Rok 2015 Być albo nie być


Rubikon przekroczony.

Nieoceniony komentator 1abezmetki przetłumaczył z rosyjskiego i przysłał mi ważny artykuł, który zatytułował: „Czy Rosja wpuści jankesów w nowy kanał?” Zamieszczam w całości.

Żaden to sekret, że ludzi w pierwszej kolejności interesują te rzeczy, które mają na nich bezpośredni wpływ, czyli jak to się mówi „bliższa ciału koszula”. I chociaż to niezbyt pochlebne, to często ma to miejsce. Z tego powodu nie jest zaskoczeniem, że uwagę naszych rodaków ostatnimi czasy, przyciągają problemy upadku rubla, spadające ceny ropy naftowej, wzrost cen żywności itd. To jest to, co przykuwa uwagę współczesnego obywatela i oczywiście, odbija się na pierwszych stronach środków masowej informacji. Ale tu pojawia się pewne niebezpieczeństwo. Abyśmy obok tych – bez dyskusji – ważkich i niebagatelnych problemów, nie przeoczyli rzeczy, być może, nierównie gromko dających znać o sobie – ale z racji ich natury – które są nie mniej ważne, a być może i ważniejsze, i które widziane w dalszej perspektywie, są zdolne wywrzeć istotny wpływ na nasze życie.

Niedawno pojawiła się informacja, że USA zażądało od rządu Nikarugui udostępnienia wszelkiej informacji na temat planów budowy Kanału Nikaraguańskiego. Większość z nas z pewnością, nie wie, że Nikaragua zabiera się do budowy kanału alternatywnego wobec Kanału Panamskiego, który także połączy Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym. Jest prawdą, że będzie on szerszy, głębszy i o wyższej przepustowości, spełniającej wymogi większości nowoczesnych statków itd.
Ogólnie rzecz biorąc, projekt ten został ogłoszony dawno temu. Są nim w pierwszej kolejności zainteresowane Chiny, ponieważ byłoby im wygodniej przewozić przez ten Nikaraguański Kanał znaczącą część swojego handlu. Nawet ujawniona była cena tego projektu, około 50 miliardów dolarów. Przy okazji także i Rosja zgłosiła zamiar pewnego udziału. Na ile można się zorientować z informacji prasowych, chiński udział w projekcie będzie zwłaszcza finansowy, a my że swojej strony, powinniśmy raczej zapewnić polityczne i militarne gwarancje bezpieczeństwa  projektu. Nawiasem mówiąc, są z tym związane wejścia naszych okrętów wojennych do portów Nikaragui a także gotowość Nikaragui do przyjęcia naszego lotnictwa strategicznego i generalnie, udostępnienie swojego terytorium, swoich lotnisk i portów morskiech dla użytkowania przez siły zbrojne Rosji.
No dobrze, zapytacie, ale jak to może na nas wpłynąć? Rzecz w tym, że  Waszyngton w minionym roku poważnie zaniepokoił się rosyjskim buntem podjętym i zwerbalizowanym przez Prezydenta Putina. W jednym ze swych wystąpień powiedział on, „rosyjski misio swojej tajgi nikomu nie odda”. USA obawia się, że w ślad za Rosjanami ten antyzachodni, anty amerykańsk i „ant ypedalski” bunt przyciągnie ogromne masy ludzi w wielu innych państwach świata i w rezultacie Rosja może stać się liderem wielkiego międzynarodowego bloku geopolitycznego.
Obawy te sprawiają, że Amerykanie poważnie forsują wszystkie dostępne im możliwości geopolityczne.
Osądźcie sami.
Dywersja finansowo-ekonomiczna w końcu 2014 roku zorientowana na krach rubla, a do tego, w zmowie z Saudyjczykami, załamanie cen ropy, próby wywarcia presji na Nikaraguę w intencji zmuszenia władz republiki do maksymalnego ujawnienia szczegółów projektowych Kanału Nikaraguańskiego, a w najlepszym razie, zwolnienia, lub całkowitego wstrzymania realizacji inwestycji. W istocie wszystko to są ogniwa jednego łańcucha.
Myślę, że Waszyngton wykorzysta z cały arsenał, dostępnych geopolitycznych możliwości aby powstrzymać Rosję na drodze do jej odrodzenia jako niezależnego gracza na arenie światowej. Z tego względu wydaje się, że rok 2015 będzie dla nas trudny. I sprawa nie w tym, że Amerykanie są na tyle supermocni, że zmiażdżą nas swoją potęgą, ale raczej w tym, że znaleźli się oni w skrajnie trudnym położeniu.
Oni rozumieją, że jeśli wkrótce nie zdołają poskromić Rosji i pokazać całemu światu, że tylko USA, tak jak dawniej, są jedynym supermocarstwem, któremu nie należy się opierać, to runie cała dotychczasowa architektura geopolityczna. Na koszt której nie tylko USA, ale i cały Zachód kontynuują rabunek pozostałej części ludzkości, umożliwiający sztucznie zawyżony poziom życia, występną konsumpcję i nierealistycznie zawyżone standardy społeczne.
Aby zachować swoją globalną hegemonię, Amerykanie są gotowi nie liczyć się z kosztami.
Niedawno pojawiła się informacja, że Waszyngton za ubiegłe 13 lata wydał na operację militarne minimum 1,5 tryliona dolarów. To minimalny koszt, obejmujący jedynie bezpośrednie wydatki wojskowe. Niezależni eksperci sadzą jednak, że całkowite koszty wojen prowadzonych przez Amerykę są 4 razy wyższe, tzn. wynoszą 6 trylionów dolarów.
A teraz popatrzcie. Zachód wydał na swój zdominowany świat takie astronomiczne sumy, a tu przychodzi jakiś tam, rozumiecie, rosyjski prezydent Władymir Władymirowicz Putin i powiada: „No nie chłopaki, to nie tak, zróbmy to inaczej. Po pierwsze, trzeba się podzielić, po drugie, to całkowicie niesprawiedliwe, po trzecie, nie podobają się nam wasze pedalskie wartości; mamy swoje – chrześcijańskie. Nie ma rady, siadajmy za stołem i dogadajmy się od nowa”. Możecie sobie wyobrazić, jaką reakcję Zachodu wyzwala takie stanowisko Rosji i rosyjskiego kierownictwa politycznego? Jak myślicie, na co oni mogą się poważyć, po wydaniu takich fantastycznych sum na swoją światową hegemonię? Pytanie retoryczne.
Jeśli zamierzamy wyrwać się spod zachodniej kabały, spod ucisku tych zachodnich liberalno-demokratycznych satanistycznych pseudowartości i żyć tak jak sami uznajemy za słuszne, jak podpowiada nam nasze rosyjskie sumienie oraz tradycje odwiecznych świętości i ideałów, to to oznacza, że nie możemy cofnąć się ani o krok. W przeciwnym razie dla Rosji nie będzie miejsca na mapie świata.
Sytuacja zaszła już za daleko, Rubikon został przekroczony, powrotu nie ma.
Oczekują od nas finalnej, bezwarunkowej kapitulacji. Innego wariantu Zachód nie dopuszcza.
Tak więc powiniśmy jasno zdać sobie sprawę ze stojącego przed nami wyboru. Musimy postarać się ze wszystkich sił, aby słowa znanego rusofoba – Zbigniewa Brzezińskiego nigdy się nie spełniły. A powiedział on: „nowy porządek światowy konstruuje się przeciwko Rosji, kosztem Rosji i na ruinach Rosji. Rosja zostanie rozdrobniona i znajdzie się pod kuratelą”.
Jeśli nie chcemy takiego scenariusza rozwoju wydarzeń dla naszego kraju, to trzeba nam bardzo dobrze przemyśleć strategię zarówno państwową (rozumie się w pierwszej kolejności), jak i osobistą (strategie potrzeb rodzinnych, strategie społecznego światopoglądu itd.). Po to, żeby z tej wojnie z Zachodem wyjść jako zwycięzca.
Boże wspomóż! Budźmy się, budźmy. Amen
Помоги, Господи! Сие и буди, буди. Аминь.
(cytat z Braci Karamazow, Fiodora M. Dostojewskiego)
[http://www.lagoszowwielki.radwanice.pl/clubin/ikony/icxc-mpov/Chrystus_Pantokrator.jpg]
Konstantin Duszjenow,
„Rubikon przekroczony, przed nami rosyjskie zwycięstwo”
(«Рубикон» пройден, впереди — Русская победа)
—————————————————
Przekład: 1abezmetki
oryginał rosyjski zamieszczono w:
Агентство аналитической информации „Русь Православная”
Константин Душенов, «Рубикон» пройден, впереди
Русская победа
директор Агентства аналитической информации «Русь Православная»

Bogusław Jeznach – Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

 http://jeznach.neon24.pl/post/119772,rubikon-przekroczony
Reklamy

120 uwag do wpisu “Rok 2015 Być albo nie być

 1. Rok 2015 to jak każdy inny liczony przez człowieka JEST ROKIEM STWORCY WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO !
  Kto tego nie pamięta ,zyje w zludzeniach i jest zapóźniony w rozwoju wszelakim .

  Nie potrzeba nam prorokow i proroctw aby widzieć co się wokół nas dzieje ,wystarczy logicznie myslec i nie widzieć tylko przed swym „kinolem” bozka (jak mawia tutejszy filozof MG) mamona ,zas skrzydlaty rycerz ma kłopoty z lichwa w która wdepnal i ciagle mu smierdzi,zapominajac ,ze tak już jest z cebula i czosnkiem (co wchłaniasz tym ziejesz),których wcale nie musisz konsumować.

  ROK 2015 TO ROK WIELKICH ZMIAN w czasie ,których KLESKE PONIESIE ZLO i KLAMSTWO !!!

  Polubione przez 1 osoba

 2. ROK 2015 TO ROK WIELKICH ZMIAN w czasie ,których KLESKE PONIESIE ZLO i KLAMSTWO !!!

  To samo się nie stanie. TO NARÓD MA TEGO DOKONAĆ. Jeśli zechce?
  Na razie nie widzę by chciał i to jest tragedia.

  Polubienie

 3. Właśnie wykryłem zbrojownię i zamierzam z kolesiami z podwórka się dozbroić, potem dopaść najpierw Husarza 33 by przejąć jego konstytucję, a później z bożą pomocą Zenka.

  Ale na razie o 15:50 mam audiencję u sułtana Sulejmana w kolejnym już 88 odcinku serialu ,,Wspaniałe stulecie” na kanale TWP1 a na kanale Historia o godzinie 18:00 odcinek wcześniejszy tegoż serialu.
  Nasza telewizja uraczyła nas dosyć ciekawym tasiemcem.
  Piękne kobiety, zawiłe intrygi, groza zamachów a to sztyletem a to zatrutą strzałą, jest co oglądać.
  Właśnie Ibrahim Pasza wrócił do zdrowia i padł w ramiona sułtanki Hadicze, ale Sulejmanowi jedna z niewolnic przystawiła kindział do szyi by mu ją poderżnąć.
  Sułtanka matka namawia Ibrahima Paszę by jednak sułtankę Firlej która otruła w poprzednim odcinku swoją dawną miłość malarza z Krymu, zgładził, jeśli chce uniknąć kolejnego zamachu z jej strony.

  A w internecie niektórzy piszą że nasza telewizja to żydomedia, media polskojęzyczne, łże media, telavizja i inne głupoty, a tym, czasem mamy taką telewizję jakiej nie ma hameryka czy inne kraje mogą nam tylko pozazdrościć.

  Polubienie

 4. Co ty madrych ludzi adminie bierzesz na bajery i barachło serialowo-telewizyjne przeinaczajace wszystko co normalne ,lacznie z fałszowaniem wszelkiej historii i historyjek ?
  Ta bądź na stare lata chociaż deko mniej chciwy i zachlanny na glupote i kasiore za prowadzenie mydla i powidła szmulowego !
  Masz temat o roku 2015 z byciem lub bez szmuli i szwabow i ciemnotę zostaw dla ciemnych,zas ludziom swiatlym otwieraj oczy jak czyni to młodszy od ciebie magister Dariusz Kosiur (chwala mu za to) lub poczytaj sobie trochę inaczej na portalu :
  http://www.robertbrzoza.pl

  dawaj nawet linki do stron gdzie myśli się po SLOWIANSKU,to cie bedziem chwalić i doceniać ,inaczej padniesz z portalem ,bo przecież już ludzie na gow.o nie chętni .
  Bywaj stary bajerze !

  Polubione przez 1 osoba

 5. APA
  Oj, nie ma w naszej Rzeczypospolitej ludzi mądrych, światłych, godnych tych którzy tą Rzeczypospolita przed wiekami do potęgi doprowadzili .
  Jest za to wielu pośledniej i miernej kondycji, którzy w polityce robią dla korzyści osobistej bardziej niż dla dobra ogółu.
  No i jest jeszcze gromadka która z wąskiego marginesu , a raczej z niebytu chciała by się wyrwać i do tych z ,,elit” wkręcić, ale bez programu, bez myśli sensownej szans dla nich nie ma żadnej. Tym ostatnim wydaje się, że wystarczy tych pierwszych krytykować by zdobyć poparcie wyborców, a mnie się wydaje, że to za mało.
  Kiedyś zaproponowałem by zamiast płynąć pod prąd (polityczny) dołączyć do tych co płyną z prądem i tam się przebijać do przodu.
  Znajomy internetowo z Teksasu napisał mi
  …panie T. z prądem to gówno płynie.
  Dyrektor Rydzyk z Torunia mówi swoim słuchaczom niemal to samo choć nieco bardziej oględnie mianowicie
  ..z prądem to tylko martwa ryba płynie

  Niby święta prawda. Gówno z prądem płynie.

  Zrozumiałem wówczas, że próżne moje starania, że ja myślę jednak nieco bardziej pragmatycznie.
  Bo jako mały chłopiec pływając w rzece Wadąg przekonałem się że pod prąd popłynąć się nie da, a jako już dorosły robiąc kurs sternika morskiego pływając na dwumasztowej szalupie potwierdziłem swoje dziecinne spostrzeżenia , co każdy żeglarz doskonale wie, że pod wiatr pływa się raz lewym raz prawym halsem ( jak nie przymierzając PSL na naszej scenie politycznej) i inaczej się nie da.
  Z resztą kto chce niech sam spróbuje, nie koniecznie wchodząc do rzeki, może spróbować na przykład na autostradzie samochodem pod prąd.

  Więc APA dajmy sobie spokój z polityką i pooglądajmy seriale np ,,Gra o tron”, bo życie i tak nam ucieka

  Polubienie

 6. Ale jakby jednak ktoś się uparł pływać pod prąd w rzece, to niech uważa by się nie zachłysnąć i nie połknąć tego gówna co nadpłynie a prądem

  Polubione przez 1 osoba

 7. Zbigniew Brzezinski : Zabójstwo Niemcowa zorganizował SBU pod kierownictwem USA.

  tZbigniew Brzezinski: Zabójstwo Niemcowa zorganizował SBU pod kierownictwem USA. Taką opinię wyraził amerykański politolog, były doradca prezydenta USA, Jimmy Cartera, Zbigniew Brzezinski. Właśnie na taki rozwój wydarzeń mają nadzieję w Waszyngtonie, informują go jego informatorzy z National Security Agency USA.

  „W zabójstwie Niemcowa brali udział specjaliści realizujący zadanie wystrzelania „niebiańskiej sotni” na Majdanie. A organizatorami byli, w tej liczbie, pracownicy służby bezpieczeństwa Ukrainy, która obecnie jest źródłem przeprowadzania prowokacji w celu stworzenia powodów do oskarżeń Rosji” – powiedział Brzezinski w wywiadzie udzielonym kanadyjskiemu dziennikarzowi, A. Turnerowi.

  To morderstwo jest bardzo podobne do śmierci kijowskiego dziennikarza Georgija Gongadze, które posłużyło za powód do rozpętania kampanii antyprezydenckiej w stosunku do ukraińskiego prezydenta Leonida Kuczmy w 2000 roku, zauważa politolog.

  Brzezinski twierdzi, że właśnie USA zorganizowały kryzys ukraiński, nie bez podstaw licząc, że Rosja wcześniej czy później , zaangażuje się w działania bojowe i tym samym będzie przyczyniała się do formowania jednolitej koalicji zachodniej.

