Czy mamy się bać?


Jak nas przygotowują na nie naszą wojnę

USA mają jedną ogromną przewagę nad Rosją, a mianowicie w zmasowanej propagandzie, w której biorą udział politycy uprzywilejowanego świata i media tego porządku.

Gdy wypowiedzi Brzezińskiego widzimy w polskiej prasie, to znaczy, że nie jest dobrze. Mówi amerykański polityk i członek grupy Bilderberg:

„Putin zajmie Rygę i Tallin, co zabierze mu dosłownie jeden dzień. Konieczny jest czynnik odstraszający, który uświadomiłby rosyjskim władzom, że nastąpi reakcja ze strony NATO”.

Zbigniew Brzeziński rekomenduje przemieszczenie pewnych sił w krajach nadbałtyckich w sposób „nieprowokujący”.

Zbigniew Brzeziński

W tych posunięciach skwapliwie uczestniczą władze wspomnianych państw. Litwana przykład będzie znaczącym pośrednikiem w przekazywaniu broni z NATO na Ukrainę. Ta Litwa (że kiedyś jako część Rzeczypospolitej była potęgą europejską, uwierzyć nie można!) bierze udział w formowaniu międzynarodowej jednostki wojskowej wraz z Polską i Ukrainą.

I ta Litwa daje swym obywatelom w podręcznej książce wskazówki, jak należy zachować się w przypadku rosyjskiej inwazji:

„Zachowajcie jasny umysł i nie wpadajcie w panikę!” – pisze Ministerstwo Obrony w poradniku. To ci dopiero troska o obywatela! Litwini tego nie doceniają i uciekają z kraju bardziej masowo niż Polacy. Bynajmniej nie z powodu ewentualnej wojny.

USA mają jedną ogromną przewagę nad Rosją, a mianowicie w zmasowanej propagandzie, w której biorą udział politycy uprzywilejowanego świata i media tego porządku. I mają jeszcze przewagę w umiejętności podporządkowania sobie swych sojuszników także wtedy, gdy widać jak na dłoni, że ten „sojuszniczy” interes nie tylko się nie opłaca, ale może wręcz przynieść opłakane skutki.

Tak więc Amerykanie podpuszczają władze państw Europy Środkowo – Wschodniej i stwarzają liczne pola konfliktu, by osłabiać Rosję. Gdy będzie gorąco, nie będzie Stanów i nie będzie NATO.

Wspomnę tutaj, iż fiński ekspert ds. wojskowych Stefan Forss pisze w szwedzkojęzycznej gazecie „Hufvudstadsbladet”: „Punkty wsparcia obrony powietrznej w państwach nadbałtyckich nie zapewniają ochrony, wystarczającej do odparcia ewentualnej inwazji rosyjskiej. Stacjonujące tam samoloty bojowe wpadną w tarapaty w sytuacji wojennej.

Poza tym jest wątpliwe to, że Zachód przyśle swe samoloty w celu wsparcia. Rosjanie dysponują doskonałym systemem obrony powietrznej w nadbałtyckiej enklawie: Kaliningrad – St. Petersburg”.

* * * * * * *

Jest druga po północy, a chciałem jeszcze poruszyć kilka spraw, zwązanych z przygotowaniem nas nie na naszą wojnę. Już nie zdążę. Podam tylko linki do dwóch filmów – wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=RyqBRmM3RYI

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ostrzelany-przystanek-w-doniecku-video-18

Pierwszy film przedstawia realia, dotyczące wybuchu pocisku w okolicachWołnowachy, od którego odłamków zginęło 13 osób.

Drugi film wraz z opisem, dokonanym przez redaktora portalu kresy.pl, ukazuje ostrzelany przystanek w Doniecku.

Kto jest sprawcą tych tragedii? – Liczę na analizę kompetentnych blogerów.

 • Ludzie w Kijowie mówią, ze Rosja skierowała 9000 żołnierzy na terytorium Ukrainy.
 • „Byłoby fantastycznie, gdyby polscy żołnierze walczyli w Donbasie” – mówi były działacz Solidarności. czytaj więcej

Reklamy

26 uwag do wpisu “Czy mamy się bać?

