KONIEC NOWOROSJI: Rosjanie 2 klasy zapłacą życiem za „docenienie w Europie” Rosjan 1 klasy


KONIEC NOWOROSJI:

Rosjanie 2 klasy płacą życiem za „docenienie w Europie” Rosjan 1 klasy 

Koniec NoworosjiNa portalu http://novorus.info/news/analytics/36825-russkie-2-go-sorta-dolzhny-pogibnut-chtoby-zhili-russkie-1-go-sorta.html

ukazał się doskonały tekst, wskazujący dlaczego „Putin i jego komanda” po cichu kolaboruje z „kolegami faszystami’ rządzącymi na Ukrainie. (I dlaczego sama Rosja staje się coraz bardziej faszystowska, jak mi to mówił w metrze, po rosyjsku, mieszkający i pracujący od kilkunastu lat w Moskwie Słowak z Australii, rozpoznawszy we mnie obcokrajowca.) Argumenty przytoczone w powyższym tekście pokrywają się z opinią pana Tadeusza, że „Putin to chu..o!” i moimi, że to Putana. Pod koniec artykułu jest wyszczególnione gdzie mieszkają i uczą się dzieci samej, „zabetonowanej” tam od kilkunastu już lat, wierchuszki Kremla. Oczywiście uczą się w Anglii, Szwajcarii i USA i naród rosyjski obficie  za to płaci.

Jak zauważa autor artykułu, mieszkańcy Donbasu coraz częściej po cichu nienawidzą Putina.

Jak te opinie się mają do hasła wciąż dumnie eksponowanego na „konkurencyjnej” stronie „wiernipolsce1”, hasła niechęć do którego spowodowała  wyjście adm wiernipolsce z niedoszlego Stowarzyszenia WPS:

WPS?

Reklamy

32 uwagi do wpisu “KONIEC NOWOROSJI: Rosjanie 2 klasy zapłacą życiem za „docenienie w Europie” Rosjan 1 klasy

 1. To co ,dalej wojna wśród bolszewi ?
  Halo,halo, nie galopujcie bo przydupicie w prawdziwego „raz-putina” a ten baby umie obrabiać ,a nawet menow z lysa pala !

  Polubienie

 2. Ruskich chce się tak samo sklocic jak i durnych polakow !
  W wojskach bolszewickich tez byl podzial na tych od „operacji” i tych co zwali się politrukami.
  Prawdziwy Putin (ten z brodawka na lewym policzku) w ciemie nie bity ,nie darmo pracowal w rozwiedce jak mawia jeden z michalkow w Polsce i zapina ostatni rozdzial planu BYCIA ROSJI ROSJA a nie pomiotu bolszewickiego.
  Zreszta przekonacie się już za niedługi czas – na G7 ustalono „manewry”.

  Polubienie

 3. Wyjscie admina z „papierowego stowarzyszenia” to było „wyjście smoka ” !
  Czy jest roznica gdy rzadzi „krol pruski czy ruski ” ?

