Ukraina z Obamą, Rosja z Putaną – Końcowe starcie?


Zima blisko, rozpalmy ognisko

Autor zamieszczonego niżej artykułu wieszczy na tematy Ukrainy  i Rosji według własnych wyobrażeń i pobożnych życzeń.

Tym  czasem aby te przepowiednie,  ten ewentualny scenariusz miał się spełnić, na Kremlu musiałby znajdować się zupełnie innego sortu polityk.

Putin potraktowany podczas spotkania G 20 jak parias nie miał innego wyboru jak zwinąć manele i wyjechać przed czasem.

Najprawdopodobniej jego partnerzy z BRICK nie stanęli w jego obronie, co nie pozwoliło mu na przyjecie dobrej miny do złej i w konsekwencji jedynym wyjściem było ,,zmycie się” tak jak to właśnie uczynił.

Mówiąc prościej Putin zszedł z boiska  i jakby tego nie opisywać , każdy wie co to oznacza gdy zawodnik schodzi z boiska przed czasem, lub gdy pięściarz opuszcza ringu  przed końcowym gongiem.

Jak zachowuje się kundel gdy podnieść na niego kij?

Kundel podwija pod siebie ogon i zmyka, ale zapędzony w kąt  czasami pokazuje, że ma zęby, może wówczas boleśnie pokąsać.

Nie wiadomo czy Putin ma zęby,  wiemy jednak, że ma dokąd uciekać, bo  Rosja jest wielka.

Stalin   w okresie bardzo dla siebie i Rosji trudnym momencie  podpisał rozkaz nr 270 dla swoich armiejców  w którym napisano -Rosja jest wielka, ale cofać się nie ma gdzie.

Tylko, że to był Stalin. Józef Wisarionowicz Dżugaszfili  pseudonim Stalin

Zaś Władimir Władimirowicz Putin ma jak na razie  nadany  pseudonim Putana

——————————————–

Projekt Ukrainy zakończony

Przedruk – znalezione w sieci

Putin wyjechał ze szczytu Grupy Dwudziestu (G 20), nie czekając na zakończenie programu. Oczywiście, prezydent Rosji ma prawo wyspać się po przybyciu do Moskwy, tym bardziej, że „w poniedziałek do pracy”.

Całkiem możliwe, że w samolocie, na którym trzeba „osiem godzin lecieć do naszego Dalekiego Wschodu i jeszcze osiem stamtąd do Moskwy”, Putinowi się nie śpi. Wątpliwe, by samolot przywódcy supermocarstwa nie był wyposażony w sypialnię – taka opcja jest nawet na zwykłych odrzutowcach biznesowych średniej klasy. Dla osób, spędzających większość swojego życia w lotach (często wielogodzinnych), przekraczających od razu kilka stref czasowych, to nie jest kaprys, lecz konieczność. Nie można też założyć, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych i protokół prezydencki nie poinformowały prezydenta o programie wcześniej.

A więc Putin doskonale wiedział, kiedy szczyt się kończy. Program w takich przypadkach przyjęto odbywać do końca. Niemożliwym jest wyobrażenie sytuacji, gdy gospodarze się przygotowywali, planowali, uzgadniali imprezy, a goście po prostu wstali i wyjechali, kiedy było im wygodnie. Zwłaszcza, że obiady i imprezy kulturalne są również wykorzystywane do negocjacji.

Oznacza to, że rosyjski prezydent demonstracyjnie opuścił szczyt, nie dbając nawet o bardziej lub mniej grzeczne wyjaśnienie swoich działań. Można było w końcu powiedzieć, że prezydent źle się poczuł, ale chęć przespania się po 16 godzinach lotu – takie wyjaśnienie jest obraźliwe dla Australijczyków, przy czym zniewagę zadano w sposób demonstracyjny.

Co spowodowało taką reakcję Władimira Władimirowicza? Nawet gdyby australijski premier przez cały tydzień nie rozstawał się ze swoim zamiarem ostro zapytać Putina o malezyjski „Boeing”, gdyby służba prasowa premiera Kanady nie przekazywałaby do prasy swego „groźnego żądania wycofania się z Ukrainy”, gdyby media rosyjskie nie „znalazły” w cudowny sposób zdjęcia myśliwca, zestrzeliwującego Boeinga akurat przed samym szczytem, to byłoby jasne, że głównym tematem rozmów prezydenta Rosji i zachodnich przywódców powinien się stać kryzys ukraiński.

Właściwie, interesującą dla Rosji w tym planie jest tylko pozycja Stanów Zjednoczonych. Reszta Zachodu na razie oddycha i porusza się tylko w trybie, określonym przez Waszyngton. Sądząc po wzroście wybuchowej energii społecznej w gwałtownie destabilizującej się UE to nie jest na długo, ale na razie tak jest. Ponieważ pieniędzy i broni USA Ukrainie nie dają, nie pozwalają nawet spróbować ustabilizować sytuację w kraju, koncentrując władzę w rękach jednego (początkowo nie pozwalali Jaceniukowi, aby został wybrany prezydentem, następnie nie pozwolili Poroszenko uzyskać większośći w Radzie i mianować swego premiera), to od kilku miesięcy było już jasne, że Kijów jest spisany na straty. Oznacza to, że z Waszyngtonem był sens omawiać sytuację „po Ukrainie”, a także problem solidarnego finansowania odbudowywanej gospodarki i rozbrojenia gangów nazistowskich.

Co mogła zaoferować Rosja? Putin zawsze pozwala przeciwnikowi odejść, zachowując twarz. W związku z tym, rosyjskie propozycje powinny leżeć w płaszczyźnie lutowo – marcowych tez Putina. Ukraina zostaje zachowana jako twór państwowy, ale zostanie przeformatowana na zasadach federacyjnych (w rzeczywistości – konfederacyjnych). Zachód i Rosja wspólnie gwarantują jej pełną i powszechną neutralność, prawa ludności rosyjskiej są chronione w wyniku zmiany Konstytucji, w tym wprowadzenia oficjalnej dwujęzyczności.

Problem Krymu zostaje rozwiązany poprzez ponowne utworzenie państwa ukraińskiego już bez niego. Rosja i Zachód solidarnie ponoszą koszty odbudowy gospodarki ukraińskiej, w tym poprzez anulowanie starych (bez nadziei na spłacenie) długów, otworzenie swoich rynków dla ukraińskich towarów, obniżenia cen towarów krytycznego importu, w tym na nośniki energii, jak również przez udzielenie pomocy finansowej – bezpośredniej lub w formie szczególnie ulgowych kredytów.

Oczywiście, byłaby to tylko łagodna forma przekazywania Ukrainy do rosyjskiej strefy wpływów, ale USA i UE mogłyby zachować twarz, akcentując uwagę na tym, że udało im się „uratować” państwo ukraińskie przed utratą suwerenności, a także „potwierdzić” neutralny status Ukrainy.

Ponieważ Putin demonstracyjnie opuścił szczyt przed terminem, to możemy powiedzieć na pewno – USA kompromis dotyczący Ukrainy odrzuciły. Tak więc w ciągu najbliższych kilku dni, a najwyżej tygodnia, rozpocznie się na pełną skalę wojna na całym terytorium tego zanikającego państwa. Ta wojna będzie prowadzona w dwóch formatach.

