Wielka polityka na małym podwórku


Putin, USA, Ukraina i dalej już Chiny

Wiecie dla czego Putin jest wielki, szachista i prawdziwy mąż stanu?

Ci którzy kochają Putina, ci wszyscy co w niego wierzą i mają nadzieję, że przyjdzie i wyzwoli, twierdzą z całą stanowczością, że jest taki wielki bo nie daje się wciągnąć amerykanom w wojnę.

Wraża Ameryka prowokują, zachęcają do wojny, włazi w buciorach pod sam nos, a on mimo to nie daje się sprowokować. Wielki jest Putin szachista, walczący ze światowym syjonizmem, oj wielki, jaki wielki.

Mam sąsiada, który w Putinie nie widzi nic wielkiego, wręcz twierdzi, że on gorszy od Hitlera.

-Czemu –pytam.

A sąsiad mi mówi.

-No popatrz pan, co on wyrabia na tej Ukrainie, toż to on Amerykę a nawet i nas prowokuje do wojny.

No to w tym momencie zgłupiałem.

– On prowokuje, czy amerykanie go prowokują?  Pytam i dodaję, że czytałem o tym w Internecie, że to amerykanie chcą wojny a Putin nie

– A skąd- odpowiada sąsiad.- To on prowokuje. Posyła ruskie wojska, ale bez naszywek do Donbasu by go oderwać od Ukrainy. I tak po kawałku będzie rwać aż podbije całą Ukrainę. A amerykanie wiedzą, że muszą mu przeszkodzić, bo jak nie to Rosja z Ukrainą znów będzie mocarstwem i będzie zagrażała całemu światu i nam w pierwszym rzędzie. Chciałby pan znowu być pod butem ruskich?- Pyta sąsiad podchwytliwie.

– Nie no, nie chciałbym. – Odpowiadam

-A no właśnie. Ale ruski prowokują i wciągają Amerykę i nas w wojnę. Coraz bardziej nas wciągają i nie mamy żadnego wyboru. Albo połączymy się z Ukraińcami i Amerykanami i damy ruskom w kość, albo sami dostaniemy.

– Najlepiej – dodaje- byłoby zając Moskwę tak jak w 1604 r

– No,….- zgadzam się z opinią sąsiada i dodaję – pewnie ropę i gaz mielibyśmy jak za darmo.

– No właśnie.- przytakuje sąsiad.

-Tylko czy by nas stamtąd nie wykurzyli? -Pytam podchwytliwie – Bo ani Napoleonowi ani Hitlerowi z ruskami się nie udało. Nas wtedy też popędzili.

– Jak będziemy z Amerykanami to damy radę- zapewnia sąsiad

– A jak nie? – podaję w wątpliwość

– Jak nie – oburza się sąsiad. – Z Ameryką są Niemcy, Francja, Anglia, wszyscy, cały świat.

Teraz jest najlepsza pora póki jeszcze ruski nie zagarnęli Ukrainy, a już zajęli Krym. Więc nie ma co się oglądać, tylko pogonić rusków za Ural.

– No a jak im Chińczyki zaczną pomagać?

Chińczyki?- zdziwił się sąsiad. – Chiny same się przyłącz do nas jak im damy prawo do Syberii.

– No to po ruskach. – skonkludowałem.

– No właśnie. – przytaknął zadowolony sąsiad.

Podał na pożegnanie rękę i poszedł dalej na swoją działkę po szczypior i rzodkiewkę.

I jak tu nie interesować się światową polityką.

Reklamy

26 uwag do wpisu “Wielka polityka na małym podwórku

 1. Propaganda medialna potrafi wszystko. Biedna Ameryka jest w potrzasku przez Putina – musi się bronić. Ale, ale, zaraz, czy jakikolwiek kraj napadł na Amerykę od czasów jej istnienia? Jeśli dobrze pamiętam to Ameryka napada co i rusz na każdego, kto nie chce się im podporządkować. Wniosek jest prosty – szczypior i pietruszka szkodzi zdroworozsądkowi.

  Polubienie

 2. Ameryka zawsze od momentu jej powstania rozgrywała swoją politykę przy pomocy konfliktu zbrojnego, najczęściej robiąc to rękami innych w myśl zasady „dziel i rządź” . Obecnie coraz więcej ludzi na świecie jest
  przeciwna dominacji Ameryki na świecie. Coraz liczniejsze są protesty przeciwko Ameryce i jej europejskim marionetkom . Przykład :

  Posłanka Bundestagu Sara Wagenknecht gromi kanclerz Niemiec Angele Merkel za jej poparcie dla Ukrainy. Jest zdaniem Ci , którzy marzą o wojnie nieważne jak się nazywają Obama i inni są chorzy na głowę.