 1. „Odkrycia” na lotnisku…
  http://novorossia.today/odkrycia-na-lotnisku/
  „Odkrycia” na lotnisku
  on: Styczeń 23, 2015

  Podczas konferencji prasowej zastępca szefa sztabu DRL Edward Basurin oświadczył, że na donieckim lotnisku, znaleziono znaczne ilości NATO-wskiego sprzętu wojskowego i pomocniczego, takiego jak, np. środki łączności. W gruzach znaleziono także literaturę anglojęzyczną, także o treściach religijnych.
  Basurin powiedział również, że w gruzach odnajdywane są również kolejne ciała o różnym stopniu rozkładu. Zastępca szefa sztabu uważa, że świadczy to o metodzie prowadzenia działań propagandowych prowadzonych przez ukraińską armię. Do walki na lotnisku posyłano kolejnych żołnierzy nie wywożąc stamtąd ciał poległych, aby ukształtować mit kuloodpornych „cyborgów” i armii ukraińskiej nie ponoszącej strat własnych.
  nadużycie link skomentuj
  1abezmetki 23.01.2015 09:24:59
  Trwa ofensywa…
  http://novorossia.today/noworosja-trwa-ofensywa/
  Noworosja: trwa ofensywa
  on: Styczeń 23, 2015

  Front bachmucki SZ Ukrainy prawie przerwany, trwa szturm Krymskiego, wzięte Krasnyj Partizan i Wierchnietroickoje.

  Bojownik armii ŁRN o pseudonimie “Sycz” doniósł o zmasowanym ataku Sił Zbrojnych ŁRN.

  “Siedziałem i czekałem, kiedy zaczniemy natarcie, ja w szpitalu, a nasi atakują. Powstańcy szturmują Czernuchino. Idzie również atak na Krymskoje siłami Milicji Narodowej ŁRN. Kozacy i “Prizrak” nacierają na Popasną i Troickoje.

  Zaczęliśmy gotować kocioł. Równolegle prowadzimy silny ostrzał pozycji SZU na całym froncie, prócz Stanicy (tam pracują moździerze). Gorłowscy powstańcy oczyszczają przysiółek Szumy. W DRN donoszą również o wzięciu Krasnogo Partizana i Wierchnietroickiego. – trwa oczyszczanie. Trwają walki w Awdiejewce.

  Pieski w pełni nasze – SZU kontratakują. Ale cóż – decydująca faza – natarcie powstańców. Wg niepotwierdzonych informacji, nasi bojownicy zajęli 37 blokpost! Trwa szturm na 28-y (to na pewno) i wsi Orechowo.

  SZU prowadzą ostrzał wsi Stachanowiec, Smiełoje, Donieckij, Nowotoszkowka oraz miast Pierwomajsk, Kirowsk, Stachanow. Front bachmutowski kończy swoje istnienie i przekształca się we front Lisiczański!!!

  http://novorossia.today/obwe-o-zolnierzach-rosyjskich-na-donbasie/

  OBWE o żołnierzach rosyjskich na Donbasie
  on: Styczeń 23, 2015

  Strona ukraińska alarmuje o obecności wojsk rosyjskich na terenie Donbasu, podając informację, że w Noworosji przebywa obecnie 9000 żołnierzy regularnej armii Federacji Rosyjskiej.

  Zdaniem rządu ukraińskiego w ostatnich dniach granicę w punktach: „Gukowo”, oraz „Donieck” przekroczyć miało 700 żołnierzy specjalnych grup taktyczno-bojowych.

  Jak zwykle stwierdzeń tych nie podparto żadnymi dowodami, natomiast monitorująca granicę OBWE oświadczyło, że żadnych wojsk przekraczających te przejścia graniczne nie stwierdzono.
  nadużycie link skomentuj
  1abezmetki 23.01.2015 09:33:02
  Ukraina w odwrocie…
  http://novorossia.today/ukraina-w-odwrocie-piaski-awdiejewka-jasinowata/

  Ukraina w odwrocie: Piaski, Awdiejewka, Jasinowata.
  on: Styczeń 23, 2015

  Wicepremier Ukrainy Giennadij Zubkow ogłosił, że decyzją Gabinetu Ministrów Ukrainy, Piaski, Awdiejewka i Jasinowata zostają wpisane na listę miejscowości nad którymi rząd w Kijowie nie sprawuje kontroli.

