Nowoczesna pl


Golem jaki był, taki był, ale był sterowny. Po jego utracie oraz po wcześniejszym fiasku utworzenia nowoczesnej lewicy „Europa plus, Polska minus” rozgoryczonemu porażką układowi przyszli z pomocą doświadczeni moderatorzy politycznej sceny. 31 maja wyłoni się niebytu zalążek nowej „Platformy”, lub jak kto woli Antyplatformy (na jedno wychodzi). W szeregach nowej partii będzie można się zbuntować przeciwko systemowi i starej Platformie, lecz przede wszystkim w ramach zgody i bezpieczeństwa kontynuować modernizację.

Nie będziemy przyjmować partyjnych spadów – odgraża się założyciel, nowoczesny Ryszard Petru, któremu przez ostatnie 20 lat żyło się lepiej dzięki kolegom z UW i PO. Co oznaczają te słowa w ustach członka Unii Wolności? Czy są może zawoalowaną zapowiedzią złożenia uroczystej dymisji w obecności resztek z pokolenia lemingów na planowanym zjeździe założycielskim? Podobną niezgodnością z butną deklaracją założycielską wykazują się inni spadkowicze, typowani na mentorów nowej formacji: byli komuniści Balcerowicz i Olechowski, a także wieloletni członek UW i PD – Frasyniuk, wszyscy na razie ukrywani na zapleczu z obawy o mało pozytywne skojarzenia.

Ryszard Petru, którego Polska otrzymała w partyjnym spadku po Unii Wolności, ma za sobą udany i owocny staż w samym centrum światowej awangardy – Banku Światowym. Przedtem pracował w BRE Banku. Pracę w nim zaproponował mu Mariusz Grendowicz, o którym wiemy, że był prezesem czegoś, co minister Sienkiewicz określił mianem: „to ch…, dupa i kamieni kupa”. Chodzi oczywiście o PIR. Obaj panowie pracowali wcześniej w banku BPH. /na podst.Rzeczpospolita, DoRzeczy.pl/

Przy okazji warto wiedzieć, że tzw. PIR, czyli „Polskie Inwestycje Rozwojowe”, jako państwowa spółka zasilana gigantycznymi pieniędzmi miała wspierać polską gospodarkę, stymulując, ale tylko teoretycznie, a w praktyce s y m u l u j ą c rozwój krajowej infrastruktury. Zabawa trwa do chwili obecnej i będzie trwać do końca, a więc do momentu, gdy szulernia na Wiejskiej skończy sezon, a na miejsce zasłużonych reformatorów wejdzie nowa, nie mniej nowoczesna ekipa – po to, aby kontynuować rozwój i nieodzowną w takich wypadkach modernizację. „Potrzeba czegoś takiego, jak odświeżenie modernizacyjne” /Ryszard Petru/.

Widać z tego, że słowo modernizacja jest kluczem i nie da się ukryć, że w momencie jego wypowiadania mamy do czynienia z kimś nowoczesnym.

Nowoczesna-Sitwa-PL?

Autor: CzarnaLimuzyna

http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2015/05/30/36593_sitwa-urzadza-nabor.html

Bo  ,,młodzi”  chcą zmian, ci ,,młodzi” poniżej.

Chcą zmienić starą  platformę obywatelską  na nowoczesną pl (pl = platformę)

A kto będzie ,,ojcem chrzestnym” nowoczesnej pl.latformy ?
 
Reklamy

22 uwagi do wpisu “Nowoczesna pl

 1. Nic nowego od Starego Testamentu !
  Mlody goj wszystko kupi ,
  stary ..uj nic nie udupi !!!

  Przy tym trzeba dopisać ,ze wysokie stopnie masońskie zobowiazuja ,a te zdobywa się po 50-tce.

  „Nowoczesnosc w domu i zagrodzie” nie raz była przerabiana .

  Polubienie

 2. SZANOWNI PAŃSTWO – POLACY

  Bankierzy uczynili z pieniądza Narzędzie lichwiarskiej ZBRODNI DOSKONAŁEJ w majestacie pasożytniczego „prawa”.

