Wygrać wygraną, ograć Układ


Głosowałem na Kukiza. Głosowałem za zmianami.

Wprawdzie Magdalena Ogórek dawała mi więcej, gdyż podniesienie kwoty wolnej od podatku aż do 20 000 zł co dla mnie oznaczałoby sporą ulgę, ale widząc gwałtowny wzrost poparcia dla Kukiza w ostateczności zagłosowałem na niego.

Największym przegranym w gronie przegranych, a tych było sporo bo i Palikot i Jarubas i Korwin Mikke i Marian Kowalski i Wilk i ten co w spocie wyborczym prezentował siebie w czerwonych rajtuzach, bez wątpienia został prezydent Bronisław Komorowski.

Wygranym okazał się Andrzej Duda z największą ilością głosów, przed nim jednak stanął Paweł Kukiz.

Wyborcy Kukiza zagłosowali na ,,kurwa jak ja was nienawidzę” i na JOW w drugim rzędzie.

Bojkot wyborów okazał się fiaskiem. Ci, którzy nie pozwolili odebrać sobie prawa do wyborów odnieśli sukces i mają tego świadomość. Zabetonowana od lat scena polityczna właśnie dzięki tym ludziom została nadwerężona. Kukiz wbił masywny klin w obecny układ polityczny i wszyscy mamy tego świadomość. W kolejnych wyborach, już na jesieni ma szansę powtórzyć ten sukces i pójść być może o krok dalej.

Na czym jednak może polegać na dzień dzisiejszy zwycięstwo Kukiza i jak je może spożytkować.

Otóż Kukiz ma ponad 20 % wyborców i zarówno Duda jak i Komorowski mają świadomość, że to oni zadecydują, który z nich zostanie prezydentem RP.

Zastanówmy się z pozycji Kukiza, który z tych dwóch kandydatów może być dla niego lepszą alternatywą na przyszłość, Komorowski czy Duda.

Jak podaje Onet.biznes Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział ogłoszenie ogólnopolskiego referendum w sprawie zmian w ordynacji podatkowej, a także jednomandatowych okręgów wyborczych i likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

A to oznacza, że faktycznie nie ma wyboru i musi Kukiza choćby na kolanach ubłagać o poparcie. Można się spodziewać, że A. Duda jeśli nie chce stracić szansy na wybór, musi pójść w ślady Komorowskiego i zaproponować Kukizowi równie atrakcyjne polityczne ciasteczka.

Jeśli założyć, że w jesiennych wyborach PiS znów będzie przed PO ( jak w wyborach prezydenckich kandydat PiS był przed kandydatem PO) to logicznym się wydaje by podzielić scenę polityczną w taki sposób by po pierwsze;

PiS nie miał i prezydenta i premiera z własnych szeregów

Po wtóre.

By Komorowskiemu, jako przyszłemu prezydentowi, można było w każdych okolicznościach i każdej chwili przypominać z czyjej ręki i dzięki komu dostał prezydenturę.

Zatem jasnym jest, że dla Kukiza lepszym jest słabszy z dwóch kandydatów i nie z przyszłej wygranej partii (PiS).

Dodatkowo za poparciem Komorowskiego przemawia fakt, że Komorowski jest po prostu słaby i łatwiej w przyszłości będzie go można ogrywać.

Ale przed namarzeniem, Bronek powinien podpisać na siebie cyrograf, że wprowadzi JOW, zakaże finansowania partii z budżetu państwa i wprowadzi obowiązkowe referenda, jeśli zażyczą sobie tego obywatele. Referenda mające moc aktu prawnego wydanego przez naród jako najwyższą władza w Polsce co jest zapisane wszak w naszej Konstytucji. Art. 4.

Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

Cyrograf powinien określać datę realizacji wymienionych warunków jeszcze przed jesiennymi wyborami do sejmu.

Takie postawienie sprawy pozwoliłoby na spożytkowanie wyborczego sukcesu, oraz zajęciu odpowiedniej pozycji na scenie politycznej przed kolejnymi rozgrywkami.

Kukiz jak pokazał wygrał wiele, jeśli dalsze partie rozegra mądrze, wygra jeszcze więcej.

Jeśli są ludzie, którzy chcą zmian, to ich działania powinny iść w kierunku, który zapoczątkował Kukiz. Jeśli pasuje im obecny Układ to oczywiście będą mu rzucali kłody pod nogi nawołując do bojkotu II tury wyborów, psiocząc na JOW, bądź na samego Kukiza.

Co do JOW-ów.

W tym układzie nie prezio takiej czy innej partii decyduje jakich dostaniemy kandydatów do ,,wybierania”

Kandydaci w JOW nie będą wiązani z preziem i jego fochami.

Jeśli do tego partie polityczne przestaną być finansowane z budżetówki, to zależność kandydatów startujących w wyborach od funduszy partyjnych i od szefów partii skończy się definitywnie i przesunie w kierunku zależności od wyborców.

I o to w wyborach chodzi. Reszta to już determinacja, talent, aktywność i program kandydatów, ich umiejętność ,,sprzedania się” wyborcom i wypracowana pozycji we własnym okręgu wyborczym

Paweł Kukiz „wygraliśmy bez pieniędzy i struktur”.

Będzie to możliwe w JOW

My obywatele Rzeczypospolitej mamy dziś wybór, wybór miedzy starym porządkiem politycznym a zmianami.

Opowiadając się za zmianami sami je będziemy kształtować, ale tylko, jeśli się włączymy w Ruch Obywatelski jaki zawiązuje się wokół Kukiza.

https://ruchjow.pl/

Opowiadając się za starym porządkiem politycznym będziemy mieli to co mamy obecnie, kiepską edukację naszych dzieci, jeszcze gorszą służbę zdrowia i coraz trudniejszy do niej dostęp, afery, lichwę, wysokie podatki, późny okres przechodzenia na emeryturę, sądy po stronie bezprawia i polityków którzy ten system stworzyli i utwierdzają. Jednym słowem państwo represyjne i wrogie swoim obywatelom.

Jak by na to nie patrzeć, kto nie za zmianą, ten za betonowaniem obecnego Układu.

——————————-

Kilka sensownych komentarzy na temat JOW wybranych z Internetu poniżej.

Wyborcy czy Eskimosi
Ordynacja w JOW od obecnego systemu różni się tym, że w JOW posłem zostaje ten, kto zdobywa około 30% głosów wyborców ze swojego okręgu (nie może być mowy nawet o desancie), a w polskim Sejmie jest około 50% posłów którzy nie przekroczyli nawet 2% poparcia wyborców, a tych z 30% poparciem można na palcach jednej ręki policzyć.
Dowodzi to, że w JOW to wyborcy decydują kto będzie posłem, a u nas kilku Eskimosów tworząc listy wyborcze decyduje kto będzie posłem.

Michniki i ich pomocnicy nie mogą znieść myśli, że mogą stracić możliwość ustanawiania polskiego Sejmu, a w JOW tracą tę możliwość. Stąd taki zgiełk od Gazety Wyborczej poczynając.
nadużycie link skomentuj
Henryk Kreuz

Wygra ten który uzyska więcej głosów wyborców to oczywiste i o to chodzi.
W JOW istotnym jest wielkość okręgu, mianowicie im zależność jest taka, że im większy okręg tym większy wpływ mediów i kasy wydanej na kampanię, a im mniejszy okręg tym łatwiej kandydatowi nawiązać kontakt z wyborcami.
Dobry kandydat w takim małym okręgu potrafi wygrać, ot chociażby rowerem odwiedzi wyborców i zdobędzie ich zaufanie.

Jeszcze dodam.
Te wybory odbyły się w JOW, tylko że okręg wyborczy był jeden cała Polska.
Komorowski z PO jak i Duda z PiSu na kampanie wydali dziesiątki milionów z kasy podatników, drogi Bronisław nie mniej jak 50 milionów, Duda może 30 milionów, na dodatek obaj mieli do dyspozycji wszystkie media i to oczywiście przychylne.
Kukiz zebrał od ludzi może około 500 tysięcy złotych, ale miał jako sztandar pewną ideę mianowicie JOW, nad którym pracowało wielu ludzi przez 25 lat, aby się przebić do Polaków z tą ideą, a Kukiz podniósł ten sztandar :http://jow.pl/arch-492/

– mając na względzie ilość środków i dostępu do mediów – kto wygrał te wybory, a kto przegrał?

