Na zielonej Ukrainie, krew i łzy, dom w ruinie


Debalcewo

W kotle…
powstańcy wypychają na północ wojska ukraińskie, oni uciekają zostawiając sprzęt, ukry rzucają do boju świeżo zwerbowanych rezerwistów, młodzież bez przeszkolenia , na śmierć.

Zacharczenko ogłasza dobrowolną mobilizację, chce mieć stu tysięczną  armię zdolną do obrony Noworosji.
 Igor Iwanowicz Striełkow

– oświadczył dzisiaj publicznie, że zgłasza się na ochotnika do armii Donbasu.

http://colonelcassad.livejournal.com/2026878.html

Nac batalion Ajdar przeciwko regularnym ukr – wojskom przed MON w Kijowie
Jak i skąd ściągają wojska pod rosyjską granicę

pkt. 2 USA – POLSKA, miasto Powidz, amerykańskie samoloty transportowe C – 130 J

pkt. 4 Polska, miasto Redzikowo, rozpoczyna się budowa bazy obrony przeciwpowietrznej

pkt. 5 Holandia – Polska, baza lotnicza Malbork, 4 niszczyciele F 16

pkt. 8 Lublin, powstaje polsko – litewsko – ukraińska brygada

pkt. 10 Włochy POlska, baza lotnicza Łask, 18 samolotów bojowych

Polska dostarczy broń ukraińskim oprawcom

3 lutego 2015

Wg Grzegorza Schetyny – handel bronią to biznes:

„Warszawa otwarta jest dla sprzedaży broni dla Ukrainy, to biznes” – oświadczył z całą powagą nasz minister spraw zagranicznych. I tę myśl należy umieścić w jego Dziełach Zebranych, gdzie uwiecznione zostaną obok innych wiekopomnych „myśli” ministra, podobno historyka z wykształcenia.

Marny to bowiem biznes – sprzedawanie czegokolwiek komuś, o kim wiadomo, że nie ma ani grosza i że bardziej jest prawdopodobny zwrot złotówki „pożyczonej” żulowi pod Biedronką, niż jakikolwiek zwrot tego, co zniknie w gardłach obecnych ukraińskich władz.

Owszem, niedawno Kopacz obiecała Poroszence 100 mln euro i zapewne Schetyna ma nadzieję, że z tych pieniędzy UPAina zapłaci za giwery, ale to znów płonne nadzieje – tych pieniędzy nie będzie, oligarchowie zrobią z nich odpowiedni użytek – kupią futra, jaguary, ferrari i złote klamki. Chyba że pani doktor Kopacz wykazała się przebiegłością i tej kasy Ukrainie nie przekazała i ma to być kwota na giwery, którą de facto pożyczyła sama sobie.

„Dobry biznes” więc wg naszych polityków wygląda tak, że przyznaje się komuś skromne 100 baniek euro, niby „na odbudowę Donbasu i wsparcie reform”, a tak naprawdę na giwery, które samemu się dostarczy, by małpa mogła dalej bawić się brzytwą – mordować cywilów, bombardować własne miasta, szpitale, szkoły, niszczyć infrastrukturę, powoływać do wojska kolejnych dziadków, piekarzy i murarzy, którzy wojnę znają z filmów i beztrosko wysyłać ich przeciwko weteranom ze specnazu, którzy przeżyli Czeczenię i Afganistan.

trwa ewakuacja ludzi z miasta Uglegorsk, otworzono korytarze humanitarne
Szturm na budynek administracji Poroszenki w Kijowie

W Kijowie protestujący rozpoczęli szturm na budynek administracji prezydenta Petra Poroszenki. Poinformowano, że w akcji uczestniczy kilkaset osób, które przerwały pierwszy kordon gwardii narodowej i próbują zająć salę konferencyjną.

Protestujący zamierzają wystąpić z oficjalnym oświadczeniem i domagają się dostępu do kamer telewizyjnych.
Wcześniej uczestnicy akcji zażądali wprowadzenia stanu wojennego, domagając się dymisji kierownictwa resortów wojskowych – od ministra do prokuratora generalnego.
Poza tym, jednym z wymogów jest wyprowadzenie z okolic Debalcewa 25. batalionu „Ruś Kijowska” sił zbrojnych Ukrainy.

http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_03/Szturm-na-budynek-administracji-Poroszenki-w-Kijowie-3621/

Reklamy

21 uwag do wpisu “Na zielonej Ukrainie, krew i łzy, dom w ruinie

 1. Odezwa Mozgowoja do Narodu

  Dzień dobry, jestem Aleksej Mozgowoj, Dowódca Brygady Prizrak

  Przede wszystkim chcę obalić niektóre plotki rozgłaszane przez ukraińskie media na temat dezercji mojej brygady z naszych pozycji na froncie. Zupełny nonsens. Takie same bzdury jak opisywane przez nich nasze straty. Wciąż zajmujemy swoje pozycje, a nawet postępujemy do przodu.

  Ale dziś przeznaczam kilka minut, aby zwrócić się do WAS, prostych ludzi, którzy cierpią od tego wszystkiego, co się wokół dzieje. Dlatego, że to wszystko postępuje coraz dalej w ślepą uliczkę.

