Konferencja Putina


* Prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął coroczną konferencję prasową od przeglądu wskaźników gospodarczych kraju w tym roku. Według niego, wzrost PKB w przez 10 miesięcy tego roku może wynieść 0,7-0,6%. Ponadto Putin poinformował, że saldo bilansu handlowego Rosji wzrosło o 13,3 mld dolarów i wynosi 148,4 mld dolarów. Odpowiadając na pytanie, dotyczące obecnej sytuacji gospodarczej, powiedział on, że związana jest przede wszystkim z zewnętrznymi czynnikami. Dodał również, że w 2014 roku deficyt budżetu Rosji w 2014 roku wyniesie 0,2% PKB.

*Putin uznał, że możliwe są dalsze spadki cen i ich wpływ na rosyjską walutę. Zaznaczył że władze mają zamiar stosować te działania, które okazały się skuteczne w 2008 roku.Jeśli jednak sytuacja w rosyjskiej gospodarce będzie się pogarszać, trzeba będzie skorygować plany, choćby dotyczące zmniejszenia niektórych wydatków. Putin podkreślił też, że działania Banku Centralnego oraz władz w obliczu kłopotów gospodarczych muszą być skoordynowane. Dodał też, że rosnące ceny, np. paliw czy żywności, muszą być kontrolowane. Putin wyraził przekonanie, że wyjście z tej sytuacji jest nieuchronne.

* Nasza gospodarka wybrnie z tej sytuacji. W najgorszej sytuacji potrzebujemy dwa lata. Potem nastąpi wzrost gospodarczy – zapewnił rosyjski prezydent. Wcześniej powiedział, że przychody budżetowe będą wyższe niż wydatki. Jak dodał, w pierwszych dziesięciu miesiącach roku wzrost gospodarczy wyniósł 0,6-0,7 proc. PKB.

*Główny problem w stosunkach międzynarodowych polega na tym, że partnerzy Rosji się nie zatrzymali, że uznali się za zwycięzców, uznali, że oni – to imperium, a pozostali – to wasale, których trzeba dociskać – mówi dalej. Liczymy na dialog, jesteśmy gotowi pośredniczyć w dialogu na Ukrainie – zapewnił prezydent Rosji.

*Prezydent przypomniał, że po rozpadzie Związku Radzieckiego Rosja odkryła się na zachodnich partnerów.Po upadku muru berlińskiego byliśmy gotowi na dialog. I co otrzymaliśmy? Choćby„bezpośrednie i całkowite wsparcie terroryzmu na Kaukazie Północnym”.Wszystko, co zrobimy jest dla nich złe. I tak jest przez cały czas – mówił dalej o relacjach z zachodem.

* Putin przypomniał również o tym, z jakim entuzjazmem Rosja przygotowywała się do Olimpiady w Soczi, aby podarować święto sportowe całemu światu i jakie bezprecedensowe próby podejmowali politycy w różnych krajach, aby przeszkodzić w jej przeprowadzeniu.

* Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że obecna sytuacja w gospodarce kraju tylko o jedną czwartą pogorszyła się z powodu wprowadzonych wobec kraju zachodnich sankcji. Według niego, nie są one zapłatą za przyłączenie Krymu.Chodzi tu nie o Krym, a to, że walczymy o samodzielność, suwerenność, prawo do własnego bytu – dodał. „Jest to zapłata za nasze naturalne dążenie do zachowania się jako państwo” – oznajmił Putin.

* Prawda w sytuacji z ukraińskim konfliktem jest po stronie Rosji, a nie Zachodu – oznajmił Putin. Według niego, gdyby Zachód w odpowiednim czasie przywołał organizatorów zamachu stanu na Ukrainie do porządku, to wojny domowej w tym kraju by nie było. Putin dodał, że stanowisko Rosji od samego początku było wyważone i obiektywne. Poza tym prezydent uważa, że Rosja twardo broni swoich interesów narodowych i właśnie to wywołuje niezadowolenie zachodnich partnerów. Putin podkreślił, że Rosja gotowa jest rozwijać normalne relacje z Zachodem w sferze bezpieczeństwa, walki z terroryzmem, w zakresie nieproliferacji broni jądrowej i walki z narkotykami, a także na polu gospodarczym.

* USAprowokują istwarzają zagrożenie dla Rosji, budując system obrony przeciwrakietowej w Europie Wschodniej – oznajmił prezydent Władimir Putin. Przypomniał on, że USA rozmieszczają elementy tego systemu nie tylko na Alasce, lecz również w Europie – zarówno w Rumunii, jak i Polsce. „Bezpośrednio w pobliżu nas” – oznajmił. Putin poinformował także, że budżet Ministerstwa Obrony Rosji powiększy się i wyniesie w przyszłym roku 50 mld dolarów. Jednocześnie podkreślił on, że budżet Pentagonu wynosi 575 mld dolarów. Prezydent oznajmił, że Rosja nie realizuje żadnej agresywnej polityki. Według niego, Rosja ma dwie bazy wojskowe za granicą na niebezpiecznych pod względem terrorystycznym kierunkach: w Kirgistanie i Tadżykistanie. Putin przypomniał także, że loty bombowców strategicznych Sił Powietrznych Rosji rozpoczęły się zaledwie kilka lat temu, podczas gdy amerykańskie samoloty nigdy nie zaprzestawały patrolowania.

* Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał słusznym twarde stanowisko Moskwy w kwestii międzynarodowych kryzysów, w tym ukraińskiego. Podkreślił, że Rosja nie zamierza tego stanowiska zmiękczać. Według niego, powinno to dać do zrozumienia zagranicznym partnerom, że należy budować wspólną humanitarną przestrzeń bezpieczeństwa. W ten sposób rosyjski prezydent na corocznej konferencji prasowej skomentował słowa jednego z dziennikarzy o tym, że w tym roku i w ciągu kilku tygodni powstał mur nieufności, podejrzliwości i wyobcowania między Rosją a szeregiem innych państw.

*Rozszerzanie NATO na Wschód to budowa nowego muru berlińskiego – stwierdził Putin. W ten sposób zareagował on na wczorajszą deklarację Petra Poroszenki. Prezydent Ukrainy zapowiedział, że jego kraj zrezygnuje ze statusu państwa pozablokowego. Zapewnił, że Ukraina wróci na kurs ku integracji z przestrzenią bezpieczeństwa euroatlantyckiego. Myślę, że nasze wystarczająco twarde stanowisko w sprawie kryzysu na Ukrainie powinno dać naszym partnerom do myślenia, że najwłaściwszą drogą jest przerwanie budowy tego muru – dodał. Czy dwie fale rozszerzenia NATO to nie mur? A czy elementy tarczy antyrakietowej u naszych granic, to nie nowy mur? – pytał Władimir Putin.

*Putin podkreślił, że powstańcy i osoby walczące w Donbasie nie są najemnikami. ale ochotnikami. Konflikt na wschodzie Ukrainy powinien być rozwiązany na drodze politycznej, a nie wojskowej. Putin dodał, że Rosja nadal będzie wspierać Donbas. Podkreślił też, że nie ma wątpliwości, że także prezydentowi Ukrainy zależy na tym, aby rozwiązać problem, jakim jest sytuacja na wschodzie jego kraju. Zarzucił on jednak władzom w Kijowie, że nie przestrzegają porozumienia zawartego w Mińsku.Jeśli władze w Kijowie chcą, by na Ukrainie zapanował pokój, to muszą uszanować interesy ludności w Donbasie – zastrzegł prezydent Rosji

* W najbliższej perspektywie Europa nie znajdzie sobie tańszego i bardziej niezawodnego dostawcy gazu niż Rosja – oznajmił Władimir Putin. Według niego, możliwość stworzenia europejskiego węzła gazowego na granicy turecko-greckiej będzie zależało od chęci UE. Rosja z kolei jest gotowa, by pracować na tym kierunku – podkreślił Putin. Poruszył on także kwestię dostaw rosyjskiego gazu do Chin. Prezydent oznajmił, że kontrakt z Chinami nie jest nierentowny dla żadnej ze stron nawet bez względu na wzajemne ulgi. Gazprom i chińska CNPC podpisały w maju kontrakt na okres 30 lat, przewidujący dostawy z Rosji do Chin 38 mld metrów sześciennych gazu rocznie trasą wschodnią.

* Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o gotowości Rosji do odegrania roli pośrednika, aby rozpocząć dialog na Ukrainie między skonfrontowanymi stronami. Według niego, kryzys na Ukrainie powinien zostać zażegnany środkami politycznymi jak najszybciej. Podczas corocznej konferencji prasowej prezydent podkreślił, że blokada gospodarcza Donbasu jest szkodliwą drogą dla państwowości Ukrainy. Dodał on, że ta droga nie ma żadnych perspektyw i wyrządzi narodowi ukraińskiemu same szkody. Przywódca państwa podkreślił, że Rosja będzie w dalszym ciągu udzielać pomocy humanitarnej Donbasowi. Jeśli Kijów chce odzyskania pokoju, to powinien szanować interesy mieszkańców tego regionu.

* Rosja nie napada, tylko broni swoich interesów narodowych – takimi słowami Władimir Putin odpowiedział na pytanie o przykłady przekraczania przez rosyjskie samoloty przestrzeni powietrznej innych państw. Nikogo nie atakujemy, w politycznym znaczeniu tego słowa, nikogo nie napadamy, nie przysuwamy się do cudzych granic – to do nas się przysuwają.  My tylko bronimy swoich interesów. I właśnie z tym związane jest niezadowolenie naszych zachodnich partnerów, przede wszystkim amerykańskich. W sferze bezpieczeństwa nie dopuszczamy do żadnych zdarzeń, które powodują napięcia – wyjaśniał rosyjski prezydent.

* Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił na konferencji, że jeśli Zachód zażądałby od ówczesnej opozycji w Kijowie, by wróciła do porozumień z 21 lutego, to wojny domowej na Ukrainie by nie było. Podkreślił, że gwarantami tamtej umowy między opozycją a ówczesnymi władzami Ukrainy byli ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Polski. Zauważył, że po tym, jak prezydent Wiktor Janukowycz wypełnił wymagania dokumentu, siły opozycyjne doprowadziły do przewrotu, a zachodni partnerzy odmówili przeciwdziałania temu.

* Według prezydenta Rosji „powinni byli wówczas powiedzieć radykałom: „Riebiata, my chcemy was widzieć w Europie, ale w taki sposób w Europie się nie znajdziecie”. Zdaniem Putina Zachód powinien był wezwać opozycję do powrotu do porozumień z 21 lutego, sformowania rządu jedności narodowej i zgodnej pracy. Jestem przekonany, że jeśli Zachód zająłby takie stanowisko, to teraz nie byłoby wojny domowej, licznych ofiar – oświadczył.

*  Kraje graniczące z obwodem kaliningradzkim powinny porzucić fobie i rozwijać współpracę z Rosją – zaapelował Władimir Putin. Zapytany o stosunki z krajami graniczącymi z obwodem kaliningradzkim, tj. Polską i Litwą, oznajmił, że o ile mu wiadomo, na szczeblu regionalnym kontakty są ożywione. Przedstawiciele władz regionalnych i municypalnych wielokrotnie mówili mi, że są zainteresowani rozwojem współpracy z sąsiadami, zwłaszcza przygranicznej – dodał. Rosyjski prezydent podkreślał, że do Kaliningradu przyjeżdża wielu Polaków i Niemców, a do tych krajów często wyjeżdżają mieszkańcy Kaliningradu.

* Rosyjskie władze nie zajmują się prześladowaniem ludzi, opowiadających się przeciwko ich polityce – oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin. Uważa on, że granica między opozycją i piątą kolumną jest bardzo subtelna. Zdaniem prezydenta, opozycjonista, nawet bardzo twardy, w ostatecznym rozrachunku walczy o interesy swojego kraju. Natomiast „piąta kolumna” to są ludzie, wykonujący to, co jest podyktowane interesami innego państwa.

* W jednym z kolejnych pytań dziennikarzy powrócił wątek zwolnienia z więzienia Michaiła Chodorkowskiego. Putin zaznaczył, że nie żałuje tej decyzji i była ona słuszna. Dodał, że krok ten podyktowany był względami humanitarnymi – biznesmen miał bowiem ciężko chorą matkę.

* Sytuacja w służbie zdrowia, przebieg igrzysk olimpijskich w Soczi – to kolejne tematy, jakie pojawiły się w pytaniach do Putina. – To był nasz sukces. Osiągnęliśmy wszystko to, co sobie założyliśmy, a nawet i więcej – mówi o imprezie w Soczi. Kolejnym ważnym wyzwaniem dla jego kraju będzie organizacja mistrzostw świata w piłce nożnej, które zaplanowano na rok 2018. Putin zapewnił, że na przygotowania do tej imprezy władzom nie zabraknie środków.

* Władimir Putin zapewnił, że nie obawia się żadnego przewrotu pałacowego w Rosji. Nie mamy żadnych pałaców, a Kreml jest dobrze chroniony i jest ważnym czynnikiem zapewniającym stabilność w państwie – dodał.

*Na koniec Putin powiedział, że nie będzie się uchylał od wzięcia odpowiedzialności za to, co się obecnie dzieje w Rosji. Dodał też, że nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej ewentualnego startu w kolejnych wyborach prezydenckich, które zaplanowano na 2018 rok. – Wszystko będzie zależało od sytuacji w kraju – zastrzegł. Obecne czasy są trudne, ale nasza polityka jest słuszna. Nasza gospodarka będzie bardziej zróżnicowana, a ceny ropy pójdą do góry – dodał.

Bogusław Jeznach

http://jeznach.neon24.pl/post/116730,konferencja-prasowa-putina

Reklamy

18 uwag do wpisu “Konferencja Putina

 1. Rosja to producent ropy, gazu, smogonu i walonek.( według rusofobów)
  A jak jest naprawdę?

  Rosyjski eksport to nie tylko ropa i gaz
  Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportow powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  Inżynieria kosmiczna – Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  Inżynieria lotnicza – „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85.
  Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  Usługi telekomunikacyjne – „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  Metalurgia – eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Sąt to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów – Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, samochody pancerne.
  Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słonecznę itd.
  Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie.

  Trochę liczb na poparcie powyższego, mogącego niejednego zaskoczyć, twierdzenia. Otóż według danych Banku Centralnego (Центробанк) za rok 2013:

  Wartość eksportu towarów – 523 mld dolarów, usług – 70 miliardów, w sumie 593 miliardy dolarów.
  Z tego ropy naftowej sprzedano za 174 mld, produktów naftowych za 109 mld, gazu ziemnego za 67 mld, gazu skroplonego za 5 mld dolarów. W sumie – 355 mld dolarów.
  Oznacza to, że za eksport towarów i usług nie związanych z ropą naftową, Rosja otrzymała 238 mld dolarów w roku 2013.

