Nowa polityka Kremla?


Prezydent Władimir Putin jeszcze raz wyraźnie zaznaczył stanowisko Rosji w polityce światowej podczas spotkania 26 listopada w Soczi z wojskowym kierownictwem państwa. Oto główna myśl politycznej części oświadczenia Putina: Moskwa nie zamierza nikogo atakować, ale nie pozwoli wciągać się w geopolityczne intrygi.

Jak i każde inne oświadczenie rosyjskiego prezydenta, należy je rozpatrywać przez pryzmat burzliwych wydarzeń w Europie i szczególnie w kontekście tego, co dzieje się na Ukrainie.

Rosja, jak dał do zrozumienia Władimir Putin, nie wykazuje żadnej agresji, żadnymi bazami wojennymi nikogo nie okrąża, ale gotowa jest walczyć o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo przyjaciół wszelkimi środkami.

Nikomu nie zagrażamy, nie zamierzamy wplątywać się w żadne intrygi geopolityczne, a tym bardziej w konflikty, jak by nas w nie nie chciano wciągnąć. Jednocześnie trzeba bronić suwerenności i całościowości Rosji, bezpieczeństwa naszych sojuszników. Szczególnie zwracam uwagę na konieczność kompleksowego podejścia i zjednoczenia wysiłków wszystkich organów władzy państwowej przy rozwiązywaniu problemów w dziedzinie obronności państwa.

W Soczi Władimir Putin przeprowadził serię ważnych spotkań z rosyjskimi wojskowymi w zakresie rozwoju armii i planowania wojskowego. Prezydent mówił o tym na kilka tygodni przed ogłoszeniem sprecyzowanej doktryny wojskowej Rosji. Obecna była przyjęta w 2010 roku. Jednak narastająca agresja NATO, problemy tarczy antyrakietowej Stanów Zjednoczonych w Europie, działania NATO i Waszyngtonu na Ukrainie znacznie zmieniły charakter wojskowego zagrożenia i zagrożenia geopolitycznego.

Eksperci nie muszą „rozszyfrowywać” słów prezydenta, mówi profesor Rosyjskiej Akademii Służby Państwowej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej Władimir Sztol. Rosję od roku 2000 próbuje się wciągnąć to w wojnę w Afganistanie, to w wojnę w Libii, to w spór Zachodu z Iranem, to bezpośrednio w konflikt w Syrii. Teraz USA próbują zamienić ukraiński kryzys w tlący się konflikt. Nowa doktryna, jak uważa Władimir Sztol, powinna dać Moskwie dodatkowe instrumenty do manewrowania w szybko zmieniających się geopolitycznych warunkach, konkretniejsze punkty orientacyjne.

Przede wszystkim zaznaczy ona odejście od zależności od dostaw importowych, zastąpienie importu i duże oparcie na własne naukowo-techniczne i doświadczalno-konstruktorskie opracowania. Powinno zostać odnotowane doskonalenie strategicznej tarczy jądrowej państwa, dalsze rozwijanie broni konwencjonalnej. W zasadzie, nic nadzwyczajnego nie zobaczymy. Ale będzie jasno zaznaczone przesunięcie w stronę umocnienia wojskowej części składowej polityki zagranicznej.

Po zorganizowanym przez USA przewrocie państwowym w Kijowie, po rozpoczęciu nowego podejścia NATO do granic Rosji, rosyjscy eksperci zaczęli jawnie mówić o tym, że obecna redakcja doktryny jest beznadziejnie przestarzała. Jest w niej zbyt wiele dyplomatycznych sformułowań. Zostały one dokonane w oparciu o niespełnione oczekiwanie partnerstwa z USA i NATO. Teraz, kiedy stosunki z Zachodem zaostrzyły się, konieczne jest oznaczenie skąd pochodzą zagrożenia, co one przedstawiają i kto jest ich inicjatorem.

Ponadto, w doktrynie będzie bardziej szczegółowo rozpisana eksploatacja Arktyki, stworzenie wojsk obrony lotniczo-kosmicznej i zastąpienie importu w związku z sankcjami przeciwko Moskwie.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_27/Putin-nie-radzi-wciagac-Rosji-do-geopolitycznych-intryg-8870/

————————

Prezydent Władimir Putin wygłosi orędzie do Zgromadzenia Federalnego 4 grudnia – poinformowała przewodnicząca Rady Federacji (wyższej izby parlamentu) Walentyna Matwijenko.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_26/Putin-wyglosi-oredzie-do-Zgromadzenia-Federalnego-4-grudnia-3909/

——————————

Z pewnością warto będzie go posłuchać.