  MY NARÓD POLSKI jako Władza Zwierzchnia RZECZPOSPOLITEJ możemy unicestwić ten lichwiarski proceder bankierów za pomocą wyrażenia SWEJ WOLI w ogólnonarodowym REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM – głosując na Konstytucję RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20 kwietnia 2015.
  Podstawą prawną dla wykonania REFERENDUM KONSTYTUCYJNEGO jest art. 4 p.1 Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r. który brzmi; „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej należy do Narodu.”. NIKT nie może nam tego ZABRONIĆ – ani w Polsce, ANI NA ŚWIECIE. To jest PRAWO DO ŻYCIA.
  Wszelkie inne regulacje „prawne” w OBLICZU ŚMIERTELNEGO (realnego) ZAGROŻENIA ŻYCIA NARODU I PAŃSTWA ze strony bankierów, są bezprawne, bezpodstawne i bezczelne, chociaż wymuszane przez urzędujących uzurpatorów – szumnie nazywanych „władzą” – przedstawicielską.
  Wobec powyższego nie pozostaje NAM – NARODOWI NIC INNEGO, tylko skorzystać z powyżej przytoczonego aktu prawnego i FIZYCZNIE WYKONAĆ REFERENDUM KONSTYTUCYJNE JAKO AKT WOLI NARODU i to niezwłocznie TU I TERAZ – jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi możemy odebrać bankierom monopol.
  Konstytucja RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20 kwietnia 2015 daje wszystkim pieniądze w postaci Dywidendy Społecznej, płaconej co miesiąc każdemu. Wysokość Dywidendy minimum 800 złotych/mies. Warunkiem otrzymywania Dywidendy jest danie Głosu w REFERENDUM KONSTYTUCYJNYM.
  Pytania REFERENDALNE są dostępne u mnie; Kontakt tel. 884 793 141 Zapraszam do kontaktu.

  Autor Konstytucji RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20 kwietnia 2015.
  Kazimierz Józef Styrna z Kęt – husarz
  Kęty dnia 2.06.2015.

  PS: Karty REFERENDALNE są imienne i będą podstawą do otrzymania Dywidendy Społecznej w pierwszej kolejności. W stosownym czasie zostaną dostarczone do Gminnego Biura Finansowego, stosownie do miejsca zamieszkania. A zatem Głosowanie REFERENDALNE jest jawne a wynik poufny. Karty po zagłosowaniu należy przesłać listem polec. na podany adres.
  A ponadto – Każdy – kto złoży DEKLARACJĘ – zostanie bezwarunkowo wpisany na listę Naszego Komitetu Wyborczego Wyborców – do wyborów parlamentarnych – jesiennych.

  Polubienie

 3. Co robi „Nowoczesna.pl”?

  Robi to co dyktuje mu SŁOŃCE NOWOCZESNOŚCI, znane jako AAA (Anglo-American Alians): „SŁOŃCE” zadecydowało, że nie można dopuścić do skandalu, w postaci rozgrywek mundialu w „przestępczej Rosji” – i pomimo, że kilka dni temu zakandydaturą Blatnera na powtórną kadencję szefa FIFA, głosowała przetłaczająca (bodajże aż 137 krajów) większość członków FIFA – kilkadziesiąt minut temu nowowybrany szef tej giga Federacji-Mafii złożył rezygnację. Kto tej jego rezygnacji zażądał? Dokładni ci sami „ustawiacze rzeczywistości”. którzy aktualnie budują AMERYKAŃSKĄ UKRAINĘ – można sobie to poczytać po angielsku, nazwiska brzmią nam znajomo:

  The United States is known for its love of Gridiron, Baseball and
  Basketball.

  Its sudden interest in Soccer – to the extent of indicting FIFA
  officials – was somewhat disingenuous.

  The real reason had nothing to do with sport, and everything to do with
  politics.

  George Soros and John McCain, heavyweights on the Left and Right
  respectively, had it in for Vladimir Putin. They wanted to take the 2018
  World Cup from Russia, for its defiance of US policy over Ukraine.