  Polubienie

 4. No i nim zdążyłem włączyć komputer i przeczytać tekst pana Marka już ubiegł mnie APA, Zenek po szychcie, czytelnik.
  Co do Putina, ten ,,Wielki Polityk, Mistrz Szachownicy” itd. i itp. znakomicie przysłużył się Rosji już jako trzeci z kolei, po Gorbaczowie i Jelcynie, samodzierżca, w zdobywaniu miłości i poparcia ponoć aż 80% Rosjan.
  Bo jakże go nie cenić, jak go nie nazywać Wielkim i Miszczem szach mat, skoro za jego to czasów amerykańce i jewropejczycy zagarnęli olbrzymie połacie dawnej ZSRR nie wystrzeliwszy ani jednej rakiety, ani z jednego działa, no może kilka nabojów w trakcie trwania w Kijowie majdanu.
  Miszczowi udało się ,,ocalić” Krym bo stać w rozkroku nie mógł, nie ryzykując losu jaki spotkał Grisze Otriepiewa na początku siedemnastego wieku.
  Dla mniej oczytanych w historii wyjaśnię, iż prochy owego Griszy po tym jak został wywleczony z Kremla, zabity, i spalony, zostały załadowane do puszki (działa) i wystrzelone w kierunku na zachód.
  Napisałem ,,ocalić ” Krym choć to sami mieszkańcy Krymu popędzili najpierw tych co chcieli zrobić tam nowy chanat tatarski, później wiernych banderowcom i Jaceniukom kwaterującym pod flagą Ukrainy żołnierzy, co Putina postawiło właśnie w wyjątkowo trudnej dla niego sytuacji, w której musiał wybierać albo wierność swoim ,,zapadnym partniorom” ( i bardzo prawdopodobnym losem Griszki otriepiewa, czyli wystrzelenie z Kremla w kierunku na zachód) albo narażenie się wymienionym partniorom i mocodawcom i włączenie Krymu do Rosji.
  Zachód, czyli Obama, Merkel, Wall Street, London City uznali to oczywiście za zdradę, no a zdrajców trzeba karać. Stąd sankcje gospodarcze, stąd rubel dostał w łeb, co odczuli głównie sami Rosjanie, bo nie Putin i jego oligarchiczna V kolumna.
  Ukraina wg Wikipedii
  45 milionów mieszkańców, co daje 26 miejsce na świecie
  603 milionów km kw. powierzchni, co daje 45 miejsce na świecie
  Piękny, niezwykle bogaty i doskonale położony kraj, dawna Ruś Kijowska i Nowo Rosja oddany amerykańcom za darmo, za frajer, bo siedzi na Kremlu, jak go nazwał jeden z polityków banderowskich
  ch….putin
  Ameryka dostała nie tylko Ukrainę, dostała miejsce do konfrontacji z Rosją na jej własnym terenie i na jej własne życzenie, z jej własnymi braćmi, z licznym i bitnym narodem, który z pewnością potrafią podszkolić i podkręcić na rusków.
  Ten podarunek sprezentował amerykanom wielki szachista i miszczu Putin

  Sumując Gorbaczow rozwalił gospodarkę, Jelcym rozwalił za jednym zamachem ZSRR i blok sowiecki dzięki czemu Ameryka przejęła wszystkie kraje byłego bloku sowieckiego.
  Putin pozwolił wedrzeć się Amerykanom w głąb dawnego terytorium sowieckiego na większej części Ukrainy, a także Gruzji i jednego czy dwóch państw azjatyckich dawniej wchodzących w skład ZSSR no i za te zasługi jeszcze potraktowano go jak śmiecia, jak wroga
  Brawo mister Putin, masz jaja ….do śpiewania, do zabawiania wybranego towarzystwa, by nie tyle z tobą, co z ciebie mogli się ubawić

  Czy będzie koniec projektu NovoRUSSIA
  Nie koniecznie, może po małej zmianie zostanie
  NovoUSIA

