JOW – Szansa dla Polski


O ile w drugiej turze wyborów prezydenckich zwyciężcą okazał się Andrzej Duda, który pokonał urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego to można zauważyć, że w turze pierwszej największy sukces odniósł kandydat zajmujący trzecie miejsce.

Paweł Kukiz, kandydat bez zaplecza i pieniędzy partyjnych (budżetowych), bez poparcia mediów, bez rodowodu styropianu i Magdalenki, lecz na fali krytyki i zmęczenia społecznego i zużycia elit rządzących otrzymał poparcie ponad 20% wyborców.

To by wskazywał, że wyborcy zaczynają odwracać się od obecnej klasy politycznej i zaczynają szukać alternatywy. Należy się spodziewać, że trent ten się utrzyma i będzie się nasilał.

Czy Kukiz i osoby które do niego dołączą wykorzysta dokonujące się w świadomości społeczeństwa zmiany okaże się już przy najbliższych jesiennych wyborach do sejmu i senatu.

Sukces Kukiza był jednocześnie możliwy z uwagi na fakt iż wybory prezydenckie w naszym kraju odbywają się w zasadzie tak jak wybory w systemie jednomandatowych okręgach wyborczych, z tym tylko, że mamy tu jeden okręg wyborczy, okręg którym jest cały kraj.

Głównym hasłem Pawła Kukiza był JOW.

Czy JOW może także złamać obecny monopol na władzę  w przypadku wyborów do parlamentu?

Przeciwnicy tego systemu wyborów są przekonani, że spowoduje on zabetonowanie obecnego układu politycznego, wręcz redukując go do rządów dwóch partii PO i PiS. Podnoszone są także obawy, że w systemie tym władza będzie należała do oligarchów, którzy posiadanymi środkami finansowymi wypromują sobie podległych i całkowicie od siebie zależnych figurantów.

Interesujący komentarz na temat  systemu wyborczego JOW, Jednomandatowych Okręgów Wyborczych zamieścił na stronach Neon24 pan Henryk Krauz.

Treść komentarza poniżej

1/ W obecnej tzw. proporcjonalnej, właściwsza nazwa to „partyjna ordynacja” chodzi o to, że preferuje ona partie polityczne w wyborach a nie obywateli. Szczególnie uprzywilejowani są liderzy Partii, bo to oni decydują o tym, kto zostanie umieszczony na listach partyjnych jako kandydat w wyborach, dlatego są to tzw. partie wodzowskie, wódz decyduje o tym kto będzie posłem, a kto nie ma na to szans. Zależność ta tworzy z Partii mafię pod dowództwem wodza.
Największą jednak wadą tej obowiązującej ordynacji jest to, że jest ona „uszyta” specjalnie dla krajów podbitych, aby kolonizator mógł łatwo utrzymywać cały Naród w swoich szponach poprzez swoich kilku bądź kilkunastu agentów w Państwie. Kolonizatorowi wystarcza kontrola liderów Partii, aby miał całkowitą kontrolę nad podbitym narodem, dlatego, że kontrolując te parę osób, które decydują o składzie osobowym Sejmu, a tym samym i rządu oraz wszelkich kluczowych stanowisk kontroluje zgodnie ze swoim interesem np. 40 milionów Polaków. (oddanie za bezcen rynku, fabryk, siły roboczej, ziemi i lasów, zadłużenie na lichwę, spłata coroczna lichwy itd.)

Są w Polsce ludzie, którym taki stan pasuje, są też, którzy są tego nieświadomi.

Ja należę do tych, którzy się z takim stanem nigdy nie godzili i nie pogodzą. W związku ze świadomością powyższego stanu i przyczyn służalczości rządów w Polsce wobec USA i innym, na szkodę Polski i Polaków trzeba było szukać rozwiązań.

Skoro Polaków zniewala się wskutek kolonialnej ordynacji wyborczej pozorującej wolne wybory, to w zasadzie możliwości wyzwolenia się z tego są dwie: rewolucyjna lub pokojowa, ale jeżeli pokojowa nie byłaby możliwa to wraz z zwiększającą się świadomością społeczeństwa będzie bunt i rewolucja.

Więc pozostaje w pierwszej kolejności zmiana ordynacji wyborczej na inną, dającą szansę Polakom na uwolnienie się z tego kolonialnego uścisku.
Żadna ordynacja nie jest idealna, ale wybory w JOW dają szansę na to wyzwolenie się spod takiej haniebnej zależności.

Ordynacja w JOW daje na to szansę, dlatego że:

1/ w JOW to każdy obywatel może zgłosić swoją kandydaturę i wziąć udział w wyborach jako kandydat, nie musi się pytać o zgodę, a wybór będzie zależał od tego czy otrzyma najwięcej głosów wyborców w swoim małym okręgu.

Sejm składa się z 460 posłów , więc okręgów wyborczych będzie również 460, a w każdym załóżmy zgłosi się 10 kandydatów tzn. razem będzie 4600 kandydatów z których część będzie patriotami z krwi i kości, co prędzej umrą jak mieliby zdradzić.

2/ Konkluzja jest taka, że okupantowi znacznie łatwiej jest trzymać nas za twarz przy ordynacji proporcjonalnej gdzie wystarczy mieć swoich agentów na stanowiskach liderów partii, więc kilka bądź kilkanaście osób w całym Państwie, a znacznie trudniej kontrolować byłoby mu Nasz Naród przy ordynacji JOW, gdzie byłoby około 4600 kandydatów.

