Andrzej Duda prezydentem RP


Niedwuznacznie i zdecydowanie Andrzej Duda kandydat PiS wygrał wybory prezydenckie 2015r.

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnych wyników wyborczych ale istniejąca i podawana na chwilę obecną przewaga A. Dudy jest na tyle duża, że można na pewniaka przyjąć iż prezydenturę i żyrandol ma w kieszeni

Według zaktualizowanych sondaży exit poll instytutu Ipsos, kandydat PiS uzyskał 52 procent głosów i pokonał urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego o 4 punkty procentowe. Pierwsze dane mówiły o wyniku 53 do 47 procent. Frekwencja wyniosła 55,5 procent.

Reforma emerytalna do kosza?

Kwestia emerytur i wieku, w jakim Polacy będą mogli na nią przejść, był jednym z najgorętszych tematów trwającej kampanii. – Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością – to wymaga zmiany! Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, przywrócę poprzedni wiek emerytalny – zapowiedział podczas konwencji Andrzej Duda. Później wielokrotnie powtarzał tę obietnicę.

A my zobaczymy jak z tą i innymi obietnicami sobie poradzi

Reklamy

13 uwag do wpisu “Andrzej Duda prezydentem RP

 1. Zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich może przynieść konsekwencje zarówno na poziomie polityki krajowej, przede wszystkim w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych, jak i na arenie międzynarodowej, gdzie nie wszyscy zdają sobie sprawę ze stosunkowo ograniczonych konstytucyjnych prerogatyw głowy państwa.
  Na pierwszym z wymienionych poziomów może okazać się, że wiosna była czasem systemowców, zaś jesienią przyjdą żniwa dla ruchów rzucających wyzwanie establishmentowi.
  Na miejscu polityków PiS wcale nie cieszyłbym się tak bardzo z wygranej bezbarwnego byłego polityka Unii Wolności dziś reprezentującego ich szyld, bo może ono w istocie oznaczać koniec marzeń o październikowym przejęciu władzy.
  Za chwilę bowiem okaże się, że Andrzej Duda nie jest w stanie wypełnić ani grama swoich wyborczych obietnic, które były skrojone raczej pod wybory parlamentarne, niż na miarę ograniczonych kompetencji prezydenckich.
  Zacznie stopniowo tracić wiarygodność. Podtrzymując w czasie kampanii wyborczej mit o prawotwórczej roli prezydenta, sam zastawił na siebie pułapkę. Jego wyborcy już niebawem zażądać mogą rezultatów, a on sam z polityka partii opozycyjnej przeobrazi się w kolejnego członka elit i salonów. PiS przestanie być wiarygodną alternatywą, być może znacznie wcześniej, niż wielu się tego spodziewa. Na sytuacji utraty wiarygodności dwóch największych partii politycznych w oczywisty sposób zyskać mogą ruchy wyraźnie akcentujące swoją twardą opozycyjność. Niezwykle trudny dylemat stanie m.in. przed Pawłem Kukizem, który zebrawszy dużą część elektoratu protestu, będzie musiał uzupełnić swoją narrację o coś więcej niż mityczne jednomandatowe okręgi wyborcze, które z pewnością nie są dla Polaków panaceum na wszelkie patologie, jak starał się przekonywać muzyk.
  Atrofia poparcia dla innych, poza PSL, ugrupowań parlamentarnych sprawi, że wytworzy się próżnia, a tej – jak wiadomo – życie, także polityczne, nie znosi.
  Na arenie międzynarodowej Duda stanie przed wyborem: albo powrócić do bredni, które jeszcze nie tak dawno głosił i nawoływać do wspomożenia banderowskich władz w Kijowie w walce z ich własnym narodem, albo zająć – przynajmniej do październikowej elekcji parlamentu – bardziej umiarkowaną pozycję. Wszystko w tym zakresie zależy od tego, czy polityk PiS wykaże z pozycji prezydenta skłonności do samodzielnego myślenia, czy też raczej pójdzie obłąkańczym tropem antyrosyjskich Don Kichotów w rodzaju Szczerskiego, Macierewicza, a przede wszystkim swego partyjnego pryncypała Kaczyńskiego.
  Wiele wskazuje na to, że – będąc ekspozyturą interesów Waszyngtonu nad Wisłą – narrację w tym zakresie pisać będą w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Jeśli Departament Stanu tak zdecyduje, jego posłuszni giermkowie z PiS dokonają kolejnej – choć trudno sobie wyobrazić, by mogło być gorzej – dewastacji pozycji międzynarodowej Polski, nie tylko zaogniając konflikt z Moskwą, ale też otwierając nowy front przeciwko kontynentalnej Europie, przede wszystkim Niemcom.
  Duda – prezydent może być zatem katalizatorem dość poważnych procesów, wewnętrznych i zewnętrznych. Ku rozczarowaniu przeciwników patologii systemu, z cała pewnością można jednak już dziś założyć, że kardynalnych, jakościowych zmian nie warto po nim oczekiwać.

