Przemówienie Putina


Orędzie Putina: sakralność Krymu, dialog z Zachodem i rozwój gospodarki

Orędzie Putina: sakralność Krymu, dialog z Zachodem i rozwój gospodarki

„Dla Rosji Krym, pradawna Korsuń, Chersoń i Sewastopol mają ogromne cywilizacyjne i sakralne znaczenie, tak samo jak Wzgórze Świątynne w Jerozolimie dla wyznających islam i judaizm. I tak właśnie będziemy do tego podchodzić teraz i na zawsze” – oznajmił dzisiaj prezydent Władimir Putin, wygłaszając orędzie do Zgromadzenia Federalnego Rosji.

___________________________________________________________________________________________

Swoboda rozwoju w gospodarce, sferze społecznej i obywatelskich inicjatywach jest najlepszą odpowiedzią na zewnętrzne ograniczenia i wewnętrzne problemy – oznajmił dzisiaj prezydent Rosji Władimir Putin.

Wezwał on do traktowania zachodnich sankcji wobec Rosji jako bodźca do efektywnego rozwoju kraju, podkreślając, że Rosja ma do tego chłonny rynek krajowy i zasoby naturalne, kapitały i opracowania naukowe a także zdolni, inteligentni i pracowici ludzie.

Poza tym Putin podkreślił, że im aktywniej obywatele uczestniczą w urządzeniu swojego życia, tym większa jest ich samodzielność gospodarcza i polityczna oraz tym większy jest potencjał Rosji.
___________________________________________________________________________________________

Mówiąc i wewnętrznych problemach Rosji, Władimir Putin w swoim orędziu do rządu wezwał do podwojenia budowy dróg w kraju.

Putin oznajmił, że infrastruktura transportowa jest niezbędna do rozmieszczenia nowych produkcji w ramach rozwoju gospodarki Rosji.

Poza tym, prezydent zaproponował przeprowadzenie jednokrotnej całkowitej amnestii kapitałów, wracających do Rosji. Zdaniem Putina, taka decyzja pomoże „raz na zawsze przewinąć kartę offszorową w historii rosyjskiej gospodarki”. Ponadto rosyjski przywódca opowiedział się za ustalenie stawek podatkówych dla biznesu za 4 lata.
___________________________________________________________________________________________

Sankcje wobec Rosji są nie tylko nerwową reakcją USA i ich sojuszników, nie są również związane ze stanowiskiem Rosji w sprawie przewrotu na Ukrainie lub „krymską wiosną”, do powstrzymania wpływów Rosji mógł zostać znaleziony każdy inny pretekst – oznajmił dzisiaj Putin podczas corocznego orędzia do Zgromadzenia Federalnego.

Według słów rosyjskiego przywódcy, polityka powstrzymywania została wymyślona „nie wczoraj”, jest realizowana wobec Rosji przez wiele lat, jeśli nie stuleci. „Za każdym razem, jak ktoś uważa, że Rosja stała się zbyt silna i samodzielna, te narzędzia są niezwłocznie uruchamiane. Jednak rozmawianie z Rosją z pozycji siły nie ma sensu” – ostrzegł Putin.

___________________________________________________________________________________________Rosyjskie Banki w ostatnim czasie zainwestowały w ukraińską gospodarkę około 25 mld dolarów. Ministerstwo Finansów Rosji w ubiegłym roku przyznał Ukrainie kredyt w wysokości 3 mld dolarów, a Gazprom pożyczył kolejne 4,5 mld dolarów a także przyznał jej zniżkę na gaz, które w przeliczeniu na walutę wynosi 32,5 mld dolarów.
Rosja wniosła ogromny wkład we wsparcie Ukrainy, kredytując jej gospodarkę – oznajmił prezydent Putin.
___________________________________________________________________________________________

Nikomu się nie uda osiągnąć przewagi wojskowej nad Rosją – oznajmił dzisiaj w orędziu do Zgromadzenia Federalnego FR prezydent Władimir Putin.

Podkreślił on, że „Rosja posiada możliwości i może zastosować niestandardowe rozwiązania w zakresie obronności państwa”.

Putin podkreślił także, że Rosja nie zamierza się angażować w wyścig zbrojeń, lecz obronność państwa zostanie zapewniona.
____________________________________________________________________________________________

„Dla Rosji Krym, pradawna Korsuń, Chersoń i Sewastopol mają ogromne cywilizacyjne i sakralne znaczenie, tak samo jak Wzgórze Świątynne w Jerozolimie dla wyznających islam i judaizm. I tak właśnie będziemy do tego podchodzić teraz i na zawsze” – oznajmił dzisiaj prezydent Władimir Putin, wygłaszając orędzie do Zgromadzenia Federalnego Rosji.

Putin podkreślił także, że „jeśli dla szeregu krajów Europy suwerenność i duma narodowa są zapomnianymi pojęciami i luksusem, to dla Rosji to absolutnie niezbędne warunki”.

____________________________________________________________________________________________

Rosja z szacunkiem traktuje Ukrainę, jej bratni naród, suwerenność kraju i w każdej chwili gotowa jest do udzielenia pomocy – oznajmił dzisiaj podczas corocznego orędzia do Zgromadzenia Federalnego prezydent Rosji Władimir Putin.

Jednocześnie Rosja nie może nie potępiać przewrotu, do którego doszło na Ukrainie i który doprowadził do krwawej tragedii na południowym wschodzie kraju – podkreślił prezydent.

Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_04/Putin-Krym-dla-Rosji-ma-sakralne-znaczenie-7252/

Reklamy

140 uwag do wpisu “Przemówienie Putina

 1. Zachód wykazał się czystym cynizmem w sprawie tragedii jaka ma miejsce na wschodzie Ukrainy – mówił. – Rosja nie zaangażuje się w nowy szereg wyścig zbrojeń, ale będziemy bronić swoich interesów.

  Władimir Putin zapowiedział, że Rosja nie da się wyprzedzić w wyścigu zbrojeń. W wystąpieniu do obu izb parlamentu i przedstawicieli rządu oświadczył, że jego kraj ma się czym bronić i zamierza rozwijać nowe technologie militarne, by – jak to określił – odstraszać wszystkich, którzy zagrażają jego interesom.
  Nie mamy w tej sprawie najmniejszej wątpliwości. Damy sobie z tym radę. Mamy po temu wszystkie możliwości – włączając w to możliwość niestandardowych działań. Nikomu nie uda się osiągnąć nad nami przewagi militarnej. Nasza armia jest nowoczesna, zaprawiona w bojach – niektórzy mówią nawet, że przyjazna – ale przede wszystkim groźna. Do obrony wolności wystarczy nam i sił, woli i odwagi – oświadczył Władimir Putin.

  Podczas wystąpienia kilkakrotnie oskarżał Stany Zjednoczone i Unię Europejską o próbę ingerencji w rosyjskie sprawy wewnętrzne. Działania Zachodu w sprawie konfliktu na Krymie określił jako nieodpowiedzialne. Twierdził, że Krym to ziemie związane od wieków z rosyjską historią i bardzo ważne strategicznie. Zapowiedział, że jego kraj będzie zdecydowanie bronił swych interesów w tym regionie.

  Podczas wystąpienia rosyjski prezydent zastrzegał wielokrotnie że Rosja nie ma wobec nikogo agresywnych, czy zaborczych intencji. Jednak każde ustępstwo jego kraju jest odbierane przez Zachód jako słabość. Nie okażemy takiej słabości – oświadczył Putin.
  Putin wypowiedział się także na temat sankcji. – Prezydent Ukrainy przekonuje, że zachodnie sankcje są szkodliwe nie tylko dla Rosji, ale dla wszystkich krajów. Rosja będzie otwarta na świat, dla nowych zagranicznych inwestycji – przekonywał.

  Gospodarz Kremla zaproponował też amnestię podatkową dla przedsiębiorców, którzy przenieśli swoje pieniądze do rajów podatkowych i przez lata nie płacili rosyjskiemu fiskusowi, a teraz zdecydują się zalegalizować swój majątek w Rosji.

  Rosyjski prezydent postawił też krajowej gospodarce ambitny cel dojścia do wzrostu gospodarczego na poziomie pięciu procent. Dojście do takiego tempa ma zająć Rosji 3-4 lata. Dodatkowo Putin chce być światowym dostawcą technologii.

  Dodał też, że z portu we Władywostoku chce zrobić wolny port – tak samo, jak to jest w przypadku portów na Krymie. Oznaczałoby to ulgi podatkowe dla inwestujących w mieście.

  Komentatorzy podkreślają, że w trakcie każdego grudniowego orędzia, prezydent Rosji wskazuje kierunki rozwoju społeczno – gospodarczego na kolejny rok. Po raz pierwszy przyjdzie Władimirowi Putinowi ogłosić działania władz Rosji w sytuacji, gdy rosyjskiej gospodarce grozi recesja, a Rosja jest izolowana na arenie międzynarodowej.
  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wystapienie-putina-zachod-wykazal-sie,160,0,1670816.html

  Lubię to

 2. Tego rodzaju przemówienia są adresowane do publiki krajowej i zagranicznej, ale ważniejsze jest najczęściej to czego się nie powiedziało, a co zamierza się zrobić, bądź zaniechać.
  Nad tym także warto się zastanowić

  Lubię to

 3. Znalazłam coś mocniejszego niż przemówienie Putina.Trafiłam na Sąd Narodowy w Ałczewsku.Sądzono gwałcicieli,pierwszemu udało się ujść z życiem(głosowali obecni),natomiast drugi był notorycznym gwałcicielem i coś miał z narkotykami.Przegłosowano za najwyższą karą- śmierć przez rozstrzelanie.
  Straszny film,ale prawdziwy.Tak trzeba karać przestępców.Polecam film:

  Lubię to

 4. No i brawo Putin, przynajmniej nie powiela pomysłów swoich poprzedników, dla których jedyną receptą na „pomyślność” kraju była masowa eksterminacja jego obywateli.

  Lubię to

 5. No i to oznacza, że Rosja „chce być tak jak wszyscy”. Czyli po prostu chce się modlić to tego samego co Prawdziwi Polacy, Prawdziwi Amerykanie itd. PANA (PÓŁGŁÓWKÓW) ZASTĘPÓW. A zatem, pomimo „wzdychań do Sewastopola, Korsunia itd.” w Sewastopolu otworzy się strefę bezcłową, czyli taki europejski Hong Kong. A o „ruskim mirze” to sobie Rosjanie mogą pomarzyć jak Polacy o Rzeczpospolitej.

  Jak Rosja odcięła się of programu, którym żyła przez prawie cały wiek XX, to i odcięła się od JEDYNEJ ROZUMNEJ ALTERNATYWY dla debilizmu NIEKOŃCZĄCEGO SIĘ ROZWOJU EKONOMICZNO-KOMERCYJNEGO, w którego „cymesach” w najbliższych dekadach po prostu się podusimy. RAK PLANETARNY w postaci liberalizmu a la USA (a wcześniej Anglii) jest bezwzględny, każdą ideę szerszą niż „byle do żłoba” zamorduje. Co już zapowiedział Aleksander Zinowiew, chociażby w książce „Wielkie zerwanie” (La grande rupture), którą wydano w Szwajcarii już przed ćwierćwieczem.

  Pewne rzeczy trzeba jasno mówić. A program „bogaćcie się” (to Ludwik XIV w połowie XVIII wieku) z definicji jest samobójczy.

  Lubię to

 6. Prawdę mówiąc to przegapiłem przemówienie Putina i stąd nie wiem co powiedział, a to co podali w polskiej telewizji to tylko fragmenty.
  Ale mam nadzieję, że Putin trzeźwieje, że zrozumiał, że jego ,,partniory” na zachodzie grają i przeciw Rosji i już także przeciw niemu. Już partniorom USA by się przypodobać nie będzie śpiewał o jagodowych wzgórzach ani urządzał olimpiad tylko weźmie się do roboty

  Polubione przez 1 osoba

 7. A „boże owieczki” takie jak tu wyżej anonimowy „LuK”, czy wcześniej byli autorzy strony WPs, coś mnie się zdaje już chyba na zawsze pozostaną w swym bezpiecznym „inkubatorze głupoty”…

  Cyt.:

  „(Putin) Dodał też, że z portu we Władywostoku chce zrobić wolny port – tak samo, jak to jest w przypadku portów na Krymie. Oznaczałoby to ulgi podatkowe dla inwestujących w mieście”

  Po tym krótkm powyższym zapewnieniu ze strony nowego cara Rossiyi – „Włodka wielu talentów”, który wzorem swych poprzedników, czy to Piotra I, który na początku XVIII wieku stolicę Rosji przeniósł z Moskwy do Sankt PETERsburga, czy w XX wieku 1942/43 roku Stalina, który rozkazał bronić STALINgradu do ostatniego żołnierza – ten również najwyraźniej postanowił zapisać się na kartach współczesnej historii Imperium, przygotowując szeroki pakiet rajskich ulg dla rosyjskojęzycznych prywaciarzy-szabrowników ZSRR, by następnie przy ich finansowym wsparciu, odbudować na swą cześć tym razem potęgę – WŁADY(mir)wostoku…

  Lubię to

 8. Dumal nie dumal carom nie budiesz – ale madrym przywodca narodu rosyjskiego być może CZLOWIEK na miare Putina i oby takim pozostal (niezłomny) do końca !

  Czy Polske i Polakow stać miec takiego „cara” lub WODZA ?

  Proszę wskazać takiego POLAKA/POLKE .

  Lubię to

 9. Czy Polske i Polakow stać miec takiego „cara” lub WODZA ?

  TAK – STAĆ Nas na takiego przywódcę.
  Już taki się pojawił, o którym się zrobi głośno jak GO ujawnimy.
  Mowa o Ruchu Społecznym NOWA POLSKA bez lichwy.

  Lubię to

 10. A „boże owieczki” takie jak tu wyżej anonimowy „LuK”, czy wcześniej byli autorzy strony WPs, coś mnie się zdaje już chyba na zawsze pozostaną w swym bezpiecznym „inkubatorze głupoty”…

  Wiedz ty „Ścigaczu głupoty” – że dopóki ROSJA pod przywództwem Putina będzie się bronić przed atakiem światowych lichwiarzy – pasożytów, TAK DŁUGO MY POLACY MAMY SZANSĘ urwać się z łańcucha światowych ZBÓJCÓW – Bank światowy i MFW.

  Lubię to

 11. Ot, coś mi się skojarzyło z tą „sakralnością Krymu”. Cytuję siebie za wpisem w „g. Maruchy”:

  markglogg said
  2014-12-05 (piątek) at 08:55:22
  „Sakralność Krymu”?

  Putin powiedział, że w „sakralnym” Sewastopolu utworzy się strefę bezcłową, a już wcześniej rząd FR zapowiedział, że koło równie „sakralnej” Jałty utworzy się, na aż 10 km2, GIGANTYCZNE KASYNO dla nowobogackich.

  No i mamy, na poziomie XXI wieku, zrozumienie rosyjskiej – i nie tylko rosyjskiej – „sakralności”: po prostu Krym to będzie HIPERMARKET oraz BURDEL nad Morzem Czarnym, I to dokładnie w miejscu gdzie Cyryl i Metody, przybywając z Bizancjum, po raz pierwszy postawili stopy na (już i jeszcze) wtedy Świętej Ruskiej Ziemi.

  I czy przypadkiem „Krym Putina” (nie chcę przypominać, z jakim zawodem to nazwisko mi się kojarzy) nie jest ZWIEŃCZENIEM MISJI CYWILIZACYJNEJ tych dwóch prawosławnych świętych?

  Polubione przez 1 osoba

 12. Pewne rzeczy trzeba jasno mówić. A program „bogaćcie się” (to Ludwik XIV w połowie XVIII wieku) z definicji jest samobójczy.

  DOKŁADNIE TAK – Pewne rzeczy trzeba mówić jasno.
  NWO – czyli nowy światowy porządek – w wykonaniu światowych ZBÓJCÓW jest skazany na zagładę.
  ODBIERZEMY IM MONOPOL i po zbójcach.

  Lubię to

 13. I czy przypadkiem „Krym Putina” (nie chcę przypominać, z jakim zawodem to nazwisko mi się kojarzy) nie jest ZWIEŃCZENIEM MISJI CYWILIZACYJNEJ tych dwóch prawosławnych świętych?

  To jest zdanie zachodnich „świętych” od lichwiarskiego biznesu – pasożytnictwa – totalnego, uprawianego przez Bank Światowy i MFW.

  Lubię to

 14. EKONOMIA POLITYCZNA GLOBALIZMU w ramach handlowania wojna i pokojem doprowadziła do WOJNY O PIENIĄDZ i montowania egzotycznych koalicji.ANTYDOLAROWEJ rosyjsko-chińskiej.ŻYDOBANDERYZM jest znakiem czasu montowania przeciwstawnej poprzez destabilizację Europy Wschodniej.To efekt przewrotności wynikający z ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.
  Tą przewrotność potwierdza sekwencja zdarzeń kiedy maksymalizm zrodził rosyjski rasizm,a ŻYDOBOLSZEWIZM przejęła go w działaniu.
  Zbliżyły się do siebie nacje z czasów kolaboracji z okupantami,na których brak lojalności wobec Polski liczyli agresorzy w roku 1939.Najpierw zbolszewikowani Żydzi z sowietami (ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ),a następnie Ukraińcy UPA z Niemcami (RZEŹ WOŁYŃSKA).
  Jakie będą konsekwencje ŻYDOBALNDERYZMU,czy aby nie JUDEOPOLONIA?!

  Lubię to

 15. Z tym kasynem na Krymie to rzecz wcale niegłupia.
  Bo po co ruski mają latać do Las Vegas czy Atlantyk City jeśli by mogli spuścić kasę u siebie na Krymie.
  Jasne, że kasyna niekoniecznie muszą być ruskie.
  No i te rozśpiewane autokarowe wycieczki w jedną stronę i rozszlochane za utraconymi oszczędnościami w drodze powrotnej.
  Ale najbardziej podobało mi się zapewnienie Putina, że nikt od Rosji nie będzie silniejszy. Zatem jak by nie patrzeć zanosi się na wyścig zbrojeń i zimną- gorącą wojnę na Ukrainie, to znaczy o Krym

  Lubię to

 16. Jakie będą konsekwencje ŻYDOBALNDERYZMU,czy aby nie JUDEOPOLONIA?!

  Odpowiedź na powyższe pytanie LEŻY w rękach NARODU POLSKIEGO.
  Niestety miliony „pożytecznych durni” tej swej – ukrytej siły – NIE ROZUMIEJĄ.
  W tym nizrozumieniu pasożytnictwa tkwi siła pasożytów różnych nacji. Żydzi tu wiodą prym.

  Lubię to

 17. @hurarz33
  Pozostawił po sobie Feliks Koneczny : POLSKIE LOGOS A ETHOS.Brakuje do tej książki językiem matematyki dopisanego aktualnego rozdziału o wartościach NARODOWYCH.Stąd brak świadomości,że w wyniku swobodnego przepływu środków finansowych KAPITAŁ coraz bardziej nabiera wartości NARODOWYCH.
  Dzięki korupcjogennej ustawie zasadniczej walka o polityczne względy toczy się na slogany,a w oficjalnej polskiej polityce historycznej nie uwzględnia się historycznego braku lojalności mniejszości narodowych : żydowskiej i ukraińskiej na tle walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem!!!

  Polubione przez 1 osoba

 18. Był sobie i zyl „raz-Putin”, teraz doszedł do władzy Putin i wszyscy przed nim portkami trzesa ,co niektórzy nawet zwiewają już z Rosji.

  Tak wiec szmulki ,szwaby srulki
  fruwac będą wam jarmułki !

  U Putina grozna mina,
  ruskich nikt już nie powstrzyma !