Oczywiście, pospolite ruszenie nie po to w ciągu miesięcy niby rozejmu nieustannie szukało i znajdywało w donieckich stepach ciężką broń pancerną i tysiącami pozyskiwało i szkoliło ochotników, w tym posiadających specjalistyczną wiedzę i umiejętności, przydatne do efektywnego wykorzystania nowoczesnej techniki. Wszyscy świadkowie świadczą o tym, że gęstość wojsk w DRL i ŁRL jest ponadnormatywna i że są one skoncentrowane w kilku ugrupowaniach, które mają wyraźny charakter ofensywny. Przy czym te oddziały są oszczędzane, na front one nie są wysyłane. Powinny one zadać władzom kijowskim zabójczy cios, od którego od razu runie front. Jest to Pierwszy format – runięcie frontu, za którym następuje stopniowe zajmowanie terytorium (przy czym nie Noworosji, a całej Ukrainy). Ale działania te będą nieśpieszne, w miarę rosnącej siły pospolitego ruszenia i gotowości regionów.

A dla doprowadzenia regionów Centralnej i Zachodniej Ukrainy do pożądanego stopnia gotowości (Noworosja jest już gotowa) potrzebny jest Drugi format – wojna domowa wewnątrz władzy kijowskiej (Jaceniuk przeciwko Poroszenko, Kołomojski przeciwko wszystkim, naziści przeciwko oligarchom, armia przeciw Gwardii Narodowej, chłopskie oddziały „samoobrony” przeciwko „oddziałom zaopatrzeniowym” miejskich ekspropriatorów (wywłaszczycieli) żywności itd. To jest najstraszniejszy konflikt, zdolny w krótkim czasie zdziesiątkować ludność Ukrainy o 25-30 procent, a pozostałych uczynić posłusznymi na wszystko, byle tylko ustał horror.

Do tego horroru stara się nie dopuścić Putin, proponując Zachodowi niepotrzebne Rosji utrzymanie Ukrainy na warunkach federalizacji i neutralności. Ten terror właśnie prowokują USA. Właściwie, nie prowokują, bo już sprowokowały. Przewrót i wojna domowa stały się nieuniknione na Ukrainie na dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi, gdy stało się jasne, że Turczynow-Jaceniuk-Awakow idą na wybory nie razem z Poroszenko, ale przeciwko niemu. USA już od dawna czekają, kiedy wreszcie przywódcy kijowscy i ich nazistowscy poplecznicy zaczną zabijać się nawzajem.

Gorliwy Jaceniuk, posłuszny Awakow i całkowicie pozbawiony resztek adekwatności Turczynow są gotowi do strzelania. Ale ich poplecznicy z drugiego rzutu na razie jeszcze się boją. Za Poroszenko nadal stoi większość armii, delikatnie mówiąc, nie przyjaźniącej się z nazistowskimi batalionami ochotniczymi. Runięcie frontu, a po niepowodzeniu australijskich negocjacji stało się to nieuniknione, eliminuje ten punkt oporu, a ponadto, Poroszenko jako naczelny wódz, straci ostatni autorytet zarówno w społeczeństwie, jak i w strukturach siłowych.

USA dostają to, co chciały – na pełną skalę, krwawą wojnę domową na Ukrainie z likwidacją resztek gospodarki, państwowości, z załamaniem gospodarki mieszkaniowo – komunalnej i sfery socjalnej. Terytorium pogrąży się w epokę kamienną w ciągu kilku dni. USA liczą, że to na zawsze podzieli Rosję i Ukrainę, ostatecznie tworząc „naród ukraiński”. Ponadto, Stany zdają sobie sprawę, że przywrócenie normalnych warunków życia dla ocalałych i tak przypadnie na Rosję i UE, co powinno związać zasoby Moskwy i Brukseli, stwarzając dodatkowe przewagi konkurencyjne dla Waszyngtonu.

Te rachuby są tak samo błędne, jak lutowo-marcowe życzenia zrobienia z Ukrainy antyrosyjskiego nazistowskiego tarana. Większa część personelu, którego celem było tworzenie „narodu ukraińskiego”, ginie i wkrótce ostatecznie zginie na frontach wojny domowej. Ci „liderzy opinii społecznej”, którzy w ciągu ostatniego dwudziestolecia tworzyli rusofobiczny dyskurs na Ukrainie, którym się poszczęści, będą mogli wyemigrować na Zachód i tam spokojnie dożywać swoich dni w zapomnieniu. Większość z nich zginie, w tym również dlatego, że USA nie potrzebują świadków swoich przestępstw. Nawet ta część narodu, która do tej pory zaczynała ranek od splunięć w kierunku Moskwy i ukłonów na Zachód, po krótkiej, ale skutecznej krwawej łaźni, zorganizowanej przez pro zachodnich polityków, pod pro zachodnimi sloganami, a, co najważniejsze, po tym, jak Zachód sam wycofał się z decyzji o losie Ukrainy (wkrótce będzie to oczywiste nawet dla najbardziej euforycznych majdanarbeiterów), znienawidzą Zachód za zdradę (odpowiednie artykuły i blogi, napisane przez najbardziej przenikliwych eurointegratorów już pojawiają się w ukraińskich mediach).

Resztki ludności Ukrainy będą witać wojska (albo Noworosji, albo Rosji), tak samo, jak Niemcy w 1945 roku spotkali Armię Czerwoną – ustawiali się w kolejki do kuchen polowych i wraz z kaszą wchłaniali nową ideologię. Nie należy zapominać, że na Ukrainie było budowane społeczeństwo totalitarne, a propaganda totalitarna ma jedną szczególna cechę – wystarczy zmienić akcent i ludzie zaczynają kochać to, co wczoraj przeklinali.

Przypomnę, że Ukraina była najbardziej lojalną Republiką ZSRR (nawet bardziej lojalną niż RSFSR) i w jednej chwili, po otrzymaniu niepodległości, zdecydowana większość członków KPZR (w tym Kuczma, Krawczuk, Juszczenko) stała się nagle patriotami Ukrainy i prawie podziemnymi bojownikami – antykomunistami. I postawa narodu tak samo zmieniła się szybko. Wczorajsi świadomi budowniczowie komunizmu stali się nie mniej świadomymi nosicielami idei ukrainizacji, a Rosjanie, Żydzi, a nawet Tadżycy – bardziej zagorzałymi Ukraińcami, niż sami rasowi Ukraińcy.

Zatem odrzucenie przez USA kompromisu w sprawie Ukrainy na szczycie G 20 w Australii oznacza krótki krwawy koszmar dla ludności tego już dokładnie byłego państwa z idącym w ślad za tym przyłączeniem terytorium do Rosji.

Sens zachowania formalnej niezależności zniknął całkowicie i ostatecznie. W zasadzie, już nie ma sensu nawet dzielić się terytorium z przygranicznymi krajami UE (Polską, Rumunią, Węgrami). Podarowanie Polsce banderowskiej Galicji będzie obecnie tylko subtelną zemstą. Ale mimo wszystko terytorium szkoda, a banderowców i tak można do Polski wcisnąć.

Trzeba mieć nadzieję, że z przyczyn obiektywnych, pospolite ruszenie będzie przesuwać się na Zachód bez pośpiechu i wszyscy chętni zdążą uciec do UE, wchodząc do Europy osobiście.

Generalnie, im krótszy będzie okres likwidacyjny, tym więcej będzie można uratować ludzi, natomiast ilość trupów, która obecnie przekroczyła już 30 tysięcy, dojdzie do setek tysięcy – jest już praktycznie nieunikniona. Tak samo jak nieuniknione są milion-dwa-trzy miliony emigrantów do Europy. I to w najlepszym przypadku, w najgorszym Ukraina może stracić nawet do jednej czwartej populacji przedwojennej (i dalece nie wszyscy straceni będą emigrantami).

Cóż, za wszystko trzeba płacić. Za głupotę, infantylność, ciasteczka z Nuland, koperty z ambasady USA, za dotacje i podróże, za wieloletnie kłamstwa, za nieadekwatność elity politycznej i niezdolność narodu do wybrania innej elity, trzeba będzie zapłacić krwią, wielką krwią. Tak zdecydowały USA. Projekt Ukraina zakończony.

