Zlikwidowaliśmy (prawie) górnictwo, a teraz lasy państwowe do oddania „przyjaciołom Polski” na Zachodzie (i w Izraelu)


http://prawy.pl/z-kraju/8155-lasy-bankrutuja-od-1-maja-2016-r-nastapi-ich-wyprzedaz

„ŚWIAT !!! WŁADZUNIA ŚWIADOMIE DOPROWADZA LASY PAŃSTWOWE DO UPADŁOŚCI BY JE ODDAĆ OBCYM !!!

Puszcza Białowieska

Coraz więcej nadleśnictw traci płynność finansową – alarmował poseł Jan Szyszko (PiS) podczas zwołanej w Sejmie konferencji prasowej. Nie miał wątpliwości, iż jest to bezpośredni skutek nałożenia na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu oraz zwiększenia o 50 proc. podatku od obszarów tzw. lasów ochronnych, co w skali roku stanowi obciążenie o 60 mln złotych.
Problemem nie jest tylko to, że część nadleśnictw nie reguluje swoich zobowiązań, ale ogromne koszty społeczne w postaci pozostawionych bez wynagrodzenia za ciężką pracę tysięcy robotników leśnych, wykonujących dotychczas swoje obowiązki (nota bene często w warunkach ekstremalnych) za 5 zł za godzinę.
W tym kontekście należy spodziewać się, że te nadleśnictwa będą od 1 maja 2016 r., czyli od momentu uwolnienia w Polsce obrotu ziemią leśną i rolną, masowo przejmowane przez podmioty zagraniczne, które bez przeszkód będą mogły je wyciąć, a następnie wydobyć znajdujące się pod nimi pokłady bogactw naturalnych w postaci rud, kamienia, piasku czy minerałów.
– Wskutek zabrania pieniędzy część nadleśnictw musi stać się bankrutem, zatem trafią one do sprzedaży. A kto je kupi? Kupi ten, kto ma pieniądze w układzie międzynarodowym – przewiduje Jan Szyszko.
– 1,6 mld złotych zabrane lasom miało pójść na budowę dróg. Miały to być pieniądze znaczone, które posłużą do rozwoju infrastruktury drogowej w powiatach i gminach. Rok się skończył. Pytamy, które drogi są wybudowane?
Rząd odpowiada, że niemożliwym jest stwierdzić, które drogi, ponieważ pieniądze się wymieszały. Kolejne kłamstwo i manipulacja rządu. My jako posłowie, organ kontrolny rządu, chcemy wiedzieć, gdzie te pieniądze zostały zainwestowane – podkreślał Dariusz Bąk (PiS). Jego zdaniem jest to kolejny przykład na działanie mające na celu poszerzanie biedy w Polsce.
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zgromadziło już 2,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum ws. przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i Polskiej Ziemi, rząd jednak czyni wszystko, aby do powszechnego głosowania w tej sprawie nie doszło. Podobnie zresztą jak i do debaty na forum Sejmu”

Podaj dalej
Bartek

Reklamy

30 uwag do wpisu “Zlikwidowaliśmy (prawie) górnictwo, a teraz lasy państwowe do oddania „przyjaciołom Polski” na Zachodzie (i w Izraelu)

 1. Kiedy trwa WOJNA O PIENIĄDZ,a z taką mamy do czynienia,to jak w każdej realizowane są grupowe strategie.Jednym z narzędzi jest walka z wartościami cywilizacji łacińskiej,czytaj grecko-rzymskiej.Trzbe się cofnąc do listu rozwodowego opisanego przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM,a następnie judaizmu rabinicznego,który powstał dla zwalczania cheścijaństwa aby zrozumieć frontową sytuację tej wojny.
  Nie pieniadze,a idee rządzą światem,w tym EKONOMIA POLITYCZNA GLOBALIZMU,która doprowadziła do koalicji z jednej strony zadłuzonego dolara (ratowanego petrodolarem!!!),a z drugiej antydolarowej rosyjsko-chińskiej (coraz bardziej opierającego się na złocie!!!).
  POLSKA jest nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie niż to analizował Feliks Koneczny.

  Polubienie

 2. Jeżeli WY TAM W POLSCE nie powstrzymacie ZYDOWSKIEGO i NIEMIECKIEGO TSUNAMI to czeka was los nie tyle niewolnikow co ZDYCHANIE W PRZYSPIESZONYM WSZYSTKIEGO CO ZYJE NA POLSKIEJ ZIEMI !