Podpowiem: systemowcy boją się tego, że Polacy wyznaczyli sobie cel i zorganizowanie do niego dążą, a im mimo nieograniczonych środków finansowych, medialnych i rozbudowanej agentury po stronie ich przeciwników może nie udać się spacyfikować rodzącego się przeciwko nim świadomego buntu społeczeństwa.

Henryk Kreuz

Nawet zagorzały do tej pory zwolennik bojkotu wyborów dostrzega tym razem szansę na złamanie układu odpowiadając jednemu z przeciwników JOW

A skąd u ciebie taka pewność że JOW w Polsce zabetonuje scenę polityczna Przecież ta scena jest już zabetonowana, to jak można ją bardziej zabetonować?? Gdyby tak miało być to partie głównego nurtu tj PO i PiS już dawno by wprowadziły JOW Ostatnie wybory w Wielkiej Brytanii nie potwierdzają twoich tez a wręcz przeciwnie, zaprzeczają im Skąd wiesz ze w Polsce nie powstanie duży Ruch Społeczny który doprowadzi do bojkotu systemowych partii mafii okupujących sejm Wtedy wynik wyborów według JOW może zupełnie zmienić obraz sceny politycznej Ps Masz odwagę o tym porozmawiać?

i dalej pisze;

Gdyby było prawdą to co napisałeś to PO i PiS już dawno wprowadziły by JOW

Była ku temu okazja kiedy PO zbierało podpisy w sprawie referendum w sprawie JOW a potem 750000 podpisów zostało zmielonych w sejmowych niszczarkach Zreflektuj się, jeszcze nie jest za późno To się wszystko kupy nie trzyma No chyba że chodzi o zwykłą kupę czyli po prostu gówno

Stefan Dembowski tel 500-439-963 Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN

Reklamy

47 uwag do wpisu “Wygrać wygraną, ograć Układ

 1. „Zastanówmy się z pozycji Kukiza, który z tych dwóch kandydatów może być dla niego lepszą alternatywą na przyszłość, Komorowski czy Duda.”

  Jeżeli przekaże swoje poparcie komukolwiek z „wielkiego finału”, wtedy przegra.

  „Jeśli do tego partie polityczne przestaną być finansowane z budżetówki, to zależność kandydatów startujących w wyborach od funduszy partyjnych i od szefów partii skończy się definitywnie i przesunie w kierunku zależności od wyborców.”

  Jeżeli przestaną być sponsorowane z budżetu, to jakaś oligarchiczna menda po prostu może kupić sobie jakąś partię/kandydata. Jedynym rozwiązaniem byłoby podzielenie kasy po równo dla każdej z partii i wsio.

  Polubienie

 2. LuK
  Jawność wpłat na konto kandydata i ustawienie pułapu kwot, zakaz wpłat z zagranicy, odpisy z podatków.
  Oligarchów może być wielu i mieć całkiem różne zapatrywania i cele, ponad to jeden oligarcha, jeden głos.
  Ale zgadza się, idealnych rozwiązań nie ma , mówią także- no bady perfect.
  Innym wyborem jest zachowanie tego co mamy do tej pory

  Jeżeli przekaże swoje poparcie komukolwiek z „wielkiego finału”, wtedy przegra….

  Kukiz nie przekaże, dadzą głos na wskazanego kandydata ci co pojmą, że polityka to gra, sztuka rozgrywania wrogów. Wiem że takich za wielu nie ma.

  Polubienie

 3. Wpis LuK-a skłonił mnie do zastanowienia się co taki ewentualny oligarcha który kupi sobie kilkudziesięciu posłów może sobie zażyczyć. Załóżmy że ten oligarcha ma kilka kopalń, sieć sklepów spożywczych, dwa kluby sportowe i fabrykę nawozów sztucznych.
  Co on może chcieć?
  np. Cło na węgiel z Rosji, Australii i Afryki Południowej, cło lub zakaz importu nawozów sztucznych z Niemiec i Dani, nałożenie podatku na zagraniczne supermarkety, no i żeby jego drużyny wygrywały, a kibice nie demolowały stadionów.
  Co jeszcze może chcieć? Pytanie do LuK-a

  Polubienie

 4. Może sobie zażyczyć większą przychylność fiskusa, która może być nawet bardziej opłacalna od tych ceł…
  Może stać się wielkodusznym darczyńcą dla policji, żeby za bardzo koło niego się nie kręciła, gdyby chciał sobie założyć np narkobiznes.

  „Jawność wpłat na konto kandydata i ustawienie pułapu kwot, zakaz wpłat z zagranicy, odpisy z podatków.”

  Nieźle brzmi, tylko że zawsze może sobie taki zagranicznik założyć firmę na swojego polskiego sługusa w naszym kraju, albo zakładać konta na fikcyjne osoby z polskim obywatelstwem i robić dalej swoje.

  Polubienie

 5. Dorwałem autentycznego oligarchę, chociaż może nie takiego wypasionego jak bym chciał, ale facet ma firmę transportową i rozjeżdża nam nasze polskie drogi.
  Przycisnąłem go do muru i kazałem szczerze jak na spowiedzi, bez kantów i prosto z wątroby, co by od swoich kupionych posłów żądał. Rzucał się najpierw ale na koniec wyśpiewał całą litanię
  Oto ona poniżej, tak mówił a ja piszę słowo w słowo
  – kurza twarz, ropa musi być tańsza
  -te qrewskie drogi połatane, niech je w końcu połatają jak potrzeba i niech to robią na bieżąco,
  – autostrady darmowe w końcu mamy Europę czy Bangladesz,
  -pijaka czy złodzieja powinienem mieć prawo wywalić tego samego dnia na pysk
  -drogówka niech pilnuje by drogi były bezpieczne i przejezdne, a nie zarabia dla budżetówki mandatami
  -Urzędy skarbowe niech się ode mnie odpieprzą i dadzą mi spokojnie pracować, bo to ja na nich pracuję, a nie one na mnie
  No i biurokratów niech popędzą, bo trzy lata staram się o pozwolenie na dobudowanie dwóch garaży a oni mi ze planu zagospodarowania nie mają.
  -Do okulisty ostatnio czekałem coś z sześć tygodni , żeby mi maść qrewską przypisała, to kurza twarz nie można tego w try miga takiej wizyty zrobić?
  – Proteza metalowa u dentysty 4500zł, to nie jest złodziejstwo?
  – ziemniaki z Lidla po dwóch tygodniach pół worka zgniło, tak walą tych nawozów, że żremy zgniliznę, a później sraczka dwa dni murowana
  -syn na studiach mi mówi – ojciec te wykłady, to pieprzenie kotka przy pomocy młotka a nie konkretna nauka czegoś pożytecznego
  – i jak długo mam ten syf znosić, do sześćdziesięciu siedmiu lat? A dożyję?
  ——
  No nie wiem co o tym sądzić?
  Może i ja bym miał takie żądania

  Polubienie

 6. Czy się to komus podoba czy nie wybory wygrywają bogaci przez podstawionych pajacy i sezon cyrkowy trwa na okraglo !
  Czasem dla zmylki tworzy się lub przemalowuje partie polityczne,szykuje zloby i do nich sypie odpowiednie jadlo.
  Aby jeszcze wszystko miało rece i nogi tworzy się odpowiednie religie i wiare by trzoda się nie rozpierzchla i wilki jej nie zjadły.
  Do tego dopracowuje się cuda i cudeńka,ustala miejsca swiete i pielgrzymki ,pisze pisma „polswiete” oraz tworzy OBOWIAZKOWO z „nieba bicz bozy”.
  Gdy owieczki maja wahania „bog wybiera im papieża”.
  Czy cos pominalem stara glowa ?
  Aaahhhaaa ,jak mi podpowiada moja druzyna : MA SIE ODPOWIEDNIE WOJSKO,POLICJE i SLUZBY !
  No,tak,to daje sile władzy ,zas lud jest posłuszny przy odpowiednim zarciu i piciu.

  Polubienie

 7. Aby cos zmienić na lepsze trzeba wejść miedzy pana,wojta a plebana,zas obcych pogonić na stepy !
  Może być i kosmos ale jak ich tam wyslac ?