Autor: Rostisław Iszczenko, prezydent Centrum Analizy Systemowej i Prognozowania
Ростислав Ищенко: Проект Украина завершен, 17.11.2014
http://cont.ws/post/64709
Tłumaczył Janusz Sielicki
http://wolna-polska.pl

http://marucha.wordpress.com/2014/11/22/projekt-ukrainy-zakonczony/#more-46878

Reklamy

38 uwag do wpisu “Ukraina z Obamą, Rosja z Putaną – Końcowe starcie?

 1. Odnosze sie do wstepu.
  Jesli ktos zna jezyk francuski lub angielski ten wie ze putana po polsku znaczy kurwa.Wiec oczywiste jest
  ze piszacy jest parszywym chazarem (zydem)ktoremu do opanowania swiata na drodze stanal Putin.
  Ale on w prymitywny sposob oglupia Polakow siejac nienawisc anty rosyjska.To co ta bestia wypisuje
  jest oczywistym poboznym zyczeniem chazarstwa.Pan Putin jest duzo madrzejszym czlowiekiem niz to
  co opisuje ten pismak.To prawda ze to bylo spotkanie wodzow podbitych panstw swiata przez chazarow.
  Pan Putin i prezydent Chin (tez reprezentant Japonii-oni sa pod butem chazarskim)stanowili wyjatek –
  oni nie sa chazarami i sila rzeczy byli persona non grata.Role byly podzielone.Harper z Canady i premier
  Australii (to dwie ogromne kolonie chazarskiej Anglii-podlegaja „krolowej Anglii”)dali beszczelny,chamski
  i prymitywny popis ublizania Putinowi.Putin wiedzial co go tam czeka.Pojechal jednak aby bezposrednio
  zapytac Obame czy godzi sie na federalizacje Ukrainy.Nie otrzymal zgody -teraz swiat bedzie ogladal
  rzez (ale to radosc dla zydow).Putin tez wiedzial ze chazarstwo swiatowe na zakonczenie spotkania
  przygotowalo jeszcze wiekszy „spektakl” wobec Putina.Prymitywni chazarzy nie spodziewali sie ze
  Putin tak blyskotliwie zachowa sie.Teraz chazarzy wyja ze wscieklosci do ksiezyca-wy bydlaki.

  Polubienie

 2. Niczym dyskusja się rozwinie i premia na konto bankowe wpłynie ( dla informatorow i dezinformatorow) my damy takie przemyślenia :

  – HONOR madrego i dobrego człowieka nie zezwala zasiasc do stolu razem z dziadem wędrownym, w dodatku brudnym,cuchnacym,nie ogolonym i ZAWSZONYM !

  Ale gdy tego dziada odpowiednio się przygotuje,wykapie i wyperfumuje ,tu i tam podmaluje na rozne sposoby,w dodatku gdy go się przywiezie odpowiednia bryka to co innego.Na takim dziadu trzeba się umiec poznac i chociazby z ciekawości popatrzec,posluchac i wiedzieć z czym DZIAD DO CIEBIE PRZYCHODZI !

  – DZIADA i BOGACZA można rozpoznać ale trzeba mieć WLASNY WNIKLIWY ROZUM,ktorym jeszcze należy odpowiednio wladac samodzielnie !

  – ZACHOD i WSHOD to przeciwlegle strony swiata a w nim LUDZIE odpowiednio myslacy i zyjacy – czy potrafisz jeden z drugim człowieku OGLADAC WSCHODY i ZACHODY SLONCA ???

  Jeżeli tak to jeszcze dodaj do tego KOMU SLONCE WSCHODZI a KOMU ZACHODZI !

  Zapewne w tym momencie skojarzysz,ze przecież jednakowo dla wszystkich -otoz NIE .
  Wynika to nie tylko z tego,ze jest przesuniecie czasowe wynikłe z obrotow ziemi (wg.wlasnej osi i względem slonca) ale z tego ,ZE BOGACZ ma zachod a biedny wschod !!!

  Zrozumiales ?
  Nie bardzo ,tym bardziej gdy czynisz to rano w poniedziałek ,masz za sobą niedziele i wszystko w glowie już skolowane ,w dodatku wszelaki KAC
  (qwa,alkohol i cienko w kieszeni).

  W dodatku fundują ci scierwomedia taki artykul jak ten wyżej i nic tylko splunąć ,jak „texanczyk po polsku” TFUUUU !!!

  Panie i Panowie !
  Starczy drwin z Rosjan i z Putina ,nawet tylko dlatego ,ze ten narod wycierpiał wiele i potrafil pogonić nie tylko Napoleona i Hitlera ale każdego durnego Zyda ,który nie potrafi wspolzyc z NIKIM !

  PUTIN MA ZA SOBA MADRYCH ZYDOW ,zresztą przed nim inni tez mieli ,
  MADRY ZYD potrafi wyjść z każdej sytuacji nawet gdy zagraza mu smierc i to wyjść z zyskiem !
  GLUPI ZYD ZGINIE jak pchla czy wsza i pluskwa (te insekty lubia Zydow nawet w NY) !
  MADRY GOJ (nie-Zyd) DOGADA SIE Z MADRYM ZYDEM i obaj potrafią PRZEZYC WSZYSTKO !
  GLUPI GOJ ZEZRE i WYS. A co mu podadza,POJDZIE NA KAZDY LEP,w końcu zdechnie.
  KAZDY MIESZANIEC JEST DOBRY
  GDY MA NA PYSKU KAGANIEC !

  CZLOWIEK W PELNI ROZUMU JEST W STANIE URATOWAC CALY SWIAT !!!

  Takiemu chce dorownac PUTIN i caly MADRY NAROD z którego PUTIN się wywodzi.

  PUTIN i ROSJANIE PONOWNIE ZWYCIEZA CIEMIEZYCIELI i OKUPANTOW !
  To nie proroctwo ,to działanie widoczne PRZEZ MADRYCH LUDZI !!!

  GLUPI ZAWSZE ZE SOBA WALCZYLI !

  MILEGO DNIA i DOBREGO,SPOKOJNEGO TYGODNIA ZYCZYMY !

  NIE DAJCIE SIE ZWARIOWAC BYDLAKOM !

  Polubienie

 3. Tak się ostro zajmujecie Ukrainą a tymczasem POLSKA TONIE.
  Nie stać Was na pozytywne czyny dla POLSKI???
  Podpowiadam co robić a WY ŚPICIE.

  Polubienie

 4. Rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz oświadczył, że jeśli Kijów podejmie decyzję o zmianie swego statusu państwa neutralnego Rosja zrobi wszystko by Ukraina nie weszła do NATO. Jednocześnie stwierdził, że USA naruszyłyby porozumienia międzynarodowe i zdestabilizowały sytuację, dostarczając broń siłom ukraińskim walczącym z separatystami na wschodzie kraju.

  W tym samym czasie pięć ukraińskich partii podpisało umowę koalicyjną, która przewiduje zniesienie pozablokowego statusu Ukrainy i stopniowe przejście na standardy NATO.
  ======================================
  Tylko czy USA i pozostali członkowie NATO liczą się ze zdaniem Rosji?
  Z tego co się dzieje na świecie i na Ukrainie wynika raczej że absolutnie nie, co więcej można przypuszczać, że plany co do samej Rosji mają także opracowane.

