Polska dziś, polityka, gospodarka, perspektywy


Jaki jest stan naszej gospodarki?

Czy Tusk uciekł z Polski?

Co czeka nas w najbliższym czasie?

Postęp czy zacofanie?

Dobrobyt czy zadłużenie i bieda.

Posłuchajmy co na ten temat mówią ci co się na tym znają.

Reklamy

20 uwag do wpisu “Polska dziś, polityka, gospodarka, perspektywy

 1. Zdaje mi się,że on był głównym ekonomistą w SKOKu Wspólnota i firma padła.
  Pieniądze odzyskano,ale ile kłopotów mieli ludzie,te kolejki i wszystko przez
  wybitnych fachowców.Niech on lepiej się schowa.

  Polubienie

 2. Odmalowany obraz naszej rzeczywistości jest czarny i tragiczny, niby nie da się temu zaprzeczyć, ale z drugiej strony nie da się nie zauważyć, że jednak wszystko jakoś się trzyma, Polacy się dorabiają, kupują samochody i mieszkania i głodni nie chodzą.
  Trochę to jakby rozwój przez zadłużenie, życie na kredyt ale i za własne czasem całkiem wysokie zarobki (choć nie u wszystkich te zarobki są duże, bo i sporo jest takich z wynagrodzeniem ledwie 1500 zł)
  Co będzie dalej? Czy zaczną nam ostro dokręcać śrubę tak jak w Grecji, Hiszpanii, Włoszech?
  U nas po takim dokręceniu może być gorąco i zapewne ,,elity” to czują.

  Polubienie

 3. Co zawdzięczają Rosjanie dyktaturze Putina – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć

  Jeżeli nadal chcesz trzymać głowę w kuble, jeżeli wiesz z całą pewnością, że Rosjanie to siermiężne kacapy żyjące w lepiankach, dla których Polska to wymarzony raj dobrobytu – nie czytaj dalej. Tępe lemingi, do których niewątpliwie należysz, mają własne gazety i “niezależne” witryny internetowe, gdzie mogą bez zakłóceń zewnętrznych przebywać w swym wirtualnym świecie i niczym kundelki obszczekiwać tego, kogo wskaże im palcem facet trzymający je na smyczy. Tu nie masz czego szukać.

  Dla całej reszty – oto garść faktów dotyczących współczesnej Rosji, która po okresie smuty, pod rządami prezydenta Władimira Putina zaczyna odzyskiwać nie tylko znaczenie na arenie międzynarodowej, ale i odbudowywać w Rosjanach poczucie dumy, patriotyzmu i – co jest bardzo ważne – zwracać się ku chrześcijaństwu.

  Na początek przytoczymy artykuł Natalii Olszaneckiej z 2010 roku, a więc mający charakter historyczny. Od tamtej pory zaszły w Rosji spore zmiany, ale o tym będzie mowa później.

  http://www.bibula.com/?p=74233

  Polubienie

 4. Adm – nie chodzą głodni? W jakim Ty świecie żyjesz? U nas 35% bezrobocie to jak myślisz najedzeni ? I mam tu na myśli duże miasto wraz z okolicznymi wioskami to jest coś w granicach 150-170 tys.Pomoc z OS to cos 200 zł/mies. ze względu na duże bezrobocie został skrócony czas zasiłków z roku do pół roku .A to,ze zaczyna się „ciepło” robić to fakt, nietrudno wyczuć Nie dość,ze nie ma pracy to ludzie sa wywalani na bruk ( skutek szkodliwej ekonomi,bezrobocia ) i nie mam tu na myśli patologi..A będzie jeszcze gorzej rynki pracy UE są już nasycone i rodacy nie mają już gdzie za-bardzo emigrować za chlebem.Oj będzie sie działo.

  Polubienie

 5. Powiedz „roczniku 77” ,czy Polakom ktoś zabrania uprawiac ziemie lezaca odłogiem aby nie glodowac ?

  Czy „panom i paniusiom z wiochy” osiadlych w miastach ,ktoś zabrania wracac na wies i tam się zywic z ZIEMI po OJCACH i DZIADKACH ?

  LENISTWO i jeszcze RAZ LENISTWO TO POWOD DO GLODOWEGO ZYCIA !!!

  Polubienie

 6. inkaa77inkka
  Jakoś ostatnimi czasy straciłem współczucie dla tych biednych, bezrobotnych i głodnych.
  Lenistwo, niedbalstwo, pijaństwo i żadnej skłonności do tego by poprawić swój los.
  Raczej ukradnie niż pomyśli jak znaleźć pracę, jak zarobić na chleb.

