  O „dudkach”, czyli o pieniądzach godom.
  Ja pochodzę od Bochni – czy to Ci coś mówi?
  A kim Ty jesteś Władku i kto Ci płaci za te bzdety, które wypisujesz???

  Polubienie

 64. Ahaaaa ,rozumie ,tobie o lepse piniadze chodzi .
  Pewno ci mało tej pejdy nalicyly i tyroz chces wszycko zmienić loncnie z ta konstytucyja co zes napisol.
  O chlopie !
  To zes sobie dopiro narobil,lone i to co mos mogą ci dopiro zabrać jak tak daly bydzies warjowol.
  Widzis co z Jedrkiem Lepperem zrobily ,da muj Panie Boze niebo a lon nawet partyje zalozyl i co pomogli mu same swoje ,nic a nic jeno balowaly,baby za to co miekie braly i macaly i na nic wczysko !
  Mos hjusarzu jakos swoja partyje ?
  Tys pewno już clowiek stary to i za nic się nie bierz ,bo wygrac z tymy co rzadza mogą tylko młodzi i zdrowi ale im się znowu nie chce ,wola jezdzic za granice i tam się szlajać,zas te co w Polsce zostały to maminsynki czyli z qwysynki .
  Brzydkos zes napisol,ze mi ktoś placi za to co od casu do casu napise i jesce pytos za ile.
  To jo ci powiem tak to pisa te co faktycnie za to biora piniadze,pewnie i tys taki albo jakisik dziwok,co to za nic pojac ni może jak cza ze skorcybykamy godac i ich pokonać.
  Ale wolno ci co chces bo tu jak nigdzie Pon Tadeus na reke kazdymu idzie jak pise aby tylko nie chlastol przeklenstwamy,dobry to clowiek i wszędzie mu dobrze,nawet z tymy niemcamy w Olsztynie- co nie ?
  Bywojta ! na dzisiaj bo jide na druga zmiane robic,pewnie ktorys z nas mnie tu zastapi .

  Polubienie

 65. To jo ci powiem tak to pisa te co faktycnie za to biora piniadze,pewnie i tys taki albo jakisik dziwok,co to za nic pojac ni może jak cza ze skorcybykamy godac i ich pokonać.

  Widzisz Władek. Te mądrości, które mi tu przedstawiasz już dawno poznałem i mam na to RECEPTĘ, której jak u Ciebie nijak pojąć nie możesz. Taki z Ciebie dziwok.
  A jak byś poczytał moją stronę; http://www.nowapolska-w-internecie.pl to byś wiedzioł – że tych skurcybyków pokonać można ich własną bronią.

  A tak na koniec pytam; gdzie mieszkasz Władku? W Polsce. cy na obcyźnie?

  Polubienie

 66. Wladek mnie prosil aby ci napisac nieuważny czytelniku,ze od dawna jest na amerykańskim chlebie a indiańskiej ziemi,pracuje na siebie każdego dnia z wyjątkiem niedzieli,ktora uważa za siódmy dzień ustanowiony celem odpoczynku,choc czasem aby pracy nie stracic zmuszony przyjąć robote w niedziele ,co już i w Polsce zaczyna być „modne”.

  Polubienie

 67. „Rosja nie przestaje prężyć muskułów. Dzisiaj minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że Federacja Rosyjska ma wysłać bombowce dalekiego zasięgu w pobliże granic Stanów Zjednoczonych. Maszyny mają patrolować przestrzeń powietrzną nad Morzem Arktycznym, zachodnim Atlantykiem, wschodnim Pacyfikiem, Karaibami i Zatoką Meksykańską. Ma to być rosyjska odpowiedź na oburzenie społeczności międzynarodowej konfliktem na Ukrainie.
  Na początku tego roku, Szojgu powiedział, że Rosja planuje poszerzyć swoją obecność wojskową na całym świecie i w tym celu prowadzi negocjacje, aby uzyskać zgodę na cumowanie okrętów wojennych w portach m.in. w Ameryce Łacińskiej i Azji. Jak uszczegółowiono, rozmowy są toczone z Algierią, Cyprem, Nikaraguą, Wenezuelą, Kubą, Seszelami, Wietnamem i Singapurem.

  Ale to nie koniec. Plany, które zaprezentował Szojgu, są imponujące. Minister oznajmił, że lotnictwo dalekiego zasięgu będzie latać wzdłuż granic Federacji Rosyjskiej i na wodach Oceanu Arktycznego.

  – W obecnych okolicznościach musimy być obecni na wodach zachodniego Atlantyku, wschodniego Pacyfiku, na wodach basenu Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej – dodał.”

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s