  „Staje się zupełnie oczywiste, że w drugiej dekadzie XXI wieku, zasady ojców-założycieli USA zostały zupełnie zapomniane, nasza Konstytucja służy jedynie za figowy listek dla jawnego pragnienia rządzących elit aby raz na zawsze zdobyć władzę nad światem” – autor artykułu cytuje słowa Brzezinskiego

  (zaskakuje zmiana Brzezińskiego, oj musi się coś dziać pod żydowskim dywanem, czyżby walka już między nimi???)

  Za: http://politikus.ru/events/44565-bzhezinskiy-ubiystvo-nemcova-organizovano-sbu-pod-rukovodstvom-ssha.html

  Polubione przez 1 osoba

 8. Ciągle przewija się teza że …wcześniej czy później , zaangażuje się w działania bojowe… i na tym ogromnie straci.
  A mnie się wydaje, że stało by się wręcz coś odwrotnego.
  Mianowicie włączyła Ukrainę w skład Rosji, kolejno wszystkie inne byłe republiki i stała by się ponownie równorzędnym supermocarstwem światowym.
  I tego się amerykańskie elity najbardziej obawiają, stąd ta dosyć prostacka głupawa propaganda o rzekomych stratach jakie by Rosja poniosła przyjmując taki kierunek działań.
  No i Rosja takiej polityki nie realizuje i co ma?
  Sankcje, naciski polityczne, atak na rubla i na rosyjską gospodarkę, złą prasę. I rosyjską krew na Ukrainie, ale także powolne grzęźnięcie w ten konflikt, powolne i z kiepskimi dla siebie rezultatami, z widokiem na długotrwałe, krwawe i niszczycielskie działania na swoich obrzeżach, z umacnianiem się USA na ziemiach dawnej Rusi Kijowskiej, a także nie wykluczone, że coraz bardziej skutecznymi działaniami destabilizującymi w samej Rosji.
  Nie wiem tylko czy Pution to tchórz, debil, czy nieposłuszna marionetka.

  Polubienie

 9. Rosję i jej potęgę zawsze widziano na zachodzie jako zagrożenie i jako imperium zła
  Dziś widzi się ją również podobne z tym, że USA jest przekonane, że można ją rozbić, zniszczyć i podporządkować niczym afrykańską kolonię. Czy tak się stanie?
  Najbliższe lata pokażą.

  Map published in 1900 in Great Britain, showing Russia as an octopus extending its tentacles on Turkey and Central Europe. There are many versions of this map, the first of which dates back to 1877.

  Polubione przez 1 osoba

 10. Inaczej niż ja widzi to autor poniższego artykułu, ale jego punkt widzenia wcale nie napawa optymizmem
  ——–
  Czy ktoś jeszcze coś z tego rozumie ?

  Asystent sekretarza stanu USA ds. Europy Victoria Nuland wczoraj oświadczyła w Izbie Reprezentantów, że na Ukrainie są tysiące rosyjskich żołnierzy, a od grudnia Rosja przekazała separatystom liczne czołgi, pojazdy opancerzone i ciężką artylerię. Według niej operacjami na Ukrainie dowodzą czynni rosyjscy generałowie, i mają do tego celu specjalną strukturę dowodzenia. Rosjanie finansują wojnę, podsycają ją, dowodzą i kontrolują. Nie ma wzmianki o tym, że Amerykanie już doradzają.

  Jeśli tak jest, to wysyłanie broni na Ukrainę,do czego zachęcają kongresmeni obu partii, przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey, szef Pentagonu Ashton Carter i dyrektor wywiadu USA James Clapper, oznacza uczestnictwo nie w jakiejś operacji antyterrorystycznej, ale w bezpośredniej wojnie przeciwko Rosji. Oni tego tak nie nazywają, ale to jest pełzające wypowiedzenie wojny. I to prawdziwej wojny, nie takiej jak w Wietnamie, bowiem wtedy ZSRR nie był bezpośrednio zagrożony przez wojska amerykańskie.Teraz wojna będzie się toczyć na rosyjskiej granicy, z tysiącami rosyjskich żołnierzy, którzy rzekomo są na Ukrainie.

  Wymyślnie (think tanks) wymyśliły, że sposobem na sukces jest wywindowanie kosztów walk do takiego poziomu, żeby Władimir Putin zdecydował się na odwrót wojsk.

  Równocześnie mówią, że nie chcą drugiej zimnej wojny.Nie wspominają też o tym, że mogą stworzyć takie zagrożenie dla Rosji, że spełnią wymagania rosyjskiej doktryny dotyczące obronnego uderzenia nuklearnego.

  A europejscy przywódcy, na czele z Donaldem, nadal się łudzą, że Ukraina może być wyzwolona spod rosyjskiego wpływu i przyłączona do Zachodu, jako łakomy kąsek.

  W tym celu gotowi są na zrobienie wojennego poligonu ze środkowej Europy. ( zatem i z Polski – mój dopisek)

  interesariusz z PL
  Neon24

  j

  j

  Polubienie

 11. Rosja planuje budowę superlotniskowca

  Nowy rosyjski lotniskowiec byłby nawet większy niż klasy Nimitz. Eksperci są sceptyczni czy zamiar będzie kiedykolwiek zrealizowany. Ale podobne wątpliwości były też wobec floty powietrznej. Fatalny błąd polega zawsze na niedocenianiu przeciwnika.

  Moskwa planuje zbudować co najmniej jeden olbrzymi lotniskowiec, nawet większe niż taki klasy Nimitz. Supercarrier, da marynarki wojennej Rosji zdolności demonstracji siły na całym świecie, mówi szef marynarki wojennej Viktor Chirkov.

  Nowy lotniskowiec jest nadal we wczesnym stadium planowania i wielu ekspertów wątpliwości, czy Rosja ma możliwość skonstruowania takiego statku. Zapowiedź admirała Chirkova zbiega się w czasie z ogromną rozbudowa marynarki wojennej Rosji.. Tylko w tym roku rosyjska marynarka wojennej ma otrzymać 50 nowych okrętów .

  „Bez wątpienia Rosja potrzebuje okrętu do przewożenia samolotów, i to nie tylko jednego,” mówi Viktor Litovkin, redaktor wojskowy oficjalnej agencji informacyjnej TASS. „To może zająć 3 lub 4 lata aby rozwiązać podstawowe problemów techniczne i znaleźć suchy dok gdzie może powstać taki gigant. Ale Rosja musi musi zaistnieć na oceanach. Czy to niektórym ludzie się to podoba, czy nie, jesteśmy globalną potęgą.” – mówi Litovkin.

  Pojawiło się kilka szczegółów o planowanych lotniskowcach. Model, zbudowany przez Kryłow State Research Center w Petersburgu, gdzie jest okręt jest projektowany statku, sugeruje, że to będzie pełnomorska bestia zdolna przewozić 100 samolotów (w porównaniu do 90 na Nimitz). Inne nowości obejmowały by amerykański katapultowy system startu,mimo, że model przedstawia okręt z dziobem w kształcie skoczni narciarskiej czyli sugerujący system dotychczas stosowany na lotniskowcach rosyjskich.

  Jedyny lotniskowiec Rosji, Admirał Kuzniecow, eksploatowany od 1985 roku, jest tylko w połowie tego rozmiaru co statki klasy Nimitz i przewzi do 50 samolotów.

  Analitycy twierdzą, że Rosję czekają przytłaczające trudności, jeśli zdecyduje się na realizację zamierzenia. Radzieckie lotniskowce były budowane w mieście Mikolaiv na Ukrainie i Rosja nie posiada jeszcze porównywalnej stoczni na swoim terenie. Piszący dla agencji Reuters, bloger amerykański David Axe specjalizujący się w tematyce wojskowej wymienia wszystkie powody dla których nigdy miałby nie powstać w Rosji tak ogromny okręt zapowiedziany przez Chirkova.

  Niektórzy eksperci bezpieczeństwa z Rosji zgadzają się z taką opinią.

  Alexander Golts, analityk gazety internetowej Yezhednevny Zhurnal, mówi że rosyjska marynarka wojenna ma opóźnienia w porównaniu innych rodzajami broni jeśli chodzi o nakłady finansowe. Wśród przedsięwzięć ogromnego programu zbrojeń , zarządzonego przez prezydenta Vladimira Putina marynarka wojenna nie była na pierwszym planie. Dlatego pewnie dowództwo marynarki wojennej wymyśliło projekt lotniskowca aby przyciągnąć uwagę polityków.

  „Jest wyścig o dostępne fundusze; każdy próbuje uzyskać więcej. Tak więc, admirałowie chcieli publicznie poinformować o projekcie,”. „Ale to głównie myślenie życzeniowe” mówi Golts.

  Ale wydaje się też że zastopowanie lub niepowodzenie w realizacji zamierzeń to też jest myślenie życzeniowe tych którzy obawiają się wzrostu potęgi militarnej Rosji

  Prof. Nathanel
  Neon24

  Polubienie

 12. No, to jeszcze coś ciekawego nadeszło od mego kolegi Izraela Adama Szamira, w tłumaczeniu Romana Łukasiaka z Wrocławia. (Jak pamiętam, „pozorowane zabójstwo” Itzhaka Rabina ponoć planowano w Izraelu – dla podniesienia jego popularności – 4 listopada 1995 roku. Ale wynikło z tego ZABÓJSTWO PRAWDZIWE, ktoś podmienił zamachowcom kule. I.A.S. sugeruje, ze podobnie było przed kilkoma dniami z Borisem Niemcowem:

  Izrael Szamir

  Sobota, 28 lutego 2014

  Jak tu nie zazdrościć nieboszczykowi! Zastrzelono go na kremlowskim moście, gdy z piękną młodą blondynką spacerował w prószącym śniegu. Oczywiście, była to prowokacja, lecz prowokator odniósł się z miłością do Niemcowa .

  Nie mogę nie zazdrościć nieboszczykowi. Takie piękne zabójstwo, na moście koło Kremla, w lekko prószącym śniegu, obok pięknej młodej kijowianki… strzały padły z pędzącego białego samochodu – scena jak z filmu! Kto mógłby go nakręcić? James Cameron? Na pewno nie Zwiagincew – ten by wybrał śmietnik za supermarketem. Oczywiście, temat jest prosty, wzięty z instrukcji Gene Sharpa „Jak wywołać rewolucję”, ale doskonale wybrano kolory filmu, wspaniałe miejsce i idealny czas akcji – bezpośrednio przed wielką demonstracją, na początku weekendu. No i ta blondynka…

  Ten, kto zaplanował zamach, szanował Niemcowa, zabił go z miłością. Tylko poduszki nie podłożył. Po kremlowskim moście jeszcze długo będą kręcić się fotoreporterzy. Był to dobry koniec dla wczorajszego polityka nie mającego specjalnych szans. Zamiast jechać do dalekiego Marino na nudną demonstrację i powtarzać wyświechtane banały – lepiej od razu wejść do historii i znaleźć się w Panteonie. Piękno miejsca i czasu gwarantują, że jeszcze wiele razy zobaczymy to zabójstwo.

  Doskonali aktorzy zagrają Niemcowa. Myślę, że pasowałby akurat Bernard-Henri Lévy. On może przylecieć na pogrzeb i rozkręcić żałobny miting. Żadna kolorowa rewolucja nie odbywała się bez Bernarda-Henri Lévy’ego. To on rozkręcał kijowski Majdan, był też w libijskim Trypolisie. Moskwa na niego czeka. Nie mam wątpliwości, że przyleci – jeśli dostanie wizę.

  Czy Niemcow wiedział, że jego zabójstwo przygotowują jego koledzy, przyjaciele i sponsorzy? Jest to bardzo prawdopodobne. On, człowiek kochający życie, na pewno nie szedł na śmierć, aby podłożyć świnię Putinowi, bo mogli go upewnić, że kule nie będą śmiertelne. Że najwyżej zostanie zraniony, że jego krew jedynie zaczerwieni biały śnieg pod Kremlem, i jutro on – jak zawsze piękny, w białośnieżnym opatrunku – poprowadzi swoich zwolenników na Kreml. Coś takiego tłumaczyłoby jego ostatni wywiad, w którym mówił, że jego mama „naprawdę boi się, że Putin może mnie w najbliższym czasie zabić z powodu moich wystąpień”. O sobie też mówił: „boję się, że Putin może mnie w najbliższym czasie zabić osobiście lub poprzez pośredników”.

  Takie rzeczy się mówi, gdy prowokacja jest już gotowa, lecz ofiara ciągle jeszcze nie rozumie, że naprawdę będą strzelać. Było coś takiego w Izraelu – tak zabito premiera Icchaka Rabina. Ochrona przepuściła zabójcę, który krzyczał „Strzelam ślepymi” – lecz okazało się, że naboje były ostre, i prowokacja zakończyła się śmiercią.

  Wątpię byśmy zobaczyli żywym tego, kto zastrzelił Niemcowa. Wspomnijmy zabójstwo Kennedy”ego – najpierw zabito tego, który zabił, następnie tego, który zabił zabójcę… Czy za zabójstwem stał bezpośrednio wywiad amerykański, czy też jego kijowscy agenci, a może od razu moskiewscy przedstawiciele Kijowa i Waszyngtonu – trudno powiedzieć. Myślę, że najprawdopodobniej Waszyngton – polityczna Moskwa nie jest szczególnie krwiożercza. W USA polityków zabijają o wiele częściej, niż w krajach Starego Świata, w tym i w Rosji. Opozycyjni politycy klasy Niemcowa giną tam zwykle w katastrofach helikopterów.

  Jednak nie należy rozpaczać – raczej trzeba zazdrościć. Niemcow myślał, że na swojej drodze ku sławie podejmuje niewielkie ryzyko, i zginął nagle, pięknie, elegancko. Cieszył się życiem – latał na Szeszele, odnosił sukcesy, nie rozpił się ani się nie roztył – i umarł pięknie. Może zbyt pięknie by osiągnąć cel. Trudno się oburzać, gdy taka śmierć wzbudza zachwyt. Reżyseria – Michael McFaul? Dama z ciasteczkami? Gene Sharp? – była zbyt doskonała. Nasi tak nie umieją…

  Tłumaczył: Roman Łukasiak

  Polubione przez 1 osoba

 13. Wojny są po to aby żołnierz mógł brać łup, to tak na marginesie. Swoje terytorium można obronić i przeprowadzić ekspansję tylko wtedy gdy dysponuje się odpowiednią siłą wewnętrzną etnicznie czystą i zmotywowaną do działania, dlatego dopóki nie wyeliminujemy obcego żywiołu w sławiańskim aryjskim narodzie dopóty ngdy nie odzyskamy siły polskiego słowiańskiego narodu. Na dzień dzisiejszy jest to nie możliwe. Potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy carowi Rosji ( dziwny zbieg okoliczności z uwolnieniem murzynów w USA) zawdzięczają wolność osobistą stali się wyznawcmi nurtu rusofobicznego. Szlachta słowiańska wykrwawiona w wojnach i zastąpiona w kilku rzutach przez szlachtę jerozolimską, żydów frankistów, hrabiów galicyjskich po rebelli Szeli, przejmujących majątki szlachty walczącej w powstaniu styczniowym, przyjmujących nazwiska w zawieruchach I i II wijnyy światowej, nie jest w stanie w obecnej sytuacji odzyskać należne jej miejsce.

  Polubienie

 14. w każdym narodzie tylko pewien procent populacji ma mentalność wojownika, w obcnej Polsce ludzie o tej mentalności służą złej sprawie nie będąc świadomi swojego szkodliwego działania, nie można nawet porównać ich do zwyczjnych najemnych wojsk żądnych łupów, bo są wykorzystywani w imię interesów platonicznej miłości do mocarstwa za wielkiej wody,

  Polubione przez 1 osoba

 15. Wszystko można gdy się chce !
  Oczywiście trzeba laczyc sily jak robia to Zydzi i Niemcy ,co ciekawe te dwa narody zawsze się ze sobą dogadują,nawet szwargot maja podobny .

  SLOWIANIE ,mogą się ze sobą dogadać gdy oczyszcza swoja krew ,zwyciezac tez potrafią,sa silni i waleczni,brak im jednak wspolczesnie przywodcow.

  POLACY !

  Do Was piszemy – LACZCIE SILY W KAZDYM MIEJSCU GDZIE ZYJECIE ,RAZEM DZIALAJCIE W OBRONIE WLASNEJ i POLSKI !

  Polubione przez 1 osoba

 16. Mieszancy !

  Oczyscie swoja krew z toksyn i trucizn w swych związkach i partiach ( w tym malzenskich).
  Przylaczcie się do POLSKIEJ RACJI STANU !