  U nas 35% bezrobocie ….
  To chyba na Warmii i Mazurach gdzie mieszkam i gdzie głodny jednak nie chodzę, ani ja, ani moje dorosłe dzieci, ani wnuki. Nie widzę też by głodni chodzili sąsiedzi i ich potomstwo, ale przez jakiś czas w opuszczonym domu na tej samej ulicy gnieździło się kilku młodych ludzi, Oni nie pytali o pracę, oni na ogół jeśli się ich widziało to z kilkoma butelkami piwa i z rozchwianym krokiem.

  Wczoraj byłem w centrum miasta przy pomniku Kopernika, parę kroków przed wejściem na dziedziniec zamku. Patrzę gromadka dzieciaków w wieku szkoły podstawowej, rozmawiają po rosyjsku, pytam przewodniczkę skąd oni?
  – Z Kaliningradu.
  W ciągu godziny przewinęło się tam kilkanaście osób także z Kaliningradu, że byłem w towarzystwie osoby znającej język rosyjski, więc gdy się takie osoby zatrzymywały by zrobić sobie zdjęcie przy pomniku Kopernika, wymienialiśmy miedzy sobą kilka zdań. Ludzie przyjaźni do nas, w różnym wieku. Jeszcze dwa lata temu widziało się na Starym Mieście, przy katedrze i przy zamku jedynie wycieczki z Niemiec osób racze w podeszłym wieku. Dziś mamy mały ruch graniczny z obwodem Kaliningradzkim i codzienne kursy PKS z, i do Kaliningradu. Sporo u nas kupują także tych zakazanych produktów spożywczych, wędliny, owoce i nie mają z tym na granicy problemów. Oczywiście kupują na własny użytek.

  Polubienie

 7. W zaduszki byłem na dwóch miejscowych podmiejskich cmentarzach. Jeśli Polska jest zadłużona, jeśli Polacy są zadłużeni, to qudźwa, w te wszystkie szlifowane i polerowane marmury -nagrobki zainwestowali bezpowrotnie już nie miliony, ale chyba miliardy złotych.
  Co grób to marmur, granit, w pionie i w poziomie, albo w kilku poziomach. Nie wiem czy Polska to kraj głodnych i bezrobotnych czy milionerów. Po marmurowo granitowych nagrobkach przypuszczam, że chyba to drugie. Po brykach jakimi w kilometrowych korkach zjeżdżali na cmentarze widać, że do trzeciego świata nie pasują.

  Polubienie

 8. Adm zapraszam do mojego miasta – zboczysz po dłuższym pobycie JAK JEST a wynikiem biedy bezdomności w wielu przypadkach nie jest lenistwo czy to co nam próbuje wmówić propaganda ( obwiniająca ludzi ) ale szkodliwa ekonomia prowadzona przez elity.Przyjedź zobacz te wspaniałe bryki beztroskę i zadowolenie na buziach ludzi zobacz te pomniki w większości z najtańszego kamienia.Zobacz te wszystkie nakarmione,szczęśliwe dzieci. Słuchając tych bredni zaklinających rzeczywistość mam odruch wymiotny – bez urazy.Pokaz mi tych bogatych lub tych przynajmniej żyjących na średnim poziomie życia ( po za elitą oczywiście ) Zapraszam 😀

  Polubienie

 9. O lenistwie patologii to można by było wtedy rozmawiać gdyby aparat rządowy nie wciskał swojej gęby w gospodarkę dyktując nawet ile mam pracować i za jaka stawkę chroniąc tym samym obcych kapitalistów – a tak wybacz to co piszesz to kompletne bzdury

  Polubienie

 10. aaa i jeszcze jedno – Polacy leniwi ? Ciekawa teoria i pewnie z tego lenistwa wyjeżdżają często w „ciemno” i bez znajomości języka do innych państw do pracy.
  Propaganda nam próbuje wmówić,ze jesteśmy leniwi – nie jesteśmy – jedź sobie do Niemiec czy Anglii i zobacz jak tam sprzątaczki czy budowlańcy zasuwają często podwójnie za stawkę której nie chce rodowity obywatel często w skandalicznych warunkach.Bardzo nie lubię jak ktoś wyraża sie o moich rodakach w ten sposób – mamy wiele przywar ale z pewnością nie jest jest nią lenistwo.A ze ktoś umie liczyć i szanuje swoje zdrowie to i nie zasuwa za 1200 zł na taśmie bez widma emerytury czy renty – nic dziwnego nie wszyscy to idioci 😀

  Polubienie

 11. Jak juz udzielam się na tej stronie, to z tą „biedą i bogactwem” Polski jest i tak i nie tak.

  Niewatpliwie zasadniczym problemem jest brak perspektyw dla młodzieży kończącej studia — albo sie będzie pracowało w jakimś luksusowym sklepie (za grosze, mój kolega, warszawski milioner, płaci panienkom w magazynie z ciuchami z Indii po 1300 zł na ręke, w Warszawie to prawie jałmużna) — albo się będzie pracowało w „marketingu” coraz to nowych gadżetów skądś tam sprowadzanych. To wymaga znajomości obcego (angielskiego zazwyczaj) języka, ale zarobki b. przyzwoite, na weekendy do Istambułu lub Paryża młodych stać.