  „GDY MASZ ZIEMIE i TO CO NA NIEJ i POD NIA ZYJESZ JAK KROL – GDY JE UTRACISZ ZDYCHASZ JAK BEZPANSKI PIES I KOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 3. Malo tego SZYKUJA WAM UKRAINSKA RZEZ NAD RZEZIAMI !
  POWSTAN POLSKO -SKRUSZ KAJDANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  OBCE RZADY i ICH PARTIE Z POLSKI WON !!!
  WIESZAC I TO NATYCHMIAST ZDRAJCOW !!!
  WSZELKI BOJKOT WROGA i NIEPLACENIE PODATKOW !!!
  WYBIERAC NATYCHMIAST WSZYSTKIE SWE OSZCZEDNOSCI Z BANKOW !!!
  NIE WAZ SIE POLKO i POLAKU KUPOWAC TRUZIZNE U WQROGA W ICH SUPERMARKETACH !!!
  POLACY ZAKLADAJCIE SWOJE CHOCBY NAJMNIEJSZE SKLEPIKI !!!
  ROLNICY POLSCY PRODUKUJCIE SWOJA ZYWNOSC,ZAKLADAJCIE CHOCBY NAJMNIEJSZA HODOWLE
  I PRODUKUJCIE TYLKO NA WEWNETRZNE POTRZEBY ,DOKONUJCIE WZAJEMNEJ WYMIANY TOWAROWEJ.
  ZYWNOSC GMO i ICH SRODKI WON Z POLSKI !!!

  Polubienie

 4. „Jeżeli WY TAM W POLSCE nie powstrzymacie ZYDOWSKIEGO i NIEMIECKIEGO TSUNAMI to czeka was los nie tyle niewolnikow co ZDYCHANIE W PRZYSPIESZONYM WSZYSTKIEGO CO ZYJE NA POLSKIEJ ZIEMI ”

  To prawda, jeżeli tego się nie powstrzyma, to czeka nas los indian 😦

  Polubienie

 5. Panowie bez lęków.
  Nie ma żadnego tsunami.
  Polski żywioł jest u siebie w domu, na swoim i tego nikt zmienić nie jest w stanie.
  Ot chociażby informacje z dnia dzisiejszego
  Polskie firmy transportowe drugie w Europie pod względem taboru, pierwsze pod względem kilometrażu.
  To jednak coś o nas świadczy.
  Decyzja Merkel o stawce 8, 5 euro dla kierowców jeżdżących na terenie Niemiec, to niemieckie działania dla ratowania transportu niemieckiego, który najwyraźniej przegrywał z Polakami.
  A trzeba pamiętać, że oprócz Niemiec mamy także na naszych drogach Litwinów, Białorusinów, Rosjan,gdyż Polska to kraj tranzytowy miedzy wschodem i zachodem, a przewozi się ogromne ilości towarów i na ich transporcie Polacy całkiem przyzwoicie zarabiają.
  Mam sąsiada który ma taką firmę i ….trzy bardzo drogie samochody osobowe najnowszych marek na swym podwórku do własnego użytku. Te do transportu, trzyma w innym miejscu ( bazie)
  W końcu My, kurza twarz, nie jesteśmy takimi ciapciusiami jak się to może zdawać niezorientowanym w sprawach krajowych rodakom za oceanem

  Polubienie

 6. Czemu polski transport radzi sobie tak dobrze w kursach do Rosji?
  Bo Polak z Rosjaninem gdy mają dogadywać się co do ceny siadając do ,,negocjacji ” to stawiają na stole półlitrówkę, później drugą półlitrówkę, zawsze za swoje, przy trzeciej piją brudzia i są kumplami na zabój także w interesach
  Niemiec nigdy nikomu nic nie stawia, pije swoje piwsko i targuje się o każdego centa zawyżając maksymalnie cenę, no i jak to mówią chytry dwa razy traci.

  W Niemczech kontrola drogowa zatrzymuje Francuza który ma 3 promile alkoholu we krwi.
  Ile wypiliście pyta policjant
  Trzy szklaneczki wina- odpowiada Francuz
  Kolejno zatrzymuje Niemca który też ma 3 promile
  Ile wypiliście pyta policjanty
  Trzy piwa – odpowiada Niemiec
  Zatrzymuje Polaka, który też ma 3 promile
  Ile wypiliście pyta policjant?
  Panie Policjancie ja nie wypiłem ani kieliszeczka – tłumaczy się Polak
  Piliście, upiera się policjant- macie 3 promile alkoholu we krwi.
  Piłem i owszem – mówi Polak- ale trzy dni temu

  Polubienie

 7. ROLNICY POLSCY PRODUKUJCIE SWOJA ZYWNOSC,ZAKLADAJCIE CHOCBY NAJMNIEJSZA HODOWLE

  Prezentacja gospodarstwa Państwa Wiśniewskich z Gwiździn

  Polubienie

 8. Od czasu do czasu podnoszony jest alarm, że powstaje świńska górka, to jest więcej mięsa niż daje się wyeksportować, czy sprzedać na rynku krajowym, szczególnie teraz gdy rynek rosyjski jest dla nas zamknięty. Również i Czesi starają się by nasze produkty nie zalewały ich rynku