  PS. w pełni się z tą Panią zgadzam . Wstyd i hańba , iż w „polskim” parlamencie nie ma nawet jednego odważnego, uczciwego posła , który tak jak ta posłanka nazwałby rzeczy po imieniu. W „polskim” parlamencie nie ma ani jednego posła , który by przeciwstawił się amerykańskiej agresji na Ukrainę i Rosję oraz pod ich dyktando „nie odwracał by kota ogonem” dezinformując naród , co do prawdziwej sytuacji na Ukrainie.

  Polubienie

 3. Od kolegi z Gdańska dostałem taką oto wiadomość:

  Po kawałeczku będziemy pod okupacją amerykanów tak jak to jest w Niemczech po zakończeniu II WŚ. Nasz Upaiński Minister Siemioniak jest po słowie z amerykanami w tej sprawie…
  Pozdrawiam
  Bartek

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,NYT-Pentagon-rozwaza-rozmieszczenie-ciezkiego-uzbrojenia-w-Europie-Wschodniej,wid,17631672,wiadomosc.html?

  Czyli dla zaspokojenia „duchowych potrzeb” wierzących w BOGA o nazwie Cywilizacja Łacińska (aktualnie, wg. MSK, jest to USA) się maluczkim, za pomocą Wolnej Prasy oraz Telewizji wciska, jak to Putin się w Donbasie pod granicę Polski przez Dzikie Pola USrainy podkrada, a po cichutku sam BÓG Cywilizacji Łacińskiej swe zagony pancerne pomalutku ustawia i w Estonii, tylko już 100 kilometrów od Leningradu (obecnie St. Petersburga), i na obrzeżach Donbasu, tylko 300 km od Stalingradu, d. Carycyna, który obecnie jakoś tam się „neutralnie” nazywa.

  Polubienie

 4. Gwoli wyjaśnienia dodam, iż ów sąsiad mający Putina gorszego od Hitlera, to wierny słuchacz radia Maryja.
  Dziś rano na kanale 1 rosyjskiej TV widziałem ten ciężki sprzęt przemieszczający się z okrętów desantowych na plaże ( chyba jednego z krajów Europy Wschodniej), czy z obawy przed ,,zielonymi ludzikami, czy może szykując kolejne państwo do wojny typu ,,gruzińska”

  Polubienie

 5. @markglogg
  Ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.
  W odniesieniu do norwidowskiego „głupiego Słowianina” nie padam plackiem przed wielki ołtarzem kultury kultury.Tym bardziej przed CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ w USA,w której znaczącą rolę odgrywa CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czytaj ŻYDOWSKIEJ wg klasyka oryginalnego podziału na cywilizacje.

  Polubienie

 6. Nie no, nic, tylko pogratulować sąsiada…

  Ale jak czytam niżej, także miłośnika Radia Wolnej Europy bis (obecnie pod nazwą Radia Maria) przemyconego z Monachium do Polandu, to sprawa wydaje się być oczywista.

  Przy okazji przypomniało to mnie niedawne narzekania mego chwilowego chlebodawcy na Ruskich i Niemców, którzy nic nie robią tylko od wieków „dogadują” się ponad naszymi głowami.
  Przy czym jakoś nie bardzo chciał zauważyć, że to nie oni, ale to anglosasi budują nam pod nosem „tarczę”.
  No, ale problem z niedostrzeganiem „życzliwych” nam anglosasów przez „prywaciarza” (tak o sobie mówi) może tłumaczyć fakt, że swój dochodowy biznes opiera na importownej do kraju głównie brytyjskiej odzieży…

  Swoją drogą, słyszał kto z lekcji historii o rycerzu walczącym przy użyciu jedynie tarczy… (?)

  Polubienie

 7. Chiny grają na dwie strony

  Przedstawiciele resortów wojskowych Chin i USA zawarli porozumienie w sprawie współpracy w sferze wojskowej. China Daily informuje, że ceremonia podpisania dokumentu odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia w Waszyngtonie.
  To porozumienie jest pierwszym dokumentem o współpracy wojskowej między Waszyngtonem a Pekinem na przestrzeni ostatnich lat. Zdaniem szeregu ekspertów, „symbolizuje ważny krok na przód” w relacjach między dwoma krajami.

  Reżyser Paweł Pawlikowski trzyma Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny dla Idy
  © REUTERS/ LUCY NICHOLSON
  Film „Ida”, który zdobył Oscara, zostanie pokazany na festiwalu w Moskwie
  Poza tym do wiadomości publicznej podano, że w przyszłym roku amerykańska i chińska armie mogą przeprowadzić wspólne ćwiczenia lądowe. Ponadto należy się spodziewać podpisania dodatkowych porozumień w sferze wojskowej.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150615/518762.html#ixzz3d7uFZLPl

  Polubienie

 8. „Będziemy jeść chleb z wodą, byle bez Poroszenki!” – woła zrozpaczona kobieta z Gorłowki, noworosyjskiego miasta, które ukronaziści zdołali już zamienić nieomal w pustynię.

