Nie dla faszyzmu


A. Zacharczenko: Naród powiedział NIE dla faszyzmu i nazizmu

11 maja minął rok od referendum, w którym mieszkańcy części Noworosji opowiedzieli się za utworzeniem Donieckiej Republiki Ludowej (DRL).

W 33-minutowym wywiadzie opowiada o tym premier i przywódca armii DRLAleksander Zacharczenko. Przetłumaczyłem (z języka niemieckiego) i streściłem nieliczne początkowe fragmenty:

Reporterka:Witam, Panie Zacharczenko! Zapytam najpierw o wcześniejsze sprawy. Proszę powiedzieć, co znaczy dla Pana  luty 2014.

Aleksander Zacharczenko: Było to rozczarowanie do Janukowicza i jego rządu. Była to gorzka rozpacz i był zamęt. Nie myślałem wcześniej, iż tak łatwo, bez chwili zwątpienia, można zdradzić 20 milionów ludzi. Doszedłem później do wniosku, że trzeba szybko działać i potrzebny jest plan, który wprowadzimy w życie.

Zehntausende Männer sollen einberufen werden, kündigt Rebellenführer Alexander Sachartschenko an. (Foto: dpa)

Aleksander Zacharczenko, premier i przywódca armii Donieckiej Republiki Ludowej

Zrozumiałem, że lutowy pucz nie skończy się pokojowo, chociaż – szczerze mówiąc – nie myślałem, że będą samoloty, czołgi i wozy bojowe. Potężne siły brały udział w tym, by zmiażdżyć Ukrainę. I wtedy zrozumiałem, że jest tylko jedna siła, która może to zatrzymać: NARÓD.

Nasi rodacy podołali i dali do zrozumienia, że nie wyrażają zgody. Wzięli po prostu broń do ręki i powiedzieli mocarzom i puczystom:„NIE dla faszyzmu i nazizmu”.

R.:Czy przypuszczał Pan wtedy, w marcu [2014r.], że przyjdzie armia, że będą bombardować?

AZ: A więc nie przypuszczałem. Sądziliśmy, że wyślą oni nacjonałów z Kijowa, którzy będą próbowali przejąć budynki. O użyciu ciężkiej broni nie myśleliśmy. Sądzę, że nikt wtedy nie mógł sobie tego wyobrazić.

Zaczęło się 02 maja, gdy w Odessie spalono żyjących ludzi. 02 maja rozpoczął się ostrzał Sławiańska z ciężkiej artylerii. 02 maja, dokładnie tego dnia, zrozumieliśmy, że broń szturmowa nie wystarczy. Zaczęliśmy mówić o dywizji, stacjonującej w Artamowsku, o magazynach, skąd mogliśmy mieć APC oraz artylerię, moździerze, amunicję. To było 02 maja.

Tu przyznam się do błędu, do strasznego błędu. Powinniśmy nie w maju, lecz w styczniu, lutym pomyśleć o tym, skąd będziemy mieć ciężką broń.

R.:Mówi Pan, że popełnił Pan błąd. Myślę, że wszyscy go popełniliśmy. Nie wierzę, iżJanukowicz nie miał pojęcia o tym, co działo się w zachodniej Ukrainie, o szkoleniach paramilitarnych jednostek. Nie wierzę, że były prezydent nie wiedział, kto pracuje w SBU. Dlaczego nie zapobiegł wydarzeniom?

AZ: Po pierwsze to on zdradził. A po drugie to Janukowicz był człowiekiem, który próbował na dwóch stołkach siedzieć. Chciał być miły dla Rosji, miły wobec Zachodu, Ameryki.

Widzi Pani, gdyby Janukowicz powiedział w lutym: „Wyrzucili mnie z Kijowa, ale ja wracam. Wracam do rodaków. Tu są: Charków, Krym, Donbas, Zaporoże, Dniepr. Otwórzcie zbrojownie! Armia otrzyma rozkaz”, a przecież jednostki na południowym wschodzie były po jego stronie… To wówczas – myślę – inaczej wyglądałaby sytuacja.