  US and Swiss investigations of FIFA officials took place just days after
  McCain and fellow senator Bob Menendez wrote to FIFA demanding that
  Blatter be replaced over Ukraine. Meanwhile, Soros’ Project Syndicate
  had run his articles against Putin, and Soros’ advocacy group Avaaz had
  run a campaign „Kick out Blatter”.

  A jakie przestępstwa wobec NOWOCZESNOŚCI wyszczególnia AAA wobec Rosji?

  Oczywiście to, że nie chce dopuścić do rozpanoszenia się gejostrwa i to, że jest kraj rasistowski (coś dla naszego MSK) i to, że aneksowała rosyjski (a miał być AAA-owski) Krym i toczy wojnę w Donbasie:

  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_2018_FIFA_World_Cup_controversies

  Polubienie

 4. ad. powyższy komentarz M.Głogoczowskiego:

  Zatem najnowsze wydanie „Przepisów Gry w Piłkę Nożną 2014/15” śmiało mogę wyrzucić już do kosza…
  Jako, że w najnowszym ich wydaniu mamy takie oto, NAJWYRAŹNIEJ PATYKIEM NA WODZIE PISANE, świerzo dodane Rozstrzygnięcie International F.A. Board:

  „Artykuł 4 – Ubiór zawodników

  Podstawowy, obowiązkowy ubiór (wyposażenie)

  Na podstawowym, obowiązkowym ubiorze nie mogą znajdować się żadne treści o charakterze POLITYCZNYM, religijnym lub osobistym, lub oświadczenia czy zdjęcia.

  Drużyna zawodnika, na którego podstawowym ubiorze (wyposażeniu) znajdują się treści o charakterze POLITYCZNYM, religijnym lub osobistym, lub oświadczenia czy zdjęcia zostanie ukarana sankcjami przez organizatora rozgrywek lub FIFA.” …

  Cóż, na „Słoneczko” nie ma ziemskiej siły. Wszystko (FIFĘ w to włączając), czy się to nam podoba czy też nie, ostatecznie musi kręcić się wokół Niego…

  Polubienie

 5. Nowej partii proponuję nazwę NOWOCZESNY ZAKON SPEKULACJI.Będzie polską siłą zbrojną w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ w wyniku procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zmilitaryzował handel wojna i pokojem na Ukrainie.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Partia „Nowoczesność” czyli PARTIA POLAKÓW SPÓŹNIONYCH W ROZWOJU

  Dlaczego? Toż to przecież banalne. Te „Polskie Ciołki Sorosa i Banku Światowego” najwyraźniej nie zauważyły, że według AUTORYTETÓW INTELEKTUALNYCH EUROPY (np. Jacques Derrida et consortes) ŻYJEMY JUŻ W EPOCE PONOWOCZESNEJ, w Europie mamy „trynd” intelektualny zwany oficjalnie Postmodernizmem.

  A ci posrańce-amerykańce — z polskimi paszportami — z Waszyngtonu i okolic (Bretton Woods) wciąż bredzą o jakimś , z którego przed ok. 95 laty przecież wyszedł najpierw włoski — a po nim niemiecki — faszyzm, a równolegle z nimi i ustrój RSSR – Rosyjskiej Socjalistycznej Sowieckiej Republiki, o symbolu takim jak ten w środku Symboli Trójcy Patronów PAN w Z-nem:

  I co za kolejnego GNIOTA CYWILIZACYJNEGO będą nam próbować implantować w Polsce te amerykańce-posrańce z polskimi paszportami? Na Ukrainie już mamy MOWOCZESNOŚĆ w formie ludobójczego (a przede wszyskim móżgobójczego) gniota tzw. żydobanderyzmu, wg. mesjasza (za takiego on sam się uważa) George Sorosa-Schwartza, Ukraina to model dla przyszłego ustroju dla CAŁEJ Europy, więc Nowoczesność.pl to będzie zapewne Żydobalcerowizm!

  I oczywiście lumpen-inteligencja.PL to kupi, podobnie jak gniot-inteligencja.ua, czyli kijowska, „kupiła” żydobanderyzm.