  Polubione przez 1 osoba

 19. Hardo i bezkompromisowo

  W swoim już jedenastym dorocznym orędziu prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zasygnalizował podstawowe kierunku pracy w polityce wewnętrznej i zagranicznej, a także zaplanowane przeobrażenia gospodarcze. Podkreślił, że Moskwa jest zainteresowana w stabilności sytuacji i w pokoju w sąsiednim kraju. Cynizmem nazwał próby krajów zachodnich usprawiedliwienia wydarzeń na Ukrainie odwoływaniem się do praw człowieka.
  Ukraina i wydarzenia ukraińskie to największe wyzwanie, z jakim ma obecnie do czynienia Rosja, – podkreślają politolodzy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że właśnie od oceny kryzysu ukraińskiego przywódca rosyjski rozpoczął swoje orędzie. Według Władimira Putina, Zachód faktycznie poparł zbrojny zamach stanu, przemoc i morderstwa. Czego dowodem są chociażby tylko krwawe wydarzenia w Odessie, gdzie ludzi palono żywcem. Stany Zjednoczone i Bruksela poparły także przedsięwzięte po tym zdarzeniu, dalsze próby tłumienia przy udziale sił zbrojnych wystąpień ludności nie akceptującej tego całkowitego bezprawia na południowym wschodzie kraju. Wszystko to jest maskowane za pomocą haseł walki o demokrację. Nie da się tego nazwać inaczej, jak tylko cynizmem, – wyraził przekonanie Władimir Putin. Szczególnie dotkliwą dla Zachodu była „krymska wiosna”. Jednakże, po pierwsze, Krym nierozerwalnie związany jest i zawsze był z Rosją. Ponadto– w przeciwieństwie do wydarzeń w Kijowie – w przypadku Krymu cały proces był absolutnie zgodny z prawem, podkreślił Władimir Putin.
  Jak wiadomo, w marcu tego roku na Krymie odbyło się referendum, w którego trakcie mieszkańcy półwyspu zadeklarowali swoje dążenie do przyłączenia się do Rosji. Następnie swoją decyzję podjął parlament krymski – podkreślę – parlament legalny, absolutnie zgodny z prawem, wybrany jeszcze w 2010 roku – w sprawie niepodległości. Na koniec doszło do historycznego scalenia Krymu i Sewastopolu z Rosją. Dla naszego kraju i naszego narodu to wydarzenie ma szczególne znaczenie, gdyż na Krymie mieszkają nasi ludzie, Rosjanie, i samo terytorium ma znaczenie ważne strategicznie, ale również dlatego, że właśnie tu na świętym dla Rosjan półwyspie znajdują się duchowe źródła kształtowania wielostronnego, lecz jednolitego narodu rosyjskiego i centralizowanego państwa rosyjskiego.
  Władimir Putin przypomniał, że właśnie na Krymie, w starożytnym Chersonesie, który miał wówczas nazwę Korsuń, przyjął chrzest książę Włodzimierz, który następnie zainicjował i przeprowadził chrzest całej Rusi. Według prezydenta, chrześcijaństwo stało się potężną siłą jednoczącą, pozwalającą na scalenie ze sobą plemion różniących się od siebie pod względem pochodzenia. Wobec tego dla Rosji Krym ma olbrzymie znaczenie sakralne. „I właśnie tak będziemy traktować będziemy Krym od teraz i już na zawsze”, – oświadczył z mocą Władimir Putin.
  Co dotyczy Zachodu, to politykę „powstrzymywania” Rosji zaczął on realizować wcale nie od wczoraj, lecz kilkadziesiąt lat temu. W przypadku, gdyby nie doszło do zaognienia się sytuacji na Ukrainie i do wydarzeń krymskich, partnerzy zagraniczni znaleźliby inne powody dla swoich prób izolacji Moskwy, – wyraził przekonanie Władimir Putin.
  Jest to nie tylko nerwową reakcją Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników na nasze stanowisko w związku z zamachem stanu na Ukrainie, a nawet nie w związku z tak zwaną „krymską wiosną”. Jestem przekonany, że gdyby tego wszystkiego nie było – i pragnę to podkreślić – to wymyślono by jakiś inny powód dla powstrzymywania rosnących możliwości Rosji, dla oddziaływania na nią, a jeszcze lepiej – dla wykorzystania jej do własnych interesów. Polityka powstrzymywania była wymyślona nie od wczoraj. Jest ona realizowana w odniesieniu do naszego kraju od wielu lat – przez całe dziesięciolecia, a może nawet stulecia. Za każdym razem, gdy ktoś zaczyna zakładać, że Rosja stała się zbyt silna i samodzielna – niezwłocznie sięga się po te właśnie narzędzia. Jednakże rozmowa z Rosją z pozycji siły nie ma żadnego sensu. Nawet w sytuacjach, gdy ma ona do czynienia z trudnościami natury wewnętrznej.
  Prezydent podkreślił, że należy z szacunkiem traktować słuszne interesy wszystkich uczestników kontaktów międzynarodowych. Dopiero wówczas nie armaty, nie rakiety czy samoloty bojowe, lecz właśnie normy prawa będą niezawodnie chronić świat przed krwawymi konfliktami. Wówczas nie trzeba będzie straszyć kogokolwiek domniemaną izolacją, oszukując samych siebie, czy też sankcjami – które, rzecz jasna, szkodzą, lecz szkodzą wszystkim, w tym również tym, którzy są ich inicjatorami, – wyraża przekonanie Władimir Putin. Moskwa nigdy nie zgodzi się na drogę samoizolacji, ksenofobii, podejrzliwości, poszukiwań wrogów. Wszystko to składa się na przejawy słabości, Rosja natomiast jest silna i pewna siebie. Jej celem jest pozyskanie jak najwięcej równoprawnych partnerów zarówno na Zachodzie, jak też na Wschodzie, – powiedział Władimir Putin.
  Na Zachodzie, jak można zakładać, nikt nie chce tego zrozumieć. Budowany przez Stany Zjednoczone globalny system obrony przeciwrakietowej stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa nie tylko Rosji, lecz również całego świata, gdyż podważa strategiczną równowagę sił. Zdaniem Władimira Putina, jest to szkodliwe również dla samych Stanów Zjednoczonych, gdyż stwarza złudzenie dominacji i bezpieczeństwa, nasila agresywne dążenie do jednostronnych i nieprzemyślanych decyzji. Jednak najważniejsze jest to, że wszystkie te poczynania Waszyngtonu pozbawione są jakichkolwiek perspektyw sukcesu – powiedział z przekonaniem Władimir Putin.
  „Nie zamierzamy wikłać się w kosztowny wyścig zbrojeń, jednak bez wahań w sposób niezawodny i zagwarantowany zapewnimy obronność naszego kraju w nowych warunkach geopolitycznych. Niech nikt nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że zostanie to zrobione. Możliwości i niestandardowe sposoby Rosja posiada. Nikt nie zdoła osiągnąć przewagi militarnej nad Rosją. Nasza armia jest nowoczesna, zdolna do walki, jak to się teraz mówi – „grzeczna”, ale groźna dla tych, którzy nam zagrożą. Dla obrony naszej wolności – jak zawsze w naszej historii – starczy nam sił, woli i odwagi.
  Przestawiając się z polityki na tematy gospodarcze, prezydent uznał fakt, że sytuacja w kraju jest złożona i wymaga zastosowania specjalnych posunięć. Między innymi, Władimir Putin zaproponował zamrożenie podatków w ich obecnej wielkości na następne cztery lata oraz zrealizowanie w krótkim odstępie czasu już podjętych decyzji w sprawie dalszego zmniejszenia ciężaru podatkowego. Prezydent zażądał także rezygnacji z totalnej i natrętnej kontroli biznesu, a także nadania każdej kontroli charakteru jawnego i publicznego. Władimir Putin poinformował zgromadzonych o uruchomieniu specjalnego rejestru informacji zawierającego oficjalne dane o tym, jaki organ i w jakim celu inicjuje kontrolę. Pozwoli to na udaremnienie nie uzasadnionych i zamawianych wizyt kontrolerów z zamiarem korupcyjnych nadużyć. Ponadto, prezydent zażądał zastosowania surowych środków przeciwko spekulantom, wykorzystującym kurs rubla. Władimir Putin podkreślił, że kierownictwo kraju „wie, kim są ci spekulanci” i że władze posiadają odpowiednie narzędzia dla ich poskromienia.
  Największe zachodnie środki masowego przekazu już zareagowały na przemówienie prezydenta Rosji. Jak się okazało, są one rozczarowane, gdyż oczekiwano tam „złagodzenia pozycji Kremla”, a usłyszano przemówienie harde i bezkompromisowe. Wobec podobnych oczekiwań Putin dał odpowiedź, która wszelkie wątpliwości rozwiewa jasno i dobitnie: Rosja Zachodowi nie ulegnie.
  http://jeznach.neon24.pl/post/116157,hardo-i-bezkompromisowo

  Polubione przez 1 osoba

 20. Czy Putin wstąpił do PO ?

  Dzisiaj notka miała być poświęcona oczekiwanemu orędziu Putina, ale tyle materiału już się na ten temat ukazało, że chyba szkoda czasu.

  Popatrzmy tylko na oligarchiczne akcenty. O tyle one mają znaczenie, że Putin jest podejrzewany o ograniczoną sympatię do NowoRosji z powodu socjalno-nacjonalizacyjnych przekonań jej władz. Boi się ich, podobnie jak niegdyś kapitaliści całego świata bali się rewolucji październikowej.

  Sprawa pierwsza. Pranie brudnych pieniędzy. Podatkowo brudnych. Pełna amnestia dla kapitałów powracających z zagranicy. Putin zachęca obywateli rosyjskich, aby powrócił ich kapitał i zapewnia, że nie będzie pytań o źródło jego pochodzenia. Amnestia, ale tylko raz. Niech „nasze” pieniądze pracują u nas. Zaproszony został Prokurator Generalny Rosji do wysłuchania orędzia. Niech wie, na co przymykać oczy.

  Ulgi podatkowe, w tym czteroletnie moratorium na podnoszenie podatków.

  Pogoda dla ustawionych: Ograniczenie kontroli i utworzenie publicznego rejestru kontroli podmiotów gospodarczych ze strony służb państwowych, co ma przeciwdziałać korupcji, i uwolnić przedsiębiorców od nieuzasadnionych konroli. Każda ma być uprzednio uzasadniona.

  Czy czasem to nie będzie tak, że nie będzie można skontrolować, co złodziej ma na stanie? Naprzód trzeba będzie trzeba posiąść wiedzę, co i jak ukradł, aby do niego wkroczyć z kontrolą. Jeśli złodzieje będą kraść w nieznany władzom sposób, to nie będzie się ich kontrolować, bo nie sposób uzasadnić kotroli czegoś, o czym nie ma się pojęcia. Powstanie więc kasta złodziei, znajomych królika, którzy będą mogli spokojnie się dorabiać, nie niepokojeni przez służby.
  http://interesariusz.neon24.pl/post/116194,wojna-domowa-na-ukrainie-5-12-2014r
  ————————————

  Ta amnestia kapitałów to chyba głównie dla elit Kremla i ich powinowatych trzymających swoją kasę poza granicami Rosji

  Lubię to

 21. Wczoraj, w trakcie co piątkowego „show” w telewizji Rossija 24 (występowali w nim, obok Żyrynowskiego i polityków z Doniecka, także politycy z aktualnej Ukrainy) prowadzący spektakl powiedział, że z Kijowa do Polski samolotami odsyła się zwłoki aż 600 (sześciuset!) polskich najemników poległych na wschodzie Ukrainy.

  Prawda to, czy rosyjski fałsz? Politycy z Ukrainy nie mieli na ten temat nic do powiedzenia.

  Strata aż 600 żołnierzy (żołnierz pochodzi od żołdu, czyli pieniędzy jakie się zarabia na wojowaniu) to strata porównywalna z poziomem strat regularnej armii w ciężkich bojach. Ukraina oficjalnie przyznała, że „na wschodzie walczy ponad tysiąc najemników obcokrajowców”. Ale aż takie POLSKIE straty? Co ma na ten temat do powiedzenia polski MON, MSW i MSZ? Czy ta „niewidzialna polska armia” to TAJEMNICA PAŃSTWOWA, za której zdradzenie idzie się do więzienia w Wolnej Polsce?

  http://marucha.wordpress.com/2014/12/06/kijow-przyznal-ze-na-ukrainie-sa-zagraniczni-najemnicy/

  Lubię to

 22. Zważywszy na stopień nienawiści do ,,ruskich” sporej części naszego społeczeństwa nie można wykluczać, że wielu dało się namów na lekką, jak się im na początku zapewne wydawało wojaczkę by dokopać ruskom.
  A później, jak to na wojence bywa…..
  W taki sposób ani się spostrzeżemy jak zostaniemy wciągnięci w długotrwałą, kosztowną i wyniszczającą wojnę z Rosją. Za biznes nasz i wasz ( czytaj USA i elity finansowe świata)

  Lubię to

 23. Kijów potwierdził, że w siłach bezpieczeństwa służą zagraniczni najemnicy. Przedstawiciele Sztabu Generalnego Ukrainy poinformowali, że w działaniach zbrojnych w Donbasie uczestniczy ponad tysiąc obcokrajowców. Prezydent Petro Poroszenko obiecał im nadanie obywatelstwa ukraińskiego.

  Każdy, kto przyjeżdża na wschód Ukrainy, łapie za broń i wycelowuje ją w stronę Donbasu, może otrzymać obywatelstwo ukraińskie.

  o

  Nie jest ważne, kim jest, skąd pochodzi, jak przebiegała jego służba wojskowa, czy jakie przestępstwa popełnił. Poroszenko nada im obywatelstwo, jeśli walczą po stronie resortów siłowych. Rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał major Aleksander Rozmaznin powiedział, że na Ukrainie jest blisko tysiąc lub więcej najemników. Po raz pierwszy władze Kijowa przyznał ten fakt, choć bardzo długo temu zaprzeczały, – powiedział wicedyrektor Instytutu Krajów Członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw Igor Szyszkin:
  Nie można było długo tego ukrywać. Tym bardziej, że ukraińskie prorządowe media wielokrotnie publikowały wywiady z dowódcami jednostek pacyfikacyjnych, którzy z dumą opowiadali o tym, ilu w ich batalionach jest obcokrajowców. Inna sprawa, że na szczeblu ministra spraw zagranicznych i prezydenta zawsze zaprzeczano temu, sugerując, że to po stronie Donbasu walczą rosyjscy najemnicy.
  W tym tygodniu w Kijowie formowano nowy rząd. Na wniosek prezydenta Poroszenki stanowiska ministerialne mogą teraz obejmować obywatele obcych państw. Na przykład, ministrem finansów została Amerykanka, ministrem gospodarki – Litwin, a zdrowia – Gruzin. W związku z tym nie ma powodów do poddawania w wątpliwość powagi zamiarów odnośnie naturalizacji najemników, – podkreśla dyrektor generalny Centrum Koniunktury Politycznej Siergiej Michiejew:
  Można to odnieść do ustawy w sprawie zajmowania stanowisk państwowych na Ukrainie, w tym w rządzie, przez obcokrajowców. Oznacza to, że Ukraina zgadza się na rządzenie nią z zewnątrz. Natomiast własne siły zbrojne może uzupełniać o najemników z całego świata, legalizując swoje działania nadawaniem im obywatelstwa. Nie zakładam, że wśród nich znajdzie się wielu prawdziwych bojowników o wolność Ukrainy. Praktyka pokazuje, że na Ukrainę jadą ludzie, którym chodzi o pieniądze lub zwykli poszukiwacze przygód.
  Zresztą, hojna oferta Poroszenki raczej nie będzie specjalnie popularna wśród najemnych żołnierzy. Wielu z nich walczy w prywatnych amerykańskich armiach i przenosi się z jednego punktu zapalnego do innego w zależności od zapotrzebowania. Nie są oni zainteresowani obywatelstwem jakiegokolwiek innego państw.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_05/Kijow-przyznal-ze-na-Ukrainie-sa-zagraniczni-najemnicy-7158/

  Lubię to

 24. Niezaplanowane spotkanie prezydentów Francji i Rosji, Françoisa Hollande i Władimira Putina, odbędzie się dziś w Moskwie – poinformował Pałac Elizejski.

  Biuro prasowe Kremla potwierdziło te doniesienia.
  Hollande wraca do Paryża przez Moskwę po zakończeniu dwudniowej wizyty w Kazachstanie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_06/Putin-i-Hollande-spotkaja-sie-dzis-w-Moskwie-9994/
  ———————–
  Zapewne będzie chciał wytłumaczyć Putinowi, że ,,nic się nie stało” że Mistrale chciały by do Rosji, ale Obama naciska na hamulec, wszak i twarde dyski z mostku kapitańskiego gdzieś się zapodziały, a bez nich silniki nie zaskoczą, nie pożeglują po wzburzonych morzach i oceanach.
  Sorry Putin, wielkie soorrrrry

  Lubię to

 25. Jeśli ktoś podsyca nienawiść do Rosjan, to służy światowym bandytom spod znaku Banku światowego i MFW. A ponadto wspiera kłamliwe info medialne i „interes” partyjnych świń, czyli Alfonsów w tym lichwiarskim burdelu.

  Lubię to

 26. Czy ta „niewidzialna polska armia” to TAJEMNICA PAŃSTWOWA, za której zdradzenie idzie się do więzienia w Wolnej Polsce?

  Najprawdopodobniej jest to prowokacja obliczona na wywołanie III-ciej wojny światowej.?
  Wszystkie – obie wojny światowe I-wsza i II-ga, były finansowane i sprowokowane przez tych samych bandytów z Banku Światowego i MFW, co dziś TO SAMO próbują zrobić, zaczynając od „Majdanu”.

  Naród Polski będzie głupi jeśli się da nabrać na operacje tych podpalaczy.

  Lubię to

 27. Jak czytamy wychodzą wszelkie pomyje i brudy majdanów i wojenek za pieniądze .
  Zastanawia nas w tym tylko jedno (cala reszta to odwieczne praktyki szmulowsko-szwabskie),a mianowicie CO MA W GLOWIE DZISIEJSZY NAJEMNIK WOJENNY ???

  Z chwila zniesienia OBOWIAZKU SLUZBY WOJSKOWEJ z poboru w polskim wojsku,co oferuje się NAJEMNIKOM a konkretnie scierwo-miesu wojennemu ?
  Jeżeli takie bzdety jak opisane te wyżej ze jakies tam obywatelstwo ,to az tak glupi jest NAJEMNIK ???
  W USA już takie chwyty nie biora ale w Europie głupich nie brakuje i „legionistow” tez .

  Jakie sa rozumy WSPOLCZESNEJ MLODZIEZY ?

  A może to już przestepcow więziennych wypuszcza się – dajmy na to z prywatnych,tak teraz modnych zakladow karnych i proponuje się im wolność za „wojaczke” ???

  No i jeszcze ta „moda zasłanianych pyskow” wojujących,o czym swiadczy ?

  Lubię to

 28. No i jeszcze ta „moda zasłanianych pyskow” wojujących,o czym swiadczy ?

  Świadczy o tym, że świat parszywieje na zlecenie światowych bandytów; Bank światowy i MFW.
  Tym „INTERESEM” kręci SAM LUCYFER, momo że jest duchem, to objawia się fizycznie w osobach bandytów.

  Lubię to

 29. Zgadza się ale sięgasz az tak wysoko gdzie nigdy nie dosięgniesz i nie będziesz miał na to wpływu .
  Natomiast na dole możesz zerwac bandycie czy złodziejowi maske czy kominiarke -prawda ?
  Co najważniejsze nikt się do tego NIE ZABIERA .
  Nawet jak jedna morda rozrabia w tramwaju,autobusie,pociagu czy metrze odwraca sie i udaje ze go to nie obchodzi,malo tego nie jeden na widok taki zwiewa !

  CZY KTOS DZISIAJ UDZIELA POMOCY POKRZYWDZONEMU ,choćby na ulicy bitemu,kopanemu ?

  ZNIECZULICA LUDZKA SIEGLA ZENITU !!!

  Lubię to

 30. Zgadza się ale sięgasz az tak wysoko gdzie nigdy nie dosięgniesz i nie będziesz miał na to wpływu .

  A skąd wiesz „ignorancie”, by nie powiedzieć prowokatorze APA, że nie będziemy jako NARÓD POLSKI wpływu na NASZ LOS??? Będziemy mieli jeśli zechcemy. Z tych chceniem jest tylko problem.
  Żadnych innych problemów NIE MA. Czyba tylko takie, które sami z głupoty sobie stwarzamy.

  Lubię to

 31. Masz zlecenie klotni ?
  To tym razem wiedz,ze takowe z TWEJ PROWKACJI nie podejmiemy,by nie znizac się do twego poziomu NIE-MYSLENIA lub demencji starczej.

  Jak to wychodzi złodziejom okrzyk „lapaj złodzieja” .
  Przestan się odslaniac ,bo przedszkolaki już się z ciebie smieja.

  Lubię to

 32. Jak to wychodzi złodziejom okrzyk „lapaj złodzieja” .
  Przestan się odslaniac ,bo przedszkolaki już się z ciebie smieja.

  Dlaczego mnie obrażasz APA??? Co ci się nie podoba? Twoja mama, czy wojsko polskie?

  Lubię to

 33. APA napisał:

  No i jeszcze ta „moda zasłanianych pyskow” wojujących,o czym swiadczy ?

  Z jednej strony, że to gangsterzy, ale z drugiej strony to widziałem, że w Afganistanie kobiety na ulicach chodzą w workach z takim tylko „siteczkiem” na obliczu aby coś mogły zobaczyć”.

  A jak się doda te dwie informacje, to wychodzi, że światem zaczęli rządzić „udający mężczyzn” islamskie baby traktowane jako niewolnice.

  No cóż, to już przecież Platon w „Państwie” zauważył, że etapem następnym po demokracji to są RZĄDY NATURALNYCH NIEWOLNIKÓW „nie-mężczyzn” (patrz Obama, Hollande, Cameron, Putin. A jak ktoś się wychyli w rodzaju Zemana to już chcą dać mu w czapę.

  Lubię to

 34. zrozumialem ze ukraincy sa gorsi od państwa islamskiego.maja matka przezyla 2 wojne bedac na robotach w Niemczech dzięki temu ze powiedziała stojąc przed zolnierzem niemieckim pod sciana ze jest ukrainka.rozumiesz?

  Lubię to

 35. Bylo bajermistrzow wielu….. ale zaden nie ma szans przy KGB-scie, ktoremu powodzi sie w Rosji zajebiscie.
  Wystarczylo, ze zapalal menore…… Oto cala tajemnica tego farbowanego „ptica”.

