Mity przygłupów


W świecie internetowym funkcjonuje kilka mitów. Do nich należą

Mit, że Ameryka upadnie

Mit, że dolar amerykański upadnie

Mit, że spadek cen ropy naftowej to cios w gospodarkę Rosyjską mający doprowadzić ją do całkowitego upadku, w konsekwencji do dalszego rozczłonkowania Rosji, a przynajmniej takiego jej osłabienia, że Putin od czuje to na własnej skórze

I w końcu mit że Putin nic nie robiąc w kwestii Ukrainy pozostaje wielkim mężem stanu i szachistą który wie co robi.

Szczególnie mit o spadającej cenie ropy jako cios w gospodarkę rosyjską, której budżet w połowie opiera się na dochodach z jej sprzedaży, jest tu często podnoszony przez wielu z internetowych znawców ekonomi, polityki i spraw światowych, a w szczególności rynku ropą.

Zatem rzućmy pobieżnie okiem na ten mit.

Rosja sprzedaje ropę zachodniej europie. Jak dotychczas chyba na zachód tłoczy jej najwięcej, ale zachód kupuje ropę również od koncernów anglo – amerykańskich z bliskiego wschodu i to chyba nawet więcej niż od Rosji..

Spadek cen ropy to mniejsze dochody dla rosyjskich państwowych przedsiębiorstw wydobywczych i przesyłowych i także mniejsze dla spółek anglo-amerykańskich.

Słyszeliście ostatnio, że kraje arabskie nie zamierzają ograniczać wydobycia czy podwyższać cen ropy?

Ja słyszałem, tyle tylko, że nie słyszałem o żadnych arabskich firmach wydobywających i przetwarzających ropę, natomiast słyszałem o firmach brytyjskich, amerykańskich, kanadyjskich, nawet holenderskich, takich chociażby jak Shell, Teksaco, Standard Oil, Exsson itd.

A słyszeliście o zawieranych przez Rosję długoterminowych umowach handlowych na sprzedaż ropy czy gazu?

Ja słyszałem , przygłupy z pewnością także, tyle tylko że nie kojarzą sobie jednego z drugim

Rosja buduje rurociągi na zachód, ale warunkiem budowy jest wcześniejsze zawarcie umowy, która by gwarantowała zwrot kosztów i profity z dostarczanej ropy i gazu. Czy sądzicie, że ceny jakie zostały wynegocjowane w tych umowach można zmieniać z dnia na dzień?

Ja sądzę, że nie. Umowa jest umową i wiąże obie strony co do przesyłu i odbioru, co do cen również i kar za naruszenie lub nie dotrzymanie umowy.

Ale debilni  ,,znawcy” przedmiotu o tym zapominają, oni ekscytują się, że ceny na giełdzie w wolnym obrocie spadają, więc w ich wyobrażeniu kontrakty wieloletnie trafiają do kosza. Przygłup to łyka i przygłup produkuje nowe sensacje, zalewa Internet coraz to jakimś nowym tffurczym  wymysłem, histerią, przepowiednią upadku czy to żydo-systemu ( w ich nazewnictwie) czy Rosji, oraz widmem III światowej.

Jeśli Rosja uczestniczy w wolnym obrocie ropą, a z pewnością i takim obrotem nie gardzi, to także traci na spadku cen, tak jak tracą amerykańskie, angielskie, kanadyjskie i holenderskie firmy. Nie tracą takie kraje jak Arabia Saudyjska, bo ona trzepie kasę w formie podatku nie tyle z wydobycia, co z wydobywających czyli z firm dojących arabską ziemię.

Rosja traci. A no traci i nie traci, w tym sensie, że otrzymując mniej dolarów czy euro mniej kupuje zachodniego badziewia, także tego bardziej luksusowego towaru jak drogie samochody, biżuteria, meble, może i kolejne mistrale.

Więc przygłupy nie ekscytujcie się, że gospodarka rosyjska się zawali, albo, że ci co prą na zniżkę cen za ropę robią to z desperacji, bo Rosja, bo BRICK bo to ich bliski koniec.

Nic takiego się nie dzieje i dziać nie będzie.

Chiny na tym raczej zyskują, Indie także, a w Rosji walutą obowiązującą w obrocie wewnętrznym nie jest euro jak we Francji czy Niemczech lecz rubel. Jeszcze raz powtarzam, Rosja na wolnym rynku ropy zarobi mniej, wyda mniej na rynku zachodnim, bo rezerw walutowych ma jak na razie sporo i ich dalsze gromadzenie nie jest sprawą życia i śmierci. A jeśli mniej wyda na zachodnie towary to fabryczki zachodnie będą zmuszone zwalniać tempo pracy, może nawet zwalniać pracowników na sezonowe urlopy

Rosja już zamierza zastopować import zachodnich alkoholów i papierosów, może właśnie dla tego, że mniej ściągnęła z zachodu kasy za swoją ropę.