Obecnie jest tak, że to lider partii dysponujący kasą partii decyduje, kogo umieści na 1 miejscu na liście kandydatów i jest to miejsce z którego pewnikiem wchodzi się do Sejmu. Zatem jeden agent może umieścić w Sejmie wielu agentów lub idiotów, wycinając uczciwych patriotów.

3/ Jest ryzyko, że Sejm wyłoniony w JOW będzie niestabilny – znając moich rodaków do kłótliwości o byle co. Dla zapewnienia stabilności Państwa koniecznym jest wraz z JOW wprowadzenie systemu Prezydenckiego

Jak wiadomo system Prezydencki polega na tym, że Prezydent wybrany tak samo jak obecnie w wyborach bezpośrednich w JOW, (cały kraj jest jednym okręgiem) skupia całą władzę wykonawczą, tak jak w USA.

Podniosłem najbardziej istotną kwestię, mianowicie odpowiedziałem na pytanie, dlaczego przez 25 lat rządy, sejmy mogły i działały przeciwko Polsce i Polakom, wbrew woli zdecydowanej większości Polaków, i mimo ich wielokrotnych wyborów, odrzucania jednych partii i dawania władzy innym partiom wszystko pozostawało po staremu, jak sobie tego życzył hegemon a nie Naród Polski.

Henryk Kreuz

I tu niedwuznacznie możemy powiedzieć, że nasze dotychczasowe ,,wolne wybory” polegały jedynie na tym, że mieliśmy do wyboru głosować na ludzi, których już wcześniej wybrał nam i podstawił do głosowania pan Tusk, pan Kaczyński, pan Miller, czy Pawlak.

Innych wyborów nie mieliśmy. By to zmienić, musimy zmienić obecną ordynację wyborczą.

Oponenci JOW podają także jako negatywny przykład Wielką Brytanię, kraj, w którym za sprawą ordynacji w systemie JOW rządzą nieprzerwanie na zmianę dwie i te same partie.

Ale czy rządy w W. Brytanii są gorsze, czy lepsze niż w Polsce, czy lepiej, czy gorzej bronią interesów państwa i obywateli? Który z wymienionych krajów jest lepiej rządzony? Czy to Polska czy W. Brytanii jest potęgą gospodarczą i polityczną? Tu wątpliwości nawet przeciwnicy JOW mieć nie powinni.

Jeśli chcemy zmienić Polskę na lepszą, zmieńmy obecną ordynację na JOW.

Jeśli chcemy mieć własnych, a nie podstawionych przez partyjnych bonzów kandydatów do sejmu i senatu to musimy doprowadzić do zmiany obecne ordynacji wyborczej na JOW

Advertisements

35 uwag do wpisu “JOW – Szansa dla Polski

 1. SZANSA DLA POLSKI jest tylko JEDNA.
  ODEBRANIE BANKIEROM MONOPOLU – to SUWERENNOŚĆ NARODU.!!!
  INNEJ OPCJI NIE MA – i nigdy nie będzie.

  Lubię

 2. Głosowałbym na Kukiza, ale podczas pierwszej tury cały dzień pracowałem dla „plugawego pana zastępów z siedzibą w Waszyngtonie” i nie miałem czasu. W drugiej zagłosowałem na Dudę, bo może facet się uda, albo nie, natomiast Komorowski nie pozostawiał już żadnych złudzeń co do jego przyszłej kadencji, gdyby zwyciężył.

  Opinie P. Piskorskiego też czytałem, zazwyczaj pisze dość rozsądnie, możliwe, że tak właśnie będzie wyglądała kadencja nowego „prezia”, tylko… czy była jakaś alternatywa, tego Piskorskiemu już się chyba nie chciało dopisać.

  Lubię

 3. Czemu tego nie zrobisz?
  Na co czekasz?
  Ty Admin – jesteś debil. Jeśli liczysz tylko na mnie, to rzeczywiście jesteś DEBIL.!!!
  To ma zrobić cały NARÓD, bo NARÓD ma być BENEFICJENTEM CYWILIZACJI – EPOKI _ DOBRA.

  NIe rozumiesz obecnego zakrętu cywilizacyjnego, ale to twoja sprawa – nie moja.

  Lubię

 4. Jeszcze RAZ i pewnie przedostatni ogłaszam, że „WYMIANA ŚWIŃ PRZY KORYCIE NIC NIE DA”.
  Tylko odebranie bankierom monopolu, czyli zmiana EPOKI na epokę DOBROBYTU bez lichwy i lichwiarzy DA POZYTYWNY WYNIK.

  Lubię

 5. husarz33
  Po co od razu tak nerwowo.
  Ja grzecznie husarza33 pytam, a husarz zaraz od debili
  Widzisz husarz, jak NARÓD nic nie robi, to pomyślałem sobie, że może husarz33 coś pomoże, ruszy ten NARÓD, czy coś tam, coś tam
  Widzi mi się, że NARÓD bez lichwy i lichwiarzy żyć nie może i nie chce epoki DOBROBYTU zapowiadanej przez husarza33.

  LuK
  …cały dzień pracowałem dla „plugawego pana zastępów z siedzibą w Waszyngtonie” i nie miałem czasu….