  Jasinowata od miesięcy znajduje się pod kontrolą powstańców, Piaski zostały w większości wyzwolone w przeciągu ostatnich dni, natomiast trwa okrążanie Awdiejewki przez siły noworosyjskie.

  Decyzja ministrów oznacza również, że te miejscowości zostają odcięte od finansów państwowych, co oznacza, że ludzie nie będą otrzymywać świadczeń socjalnych i wypłat wynagrodzeń, natomiast system bankowy przestaje działać.
  nadużycie link skomentuj
  1abezmetki

  Polubienie

 2. Przywódca Prawego Sektora Jarosz powiedział: „Żydzi zawsze stanowili część UPA.’ Oznacza to, że masowymi mordami ludności również zajmowali się żydzi. Powstawanie Kijowskiej Chazarii przechodzi, jak powinno być – w mękach formowania państwa. Jesteśmy świadkami unikalnego zjawiska historycznego: tworzenie nowego państwa na ruinach rozkładającej się byłej Ukrainy utworzonej w 1991 r przez zdrajców ZSRR – narodu Żydów, (chciwych indywidualistów) nowej Chazarii.

  http://wlad333.livejournal.com/345136.html

  Polubienie

 3. Proklamowana w trybie jednostronnym Doniecka Republika Ludowa nie będzie już podejmować prób rozmawiania z Kijowem o rozejmie – oświadczył w piątek szef DRL, Aleksandr Zacharczenko.
  „Będziemy teraz obserwować reakcje Kijowa. Kijów nie rozumie jeszcze, że możemy uderzać jednocześnie w trzech kierunkach” – powiedział.


  Komentarze
  #RyszardRyszard 14:07
  „…uderzać jednocześnie w trzech kierunkach” to już jest wiadomym od samego początku, że tak winno być. Innej drogi nie ma. Im wcześniej tym mniej ofiar.

  #MarkMark 15:58
  Brawo!!! Nie rozmawia się z kijowskimi bandytami,gwałcicielami i mordercami kobiet i dzieci !!! Tą kijowską hunte banderowców trzeba zniszczyć totalnie i całkowicie !!! Nie można odpuścić ani jednemu kryminaliście bo będą podobnie jak zaleczona a nie wyleczona choroba za jakiś czas znowu niszczyć zdrowe ciało narodu rosyjskiego z Noworosji!!!

  #FrederickFrederick 16:40
  Bez komentarza:

  #Irena LukowskaIrena Lukowska 19:39
  Z bandytami i kłamcami z Kijowa nie wolno rozmawiać ich trzeba zniszczyć

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_01_23/Zacharczenko-DRL-nie-bedzie-juz-probowac-rozmawiac-z-Kijowem-o-rozejmie-3911/

  Polubienie

 4. A kto to „wy” ?
  Szwaby w Olsztynie czy szmule w Lodzi ???
  Wy od zarania gaciami trzęsiecie i smrod za wami się niesie !
  Co innego we Wroclawiu i w Szczecinie tam już nikt nikogo się nie leka .
  Nawet Shetyna Lawrowa .
  Gorsza sprawa z palacem prezydenckim w Warszawie, tam już zyrandole się kiwaja, ukry nie chcą „polskiego” wojska i swoich mobilizuja .
  Litwa z odsieczą pędzi a pod Poznaniem jeden sprawny F-16.
  Turcy czołgi grzeja .

  Polubienie

 5. Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko zapowiedział, że wyda rozkaz, zgodnie z którym nie będą już brani jeńcy. „Nie potrzebujemy wymian” – powiedział szef DRL. Jak dodał Zacharczenko, podjął on taką decyzję po tym, jak w Doniecku 22 stycznia ostrzelany został przystanek transportu publicznego.
  Zdaniem Zacharczenki, odpowiedzialność za śmierć cywilów, którzy zginęli w wyniku ostrzału przystanku w Doniecku, ponosi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
  Szef DRL powiedział, że siły samoobrony są w stanie odeprzeć siły zbrojne od miast Donbasu, aby powstrzymać podobne ataki.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_23/Zacharczenko-zapowiedzial-ze-zakaze-brania-jencow-0270/
  ————————————
  Jeśli właściwie odczytuję, każdy schwytany ukroarmiejec od tego momentu dostawać będzie kulę w łeb (?)