R.:Inaczej?

AZ: Tak. Ale on rozkazał całkiem przeciwnie: kazał wzmocnić straż w magazynach, by zapobiec wydaniu broni. Więcej jeszcze: przybyli żołnierze z zachodniej Ukrainy, by wymienić miejscowych wartowników…

Postaram się w ciągu 36 godzin przetłumaczyć i opublikować kilka następnych fragmentów interview z Aleksandrem Zacharczenko.

http://zygumntbialas.neon24.pl/post/122640,a-zacharczenko-narod-powiedzial-nie-dla-faszyzmu-i-nazizmu

Reklamy

36 uwag do wpisu “Nie dla faszyzmu

 1. W spadku po walce zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem mamy konsekwencje wynikające z militaryzacji handlu wojną i pokojem na Ukrainie.w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Sekwencję zdarzeń opisał Josef Schusslbuner w CZERWONY,BRUNATNY I ZIELONY SOCJALIZM.
  Jako publicysta niemiecki do rodzimego problemu odniósł się w rozdziale :
  LEWICOWY FASZYZM W OFICJALNYM ANTYFASZYZMIE REPUBLIKI FEDERALNEJ NIEMIEC.
  W książce nie pominął genezy ŻYDOBOLSZEWIZMU,ale pisał ją przed finałem procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU.
  Przez analogię można dokonać oceny :
  KOMUNIZM W OFICJALNYM ANTYKOMUNIZMIE FEDERACJI ROSYJSKIEJ.
  Stąd walka zła ze złem,a w tle ANTYPOLONIZM.

  Polubienie

 2. Jaja nie jaja ale Tusk Bienkowska ze sobą wzial do jewrokolchozu a tam to już nie jaja maja znaczenie tylko kto da więcej i za co – pieniądze w każdym qrstwie się licza !
  Slowo faszyzm jest tak samo oklepame jak i antysemityzm czy holokaust maja swoja powage ale z prawda często się mijaja.
  No ,bo co tu gadac gdy na samych faszystow zawsze antyfaszyści „wode” dawali.
  To samo dziś z terrorystami i antyterrorystami – najpierw się tworzy a potem się z tym walczy.
  A z islamem co się dzieje powstal „misiag” czy nie ,jeden drugie je.ie ile wlezie .
  Wezmy taka komune,mniejsza o to czy była faszystowoska czy qrewska ale po co dziś belkotac ,ze wszystkiemu winna komuna i wrzeszcza to komuniści,zas inni co stracili polityczna orientacje „komuno wroc”, ooot potancowka !
  Caly czas trwa farbowanie nawet wlosow,blondynka chce być brunetka lub ruda i to robi ,zas rudy piegów za nic nie może zgubic.
  Gdy do tego dojda pejsy to bigos gotowy jak u Putina,czy w przyszłości u Bialoszenki będzie.
  Ot Jankiel gra a cholota tańczy polki i oberki !

  Polubienie

 3. Krzyczec,pisac,malowac „Nie dla faszyzmu” może sobie każdy ale aby faszyzm pokonać to nikt się do tego nie kwapi ,podkula ogon i myśli ze inni za niego ten faszyzm zlikwidują .
  Wspolczesni faszyści to sprytne i wyspecjalizowane ludy !

  Polubione przez 1 osoba

 4. NIE MYLIC FASZYSTOW Z BANKSTERAMI !

  A CO? Czy banksterzy – odbierający nam życie NA RATY, to nie faszyści???
  To kim oni są? ZBRODNIARZAMI Przeciwko Ludzkości.!!! Ta zbrodnia nie ulega przedawnieniu.