  Brytyjski dziennikarz Graham Philips pojechał do domu matki 16-letniej Anastazji z Gorłowki. Dziewczyna spała, gdy pocisk wybuchł koło domu. Odłamek wpadł przez okno i pogruchotał jej nogi. Odprysk kości dostał się do krwi i poszedł do serca.

  Do szpitala zawieźli ją opołczeńcy, bo pracownicy pogotowia bali się jechać do rannej z powodu nieustannego ostrzału ukraińskich wojsk. Kiedy już było źle, prosiła mamę: „Mamusiu, zabierz mnie do domu, przy tobie szybciej wyzdrowieję”.

  Nie udało się. Nastia umarła.

  „Odczłowieczeni! To nie są ludzie! Nie maja ludzkiego serca! – mówią kobiety o Ukraińcach. – I jeszcze Putina prosimy, żeby nam pomógł.Prosimy prezydenta Putina o pomoc!”

  Krewna Nastii zwraca się do przezydenta Putina: „Władimir Władimirowicz! Pomóżcie naszemu powstaniu w usunięciu tych, którzy zabijają nasze dzieci, naszych mężów!”

  Ale ,,wielki Putin” nie słyszy, bo to zbyt wielki gracz by się takimi prośbami zajmować

  Polubienie

 9. Jaka to polityka gdy wszystkim chce rzadzic w całym swiecie jeden narod „przebrany” już we wszystkie szaty,przyjete imiona i nazwiska ???
  Wiecie który to narod ?

  Polubienie

 10. Jeżeli nie wiecie ,chętnie podpowiemy jak ich rozpoznawać ,nawet tu na tym portalu.
  Tak,tak sa i tu przebierancy ,którzy……….,celu jednak nie osiagna ,sa rozpoznawalni golym okiem.
  Wystepuja jako nauczyciele i uczniowie ,jeden to nawet się podaje ,ze jest uczniem diabla .
  I co robia ?
  Ano uprawiają polityke na tym podworku – prawda adminie ?
  Cos ostatnio admin zasypia.

  Polubienie

 11. Polityka ,polityka ale Putin u swoich ma już pelne poparcie i jak donoszą scierwomedia jest to 90% Rosjan „swojego chowu”.
  Teraz kiedy już jak twierdzi jasnowidz Jackowski ma wszystko w 2015 roku się wykonać po zmianie w Belwederze i jakiegoś ponownego politycznego morderstwa ogołocony i zyjacy na kredyt narod polski będzie miał okazje „zerwac kotare” ze szmulo-szwabskich” okien i …….. znowu pielgrzymować w sierpniu do Czestochowy po laski.

  Polubienie

 12. Cos ostatnio admin zasypia…..
  Właśnie Zenek się przebudziłem,…. po drzemce i już biorę się za robotę…..ale o tym w następnej notce…w Olsztynie o JOW

  Polubienie

 13. Zloto,panowie zloto i już nasz admin nie spi !
  Adminku jak placa ?
  Mam trochę uciułane ,tylko nie wiem czy to z „czajnataln” jest prawdziwe.
  Daj rady ,jak rozpoznawać zloto,bowiem powiadają „nie wszystko zloto co się swieci”.

  Polubienie

 14. Zenek wszystko o złocie, jego próbach i jego przetwarzaniu, wyrabianiu biżuterii i jej naprawach znajdziesz w mojej książce ,,Złotnik, zawód jakich mało” i kolejnych publikacjach
  Więcej na stronie

  https://dylaktadeusz.wordpress.com/

  i na filmie

  Jeśli byś zapytał czy warto na dzień dzisiejszy inwestować w złoto.
  To ja jako stary złotnik z doświadczeniem także amerykańskim odpowiem
  NIE
  Złoto trzeba było kupować wtedy kiedy jego cena była 380 dolarów za uncję, a nie dzisiaj gdy jest ta cena powyżej 1160 dolarów.
  No chyba że jesteś w stanie przewidzieć, że USA wplącze się w długotrwałą i wyniszczającą wojnę na skalę taką jak w Wietnamie.
  Jeśli chcesz zarabiać dodatkowo po około 30 tyś złotych , to jest po około 10 tyś dolarów miesięcznie to jest to do zrobienia, ale tu trzeba by się wykazać odrobiną talentu i operatywności, no i trzeba by było na początek wydać na sprzęt do 2 do 3 tyś dolarów i mieć w miarę sprawny samochód. Mam nadzieję, że samochód masz.
  Szczegóły mogę ci przesłać na e -maila
  Tylko tu obawa, że najpierw powiesz- wchodzę w to, a później, ze to za trudne, albo że to nie dla ciebie bo ty jesteś przyzwyczajony do zarabiana góra 10 dolców na godzinę