  Polubienie

 6. Amerykański generał: Rosja i terroryzm największymi zagrożeniami dla NATO
  Amerykański generał: Rosja i terroryzm największymi zagrożeniami dla NATO

  © Photo: AP/Massoud Hossaini

  Amerykański generał Martin Dempsey po posiedzeniu Komitetu Wojskowego Szefów Sztabów państw NATO poinformował o zamiarze skupienia się przez sojusz na dwóch największych zagrożeniach – „rosyjskiej agresji” ze wschodu i terroryzmie z południa.
  Dempsey poinformował również, że NATO będzie rozwijać strategiczne plany kierując się zagrożeniami ze strony Rosji i radykalnego terroryzmu.
  Dzień wcześniej główny dowódca zjednoczonych sił zbrojnych NATO w Europie, Philip Breedlove, po posiedzeniu w Brukseli oświadczył, że zamierza wznowić kontakty z szefem Sztabu Generalnego Rosji, Walerijem Gierasimowem.
  NATO, Rosja

  Komentarze
  #bock_1bock_1 Wczoraj, 21:43
  pan Dempsey zapomniał kto wydał 5 mld $ na cala hucpę na Ukrainie???Jankesi są ohydni. Kiedyś jeden z generałów jankeskich też pokazywał w ONZ probówkę z bronią biologiczna… Jak na razie jako normalny spokojny człowiek bardziej obawiam się jankeskiej ,,demokracji” jak Rosji.

  #FrederickFrederick Wczoraj, 21:52
  Dempsey, Brzeziński itp. powinni cieszyć się emeryturą i pierdzieć w fotel przy kominku, a nie na forum publicznym. Niestety już mają zryte łby (taki prowadzili tryb życia), więc mogą tylko zaszkodzić. Przy całym szacunku do ludzi w podeszłym wieku.

  #dupadupa Wczoraj, 21:55
  To jest prawda. Rosja i terrorysci to jest ta sama banda

  #LoyaLoya Wczoraj, 22:13
  USA to kraj przygłupów i szaleńców!

  #WaldiWaldi Wczoraj, 22:41
  Pan Hitler też wykonywał podobne gesty … i wiemy do czego to doprowadziło i jak skończył .

  #PiotrPiotr Wczoraj, 22:44
  Najwiekszym zagrozeniem dla swiatowego pokoju sa amerykanie i ich natowscy wasale.

  #stranger.plstranger.pl Wczoraj, 23:19
  Konflikt na Ukrainie jest pokazywany na Zachodzie jako wina wyłącznie »dyktatora« Putina, porównywanego do Hitlera”. Media zarzucające Putinowi aneksję Krymu (oderwanego wbrew Konstytucji ZSRR przez Ukraińca N. Chruszczowa od Rosji w 1954 r. i anektowanego przez Ukrainę – bez pytania się ludności Krymu o zgodę) i wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy „zapominając”, że to Unia Europejska chce przyłączyć kolebkę rosyjskiej tożsamości do własnego imperium”.
  Mało tego za blisko 5 miliardów dolarów przywiezionych przez panią Wiktorie Nuland sfinansowało „demokratyczny” pucz na Ukrainie (w myśl zasady – tam jest „demokracją” gdzie USA są jak u siebie w domu). Było absolutnie do przewidzenia, że reakcja Rosji i rdzennych Rosjan na Krymie i Ukrainie (autochtonów) będzie właśnie taka, jak zaistniała. 82 proc. mieszkańców Krymu to osoby mówiące po rosyjsku.
  Dodatkowo, gdyby Ukraina weszła w struktury NATO, to Sojusz zdobyłby dodatkowy przyczółek w tamtym rejonie, kosztem osłabienia pozycji Rosji. Jakby nie było smród po knowaniach USA pozostał – już widzieli się w roli właścicieli bazy w Sewastopolu, wrót do Rosji!
  No i widmo Teutonów unosi się nad Europą! Ludzie choć trochę zaznajomieni z historia zdają sobie sprawę, że właśnie Niemcy realizują po tzw. Zjednoczeniu swój plan z I-ej w. ś. zwany Mitteleuropa czyli zamienienie krajów Europy Wschodniej i Południowej w źródło surowców, taniej siły roboczej i rynku zbytu dla niemieckich towarów. Niemcy próbowali to zrealizować w czasie II w. ś. ale okazało się, ze użycie banków, skorumpowanych lokalnych polityków i akt dawnej STASI (NRD) do zrujnowania jakiegoś kraju (np. Polski czy Ukrainy) jest skuteczniejsze i tańsze niż użycie czołgów.