  A możesz nam LuK opowiedzieć jaką to pożyteczną robotę robiłeś dla ,,plugawego”, jakie dzieło powstało dla Niego i jego następców, wszak my Polacy chcemy we wszystkim ,,panów zastępów” nie tylko podziwiać ale i naśladować

  Lubię

 6. Ty Admin.
  Nie byłbyś nerwowy, gdyby cię obwiniano za cudze sprawy???
  Wykazałeś się delikatnie mówiąc ja byłbyś nie spełna rozumu. To twoja a nie moja wina.
  Zamiast przyjść mi z pomocą, to mnie sekujesz jakbym był winien.
  A wspominanie „pana zastępów” jest czystą kpiną z życia ludzkiego. Czy to pojmujesz? Chyba NIE?

  Lubię

 7. „A możesz nam LuK opowiedzieć jaką to pożyteczną robotę robiłeś dla ,,plugawego”, jakie dzieło powstało dla Niego i jego następców, wszak my Polacy chcemy we wszystkim ,,panów zastępów” nie tylko podziwiać ale i naśladować”

  Kopiowałem odręcznie biblię oraz czarną księgę komunizmu – razem 12 tys. sztuk. Już mi stawy od tego wysiadają 😛

  Liked by 1 osoba

 8. LuK
  Za jakie grzechy cię tak pokarali?
  Mnie kiedyś przed dziesiątkami lat kazał w szkole jeden taki nauczyciel przepisać coś tam sto razy,
  ale 12 tyś. (stron, czy sztuk?), toż to zabójstwo, okrucieństwo, mobbing w najokrutniejszej formie.
  No, chyba, że to taka droga do nieba wysłana płatkami róż, wtedy pardą, rozumiem cierpienie dla wyższych celów.
  ———————-

  19 tysięcy osób z całej Polski zgłosiło już gotowość budowania z Pawłem Kukizem Ruchu JOW, który jesienią ma powalczyć w wyborach parlamentarnych. Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj we wrocławskiej siedzibie Krajowego Biura Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW przy ul. Białoskórniczej. Przyszło na #nie ponad sto osób. Część nie mieściła się w pomieszczeniu i stała na dworze.

  Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3869901,pawel-kukiz-rozpoczal-juz-swoj-marsz-do-sejmu-powstaje-nowa-partia

  Liked by 1 osoba

 9. Część nie mieściła się w pomieszczeniu i stała na dworze.

  Oszołomów „patyjnych” nie brakuje. Tak trzymać.

  Lubię

 10. cyt. :
  „A możesz nam LuK opowiedzieć jaką to pożyteczną robotę robiłeś dla ,,plugawego”, jakie dzieło powstało dla Niego i jego następców,
  wszak my Polacy chcemy we wszystkim ,,panów zastępów” nie tylko podziwiać ale i naśladować”

  I w tym właśnie krótkim powyższym stwierdzeniu tkwi klucz do zrozumienia zagadki obecnej (25 lat już trwającej) polityczno-materialno-społecznej sytuacji Polski, i w niej siłą rzeczy coraz to bardziej kundlących siebie i innych obywateli.

  Bo jeśli przyjąć, że ów spłodzona i z powodzeniem powtórnie przemycona do Polski żydo-anglosaska propozycja stylu wegetowania w świecie dla dwunożnych bimanów, a dalej bezkrytycznie zaakceptowana powszechnie przez społeczeństwo, na które w swej większości składają się klasyczni ćwierćinteligenci, półgłówki lub jeszcze lepiej, zwykli idioci nie potrafiący połączyć ze sobą do kupy więcej niż kilka idei… to później przestaje dziwić, że od tegoż bezrozumnego podziwu dla Pana Zastępów, ba!!!, Jego naśladownictwa całkowicie logicznie mamy to co mamy…

  A dzieje się tak, jako że ów ,,panów zastępów” półgłówków, samo przez się, o wyniku ich „samodzielnych wyborów” wie już zawsze z wyprzedzeniem…

  cyt.LuK :

  „Kopiowałem odręcznie biblię oraz czarną księgę komunizmu – razem 12 tys. sztuk. Już mi stawy od tego wysiadają ”

  A tu mamy przykład przeciw bożej, bo typowo zoologicznej kary za wykonywanie głupawych, kompletnie bezwartościowych prac…

  Lubię

 11. cyt. :
  „Oponenci JOW podają także jako negatywny przykład Wielką Brytanię, kraj, w którym za sprawą ordynacji w systemie JOW rządzą nieprzerwanie na zmianę dwie i te same partie.

  Ale czy rządy w W. Brytanii są gorsze, czy lepsze niż w Polsce, czy lepiej, czy gorzej bronią interesów państwa i obywateli? Który z wymienionych krajów jest lepiej rządzony? Czy to Polska czy W. Brytanii jest potęgą gospodarczą i polityczną? Tu wątpliwości nawet przeciwnicy JOW mieć nie powinni.

  Jeśli chcemy zmienić Polskę na lepszą, zmieńmy obecną ordynację na JOW.”

  Toż to kolejny bełkot usprawiedliwiający bądź tylko na siłę podtrzymujący przy życiu tzw. „wolne obywateli wybory” w ramach tego samego pseudo-demokratycznego Systemu bo de facto LIBERALNEGO, w ukryciu sterowanego przez KGB (innymi słowy za M. Głogoczowskim, Koalicją Globalnych Bankgangsterów).

