Jeden pasterz, jedna owczarnia


Przełamać hegemonię USA

Roberto Quaglia, włoski pisarz i filozof zastanawia się nad perspektywą świata wielobiegunowego.

 Wielkim znakiem zapytania dzisiejszej globalnej geopolityki jest to, czy świat pójdzie w kierunku świata jednobiegunowego zdominowanego przez USA (to co z dumą i arogancją Amerykanie nazywają Full Spectrum Dominance), czy jednak będzie dążyć w stronę świata wielobiegunowego, w którym będą współistnieć różne centra władzy.

Z ekonomicznego pkt widzenia, świat jest już wielobiegunowy, udział USA w globalnym PKB to jedynie ok. 18% (dane z 2013) i ciągle maleje. Więc jak to się dzieje, że USA dominują na poziomie globalnym? Powodem nie jest ich gigantyczny budżet wojskowy, bo nie można przecież zbombardować całego świata.

Pierwszym magicznym narzędziem, który USA używają do dominacji na światem jest ich dolar. Słowo „magiczny” nie jest tu tylko przenośnią – dolar faktycznie jest tworem magicznym, jako że FED może tworzyć go w swoich komputerach, w ilościach nieograniczonych i cały świat uważa go za coś cennego, myśląc oczywiście o petrodolarach. To sprawia, że finansowanie przez USA „kolorowych rewolucji” i innych akcji wywrotowych na całym globie jest proste i praktycznie nie kosztuje nic. Jest to poważny problem, któremu świat powinien stawić czoła w pierwszej kolejności, jeśli naprawdę dąży do wielobiegunowości.

Inną super-bronią USA jest ich szaleńcze panowanie nad środkami przekazu, coś bardzo zbliżone do absolutnej hegemonii, której rozmiary wykraczają poza wszelkie wyobrażenia większości analityków. Hollywood jest najwspanialszą maszyną propagandową widzianą kiedykolwiek na tym świecie. Hollywood przekazuje do miliardów mózgów na całym świecie hollywoodzkie kanony do rozumienia rzeczywistości, które zawierają – choć nie tylko – sposoby myślenia, zachowania, ubierania się, tego co jeść i pić aż do tego jak wyrażać swój sprzeciw. Tak, Hollywood jest nawet w stanie programować i instruować w jaki dokładnie sposób wyrażać nasz sprzeciw przeciwko amerykańskiemu stylowi życia. Tylko by zacytować jeden przykład (a jest ich wiele) – zachodni dysydenci często przywołują film Matrix (1999), by odnieść się do niewidzialnej siatki kontroli naszego życia, ale także Matrix należy do tej samej matrycy, jeśli wolno mi użyć takiego humorystycznego klucza. Oto hollywoodzkie opakowanie procesu myślowego, który przeżywamy w świecie ułudy – używając alegorii, symboli i metafor stworzonych w USA, stajemy się całkowicie częścią ich systemu i sprawiamy, że to wszystko staje się rzeczą realną.

USA, poprzez CIA, która infiltruje większość najważniejszych środków przekazu na świecie, mają kontrolę nad informacją. Niemiecki dziennikarz Udo Ulfkotte, który pracował dla Frankfurter Allgemeine Zeitung, jednego z głównych dzienników niemieckich, w swojej bestsellerowej książce Gekaufte Journalisten (Sprzedani dziennikarze) wyznał, że był opłacany przez CIA za manipulowanie wiadomościami, i że jest to normalna praktyka w mediach niemieckich. Możemy więc spokojnie przyjąć, że jest to praktyka stosowana w innych krajach. Ta globalna kontrola środków przekazu pozwala USA dominować w wojnie informacyjnej, w takiej mierze, że z łatwością możliwe jest przerobienie w oczach odbiorców czarnego na białe. To wręcz niewiarygodne, jak pod kontrolą amerykańską media europejskie mogły wypaczać fakty, w czasie ostatniego kryzysu na Ukrainie: filonazistowska junta, która doszła w Kijowie do władzy w wyniku zamachu stanu i była w stanie przez miesiące bombardować i zabijać własnych obywateli, zawsze pokazywana była jako ta strona dobra, a Putin, bez żadnego realnego powodu jest opisywany jako nowy Hitler .