  Polubienie

 8. Zeniu,ty madry robociarzu emigracyjny – Bog dal każdemu człowiekowi WOLNA WOLE i człowiek swa wole realizuje lub nie .
  Widzisz,jak ja byłem czynnym zawodowo w wojsku ,nakazano mi prowadzic z zolnierzami zajecia polityczne dwa razy w tygodniu (wtorki i piatki każdy dowodca kompani miał taki obowiązek) zas w poniedziałki 1 godzine tzw.informacji politycznej i to zgodnie z wytycznymi i odpowiednimi programami.
  Wiec ja syn chlopa i przez chlopa zrobiony ,zrodzony a nie stworzony,wspolistotny ojcu do zolnierzy mowilem tak jak mi glowa i sercePOLSKIE podpowiadalo a nie jak politruk (cala sekcja polityczna) nakazywala !
  W dodatku bedac bezpartyjnym oficerem (co można zawsze sprawdzić ) i czerwona legitymacja się „nie brudzilem” mawiałem do swych chlopakow podwładnych tak : „SLUZ NARODOWI A NIE PARTYJNYM LOTROM !” i to skutkowało,moi podwładni wiedzieli co to znaczylo,wyrosli na porządnych POLAKOW,tym bardziej gdy POLAKAMI byli i sa.
  A dzisiaj co jest ,trzeba dopisywać ,jakie to mamy wojsko i policje ?
  JAKICH TO MAMY POLAKOW ?!

  Polubienie

 9. KTO MA POLSKE i POLAKOW BRONIC – NAJEMNIK , w dodatku z domieszka innej krwi ???
  Przeciez takich wysylaja na „misje rabunkowe” i do ochrony dupy bogatych !!!
  POLSKE ROZBROJONO DO GOLEJ SKORY !!!
  POLSKE ROZKRADZONO i ROZSPRZEDANO !!!
  POLSKA NIERZADEM STOI !!!

  A narod zbaraniał !

  Polubienie

 10. „Wygrac,wybory,ograc Uklad….. ” z KIM ,pytam ?
  Czy dziś w Polsce Polacy potrafią myslec,planowac,dzialac i zwyciezac ???
  Z takimi jakich się nam podstawia na listy wyborcze i pokazuje cyrk ???
  Przeciez to cyrk nad cyrkami gdy idzie się po wszystko do naszych odwiecznych wrogow i wrogie rzady się ma ,ktore wspierają wszelkich lotrow po szwabow,szmuli,bolszewikow i banderowcow,ktorzy historycznie udowdnili kim byli dla nas i co z nami wyczyniali !!
  Nic tylko splunąć na takie „bezmózgowie polskie” ,które nawet bojkotu nie potrafi zorganizować i po sumie wali w pory i idzie na wybory !!

  Polubienie

 11. Wpierw zorganizujcie się w JEDEN POLSKI PATRIOTYCZNY RUCH NARODOWY ,prawdziwie POLSKI !
  Pytanie tylko,kto to ma zrobić ,znowu tacy jacy wam „pseudo solidarnosc ” organizowali (szmulowskie KOR-niki) ?
  A może proboszcze (tez ze szmuli) dadza wam „ducha polskiego” ?
  Czy zloby partyjne roznej masci ???
  Już się przebakuje i cwiczy na młodej picz…bezpartyjne wejście tygrysicy w krótkich sukienkach ale z czym do czego z kiszonym ogorkiem starych klykow czerwono-partyjnych ?
  A może z niebieskimi isc po władze przy przygrywkach debilnych muzykow ???
  NIE !
  ISC RAZEM Z NARODEM AUTENTYCZNIE POLSKIM a nie ze zmieszanymi obywatelami nawet różnokolorowymi !
  Czy my POLACY mamy POLAKOW w Sejmie i Senacie ???
  Polakow czystej polsko-slowianskiej krwi ???

  Polubienie

 12. Panie Majorze !
  To prawda ale jeszcze pozyj i niech ci ciśnienie opadnie ,bo młodsi MY już cos robimy ,tego siec net i gumowe uszy nie usłysza, dopiero gdy wrog zobaczy na co jeszcze PRAWDZIWYCH POLAKOW stać ,Polska i Polacy zaczna się zmieniac,a wrogowie nasi podkula ogony i zaczna zwiewać jak szczury z plonacego okretu !

  Tobie należy się odpoczynek i dozycia dni gdy POLSKA BEDZIE NAPRAWDE POLSKA o czym spiewal Pietrzak,ktory tez wojskowy chlebek jadl.
  Widzisz majorze ,dozylismy takich czasów ,ze z Polakami tak a nie inaczej uczyniono,nie było na wrogow sily gdy wrogowie nasi weszli nie tylko do Polski ale i naszych rodzin (wżenili się i czynia to nadal),sprytnie te rodziny rozkladajac nie tylko przez lozka malzenskie ale i przez wiele innych sprytnych sztuczek ,choćby i ta wczesniej z Papiezem i prezydentami podstawionymi (narod się na to nabral jak na Walese) ale to nadaje się na inny temat,ktory tez w końcu trzeba zapodać i Polakom otworzyc oczy .
  Bądź Ty i inni starzy POLACY dobrej myśli,madrych starcow i ich rad nam trzeba.
  Zyj spokojnie,napewno doczekasz WOLNEJ POLSKI !

  Polubienie

 13. Dwaj Żydzi przestrzegają Polaków przed JOW

  g

  Czy Polacy mają swój rozum?

  Dwaj Żydzi, Dorn i Borowski vel Berman (tak, z tych Bermanów), przestrzegają Polaków przed JOW-ami, czy też boją się, że w JOW-ach Gmina Żydowska, której są częścią, traci nad Polakami władzę!?

  Odtrutką na ich oszustwa jest nasza świadomość tego, że „Równa i pełna swoboda kandydowania, jakiej domaga się Ruch Obywatelski na rzecz JOW, istnieje na przykład w wyborach do Izby Gmin w Wielkiej Brytanii. W wyborach do Izby Gmin nie ma żadnych domieszek antydemokratycznego dziegciu, nie trzeba rejestracji żadnych komitetów wyborczych ani tysięcy podpisów. Każdy kandydat rejestruje się sam, po okazaniu 10 (dziesięciu) podpisów popierających go mieszkańców okręgu, w którym chce kandydować i wpłaceniu kaucji, która jest zwracana po otrzymaniu w wyborach co najmniej 5 procent głosów. Mandat otrzymuje zdobywca największej liczby głosów w jednej turze głosowania.”

  http://jow.pl/jow-y-godzmy-sie-znieksztalcenie-idei-jow/
  http://henrykkreuz.neon24.pl/post/122482,dwaj-zydzi-przestrzegaja-polakow-przed-jow

  Polubienie

 14. Bojkot wyborów okazał się fiaskiem:-))))) czyzby????
  Ten jak pan nazywa bojkot to swiadoma obywatelska i oddolna akcja odmowy wspolodpowiadzialnosci za to co sie dzieje.
  Zaden zorganozowany i sterowany Bojkot…i frekwencja ponizej 50%… Gdyby BYl zorganizowany BOjkot..glosowali by sami kandycdaci i ich sztaby:-))
  Owszem moze pan udawac ze to wszystko normalne i normalne wybory i gloswani i walka wyborcza..factow nei da sie zmienic..ustawka jaet jaka jest a Kukiz uratowal im frekwencje,,,,Jego glosy , jego elektoratu dostanie i tak i tak POPiS.. czyli ten co trzeba….

