Wybory na Ukrainie


Wygrał Jaceniuk przed Poroszenko, lub  jak kto woli grupa  majdaniary. Na wschodzie zaś wygrali ,,terroryści” tyle tylko że nie z nadania Wall Strett, a z nadania obywateli Ukrainy którzy nie godzili się na rządy majdaniarzy

I tak

Obecny szef Ługańskiej Republiki Ludowej (na wschodzie Ukrainy) Igor Płotnicki zdobył 63,8% głosów wyborców w wyborach po przeliczeniu 100% głosów – poinformował Centralna Komisja Wyborcza ŁRL.

Do Rady Narodowej republiki przedostanie się kierowany przez niego ruch „Pokój dla Ługańszczyny”, który zdobył 69,42% głosów (biorąc pod uwagę wyniki głosowania na terytorium ŁRL i w obozach dla uchodźców w Rosji) a także Ługańska Unia Gospodarcza. Frekwencja wyborcza wyniosła 68,71%.


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_03/Szef-LRL-zwyciezyl-w-wyborach-w-republice-4091/

Zaś w DRL

Obecny premier Donieckiej Republiki Ludowej (na wschodzie Ukrainy) Aleksander Zacharczenko prowadzi w wyborach szefa DRL.

Według danych CKW po przeliczeniu 100% protokołów jego kandydaturę poparło 765 340 osób. Drugie miejsce zajął wiceprzewodniczący Parlamentu Związkowego Noworosji Aleksander Kofman, na którego zagłosowało 111 tys. osób. W wyborach wzięło udział milion 12 tys. osób, z których 104 540 głosowało zdalnie. W wyborach do Rady Narodowej prowadzi partia Republika Doniecka, na której czele stoi Zacharczenko, poparło ją 662 tys. osób. Według danych CKW, podczas wyborów nie odnotowano naruszeń, które mogłyby wpłynąć na przebieg głosowania.


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_03/Premier-Zacharczenko-prowadzi-w-wyborach-DRL-7362/

Oczywiście z wyborów zachód uznaje te jedynie w Kijowie.

Czy wybory w Doniecku i ługańsku uzna jedynie Rosja i czy Rosja tak jak wcześniej zapowiadała wybory te uzna za legalne?

Jeśli tak, o tym samym musiałaby uznać w pewnym sensie państwowość tych republik jako odrębnych od Kijowa i reszty Ukrainy .

Tu Putin może mieć dylemat.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko skomentował sytuację z wyborami w szeregu rejonów donieckiego i ługańskiego obwodu. Jak podkreślił ukraiński przywódca, wybory odbywające się sprzecznie z ukraińskim prawem, nie mogą zostać uznane przez wspólnotę światową.

Podobne głosowanie zagrozi procesowi pokojowemu w Donbasie – podkreślił prezydent. „Sprawiedliwe społeczeństwo można zbudować tylko wówczas, gdy istnieje prymat prawa, gdy wybory są uczciwe” – ostrzegł Poroszenko.

Przeprowadzenie wyborów w DRL i ŁRL 2 listopada odpowiada mińskim porozumieniom – oświadczyło MSZ Rosji.

Resort podkreślił, że w Donbasie trzeba jak najszybciej stworzyć organy władzy, aby przystąpić do rozwiązywania praktycznych kwestii zapewnienia funkcjonowania regionu i służb porządkowych.

Moskwa uważa, że Kijów sabotuje zobowiązania w zakresie poprawy sytuacji humanitarnej w Donbasie, tworząc sztuczne przeszkody w dostarczeniu pomocy z Rosji.

Rosja będzie sprzyjać temu, żeby wybory stały się krokiem do unormowania sytuacji i uregulowania kryzysu na Ukrainie – podkreśliło MSZ.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_30/MSZ-Rosji-wybory-w-Donbasie-zgadzaja-sie-z-minskimi-porozumieniami-0941/

I z tego jakby nie wynika bynajmniej, że Kreml uznaje obie republiki jako niezależne od Kijowa

Putin znów dowiódł że jest cieniasem i ulega presji partniorów i przyjaciół z zachodu

Reklamy

13 uwag do wpisu “Wybory na Ukrainie

 1. Dopiero teraz znalazłam straszny reportaż o pogromie około 400 osób (Rosjan) w lutym 2014 r.,którzy wracali z Kijowa z antymajdanu.Na 8 autokarów czekali banderowcy uzbrojeni w solidne kije,broń palną,benzynę i agresję dzikich zwierząt.Reszty nie tłumaczę i polecam obejrzeć.Nikt i nigdy nie pogodzi już Rosjan i ukrów banderowskich.