  Polubienie

 9. Nie boj sie adminku ,już można pisać o Zydach (dobrze) ,a „złych Zydow nie ma” ,przecież był holokaust.
  Tyle tylko,ze dokumenty mowia,ze wygineli wszyscy biedni Zydzi podczas IIWS ,bogaci omijali wojny ,dziś odszkodowan zadaja od Polski i to taka „skromna sumke” $ w miliardach.
  Kiedy nastapi „zadośćuczynienie” ?
  Zyjacy obecnie w Polsce Zydzi to biedni czy bogaci ???

  Polubienie

 10. APA
  Problem Polski to nie żydzi tylko brak elit, a konkretnie ludzi mądrych, menadżerów z wyższej półki, znających się na gospodarce, wysokiej klasy polityków. Tych których mamy, nie możemy wymienić na lepszych, bo lepszych po prostu brak, a wymieniać ich na jeszcze gorszych byłoby jeszcze większą głupotą.
  Podobne chyba jest w Ameryce. Można wymienić demokratów na republikanów i na odwrót, innych nie ma
  W Rosji Putina na Miedwiediewa, można też wymienić na Żirynowskiego lub Ziuganowa

  Polubienie

 11. tak zwani Narodowcy oraz wszyscy inni ,,opozycjoniści internetowi” jak na razie nie mają kandydata na prezydenta, co dziwniejsze partie zasiadające w sejmie też mają z tym problem.
  Że Komorowski nie jest wysokich lotów to było wiadomym od początku, PSL nie może się zdecydować czy wystawić kandydata czy nie.
  SLD miał wybór, stary siwy Miller, ,,b. przystojny” inaczej Kalisz czy …
  No i w tym układzie zdecydowali się na dziewczynę, ale za to wyjątkowo ładną.
  Ja tak sobie myślę, jak nie mogę mieć kandydata formatu męża stanu, to niech to przynajmniej będzie ładny prezydent , bardzo ładny . Miło wówczas będzie patrzeć na panią prezydent, na najładniejszą panią prezydent na świecie.

  Polubienie

 12. Adminie !
  Czy tu już calkiem „skapciales” ze młode dziewczyny/kobiety ci się podobają .
  Tak naprawdę to ty już calkiem dziwak i cos z „PC” nie tak .

  Ale niech cie dobry Bog ma w opiece ( ten zydowski może ci się skonczyc) i napiszemy ci tak na twe kolejne wyżej bajdurzenie :
  POLSKE MOGA TYLKO URATOWAC MADRZY POLACY BEZPARTYJNI i TAKICH NARAZIE NIE BRAKUJE !

  Wczesniej jednak musza OBCYCH POGONIC Z POLSKI i TO NA ROZNE SPOSOBY .
  MY już o tym tu pisalismy ale cenzura u ciebie tego nie puszcza ,widocznie masz konszachty z diabłami tego swiata ale to twój a nie nasz interes stary kombinatorze .

  Tym czasem zapraszamy czytelnikow na jeden z ciekawszych portali polsko-jezycznych,tj :
  http://www.robertbrzoza.pl
  Tam inaczej się dyskutuje i informuje niż u ciebie Adm ogladajacy się za ladnymi podstawionymi „ciziami”,ty stary zbereźniku !

  Polubienie

 13. PREZYDENT

  CZERWONY KORSARZ Z GDAŃSKA – Od sierpnia prowadzę redakcję POMORSKIEJ TELEWIZJI NARODOWEJ, którą to za moją przyczyną pomógł mi założyć EUGENIUSZ SENDECKI. Od 2006 roku Prezydent założonej przeze mnie http://www.fundacja – slawpol.eu Szef Sztabu w woj.pomorskim http://www.kwwwps.pl
  TV Narodowa 19.01.2015 15:01 1 komentarz
  KORSARZ NA PREZYDENTA RP
  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

  Podjąłem decyzję o dołączenia do grona kandydatów na prezydenta RP. Poprosiłem Sendeckiego o wprowadzenie tematu do TELEWIZJI NARODOWEJ. Niech to zafunkcjonuje w publicznej świadomości. Założyłem stronę: http://www.bezpartyjnyprezydent.pl

  Ze strony: http://czerwony.korsarz.neon24.pl/post/117950,korsarz-na-prezydenta-rp