  Obie prace dokładnie takie jak w latach 1970 dla mnie były w Paryżu możliwości; upychać, w jakiś sposób (także ten skomputeryzowany), w ludności wyprodukowane przez zautomatyzowany przemysł, masowe „śmiecie”, wśród których sie przecież z czasem udusimy. (Już mialem pożar w mieszkaniu po mej matce w Krakowie z tego powodu: walizki po przyjeździe z Anglii studentki nigdzie sie nie mieściły i postawila je bezposrednio pod elektrycznym piecem – i ledwo ze swym chlopakiem uszli z życiem, uratowal ich jakiś lakier do wlosow w walizce, który wybuchł i ich obudził).

  Czyli z tego „dobro(od)bytu” na dalszą mete nic dobrego nie wyjdzie, co juz ponad 40 lat temu oglądałem w Stanach Zjednoczonych: żyje się w sposób coraz bardziej sztuczny, oderwany prawie całkowicie od przyrody, a nawet i od zwyklego WYTWARZANIA tych bogactw, w których po prostu utoniemy: marksistowska idea „umeczonej klasy robotniczej” sie wypaliła wraz z Wałęsą, klasa robotnicza się wypaca gdzieś na chińskich antypodach, ale nie u nas (do budowy metra sprowadzono Włochów), gdzie żyje się praktycznie konsumpcją „na siłe”.

  No i oczywiście „nad-dobrobyt” jest źródłem patologii nie mniejszym niż bieda, też do działalności niszczycielskiej stymulująca: na Ukrainie mamy sytuację wręcz rozpaczliwą, kiedy to „nad dobrobyt” tzw. klas posiadających doprowadzil do, celowo z USA podsycanych, rasistowskich patologii warstw ekonomicznie upośledzonych. A w Iraku oraz Libii też sztucznie rozdmuchany został „islamizm” mający na celu jak największe wyniszczenie bliskowschodniej, umiarkowanie islamskiej i umiarkowanie konsumpcyjnej, cywilizacji.

  Co dalej, z tą zuniformizowana ludzkością świata coraz szczelniej zamkniętą w najrozmaitszych „pudelkach z praca, rozrywką oraz religią”?

  Polubienie

 12. Przyznajemy częściowo racje w/piszącemu anonimowi ,wiec pozwolimy sobie zapytać go o rady ,tym bardziej,ze jak czytamy ma tez „doświadczenia amerykańskie”. a my (APA) przecież nadal zyjemy w USA i widzimy na co dzień co się tu dzieje (to dlugi temat, zniekształcone wieści przez chwalbę i dezinformacje obu stron barykady) :

  Panie/Pani jak widzisz i co doradzisz RODAKOM POLAKOM jak wyjść
  z niewoli ZYDO-NIEMIECKIEJ i pozostalosci BOLSZEWICKIEJ ?

  Jeżeli jesteś niestrachliwym człowiekiem, w dodatku madrym i rozsądnym poczytamy z zaciekawieniem,bo dziś o wspólne doradzanie i wspomaganie się (ze swieca szukac !) Polakow NIE ISTNIEJE,wypada tylko chyba jeszcze „na msze dac księdzu aby się modlil o MADROSC i ZJEDNOCZENIE POLSKIE,a może zwiekszyc pielgrzymki” ? !
  Nawet pasterze owieczokom nie pomagają a baranow za nic maja !!!

  MADRZY POLACY NA START !
  Z radami i wspoldzialaniem ,bo wrogowie nasi potrafia się organizowac a Polacy co(?) ,
  tylko mowic/pisać,filozofowac – „da się zyc i jakos to będzie” bywa,ze i usłyszy się ”
  „mnie to wisi” lub „:rachuj nie rachuj i tak wszystko na ..uj , zycie krótkie pic się chce „.
  No i PIJA POLACY NA POTEGE ,kto wie czy nie więcej niż sąsiedzi za wschodniej granicy .
  GLOWA PIJANA – POLSKA SPRZEDANA !!!