  Powiedzmy sobie, węzeł gordyjski się zaciska, i najwyższa pora go przeciąć. Dzisiaj, gdy dla wszystkich jest oczywista fasadowość, a tak naprawdę, fałsz wszystkich porozumień dotyczących przerwania ognia, nie możemy dalej prowadzić partyzantki. Nie możemy być dalej głusi na skargi ludzi na terytorium poddanym faszystowskim regulacjom, pod przywództwem Jaceniuka, Poroszenki, Turczynowa, Kołomojskiego, narodu, który błaga o wyzwolenie od przestępczej władzy, władzy, która swoimi grabieżczymi podatkami, antyludzkimi prawami, unicestwia ukraiński naród. Unicestwia ludzkość.

  Z naszej strony, jesteśmy gotowi, aby pomóc naszemu bratniemu narodowi, przełamać to całe zło, którego prawdziwa twarz jest już oczywista dla każdego. Zło, przeciwko któremu jednoczą się ludzie na całej Ukrainie. I jesteśmy gotowi oswobodzić nie tylko Kijów, ale i resztę Ukrainy z tego szatańskiego zła. Oswobodzić w celu zbudowania nowego społeczeństwa. Społeczeństwa, które będzie miało prawo do samookreślenia się.

  Naszym celem jest odseparowanie oligarchów , którzy rujnują kraj w imię własnego zysku, od wielkich interesów, zapominających o tym, że wszystko należy do narodu, oraz zbudowanie sprawiedliwego systemu z wyrównaniem warunków i możliwości dla wszystkich odłamów społeczeństwa. W pierwszym rzędzie, wszystko dla człowieka.

  Wzywamy wszystkie narody, które wiedzą, co to jest faszyzm od swoich ojców i dziadków, aby dołączyły do naszej walki. Wzywamy wszystkich słowian, aby wstali i stanęli z nami, ramię w ramię, do tej walki za swoją wiarę, swoje tradycje, swoją historię, i swój niezwyciężony duch.

  Wzywamy wszystkich Ukraińców, którzy zdają sobie sprawę z faszyzmu poszczególnych osobników w obecnym rządzie do walki o swoją przyszłość, przyszłość, w której będziemy socjalnym, obywatelskim społeczeństwem. Pokażemy, że te podstawowe fundamenty państwa dla ludzi zostały celowo zniszczone na rzecz przestępczych oligarchicznych zysków.

  Naszym głównym celem jest zbudowanie darmowej edukacji dla wszystkich grup ludności, a nie tylko dla wybranych. Stworzenie bezpłatnej opieki medycznej, na wysokim poziomie, dla każdego. Powtarzam, dla każdego. Dla każdego człowieka. A nie tylko dla wybrańców, nie dla elity. Zapewnienie naszym starcom godnej, socjalnie zabezpieczonej, starości. I wiemy, co należy zrobić w pierwszym rzędzie. Dla nas ważny jest każdy.

  Z tego powodu wśród naszych pierwszych kroków, będzie program powrotu Ukrańców na swoją historyczną ojcowiznę, powrotu wszystkich tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki jako uchodźcy. Dla nas, naczelną zasadą jest narodowa własność wszystkich zasobów naturalnych, a więc wszystkie te przestępcze schematy wprowadzania niebotycznych upłat przez prywatne spółki energetyczne, będące w posiadaniu oligarchów, będą zlikwidowane, i opłaty na za ustugi komunalne staną się realne i stabilne.
  Wierzcie mi, to jest możliwe. To jest realne. Nieodzowna jest tylko wola, aby to zrobić. Wasza wola. I tak będzie.

  Szczególnie bliska i zrozumiała jest dla nas każda osobista tragedia ludzi, którzy ucierpieli od działań wojennych. Dlatego jesteśmy gotowi utworzyć centrum rehabilitacyjne dla dzieci, ofiar przemocy, na bazie Mezhigorie, dawnej posiadłości Janukowicza, oraz każdego innego pałacu, który został wybudowany z pieniędzy zrabowanych budżetowi państwa. Pałace zostaną też przeznaczone na letnie kolonie, jak to było w przeszłości. Można je różnie nazywać, „centrum wakacyjne dla dzieci”, „dom wypoczynkowy dla inwalidów”. One należą do ludzi, ponieważ były wybudowane na koszt budżetu państwa. A budżet państwa, to pieniądze narodu.