  Polubienie

 5. Co się zas tyczy Ukrainy to sterowanie trwa ,celem tego jest ZNISZCZENIE RASY SLOWIAN ,wszyscy nie Slowianie wyrazaja na to cicha zgode a nawet dolewają oliwy do ognia.
  BY URATOWAC SIE, SLOWIANIE WPIERW MUSZA ROZPOZNAC KTO JEST KTO,a następnie
  ZJEDNOCZYC SIE i RAZEM DZIALAC PRZECIWKO SWYM ODWIECZNYM WROGOM, OBOJETNIE GDZIE OBECNIE ZYJA !

  SLOWIANIE WSZYSTKICH MIEJSC ZAMIESZKANIA LACZCIE SIE !
  Miedzy was wprowadzono wilki celem zagryzienia nie tylko przez nie ale sami miedzy sobą niszczyc sie !!!

  Polubione przez 1 osoba

 6. Teraz przejdźmy do sytuacji politycznej w Polsce .
  Polska została przez naszych wrogow zdobyta bez wojny,przy zastosowaniu wszelkich slabosci ludzkich i slepej wiary nawet nie tylko w ludzi ale w „podstawionego” dużo wcześniej Jahwe.
  Kiedy przez tysiąclecie „ludek jahwe” uksztaltowal się, nasi wrogowie opracowali finałowy plan ,a mianowicie
  PODZIELIC i SKLOCIC NAROD/NARODY SLOWIANSKIE i wlasnie to teraz widzimy.
  Narod polski podzielil się ,mało tego – ZMIESZANO W NIM SLOWIANSKA KREW i GENY – dokonano GENETYCZNEGO MODYFIKOWANIA RASY SLOWIANSKIEJ !!!

  Polubione przez 1 osoba

 7. Uwaga !
  W rozpoczętym już finale wlasnie na bazie wyborow prezydenckich ROZEGRA SIE W POLSCE WALKA NA SMIERC i ZYCIE czystej RASY SLOWIAN !!!
  Dajemy wiec wszystkim pod rozwagę nastepujace scenariusze ,o których napiszemy jeszcze dzisiaj ale w terminie późniejszym z pewnych (technicznych) przyczyn .
  cdn.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Ta walka ze Słowianami dopiero się zaczyna.
  To MY tylko (jedyni w świecie) możemy odebrać bankierom monopol. NIKT INNY TEGO NIE DOKONA.

  Polubienie

 9. A czy ktoś się zastanawiał co to znaczy faszyzm? Klepią ludzie bzdury jak idioci i sami nie wiedzą o co chodzi. Nacjonalizm, faszyzm, antysemityzm i tym podobne brednie.
  Krótko wyjaśnię:
  Faszyzm pochodzi od faszyny, którą trudno złamać. Jest to połączenie się ludzi, zjednoczenie się we wspólnym działaniu. Bardzo pozytywne zjawisko w walce o swoje prawa narodowe.

  Nacjonalizm pochodzi od słowa nacja. To jest inaczej narodowe wspieranie się ludzi tej samej nacji/narodu. Szanuję wszystkich nacjonalistów. (Nie mylić z szowinistami, którzy uważają swoją nację/naród za lepszą od innych nacji). Każdy patriota powinien swoją nację/naród szanować. Więc nacjonalizm też jest czymś bardzo pozytywnym.

  Jeśli chodzi natomiast o antysemityzm to jest to łatka wymyślona przez żydo-chazarskiego półgłówka i wspierana przez matolsko-żydowski ADL – srel.

  Od kiedy chazaria. czyli dzicz chazarska, mieszanina turecko-mongolsko-tatarsko-fińska i h.g.w. jaka jeszcze, ma cokolwiek wspólnego z nieistniejącymi już Semitami. Najbliżej starych hebrajczyków i Semitów są Palestyńczycy i Arabowie, których niszczy nasmród Israel. Sztuczny potwór, na zrabowanej arabom przez azjatycką dzicz chazarię ziemi, którą to dzicz Światosław za Bulana rozpier…lił za ich bandyctwo i bydlactwo. która to dzicz rozpierzchła się po świecie i wszędzie przeszkadza normalnym narodom, które ja przyjęły.