  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2015/05/25/duda-czyli-zawsze-moze-byc-gorzej/

  Polubienie

 2. Powiadaja,ze „jaki ojciec taki syn” ale gdy ogladniecie na youtube wywiad prawie godzinny z rodzicami prezydenta elekta A.Dudy ,to syn podobny do matki i taki ujmujący – prawda ?

  Polubienie

 3. Do Pana Mieczyslawa S.K. i innych czytelnikow :
  Proroctwa się spelnily ,zresztą każdy spostrzegawczy człowiek wiedział już przed wyborami,ze tak się stanie ,bo stać się musiało !
  Prezydent elekt został „wystawiony na probe czasu” – BYC albo NIE BYC !!!
  PO SIE ZUZYLO i dalej czarować już nie moglo.
  Majac na uwadze A.Dudy wyksztalcenie i wyksztalcenie rodzicow wiele można „prorokować” choćby porownujac dotychczasowych prezydentow Polski po IIWS.
  Poczekajmy do czasu „rozwiniecia skrzydel i wysokości lotu” wybranego prezydenta ,wielu Polakow może się zalamac widzac nie tyle słowa co czyny.
  Siegnijcie pamiecia do slow i czynow WALESY ,KWASNIEWSKIEGO, L.KACZYNSKIEGO i ich wiernych sług.
  Inna plejada ,to plejada „gwiazd premierow” ,teraz pod tym względem tez się wiele nie zmieni.

  ZMIENIC MOZE ODSUNIECIE PARTII POLITYCZNYCH OD RZADOW WIEKSZOSCIA BEZPARTYJNA i ZLIKWIDOWANIE PROGOW PARTYJNYCH ,zaprzestanie lozenia na ZLOBY PARTYJNE a przy nich na „opasy” przez caly narod polski.
  Zobaczymy czy po odsunięciu od władzy partie się same wyzywia i ile ich zostanie .
  Przeciez Andrzej Duda na „fali partyjnej wyplynal „,bezpartyjni mu w tym pomogli glosujac na niego.

  Polubienie

 4. Warto ludziom zwracać uwagę szczególnie na partie polityczne a mianowicie po co one powstają i komu sluza .
  Zreszta nie tylko partie ale wszelkie stowarzyszenia i ugrupowania polityczne a także fundacje .
  Sam osobiście jestem za ODSUNIECIEM OD RZADZENIA PRZEZ PARTIE POLITYCZNE CALYM NARODEM .
  Dzialalnosc partyjna to mydlenie oczu bezpartyjnym i chyba więcej nie trzeba dodawać ,tak jak i do działalności kolek różańcowych choć tych nie spotkasz w Sejmie,Senacie i rzadzie nie spotkałem tez prezydenta modlącego się na rozancu,choc do pierwszych lawek obecnie w kościele się pchaja .

  Polubienie

 5. W sieci net zamieszczono wiele ujec zdjęciowych prezydenta elekta A.Dudy,na kilku sa pewne znaki i symbole masońskie ,co może madrych ludzi zastanawiać.
  Pozyjemy ,zaobaczymy jak masoneria ROZSADZA SWIAT w tym i KOSCIOL w kraju zwanym jeszcze Polska.