  Polubienie

 15. Z wyżej wymienionym wpisem „weterana internetowego” można się zupełnie zgodzić i nic nie dodawać gdy byśmy znali prawdziwa frekwencje .
  Niestety dzisiaj nie tylko w Polsce ale i na całym swiecie KROLUJE KLAMSTWO we wszystkim co jest w zyciu dostępne dla ludzi.
  Szkoda,ze TD tego nie dostrzega lub mu kazano „być slepym” zezwalając na prowadzenie tak a nie inaczej tego portalu,po podziale na dwie polowki WPS z odpowiednimi instrukcjami choćby od wlascicieli serwera czyli wordpress.
  Wiec wracając do tematu PANOWIE ZA i PRZECIW BOJKOTOWI przyjmicie do wiadomości,ze kolejne kłamstwa jeszcze przed nami niczym PRAWDA wypłynie na wierzch jak oliwa.
  Wygrac wygrana w wyborach to tak jak w totolotku,trzeba wpierw zakumulować pule a potem wygrac na kłamstwie i się podzielić !
  WSZYSTKIE PARTIE POLITYCZNE SA WYLONIONE/ZALOZONE PRZEZ NASZYCH WROGOW i TAK DZIALAJA JAK ZYDOWSKA KAPELA GRA.
  Malo tego, stowarzyszenia i porozumienia także.
  PRAWDZIWY POLAK CZY POLKA NIE SLUZY WROGOM,NIE POMAGA a TYM BARDZIEJ NIE CHODZI NA ICH SPREPAROWANE WYBORY !!!
  BOJKOT WROGA WINIEN BYC ZORGANIZOWANY i PELNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 16. Zaczac bojkot trzeba od tego,ze w rodzinie każdej ktoś zawsze przewodzi (tata czy mama) , wiec niech rodzina z sobą ma kontakty lub w danym miejscu usiadzie przy wspólnym rodzinnym stole choćby na 12 osob jak maja to u siebie Zydzi.
  Wspolnie przedyskutować i ustalić – dokad i po co zmierzamy ,jak się nawet zachować i KIM BYC !
  A wśród naszych polskich rodzin jak jest ?
  Serce sciska gdy się chce o tym mowic lub pisać,gdy ktoś z najbliższych (jak choćby w mej rodzinie rodzony brat) powie ci z Polski przy rozmowie telefonicznej (cytuje) : „gdzie ty w Polsce Zydow czy Niemcow widzisz ?”.
  No to nic jak tylko telefonem rzucic o sciane ,bo coz więcej możesz bedac za wielka sadzawka atlantycka ?
  Inny ci powie weź,przyjedz do Polski,siadajaj na siwka ,wyciag szable i galopuj na Belweder !
  Jeszcze inny – gdzie byles gdy NAM Polske rozkradano ?
  Ano nie było mnie ale wy byliście i co ruszyliście palcem w bucie ???
  Gdy ja byłem i zylem w Polsce ,to nie dalem się nabrać „na walesow,lub inne podstawione szkapy ” !
  Solidarnosc szmulowska w mig rozpoznałem i wiedziałem co czynic ,nawet wegiel w GS-ie dzieliłem sprawiedliwie ,a kartkami na wodke nie handlowałem ,by nie rozpijać polska durnote !
  Dzis patrząc na to wszystko z mych przezytych lat ,chodząc już o lasce powiem szczerze,ze z POLAKAMI,
  MOZNA TYLKO BELTY CHLAC i pieprzyc głupoty o polskiej solidarnosci,to najlepiej wychodzi a wrog się cieszy widzac cie zachlanego do nic zdolnego !
  POLSKI NAROD JUZ DAWNO ZATRACIL LACZNOSC MIEDZY SOBA I DZIALAC NIE POTRAFI.
  Wrogowie nasi to wykorzystali,podpalajac/napuszczajac jednych na drugich.
  DZIS co trzeba szybko dokonać to powiedzieć sobie prosto w oczy :
  CHCESZ BYC POLAKIEM TO IDZ PO WOLNOSC z INNYMI POLAKAMI a NIE z MIESZANCAMI NASZEJ POLSKIEJ KRWI i GENOW !!!

  Polubienie

 17. Wczesniej trzeba rozpoznać KTO JEST AUTENTYCZNYM POLAKIEM i co CZYNI !
  Konieczne jest POLSKIE REFERENDUM NARODOWE i OPOWIEDZENIE SIE ZA POLSKA !
  A po nim SPIS POWSZECHNY i UDOWDNIENIE KTO JEST POLAKIEM PO OJCU i MATCE !!!
  OBCY NIE UMIEJACY PODPORZADOWAC SIE POLAKOM – WON Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!

  Innej drogi nie ma do wolności i suwerenności Polski,inaczej obcy nas buciorami zdepczą,juz banderowcy zalewają Polske a Afryka „przychodzi z pomocą”.

  Polubienie

 18. Bojkotować nie bojkotować?
  Ci dwaj panowie z obrazka powyżej są nie tyle za bojkotem co przeciw JOW.

  Ja, że nie jestem z ich paczki, mam odmienne od nich zdanie.
  Ponad to jakoś nie mogę sobie wyobrazić, by cokolwiek można było wygrać/ ugrać, bojkotując, czyli siedząc w domciu przy piwku lub misce z bigosem.
  JOW też nie zabetonuje obecnego układu, bo po pierwsze jest on już dobrze zabetonowany i dopiero zmiana systemu wyborczego może coś zmienić, szczególnie, że w JOW każdy może wystartować a nie tylko ci których wybierze prezes partii
  Inny problem, by pokonać obecny Układ, czyli odsunąć od żłoba obecne elity, to trzeba mieć inne elity, konkretnie przyzwoitych ludzi , ambitnych, zaangażowanych , niegłupich.
  Quwa, jak mawiają w serialu TV ,,Kiepscy”, jakoś tych ludzi, tych prawdziwych liderów nie widać i niech nikt nie pie……li, że nie dopuszczają ich do telewizji, chyba, że tez nie dopuszczają do internetu tu w kraju jak i za granicą, no to wtedy inna spraw, czyli spiskowa teoria dziejów,
  Czy elektorat Kukiza poprze kandydata PO lub PiS zobaczymy po frekwencji.
  CzyeElektorat Kukiza zdoła się zorganizować i wejść do sejmu, też zobaczymy.
  Trochę nowych ludzi może i jest, ale czy są tam liderzy, przyszli mężowie stanu?

  https://ruchjow.pl/#/

  Polubienie

 19. Adminie przeczytales wyżej mój post ,ustosunkowales się chociaż do jednego stwierdzenia a nawet apelu ?
  Ty tez nie widzisz MIESZANCOW w Polsce ?
  Czy te 11 podstawionych „koni” na kartki wyborcze to POLACY ???
  Czy to sa ludzie,ktorym POLACY mogą uwierzyć i zaufac ???
  KIM SA ?
  ILE RAZY NAS OKLAMALI,ZAWIEDLI ?
  CO Z POLSKA i POLAKAMI DOKONALI/ZROBILI ?
  GDZIE JEST POLSKI MAJATEK NARODOWY ,CO Z NIM ZROBILI,a za SPRZEDAZ GDZIE i NA CO POSZLY WSZYSTKIE PIENIADZE ???????????????????????????????????????????????????????????????
  Bo obywatelami polskimi na pewno sa ale już o rodzinach ich cisza w mediach i sami kandydaci tez się korzeniami rodowymi nie chwala a to bardzo WAZNE na jakim chlebie wyrosles !
  Czy do jasnej i niespodziewanej ….nie widzicie kim sa ci co caly czas dzierza władze w Polsce i to od zakończenia IIWS .
  Bo ja widze i nie obawiam się o tym mowic i pisać :
  TO SA OBYWATELE POLSCY ZYDOWSKIEGO POCHODZENIA z domieszkami krwi polskiej,niemieckiej rosyjsko-bolszewickiej i innej az po afrykanska w lawach sejmowych i to sa polskie władze ustawodawcze,wykonawcze i sadownicze !!!???
  JAK DBAJA o POLSKE i POLAKOW ,czy sa UCZCIWI i SPRAWIEDLIWI ????????????????

  Wy dalej nabierajcie wody w usta i trzęście portkami i wachajcie ich kadzidła !
  Już wam flage narodowa w pise odchody wkladaja wkrótce zastaia je swoja .
  Przeciez swiety wam powiedział : „nie lękajcie się „,

  Polubienie

 20. „Przeciez swiety wam powiedział : „nie lękajcie się „, ”

  Ten święty zrobił nas w chooya jak mało który w historii tego kraju. Przy jego manipulacji bledną nawet Leniny, Marksy i inne sławne karaluchy.