  I jeszcze jedno dodam z innej beczki. Jak można za żydowskie zbrodnie obwiniać Niemcy i Rosję, żądzone i finansowane przez żydostwo (słowo żyd jeszcze ok. 200 lat temu nie znane), skoro te kraje były tylko narzędziem. To tak jakby nóż ukarać zamiast nożownika.

  Żydzi żydom zgotowali holokicik i niech za to płacą sami sobie a nie inne narody z Polską włącznie, zniszczoną przez żydostwo.

  Nie dajcie się ludzie oszukiwać bydłu talmudycznemu chcącemu zawładnąć światem. Oni niszczą wszystko do czego się dotkną. Najbezpieczniej by było oglądać ich w klatkach, w ZOO.
  To, że człowiek pochodzi od małpy wymyślił Darwin oglądając swoich braci, co jest prawdą. To mądralińskie małpy a nie ludzie, którym wiecznie źle i wszystkiego wiecznie małooooooooo.

  Polubienie

 10. zygmuntbialas
  ŚWIAT 21.05.2015 02:05 0 komentarzy
  A. Zacharczenko: Czuliśmy wstręt, widząc tych łajdaków

  Wywiad z premierem i dowódcą armii DRL Aleksandrem Zacharczenko, przedstawiony w poniższym filmie – wideo, pozwala nam przypomnieć sobie wydarzenia sprzed roku.

  Skutkiem były i są dążenia mieszkańców Donbasu do utworzenia własnego niepodległego państwa.

  Wywiad przeprowadzony jest w języku rosyjskim. We wczorajszej notce, link: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/122640,a-zacharczenko-narod-powiedzial-nie-dla-faszyzmu-i-nazizmu – przedstawiłem już początkowe fragmenty wywiadu. Teraz przytoczę i omówię w znacznym skrócie wybrane części interview. Opowiada rozmówca o przygotowaniach do przeprowadzenia referendum na terenach, kontrolowanych przez oddziały powstańców:

  „Rozmawialiśmy o tym z Andriejem Purginem, Pawłem Gubariewem i Denisem Puszilinem. Po przejęciu administracji usiadła razem do stołu grupa ludzi, by zastanowić się nad następnym krokiem. Tak powstała myśl o referendum, które miało odbyć się 02 maja. Przesunęliśmy potem ten termin na 11 maja ze względów technicznych. Zabrakło czasu, papieru, ochotników, wszystkiego.

  Świat nie uznaje tego referendum – zobacz zdjęcia

  11.05.2014. – Referendum w Doniecku

  Mieliśmy wówczas nadzieję, że jeśli przeprowadzimy referendum, to będzie ono zaakceptowane i uznane, więc zaistnieje możliwość rozmowy na innej płaszczyźnie. Nie pytaliśmy wtedy o niepodległość czy oddzielenie się od Kijowa. Nie wszyscy popierali autonomię. Braliśmy pod uwagę federalizację.

  Spodziewaliśmy się, że dużo ludzi będzie chciało głosować, i naszym zadaniem było zapewnić im bezpieczeństwo. Ale wszystkiego brakowało: uzbrojonych ludzi, broni… Poszło jednak dobrze. Pomogła brygada Kalmius, inne oddziały pomogły. Dzięki nim było referendum skuteczne i bez terrorystycznych ataków.

  Była wysoka frekwencja. Nie tylko z powodu masakry w Odessie. Przede wszystkim chcieli mieszkańcy wypowiedzieć się na temat tego, co działo się w kraju i chcieli zmienić swe życie. Oni nie uznali osobników, którzy przejęli władzę w Kijowie, wdarli się do pałacu prezydenckiego, i całej reszty.