  #MaciejMaciej 01:01
  Właśnie! Ten generał istne bzdury wygaduje!!! To tylko i wyłącznie Państwo Islamskie jest zagrożeniem dla świata, a nie Rosja!!!!

  #KrzysztofKrzysztof 02:03
  Ta dupa to prawdziwa dupa

  #KrisKris 02:09

  #MarkMark 02:18
  NATO to aktualnie największy terrorysta na świecie wstydzę się że ma Ojczyzna jest członkiem tej kryminalnej i ludobójczej kliki socjopatów poza tym że ta organizacja jest niebezpieczna dla świata to i dla swoich członków również…dla Stanów Zjednoczonych też !!!

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_01_23/Amerykanski-general-Rosja-i-terroryzm-najwiekszymi-zagrozeniami-dla-NATO-1778/

  Polubienie

 7. Pewnie ,ze mamy się bac ,bo je kogo ,jeden niedzwiedz drugi tygrys a gorylow to już pod dostatkiem !
  Suma sumarum jeszcze gdy do tego dodac diably i pederastow to dupa lata a jezyk jak lopata .
  Dzis strach isc nawet do kościoła ,bo cegla może spaść na leb .
  Swiat to może uratować taki jeden silny huragan ,wszystko i wszystkich zdmuchnie i będzie spokoj .
  Widac na niebie,ze na to się zanosi bo jakiesik krzyze już pokazuja (nie wiadomo kto i z której strony), a na wschodzie ikony placza krwawymi lzami !

  Polubienie

 8. Ciekawy (nie dla Amerykanów) news

  Centralny Bank Iranu poinformował o zrezygnowaniu z wykorzystywania dolara w transakcjach z zagranicą.

  Wśród walut, które będą wykorzystywane w przyszłości podczas zawierania zagranicznych kontraktów, znalazły się juany, euro, tureckie liry, południowokoreańskie wony i rosyjskie ruble.
  Pojawiły się informacje, że obecnie Iran prowadzi negocjacje w sprawie korzystania z tych walut. Porozumienia mogą zostać podpisane w najbliższym czasie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_24/Iran-zrezygnowal-z-dolara-7851/

  Polubienie

 9. Jeżeli USA nie wyślą Brzezińskiego do domu złotej starości i tego generała Dempsey’a do towarzystwa,to kompromitują się.Takie pomarszczone starocie jak mumie nie wzbudzają lęku,a śmiech.
  Natomiast każdy okupant,którzy wejdzie na ziemię Doniecką,będzie tak”witany” przez mieszkańców.

  Polubienie

 10. Wysoko postawiony przedstawiciel NATO poinformował, że na granicy rosyjsko-ukraińskiej niebezpiecznie wzrosła koncentracja rosyjskich wojsk.

  Głównodowodzący siłami NATO w Europie generał Philip Breedlove oświadczył, że pakt jest szczególnie zaniepokojony zagrożeniem, jakie stwarzają rosyjskie siły zbrojne dla Naddniestrza.
  „Rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą jest wystarczająco dużo, aby przemieścić się w kierunku Naddniestrza, jeśli zostanie podjęta taka decyzja. Jest to bardzo niepokojące” – powiedział generał.
  Wiceminister obrony Rosji Anatolij Antonow powiedział dzisiaj, że Rosja nie łamie żadnych umów międzynarodowych.
  Ukraina, NATO, Rosja, zagrożenie, Naddniestrze, Bezpieczeństwo
  Podziel się:

  Komentarze
  #widokarwidokar 27 marca 2014, 12:18
  Jeżeli Kosowo można bombardować (kilka tysięcy zabitych cywilów) i bezczelnie na siłe odewać od Serbii, to tymbardziej może Rosja wszystko zrobić na prośbe narodu i w dodatku po referendum. Tak ze Rosja ma pełne prawo zrobić legalnie co zechce, zgodnie z prawem międzynarodowym. A stachy na lachy

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_23/NATO-obawia-sie-ze-Rosja-zajmie-Naddniestrze-2428/

  Polubienie

 11. Czy Putin ruszy swoje dups….ko?
  Całkiem możliwe że tak. A to w wyniku wielu upokorzeń, sankcji i pogróżek ze strony zachodu. Zdaje się, że zaczyna rozumieć, że dalej stawiać się pod ścianę nie może

  Co ciekawe Putin nazywal wladze Ukrainy zaledwie „oficjalny Kijow” a nie „rzad ukrainski” albo „strona ukrainska”

  25 stycznia moze okazac sie krytycznym dniem w ewolucji konfliktu na Ukrainie.

  Rosyjska Rada Bezpieczenstwa spotkala sie wlasnie 25 stycznia. Pelne sprawozdanie chyba nie bedzie znane, mozna znalezc niektore szczegoly na stronie internetowej prezydenta Putina.

  Co ciekawe Putin okreslil wladze Ukrainy jako „oficjalny Kijow” a nie „rzad ukrainski” albo „strona ukrainska”. Natomiast o dwoch separatystycznych republikach na wschodzie mowil Doniecka Republika Ludowa i Luganska Republika Ludowa.

  Tak wlasnie wyszlo, to znaczy prezydent Rosji sugeruje, ze Poroszenko i jego ludzie nie sa legalna wladza w Donbasie i ze dwie republiki sa legalne.

  Putin mowil tez o kryminalnych rozkazach wydawnych przez „oficjalny Kijow”.

  Poza tym Putin mial rozmowe telefoniczna z Lukaszenko, ktory jest waznym partnerem w odniesieniu do ukrainskiego konfliktu. Niewiele wiadomo o czym rozmawiali, ale Putin bedzie chcial sie upewnic ze Lukaszenko pozostaje na pokladzie. Byc moze juz byl telefon do Nazarbajewa w Kazachstanie.

  Znane sa komentarze Szuwalowa w Davos, ze caly czas trwaja konsultacje z Chinami. Jesli chodzi o Davos, to Szuwalow jasno sie wyrazil, ze Rosja nie ulegnie sankcjom, wiadomo tez o bardzo ostrym ostrzezeniu wobec wszelkich prob wyrzucenia rosyjskich bankow z systemu oplat.

  Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwosci formalnie zrobilo banicje dla wielu ukrainskich organizacji w tym jest Prawy Sektor. Dziwne ze Rosjanie nie zrobili tego wczesniej.

  Zacharczenko z Donieckiej Republiki oswiadczyl ze Memorandum Minskie juz nie ma znaczenia. To nie jest ten sam dokument jak Protokol Minski, ktory byl oryginalna umowa o przerwaniu ognia z 5 wrzesnia. To raczej techniczny dokument, ktory potem mial ustalic linie rozejmowa i ktory mowil o wycofaniu ciezkiego uzbrojenia. Zarowno Protokol jak i Memorandum nigdy nie wprowadzono w zycie. Zacharczenko mowil, ze Memorandum juz dluzej ich nie dotyczy, a to znaczy ze maja wolna reke do prowadzenia ofensywy, co jego sily wlasnie przeprowadzaja.

  Na koniec Zacharczenko ponownie powiedzial, ze decyzja o secesji jest ostateczna.

  Prawdopodobnie doszlo do zmiany rosyjskiej polityki, a to wyglada na bardziej twarde stanowisko i chyba mozna zakladac, ze Rosjanie porzucaja rozwiazanie dyplomatyczne.
  Za Neon24

  Polubienie

 12. Do Kijowa ma przyjechać jakiś ważny doradca wojskowy z USA.Ale co on może zrobić skoro w łapankach na front trafiają ludzie bez przygotowania.Rosja natomiast daje prawo na uchodźcę na rok tym,którym grozi mobilizacja.Na zamieszczonym filmie nie zastosowali się do sugestii na status uchodźcy w Rosji i konsekwencje są smutne.Film dla +18.