  Polubione przez 1 osoba

 17. Wierzacy w STWORCE BOGA JEDYNEGO WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO :
  Nie dajcie się zwodzić przez pasterzy faryzeuszy !
  Rozpoznajcie wilki w owczej skorze .
  Zerwijcie z fałszywymi religiami i wierzeniami !

  Polubione przez 1 osoba

 18. BEDACYCH PRZY WLADZY !
  ROZLICZYC NATYCHMIAST Z TEGO CO DOKONALI .
  Jak trzeba sciagnac nawet z zagranicy ,nakazac zaplacic za wszelkie krzywdy jakie uczynili narodowi POLSKIEMU i POLSCE !!!

  Polubione przez 1 osoba

 19. Coś mi się kojarzy, że APA (mjr. Andrzej Pyryt w stanie spoczynku w APAllachach w USA) po prostu TROLLI, mędząc żarliwie (8 ostatnich wpisów na „wiernipolsce”!) o tych SZMULACH i SZWABACH, których przecież ma pod dostatkiem w swym nowej, przybranej ojczyźnie gdzie za 1000 $ na miesiąc wegetuje.

  Zwracam ADM uwagę na to CELOWE ZAŚMIECANIE, przez APA internetu.

  A może by się APA zabrałdo roboty i popędził tych Szmuli i Szwabów (hebr. Aszkenazi) z jego nowo-ojczyźnianego Kapitolu?

  Polubione przez 1 osoba

 20. APA mendzi o tych „szmulach i szwabach”, a tu NAJAZD UKRAIŃCÓW na Polskę się kroi:

  Proszę czytać:

  pytanie jakim językiem będzie rozmawiać Ukraina z Polską, gdy dzięki dostawom broni z Zachodu spacyfikuje Donbas oraz okrzepnie politycznie i gospodarczo? Najprawdopodobniej takim, jaki na facebooku zaprezentował pewien ukraiński student kształcony na koszt polskiego podatnika w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Student ten, podpisujący się jako Iwan Kaniszczuk (Ivan Kanishchuk), prowadził na facebooku dyskusję z polskimi kolegami i w jej trakcie zaproponował program rozbioru Polski i eksterminacji jej ludności. Pozwolę sobie zacytować kilka jego wypowiedzi (pisownia oryginalna):

  „Bandera jest bohaterem, bo zabijał takich jak ty. (…) tak zwaną „Polskę” trzeba rozdzielić między Rosją, Niemcami, Ukrainą, bo to nie wasza ziemia. A potem uczynić rzeź polską, żeby agresor był zniszczony (…). Już pisałem na facebooku, że popieram rzeź wołyńską i uważam, że zginęło tam za mało okupantów. Taki kraj jak Polska nie ma prawa na istnienie za setki lat okupacji nie tylko ziem ukraińskich. Nie trzeba mi postów wysyłać, bo oni mnie śmieszą (…). Polski nacjonalizm zdechł 2 grudnia 1991 roku, kiedy Polska była pierwszym państwem na świecie i wyznała niepodległość Ukrainy. No a jak coś zdycha, to piszczy w obrazie niedobitków UPA (…). Polska już ciągnie na swoich plecach Ukrainę do Europy, taki macie grzech za swoją okupację, będziecie to robić wiecznie” (cyt. za: kresy.pl, 2.03.2015).

  https://marucha.wordpress.com/2015/03/06/pod-banderowskim-sztandarem/#more-49183

  I niestety ten student z Ukrainy w Rzeszowie ma chyba rację. To już 26 lat temu pisałem — niestety głównie do siebie — że Solidarność to Finis Poloniae, tym razem skuteczny. KAPUT, NA ZAWSZE.. Ukraina w kolejce do tego zabiegu globalizacji oczywiście też stoi, pod swymi czerwono-czarnymi, banderowskimi sztandarami.

  Polubienie

 21. Huuuuurrraaaaa !
  Chlopaki – filozof wierny padl !!!
  Cale szczęście ,ze admin go powstrzymal ,bo by sobie glowe roztrzaskal a w niej Marxa i Engelsa ,przecież to ich wierny sluga gdy na nich „wjechal do raju” !
  Aby posady nauczyciela nie stracil publicznie jakiegoś Andrzeja P.chcial zadenuncjować jak stary szmul za Hitlera ratując swoja sfatygowana d..pe.
  Na szczęście portal do niego nie należy i teraz będzie miał problem jak zmienić swa filozoficzna piekna twarzyczke autentycznego gorala i kto nam będzie o szawle pisal – pada jak Palikot na szmulowej laczce.

  Polubione przez 1 osoba

 22. Towarzyszu Glogoczowski !
  Nie likwidujcie postu przed jego wyslaniem majac podgląd co kto pisze.
  Ta sztuka szmulowska jest nam dawno znana ,od samego jej zarania .
  Cisnienie ci wzrosło ?
  APA nie spocznie,agencja działa.

  Polubienie

 23. Czytelnikom wyjaśniamy :
  Marek Glogoczowski przekroczyl swoje uprawnienia,likwiduje wszystko co nie po jego myśli i oraz zgodnie z dana mu instrukcja.
  Malo tego oskarza nie znanych mu ludzi z imienia i nazwiska.
  Czy to nowy „szczyt UB” ?

  Zenku idz odpocznij po pracy ,my się zajmiemy „ukrytym” moderatorem tego portalu.

  Polubione przez 1 osoba

 24. Global Research: Chiny sygnalizują Obamie, aby ten „zatrzymał się”

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//polityka/20150305/83676.html#ixzz3TbwBfG4m
  Ostatnie wypowiedzi ambasadora Chin w Belgii są tłumaczone jako wezwanie chińskich przywódców do Baracka Obamy, aby zatrzymał antyrosyjską retorykę, uważa analityk Eric Suess. Uważa on, że stanowisko Obamy o „niezastąpioności” USA jest ogólnie niebezpieczne dla stosunków międzynarodowych.
  Oświadczenie ambasadora Chin w Belgii o tym, że Zachód musi uwzględniać interesy bezpieczeństwa Rosji, jest sygnałem ogólnie dla USA, a dla prezydenta Baracka Obamy w szczególności, że należy zatrzymać jego retorykę i działania w stosunku do ostrego konfliktu na Ukrainie, powiedział analityk Eric Suess. Napisał o tym w swoim artykule dla Global Research.

  Suess uważa, że słowa chińskiego dyplomaty oznaczają, że w stosunku do Rosji nie wolno prowadzić gry o sumie zerowej (gra, w której jedna ze stron musi przegrać — red.).

  Analityk skrytykował retorykę Obamy o „niezastąpioności” USA w polityce międzynarodowej i pomysł, że Rosja „może zostać zastąpiona”. „To nie jest tylko obraza, to akt prowokacji”. Wypowiedzi o niezastąpioności jednych i zastępowalności drugich przypominają przejaw nacjonalizmu. W ten sposób Obama sam „zachęca inne kraje do konfrontacji z USA”, uważa Suess.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//polityka/20150305/83676.html#ixzz3Tbvtv1sD

  Polubione przez 1 osoba

 25. Po wnikliwej analizie statystyki zabójstw dokonanych przez policjantów w latach 1999-2002 w regionie Centralna Floryda okazało się, że krajowe bazy danych na tym obszarze nie są wiarygodne.
  Średnio 545 osób, które zginęły z ręki lokalnych lub federalnych stróżów prawa w USA, nie brano pod uwagę już od dekady – pisze Global Research.

  Według najnowszych badań, zbliżonych do rzeczywistości, policjanci zabijają w ciągu roku średnio do 928 osób. Tak się dzieje już od prawie 8 lat. Oznacza to, że każdy, kto mieszka w USA ma 55 razy większe szanse zginąć z ręki policjanta niż terrorysty.
  Tymczasem FBI podało do wiadomości publicznej znacznie mniejszą cyfrę, tj. 383 osoby. Oznacza to jedynie, że rząd nie jest w stanie monitorować i kontrolować pracy policji.

  Ponadto Global Research cytuje słowa koordynatora ds. walki z terroryzmem w Departamencie Stanu USA w latach 2009-2012 Daniela Benjamina, który twierdzi, że w ostatnich latach na Zachodzie liczba zgonów w wyniku aktów terroru znacznie spadła, jak i samo zagrożenie terroryzmem.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//swiat/20150306/86536.html#ixzz3Thn8BHSL

  Polubienie

 26. Ostatnie rozpylanie tej zimy swinstw chemicznych z samolotow latających na wysokim pułapie !
  Powod – rozchorowaly się szmule i szwaby.
  Nareszcie.

  Polubienie

 27. Czesc chłopaki ,co tam w Olsztynie ?
  Powiadaja ,ze idzie wiosna ,a wy tu piszecie ,ze koniec z chemia na niebie ?
  U mnie w robocie mówili,ze wojskowi piloci się buntują ,za psie pieniądze nie będą zabijac ludzi .
  Czy do Olsztynka dotarly już „bronkobusy” ?
  Panie Tadziu ,cos się pan zaniedbujesz .
  Co z moderatofrem dalej nas lekceważy ?
  A niech mu ,przecież z czegos filozof na emeryturze musi zyc ,zresztą i Palikot z Rozenkiem nie mogą się dogadać co do kasy.
  Dobra ,przejmuje dyżur ,wy idzcie odpocząć .

  Polubione przez 1 osoba

 28. Dzisiaj komunistyczny dzień kobitek i chlopy zaniemogly,dlatego taka cisza na forum.
  No dobra ,dam wam odpocząć ,jak z wyra wstaniecie to pogadamy o polskim dobrobycie przy korycie !

  Polubienie

 29. I z tej okazji , z okazji Święta Kobiet, naszych wspaniałych, pięknych Pań Polek wszystkiego najlepszego, zdrowia i szczęścia i wszelkiej innej pomyślności, życzymy my mężczyźni załączając wielki bukiet czerwonych tulipanów

  Polubienie

 30. Dobre,dobre wieści ,nawet i kwiaty ladne .

  Za zdrowie PANIENEK i PAN ,tylko nie mieszac z kolorowymi plynami ,bo tam same trucizny i chemia !
  Jak już pic to cos swojskiego POLSKIEGO .
  No to siup !

  Tak przy okazji zapytam :
  Polski Monopol Spirytusowy to kto zagarnal ?
  Kiedys cos tam kombinowal filozof Palikot a jak teraz ,kto upija Polakow i Polki ???

  Rok 2015 proponuje przyjąć jako ROK TRZEZWOSCI i ZDROWYCH ZMYSLOW .

  Polubienie

 31. Zenek skonczyl czuwanie nad swietujacymi i poszedł do swych dalszych obowiazkow a my zaczynamy nowy tydzień. Tydzien już prawie wiosenny i na nowy przyspieszony o godzine czas w hameryce czyli sterowanie „ruchem ziemi” i zyjatkami na niej .
  W Polsce wstajecie jeszcze na stary czas i na stare slonce brukselskie ,nas już z wyra gonia.

  Po hulankach „swietych kobiet” glowy dziś bola nie jedna istote chodzaca na 2 kończynach od prostaczkow po filozofow czuwających nad NWO.

  Prezydencka akcja wyborcza trwa ,wiec pozwolimy sobie na pytanie ,
  KTO ZA TO WSZYSTKO PLACI ?
  Nawet taki autobus rope zre i bronkobus się nazywa a do tego i na inne cele przy tym pieniędzy trzeba ,
  czy aby podatnik placil za wszelki cyrk związany z wyborami ???
  Wiadomo zloby partyjne maja na to pieniądze ale skad je biora ?

  Polubienie

 32. Prezydent USA Barack Obama zgodził się na przesunięcie w czasie dostaw broni na Ukrainę po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ubiegłym miesiącu – powiedział ambasador Niemiec w Waszyngtonie Peter Wittig.
  „Liderzy przedstawili swój punkt widzenia na daną kwestię i doszli do wniosku, że na tym etapie nie należy propagować dostaw broni”, — powiedział dyplomata.

  Merkel poparła ideę stworzenia armii UE
  Zgodnie z jego słowami, Obama i Merkel zgodzili się, że należy zapewnić „pewną przestrzeń” dyplomatycznym i politycznym wysiłkom, które obecnie są podejmowane.
  Wcześniej przedstawiciel administracji Obamy oświadczył, że dostawy broni przeciwpancernej i innych rodzajów „uzbrojenia defensywnego” na Ukrainę są nadal omawiane. Po spotkaniu z Merkel Obama powiedział, że ewentualne dostawy tego typu broni na Ukrainę to „jeden z wariantów, które są rozpatrywane”. Dodał on, że „decyzja jeszcze nie została podjęta”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//swiat/20150310/97796.html#ixzz3TyqwXbDb

  Polubienie

 33. Trzeba „zabić jak najwięcej” rosyjskich żołnierzy.

  Trzeba zabić żydowskich uzurpatorów – rządzących dziś na Ukrainie. A nie Rosjan.

  Polubienie

 34. Gra w pokera .

  ulubiona amerycka rozrywka, czy Putin umie w nią grać? (jakiekolwiek skojarzenie do powiedzonka z „Pewnego razu na dzikim zachodzie” jest jak najbardziej uprawnione),

  Licytacja trwa. Na razie odzywki są groszowe, jak to definitywne opuszczenie przez Rosję grupy konsultacyjnej do spraw Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie z 1990r. Uczestnictwo Rosji było pozorne już od 2007r, kiedy to Rosja zawiesiła uczestnictwo w traktacie w związku z rozszerzaniem NATO i z planami ówczesnego prezydenta USA George’a W. Busha rozmieszczenia elementów „Tarczy Antyrakietowej” w Polsce i w Czechach. Nasz śp prezydent przyczynił się więc do rezygnacji z przestrzegania traktatu, oferując nam infantylną propagandę, jakoby tarcza była wymierzona w Iran.

  USA wysyła 3000 żołnierzy do wschodniej Europy. Ze sprzętem. Setki śmigłowców, czołgów i innych pojazdów. Operacja Atlantic Resolve. Trzy miesięczne ćwiczenia na Łotwie. A gen. O’Connor zaznaczył, że „obecność amerykańskich sił na Łotwie, Litwie, w Estonii i w Polsce będzie trwała dopóki trzeba będzie odstraszać rosyjską agresję”, czyli na zawsze. Sprzęt na pewno zostanie na zawsze. Łotysze nie będą się czuli jak pod okupacją, tylko łacniej będzie im trzymać żyjących na Łotwie Rosjan za twarz. Segregacja narodowościowa, sprzeczna z amerykańskim prawem, jest politycznie wspierana przez USA poza swoimi granicami. USA planuje też wysłanie swoich żołnierzy do Bułgarii i Rumunii. Przesuwanie wojsk NATO na wschód, a właściwie to wojsk USA, jest faktem.

  USA zwleka z wysłaniem na Ukrainę większej ilości instruktorów, ale wyśle miniaturowe drony Raven, sprzęt radiowy, radary rozpoznania artyleryjskiego, 30 ciężko uzbrojonych Humvee i 200 w standardzie, wszystko o wartości 75 mil bugsów.

  Michaił Uljanow, ministerstwo spraw zagranicznych FR, „nie wiem, czy obecnie na Krymie znajduje się jakakolwiek broń jądrowa i nic nie wiem, o takich planach, ale z zasady, Rosja może ją tam umieścić”

  W Polsce chcą wprowadzić szkolenie wojskowe dla wszystkich, którzy są w stanie trzymać broń, nie tylko dla rezerwistów. Polacy, którzy tak usilnie zabiegali o obecność armii amerykańskiej na swojej ziemi będą mieli możliwości wtrącania się w swoim państwie do potyczek Amerykanów z Rosjanami. Otrzymają najlepsze miejsca w teatrze wojny.

  W Mariupolu fala aresztowań nieprawomyślnych, pod byle podejrzeniem, a to mógł przewozić broń, a to przekazywać dane. Internauci w niebezpieczeństwie.

  Wzdłuż całej linii frontu występy harcowników. Wiemy o tym, że zachodni Ukraińcy odsunęli ciężką artylerię tylko na 30 km, oraz, że ściągają w strefę nadgraniczną posiłki. O wschodnich Ukraińcach wiemy tylko to, że odbudowują infrastrukturę. Wszystkie przygotowania na wypadek ukraińskiej ofensywy są nam nieznane.