  Czy to dużo czy mało? Dla porównania, łączna wartość eksportu wszystkich towarów i usług w Rosji w 2004 r. wynosiła około 204 miliardów. Czy miała wówczas miejsce jakaś apokalipsa gospodarcza? Nie, Rosji udało się przetrwać mimo tak mizernego eksportu. W poprzednich latach było jeszcze gorzej i jakoś Rosjanie nie musieli jeść lebiody.

  Oczywiście spadek cen energii nie jest dobry dla Rosji, PKB zmaleje, rubel stanieje, import stanie się droższy. Ale spodziewany „kryzys” będzie niczym w porównaniu z kryzysem roku 1998. Ponadto efektem dewaluacji rubla będzie zwiększenie konkurencyjności rosyjskiego eksportu, a Rosja ma wiele do zaoferowania.

  kserkses 18.12.2014 09:34:06

  Lubię to

 2. Putin przeprowadzi jutro rozszerzone posiedzenie kolegium Ministerstwa Obrony FR

  Prezydent Rosji Władimir Putin 19 grudnia przeprowadzi posiedzenie kolegium Ministerstwa Obrony Rosji – podaje biuro prasowe Kremla.
  „Najwyższy dowódca naczelny zapozna się również z pracą kluczowych elementów Narodowego Centrum Zarządzania obroną FR i weźmie udział w Powszechnym dniu przyjęcia wyrobów przemysłu zbrojnego, które otrzyma na wyposażenie wojsko” – podkreślono w komunikacie.
  Poza tym w ramach tego posiedzenia odbędzie się spotkanie ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa Rosji.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Putin-przeprowadzi-jutro-rozszerzone-posiedzenie-kolegium-Ministerstwa-Obrony-FR-6670/

  Lubię to

 3. Co napiszesz adm. o sprycie zydowskim hamerykanow z „pojednaniem” na Kubie zydow amerykańskich z czerwonymi zydami na Kubie – zanosi się na „wielka przyjazn i pomoc wzajemna” ?!
  Wspamialy wybieg przed wejściem ruskich soldatow na Kube – co nie ?

  Lubię to

 4. Nie oglądałem dłużej „show’u” Putina dla 1200 pytających go o duperele rosyjskich (i angielskich, itd.) dziennikarzy. Ale jak dzisiaj rano usłyszałem w polskim radio, że Unia Europejska, w ramach sankcji, zakazała eksportu samochodów osobowych do Rosji, to sobie pomyślałem: „Putin – putaną, Putin – ch..ło”, ale UNIA EUROPEJSKA TO ZBIOROWY KRETYN, Putin „wysiada” przy MĘDRCACH BRUKSELI (i nadzorującego Brukselę Waszyngtonu).

  Tak się pozbawiać najlepszej AGENTURY WPŁYWU, jakimi są firmy samochodowe, które „zachodniacy” instalowali w Rosji przez ostatnie ćwierćwiecze, to tylko półgłówek potrafi. Ja sam nie lubię samochodów, a tu widzę, że „zachodniacy” są jak gdyby ze mną w zmowie. Ograniczają bowiem „Nowym Ruskim” dostęp nie tylko do drogich win francuskich, ale i do Bentley’ow. Na pewno od tych „braków komfortu” się Rosja przewróci. (Polskę „jaruzelską” w istocie przewróciła „Solidarność” w 1989 roku, gdy masy zagłosowały za „rajem samochodowym” w Polsce a la Zachód; i tego „raju” się Polacy doczekali, w Z-nem przypada po 2 samochody na d… mieszkańca).

  Na razie „sankcje” mogą tylko cieszyć – i to zarówno zwykłego zjadacza jabłek (są sprzedawane w Biedronce po 79 groszy) jak i zwykłego konsumenta benzyny – jej cena na stacjach spadła aż 1 złoty na litrze. Tak trzymać, a OLIGARCHIA FINANSOWO-BENZYNOWA WYKOŃCZY SIĘ SAMA: w Szwajcarii oficjalnie wprowadzono ujemne oprocentowanie trzymanych w tamtejszych bankach wkładów: coś dla naszego Kazimierza Styrny, marzącego o BANKACH BEZ LICHWY: to się dało zrobić i to w kraju, w którym banki stoją od lat 500 z górą!

  Lubię to

 5. Panie Marku, to zadziałało nieco odwrotnie. Pisałem żeby Putin położył szlaban na import do Rosji zachodnich drogich towarów w tym samochodów więc zachód by wyprzedzić ewentualny ruch Putina sam zakaz wprowadził kosztem własnych biznesmenów . Ale pokazał, że to zachód a nie Putin sankcje wprowadza .
  Te dupki na Kremlu mają jeszcze mnóstwo możliwości odwetowych, ale nic im do głowy nie przychodzi.
  Nie są w stanie np. pomyśleć by przyciąć eksport ropy i gazu na zachód o 20% i aby nie ponosić z tego tytułu strat a jeszcze przy okazji zarobić podnieść cenę na to co dostarczają np. o 30%

  Jeśli jednak za jakiś czas tak zrobią to możemy być pewni że ,,ktoś” nas czyta i donosi gdzie potrzeba.
  W końcu tych różnych służb specjalnych na wschodzie i zachodzie jest pewnie ze 200 tysięcy z czego jakieś 15% z pewnością umie posługiwać się komputerem, internetem i klawiaturą choć nie z polską czcionką.
  Jeden taki piszący zza oceanu chwalił się niedawno, że przebywa w towarzystwie nie byle kogo bo czterogwiazdkowych generałów.