  Polubienie

 5. Do Edwarda (niechazara)
  Znam język angielski ale ten szkolny i żeby sprawdzić jak po angielsku jest kurwa musiałem skorzystać z translatora Google, ten zaś tłumaczy to na ,,whore”
  a na francuski
  putain
  pute
  prostituée
  catin
  whore
  Kolego Edwardzie, Putin to nie Rosja, tak jak Chodorkowski nie jest Rosją, tak jak Gary Kasparów nie jest Rosją . tak jak w końcu Gorbaczow mający przydomek Gorbi co amerykanie sobie tłumaczyli na gabycz, śmietnik, śmieciarz, też nie był Rosją.
  Putana to nie putain
  tak jak ,,stół” to nie ,,wół”, tak jak ,,krok” to nie to samo co ,,rok”
  Jedna literka choć nie duża, robi dużą różnicę.

  Już każdy cienias internetowy wie, że Putin dwukrotnie odznaczał żyda Lazara, że swoją miesięczną pensję darował na fundusz budowy synagogi, że żydzi bynajmniej nie cierpią pod jego rządami i cieszą się pełną swobodą, że znakomita część najbogatszych obywateli Rosji, tych co się najwięcej nachapali majątku po byłym ZSSR są pochodzenia żydowskiego.
  Więc bądź tak uprzejmy i nie wciskaj nam tu kitu
  Co do mnie, jestem Polakiem z dziada pradziada, a że mam krytyczne zdanie o Putinie to już moja prywatna sprawa.
  Dla mnie to mały człowieczek, polityczny tępak, słaby gnojek, nie radzący sobie z bardziej zdecydowanymi politycznymi graczami zachodu.
  Potwierdzeniem tych jego przymiotów jest rosyjska krew jaka się leje na wschodzie Ukrainy i wojna w pobliżu naszych granic i widmo znacznie szerszego konfliktu
  Może napiszę to bardziej dosadnie, przez tą małą (wzrostem) kurwę leje się krew po obu stronach konfliktu, giną nie tylko walczacy żołnierze ale także kobiety i dzieci.
  Wyłożyłem to na tyle klarownie, że nawet osobnicy z małym móżdżkiem powinni to zrozumieć.
  No ale ty Edward, nie wiem

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Gutek
  Gdy armia angielska w Afryce północnej przegrywała z Niemcami co zrobili Anglicy?
  W pierwszym rzędzie zmienili jej wodza.
  Rosja przegrywa na wszystkich frontach . W dawnych azjatyckich republikach ZSSR siedzą Amerykanie, w Gruzji siedzą Amerykanie, na Ukrainie siedzą Amerykanie. W dawnych krajach bloku wschodniego siedzą Amerykanie
  Rosja chciała sprzedawać gaz i ropę w rublach, rosyjski rubel poleciał na pysk.
  Gdyby miejscowi na Krymie nie wzięli sprawy w swoje ręce, dziś stałaby tam flota USA
  Można się zastanawiać czy po mistrzostwach świata w piłce nożnej w 2018 r w Moskwie nie będzie majdanu na pl. Czerwonym
  Bo przecież po to dali Rosji te mistrzostwa, by w tłumach kibiców jakie przyjadą do Rosji można było przemycić maksymalną ilość swoich agentów i swobodnie przy piwku i wódeczce zwerbować kilak tysięcy przyszłych majdaniarzy.
  Ale dureń tego nie przewidzi, tak jak dureń Janukowycz też nie przewidział po co dali Ukrainie mistrzostwa w piłce nożnej rok przed majdanem.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Z mego obowiązku lingwisty-amatora, zarówno „Edwardowi” jak i ‚Adm’ wskażę, że ‚putana’ to też k..wa, ale nad Tybrem, czyli w Rzymie. (A Rosję nazwał „III Rzymem” mnich Filoteusz z Pskowa pod koniec XV wieku, jakby ktoś się w tych historiach lubował. )

  Polubione przez 1 osoba

 8. Jeżeli „Adm” to Tadeusz D a nie jak wcześniej na wspólnym portalu WPS „kombinowano” z podobnym podstawianiem się (stara szmulowska zmylka) ,to
  Tadeuszu jesteś ……. ,bo jesteś ale nie wciskaj ludziom KITU MEDIALNEGO !
  Malo tego czytaj nawet trzy razy co kto pisze ,bo jesteś gospodarzem i MASZ SZANOWAC GOSCI jeżeli już wpuszczasz ich do swego domu .

  Malo tego gdy jakiś „kapcior” typu Kanadyjczyka (przypadek wstecz z nami) leje pomyje na twych gości ,TY chowasz glowe w piasek i udajesz,ze cie nie ma lub nabierasz wody w usta .
  To tacy sa POLACY (?) ,jeżeli tak, to wielki WSTYD dla gospodarza !
  Nie spieraj się o „QRWY” i nie baw się w tlumacza ,bo raz QRWA zawsze qrwa i to taka nawet już wylysiala i wyplowiala .

  NIE ROZMYWAJ DYSKUSJI !

  Temat zapodany został celowo przez tych co Polakow TESTUJA i „biora pod..uj” ale nie z zolnierzami takie numery .
  Wracajac do Prezydenta Putina (o szacunek do Prezydentow państw prosimy !) to w obecnym swiecie jedyny,ktory NIE OBAWIA SIE RODU „PRZEBRANEGO” i nie wnikając w jego „metryki” oraz rodziny to człowiek z ZASADAMI (we większości dobrymi).
  Jednoczesnie jak każdy tez omylny ,tym bardziej gdy zbyt mocno slucha podstawionych doradcow a nawet przyjaciol i zaplecznikow !
  Na Prezydenta Putina jego wrogowie nie potrafią już nawet patrzeć w swej bezsilności i robia z niego wszelkie karykatury (szmulowska domena) ,mało tego wszystko co tylko się da chcą mu „przypiac i przypisac” ,zas GLUPIA CIEMNOTA GOJOWSKA WSZYSTKO KUPUJE i CHLONIE jak obiecanki szmulo-pis-owskie na Podkarpaciu gdzie szmule z PiS-u maja swoje eldorado.
  Brakuje tylko „wolania do Pilata : Ukrzyzuj Go !”.

  Wiec teraz do WAS DURNIE GOJE i MIESZANCE :

  JAK ZNASZ PUTINA TYLKO ZE SCIERWOMEDIOW SZMULOSTWA, TO ZAMKNIJ JEDEN Z DRUGIM PAPE ,NIE POWTARZAJ/POWIELAJ BREDNI i ZACZNIJ MYSLEC !
  a jeżeli
  JESTES SZWABEM i AUTENTYCZNYM polsko-jezycznym PRZEBIERANCEM to licz się z tym ze przyjdzie czas,ze będziesz Putina blagal (pierwszy po Ukraincu )
  HASPODYN PAMILUJ !!!

  PUTIN i ROSJA ZROBI SWOJE CO DO NICH NALEZY,PRZYJDZIE NA TO CZAS
  gdy
  ROZPRAWI SIE KOLEJNY RAZ Z LOTROSTWEM SWIATOWYM i ZGNILYM SMIERDZACYM KAPITALIZMEM POD PRZYKRYWKA DEMO-KRACJI !!!!!!!!!!!!!!!!

  POWODZENIA BRATNIA SLOWIANSKA ROSJA !

  Polubione przez 1 osoba

 9. Z serdeczna dedykacja dla „husarza33” :
  NIE MARTW SIE STARY O POLSKE ,MARTW SIE O POLSKA MLODZIEZ !
  MLODZIEZ TO PRZYSZLOSC POLSKI !

  Widzisz co SZMULE z nimi wyprawiają ?
  Co robia już od dzieci w przedszkolu poczynając ,później w podstawówce i gownianych gimnazjach ,czym sa dziś licea a nawet dochodowe niby wyższe uczelnie ???