  Prezydent Janukowycz dla odmiany olal Hanuke i zapalanie menory i sprawy potoczyly sie w odwrotnym kierunku.

  Zwolennicy Putina to SLEPCY, ktorzy lekcewaza FAKTY HISTORYCZNE i zyja ZLUDZENIAMI.

  Jeszcze nie tak dawno temu Putin przymykal oczy na imperializm zydo-anglosaski w stosunku do Serbii, Iraku, Libii i Iranu, gdzie wplywy Rosji nie byly bezposrednio zagrozone.
  Wyjatek stanowi Syria, gdzie znajduje sie rosyjska baza morska w porcie Tartus oraz Krym, gdzie znajduje sie flota czarnomorska.

  „Oredzie” Putina to kolejny pic na wode dla naiwnych i glupich, z ktorego wyplywa wazny wniosek, ze Putin nadal broni interesow MIEDZYNARODOWEGO ZYDOSTWA.

  5 lat wczesniej, w 2009r w 70 rocznice zakonczenia II w.s. na imprezie w Gdansku, Putin wspieral polityke MIEDZYNARODOWEGO ZYDOSTWA – vide tekst przemowienia na stronie:
  http://dzieje.pl/aktualnosci/przemowienie-premiera-putina-na-obchodach-70-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej
  W tresci swojego przemowienia , agenciak miedzynarodowki syjonistycznej W.Putin lituje sie nad Niemcami i twierdzi, ze Traktat Wersalski (1919r) ich ponizyl, poucza Polakow czym jest „moralnosc” i oznajmil, ze „buduje nowy swiat w oparciu o nowe zasady” (czytaj: NWO – New World Order – Nowy Porzadek Swiata) oraz oznajmil, ze stosunki niemiecko-rosyjskie sa „zdrowe”, czy krotko mowiac „wsio charaszo” i „Polacy morda w kubel”, bo Putin buduje „swietlana przyszlosc” jak Stolzman vel Kwasniewski za swojej prezydentury – „Bolek” Walesa budowal w Polsce „Druga Japonie”, a puscil Polakow w skarpetkach, zas
  Tusk budowal w Polsce „Druga Irlandie” i puscil obdartych Polakow z torbami na emigracje za chlebem.
  Mamy wiec Polske „mlekiem i miodem plynaca” oraz ze „swietlana przyszloscia” , ale nie dla Polakow, tylko dla ZYDOW i w dzisiejszech Rosji jest identycznie, bo Rosja jest rajem dla zydow.
  W 2000r kiedy Putin jako prezydent wlaczyl „zielone swiatlo” na ponowne osiedlanie sie zydostwa w Rosji to zastanawialem sie po co to robi. A teraz okazuje sie, ze Putin buduje „stany zjednoczone” Europy wschodniej, w ktorych zydostwo stanowi warstwe uprzywilejowana tak jak w USA.

  A wiec „LICHWA WIECZNIE ZYWA !” i zapewnia to glowny obrotowy i utrwalacz zydo-systemu W.Putin.

  Toronto, Kanada

  Lubię to

 36. re: markglogg na komentarz APA (6 Grudzień 2014 o 11:48)
  APA napisał:
  No i jeszcze ta „moda zasłanianych pyskow” wojujących,o czym swiadczy ?

  KOMENTARZ
  To swiadczy, ze rozwija sie moda na „przebierancow” – jedni zakladaja maski, zeby ich nie rozpoznac, pomimo, ze uzbrojenie jakie nosza jest wystarcajaco wymowne.
  A taki z kolei Putin nie musi zakladac maski, bo wystarczy, ze bedzie klamal.

  Islam to odlam JUDAIZMU i stworzony byl przez rabina dla Arabow – oni maja Koran, a zydzi Talmud i obydwie religie sa chore i zaborcze, i maja jeden glowny cel, a mianowicie daza do panowania nad swiatem.

  Lubię to

 37. Toronto napisał:

  Islam to odlam JUDAIZMU i stworzony byl przez rabina dla Arabow – oni maja Koran, a zydzi Talmud i obydwie religie sa chore i zaborcze, i maja jeden glowny cel, a mianowicie daza do panowania nad swiatem.

  A chrześcijaństwo to co? Dlaczego mułłowie mahometańscy z uporem nazywają, nie tylko żydów ale i chrześcijan, mianem HIPOKRYTÓW?

  Bardzo nie lubiący komunizmu antropolog francuski Alain Besancon juz z 15 lat temu, w wykładach dla (zydowskich) neo-cons rządzących Ameryką wskazał, dlaczego tak łatwo było podporządkować USA ludy chrześcijańskie (no te prawosławne niezupełnie), a taki problem jest z muzułmańskimi (zwłaszcza z tymi nie-arabskimi: Iran, Malezja, Pakistan, Afganistan będący przecież kolebką Ariów).

  Według A. Besancon „Żydzi i chrześcijanie wierzą w tego samego boga, ale ZEWNĘTRZNA OPRAWA ich religii jest odmienna: u żydów semicka, u chrześcijan helleńska, czyli indo-europejska (aryjska). Natomiast w islamie sytuacja jest odwrotna: ZEWNĘTRZNA OPRAWA jest semicka, ale MUZUŁMANIE WIERZĄ W CAŁKOWICIE ODMIENNEGO BOGA niż żydzi i chrześcijanie.” I stąd te problemy w podporządkowaniu muzułmanów ŚWIATOWEMU, ŻYDOCHRZEŚCIJAŃSKIEMU IMPERIUM MAMONA.

  Lubię to

 38. Stany Zjednoczone odpowiedziały na orędzie prezydenta Rosji Władimira Putina do Zgromadzenia Federalnego komentarzami Departamentu Stanu i antyrosyjską rezolucją nr 758 Izby Reprezentantów Kongresu USA. Dokument zawiera niemożliwą do przyjęcia charakterystykę Rosji jako agresora i rozpatruje szereg środków politycznego, gospodarczego i militarnego osłabienia Rosji. Geopolityczne mity i urazy USA – to podstawowy wydźwięk rezolucji nr 758 Izby Reprezentantów.

  Rezolucja „zawiera 16 stron propagandy wojennej”, napisał na swoim profilu na Facebooku dyrektor Instytutu Pokoju i kongresmen Ron Paul. Rozpatruje on szczegółowo poszczególne fragmenty dokumentu, nazywając wysunięte pod adresem Rosji oskarżenia pozbawionymi podstaw i nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości.
  W punkcie 3 oskarżono Rosję o przeprowadzenie inwazji na Ukrainę i potępiono naruszenie suwerenności tego państwa. „Z naszymi zaawansowanymi satelitami, które mogą odczytać tablice rejestracyjne z kosmosu, moglibyśmy wejść w posiadanie nagrań i zdjęć tej rosyjskiej inwazji”, – ironizuje Ron Paul.
  Odnośnie „naruszenia suwerenności”, to czy udział Stanów Zjednoczonych w obaleniu legalnie wybranego rządu Ukrainy nie był właśnie tym – pyta amerykański polityk. Ron Paul pisze: „Wszyscy słyszeliśmy przechwałki asystentki sekretarza stanu Victorii Nuland, że Stany Zjednoczone wydały 5 miliardów dolarów na zmianę władzy na Ukrainie”.
  W punkcie 14 z przekonaniem twierdzi się, że malezyjski Boeing, który uległ katastrofie na Ukrainie, został zestrzelony przez pocisk wystrzelony przez „prorosyjskich powstańców”. Tymczasem oficjalny raport dotyczący wyników śledztwa w sprawie przyczyn tragedii zostanie przedstawiony dopiero w połowie przyszłego roku, a we wstępnym nie ma mowy o tym, że samolot zestrzelono przy użyciu pocisku i nie obwiniono o spowodowanie katastrofy żadnej ze stron.
  W punkcie 22 twierdzi się, że Rosja wtargnęła do Gruzji w 2008 roku, ale śledztwo UE pokazało, że właśnie Gruzja jako pierwsza rozpoczęła nieuzasadnione działania wojenne przeciwko Rosji, podkreślił Ron Paul. Przypuszcza on, że kongresmeni nie przeczytali rezolucji przed głosowaniem.
  Rezolucja, zdaniem Rona Paula, fragmentami staje się nieco komiczna. Na przykład, we fragmencie, gdzie Stany Zjednoczone oskarżają Rosję o „nielegalne pozyskiwanie informacji” o amerykańskim rządzie. I to po ujawnieniu przez Snowdena skali amerykańskiego programu szpiegowskiego na świecie.
  Czeski polityk, wiceprzewodniczący partii Demokracja Narodowa Ladislav Zemánek uważa, że „rezolucja przeciwko Rosji, którą zatwierdził Kongres, w rzeczywistości jest smutnym świadectwem tego, do czego doszły Stany Zjednoczone, które kiedyś, chyba, były wzorem wolności i demokracji. Jest to kolejny dowód bezmiernego ideologicznego ciężaru amerykańskiej polityki, w wyniku czego absolutnie nie odpowiada ona rzeczywistości i jest jedynie przejawem pychy, wyniosłości, nienasycenia i agresywności kręgów rządzących USA i związanych z nimi grup”.
  W rezolucji żąda się od Rosji zaprzestania ingerencji w wewnętrze sprawy Ukrainy. Polityk zwraca uwagę, że na razie to USA i UE mieszają się w nie. Amerykanie żądają rozbrojenia tak zwanych separatystów, i jest to warunek pokoju na Ukrainie. Ladislav Zemánek uważa, że może osiągnięto by pokój, ale na pewno poprzedziło by go ludobójstwo ludności, która nie zgadza się z władzami w Kijowie.
  Jest oczywiste, że Amerykanie próbują izolować Rosję, osłabić ją i wywołać niestabilną sytuację wewnątrz kraju, która mogłaby doprowadzić do zmiany władzy. Zniszczenie Rosji jest już od dawna celem Zachodu, kontynuuje polityk. Natomiast, jeden z ostatnich punktów jest po prostu śmieszny: między Stanami Zjednoczonymi i Rosją powinny być wzajemnie korzystne stosunki, oparte na poszanowaniu niezależności i suwerenności wszystkich państw. Wydarzenia z ostatnich 25 lat świadczą o tym, że amerykańskie władze konsekwentnie ignorują te wartości i po rozpadzie ZSRR postanowiły zawładnąć całym światem i wpoić mu swoje pseudowartości. Dziękujemy, ale nie. Pójdziemy swoją drogę, konkluduje Zemánek.
  Srđa Trifković, serbski politolog, redaktor oddziału zagranicznego amerykańskiego czasopisma Chronicles nie uważa, że rezolucja jest wypowiedzeniem lub formalizacją nowej „zimnej wojny”. Ta wojna trwała od zawsze – od pierwszego rozszerzenia NATO po kolejne…. Zadaniem tej politycznej gry jest okrążenie Rosji przez wrogo ustosunkowane wobec niej państwa, powstałe na gruzach Związku Radzieckiego, a następnie zmiana systemu władzy w samej Moskwie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_06/Rezolucja-nowej-zimnej-wojny-8893/

  Lubię to

 39. Dziwne ,ze was dyskutanci ,admini,moderatorzy bardziej interesują polityka USA,Rosji a mniej polityka „polskich” rzadow .
  Co jest tego powodem ,wyjaśnicie nam prostaczkom ?

  Lubię to

 40. APA
  Polityka polskich rządów jest pochodną rządów USA, i UE. Stamtąd decyzje są wiążące dla polskich rządów i jeśli wiemy co robi USA to wiemy także co zrobi polski rząd.
  APA w tym względzie, śledząc z miejsca zamieszkania, może nas prostaczków uświadamiać co nas jutro , po jutrze spotka.
  My tu na dalekiej prowincji możemy jedynie słuchać radia Maryja i TV I i Trwam.

  Ale ostatnio obserwuję ,,niepokojące” zjawisko.
  Telewizja wyemitowała film brytyjski, horror, jak to w rodzinie przyszłego ambasadora urodził się antychryst, ojcem chrzestnym którego został prezydent USA. Tenże antychryst narodził się po tym jak żydzi wrócili na górę Synaj a kometa spadła na ziemię ( tu chyba było nawiązanie do tego meteorytu z Czelabinska).
  Antychryst zabił najpierw swoją przybraną matkę, potem księdza, potem reportera, na koniec przybranego ojca i w końcowej sekwencji filmu pozostał z prezydentem USA.
  Tytuł filmu Omen
  A dnia następnego TVN wpadła w zachwyt pokazując olbrzymią farmę bydła opasowego w Rosji produkującego (powtarzam za TVN) najlepsze befsztyki na świecie, oczywiście także w najbardziej nowoczesnych, największych uprzemysłowionych, najbardziej skomputeryzowanych i naj, naj, fermach rosyjskich .
  Zadziwiające, czyżby bunt w środkach masowego ogłupiania

  Lubię to

 41. Ot, coś takiego nadeszło do mnie e-listownie nt. „metody WOJNY USA Z ROSJĄ o panowanie nad Morzem Czarnym:

  Dziś (8.12) Polskie Radio w południe powiadomiło słuchaczy, że w Donbasie po stronie separatystów walczą Polacy i że to jest prawnie w Polsce zabronione, by obywatel polski służył w armii obcego państwa.

  Problem w tym, ze przecież wojsko separatystów nie jest żadna państwową armią, jako że Noworosja jako państwo nie istnieje.

  A co powiedzieć o tych SETKACH obywateli polskich, walczących w ramach PRYWATNYCH AGENCJI typu Odigo w Donbasie OFICJALNIE po stronie państwa Ukraina? Ponoć coś już 900 członków tej PRYWATNEJ ARMII odstrzelono, głównie z Polski, Czech oraz Litwy. Czy oni służyli w armii obcego państwa, czy też tylko byli przez to państwo wynajęci, a więc służyli, ale tylko za pośrednictwem pieniądza.

  A oto coś ciekawego, co przyszlo w e-listach na zadany powyżej temat:

  GRUDZIEŃ 6, 2014

  Noworosja – W Doniecku zabite dwie amerykańskie „foki”

  Na terenie donieckiego lotniska zostały zabite dwie amerykańskie „foki” (amerykańskie siły specjalne SEAL – tłum.). Na tle twierdzeń przedstawicieli kijowskiej junty o udziale w walkach o lotnisko w Doniecku rosyjskich specnazowców (rosyjskie siły do zadań specjalnych – tłum.) bardzo pikantnie wygląda informacja o zabiciu pod stolicą Donieckiej Republiki Ludowej dwóch amerykańskich komandosów.

  aa6

  Według doniesień z Noworosji, w trakcie działań bojowych na donieckim lotnisku, zostały zabite dwie osoby w mundurach rosyjskich „wojskowych jednostek do zadań specjalnych GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej”.

  Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że pierwszy z zabitych „rosyjskich specnazowców” to nikt inny jak człowiek o nazwisku Michael Warner, „foka” z amerykańskich sił specjalnych „SEAL”, pochodzący z Wichita Falls (Texas) i odkomenderowany do dyspozycji prywatnej firmy wojskowej „Halliburton”.

  Drugi zabity to jego kolega Andrew Kostishin z miasta Denton (Texas). Obu amerykańskim komandosom nie pomogły, znalezione przy nich, dowody tożsamości z osobistym podpisem ministra obrony Ukrainy, generała-pułkownika Stepana Połtoraka.

  Najbardziej pikantny akcent tego zdarzenia polega na tym, że zlikwidowali amerykańskich komandosów na lotnisku…ukraińscy żołnierze. Ten fakt wywołał panikę w ukraińskim dowództwie. Jednostka, która zabiła amerykańskich żołnierzy, została natychmiast wywieziona z lotniska do Kjowa, gdzie teraz znajduje się w podziemiach SBU.

  W opinii źródeł wojskowych, Kijów stara się o maksymalne zatuszowanie sprawy likwidacji fałszywych rosyjskich specnazowców z Rosji w wyniku „przyjacielskiego ostrzału”. Według jednej z wersji, kolejna próba rozejmu i „przerwania ognia” była uzależniona właśnie od tego żeby ewakuować trupy Amerykanów i dokonać pod Donieckiem rotacji „winnej” jednostki.

  Kiedy niezbędne środki zostały wdrożone w reżimie operacyjnym to ukraińska strona od razu oświadczyła o zerwaniu porozumień dotyczących zawieszenia broni na lotnisku w Doniecku. W jakimkolwiek przypadku oczywistym jest fakt udziału w działaniach bojowych w Donbassie amerykańskich specjalistów wojskowych.

  Wykorzystując rosyjskie umundurowanie, sprzęt i uzbrojenie, najemnicy imitują udział „jednostek sił specjalnych GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej” w bojach i w ten sposób próbują motywować ukraińskich żołnierzy do aktywnych działań bojowych przeciwko „moskiewskim najeźdźcom”.

  Za: http://3rm.info/53177-v-aeroportu-donecka-unichtozheny-dva-morskih-kotika-iz-ssha.html

  Data publikacji: 6.12.2014

  Lubię to

 42. re: markglogg (8 Grudzień 2014 o 8:52)

  Piszac swoje wywody n/t chrzescijanstwa, miales na mysli KK, ktory faktycznie jest zjudaizowanym odlamem chrzescijanstwa i opiera sie na ST i NT, i jesli chodzi o scislosc to glowne role w KK odegrali:
  Orygenes, Euzebiusz i Sobor Nicejski 325r.
  Z kolei chrzescijanstwo jest nowa religia i pochodzi od Jezusa Chrystusa i Jego nauki, i Bogiem w chrzescijanstwie jest Jezus Chrystus, podczas gdy judaizm i islam maja swoich bogow – wyznawcy judaizmu gardza Jezusem, a wyznawcy islamu uwazaja Jezusa za proroka.
  Poza tym w/w religiach istnieja zasadnicze roznice w nauczaniu.
  A to, ze wyznawcy islamu walcza zazarcie z zydami i odwrotnie to sprawa ich ideologii religijnych.

  p.s.
  Przeczuwalem, ze poruszysz temat chrzescijanstwa, ale judeo-chrzescijanstwo, o ktorym piszesz to niestety nie chrzescijanstwo.

  Lubię to

 43. re: Adm (8 Grudzień 2014 o 9:19)
  cytat:
  „Siły powietrzne Izraela przeprowadziły naloty na międzynarodowe lotnisko w Damaszku…”

  KOMENTARZ
  To jest akt agresji Izraela na stolice Syrii i Izrael powinien byc zrownany z ziemia.
  A co na to obronca Asada, W.Putin i sekretarz generalny ONZ K.Moon ?

  Lubię to

 44. Szybka odpowiedź dla Toronto:

  według K. Marksa 160 lat temu:

  „Chrześciaństwo to sublimacja judaizmu, a judaizm to praktyczne zastosowanie chrześcijaństwa”

  https://www.marxists.org/polski/marks-engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm

  Więcej szczegółów na

  Wspólne korzenie – Judaizm i
  Chrześcijaństwo

  Według Biblii, chrześcijaństwo łączy z judaizmem silna więź organiczna. Apostoł Paweł
  zobrazował to na przykładzie korzenia i wyrastającego z niego drzewa oliwnego. Pisał, że
  my, chrześcijanie, zostaliśmy wszczepieni w drzewo narodu żydowskiego, którego ,,korzeń
  jest święty” (Rz 11.16); uczestniczymy w jego duchowym dziedzictwie. Co to znaczy dla
  nas? Czy świadomość tego faktu zachęca nas do pełniejszego poznania judaizmu, a tym
  samym – własnych duchowych korzeni? Czy znajduje to praktyczne zastosowanie w
  naszym życiu wiary? Co więc mamy wspólnego z judaizmem?