I to jest taka karuzela, której przygłupy nie pojmują, a od której kręci im się w głowie.

Reklamy

26 uwag do wpisu “Mity przygłupów

 1. Sieć zależności w światowej gospodarce to taki ekonomiczno-gospodarczy E=mc2.
  Czyli patrz wyżej, nakreślony przez „adm”, przykład w niej – Rosji.

  Co do innych powszechnie istniejących nam w kraju mitów, to chciałbym podać szczególnie ten jeden, który to od lat z kolei mnie zdumiewa i wprawia w niemałe osłupienie.
  A mianowicie ten, w którym większościowy procent polskich przygłupów zamieszkujących aktualnie Wyspy Brytyjskie wierzy w MIŁOŚĆ do nich anglosasów. Jako, że od lat udostępniają im rynek pracy najemnej (poprzez bogatą sieć żerujących na emigrantach agencji pracy), przekazują dodatki mieszkaniowe, a nawet benefity na niepełnoletnie jeszcze polskich par dzieci (tj. przyszłych janczarów, np. moja starsza siostra z rodziną).
  A zarazem, równolegle, na próżno oczekiwać informacji (wiedzy) choćby z jednych ust rodaka, przynajmniej jak do tej pory, że to właśni ci anglosascy nasi „przyjaciele”, dużo wcześniej, i bardzo mocno zaangażowali się w rozpierduchę naszego socjalistycznego kraju, oraz tej rozpierduchy dalsze konserwowanie.

  Polubienie

 2. Co zawierają umowy na import ropy wiedzą tylko ci, którzy je podpisują. Faktem jest że USA jak dotąd jedynie importowała rope, a teraz ją odsprzedaje.

  Polubienie

 3. Przeciez to nic nowego w szmulowskim handlu i to od wiekow –
  „TU KUPIC TAM ODSPRZEDAC Z ZYSKIEM !”
  Przykład ?
  Proszę bardzo :
  Cytrusy z Florydy jada do Kaliforni a z niej ponoc kalifornijskie transportowane sa miedzy innym na Floryde – kupic nie kupic potargować warto !
  Przy tym cale rodzinki zarobią na dystrybucji,transporcie ,załadunku wyładunku no i paliwko do ciezarowek tez pojdzie – SZFA GRA ,CAJMER ZAGRYWA !!!

  Goje na szmuli pracują.

  Polubienie

 4. LuK
  Amerykanie w latach 1994-96 przejęli meksykańską ropę razem z sieciami przesyłowymi ( pan były już prezio Meksyku ,, za zasług dla USA”) dostał posadę wykładowcy na Harvardzie.
  Zatem Ameryka ma co eksportować, a Meksyk dla potrzeb własnej gospodarki zapewne importuje tańsza ropę z Wenezueli

  Polubienie

 5. Koniec ery handlu ropa tez nadejdzie kiedy wejda inne energie w uzycie , a takich jest wiele lacznie z grawitacja ziemi i energia slonca .

  Polubienie

 6. Tych mitów jest na kopy.
  Jeden jest prawdziwy. Odebranie bankierom monopolu jest koniecznością, by świat mógł istnieć.

  Polubienie

 7. A co to DA nawet jeśli napiszę?
  Ja im szykuję coś innego. Konstytucyjnie odbierzemy im monopol i wtedy same spier.. lą. Naiprawdopodobniej pod Górę Synaj.

  Polubienie

 8. A jak uciekną na Jasna Gore to co im zrobisz (?) tam mury warowne ,kolumbryna tez się znajdzie .
  Kaziu wpierw organizuj szwadrony ,zamiast koni zakup chińskie skutery (sa tanie i mało pala),później ci z lasu niech wezma z sobą dzidy bojowe i na klasztor !
  Może wtedy ludziska zorientują się ,ze cos tu nie tak z Matka Boska ,nasza ona czy nie ?
  Popatrz tyle wiekow minelo od Szwedow ,a z Zydami ani rusz z Polski .