  Jak rozszerza się narkomania i zboczenia seksualne ,co robia z POLSKIMI POKOLENIAM SZMULE i SZWABY a POLSCY RODZICE NIE REAGUJA I !

  Za to swoje „wydmuszki” SZMULE OCHRANIAJA , KSZTALCA W ZAMKNIETYCH SZKOLACH i UCZELNIACH !!!

  Masz racje,ze trzeba się zajac Polska a nie Ukraina ale widzisz takie zlecenia otrzymują wlasciciele portali aby polskich spraw „nie widzieć” ,nawet tu adm.wszystko podaje nam
  NA TACY – CACY z pięknymi zdjeciami !

  Goebels odzyl .

  Polubione przez 1 osoba

 10. Masz racje,ze trzeba się zajac Polska a nie Ukraina ale widzisz takie zlecenia otrzymują wlasciciele portali aby polskich spraw „nie widzieć” ,nawet tu adm.wszystko podaje nam
  NA TACY – CACY z pięknymi zdjeciami !

  RACJA – „media” najprawdopodobniej mają zakaz informowania o NOWEJ POLSCE bez lichwy i podatków.
  Przypuszczam, że ten zakaz obowiązuje także Admina? OBY NIE?

  Polubienie

 11. No więc pan markglogg w dwóch słowach wyjaśnił nam etymologię słowa Putana, zatem nie musimy toczyć sporów co do jego znaczenia.
  Ale skoro jednocześnie niejako z musu zahaczył za starożytny Rzym, to przypomniało mi się, że legiony jakie maszerowały pod komendą Juliusza Cezara na terenach Gali zaalpejskiej chętnie śpiewały sobie piosenkę zaczynającą się od słów.
  -Gacha sprośnego z sobą wiedziemy….
  No i ten wielki wódz musiał to znosić. Inna plotka głosiła, że Julius Gajus Cezar za młodu na bodaj Bitynii stracił cnotę… z królem tamtej miejscowości .
  Zatem Putin jeśli by przyrównać do gacha Cezara, to człowiek święty, buduje cerkwie, za co go nawet jeden mnich po rączkach zaczął całować ( wbrew woli Putina co było widać bardzo wyraźnie) buduje muzułmanom meczety, nie zapomina o synagogach, buduje sportowcom hale i stadiony i tak dalej ale sprawę Ukrainy haniebnie zaniechał, Noworosję potraktował jak ten przysłowiowy Piłat co ręce umył, chociaż wspomniał, że jakby co do czego to armia rosyjska w dwa tygodnie byłaby w Kijowie. Szkoda że ta armia nie obroniła Doniecka, SŁowiańska, Ługańsaka przed tymi co ostrzeliwują z ziemi i z powietrza gdzie giną niewinni ludzie. I stąd ja daję mu taki a nie inny pseudonim Putana czyli qurwa, a też i z tej racji że dwa lata wcześniej zarzekał się, że Rosja będzie obroniła każdego Rosjanina gdziekolwiek by się znajdował na świecie. . Dziś widzimy że łgał w żywe oczy

  Polubione przez 1 osoba

 12. „Światowy ranking superkomputerów otwierają Chiny.
  USA nie udało się odzyskać palmy pierwszeństwa w sferze wysokoprodukcyjnych systemów komputerowych. Po raz czwarty z rzędu światowy ranking superkomputerów otwiera superkomputer Tiānhé-2 opracowany przez Chiński Instytut Nauki i Techniki Obronnej. Na drugim miejscu, zgodnie z wersją międzynarodowej organizacji TOP500 znalazł się komputer Titan, należący do narodowego laboratorium Oak Ridge ministerstwa energetyki Stanów Zjednoczonych.
  Pod względem szybkości chińskie monstrum przewyższa amerykańskiego konkurenta prawie dwukrotnie. Jego moc równa się mocy 42 300 domowych komputerów na bazie współczesnego procesora
  IntelCore i7. „Amerykaninowi” nie udaje się zrewanżować już po raz czwarty z rzędu, choć moc Tiānhé-2 pozostała taka sama, jak poprzednim razem. Ekspert ds. wywiadu konkurencyjnego, profesor Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Gospodarczego Jewgienij Juszczuk jest przekonany: liderstwo Chin w tej sferze to wynik ambitnej i celowej polityki państwowej:
  Aby dojść w technice komputerowej do takich wyników, należy skoncentrować w jednym miejscu wielu mądrych ludzi, wiele pieniędzy i doskonałą bazę przemysłową. Chiny przez 25 lat dążyły właśnie do tego, m.in. rozwijały elektronikę. Nie na darmo rozmieściły u siebie produkcję amerykańskich maszyn Apple i wielu innych. Produkując dla nich, Chiny jednocześnie przejęły ich technologie. Dalej poszły w sferę wojskową. Superkomputer to także wynik tego. Chiny rwą się do światowego liderstwa nie tylko w tej sferze. One w zakresie całej gospodarki dążą do bycia pierwszymi i już im się to udaje. Poza tym Chiny w tej chwili aktywnie osłabiają USA, między innymi atakują dolara. Dlatego przełom w superkomputerach to zjawisko tej samej tendencji.
  W przededniu publikacji rankingu TOP500 ministerstwo energetyki USA ogłosiło program CORAL. Inwestycje to 325 milionów dolarów. Celem jest stworzenie dwóch superkomputerów, których szybkość może być 3-5 razy większa niż u Tiānhé-2.
  Jednocześnie główny autor rankingu, profesor z Uniwersytetu Tennessee Jack Dongarra uważa, że w „wyścigu komputerowym” Stany Zjednoczone co najmniej do 2018 roku będą pozostawać w tyle za Chinami. To zdanie podziela Aleksander Własow, dyrektor programowy biznesu kompanii medialnej Grotec, dyrektor programowy Międzynarodowego Forum Technologia Bezpieczeństwa:
  Nie ma nic dziwnego w tym, że najmocniejszy komputer przeniósł się do Chin i że Chiny w tej chwili dominują w wyścigu. Nie zapominajmy, że Chiny są warsztatem świata pod względem montażu komputerów dla wszystkich wiodących producentów. Dlatego w ciągu dziesięcioleci udało im się zdobyć kompetencje. Dlatego, jak mi się wydaje, jest to logiczny rozwój branży IT Chin. Superkomputer pokazuje poziom technologicznego rozwoju państwa. Znaczy, my po prostu widzimy, że Chiny od kopiowania przeszły do samodzielnego opracowywania produkcji bardzo wysokich technologii i umacniają swoją przewagę.
  Jednocześnie sumaryczna produkcja wszystkich komputerów w państwie na razie pozostaje najwyższa w USA. Wprawdzie liczba mocnych amerykańskich systemów w rankingu TOP500 spada. Rok temu było ich ponad połowa – 265. W ostatnim rankingu pozostało ich już 231. W takim tempie USA zbliży się do historycznego minimum już w przyszłym roku.
  Bez względu na poruszające wyniki Tiānhé-2, łączna suma superkomputerów Chin także spada. Z nowej wersji rankingu zniknęło 15 chińskich systemów, pozostało ich tylko 61. W pozostałej części regionu azjatyckiego także zauważa się spadek. Łączna liczba systemów produkcyjnych spadła w ciągu pół roku o 12 superkomputerów. Pozostało tylko 120 silnych systemów w całym regionie.”
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_23/Swiatowy-ranking-superkomputerow-otwieraja-Chiny-9360/

  Polubienie

 13. A idąc za linkiem podanym przez Słowianina mamy

  Krishna (the blue baby) killing Putana.