  Polubienie

 2. Wybory, które odbyły się w DRL, ostatecznie potwierdziły oddzielnie się Donbasu od Ukrainy – oznajmił na briefingu w Doniecku szef CKW republiki ludowej Roman Lagin.
  „Wybory odbyły się legalnie i bez znacznych naruszeń, które mogłyby wpłynąć na wyniki wyborów. Teraz mamy legalną władzę, Donbas już nie stanowi części Ukrainy niezależnie od tego, czy to się innym podoba czy nie” – powiedział Lagin.
  Podkreślił on, że na dniach odbędzie się ceremonia zaprzysiężenia nowego szefa.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_03/CKW-DRL-Donbas-juz-nie-jest-czescia-Ukrainy-3785/

  Stały przedstawiciel Rosji przy UE Władimir Czyżow jest rozczarowany podejściem do wczorajszych wyborów w Donbasie ze strony szefowej europejskiej dyplomacji Federici Mogherini.
  „Uważa, że głosowanie jest sprzeczne z prawem i UE go nie uznaje. Poza tym twierdzi się, że wybory zostały przeprowadzone w sprzeczności z tezami i duchem mińskiego protokołu. Mogę wyrazić rozczarowanie w związku z takim podejściem. Tym bardziej w związku z próbą przedstawienia tego jako czegoś kolidującego z mińskimi porozumieniami” – powiedział Władimir Czyżow.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_03/Moskwa-jest-rozczarowana-podejsciem-UE-do-wyborow-w-Donbasie-2751/

  Polubienie

 3. Jutro, 4 listopada Igor Striełkow ma poprowadzić 4 już w tm roku „Marsz Rosyjski” w dużych miastach Rosji. Striełkow otwarcie mówi, że ROSJA JEST I OD WEWNĄTRZ I OD ZEWNĄTRZ BARDZO ZAGROŻONA, czego nie tyle „zwykli ludzie”, ale tzw. „elyty” (łącznie z naszymi pro-putinowcami takimi jak Ziemiński, Szubert, etc.) nie dostrzegają. Putin zachowuje się trochę tak jak Janukowycz: ma sukcesy (Olimpiada zimowa 2014!), także w ekonomii, polityce zagranicznej BRICS, umowy z Chinami, etc. Ale w sprawie Ukrainy jest więcej niż „miękki”, trochę tak jak Janukowycz wobec Majdanu: „byle by nie było rozlewu krwi”. I zrobiła się duża wojna domowa, dla której końca — bez większej lokalnej wojny — ja przynajmniej nie widzę. (Nb. Włochom Stany Zjednoczone nakazały zakupić aż 90 myśliwców F-35, jeszcze nie przetestowanych!).

  Me oraz „Adm” czarne wizje Kremla zdają się potwierdzać. Cytuję po rosyjsku, jak od 1913 (to był rok największych sukcesów ekonomicznych Rosji, także Kongresówki) padał w trzy lata carat, a następnie ZSRR dotknięty „pierestrojką” – i to w momencie największego rozkwitu ekonomicznego ZSRR. Co będzie za 3 lata i jak w tej krótkiej czasowej perspektywie znajdą się ziemie między Odrą i Nysą a Bugiem i Sanem? Autor pisze, że Janukowicz rok temu „nie miał żadnego chytrego planu” i w domyśle dodaje, że i Putin też takiego „chytrego planu” nie ma. Co dla Rosji może się bardzo źle skończyć. O dziwo, to samo twierdził trzy miesiące temu izraelski (były radziecki) emerytowany specjalista od strategii wojskowej Jacob Kedmi (w Izraelu jest dość dużo Żydów sympatyzujących z Rosją, vide Izrael Szamir):

  То, чего не смогли добиться те немногие, кто в течение зимы 2013-2014 года говорил, что никакого Хитрого Плана Януковича нет и Украина катится к катастрофе, на фоне восторженных глупцов рассказывавших обществу, что все под контролем, что Россия поддержит Януковича, что у Януковича много сил и что никакой майдан с печеньками Нуланд не пройдет. А потом грянула гражданская война и на Украине погибли десятки тысяч людей. Такова цена слепой веры и игнорирования нарастающих угроз.