  Polubienie

 13. Jak kto dowodzi ?
  Odpowiedz jest prosta : DOWODCY .
  Nic się nie zmienia ,zawsze tak było i blachy nadaja.
  Teraz trzeba zapytać KIM SA DOWODCY ?
  Ano zawsze namaszczeni przez cywili .
  A cywile ,to kto ?
  Ci z dominujących mocarstw i rodow .

  Sprawa jasna ?

  Nie ?

  No to podumaj adminie i inni tu zagladajacy.

  Ahaaa ,jeszcze co do Putina, to on tak myśli jak mu pejsaci podpowiadają ,a ci zawsze stare stroje nosza i madre glowy maja ,teraz widza ,ze i na nich zaczynaja polować.
  Wiec razem z Putinem wspoldzialaja i cos tam na pewno wymysla na niekoshernych.
  Dajmy na to przestali na poczatek jesc polskie papu.
  A potem ?
  Noooo,chyba znowu na Berlin pojda.

  Polubienie

 14. W Kijowie niespokojnie

  „Ajdar” zapowiedział miting przed budynkiem Ministerstwa Obrony Ukrainy

  © Photo: REUTERS/Valentyn Ogirenko

  Batalion „Ajdar” szturmuje Ministerstwo Obrony Ukrainy
  Członkowie batalionu „Ajdar” zamierzają przeprowadzić w poniedziałek pod budynkiem Ministerstwa Obrony wielotysięczny miting – poinformował jeden z dowódców batalionu Siergiej Mielniczuk.
  „Lepiej się przygotujemy, będą nas tysiące. Niech władze wiedzą o tym”, – powiedział.
  Mielniczuk dodał, że jeśli pojawi się taka konieczność, mogą zablokować również prezydenta.
  Członkowie „Ajdar” rano przyszli pod budynek Ministerstwa Obrony Ukrainy z żądaniem, aby nie rozwiązywano batalionu.

  Żołnierze z 24. batalionu szturmowego Sił Zbrojnych Ukrainy „Ajdar” próbowali szturmować wartownię Ministerstwa Obrony w Kijowie i wybili drzwi wejściowe do budynku. Obecnie blokują oni ruch pojazdów w pobliżu ministerstwa, układając opony samochodowe przed głównym wejściem.
  Wcześniej media, powołując się na słowa rzecznik prasowej batalionu Julii Jewdokimow, poinformowały o zamierza rozwiązania „Ajdaru”. Z kolei biuro prasowe batalionu zaprzeczyło tym doniesieniom, oświadczając, że Jewdokimowa nie jest jego rzeczniczką.
  „Ajdar” jest jednym z wielu ukraińskich „imiennych” batalionów zaangażowanych w działania zbrojne na południowym wschodzie kraju.

  h

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_30/Ajdar-zapowiedzial-miting-przed-budynkiem-Ministerstwa-Obrony-Ukrainy-9622/

  Polubienie

 15. Jenak prawda dalej nie może przebić się.Kozacy walczą dzielnie,ale nie dostają grosza i te miejscowości,które ochraniają nie dostają pomocy humanitarnej z tych aut z Rosji.Miasto Pierwomajska głoduje właściwie.No i Kozak Iszczenko(mer Ługańska) ostro wypowiadał się przeciw Poroszenko I przeciw Putinowi.Pierwszy Pułk Kozacki jest bardzo ideowy i nie chce bratania się z oligarchami jak to robi obecna władza.Ideowy i buntowniczy Kozak Iszczenko już nie żyje.Każdy sam domyśli się czyje to dzieło.Bardzo mi smutno i przykro.Był Bednow,potem Małysz i teraz Iszczenko.To nie byli sowieci/kacapi.

  Polubienie

 16. VITRIENKO: SZOK! Wypowiadając wojnę Rosji? (WIDEO)

  Przewodniczący Postępowej Partii Socjalistycznej Ukrainy Natalia Vitrenko dał jego decyzja ocena Rady Najwyższej Ukrainy przyjęła w dniu 27 stycznia na nadzwyczajnym posiedzeniu w sprawie uznawania Federacji Rosyjskiej przez agresora.