  Byliśmy przeciw nacjonalistom. Czuliśmy wstręt, widząc tych łajdaków, przejmujących budynki rządowe, z których zrobili obory i zanieczyścili powietrze w Kijowie. Z pięknego miasta stał się Kijów kupą… Nie wiem, jak nazwać to stado zwierząt. Nie chcieliśmy, by powtórzyło się to w Doniecku. Kochamy nasze miasto, nasze ulice, kasztany, róże…”.

  Aleksander Zacharczenko wspomina tragedię w Odessi i przedstawia początki walk o lotnisko w Doniecku i kolejne fazy wojny w lecie 2014 roku. Rozmówca opowiada też o tym, w jaki sposób powstańcze oddziały przekształciły się w regularną armię oraz o doborze kadry rządowej i wojskowej. Premier Zacharczenko mówi też o swych dążeniach:

  „Chciałbym, by rozwijał się nasz kraj i by ludzie żyli normalnie. By ludzie starsi nie żyli od renty do renty, licząc każdą kopiejkę. By nasze kobiety rodziły dzieci i by widziały je jako szczęście, a nie uciążliwość.

  Chciałbym, by cały region doniecki powrócił do nas”.
  Za: Neon24

  Polubione przez 1 osoba

 11. Dajcie tylko zasmakować Ukraińcom w „zbawiennych” reformach MFW a sami banderowcy zaczną tępić tych „pomarańczowych” ramię w ramię z separatystami. Przecież te toksyny, które im aplikują zapadnicy, to można spokojnie przyrównać do leninizmu i tym podobnych dewiacji.

  Polubione przez 1 osoba

 12. Na zdjęciu Anna Asiejewa, sekretarz prasowy Mozgowoja, zginęła wraz ze swoim szefem w dzisiejszym zamachu.
  „Moje spostrzeżenie jest takie, że Mozgowoja zlikwidowali po tym jak wraz z Dremovem, dowódcą Kozaków przedłożyli projekt programu rusyfikacji walki w Nowej Rosji. To, oczywiście, rodzaj odpowiedzi „Nie nada”. Martwię się teraz o Dremova.”
  http://vena45.livejournal.com/feed/

  Polubienie

 13. Protegowany Kremla Żyd Kofman groził Mozgowojowi śmiercią.

  Tzw minister Kofman podszedł do mnie na korytarzu i powiedział otwartym tekstem: „Za dużo sobie pozwalasz i nie pozostało to niezauważone. Pomyśl o losie Batmana, Lesza, jest jeszcze czas.” Odpowiedziałem mu żeby pomyślał o losie Trockiego. W oczach tego małego Żyda czytałem nieopisaną wściekłość. Kofman syknął: „Więc nie zostawiasz nam wyboru” – mówił dziennikarce Anna News Mozgowoj.

  „Wielokrotnie widziałem ortodoksyjnych żydów z walizkami pełnymi pieniędzy, którzy przyjeżdżają do Igora Płotnickiego. Także Żydzi byli widoczni na przedpolach walki, gdzie zajmowali się dostawami narkotyków”

  „Walczymy przeciwko Nowemu Izraelowi. Zdaję sobie sprawę, że nie jest naszym wrogiem Ukrainiec tylko żydowscy oligarchowie i ich amerykańscy kuratorzy”
  Całość http://via-midgard.info/news/stavlennik-kremlya-evrej-kofman-ugrozhal-ubit.htm

  Polubione przez 1 osoba

 14. Kto zacz ów Igor Płotnicji

  „Czy w Noworosji naprawdę istnieje „partia zdrajców” o której tyle się ostatnio mówi?

  (Możgowoj) To sprawa jasna i zrozumiała, nie zawsze jednak łatwo jest wyraźnie dostrzec tych zdrajców. Nie chodzi o jednostki, ale strukturę. Ci zdrajcy mogą być nawet w szeregach naszych oddziałów, mogą być w naszych władzach – to wszyscy ludzie pozbawieni czystych intencji. Każdy, kto szuka pieniędzy albo siedzi z założonymi rękami. Tacy ludzie są zdrajcami Noworosji. Nie można dzielić skóry na niedźwiedziu, a to właśnie ma miejsce. Teraz widać to wyraźnie – dzielą między siebie majątki, przedsiębiorstwa i wszystko inne.