  Należy pamiętać, że jesteśmy narodem, i tylko naród ma prawo do władztwa, a ci siedzący w gabinetach ludzie, gadający władza to my, oni tylko wypełniają obowiązki, te, które im powierzyliśmy w czasie wyborów, oni wszyscy są urzędnikami, a tylko naród stanowi rzeczywistą władzę, mamy możliwość zbudowania nowego państwa, i nowego, socjalnego, obywatelskiego społeczeństwa, w którym człowiek jest najwyższym dobrem, i wiemy, co można zrobić w pierwszym rzędzie, i już to robimy, a TY?

  http://interesariusz.neon24.pl/post/118684,wojna-domowa-na-ukrainie-4-02-2015r-quo-vadis

  Polubienie

 2. „Barack Obama potwierdził rolę Stanów Zjednoczonych w zamachu stanu, który miał miejsce na Ukrainie w lutym 2014 roku. Wyznanie zabrzmiało w wywiadzie prezydenta Stanów Zjednoczonych dla kanału telewizyjnego CNN: „Byliśmy pośrednikiem w przekazaniu władzy na Ukrainie”, – powiedział Obama. W wywiadzie dla CNN Barack Obama wyraził również pogląd, że realny konflikt zbrojny między USA a Rosją nie byłby mądrą decyzją, jednak zagroził „podjęciem działań wojskowych w celu obrony sojuszników”.

  (…)

  „Nie sądzę, aby realny konflikt zbrojny między USA a Rosją był mądrą decyzją dla Ameryki i całego świata”, – przyznał Barack Obama. Zauważył jednak, że Waszyngton „zajmuje się wzmocnieniem państw na granicy z Rosją, które są członkami NATO”. „Jasno dałem do zrozumienia, że tej linii nie można przekraczać, ponieważ będziemy musieli podjąć działania wojskowe w celu ochrony naszych sojuszników – o tym mówi artykuł 5 Karty NATO”, – pogroził prezydent Stanów Zjednoczonych. Opowiedział także o dalszych planach Białego Domu: „Będziemy trzymać się podobnego „dwukierunkowego” kursu – zwiększenie nacisku na Rosję i wzmacnianie Ukrainy”.

  W wywiadzie dla RT oświadczenie Baracka Obamy skomentował ekspert wojskowo-polityczny, były szef izraelskiego wywiadu Jakow Kedmi zauważając, że Waszyngton już nie waha się mówić o swoich zamiarach i próbach zmiany niewygodnych władz w krajach na całym świecie. „Oni ostatnio niezbyt się krępują. Całkiem spokojnie mówią i robią to niemal otwarcie”, – zaznaczył Kedmi. Podkreślił, że w czasie istnienia ZSRR obowiązywała zasada nieingerencji w sprawy wewnętrzne innych państw i to przynajmniej próbowano ukrywać.

  Co do Ukrainy, to zdaniem Jakowa Kedmi zmiana władzy nie była tam celem samym w sobie. Trzeba było osłabić Rosję, która w USA jest uważana za jedno z zagrożeń dla ich hegemonii na świecie:

  „Chiny i Rosja stają się dla nich poważnym zagrożeniem, bo nie pozwalają na istnienie ich przyszłej hegemonii wojskowo-politycznej i gospodarczej. W związku z tym trzeba wybić to ogniwo, które one obecnie uważają za najsłabsze – czyli Rosję.”

  Kedmi uważa, że właśnie Ukrainę Stany Zjednoczone wybrały dla swoich działań, ponieważ jej przystąpienie do Unii Celnej znacząco wzmocniłoby jej gospodarkę, otworzyło możliwość przystąpienia innych krajów i doprowadziłoby do zmniejszenia wpływów Waszyngtonu w Europie:

  „Przedstawienie Rosji jako zagrożenia daje im możliwość zachowania kontroli nad Europą tłumacząc to tym, że zagraża jej Rosja. To oni chcą zatrzymać.”

  Komentując słowa Baracka Obamy o tym, że USA będą zmuszone do obrony sojuszników z NATO, Jakow Kedmi podkreślił: „Jest wyraźna wypowiedź – „będziemy bronić tylko kraje NATO”. Czyli ci, którzy nie są członkami NATO, niech pokładają nadzieję w Bogu. Jest to jasne wyjaśnienie dla Ukrainy – „nikt za was nie będzie walczyć”.”

  http://polish.ruvr.ru/2015_02_02/Barack-Obama-Bylismy-posrednikiem-w-przekazaniu-wladzy-na-Ukrainie-0515/

  Polubienie

 3. Litwini, Polacy i Ukraińcy pomaszerują razem

  Ukraiński parlament ratyfikował porozumienie między rządami Litwy, Polski i Ukrainy. Porozumienie dotyczy utworzenia wspólnej brygady wojskowej. Ratyfikacja była jedynie formalnością, ponieważ samo porozumienie podpisały wszystkie zainteresowane strony we wrześniu ubiegłego roku, w Warszawie. Parlamentarzyści Ukraińcy w trakcie debaty przed głosowaniem, mówili, iż Warszawa i Wilno to wierni i oddani przyjaciele Kijowa. Podkreślano, iż decyzja ta przyczyni się do wzmocnienia ukraińskiego systemu obronnego.

  Sztab brygady będzie znajdował się w Lublinie a sama brygada będzie się składała z trzech batalionów oraz wydzielonych oddziałów specjalnych. Zastanawiać mogą dysproporcje w zaangażowaniu poszczególnych państw względem liczby ludności danego kraju. Ukraina wystawi bowiem 160 żołnierzy mimo, iż posiada 45 milionów ludności, trzy milionowa Litwa 350 żołnierzy a 38 milionowa Polska 3,5 tysiąca.