  Aby móc coś sensowniejszego napisać na temat życia anglosasów, i tego jak tak naprawdę czują się w ich własnym kraju zalewanym masowo przez cudzoziemców – warto by tam wpier wyjechać i trochę pomieszkać…

  Lubię

 12. Śladami grzanka po podanym linku
  ——————–
  Wszyscy chyba się zgodzimy, że celem nadrzędnym obecnego układu sił – POPiS-u – jest skuteczne ugruntowanie podziału władzy między sobą, tak by bezpiecznie co kilka lat wymieniać się stołkami i nie martwić się o to, że w przyszłości pojawi się siła, która będzie w stanie realnie zagrozić układowi.

  Ale jak tu zabetonować scenę polityczną bez oskarżeń o działanie na szkodę demokracji, bez narażania się na oskarżenia o chęć trwania przy korycie, bez oskarżeń o łamanie konstytucyjnych praw obywateli i odbieranie im podstawowych praw obywatelskich?

  Bardzo prosto! Wystarczy przekonać ludzi, że sami tego chcą. Wystarczy sprawić, że społeczeństwo będzie tego wręcz żądać. Wystarczy – przy małej pomocy własnych mediów – wypromować patriotę, najlepiej znanego powszechnie celebrytę, który pod płaszczykiem antysystemowca przekona ludzi do rozwiązania, które utrwali władzę jego mocodawców (ewentualnie, który będzie robił to nieświadomie). Co tam przekona, przecież i tak 90% popierających Kukiza i JOW-y nie ma zielonego pojęcia czym one są i czym w rzeczywistości skutkują (bo w końcu je popierają w imię walki z systemem – fuck logic!). Nie ma to już jednak żadnego znaczenia bo dzięki „antysystemowemu” Kukizowi ogromna część Polaków JOW-y kojarzy z walką z obecnym obozem władzy i zgniłym systemem. Zadanie zostało zatem wykonane celująco.

  Zauważcie, że przed „antysystemowym Kukizem”, na każdego kto wspomniał o JOW-ach patrzono jak na bezczelnego partyjniaka POPiS-u, który chce zabetonowania sceny politycznej w Polsce. Dzięki Kukizowi to się zmieniło i teraz tak Komorowski jak i Duda (tak PO jak i PiS) mogli się bezpiecznie stać gorącymi zwolennikami jednomandatowych okręgów wyborczych, które dadzą im władze na kolejne kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat.

  Czeka nas teraz dwutygodniowa kampania przed drugą turą wyborów, podczas której duet Duda-Komorowski będzie się licytował w tym kto jest w stanie zapewnić szybsze wprowadzenie JOW-ów. Niezależnie od tego kto wygra wybory nie zdziwię się jeśli zwycięzca po objęciu urzędu prezydenta w ekspresowym tempie zainicjuje prace nad ustawą zmieniającą ordynację wyborczą, która przez sejm przejdzie oczywiście jak przez masełko bo takie rozwiązanie jest jak najbardziej na rękę i PO i PiS (które razem mogą zmienić konstytucję).

  A w jesiennych wyborach, dzięki nowej ordynacji wyborczej w sejmie na stałe zapanuje podział sił podobny do tego, który mamy obecnie w senacie (gdzie już działają JOW-y), czyli 60% PO, 38% PiS (lub 60% PiS, 38% PO) i 2% reszta.

  Innym bardzo dobrym przykładem działania JOW-ów na wzór brytyjski jest nomen omen Wielka Brytania gdzie ugrupowania „antysystemowe” od lat zdobywają po jednym, góra dwa mandaty.

  Ten, który wymyślił „antysystemowego” Kukiza z JOW-ami powinien dostać medal bo jest geniuszem socjotechniki – przekonał ofiarę gwałtu do tego, że skuteczną walką z gwałcicielami jest żądanie od nich by ją gwałcili, non stop.
  http://pikio.pl/o-tym-jak-popis-zapewnil-sobie-wladze-na-kolejne-kilkadziesiat-lat/
  ———————-
  Ciekawe czy tak się stanie

  Liked by 1 osoba

 13. To już koniec „polskiej” dyskusji o „job-ach” ?
  Rozumiem ,tak już na większości „polskich” portali jest .
  KTO NIE Z NAMI temu SZLABAN !
  Ale dozylismy czasów,ze do POLSKIEGO MAJDANU już blisko .

  Zazalenie .
  Nasza druzyna na jedynce WPS została zabanowana wiec wnosze o rozpatrzenie zażalenia na postępek preziow
  WPS1 za szkalowanie naszego d-cy majora i nie mogącego się bronic przed BOLSZEWIA .
  Czy admin WPS2 może w tym pomoc ,a mianowicie – wyjasnic kto tam ważniejszy prezes czy w-ce prezes.
  Sprawa wazna i pilna ,bowiem Bialorus zagrozona.
  Z góry dziękujemy za pomoc .

  Lubię

 14. dyl
  Mam wrażenie, że Anglosasy to wyższa rasa panów, jak to w USA o nich złośliwie napomykają, królów.
  Mianowicie, lubią mieć liczną kolorową służbę i to im się szczególnie udawało w ich perle w koronie czyli Indiach, ale też w kilku innych miejscach.
  Kolonie im się skończyły , kolonialne nawyki najwidoczniej nie, różnica jaka istnieje, to ta, że służba pojechała za swoimi panami (królami) ( do Anglii).
  Rzecz jasna nie każdy Anglosas doświadcza dobrobytu i nie każdemu dane królewskie nawyki, splendor i liczna kolorowa służba.
  Motłoch i tam jest tylko motłochem i chciał nie chciał, musi obok kolorowych na tym samym poziomie egzystować, czytaj wegetować
  Anglosasi mają swoje tradycje i swoje nawyki

  Lubię

 15. „husarz33 ma calkowita racje co do lichwy !
  Jest tylko jeden problem ,JAK O SZKODLIWOSCI LICHWY przekoanc nie tylko narod polski ale wszystkie narody swiata ?