  Polubienie

 7. Ja mam przekonanie,ze NIE MA POLAKOW SPOZNIONYCH W ROZWOJU ale sa na pewno POLACY PELNI MILOSIERDZIA z twarda du.a !

  Powiadaja „wiara czyni cuda” ,no i „cud się stal” choćby taki,ze ……….. i swiety nam przybyl .
  Lecz nie wszystko stracone, POLACY ROZUMY MAJA ,ja stary czekam na dzień kiedy MLODZI POLACY SWYCH ROZUMOW UZYJA .

  Polubione przez 1 osoba

 8. Daj Boze !
  Jednak nie dodam jak Braun : „szczesc Boze” ponieważ jak ci ktoś tak powie z narodu „przebranego” bywa NIESZCZESCIE !

  Polubienie

 9. ….czyli PARTIA POLAKÓW SPÓŹNIONYCH W ROZWOJU
  a może bardziej
  czyli PARTIA DURAKÓW SPÓŹNIONYCH W ROZWOJU
  miejscowe ,,narodowe” wykształciuchy lubią używać w odniesieniu do takich politycznych ,,elit” określenia kompradorskie, co nijak nie pasuje zważywszy, że to określenie z gatunku bardziej kupieckiego rodowodu.
  Ja bym ich nazwał ładniej i krócej po prostu (nie)polskie siuksy
  Jeśli satyryk Mrożek pozwolił sobie zakpić z Polaka mówiąc, że ,,Polak to też murzyn, tylko biały”
  to z pewnością Czarne Stopy polskiej polityki to właśnie siuksy tyle tylko, że nie z Dakoty a z Polski i jak napisał pan Marek, po kursie z Waszyngtonu i okolic (Bretton Woods)

  Polubienie

 10. Nie gmatwać ,bo samolot znowu ulegnie katastrofie !
  A potem trzeba będzie ……., prze-kopacz ziemie na metr w glab i robic państwowe pogrzeby.
  Tylko co wtedy (?), z Macierewiczem i Sikorskim,bo z Komorowskim już sprawa jasna.

  Polubienie

 11. – Proszę pani, ja się w pani chyba zakochałem – mówi swojej nauczycielce 10-letni Staś.
  – Przykro mi Stasiu, ale ja nie lubię dzieci.
  – A kto lubi, – odpowiada Staś – jak będziemy się kochali to będziemy uważali.

  żart z internetu
  i komentarze

  A która to nauczycielka lubi dzieci?
  odpowiedź
  żadna!
  ———–
  Jeśli twój basen jest za krótki

  Polubienie

 12. Polski samolot rządowy nie wystartował dzisiaj z lotniska wojskowego w Warszawie – podaje polska telewizja.
  Na pokładzie znajdował się marszałek Sejmu Radosław Sikorski, wicemarszałkowie niższej izby parlamentu, doradcy i eksperci Sejmu. Samolot rozpędził się na pasie startowym w Warszawie, ale nie był w stanie wzbić się w powietrze. Pilot samolotu rządowego musiał gwałtownie zahamować.

  Delegacja parlamentarna RP udawała się do Czech z oficjalną wizytą.
  „Rozpędzony samolot nie był w stanie wzbić się w powietrze, lecz pilot zdołał opanować maszynę. Po ostrym starcie doszło do gwałtownego hamowania. Samolot udało się zatrzymać, ale to wszystko kosztowało nas, pasażerów, mnóstwo nerwów” — powiedział wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, znajdujący się na pokładzie samolotu.

  Przyczyny zdarzenia są ustalane. Według wstępnych informacji, podczas startu pilot wykrył błąd w systemie nawigacji elektronicznej.

  Podczas ostrego hamowania samolotu nikt z pasażerów nie ucierpiał.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150603/463322.html#ixzz3c1IMfoOH

  Polubienie

 13. Polski samolot rządowy nie wystartował dzisiaj z lotniska wojskowego w Warszawie … Przyczyny zdarzenia są ustalane. Według wstępnych informacji, podczas startu pilot wykrył błąd w systemie nawigacji elektronicznej.