W końcu jesteśmy krajem frontowym  NATO

Od rosyjskiej granicy do Warszawy można dojechać samochodem  w 5 godzin

Reklamy

11 uwag do wpisu “Nowa polityka Kremla?

 1. Chciało by się dorzucić, że głównym „ustawiaczem” polityki zagranicznej FR był, do końca swego życia, jeden z premierów „jelcynowskiej” Rosji, Wiktor Czernomyrdin, zmarły w 2010 roku w wieku 72 lat: „Od 2001 do 2009 roku, z nominacji prezydenta Władimira Putina, był ambasadorem Rosji na Ukrainie. Ostatnią funkcją było stanowisko doradcy prezydenta Rosji ds. współpracy gospodarczej z krajami poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw”

  Jak bylem w maju 1999 w Moskwie, to Czernomyrdin kierował „misją rosyjską” mającą pomóc Miloszewiczowi zakończyć bombardowania, przez NATO, b. Jugosławii. W Moskwie widziałem w tym czasie banner „Czernomyrdin pies SSZA” (tj. USA). A gdy w czasie poczęstunku, po zwiedzeniu koszar Kantemirowskiej Pancernej dywizji pod Moskwa, zapytalem się, z głupia frant, oprowadzających mnie oficerów „A Czeromyrdin to jewrej” to na stole od razu pojawiła się wódeczka, ciasteczka i nastrój od razu zrobił się bardzo luźny.

  A z powyższego nekrologu Czernomyrdina się dowiadujemy, dlaczego rosyjskie MSZ i Ławrow osobiście, w ogóle się nie orientowali, jakie są nastroje w Kijowie. ciekawym czy coś pod tym względem w rosyjskim MSZ się zmienilo.

  Polubienie

 2. W ubiegłym roku szperałam po rosyjskich portalach i znalazłam sporo ciekawostek.
  W Kremlu rej wodzą pejsaci(niestety).Ministrowie Putina też są w głównej mierze
  wybrani z narodu wybranego(niestety).A te opozycje co są ,Czubajsy i inne stwory
  tez są tak zwani wybrani.Szkoda słów.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Odnośnie pierwszego filmu. Dokładnie mamy obecnie na Ukrainie to, co mieliśmy 3 lata temu w Libii: „Myśmy nic nie robili i tylko patrzyli, co będzie dalej”. W wypadku Libii o „sprzedajność” interesów Rosji autor filmu oskarża Miedwiediewa, ale i wtedy ministrem spraw zagranicznych FR był ten sam co i dzisiaj Ławrow. Ciekawym, czy Rosja powtórzy swe osiągnięcia w Libii także na Ukrainie. Jak dotąd Putin specjalizuje się w bezczynności, wyraźnie wzorując się tutaj na Miedwiediewie. Nie zapominajmy, że po osiągnięciach prezydenta Miedwiediewa w Libii, przez nowego prezydenta FR Putina Miedwiediew został uhonorowany funkcją premiera Rosji. Wszystko wskazuje na to, że Rosja na Ukrainie powtórzy swe osiągnięcia w Libii. Czy jestem złym prorokiem?

  Polubienie

 4. Lieberman „wzmacnia wpływ rosyjskojęzycznych Żydów na świecie”

  Minister spraw zagranicznych Izraela Avigdor Lieberman spotkał się wieczorem 13 listopada w Jerozolimie z Rywka Pestun, prezes Forum Żydów rosyjskiego australijski – kontynentalnego przedstawiciel Światowego Forum rosyjskiego żydostwa.

  Ryfka Pestun wyraził w imieniu rosyjskojęzycznej społeczności w Australii silne poparcie dla państwa Izrael w walce z terroryzmem, a także głęboką wdzięcznością do Ministra Spraw Zagranicznych za jego zdecydowane stanowisko w obronie interesów Izraela na arenie międzynarodowej, a za jego wielki wkład do wzmocnienia wpływu rosyjskojęzycznych Żydów na świecie.