  Przede wszystkim – początki. Początki biblijnego judaizmu nierozerwalnie związane są bowiem z
  Abrahamem (Rdz 12.1-3), duchowym ojcem wielu narodów (Rdz 17.3-5). Judaizm jest więc jedną z
  najstarszych religii, a jego początki sięgają końca drugiego tysiąclecia przed Chrystusem. Zaś my,
  ,,jeśli jesteśmy Chrystusowi, tedy jesteśmy potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy” (Ga
  3.29).
  Wspólnie z judaizmem wyznajemy wiarę w jednego Boga. Judaizm jako religia monoteistyczna,
  wyznaje, że jest jeden jedyny Bóg – JHWH – będący Stwórcą świata, który jest bezcielesnym Duchem,
  Bogiem wiecznym, wszechwiedzącym i świętym, godnym najwyższej czci i chwały (Pwt 6.4; Iz 40.28;
  42.8; Ps 139.1-7). Tego samego uczył Jezus i apostołowie (Mk 12.29; 1Kor 8.6; Ap 4.11; J 4.24; 1Tm
  1.17; 6.16).
  Wspólną mamy Biblię. Doktryna judaizmu biblijnego opiera się na hebrajskich Pismach zwanych
  Tanachem, czyli tzw. Starym Testamencie. Na tych samych Pismach opierał się Jezus i apostołowie
  (Mt 22.29; Łk 10. 25-28; 24.27,44; Dz 17.2,11; 2Tm 3.15-16).
  Z judaizmem łączy nas również współuczestnictwo w wybraniu. Jak przez pośrednictwo Mojżesza na
  Synaju Bóg zawarł przymierze z Izraelem, tak że Żydzi stali się narodem wybranym (Wj 19.5-6;
  24.7-8), tak w Chrystusie, wszyscy: Żydzi i nie-Żydzi tworzą jedną społeczność Bożych wybranych
  (Mt 26.28;Ga 3.26-29;Ef 2.11-22; 1P 2.9).Z judaizmem łączy nas ten sam Mesjasz – Jeszua, czyli Jezus, który narodził się jako Żyd, żył jako Żyd
  (Mt 5.17), powołał żydowskich reprezentantów (apostołów), najpierw został przyjęty przez tysiące
  żydowskich wiernych (Dz 1.15;2.41;4.4;6.7;21.20), podkreślał, że ,,zbawienie pochodzi od Żydów” (J
  4.22) i umarł jako Król żydowski (J 19.19).
  Z judaizmem łączy nas ten sam niezmienny Dekalog, czyli dziesięcioro Bożych przykazań zapisanych
  na kamiennych tablicach, które zostały przekazane za pośrednictwem Mojżesza i złożone w Skrzyni
  Przymierza, w przeciwieństwie do pozostałych przepisów Tory (Wj 20.1-17; Pwt 4.2.13; 10.1-2;
  31.24-26). Na mocy nowego przymierza te same przykazania Dekalogu zostały wpisane w ludzkie
  umysły i serca (Hbr 8.10;10.16).
  Z judaizmem łączą nas trzy najważniejsze zasady: studium Tory (Biblii), zachowania przykazań i
  praktykowania miłości bliźniego (Ezd 7.10; Ps 1; Iz 34.16; Dz 17.11; Mt 22.36-40; Rz 13.8-10).
  Również w kwestii zbawienia judaizm wyznaje te same elementy co doktryna chrześcijańska:
  modlitwę, pokutę (odwrócenie się od grzechu i nawrócenie się do Boga), posłuszeństwo
  przykazaniom Bożym – z podkreśleniem, że zbawienie zależne jest od Boga oraz Mesjasza (Iz
  1.16-18;30.15;49.1-7; 57.17).
  Podobnie jak ewangeliczne zgromadzenia nabożeństwo odprawiane w synagogach polega głównie na
  czytaniu Tory i innych tekstów Biblii oraz ich wyjaśnianiu w połączeniu z modlitwami i śpiewem (Ne
  8.1-9; Łk 4.16-21; 1Kor 14.26). Ponadto – podobnie do ewangelicznych chrześcijan – judaizm nie
  posiada jednolitej scentralizowanej hierarchii religijnej. Każda gmina (kahal) jest samodzielna – jak
  większość zborów protestanckich (Ap 2-3).
  Judaizm biblijny wierzy również w nadejście Mesjasza, który przyjdzie po to, aby zbawić swój lud,
  który stanowią nawróceni z Żydów i nie-Żydów (Iz 49.1-7; Hbr 9.28). W związku z tym judaizm
  uznaje też ostateczne zmartwychwstanie zmarłych (Hi 19.25-27; Iz 25.8-9;26.19-21).

  Jak łatwo zauważyć, biblijne wierzących chrześcijan łączy bardzo wiele z judaizmem. Nie wszystkie
  wspólne elementy zostały tu wymienione. Ale już te powinny zachęcić wszystkich chrześcijan do
  poznania własnych korzeni. Nie chodzi bowiem o to (co ma miejsce w niektórych wspólnotach
  ewangelicznych), aby jedynie ubolewać nad wciąż obecnym antysemityzmem i podkreślać wyjątkową
  rolę Izraela w Bożych planach, ale by dostrzec zbieżność treści wiary już tu i teraz! To bowiem
  najlepsza droga do jedności i pokoju!

  file:///C:/Users/Ewa/Downloads/wspolne-korzenie-judaizm-i-chrzescijanstwo.pdf

  Lubię to

 45. Skoro Bóg nakazał przestrzegać DEKALOG, to skąd się wzięło lichwiarskie PASOŻYTNICTWAO i władza pieniądza, a NIE BOGA.???

  Lubię to

 46. Krotkie i swietne wylozenie Panie Marku G. i co na to zaslepiony kolorami szmulowymi teczy
  Mr. Toronto-autostrada ?

  Pasuje nowa wspolna religia i dojenie goja, czy nie ?

  Ja dodam po kapralsku :
  baczność ! do synagogi szatana – odmaszerować !!!

  Tam robic szwargot i nie wpier…lac się do Slowian ze swa swiecona woda i kadzidłem !

  SPOCZNIJ !

  Polubione przez 1 osoba

 47. re: markglogg i kapral Zenek

  Rabin Szawel vel Pawel i syn rabina K.Marks nie sa dla mnie autorytetami, ale wy jestescie godni tych autorytetow, bo sie na nich powolujecie w swoich myslach i komentarzach.

  Jezus Chrystus powiedzial:
  „Ja i Ojciec jedno jestesmy” – Jan 10:30
  „Ja jestem droga, prawda i zyciem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie” – Jan 14:6
  „Takie jest Moje przykazanie, abyscie sie wzajemnie milowali, tak jak Ja was umilowalem” – Jan 15:12
  Tak wygladaja dogmaty wiary chrzescijanskiej.

  Polubione przez 1 osoba

 48. re: Husarz33

  Ty Husarz33 jestes opozniony w nauce i jestes tuba propagandowa zydowskiej mitologii, wytrzepanej z zydowskich obrzezanych k*tasow.

  10 przykazan znane byly 100 LAT WCZESNIEJ, zanim narodzil sie Mojzesz, – to sa informacje podane przez archeologow. Z kolei zydowska mitologia glosi, ze Mojzesz dostal je od „jhw”, ktory byl jednym z kilkunastu zydowskich „bogow”.
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=430&start=80

  Tajemnice dotyczace LICHWY i innych metod dzialania zydostwa znajduja sie w TALMUDZIE, m.inn. Sanhedryn 57a:
  „Zydowi wolno oszukac, okrasc i zabic goja i nie ma za to kary”.
  http://talmudical.blogspot.ca/

  Iore Dea (159, 1):
  „It is permitted, according to the Torah, to lend money to an Akum with
  usury. (Zgodnie z naukami Tory, zezwala sie na lichwe wobec nie czlowieka ).
  http://www.mombu.com/culture/switzerland/t-the-souls-of-non-jews-come-from-impure-spirits-and-are-called-pigs-3628364.html

  Szulchan-Aruch
  Kto nie jest Żydem, nie jest w ogóle człowiekiem, lecz bydlakiem. „Wszelkie dziecię w żywocie niewolnicy lub nie-Żydówki nie jest niczym lepszym od bydła”. Również pomiędzy bydło należy wliczać każdego, którego choćby jedno z rodziców w chwili poczęcia „nie pozostawało w świętości” (tj. nie wyznawało religii żydowskiej6)885. A „jeśli nawróci się na żydostwo dwoje nieżydowskich małżonków … mogą się rozejść bez listu rozwodowego, bo poprzednie ich pożycie uważa się tylko za nałożnictwo”886.
  http://pldocs.org/docs/index-3341.html?page=22

  Polubione przez 1 osoba

 49. Jezus Chrystus (za Arystotelesem) powiedzial (powtórzył):

  „Ja i Ojciec jedno jestesmy” (zmysły i umysł ludzki tworzą nierozerwalną całość władz poznawczych każdego człowieka)

  „Ja (zmysły) jestem droga, prawda i zyciem. Nikt nie przychodzi do Ojca (nie ma nic w umyśle – Ojciec Boży) inaczej, jak tylko przeze mnie (czego wcześniej nie było w zmysłach – Syn Boży)”

  „Takie jest Moje przykazanie, abyscie sie wzajemnie milowali, tak jak Ja was umilowalem” – (innymi słowy: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe)

  Tak wygladaja dogmaty człowieka społecznie rozumnego.

  Polubione przez 1 osoba

 50. Brawo Dyl.

  Widzę, że uczeń zaczyna prześcigać mistrza: tak przecież było w relacji Platon (mistrz) i uczeń (Arystoteles). Obaj poganie, o Żydach („tych z Egiptu”) niewiele podówczas wiedzieli.

  Polubione przez 1 osoba

 51. re: „dyl” i „markglogg”,
  Jak wam dowiodlem, ze nie macie racji to wlaczyl sie wam zydowski zmysl i probujecie wszystko pokrecic i wysmiac Jezusa Chrystusa – Boga; dyl robi to bardzo nieudolnie, a markglogg mu przytakuje – tak jak nakazuje Talmud i w ten sposob wyszly z was dwa zydla z worka.
  Pokretnosc i zaklamanie jest cecha charakterystyczna kazdega zyda i zydzi maja to zakodowane w DNA.

  Polubione przez 1 osoba

 52. p.s.
  Wasze „autorytety” niczego nie wymyslily tylko ksztalcily sie na filozofii hinduzimu, bo nawet wspominaja o reinkarnacji duszy – ten drobny szczegol czyni was i wasze wywody zalosnymi.

  Polubione przez 1 osoba

 53. W tej rundzie „autostrada” prowadzi ale….

  Hamuj,bo wdu…isz na rozjazdach i to z Jezusem ,ty grzeszniku i obludniku !
  Wiedz o tym,ze marksiści i ateiści sa z tego samego korzenia rodowego ,zas naiwni tacy jak ty dali się nawet oglupic Matka Boska w klapie kapoty Walesy .
  Ja,,kapral ci to mowie .

  Polubione przez 1 osoba

 54. Jeżeli już ty „autostrada ” jesteś synem „bozym” takim jak pisma mowia o Jezusie to IDZ i NIE GRZESZ WIECEJ !
  Wszyscy wy uczeni jesteście do kosci popier….ni !!!
  SZMUL BYL SZMULEM i SZMULEM POZOSTANIE , WSZEDZIE NAWALI a GOJ ZA NIEGO SPRZATA !

  SZWAB NADETY i TEZ CHYTRY DBA CHOCIAZ O PORZADEK WOKOL SIEBIE i MA D-RYL
  (może z tad się wzial dyl , który przerosl mistrza).

  Ty „autostrada (chyba) jesteś mieszancem, z matki Polki (długo ja ssales) i z ojca diabla zrodziles się zmija .
  Oooot i cala prawda o tobie ANONIMIE .

  Polubione przez 1 osoba

 55. „chrzescijanstwo nie ma nic wspólnego z judaizmem ” – udowdnil autostrada !
  Wiekszej bzdury jeszcze do tej pory się nie doczytałem.

  Polubione przez 1 osoba

 56. To prawda o nawiedzonych ale czy takich można zmienić ?
  Ja uważam ze tacy sa naiwnie wierzącymi.
  Proszę sobie wyobrazić co się z nimi stanie gdy zaczna im na sile zmieniac swiatopoglad gdy już będą wprowadzac jedna religie swiatowa,jedne wierzenia,pytanie w co i w kogo ?
  Co stanie się dajmy na to z takim „Toronto” ?

  Lubię to

 57. Szulchan-Aruch
  Kto nie jest Żydem, nie jest w ogóle człowiekiem, lecz bydlakiem. „Wszelkie dziecię w żywocie niewolnicy lub nie-Żydówki nie jest niczym lepszym od bydła”. Również pomiędzy bydło należy wliczać każdego, którego choćby jedno z rodziców w chwili poczęcia „nie pozostawało w świętości” (tj. nie wyznawało religii żydowskiej6)885. A „jeśli nawróci się na żydostwo dwoje nieżydowskich małżonków … mogą się rozejść bez listu rozwodowego, bo poprzednie ich pożycie uważa się tylko za nałożnictwo”886.

  A jakie wyciągasz Toronto wnioski dla gojów?
  Co goje mają zrobić by stać się ludźmi?
  Ja wiem, a ty?

  Lubię to

 58. Hjusarz ty to chyba mosz cosik z glowa ,bo nijak nie jidzie cie zrozumic.
  Roz tak godos drugim razom cos tak bez składu i ladu .
  Ty przestan chodzic do wspolcesnych dochtorow bo lone ci taki mentlik w glowie robia az w końcu cie zatrują.
  Z nasym Zenkiem nie zacynoj ,bo to kawol chlopa i może ci starymu krzywdę zrobić ,przecie wis jak to dzisiaj miedzy starymy a mlodymy je,mlody dzisiaj to raptus.
  Zmowie za ciebie castke rozanca ,może ta Matka Boska do ci jakie lopamietanie .
  Jo tam do ciebie nic nimom i dobze ci zyce,pozyj ta jesce troche !

  Lubię to

 59. Władku – to chyba Ty masz cosik z głową, że po polsku nie rozumiesz, a zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał?
  Zastanów się nad sobą – Władku. O mnie się nie martw. Cząstki różańca nie zmawiaj, bo ja sobie z Matką Bożą radzę i z jej Synem także. Nie byłoby projektu konstytucji, gdybym nie miał pomocy i to z Góry.

  Lubię to

 60. Dobrze to dobrze hjusarzu,ze sobie z matuchna od zydow radzisz i pewnie z ji dziecmi ale ty mi tak brzydko nie rob gdy jo do ciebie z chlebem a ty mi tak brzydko odpisujesz.
  To nijak nie wypado chrześcijaninowi tak wygadywać jinnym o zjodaniu rozumow,bos chyba nie ludozerca choć takowe bywaja jesce w dzisiejszych casach.
  Tak na dobra sprawę to posluchoj dobrych rod i jinnych ludzi a ty za nic jak cytom nie mozes pojac dobrych rod.
  Co zas się tycy tygo projektu konstytucji to jedz z nim do Komorowskigo i mu powidz o nim,to może ta wezmie lot ciebie ja i wprowadzi,bo fakfaktycnie wyglondo na lepsa niż ta Kwasiewskiego

  Lubię to

 61. To nijak nie wypado chrześcijaninowi tak wygadywać jinnym o zjodaniu rozumow,bos chyba nie ludozerca choć takowe bywaja jesce w dzisiejszych casach.

  Przepraszam Cię Władku – ale wielu mi ubliża i nie wiem nigdy kto jest kto?
  Do Komora nie pójdę, bo jakby chciał, to by mógł, bo nie wierzę w to, by mu „dobrzy ludzie” nie donieśli o mojej inicjatywie – konstruktywnego wotum nieufności – wobec obecnej pasożytniczej konstytucji.

  Lubię to

 62. re: Zenek po podrozy (10 Grudzień 2014 o 6:46)

  Co ty Zenus masz za zwidy po tej podrozy i wygadujesz o mnie niestworzone rzeczy. Wypocznij troche i zacznij pisac po trzezwemu, bo grzeszysz niemilosiernie i sam na siebie kary zwolujesz.

  Temat Walesy z M.B. w klapie przerabialem na grupach dyskusyjnych ze 20 lat temu – Walesa modlil sie pod figura, a mial diabla za skora; z powodu tepych i pokretnych wypowiedzi polglowka Walesy, nazwalem go „koziolkiem matolkiem”.
  Na poczatku 1981r zauwazylem, ze sprawy postulatow stoczniowych ida w zlym kierunku pod przywodztwem Walesy, ktory wygral przywodztwo nad zwiazkiem zaledwie jednym glosem z M.Jurczykiem ze Szczecina, a 31 marca 1981r, kiedy uplywal kolejny termin ustosunkowania sie komunistow do postulatow stoczniowych, ktorzy jak widac grali na zwloke i lekcewazyli postulaty, to Walesa znow zawiodl zwiazkowcow i w/g mnie powinien byc odsuniety od przywodztwa, a na jego miejsce wejsc Jurczyk i oglosic ponowny strajk generalny w calej Polsce jak w sierpniu 1980r – wtedy 10 milionowy zwiazek mial zapal do walki o swoje prawa i sile, i nalezalo „kuc zelazo, poki gorace”, a tak to do dzis zaden postulat stoczniowy nie zostal zrealizowany przez agenturalne dzialania „Bolka” Walesy.
  Daj sobie Zenek spocznij i ucz sie, bo na rozum nigdy nie jest za pozno.
  Mozecie sie odmeldowac kapralu.

  Lubię to

 63. re: Zenek po podrozy (10 Grudzień 2014 o 6:55)

  Powiem tobie Zenek szczerze po polsku:
  Ja chcesz zobaczyc popierdolonego to zerknij do lusterka.

  Jesli mam ocenic to co wypisujesz to albo masz buraczany leb i nac z niego wyrasta, albo wychodzi z ciebie zydlo z worka – kazdy zyd ma oznaki choroby Creutzfeldta-Jakoba (choroba „wscieklych krow”).

  Wypierdalaj Zenek spowrotem na pole, to takim burakiem jak ty to nawet krowy by sie zatruly.

  Lubię to

 64. re: husarz33 (10 Grudzień 2014 o 7:36)
  cytat:
  „A jakie wyciągasz Toronto wnioski dla gojów?
  Co goje mają zrobić by stać się ludźmi?
  Ja wiem, a ty?”

  Odpowiedz:
  Dezynfekcje i deratyzacje (odszczurzanie), bo w pierwszej kolejnosc chodzi o BYC ALBO NIE BYC narodu polskiego – ja podawalem ta formule na wielu grupach dyskusyjnych ponad 20 lat temu i jestem jej autorem.

  Lubię to

 65. re: czytelnik (10 Grudzień 2014 o 7:00)
  cytat:
  „chrzescijanstwo nie ma nic wspólnego z judaizmem ” – udowdnil autostrada !
  Wiekszej bzdury jeszcze do tej pory się nie doczytałem.

  Odpowiedz:
  Jeszcze musisz udowodnic to co napisales, zeby bylo prawdziwe.
  Wiec czekam na dowody, zamiast twoim wzwodow.

  Lubię to

 66. Nasz niezmordowany „Kanadyczyk” z Toronto napisał, cyt.:

  „Wasze „autorytety” niczego nie wymyslily tylko ksztalcily sie na filozofii hinduzimu, bo nawet wspominaja o reinkarnacji duszy – ten drobny szczegol czyni was i wasze wywody zalosnymi.”

  Tyle, że z tego co ja „pamiętałem”, to „idealista” Platon reinkarnację dusz (wędrówkę dusz), całkiem zresztą racjonalnie traktował jako rekonstrukcję wiedzy poprzez „przypominanie” (anamnezę) sobie uprzednio zapisanych na ludzkim „twardym dysku” – idei, pojęć.

  I co ciekawe, to właśnie „ten drobny szczegol” cudownie sprawia, że nawet Czerwony Klo{w}n z Toronto, jest również na siłach ostrzeliwać nas tu potem swymi „zalosnymi” komentarzami…

  ps. zatem mając powyższe na uwadze – może „Toronto” będzie tak łaskawy „przypomnieć” nam wszystkim, co było tematem postu…?

  Lubię to

 67. re: dyl (10 Grudzień 2014 o 17:11)
  cytat:
  „ps. zatem mając powyższe na uwadze – może „Toronto” będzie tak łaskawy „przypomnieć” nam wszystkim, co było tematem postu…?”

  Odpowiedz:
  Religia, poglady etc maja taki sam zwiazek z tematem oredzia Putina co mozg i myslenie, bo w mysli powstaje tresc oredzia, w mysli ksztaltowane sa poglady, wierzenia religijne etc a nawet zwiazek ma fabryka papieru, na ktorym napisane jest oredzie Putina.
  Zwiazek z oredziem ma rowniez Psychologia i sposob w jaki Putin czyta swoje oredzie – bydlo tego nie dostrzega tylko ryczy na forum i z tego ryczenia nic nie wynika, co jest charakterystycznym objawem na prawie wszystkich grupach dyskusyjnych. O czym to swiadczy ?

  Poza tym, gdybys czytal uwaznie zamieszczone teksty w temacie pt. „Oredzie Putina” to nie robilbys z siebie blazna – vide podana informacja przez „Adm” (5 Grudzień 2014 o 14:46):
  „Władimir Putin przypomniał, że właśnie na Krymie, w starożytnym Chersonesie, który miał wówczas nazwę Korsuń, przyjął chrzest książę Włodzimierz, który następnie zainicjował i przeprowadził chrzest całej Rusi. Według prezydenta, chrześcijaństwo stało się potężną siłą jednoczącą, pozwalającą na scalenie ze sobą plemion różniących się od siebie pod względem pochodzenia. Wobec tego dla Rosji Krym ma olbrzymie znaczenie sakralne. „I właśnie tak będziemy traktować Krym od teraz i już na zawsze”, – oświadczył z mocą Władimir Putin.”

  Dlatego ty „dyl” nie szukaj ze mna zaczepki tylko wyreguluj obroty swojego HD (hard drive) popularnie zwanego „lepetyna” – to moja uwaga na marginesie, zeby nie bylo tak jak z Zenkiem, ktory koniecznie chcial, zeby mu obic nos, to mu obilem, bez brudzenia sobie rak.

  Lubię to

 68. @Ottawa,

  „” – oświadczył z mocą Władimir Putin.”

  Jedyna „moc” (pomijając częściowo zawłaszczony majątek po byłej ZSRR) Putina jaka w nim drzemie – to musi być ten „korzeń” między jego nogami.
  Tak tłumaczę sobie odstawienie starej a przygarnięcie młodej żopy, by się w tym „boskim” towarzystwie biznesowych szuj jak on sam – koniecznie dowartościować. Taki nowo-ruski uświęcony widać trend.

  ps. za regulację obotów na mym HD – odpowiada Procesor.

  W ogóle słyszałeś o czymś takim..?