  AM

  Liczby są adekwatne do zadań
  Ukraina wystawia dowódców, Litwa adiutantów a Polska dostarcza mięso armatnie z atestem koszerności.
  nadużycie link skomentuj
  Prof. Nathanel

  NE24

  Polubienie

 4. Na zegarze zbliza się godzina ZAPLATY BANDEROWCOM za wszystkie morderstwa dokonane przez nich na niewinnych ludziach w tym POLAKACH przez ostatnie sto lat.
  ZDYCHAJ PODLA BANDERO,ZDYCHAJ PODLY NARODZIE,ZGIN , PRZEPADNIJ !
  Wiecej Lachow nie będziecie rjezac !!!
  Teraz wyrzniecie się sami miedzy sobą.
  Zasluzyliscie sobie na to .
  NIKT WAM JUZ NIE POMOZE !!!
  Nawet zyd i niemiec parszywce jedne .
  Bog przeklal was !!!
  Wasze sumienia was zabija .

  Polubienie

 5. Noworosja – Już wiadomo co ukrywano w Debalcewo

  Posted by Marucha w dniu 2015-02-11 (środa)

  W składzie okrążonego zgrupowania ukraińskich oprawców w Debalcewo około 25% (2500) ludzi stanowią żołnierze NATO i zagraniczni najemnicy.

  Właśnie tym tłumaczy się gorączkowa aktywność dyplomatyczna przywódców Zachodu i wczorajszy [9.02.2015] przylot do Moskwy przywódców Francji i Niemiec.

  Po zamknięciu kotła (okrążenia – tłum.) zachodni dyplomaci najwyraźniej wpadli w zdenerwowanie. Właśnie w Debalcewo, a nie z jakiegoś innego miasta Donbasu gdzie toczą się zażarte boje, wystąpiło pilne zapotrzebowanie na ewakuację cywilnych mieszkańców.

  Z tego powodu wstrzymano na dwie doby działania bojowe. Jednakże zamiast cywilnej ludności wywożono, głównie, żołnierzy NATO. O rotacji żołnierzy w Debalcewo i dostarczaniu nowej amunicji w okresie 6-7 lutego, powiedziały także władze Noworosji.

  Dlaczego tak nagle przylecieli do Moskwy Merkel i Hollande? Bali się po prostu skandalu, że w zdobytym Debalcewo do niewoli wpadną setki, a nawet tysiące, żołnierzy NATO – a to znaczy, że słowo „wojna”, które wypowiedział Hollande, stanie się faktem, ponieważ będzie udowodnione, że siły NATO walczą już tutaj, a w konsekwencji Rosja także może wzmocnić swoją obecność w tym regionie.

  Najprawdopodobniej z Putinem do końca nie udało się dogadać póki co. Część żołnierzy NATO, jak poprzednio, pozostaje w Debalcewo. Właśnie dlatego 7 lutego, z rozkazu Bidena, Siły Zbrojne Ukrainy w pilnym reżimie przeszły do kontrofensywy, której jedynym celem jest odblokowanie znajdujących się w Debalcewo żołnierzy NATO.

  Przy czym rozkazano aby nie liczyć się z ofiarami. Stawką może być zdemaskowanie USA i NATO. W tym właśnie celu teraz intensyfikuje się dostawy różnorakiego uzbrojenia na Ukrainę.

  Informacja w oparciu o materiały czasopisma on-line „The Strategic Culture Foundation”.
  Za: http://x-true.info/14181-stalo-izvestno-chto-pryatali-v-debalcevo.html
  Przekład: RX

  Polubienie

 6. Plan Chazarow wypełnia sie……powiedzieli!!……my doprowadzimy ten NIEZWYCIĘŻONY ROD SŁOWIAŃSKI do tego ze sam sie WYRŻNIE …bedą sie nienawidzieć jak psy ..bedą wyżynach sie bezlitośnie …..a my zajmiemy pózniej ich bogate tereny…..i ci co pozostaną bedą nam służyć gorzej jak niewolnicy……ten ROD PANÓW zamienimy w robactwo…..patrząc dzisiaj na SŁOWIAN …PŁACZE i nie mogę uwierzyć ze była rzeź. … WOŁYŃ ,KATYŃ ,SYBIR…….i te liczne których nie wymieniłam……2500 obozów koncentracyjnych w samej Polsce…tak,tak…mniej znanych tyle bylo

  Polubienie

 7. Striełkow: Rosja nie może przegrać ani skapitulować, Jedynym rozwiązaniem prowadzącym do ustanowienia pokoju jest obalić władze w Kijowie i ustanowić rząd który reprezentuje naród ukraiński a nie USA

  Polubienie

 8. Kto chce przelewac krew w walkach bratobójczych ?
  Czy ludzie nie rozumieją,ze mozni i bogaci tego swiata napuszczają ludzi jednych na drugich ???
  Po to tylko aby na tym się BOGACIC !
  Po to wpierw sa sklocane rodziny az po cale narody a dalej rzez jest już lawinowa !!!