  Polubienie

 21. Oczywiście,ze tak,bo przecież narod polski LATWOWIERNY ,NAIWNY i BIERNY !!!
  Ale to nie sztuka krytykować innych i belki we własnym oku nie dostrzegać ,
  TRZEBA ZNALEZC DROGE DO ROZUMOW WSPOLCZESNYCH POLEK i POLAKOW ,by wreszcie te ich rozumy zaczely wlasciwie pracować,takze poczasnac własnym rozumem .
  Te zamulone”komputery” trzeba wreszcie odwirusowac.
  Jak to zrobić i w oparciu o jaki program MYSLCIE MLODZI !!!
  Przerwijcie swoje zabawy i wszelkie uzywki,podejmujac własne dycyzje w oparciu nie o propgande lejaca się każdego dnia ze scierwomediow ale o doradztwo MADRYCH DOSWIADCZONYCH POLAKOW,WASZYCH OJCOW i DZIADKOW,DOBRYCH i MADRYCH PRZYJACIOL POLAKOW – CO i JAK ZROBIC/DOKONAC BY WASZE ZYCIE BYLO LEPSZE !
  To prosba a jednocześnie apel o OPAMIETANIE i prawidłowe MYSLENIE.

  Polubienie

 22. major
  Na dzień dzisiejszy żaden program nie pomoże. Ludziom żyje się nie najgorzej, mają co jeść, czym jeździć i trochę forsy w kieszeni.
  To im wystarcza.
  Aktualnie spora część czeka na dzisiejszą wieczorną debatę Komorowski Duda, niektórzy planują sobie już dziś wycieczki do Egiptu, Chorwacji, czy Grecji.
  Sąsiad po przeciwnej stronie ulicy właśnie robi nową balustradę przed domem, a właściwie na tarasie.
  Ja być może wyjdę w kierunku na jezioro popatrzeć ile posunęły się roboty przy rozbudowanej już chyba na 2 km plaży. Wszystkie roboty mają być zakończone w maju. Albo wyjdę na ławeczkę przed domem, pod oknem, można na niej posiedzieć, poleżeć, lub zdrzemnąć się.
  Byłem w sobotę na rynku, było sporo ludzi, jak obserwowałem wydali kupę forsy na rzeczy w zasadzie zbędne, na kwiatki, sadzonki, krzaczki iglaste, kwiaciaste, liściaste, na lilie orientalne i lilie drzewiaste. Rzecz jasna także na nowalijki: rzodkiewki, szczypiorek, sałatę, szczaw ogrodowy, pomidory szklarniowe, ryby wędzone i w konserwie z Kaliningradu, soki z granatu z Azerbejdżanu, kawę w wielu gatunkach z Włoch, miód z polskich pasiek, faceliowy, lipowy, leśny, grzyby suszone prawdziwki i podgrzybki (zeszłoroczne), no i wszelkie inne duperele.
  Zaś dziś na stadionie ,,Kolejarza” od rana pchli targ, jak co niedziela. Cały plac przy stadionowy zawalony samochodami z tym co kto ma do handlowania. Ale dziś tam się nie wybieram, pogoda dość wietrzna i zmienna. Tenże pchli targ wygląda nieco tak jak te w USA, tyle tylko, że teren bardziej przyzwoity bo na łączce, a właściwie na tym co po łączce zostało, nie zaś na wysypiskach śmieci jak w Usia

  Polubienie

 23. Odkrywam admin w tobie „nowość” – sam sobie przeczysz,nie wspominając o „wodolejstwie” nakazanym lub zaprogramowanym .
  „Na dzień dzisiejszy żaden program nie pomoze….” – no pewnie,na co ma pomagać ,ze tak dobrze,ze az zle !
  Kretacz i spryciaz z ciebie jak na zlotnika przystalo !!!
  Bardziej poważnie,zapytam cie :
  Skad Polacy biora pieniądze ,czy aby nie na kredyt zyja ???
  Stary bajerze idz do kościoła i pomodl się,za swoja i inne dusze cierpiące !
  Jeżeli twoja „dusza nie cierpi” to nie bądź przekonany,ze innym jest dobrze i to jadac do Egiptu za zaciagniety kredyt.
  A jeszcze bardziej dopisze ci ,ze w POLSCE DOBRZE ZYJE SIE ZYDOM,NIEMCOM i ICH SLUGOM !
  Rozumiesz mnie,a jak nie to nie zmyślaj „klechdy polskie” i nie rob ludziom „misiagu”,pamietajac,zyd sobote swietuje a chrześcijan niedziele !
  Odniesc to teraz do tego cos wyżej napisał stary bajarzu za kase
  Bez obrazy,popatrz w niebo i zobacz co z niego leci,mozesz nawet posmakować deszcze kwasne.
  Wal na sume lub nieszpory jak jesteś Polakiem i masz obowiązki chrzescijanskie,dzis duże swieto.
  Debaty zostaw Zydom i Niemcom z wtykami bolszewickimi .

  Polubienie

 24. major
  Że rządzą Polską i Polakami , masoni, żydzi, międzynarodowy żyd, szwaby i szmule boję się mówić głośno i publicznie, jak również boję się mówić głośno i publicznie

  ILE RAZY NAS OKLAMALI,ZAWIEDLI ?
  CO Z POLSKA i POLAKAMI DOKONALI/ZROBILI ?
  GDZIE JEST POLSKI MAJATEK NARODOWY ,CO Z NIM ZROBILI,a za SPRZEDAZ GDZIE i NA CO POSZLY WSZYSTKIE PIENIADZE ???????????????????????????????????????????????????????????????
  lub

  TO SA OBYWATELE POLSCY ZYDOWSKIEGO POCHODZENIA z domieszkami krwi polskiej,niemieckiej rosyjsko-bolszewickiej i innej az po afrykanska w lawach sejmowych i to sa polskie władze ustawodawcze,wykonawcze i sadownicze !!!???
  JAK DBAJA o POLSKE i POLAKOW ,czy sa UCZCIWI i SPRAWIEDLIWI ????????????????

  bo wiesz majorze, gdybym takie teksty głosił na rynku, lub pod kościołem, to nie tyle jakieś ,,sużby”, co zwykli przechodnie mogli by mnie wziąć za wariata, pomyleńca, albo takiego co się dopiero co z choinki urwał, ktoś mógłby zadzwonić po pogotowie ratunkowe, lub pobiec do księdza by odprawił egzorcyzmy i wypędził ze mnie szatana, złego ducha, lub komucha.

  W końcu ja majorze jeszcze do końca nie zdurniałem, chociaż czytając internet odnoszę wrażenie że wielu tak.
  Stanisław Lem, pisarz niezgorszych powieści naukowo fantastycznych napisał kiedyś
  – Do puki nie miałem internetu to nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  To nie odnosi się do ciebie majorze, ale przestań wierzyć, że Polska to jedna bida i rozpacz, bo to nie prawda.
  Polska to piękny i bogaty kraj. Jak mawiał mój szkolny kolega, -najbogatszy kraj na ziemi
  – wszyscy kradną i nie mogą go ( obecnie) nas rozkraść.

  Pod względem wielkości PKB, Polska jest szóstą[7] gospodarką Unii Europejskiej i 20. gospodarką świata (w 2009)[8].
  Produkt krajowy na głowę mieszkańca wynosił według obliczeń MFW w 2009 nominalnie 11 288 dolarów[9], a po zmierzeniu z parytetem siły nabywczej 18 072 dolarów[9] i wyniósł 61% średniej unijnej[10]. Tempo wzrostu gospodarczego stawia Polskę wśród najszybciej rozwijających się krajów Europy – w 2009 PKB wzrósł o 1,7%, co było jedynym dodatnim wynikiem w UE (średnia –4,1%)[11]. Wzrost PKB per capita w Polsce w latach 1992–2002 należał według OECD do najwyższych na świecie i wyniósł 216%, z poziomu 4994 dolarów w 1992 do 10 800 dolarów w 2002[12] według parytetu siły nabywczej. Sektor usług odpowiada za wytworzenie 67,3% całego PKB, przemysł 28,1%, rolnictwo 4,6%[13].