  Czyżby znowu to samo? Polskie samoloty rządowe — włączając ten Tu 154, który się rozbił 5 lat temu, lądując „na ślepo”, za pomocą nawigacji elektronicznej, przed lotniskiem w Smoleńsku — są obowiązkowo wyposażone w AMERYKAŃSKI SYSTEM NAWIGACJI ELEKTRONICZNEJ TAWS (Terrain Ahead Warning System sprzężony z GPS).

  Czy mam coś jeszcze dodawać?

  Polubienie

 14. Czy mam coś jeszcze dodawać?

  Tylko jedno małe pytanie (dodam).
  Czy chodzi o dokończenie likwidacji ,,elit ” PoPiSowskich?
  No kurza twarz, zaczynam się niepokoić o spiskową teorię dziejów.
  Pamiętacie państwo incydent z Donaldem Cookiem na Morzu Czarnym, gdy mu rosyjski Su wyłączył elektronikę.
  Może to jednak ruski maczają łapy w amerykanckych GePeSach i innych systemach elektronicznych zapadu?
  Ale jaja, ale jaja, ale jaja, jak mawia pewna blondynka z okolic Tuska .
  Teraz to dopiero będzie strach i straczka na Wiejskiej i pod żyrandolem.
  Jak to mawiają
  -Kura nie ptica
  Polska nie zagranica
  Długa ręka Moskwy?
  Czy tylko pechowcy
  nasi styropianowcy.

  Polubienie

 15. inż. Andrew Chronowski z Missisagua (Ontario) donosi, że w czasie startu wysiadł elektroniczny prędkościomierz, zliczający średnią prędkości z aż 3 rurek Pitot’a zainstalowanych na pokładzie. I gdyby pilot spóźnił się z wyhamowaniem samolotu o kilka sekund, to by były niezłe (rozbite) jaja „wierchuszki” Sejmu PL. Jeśli 5 lat temu pilot TU 154 miał podobną „awarię” elektronicznego zliczacza prędkości prezydenckiej „tutki”, to rzeczywiście mógł aż o 500 fatalnych metrów pomylić się w obliczaniu odległości do pasa startowego – w czym mu „pomogła” ekipa rosyjska przy prymitywnym radarze lotniska, aż 3 razy podająca pilotowi właśnie o 500 metrów różne od rzeczywistych odległości od pasa startowego…

  Polubienie

 16. Kilka dni wcześniej na jnfo tv jeden z redaktorów Gazety Wyborczej przekonywał, że Platforma Obywatelska się sypie. Rzecz jeszcze do niedawna nie do pomyślenia.
  Coś się dzieje?
  Na razie nie wiemy co.
  Bo kto i dla czego podał dialog -…uj dupa i kamieni kupa
  W ,,cywilizowanym” kraju takie rzeczy się nie zdarzają, a w każdym razie nie zdarzają bez powodu.

  Polubienie

 17. Kilta suchych faktów o NowoczesnaPL
  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

  Kilk faktów o „nowej: parti NowoczesnaPL. Kto to kupi?