  Dziś Obama znów podpisał jakieś kolejne sankcje.
  Więc ja dla Putina mam kolejną radę
  Putin, powiedz Obamie na ucho – Podpiszesz jeszcze raz jakieś pierd…..ne .sankcje, a ja uznam Donieck i Ługańsk jako suwerenne państwo, a jak to ci nie wystarczy, no to przyjmę petycje tego państwa i przyłączę je do swojego imperium.

  Lubię to

 6. Zenek
  Amerykańcy są praktyczni i kochają zarabiać
  Kuba już od dobrych kilku lat wprowadza u siebie gospodarkę wolno rynkową i otwarła się na zagraniczne inwestycje w tym głównie hiszpańskie, ale i włoskie francuskie niemieckie. Ci którzy tam weszli pierwsi głównie hiszpańsko języczne spijają śmietankę, a amerykanie ?
  Jedynie ślinę z brody własną ślinę i w końcu mieli tego dosyć. Też chcą zarobić.

  Kiedyś Kuba była największym amerykańskim kasynem i burdelem USA, dziś będzie doić bogatych amerykanów według własnych reguł, cen i zasad.

  Lubię to

 7. Prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował społeczności żydowskiej w kraju z Chanuki. Podczas środę, 17 grudnia, Prezydent spotkał się z Naczelnym Rabinem Rosja Berel Lazar i prezydent Federacji Gmin Żydowskich Aleksandra Beard. Informacja została podana na stronie internetowej prezydenta.

  „Każda część naszego wielkiego narodu ma swoje własne cechy, swoją unikalną kulturę i swoją własną wiarę. Ale w tym samym czasie zawsze leży na sercu to, co nas łączy – teraz właśnie o tym rozmawialiśmy. To sprawia, że nam monolityczny ludzi i zjednoczona „- powiedział Putin.

  Lazare, z kolei zauważyć, że Chanuka symbolizuje zwycięstwo wiary nad niewiary, światła nad ciemnością. „Dla nas, to jest ten moment, kiedy możemy świętować to, co jest ważne dla nas otwarcie.Fakt, że Chanuka menorah świeci w centralnych placów w Rosji – to jest prawdziwy cud „- powiedział rabin.

  Chanuka rozpoczął się w godzinach wieczornych w dniu 16 grudnia (do 25 dnia hebrajskiego miesiąca Kislev) i potrwa osiem dni. Zgodnie z tradycją, przez cały ten czas Żydzi zapalają się na placach iw domach oświetlenie rytualnego (menorah) i świeczki.

  http://www.rusimperia.info/news/id21980.html

  Lubię to

 8. Putin jak każdy Prezydent danego narodu ma prawo wybierac przyjaciol .
  Jak widać z powyższej informacji Putin dobrze czuje się wśród uczciwych – nawet wsrod Zydow ,do których ponoc naleza Zydzi z pejsami i w tradycyjnych strojach
  Kogo za przyjaciol uważa Prezydent Komorowski ?.

  Lubię to

 9. Putin jak każdy Prezydent danego narodu ma prawo wybierac przyjaciol…

  No, no, tenże Putin wczoraj publicznie stwierdził, że podoba mu się prezydent Poroszenko (d. Watzman). Tego z kolei „czekoladowego prezia” komentatorzy z http://www.km.ru określili jako zbrodniarza wojennego. Jak to już gdzieś pisałem, ciągnie swój do swego…

  Lubię to

 10. Z Neon24 nieco krytycznie

  interesariusz

  Wojna domowa na Ukrainie – Quo vadis

  Szachowanie Rosji na Kubie

  Dziś miało być o konferencji Putina, ale nie będzie. Oczywiste jest, że pokerzysta nie mógł zdradzić, jak zamierza wyprowadzać gospodarkę z kryzysu, ale też podobno (nie słuchałem) nie natchnął za wiele otuchy w Rosjan, a przecież była to bitwa o obronę sklepów przed najazdem klientów. Szpanował swoją swobodą dyskusji i często, zamiast odpowiadać, wygłaszał swoje zdanie. Doskonale zorientowany w wielu sprawach elokwentny erudyta, chciał przekonać do swojej wizji obecnych wydarzeń. Parę razy udało mu się zdemaskować obłudę zachodu i moralność Kalego. Chwalił Bank Rosji, ale czy szczerze? Okres gospodarczej smuty w ocenie Putina potrwa dwa lata.

  Z wojującymi na Ukrainie Rosjanami chyba nie będzie źle. Putin stwierdził, że nie można nazywać najemnikami ludzi, którzy biją się z porywu serca i za swoją wojaczkę nie dostają pieniędzy.