  Jak poznać złoto?
  Można kupić tester do złota , można go kupić w firmie Rio Grande, szukaj pod Rio Grande jewelry supplies,
  Prześlą ci ower najt deliwry
  albo taniej i prościej kamień probierczy i ciecz probierczą, szczegóły w moich książkach
  Cena książek 50 zł i 30 zł format dostępny jedynie jako pliki PDF

  Polubienie

 15. Dodam że Rio Grande też sprzedaje złoto w granulaciem, drut, blacha, surowe wyroby tz mounting, no i diamenty, i inne kamienie
  U nich masz gwarancję że dostajesz to za co płacisz

  Polubienie

 16. SPECJALNE PODZIEKOWANIE !
  Odwazny Adminie nasza druzyna (APA) po ogladnieciu w/zamieszczonego filmu o złotnictwie (znikającym zawodzie/rzemiośle) ta droga sle PODZIEKOWANIE za caloksztalt Twej pracy w ZLOTNICTWIE i checi edukacji przyszłych młodych pokoleń POLSKICH ZLOTNIKOW .
  Postaraj się wznowić drugie wydanie książki lub napisanie kolejnej ,tym bardziej,ze POLSKA BEDZIE OZLOCONYM KRAJEM (dosłownie i w przenosni).
  Z POLSKI (bowiem) WYJDA BOHATERZY OBRONY NIE TYLKO POLSKI ALE CALEGO SWIATA PRZED ZAGLADA i KATASTROFA PLANOWANA przez NAJBOGATSZYCH PSYCHOPATOW (wiadomego pochodzenia).
  SERDECZNE DZIEKI i POZDROWIENIA !

  APA
  USA – 04.VII.2015r.
  INDEPENDENCE DAY

  Polubienie

 17. Panie Tadeuszu ,Odważny Czlowieku !
  Jako emigrant POLSKI od cwierc wieku sle Panu (bylemu emigrantowi) w tym naszym amerykańskim swiatecznym dniu (bardzo ważnym nie tylko dla Amerykanow) SERDECZNE POZDROWIENIA i ZYCZENIA długich lat zycia w zdrowiu i w pełni sil fizycznych / umysłowych oraz pokonywania z HONOREM wszelkich trudow na dalszej swej
  drodze życiowej.
  BADZ (nadal) MADRYM i DOBRYM CZLOWIEKIEM ZYJACYM W PRAWDZIE,na drodze do WOLNEJ,NIEPODLEGLEJ,SUWERENNEJ POLSKI !
  BRON POLSKI i POLAKOW PRZED JEJ WROGAMI (gdzie tylko los Cie rzuci) !!!

  mjr.w st.spocz.Augustyn Pyryt
  4 lipiec 2015r. – USA

  Polubienie

 18. Panie majorze dziś nie w modzie słowa : DZIEKUJE,PROSZE,WYBACZAM ,PRZEPRASZAM .
  Dzis bardzo na czasie :
  „JA CIE U-RZADZE !”
  Wykopy,podkopy i haki ,wcale nie dla draki lecz przebieglosc,spryt i SLUZBA się liczy a za tym idaca KASA.
  Bedac przy wielkiej POLITYCE ,nie zapominaj o malym podworku.
  Hitler i Stalin tez byli dziecmi choć na roznych podworkach dorastali.

  Przezorny zawsze ubezpieczony (to stare),na obecne czasy polecamy :
  WIEDZ Z KIM i Z CZYM MASZ DO CZYNIENIA !

  Wśród szmuli i szwabow wielu sprytnych się rodzi ,tak spłodzono bolszewikow.

  Polubienie

 19. To fakt „tak splodzono bolszewikow” a te rozlazły się na caly swiat.
  Dosc ciekawy był pobyt Lenina w Poroninie jako szmula nad szmulami,
  Czy aby filozof nie jest jego krewnym ?
  Cos po Leninie w nim chyba zostało,ze tak jahwe i szawla ma na uwadze.
  To samo na ziemi olsztyńskiej ,zobaczcie ile najduchow po krzyzakach .

  Polubienie

 20. No i co ?
  Nie ma to jak Zyd z Zydem sobie podyskutują a 2 mieszancow miedzy nimi dialog poprowadzą .
  Może by tak POLAK z POLAKIEM tego dokonal w polskim jakims ośrodku tv dajmy na to NIEZALEZNYM (jeżeli taki jest ?)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s