  Prosba :
  Polacy nie nazywajcie się wzajemnie debilami !
  Szanujcie tych co już się obudzili .
  Nie ulegajcie wpływom „michalkow” .,to oni napuszczają jednych na drugich.

  Liked by 1 osoba

 16. Czy tylko angole sa tacy ,mysle,ze nie .
  Dzis już ci co sobie wybudowali za lichwe palace wcale nie sa gorsi ani lepsi ,to tacy „normalnie nowobogaccy” i tez potrzebują służby.

  Lubię

 17. APA
  wprawdzie istnieje strona WPS1 ale nic mi do niej
  Ta strona, którą ja założyłem nazywa się obecnie Wierni Polsce z podtytułem Wierni Ojczyźnie
  jej adres internetowy od pięciu już lat jest bez zmian
  https://wiernipolsce.wordpress.com/
  Jeśli drużyna APA została zablokowana na WPS1, to gratuluję dzielnej drużynie i dzielnemu majorowi waleczności i wytrwałości . Ewentualne skargi kierować do WPS1
  WPS2 o ile wiem nie istnieje

  Prośba :
  Polacy nie nazywajcie się wzajemnie debilami !

  Popieram. Szczególnie nie wypada to tak znakomitej osobie- autorowi ,,Konstytucji dla Polski i dla Świata”, husarii także nie wypada walczyć obelgami, a nie kopią, szablą, koncerzem, piórami i pierzem

  Liked by 1 osoba

 18. „A tu mamy przykład przeciw bożej, bo typowo zoologicznej kary za wykonywanie głupawych, kompletnie bezwartościowych prac…”

  Ej , ja sobie zwyczajnie wziąłem do serca opinie towarzysza Głogoczowskiego o fatalnych skutkach wdrażania nowoczesnych środków produkcji…

  Lubię

 19. Skargi do WPS1 zostały skierowane ale „nie dotarly”,może adresy zmieniono ?
  Przy okazji zapytam jaki do was kontakt ,bo po kliknieciu w niego „pustka telefoniczna i e-mailowa”.
  Można zapytać (?) :
  Dlaczego konspiracja a może i nawet podzial rol ?
  Czy z polecenia „góry” i w takiej formie ” :
  „Wiecie ,rozumiecie towarzysze ,wy WPS 1 zajmiecie się tym a tym ,majac na uwadze ideologiczne pranie mozgow z pelna PROWOKACJA,zas strona „wiernipolsce.wordpress.com” będzie „tonować wszystko i robic dobra robote „.
  Na tym to ma polegac pranie mozgow gojow Panie Adminie ?
  Jednoczesnie sklocajac polska durnote, by sobie do oczu skakali a szmulki i szwabiki będą mieli uciechy po majtki.

  POLSKO OJCZYZNO NASZA ,
  wszelka wśród Was KASZA !

  Manna i owsiana od rana dawana .

  Lubię

 20. Podzial władzy juz się uwidacznia .
  Ty będziesz prezydentem a ja premierem.
  Partyjna szafa gra !
  A może by tak partie stworzyly kolka rozancowe i po robocie ,wieczorami paciorek z Radiem Maryja ?
  Zas władze dac BEZPARTYJNYM i modlenie wg.potrzeb !

  Liked by 1 osoba

 21. APA
  nie chcę mieć zawalanej spamem skrzynki
  wiec na stronie Wierni Polsce adresu nie podaję
  Proszę sprawdzić swoją, znajdzie pan mój adres w ostatnim me-mailu
  zdrówka życzę
  Adm

  Lubię

 22. Szanowny Adminie.
  Nie wiem, czy jesteś w stanie pojąć, że w obecnym czasie jest wile grupek, a każda z nich uważa, żwiń przy korycie NIC NIE DAe tylko ona ma najlepszy plan zdobycia władzy. NIESTETY – tu nie o władzę chodzi, tylko o PLAN za którym te grupki się opowiedzą? To znaczy, że wymiana świń przy KORYCIE NIC NIE DA.

  Tu o koryto chodzi, ale dla wszystkich – a nie tylko dla świń.!!! To myślenie jest myśleniem debila.

  Taki PLAN przedstawiam na stronie; http://www.nowapolska-w-internecie.pl

  Cóż jednak z tego, że go przedstawiam? DEBILE z tych grupek nie czytają go, by się edukować???

  Natomiast dalej trwają w przeświadczeniu, że wymiana świń przy korycie jest jedynym sposobem na pokonanie ZŁA. NIC BARDZIEJ MYLNEGO. No i wracamy do początku, czyli do ERY kamienia łupanego.

  STRACH POMYŚLEĆ CO BĘDZIE DALEJ. Bez zmiany mentalności politycznej będzie KICHA.