Żeby zrozumieć, do jakiego stopnia władza nad informacją jest wystarczająca do modelowania rzeczywistości, przypomnijmy cytat z 2004, przypisywany Karlowi Rove, onegdaj doradcy Georga W. Busha: „Jesteśmy imperium i gdy działamy tworzymy naszą rzeczywistość, a podczas gdy wy studiujecie tę rzeczywistość, z całą rozwagą do jakiej jesteście zdolni – my działamy znowu, tworząc inne, nowe rzeczywistości, które także możecie studiować i tak oto mają się fakty. My jesteśmy protagonistami historii, a dla was, wszystkich was, przyzwolone zostanie jedynie studiowanie tego, co my robimy.”

A jakby tego było jeszcze mało, większość informacji, które krążą w dzisiejszym świecie jest obrabiana przez komputery z amerykańskimi systemami operacyjnymi (Microsoft i Apple), podczas gdy osoby, które sprzeciwiają się USA komunikują się między sobą przy pomocy Facebooka, Gmaila i innych kanałów kontrolowanych przez CIA. I właśnie ten totalny monopol informacyjny czyni tę zasadniczą różnicę. Nawet jeśli amerykańskie wpływy ekonomiczne w ostatnich dziesięcioleciach maleją, to ich kontrola na poziomie informacji paradoksalnie wzrosła. Tak więc państwa, które dziś spoglądają w stronę świata wielobiegunowego powinny zweryfikować swoje priorytety i zacząć na serio rywalizować na polu informacji zamiast koncentrować się jedynie na sprawach ekonomicznych. Dziś władza jest jedynie kwestią percepcji, a USA są ciągle jeszcze mistrzami w tej grze. Nie będziemy mieli żadnego świata wielobiegunowego, aż do czasu, gdy do gry nie wejdą inni uczestnicy o analogicznych kompetencjach.

Istnieją już przypadki serwisów informacyjnych na wysokim poziomie niepodporządkowanych USA z ambicjami globalnymi, wśród nich bardziej znacznymi są Russia Today i irańska Press TV, lecz jest to jeszcze nic w porównaniu z ciągłym tsunami audiowizualnych informacji filoamerykańskich, które rozlewają się po całym świecie 24 godziny na 24. Russia Today projektuje utworzenie kanałów także w języku francuskim i niemieckim – to już jest krok naprzód, ale jeszcze daleko niewystarczajacy.

USA są zaniepokojone krajami, które wkraczają w ich interesy, zaczynają się naprawdę denerwować, jeśli te kraje zaczynają używać do wymiany handlowej innych walut niż dolar, ale wprost szaleją, gdy na szachownicy informacyjnej pojawiają się poważni rywale im niepodporządkowani. Brzmi to dość dziwnie biorąc pod uwagę, że wolność prasy jest jednym z centralnych punktów współczesnej mitologii amerykańskiej, lecz każde źródło informacji niepodporządkowane USA naraża na niebezpieczeństwo ich monopol na kreowanie rzeczywistości. I to jest właśnie powód, dla którego muszą demonizować konkurentów i etykietować ich jako antyamerykańskich albo jeszcze gorzej. Tak więc najczęściej dziennikarze, czy wydawcy niepodporządkowani to po prostu nie-Amerykanie, niekoniecznie antyamerykańscy lecz w oczach amerykańskiego hegemona wszystkie informacje nieamerykańskie są z definicji antyamerykańskie, bo ich imperium opiera się przede wszystkim na monopolu postrzegania rzeczywistości. Przypomnijcie sobie cytat z Karla Rove.

Tak więc kraje nie podporządkowane USA, które naprawdę dążą do stworzenia świata wielobiegunowego nie mają innego wyboru jak uczyć się od swojego przeciwnika i działać konsekwentnie. Oprócz tworzenia własnych kanałów informacyjnych powinny także zacząć dawać konkretne wsparcie dla niezależnej informacji w krajach, gdzie wiadomości są aktualnie kontrolowane przez USA. Niezależni dziennikarze, pisarze i naukowcy w krajach zachodnich wykonują swoją pracę jedynie z obywatelskiej pasji, często nieopłacani za cenę publicznych szykan, marginalizowania społecznego i poświęceń ekonomicznych. Zniesławiani w swoich krajach i bez żadnego poparcia krajów, które starają się wyrwać spod dominacji amerykańskiej – to nie jest dobry początek końca Full Spectrum Dominance Stanów Zjednoczonych.

Nie ma i nie będzie nigdy świata rzeczywiście wielobiegunowego bez całej gamy wielobiegunowych punktów widzenia.

Postmodernistyczne imperium nie jest niczym innym niż uwarunkowania mentalne – jeśli te uwarunkowania pozostaną jednobiegunowe to świat też taki pozostanie.