  Polubienie

 5. Ale by nie posądzano mnie o jakąś chorobliwą, złośliwość do Putina,, napiszę tak.
  No cóż Putin to też człowiek, chciał dobrze , jest ambitny, mały, więc ma swoje kompleksy, stąd lubi być wysoko, mieć władzę, być niezagrożonym, więc uważał że lepiej żyć w zgodzie z zachodem, z oligarchami, żydami, muzułmanami, wojskowymi, z urzędnikami i nawet ze złodziejami ( pozwolił się nakraść przy okazji budowania olimpiady w Soczi) handlował, ropą i gazem z powodzeniem budował jednak zamożność Rosji i Rosjan, budował jej (i swoje) znacznie w świecie. Po cichu i ukradkiem podkopywał nawet USA zaprzyjaźniając się z liderami Chin, Indii, Brazylii, Południowej Afryki (BRIC)
  Gdzie indziej dawał amerykanom wolną rękę, np. z tranzytem zaopatrzenia dla USarmy przez Rosję do Afganistanu
  Ale nie wszystko wychodzi, bo zachód jest jak diabeł , dać palec złapie za rękę.
  Jakby złośliwie jednak małego Putina przyrównać dajmy na to do pudla, to nie zapominajmy, że pudel też ma zęby i potrafi ugryźć.
  Stąd zastanawiam się jak dalece Putin da się poniewierać i zapędzać w kąt.
  Kiedy pokaże zęby, a kiedy zdecyduje się ugryźć.
  Bo taki moment musi w końcu nastąpić.
  W tym kontekście można zadać pytanie, czy dojdzie do większego konfliktu na Ukrainie?
  Wydaje mi się, że są dwa wariant, jeden, że wzmocnione siły Ukraińskie wspierane i to może nawet dość znacznie przez siły ( niby prywatne) zachodu i totalna klęska Donbasu i Ługańska.
  I wariant drugi, kolejna ukraińska ofensywa mimo wsparcia zachodu nie osiągnie sukcesu, gdyż Putin ,,zbiesi się” i postanowi dokopać amerykancom i pokazać im, że tej wojny o Donbas nie wygrają.
  Ostatnio szły jakieś głosy, że Rosja może uznać Donbas i Ługańsk jako suwerenne państwo, ale jest to chyba jedynie plotka.
  Nie należy zakładać jednak, by Putin się odważył na szaleństwo, poszedł na całość i obalił Poroszenkę i podporządkował sobie Kijów czy to poprzez antymajdan czy w jakikolwiek inny sposób.
  W każdym razie sytuacja na Ukrainie i Ukrainy nie jest wesoła.
  U nas także zaczyna jakby kipieć, kopią pod Platformą takie dołki, że aż dziw bierze.
  A kto w te dołki wpadnie oprócz Platformy to zobaczymy najdalej na jesieni.

  Polubienie

 6. julius
  daj tłumaczenie obrazka
  bo ja to mogę zrozumieć jako:
  Solidarni z prezydentem Wladimirem Putinem i władzami Federacji Rosyjskiej….
  a dalszy tekst na tle flagi to kpina i śmiech Miedwiediewa i Putina

  Polubienie

 7. ZAKON SYNÓW PRZYMIERZA rozgrywa swoją kartę jeszcze z roku z roku 1903 kiedy z Theodor Roosevelt spotkał się z bractwem,a w szczególności z Leonem N.Levim,Wielkim Przewodniczacym IOBB.To był początek finansowania bandyckiego rewolucjonizmu spod żydowskiego znaku.
  Nie spełniło się marzenie prezydenta,aby z Rosją bolszewicką dzielić wpływy na politykę globalna.Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA i ramię zbrojne bractwa B’mai B’rith.

  Polubienie

 8. cyt. M.S. Kazimierzaka:
  „Nie spełniło się marzenie prezydenta,aby z Rosją bolszewicką dzielić wpływy na politykę globalna.”

  Wspólne marzenie podziału świata już w wieku ubiegłym na megaALFONSÓW i ZAROBKOWE PROSTYTUTKI przez anglosasów z trockistami się nie spełniło, gdyż na drodze stanął im anty-judeo-chrześcijańsko usposobiony sławianin J. Stalin.

  Ale jak mówi stare przysłowie; co się odwlecze – to nie uciecze…

  Dobre czasy dla ludów zamieszkałych ZSRR i cały Układ Warszawski niestety już się skończyły. Wyrosło nam nowe pokolenie putano-podobnych w prawie wszystkich krajach post-socjalistycznych, tj. same cióry i ich bękarty, którym jak to obserwujemy – Mamon kompletnie przesłonił realny świat.
  A teraz, jako obywatelom drugiej kategorii, przyszło nam płacić za grzech zaniechania w kształceniu odpowiednio dojrzałych elit

  cyt. dalej:
  „Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA i ramię zbrojne bractwa B’m(n)ai B’rith.”