  I komentarze

  tupeciarz…
  hucpiarz i tupeciarz po tajnych kompletach u Owsiaka!
  nadużycie link skomentuj
  1abezmetki

  jeszcze idz sie panie pirat rzucaj na szyje komorom, ssikorssky’m… i ich mentorowi brzezinssky’emu
  pasujesz pan do tego cyrku!
  jewrounie juz pan masz w e-adresie…
  no i zydlacki wymysl — fundacje slawpol = slawnego „politykiera”
  pozdrav Piotr Bein

  On 22-Jan-15, at 11:53 AM, Andrzej Szubert wrote:

  Akurat Pańska kandydatura pasuje do tej farsy wyborczej.
  Niech Pan na spotkania i wiece przedwyborcze przychodzi w przebraniu korsarza..
  Dobra byłaby jesze papuga albo małpka na ramieniu. I hak zamiast ręki – zwycięstwo murowane.
  as

  Polubienie

 14. Terror

  Szanowni Państwo!

  Jak zakwalifikować zabranie przez komornika ciągnika sąsiadowi dłużnika? Absurd? Tylko na pierwszy rzut oka. W tym szaleństwie jest metoda, jest też groźba! Mętne tłumaczenie przez zwierzchników komornika wskazuje, że chodzi tu raczej o testowanie cierpliwości społeczeństwa. Nie zdziw się, kiedy z parkingu zniknie twój samochód i znajdzie się w policyjnej przechowalni. Spróbuj udowodnić, że to nie ty spowodowałeś wypadek, do którego doszło gdzieś w Polsce. Zapłać lepiej mandat za przekroczenie prędkości, nawet jeśli tę prędkość przekroczyła laweta odwożąca twój samochód na policyjny parking.

  Po co to wszystko? A no po to, żebyś cały czas czuł na plecach stresujący cię oddech starszego brata. Każdy uczciwy człowiek jest potencjalnym wrogiem mafii. No, to może, w takim razie, praktyczniej byłoby przyjąć postawę uległości? Spróbuj, ale nie licz, że jak będziesz tonął ktokolwiek poda ci rękę. Zło nie zna litości nigdy i w żadnych okolicznościach.

  Stalinowski terror pozbawiał wszystkich wolności, a co krnąbrniejszych również życia. Po modyfikacji ustrojowej okazało się, że wystarczy samo pozbawianie wolności, zwłaszcza finansowej. Niewolnik uzależniony od pana-pracodawcy pozwoli oskubać się ze wszystkiego, godności nie wykluczając.

  Jeśli nie czujesz się jeszcze stuprocentowym niewolnikiem, to przynajmniej nie głosuj na gajowego, nawet gdyby wmawiano ci, że wszyscy na niego zagłosują. Pamiętaj, że jest to taki wyjątkowy gajowy, który gotów jest sprzedać nie swoje, a trochę twoje lasy państwowe, żeby wypłacić się zachłannym żydowskim uzurpatorom do polskiego, naszego mienia.

  Pozdrawiam i do następnej soboty.

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 15. Eeeee tam ,co to ciągnik był i nima,po co on gdy pola samosiejka zarastają ,chłopu dziś się nic nie oplaca !
  Nooo może te dopłaty jeszcze od juni pare złotych na piwo jest.
  Po co orac siac i zbierac przecież to ciezka robota a towar w supermarkecie przecie jest i nie braknie.
  Nima to jak jewropa aby tylko szybko te zlote na juro zamienily to zyc nie umirac .

  Polubienie

 16. UWAGA !
  BUNT WOJSKOWEGO MIESA ARMATNIEGO W POLSCE !!!

  Czytaj nawet scierwomedia a dowiesz się jakie WOJSKO POLSKA MA i ILE GO MA .
  Najemny ZOLNIERZ ZAWODOWY w stopniach szergowca i „starszego kapowca” musza odejść po 12 latach mordowania na misjach z kopem w Polsce w DUPE !!!!!!!!!!!!

  No to Belweder na wybory się zatrzesie a może i wraz z okrąglakiem wyleca w powietrze.

  Slychac rosyjskie zawolanie UUUUUUUURRRRRRAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 17. Cale szczęście,ze jeszcze LASY POLSKIE w POLSKICH REKACH .
  BOJ TO BEDZIE OSTATNI „polskich terrorystow” w LASACH POLSKICH >

  HUBALE NA KON !

  panie ,ale koni w Polsce nima !
  No,tak ,wiec na CZOLGI – UKRAINA POMOZE !!!

  Oj…. nie daj Boze

  No to może Niemcy ?
  Nie ,tych baba odwolala kiedy w Moskwie się posr…a,
  essesmanow odwolala
  za sadzawke poleciała..

  to tyz prowda,wiec pewnie Francuzi nam pomoga,
  cos ty ,żaden z nich nie kiwnie noga !

  Czekaj….może ruskie rusza w tany ?

  Ci na pewno nam zagrają
  i
  czastuszki zahulaja !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s