  Lubię

 23. Z JOW-em to jak slynnym Hamletowskim „to be or not to be”…mozna sobie pogdybac ale jak niektorzy komentatorzy wspomnieli to nie zmieni NIC. Problem jest „demokracja”…ktora stala sie „instrumentem” wladzy dla „wytresowanego” pozbawionego swiadomosci politycznej spoleczenstwa.Obrzucanie sie intrelokutorow nawzajem inwektywami jest tego obrazem. Ze swiadomego spoleczenstwa stalismy sie „lumpenproletariatem” wylugowanym ze wszystkich tradycyjnych i narodowych wartosci. Jak Prawica ktorej daleko do bycia naprawde Narodowa nie zmieni sie tak dlugo o JOW-ach mozemy sobie „jowowac” na portalach…nic to nie kosztuje. Husarz3 ma racje…”Bez zmiany mentalności politycznej będzie KICHA”. Dlaczego kretyni „antysystemowi” nie zjednoczyl sie?? Pierwszy etap to odstawic od „koryta” wrogow Polskiego Narodu..caly PO-PiS.Dlaczego na spotkaniach nie zadalismy tego zjednoczenia od tych kandydatow..chodzilo o ten CEL wylacznie?? Czyz nie bylo wszak od samego poczatku 100% pewnosci ze zaden nie przejdzie??? Jak sie „za duzo” filozofuje to mentlik sie we lbie robi szczegolnie tym nie wyrobionym. Byla okazja…i spieprzylismy jak zwykle…a Polska zdycha…z przylozenia naszej glupoty. Czas bic sie nam w piersi!

  Liked by 1 osoba

 24. Czym są i co zmienią JOWy?

  Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba zdać sobie sprawę co narzuca obecna ordynacja.

  Obecnie wybory do sejmu odbywają się w dwóch turach.

  Pierwsza – ta najważniejsza – odbywa się w zaciszu gabinetów partyjnych liderów. Tam elita partii podejmuje decyzję – kto w ogóle, i na na jakim miejscu, zostanie wystawiony na liście partyjnej. Na liście w jednym z 41 okręgów partia może wystawić dwukrotnie więcej kandydatów niż ilość mandatów, które są do zdobycia w danym okręgu. Miejsce na liście też ma duże znaczenie, gdyż w sytuacji, gdy każda partia wystawia po kilkadziesiąt kandydatów ( zatem razem jest ich nawet kilkaset) a okręgi są duże – zatem często nie znamy tych kandydatów – wybór pada na tego kto jest najwyżej na liście tej partii na którą chcieliśmy zagłosować. Są to tzw. miejsca biorące. Kto je wyznaczył? Lider partii.

  Zatem do gór partyjnych dużych znanych partii należy decyzja, czy obywatel w ogóle wystartuje w wyborach oraz czy będzie miał w nich jakiekolwiek szanse.

  Drugą turą jest głosowanie obywateli, którzy jedynie potwierdzają decyzje wodzów partii tworząc ułudę demokracji.

  Kolejną sprawą są finanse. Prowadzenie kampanii w okręgu, który liczy od 1 do 2 milionów mieszkańców jest bardzo drogie. Nie ma też możliwości osobistego kontaktu z większością wyborców.

  No dobrze, zatem co zmienią JOWy?

  W takich wyborach kraj dzieli się na tyle okręgów ilu wybieranych jest posłów. W Polsce mielibyśmy 460 okręgów o wielkości średnio 67 tys. mieszkańców (powiat, większa gmina, bądź dzielnica dużego miasta).
  Aby zostać kandydatem (tak jest w Wielkiej Brytanii) wystarczy zebrać 10(!) podpisów pod swoją kandydaturą. Zatem każdy może skutecznie ubiegać się o mandat i nikt nie jest faworyzowany, gdyż na karcie do głosowania kandydaci są nazwiskami ustawieni w porządku alfabetycznym. Wygrywa ten, kto dostanie najwięcej głosów. I to cała filozofia!

  Zatem co to zmieni?

  Po pierwsze przywróci obywatelom możliwość kandydowania. Nie trzeba będzie wówczas być członkiem partii czy osobą posiadającą dobre relację z jej liderem. Każdy na równych prawach będzie mógł kandydować.

  Po drugie odwróci relacje polityk obywatel – ponieważ tylko od głosów ludzi w małej społeczności lokalnej zależeć będzie czy kandydat zostanie posłem. To zmusi polityków do faktycznej troski o swoje środowisko. Każdy głos będzie bardzo ważny, ponieważ okręg liczyć będzie znacznie miej mieszkańców.

  Po trzecie spowoduje upadek obecnych partii wodzowskich, wyalienowanych od faktycznych problemów obywateli. Partie staną się obywatelskie i to tzw. „doły partyjne”, lokalne środowiska będą miały więcej do powiedzenia niż liderzy partii w Warszawie.

  Po czwarte zmniejszy koszt kampanii wyborczej ponieważ okręg będzie kilkanaście razy mniejszy niż obecnie co ułatwi skuteczny start ludziom mniej zamożnym.

  Po piąte ułatwi procedurę liczenia głosów i jej transparentność – głosy liczone będą dla całego okręgu w jednym miejscu w obecności przedstawicieli kandydatów.

  Po szóste będziemy znali naszych posłów, ponieważ będzie to osoba z naszego środowiska, skończy się zrzucanie tzw. „spadochroniarzy” czyli kandydatów pochodzących z innego regionu.

  Po siódme odbierze władzę ogólnopolskim mediom kreującym wizerunki kilkunastu polityków. W JOW większą rolę odgrywają media lokalne. (Nie dziwcie się zatem, że TVNy i inne hejtują JOWy i promują ich przeciwników).

