Z Narodem demokracja wygrała


Mamy dziś dzień zwycięstwa. Prawo i sprawiedliwość zatryumfowało w Polsce i na świecie

Platforma Obżydwatelska przegrała, ale się nie poddaje, już zapowiada, że będzie walczyć, wierzgać i kopacz do upadłego.

By fetować uroczyście wygraną tych co przegrywali z własnego wyboru, trafił na stół kaczor nadziewany jabłkami w sosie rozmarynowym podlewanym winem Bordo, bo się kaczorowi tym razem upiekło.

Cieszą się Polki

Cieszą Polacy

Tylko na Kremlu żałoba

Smuci się Putin

Radują rodacy

Będą panować cwaniacy

http://spieprzajdziadu.com/muzeum/images/1/1a/Kaczor_Donald.JPG

Kto jest wybranym

kto jest przegranym

Jaka różnica w detalu

Media ogłoszą

Po podliczeniu

Kto ile zgarnie szmalu

Tak więc proszę państwa Demokracja wygrała z Narodem

Na kolejne cztery lata

I do kolejnych wyborów w roku przyszłym

By żyło się lepiej przy korycie

Elitom na szczycie

—————————

Zakończyły się wybory samorządowe. Wczoraj Polacy zdecydowali o tym, kto będzie sprawował władzę w jednostkach samorządu terytorialnego przez najbliższe cztery lata. Pierwsze wyniki sondażowe wyborów samorządowych wskazują, że najwięcej głosów Polaków w wyborach do sejmików wojewódzkich uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. System informatyczny, którego błąd uniemożliwiał sporządzanie wydruków, działa już zadowalająco – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie. Podano cząstkowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich oraz na wójtów, prezydentów i burmistrzów.

————————————-

Wybory samorządowe rządzą się zawsze własnymi prawami. Tu zawsze należy liczyć się z lokalnymi układami pozapartyjnymi, choć mogą wykazać pewne tendencje.

W każdej gminie pojawiają się lokalne ugrupowania popierające lokalnych kandydatów na burmistrzów a także osoby, które tych burmistrzów będą wspierały albo kontrolowały. Rozpatrywanie tych wyborów w kwestii preferencji wyborczej w zakresie partii sejmowych obarczone jest dużym błędem. Mimo to, media i same partie kreują równie te wybory jako ocenę swojej pozycji. Tym razem, jak wykazują sondaże  po raz pierwszy od prawie 8 lat wygrał PiS.
Utrzymały się stałe preferencje wyborcze PiS popiera wieś, PO popierają miasta. PiS popierają ludzie o wykształceniu podstawowym i zawodowym, PO ludzie o wykształceniu wyższym. PiS popierają pracownicy, PO ludzie oferujący prace. Wynika to oczywiście z podziału elektoratu, jaki te partie wybrały. PiS kieruje swą ofertę ku elektoratowi katolicko – populistycznemu. PO ku elektoratowi liberalnemu. Zachowany również został podział Polski na Polskę A i B. Zachód za PO, wschód za PiS. Co więcej elektorat obu partii jest dość stabilny, przesunięcia są niewielkie, obie partie w sumie zagospodarowują ok. 60% chętnego do głosowania elektoratu.
Należy odnotować wysokie zwycięstwo PSL. Dla tej partii którą można określić jako koalicjanta dla wszystkich za kilka stanowisk ministerialnych i stabilność KRUS to naprawdę wysoki wynik. Bezsprzecznie na ten wynik miały wpływ próby uporządkowania sprawy KRUS, w poczuciu ludzi miasta dający wysokie przywileje za bardzo niską składkę.
Czy może dziwić niski wynik Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Przywódca partii, który zamiast na miejscu pilnować interesów swego ugrupowania zadawala się bezsprzecznie lukratywnym finansowo stanowiskiem posła do Parlamentu Europejskiego nie może liczyć na to, że partia ta będzie w kolejnych wyborach odnosiła sukcesy. Stanowisko to, jest politycznym stanowiskiem przedemerytalnym a nie stanowiskiem przywódcy dążącego do objęcia rządów. Również należy zwrócić uwagę na bardzo słaby wynik SLD 8.8% to znacznie poniżej oczekiwań dla tej partii.
Rozumiejąc, że wyniki tych wyborów obarczone są dużym błędem spróbujmy przełożyć to na wyniki wyborów parlamentarnych, które odbędą się za niecały rok. Ten układ nie można traktować jako optymistyczny dla PiS. Obecna koalicja na głowę bije to ugrupowanie. PiS jako partia niekoalicyjna, która zniszczyła wszelkich potencjalnych koalicjantów, w której prezes nie potrafi dzielić się władzą i tak praktycznie chciałby być i prezydentem i premierem i wszystkimi ministrami na raz z tym wynikiem niewiele osiągnie. Nie przejmie samodzielnie władzy, stąd albo dogada się z PSL(koalicjanta dla każdego), przy czym warunki będą z pewnością upokarzające dla PiS, a prezes PiS władzą dzielić się nie potrafi, albo pozostałe partie parlamentarne pobawią się PiS jak marionetką ośmieszając tę partię, miotającą się wśród niemożności zwykle wszechogarniających partie mniejszościowe i przejmą władzę na własnych warunkach. Rząd mniejszościowy nie ma racji bytu.
Tak więc wybory te dla Kaczyńskiego były brzytwą, której uchwycił się tonący, uciszającą przeciwników w jego partii na kolejne 11 miesięcy. Z drugiej strony 12 lat rządów PO-PSL? To byłby chyba chichot historii i chyba „niewątpliwe osiągnięcie PiS”.