  Polska uznawana jest przez ONZ za kraj bardzo wysoko rozwinięty ze względu na Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI), który bierze pod uwagę takie czynniki jak długość życia, średnią długość edukacji odbytej przez 25-latków i oczekiwany czas edukacji dzieci w wieku szkolnym, jak również PKB per capita po zmierzeniu parytetem siły nabywczej[19]. Wskaźnik HDI wynosił w 2012 r. 0,821, dając Polsce 39. miejsce na świecie na 186 uwzględnionych państw, między Barbadosem a Chile[20]. Polska zadłużona jest na około 55% PKB[21], jest to poziom niższy od średniej UE, która wynosi 80%.

  j

  j

  Poniżej fragment plaży miejskiej ale zimą 2015r , teren jeszcze nieuporządkowany, pierwsi łyżwiarze na tafli

  h

  Polubienie

 25. Jak czytam to co wyżej z propagandy podajesz to tak jakbym rodzonego brata slyszal .
  Ale was wszystkich zainfekowali !
  Co do Lema i internetu mam swoje zdanie,podobnie do SF i wszystkich opakowan w zlotka i sreberka ale najbardziej przeraza mnie ,ze tego wszystkiego ludzie smakują i nic nie rozumieją nawet już w kolejkach do „polskich” lekarzy czy sadzac się w „polskich”sadach .
  Daj Wam Boze zdrowie a smierc naturalna nie w onkoligicznych cierpieniach !
  Koncze dyskusje ,bo na nic „modlitwa dziada do obrazu”.
  Program i zadania Adminie wypelniles,premia murowana ,mnie pewnie znowu z lotniska zawroca.
  Bywaj !

  Polubienie

 26. Pod względem wielkości PKB, Polska jest szóstą[7] gospodarką Unii Europejskiej i 20. gospodarką świata (w 2009)[8].
  Produkt krajowy na głowę mieszkańca wynosił według obliczeń MFW w 2009 nominalnie 11 288 dolarów[9], a po zmierzeniu z parytetem siły nabywczej 18 072 dolarów[9] i wyniósł 61% średniej unijnej[10].

  To wszystko prawda. Nawet ja, emeryt z rentą ok. 1800 zł (ale własnym, 67 m2 domem w Z-nem, siedzibą PAN) mogę sobie pozwolić i na góry w Rumunii i na spacery nad morzem (niestety b. zimnym o tej porze). Jednak nie wszystko bogactwo służy wspólnemu dobru: sąsiad mi nadbudował swą willę, używaną kilkanaście razy w roku i mam, zwłaszcza w zimie, trudniejszy dostęp do słońca; piekarnia umiejscowiona kilkadziesiąt metrów dalej podniosła swój dach, tak że prawie całkowicie zasłonił mi widok na Orlą Perć, a z tyłu domu budują mi halę sportową, która prawie całkiem zasłoni widok na Gubałówkę. Jak to już pisałem w artykuliku „widziane z plaży” w paryskiej „Kulturze” w listopadzie roku 1973, pracowity lud całkiem zasłoni nam widoki na Piękno Przyrody — i to ze stratą dla wszystkich, zarówno biednych jak i bogatych. W Zakopanem zrobiło się ciasno od nowych, niezbyt pięknych budowli oraz nadmiaru samochodów (po 2 na d. mieszkańca) -‚ i to w sytuacji, gdy ilość mieszkańców oraz zwierząt domowych się systematycznie zmniejsza, zniknęły konie oraz krowy na okolicznych polach, nie mówiąc o tych pochrapujących łysych zwierzątkach, którym na Wielkanoc urządzało się świniobicie.

  Ale za to pojawiły się giga-reklamy i niezliczone sklepy, wypchane po prostu KOLOROWYM ŚMIECIEM, w którym ten PRACOWITY LUD się po prostu z czasem zadusi — co zaobserwowałem już w Stanach Zjednoczonych przed prawie półwieczem. O tym to ZAGROŻENIU PRZEZ KULTURĘ HANDLU ORAZ PIENIĄDZA pisałem w 1993 roku w krakowskich Zielonych Brygadach w roku 1993 w artykule „Czy musimy utonąć w śmieciu”, kiedy to jeszcze „polski boom” się nie zaczynał, prowadząc do gigantycznego — dobrze widzialnego z samolotu — ZAŚMIECENIA niegdyś pięknego kraju w dorzeczu Wisły. Ale cóż, na Patologiczny rozwój Ekonomii nie ma na świecie silnych, jak to napisała przed prawie 20 laty francuska pisarka Vivianne Forrester mamy „L’horreur économique”. I TO JEST MONSTRUALNE ZAGROŻENIE DLA CAŁOŚCI ŚWIATA, którego zwykli biznesmeni nie potrafią dostrzec, zbyt przejęci swą „rozwojową” (globalnego zaśmiecenia) pracą.

  Polubienie

 27. „Jednak nie wszystko bogactwo służy wspólnemu dobru: sąsiad mi nadbudował swą willę, używaną kilkanaście razy w roku i mam, zwłaszcza w zimie, trudniejszy dostęp do słońca; piekarnia umiejscowiona kilkadziesiąt metrów dalej podniosła swój dach, tak że prawie całkowicie zasłonił mi widok na Orlą Perć,”

  To trzeba było zgłosić do administracji, że nadbudówka sąsiada zaniża wartość twojej własności, którą zamierzasz za x lat sprzedać. Podobnie rzecz się miała z mieszkańcami bloku niedaleko mnie, gdzie właściciel sklepu z naprzeciwka wybudował sobie dom na dachu swojego interesu całkowicie zasłaniając widok na plac zabaw i spore połacie zieleni lokatorom aż do 3 piętra. Wtedy tylko jedna osoba oprotestowała ten projekt, ale było już za późno. Niestety tak to juz jest że bierna masa ludzka, nauczona za komuny, że państwo się o nich zatroszczy daje się dzięki tej swojej bierności dymać każdemu cwaniakowi. Nikt nie chce się „wyłamywać”, każdy woli siedzieć cicho i tak to się kończy.

  Polubienie

 28. Nie dziwmy się panie Marku, że ludzie pragną mieć.
  Pamiętam jak któregoś dnia, właśnie przed wejściem na miejską plażę, latem, przyglądałem się murzynowi, widzianemu po raz pierwszy w życiu i tego jak popijał kupioną w kiosku oranżadę. Pił małymi łykami dolewając sobie do szklanki co chwila z butelki.
  Patrzyłem nie tylko ja bo i czereda moich kolegów.
  Ani ja ani oni nie mieliśmy na oranżadę. Dwie kromki chleba posmarowane cienko masłem, które dawno rozpuściło się od ciepła i słońca, na cały dzień i ani kropli picia. Nie zawsze też były te kromki chleba.
  Nie pamiętam czy tamtego lata zdarzyło mi się pić oranżadę.
  Gdy się ożeniłem i zamieszkałem na wsi tuż za miastem, dojeżdżałem do pracy autobusem w niesamowitym ścisku, latem i zimą. Zimą często trzeba było czekać na kolejny autobus bo pierwszy czy drugi nie zabierał. W mrozie na ostrym wietrze. Czasami gdy była gołoledź szło się pieszo, a od jeziora jak to się mówiło piździło niesamowicie mroźnym nie do wytrzymania wiatrem.
  Dziś ja mam samochód, sąsiedzi mają samochody, telewizory, komputery, telefony komórkowe, kamery .
  Słuchawki na uszach. Tego się już nie zatrzyma i nie zmieni
  Tylko ulice dalej są z czasów gdy raz dziennie przejeżdżał po nich wóz konny z węglem.
  A zabudowa (?), narzeka pan że się budują koło pana.
  Ja pamiętam wychodziłem z domu i ganiałem z psem zające. Kiedyś z okna ustrzeliłem, zająca z odległości tak około ponad 150 metrów z KBKS-u . A dziś , nie ma pól, nie ma łąk, zabudowane wszystko dookoła. Domy, płoty, żywopłoty, tuje, świerki. Podwórka zapchane samochodami
  Ciasnota.
  Ale to jeszcze nie 3 ave. w NY City, czy Hong Kong, jeszcze da się żyć.

  h

  Polubienie

 29. No i trzeba dodać, że w tym nieszczęściu jest także szczęście, mowa o piekarni, bo piekarnia to piekarnia, ma pan blisko po świeży chlebek, a jakby tak wybudowali spalarnie śmieci. Pod tymi rządami takie rzeczy są możliwe.
  Mamy jednak wciąż ciche i spokojne zakątki takie jak te na Warmii i Mazurach

  Polubienie

 30. Gdzie się podzialy okrzyki : „komuno wroc” ?
  Moze by i wrocila ale przemalowana na niebiesko,bo krawatyniebieskie już sa ale większość jest za rozpiętymi koszulami,nawet Komorowski wyszedł do ludu w rozpietej koszuli i calkiem,calkiem marynarce, a jaka laska wisiała mu na plecach i cos szeptala do ucha .
  Pewnie się zapomnial co ma mowic w tym dobrobycie .
  Z żyrandola się urwal czy co ?