  Prokurator gereneralny Krymu, Natalia Pokłońska, woli być w więzieniu niż pracować dla faszystów. Konsekwencjami za przyjęcie stanowiska grożą jej ukraińskie władze. Podobno ekipa, która ma ją porwać, jest już w drodze. Tak stwierdziła w wywiadzie. Jak dotąd, kilkukrotnie wykryto zamachy na nią, jak torba z materiałami wybuchowymi, czy „wybuchowy” list.

  Atmosfera będzie się stopniowo zagęszczać, licytuje się przecież coraz wyżej, w nadziei, że „partner” pęknie.
  http://interesariusz.neon24.pl/post/120116,wojna-domowa-na-ukrainie-12-03-2015r-quo-vadis
  ——————————-
  Zwyczajowo na wiosnę zaczyna się Wiosenną ofensywę
  Więc tylko patrzeć jak się zacznie

  Polubienie

 35. Czyje to myslenie tak nieudolne i nieporadne ?
  Co to jest 3 tysiące miesa armatniego ,które można w pare minut zweglic lub zamrozić !
  Co to znowu odkurzane stare hasla typu „silni,zwarci,gotowi ! ” – ???
  Straszyc to nie SLOWIAN ,co najwyżej uda się podesłanie sprzętu (czytaj złomu) ale gdzie kalesony do walki a nich duch bojowy ?
  Czy masz dzisiaj zolnierzy z duchem bojowym AUTENTYCZNYM ?
  Dzisiaj taki objuczony wielbłąd wielogarbny do czego jest zdolny ?
  Wysmaruje pysk mazia,zasloni kominiarka i wrzeszczy jakby go przypalali ,przy tym robiąc afrykańskie fikołki,zmylki i uniki a na koniec sra w pory lub spieprza gdzie pieprz rosnie wszystko ze siebie po drodze zrzucając bo ciężkie i smierdzi w porach !!!
  Wystarczy jedno ruskie uuuuuurrrraaa i po ptokach z Zachodu !
  Już to w Donbasie przetestowano ,teraz nastawiono się na szkolenie ale z gowna bicza nie ukrecisz .

  Polubione przez 1 osoba

 36. Andrzej Olechowski: „Jeśli Rosjanie są gotowi i chętni do wojny, to trzeba się pakować i wyjeżdżać do Australii”
  Na cytat dnia wybraliśmy wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Polski Andrzeja Olechowskiego.
  „Jeśli Rosjanie są gotowi i chętni do wojny, to trzeba się pakować i wyjeżdżać do Australii” — powiedział w programie „Świat” w TVN24 BiŚ były minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski. –„ Mnie się wydaje, że oni nie są gotowi” – uspokajał dalej polityk.

  Podkreślił również, że dostarczanie broni na Ukrainę byłoby błędem. Zachód chce utworzenia linii demarkacyjnej, ale zaopatrywanie Ukrainy w broń w tym nie pomoże. „Dostarczanie broni to droga do wojny” zaznaczył były szef polskiej dyplomacji, a przecież „głównym celem Zachodu jest uzyskanie spokoju dla Ukrainy”.

  Informację o tym, że wiceprezydent USA Joe Biden powiedział w środę ukraińskiemu prezydentowi Petrowi Poroszence, iż Stany Zjednoczone wyślą na Ukrainę więcej pomocy, w tym drony oraz opancerzone pojazdy Humvee Andrzej Olechowski skomentował stwierdzeniem, że ukraińska armia dostaje wsparcie od dłuższego czasu.

  Od Polski też przekazywano kamizelki. Są to urządzenia, które mają charakter wyłącznie obrończy. „Nie są Ukraińcy zaopatrywani w broń śmiercionośną” – stwierdził były szef polskiej dyplomacji i podkreślił: „Założeniem jest, że Rosjanie nie są samobójcami, że nie chcą otwartej wojny. Takie jest założenie.”

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//polska/20150312/109757.html#ixzz3UCKayxmZ

  Polubienie

 37. Rosyjskie wojsko zdobędzie wschód Ukrainy w ciągu dwóch tygodni. Trzy scenariusze od Stratfor.

  Ameryce potrzebna jest wojna na Ukrainie. Realna i wirtualna. To, co dziś jest nazywane wojną hybrydową. Do takiego wniosku można dojść czytając „badania” amerykańskich struktur eksperckich, które przypominają bardziej przejmujące „opowieści grozy”. Jednak z możliwymi katastrofalnymi skutkami.
  Z tego typu badaniem wystąpiła na przykład prywatna amerykańska firma zwiadowczo-analityczna Stratfor, która jest również nazywana „cieniem CIA”. Według opublikowanej analizy rosyjska armia może przejąć wschód Ukrainy zaledwie w 2 tygodnie. W najlepszym wypadku Rosja ograniczy się do małych operacji wzdłuż granicy. W sumie nasuwają się trzy scenariusze. Pierwszy jest taki: około 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy pod przebraniem powstańców zajmie terytorium 46 tysięcy kilometrów kwadratowych i stworzy korytarz lądowy na Krym. Drugi — to zajęcie całego wybrzeża Morza Czarnego, co zapewni korytarz nie tylko na Krym, ale również do Naddniestrza. Wreszcie trzeci scenariusz zakłada podział Ukrainy na linii Dniepru i utworzenie kontrolowanego przez Moskwę państwa.

  Ochotnicy z UE i USA opowiedzieli, dlaczego walczą po stronie DRL i ŁRL
  W ogóle, cały cywilizowany świat zamieszkany przez postępową ludzkość powinien zastygnąć w przerażeniu. No oczywiście Rosja nie pozostawia spokojnej i bezbronnej wobec podstępnej agresji Ukrainie żadnych szans na rozwiązanie konfliktu w Donbasie w pokojowy sposób. Moskwa i tak będzie zdobywać nowe terytoria, to jest tak oczywiste! W każdym razie tak przekonują amerykańscy „spece”. W wyniku strasznego obrazu namalowanego przez analityków Stratfor, „cień CIA” wyciąga wniosek: bez względu na to, który ze zdradliwych scenariuszy zrealizowałaby Moskwa, rozgrom ukraińskiej armii jest nieunikniony. I ostateczny wniosek — wznowienie działań wojennych w Donbasie jest śmiertelnym zagrożeniem dla Ukrainy. A tymczasem między wierszami nieświadomie można przeczytać: z tym zagrożeniem Ukraina nie da sobie rady, ale przecież są Stany Zjednoczone, które są gotowe pospieszyć na ratunek. Potrzebny jest tylko sygnał, a oni zaprowadzą porządek!

  Pojawienie się tego typu, za przeproszeniem, badania właśnie w tej chwili nie jest przypadkiem. Umowa z Mińska jest realizowana, choć z dużymi trudnościami. Rozejm, pomimo pewnych naruszeń, jest stabilny. Ponadto Angela Merkel w Waszyngtonie odradzała Barackowi Obamie dostawę broni na Ukrainę. Wydaje się, że na horyzoncie pojawił się pokój. Ale ten pokój nie jest potrzebny pewnym amerykańskim grupom wpływów, dla których wojna na Ukrainie to albo dochodowy interes, albo możliwość uzyskania dużych politycznych dywidend. Także w Kijowie „Partia wojny” nie jest zainteresowana pokojowym scenariuszem rozwoju sytuacji. Trzeba przecież mieć na co zwalać swoje potworne błędy. Nie na próżno w ukraińskiej prasie można zauważyć nową ogromną falę prowokacyjnych i fałszywych oświadczeń na temat przygotowań Rosji i powstańców do następnego ataku z morza, lądu i powietrza. Połączenie tych dwóch czynników — amerykańskiego i kijowskiego — stwarza największe zagrożenie dla Mińska-2.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//opinie/20150312/110350.html#ixzz3UCLL9gfh

  Maj. Gen. Robert Scales
  Komitet Śledczy FR wszczął sprawę wobec byłego generała USA za nawoływanie do „zabijania Rosjan”
  W stosunku do obywatela USA emerytowanego generała amerykańskiej armii Roberta Scalesa wszczęto sprawę karną na podstawie artykułu o „publicznym nawoływaniu do agresywnej wojny, dokonanym z wykorzystaniem środków masowego przekazu”

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//opinie/20150312/110350.html#ixzz3UCMNVoiR

  Polubienie

 38. APA
  Co za CENZURA?
  O co ci chodzi, o jej wprowadzenie, czy stosowanie?
  —————
  Polko Polaku zgłoś się na Prezydenta III RP
  Jak cyrk -to cyrk !!!
  Nastąpił wysyp kandydatów na Prezydenta,co jeden z oszołomów,mały kacyk jakiejś partii kanapowej czy stowarzyszenia kilku osób, zgłaszają swoją kandydaturę na prezydenta.W związku że nie ma fabryki luster, nikt z nich nie ogląda siebie zadając sobie proste pytanie. Czy ja się nadaję ?,czy mam program czy mam poparcie 100 tysięcy obywateli.Każdy sztab wyborczy kandydata powoduje że Naród Polski się dzieli, patrzymy na siebie wilkiem.Co i kto za tym stoi?.Wakat jest tylko jeden, telewizja reżimowa lansuje tylko tych co w konsekwencji poprą „strażnika żyrandola” ,bo on jest wygodny na niego są haki, on podpisze wszystko co mu mafia rządząca karze.Pytanie jest jedno ?,dlaczego Prezydentem Rzeczypospolitej Polski nie może być Polak Słowianin, tylko jak nie Ukrainiec to Żyd pochodzenia polskiego o zmienionym nazwisku.Czemu nasz kraj nie może być suwerennym państwem, tylko jak nie pod ZSRR-em to ZSRR-biUnią Europejską uzależnieni od Międzynarodowego Funduszu Walutowego i finansjery Rokefelerów, Rokszyldów. Kiedyś były prawybory w Wrześni teraz o tym cisza. Czy nie czas jeszcze aby kandydaci poza parlamentarni spotkali się i uzgodnili jednego wspólnego,Czy nie szkoda czasu i forsy a tyle dzieci chodzi głodnych.
  daję to pod rozwagę
  Ryziel
  ——————————–
  RYSIEK….ZIELIŃSKI
  \
  PRZESTAŃ SIĘ WYGŁUPIAĆ!?

  W POLSCE WYBORY NA PREZYDENTA JUŻ DAWNO MAJĄ WYREŻYSEROWANY PRZEBIEG!?

  SCENARIUSZ JEST NAPISANY I WYGRA TEN LUB TAMTEN , ALE TO DLA OBYWATELI RP NIC NIE ZMIENI!?

  WŁADZA ZOSTANIE W GRUPIE TRZYMAJĄCEJ OD LAT W POLSCE WLADZĘ – OKRĄGŁOSTOŁOWCÓW !!

  TO NIE WYBORAMI MOŻNA W POLSCE DZISIAJ COKOLWIEK ZMIENIĆ….

  CZERWONY KORSARZ Z GDAŃSKA

  http://WWW.PREZYDENTBEZPARTYJNY.PL
  SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI

  Polubione przez 1 osoba

 39. Czy to co pokazuja to sa wybory – kto kogo i jak wybiera ?
  Kwadratowe jaja i nic więcej !
  W dotychczasowym wydaniu wybory należy ZBOJKOTOWAC !!!

  Polubione przez 1 osoba

 40. Dnia Piątek, 13 Marca 2015 11:43 napisał(a)

  Szanowni Państwo.

  WYBORCY – ofiary pasożytniczego SYSTEMU opartego na konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku.
  Nie ulega wątpliwości, że oddanie „obcym” monopolu na wyłączną kreację pieniądza jest fundamentem totalnego światowego ZŁA – opartego na kreacji pieniądza z niczego oraz przymusowego płacenia lichwy.

  DOWODEM na istnienie tego totalnego zła jest poniższy link: http://achilles.neon24.pl/post/11925,lichwiarski-system-bankowy
  Dodatkowym dowodem pasożytniczego prawa jest załącznik: Konstruktywne wotum nieufności…

  Oto wyjątek z zał;

  OTO ZALECENIA dla kredytobiorców w związku z faktem kreacji pieniądza przez bank z NICZEGO:

  1. W pierwszej kolejności NIE NALEŻY płacić lichwy, czyli odsetek. Lichwą jest TO każdy procent (%) od wykreowanego z niczego – pieniądza wirtualnego, czyli na podstawie Twojego – KREDYTOBIORCO – podpisu. Bank nie dał Ci niczego, co by było jego własnością. Pieniądze sztucznie wykreowane przez bank są wykreowane na TWÓJ KOSZT (wynagrodzenie, emerytura lub renta, a także hipoteka), a to oznacza, że TY KREDYTOBIORCO jesteś sam i Twój majątek jakby ZAKŁADNIKIEM, a twój podpis na „umowie” z bankiem znaczy tyle samo, co podpis na WYROKU TWEJ ŚMIERCI, bo bank fizycznie zabiera Ci ŻYCIE I TO NA RATY, bo za Twój podpis – bank staje się PANEM Twego Życia i śmierci.

  2. Po odmowie płacenia lichwy (odsetek) bank wystąpi na drogę windykacji komorniczej, nawet bez sądu, lub sądu zaocznego, co jest przestępstwem wobec art. 45 konstytucji III RP. Wtedy drogi KREDYTOBIORCO masz prawo do życia – wyegzekwować Siłą i nie płacić NIC lichwiarzowi -bankierowi. OBRONA SWEGO ŻYCIA nakazuje CI użycia wszelkich dostępnych środków z zadawaniem śmierci – TWEMU PRZEŚLADOWCY – włącznie. To jest odwieczne i TWOJE Prawo do Życia, a które to prawo odebrała Ci konstytucja III RP z dnia 2 kwietnia 1997 roku. Bo – czy ktoś może uznać, że oddanie się w niewolę bankierom (art. 227 k.) może mieć coś wspólnego ze „SPRAWIEDLIWOŚCIĄ” – bez cudzysłowu, jako że Art. 1 tejże konstytucji, który brzmi; „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.” – jest kompatybilny z art. 227??? NIE JEST.!!! Moim zdaniem sprawiedliwość jest tu w konflikcie z prawem stanowionym o czym piszę w załączniku – Konstytucja III RP z komentarzem.

  WARUNKI i regulacje związane z wyborami Prezydenta i nie tylko:

  1. Nasz kandydat na Prezydenta Pan Prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz z Komitetu Wyborczego Wyborców ogłosił, że ma; „Wizję przyszłej silnej, zamożnej i prawdziwie wolnej Polski” oraz to, że; „ 5. Odzyskanie suwerenności Państwa Polskiego w zakresie emisji własnego pieniądza i rozproszenie go do gospodarki.”. Rozumiem, że wchodzi w temat pełna zmiana konstytucji, czyli Konstruktywne Wotum Nieufności wobec konstytucji III RP. Inna – przeciwna – opcja oznaczała by, że zapowiedź kandydata – zwłaszcza o prawdziwie wolnej Polsce – jest opcją z gruntu fałszywą. Dodam, że żaden inny kandydat na stanowisko Prezydenta nie ma w swym programie zmiany konstytucji w przeciwieństwie do WJKK, który swą postawą budzi nadzieję.

  2. Urzędujący Pan Prezydent Bronisław Komorowski miał szansę skorzystać z przysługującej mu prerogatywy i zgłosić konstruktywne wotum nieufności wobec obecnej pasożytniczej konstytucji, ale tego NIE ZROBIŁ, a ponadto nie podjął nawet dyskusji w tym temacie. Zatem wnoszę, że nawet gdyby ponownie wygrał to i tak pominie ten legislacyjny temat SUWERENNOŚCI Narodu Polskiego, bo suwerenności MY jako NARÓD od 1989 roku nie posiadamy. Na list otwarty otrzymałem od Pani Doroty Wojciechowskiej wymijająca, nie poruszającą tematu wotum nieufności wobec konstytucji – odpowiedź. Skocz na koniec tekstu.