  Lubię to

 69. re: dyl

  Nie rozsmieszaj mnie swoimi pytaniami – ten temat znam od 1984r, kiedy pojawil sie MacIntosh 512K.
  W czasie swiat wielkanocnych 1984r budowalem LAN zlozona z ponad 30 komputerow w labolatorium komputerowym, zeby wszystko bylo gotowe i dzialalo po swietach.
  Przez kolejne 12 lat naprawialem wszystkie generacje komputerow MacIntosh, ktore moim zdaniem byly najlepsze na rynku.

  Lubię to

 70. Czesc „Toronto-autostrada” wykladowco grup dyskusyjnych sprzed 20 lat !
  Dlugo cie trzymają agencie na szmulowej zupce podobnie jak „wacia z gajówki” .
  Ale bujaj sobie bujaj ile tylko zechcesz tylko nie tworz „polskiwalczacej w Chicago-Toronto” ,bo skończysz jak jeden Rek w Australi ,no i uważaj na chinki,te sa naprawdę sprytne w handlu cialem i podloza ci jakiegoś plastikowegp gana zamiast cycka .
  Teraz co do twych grup i twej samochwały to na początek opisz nam jakie były twe początki na emigracji po tym jak już przestal ci smakować chlebek z cukrem u mamy,gdzie i w czym się zalapales niczym dotarles do Moskala i tam podpisales cyrograf z plemieniem zmijowym.
  To będzie bardzo interesujące a my co nie co do tego dodamy „jak hartowala się stal z pod Bialego stoku”.

  Zenek jak wroci z nocnej zmiany na pewno ci tez odpowiednio podziekuje jak na kaprala przystalo przy musztrowaniu takich inteligenciaków-agenciakow.
  Jestes zwykłym białostockim śledziem i to z ciebie wyłazi na każdym kroku.
  Wal się decha po brylantowym czerepie !

  Polubione przez 1 osoba

 71. Dezynfekcje i deratyzacje (odszczurzanie), bo w pierwszej kolejnosc chodzi o BYC ALBO NIE BYC narodu polskiego – ja podawalem ta formule na wielu grupach dyskusyjnych ponad 20 lat temu i jestem jej autorem.

  Rzeczywiście – udowodniłeś tym wpisem – Toronto – że jesteś debil.

  Lubię to

 72. Kaziu !
  Debilami to oni bywaja za młodu .Potem ich szkola ,a dalej dzialaja już tylko z instrukcja,
  Miałem zamiar puscic mu wiazanke za jego faktycznie debilny pustoslow powtarzany jak zdarta plyta „wolnej jewropy” ale nasz wodzu mawia :”nie rusz gowna bo smierdziec będzie bardziej !”
  Tak wiec tylko dodam :
  Zamkniejcie pyski MIESZANCE OBCEJ HODOWLI !
  Jest was wszędzie zatrzęsienie na każdym portalu i skomlecie jak wam nakazują szmule .

  Polubione przez 1 osoba

 73. re: husarz33 (11 Grudzień 2014 o 8:24)
  Chyba wystraszyles sie, ze dezynfekcja i deratyzacja moze rowniez ciebie dotyczyc i zawyles ze strachu.
  A ta prosta metoda rozwiazuje wszelkie problemy raz i na zawsze, bez potrzeby wprowadzania twojej „poronionej konstytucji”, co jest swiadectwem, ze masz szmery pod kopula.

  Lubię to

 74. Chyba wystraszyles sie, ze dezynfekcja i deratyzacja moze rowniez ciebie dotyczyc i zawyles ze strachu.
  A ta prosta metoda rozwiazuje wszelkie problemy raz i na zawsze, bez potrzeby wprowadzania twojej „poronionej konstytucji”, co jest swiadectwem, ze masz szmery pod kopula.

  Szmery pod kopułą to masz ty debilu. Toronto.
  A co do mojej konstytucji – to jest ona fundamentem życia człowieka i obroną praw człowieka w przeciwieństwie do wszelkich konstytucji świata, które prawa człowieka łamią a szczególności łamią Prawo do Życia w wykonaniu lichwiarzy/banksterów – uprawiających parszywość doskonałą w majestacie „prawa” – bandyckiego oczywiście.

  Lubię to

 75. re: husarz 33,

  Fundamentem zycia czlowieka jest POWIETRZE, WODA i POZYWIENIE, popaprany glabie, a nie twoja poroniona konstytucja, a moje „5 PRZYKAZAN POLAKA” z 1995r nie wymaga zadnego glosowania w sejmie lub senacie, ani ogolnopolskiego referendum nad zatwierdzeniem jakiejkolwiek ustawy, prawa lub konstytucji, ani sily militarnej, ani dostania sie na stanowiska rzadowe etc etc, ale wymaga jedynie POLSKIEJ SWIADOMOSCI NARODOWEJ u Polakow i Polek.
  5 przykazan Polaka:
  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo.

  Naucz sie tych przykazan na pamiec i stosuj w zyciu codziennym, a na rezultaty nie trzeba bedzie dlugo czekac.
  „5 przykazan Polaka” jest rowniez miernikiem swiadomosci narodowej Polakow i Polek, poniewaz w swiadomym narodowo narodzie, zydowskie zlo nie nie znalazloby miejsca.
  Tylko w leniwym, glupim lub nieswiadomym narodzie, zydostwo ma ostoje, rozmnaza sie i zyje.

  Ksiadz dr S.Staszic – maz stanu, polityk i filozof pisal:
  Cytat:
  „Tylko w złych rządach, tylko w tych krajach, gdzie próżniacy mają obronę i trzymają pierwszeństwo bezrządne, — tylko tam Żydzi obfitują, gnieżdżą się i mnożą.”
  Zrodlo:
  Przestrogi dla Polski.
  http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/przestrogi-dla-polski.html

  Toronto, Kanada

  Lubię to

 76. re: markglogg (9 Grudzień 2014 o 11:27)
  cytat:
  według K. Marksa 160 lat temu:
  „Chrześciaństwo to sublimacja judaizmu, a judaizm to praktyczne zastosowanie chrześcijaństwa”

  KOMENTARZ
  A wedlug innych osob: KOMUNIZM I JUDAIZM TO JEDNO.

  „Communism and Judaism are one and the same” (Hilary Cotter, Cardinal Minszenty, The Truth About His Real „Crime,” p. 6).

  „Communism is Judaism. The Jewish Revolution in Russia was in 1918” (H. H. Beamish, speech in New York, 1937).

  „Some call it Marxism — I call it Judaism” (Rabbi Stephen S. Wise, The American Bulletin, May 15, 1935).

  http://www.thebirdman.org/Index/Others/Others-Doc-Jews/+Doc-Jews-Communism/CommunismIsJudaism.html

  Polubione przez 1 osoba

 77. Dobitne przykazania „Toronto” ,calkiem,calkiem .
  Czy ANONIM (rozpoznany i ustrzelony) ,który ulozyl te przykazania sam je stosuje a szczególnie to PIATE :
  „Zwalczaj zydowskie zlo .”
  Ile to już tego zla „zwalczyl” PROWOKATOR z Toronto i zagonil w sidla szmulowskie ?
  Smialo,smialo sledziku !
  A od APA trzymaj się z daleka .
  Mowi ci cos „Colorado” ?

  Polubione przez 1 osoba

 78. A.Homer : „Bolszewizm to pomysł żydowski, oparty na pouczeniach Karola Marksa i innych socjalistycznych rewolucjonistów . Charakteryzuje się zniszczeniem i chaosem, narzuca swą wole i podtrzymuje swą siłę przez terror i morderstwo . Wielu chciałoby, aby opinia publiczna była nieświadoma roli ,jaka odgrywają żydzi ,komuniści, syjoniści, czy finansiści… Bolszewizm i syjonizm są tylko środkiem , bronią w walce żydowskiej potęgi światowej o przewagę w polityce, czy gospodarce”.

  Hilary Cotter :”Komunizm i judaizm to jedno i to samo”

  Adrien Arcand (kanadyjski polityk ) :” W komunizmie nie chodzi o nic innego, jak o zamysł żydowski, aby położyć łapę na całym świecie, żaden inteligentny człowiek nie znajdzie nikogo prócz Żydów, kto nazwałby ten stan rzeczy rajem na ziemi . Żydzi chcą wprowadzić komunizm, bo wiedza czym on jest i co oznacza . To dlatego, ze komunizm nie jest tym, o co walczono – jest żydowskim planem wymyślonym przez Żydów, propagowanym przez Żydów, finansowanym przez Żydów, starowany przez Żydów, przynoszącym zyski tylko Żydom. Walczyliśmy z zasłoną dymną stworzona przez żydowskich dialektyków i publicystów, odmawiając walki z twórcą ciągnącym zyski i manipulującym sznurkami”….” „Poprzez swoje żydowskie agencje informacyjne zatruwają wasze umysły i sprawiają, ze widzicie świat, nie takim, jakim jest, ale takim, jakim oni chcą, abyście go widzieli .Przez kino są wychowankami młodzieży – w ciągu dwóch godzin filmu potrafią wymazać z dziecięcego umysłu, to czego nauczyło się przez 6 miesięcy w domu, czy w szkole”

  Nesta Webster : „Anglii nie kontrolują już Brytyjczycy. Żyjemy w niewidocznej dyktaturze żydowskiej – dyktatura, która jest odczuwalna w każdej swerze życia”

  Sir Cecil Spring-Rice (brytyjski polityk XXw.) : „Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie ,jedna po drugiej”.

  Giordano Bruno : „Żydzi są rasą działającą na podobieństwo dżumy i cholery, rasa dla ogółu tak niebezpieczna, ze zasłużyła na wytępienie, zanim się jeszcze zrodziła. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych”.

  Franciszek Liszt (kompozytor ) : ” Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestie wygnania ich !Kwestie rozstrzygająca miedzy życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczna choroba ,spokojem i nieustanna gorączka społeczna”.

  Beniamin Franklin :”Jeśli nie pozbędziecie się ich ze Stanów Zjednoczonych, za niespełna 200 lat przybędą tutaj tak tłumnie, ze opanują i pochłoną ten kraj, zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliśmy krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność. Jeśli ich nie wydalicie, za niespełna 200 lat nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce” .

  Jan Długosz: „Żydzi mieszkający w Krakowie, zamordowali polskie dziecię i w jego krwi spełniali obrzydliwe praktyki, na kapłana, wiozącego kwiaty do chorego rzucali kamieniami”.

  Jan Dantysek/Błędy talmudowe 1520/:”Naród żydów jest gruby, bez wszelkiej ludzkości. Pełen wszelkiej rozpusty, także i wściekłości. Trwa w nim upór niezmierny, naród to zdradliwy. Pusty pochlebiający, czołem nie wstydliwy. Wszędzie stroi zasadzki, jednak nierozumny, omylny i zwodzący, obierzły i dumny”.

  Stanisław Staszic/Przestroga dla Polski r. 1770/: „Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę”.

  Tenże/O przyczynach szkodliwości żydów, 1816/: „Żydzi byli zarazą wewnątrz, zarazą ciągle polityczne ciało słabiącą i niedzniącą. Chociażby nawet to ciało nie było podzielone /Mowa o rozbiorze Polski- uw. Autora/, chociażby po podziale zjednoczone zostało, przecież z tą wewnętrzną skazą nigdy nie nabierze właściwych sobie sił, ani czerstwości, musi być zawsze tylko słabe, wynędzniałe i nikczemne”.

  Janusz Iwaszkiewicz /Litwa w r. 1812- r. 1912/: „Jeszcze przed wojną żydzi manifestacyjnie zaznaczali swoje sympatie dla rządu rosyjskiego, brali gorący udział w owacyjnych powitaniach cesarza Aleksandra, ustanawiali posty, zanosili po synagogach modły powodzenie rosyjskiego oręża… Denuncjowali osoby biorące udział w nowej administracji, oraz wszystkich, którzy przystąpili do konferencji generalnej”.

  Dr. Stanisław Michalski/Walka o Polskę, r. 1919/: „Nie zapomnijmy ani na chwilę, lecz pamiętajmy zawsze, rano, w dzień, wieczór, czy w nocy, że w Warszawie obecnie na 100dzieci polskich rodzi się 136 żydowskich”.

  Teodor Choiński /Z przedmowy do książki „Żydzi i Kahały”, J. Brafmana, 1914 r./: „Nie dopiero w czasach ostatnich bojkotują żydzi handel polski. Bojkotowali go od setek lat, od chwili kiedy im nasza ziemia otworzyła na swoje nieszczęście szerokie swoje bramy gościnne. Osiadłszy w naszych mistach i misteczkach, podjęli oni od razu walkę z naszym mieszczańswtem, wydzierając z rąk handel”.

  Wacław Sobieski W/ tygodniku „Rozwoj” z roku 1933/: „Żydzi- wieczni tułacze- ci „Luft menschen”, „Beduini kultury” jak się zwą sami,- ludzie bez ziemi i stałego terenu, nie czują sentymentu do kraju, przez który przechodzą. Tam ich ojczyzna, gdzie im dobrze. Niech się państwo rozsypie w gruzy, oni wyjdą z tego kraju, byleby tylko uciułane skarby z niego wynieść.

  Wyjatki pochodza ze strony:
  http://www.tworca.org/cytaty.html

  Wiecej opinii o zmijowym plemieniu i dzieciach diabla jest na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=496&p=13495#p13494

  Polubione przez 1 osoba

 79. re: APA (13 Grudzień 2014 o 7:07)

  Gdaczesz jak kura i nic nie wnosisz do dyskusji.

  Kilkanascie lat temu na stronie „Patriota.pl”, jakis przyglup z Koszalina a zarazem zwolennik komunizmu i zyda Margulisa vel „gen.Jaruzelskiego” pisal, ze: „Slowo jest gownem, licza sie czolgi”.

  Poniewaz nie zgadzalem sie z tym co napisal i glosil, wiec udowodniem mu, ze nie ma racji.
  A ty co o tym sadzisz „APA” ?

  Polubione przez 1 osoba

 80. ŻYDOWSTWO JAKO SUBLIMACJA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO KOŁTUNIZMU

  Ponieważ SZANOWNI DYSKUTANCI popisują się swoją NIE-WIEDZĄ na temat differentia specifica miedzy ŻYDOWSKOŚCIĄ — czyli DUCHEM HANDLU I PENIĄDZA tak czczonego przez naszego MSK — a KOMUNIZMEM, który tego „ducha żydowskiego narodów wybranych” przez całe 45 lat w Polsce przytłumił, to pozwolę sobie przypomnieć słowa Karola Marksa sprzed 160 lat o Amerykanach („mieszkańcach Nowej Anglii”) bardziej żydach niż żydzi:

  ” Żyd wyemancypował się na sposób żydowski, nie tylko dlatego, że zdobył sobie siłę, jaką daje pieniądz, lecz i dlatego, że dzięki niemu, choć również i bez niego pieniądz stał się potęgą światową, a praktyczny duch żydostwa stał się praktycznym duchem narodów chrześcijańskich. Żydzi wyemancypowali się o tyle, o ile chrześcijanie stali się Żydami.

  „Bogobojny i pod względem politycznym wolny mieszkaniec Nowej Anglii – opowiada np. pułkownik Hamilton – jest swego rodzaju Laokoonem, który nie czyni najmniejszego nawet wysiłku, aby oswobodzić się od oplatających go węży. Mamona jest ich bożyszczem, wielbią go nie tylko ustami, lecz wszystkimi siłami swego ciała i duszy. Ziemia jest w ich oczach tylko giełdą i są oni przekonani, że jedynym ich zadaniem na tym padole jest stać się bogatszym od swych sąsiadów. Handel opanował wszystkie ich myśli, a zmiana przedmiotów handlu stanowi jedyną ich rozrywkę. W podróży noszą oni, rzec można, cały swój kram czy kontuar na plecach i nie mówią o niczym innym jak o procentach i zyskach. A jeżeli na chwilę tracą z oczu swoje interesy, to tylko po to, aby węszyć, jak idą interesy innych”.

  Co więcej, praktyczne panowanie ducha żydostwa nad światem chrześcijańskim osiągnęło w Ameryce Północnej zupełnie niedwuznaczny, normalny wyraz, tak że nawet głoszenie ewangelii, nauczanie religii chrześcijańskiej stało się przedmiotem handlu, a zbankrutowany kupiec staje się kapłanem, podobnie jak wzbogacony ewangelista żyje z interesików.

  „Tel que vous le voyez à la tête d’une congrégation respectable a commencé par être marchand; son commerce étant tombé, il s’est fait ministre; cet autre a débuté par le sacerdoce, mais dès qu’il a eu quelque somme d’argent à la disposition, il a laissé la chaire pour le négoce. Aux yeux d’un grand nombre, le ministère religieux est une véritable carrière industrielle” [w] (fieaumont, tamże, str. 185, 186).

  Według Bauera jest to

  „zakłamana sytuacja, jeżeli w teorii nie przyznaje się Żydowi praw politycznych, gdy tymczasem w praktyce posiada on niezmierną potęgę i wywiera swój wpływ polityczny en gros, skoro mu go skąpią en détail” („Kwestia żydowska”, str. 114).

  Sprzeczność między polityczną siłą Żyda w praktyce a jego politycznymi prawami jest właściwie tą samą sprzecznością, jaka zachodzi między polityką a potęgą pieniądza w ogóle. Podczas gdy w idei polityka góruje nad siłą pieniądza, to w rzeczywistości stała się ona jego niewolnicą.

  Żydostwo utrzymało się obok chrystianizmu nie tylko jako religijna krytyka chrystianizmu, nie tylko jako ucieleśnienie wątpliwości co do religijnego pochodzenia chrześcijaństwa, lecz w równej mierze dlatego, że praktyczny, żydowski duch, że żydostwo utrzymało się w samym społeczeństwie chrześcijańskim, a nawet doszło w nim do szczytu swego rozwoju. Żyd, będąc szczególnego rodzaju członkiem społeczeństwa obywatelskiego, jest tylko szczególnego rodzaju przejawem żydowskości społeczeństwa obywatelskiego.

  Żydostwo utrzymało się nie wbrew historii, lecz dzięki historii.

  Społeczeństwo obywatelskie z własnych trzewi rodzi Żyda wciąż na nowo.

  Co było w istocie swej podłożem religii żydowskiej? Praktyczna potrzeba, egoizm.

  Monoteizm Żyda jest też w gruncie rzeczy politeizmem wielu potrzeb, politeizmem, który czyni nawet ustęp przedmiotem boskiego prawa. Praktyczna potrzeba, egoizm to zasada społeczeństwa obywatelskiego i wystąpiła ona jako taka w swej czystej postaci, skoro tylko państwo polityczne wyłoniło się całkowicie ze społeczeństwa obywatelskiego. Bogiem zaś praktycznej potrzeby i egoizmu jest pieniądz.

  Pieniądz jest tym żarliwym bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg ostać się nie może. Pieniądz poniża wszystkich bogów człowieka i zamienia ich w towar. Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy. Pozbawił on zatem cały świat – świat ludzi jak i przyrodę – jego właściwej wartości. Pieniądz jest wyobcowaną od człowieka istotą jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on zaś zanosi do niej modły.

  Bóg żydowski stał się świeckim bogiem, stał się bogiem świata. Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg zaś – tylko iluzorycznym wekslem.

  Pogląd na przyrodę, zrodzony pod panowaniem własności prywatnej i pieniądza – to prawdziwa pogarda, faktyczne poniżenie przyrody, która wprawdzie istnieje w religii żydowskiej, ale tylko w urojeniu.

  Taki sens mają słowa Tomasza Munzera, gdy stwierdza, że nie do zniesienia jest,

  „iż wszystkie stworzenia stały się własnością: ryby w wodzie, ptaki w powietrzu, rośliny na ziemi – że trzeba wyzwolić również i stworzenia” 100.

  To, co w religii żydowskiej tkwi w formie abstrakcyjnej* pogarda dla teorii, dla sztuki, dla historii, dla człowieka jako celu samego w sobie, to jest rzeczywistym, świadomym punktem widzenia, cnotą człowieka pieniądza. Nawet stosunki związane z przedłużeniem rodu, stosunki między mężczyzną a kobietą itd. stają się przedmiotem handlu! Kobieta staje się przedmiotem handlu.

  Chimeryczna narodowość Żyda to narodowość kupca, w ogóle człowieka pieniądza.

  Pozbawione podstawy i uzasadnienia prawo żydowskie jest tylko religijną karykaturą moralności i prawa w ogóle, pozbawionych podstawy i uzasadnienia, karykaturą obrzędów mających jedynie formalny charakter, którymi się otacza ten świat egoizmu.

  Tutaj również najwyższej wagi stosunkiem człowieka jest stosunek prawny, stosunek do zasad prawnych, które obowiązują go nie dlatego, że są prawami jego własnej woli i istoty, lecz dlatego, że panują, a odstępstwo od nich jest karane.

  Jezuityzm żydowski, ten sam praktyczny jezuityzm, który Bauer wytyka w talmudzie – to stosunek tego świata egoizmu do rządzących nim praw, których chytre obejście jest najważniejszą sztuką na tym świecie.

  Co więcej, wszelki ruch tego świata w obrębie jego praw jest siłą rzeczy ciągłym przekreślaniem prawa.