  Niejako w odpowiedzi Obama podpisał ustawę Kongresu upoważniającą prezydenta USA do dostarczenia Ukrainie broni śmiercionośnej, w tym przeciwpancernej oraz amunicji, a także radarów rozpoznania artyleryjskiego oraz sprzętu łączności.

  Przygotowania do wojny to także formowanie bloków sojuszników. Barack Obama zapowiedział normalizację stosunków z Kubą po ponad 50 latach polityki szykanowania. USA wznowi zerwane w 1961 r. stosunki dyplomatyczne oraz anuluje niektóre restrykcje dotyczące wymiany handlowej i swobody podróżowania. Przy okazji Obama zakpił z Kuby, określając dotychczasową politykę jako nieskuteczną, bo nie doprowadziła ani do demokratyzacji Kuby, ani do stabilności. Rzecznik zasugerował nawet możliwość wzajemnych wizyt na najwyższym szczeblu.

  Marchewka rzucona. Jawnie nie przedstawiono żadnych warunków ograniczenia rosyjskich instalacji szpiegowskich, czy wręcz militarnych. Ale wszyscy zdają sobie sprawę, skąd ten nagły zwrot w polityce.

  Bez względu na decyzje kubańskich władz największą obawę budzi postawa Kubańczyków. Wszystko wskazuje, że są jak dzieci, jak Indianie, których można było kupić za paciorki. My byliśmy bardziej uświadomieni, a i tak w głosowaniu oddaliśmy swoje państwo w zamian za możliwość pracy na zmywaku za zielone. Nikt nigdy nie doceniał zdrowia, przed chorobą, ani wolności, jaką ma, przed jej utratą. Naiwni zawsze łapią się na mit wolności na przykładzie wolności, jaką ma Rothschild z Rockefellerem.

  Lubię to

 11. Z Neon24 nieco tragicznie jako komentarz do powyżej zamieszczonego artykułu
  nie wypowiadając się, na ile poważna jest poniższa plotka we wczorajszej dyskusji
  przytaczam ją ponownie, aby nie została przeoczona

  przypominam:
  „Amerykański analityk twierdzi, że atak jądrowy na Warszawę może zakończyć istnienie NATO.
  Coraz więcej analityków zaczyna zwracać uwagę na to, że Władimir Putin może dokonać ataków z wykorzystaniem broni jądrowej. Jako najbardziej prawdopodobne ich cele wskazuje się słabeuszy NATO, czyli Polskę i Litwę. Konkretnie chodzi o Warszawę i Wilno, które miałyby być zniszczone tak jak kiedyś Hiroszima i Nagasaki.
  Taki tragiczny rozwój wypadków przewiduje amerykański dziennikarz, Jeffrey Tayler, który na łamach „Foreign Policy” stwierdził, że Władimir Putin może sprowokować kryzys w Estonii, na przykład w okolicy miasta Narva zamieszkiwanego w większości przez Rosjan. To może spowodować, że artykuł 5 Karty NATO, będzie musiał być zastosowany.
  Zdaniem amerykańskiego publicysty Władimir Putin może zrealizować taki scenariusz i zakłada on, że nawet jeśli doszłoby do ataku jądrowego na Natowskich słabeuszy takich jak Polska i Litwa to konsekwencją może być tylko nowa wersja „dziwnej wojny”, którą widzieliśmy w 1939, gdy zachodni alianci zdradzili Polskę po raz pierwszy. Zresztą potem zrobili to jeszcze raz po II wojnie oddając nas w radziecką strefę wpływu.
  Właściwie bardzo podobnie potraktowano teraz Ukrainę, która pozbyła się swoich 1200 głowic jądrowych w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. Widzimy zatem na własne oczy, że tak zwane gwarancje są nic nie warte i niestety nam gwarantują bezpieczeństwo ci sami niegodni zaufania sojusznicy.
  Według „Foreign Policy” tak jak kiedyś nikt nie chciał umierać za Gdańsk, tak teraz nikt nie będzie chciał umierać za Narvę, Warszawę czy Wilno. Pozostawienie na pastwę losu Estonii a potem także Polski i Litwy byłoby zdaniem amerykańskich analityków końcem NATO.
  Według tej analizy politycznej atak na Warszawę jest szczególnie prawdopodobny, ponieważ taki scenariusz był ćwiczony podczas kilku ostatnich wspólnych manewrów wojskowych z Białorusią. Atak niewielkimi ładunkami jądrowymi mógłby zostać wykonany dowolną metodą, za pomocą rakiety, lub lotnictwa. Polska i Litwa są właściwie bezbronne w zakresie ataków rakietowych i nie mają antyrakiet do zwalczania takich zagrożeń.
  Atak jądrowy na Warszawę miałby zniechęcić rządzących w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu i Londynie od decyzji o odwetowym ataku nuklearnym. Władimir Putin przed kilkoma dniami przypomniał publicznie, że Rosja jest najpotężniejszym mocarstwem nuklearnym świata. Gdy do tego doda się fakt, że w Rosji trwają właśnie manewry 4 tysięcy wojsk rakietowych, których celem jest symulowanie ataków z wykorzystaniem balistycznych pocisków rakietowych, to robi się naprawdę nieprzyjemnie w naszej części Europy.”
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanski-analityk-twierdzi-ze-atak-jadrowy-warszawe-moze-zakonczyc-istnienie-nato