  3. Pozostaje do omówienia trzeci ARGUMENT na okoliczność wyboru nowego Prezydenta. Nasz oddolnie tworzony Ruch Społeczny NOWA POLSKA uważa, ŻE nowy wybrany Prezydent skorzysta z danej mu prerogatywy i złoży konstruktywne wotum nieufności wobec obecnej zbrodniczej konstytucji z dnia 2 kwietnia 1997 roku i do najdalej trzech miesięcy po wyborach będziemy mieli nową konstytucję której projekt przekazuję na własność – umęczonemu lichwą i podatkami Narodowi Polskiemu w DARZE, bo jest już gotowy do zastosowania – nawet bez poprawek. http://www.konstytucja.manifo.com Na tej samej stronie jest też gotowa do zastosowania nowa Ordynacja Wyborcza dla nowego Podziału administracyjnego – czyli 50 województw (50 Okręgów Wyborczych) po 5 Posłów na Okręg = 250 Posłów oraz 50 Senatorów po jednym na Okręg. Dodam że Ordynacja Wyborcza dla Posłów jest z jednej wielomandatowej listy (bez list partyjnych), a Ordynacja dla Senatorów są to JOW. Plan perspektywiczny Przyszłej – mam nadzieję NOWEJ POLSKI bez lichwy i z podatkami będącymi marginesem życia polityczno-gospodarczego jest dostępny na stronie; http://www.nowapolska-w-internecie.pl jako KONSTYTUANTA.

  4. Nie wiem jakie szanse na wybór ma Pan Prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz, ale bez względu na to, kto zostanie wybrany, to otrzyma od „NAS” formalne „ultimatum” – co do inicjatywy Konstruktywnego Wotum Nieufności i jeżeli w przeciągu trzech miesięcy od prawomocnego wyboru NIE SKORZYSTA z przysługującej MU inicjatywy ustawodawczej i NIE wniesie NASZEGO i tylko NASZEGO projektu Konstytucji dla NOWEJ POLSKI, EUROPY i ŚWIATA – pod obrady parlamentu, to jego wybór stanie się wyborem nieprawomocnym, czyli oszustwem – uzurpatorstwem – w sensie sprawiedliwości, której obecna konstytucja jest rzeczowym DOWODEM na sprzeczność prawa stanowionego ze sprawiedliwością, co urąga człowieczeństwu.. O czym wspominał Mahatma Gandhi. To znaczy, że NARÓD będzie miał pełne SUWERENNA PRAWO – by rozstrzygnąć sprawę SUWERENNOŚCI NARODU POLSKIEGO – li tylko NA ULICY.
  Czemu za wszelką cenę staram się zapobiec. Niestety ja mam tylko jeden głos wyborach.

  Można powiedzieć, że pieniądz w rękach bankierów stał się narzędziem lichwiarskiej ZBRODNI PRZECIWKO LUDZKOŚCI, która to zbrodnia nie ulega przedawnieniu.

  Czy tą zbrodnię w cywilizowanym świecie można tolerować? Obawiam się że nie.

  Czy można zatem tolerować sprzeczność art. 227 z art. 1 konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku?

  O Ustawie Bankowej lepiej nie dyskutować, bo to jawne pasożytnictwo.

  A zatem mamy spór prawny: „Jeśli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa”. (Mahatma Gandhi)

  Okazuje się, że dziś WRÓG (bankier, windykator, komornik) stoi w progu naszego domu i co, jeśli nie zapłacę lichwy? Zabijecie mnie tak, jak zabito Borysa Niemcowa w Moskwie na moście obok Kremla???

  Nie zapłacić lichwę – jest „zbrodnią” wobec bankiera – to coś jakby „moralność” Kalego.

  Odwołam się jeszcze do wypowiedzi Aloszy Afgiejewa w TVP – 3 info, który dnia 3.03.2015. powiedział; „Nie można z bandytami rozmawiać w sposób cywilizowany.”

  Ale to już osobny NOWY TEMAT do rozważań.

  Bez poważania wobec WROGÓW (…). Bez poważania wobec „naprawiaczy” III RP.

  Z Poważaniem dla OFIAR LICHWIARSKIEJ ZBRODNI, których są miliony.

  Kazimierz Józef Styrna z Kęt – husarz Kęty dnia 2 marca 2015.

  Szanowni KREDYTOBIORCY.

  Wszystko znajduje się w Waszych (NASZYCH) rękach, bo jesteśmy siłą jakiej NIE MA w pozostałej części społeczeństwa. Jest nas – MILIONY – pokrzywdzonych przez system bankowy.

  Tegoroczna kampania Prezydencka i Parlamentarna jest niepowtarzalną okazją, by odebrać władzę nad pieniądzem naszym – WROGOM – bankierom, a przy okazji partyjnym uzurpatorom władzy.

  Wychodzi nam na przeciw także Ernest Kasper Golec z Siemianowic Śląskich, który dokonał trzech odkryć biblijnych w dziedzinie ekonomii, a które otrzyma do realizacji NASZ nowo-wybrany Prezydent, oby to był WJKK z Bielska -Białej. W załączniku; Prośba 13.03.2015. jest jego PROGRAM, z którym należy się zapoznać.

  Jako podstawowy KROK do zmiany obecnego pasożytniczego SYSTEMU jest organizowanie KONSTYTUANTY w Kętach od dnia 18 kwietnia 2015 począwszy. Organizatorem jest Marszałek Sejmu Walnego (ziemskiego) Pan Wojciech Leszczyński, ja (KJS) oraz p. Ernest Golec.

  Zapraszamy zatem do uczestnictwa w wyjazdowej Sesji Sejmu Walnego, która odbędzie się w Kętach w Sali Rycerskiej Hotelu i Restauracji Rycerska w Rynku w Kętach, dnia 18 kwietnia (sobota) Rynek 8.

  Koszt samych obrad z posiłkiem nie przekroczy 100 zł. Do tego nie liczą się noclegi ani koszty dojazdu.

  Uczestnicy obrad Sejmu Walnego finansują się sami, by nie być zależny od jakichkolwiek nacisków ewentualnych delegacji – od pomiotów politycznych. To jest wyrażenie WOLI POLITYCZNEJ I MORALNEJ.

  ==================================================================

  Szanowni KREDYTOBIORCY.

  Pozostaje do podjęcia przez WAS jedyna swego rodzaju DECYZJA: podjąć walkę z tym WROGIM SYSTEMEM – lichwiarzami i partyjnymi Demiurgami, albo się poddać i czekać na lichwiarską śmierć NA RATY. Wydaje mi się, że wybór jest zrozumiały i JEDYNY możliwy – do realizacji w obecnym czasie.

  OTO DROGA DO SUKCESU – odebrania bankierom monopolu i partyjnym…

  1. Pierwszym krokiem jest zebrania podpisów poparcia dla WJKK – Lista w załączeniu. (120 000 – minimum) o ile się nie wycofa z wyścigu?

  2. Pełne listy podpisane i z dokładnie wypełnionymi danymi proszę przesyłać na mój adres; KJS; os. Królickiego 5/15; 32-650 Kęty – kontakt na tel 884 793 141 Wszystkie listy, które napłyną listem poleconym do dnia 22 marca 2015 zostaną policzone i przekazane do Centrali – Sztabu Wyborczego WJKK w B.B.

  3. W trakcie przekazywania głosów poparcia dla WJKK wyłonią się osoby najbardziej aktywne, a którym gwarantujemy uczestnictwo w jesiennych wyborach parlamentarnych po stronie Komitetu Wyborczego Wyborców pod patronatem Sejmu Walnego (ziemskiego). KONSTYTUANTA – co jest oczywiste – dopracuje mój projekt konstytucji i zaraz po zwycięstwie wyborczym KWW Sejmu Walnego ZAINSTALUJE NOWE NAJWYŻSZE PRAWO, które NARÓD UCZYNI SUWERENEM – odbierając bankierom monopol a partyjnym oszustom władzę.

  ==================================================================

  REASUMUJĄC powyższe Zapraszam Cały Naród a w szczególności OFIARY LICHWIARSKIEGO SYSTEMU, do wzięcia SPRAW we własne ręce i zrobienie a AKTU WYBORCZEGO – WOLĘ NARODU, poprzez masowe uczestnictwo w wyborach – jako okazję do po raz pierwszy w historii wyrażenie SWEJ NIE PRZYMUSZONEJ WOLI – Która to WOLA jest pierwszym w odniesieniu do wszechczasów – ARGUMENTEM, by stać się narodem i krajem silnym, zamożnym oraz prawdziwie wolnym. Tak nam dopomóż BÓG.

  Z wyrazami SZACUNKU

  Kazimierz z Kęt – husarz

  Polubienie

 41. Polka Mistrzynią Świata !

  Dziś w nocy, Joanna Jędrzejczyk w niesamowitym stylu, zapisała sie w historii sportu.

  Zawodniczka z Olsztyna przebyła długa i ciężka drogę na szczyt. O pas mistrzyni UFC, Joanna mierzyła sie z broniąca tytułu, 28 letnia Carla Esparza z USA – wywodząca sie z zapasów (które to w stanach sa normalką np. w collegach, a u nas normalką sa zwolnienia z wf-u ; tym bardziej należy doceniać sukces Joanny).

  Przed sama walka, podczas ważenia zawodniczek, Polka podarowała swej rywalce… ciasteczko (ponieważ jej pseudonim to „ciasteczkowy potwór”, a pseudo Joanny to „JJ”, bo oczywiście w stanach, nikt nie potrafi poprawnie wypowiedzieć jej nazwiska). Ale to były ostatnie wzajemne miłe gesty – dziś w nocy, w Dallas, obie stanęły naprzeciwko siebie, by stoczyć walkę o pas UFC.

  Wraz z pierwszym gongiem, Polka ruszyła do szybkiego ataku – jej przeciwniczka stała nieruchomo w narożniku, czekając na moment w którym JJ sie do niej zbliży… natychmiast łapiąc ja i próbując obalić na ziemie, gdzie sama czuje sie pewniej. Jednak Joanna widzi to i przerywa ta akcje hakiem z boku. Carla próbuje jeszcze raz ja obalić, i jeszcze raz… Nic z tego. Na osiem prób obaleń w tej rundzie, Joanna broni siedem – tylko raz daje sie wywrócić, ale nawet wtedy, reaguje niezwykle sprytnie i udaje jej sie podnieść walkę do stójki, ktora z kolei ona ma fenomenalna. Przy niemal każdym starciu, trafia swoją przeciwniczkę czystymi i szybkimi uderzeniami – trafia podbrodkowymi, hakami z boku, jej proste… Jej ciosy proste rozbijają gardę Amerykanki, niczym żelazny taran rozbijający drewniana bramę twierdzy. Przed gongiem kończącym rundę, Carla inkasuje jeszcze dwa potężne ciosy, które sprawiają ze zaczyna sie chwiać. Pierwsze starcie dla Joanny.

  W drugiej rundzie Carla stara sie implementować ta sama strategie – próbuje rzutów i obaleń, lecz Joanna prezentuje świetne obrony, i nie daje swej przeciwniczce ani chwili odpoczynku, kontrując ja seriami uderzeń. Carla coraz cześciej opuszcza ręce – widać ze jest zmęczona i nie ma planu B, co jeszcze bardziej skłania Joanne do ataku. Pokazuje co potrafi robic najlepiej – z niesamowita wręcz prędkością, wyprowadza niezwykle długa kombinacje uderzeń, na które Carla nie ma juz żadnej odpowiedzi – trafiona pada na matę a sędzia ringowy wbiega miedzy obie zawodniczki i przerywa walkę. Joanna jest mistrzynią ! 🙂

  Po walce, JJ powiedziała, ze niezwykle ciezko trenowała , by pokazać ludziom którzy wątpili w jej umiejętności zapaśnicze, ze jest zawodniczka kompletna. Pas jest teraz jej i nigdy go nie odda. Joe Rogan, ktory prowadził wywiad, powiedział ze Joanna wyznaczyła nowe standardy w sportach walki i ze bardzo wysoko zawiesiła ta poprzeczkę.

  Carla podkreśliła, ze nic nie można ująć Joannie, ze to był jej wieczór i ze była lepsza zawodniczka.

  😀

  To sukces na skale międzynarodowa – o naszej zawodniczce, jest juz bardzo głośno na całym świecie, to moze nie tylko pozytywnie promować nasz kraj, sport, ale pomagać tez innym sportowcom otwierając drzwi, które wczesniej były zamknięte (tj. Robert Lewandowski w piłce nożnej). W kwietniu, UFC pierwszy raz w historii organizuje, gale w Polsce. Wystąpią podczas niej miedzy innymi takie legendy mma, jak Mirko Cro-Cop, Gabriel Gonzaga, oraz nasi Polscy zawodnicy, miedzy innymi Jan Błachowicz, oraz Daniel Omielanczuk- obaj z poważnymi sukcesami w UFC, podejmujący niezwykle ciężkich przeciwników.

  Światło ze sceny sportów walki, powoli przesuwa sie nad Polskę, a nasi zawodnicy i zawodniczki, mocno zaznaczają swoją pozycje, w światowych rankingach. Pas UFC zdobyty przez Joanne, jest naprawdę czymś niecodziennym -takze miły akcent do niedawno minionego Dnia Kobiet. ;]

  http://goschotelowy.neon24.pl/post/120233,polka-mistrzynia-swiata
  =======================
  Może niezbyt przyjemnie się to ogląda (poniżej) ale wklejam ten film by pokazać, że Joasia to na prawdę dzielna i silna dziewczyna (z Olsztyna)

  Polubienie

 42. To chlop cy baba na tym zdjenciu ?
  Jo se tak mysle ze dzisiaj ty wszyckie te mlodse baby jakiesik nijakie ,na dodatek za jakie sporty się lone biora ???
  Jesce trochę to tak walyc będą chlopow po mordzie ze jino trzaski bedom.
  Co zes ty ladmin takie gupoty tu poumiescol na tym swoim płatnym midjum ?
  By paczyc jak baba babe leje ,a idz ty w krzoki i się lodlyj ,bo cosik za dużo siki stare na rozum cie cisna !
  Ty dawoj co mondrygo w Polsce się dzieje chcocby z Komoruskim albo co z Putinem pejsate zrobily,pewnie w Lezajsui w klosztorze go skryly jak go tak bandyty scigaja za tygo jakigiesiok niemcowaWez ze się poprow chlopie ,bo zle się z toba dzieje.
  Chlopy z kwatery mi mowia ,zes cenzure neomarksistowska wprowadzil i im posty kasujes gdy o Bogu wspominają i som zes się tys tak rozgrzesyl ze asci pon bucek wnuka musiol zabrać ,no chyba nie do piekieł tylko do cysca by się locyscil z ziemskich grzychow jakie miol także i po dziadku !
  Tylko ty moji pisaniny tyz nie nie cynzoruj i zakoz tygo robic tymu leninowskiemu filozofowi by casem go slak nie trail w tym zydowskim zakopanym albo by i z drabiny na leb nie spod gdy bydzie na nja wlazil.
  To tyle na dzisiaj,bo jide na msza by się za wos stare lotry pomodlyc..

  Polubienie

 43. Ty Włodek jakiś niedzisiejszy czy co? Skoro nie wiesz, że baby w Olsztynie już chłopów od dawna leją i to tak mocno, że się biduki na nogach utrzymać nie są w stanie, czego dowód w kolejnym video.
  I nie narzekaj mi tu, że tu jakaś cenzura, bo tej tu nie ma.
  Co innego jak sam siebie przez nieuważne klikanie w klawiaturę kasujesz.
  Pamiętaj, klawisz Delate to nie oznacza ani Dalej ani Później i nie myl go ani z Enter ani Esc

  A co do Putina, albo on z jakimiś babkami nad Morzem Czarnym, albo na Krymie też z panienkami, albo może jakiegoś kaca na Kremlu odsypia.
  W końcu też człowiek i ma do tego prawo, nawet niechby i do cyganki poszedł by mu powróżyła będzie III wojna światowa czy nie będzie, pokona amerykańców czy nie pokona, czyha ktoś na jego stołek czy nie czyha. Może też być że mu jakiś pop pokutę zadał i zabronił do wielkiej nocki z kąta wychodzić.

  Polubienie

 44. W rzeczywistości to Putin może dostać takiego kopa jak na animacji powyżej, za jego drętwą postawę wobec tego co dzieje się na Ukrainie. No ale zobaczymy, możne rzeczywiście w którymś momencie zacznie sam kopać.
  —————————
  Sankcje: zgniłe pomidory w pomarańczowym raju © Ruptly

  Anastasija Mielnikowa

  Rozszerzyć antyrosyjskie sankcje czy po prostu je przedłużyć? Na razie nie ma w Europie zgody co do tej kwestii. Na nadchodzącym szczycie UE 19-20 marca sankcje znów będą jednym z głównych tematów.
  W sierpniu 2014 roku szacowano, że Hiszpania straci z powodu rosyjskiego embarga od 340 do 600 mln euro. W większości miały to być straty producentów owoców i warzyw. Wtedy też Komisja Europejska, na podstawie danych dotyczących eksportu produktów rolnych za 2013 rok, szacowała potencjalne straty innych krajów europejskich: Polska i Litwa — po około miliard euro, Holandia i Niemcy — po około 600 milionów.