  В своих заявлениях и в своей отповеди Ходорковскому (которого США уже открыто демонстрируют как желательного гауляйтера в России), Стрелков по сути делает тоже самое, что делали Дурново и Андреева, он предупреждает, что угроза реальна, что риск государственного переворота (который будет поддержан изнутри власти и что там главные зерна возможной Смуты) значителен, что ни в коем случае нельзя ослаблять поддержку Новороссии, что либерализм приведет страну к катастрофе. Как Дурново и Андреева, Стрелков часть своей системы и он пытается ее спасти, в надежде, что система не застыла, что она сможет противостоять давлению США и внутренним врагам, что возможно обновление сверху. Разумеется, тем кто заинтересован в сломе государства и распаде страны, такой человек не интересен и даже опасен, поэтому Стрелкова травили и травить будут, дабы он не мешал готовить почву для государственного переворота и развала страны.

  http://anna-news.info/node/24919

  Polubienie

 4. Amerykańskie władze nie wykluczają wprowadzenia kolejnych sankcji wobec Moskwy, jeśli mińskie porozumienia nie zostaną wykonane – oświadczyła rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Bernadette Meehan.

  Waszyngton podkreślił, że potępia wybory 2 listopada w proklamowanych w trybie jednostronnym DRL i ŁRL. Wyraził także niepokój w związku z oświadczeniem MSZ Rosji, że Moskwa je uznała.
  Meehan powtórzyła oskarżenia pod adresem Rosji o przysunięcie wojsk do granicy z Ukrainą, aczkolwiek nie podała dodatkowych danych, potwierdzających to oświadczenie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_04/USA-groza-Rosji-zaostrzeniem-sankcji-6959/
  ————————
  A czy ktoś słyszał by Kreml zagroził USA jakimiś kolejnymi sankcjami w odwecie?

  Polubienie

 5. Obejrzałam dzisiaj Marsz jedności Rosji i zrobiło mi się smutno/przykro,że w Polsce nie możemy
  zrobić czegoś podobnego,bo przecież u władzy siedzi żydowska sitwa,w partiach też zbieranina
  i to nawet z banderowskich rodzin.No i z takimi nie może być mowy o jedności.

  Polubienie

 6. Nasz „moherek” napisał z tęsknotą:

  Obejrzałam dzisiaj Marsz jedności Rosji i zrobiło mi się smutno/przykro,że w Polsce nie możemy zrobić czegoś podobnego,

  Otóż ja jeszcze nie zdążyłem tego „Marszu jedności” w TV obejrzeć, ale zdążyłem przeczytać doń komentarz mego znajomego z Moskwy, Konstantina Sokołowa, wiceprezesa Akademii Gepolitycznych Problemów tamże.

  Sokołow pisze:

  Temu świętu już 9 lat. W 1612 roku w ten dzień (4 listopada) chodził pochód krzyżowy z ikona Matki Bożej Kazańskiej wokół Kremla. I za trzy dni, to znaczy 7 listopada Kreml został oswobodzony of jego okupantów (czyli wojsk polsko-litewskich). Innymi słowy ten dzień (4 listopada) to nie dzień zwycięstwa, tylko dzień kazańskiej ikony Matki Bożej.

  I dalej Sokołow pisze:

  Nie ukrywajmy, to święto wprowadzono w celu oduczenia ludzi chodzić na demonstracje 7 listopada, święto ku czci Wielkiej Październikowej Rewolucji socjalistycznej. Niestety oswobodzenie Kremla od jego (polsko-litewskich) zdobywców też przypada na 7 listopada! Zatem w sposób sztuczny zmieniono datę i ideologia święta się nie wyrabia.

  Читать полностью: http://www.km.ru/v-rossii/2014/11/04/prazdnichnye-dni-i-pamyatnye-daty-v-rossii/750399-ksokolov-ideya-obedineniya-ros

  No i w Rosji mają dziś SZTUCZNE ŚWIĘTO JEDNOŚCI NARODOWEJ. W którym nie tylko żydzi, ale i muzułmanie oraz buddyści nie zwykli uczestniczyć, jako że Boża Matka nie jest bohaterem aż 3 (z 4) oficjalnych w Rosji religii.