  Żydostwo nie mogło się dalej rozwijać jako religia, nie mogło się dalej rozwijać teoretycznie, gdyż światopogląd praktycznej potrzeby jest z natury swej ograniczony i wyczerpuje się w kilku słowach.

  Religia praktycznej potrzeby z istoty swej nie mogła w pełni rozwinąć się w teorii, lecz tylko w praktyce, ponieważ jej prawdą jest praktyka.

  Żydostwo nie mogło stworzyć nowego świata, mogło tylko nowe, tworzące się światy i stosunki światowe wciągnąć w krąg swej działalności, ponieważ praktyczna potrzeba, której rozumem jest egoizm, zachowuje się biernie i nie rozszerza się dowolnie, lecz zostaje jedynie rozszerzona na skutek rozwoju stosunków społecznych.

  Żydostwo osiąga szczyt swego rozwoju wtedy, kiedy ukształtowało się w pełni społeczeństwo obywatelskie, lecz ono dojrzało w pełni dopiero w świecie chrześcijańskim. Tylko pod panowaniem chrześcijaństwa, które wszystkie narodowe, naturalne, moralne i teoretyczne stosunki zamienia w rzecz czysto zewnętrzną dla człowieka, mogło społeczeństwo obywatelskie zupełnie oderwać się od życia państwowego, mogło ono zerwać wszelkie wiezie łączące człowieka z ludźmi i sprawić, by miejsce tych więzi zajął egoizm, egoistyczna potrzeba i by świat ludzi rozbił się na świat zatomizowanych, wrogich sobie jednostek.

  Chrystianizm powstał z żydostwa i znów się w żydostwo przeobraził.

  Chrześcijanin był od początku teoretyzującym Żydem, Żyd więc jest praktycznym chrześcijaninem, a praktyczny chrześcijanin stał się znowu Żydem.

  Chrystianizm tylko pozornie przezwyciężył realne żydostwo. Chrystianizm był zbyt dostojny, zbyt spirytualistyczny, by mógł inaczej zlikwidować surowość potrzeby praktycznej jak przez wzniesienie jej w niebieskie przestworza.

  Chrystianizm jest to wysublimowana myśl żydostwa, żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalie-nacji człowieka od siebie samego i od natury.

  Wtedy dopiero mogło żydostwo zapanować powszechnie i uczynić z wyobcowanego człowieka i wyobcowanej przyrody rzecz zewnętrzną, przedmiot kupna i sprzedaży, znajdujący się w niewoli egoistycznego interesu i handlu.

  Sprzedaż – to praktyka wyobcowywania. Podobnie jak człowiek, dopóki jest w pętach religii, potrafi obiektywizować swą istotę jedynie w ten sposób, że zamienia ją w obcą, fantastyczną istotę – tak samo pod panowaniem egoistycznej potrzeby człowiek może działać praktycznie, praktycznie wytwarzać przedmioty tylko wtedy, kiedy swe produkty, jak i swą działalność poddaje panowaniu obcej istoty i użycza im znaczenia obcej istoty – pieniądza.

  Chrześcijański egoizm zbawienia duszy nieuchronnie przeobraża się w swej udoskonalonej już praktyce w żydowski egoizm ciała, potrzeba niebios – w potrzebę ziemską, subiektywizm ~ w egoizm. Wytłumaczenie żywotności Żyda znajdujemy nie w jego religii, lecz raczej w ludzkim podłożu jego religii -w praktycznej potrzebie, w egoizmie.

  Ponieważ realna istota Żyda urzeczywistniła się powszechnie w społeczeństwie obywatelskim i stała się istotą świecką, przeto społeczeństwo obywatelskie nie mogło przekonać Żyda o nierzeczywistości jego religijnej istoty, która jest przecież tylko idealnym wyobrażeniem praktycznej potrzeby. Nie tylko więc w pięcioksięgu i talmudzie, lecz i w obecnym społeczeństwie znajdujemy istotę dzisiejszego Żyda, nie jako istotę abstrakcyjną, lecz jako najzupełniej empiryczną, nie tylko jako ograniczoność Żyda, lecz jako żydowską ograniczoność społeczeństwa.

  Gdy społeczeństwu uda się znieść empiryczną istotę żydostwa, handel i jego przesłanki, z tą chwilą Żyd stanie się niemożliwy, ponieważ zabraknie przedmiotu dla jego świadomości, ponieważ subiektywna baza żydostwa – praktyczna potrzeba – nabędzie cech ludzkich i zniesiony zostanie konflikt między indywidualnym, konkretnym bytem człowieka a jego bytem gatunkowym.

  Społeczna emancypacja Żydów jest emancypacją społeczeństwa od żydostwa.

  Jest to zakończenie krótkiego eseju K. Marksa z 1844 roku: https://www.marxists.org/polski/marks-engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm

  Lubię to

 81. 5 przykazan Polaka:
  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo.
  A ja dodaję szóste przykazanie „polaka” – NIE JEDZ, a będziesz żył długo i szczęśliwie. bo gdyby nie dupa, to by była złota chałupa.
  Naucz sie tych przykazan na pamiec i stosuj w zyciu codziennym, a na rezultaty nie trzeba bedzie dlugo czekac.
  Zwłaszcza tego dodatkowego – szóstego.
  Tylko w leniwym, glupim lub nieswiadomym narodzie, zydostwo ma ostoje, rozmnaza sie i zyje.
  W tym jednym masz debilu Torono rację.
  Nie bierzesz – Toronto – pod uwagę tego, że praca żydostwa nad utratą świadomości gojów trwa już tysiące lat i takie są tego skutki.
  Kilkanascie lat temu na stronie „Patriota.pl”, jakis przyglup z Koszalina a zarazem zwolennik komunizmu i zyda Margulisa vel „gen.Jaruzelskiego” pisal, ze: „Slowo jest gownem, licza sie czolgi”.
  A ja twierdzę – przygłupie Toronto, że liczy się WOLA NARODU, której dziś brak – wyrażona w REFERENDUM nad zmianą Najwyższego Prawa, czyli konstytucji.

  Hilary Cotter :”Komunizm i judaizm to jedno i to samo” – tu Toronto masz rację, tylko co z tego (?), bo szyjesz i prujesz, no i pewnie się z tego utrzymujesz.?

  Lubię to

 82. Społeczeństwo obywatelskie zrodziło się podczas rewolucji francuskiej, którą wywołali „ludzie” o poglądach komunistycznych.

  Lubię to

 83. Tym razem to już wszyscy macie racje, bo o jednego bozka mamona wam chodzi i o niego zabiegacie tak anonimowo jak i pod swymi nazwiskami i imionami.
  Nie wiecie jednego :
  BEZ PIENIEDZY DA SIE ZYC !
  Zapytajcie o to bezdomnych grzebiących w smietniakch.
  Wlasnie powrócili z nocnych „zbiorow”, a na ulice wychodzą pragnący pieniędzy i władzy !

  POKOJ WSZYSTKIM !
  SMIERC LOTROM i FARYZEUSZOM !!!

  Polubione przez 1 osoba

 84. Pytasz nas co sadzimy o czołgach na ulicach ?
  Proszę bardzo – odpowiadamy :
  SA KONIECZNE GDY WROG WDARL SIE JUZ NA NASZE ULICE !
  Co wcale nie oznacza ,ze czołgi te musza prowadzic ogien .

  Tak było 13 grudnia 1981r w Polsce, tak było wcześniej w sierpniu 1968 roku,
  Tak będzie wszędzie tam gdzie wrogowi potrzeba pokazac ZBROJNA NARODOWA PIESC !!!

  Margulisa w Polsce nie było ale była Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele ,której stal
  Sp.General Wojciech JARUZELSKI ,który przyjal na siebie obowiązek wraz z INNYMI POLSKIMI OFICERAMI roznych stopni ZABEZPIECZENIA POLAKOW PRZED ROZLEWEM POLSKIEJ BRATNIEJ SLOWIANSKIEJ KRWI – CHWALA WOJSKU POLSKIEMU ,w którym wtedy SLUZYLI POLACY – POLACY PATRIOCI a
  NIE NAJEMNICY !!!

  Najwyzszy czas aby to ZROZUMIELI POLACY CYWILE ,których wzięto na „lep żydowskiej solidarnosci”
  (czytaj zdrady) !

  Nie było na to stać narodu Ukrainskiego rok temu ,wiec widzimy czego tam dokonali Zydzi i Niemcy,co nadal dokonuja .
  Czy trzeba jeszcze prościej to tlumaczyc ,ze PREZYDENT ODPOWIADA ZA WSZYSTKO i NIE ZWIEWA ???

  ZE WOJSKO MA BRONIC NARODU PRZED KAZDYM ROZLEWEM KRWI NARODOWEJ ?

  Dzis każdy narod (tak nas wszystkich urządzono i oglupiono) ma WROGA W SWYCH SZEREGACH i nie potrafi go rozpoznać ,bo WROGOWIE WTOPILI SIE W NARODY NA ROZNE SPOSOBY (w tym przez przyjecie religii,ozenek,kupiectwo, partie polityczne,dziennikarstwo po zawladniecie wszystkich rzadow).

  Na tych wrogow trzeba wyprowadzić ciężko bron ale nie zabijac ,wręcz przeciwnie BRONIC NARODOWYCH TWIERDZ ,którymi sa AUTENTYCZNI NARODOWI PATRIOCI !

  WROGOW WYLOWIC Z TLUMOW, WYCIAGNAC Z ICH PALCOW i URZEDOW,ZAMKNAC,OSADZIC SPRAWIEDLIWIE,POWIESIC PUBLICZNIE na rynkach i placach ,ukazac ich wszystkim .

  WLASNIE DO TEGO POTRZEBA WOJSKA NARODOWEGO ,KTORE TEGO DOKONA BEZ JEDNEGO WYSTRZALU ,bo na sam widok wojska TCHORZE ,ZLODZIEJE i ZDRAJCY ZACZNA UCIEKAC i będzie BEZ ROZLEWU KRWI !!!

  Polubione przez 1 osoba

 85. Trzeba się zapytać doktora MG, czy próbował kiedyś (wedle swojej idei)pożyć bez mamony, bo z licznych wspomnień ze swojego życiorysu, którymi raczy czytelników tego portalu, można wywnioskować, że nigdy mu jej nie brakowało.. przynajmniej na liczne podróże zagraniczne.

  Polubione przez 1 osoba

 86. Bóg żydowski stał się świeckim bogiem, stał się bogiem świata. Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg zaś – tylko iluzorycznym wekslem.

  Czy nie wiesz „szlachetny” – „Markglogg”, że sprawa leży wyłącznie w pasożytnictwie – uprawianym dziś przez wszystkich, nie tylko przez żdów. Skończymy z możliwością uprawiana pasożytnictwa – to skończymy z całą Talmudyczną cywilizacją śmierci.
  Wystarczy na początek zmienić pasożytnicze prawo (konstytucję), na prawo pozbawione pasożytnictwa – taką konstytucję już napisałem, ale kto tylko może, to ją omija – NIE CZYTA – ale już wie, że jest do d.

  Lubię to

 87. Ad Luk i moje podróże „bez mamony”: otóż w sierpniu 1970, wracając po wyprawie na Mt McKinley na Alasce, wyruszyłem autostopem w drogę powrotną z Anchorage, poprzez całą Kanadę aż do Berkeley w Kalifornii, mając w kieszeni tylko 13.50 $. I jakoś, po prawie tygodniu dojechałem. A w dwa lata później, wracając po wyprawie na Nevado Huarascaran w Cordilliera Blanca w Peru, na lotnisku w Limie kupiłem sobie poncho z wełny lamy za 25 $, licząc, że od granicy meksykańskej w Tirijuana dojadę do Berkeley autostopem (tylko 800 mil) z 2.60 $ w kieszeni. Jednak pierwsi młodzieńcy (biały i czarny), którzy mnie zabrali na granicy, okradli mnie „na benzynę” z 2 S, tak że do Berkeley jechałem stopem „na głodno” przez 2 dni. Ale poncho z „lana de lama” mam do dzisiaj.

  A więc się da. Zwłaszcza, że nasze wyprawy z PRL do Indii i w Himalaje po prostu się opłacały: wszystko to, co wyprodukowano w PRL sprzedawało się tam „z nawiązką”, a to co wyprodukowano w Indiach sprzedawało się w PRL z „nawiązką” 4-5 krotną. (Obecnie z nawiązką 10-krotną, ale tutaj działają już nie amatorzy, tacy jak ja, ale hurtownicy-specjaliści).

  Polubione przez 1 osoba

 88. re: markglogg (13 Grudzień 2014 o 9:33)

  Nie usprawiedliwiaj siebie z powodu powielania/propagowania pseudo-teorii wymyslonych przez syna rabina K.Marksa, poniewaz tak jak napisalem poprzednio, tak napisze jeszcze raz, ze chrzescijanstwo nie jest pochodna judaizmu, ale teoria komunizmu tak, bo zostala przez nich wymyslona.

  Pieniadz nie ma narodowosci i jest srodkiem platniczym/wymiany cos za cos i sugestia, ze poprzez pieniadz nastepuje duchowa judaizacja chrzescijanstwa jest wymyslaniem sztucznego alibi w celu uwiarygodnienia bzdetow wymyslonych przez K.Marksa, ktorymi sie podpierasz, zeby uwiarygodnic Marksa i przyznac sobie racje.
  Z filozoficznego punktu widzenia rownie dobrze mozna powiedziec, ze ludzie to zwierzeta, poniewaz zywia sie plodami ziemi.

  Zydowskosc to przede wszystkim TALMUD i jego nauki, a z kolei handel, pieniadz, PROPAGANDA etc to narzedzia/sposoby, poprzez ktore/dzieki ktorym zydostwo zyskuje przewage nad naiwnymi, oglupionymi lub nieswiadomymi nie-zydami. A poniewaz dzieki tym narzediom/sposobom zydostwo zyje kosztem nie-zydow, wiec broni swojego monopolu, dzieki ktoremu zyje jak robactwo na ciele ofiary oraz posiada TYMCZASOWA wladze i kontrole/dominuje nad nie-zydami, co mozna zmienic na niekorzysc zydostwa roznymi sposobami/metodami i dlatego wymyslilem „5 przykazan Polaka”, ktore skierowalem do SWIADOMYCH POLAKOW, wskazujac jednoczesnie na glowna przyczyne nieszczesc Polski i narodu polskiego, jaka jest ZYDOSTWO.
  Cytaty wielkich i slawnych ludzi podnosza kwestie problemow, ktorych sprawcami sa glownie ZYDZI i
  byly nawet wprowadzone dorazne rozwiazania prawne w miastach Polski do walki z probami opanowania handlu przez zydostwo, ale zydostwo potrafilo przekupic wplywowe osobistosci, zeby uzyskac prawo to prowadzenia handlu i kontynuowac swoj proceder. I jak nie jest trudno zgadnac, handel jest jednym z glownym zrodel dochodow zydostwa, ale nie tylko, poniewaz zydostwo zajmuje sie takze LICHWA, POSREDNICTWEM, DORADZTWEM, FALSZOWANEM PIENIEDZY, FALSZOWANIEM DOKUMENTOW, WSZCZYNANIEM REWOLUCJI I WOJEN etc.
  W przypadku lichwy, byla to zazwyczaj prywatna umowa pomiedzy pozyczkodawca a pozyczkobiorca na umowiony procent (30 – 80 %), zawierana w obecnosci swiadkow, ewentualnie przywodcy panstwa zaciagali kredyty u zydostwa i w ten sposob uzalezniali siebie i panstwo od zydostwa.
  Zeby zydostwo moglo uprawiac swoj zlodziejski proceder to musialo miec do tego warunki, ewentualnie stworzyc dla siebie takie warunki posrod nie-zydow i robili to roznymi sposobami, od przekupstwa po zabojstwa i w zwiazku z tym nalezy byc bezwzglednym w walce z zydowska zaraza, ktora rozpanoszyla sie nie tylko w Polsce, ale rowniez na calym swiecie i stanowi wielkie zagrozenie dla ludzkosci.

  Jesli Polacy lub inne narodowosci beda swiadome ZYDOWSKIEGO ZAGROZENIA, wowczas dazenia zydostwa do wladzy nad calym swiatem i panowania nad wszsytkimi narodami, runa jak przyslowiowy domek z kart. A teoria K.Marksa, wymyslona dla naiwnych i glupich, ktora podpiera sie „markglogg” przestanie istniec nawet w praktyce i dlatego zaznaczylem na poczatku, ze panowanie zydostwa nad nie-zydami jest TYMCZASOWE, tak jak tymczasowe bylo panowanie i wielkosc roznych wladcow i monarchii w dziejach ludzkosci.
  Nie jest wiec istotna w omawianym przypadku emancypacja zydow lub ewentualna asymilacja zydow, zeby zmienic ich stosunek do nie-zydow, jak twierdza niektorzy zwolennicy tej teorii, ale istotna jest przede wszystkim SWIADOMOSC NARODOWA nie-zydow i istotna jest wiedza dotyczaca ZAGROZENIA OD ZYDOW, o czym milcza media glownego nurtu w Polsce i na swiecie i milczy na ten temat KK w Polsce oraz Watykan, ktory od zakonczenia SW2 w 1965r na dobre kolaboruje z zydo-masoneria w zaprowadzaniu NWO (Nowego Porzadku Swiatowego).

  PRAWDA WYZWALA CZLOWIEKA i prawda jest w stanie uswiadomic nie-zydow i wyzwolic nie-zydow ze zla, klamstwa i od zydowskiej zarazy.
  Zydostwo zdaje sobie z tego sprawe i dlatego uzywa PROPAGANDY w celu oglupiania nie-zydow, ktorzy sa dla zydow pozywka, dzieki ktorym zyja i rozmnazaja sie zydzi.

  Moj komentarz nie jest tu poklepywaniem K.Marksa lub „markglogg” po ramieniu i szeptaniem cieplych slow, ze dobrze mowia i taka jest prawda, i „markglogg” probuje nawet wmowic Polakom, ze tak jest i tak musi byc.
  Wystarczy, ze wzrosnie w nie-zydach SWIADOMOSC NARODOWA, co wyraznie widac, ze wzrasta po stosunku nie-zydow do ZYDOSTWA i zydostwo zacznie spierdalac z krajow, gdzie beda na nich polowac nie-zydzi, co juz mialo wielokrotnie miejsce w historii i to jest rowniez dowod dla „markglogg”, ze teoria K.Marksa, ktora sie sam posluguje jest bledna, bo proby panowania zydosta nad nie-zydami, konczyly sie tragicznie dla zydow.

  Zydostwo to bakterie. Zeby zwalczyc bakterie to nalezy znac srodki/sposoby, ktore pomoga w ich zwalczaniu i takim srodkiem, ktorego najbardziej boi sie zydostwo jest PRAWDA HISTORYCZNA.

  Polubione przez 1 osoba

 89. re: markglogg (13 Grudzień 2014 o 12:34)

  Tu nalezy przyznac racje „markglogg”, ze pieniadze to nie wszystko i mozna zrealizowac wiele pomyslow bez pieniedzy, w czym pomocna jest LUDZKA ZYCZLIWOSC, o czym „markglogg” zapomial powiedziec oraz pomocne sa wlasne pomysly i inicjatywa (chec dzialania).

  Polubione przez 1 osoba

 90. Tutaj po części muszę się zgodzić z MG, chrześcijaństwo(zachodnie) rozmiękczyło „system odpornościowy” Europejczyków. Pierwsze banki żydowskie zaczęły powstawać w Italii, nie w Bizancjum, nie w Rosji. W tej ostatniej dopiero dojście do władzy Lenina i jego gangsterów otworzyło przed Żydami drzwi do politycznych salonów: Trocki, Kamieniew, Zinowiew, Jagoda, Jarosławski… wielu by wymieniać, za cara byli na marginesie społeczeństwa, za Lenina zaczęli przejmowac najważniejsze funkcje w państwie.

  Lubię to

 91. Niejaki ekspert od komputerów – Toronto (najwyraźniej mający w dalszym ciągu poważny problem z zainstalowaniem u siebie polskiej czcionki), którego jak to sprawdziłem (za podanym przez niego wyżej linkiem), nawet „gnojówkarze od Marychy” mają już dosyć, tym razem napisał, cyt.:

  „Jesli Polacy lub inne narodowosci beda swiadome ZYDOWSKIEGO ZAGROZENIA, wowczas dazenia zydostwa do wladzy nad calym swiatem i panowania nad wszsytkimi narodami, runa jak przyslowiowy domek z kart. A teoria K.Marksa, wymyslona dla naiwnych i glupich, ktora podpiera sie „markglogg” przestanie istniec nawet w praktyce i dlatego zaznaczylem na poczatku, ze panowanie zydostwa nad nie-zydami jest TYMCZASOWE, (…)”

  Czytając powyższy fragment, zauważyłem, że nasz bogobojny „Toronto” najwyraźniej ma poważne luki w pamięci. Chłop kompletnie pominął istotny dla dyskusji szczegół.

  A mianowicie ten (i jak na razie jest to jedyne skuteczne Panaceum), że kiedy już dzoszło do realizacji w XX wieku zaproponowanej wiek wcześniej przez niemieckiego Żyda, „TEORII” dla „naiwnych i głupich” w „PRAKTYCE”, to społeczeństwa państw nią objętych, automatycznie mogły w końcu swobodniej odetchnąć, przynajmniej „TYMCZASOWO”, od „ZYDOWSKIEGO ZAGROZENIA”.