  CZLOWIEK CZLOWIEKOWI WILKIEM !
  Czas aby to wreszcie ludzie i cale narody zrozumieli do czego sluza,majdany,rewolucje i wojny !!!
  Wczesnirej preparuje się mieszanie narodow przez wspólne zamieszkiwanie na danym terytorium państwowym,po to otwiera się granice i umozliwia przemieszczanie .

  Polubienie

 9. No Gutek, z tym mieszaniem narodów to bywa różnie. Jak się zna historię, chociażby Polski, to się dowiaduje, że Kraków to na przykład budowali NIEMCY już w XII wieku, w 1254 (bodajże) dostał on lokalizację na Prawie Magdeburskim, niedługo potem Wójt Albert zrobił bunt mieszczaństwa niemieckiego w grodzie Kraka, król Kazimierz Wielki sprowadził doń Żydów (aby mieć od kogo pożyczać pieniądze by z Polski Drewnianej zrobić Murowaną), w 1411 bodajże była w Krakowie Rzeź Węgrów, którzy opanowali dwór królewski wraz z królową Jadwigą. I co? Kraków od końca XIX wieku miasto Polaków, zarówno Niemcy jak i Żydzi się w nim spolonizowali, znam ich potomków.

  A po co nacjonaliści banderowscy, sprowadzeni w tym celu aż a Ameryki Północnej, zrobili Majdan, zakaz używania języka rosyjskiego itd? Po to aby wybuchła wojna domowa, na którą potrzebne będą fundusze, Amerykanie je pożyczą, ale POD ZASTAW ZE WSZYSTKICH BOGACTW PRZYRODY Ukrainy. Tak jak wojujący z Żydami sowieckimi Hitler, w rezultacie II Wojny Światowej sprezentował 3/4 terytorium Niemiec Amerykanom i Anglikom, tak banderowcy mają nadzieję na sprezentowanie 3/4 Ukrainy USrakom.

  A teraz te rysunki, które źle się wyświetliły, jako ilustracja powyższej tezy, że AMERYKANIE TO NIENAŻARTE WILKI LUDZKOŚCI:

  Polubienie

 10. Były doradca prezydenta Ronalda Reagana, bardzo „antyamerykański” dzisiaj dr Paul Craig Roberts opublikował swą, bardzo krytyczną ocenę „Porozumień Mińsk 2”. (Jakoś tak się składa, że zawsze gdy Ukry na froncie zaczynają przegrywać, prez. Putin — wciąż Putana, wedlug nie tylko mnie, ale i dr PCR z USA — się włącza i dba aby Ukry przypadkiem nie przegrały i konflikt trwał dalej.)

  Tak jakby NIEWIDZIALNA RĘKA (Rynku czy Syjonu, czy obu tych instytucji jednocześnie, będących „dwoma stronami” tego samego, SZCZEROZŁOTEGO Medalu Wolnego Świata?) kierowała ruchami przywódcy „resztówki” po ZSRR.

  Posted in Kościół | 2 Comments »
  Porozumienie z Mińska: Farsa czy zdrada?

  Posted by Marucha w dniu 2015-02-19 (czwartek)

  The Minsk Peace Deal: Farce Or Sellout?
  Paul Craig Roberts
  http://www.paulcraigroberts.org/2015/02/12/minsk-peace-deal-farce-sellout-paul-craig-roberts/

  Sądząc na podstawie sprawozdania RT, dochodzę do wniosku, że porozumienie pokojowe dotyczące Ukrainy, zawarte Mińsku przez Putina, Merkel, Hollande i Poroszenke ma znikome szanse na sukces.

  Jeżeli Waszyngton nie jest partnerem porozumienia pokojowego w Mińsku – to jakim sposobem może tam być pokój, skoro Waszyngton podjął decyzje polityczne w celu eskalacji konfliktu, wykorzystując konflikt do wojny między Stanami a Rosją prowadzonej przez pośredników (proxy).

  Porozumienie z Mińska nie wspomina o ogłoszeniu przez pułkownika generała Bena Hodgesa, dowódcy US Armii w Europie, że Waszyngton wysyła batalion wojsk amerykańskich na Ukrainę celem szkolenia sił ukraińskich do walki przeciwko Rosji oraz rebeliantom. Zgodnie z planem trening rozpocznie się w marcu, za dwa tygodnie. Generał Hodgens mówi, że bardzo jest ważne rozpoznanie sił w Doniecku i Ługańsku pod kątem ”że to nie są separatyści, tylko najemnicy prezydenta Putina.”

  Jakie to może być porozumienie pokojowe, jeśli Waszyngton aktualnie planuje wysłanie broni i szkolenie dla amerykańskiego marionetkowego rządu w Kijowie?

  Rozpatrując samo porozumienie, to z góry jest ono skazane na porażkę. Jedynymi stronami tego porozumienia, które miały go podpisać to liderzy separatystycznych republik Doniecka i Ługańska. Pozostałych sygnatariuszy porozumienia w Mińsku reprezentują OSCE – europejska organizacja, która przypuszczalnie ma nadzorować wycofywanie ciężkiej broni przez obie strony, były prezydent Wiktor Kuczma i rosyjski ambasador w Kijowie. Ani kanclerz Niemiec ani francuski, ukraiński i rosyjski prezydent, którzy aranżowali porozumienie, nie złożyli pod nim podpisu.