  Ta „mądrość” strategii grupowej ma stare korzenie. Została opisana w Starym Testamencie w formie wskazówek Guru-króla dla swego ludu bożego (pracowitego bądź podstępnie walecznego), który swym zachowaniem miałby przypominać m.in. szarańcze.
  Takie mało zróżnicowane „kaszubskie szarańcze”, obecnie w kraju najbardziej plenne, psujące przy tym lokalny rynek, pracujące głównie na czarno po kilkanaście godzin, można zaobserwować na pomorskich budowach.
  Niestety, jako że w ścisłym sensie ów „szarańcza” stanowi nieuświadomione „ramię zbrojne” pasożytów reprezentujących banki oraz developerów – stąd na budowach próżno szukać pracownik Inspekcji Pracy czy też tylko bhp-owców…

  Polubienie

 9. Patrzac na fotografie i twarz „niedźwiadka” widać ,ze przechytrzyl tak Putina,ze temu az z oczu zostały szparki !
  Putin jednak ma „obiecane szmulowskie niebo” i oczekuje w napięciu na „sakramenty” i ostatnie „namaszczenie”.
  Jedno jest pewne – boj to będzie ostatni krwawy skończy się trud gdy ……. .
  Ale czyj to będzie rod ?
  Polakom podobno już wszystko jedno w Polsce,zycie krótkie pic się chce ,reklamy piwska i dupczenia leja się z każdego ekranu i szmatlawcow papierowych .

  Polubienie

 10. Kartka z okazji Dnia Rosji

  Ruscy, daliśmy wam niezależność.
  Niezależność od waszych bogactw naturalnych
  Nie przeszkadzajcie nam w dalszej modernizacji

  Polubienie

 11. Panie Miecio.

  Szlachetne serce to za mało… Stalin wykazał się tu WYBITNIE SZLACHETNYM SERCEM…

  To dzięki interwencji wojsk radzieckich na terytorium II RP – 17 września 1939 roku, na marginesie interwencji zgodnej z prawem międzynarodowym, Stalin przedłużył kilkunastu tysięcznej grupie inteligencji polskiej życie o blisko 2 lata…
  Inteligencji internowanej jedynie do obozów przejściowych na terenie ZSRR. A dopiero po napaści na nie Niemiec, wymordowanej latem roku 1941 przez gestapo do spółki z oddziałami ukraińskiej OUN…

  Co zaś tyczy się wykreowanego „w ramach kontynuowania handlu wojna i pokojem” – MITU Katynia jako hodliwej ofiary założycielskiej z blisko 3200 polskich sanacyjnych kryminalistów w mundurach bądź tylko zwykłych pospolitych przestępców, to tak przez neo-bizneso-faszystów po polskiej jak i tych po rosyjskiej stronie, obecnie służy im za usprawiedliwienie demontażu, a następnie grabieży własnych do niedawna socjalistycznych krajów.

  Polubienie

 12. Tak ,tak batka Stalin to był gość z faja !
  Ilez to on dobra dokonal – pytanie dla kogo ?
  Waldek Pastuszko/a o tym glosi portret Stalina ma.
  Stalin to prawie jak Putin kulom się nie klanial,bohaterowie byli i sa wrod mas pracujących i glodujacych ,ze spalonych wsi i glodujacych miast !
  Katyn ?
  A pewnie,ze był i jest ,ofiar tez nadal przybywa,jedno jest w tym tjemnicze,ze ludzie tam gina w tajemniczy sposób.

  Polubienie

 13. Oj dużo ci dużo ukrow w USA i z każdym dniem ich przybywa.
  Na tym podlozu nawet Detroit (MI) z martwego staje się zywe !
  Może nawet nastapi wymiana czarno-biala ,Afroamerykanie lubia zmiany,Ukraincom obiecano niebo w USA .
  Ukraine trzeba będzie zasiedlić nowa rasa , bo przeciez goje polskie glowy z wyra podnosza nawet przy poniedzialku i pytaja co się w rzadzie dzieje ,nasi to czy nie nasi już rzadza ?

  Polubienie

 14. Na temat LUDOBÓJSTWA POLAKÓW w latach 1937-1939 książkę napisał Rosjanin Nikołaj Iwanom,który wczoraj wystąpił w siedzibie SOLIDARNOŚCI WALCZĄCEJ we Wrocławiu.
  Podkreślił problem blokady informacyjnej,która nie pomaga w zbliżeniu polsko-rosyjskim!!!
  a raczej w manipulowanej ANTYROSYJSKOŚCI będącej elementem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.Służy temu proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU.
  Manipulowania historią z gloryfikacją rewolucyjnego bandytyzmu i jej bandyckich wodzów już nie jest po drodze CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ na skutek ewolucyjnych przemian.