  Polubienie

 31. Brudny kardynał Sienkiewicz

  h
  Zdjęcie: Do Rzeczy
  POLSKA

  Decyzję o spaleniu budki przed ambasadą FR w Warszawie w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 r. podjął Bartłomiej Sienkiewicz – pisze tygodnik „Do Rzeczy”.
  Kolejny wątek kampanii wyborczej przed II turą wyborów prezydenckich w Polsce. Powód na pierwszy rzut oka nie jest z nimi związany: w prasie pojawiły się nowe szczegóły w sprawie podpalenia budki przed ambasadą Rosji w Warszawie. 11 listopada 2013 roku Marsz Niepodległości zakończył się u ścian rosyjskiej placówki dyplomatycznej. Jego uczestnicy obrzucali ambasadę kamieniami, butelkami z substancją łatwopalną i podpalili budkę ochrony.

  Wówczas incydent wywołał poważne polityczne konsekwencje. Moskwa domagała się od polskich władz oficjalnych przeprosin i odszkodowania za wyrządzone szkody. Notę przekazano ambasadorowi RP w Moskwie Wojciechowi Zajączkowskiemu, którego wezwano do MSZ Rosji w celu złożenia wyjaśnień. Rosyjski resort zwrócił również uwagę na bezczynność i opieszałość policji, co pozwoliło demonstrantom, związanym ze skrajnie prawicowymi zwolennikami „Prawa i Sprawiedliwości”, na tego typu działania.

  Prezydent Polski Bronisław Komorowski

  h

  © AP PHOTO/ JASON DECROW
  Jad rusofobii: Między sondażem a rzeczywistością
  Prezydent Polski Bronisław Komorowski na antenie Radia ZET 13 listopada 2013 roku oświadczył, że incydent przed ambasadą Rosji jest „absolutnie skandalicznym wydarzeniem, którego niczym nie można usprawiedliwić”. A na ręce ówczesnego ambasadora Rosji w Polsce złożono notę z oficjalnymi przeprosinami.
  W tym samym czasie minister spraw zagranicznych Bartłomiej Sienkiewicz oświadczył, że od 24 lat niepodległego państwa polskiego nie zdarzyło się, by doszło do ataku na ambasadę innego kraju. – Takiego barbarzyństwa do tej pory nie było. Nikt nie mógł przewidzieć, że mamy do czynienia z taką dzikością – mówił.

  Nowa okładka tygodnika „Do Rzeczy” stawia te słowa pod znakiem zapytania. Numer pojawi się w kioskach z tytułem „Tajemnica spalonej budki”.

  — Czy były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz kazał podpalić budkę przed ambasadą Rosji? Tak sugeruje szef CBA Paweł Wojtunik w rozmowie z ówczesną wicepremier Elżbieta Bieńkowska — czytamy na okładce „Do Rzeczy”.

  Na uwagę zasługuje termin publikacji: w przededniu wyborów antyrosyjska retoryka Komorowskiego przyniosła odwrotny efekt i pozwoliła „Prawu i Sprawiedliwości” wygrać I turę wyborów prezydenckich. W sieciach społecznościowych pojawiają się komentarze, że jeśli informacja o prowokacji polskich służb się potwierdzi, dojdzie do międzynarodowego skandalu.

  Aluzja do świadomego skomplikowania relacji z Rosją i ewentualna dyskredytacja politycznych rywali nie przysporzy Komorowskiemu głosów Polaków.

  Atak na ambasadę Rosji 11 listopada 2013

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150517/392383.html#ixzz3aT9biITa

  Polubienie

 32. Co by tu jeszcze tej Rosji naputac ?
  Z budka nie wyszlo tak jak miało wyjść,flaga polska na obiektach rosyjskich w W-wie tez nie wiele dala .
  Ale jest przecie Palac Kultury dar ZSRR ,znaczy się bolszewi dla narodu gojowskiego.
  Może by tak z nim jak z WTC w NYC ?
  To by chyba „ruszylo bryle z posad swiata ” – co nie ?
  Wrocmy jednak do wyborow ,bo o tym temat.
  Nasz major napisał do kandydata Brauna , jego organizacji i do tej pory nie otrzymal odpowiedzi ,a tylko chciał zapytać jak z ta Polska i Zydami w Polsce będzie.Dzis chodzi gniewny,kleknie jak gajowy marucha w lesie i do nas (przecie podwladnych) powiada tak:
  Wiecie co chłopaki te nasze pisania na obu stronach medalu WPS rozwalonych przez obce agentury ,psu na bude się zdaje ,bo zobaczcie co z Polakami zrobiono choćby i przez te ostatnie wybory z 10 maja br.
  Jak dziś ludzie reagują i co mowia,pokazuja internetowe filmiki,toz to jedna synagoga diabla się zrobila !
  Calosc wypowiedzi nie mogę zacytować (nie mam autoryzacji/zezwolenia) ale podam tylko koncowke (do nas ) mowy:
  „O du.e rozbic taki dzisiejszy swiat w którym ludzie zatracaja wlasny rozum !”.
  Smutno nam się zrobilo i idziemy do roboty ,przecież to my młodzi na wszystko pracujemy,a ze nie umiemy pieniędzy liczyc to wina „matematykow”.

  Polubienie

 33. Bezsens bojkotowania wyborów

  Wybór między Dudą a Komorowskim to najpoważniejszy i najbardziej dalekosiężny w skutkach wybór ostatniego 25 lecia.

  Bojkotowanie wyborów to bezsens bo i tak się odbędą. Kto mówi, że nie będę głosował bo nie mam na kogo, faktycznie głosuje tak i tak, bo wybór zostanie dokonany, ale pozbywa się własnego głosu. Trzeba sobie zdawać sprawę, że kolejne pięć lat Komorowskiego to byłaby tragedia dla Polski. W ciągu najbliższego roku nie mielibyśmy już Lasów Państwowych i ostatnich resztek polskich przedsiębiorstw jakie się jeszcze ostały. Wybór między Dudą a Komorowskim to najpoważniejszy i najbardziej dalekosiężny w skutkach wybór ostatniego 25 lecia.

  Przyszła Polska apeluje o aktywny udział w głosowaniu i oddanie głosów na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich. Realizacja programu jaki reprezentuje sobą Andrzej Duda daje szansę na przyszły rozwój Polski.

  Przyszła Polska
  Z Neon24
  ——————————–
  Gdyby Dudzie można było ufać.
  Niektórzy zachęcają z kolei do wyboru mniejszego zła
  Tylko czy powinno się wybierać (głosować za) jakiekolwiek zło?
  Czy nie lepiej mieć świadomość, że ten facet jest nie z mojej bajki, nie ja go wybierałem, nie ja go popierałem i nie ja przykładałem ręki do tego co w przyszłości ,,zmaluje”
  Tu raczej proponowałbym bojkot

  Polubienie

 34. Zenek napisał:
  Wiecie co chłopaki te nasze pisania na obu stronach medalu WPS rozwalonych przez obce agentury ….

  Zenek, WPS rozwalił niejaki Gutek z USA, a nie żadne obce agentury, no chyba, że Gutek był agentem obcych agentur, to wówczas by się zgadzało…..

  Polubienie

 35. He,he,he ! „Gutek rozwalil …….” – to ci dopiero wesoły staruszek ,rozpoznal ZARZADY WIERNYCH !!!
  I to skad z Florydy ,jak on to zrobil ?
  Panie majorze ,jesteś tam (?) nie spij ,bo o nas pisza i to gdzie w Olsztynie ,na „poniemieckich terenach”,krzyzactwo odradza się .
  A to już zle ,bo na WPS1 bolszewia białorusko-ukrainska nas nie wpuszcza (taki otrzymali nakaz od word-pressia),zas tu admin delikatnie nas zaczepia ( na dzień dobry) za MG,ktory pogrozil paluszkiem,ze portal może „upaść”,Lenin z Marksem będą nadal martwi.
  Wstawaj majorze,popiszemy trochę,przeciez jeszcze masz dobry pomyślunek i dobrze trafiasz w tarcze.