  Kriszna (niebieskie dziecko) morduje Putanę

  Polubienie

 14. Zachód ograł Rosję na Ukrainie, przede wszystkim w informacyjno-ideologicznym planie

  To jest dokładnie to, co i ja zauważyłem, będąc kilkukrotnie w Kijowie w ostatnim dziesięcioleciu, czyli za prezydentury Putina – który to „wódz Słowian” bardzo systematycznie „olewał” byłe republiki radzieckie. (Bo nie tylko Ukrainę, ale i Białoruś, Mołdawię, itd.) Dlaczego to robił/robi? Bo w tych byłych republikach zachowały się b. silne sentymenty pro-komunistyczne, całkowicie sprzeczne z „liberalnymi” ambicjami Moskiewskiej Oligarchii.

  Cytuję wyjątek z interesującego tekstu obecnego dyrektora federalnej agencji informacyjnej http://www.regnum.ru, a wcześniej jednego z głównych redaktorów mediów w Odessie, Modesta Korolewa:

  „Korolew zwrócił uwagę obecnych na sensacyjne, wedlug jego słów, stwierdzenie ministra spraw zagranicznych Rosji Ławrowa o tym, że „nikt w MSZ do niedawna nie mógł nawet pomyśleć, że władze Ukrainy tak łatwo znajdą się pod kontrolą skrajnych nacjonalistów”.

  Sensacyjnym, z punktu widzenia dyrektora „regnum” jest już samo przyznanie się szefa rosyjskiej dyplomacji do zaskoczenia nagłością przemian, jakie zaszły na Ukrainie. A to „odkrycie Ameryki” przez rosyjskie władze nastąpiło dobre dziesięć lat po tym, jak na cały głos o tym mówili, co tam — prosto krzyczeli — liczni ukraińscy dziennikarze, politycy oraz politolodzy.

  Praktycznie przez wszystkie te lata autor tego materiału pracował jako dziennikarz i dyrektor rozlicznych elektronicznych środków przekazu na Ukrainie, a ściślej w regionie Odessy. I mogę ze swej strony potwierdzić, że w odróżnieniu od MSZ Rosji, my ani trochę nie wątpiliśmy, że wszystko idzie w tym kierunku. (Tak samo i ja – MG).

  A to z tej prostej przyczyny, że my tam mieszkaliśmy, w tym „gotowaliśmy się” i wszystko to zachodziło na naszych oczach. (…)

  Chciało by się rzec – z kim jak nie z nami, należało współpracować Rosjanom, chcącym donieść do lokalnego (odeskiego) audytorium prawdę o swoim kraju? Tę prawdę, którą kijowskie środki przekazu, zgromadzone na bazie prozachodnich oligarchów i zachodnich specsłużb, już od dawna nie chciały znać. Ale my niczego podobnego nie zaobserwowaliśmy.

  Za to wrogie organy masowej propagandy wszystkim się zajmowały. nie było tygodnia, aby w tej Odessie jakaś amerykańska „demokratyczna fundacja” nie prowadziła dla lokalnych dziennikarzy seminarium na jeden wciąż ten sam temat: co należy oświetlać i jakie przy tym rozstawiać akcenty. Nie tajmy tego – nasi młodzi, niedoświadczeni „żuranałolodzy” przyjmowali te rady z wdzięcznością – jako pomoc w pracy. I konstruowali swoje korespondencje faktycznie według metod CIA i Departamentu Stanu. (…)

  Tutaj długie wyliczenie, do jakiego stopnia Rosja jest nieporadna w zakresie propagandy narodowej – którą po prostu „olewa” finansowo. Autor kończy taką uwagą, dokładnie stosującą się i do Polski dzisiaj (i wczoraj):

  I samo najważniejsze, według mnie jest to, aby Rosja nie powtórzyła tych samych błędów na swoim terytorium. Kiedy ja ze swoim odeskim doświadczeniem widzę, w jakim położeniu są w tej Moskwie niektóre środki przekazu, które bez żadnych niedomówień można nazwać państwowo-patriotycznymi, to u mnie, mówiąc szczerze, kroi się serce (…).

  Czyli tak zwani „liberałowie” pracowicie przygotowują „koniec III Rzymu”, podobnie jak dokładnie 25 lat temu przygotowali oni „Finis Poloniae”: „nie będzie już więcej ani Żyda ani Greka (ani Polaka ani Rosjanina), ani mężczyzny ani kobiety, wszyscy (jako tzw. ‚gender’) będziemy Jedno w Chrystusie”. Jak to prorokuje John Rao z Uniwersytetu Św. Jana w Nowym Jorku, będzie to Chrystus Narodów w postaci Stanów Zjednoczonych Planety Ziemia.

  Amen

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2014/11/24/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/751332-posleslovie-k-informatsionnomu-porazheniy

  Polubienie

 15. re: artykul „Ukraina z Obamą, Rosja z Putaną – Końcowe starcie?”

  Ja uwazam, ze to nie jest koncowe starcie, ale dopiero pierwsza runda, ktora wygral niestety Putin, poniewaz odzyskal Krym i nie musi pytac sie Ukraincow o zgode na stacjonowanie rosyjskiej floty czarnomorskiej – to dla Putina pierwszy punkt.
  Poza tym Ukraina stracila najwazniejszy okreg przemyslowy, jakim jest Zaglebie Donieckie – to dla Putina drugi punkt.
  Z ekonomicznego punktu widzenia, Ukraina cofnela sie o kilkanascie lat w rozwoju gospodarczym i ekonomizcnym oraz popadla w dodatkowe zadluzenie finansowe i zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa jest wqrwiona, poniewaz nie wypalil „ukrainski plan” – murzynek Bambo tez nie mial wesolej miny.
  Z militarnego punktu widzenia, USA nie zacznie wojny z Rosja o Ukraine i na tym polu jest sytuacja nierozstrzygnieta.

  Uwazam, ze Putin pojechal na spotkanie G20, zeby zobaczyc miny tamtejszych „prostytutek” z Chinami wlacznie, ktore sa na uslugach Ameryki i byc moze Putin przekonal sie, ze zostal przez wszystkich zrobiony w ch*ja i sam sie zrobil w ch*ja, i taki kubel zimnej wody byl Putinowi potrzebny.

  W kartach jest jeszcze rozgrywka o Kaukaz, o Kazahstan i o kontrakt gazowy Rosji z Chinami.
  A poprzez zanizanie swiatowej ceny ropy naftowej, ktora jest glownym zrodlem dochodu Rosji, zydo-anglosaska mafia probuje oslabic finansowo Rosje, bo niskie ceny ropy naftowej szkodza Rosji, ale pomagaja Ameryce i Chinom, ktore sa glownymi importerami ropy naftowej.

  Poza tym sankcje ekonomiczne nalozone na Rosje nie wroza dobrze Putinowi, tak jak sankcje nalozone na Iran nie wrozyly dobrze Ahmadinejadowi, ktory juz odpadl z gry.

  Polubienie

 16. p.s.
  „Puttana” (po wlosku) oznacza po polsku „kurwa”.
  Zas „Adm” nie mogl znalezc znaczenia wyrazu „putana”, poniewaz „markglogg” strzelil byyyyyyykaaaaaaaa.

  Polubione przez 2 ludzi

 17. ….stwierdzenie ministra spraw zagranicznych Rosji Ławrowa o tym, że „nikt w MSZ do niedawna nie mógł nawet pomyśleć, że władze Ukrainy tak łatwo znajdą się pod kontrolą skrajnych nacjonalistów”…..

  No to po takim stwierdzeniu powinien natychmiast zrezygnować ze stanowiska ministra, wyjaśniając, że okazał się zwykłym ciulem i dodać, że takim samym ciulem jest jego szef zarówno premier jak i prezydent.