  Polubienie

 15. cyt. APAcza: „Stalin to prawie jak Putin…”

  Tyle, że „prawie” robi WIELKĄ różnicę…

  cyt. Miecia: „Walczyło ze sobą zło ze złem to jest nazizm z komunizmem.”

  Największe „ZŁO” to przez całe życie czerpać swą wiedzę jedynie spod spódnicy mamy a potem księży…

  cyt. tamże: „Jest zmowa milczenia nad LUDOBÓJSTWEM POLAKÓW na wschodnich kresach,które było efektem braku lojalności wobec Polski mniejszości narodowych żydowskiej i ukraińskiej.”

  I wcale tym mniejszością (a większością na wschodzie II RP) się nie dziwię… Zamiast iść za przykładem pragmatycznej polityki ZSRR względem Ukraińców – sanacyjne skurwysyny na siłę zajmowały się jedynie ich polonizacją.
  Gdzie tych najbardziej opornych wysyłano do takich „uzdrowisk” jak choćby Bereza Kartuska…

  I jeszcze cyt.: „Manipulowania historią z gloryfikacją rewolucyjnego bandytyzmu i jej bandyckich wodzów już nie jest po drodze CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ na skutek ewolucyjnych przemian.”

  Też zauważyłem. Tzw. miłośnicy „CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ” preferują, niczym swoiste cioty, jedynie knuć, spiskować zawsze w ukryciu…

  Polubienie

 16. @dyl
  Z faktami się nie dyskutuje.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zmilitaryzował handel wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Punkt widzenia jest zależny od miejsca siedzenie.Powołam się na norwidowskiego „głupiego Słowianina”,którego przypomniał Ferdynand Goetel w PATRZĄC WSTECZ :
  „korzysta na Zachodzie gdy przyswoi jego sceptycyzm,lecz nie może podnieść się nigdy,jeśli padnie plackiem przed wielki ołtarze kultury.
  Są i tacy co leżą plackiem przed kulturą nadal wierzących,że KATYŃ to niemieckie dzieło.

  Polubienie

 17. Trzeba się nad tym pochylic , bo tak trzeba. Bo Ukraina to Anty Rosja, zaś DNR i ŁNR to Anty-Anty Rosja. Jest to jedyne wyjście z obecnej sytuacji. Każdy dzień unikania Rosji od wciągniecia jej w otwartą wojnę na terytorium Ukrainy, pozwala na obserwację jak wyglądaja „ostatnie podrygi zdechłej atlantyckiej ostrygi”.
  Berehynia 14.06.2015 14:08:38

  z Neon24
  ————–
  No i takie komentarze potwierdzają że Putin jest ,,wielki” w wyobrażeniu poniektórych jego miłośników

  MSK
  jesteś tak zagadkowy jak delficka Pytia.
  Ni jak nie mogę cię zrozumieć
  ….zmilitaryzował handel wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ…
  To kto w końcu wygrał wojnę ?

  Polubienie

 18. @Adm
  Całą zagadkę wyjaśnia,że WOJNA O PIENIĄDZ trwa.Po jednej stronie koalicja petrodolarowa,a po drugiej antydolarowa bazująca na powiększających się zasobach złota.Strefa euro analizuje jak w tej wojnie powiększyć wpływy gospodarcze.
  Siłą rzeczy Polska uczestniczy w tej wojnie i jak w każdej wojnie powinna mieć strategię.Nie można też odczytać propozycji na portalu WIERNI POLSCE.