  I dlatego, dopóki „obywatel” spod czerwonego Klona, nie przeczyta tekstu K. Marksa („W kwestii żydowskiej”) ze ZROZUMIENIEM – dopóty przez cały czas będzie robić z siebie Klo{w}na…

  W formie uzupełnienia od siebie dodałbym jeszcze jeden fragment („W kwetii…” – K. M.), cyt.:
  „Nie szukajmy tajemnicy Żyda w jego religii, lecz szukajmy tajemnicy religii w rzeczywistym Żydzie.
  Jaka jest świecka podstawa żydostwa? Praktyczna potrzeba, własna korzyść.
  Jaki jest świecki kult Żyda? Handel. Jaki jest jego świecki bóg? Pieniądz.

  Otóż właśnie! Emancypacja od handlu i od pieniądza, a zatem od praktycznego, rzeczywistego żydostwa byłaby autoemancypacją naszych czasów.

  Taka organizacja społeczeństwa, która by usunęła przesłanki handlu, a więc i samą możliwość handlu, uniemożliwiłaby istnienie Żyda. Jego świadomość religijna rozwiałaby się jak mdłe opary w atmosferze prawdziwego życia społecznego. Z drugiej zaś strony, jeżeli Żyd uznaje nicość tej swojej praktycznej istoty i pracuje nad jej usunięciem, to wychodzi on poza ramy swego dotychczasowego rozwoju, współdziała w pracy nad emancypacją człowieka w ogóle i zwalcza skrajny praktyczny wyraz ludzkiej autoalienacji.”

  I czy obserwując tylko swoje najbliższe otoczenie, mamy jeszcze jakiś problem z prawidłowym wskazaniem „ducha”, który w kraju nad Wisłą zdominował nasze obecne życie… (?)

  Lubię to

 92. @LuK, bzdura.
  „Chrześcijaństwo zachodnie” jako, że samo uległo judaizacji (luteranizm, kalwinizm, anglikanizm i inne para-judaizmy), nie tyle „rozmiękczyło Europejczyków”, co raczej zamieniło je w „społeczeństwa obywatelskie”, czyli w chłodne, egoistyczne, wiecznie kalkulacyjne, przeto bliskie mentalności – społeczności żydowskie.

  Lichwą dużo wcześniej, bo już w średniowieczu, parały się nią w ukryciu liczne istniejące Zakony.

  Tyle, że Lenin po dojściu do władzy, z miejsca stał się wrogiem „Zachodu”, kiedy znacjonalizował wpierw rosyjskie banki, a także odmówił spłaty długów zaciągnietych za czasów carskich.
  Cała dalsza reszta przez Ciebie wymieniona, długo nie zagrzała swych miejsc. Okres stalinizmu, poza rzeczywistym rozwojem kraju – to również okres walki z wrogami wewnętrznymi niezależności państwa radzieckiego.

  Lubię to

 93. re: husarz33 (13 Grudzień 2014 o 9:45)

  Odstosunkuj sie od moich „5 przykazan Polaka” i uloz sobie swoje wlasne.
  Poza tym „twoje przykazanie” jest obrazliwe dla Polakow, z dwoch powodow:
  1. Uzycie okreslenia: „polaka”.
  2. Uzycie okreslenia: „NIE JEDZ, a będziesz żył długo i szczęśliwie. bo gdyby nie dupa, to by była złota chałupa.” – ten zapis jest ponadto pozbawiony logiki.

  Nie jest prawda, ze… cytat: „praca żydostwa nad utratą świadomości gojów trwa już tysiące lat i takie są tego skutki.” (twoj zapis) – to jest dowod, ze nie znasz faktow historycznych i tworzysz wymyslone przez siebie „teorie bez pokrycia”.
  Niewiele ponad 100 lat temu zydostwo zaczelo realizowac program SWIATOWEJ POLITYKI ZYDOWSKIEJ, ktory zostal zapoczatkowany przez PIERWSZY SWIATOWY ZJAZD SYJONISTOW w Bazylei (Szwajcaria) w 1897r – reszte jest wyjasnione na POLSKIM FORUM NARODOWYM – vide tematy na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35

  Glownym narzedziem zydostwa w oglupianiu nie-zydow byla ZYDOWSKA PROPAGANDA – vide masowe przejmowanie mediow przez zydow oraz gloszenie ideologii komunistycznej.
  Zydzi infiltrowali rowniez osrodki kierownicze wladzy panstwowej, przekupywali politykow i wplywali na system polityczny, ekonomiczny i gospodarke panstwa.
  To zaczelo sie dziac na masowa skale w poczatkach XX wieku. W dalszej kolejnosci byly zydowskie rewolucje i wojny, polegajace na wybijaniu nie-zydow i inteligencji i w ten sposob zydostwo uzyskalo przewage nad nie-zydami, co w zadnym wypadku nie oznacza, ze zydostwo wszystko i wszystkich kontroluje.
  Zydostwo kontroluje narzedzia i srodki, ktore daja zydostwu przewage nad gojami, ale nie sa w stanie kontrolowac umyslow ludzkich – utrata swiadomosci u czlowieka moze nastapic na skutek groznego wypadku lub naduzycia alkoholu, kiedy zamieraja procesy zachodzace w jego mozgu, a nie z powodu „pracy zydostwa”, chyba ze przyjmiemy warunek, ze „praca zydostwa” oznacza strzal w potylice przez co ustaje praca mozgu i swiadomosc, ale takie przypadki mialy miejsce dopiero w poczatkach rewolucji bolszewickiej 1917r (okolo 100 lat temu), a nie w ciagu tysiecy lat, jak piszesz i to jest twoj bzdet, ktory swiadczy, ze za bardzo nie masz pojecia co piszesz.

  Narod jest zbiorem mieszkancow/czlonkow panstwa i wazniejsze dla mieszkanca/czlonka narodu jest zapewnienie bytu sobie i najblizszej rodzinie, niezaleznie od panujacego ustroju lub przepisow prawnych jakie obowiazuja w panstwie.

  Stosunek wyborcow do wladz panstwa widac po frekwencji wyborczej w Polsce, ktora oscyluje wokol 50% . A w tych 50 procentach dopiero widac jak jest podzielony elektorat wyborczy wokol 4-ech glownych ugrupowan politycznych – zawijaj rekawy, podwin spodnie i stawaj z nimi do wyscigow, koziolku matolku.

  Lubię to

 94. re: dyl (13 Grudzień 2014 o 22:10)

  Kto wierzy w ideologie zyda K.Marksa nie dostrzega podstepu tego parchatego zyda, ktory dazyl do tego samego co jego zydowscy pobratymcy z zydo-masonskiej B’nai B’rith i rodow bankierskich.
  Mnie wystarczy jedno powiedzenie Marksa:
  „Do przeprowadzenia rewolucji, nalezy uzyc slowianskiej holoty” – vide Wiosna Ludow w 1848r.
  Czy ty „dyl” lub „markglogg” tez jestescie takimi zamaskowanymi zydami jak K.Marks i probujecie podejsc Polakow ?

  Polubione przez 1 osoba

 95. Wrogiem Zachodu sowiety stały się dopiero po 2 wojnie światowej, kiedy zachodnie elity władzy zdały sobie sprawę, że ze Stalinem nie da się dogadać w kwestii utworzenia globalnego NWO. Wcześniej Lenin sam żebrał u zachodnich kapitalistów, żeby dofinansowywali jego państwo, które sam doprowadził do ruiny, w zamian przetapiał i eksportował na zachód wielowiekowe złote i srebrne artefakty prawosławnego dziedzictwa, które znajdowały tam licznych nabywców. A ci kapitaliści (głupi czy co?) hojnie tego kałmuckiego padalca finansowali. Była to sytuacja pozornie paradoksalna jeśli wziąść pod uwagę, że idea NWO już wtedy wyraźnie kiełkowała, a zachodni intelektualiści i artyści (tow. Chaplin, John Reed) nierzadko z przyjaznym nastawieniem pisywali o „kraju rad”. Polskich antykomunistów irytowało i wprawiało w konsternacje ta zawsze „miękka” postawa zachodnich elit (Roosevelt i jego „wujaszek joe”) wobec idei komunizmu. Nie przyjmowali oni do wiadomości, że te dwie POZORNIE przeciwstawne i wrogie sobie ideologie mają w rzeczywistości te same ostateczne cele (NWO, globalizm), jedyne co je różniło to odmienne drogi postępowania na drodze do wspólnego celu. Dopiero pod koniec drugiej wojny światowej zachodnie elity zdały sobie sprawę, że z pazernym i egoistycznym (w przeciwieństwie do układnego Lenina i Trockiego) Stalinem nie da się porozumieć, wtedy też zapadła decyzja o samodzielnym stworzeniu NWO i rozprawieniu się ze zdrajcami wspólnej sprawy z tak zw. Bloku Wschodniego.

  Lubię to

 96. TORONTO — to, jak sama nazwa wskazuje, północno-amerykański DEBIL KOMPUTEROWY używający języka polskiego. (Ale wciąż nie potrafiący znaleźć w skrytce „klawiatura” polskiej czcionki, co przecież jest banałem, ja to już wiele lat temu zrobiłem, zarówno w przypadku cyrylicy абвгд, jak i w przypadku czcionki francusko/niemieckiej éèà/üäö)

  Lubię to

 97. Dodam że w najnowszych edytorach tekstów można już nie tylko wstawiać obrazki ale także filmy
  Film w tym temacie nakręciłem w 25 sierpnia 2011
  O wstawianiu filmów od 2 minuty, także dwa słowa na temat czcionek.
  Może warto się z nim zapoznać.

  Lubię to

 98. I jeszcze coś ciekawego mi się przypomniało odnośnie „mędrca z Toronto”. Napisał on bowiem:

  „Mnie wystarczy jedno powiedzenie Marksa:
  „Do przeprowadzenia rewolucji, nalezy uzyc slowianskiej holoty” – vide Wiosna Ludow w 1848r

  Gdzie ten Toronto, nad jeziorem Ontario, tę mądrość znalazł? Przecież „Wiosna Ludów” ogarnęła przede wszystkim ludy germańskie (Prusy, Austria) i łacińskie (Francja, Włochy) a także madziarskie (Węgry). Słowianie (w szczególności Czesi oraz Rosjanie) w nich stosunkowo słabo uczestniczyli, a to z powodu braku wystarczających „osiągnięć kapitalizmu” w zacofanym Imperium Rosyjskim. (Jednak w Pradze odbył się w 1848 roku Pierwszy Sobór Słowiański, z terenów byłej Polski uczestniczyły w nim 3 osoby, Karol Libelt, Leon Sapieha i Jerzy Lubomirski – ci dwaj ostatni to z książęcych, nie żydowskich rodów, a pierwszy to „syn szewca (…) polski filozof mesjanistyczny, działacz polityczny i społeczny, prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk”.

  A co robił Karol Marks w okresie Wiosny Ludów? Nie dość, że wspólnie z Fryderykiem Engelsem, synem niemieckiego kapitalisty, napisał wtedy „Manifest komunistyczny” z programem jak wyzuć burżuazję ze zgromadzonych przez nią bogactw, to jeszcze sam z tej własności „dla rewolucji” się wyzuł. Ksiądz profesor Michał Poradowski oskarżył go, że sprzedał złotą zastawę, otrzymaną w posagu wraz z żoną ze sfer arystokratycznych, aby wesprzeć finansowo pruskich powstańców. (A więc to Marks był osobiście tą „hołotą/gołotą” wyzbywającą się majątku by obalić znienawidzony przezeń reżym kapitalistyczny, tak uwielbiany przez MSK, Toronto i innych debili występujących na tym internetowym mini-forum.)

  Lubię to

 99. Wszystkich uprzejmie prosimy aby NIE ZARAZAC SIE SZMULOWSKIM DEBILIZMEM !
  GOJE POTRAFIA LOGICZNIE MYSLEC .
  KTO TEGO NIE CZYNI i NIE WYKAZUJE to znaczy,ze SZMUL lub SZWAB ,których DUMA i PYCHA ROZPIERA ZAWSZE i WSZEDZIE !!!

  Polubione przez 1 osoba

 100. re: markglogg,

  Rewolucje zaplanowane przez ILUMINATOW (Weishaupt, Mendelson, Pike, Mazzini etc) byly wymierzone przede wszystkim w MONARCHIE EUROPEJSKIE i KOSCIOL KATOLICKI, a glowny trzon tych organizacji stanowili ZYDZI – Iluminaci zaplanowali rowniez zaprowadzenie NWO !
  Glownym celem chorego psychicznie ZYDOSTWA WYCHOWANEGO NA TALMUDZIE (wytrzepanym z zydowskich obrzezanych k*tasow) bylo zdobycie wladzy nad calym swiatem i panowanie nad nie-zydami.
  Poza tym ILUMINACI mieli szerokie powiazania z ZYDOWSKIMI BANKIERAMI w Europie zachodniej (Rothschild, Schiff, Morgan, Kuhn etc), ktorzy finansowali ich dzialania i rewolucje w Europie i na kontynentach Ameryki polnocnej i poludniowej, i twoje opowiadanie, ze rewolucje byly wymierzone w kapitalistow nie trzyma sie ani dupy, ani kupy, poniewaz ZYDO-MASONERIA MORDOWALA WLADCOW PANSTW I PALILA KOSCIOLY KATOLICKIE I PRAWOSLAWNE ORAZ PODBURZALA CHLOPOW, MIESZCZAN I ROBOTNIKOW PRZECIW WARSTWIE RZADZACEJ MONARCHIAMI I PRZECIW WLASCICIELOM ZIEMSKIM.
  Bankowcy, ktorzy dzialali w interesie MIEDZYNARODOWEGO ZYDOSTWA, nie odczuli zubozenia z powodu rewolucji, ale robili wielkie interesy.

  Rewolucje byly kierowane przez ZYDO-MASONOW, ktorzy mordowali elite narodow, wywodzaca sie z wyzszych warstw spolecznych i przywodczych i przykladem tego jest REWOLUCJA FRANCUSKA (1789r), WIOSNA LUDOW (1848r) i REWOLUCJA BOLSZEWICKA (1917r).

  Twoj idol ZYD K.Marks, ktorego tak gloryfikujesz i kreujesz na „obronce ludu”, byl czlonkiem i agentem zydo-masonerii (Iluminatow), ktorzy uprawiali KULT SZATANA i zaprzeczali istnieniu Boga.

  Sposob w jaki zydostwo dazylo do przejecia wladzy w Polsce opisuje ZYD Berman w swoim referacie wygloszonym na forum komitetu zydowskiego Poale-Syjon w Krakowie – Poale-Syjon byla tajna organizacja zydowska we wszytkich trzech zaborach Rzeczpospolitej, ktora powstala w latach 80-tych XIX wieku i nie byla to jedyna tajna organizacja zydowska w Rzeczpospolitej pod trzema zaborami.
  Czlonkowie tych tajnych zydowskich organizacji w Polsce pod zaborami, brali udzial w I-szym swiatowym zjezdzie syjonistow w Bazylei w 1897r i w nastepnych zjazdach swiatowych, i wywodzili sie glownie z wyszych warstw zydowskich zamieszkalych w Rzeczpospolitej (lekarze, prawnicy, adwokaci, wlasciciele biznesow, przywodcy organizacji zydowskich, poslowie, bankierzy etc).

  Ty „markglogg” nie rob z czytelnikow i ze mnie idioty, tylko sam zerknij do lustra to go tam ujrzysz.
  Nie oglupiaj nikogo teoriami Marksa i Lenina, ktore oni glosili dla ciemnego i naiwnego ludu, bo cel tych PARCHATYCH ZYDOW byl zupelnie inny od oficjalnej wersji jaka jest propagowana w oficjalnych mediach i „encyklopediach”, poprzez ktore sa oglupiane szare masy na niespotykana skale i ty rowniez bierzesz w tym udzial.

  p.s.
  Zeby nie byc posadzony o tendencyjnosc to przypomne, ze nie jestem zwolennikiem Monarchii i Watykanu.

  Lubię to

 101. re: dyl (13 Grudzień 2014 o 22:47)

  Bajkopisarzu „dyl”,

  Chrzescijanstwo zostalo wypaczone i dostosowane do celow politycznych Watykanu oraz wladcow/przywodcow panstw/narodow/grup spolecznych – vide istniejace odlamy chrzescijanstwa w CALEJ Europie (NIE TYLKO NA ZACHODZIE) na przestrzeni wiekow i glowni sprawcy powstalych odlamow religijnych chrzescijanstwa sa znani w HISTORII. Ponadto obradach soborowych SW2 (1962-1965) udzial wzieli rabini i przedstawiciele z zydo-masonskiej B’nai B’rith oraz zwolennicy libertynizmu (ks.prof.K.Rahner), ktorzy pracowali nad zmianami doktryny nauczania przedsoborowego KK, opartej na teologii sw.Tomasza z Akwinu.
  W zwiazku z powyzszymi faktami, twoja teoria, ze CHRZESCIJANSTWO SAMO ULEGLO JUDAIZACJI jest wyssana z twojego duzego palca u nogi.

  „Spoleczenstwo Obywatelskie” zapoczatkowaly REWOLUCJE w Stanach Zjednoczonych i Francji, ktorych autorami byli ILUMINACI (zydo-masoneria).
  Wiec po raz drugi lzesz i obwiniasz Chrzescijanstwo o powstanie „spoleczenstwa obywatelskiego”.

  LICHWA to stara historia, ktora znana byla w STAROZYTNOSCI i stanowila glowny dochod ZYDOWSKICH KOCZOWNIKOW PLEMIENNYCH, ktorzy zamieszkiwali posrod innych narodow i Templariusze nie byli wyjatkiem.
  W sredniowieczu byl zakon Templariuszy, do ktorego wstepowali rycerze z zamoznych rodow Europy, ktorzy walczyli z muzulmanami w obronie chrzescijanstwa i panstw chrzescijanskich i ze zdobyczy oraz nadan krolewskich doszli do duzego majatku i oni rowniez pozyczali pieniadze na procent, m.inn. wladcy Francji, Filipowi IV „pieknemu” i to nie jest zadna tajemnica. Wiec nie jest prawda, ze robili to potajemnie (w ukryciu) i nie jest prawda, ze byli pierwszymi pozyczkodawcami w Europie – vide RZYM, CHAZARIA, GRECJA etc i pozyczki udzielane przez wplywowych zydowskich kupcow i bankierow.

  Zydzi: Lenin i Trocki wraz ze swoimi grupami zydowskich terrorystow (grupa Lenina byla szkolona w Szwajcarii, a grupa Trockiego w USA), byli finansowani przez ZYDOWSKICH BANKIEROW z USA i Europy zachodniej.
  Zydo-bolszewicki twor panstwowy powstal na drodze militarnego przewrotu panstwowego – zamachu stanu na przywodce Rosji, cara Mikolaja II i przewrotu tego dokonali zydowscy terrorysci z Leninem i Trockim na czele – vide podobne dzialania zydostwa w Polsce w latach 1944-1956.
  Zarowno ZSRR jak i PRL byly nielegalnymi tworami panstwowymi, w ktorych panowala DYKTATURA KOMUNISTYCZNA. A tzw. „walka z wrogami wewnetrznymi” dotyczy masowej likwidacji „kulakow” i przeciwnikow ustroju komunistycznego, narzuconego sila przez ZYDO-BOLSZEWIKOW.

  Ty „dyl”, jako obronca ZYDO-BOLSZEWICKIEJ REWOLUCJI i obronca ZYDO-BOLSZEWICKICH ZBRODNI popelnionych na Rosjanach, sam odsloniles swoje prawdziwe oblicze i czytelnicy forum wyciagna z tego odpowiednie wnioski.

  Toronto, Kanada….. zawsze po stronie prawdy.

  Bog Honor Ojczyzna Prawda

  Lubię to

 102. p.s. Zydzi tez pozyczali pieniadze krolowi Francji Filipowi IV „pieknemu” w tym samym okresie co Templariusze i ten dodatkowy fakt historyczny rowniez jest dowodem, ze manipulujesz wydarzeniami historycznymi w obronie swoich zydowskich pobratymcow.

  Polubione przez 1 osoba

 103. „Autostrada”, znaczy się ze jesteś „chrześcijaninem” innego odłamu niż zydowskie „chrzescijanstwo” ?
  Cos nam tu nie gra jeżeli nie masz zaufania do Watykanu.
  Czyli jesteś „narodowiec mąciciel” czyli taki ,”który jest za a nawet przeciw” – skad my to znamy ???

  Aaaaa już wiemy (podpowiada nam Zenek,ktory poznal „pensylwianskich polskich narodowcow” z ich „bikupstwem !