  Ławrow zrobił z siebie barana.
  Tylko, że ja uważam, że ich kalkulacje polityczne były na poziomie przeciętnych meliniarzy skacowanych i zamroczonych samogonką, a patrząc na to całościowo jednym wielkim qurestwem

  Następstwem tego Putinowskiego qurestwa są zniszczenia i mordy na wschodzie Ukrainy

  Polubienie

 18. Napisałem wyraźnie ,b>”wskażę, że ‚putana’ to też k..wa,”. Oj, od tego kanadyjskiego dobrobytu” nad jeziorem Ontario coś już się „Toronto” w oczach dwoi. Niech założy staroświeckie okulary, których ja do dziś nie używam. Rosja jest — zwłaszcza w Moskwie w okolicach Kremla — wyraźnie zaminowana jest „od wewnątrz”: to nie przez przypadek Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego giga-kraju NIE WIEDZIAŁO o tym, co w nieodległym Kijowie od dziesięciolecia się święci. I co PUTIN-PUTANA OSOBIŚCIE PRZYGOTOWAŁ na początku grudnia 2004 na lotnisku Szeremietiewo, odmawiając tam wsparcia dla ówczesnego prezydenta Leonida Kuczmy, gdy ten go prosił o pomoc w zalegalizowaniu dokonanego wyboru Wiktora Janukowicza na prezydenta Ukrainy, oraz pomoc w likwidacji „pomarańczowej rewolucji”. Dokładnie od tego momentu przed 10 laty zaczęła się „niewidzialna jankeska okupacja ziem między Sanem a Dońcem”.

  To co powiedział kilka dni temu min. Ławrow wskazuje, że w MSW Rosji rządzi mafia tzw. MIŁOŚNIKÓW NIE-WIEDZY, wg. św. Pawła NAJPRAWDZIWSZYCH CHRZEŚCIJAN, żyjących wg. zasady „Wiedza nadyma, a Miłość (do Mamona) buduje”,/b>. Oj, buduje, buduje, już przed 45 laty oglądałem te „chrześcijańskie osiągnięcia” w okolicach Toronto i dalej na południe, Buffalo i Detroit dziś w kompletnej rozsypce.

  Polubione przez 1 osoba

 19. tak napisał http://www.paulcraigroberts.org/2014/11/23/opening-gates-world-war-iii-paul-craig-roberts/

  ….. Dla rosyjskiego rządu eksterminacja etnicznych Rosjan w wyniku ataku wojskowego byłaby kosztownym upokorzeniem. Jeśli Rosja będzie się trzymała z boku, podczas gdy Donieck i Ługańsk będą niszczone, to następny atak będzie na Krym. Do czasu, gdy Rosja będzie przymuszona do podjęcia walki, wróg będzie lepiej uzbrojony, lepiej przygotowany i bardziej groźny.

  Swoją biernością Rosyjski rząd pomaga i podżega Waszyngton do ataku na Rosję. Rosyjski rząd może zażądać od Europy odwołania całej tej hecy pod groźbą zaprzestania dostaw gazu ziemnego. Rosyjski rząd może wprowadzić strefy zakazu lotów nad separatystycznymi republikami i skierować ultimatum do Kijowa. Rosyjski rząd może przyjąć wnioski Doniecka i Ługańska w sprawie zjednoczenia lub ponownego zjednoczenia z Rosją. Każde z tych działań wystarczy do rozwiązania konfliktu zanim całkiem wymknie się spod kontroli i otworzy wrota do III wojny światowej……

  ….Waszyngton zamierza usunąć Rosję jako ograniczenie swojej potęgi. Arogancja Waszyngtonu zmusza Rosję do życiowego wyboru: podległość lub wojna.
  ——————–
  Co wybierze Putana?

  Polubienie

 20. Eeeee tam zaraz wojna,lepsze sa wojenki i na nich urobek !
  Jak szybko wywieźli zloto z Ukrainy aby dentyści nie mogli wstawiać złotych zebow ?
  Tylko nie pytaj jeden z drugim kto,kiedy i gdzie zloto wywiozl,nie tylko ukraińskie ale i polskie .
  Ze zlotem i „zlotnikami” roznie bywa ,prawda Tadeuszu ?
  Janukowycz ponoc nawiaj bez zlota i jak uciekal to zloto jeszcze na Ukrainie było ,a teraz gdzie jest ?
  Putin i Obama wie ,pewnie tez i w Londynie wiedza ,ale czy to Ukraincom powiedzą aby upomnieli się o nie ?
  Zobaczcie jak teraz cicho o pięknej Julci jak z mamra wyszla i ludzie tez nie wiedza dlaczego ,wie tylko „moskiewska prawda” no i ci …. w Izraelu,co to o wszystkim wiedza nawet o tym i innych portalach na wordpress.com.

  Inne com-y mniej wiedza ale już pl-ka Podleckiego Marka wie więcej ,no jego nowy towarzysz Moskwa się nazywający co to tak glosno krzyczy po dużych miastach z tuba a policjanci udaja,ze go uciszają wie najwięcej i ludziom glosi.

  Rozwijac,rozwijac głoszenie niech lud slucha,czyta i widzi ,bo jakiś niemrawy.

  Polubienie

 21. Noworosja – Ludzie umierają z głodu !!!

  Rosjanie, pomóżcie Rosjanom! Apel Igoria Striełkowa. W Noworosji ludzie umierają z głodu!

  Drodzy ojcowie, bracia i siostry!

  Przecież jesteśmy prawosławni, jesteśmy Rosjanami!

  Nie mamy prawa stać na uboczu, siedzieć w cieple i sytości kiedy nasi przecież rosyjscy bracia i siostry giną od bomb i kul antychrystusowych sił faszystowskich, kiedy nasze kobiety, starcy i dzieci umierają z głodu i z zimna.

  Teraz już są dokładne namiary na które można wysyłać pomoc dla Noworosji. I ta pomoc dokładnie dojdzie do adresatów. Prosimy o wykazanie duchowej i obywatelskiej odwagi i okazać, w miarę swoich możliwości, pomoc umęczonemu Donbassowi.

  Dopomóż nam Boże!

  —————————————————————————————————————————————–

  Ruch Noworosja Igoria Striełkowa

  Fundacja charytatywna „Globalne inicjatywy”

  (http://novorossia.pro)

  Szczegóły dotyczące przelewów pieniężnych

  Номер карты Сбербанка – 5479 2752 0001 4487

  На кошелек Яндекс-деньги – 410012273300268

  Numer konta pomocowego dla Noworosji

  Wydatkowanie środków jest osobiście kontrolowane przez Igoria Iwanowicza Striełkowa:

  БФ „Глобальные инициативы”

  ИНН/КПП: 7725352877 / 772501001

  р/с: 40703810852090000199 в ДО № 5221/0369 Ростовского отделения ОАО „Сбербанк”

  БИК: 046015602 к/с: 30101810600000000602 в Юго-Западном банке ОАО „Сбербанк России”

  Polubienie

 22. Narodową Milicję Pułkownika Kwaczkowa chcą ogłosić organizacją terrorystyczną

  Milicja imienia Minina i Pożarskiego, której przywódca pułkownik GRU Kwaczkow jest oskarżony o próbę obalenia reżimu Władimira Putina ma być dodana do listy organizacji terrorystycznych w Federacji Rosyjskiej. Informuje o tym fakcie „Interfax”, powołując się na służby prasowe Moskiewskiego Sądu Miejskiego. W lutym 2013 r emerytowany pułkownik GRU Władimir Kwaczkow skazany został na 13 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej. Niedawno podpisał list, w którym więźniowie mówią o torturach w więzieniu №5 w Obwodzie Moskiewskim, gdzie pułownik odbywa karę.