  Polubienie

 6. Panie i Panowie !
  Wszelkie manifesty typu jaki wyżej zapodano linkiem niech sobie strachliwi oprawia w skore i dygocza.
  WARIATOW DA SIE POWSTRZYMAC !
  Wystarczy ich zwiazac i odizolować od normalnych ludzi .
  Czas aby NARODY i PANSTWA STALY SIE PONOWNIE SUWERENNE i NIEZALEZNE ,SAMORZADZACE SIE i GOSPODARUJACE U SIEBIE ,
  CALA RESZATA WON Z NARODOWEGO PODWORKA !

  Polubienie

 7. Obecnie nastepuje faza „przefarbowywania partyjnego” ale proszę zauwazyc kto i w co się przestraja/przemalowywuje/jakie ma upierzenie,,podsuwajac do tego nowe wykształcone twarze.
  To już nie te czasy,ze tumana partyjnego na stanowisko sekretarza PZPR transportowano z jednego końca Polski na drugi koniec ,by goje nie rozpoznali na początek durnia do kwadratu,bo później durem i tak się sam „wylozyl” .
  Teraz już podrychtowanych magistrow już się nie winduje ,przyszedł czas na doktoraty !
  Zauwazcie,ze nie sa to już doktoraty po byle jakich uczelniach ,dziś liczy się „renoma i oglada” ,a gdy do tego doda się jeszcze cukierkowy uśmiech to gawiedz się na to bierze.
  Minely czasy „bylejakości” ,a i garbate nosy oraz odstające uszy w ktoryms tam pokoleniu zamieniają się w „kartofelki”,uszka przycisniete czapeczka w beciku tez się uformuja,przecież mieszanie krwi trwa i to od pradawnych czasów !
  Pozostaly jeszcze rozpięte koszule jako znak rozpoznawczy ale do pewnych wystapien nakazany jest krawat lub muszka pod szyja i to w odpowiednich kolorach,era czerwonych krawatow mija ,niebieski nadal w modzie.
  Ktos przy tym może zapytać a co z koloratkami pod szyja lub myckami/piuskami na glowiei ich kolorami .
  Odpowiedz brzmi :WSZYSTKO GRA ,nawet organista w kościele lub muzyko-piosenkarz dla LUDU !
  Co może obora gdy wol ryczy lub pier..zi ?
  Ano sluchac i wachac .

  Duda nie Duda ,sztuka musi się udac .
  Sztuka tumanienia !

  Polubienie

 8. Panie majorze z tym udawaniem i „dudaniem” nie zawsze wychodzi ludziom z każdym wyksztalceniem,profesorowie tez miewają wpadki,a i instrukcje i wytyczne się zmieniają .
  Proszę popatrzeć co nagle dzieje się po wyboarch prezydenckich w partiach.
  Wszyscy w nich dostają sraczki,ze az smrod się niesie !

  Polubienie

 9. NIE DAJ SIĘ ZLIKWIDOWAĆ,

  WYPĘDZIĆ Z OJCZYZNY.!!!

  Pięknie wypowiedziane i prawdziwe słowa.

  A KTO WIE JAK TO ZROBIĆ.?

  KTO TO MA ZROBIĆ.?

  ORAZ KIEDY TO MAMY ZROBIĆ.?

  Ja i Ernest Golec mamy gotowy PLAN by tego dokonać.

  Cóż jednak z tego skoro nasz PLAN jest przemilczany i ignorowany.!!!

  http://www.nowapolska-w-internecie.pl

  Wobec powyższego zadaję pytanie; CZYJA TO WINA, że TAKI A NIE INNY STAN ISTNIEJE.???

  Na pewno NIE jest to moja wina, ani też NIE Ernesta. TO CZYJA.??? Czekam na odpowiedź.

  Z poważaniem – Kazimierz z Kęt – husarz – husarz33@wp.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s