  CEO Forum australijskiego zaprosił minister spraw zagranicznych Izraela, w ramach swojej wizyty w Australii, aby spotkać się z rosyjskojęzycznej społeczności żydowskiej w kraju. Avigdor Lieberman, z kolei powiedział, że z przyjemnością posiadać specjalne spotkanie z rosyjskiej społeczności żydowskiej, prowadzony przez Forum Żydów rosyjskiego australijskiego.

  W spotkaniu wzięli udział wszyscy irnogo prezes Forum rosyjskiego żydostwa Alex Selský, który przedstawił Ministrowi Spraw Zagranicznych działań organizacji w celu wzmocnienia więzi z państwem Izrael rosyjskojęzycznych Żydów w krajach zachodnich i Australii w szczególności.

  Należy pamiętać, że w lecie 2014 rosyjskojęzycznych Żydów w Australii rozszerzyła swoją działalność i przeprowadziła szereg działań wspierających Izrael w czasie „Operacji Trwała skałę” i zorganizował zbiórkę pieniędzy, aby pomóc rannych żołnierzy i obywateli Izraela podczas tej operacji. Razem na kontynencie, jest około 100 tysięcy Żydów, z czego prawie 30 tysięcy – rosyjskojęzycznych imigrantów z byłego Związku Radzieckiego, mieszkających głównie w Melbourne i Sydney.

  http://news.israelinfo.co.il/tribune/54023

  Polubienie

 5. Rosja nie zamierza prosić Paryża o Mistrale i uprzedza o wysokiej cenie, jaką poniesie Francja w przypadku ostatecznej odmowy zrealizowania kontraktu. Powiedział o tym stały przedstawiciel Rosji przy UE, Władimir Czyżow komentując oświadczenie Pałacu Elizejskiego o tym, że proces przekazania Rosji śmigłowcowców został wstrzymany.
  „Jeśli decyzja jest ostateczna, Francja zapłaci wyższą cenę niż warte są Mistrale, wyższą nawet niż suma rekompensat, które dostanie za to Rosja. Chodzi tu o autorytet i prestiż kraju jako partnera biznesowego” – zaznaczył Czyżow
  We wtorek prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że przekazanie Rosji pierwszego śmigłowcowca zostaje wstrzymane z powodu sytuacji na Ukrainie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_25/Czyzow-Francja-zaplaci-Rosji-za-Mistrale-7413/

  Z pokładu okrętu podwodnego „Aleksander Newski” w kierunku poligonu Kura na Kamczatce wystrzelono pomyślnie międzykontynentalny pocisk balistyczny „Buława” – poinformowała w piątek służba prasowa Ministerstwa Obrony.
  Wystrzału dokonano z podwodnej pozycji „Aleksandra Newskiego”.
  „Buława” to najnowszy rosyjski trzystopniowy pocisk na paliwo stałe umieszczany na łodziach podwodnych.
  Obecnie w składzie bojowym marynarki wojennej Rosji znajdują się dwie łodzie podwodne typu 955 „Borej” – nośniki rakiet „Buława” . Planuje się, że do roku 2020 zbudowanych zostanie jeszcze 8 takich łodzi podwodnych.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Aleksander-Newski-wystrzelil-Bulawe-na-Morzu-Barentsa-2112/

  Polubienie

 6. Ot, znalazłem coś, co wskazuje, na czym polega „nowa Strategia Kremla”

  Otóż w sieci kursuje dość długi film Andrieja Karaułowa (1 godz. 20 min) „Jak zginął Boeing”, w którym jest rozwinięta teza, iż Boeinga zestrzelili Ukraińcy (Z USA rosyjskiemu programowi TV Rossija1 podesłano, po trzech miesiącach, „Zdjęcie satelitarne” ukraińskiego myśliwca” strzelającego rakietą do Boeinga. http://www.1tv.ru/news/leontiev/271824 .
  Jest kompletny pic i fotomontaż (dosłownie!). M. in. producenci tego „odkrywczego” zdjęcia zapomnieli, że w momencie katastrofy nad Donbasem było zachmurzenie 8/10, podczas gdy na zdjęciu – by oba samoloty było dokładnie widać – to zachmurzenie jest mniej niż 2/10.