Dla obu partii najważniejszym dziś jest rozstrzygnięcie, jak zachowa się elektorat głosujący dziś na lokalne ugrupowania tworzone w poszczególnych gminach. Bo tak naprawdę dziś to one rozgrywały swoją partię wyborczą.

Reklamy

13 uwag do wpisu “Z Narodem demokracja wygrała

 1. Przepytałam okolicznościowe staruszki na kogo głosowały(chodzi o prezydenta miasta),no i wszystkie poparły Dutkiewicza(który jest tym razem z PO).Natomiast demencyjne staruszki są elektoratem PIS-u.
  Pytałam dlaczego tak zrobiły i niektóre nie mogły znaleźć listy odpowiedniej,inne,że znają Dutkiewicza tak długo,inne,że lepszy jest zły ,ale znany od lat.No i jakie zmiany mogą nastąpić z takimi ludźmi?Ten demencyjny elektorat nie czyta,nie zagląda do internetu,najwyżej ogląda TVN i tam stale widzi Dutkiewicza.No i Dutkiewicz z żoną pokazywał się ludziom w kościele,a to robi wrażenie na staruszkach.
  Niestety zmiany nastąpią po 10 latach jak wymrze demencyjny elektorat.
  A to,że Polska nie była przygotowana do wyborów to prawda.Zawiodły programy i cała technika.Kto chce mataczyć,to wszystko zawodzi.Liczenie na piechotę daje wiele możliwości dla oszustów.

  Polubienie

 2. Wybory ?
  KOGO i PRZEZ KOGO ???

  SZMUL SZMULA WYBIERA,
  SZWAB SZWABA
  i nikt nie ma nic do gadania nawet PREMIEROWA BABA !

  Ty zas goju ,jak byles GLUPI tak i dalej będziesz,
  po jalmuzne do szmula na kleczkach przybędziesz.

  Ty PiS-em otumaniony znowu glosowales
  dali ci na piwo i PALE ZALALES !

  Szwabem zachwycony i hajem natchniony
  będziesz teraz u niego oral po ojcu zagony .

  Natchniony przez purpurę i swiete ornaty,
  zostawia ci one tylko stare graty.

  Czerwoni od sztandarow co SLD się zowie
  będziesz lezal i kwiczał pijany przy rowie.

  Jest partia ponoc chlopska ZSL się zowie
  w niej wszystko się wyprawia ale się nie dowiesz.

  Komu sluza dzisiaj wszelkie partie nasze ,
  by tego się dowiedzieć wzuj armii kamasze .

  Choc nie masz karabinu ,tym bardziej rusznicy
  rzadzic dalej będą POLSKI PRZECIWNICY !

  Polubienie

 3. Znalazłam artykuł jak nas doi Ukraina.Na leczenie i rehabilitowanie Polaków nie ma kasy.Na operacje trzeba czekać latami,na rehabilitacje miesiącami,a ranni banderowcy z Ukrainy bez kolejki są leczeni na Dolnym Śląsku i teraz kilkadziesiąt przyjechało do Lądka Zdroju i okolic.Czy Polacy są skazani na straty,że władza troszczy się o tych co każą mocodawcy?
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ukrainscy-zolnierze-ranni-w-walkach-wylecza-sie-w-Polsce,wid,17038758,wiadomosc.html?ticaid=113d26&_ticrsn=3

  Polubienie

 4. Firma informatyczna obsługująca wybory może działa sprawnie, tyle że niepoprawnie i teraz mamy aj waj bo przecież miała wygrać Platforma a nie PiS i PSL-owi też miało ubyć a nie przybyć.
  Ktoś tak zadecydował i teraz trzeba udowadniać, że system informatyczny zawiódł, że wynik trzeba poprawić na korzyść PO
  Zobaczymy jak z tego wybrną, jak głęboka będzie kompromitacja samych wyborów i całej tej demosracji

  Polubienie

 5. Weź jeszcze pod uwagę i to,ze liczby w totolotu tez „wybierają” (goje uwazaja,ze losuja) firmy informatyczne do których naleza odpowiednie serwery i liczby trafiają w lapki sprytnych informatykow .
  Wspolczesny swiat OPARTY JEST NA KLAMSTWACH i CHYTROSCI,smarowany przekupstwem .
  Ten swiat musi się zawalić ,fundamenty jego już się krusza.
  Partie polityczne to zmowa i przekręty – kazda partia diabla warta !