  -komentarz z forum:
  Tzn. że , ha ha, Z R O B I – T O – N A M – S A M – U S R A E L !!! (zawodowcy nie czekają, a SAMI produkują Prowokację!).
  Najwyraźniej U S R A E L – MA – PRZYGOTOWANY – DLA WARSZAWY – P L A N – O P E R A C J I – F A L S E – F L A G ( Operacja pod Fałszywą Flagą) – z przerzuceniem winy na Rosję ( jak Zamachy na WTC w N. Jorku z przerzuceniem winy na Arabów). Ma to być PRETEKST dla rozjątrzenia, „umiędzynarodowienia” Wojny USrael/Europa – Rosja (cel ten miało uzyskać zestrzelenie malezyjskiego samolotu, ale nie wyszło, bo wyszły dowody na sprawstwo ukraińskie), jak Zamachy na WTC stały sie PRETEKSTEM dla Niekończącej się Wojny z Terroryzmem – Irak, Afganistan, wiosny arabskie, Libia, Syria etc. – czyli: Niekończący się PRYWATNY GESZEFT WOJENNY dla polityków i koncernów USraela (zbrojeniowych, paliwowych, farmaceutycznych ) powiązanych ze sobą nierozerwalnym mechanizmem – prywatnych udziałów polityków w tychże koncernach, którym owi politycy z kolei zlecają kokosowe Zamówienia Rządowe na czas Wojny. JESLI WIĘC COŚ SIĘ STANIE – W – POLSCE I WARSZAWIE, to na 99% BĘDZIE TO ROBOTA USRAELA!!!Bo tylko USRAELOWI zalezy na totalnej wojnie z Rosją ( gdyby, jak chća niektórzy nieprzytomni rusofobi: „to Putinowi zależaloby na wojnie”, to przeciez nie cackałby się tak z obroną Rosjan na Ukrainie, a wystapiłby oficjalnie i wypowiedziałby Wojnę Ukrainie czy nawet Zachodowi). Argumenty w powyżzym artylule są straszliwie naciągane, bo atak nuklearny na Polskę Putinowi jest kompletnie niepotrzebny, za to wielce jednak ryzykowny. Szerzenie zaś publiczne takiego SCENARIUSZAS jak ten „przewidziany” przez Foreign Policy jest wlasnie dowodem na RELIZOWANIE SCENARIUSZA FALSE FLAG PRZEZ USA przez JUŻ obecne w/w urabianie opinii publicznej na okoliczność ” Rosyjkiego Ataku Nuklearnego na Warszawę”.
  Jak widać, taką wlasnie rolę nasz „sojusznik” przewidział dla Polaków w czasie obecnej jego wojny z Rosją – Nuklearnego Miesa Armatniego.
  Zapamietajmy dobrze K T O rzeźbił z Polski – Najwiekszego Ujadacza Antyrosyjskiego
  K T O zrobił stosowną podkładke pod SCENARIUSZ Foreign Policy?
  K T O czyni z Polski, wbrew JAKIMKOLWIEK polskim interesom- Teat Działań Wojennych? K T O czyni z nas „Szpicę NATO”?
  K T O , miast siedzieć cicho, jak nasi sąsiedzi – Czesi, Słowacy, Węgrzy ( z liderem Orbanem, któremu można zarzucic wszystko, ale nie brak odwagi, męstwa, excusez moi le mot – jaj i węgierskieo patriotyzmu), to wysuwa Polske na coło Zderzenia USA/EU – Rosja?
  K T O czyni z Polski Kraj Frontowy tego apokaliptycznego w skutkach Zderzenia?
  K T O czyni z Polski nie tylko teren działań wojennych, ale teren Wszelkich Mozliwych Prowokacji, typu własnie False Flag, gdzie pole działania jest niekończące się dla naszych pomysłowych „sojuszników”?
  Odpowiedź: Ten sam, od wieków krąg , to samo środowisko, które za wszelką cenę chce skłócić Słowian miedzy sobą, a także Słowian z Germanami, by przejąć w Europie Środkowo-Wschodniej wladzę dla własnego plemienia.
  Przypomnijcie sobie: KTO podjudzał i podjudza najbardziej Polaków na Wojnę z Rosją?
  Ów zaklęty krąg dziś reprezentowany jest przez: michniko/szechterów – sikorsko/appelbaumów – kwasniewsko/stolzmanów – walterów ( TVN) , kaczyńsko /kalksteinów z ich naimskimi i wildsteinami.
  To ONI realizują USraelski Scenariusz dla Polski: od kreowania jej na Największego Antyrosyjskiego Jastrzębia po – wlasnie, jak widzimy : „Rosyjski Atak Nuklearny na Warszawę”.
  To ONI – U W I A R Y G O D N I L I przed światem ową rzekomą (a i już prawdziwą) Rosyjską Agresję na Najbardziej Rozjazgotanego Antyrosyjsko Psa Usraela – Polskę ( z jazgotem w dodatku odwrotnie proporcjonalnym do faktycznych potencji – klasyczny syndrom wściekłego ratlerka).”