Roberto Quaglia

Źródło: Spirito Libero

================================

By złamać hegemonię USA nie wystarczy utrącić dolara, czy ich medialną dominację.

Potrzeba znacznie czegoś więcej.

Potrzeba wyprzedzać Amerykę i amerykanów w każdej dziedzinie.

Nie wystarczy za nimi podążyć, wlec się w ich ogonie,  naśladować, małpować, kopiować.

Trzeba być lepszym, szybszym, bardziej operatywnym w myśleniu, w działaniu, w tworzeniu .

Trzeba być przed nimi o krok do przodu, a nie trzy kroki za nimi.

Puki co tak się nie dzieje i długo dziać się nie będzie.

Nie uwolnimy się z amerykańskiej dominacji, nie  z obecnymi liderami  politycznymi, naukowymi, menadżerskimi.

Przykład?

Niejeden człowiek z dyplomem inżyniera czy magistra z głupawą szczerością przyznaje na forach internetowych, że jest cienki jeśli chodzi o komputer, albo, że nie wie jak zmienić rozdzielczość obrazka. Jeśli zaś już tworzy jakieś  naukowe,,dzieło”, to tylko w oparciu o już istniejące opracowanie nierzadko cuchnące poprzednią epoką

Reklamy

25 uwag do wpisu “Jeden pasterz, jedna owczarnia

 1. Od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zmilitaryzował handel wojną i pokojem na Ukrainie.Wszystko na tle WOJNY O PIENIĄDZ,gdzie po jednej stronie petrodolarowa koalicja,a po drugiej antydolarowa bazująca na powiekszających sie zasobach chińskiego złota.Z boku stoi EURO analizując jak powiekszyć wpływy gospodarcze.
  ZŁOTY POLSKI nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko bardziej globalnie jak to w odniesieniu do Polski analizował Feliks Koneczny :

  Polubienie

 2. Na tym adresie znajduje się świetny wywiad, na powyżej sygnalizowany temat TOTALNEJ GLOBALIZACJI, z dyrektorem Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych, kandydatem nauk historycznych Leonidem Reszetnikowem,. Tłumaczę zeń tylko jeden akapit. Może adm-inowi uda się ten wywiad przeprowadzić przez automatycznego tłumacza.? Ja tłumaczę zeń tylko jedno zdanie, ale warto przetłumaczyć całość – służe pomocą w obróbce stylistyczno-merytorycznej tłumaczenia – mglogo@poczta.fm:

  „Jeśli my (Rosja) chcemy być wielkim państwem, to powinniśmy nieść w świat swój wariant ekonomicznego oraz kulturalnego rozwoju. Rosję – czy to imperialną czy to radziecką – Zachód zawsze pojmował jako alternatywę dla siebie. I jeśli zaprzestaniemy wypełniać swą misję alternatywy dla Zachodu, to przegramy i znikniemy.”

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2015/02/22/protivostoyanie-na-ukraine-2013-2015/755236-raskoly-nashego-vremeni

  Polubienie

 3. Temat dobry i na czasie ale czy MY POLACY nie jestesmy w stanie sami cos wynaleźć na wszelkie SQRWYSYNSTWO i musimy opierać się jak nie o Ameryke to o Rosje czy inne szmulostwo i szwabstwo zagniezdzone w całym swiecie ?
  BADZMY W KONCU NARODEM WE WLASNYM DOMU i SAMI SIE GOSPODARZMY !

  To jedno ,a drugie ,to KTO NAKAZUJE BYC MALPA CZY PAPUGA ???

  Jeżeli nie zaprzestaniemy nasladowac ZLYCH OBCYCH WZORCOW NIGDY NIE BEDZIEMY SOBA ,
  NIE BEDZIEMY POLAKAMI !
  Będziemy małpami lub innymi stworami w obcym cyrku !!!

  Co do komputerow to bez nich tez wcześniej było zycie ale jeżeli już po ich wynalezieniu nie umiemy bez nich zyc ,to stworzmy je swoje i dla siebie z cala siecia i ich dobrociami.

  Zachlystywanie się specjalnoscia komputerowa to tez snobizm i nic więcej ,podobnie jak
  posiadanie na wyrost pięknego dużego domu czy bryki i zycie na kredyt !

  TEN BOGATY CO DLUGOW NIE MA !
  JEST SAMOWYSTARCZALNY WE WSZYSTKIM !!!