  Polubienie

 6. Licza,licza dalej glosy
  lud ustawia na storc kosy.

  Miasta duże,miasta male
  ma dziś szmulow znow na chwale !

  Kosciol z siebie daje wiele ,
  nie opuszczaj mszy w niedziele.

  Boga nie ma dzisiaj w sercu,
  w Polsce duzo dużo innowierców.

  Polska dziś cholota stoi
  mlodziez dwoji się i troji,
  szuka pracy tu i tam
  w Polske leci wizja Trwam !

  Co ojczulku powiesz nam ?
  skolowana glowe mam !

  Partie dwie i to ogromne
  rzadza dzisiaj polprzytomnie,
  PO- PiS-y swe ciagle daja
  polskich gojow w du.ie maja !!!

  Bracie drogi,siostro mila,
  czy już tylko nam mogila ?

  Nie masz glowy ,nie masz sily ,
  by nam partie nie rzadzily ?

  Po co idziesz do Kosciola ?
  diabel hula dookoła !

  Na nic dziś do pana modly,
  POLSKA RZADZI NAROD PODLY !!!

  Polubienie

 7. Szykuje się sensacja.

  Według wyników exit poll w Świętokrzyskiem wybory do sejmiku wygrał PiS. Oficjalne dane z większości komisji pokazują jednak, że PSL zdobędzie tam samodzielną większość

  Do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe nieoficjalne wyniki głosowania ustalone na godz. 21 w poniedziałek na podstawie informacji o wynikach głosowania ze 108 770 protokołów wyników głosowania w obwodach zatwierdzonych przez terytorialne komisje wyborcze z ogólnej liczby 123 359 protokołów głosowania.

  Większość z tych protokołów nie uwzględnia dużych miast. Z tych danych wynikach, że w wyborach do sejmików wojewódzkich PO prowadzi w trzech województwach: pomorskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim, podobnie jak PiS (podkarpackim, śląskim i małopolskim), w pozostałych dziesięciu triumfuje PSL.

  Gdyby te wyniki się potwierdziły, całkowicie wywróciłyby dotychczas znane dane, które tuż po zamknięciu lokali wyborczych podały główne telewizje na podstawie sondażu exit poll firmy IPSOS. Według niej PO i PiS zdobyły po osiem regionów.

  Wyniki z komisji miejskich mogą zmienić te cząstkowe dane. Będzie o to jednak trudno w Świętokrzyskiem. Lokalna gazeta „Echo Dnia” twierdzi, że zebrała tam dane z jeszcze większej liczby obwodów. Według nich PSL prowadzi z gigantyczną przewagą. Miałby 50 proc. głosów. Drugi PiS miałby ich zaś o ponad połowię mniej (24 proc.). Na PO zagłosowałoby jedynie 13 proc. mieszkańców regionu. W sejmiku byliby też przedstawiciele SLD (8 proc.), ale samodzielną większość mieliby ludowcy.

  Co prawda cztery lata temu PSL wygrał wybory w tym regionie, ale nie aż tak znacząco. W 2010 r. PiS wygrał w dwóch województwach, a PO w pozostałych dwunastu.
  http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/115420,mial-wygrac-pis-a-gigantyczna-przewage-ma-psl
  ——————————
  To w mojej ocenie jest pewien pozytywny zwrot w układach politycznych.
  Janusz Piechociński jeszcze nie rządził .
  Kaczyńskiego już poznaliśmy jako rozwalacza ,,przystawek” i źle byłoby gdyby po PO nastało znowu PiS

  Polubienie

 8. Czym się ty Q..RWY roznia jedne od drugich POMIOTY DIABELSKIE ???
  W co ty jeszcze wierzysz adm. ?
  Gdzie jest nasz post o wyborach,wody w usta nabrales – czyja to robota z CENZURA na polskim portalu ???
  Co nam tu za bełkoty dajesz w zastępstwie ?

  Polubienie

 9. Co to ludzie w Polsce nie znaja korzeni rodowych tych co byli na listach wyborczych na pierwszych miejscach i za jedna tura przeszli na dalsze kadencje szmulo-szwabskich rzadow,samorzadow i nie-rzadow ?
  Ta najwyższy czas skonczyc z ta OBLUDA i FARYZEJSTWEM,KLAMSTWEM i PERFIDNOSCIA .

  Jak długo będzie trwac ta UDAWANA GRA WYBORCZA jednych i tych samych
  przy STOLE ZDRADY NARODOWEJ ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s