  szuwarek14 18.12.2014 18:33:31

  Nie wypowiadając się o możliwości technicznej co do realizacji takiego planu muszę zauważyć, że uSSmeni dysponują ORYGINALNYM militarnym rosyjskim, a raczej radzieckim, U235. Jak wiadomo, materiał jądrowy z każdego zakładu wzbogacania ma charakterystyczny skład izotopowy (finger print). Detonacja ładunku jądrowego wykonanego przez uSSmanów z tego U235 dałaby opad, który przez MAEA zostałby zidentyfikowany jako pochodzący z oryginalnej rosyjskiej głowicy atomowej (próbki takich opadów pochodzące z różnych próbnych wybuchów radzieckich zostały b. dokładnie zanalizowane w latach ubiegłych). Więc pod względem „prokuratorskim” taki pomysł jest wyjątkowo niebezpieczny. A chyba nikt nie ma wątpliwości, że nie ma takiej zbrodni, jakiej nie potrafiliby się uSSmani dopuścić. Podobnie ukry.
  Jedyna nadzieja w pracy wywiadu, choć kwestia MH17 nie napawa jakimś optymizmem

  Alojzy

  Lubię to

 12. Dobry material i dyskusja .
  Ta jednak na tym portalu zanika ,wiec adm posluguje się KOPIOWANIEM i ……. umywa rece jak Pilat.

  Lubię to

 13. re: Adm (19 Grudzień 2014 o 14:04)

  Polska wersja artykulu ze strony: ( http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanski-analityk-twierdzi-ze-atak-jadrowy-warszawe-moze-zakonczyc-istnienie-nato ) nie jest wiernym tlumaczeniem tego artykulu w j.angielskim na stronie: ( http://foreignpolicy.com/2014/09/04/putins-nuclear-option/ ).
  Dziennikarz Jeff Taylor nie powiedzial, ze Putin moze zrzucic bombe atomowa na Warszawe i to spowoduje rozpad NATO, ale powiedzial to Andrei Piontkovsky – byly dyrektor Centrum Badan Strategicznych w Moskwie, a obecnie komentator BBC World News.

  Nie jest rowniez prawda, ze na Ukrainie bylo 1200 glowic atomowych, ale bylo ich okolo 70 i zostaly rozbrojone – w tej sprawie bylo zawarte porozumienie pomiedzy Rosja, USA i Ukraina.

  A bomba faktycznie powinna byc zrzucona przez Rosje, ale nie na Warszawe, tylko na KNE-SEJM w Warszawie i nie atomowa, tylko zapalajaca, zamontowana na rakiecie balistycznej, ktora spada lotem pionowym i oprocz zapalenia wywola implozje kne-sejmu, zeby kawalki gowna, ktore obraduje w kne-sejmie nie zasmiecaly ulic wokol kne-sejmu – porzadek w Warszawie musi byc.

  Za taka przysluge nadalbym Putinowi order Orla Bialego.

  Lubię to

 14. p.s.

  I jeszcze nowy kawal…

  Czy Polacy wiedza jak sie pozbyc zydow z Polski ?

  Nalezy ich zamknac w gettcie to sie sami pozabijaja.

  Lubię to

 15. Toronto masz rację. Bydło krwiożercze powinno być od ludzi odizolowane całkowicie. Dość już wyrządzili Światu szkody zbrodniarze. 1000 lat nam Polakom przeszkadzają i piją naszą krew wampiry.

  To wcale nie jest kawał.

  Lubię to

 16. Jak czytam to „Toronto” prowokuje nawet dowcipami o Zydach i gettach.
  Czyzby sam zyl w kanadyjskim getcie zydowskim ?
  „Toronto” , ty wspólnik Marka Podleckiego u którego pelna prowokacja ???
  Ojojoj ale się narobilo „bizoniow” i jaka posiedlli wiedze ,choć można ich rozpoznać po działaniach „zgodna z instrukcja” chlebodawcow.
  Przebierancow pod dostatkiem,prowokatorow jeszcze więcej i to gdzie (?) na każdym „polskim portalu” !
  Uciszyli nawet prowokatora Moskwe ze Szczecina i to jak ,po cichu , widzac,ze „przedobrzyli” i nikt na prowokacje się nie zalapuje.
  Jak ten majdan w Polsce wywolac ,kiedy już biskupi się wycofują z demonstracji ?
  Za to czerwona cholota nie chce dawac na tace i „swiatynie opatrzności faryzejskiej” ,zebrala się pod Sejmem,chca odciąć „nożyczkami” Kosciol od Sejmu,kiedy to nawet Palikot dal sobie spokoj z krzyżem w okraglaku !
  Walka o miche i darmochę trwa !!!
  W każdym państwie i narodzie .

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s