  Lubię to

 104. Tak,tak – wylania się prawda o takich „polakach rodu mieszanego” !
  Duzo ich na roznej „emigracji” a ile „kapelanow i doradcow” !!!
  No,to już wiemy dlaczego „autostrada” obawia się ujawnić chociażby swego imienia i to ile to już lat .
  Jego „wykłady i warsztaty” (modne to teraz określenia ) trwaja już przeszlo 20 lat .
  Takim „doświadczeniem profesorskim” może się tylko poszczycić „wykladowca bolek”.
  Gdzie tam takim może dorownac M.G. i jego uczen dyl .w dodatku „marksiści”,którzy o tym nie wstydzą się mowic i pisać .
  No dobrze,poczytajmy wiec dalsze wywody „narodowca polaka” i zapytajmy „Toronto” :

  Jjak widzi „twój kosciolek” osbisty twój radca „prawny” we wierze „waszej i naszej” wzięcie Matki Boskiej do nieba z cialem i dusza ?
  I dlaczego Matka Boska tak „zaniedbuje Polakow” i nie pomogla nam tak jak choćby pomogla „jugolom” lacznie z cudami ???
  Smialo,smialo „autostrada” wal jak na niemieckie drogi przystalo , „po garach i po hamulcach” !
  Czekamy dalszych powielan twego „radcy”,co widać już golym okiem ,które twoje a które jego dziela i przemyślenia (to was zdradza).

  Lubię to

 105. No znowu nasz „Toronto” popisuje się swą NIE-WIEDZĄ:

  Zydo-bolszewicki twor panstwowy powstal na drodze militarnego przewrotu panstwowego – zamachu stanu na przywodce Rosji, cara Mikolaja II i przewrotu tego dokonali zydowscy terrorysci z Leninem i Trockim na czele – vide podobne dzialania zydostwa w Polsce w latach 1944-1956.
  Zarowno ZSRR jak i PRL byly nielegalnymi tworami panstwowymi, w ktorych panowala DYKTATURA KOMUNISTYCZNA. A tzw. „walka z wrogami wewnetrznymi” dotyczy masowej likwidacji „kulakow” i przeciwnikow ustroju komunistycznego, narzuconego sila przez ZYDO-BOLSZEWIKOW.

  Otóż cara Mikołaja obalili burżuje żydowskiego pochodzenia — to fakt, patrz KIEREŃSKI — w rewolucji LUTOWEJ 1917. Kiereński chciał kontynuować wojnę, zdobyć dla Rosji Konstantynopol.

  A komuniści, w szczególności Lenin, który przyobiecał Niemcom zakończyć wojnę na Froncie Wschodnim, w istocie obalili nie cara, tylko powstający w Rosji ustrój burżuazyjny. I swej obietnicy dotrzymali, banki zostały upaństwowione, długi (także te międzynarodowe) odpuszczone, chciwi bogacze pożegnali się ze swymi własnościami, z definicji przecież przez nich „zachapanymi”, tak jak to dzieje się i dzisiaj, w sposób kryminalny. I w komunie żyć się dało — i to dość ciekawie — chociaż nie było to zbyt wygodne, czego jestem starzejącym się świadkiem.

  A to, że nie tylko biednym żydom komuna się podobała — i nadal się podoba — niech świadczy fakt, jak silnie idee marksistowskie przyjęły się w Azji, w Ameryce Południowej i Afryce Północnej: walcząc z „komuną” PLUGAWE US-RAKI (wespół z Kanadyjczykami i Australijczykami) wymordowały po kilka milionów Koreańczykow i Wietnamczyków, doprowadziły do mordu pół miliona obywateli Indonezji, a niedawno do całkowitego rozwalenia bardzo prosperującej Libii, a wcześniej Iraku, Jugosławii, itd..

  I co? Ciągle te RAKO-PODOBNE, WYPCHANE „BOGIEM” MIKROCEFALE Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ są zadowolone ze swych światowych wyczynów, teraz starają się je powtórzyć na wschodzie Ukrainy i dalej w głębi Rosji.

  Lubię to

 106. Tyz prowda jak mawiają gorole z Bieszczad !
  Fajnie się was wszystkich czyta o tych kościołach i komunie ,o roznych bogach i leninach ale może ktoś się wysili na bardziej zrozumialy a nie akademicki czy doradczy jezyk i WYLOZY PROSTACZKOM jaki jest najlepszy bat na Zydow i Niemcow ,bo z ich sługami damy sobie rade sami ,zaczynając od kopniecia w du.e czy chlasniecia miedzy odstające uszy .

  Polubione przez 1 osoba

 107. WYLOZY PROSTACZKOM jaki jest najlepszy bat na Zydow i Niemcow ,bo z ich sługami damy sobie rade sami ,zaczynając od kopniecia w du.e czy chlasniecia miedzy odstające uszy .

  No więc wykładam: „ODEBRAĆ BANKIEROM MONOPOL NA WYŁĄCZNĄ KREACJĘ PIENIĄDZA.
  Problem w tym, że „prostaczkowie” tego też nie pojmią. Sprawa monopolu będzie im niezrozumiała.
  A jak to zrobić? Odp: zmienić konstytucję na mój projekt. http://www.konstytucja.manifo.com

  Lubię to

 108. Ooooo – husarz33 tez ma sny !
  I to jakie .
  Kaziu usmiechnij się ,jutro będzie lepiej.

  Zaspiewaj cos po niemiecku
  siedząc na przypecku,

  Starowina ty nasza,
  nie dla psa kielbasa !

  Lubię to

 109. @Toronto,

  Wielkie dzięki za kompendium „pająkowej” wiedzy… W prawdzie to niejaki LuK coś tam z grubsza wyżej ledwie zarysował, no ale Ty Klo{w}nie to już pełna profeska. Nie pogadasz…

  Od siebie dodam, wiruso-podobnej literatury wyprodukowanej przez „Międzynarodowy Kapitał” celem dalszego dyskredytowania idei marksizmu.

  I każdy, kto choć trochę ma oleju w głowie, ten szybko zauważy czytając treść komentarzy w/w adwersarzy, najwyraźniej uwielbiających się w niej zaczytywać bez pamięci (bezrozumnie), że ów „neo-Kapitał” niczym Św. Paweł przed blisko 2000 lat wcześniej, ma ich teraz za kolejnych neo-chrześcijańskich tragarzy-imbecyli.

  Lubię to

 110. re: markglogg (15 Grudzień 2014 o 7:17)

  Gdy pisalem odpowiedz na bajki autorstwa „dyl” to pomyslalem sobie, ze „markglogg” tez jest bajkopisarzem w tej dziedzinie, ale postanowilem zaczekac, az zbierze sie wiecej dowodow i taki moment nastapil.

  Otoz komunizm w Chinach i pozostalych czesciach Azji oraz w Ameryce poludniowej, byl zaprowadzany metoda „Po trupach do sukcesu” z pomoca zydo-bolszewickiego ZSRR i zydowskich bankierow z USA.
  Nastepnie komunistyczne Chiny szkolily u siebie komunistycznych terrorystow, w tym zwolennikow komunizmu z poszczegolnych krajow Azji i zaprowadzali komunizm w Kambodzy, Wietnamie, Indonesji, Malezji, na Filipinach etc
  Kuba z kolei byla osrodkiem szkolenia komunistycznych terrorystow na Ameryke poludniowa i Kube wspomagali zydo-bolszewicy z ZSRR, ktorzy wspolnie rozpoczynali wojne domowa (rewolucje) w panstwach Ameryki poludniowej – na Kubie rzadzil wtedy ZYD Fidel Castro (obecnie na Kubie rzadzi jego brat Raul, ktory tez jest zydem i obydwaj sa OBRZEZANI).
  Na cale nieszczescie komunistow i komunistycznych terrorystow, natrafili na generala A.Pinocheta, ktory zrobil z nimi porzadek w Chile, czyli ukrecil leb komunie, za co zostal nazwany „faszysta” (takie okreslenie jest uzywane w tzw. „encyklopediach naukowych”, ktorych autorami jest zydostwo) – general F.Franco, ktory walczyl z hiszpanskimi komunistami wspomaganymi przez zydo-bolszewikow z ZSRR i Polski w latach 1936-1939, tez zostal nazwany „faszysta”. Ale jak zydzi z Izraela morduja Palestynczykow to zydowskie media nazywaja to „walka o prawa zydow”, a Palestynczykow nazywaja „terrorystami” – tak wyglada „zydowska logika”.
  Pomijajac media, rozmawialem z uciekinierami spod komunistycznego terroru w Azji (Kambodzy i Wietnamu) , ktorym udalo sie uciec w okresie przeprowadzanych czystek na ludnosci cywilnej przez tamtejszych komunistow i moge powiedziec, ze metody zbrodni nie roznily sie od metod stosowanych w komunistycznym ZSRR i PRL, a dosc czesto byly bardziej okrutne, bo Azja to nadal dzicz i ofiary azjatyckich komunistow byly nawet ciete na kawalki – zyjacym odcinano rece, nogi, zadawano ciosy ciete i klute w gorna czesc ciala i obcinano glowy, podczas publicznych egzekucji.
  A co stalo sie z majatkiem tzw. „burzuazji” ?
  Majatek przejmowala nowa wladza komunistyczna, ktora zabezpieczala dobrobyt dla kliki rzadzacej i swoich rodzin, a ciemnej masie glosila propagande o budowaniu dobrobytu.
  Komunistyczni bandyci z Azji sa odpowiedzialni za zbrodnie popelnione na milionach ludzi:
  Mao-Tse-tung (Chiny) za 45 milionow, a Pol-pot (Kambodza) za okolo 2 miliony – rekord w tej dziedzinie ma zydo-bolszewickie ZSRR, okolo 60 milionow ofiar i zydowskie media nie mowia o tym glosno, ale z kolei wrzeszcza na caly swiat, ze zydow zginelo az 6 milionow, co jest zydowskim klamstwem, poniewaz historycy ocenili, ze liczba wszystkich ofiar obozow koncentracyjnych wynosila: 800 tysiecy – 1.1 miliona ludzi sposrod ponad 20 narodowosci.
  Na stronie WPS okresu D.Kosiura, D.Kosiur pisal, ze w PRL kazdy mial prace, na co odpisalem, ze tak, ale nie mozna bylo wyzyc za cienkie pensje.
  Teraz „markglogg” pisze, ze (cytat) „w komunie zyc sie dalo”, czemu tez nie zaprzeczam, bo nomenklatura komunistyczna, spec sluzby, wojsko i milicja mieli cieplarniane warunki w PRL.
  Calkiem niezle powodzilo sie aktorom i ludziom, ktorzy mieli uklady, handlarzom waluty i kombinatorom, ale
  wiekszosc szarej polskiej masy tyrala za marne grosze i nie zyla w luksusie, bo luksus to:
  – wlasny i ladnie umeblowany dom z aparatura elektronczna,
  – porzadny samochod zagraniczny,
  – czesta mozliwosc pojscia do restauracji na obiad, do kina, do teatru etc,
  – wyjazd na wycieczki krajowe i zagraniczne,
  – pelny portfel forsy i zupelny luz,
  – oraz paszport w kieszeni, ktory pozwala na wyjazd z Polski o kazdej porze dnia i nocy.

  Ideologia komunistyczna nie dalo sie zapewnic dobrobytu w Polsce i Gierek byl zmuszony otworzyl granice na inwestycje zagraniczne, ktore przyniosly ozywienie w polskiej gospodarce, ale to bylo stanowczo za malo i nalezalo wprowadzic wariant jugoslowianski, czyli dac wszystkim Polakom paszporty, zeby mogli wyjechac na roboty sezonowe lub na handel do Europy zachodniej lub na kontynent AP, poniewaz Polacy powracajacy z obca waluta do Polski byli w stanie pobudzic wiele sektorow polskiej ekonomii i gospodarki i oni sami bogacili sie i wplywali na wzrost poziomu dobrobytu w Polsce.
  Poniewaz ideologia komunistyczna to UTOPIA i wielkie oszustwo, ktore bylo przez tyle lat ukrywane przed Polakami, wiec gdy prawda coraz bardziej wychodzila na jaw to nastepowaly czeste bunty polskiego spoleczenstwa – 1970, 1976 i 1980, az ostatecznie system komunistyczny upadl na pysk z powodu zalamania ekonomicznego, na co glowny wplyw miala wyczerpujaca wojna ZSRR w Afganistanie w latach 1979-1989.

  Ty „markglogg” jak wciaz tesknisz za komunizmem to wyjedz na Kube – tam jest cieplo przez caly rok i nie bedziesz potrzebowal tyle ubran. Bedziesz mogl mieszkac pod namiotem i brac codzienne kapiele w oceanie bez placenia za wode oraz zywic sie za darmo rybami lub brac udzial w wycieczkach po calej wyspie.
  Nie wiem ile dostajesz renty w Polsce, ale za 250-300 dolarow miesiecznie bedziesz zyl w dostatku na Kubie (srednia miesieczna pensja wynosi na Kubie 23 dolary) i jeszcze bedzie ciebie stac na wynajecie mlodej pokojowki.

  Tak dzis wyglada rzeczywistosc na Kubie, gdzie F.Castro budowal „komunistyczny raj” dla Kubanczykow przez ponad 47 lat. Castro i jego banda sa milionerami, a 11 milionow Kubanczykow cierpi z powodu eksploatowania przez wszechwladny rzad, racjonowania zywnosci, braku mieszkan, ponizenia godnosci i uczucie bycia obywatelem drugiej kategorii w swoim wlasnym kraju. Kapitalizm obecnej ekipy rzadzej na Kubie (rzadzi brat Fidela, Raul) jest najgorsza forma kapitalizmu – informacja pochodzi ze strony:
  http://www.therealcuba.com/Poverty.htm
  (After more than 47 years, there is much more poverty in Cuba than ever before.
  Except for Castro and his gang who are the new millionaires, the 11 million Cubans have to suffer
  the exploitation of the omnipotent state, rationed food, lack of housing and the indignity of being
  second class citizens in their own country. It is the worse form of capitalism, the capitalism of the state.)

  Tak jak na Kubie, w Polsce rowniez mamy do czynienia z „KAPITALIZMEM POOKRAGLOSTOLOWYCH EKIP RZADZACYCH”.

  Lubię to

 111. re: dyl,

  Prawde mowic przeczytalem jakies 4-5 pierwszych ksiazek H.Pajaka w latach 2000-2004, ktory potwierdzil wiele rzeczy, o ktorych wczesniej wiedzialem, troche artykulow J.R.Nowaka i I.C.Pogonowskiego w tym samym mniej wiecej czasie oraz interesujace artykuly w j.polskim roznych autorow.
  Moja wiedza na rozne tematy pochodzi glownie ze starych i nowych zrodel w j.polskim i angielskim oraz z informacji prywatnych i niepublikowanych, i niepotrzebnie sie wysilasz, zeby zrobic ze mnie ucznia H.Pajaka, ktoremu nawet zasugerowalem jak byl w Toronto, zeby napisal ksiazke o JP2 i mafii w Watykanie (tu troche Pajak wahal sie) oraz o agencie Pilsudskim – ostatecznie Pajak wyrazil zgode, ze sprobuje napisac ksiazki, ktore ukazaly sie i nosily tytuly: „Nowotwory Watykanu” i „Ponura Prawda o Pilsudskim”.

  H.Pajak popieral swego czasu W.Putina i popierala go rowniez cala chmara idiotow, ktorzy ignorowali fakty historyczne jakie podawalem o Putinie na wielu grupach dyskusyjnych w j.polskim.
  H.Pajak przeprosil swoich zwolennikow za to, ze popierajac Putina wprowadzil ich w blad, a reszta idiotow, ktorzy popierali Putina i prowadzili ze mna wojne na grupach dyskusyjnych, m.inn. na WPS, podwinela ogony pod dupe i zamilkla. Pozostala grupa „B.M.W” (biernych miernych, ale wiernych) nadal popiera Putina i naiwnie wierzy, ze uratuje Polske od zydo-masonskiego globalizmu, ignorujac w dalszym ciagu fakty dotyczace kolaboracji Putina z zydostwem z Izraela i z Chabad-Lubawicz oraz popierajacego zydo-masonska UE.
  Poza tym kraza informacje, ze Putin przeszedl przez inicjacje w lozy masonskiej „Royal Arch” (Luk Krolewski) na poczatku lat 1990-tych.

  Dowcip, ale nie do smiechu
  Pytanie:
  Co laczy Merkel, Putina i Netanyahu ?
  Odpowiedz:
  Ta sama symbolika „666”.
  Kto nie wierzy to niech obejrzy zdjecia na stronie:
  http://new.euro-med.dk/20140315-angela-merkel-in-same-antichrist-league-as-putin-and-netanyahu-showing-the-666-sign-of-the-beast.php
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=521&p=13544#p13544

  Toronto, Kanada

  p.s.
  Kto jeszcze oprocz „markglogg” i „dyl” chce na nowo komunizmu w Polsce ?

  Lubię to

 112. My „autostrada” chcemy POLSKI dla POLAKOW a nie twych nabytych „ciekawostek” az po ta ostatnia o Putinie.
  Jestes zwykłym BAJARZEM ,a nawet uzurpujesz sobie to ze nauczyles H.Pajaka pisać książki !
  Za kogo ty się masz znawco ziemi i nieba ,za „mesjasza prowadzonego przez szmuli na emigracyjnym garnuszku” aby ludziom robic wode z mózgu ???
  Przyznaj się w końcu ile ci za to placa ?
  Już samo pisanie o Kubie zdradza cie kim jesteś i komu służysz .
  A dlaczego to poglowkuj, bo tego w instrukcji ci nie napisali.
  Dzisiaj takich dwulicowcow jest na peczki i nie jeden goj dal się zlapac w ich wnyki !
  Macie szczególny podzial rol wg.predyspozycji – tobie zlecono KOMUNE i KOSCIOL do „obalania” wśród prostaczkow – czy tak ?
  No i jeszcze te twoje „grupy dyskusyjne” jako „super profesora politylogii” ?
  Dlugo jeszcze będziesz gral role „aktora spalonego teatru” ???

  My wlasnie po to jesteśmy na portalach aby ludziom przekazywać wiedze o takich jak ty .
  Popros o nowe instrukcje ,na te stare już nikt się nie chwyta z młodego pokolenia.

  Lubię to

 113. Jeszcze tylko musze wywolac „do tablicy” starego tajniaka ,który „koty obraza” ,nie wiedzac,ze kot jest jednym z bardzo czystych zwierzat i nie zasmarkanych .
  Ty stary pryku,ktoremu ci tylko zostało okno na swiat jakim jest komputer ,
  PRZYJMIJ DO WIADOMOSCI ,ZE SWIAT NALEZY DO MLODYCH !
  To młodzi go sobie urzadzaja lub im urzadzaja ale nie tacy jak ty,ktory przespal zycie a na stare lata „blyska swa wysniona konstytucja” !

  A teraz wstan z wyra i powielaj swoje mrzonki ,tylko nie obrazaj kotow,bo kto ci na stare lata poda szklanke wody i pomerda ogonem ?!

  Lubię to

 114. To młodzi go sobie urzadzaja.

  Widać jak na dłoni jak „młodzi” sobie ten świat urządzają, że dla starych nie ma w nim miejsca. TFUUU.

  Lubię to

 115. Cyt.:
  „wiekszosc szarej polskiej masy tyrala za marne grosze i nie zyla w luksusie, bo luksus to:
  – wlasny i ladnie umeblowany dom z aparatura elektronczna,
  – porzadny samochod zagraniczny,
  – czesta mozliwosc pojscia do restauracji na obiad, do kina, do teatru etc,
  – wyjazd na wycieczki krajowe i zagraniczne,
  – pelny portfel forsy i zupelny luz,
  – oraz paszport w kieszeni, ktory pozwala na wyjazd z Polski o kazdej porze dnia i nocy.”

  Nie no, jak dla mnie, mistrzostwo świata.

  Czytając te przydługie, synkretyczne komentarze „Raptora” z Toronto, kompilowanych na bazie żydo-anglosaskiej „burżuazyjnej” literaturze dla je{wr}łopów, z definicji wrogiej wszelkim wyższym ideom życia wspólnotowego (komunom), a zatem ideom pozostającym w opozycji do prymitywnych pomysłów prywatyzacji planety Ziemi,
  każdy może sobie teraz łatwo odpowiedzieć, co też ta wychwalana przez niego „chrześcijańska cywilizacja”, polegająca na życiu z nieograniczonym stałym dostępem do wszelkich praktycznych luksusów, ostatecznie robi z mózgiem człowiekiem…

  Jak się mawiało kiedyś na mym osiedlu w Słupsku (przed 1989 rokiem płodnego „BPL” – Budowniczych Polski Ludowej, obecnie prawie martwego – „Wolności” ): chłop ma grubo zryty łeb pod beretem.

  Przy czym jedno co mnie mocno zastanawia to to, co też na temat naszego „kanadyjskiego Łosia” miałby dziś do powiedzenia, zarazem jego super-idol, Bóg-Jezus Chrystus?
  Jakby nie czytać Ewangelii, w końcu człowieka …łąk i pól.

  Lubię to

 116. Na zakończenie, pragnę przeprosić „obywatela” z Toronto za moje wszelkie pod jego adresem dotychczasowe zŁÓŚliwe uwagi.
  Naprawdę, proszę mnie wierzyć, nie zdawałem sobie wcześniej powagi z pańskiego trudnego położenia (vulgo siedzenia), tj. nabyciu specyficznej, dla wybranego przez Boga amerykańskiego kontynentu, „choroby”.
  Więcej, korzystając z tego miejsca, proszę również pozostałych czytelników strony o wyrozumiałość, jako że przedrzeźnianie czyjeś „choroby”, uważam za zachowanie wysoce nieetyczne.
  Na zgodę – żółwik.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s