  Inaczej mówiąc, rządy Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji nie powinny być tym samym uprawnione lub zobowiązane do narzucania stronom konfliktu wykonania tego porozumienia. Zgodnie z RT, „deklaracja miała być podpisana przez liderów, powiedział MSZ Niemiec Franz–Walter Steinmeier.”
  http://rt.com/news/231571-putin-minsk-ukraine-deal/

  Warunki porozumienia zależą od działania ukraińskiego parlamentu i premiera; nie kontroluje ich Poroszenko, a i sam jest figurantem pod waszyngtońską kontrolą. Co więcej, ukraińska armia nie kontroluje nazistowskich milicji. O ile więc Waszyngton i prawo-skrzydłowi na Ukrainie pragną konfliktu z Rosją, to pokój nie nadejdzie.

  Porozumienie jest niczym innym, jak listą oczekiwań [pobożnych życzeń – admin], które nie mają szansy realizacji.

  Jednym z nich jest oczekiwanie, że Ukraina wraz z republikami będą negocjowały warunki na jakich mają się odbyć w prowincjach przyszłe wybory, które z powrotem przywrócą nad nimi legalna ukraińska kontrolę.

  Otóż dzień po lokalnych wyborach, lecz jeszcze przed dokonaniem konstytucyjnej reformy, która zapewni regionom autonomię, Kijów przejmie kontrolę granic pomiędzy Ukrainą a prowincjami. Ja to odebrałem jako totalną zdradę republiki Donieckiej i Ługańskiej. Widocznie identycznie widzą to liderzy republik: że Putin wykręcił im ręce po to, żeby uzyskać ich podpisy na porozumieniu.

  Inne oczekiwanie jest takie, że Ukraina adoptuje legislację o samorządności, która mogła by być możliwa do zaakceptowania przez republiki i ogłosi amnestię dla liderów oraz sił militarnych w republikach.

  Negocjacje między Kijowem a autonomicznymi terytoriami mają przywrócić opodatkowanie przez Kijów autonomicznych terytoriów, wypłatę świadczeń socjalnych oraz przejęcie przez Kijów usług bankowych dla tych obszarów. Po dokonaniu wszechstronnej reformy konstytucyjnej na Ukrainie gwarantującej przyznanie republikom niezdefiniowanej autonomii, Kijów przejmie kontrolę nad granicami tych prowincji z Rosją.

  Do końca 2015 r. Kijów wdroży konstytucyjne reformy, które zdecentralizują ukraiński system polityczny i zapewnią autonomiczne przywileje dla regionu Doniecka i Ługańska. [Taaak…. – admin]

  Zarówno Putin jak i Poroszenko obydwaj oświadczyli, że najważniejsze jest to, że osiągnęli w porozumieniu zawieszenie broni już od 15 lutego.

  Zawieszenie broni nie jest korzystne dla republik Doniecka i Ługańska – podczas gdy są one stroną wygrywającą w konflikcie. Co więcej, porozumienie wymaga od tych republik zrezygnowania ze zdobytych terytoriów i wycofania się do granic z września ubiegłego roku oraz wydalenia bojowników z Francji i innych krajów, którzy przybyli z pomocą wyzwalającym się republikom. Mówiąc innymi słowami, umowa usuwa wszystkie straty Kijowa poniesione w konflikcie, który Kijów zainicjował.

  Największym dla porozumienia z tego wszystkiego ryzykiem jest narzucenie ustępstw separatystycznym republikom i Putinowi. Żąda się, żeby prowincje zrezygnowały ze swoich wszystkich zdobyczy, podczas gdy Waszyngton szkoli i zbroi ukraińska armię do ataku na te prowincje. Prowincje są zmuszone do rezygnacji ze swego bezpieczeństwa i do obdarzenia zaufaniem Kijowa na długo przed zorganizowaniem głosowania w Kijowie – wierząc, że do owego głosowania w ogóle dojdzie i że Kijów wyrazi w nim zgodę na autonomię dla republik.

  Ponadto, jeżeli jednostronne warunki porozumienia w Mińsku okażą się porażka, to winą za to obarczy się Putina i republiki.

  Dlaczego Putin zgodził się na taka transakcję i zmusił do niej republiki? Jeżeli ta transakcja polegała na sprzedaży republik przez Rosjan, to ucierpi na tym poparcie Putina przez nacjonalistów w samej Rosji i ułatwi Waszyngtonowi osłabienie pozycji Putina – co może to nawet zaskutkować zmianą reżimu. To wygląda bardziej na kapitulację, aniżeli na rzetelną transakcję.

  Możliwe jest jednak, że putinowska strategia miała za zadanie dać Ukrainie na talerzu wszelkie możliwe korzyści, oczekując, że porozumienie i tak okaże się porażka, a rząd rosyjski będzie mógł oświadczyć” „Zrobiliśmy wszystko, co możliwe i umowa zakończyła się niepowodzeniem.”