  Polubienie

 36. Co się stało ?
  Gdzie i kogo bija ???
  Aaaaaaaa WYBORY ,czego kogo ,stryjka i kijka ?
  Nie robcie sobie jaj ,bo Zyd zawsze durnego Polaka „wyduda” !

  Polubienie

 37. Wita co chlopy nicym major się wyrychtuje po ciezki nocy,to jo wom cosik doradzę,zas który z wos to klepnie na swiat.
  Duda,nie Duda cudow nie zrobi ale popatrzta jak go te skurcybyki wyrychtowali i naucyli mowic jak przystalo na rasowa papuge,no bo przecie prawnik a te ino z narodow przebranych,wszycko się po nich mozno spodziwac zależy ile kto zapłaci im za usługi,dobry adwokat i układ z sędziom to wygrano sprawa .
  Gdzie takiemu nauczycielowi jak Komorowski co to go historyji za ruskich ucyli, do nigo – przecie gdyby nie jigo postawna baba ,to lon by już dawno z tygo palacu zwiol za Tuskiem .
  Ino patrzyć ,jak te lucieczki zacna się dzioc.

  Polubienie

 38. Wladeczku ty nasz ty prawie madry jak Gomulka i masz racje ale mnie podqrwia ta wasza wsiowa naiwność i zobacz cale to pożydowskie Podkarpacie i Bialystok dalej się nabiera na farmazony,obiecanki i cacanki ,bo dajmy na to od ksiedza to usłyszeli lub jak za Walesy Matke Boska uwidzieli.
  Taaa ile można dawac się nabierać jak w” trzy karty u zyda”.

  Polubienie

 39. Co wiec czynic w sytuacji bez wyjścia ,glowa w mur walic ?
  Albo isc z zażaleniem do Pana Boga ???
  Oooo czlapie się już major ,on podpowie ,jak na wojskowego przystalo.

  Polubienie

 40. Co takie zatroskane miny macie „mlodziaki” ?
  Komorowski gdzies leci samolotem ?
  Wybory powiadacie i zadnych szans ???
  CHLOPAKI ,a może gdzies tam czytające dziewczyny/kobitki :
  NIE PRZEJMUJCIE SIE , jak wszystko lacznie z życiem – WYBORY PRZEMINA ,pozostanie tylko PYCHA i pobielane groby !

  Polubienie

 41. He,he,he ! „Gutek rozwalil …….” – to ci dopiero wesoły staruszek ,rozpoznal ZARZADY WIERNYCH !!!
  I to skad z Florydy ,jak on to zrobil ?
  ———————–
  Oj rozwalił, rozwalił i to jak podstępnie, jakby nigdy nic, a tak podstępnie rozwalił że się najwięcej dostało dla Adm, często tu przez Gutka nazywanego może dla zmyłki adminem.
  Felek to może nie wie, ale Gutek z pewnością pamięta swój komentarz, w którym pisał
  ,,a kiedy wybory w WPS, kiedy nowy zarząd, ilu macie członków?”
  i coś tak w tym stylu, aż dotarło w końcu do Adm , że robi z siebie pajaca, rznie głupa na całego, że daje sobą manipulować, że to pusty śmiech na sali i nieuczciwość, bo przecież stowarzyszenie WPS nie zostało zarejestrowane, mało tego posypało się doszczętnie , że nie ma żadnych członków.
  Nawet sławetny zarząd też się skurczył o obu zastępców.
  Zrozumiał Adm, że tej farsy nie ma co ciągnąć dalej, że nie ma co błaznować, że teksty na stronie internetowej jaką założył, pisane przez DK w stylu ,,żydo-rządy, mafia żydowska, miedzy narodowy żyd’ bardziej przestraszają niż zachęcają tych co by chcieli tworzyć ruch patriotyczny i narodowy.
  A skoro zrozumiał to i postanowił wycofać się z tej farsy i błazenady i zaraz za to został opisany i opluty jako ten, w jednym szeregu ze światowym syjonizmem.
  Były jeszcze inne drobne sprawy jak ta, kiedy zmieniłem grafikę strony na bardziej atrakcyjną, czy gdy zamieściłem audycję radia Zgrzyt i wpisy dwóch osób z deklaracją wpłaty na mikrofon

  Ot i tak Gutka komentarz zapoczątkował a właściwie doprowadził do rozwałki fikcji zwanej WPS
  Ale i słusznie, bo czy nie śmiesznie jest udawać, że coś jest czego nie ma?
  Niech to nam Gutek napisze czy Adm słusznie postąpił czy też jest szmulem i szwabem choć nie z urodzenia

  Polubienie

 42. Dam WAM POLKI i POLACY taka rade ,rade starego już POLAKA .
  Gdy taki znowu nastal nasz zasr.ny los,gdy niewola za niewola plynie i gdy znowu POLSKI NAROD NADSTAWIAJA NA WKRWAWIENIE SIE ,to należy wspólnie w rodzinach ,w miastach i na wsiach usiasc dziś do kolacji na wzor zydowski czyli wszyscy RAZEM (tak młodzi jak starsi i najstarsi) i przedyskutować JAK DALEJ ZYC i DZIALAC i nie slepo jak owce i barany do RZEZNI zbudowanej własnym trudem isc !

  Pierwsze to się madrze naradzić i posluchac glosu rozsądku ,w tym isc czy nie isc na wybory i to sobie osobiście a nie przez „pejsbuki” pisać,czy jakies klasy nasze i wasze tworzyć i tam się afiszować .
  TRZEBA PODJAC POLSKIE DECYZJE bez doradcow i to tych,ktorzy już wam w rodziny się wżenili (tym wygarnąć prosto w oczy co o obcych rzadach i pracodawcach wiecie) ,co o nich tez myślicie (bez klotni rodzinnych i narodowych).

  Nastepnie jutro w NIEDZIELE to WY ZDECYDUJECIE o WLASNYM LOSIE z kim i za czym isc przez zycie !
  Bywa tak ,ze trzeba będzie się nawet z obca zona czy mezem rozejśćsie ,taka czy inna religie porzucić ,UWIERZYC WE WLASNEGO BOGA porzucić obcego pracodawcę ,wybrać swoje pieniądze z obcego banku !

  UN-e się jutro na pewno wybiorą zas WY BEDZIECIE MIELI TO na CO DALISCIE PRZYZWOLENIE !!!
  Co później ?
  Innym razem podyskutujemy.
  PAMIETAJCIE JESZCZE o JEDNYM :
  NIE DAJCIE SIE SPROWOKOWAC ,ROZPOZNAJCIE KTO JEST KTO !
  Jutro to będzie widać.

  Polubienie

 43. Podziekowanie dla WLODARZA tego portalu i dobre zegarmistrzowskie (także jubilerskie) oko i myslenie.
  Majac kiedyś w stanie czynnej pracy u PRAWDZIWEGO ZYDA w NYC (wczesne lata 90-te) pole do dyskusji na „ringu-Polak kontra Zyd (bardzo lubie dyskutować z madrymi ludzmi obojętnie na narodowość),ZAUWAZYLEM JEDNO ,co przydaje się w zyciu (nie karcianym) – BYC SOBA POPLACA .
  Co to znaczy ?
  BYC TYM KIM SIE JEST i ISC ZA PRAWDA,BYC UCZCIWYM i DOBRYM CZLOWIEKIEM .
  Do tego być jeszcze ODWAZNYM i NIE ZASTRASZONYM !

  Co do WPS starym i przepolowionym przyznaje racje tobie zlotniku WPS1 to jednak „gra” w dodatku nieudolna (po co to robia,co chcą w ten sposób osiagnac ?) .

  By nie uzywajac dziś okreslen szmul,bolszewik,szwab napisze wprost :

  POROZUMIENIE i WSPOLNE ZYCIE JEST MOZLIWE MIEDZY WSZYSTKIMI NARODAMI w POKOJU,Bez walk i wojen,pod jednym warunkiem,ze wszyscy zaczna się szanować ,powazac a nawet KOCHAC i WZAJEMNIE POMAGAC !

  ZYCIE JEST PIEKNE TYLKO LUDZIE SA ZLI !
  SPIESZMY SIE KOCHAC ZYCIE ,ONO TAK SZYBKO ODCHODZI !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s