  Polubienie

 4. Proponujemy zmienić na :
  „JEDEN WLADCA/CY ,RESZTA PODDANI” .

  Pastuchy,barany i owce to czas miniony .
  NIEWOLNICTWO tez PRZEMINIE ,w każdej postaci.
  Swiat należy urzadzic od nowa .

  A jak ?
  Nie tylko dyskutujmy ale dajmy pomysły i przystąpmy do czynow.

  Czy sąsiad ma ci ustawiac meble w domu i dyktaty ci narzucać .
  Czy podrzucając ci film lub serial ma ci dyktować gdzie klaskac a gdzie i kiedy wzdychać ,jak ZYC i zachowywać się ???
  BADZMY W KONCU LUDZMI ROZUMNYMI !
  SAMI DECYDUJMY O WLASNYM LOSIE !!!

  Polubienie

 5. Problem w tym, że człowiek to istota ekspansywna. Tej cechy nie da się ani wyplenić ani zabić. Zatem jeśli nie chcemy być niewolnikami musimy być panami.
  Innych wyborów nie ma.
  Tak zwana wolność sama w sobie nie istnieje, tak jak nie istnieje obecnie samowystarczalność.
  Stąd by istnieć musieliśmy łączyć się w rodziny, plemiona, szczepy, narody.
  Jeśli APA powie mi że mogę być samowystarczalny , bo nie zaciągam kredytów, to zaraz przy pierwszej chorobie okaże się, że muszę korzystać z pomocy lekarza, szpitala, czy tylko żony która mi poda leki.
  Nie wyprodukuję sam sobie chleba, mleka ( zależność od krowy) mięska, nie zbuduję domu bez cegielni i ludzi tam pracujących. Nie dostanę emerytury bez ZUS-u itd
  Problem w tym by w szeregu ustawić się w taki sposób by dało się przeżyć z jak największą cząstką własnej niezależności a do tego trzeba być jednak bardziej twórczym (ekspansywnym) niż jesteśmy obecnie jako jednostka i jako naród

  Polubienie

 6. W Warszawie odbył się kongres założycielski nowej partii.

  „Ponad połowę polskiego społeczeństwa pozbawiono oferty reprezentacji. Są to ludzie wykluczeni. My jesteśmy tą ofertą, bo Zmiana zrzesza różne środowiska, które spaja sprzeciw wobec poddańczej polityki polskich władz wobec neokolonializmu Zachodu” – mówił dziś w sali ZNP na Powiślu przewodniczący nowego ugrupowania – Mateusz Piskorski. Były poseł Samoobrony przypomniał także o starych wrogach: „Jednym z ojców Zmiany jest Leszek Balcerowicz, który doprowadził Polskę do stanu, gdzie każdego dnia 16 osób popełnia samobójstwo. (…) Im dłużej tacy ludzie będą nam wmawiać co mamy myśleć, tym więcej nas będzie” – oświadczył Piskorski.

  Wśród zaproszonych gości znalazło się wielu działaczy bezpartyjnych. Głos zabrał m.in. Ryszard Opara, założyciel portalu NEon24.pl. Swym wystąpieniem przypomniał delegatom, że skuteczna reforma naszego kraju musi rozpocząć się od odzyskania kontroli nad emisją pieniądza. „Polską rządzi układ zamknięty, działający wbrew racji stanu. Prawdziwa zmiana powinna dotyczyć zatem ludzkiej świadomości” – mówił Opara.

  Na zjeździe pojawili się również przedstawiciele związków zawodowych. Niektórzy oskarżali naród o bierność wobec całkowitej likwidacji państwa. „Wyprzedaliśmy majątek narodowy. Dziś pracujemy na emerytury obcokrajowców” – oświadczył jeden z działaczy.

  Poparcie dla nowego ugrupowania zadeklarowali także przedstawiciele Noworosji oraz Polacy z Białorusi. Wyborczego sukcesu życzył Zmianie również dr Nabil Malazi – szef Klubu Syryjskiego w Polsce.

  PK
  http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/119411,zmiana-na-polskiej-scenie-politycznej
  ==================================
  Mateusz Piskorski. … przypomniał o starych wrogach: „Jednym z ojców Zmiany jest Leszek Balcerowicz, który doprowadził Polskę do stanu, gdzie każdego dnia 16 osób popełnia samobójstwo. (…) Im dłużej tacy ludzie będą nam wmawiać co mamy myśleć, tym więcej nas będzie” – oświadczył Piskorski.
  ————
  Jak 16 osób popełnia każdego dnia samobójstwo, to każdego dnia nas mniej, mniej a nie więcej panie Piskorski.
  Można pańskie słowa zrozumieć jeszcze inaczej, im więcej samobójstw tym dla pana lepiej.