  Waszyngtoński zamach w Kijowie i atak na rosyjskojęzycznych Ukraińców na południu i wschodzie jest częścią waszyngtońskiej strategii do automatycznego wzmacniania swej pozycji. Rosyjska niezależna zagraniczna polityka i rosnące rosyjskie ekonomiczne i polityczne stosunki z Europą stały się dla Waszyngtonu problemem. Waszyngton wykorzystał Ukrainę do atakowania i demonizacji Rosji i jej liderów, oraz do załamania rosyjskich ekonomicznych i politycznych powiązań z Europa. Do tego zadania wykorzystane zostały sankcje.

  Porozumienie pokojowe na Ukrainie na warunkach innych, niż waszyngtońskie, jest nie do przyjęcia dla Waszyngtonu. Jedyne do zaakceptowania porozumienie to takie, które jest przegraną dla Rosji.

  Trudno odrzucić wniosek, że rosyjski rząd zrobił strategiczny błąd, kiedy nie zaakceptował próśb separatystycznych prowincji do zjednoczenia z Rosją. Ludzie z prowincji Doniecka i Ługańska wybrali zjednoczenie taką samą przeważającą większością, jak ludzie na Krymie. Jeżeli te prowincje byłyby zjednoczone z Rosją, to nastąpiłby koniec konfliktu. Ani Ukraina ani Waszyngton nie zaatakują rosyjskiego terytorium.

  Ponieważ konflikt nie został zakończony przez zjednoczenie, Putin wystawił się sam jako worek treningowy dla zachodniej propagandy. Konsekwencją tego jest to, że przez wiele miesięcy konflikt niepotrzebnie się przeciągał. Wizerunek i reputacja Putina została na Zachodzie zniszczona. On jest „nowym Hitlerem”, on „spiskuje, jak tu przywrócić sowieckie imperium.” Rosja została zrównana z wirusem Ebola i Islamskim Państwem jako trzy największe zagrożenia. Russia Today jest terrorystyczną organizacją, taką samą jak Boco Haram i Islamskie Państwo. I tak dalej i tak dalej.

  Wywiad CNN przeprowadzony z Obama przez presstitute Fareed Zakarie pokazuje wizerunek Putina oparty całkowicie na kłamstwach, które opanowały Zachód:

  Putin nie byłby bardziej demonizowany nawet, gdyby rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę, podbiły ja i ponownie przyłączyły Ukrainę do Rosji, której Ukraina przed upadkiem Sowietów była przez wieki częścią, a separacja z Rosją trwa z powodu domagania się tego przez Waszyngton.

  Rosyjski rząd może zechce pilnie rozważyć czy aby Moskwa nie pomaga Waszyngtonowi osiągnąć następne zwycięstwo na Ukrainie.

  Paul Craig Roberts

  Uwaga tłumacza:
  Muszę zaznaczyć, że Roberts o Putinie pisał w sposób pozytywny, ale w miarę przedłużania się konfliktu zmieniał zdanie, bo uważał, że Rosja może natychmiast zmienić nastawienie państw Zachodu (chodzi mu Europę). Po prostu Putin powinien przykręcić kurtki z gazem i byłby koniec sankcji, i koniec konfliktu, i koniec demonizowania Putina. Wiadomo, że silny lider nie pozwoli sobie na ultimatum i to jeszcze wasalskie.
  Obecnego postępowania Kremla Roberts nie jest w stanie zrozumieć i Putina chyba również.

  Tłumaczenie: u
  Spolszczenie: gajowy Marucha przy użyciu http://www.spolszcz.pl/

  * * *

  Po napisaniu powyższego, Paul Craig Roberts opublikował kolejny artykuł:

  Update of Minsk Peace Deal — Paul Craig Roberts
  http://www.paulcraigroberts.org/2015/02/13/update-minsk-peace-deal-paul-craig-roberts/

  Aktualizacja rozważań na temat porozumienia z Mińska

  W mym poprzednim artykule przedstawiłem argumenty za tym, że porozumienie z Mińska będzie porażką. Porażką bardziej dla Rosji oraz republik Donieckiej i Ługańskiej, ponieważ winą zostanie obciążony Putin i obie prowincje. Angielski jest językiem światowym i dzięki temu Waszyngton i jego presstytutki kontrolują przekaz medialny. [Wyjaśnienie zbyt proste. Media są kontrolowane przez wiadomo kogo i co tu wyjaśniać? – admin]

  Saker [autor z witryny informationclearinghouse.info – admin] i ja zgadzamy się, że warunki dla zapewnienia pokoju ustalone w porozumieniach są śmieszne, nie mogą być zrealizowane i nie będą realizowane.