  Jednak w lutym 2015 roku na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli pojawiły się już zupełnie inne dane. Hiszpański minister szacuje, że sankcje dużo kosztowały kraje europejskie: UE w rezultacie straciła około 21 miliardów euro.

  Pod koniec 2014 roku pojawiła się informacja, że tylko włoskie firmy straciły ponad 20 miliardów. Dane te przytoczył Vincenzo Trani, organizator rosyjsko-europejskiego forum gospodarczego „Scenariusze nowego rozwoju”.

  Z europejskich sankcji i wymuszonego embarga Rosji na produkty spożywcze nie są zadowolone także Grecja, Węgry, Bułgaria i Cypr.

  W niektórych krajach Europy odbyły się nawet lokalne protesty. Polscy rolnicy zablokowali drogi kolejowe i autostrady, na traktorach blokowali dojazdy do Warszawy. Hiszpańscy tracąc rosyjski rynek i mając problemy ze sprzedażą towarów, byli gotowi obrzucić polityków zgniłymi pomidorami. W rezultacie owoce i warzywa przygotowane do eksportu do Rosji po prostu były rozdawane za darmo na ulicach.

  Duże zbiory cytrusów w Hiszpanii zdecydowano się wykorzystać na sok. Dziesiątki ton pomarańczy, które nie trafiły w zimę do Rosji, są przetwarzane w zakładach Andaluzji. Było to jedno z działań wspierających rolników dotkniętych embargiem żywnościowym Rosji.

  Barack Obama
  © AFP 2015/ JIM WATSON
  Obama wydłużył o rok sankcje wobec Rosji
  Wielkość handlu między Rosją a krajami Europy spadła, a rosyjscy właściciele nieruchomości zaczęli myśleć o sprzedaży apartamentów lub o rezygnacji z korzystnych kiedyś kredytów hipotecznych w Hiszpanii, Bułgarii i we Włoszech. W Hiszpanii, na przykład, według danych hiszpańskiej gazety Cinco Dias wśród zagranicznych nabywców nieruchomości Rosjanie w ciągu roku spadli z trzeciego (za Brytyjczykami i Francuzami) na szóste miejsce.
  Coraz mniej Rosjan wybiera się na wakacje do krajów śródziemnomorskich ze względu na rosnący kurs euro. Problemami w nowym sezonie turystycznym niepokoi się głównie Grecja, Hiszpania, Cypr i Włochy.

  Przy tym nie uzyskano żadnego politycznego rezultatu na skutek antyrosyjskich sankcji. W celu przedłużenia lub rozszerzenia sankcji wobec Rosji na szczycie powinna zostać przyjęta jednomyślna decyzja wszystkich 28 krajów UE. Jednak do tej pory nie ma jedności opinii. Przyznaje to nawet jeden z najbardziej zagorzałych zwolenników surowych sankcji wobec Rosji, były premier Polski, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Według niego teraz nie jest możliwe osiągnięcie porozumienia między państwami członkowskimi UE w sprawie rozszerzenia sankcji, ponieważ niektórzy europejscy politycy „gotowi są uwierzyć w dobre intencje Putina i Rosji”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150316/124316.html#ixzz3Ucn51dUP

  Polubienie

 45. „Biala-czy-czerwona” autorstwa L.Oginska .
  Dawaj to adminie ,jak już jesteś przy powielaniu.
  No,chyba ,ze ty nie nasz ,to nie dasz .

  Polubienie

 46. Czytelnik masz Lusię to ją wklej nie czekając na drzemiącego admina.
  A swoją drogą już jakby się jej rymy nie kleją tak pięknie jak kiedyś

  Ja ci ,,czytelniku” mój wierszyk w to miejsce wkleję , wierszyk z powieści Miecz Króla Jana śpiewany ( w powieści przez złodziejaszka i wędrownika Kubę) na filmie zaś śpiewany przez Asię ( koleżankę mojego św. pamięci wnuczka) pod tą samą melodię pod którą nucił sobie idąc drogą powieściowy Kuba

  Polubione przez 1 osoba

 47. Zamieszki we Frankfurcie nad MenemSiedziba EBC we Frankfurcie otwiera się w warunkach akcji protestacyjnych (Sasza Reker

  Europejski Bank Centralny oficjalnie otwiera we Frankfurcie nad Menem nową siedzibę w warunkach akcji protestacyjnych w mieście.
  Masowe akcje odbywają się z powodu antyspołecznej, zdaniem uczestników akcji, polityki Europejskiego Banku Centralnego i „trójki”.

  Płonący samochód policji we Frankfurcie nad MenemPolicjanci zatrzymują uczestników akcji protestacyjnej we Frankfurcie nad MenemPolicjanci podczas Akcji BlockupyUczestnik akcji we Frankfurcie nad MenemUczestnicy akcji we Frankfurcie nad MenemAkcja protestacyjna, pożarZamieszki we Frankfurcie nad MenemSymbol euroAkcja BlockupyUczestnicy akcji Blockupy obok Europejskiego Banku CentralnegoPolicjant ostrzelany farbąPłonący samochód policji


  © AP PHOTO/ MICHAEL PROBST
  Płonący samochód policji we Frankfurcie nad Menem
  Akcja, związana z oficjalnym otwarciem nowej siedziby EBC, rozpoczęła się wczesnym rankiem. Według danych RIA Novosti, uczestniczyło w niej około 1,5 tys. osób. Włosi i Holendrzy a także przedstawiciele jeszcze kilku krajów europejskich przybyli we wtorek w nocy do Frankfurtu nad Menem, aby wesprzeć swoich kolegów z ruchu Blockupy, zrzeszającego radykalne lewicowe partie w Europie. Policjanci, których jest wyraźnie zbyt mało, nie mogą zablokować drogi nowym manifestantom, lecz filmują ich.

  Manifestanci na moście od czasu do czasu wykrzykują hasła „Śmierć kapitalizmu!”, „Niech to diabli wezmą Bank Europejski!”. Policjanci co jakiś czas zwracają się do tłumu przez głośniki. Tłum reaguje gwizdem i krzykami. Biuro prasowe EBC poinformowało RIA Novosti, że nie może skomentować aktualnych wydarzeń, lecz oficjalna ceremonia otwarcia nowej siedziby EBC będzie transmitowana na żywo w internecie prawie jednocześnie z demonstracją.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150318/131707.html#ixzz3Uk5neINd

  Polubione przez 1 osoba

 48. UE planuje powołać specjalną komisję ds. kontroli nad rosyjskimi mediami, aby przeszkodzić w przedostaniu się tej informacji na Zachód.
  Poinformował o tym niemiecki periodyk Spiegel-online, powołując się na rezultaty wczorajszego spotkania szefów MSZ UE.

  Periodyk pisze, że komisja będzie uważnie czytać i komentować doniesienia rosyjskich mediów, po czym sformułuje wspólny europejski punkt widzenia na ich pracę.

  Na początku roku z taką inicjatywą wystąpili szefowie MSZ Wielkiej Brytanii, Danii, Estonii i Litwy i na jej podstawie sporządzili wspólny list. Litwa ograniczyła już nadawanie rosyjskojęzycznej telewizji ze względu na prezentowanie jednostronnych i tendencyjnych informacji.

  Wcześniej poinformowano, że szefowej dyplomacji UE Federicy Mogherini zostanie zlecona kampania w zakresie przeciwdziałania rosyjskiej propagandzie do lata bieżącego roku. Sama Mogherini potwierdzała, że UE pracuje nad usunięciem rosyjskiej propagandy nie tylko na terytorium Rosji, lecz również w samej UE.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150318/133377.html#ixzz3UkA4QfMh
  ==================================
  ….UE pracuje nad usunięciem rosyjskiej propagandy nie tylko na terytorium Rosji,…
  No to wychodzi na to że ruski będą bez mediów ( a może już ich nie mają, bo wszystko w rękach obcych koncernów medialnych)

  Polubienie

 49. Jaki debilny artykuł … „Tryliony dolarów” … Chyba z dupy !
  Nawet za 1000 lat światowe PKB nie zbliży się do kwoty „tryliona dolarów”
  Jaki jest koń ? Każdy widzi …

  Polubienie

 50. Hehe …

  Nieoficjalnie Władimir Władimirowicz Putin jest podrzutkiem, synem alkoholika, bitym przez ojczyma i zastraszanym przyrodnich braci. Prawdziwymi rodzicami urodzonego w 1950 roku Putina miała być Wiera Nikołajewna Putin i Płaton Priwałow, alkoholik. Kiedy Wiera zaszła w ciążę dowiedziała się, że Priwałow ma żonę. Zostawiła kochanka i wróciła z małym Wołodią do rodziców. Potem związała się z Gruzinem Georgijem Osiepaszwilim, który stał się ojczymem przyszłego prezydenta Rosji. Wszyscy zamieszkali w wiosce Metechi.

  Z matką, ojczymem i ich dziećmi mieszkał do 10. roku życia. Według biografów ten okres był dla Putina piekłem. Był bity przez ojczyma i przyrodnich braci i szykanowany ze względu na matkę.

  Kiedy Władimir Putin miał 10 lat, matka postanowiła się go pozbyć. Wywiozła go do swoich rodziców, jednak ci również nie chcieli lub nie mieli możliwości się nim zajmować. 10-letni Putin był przerzucany jak paczka. Trafił w końcu do krewnego rodziny, Władimira Spirydonowicza Putina, który potem zostanie oficjalnym ojcem przyszłego przywódcy Rosji. Wiejska edukacja Putina okazała się jednak niewiele warta w Leningradzie, dlatego poszedł o dwie klasy niżej, niż powinien. Z tego też powodu w nowej metryce wpisano, że jest o 2 lata młodszy, niż w rzeczywistości i urodził się nie w 1950, a w 1952 roku. Czy trzeba dopowiadać, że Kreml zaprzecza rewelacjom Biełkowskiego?

  Czyli puta madre jest dda i ddd – to wiele tłumaczy …

  To by się zgadzało patrząc na jego zachowanie – jest potwornie wycofany.
  Nikomu nie patrzy prosto w oczy, boi się spotkań wzrokowych, wiecznie zajmuje czymś swoje ręce … Niby buja się jak gangster ale to zwykłe pozerstwo. „Silny” jest tylko dlatego, że dorwał się do kapitału Rosji. Nie bez powodu mówi się, że jest najbogatszym człowiekiem na Ziemi … Podczas gdy zdecydowana większość Rosyjskiego społeczeństwa przymiera z głodu, on ładuje ogromne kwoty w projekty, które nie mają racji bytu. Wystarczy spojrzeć na światowe raporty ubóstwa – Rosja jest chyba w pierwszej piątce …

  Polubienie

 51. Ten anonim to z Olsztyna czy Zakopanego ?
  Jaki jeszcze pies będzie szczekal na Putina ,chodzi o rase ?
  A może ze Slupska .
  Putinowi żaden szmul nie może zaszkodzić ,bo Bog (ten najwyższy) ma go w swojej opiece i odpowiednio nim kieruje.
  Putin swoje przeszedł w zyciu do 50-tki,wie co pachnie a co smierdzi.
  No i z tym „Putina bogactwem” to już żaden szmul nie może mu darować,bo bogaci mogą być tylko szmule,szwaby i ich najduchy !

  Polubione przez 1 osoba

 52. Chlopaki !
  Jeszcze z nimi dyskutujecie w tej norze udajaca polska dyskusje ?
  Kasa im się konczy wiec jada ze wszystkim jak „zyd w mydle i powidle” .
  To już interia.pl zaczyna pisać i mowic ludzkim glosem i mniej cenzuruje niż M.G. w swej „akademii dla ubogich”.

  Polubienie

 53. Jeśli poniższa informacja jest prawdą to Putin na całego walczy ze swoimi zapadnymi syjonistyucznymi partniorami, walczy, że aż kurz się unosi. Nic tylko podziwiać jego mistrzowskie szachowe zagrania, podziwiać i oklaskiwać. Jeszcze trochę i zaczną dowozić Poroszence pod Kijów
  ———————-
  Rosjanie przewiozą amerykańskie czołgi

  Ekonomia wzięła górę nad logiką.

  Ze względu na konflikt we wschodniej Ukrainie, państwa bałtyckie czują się szczególnie zagrożone agresją ze strony Rosji. Jedną z decyzji podjętych przez Amerykanów, w ramach pomocy bałtyckim sojusznikom jest rozlokowanie czołgów US Army na terytorium Estonii. Informacja nie byłaby zaskakująca, gdyby nie fakt, że transportu amerykańskich czołgów podjęli się Rosjanie.

  Jak podaje miejscowe gazeta ”Wirumma Teataja” Rosjanie pomogli w dostarczeniu amerykańskich czołgów i wozów opancerzonych aż do miejscowości Tapa. Do artykułu załączono też zdjęcia, na których widać amerykański sprzęt na platformach należących do Federacji.

  Rosyjska „pierwsza kompania towarowa” podległa bezpośrednio szefowi rosyjskich kolei państwowych – Władimirowi Jakuninowi – przyjęła zlecenie dostarczenia sprzętu wojskowego USA, który prawdopodobnie zostanie rozlokowany na granicy obu państw.

  Były rosyjski ambasador – Georgij Kunadze potwierdził prawdziwość informacji dotyczących rosyjskiej pomocy. Jego zdaniem władze USA zdecydowały się na rosyjskiego przewoźnika ze względów finansowych. Pozostałe rozwiązania logistyczne byłyby o wiele droższe. Znaczący jest również fakt, że Estonia nie posiada odpowiednich platform kolejowych. A to dlatego, że jej siły zbrojne nie dysponują własnymi czołgami.

  PK
  http://reinert.neon24.pl/post/120384,rosjanie-przewioza-amerykanskie-czolgi

  Polubienie

 54. A ja słyszałem, że putlet kupił znoszone skarpetki Obamy …
  Podobno podczas snu chowa je pod poduszkę, wtedy czuje się bezpieczny i wielki jak na mongoła przystało.

  Polubienie

 55. Obama to noblista,zadnej wojny się nie obawia.
  Oczywiście nie na amerykańskim kontynencie.
  Co innego z posłuszeństwem Obamy ale to dyskusja na inny temat choćby taki czy Obama ugnie się pod parciem szmuloszwabskim na…….. i na niego .

  Co do Putina to może i chudzina ale tacy latwo się nie poddają,lezac jeszcze się szarpią.

  Polubione przez 1 osoba

 56. Panna putinka to bojaźliwa cnotka niewydymka. Gdyby nie potencjał nuklearny tej psychopatki putinki, siedziałaby jak mysz pod miotłą …

  Często i w życiu spotyka się takich ludzi którym się za dużo wydaje.

  Polubione przez 1 osoba

 57. Może tego nie dokona sam Putin ale wszyscy MADRZY LUDZIE gdy mu w tym pomoga.

  Dzis w pojedynke nikt nie ma szans by pokonać złodziejskie banki !
  Zbyt mocne maja fundamenty i „piwnice” by je pojedyncze sily zniszczyly i zniweczyly.
  Nawet bombardowanie banków nic nie da ,gdyż oni maja już podziemne miasta i w nich zabezpieczenie zyciowe .

  Do obecnych banków wystarczy nie isc PO NIC !

  Zapewne zapytasz :
  To do kogo isc ?

  Moja odpowiedz :

  PO ROZUM DO WLASNEJ GLOWY,PO POMOC DO DOBRYCH i UCZCIWYCH LUDZI ,
  PO ZYWNOSC DO WLASNEJ ZIEMI ,PO ZDROWIE DO NATURY !!!

  Polubione przez 1 osoba

 58. Kamień węgielny, który był inspiracją do napisania KONSTYTUCJI NOWEJ POLSKI zrobił Szkot Clifford Hugh Douglas inżynier, biegły księgowy, menedżer, ekonomista, głęboki myśliciel społeczny, twórca doktryny, którą nazwał Kredytem Społecznym (real Socjal Credit), żył i działał w Anglii w latach 1879 – 1952.

  C.H. Douglas odkrył, że „tworzenie pieniędzy jest AKTEM suwerenności, który nie powinien być powiązany z bankiem.