  Polubienie

 9. Nie nazywaj lajdaku ludzi przyglupami bo to ty jestes chazarskim (zydowskim) graczem ktoremu
  w glowie nie miesci sie ze tak mozolnie budowany zydowski raj na ziemi na trupach indian zwany
  „ameryka” nigdy nie upadnie.Juz dzisiaj USA siedzi calkowicie w kiszeni Chin i sam Pan Bog wie
  jakie to przekrety maja miejsce ze USA pozycza jeszcze swiatu miliardy dolarow.!!!Kiedys nie
  moglem pojac przepowiednie krolowej Saby(chyba dobrze napisalem),jednak dzisiaj kiedy
  patrze na rosnaca potege Chin no i ten gigantyczny wulkan……….(tam jest miedzy innymi mowa
  ze kiedy zolta rasa bedzie maszerowala do Atlantyku zostawiajac po sobie spalona ziemie to po
  drugiej stronie ziemi rozpoczna sie gigantyczne erupcje ktore zatopia cale kontynenty…….).
  Tak wiec albo ty jestes przyglupem albo zydowskim cynicznym graczem.

  Polubione przez 1 osoba

 10. A może dwa w jednym ?
  Na Chinczykow Zydzi maja odpowiednia bron cos w rodzaju jak chemia na szarancze,wiec nie ma co popadać w strach przed zoltkami .
  W mysleniu z wyprzedzeniem jeszcze nikt Zydom nie dorownal ,oni plamuja minimum 50 lat do przodu i te plany realizują (jak na razie ) z sukcesem .
  Zyd może być przyglup i gracz ,bo i z tego ma ZYSK !

  Goj nie potrafi grac, a tym bardziej na żydowskich cymbałach .
  Tak wiec Edwardzie spokojnie z kabala i przepowiedniami ,Boga czy bogów jeszcze nikt do końca nie rozpracowal,tym bardziej w obecnych czasach – słudzy przesciguja się w pogoni za mamona .

  Polubione przez 1 osoba

 11. A jak uciekną na Jasna Gore to co im zrobisz (?) tam mury warowne ,kolumbryna tez się znajdzie .
  Kaziu wpierw organizuj szwadrony ,zamiast koni zakup chińskie skutery (sa tanie i mało pala),później ci z lasu niech wezma z sobą dzidy bojowe i na klasztor !
  Może wtedy ludziska zorientują się ,ze cos tu nie tak z Matka Boska ,nasza ona czy nie ?
  Popatrz tyle wiekow minelo od Szwedow ,a z Zydami ani rusz z Polski .

  Kto ma niby uciec na Jasną Górę?
  A jak odbierzemy bankierom monopol, to „ONE” uciekną, ale pod Górę Synaj.

  Polubienie

 12. Edwardzie trochę spokoju, dbaj o serce by nie dostało zawału.
  Więcej niż połowa fabryk w Chinach i na kontynencie amerykańskim tym także na południu jest własnością amerykanów. Kilka co większych fabryk w Niemczech, Włoszech Franci jest także w rękach korporacji amerykańskich.
  Jak na razie Ameryka wciąż kontroluje większą część świata. Jeśli się to zmieni na korzyść Chin to nie koniecznie może być lepiej. Z tym, że ta zmiana nie nastąpi ani dziś ani jutro. Więc spoko, unikaj emocji, unikaj zawału, dbaj o zdrowie

  Polubione przez 1 osoba

 13. Dlaczego „niewinnie bałamucisz” czas by pisać otwarcie W REKACH ZYDOW AMERYKANSKICH !
  Pokaz nam tam AfroAmerykanow posiadających fabryki w Chinach lub gdzie indziej dajmy na to w Rosji czy Polsce .

  Polubienie

 14. Pytasz kto ucieknie na Jasna Gore ?
  Odpowiedz prosta :
  Ci którzy maja tam swoja MATENKE !

  Zapomniales modlitwy „Pod twoja obrone ……” ???

  Jeżeli tak, to goju polski szybko sobie ja przypomnij i pros o LASKI dla CIEBIE !!!

  Wszystkie goje na swiecie maja „cudowne matenki”.

  Przyznajemy – madrze pomyślane .

  Cuda,cuda w odpowiednim czasie – GOJE NA KOLANA ,NA PIELGRZYMKI !

  BRON BOZE SIE BUNTOWAC !
  Co najwyżej demonstrować pod przewodnictwem PRZEBIERANCOW.

  Polubienie

 15. Ci którzy maja tam swoja MATENKE !

  A to ta „MATEŃKA” z Jasnej Góry nie jest także TWOJA???
  Te kpiny zostaw dla siebie. GNOJKU.