  Natalia Vitrenko uważa, że ​​motywem tej decyzji jest spełnieniem porządku politycznego w Waszyngtonie i Londynie, w ramach ogólnego zarządzania ukraińskiego rządu. Celem decyzji wykonane upadłości władze Ukrainy – do rysowania Zachodu w wojnie z Rosją. Konsekwencje takiej decyzji – podpalili III Wojny Światowej.

  Vitrenko udowodnił, że ukraiński parlament decyzja ta narusza Konstytucję Ukrainy, przekroczył swoje uprawnienia uzurpował funkcje Rady Bezpieczeństwa ONZ i Międzynarodowego Trybunału Karnego.

  Vitrenko uważa, że ​​Ukraina ma wewnętrzny konflikt polityczny w przyrodzie i wzywa społeczność międzynarodową, nie reagować na prowokacje.

  Polubienie

 17. Kolejny ukraiński oszołom żądny krwi i depopulacji własnego kraju.
  Ukraiński działacz polityczny Dmitrij Korczyński powiedział w wywiadzie udzielonemu stacji telewizyjnej „Ukrlife”, że Ukraińcy są genetycznie lepiej przygotowani do walki niż Rosjanie i najlepsze co może być dla Ukraińców – to śmierć na froncie.

  Polubienie

 18. Litwa: Wileńszczyzna jak Donbas?
  on 2 lutego 2015

  W Republice Litewskiej media donoszą o pojawieniu się polskojęzycznych napisów sugerujących istnienie analogii pomiędzy sytuacją Wilna i Wileńszczyzny, a powstańczym Donbasem. Mieszkańcy południowo-wschodniej Ukrainy w wyniku traktowania ich jak obywateli drugiej kategorii rozpoczęli protesty, które następnie przerodziły się w otwartą rebelię – czyżby Polacy zamieszkujący Republikę Litewską również mieli już dość polityki dyskryminacyjnej „swojego” państwa? Napis Wilno=Donbas został umieszczony w pobliżu rysunku przedstawiającego Znak Polski Walczącej, który zdążył już zostać „powieszony” zieloną farbą.

  h

  W poprzednich dniach media litewskie w histerycznym tonie donosiły o powstaniu strony „Wileńskiej Republiki Ludowej” oraz jej rosnącej popularności na portalu społecznościowym Facebook. Nasze źródło pragnące zachować anonimowość informuje, że projekt nie posiada wyłącznie charakteru wirtualnej prowokacji, a realna ilość jego zwolenników rośnie. Według tego samego źródła, plany powołania Wileńskiej Republiki Ludowej są coraz liczniej popierane także przez dyskryminowanych Rosjan i Białorusinów.

  http://xportal.pl/?p=19069

  Polubienie

 19. W Kijowie protestujący rozpoczęli szturm na budynek administracji prezydenta Petra Poroszenki.

  Poinformowano, że w akcji uczestniczy kilkaset osób, które przerwały pierwszy kordon gwardii narodowej i próbują zająć salę konferencyjną.
  Protestujący zamierzają wystąpić z oficjalnym oświadczeniem i domagają się dostępu do kamer telewizyjnych.
  Wcześniej uczestnicy akcji zażądali wprowadzenia stanu wojennego, domagając się dymisji kierownictwa resortów wojskowych – od ministra do prokuratora generalnego.
  Poza tym, jednym z wymogów jest wyprowadzenie z okolic Debalcewa 25. batalionu „Ruś Kijowska” sił zbrojnych Ukrainy.
  Zobacz również galerię zdjęć pt. Członkowie batalionu Ajdar rozpoczęli szturm na Ministerstwo Obrony Ukrainy
  Zobacz również wideo pt. Marsz z pochodniami ukraińskich nacjonalistów

  Na żywo:

  Komentarze
  #FrederickFrederick Wczoraj, 21:08
  Z debalczewskiego worka już niedługo wyprowadzą ich separatyści. À propos 25. batalionu „Ruś Kijowska”, dochodzą informacje (z obu stron), że dowódca batalionu zdezerterował. Źródło: tsn.ua/ato/u-25-mu-batalyoni-kiyivska-rus-zayavili-pro-dezertirstvo-406447.html
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_03/Szturm-na-budynek-administracji-Poroszenki-w-Kijowie-3621/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s