  Z góry dziękujemy za rady i LACZNOSC POLSKA ,z emigranckimi POZDROWIENIAMI !

  POLACY WSZYSTKICH MIEJSC ZAMIESZKANIA ,LACZCIE SIE,DZIALAJCIE WSPOLNIE !!!
  NAPRZOD MLODZIEZY SWIATA !

  APA

  Polubienie

 13. aaa i jeszcze jedno – Polacy leniwi ?
  inkaa77inkka
  trochę cię rozumiem, twoje oburzenie, ale też nieco mnie bawisz, szczególnie to zdanie
  …aaa i jeszcze jedno – Polacy leniwi ?….
  Ano są leniwi, skąd wiem?
  Wiem to po sobie, lenię się okrutnie. Mógłbym znacznie więcej ale się lenię, też do pewnego stopnia obawiam podląc jaką większą inicjatywę.
  Moja żona często mi dogaduje słowami, – Ty nic nie robisz, ty się całymi dniami lenisz, ty, tylko ten komputerek i zabawki.
  Można zarobić kupę forsy, ale nie zarabiam, bo się lenię.
  Inni nie zarabiają, bo albo nie wiedzą jak, albo też się lenią.
  Oczywiście nie uogólniam, to tylko mniejszy czy większy margines tych co się lenią, inni pracują szczerze, choć często bez głowy, na innych. Ci co głowę mają, co umieją, co się nie lenią, ci trzepią niezłą kasę idącą w dziesiątki tysięcy zł.
  Zauważ, że mamy kapitalizm, a ten system i to złodziejstwo wybrała sobie 10 mln. Solidarność i jej światli liderzy. W kapitalizmie albo się tworzy dla siebie i innych stanowisko pracy, albo się robi jako niewolnik na bogactwo swych panów. Nie ma co narzekać, każdy sobie kowalem swego losu. Na rząd -nierząd przez nas wybrany też nie ma co narzekać. Jak rozmawiam z ludźmi to są gotowi ( no może nie wszyscy) albo umierać za wiarę ojców, albo za PiS, albo za PO. Naród był szczęśliwy gdy mógł jechać na zmywak do Londynu.
  Pamiętam euforię tamtych lat i hasełko -Wozy jadą na zachód.
  Gutek, prawda, że się cieszyłeś jak dostałeś wizę do Hameryki?
  Majora bieda z Polski nie wygnała, on sam się wygnał

  Polubienie

 14. Gutek
  Jaka rada dla Polaków?
  Płynąć z prądem, spokojnie, i bez nerwów.
  Młodzi niech wiedzą, że jest coś co się nazywa rozum. Więc myśleć, myśleć, szukać najlepszej drogi dla siebie tu w ojczyźnie.
  Studenci
  Zakładać małe własne firmy, nawet jeśli tylko z użyciem internetu i jedynie po południu i wieczorem.
  W kilka lat dojdą do pieniędzy, do właściwego poziomu życia, do stabilizacji, zgodnie z teorią względności czyli nie od razy Kraków zbudowali

  Polubienie

 15. ok nie będę się mocować na argumenty – byłam na „dnie” mimo,że nigdy leniwa nie byłam ani roszczeniowa rozumu też mi nie brak, to co mam to dzięki sobie zapłaciłam za to dużą cenę – zdrowie.Mimo,że dzieliłam się z państwem w momencie gdy potrzebowałam pomocy od państwa to wypięło się na mnie.Tyle w temacie.Dzieje się to nadal u innych ludzi i gdyby był u nas kapitalizm czy socjalizm to bym się cieszyła.Atrapa demokracji i feudalizm. pozdrawiam

  Polubienie

 16. Chlopaki ,ten na zdjęciu podpisany jako J.Szewczak to kto ?
  Również ta „rozglosnia niezalezna” to cos „wolna europe” przypomina i jaka barwna dyskusja na filmikach !
  Co ten Szewczak zdzialal dla dobra Polski ,kasy pozakladal i kogo naskubal Zydow czy Polakow.
  Przeciez mogl udac się do Tuska i chociaż powiedzieć jak Kalksteiny : ZJEZDZAJ DZIADU !”
  Teraz dopiero pyszczy na „pol-tuska” i o długach garwoli ?
  Oj narobilo się w Polsce „medrcow Syjonu” ,narobilo .
  Ten z „amber gold” oddal pieniądze ludziom ,siedzi i odrabia kase ,która nakradl od naiwnych ???
  Ludzie robcie cos w tej Polsce ,bo wam wychodki komornik zabierze !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s