  Czy może Pan wskazać przedstawicieli „piątej kolumny” w Noworosji?

  To wciąż ci sami ludzie – Partia Regionów, która swego czasu próbowała przedstawiać się jako jedyna reprezentująca nasz region siła. To oni stanowią większość piątej kolumny, która próbuje teraz wrócić do władzy. (…)

  Czy ma Pan wrogów?

  Całe dwa rządy – Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej – to najbardziej nieprzewidywalni wrogowie. Nie wiadomo, czego się po nich spodziewać, jakiej zdrady oprócz tej, która już ma miejsce.”

  (źródło i całość – xportal.pl)

  Polubienie

 15. Powazne pytania nie tylko do „husarza33” :
  KTO i KIEDY ODBIERZE BANKIEROM MONOPOL ?

  Przeciez wszyscy potulnie niesiecie im swoje pieniazki i korzystacie z ich serwisow !

  Jeżeli bankierzy to tez faszyści z odpowiednimi zamiarami i planami niszczącymi indywidualnych ludzi i cale narody,to dlaczego nie zebrac sil i ich pokonać ???

  Przeciez starzy ludzie tego nie dokonają ,bo przecież brak im sil,nawet takich by ustac na wlasnych nogach .
  Co czynia zdrowi,mlodzi i silni ?
  Gdy pytam o to mlodych odpowiada mi moje echo.
  Inni chwala się swoimi pierdolami na „pejsbukach” ,jeszcze inni zbierają się na „naszej klasie”.
  Bankierzy robia swoje.
  Faszysci się dozbrajają.

  Polubione przez 1 osoba

 16. Poważne pytania nie tylko do „husarza33″ :
  KTO i KIEDY ODBIERZE BANKIEROM MONOPOL ?

  ODPOWIADAM – „majorze”.

  Tylko NARÓD TO ZROBI – jeśli zagłosuje (REFERENDUM) na mój (żaden inny) projekt Konstytucji RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20 kwietnia 2015 roku – jest w stanie odebrać bankierom monopol.
  Zainstalowanie tej konstytucji jest równoznaczne z odebraniem tego monopolu. Art 158 tej konstytucji mówi; „Jedynym emitentem całego kredytu i całej waluty dla wszelkich potrzeb Państwa jest Centralne Biuro Finansowe oraz Jego Gminne Oddziały.”.

  To jest wszystko i REALNE – dla odebrania bankierom tego monopolu. KIEDY? Wtedy, kiedy naród zechce.
  Na razie nie widzę by NARÓD tego chciał – co z przykrością zauważam.

  Polubienie

 17. NARODOWI POLSKIEMU „NIE CHCE SIE NAWET CHCIEC” !
  Jeszcze raz polecam wszystkim sztuke/film na cenzurze autorstwa L.Oginskiej w reżyserii B.Poreby
  „ZMARTWYCHWSTANIE” ,w która serce i pieniądze wlozyli w/w oraz Sp.Andrzej Lepper.

  Polskie „leniwce” Panie „husarz33” MUSZA OTRZEZWIEC i więcej czasu poswiecic na myslenie ,przy tym nie ulegac propagandzie i slepej wierze .
  Polak potrafi gdy mu się z „oczu klapki zrzuci”.
  Dlatego tyle dziś reklamy ZATRUTEGO PIWA i wszelkich innych beltow !
  Dzis polskim „mężczyznom” w wieku około 50-tki prostata od piwska jaja sciska a u starszych gdy 60-tka mija dluzsza torba od kija !!!
  I co z takimi pojdziesz na banksterow,dasz im nowa Konstytucje ,przecież oni już wszystko olewają tak ich mocz i glupota ciśnie !

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s