  Mateusz Piskorski- politolog
  Za wikipedią
  W 2001 ukończył studia politologiczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytu Szczecińskiego. W styczniu 2011 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych, broniąc na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  ————
  no kurza twarz, niezłe wykształcony, wręcz wzorcowo, bolońsko

  Polubienie

 7. Temat dobry i na czasie ale czy MY POLACY nie jestesmy w stanie sami cos wynaleźć na wszelkie SQRWYSYNSTWO i musimy opierać się jak nie o Ameryke to o Rosje czy inne szmulostwo i szwabstwo zagniezdzone w całym swiecie ? – APA

  Ty APA. Czy ty jesteś debil, czy tylko debila udajesz???
  Od dłuższego czasu informuję, że jest ALTERNATYWA – ale ty z uporem maniaka wmawiasz naiwnym, że „nie jesteśmy w stanie coś wynaleźć” – dupku jeden. http://www.nowapolska-w-internecie.pl – to CO???

  Polubienie

 8. Weź,ze się ty stary sklerotyku nawiedzony od nas i OD POLAKOW ODPIER…L durniu do potegi entej !
  Weź ta swoja pseudokonstytucje pod pache i wal na Belweder ,może cie chociaż pod brame dopuszcza szmule i szwaby.
  Cholera wichrzyciel obrzezany się znalazł !

  Polubione przez 1 osoba

 9. Zenku,spokojnie ,szkoda czasu na dziadkow ,którym lichwa przyslonila rozum i teraz dorabiają czym się da aby raty i rachunki oplacic .
  Ich dzieci i wnuki wcale nie lepsze,co raz to otwierają nowe linie kredytowe i „zastaw się,postaw się a nie daj się” .
  Jeszcze jednak nie nadszedł kulminacyjny czas ,gdy szmule,szwaby i bolszewiki przefarbowane zaczna ich z własnych nor wyganiać pod most i będą im zabierać co tylko posiadaja nadające się do handlu !
  Zamiast taki jeden z drugim duren pisać „maślane konstytucje” zebrac wokół siebie w swoim srodowisku madrych,silnych i młodych (bez wasow i brody) i dac wskazówki co maja czynic by chociaż jedna mycka z glowy spadla a bebech szwaba opadl ,zas bolszewik z czerwonego nie farbowal się na niebieskiego i POUCZYL co i jak zrobić ,to bawi się w tworzenie komputerowych ZRZESZEN i RUCHU palcow na klawiaturze.
  Wezmy dla przykładu taka jeszcze POLSKA WIES – jedzie taki jeden podstwiony działacz z wasem do zwiazych ie jeszcze rolnikow i namawia ich na marsz na Warszawe

  Polubienie

 10. ,szkoda czasu na dziadkow ,którym lichwa przyslonila rozum
  Ty gnojku – lichwiarzu – tobie sroki wydziubały rozum.

  Polubienie

 11. Piszemy dalej choć moski wylanczaja i nie daja nawet kropki postawić – takie podstawione izdebskie i inni dzialacze namawiają durna wioche na to co nic nie da a tylko przyniesie dalsze straty choćby paliwa do traktora kupionego na plastik i kredyt z banku !
  Inny wali do gornikow i pier…..li tak ,ze az w uchu strzyka udając ważniaka związkowego i dogaduje się z nie-rzadem .
  Jeszcze inni podobnie ale nikt tym zadzumionym nie powie :
  CHODZCIE Chlopy i Rrobole pod strzeche ,pape,dachowke czy blache i się naradzimy bez swiadkow GDZIE SWOIM i za ile sprzedac BEZ POSREDNIKOW SZMULI i SZWABOW z JEWROKOLCHOZU swoja zywnosc ,swoja produkcje,swoj urobek !!!
  Dogadamy się co do cen miedzy sobą i nawiazemy wspolprace z miastem aby nie jedli trutki z Zachodu i ich supermarketow !