  Jednakże Saker widzi dla noworosyjskich republik korzyści z usunięcia ciężkiego uzbrojenia ze strefy konfliktu – o ile zostanie to zrealizowane – oraz przewiduje zakończenie konfliktu zbrojnego w tym roku, skutkiem ekonomicznego, militarnego i politycznego rozpadu Ukrainy. Natomiast mój punkt widzenia jest taki, że Rosja winna była zaakceptować życzenie republik połączenia się z Rosja, ponieważ im dłużej przeciąga się konflikt, tym bardziej Zachód może demonizować Putina i dysydenckie republiki.
  http://www.informationclearinghouse.info/article40979.htm

  Alexander Mercouris zwraca uwagę, że w Porozumieniach Mińskich (które nie są żadnymi porozumieniami albo umową) pozytywnym jest fakt, że Europa została wmieszana w konflikt i przeciwstawia się planom jego eskalacji przez Waszyngton. Jego zdaniem losy Ukrainy zależą od tego, co zrobi Europa, z czym się zgadzam.
  http://www.informationclearinghouse.info/article40967.htm

  Trudno jest uwierzyć, by rządy państw europejskich nie zdawały sobie sprawy, że cały ukraiński kryzys został zaplanowany i wywołany w Waszyngtonie. Teraz, gdy Europejczycy zaczynają zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą agresywna wrogość Waszyngtonu wobec Rosji, być może zdobędą się na niezależną politykę zagraniczną, zamiast odgrywać rolę amerykańskich wasalów.

  Jeśli by się tak zdarzyło, hegemonia waszyngtońskiego agresora straciła by poparcie, Imperium Zła zaczęło by się rozpadać, a szanse dla pokoju by wzrosły.

  Tłum. gajowy Marucha

  Polubienie

 11. NiePorozumienie Mińskie to pokaz fałszywych gierek, gry pozorów i polityczny kabaret.
  Ciekawy, bo ciekawy dla publiki w kilku krajach.
  Było, minęło, zostało kilka fotek , kilka klipów video i niby uczucie, że coś się zrobiło dla pokoju .

  Putin jeśli przesrał sprawę rozwalenia majdanu, a przesrał w sposób haniebny i jednoznaczny, mógł w kolejności, zaraz po referendum w Słowiańsku, Ługańsku i Doniecku uznać prawa Noworosji do samostanowienia i utworzenia własnego państwa, nawiązania z nim kontaktów dyplomatycznych i udzielenia wsparcia politycznego, gospodarczego i militarnego. To by w pewnym stopniu stworzyło fakty dokonane i do pewnego stopnia związało ręce kijowskim majdaniarzom, a także liderom świata zachodniego.
  Tak by postąpił każdy logicznie myślący polityk, szczególnie po serii bezceremonialnych agresywnych działań USA na arenie światowej takich jak Libia, Syria, Afganistan, jak inspiracja i sterowanie majdanem.
  Tak by postąpił każdy logicznie myślący polityk, ale czy Putin jest takim politykiem?
  Odpowiedz jest -NIE.
  Debilizm jego działań, jest aż nadto wyraźny, zaś skutki katastrofalne dla wschodniej części Ukrainy i wcale nie małe ryzyko dla całej Europy. Możliwość pełzającej we wszystkich kierunkach wojny jest realne, zgliszcza i trupy widoczne i namacalne.
  Jak zatem nazwać taką politykę i takiego polityka?
  Myślę, że wprawdzie bardzo wulgarnie, ale najtrafniej nazwał Putina były już minister spraw zagranicznych Ukrainy.

  Polubienie

 12. Mieszana krew tak na Ukrainie jak i w Polsce zaczyna BUZOWAC i kipieć ale to dopiero początek grzania garnka polsko-ukraińskiego .
  Ta krew ZAGWIZDA w marcu i będzie GWIZDAC do 10 maja .
  A potem………… potem nastapi CISZA jak makiem sial .

  WSZELKIE ZLO DA PELNE ODBICIE .
  Będą kolejne pochowki na Wawelu ?
  To pytanie zostawiamy bez odpowiedzi,niech każdy sobie sam na nie odpowie,nawet ten
  CO MA PUSTE MOZGOWIE !
  LOTRY,ZBRODNIARZE,ZLODZIEJE ZGINA i PRZEPADNA !!!

  Polubienie

 13. Nie takie to proste wszystkich zlodzieji wylapac , a tym bardziej mordercow .
  Piaty rok idzie jak,generalow polskich i polpolskich oraz pelnoustnych i „zlotoustnych” globalizmu slug wybito pod Smolenskim i co złapali szubrawców ?
  Zalatwiono prezydenta,ktory się kulom w Gruzji nie klanial i cisza jak makiem sial !
  Teraz tylko czekac jak to amerykańskie i ruskie satelity będą się miedzy sobą targować czyje i jakie zdjęcia sa ważne w katastrofie,zas Antek umrze i śledztwa swego nie dokończy .

  Polubienie

 14. Oglądałem dzisiaj reportaże na ukraińskiej telewizji dzięki http://www.parom.tv . Pokazują panikę w hipermarketach, ludzie CETNARAMI (to 100 kg) wykupują cukier, etc. To skutek inflacji, już 400 % od roku ubiegłego. Z doświadczeń „Solidarności 81” wnioskuję czym to się winno skończyć: STANEM WOJENNYM. A co następnie? Jak do władzy dojdą ultrasi, których „na zielonej (?) U-krainie” namnożyło się jak agresywnych komórek RAKA ŚWIATA made in USA?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s