Jesienne Targi Rolno – Ogrodnicze


Jak co roku tak i w roku 2014 odbyły się tradycyjne już targi rolno-ogrodnicze  w mieście Olsztynie na Warmii i Mazurach. Lokalizacja targów jest dosyć ciekawa bo w lesie za miastem około 3 do 4 kilometrów przy Ośrodku Doradztwa Rolnego.

Pamiętam w tym pięknym budynku dawnymi czasy mieścił się ośrodek kolonijny dla dzieci funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej. Co się w budynku mieściło poza okresem wakacyjnym tego oczywiście nie wiem mimo, że ten teren był przez nas dzieciaków z Zatorza dobrze spenetrowany szczególnie latem i jesienią kiedy to wędrowaliśmy pieszko drogą lub leśnymi ścieżkami nad rzekę Wadąg , nasze  ulubione miejsce letnich kąpieli.

Tegoroczne targi były znacznie skromniejsze niż lata temu, kiedy wystawiano znacznie więcej  ciężkiego sprzętu rolniczego w tym potężnych ciągników, oraz zwierząt hodowlanych, koni zimnokrwistych, bydła rogatego sprowadzanego z zachodniej Europy, świnek, baranów, owiec, drobiu.

Na targach przeważali właściciele szkółek produkujących kwiaty, sadzonki, krzewy i oni w zasadzie mieli największy udział w targach i największe obroty towarowe.

W Olsztynie, a właściwie wokół miasta jest kilka osiedli domków jednorodzinnych a przy domkach zamiast tradycyjnych drzewek owocowych dziś sadzi się iglaki, wrzosy, zakłada oczka wodne z fontannami, ławeczkami plastikowymi kaczuszkami. Czasem można zobaczyć jakąś drewnianą czy metalową rzeźbę, misia na dwóch łapach żurawia itp.

Czasy się zmieniają, upodobania także.

Kręciłem video w czasie wczesnych godzin, kiedy jeszcze w zasadzie nie było odwiedzających za wyjątkiem kilku ,,wcześniaków”

Właściwie video to powstało z myślą o internautach zamieszkałych za granicą po to by zobaczyli kilka obrazków z Polski

Ale jeśli ktoś nie interesuje się kwiatkami, a pociąga go przyroda czy wędkowanie to poniżej ciekawy film z tej właśnie dziedziny

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jesienne Targi Rolno – Ogrodnicze

  1. Przy domach , w parkach , na skwerach i przy drogach powinny być sadzone wyłącznie rośliny jadalne, co dawałoby wolność od judejskich marketów oraz zdrowie . Jestem przeciwnikiem sadzenia przy domach roslin ozdobnych , całkowicie bezwartościowych, w efekcie czego ludzie wąchają kwiatki, patrzą na krzaki i jadą potem do marketu po koperek . To schozofrenia i paranoja odmóżdżonego stada .

    Polubienie

  2. A ile się przy tym najedzą nawozów sztucznych, środków ochrony roślin i innych chemikaliów, ale wolą Coca Colę niż kompot, cipsy zamiast jabłka, właśnie tego z własnego ogródka

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s