  Oto dwie medialne twarze „nowej” parti NowoczesnaPL

  Ryszard Petru – guru nr. 1

  fakty ze strony https://politykapierzaka.wordpress.com

  Asystent posła Władysława Frasyniuka na początku lat 90. Warto przypomnieć, że Frasyniuk jest jednym z ludzi wspierających stowarzyszenie NowoczesnaPL.
  Wieloletni asystent Leszka Balcerowicza począwszy od roku 1995, poprzez pracę w rządzie w latach 1997-2000. Dlatego też nie powinno dziwić, że Balcerowicz prawdopodobnie namaścił Petru na nowego lidera partii.
  Brał udział w pracach nad reformą emerytalną w 1996 roku.
  Należał do Unii Wolności a w 2001 z jej list (był na 1 miejscu na liście) bezskutecznie kandydował na posła. Dlatego, proszę nie wierzyć w jego polityczną świeżość.
  9 kwietnia tego roku na swoim blogu napisał, że bardzo pozytywnie ocenia prezydenturę Bronisława Komorowskiego.
  Petru (w wywiadzie dla GW) krytykuje premiera Węgier Viktora Orbana mówiąc, że „Jak Polacy posłuchają kogoś, kto myśli jak Orbán, to Polska będzie miała poważne problemy, a koszty poniosą zwykli ludzie” a także „Orbán wyrósł właśnie dlatego, że ludzie przestali analizować. Gra na emocjach”. Nie jestem wielkim fanem Orbana i jestem krytyczny wobec wielu jego rozwiązań, ale słowa Petru nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
  Portal Wikileaks prezentuje depeszę z 2009, z której wynika, że Petru w tym samym czasie był nieformalnym doradcą premiera Donalda Tuska a także prowadził dyskretne rozmowy z Markiem Belką, który wówczas był dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF- International Monetary Fund).
  W trakcie swojej kariery pracował między innymi dla: Banku Światowego (World Bank), banku BPH, BRE banku i banku PKO. W 2014 powołany także na szefa rady nadzorczej PKP.
  Leszek Balcerowicz- Aron Bucholtz (ur. 19 stycznia 1947 w Lipnie) -guru w cieniu

  fakty ze strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Balcerowicz

  1. Od 1969 należał do PZPR, z której wystąpił w 1981
  2. W latach 1978–1980 kierował zespołem doradców-ekonomistów przy premierze PRL
  3. Po powstaniu „Solidarności” został członkiem rady ekspertów ekonomicznych związku
  4. W okresie od 12 września 1989 do 12 stycznia 1991 zajmował stanowiska wicepremiera i ministra finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego
  5. Te same funkcje pełnił także w gabinecie Jana Krzysztofa Bieleckiego (w okresie od 12 stycznia do 5 grudnia 1991)
  6. W 1995 powrócił do działalności politycznej, obejmując w maju tego samego roku stanowisko przewodniczącego Unii Wolności
  7. W wyborach parlamentarnych we wrześniu 1997 z listy UW zdobył mandat posła na Sejm III kadencji
  8. W rządzie Jerzego Buzka po raz trzeci objął stanowiska wicepremiera i ministra finansów, zajmując je w okresie od 31 października 1997 do 8 czerwca 2000
  9. W 2000 został mianowany przez Sejm na prezesa Narodowego Banku Polskiego i pełnił tę funkcję od 10 stycznia 2001 do 10 stycznia 2007
  10. Od 1 maja 2004 wchodził z urzędu w skład Rady Ogólnej Europejskiego Banku Centralnego
  11. W latach 1992–2000 przewodniczył radzie naukowej Fundacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (1)
  12. W czerwcu 2008 został przewodniczącym rady nadzorczej europejskiego think tanku Bruegel (2)
  13. W październiku tego samego roku został wiceprezydentem International Atlantic Economic Society oraz członkiem grupy roboczej Unii Europejskiej

  (1) prywatna instytucja badawcza działająca na zasadach non-profit, powstała we wrześniu 1991 roku. Głównym celem CASE jest rozwijanie i upowszechnianie wiedzy o gospodarce, a także tworzenie i propagowanie propozycji rozwiązań z dziedziny polityki gospodarczo-społecznej.
  Kierownictwo:
  Przewodniczący Rady Fundacji – Ewa Balcerowicz (Żona )
  Przewodniczący Rady naukowej Fundacji – Anders Aslund
  Wiceprezes Zarządu p.o. Prezesa – Maciej Sobolewski
  Członek Zarządu – Izabela Styczyńska
  Sponsorzy:
  * Bank PEKAO SA – większościowy udziałowiec UniCredito
  * BRE Bank SA
  * Fortis Bank Polska SA
  * Grupa Commercial Union Polska
  * ING Bank Śląski SA
  * Nokia Poland
  * Rabobank Polska SA
  * WestLB Polska SA
  * Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID)
  * AIG Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA
  * Bank Handlowy w Warszawie SA
  * Bank Światowy
  * Bankowa Fundacja im. Mariana Kantona
  * CA IB Financial Advisers Sp. z o.o.
  * CMS Cameron McKenna Sp. z o.o.
  * ComArch SA
  * ComputerLand SA
  * Freedom House ( fundacja walki o demokrację. Założyciele: Wendell Willkie, Eleanor Roosevelt
  * Fundacja im. Alexandra von Humboldta w Bonn
  * Fundacja Konrada Adenauera
  * Fundacja im. Leopolda Kronenberga
  * Fundacja im. Stefana Batorego
  * Fundacja Forda
  * The German Marshall Fund
  * Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA
  * Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni SA
  * Instytut Rozwoju Biznesu
  * International Paper – Kwidzyn SA
  * Komisja Europejska
  * Komitet Badań Naukowych
  * Krajowa Izba Rozliczeniowa SA
  * Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych SA
  * Open Society Institute
  * PKO Bank Polski SA
  * PIONEER Pierwsze Polskie Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
  * Polkomtel SA
  * Powszechne Towarzystwo Emerytalne Skarbiec – Emerytura SA
  * Powszechny Bank Kredytowy SA
  * Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP)
  * Raiffeisen Bank Polska SA
  * Stocznia Gdynia SA
  * Super Krak SA
  * Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju”
  * Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta” SA
  * Verbundnetz GAS AG
  * Wardyński i Wspólnicy
  * Wood and Company SA
  * Wrigley Poland Sp. z o.o.