  Polubienie

 16. Alez husarzu33 spokojnie ,dlaczego komus wmawiasz ze to jego „matenka” ,czy aby nie jesteś z tych co sobie przypinaja i innym wizerunek MB ?
  Zobacz taki Walesa już od dawna nosi na marynarce ikonke i myślisz,ze jest on synem Matki Boskiej ?
  Wstydz się tak pisać czy mowic ,tym bardziej ,ze ludzie czytają i ja tez .
  Ja się poczuwam synem swojej matki,ktora mnie urodzila ,zas Matka Boska zrodzila syna Jezusa ,który jak pisza i powiadaja był synem Bozym,w co niektórzy maja prawo wierzyc lub nie.
  Ja rozumie,ze ty jako chrześcijanin w to wierzysz ale zobacz pan moderator tego portalu w to nie wierzy i co masz mu to za zle ?

  Polubienie

 17. Temat jest o „mitach” wiec proszę tez zalozyc temat o prawdzie ,choć ta watpie czy jest znana przez przyglupow .
  Przyglup wierzy we wszystko nawet w to,ze jak tu tez dyskusja trwa, GMO jest „smaczne i zdrowe”.
  Malo tego ,ze będziemy mieli tez wierzby zdrowe ,a nie sprochniale w srodku.
  Tak wiec ludzie jedzący zywnosc przetworzona i genetycznie modyfikowana będą „zdrowi” od srodka ,mimo,ze ich rak zre,to raczysko uwielbia taka zywnosc modyfikowana i guzy rosna .
  Do tego jaki ruch w interesach medycznych i na farmacji.

  Polubienie

 18. Ja rozumie,ze ty jako chrześcijanin w to wierzysz ale zobacz pan moderator tego portalu w to nie wierzy i co masz mu to za zle ?

  Dlaczego ty „wierzący inaczej” (przygłupie) przyczepiasz się do mojej wiary???
  Kto ci dał do tego prawo, bo ja NIE.

  Polubienie

 19. Husarczyku na kucyku !

  Wierz sobie nawet w swoje husarskie skrzydla ,czy M.G. w Marka,Engelsa,Lenina
  to jest wasza codzienna studzienina !

  Niech pielgrzymi dalej Jasna Gore szturmują
  a oo.Paulini następne skarbce szykują .

  Niech ludek bozy do końca będzie otumaniony,
  niech bija o tym największe swiatowe dzwony !

  Niech Matka Boza i Chrystus KROLUJA
  ALE MY POLACY NIE PODDAMY SIE ZLODZIEJOM i ZBOJOM !!!

  Polubienie

 20. Niech Matka Boza i Chrystus KROLUJA
  ALE MY POLACY NIE PODDAMY SIE ZLODZIEJOM i ZBOJOM !!!

  Kto to są MY??? Polacy? Łżesz jak pies APA. „Polaczku”.!!!
  Zostaw w spokoju Matkę Bożą i CHRYSTUSA KRÓLA, bo niedowiarku – tobą kieruje Lucyfer.
  ZŁODZIEJAMI są wyłącznie pasożydy z Banków i ich Alfonsy w tym lichwiarsko podatkowym burdelu, czyli partokraci trzymający „władzę”.

  Polubienie

 21. Tym razem to już typowy z ciebie wylazl PROWOKATOR na etacie do klotni w dodatku durny do kwadratu nie umiejący czytac miedzy wierszami .
  Wiesz ty co stary ?
  Weź sobie podaj reke z takim jednym z pod Rzeszowa ,który z Bizoniow pochodzi ,ma tez swój jak ty portal mało poczytny i razem uprawiajcie prowokacje dajmy na to u Mareczka Podleckiego.
  Może w zespole zamiast w pojedynke uda wam się majdan w Polsce zrobić.
  Do tego wezcie z innego etatu i przydzialu szmulowskiego co Moskwa się nazywa i razem robcie majdan pod Wawelem,moze Kalkstein w trumnie się przewroci jeżeli on tam faktycznie jest a nie na bogatej wyspie dla psów służalczych.
  Wy obaj jak was czytam jesteście swietoje…liwi i to na wyrost !

  Weź ty się od APA ODP…. OL (to ostanie ostrzeznie ,w Ketach ludzi mamy) !!!
  Jeżeli już wam o klotnie chodzi ,to przyjmij do wiadomości,ze i mycki z glowy stracamy,zanosi się ze i piuski czerwone latac w gorze będą !

  Zenek do wynajęcia.

  Polubione przez 1 osoba

 22. polacy mieli szanse aby obcy -tyminski wzial odpowiedzialność za polakow.woleli być gnojeni przez własne gowno.nie wiem czy to dobrze.

  Polubienie

 23. Widziales Tyminskiego w nowej fryzurze i z Chinka u boku ?
  O czym to swiadczy ???
  Jeżeli już temat o mitach przyglupow to należy dopisać :
  Bardzo bogatym i bardzo biednym woda bije na mozg !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s