  Polubienie

 19. Zastanawiam się czy Putin nie dąży do konfrontacji z USA na dużą skalę na terenie Ukrainy, ( a w każdym razie taki scenariusz dopuszcza i zakłada)
  Albo nieświadomie pcha Rosję właśnie do takiej wojny poprzez swoją idiotyczną politykę, wojnę na pełną skalę, z tym że z jednej strony będzie to armia rosyjska, a z drugiej strony armia ukraińska zasilana w sprzęt USA i najemników z bliskiego wschodu i Europy wschodniej na żołdzie USA, krajów arabskich i oczywiście UE.
  Zacznie się nie tylko na styku w Doniecku, ale i w kierunku na Krym? Może nawet na pograniczu Łotwy, Estonii, Litwy, Polski jako krajów ,,zagrożonych” inwazją Rosyjską. Oczywiście ani USA, ani UE ( Francja, Niemcy Anglia) w wojnie udziału brać nie będą, co najwyżej ich odmiana zielonych ludzików.
  Lobby wojenne zrobi sobie zabawę i dobry biznes.
  I Rosja i USD czują się bezpieczne ze swoimi arsenałami atomowymi, a na pograniczu, na Ukrainie, wypuszczą swoich harcowników, tak trochę na średniowieczną modłę

  Polubienie

 20. Admin, wiesz, jak Ruski by ci powiedzial? Paszol na c..j. Tak by ci powiedzial.
  JOWy chcesz? Bez posredniej pomocy Ruskiego nie bedziesz ich mial. Ponial? Czy za trudne?

  Polubienie

 21. Kumaty
  Kierujesz się rozumem czy wiarą…w Ruskiego?
  Widzisz synek, z ruskimi to jest tak, że oni dbają o swoje, obecnie mają na głowie większe problemy takie jak Ukraina, zachodnie sankcje, wredną Amerykę, która nie dość, że ich otacza swoimi bazami to i gdzie tylko się da próbuje szkodzić. A Polska obecna to dla nich też taki nieprzyjemny odcinek frontu na który zamierzają wycelować kilka ,,puszek” , mówiąc po rusku.
  Nie oczekuj więc wyzwolicieli, ale jakiejś powietrznej przesyłki, kto wie, kto wie, może się zdarzyć.

  Polubienie

 22. Admin, ja nie synek a zdarzyc moze sie wszystko. Czytaj uwaznie, co inni pisza i zakapuj, ze na dzien bierzacy twoje marzenia o suwerennosci i wolnosci z niej wyplywajacej zalezne sa od tego, czy Ruski zdola przetrzymac. Nie drwij wiec z Ruskiego, ktory po dokazach pijaka godnosc odzyskal, wlasnie dzieki Mistrzowi
  a tobie po okraglaku tylko przemadrzale artykuliki pozostaje pisac, jak narazie, i dolowac jeszcze bardziej
  czytajacych, niemoca. Ile to juz lat od ProPolonia?
  P.S.
  Pisy juz zaczely JOWy rozmywac a ta, na ktora kolej, bedzie im za niedlugo rowno wtorowac.
  Pomoze Mistrzu stabilnosc Grecji uzyskac, by przejsc do szerszej ofensywy?
  Mistrzu winny, ze ty mozesz bombke na glowe dostac?

  Polubienie

 23. Cześć kumaty, widzę że stary znajomek z propoloni, miło mi.
  Właśnie oglądam ruskie orużenie na YT .
  Pod koniec filmu info, Iskander w 2 min i 22 sek. ląduje w W-wie jakby była konieczność
  posmatij

  Polubienie

 24. Bardzo tu ciekawie, ale zastanawiam się skąd u Polaka taka potrzeba wulgaryzowania, czy sprowadzanie Putina do ch… pozwala się oswoić z faktem, że ów „władca” faktycznie „guzik” ma i potrafi nim straszyć? Dlaczego tacy mądrzy ludzie zapominają, że dzisiaj strony internetowe to wczorajsza gazeta, na takiej kulturze wypowiedzi ma się uczyć młody Polak? Szkoda, wielka szkoda… ośmielę się polecić dla przypomnienia http://www.eporady24.pl/obrazanie_przez_uzywanie_obrazliwych_okreslen,pytania,4,53,2310.html Pozwolę sobie tu jednak zaglądać, bo „choć droga wyboista, ważne że kierunek słuszny”…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s