  Polubienie

 23. Redakcja poprawnie napisala kurwa w jezyku francuskim i angielskim(jest jeszcze fuck,itd.).To prawda,
  zbyt uproscilem sprawe.Moj problem polega na tym ze ja pracuje z anglikami,francuzami i wieloma innymi
  nacjami.Kiedy przechodze przez hale produkcyjna to nie wazne kto kim jest w momencie uniesienia
  na przemian jest uzywane putana lub fuck.Redakcja z pewnoscia wie ze pisownia to jedno a wymowa
  to drugie.Jest nawet rodzaj jedzenia w restauracjach ktore wizualnie wyglada zle,jak mamalyga i nazwali
  to tez bardzo zblizone do putana (jadlem to z ciekawosci-jest dobre).Mysle ze redakcja nie powinna
  czepiac sie pisowni-malo istotnych rzeczy.Jest faktem ze pan Putin jest w wyjatkowo parszywy sposob
  traktowany.Scierwomedia wymyslaja rzeczy bajeczne ktore nigdy nie maja miejsca.To ze Putin cos tam
  robi dobrze zydom nie znaczy ze sam jest zydem-fakty temu przecza.Pewnie tez chce miec po swojej
  stronie czesc madrych zydow.Mnie jednak o cos innego chodzi.Jakim prawem wy wszyscy ktorzy jestescie
  w posiadaniu wszelkich mediow tak bolesnie oglupiacie Polakow?Kto wam dal prawo do tego?Sami je
  sobie ustanowiliscie!Pisze pan ze z dziada pradziada jest pan Polakiem.Ja dobrze pamietam jak
  Michnik po sadach ciagal ludzi za nazywanie go zydem.Az ujawniono zbrodnie jego ojca i brata-wtedy
  zamilkl(mnie wtedy w glowie ta wiedza nie miescila sie-straszne!).Mnie oczywiscie pan musial naublizac
  nazywajac malym mozgiem.To nie jest cecha Polaka.To wlasnie zyd-jak cos nie po jego mysli-wali w leb
  obuchem (przepraszam najmocniej za slowa).
  Mozna jeszcze duzo pisac interesujacych rzeczy.Czy jest sens w takim towarzystwie?!Zaluje ze zabralem
  glos natej stronie.Przepraszam,ponioslo mnie.

  Polubienie

 24. Za co i kogo przepraszasz,zreszta jaka redakcje ?
  Zalozyl człowiek jeden a może ich było więcej portal internetowy ,bo chce/chcą wiedzieć czy w Polakach jest jeszcze cos takiego jak rozum ,bo,ze serce,milosierdzie i twarda du,a Polacy maja to SZMULE wiedza i dobrze na tym wychodzą .
  Ty, zamiast przepraszać i spierać się ze wiesz jak Zyd więcej (Zyda nie przegadasz,krowy na ocieleniu nie wydoisz),to weź się za porzadna dyskusje i spieraj nas tu a nie obrazaj się o „zabawki”,które SZMULOM NALEZY ZABRAC !
  Co to nie czytasz ze portal ten FOR SALE ?

  Pisz chlopie pisz lepsze to niż stekanie i przepraszanie .
  Nasza druzyna ci na to zezwala i to na każdym portalu gdzie po polsku mowia i pisza,szkoda,ze nie mysla.
  Pozdrawiamy Cie Edziu !
  My przyjazni dla wszystkich z wyjątkiem szmuli i szwabow oraz ich slug, a tacy niestety zawladuja nie tylko autentycznymi redakcjami ale i rzadza się w Polsce ,w Ameryce i u angolow,takoz Niemcow,az po ruskich.
  Dawaj i wal prosto z mostu nie obwijając w sreberka .
  Możesz tez patzrec czy równo puchnie.

  Polubione przez 1 osoba

 25. Edward
  Napisałeś pod moim adresem
  ….oczywiste jest ze piszacy jest parszywym chazarem (zydem)
  ….To co ta bestia wypisuje…..Teraz chazarzy wyja ze wscieklosci do ksiezyca-wy bydlaki

  i ja w odpowiedzi napisałem dla czego mam na temat Putina ( Putina, nie Rosjan i nie Rosji) takie a nie inne zdanie, kończąc, cytuję:

  Wyłożyłem to na tyle klarownie, że nawet osobnicy z małym móżdżkiem powinni to zrozumieć.
  No ale ty Edward, nie wiem
  Pozostawiam do oceny internautów język, słownictwo i kulturę nas obu w tej dyskusji

  Poczułeś się urażony?
  A jak byś zareagował, gdyby cię ktoś nazwał
  parszywym Chazarem lub bydlakiem

  Polubione przez 1 osoba

 26. husarz33 26 Listopad 2014 o 8:54
  PISANIE TO ZA MAŁO. CZYNY SIĘ LICZĄ.

  Święte słowa panie Józefie, święte słowa. Tylko czyny się liczą.
  Czekamy na te czyny z pańskiej strony.
  Zatem kiedy otworzy pan bank

  K. J. STYRNA
  BANK POLSKI
  BEZ LICHWY I ODSETEK

  Polubione przez 1 osoba

 27. Nie ja – TYLKO NOWA POLSKA otworzy Centralny Bank NOWEJ POLSKI bez lichwy i podatków.
  Ten bank będzie wyłącznie „SKARBONKĄ” na pieniądze – a gwearancją, że nikt tych pieniądzy nie ukradnie będzie Skarb Państwa – też NOWEJ POLSKI.
  Panowie nie posiadają kszty wyobraźni i nie znają mojego projektu konstytucji – dlatego ubierają mnie w obce buty. Nie jestem cudotwórcą, a po drugie ta sitwa by mi nie pozwoliła na zaistnienie takiego banku.

  Polubienie

 28. „Dziad przemawial do obrazu a obraz ani razu !”.
  Znasz to Kaziu ?
  No dobrze,znasz i zapewne stosujesz w swym zyciu wiele doświadczonych praktyk ,które przynoszą ci takie lub inne zyski ale jest jeszcze takie stare chłopskie przysłowie :
  „Zrebiecia w kobylej du..ie nigdy nie przerobisz ,co ogier w niej zasial to będziesz miał !” .
  No i ganiali kobyly do roznych ogierow,a krowy do roznych bykow.
  Pozniej nastapila insemizacja az w końcu globalna demokracja
  i
  wzajemna je…cja !
  HULAJ DUSZA PIEKLA NIEMA !
  Reszte dodac może M.G.

  Ty wiesz ile przez minione wieki ogierow przez Polske przeszlo ?

  Wiec niech się nikt dziś nie dziwi,ze POLSKA to DZIS MIESZANY LUD !
  Malo tego jeszcze SZMULE CHCA POLSKE ZASIEDLIC AFRYKA .

  MISIAG RASOWY KRAJOW i NARODOW TRWA .

  Za to w Izraelu o czysta zydowska krew się dba !!!

  Kiedy to ludzie zrozumiecie i przestaniecie się obawiać ze ktoś was nazwie antysemita czy rasista ?
  Uczcie się od szmuli rasizmu i ANTY….. w tym ANTYPOLONIZMU !

  Pojeli ?

  Polubione przez 1 osoba

 29. To ty do nich się zaliczasz ?
  Kaziu co z toba ???
  Masz jakies zwierzątko w domu ,to przytul go do siebie i nie bądź zgorzknialy !

  Polubienie

 30. Jestem POLAKIEM, a jak ktoś nie wierzy, to niech sobie swą „wiarę” wsadzi. I nie będę dyskutował na takie bzdurne insynuacje.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s