  Nowy pieniądz, przychodząc na świat, należy do samych obywateli, do wszystkich obywateli i powinien im być przekazany w formie dyskonta na cenach oraz dywidendy społecznej.”

  A zatem – w świetle powyższego odkrycia C.H.D. monteskiuszowski trójpodział władzy, zapisany w ZBRODNICZEJ konstytucji RP jest niewolnikiem władzy pieniądza, realizowanej przez MFW i BŚ – czyli praktykowanej dziś przez tzw. władze CYWILIZACJI ŚMIERCI.

  Wobec powyższego – by zacząć żyć w CYWILIZACJI ŻYCIA, trzeba konstytucję RP wysłać na śmietnik historii i zastąpić ją KONSTYTUCJĄ NOWEJ POLSKI, która jest fundamentem CYWILIZACJI ŻYCIA w całym tego słowa znaczeniu.

  Odkryłem, że na jednym i tym samym terenie nie mogą współistnieć (WSPÓŁŻYĆ) dwie WROGIE sobie cywilizacje, bo stale (nieustannie) dochodzi pomiędzy nimi do wojny, która trwa od dawna. To znaczy, że jedna z tych cywilizacji (życia lub śmierci) musi odejść lub zejść do podziemia.

  Dziś – według znaków na ziemi – rządy sprawuje CYWILIZACJA ŚMIERCI za pomocą ZBRODNICZEJ konstytucji RP. Czarne partyjne owce okazują się spełniać rolę Alfonsów w tym konstytucyjnym burdelu, którego właścicielami są „bankierzy”.

  Niniejszym, jako autor KONSTYTUCJI NOWEJ POLSKI, wiedziony dobrem wspólnym, które zostało przez ZBRODNICZĄ konstytucję RP zakwestionowane, przedkładam w DARZE do zainstalowania, dla umęczonego lichwą i podatkami NARODU (mieszkańcom Polski) zamieszkującego w Polsce oraz na uchodźctwie.

  Niżej podpisany – Kazimierz Józef Styrna – ma nadzieję, że świadomy swych przyrodzonych PRAW Naród Polski podejmie się dziejowej ROLI, by stać się SUWERENEM, którym z powodu zainstalowanej podstępnie ZBRODNICZEJ konstytucji suwerenem NIE JEST.
  Bezkrwawy sposób na zainstalowanie CYWILIZACJI – ŻYCIA – jest opisany na stronach; http://www.konstytucja.manifo.com
  http://www.przyszlapolska.pl
  http://www.nowapolska-w-internecie.pl

  Polubienie

 59. Zdaniem polityk, Angela Merkel popycha Unię Europejską w kierunku długotrwałej konfrontacji z Rosją, co spowoduje nową „zimną wojnę”.
  — Zadaniem podstawowym Stanów Zjednoczonych jest zerwanie stosunków między Rosją a Niemcami, których sojusz stanowi jedyną silę zdolną do podważenia dominacji Stanów Zjednoczonych” — oświadczyła deputowana Bundestagu Sahra Wagenknecht.

  Szef Parlamentu Europejskiego: kryzys ukraiński to sprawa Europy, a nie Stanów Zjednoczonych
  Wagenknecht zacytowała wypowiedź Helmuta Schmidta, który w 2007 roku ostrzegał, że „ dla pokoju na świecie Rosja jest o wiele mniejszym zagrożeniem niż Ameryka, a NATO jest tylko narzędziem w realizacji dążenia Stanów Zjednoczonych Ameryki do hegemonii.”
  — Nasuwa się wniosek, że Europa powinna nareszcie realizować samodzielną politykę, niezależną od USA. Jean-Claude Juncker wystąpił z inicjatywą utworzenia własnej armii Unii Europejskiej, aby w ten sposób zademonstrować Rosji, na ile poważnie traktujemy obronę europejskich wartości. Ale ta propozycja, moim zdaniem demonstruje tylko jedno: jak bardzo Europa oddaliła się od tego, czego pragnęli kiedyś twórcy europejskiego zjednoczenia. Wówczas chodziło o pokój, o demokrację, o solidarność, o to, aby nigdy więcej ani nacjonalizm ani nienawiść między narodami nie mogły dzielić europejskich państw. Żeby bronić takich wartości, nie potrzebujemy chyba uzbrojonych batalionów”. – powiedziała Wagenknecht.

  Wiceprewodnicząca „Die Linke” zaznaczyła, że kryzys w stosunkach z Federacją Rosyjską stwarza zagrożenie dla całej Europy:
  — W wyniku tej polityki Ukraina straciła większą część swego przemysłu. Obecnie ten kraj jest bankrutem, ludzie cierpią na głód i zimno, a przeciętne uposażenie jest niższe, niż w afrykańskiej Ghanie. Konfrontacja z Rosją szkodzi nie tylko Ukrainie, szkodzi ona całej Europie. Nie jest tajemnicą, że Stany Zjednoczone rozpętały konflikt z Federacją Rosyjską w tym także z powodów gospodarczych. Gdy w Stanach Zjednoczonych oświadcza się o prawach człowieka, zaczynają one mówić o prawach do budowy i poszukiwań kopalin użytecznych, i proszę wyobrazić sobie, że na Ukrainie znaleziono duże zasoby gazu łupkowego!

  Ponadto Wagenknecht poddała w wątpliwość zdolności władz Kijowa do uregulowani konfliktu na południowym wschodzie kraju środkami pokojowymi. Natomiast sankcje, wprowadzone przez kraje unijne przeciwko Federacji Rosyjskiej polityk nazwała „strzałem sobie w nogę”:

  — Dlaczego nie pada ani słowa krytyki pod adresem władz Kijowa za ich dążenie do wydania w tym roku cztery razy więcej pieniędzy na kupno nowej broni, mimo niebezpieczeństwa bankructw narodowego?

  Czy pojawienie się doradców wojskowych i sprzedaż broni przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię da się zrozumieć jako wyraz poparcia dla rozstrzygania konfliktu zbrojnego środkami pokojowymi? Czy nikt nie chce wprowadzić sankcji przeciwko Stanom Zjednoczonym i Wielkiej Brytanii?

  Myślę, że lepsze byłoby zrewidowanie polityki sankcji i uznanie tego faktu, że była ona wielkim błędem, — oświadczyła Sara Wagenknecht podczas wystąpienia w Bundestagu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150323/155358.html#ixzz3VJ4o1cNc

  Polubienie

 60. Jan Tomaszewski: Poroszenko popycha świat do III wojny światowej

  Główną przyczyną wszystkich problemów na Ukrainie jest Majdan, który wywołał wojnę domową na Ukrainie – uważa Jan Tomaszewski.
  Poseł na Sejm Jan Tomaszewski w wywiadzie dla onet.pl zaprezentował własną wizję współczesnej polityki. Sam polityk podkreśla, że chociaż jego opinia różni się od powszechnie przyjętej, nikt w partii nie daje mu do zrozumienia, żeby ugryzł się w język.

  Odpowiadając na pytanie Jacka Gądka, czy jest posłem polskim, czy rosyjskim, Tomaszewski odpowiedział: „Polskim. Wybranym przez polskich wyborców, a nie przez Ukraińców, Amerykanów, Niemców czy Rosjan”.

  Polska – „jastrzębiem Europy”?
  Kolejne pytanie dotyczyło prorosyjskiego tonu w jego odpowiedziach. Oto co w związku z tym powiedział: „Ja chcę, aby na Ukrainie była demokracja — a nie wojna. Ale przede wszystkim muszę dbać o polskich wyborców — i tu mogę pomóc. Za krótki jestem, by decydować, co będzie na Ukrainie, na Krymie i w Rosji”.
  Tomaszewski uważa, że główną przyczyną chaosu na Ukrainie był Majdan: „Społeczeństwo ukraińskie wybrało, a władza została obalona”.

  Tymczasem Petro Poroszenko był na Majdanie, dlatego ponosi odpowiedzialność za to, co się dzieje. „Zachód ma wejść swoimi wojskami na Ukrainę i rozpocząć III wojnę?” — zadaje pytanie Tomaszewski. Według niego, „Poroszenko, Jaceniuk, Turczynow chcą teraz naszymi rękami wyciągać kasztany z ogniska”.

  Odpowiadając na pytanie dziennikarza, czy Krym jest częścią Rosji czy Ukrainy, polski polityk odparł: „Niech na to pytanie odpowie Merkel, Obama, Putin. A skąd ja mogę wiedzieć? Przedstawicieli Polski nie ma już przy stole. Gdyby w Mińsku był Grzegorz Schetyna, to byśmy wiedzieli”.

  Komentując propozycję bojkotowania mistrzostw świata w piłce nożnej, które mają się odbyć w Rosji w 2018 roku, Tomaszewski wezwał do oddzielania polityki od sportu:

  — A ja mówię: rozłączmy je. Mistrzostwa i igrzyska są dla mnie bardzo ważne. Chciałbym, aby politycy w swoich brudnych buciorach nie wchodzili na flagę FIFA czy olimpijską.

  Takie jest moje zdanie.I jeśli PO zaproponuje mi, abym dalej lobbował na rzecz sportu — także światowego — to będę to robił. Bo na sporcie się znam”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150323/155031.html#ixzz3VJ6l9MKn

  Polubienie

 61. Foreign Policy: chińska broń ograniczy swobodę działania USA na świecie

  Era dominacji amerykańskich sił zbrojnych na świecie zbliża się ku końcowi: kraje rozwijające się, które kiedyś mogły sobie pozwolić tylko na używaną broń z czasów zimnej wojny, wkrótce będą mogły kupić „wszystko czego potrzebują” dzięki Chinom, uważa Foreign Policy
  W następnej dekadzie niedrogie, ale wysokiej jakości systemy broni z Chin, zaleją światowy rynek, a w związku z tym wojsku USA trudniej będzie przeprowadzać interwencje wojskowe w sprawy innych państw, stwierdza amerykański magazyn Foreign Policy.

  „Chińskie systemy zbrojenia są często dużo tańsze niż konkurencyjnych eksporterów. Mimo, że nie są lepsze od rosyjskich czy amerykańskich odpowiedników, często są one wystarczająco dobre”, — wyjaśnia publikacja.

  Sankcje nie przeszkodziły Rosji w przyspieszeniu tempa eksportu broni
  Co więcej, kraje rozwijające się, które kiedyś mogły sobie pozwolić tylko na używaną broń z czasów zimnej wojny, wkrótce będą w stanie kupić wszystko czego potrzebują — od nowoczesnych myśliwców i okrętów wojennych do amunicji precyzyjnego rażenia i nie uderzy to mocno po ich kieszeniach. Jakość broni z Chin z czasem będzie rosnąć, a cena spadać, dodaje Foreign Policy.
  Tak więc czasy, kiedy amerykańskie siły zbrojne miały niepodważalną swobodę działania na arenie międzynarodowej, skończyły się, zauważa publikacja: teraz trudniej im będzie interweniować w sprawy innych krajów bez znacznych strat dla siebie.

  Publikacja zwraca uwagę, że rozprzestrzenianie się chińskiej broni jednocześnie może mieć destabilizujący wpływ na te regiony świata, w których zakorzeniła się wrogość między sąsiednimi terytoriami: jeśli jeden z krajów pozyska dla siebie bardziej skuteczną broń, jego sąsiad może czuć się zagrożony i zrobi to samo. Może to zaostrzyć konflikt między nimi, uważa Foreign Policy.

  Według ostatnich danych Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI), na które powołuje się amerykański magazyn, Chiny obecnie są trzecim największym eksporterem broni na świecie. Dwa pierwsze miejsca zajmują Rosja i Stany Zjednoczone.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150324/156852.html#ixzz3VJ7bDLwT

  Polubienie

 62. Ameryka rejteruje z krajów bałtyckich?

  Czy Amerykanie ćwiczyli ewakuację z krajów bałtyckich?
  24 MARCA 2015 04:10 KOMENTARZY: 5 AUTOR: KRAKAUER A • A • A
  Stryker vehicle by defendamerica.mil, orig. up. to en:Image:Stryker vehicle.jpg by Darwinek. Lic. under PD via Wikimedia Comm.Wczoraj nasz kraj był świadkiem przemarszu taktycznego wojsk USA, w postaci kilkudziesięciu wozów lekkich – swoistego rekonesansu tras, na wschodniej flance NATO. Kierunek przemarszu, czy też może raczej przejechania lekkich pojazdów kołowych „Stryker” i wozów im towarzyszących, to z Estonii poprzez Łotwę i Litwę do Niemiec, z rozwidleniem na mniejsze kolumny na terytorium Polski.

  Normalnie rekonesans wykonują podoficerowie na urlopie, a szeregowi kierowcy i inni mają obowiązek zapoznać się z ich instruktażem oraz obejrzeć wszystko, co się da na trasie przejazdu w różnych serwisach mapowych, w tym zwłaszcza tych ze wsparciem dotyczącym fotografii z żywego terenu 1:1. Swego czasu pewna amerykańska firma przeprowadzała takie skanowanie terenu na całym świecie, dzięki czemu istnieją darmowe serwisy z danymi, jak również istnieją pewne poważne przesłanki (E. Snowden, Wikileaks), mówiące o tym, że o wiele dokładniejsze materiały są do dyspozycji wojskowych i służb specjalnych.

  To, czego doświadczyliśmy, to było coś na kształt demonstracji do szybkiego strategicznego przemieszczania się, przy czym warto zwrócić uwagę na jego kierunek. Gdybyśmy mieli do czynienia z przejazdem z Zachodu na Północny Wschód, wówczas byłoby jasne, że to nic innego, jak tylko ćwiczenie szybkiego przemieszczenia wojska. Natomiast odwrotny kierunek przejazdu, nakazuje zadać pytanie, czy my przypadkiem nie mieliśmy do czynienia z ćwiczeniem szybkich tras ewakuacji z krajów bałtyckich, no i pośrednio z Polski?

  Pisaliśmy swego czasu o pomyłce strategicznej NATO z przyjęciem krajów bałtyckich do NATO i politycznej z przyjęciem ich do Unii Europejskiej (przynajmniej tych dwóch z nich, które stosują politykę apartheidu wobec mniejszości narodowych). Nie ma praktycznie żadnej możliwości obrony tych państw, bez zaangażowania bardzo dużych sił, które będą zdolne nie tylko wytrzymać skoncentrowane uderzenie z Białorusi i Kaliningradu, ale jeszcze zniszczyć siły nieprzyjaciela w tych dwóch kluczowych miejscach i pomimo jego przeciwdziałania jądrowego, w tym na bezpośrednim zapleczu (czytaj w Polsce), przejść do kontrataku i odciąć St. Petersburg od reszty kraju, a Rosję, od Bałtyku. Lekko licząc, tak z luzem, – ponieważ jest to NAJWAŻNIEJSZY kierunek oddziaływania strategicznego na bezpośrednie wnętrze Rosji – trzeba do tego około miliona żołnierzy w krajach bałtyckich i miliona w Polsce – mówimy tylko o pierwszym rzucie, który miałby wytrzymać natarcie przeciwnika – ugiąć się, ale nie cofnąć. Jeżeli mówimy o kontrnatarciu na dwóch kierunkach – to, co najmniej jeszcze milion. Potem jeszcze z trzy miliony, żeby „jako tako” – ustabilizować front. Łącznie mówimy, więc o około sześciu milionach żołnierzy. Co jest mniej więcej tak samo realne jak to, że Barack Obama zamienią się z Władimirem Putinem na tydzień walizkami z guzikami jądrowymi.

  W każdym bądź razie, jedynie przy takim zaangażowaniu wojskowym, można mówić o trwałym zabezpieczeniu krajów bałtyckich i ich zaplecza – Polski. Bez tego nie ma, o czym mówić, ani próbować, a kraje te powinny raczej zdecydować się na neutralność, gdyż są nie do obrony. Wojska rosyjskie mogą je zająć w 80% w ciągu jednej doby i to bez większego oporu, albowiem o jakim oporze można mówić jeżeli ich armie nie równają się nawet sile rosyjskich wojsk powietrznodesantowych!