  http://www.aferyprawa.eu/: CASE – żydowskie prywatne Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych w Polsce. Prezesem Zarządu fundacji CASE jest Ewa Balcerowicz, co samo w sobie tłumaczy wszystko. Z analizy projektów fundacji widać wyraźnie, że na wciskanie kitu fundacja zarabia miliony.
  Przychody statutowe, czyli środki pozyskane przez CASE od osób prawnych i fizycznych na realizację działań statutowych fundacji (tzn. dotacje ogólne oraz finansowanie projektowe) wyniosły w 2005 r. 4.681.443,18 zł.
  Taki olbrzymi oficjalny obrót środkami zainteresował komisję bankową, dlatego zażądała od fundacji listy darczyńców, wraz z wykazem dat i kwot przelewów. Jednak fundacja kierowana przez żonę prezesa NBP Ewę Balcerowicz – odmówiła jej wydania.

  (2) Bruegel – to niezależny, europejski, ekonomiczny think tank z siedzibą w Brukseli, którego działalność skupia się głównie na badaniach z zakresu polityki gospodarczej i ekonomii. Bruegel funkcjonuje w oparciu o zarządzanie i finansowanie z państw członkowskich Unii Europejskiej, międzynarodowych korporacji oraz innych instytucji.
  Korporacje wspierające: Areva, BP, Deutsche Bank, Deutsche Telekom, EMI, NYSE Euronext, Fortis, GDF Suez, Goldman Sachs, IBM, Nokia, Novartis, Pfizer, Renault, Samsung Electronics,Thomson, Unicredit, Europejski Bank Inwestycyjny