  JOW zrewolucjonizuje podstawowe relacje społeczne i uczyni polityków odpowiedzialnych przed wyborcami, a nie, jak jest obecnie, przed liderami partii. Partie będą musiały być bardziej otwarte i mobilne, a politycy będą musieli słuchać swoich wyborców i skutecznie rozwiązywać ich problemy.

  Marek Kobylarski
  nauczyciel akademicki, temat pracy magisterskiej: „Ordynacja wyborcza w Polsce i Wielkiej Brytanii

  http://www.prawica.net/41554

  Lubię

 25. Poniżej kilka wypowiedzi Pawła Kukiza na facebooku.
  *
  Zapytany o to czy jest wolnorynkowcem czy socjalistą odpowiada: Jestem wolnorynkowcem, który uważa, że w związku z brakiem klasy średniej w Polsce na dzień dzisiejszy rolę stymulatora gospodarki musi przejąć Państwo poprzez odbudowanie podstawowych gałęzi przemysłu. Jako równoprawny kapitalista na wolnym rynku.
  *
  Wyjaśnia dlaczego podał jako program kilka postulatów Solidarności z 1980 roku: W jednym z postów napisałem „program”. Nie MÓJ program tylko „Solidarności” z 1980 roku. Naiwnie liczyłem na przebłyski intelektu u niektórych i znalezienie ANALOGII do naszej dzisiejszej sytuacji. Że zauważą, iż od ponad 30 lat w tym „cudnym, demokratycznym i niezabetonowanym” Systemie partiokratycznym mamy prawie IDENTYCZNE problemy. Czyli: m.in. podawanie w mainstreamie nieprawdziwego obrazu sytuacji społeczno-gospodarczej, brak dostępu do mieszkań dla młodych ludzi, niskie płace, wysoki wiek emerytalny, PARTYJNIAKÓW bez kwalifikacji i BEZKARNYCH w spółkach SP za kolosalne pieniądze, dramatyczny stan Służby Zdrowia i opieki medycznej, itd… Chciałem tym postem uświadomić tym wszystkim bojącym się „zabetonowania” sceny politycznej, że już BARDZIEJ SIĘ NIE DA jej zabetonować. Oni wszyscy już byli! Od 1989 – ba, od 1945 – wybierają się sami spomiędzy siebie a problemy jakie były – takie zostały. Jedno pewne. W tym obecnym „niezabetonowanym” Systemie z całą pewnością im się żyje coraz lepiej i dostatniej.

  Pytany o program gospodarczy odpowiada: Stworzenie warunków dla zaistnienia gospodarki wolnorynkowej poprzez m.in. odurzędniczenie Państwa, opodatkowanie pracy. Likwidacja podatku CIT, opodatkowanie molochów wielkopowierzchniowych i opodatkowanie banków. Odbudowa podstawowych gałęzi gospodarki Państwa (przemysł zbrojeniowy, wydobywczy, energetyczny, itd). Zmniejszenie o połowę akcyzy na energię. UPROSZCZENIE prawa podatkowego, zwiększenie kwoty wolnej od podatku…. Ale to NIE JA mam poprawiać sytuację ekonomiczna w Polsce a zespół ekspertów z Centrum Adama Smitha, przedstawicieli czołowych polskich przedsiębiorców i reprezentantów interesu pracobiorców.

  https://www.facebook.com/kukizpawel/posts/898162333584821?comment_id=898181293582925&offset=0&total_comments=360&comment_tracking={„tn”%3A”R”}

  Liked by 1 osoba

 26. Trzeba wrocic do tego co było dobre w zarzadzaniu POLSKA i NARODEM POLSKIM .
  MOZNA WZIASC INNE DOBRE WZORCE GOSPODAROWANIA ZE WSPOLCZESNEGO SWIATA !
  ale
  NIE WOLNO POWIELAC NIEGOSPODARNOSCI i WSZELAKIEGO ZLA JAKIE WKROCZYLO DO POLSKI tym razem z ZACHODU !!!
  ZYCIE WSZYSCY LUDZIE MUSZA OPRZEC NA PRAWDZIE A NIE NA KLAMSTWACH WSZELKIEGO RODZAJU !

  NIE WOLNO NIKOGO POZBAWIAC WLASNOSCI a tym bardziej OGOLNONARODOWEJ WLASNOSCI JAKA JEST ZIEMIA i WSZYSTKO NA NIEJ CO WYTWORZYL NAROD W SWEJ OJCZYZNIE !!!

  A co uczyniono i kto tego dokonal z Polska i Polakami – madrym mowic i pisać nie trzeba.

  DZIS SZANSA DLA POLSKI i POLAKOW JEST ZGODA NARODOWA i WSPOLNE DZIALANIA POKOJOWE.
  OBCYM WARA (a tym bardziej wrogom naszym) od wladania i ZARZADZANIA POLSKA i POLAKAMI.

  WSZELKA WLADZA W POLSCE W RECE POLAKOW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  My nie pchamy się do władz w USA a tym bardziej w Izraelu czy w Niemczech.

  Liked by 1 osoba

 27. SZANOWNI PAŃSTWO – POLACY

  Bankierzy uczynili z pieniądza Narzędzie lichwiarskiej ZBRODNI DOSKONAŁEJ w majestacie pasożytniczego „prawa”.