  Ponieważ kraje bałtyckie przez lata kpiły ze swojej obronności, oszukując sojuszników – mniejszym angażowaniem środków niż zalecane 2% lub chociaż zbliżenie się do nich, to nie może być dzisiaj mowy o automatyzmie działania art. 5! NATO, albo będzie na poważnie, albo go nie będzie w ogóle. Dlaczego mamy dopłacać do ich obrony przez misje powietrzne? Tak samo miałaby wyglądać obrona tych państw, które przypomnijmy skąpiły na obronność po prostu oszukując swoje społeczeństwa i partnerów z NATO! Obrona na nasz koszt i zapłacona naszą krwią – MOWY NIE MA! Miejmy nadzieję, że będziemy mieli na tyle rozsądnych polityków, że nie będziemy umierać, przynajmniej za Wilno, w końcu nas tam nie chcą!

  W powyższym kontekście decyzja Amerykanów o ćwiczeniu szybkiego taktycznego odwrotu jest w pełni uzasadniona, podjęli bardzo sprytne działania, niewiele osób zrozumiało jak to jest rozsądnie działająca armia. Mogą przecież wypełnić zobowiązania – wycofując się!

  Zresztą, mówimy o kraju, który jest tak „sprytny”, że przegrał wszystkie wojny od końca II Wojny Światowej, które przeważnie sam prowokował lub wywoływał.

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=30990

  Polubione przez 1 osoba

 63. Z tym przemarszem „na zywo” to tak dla demonstracji sily i „zachowan ludzkich” .
  Bialystok to „wielonarodowosc” ,no i przyjecie-spotkanie „obcych” było dość udane – nasi i wasi się spotkali .
  A ile było serdeczności z obu stron i okrzyków ,powitan i ….. pozegnan także.
  Na wszelki wypadek od ruskich trzeba trzymać się z daleka,diabel nie spi ,nawet na/czy pod Kremlem „swoich zabijają”.

  Polubienie

 64. SLD wniósł do Sejmu projekt uchwały o nacjonalizmie na Ukrainie
  Posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej polskiego Sejmu wnieśli projekt postanowienia parlamentu „w związku z nasilającymi się tendencjami nacjonalistycznymi na Ukrainie”.
  Poinformował o tym poseł SLD, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych profesor Tadeusz Iwiński.

  „Sejm RP wyraża zaniepokojenie kultywowaniem przez ukraińskie władze państwowe tradycji nacjonalistycznych, nawiązujących do myśli Dmytro Doncewa i praktyki politycznej Stepana Bandery, a także gloryfikowaniem postaci odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione na ludności polskiej” — czytamy w dokumencie.

  Polski historyk: „faktem jest, że na Ukrainie mamy kult UPA”
  W projekcie uchwały Sejmu RP podkreślono, że „Ukraińska Rada Najwyższa uczciła niedawno minutą ciszy rocznicę śmierci Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), współodpowiedzialnego za śmierć ok. 100 tys. Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Parlament Ukraiński podjął również uchwałę ustanawiającą państwowe obchody rocznicy urodzin Petra Diaczenki, dowódcy ukraińskiej jednostki wojskowej biorącej udział w pacyfikacji Powstania Warszawskiego oraz polskich wsi na Lubelszczyźnie. Zgodnie z decyzja prezydenta Petra Poroszenki rocznica powstania UPA jest obchodzona jako Dzień Obrońcy Ojczyzny”.
  „Powyższe fakty budzą najwyższe zaniepokojenie polskiego społeczeństwa. W trosce o pamięć o ofiarach II wojny światowej Sejm RP apeluje do władz ukraińskich o odstąpienie od upamiętniania i gloryfikowania działalności osób oraz organizacji odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione na Polakach”- podkreślono w uchwale.

  Projekt uchwały Sejmu RP został zarejestrowany pod numerem 3261.

  „Pod tym dokumentem podpisy złożyło 29 posłów na Sejm z ramienia frakcji SLD. Mamy nadzieję, że projekt uchwały Sejmu trafi do rozpatrzenia do komisji parlamentarnych po świętach wielkanocnych” — powiedział Iwiński.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150325/163071.html#ixzz3VPzIg35x

  Polubione przez 1 osoba

 65. Decyzja Wielkiej Brytanii o tym, aby zostać członkiem tworzonego przez Chiny Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB — Asian Infrastructure Investment Bank), to wydarzenie epokowe, które być może wieszczy koniec „wieku Ameryki” i nastanie „wieku Azji”, pisze The Huffington Post.
  Barack Obama
  Chiny sygnalizują Obamie, aby ten „zatrzymał się”
  Ani jeden sojusznik nie był tak oddany USA jak Wielka Brytania, która teraz zdecydowała się zabezpieczyć się i pracować z Pekinem tak samo, jak z Waszyngtonem. „Ale to kwestia przetrwania. Jeśli Londyn nie będzie służyć finansowym i ekonomicznym interesom rosnących Chin, to może w XXI wieku odejść na drugi plan” – uważa gazeta.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150318/137122.html#ixzz3VmhRy3ZF
  ——————
  Zgodnie z zasadą. Anglia nie ma wiecznych sojuszy, ma jedynie wieczne interesy, a te każą jej szukać ich u boku Chin i …Chińskiej Partii Komunistycznej

  Polubienie

 66. Dekada kwietnia minela i rocznica Smolenska , a temat ten jak czytam został zapomniany wiec ruszam go.
  BEDZIE POLSKA !
  To uslyszalem z ust madrych ludzi odwiedzających USA okresowo w roznych celach.
  Cyrk przedwyborczy został przysloniety rocznica 5-ta smolenska ,wiec „podgrzewa się stary bigos” i co ciekawe „tutka” znowu Rosja nie zwraca choć obiecala .
  Co o tym myślicie bywalcy portalu ?
  Także Ty Adminie – jak myślisz zwroca szczatki samolotu polskiego rosyjskiej produkcji Polakom czy nie .
  A jeżeli zwróća,to kiedy,dlaczego zwlekają,co się za tym kryje ???
  To jest tez „być albo nie być „.

  Polubienie

 67. W związku z tym, że pojawia się inny sposób na spłatę mojego „zadłużenia” informuję, że moje długi spłaci zaraz po wyborach Prezydenta – Erenest Golec z Siemianowic Śląskich, który dokonał trzech biblijnych odkryć, które nigdy nie były odkryte dla publicznej wiadomości.
  Odkrycia te dotyczą lichwy i kreacji pieniądza, którą to kreację rozpocznie Nowy Prezydent na podstawie jego TRZECH odkryć.

  Kreacja ta spowoduje spłatę całego kredytu „długu” zwanego publicznym, a który widnieje na „ZEGARZE DŁUGU BALCEROWICZA” oraz wszelkich prywatnych „długów” kredytobiorców we wszelkich bankach i nie tylko, bo i podatkowych oraz ZUS-owskich.

  Informuję, że cały „dług” wraz z odsetkami mój i całej reszty klientów banków zostanie spłacony na podstawie tych biblijnych – ekonomicznych – ODKRYĆ.
  Oczywiście – zaraz po wyborze nowego Prezydenta. A to nastąpi po 10 maja 2015.

  Do tego czasu wstrzymuję się z płaceniem czegokolwiek na rzecz banku.

  Informuję ponadto, że w przedmiotowej sprawie złożyłem doniesienie do prokuratury w Oświęcimiu i złożyłem na Policji stosowne zeznanie. Teraz kolej na wymiar sprawiedliwości.

  Ernest Golec Wystosował DEKRET – Nr. 1, w którym zakazał płacić lichwę. Jest to pierwsze odkrycie – już ujawnione. Pozostałe dwa do ujawnienia – czekają na wybór Prezydenta.

  Dekret w załączeniu.

  Dekret ten wychodzi naprzeciw opinii, którą zacytuję.

  Cytat:
  „Bankierzy są właścicielami Ziemi. Odbierz im to wszystko, ale pozostaw im moc kreowania pieniędzy, a jednym pociągnięciem pióra stworzą wystarczającą ilość depozytów, aby kupić ją ponownie. Jeśli jednak posiądziesz moc kreowania pieniędzy z dala od nich, wszystkie wielkie fortuny, takie jak moja znikną. Ale jeśli chcesz pozostać niewolnikiem bankierów i opłacać koszty swojego niewolnictwa, pozwól im nadal kreować walutę narodową.„
  Josiah Stamp, Gubernator Banku Anglii, na Texas University, 1924.
  http://www.nowapolska-w-internecie.pl – tu jest PLAN realizacji CELU.

  Wniosek z powyższego cytatu jest tylko jeden; ODEBRAĆ BANKIEROM MONOPOL.

  LICHWA = ubój rytualny gojów – NA RATY
  Nazywam się Kazimierz Józef Styrna z Kęt – pseudonim; husarz
  Chcę się wypowiedzieć w temacie lichwy – jako zbrodni przeciwko ludzkości, która nie ulega przedawnieniu.
  Wiedza jaką posiadłem mówi, że bankierzy na lichwę pieniędzy nie kreują.
  Wobec powyższego lichwę można zapłacić jedynie z pieniędzy wykreowanych – zarówno prawdziwych jak i fałszywych – kreowanych przez bankierów na podstawie podpisu klienta na umowie kredytowej, czyli z niczego.
  Proceder TEN jest źródłem niespłacalnego „długu”, bo pieniądze na spłatę lichwy w przestrzeni finansowej NIE ISTNIEJĄ, a to się odkłada na „ZEGARZE „DŁUGU” Balcerowicza w Warszawie, który z lichwiarskiego powodu rośnie CODZIENNIE o 300 milionów złotych – rocznie są to miliardy, a gdy dodamy zaległości z poprzednich lat są to już BILIONY złotych. To jest po prostu STRASZNE.
  Bardziej dokładnie o bankach i lichwie wypowiedział się w wywiadzie były szwajcarski bankier Francois de Siebenthal, który powiedział:
  „Powinniśmy walczyć bez wytchnienia, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, walczyć z lichwą na każdym poziomie, bo lichwa zabija. Kredyt rodzi depozyt a nie odwrotnie.
  Gdy banki pożyczają komuś pieniądze, żaden rachunek w banku nie jest zmniejszany. Nie muszą one wyciągać ani centa ze swoich sejfów. Tak więc pobierany procent od ich pożyczek jest z pewnością lichwą: jakakolwiek jest stopa â w rzeczywistości jest to więcej niż 100%, bo jest to procent z kapitału równego zero, nil â wierzyciel (pożyczkodawca, bank) nie musi funkcjonować bez pieniędzy, które pożycza, on je po prostu kreuje! Ta lichwa może być słusznie nazwana „żarłoczną”, gdyż banki żądają, aby dłużnicy zwracali pieniądze, które nie były nigdy wyemitowane, nie były nigdy wprowadzone do obiegu. (Banki kreują kapitał, który pożyczają, ale nie kreują pieniędzy na odsetki.) Dlatego też jest matematycznie niemożliwe, aby spłacić cały dług. Jedynym sposobem dla gospodarki w takim systemie jest znowu pożyczać, aby móc płacić odsetki, co prowadzi do niespłacalnych prywatnych i publicznych długów.”
  Na końcu zacytujmy Mackenzie Kinga, który stwierdził podczas swej kampanii wyborczej na premiera Kanady w 1935 roku: „Dopóki kontrola emisji pieniądza (waluty) i kredytu nie zostanie przywrócona rządowi i nie zostanie uznana jako wybitnie wyróżniająca się i nienaruszalna jego powinność, dopóty wszelkie rozważania o suwerenności parlamentu i demokracji są jałowe i bezskuteczne”.
  Na tle powyższego muszę zacytować jeszcze jednego myśliciela i odkrywcy – Clifforda Hugha Douglasa (1879 – 1952) Szkota – twórcy doktryny zwanej Kredytem Społecznym, który napisał,
  że „tworzenie pieniędzy jest AKTEM suwerenności, który nie powinien być powiązany z bankiem.
  Nowy pieniądz, przychodząc na świat, należy do samych obywateli, do wszystkich obywateli i powinien im być przekazany w formie dyskonta na cenach oraz dywidendy społecznej.”
  W świetle powyższego mamy SKANDAL CYWILIZACYJNY, którego źródłem jest konstytucja z 2 kwietnia 1997 roku.
  Na ten temat trzeba by zrobić osobny wykład.
  Wszystko to – o lichwie – jest skrzętnie ukrywane przez bankierów jak i przez tzw. media, a także „władze RP”.
  Mówiąc językiem potocznym można powiedzieć, że LICHWA jest zakamuflowaną ZBRODNIĄ PRZECIWKO LUDZKOŚCI – odbieraniem ludziom życia NA RATY. Jako taka – zbrodnia – nie ulega przedawnieniu o czym ludzie powszechnie nie mają zielonego pojęcia.
  LICHWA nie jest czymś innym – niż UBOJEM RYTUALNYM – serwowanym NA RATY.
  Tworzenie zaś pieniądza „Z NICZEGO” jest – co z całą mocą podkreślam – totalnym ubojem rytualnym, rozłożonym na raty. To oznacza, że obecnie praktykowana konstytucja jest fundamentem CYWILIZACJI ŚMIERCI.
  Jaka jest na to rada? Tylko jedna jest RADA. Zmienić konstytucję.
  Akurat jestem autorem nowej konstytucji. http://www.konstytucja.manifo.com

  Polubienie

 68. Augustyn P
  Zwracać ,,tutkę” a po co?
  Czy nie lepiej grać na niej Polakom na nosie
  Zabawę w kotka i myszkę znasz Augustynie? Rosjanie widać znają
  Tylko kogo to już interesuje?

  Husarz, a jak twój prezydent zlikwiduje lichwę czyli odsetki to z czego będą wypłacane pensje pracowników banków, kto opłaci rachunki za oświetlenie i ogrzewanie budynków?
  To by oznaczało koniec banków, koniec kredytów, załamanie gospodarki, bo przecież nie wielu jest takich których stać na kupno samochodu czy mieszkania bez zaciągania kredytu
  No chyba, że twój pan prezydent ma szyby roponośne w Arabii Saudyjskiej

  Polubienie

 69. Dosc powszechne jest już slowo BANK-STER i gdy pytam ludzi w roznym przedziale wieku czy wie co ono oznacza to slysze :
  „przecież to jasne ,na czym i na kim wlasciciele banków się bogaca ,w dodatku w jak bandycki sposób” .
  Ale gdy zadam dodatkowe pytanie – przecież nikt cie nie zmusza brac pozyczke w banku ani tez trzymać swych pieniędzy w banku powstaje już kłopot z odpowiedzia .
  Przypomina mi to również pytanie :
  Czy ktoś cie zmusza chodzic do kościoła i tam się modlic zamiast w domu?
  Czy musisz rozmawiać z Bogiem tylko w swiatyni zwanej kosciolem,kaplica,lub w „swietym” miejscu,z obrazami ,malowidłami i kadzidłem ,majac do tego przewodnikow odpowiednio ubranych w szaty robiace na tobie wrazenie ???

  Polubienie

 70. Jeżeli rubikon przekroczony ,to CO NALEZY CZYNIC ???
  Czekam na madre odpowiedzi i rady ,nie tylko filozofow współczesnych (obojętnie czy to będzie ateista,czy wierzący).
  Czy dalej Polska ma być w niewoli ???
  Może się ktoś wysili i udowodni,ze Polska i Polacy w niewoli nie jest/nie sa ?

  Pan podpisujący się „husarz33” to czyni ,a gdzie INNI POLACY ,pomagają mu w tym,biora udział w wyzwalaniu z okuapcji naszych wrogow, wrogow Polski i POLAKOW ,wrogow,ktorzy POLSKE OPANOWALI WE WSZYSTKIM ?????????????????

  KTO NAM STARYM i NIEDOLEZNYM POMOZE ?

  Polubienie

 71. Dozylismy czasów innego sposobu zniewalania nie tylko pojedynczych ludzi ale i CALYCH NARODOW !!!
  CZAS BY SIE PRZED TAKA NIEWOLA BRONIC – NAM ZNIEWALANYM !

  Polubione przez 1 osoba

 72. ODBIERZMY BANKIEROM MONOPOL
  Cytat:
  „Bankierzy są właścicielami Ziemi. Odbierz im to wszystko, ale pozostaw im moc kreowania pieniędzy, a jednym pociągnięciem pióra stworzą wystarczającą ilość depozytów, aby kupić ją ponownie. Jeśli jednak posiądziesz moc kreowania pieniędzy z dala od nich, wszystkie wielkie fortuny, takie jak moja znikną. Ale jeśli chcesz pozostać niewolnikiem bankierów i opłacać koszty swojego niewolnictwa, pozwól im nadal kreować walutę narodową.„
  Josiah Stamp, Gubernator Banku Anglii, na Texas University, 1924.
  http://www.nowapolska-w-internecie.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s