  Biogafia alternatywna:
  Marksistowski doktryner, wykładowca w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR., komunistyczny ekonomista i polityk, wicepremier i minister finansów w wielu rządach.
  Ponosi główną odpowiedzialność za aferę Art.-B oraz super aferę Przekształceń Własnościowych
  Jeszcze przed ukończeniem studiów tj. w 1969 roku młody Leszek Balcerowicz zgłasza akces do PZPR i po rocznym stażu zostaje przyjęty w poczet członków tej „prestiżowej” organizacji (nr legitymacji 6165).
  Rozpoczyna karierę „naukową” na SGPiS („naukową” w cudzysłowie ponieważ podobno treść jego twórczości z tego okresu nie nadaje się do przytaczania). W roku 1978 jego kariera wchodzi w nowy okres. Zaproponowano mu wyższe stanowisko w nowym miejscu pracy. Ofertę przyjmuje i podejmuje pracę w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR.
  Dalej Balcerowicz przygotowuje dzieło swojego życia czyli tzw. „plan Balcerowicza”. W rzeczywistości autorem planu jest Jeffrey Sachs z Harvardu, Leszek Balcerowicz daje tylko polskie nazwisko, niezbędne żeby tubylcy nie zaczęli zadawać niestosownych pytań.
  W rzeczywistości cały plan był pomysłem słynnego amerykańskiego lewicowego miliardera George’a Sorosa, przybyłego z Węgier do USA giełdowego spekulanta żydowskiego pochodzenia. O tym, że cały rzekomy plan Balcerowicza był w istocie dziełem Sorosa, możemy dowiedzieć się również z bardzo nieostrożnej enuncjacji W. Kuczyńskiego, zausznika Mazowieckiego, ministra przekształceń własnościowych w jego rządzie. Jak wyznał Kuczyński w książce „Zwierzenia zausznika” (Warszawa 1992, s. 82-83): „Soros przyjechał z planem reformy gospodarki polskiej, zwanym planem Sorosa. To była kombinacja szokowej operacji antyinflacyjnej z restrukturyzacją naszych firm”. Balcerowiczowi jako wicepremierowi nadzorującemu polską politykę gospodarczą przypadło zaś tylko zadanie firmowania tego wszystkiego i uwiarygodniania polityki służącej gospodarczym celom Zachodu.
  Plan Sorosa-Balcerowicza zyskał entuzjastyczne wręcz wsparcie różnych byłych prominentów reżimu komunistycznego – od byłych ministrów PRL-owskich Nurowskiego i Mieczysława Wilczka, po byłego wicepremiera w rządzie Rakowskiego – Mieczysława Sekułę czy byłego rzecznika rządu Jaruzelskiego – Jerzego Urbana. Stało się tak nieprzypadkowo. Stara nomenklatura partyjna stanowiła trzon kadry kierowniczej w gospodarce, wprowadzającej plan Sorosa-Balcerowicza.
  Balcerowicz nieprzypadkowo stał się głównym gwarantem spłaty polskiego zadłużenia wobec Zachodu. Jeszcze w 1989 r. stanowczo stwierdził w Sejmie, że trzeba jak najszybciej spłacać komunistyczne długi, aby nie wywołać zaniepokojenia zachodnich bankierów.
  W 1991 r., pod koniec gospodarczej dyktatury Balcerowicza, powszechnie mówiono o jego odpowiedzialności za fatalny stan funkcjonowania systemu bankowego. W tej prawie z ostrą krytyką pod adresem ministra finansów wychodzili nawet czołowi liberałowie z partii Jana Krzysztofa Bieleckiego. Warto choćby przypomnieć, co mówił wówczas na temat Balcerowicza obecny przywódca PO Donald Tusk. Otóż, wypowiadając się w imieniu KLD w początkach 1991 r., Tusk stwierdził, że liberałowie mają obiekcje do działalności Balcerowicza jako „ministra finansów, zwłaszcza z powodu dysfunkcjonalności systemu bankowego”.

  Tyle informacji o wodzach „nowej” parti. Wnioski pozostawiam czytelnikom.

  http://brukowiec.neon24.pl/post/123174,kilta-suchych-faktow-o-nowoczesnapl

  Polubienie

 18. Partie,partie i jeszcze raz partie ,to jest to czym się gra o cala pule roznych majac graczy i muzykantow.
  A Polska Partia Narodowa to istnieje ?
  Były i sa buble ale jak to z bublami bywa jedni maja przychody a drugim ubywa.
  Kiedys była PZPR i „się zmyla”,później były jakies sojusze na „na Lwicy” demokratycznej i tez lwica poroniła,byly „junie i platformy” ,które zatopiono, wiec zaczeli się znani krętacze i klamcy podszywać niby pod prawo i sprawiedliwość ale tam nie ma miejsca na prawde ,co najwyżej na „koscielna tarcze” .
  Przyszla pora na płodzenie kolejnego partyjnego bachora !
  Wiec najduchy pra do przodu .

  Polubienie

 19. Plodza i rodza się partie jak grzyby po deszczu a wielomilionowego POLSKIEGO RUCHU NARODOWEGO jak nie było tak nadal nie ma
  Mlode szmulki probuja na zlecenie i ze starym kierownictwem cos kombinować ale im nie wychodzi.

  PO-PiS gra a nawet spiewa
  szwab ze szmulem wciąż napiera !
  .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s