  MY NARÓD POLSKI jako Władza Zwierzchnia RZECZPOSPOLITEJ możemy unicestwić ten lichwiarski proceder bankierów za pomocą wyrażenia SWEJ WOLI w ogólnonarodowym REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM – głosując na Konstytucję RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20 kwietnia 2015.
  Podstawą prawną dla wykonania REFERENDUM KONSTYTUCYJNEGO jest art. 4 p.1 Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r. który brzmi; „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej należy do Narodu.”. NIKT nie może nam tego ZABRONIĆ – ani w Polsce, ANI NA ŚWIECIE. To jest PRAWO DO ŻYCIA.
  Wszelkie inne regulacje „prawne” w OBLICZU ŚMIERTELNEGO (realnego) ZAGROŻENIA ŻYCIA NARODU I PAŃSTWA ze strony bankierów, są bezprawne, bezpodstawne i bezczelne, chociaż wymuszane przez urzędujących uzurpatorów – szumnie nazywanych „władzą” – przedstawicielską.
  Wobec powyższego nie pozostaje NAM – NARODOWI NIC INNEGO, tylko skorzystać z powyżej przytoczonego aktu prawnego i FIZYCZNIE WYKONAĆ REFERENDUM KONSTYTUCYJNE JAKO AKT WOLI NARODU i to niezwłocznie TU I TERAZ – jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi możemy odebrać bankierom monopol.
  Konstytucja RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20 kwietnia 2015 daje wszystkim pieniądze w postaci Dywidendy Społecznej, płaconej co miesiąc każdemu. Wysokość Dywidendy minimum 800 złotych/mies. Warunkiem otrzymywania Dywidendy jest danie Głosu w REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM.
  Pytania REFERENDALNE są dostępne u mnie; Kontakt tel. 884 793 141 Zapraszam do kontaktu.

  Autor Konstytucji RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20 kwietnia 2015.
  Kazimierz Józef Styrna z Kęt – husarz
  Kęty dnia 2.06.2015.

  PS: Karty REFERENDALNE są imienne i będą podstawą do otrzymania Dywidendy Społecznej w pierwszej kolejności. W stosownym czasie zostaną dostarczone do Gminnego Biura Finansowego, stosownie do miejsca zamieszkania. A zatem Głosowanie REFERENDALNE jest jawne a wynik poufny. Karty po zagłosowaniu należy przesłać listem polec. na podany adres.
  A ponadto – Każdy – kto złoży DEKLARACJĘ – zostanie bezwarunkowo wpisany na listę Naszego Komitetu Wyborczego Wyborców – do wyborów parlamentarnych – jesiennych.

  Lubię

 28. Mniejsza konsolidacja, zakazy reklamowe i surowsze kary. Paweł Kukiz zaprezentował część „programu naprawy Państwa” poświęconą rynkowi medialnemu.

  Przede wszystkim Kukiz chce mniejszej konsolidacji na rynku mediów. Jego zdaniem powinno się wprowadzić zakaz koncentracji więcej niż 20 proc. mediów lokalnych w ramach jednej grupy. Dziś – wg podawanych przez niego informacji – 90 proc. mediów regionalnych należy do jednej grupy – Verlagsgruppe Pasau.

  Do tego zakaz koncentracji powyżej 20 proc. rynku mediów centralnych i kary za rozpowszechnianie nieprawdy zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu (chodzi tu np. o kłamstwo oświęcimskie typu „Polskie Obozy”).

  To jednak nie wszystko. Do tego zakaz reklamy firm państwowych oraz organów władzy publicznej wydawanych w Polsce mediach o kapitale zagranicznym oraz zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych (tutaj Kukiz podaje przykład redaktora naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa, twierdząc „vide Tomasz Lis – z jednej strony >>dziennikarz<< TVP z drugiej płacą mu Niemcy wydający Newsweeka”. Na koniec jeszcze zakaz reklamy firm państwowych w mediach ukaranych sądowo za publikację nieprawdziwych materiałów sprzecznych z polską racją stanu.

  Lubię

 29. Dzięki uprzejmości jednego z polskich portali finansowych money.pl mogliśmy poznać treść raportu, jaki na temat polskiej gospodarki przygotowali specjaliści Bank of America Merrill Lynch. W ich raporcie Polska wypada wprost rewelacyjnie. Dlaczego? Otóż aż 10 z 29 gałęzi polskiej gospodarki zwiększyło w ciągu ostatnich 5 lat produkcję kosztem Chin. Jakie są przyczyny tego sukcesu, czy narodziła się wreszcie jakaś polska Krzemowa Dolina, Nokia lub Volkswagen? Nie, chodzi wyłącznie o niskie koszty pracy. Zdaniem analityków z Bank of America Merrill Lynch: „w 2015 roku koszty pracy w Polsce będą tylko o 67 proc. wyższe, niż w Chinach, podczas gdy w 2002 roku różnica ta wynosiła 590 proc.”. I drugi cytat z raportu: „w Polsce koszty pracy są dzisiaj na podobnym poziomie, co w 2003 roku, podczas gdy w Chinach tylko pomiędzy 2008 a 2016 wzrosną o 40 proc.”. Reszta opracowania to już wyłącznie superlatywy pod adresem osiągniętej w ten sposób konkurencyjności polskiej gospodarki. I rady, aby w naszym kraju inwestować.

  http://opinie.newsweek.pl/wybory-2015-imigracja-w-wielkiej-brytanii-wybrala-pawla-kukiza,artykuly,364492,1.html

  Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s