  No i oczywiście mnie, jako tzw. specjaliście od Pisma Świętego, coś podobnego się przypomniało. Otóż Żydzi przez bodajże cały tydzień chodzili i trąbili wielkimi trąbami wokół murów Jerycha zajętego przez wredna im nację. I siódmego (jeśli dobrze zapamiętałem) mury Jerycha się rozpadły i żydzi Jerycho zdobyli.

  Może by zatem i w Izraelu, wzorując się na unikającej wspomnień O REWOLUCJI ANTYBURŻUAZYJNEJ (tzn. antyoligarchicznej) Moskwie dzisiaj, zacząć obchodzić Dzień Jedności Narodowej pod wezwaniem Trąby Jerychońskiej?

  Polubienie

 7. Dobre te traby ,trabic ile się da oby tylko skorka we własnej trąbce nie pekla ,bo krwotok gotowy !
  Jeżeli już mowa o sąsiadach wschodnich (nie zapominajcie o zachodnich a nawet tych z południa), to wiedzieć trzeba ,ze wschodni przychodzą po rozum do glowy ,oby tak jeszcze polskie barany i owce zrozumialy sens „wszystkich ewangieli” głoszonych choćby na tym portalu gdzie administracja z nie jednego pieca chleb jadla i zdobywala szczyty !

  DO ODWAZNYCH SWIAT NALEZY !
  STRACHLIWI ZE STRACHA NIE TYLKO NAWALA W PORY ALE i „cancera zlapia”.

  Polubienie

 8. Wybory niczego nie zmieniły.Ukry wzmocnione przerwą zaczęli zmasowane ataki i bombardowania mieszkalnych domów,szkół i boisk,na których bawią się dzieci.Nienawiść ukrów/banderowców do rosyjsko
  języcznych jest ogromna.Polecam straszny film o rozpaczy człowieka,któremu wojska Poroszenki zamordowały żonę i wnuczkę.

  Polubienie

 9. Co najmniej 11 osób zostało rannych w wybuchu w pubie w centrum Charkowa na wschodzie Ukrainy w nocy z niedzieli na poniedziałek – poinformowało MSN Ukrainy.
  Według jeden z wersji, doszło do wycieku gazu, a zgodnie z drugą – nastąpił wybuch obok lady barowej, gdzie nieznany sprawca zostawił siatkę, wypełnioną śrubami i innymi elementami rażącymi.
  Dyrektor lokalu uważa, że zdarzenie jest związane z polityką. Według niego, w barze zorganizowano zbiórkę pomocy dla uchodźców i sierot. Konkurentów w biznesie lokal nie miał.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_10/Wybuch-w-charkowskim-pubie-8462/

  Polubienie

 10. „Rosyjska armia cudzoziemska.
  Z inicjatywy zastępcy Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej , posła LDPR Romana Khudjakowa, trwa debata nad powołaniem rosyjskiego odpowiednika Legii Cudzoziemskiej.
  Zdaniem posła siły takie są Rosji niezbędne dla utrzymania pokoju w środkowej Azji, oraz wyszkolenia nowego rodzaju wojsk szybkiego reagowania.
  Na świecie rośnie zainteresowanie służbą wojskową, zwłaszcza kiedy wiele krajów zachodnich likwiduje pobór do swojej armii. Zdaniem LDPR taka formacja umożliwiłaby również służbę Rosjanom nieposiadającym obywatelstwa.
  Projekt zakłada przyznanie takim dobrowolcom żołdu nie mniejszego niż żołd rosyjskiego żołnierza, oraz możliwość przyznania obywatelstwa po 6-letnim kontrakcie, co wiąże się z możliwością ryzyka odpowiedzialności karnej ochotników po powrocie do własnej ojczyzny.
  Khudjakow stwierdził także zasadniczo, że rosyjska armia cudzoziemska to odpowiedz na arogancję USA, które nie mogąc, gdzieś wysłać swoich żołnierzy-wysyłają prywatne firmy militarne”
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/rosyjska-armia-cudzoziemska.html

  Polubienie

 11. To NOWOSC z tymi armiami,zawsze będzie można oswiadczyc to nie nasza armia ,tylko najemna dokonala mordow .
  Taki jest spryt syjoński – nasza kasa wasze mieso do siekania !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s