  PO CO LEZIECIE DO POSREDNIKOW ?
  Natychmiast ORGANIZOWAC HANDEL WYMIENNY MIEDZY SOBA i USLUGI POLACY DLA POLAKOW !!!
  OBCY WON Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 12. Co do banków :
  JESZCZE NIE MA NIEWOLI i ZMUSZANIA bys z banków korzystal !
  Uszyj sobie sakiewke i NIE NIES PIENIEDZY DO OBCYCH BANKOW !!!
  Dlaczego dajesz się nabierać NA LICHWE pięknie dziś nazwana „nowe linie kredytowe” ?
  Tworza ci historie kredytowa ,wmawiają ci ,ze ZLA HISTORIA KREDYTOWA TO NIE PROBLEM !!!
  Bierz nastepna pozyczke ,oni dobrze wiedza,ze oprócz gaci i majtek masz cos jeszcze co będzie ci można zabrać wiec daja cyferki ile tylko chcesz wirtualnego pieniadza na rekordzie !
  Kupuj co popadnie ,zobacz jakie piękne domy,samochody ludziska maja ,bierz kase z banku (wirtualna) plac i bierz i to bez gotówki !
  Wal durniu po wszystko do szmula i szwaba !!!

  Polubienie

 13. Nie można przeciez zapomnieć i o innych zachętach choćby takich : UBEZPIECZ SIE (na wszystko) !
  Nawet na zycie ,to tylko mala kwota na miesiąc a syn czy corka będą mieli za co cie pogrzebac !
  Ubezpiecz dom,samochod ,wlasna du.e !!!

  Polubienie

 14. W związku z tym ze temat o pasterzu i owczarni (baraninie) to dopisujemy :
  Probosz w parafiach jeżeli wam wprowadza stawki ,to już jest szmulkiem podejrzanym ,bowiem jego „bogiem” jest pieniadz – wiec co godzic się na stwaki do nieba czy nie ?
  Wybieraj : bieda na ziemi a bogactwo w niebie !
  Co z cierpieniem ?
  Pewne niebo !
  A grzechy ?
  Już na ziemi zostaną ci odpuszczone !
  Za ile ?
  No na pewno nie za to „co laska” .

  Polubienie

 15. Do jutra ospaly NARODZIE POLSKI !
  Zas ty skrzydlaty konstytucjonalisto zamknij pape jak nic nie masz do powiedzenia CO POLACY WINNI ROBIC !

  Polubienie

 16. Ad:

  Mateusz Piskorski- politolog
  Za wikipedią
  W 2001 ukończył studia politologiczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytu Szczecińskiego. W styczniu 2011 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych,

  Mateusza znam od lat kilkunastu, od czasów gdy był przywódcą niezbyt słowiańskiego klubu Niklot w Szczecinie. W 2002 jeździł ze mną na „szkołę letnią” zorganizowaną i sponsorowaną w Ardenach (Belgia) przez Muammara Kadafiego, a w 2011 ja jeździłem z nim na spotkanie nt. „Partnerstwa Wschodniego” zorganizowane i sponsorowane przez „reżym” Łukaszenki na Białorusi. Oby nie spotkał go – byłego posła „Samoobrony” – los podobny do śp. premiera Andrzeja Leppera. Nie zapominajmy, że USA przyznają się, oficjalnie, do posiadania swych „szwadronów śmierci” aż w 70 krajach.świata. (Patrz polski film „Służby specjalne” w którym „samobójstwo” Andrzeja Leppera zostało uwidocznione na ekranie.)

  Polubienie

 17. APAge Satanas patetycznie, ze swych Apallachów, zaapelował:

  „Natychmiast ORGANIZOWAC HANDEL WYMIENNY MIEDZY SOBA i USLUGI POLACY DLA POLAKOW !!!
  OBCY WON Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!”

  Otóż na przyległej do granic powiatu tatrzańskiego Słowacji wymyślono mechanizm, który nie dość że zapewne pozwali LEWICOWEMU rządowi przebrnąć bezpiecznie do kolejnych wyborów, to jeszcze bez handlu i lichwy zapewnia on względny dobrobyt oraz BEZPIENIĘŻNY KOMFORT ludności.

  Mianowicie, jak podaje „Przegląd” z 23.02-1.03. 2016 od 17 listopada ubiegłego roku aż POŁOWA LUDNOŚCI SŁOWACJI jeździ koleją ZA DARMO. Dotyczy to osób powyżej 62 roku życia, dzieci do lat 15 i młodzieży uczącej się do lat 26! (Wcześniej dopiero od wieku lat 70 jeździło się za darmo i dotyczyło to tylko 900 tysięcy Słowaków.) Co więcej, Słowacja nie boi się obcokrajowców w tych przedziałach wieku, którzy też mogą z tej BEZPIENIĘŻNEJ formy poruszania się korzystać. W związku z tą REFORMĄ KOLEJNICTWA zwiększono aż o sto ilość połączeń kolejowych na dzień i dotyczy to także pociągów dalekobieżnych 2 klasy typu polskiego TLK – za 1 klasę, ekspresy Intercity i przejazdy do Austrii i Czech niestety wciąż się płaci.