  Ten rosyjski (?) reżyser Karaułow, reprezentujący konsorcjum „Prawda” (A co to jest Konsorcjum „Prawda” znamy już od lat 1920) , pomija MILCZENIEM szeroko w Rosji – a zwłaszcza w okolicach Doniecka – znany fakt, że „trupy, które spadły koło Doniecka, były „nieświeże i bezkrwiste”. (Patrz np. film ze zdjęciami znalezionych zwłok, komentowany przez doniecką lekarkę, która była na miejscu katastrofy już w 20 minut po niej:

  https://www.youtube.com/watch?v=1CrQC2OTb-g – tutaj widzę, że już są utrudnienia w dotarciu do niego.

  Pomimo, iż na filmie Karaułowa są pokazane tylko plastikowe, czarne worki „z czymś tam” w środku, to jedna ze scen tego, wyraźnie zrobionego „na zamówienie” (rosyjska „Prawda” obowiązuje!) filmu, pokazuje zaniedbany pokój do którego ciało jednej z ofiar katastrofy wpadło przebijając dach z eternitu (jest to 17min. 37 sek.). Ten kadr jest potwierdzeniem, że do zdewastowanego mieszkania 17 lipca wpadły nagie, bezkrwiste ludzkie zwłoki. Mianowicie to „nierealne” potworne ciało sfotografował, wkrótce po wypadku, francuski reporter wojenny Jerome Sessini, który akurat był w Donbasie w okresie gdy nastąpiła ta katastrofa. I nawet opublikował to, i podobne temu zdjęcia w „Time Magazine” 18 lipca br.: http://time.com/3386715/malaysia-airlines-ukraine-crash-unreal-scenes-from-photographer-jerome-sessini/ .

  Poniżej kadr z filmu Karaułowa oraz zdjęcie Jerome Sessini tego samego pomieszczenia. Proszę zauważyć, że na obu zdjęciach ściana nad oknem jest popękana w identyczny sposób, co jest dowodem iż te dwa zdjęcia zostały zrobione w tym samym pomieszczeniu, tylko ze to na filmie już po usunięciu z niego trupa.


  No i mamy jeszcze cały szereg niespójności, które Karaulow przemilcza: że silniki odrzutowe, które spadły w Donbasie były 2 razy mniejsze od silników Boeinga777, że elementy samolotu były wyraźnie pocięte na małe kawałki, itd. (http://markglogg.eu/?p=843 )

  Uzupełnienie zaś danych o katastrofie w Donbasie o informacje, potwierdzone przez tysiące zdjęć, oraz setki osób, które zbierały ludzkie szczątki, prowadzi do wskazania na GŁÓWNEGO INWESTORA w katastrofę koło Doniecka. Ukraińscy współpracownicy (Kołomijski, piloci myśliwców, dispaczerka z Dniepropietrowaka, ktora znikła nie powiedziawszy ani słowa) to prawdopodobnie byli tylko STATYŚCI mający odwrócić uwagę od tego, co CIA niezupełnie się udało.

  I zdaje się na tym polega, w swej istocie, NOWA POLITYKA KREMLA, niezbyt różna od polityki tegoż Kremla 3 lata temu, gdy prezydent Miedwiediew ułatwiał Amerykanom (i „Europejczykom”) rozbój w Libii (patrz 1 film Aleksandra). Na Ukraińców, jako na przygotowanego „kozła ofiarnego” sławna „Prawda.ru” zrzuciła (tajny układ Ławrow-Kerry przed miesiącem?) odpowiedzialność za tę katastrofę. Wyraźnie po to, by chronić interesy GŁÓWNEGO INWESTORA w tę zbrodnię. Resztę „Nowej Polityki Kremla” proszę sobie doczytać samemu. To przecież WSZYSTKO POZORY, jeśli na Kremlu wciąż pozostają te same osoby, które po 9-11-2001 ułatwiały „Narodowi amerykańskiemu” instalować bazy wojskowe w Uzbekistanie i Kirgizji, aby stamtąd polować na „winnych 9-11” Afgańców. (O tym, ze nie wolno zmieniać właścicieli Kremla, traktuje drugi filmik dostarczony przez Aleksandra: „Szokująca prawda o Putinie i Rosji”.

  Polubienie

 7. Dlaczego dziwicie się kłamstwom po obu stronach barykady ?
  Przeciez to czynia dzieci diabla i plemie zmijowe,ktore rozlazło się po całym globie ziemskim !
  Malo tego,DIABELSTWO to przebralo się w rozne szaty,nazwiska i imiona tam gdzie znalazło swe bytowanie i pasozydowanie !
  Tych mistrzow kłamstwa nikt nie przescignie.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s