  Jak dotąd rząd wydawał 200 mln euro rocznie na dofinansowanie kolei, po zwiększeniu ilości połączeń planuje on wydać, na tą WROGĄ WOJNIE O PIENIĄDZ „NARODOWĄ ZABAWĘ W KOMUNIZM” dodatkowo tylko 13 mln euro. Gdyby ta „zabawa w komunizm” kosztowała nawet dwa razy więcej niż zaplanowano, to i tak jest to obciążenie, każdego pracującego na Słowacji, podatkiem rocznym nie większym niż 20 euro czyli 7 zł polskich (2 $) na miesiąc. A przecież i ci pracujący się zapewne cieszą, że ich dzieci oraz rodzice wojażują za friko!

  I co? Nawet w ramach Unii Europejskiej da się zorganizować kraj, do którego się przyjemnie wjeżdża nie tylko koleją: przecież także drogi na Słowacji automatycznie zostały odciążone od nadmiaru samochodów, Podobny efekt „komunalizacji” zaobserwowano w super-kapitalistycznej Genewie przed dziesięcioleciem, gdy Rada Miejska — w której rotacyjnie akurat rządzili lokalni komuniści — w sposób tajny, w ciągu jednej nocy, przemalowała pasy na jezdniach, zawężając je dla samochodów i jednocześnie podwoiła ilość kursów autobusów, trolejbusów oraz tramwajów, ustalając bardzo niskie ceny miesięcznych biletów na komunikację miejską .

  Jak się chce uprzyjemnić ludności jej żmudne, pracowite i nudne życie, to się da to zrobić, nawet w kapitalizmie, (Na Słowacji „prawicowcy” ponoć protestują, że rząd się bawi w komunizm, zamiast wymieniać stary tabor kolejowy. No ale na tejże Słowacji dla bogatych też już czekają nowe zabawki, bowiem od 2005 roku jeździ tam – płatne oczywiście, ale nie za wiele – Pendolino na trasie z Pragi do Koszyc.)

  Polubienie

 18. Panowie !
  Jest,jest odzew polskiego filozofa na nasz apel ,szkoda tylko,ze „nabija” czytelnikow na publikacje dawno już „strawione” i to nie sytuacji w Polsce ale u sasiadow ale jak o Polsce i o szmulach czy szwabach można zle mowic czy pisać – WSZYSTKO JEST CACY !!!
  Zreszta żaden filozof nie może się wychylać po za z góry ustalone bajanie medialne .

  Panie FILOZOF czas na prawde i to NAJPRAWDZIWSZA choćby taka ,ze panowanie szmuli i szwabow konczy się wszędzie !
  Wszystko zaczelo się od „mistrzow kłamstwa i qrestwa wszelakiego”; w tym od szawla,ktorego filozof bardzo „uwielbia”.
  Glowny sciek mediów dziś oficjalnie podal,ze IZRAEL KLAMAL o „nuklearze” w Iranie i teraz to kłamstwo wyszlo i to od „swoich” !
  Bedac przy temacie „Jednego pasterza i jemu poddanych” prosimy filozofa cos więcej na temat innego filozofa,znaczy się Palikota – mason to czy nie mason ?
  Powierza mu fotel p-rezydenta w Polin czy nie ?
  Podobno rok 2015 dojrzewa a strony internetowe puchna w przepowiedniach ,jak dzieci po frytkach.

  Polubione przez 1 osoba

 19. PRAWDA, PÓŁ-PRAWDA i ŻYDO-PRAWDA

  Bodajże ksiądz profesor Tischner, filozof z Podhala, wprowadził tak zwany „GÓRALSKI TRÓJPODZIAŁ PRAWDY”, na Prawdę, Pół-Prawdę i Gówno Prawdę. Ja, jako doktor filozofii także z Podhala, bym unacześnił i „zhumanizował” ten podział, wykorzystując midrasz mego kolegi, matematyka z Nowosybirska a następnie i Izraela, przechrzczonego na prawosławie Izraela Szamira. Otóż w książce „Pardes – studium kabały” (napisałem do polskiego tłumaczenia tego zbioru esejów „Wprowadzenie”) przytacza on popularną wśród Żydów opowieść o chciwym mądrości Żydzie, który się dowiedział, że w mieszku komercjalizowanym przez znanego rabina, znajduje się MĄDROŚĆ, której może się on nassać. Chciwy Żyd mieszek oferowany przez dowcipnego rabina zakupił, zaczął go ssać – i okazało się, że wypełniony był on… gównem!

  A zatem, w ramach Podhalańskiej Akademii Nauk (ukute pod koniec lat 1960-tych, określenie mego nieco starszego kolegi, byłego pisarza Piotra Wojciechowskiego), proponuję uściślić ten „góralski trójpodział prawdy” na PRAWDĘ, PÓŁ-PRAWDĘ I ŻYDO-PRAWDĘ. Ten ostatni człon oznacza, na przykład, zestaw informacji CIA komercjalizowany nam w formie „mieszka z mądrością” w rodzaju michnikowskiej „Gazety Wyborczej”. Można się z niej prawdy nassać, oj nassać.

  Polubione przez 1 osoba

 20. Z prawda jest więcej „ceregieli” niż z kłamstwem i kłamstwo latwiej jest wchłaniane przez „kapuściane glaby”.
  Gdy jeszcze do tego prawda zostaje utrwalona podrobionym obrazem,zdjeciem ,filmem chwyta jak smola asfaltu !
  Panie filozof proszę nie podpierać się ksiezulkami,bo ci tez klamia i to jak .
  Teraz na czasie ruszylo filmowe kłamstwo „polskiego reżysera”,który sobie nakrecil „Ide” ,niektórzy już zmieniają tytul na „Gn-ide”,może wiec podyskutujemy na temat kłamstw o Polakach .
  Szmulostwo idzie już na całego nie tylko klamiac w zywe oczy ale i „ruchawki/pogromu” od nowa szuka .
  W końcowych klamstawach widzimy już jak szmul szmula „znakuje” (nawet ich posiadlosci/domy/mieszkania) a następnie donosi,ze to goje czynia.

  Polubione przez 1 osoba

 21. Nie ma mowy czy pisania na temat szmulowskich pasterzy,na temat partyjnych szulerów ze szmuli i szwabow ?
  Wymowna cisza nawet wśród filozofow,doktorow,profesorow ,a nawet studenci się gdzies zapodzieli przeciez marzec ?!
  Pamietna rocznica marca 68 ,a na scierwomediach sa wyśmiewani Gomulka ,Jaruzelski,Gierek – wodzowie,ktorych szmule i szwaby znieść do obecnej chwili nie mogą ,czy ztrawic ich posuniec , wspominają ich jako nieuki ,szczegolnie czyni to taki jeden z profesorow „miedzianych”.
  Za to Albin Siwak prostuje to w swoich książkach i wypowiedziach jak to z tym Szmulostwem bywalo w KC.
  Profesorek opluwacz przypomina i wypomina Gomulce jeden plaszcz popeliniak ,Gierkowi górnictwo,a Jaruzelskiemu ,ze oczyscil swego czasu sztab generalny i GZP ze szmulii wskazal im exit i droge wolna z Polski ze sztabow wojskowych.
  Teraz potomkowie tego dziadostawa znowu wrócili i generalami się porobili z dwoma blachami na mundurze – wstyd i hanba ze szmulowskim przywództwem i najemnikami , mordercami bezbronnych na misjach !

  Polubione przez 1 osoba

 22. Ciezka „sprawa z najwyższym pasterzem” w Watykanie .
  Znowu wilki atakują i pewnie Franek pojdzie na przechowanie do zenskiego klasztoru .
  Co o tym sadzicie ?
  Wiadomo papież tez człowiek i swoje lata ma ale żeby az tak się bac „wilkow” ,by pod babskie habity uciekać ???

  Ruszac do dyskusji ,nie spac !

  Polubione przez 1 osoba

 23. A jednak spia ,nawet admin zaniedbuje obowiązki,co u licha z WAMI POLAKAMI się dzieje ???
  Temat o pasterzu ,owcach i baranach a tu nawet beczenia nie slychac .
  Za to dzwonki (ostzregawcze) slychac ,no i te przyszle debaty prezydenckie,znaczy się kandydatow na prezydentow kraju nad Wisla.
  Papieza Franciszka już opisano i przerwano,”zadzialala reka boska”,zresztą nie ma czasu na wybory nowego papieża,tym bardziej gdy Iran dozbrojono, a NATO jeszcze do wojny nie gotowe.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s