w Olsztynie o JOW


23 czerwca 2015 r. miało miejsce w Olsztynie w Domu Rzemiosła i Przedsiębiorczości spotkanie z Panem Tadeuszem Rogowskim, który przedstawił zebranym na czym polega idea JOW, jakie ma zalety i dlaczego warto zmienić dotychczasową ordynację  wyborczą systemu proporcjonalnego na ordynację opartą o jednomandatowe okręgi wyborcze.

Wykład był klarowny, zwięzły i podany w sposób tak zrozumiały, że w zasadzie mógł być wzorem dla wszystkich innych tego typu prelekcji (pogadanek)

Dwa krótkie filmy z tego spotkania poniżej.  A przy okazji, ich przygotowanie i umieszczenie na kanale You Tube zajęło mi aż dwa dni, dla czego?

Bo nasze łącza internetowe są jednak cholernie powolne, programy do edycji materiału wideo wciąż mułowate jeśli chodzi o szybkość renderowania i nie wolne od generowania usterek w materiale końcowym, co także potrafi wydłużyć proces realizacji  filmu

Zapraszam do uważnego wysłuchania Pana Tadeusza Rogowskiego, bo warto wiedzieć co szwankuje w naszym systemie wyborczym,  jakie mamy tego skutki i jakie zmiany winny być do niego wprowadzone, by nasz naród odzyskał swoją podmiotowość. By możliwa była wymiana obecnych elit politycznych, by interes narodowy brał górę nad interesami obcych.

I część druga tego samego filmu

Proszę kopiować i rozpowszechniać oba filmy po całym internecie by jak największa ilość osób je obejrzała.

By nie przespać referendum jakie mamy zapowiedziane w sprawie JOW

Reklamy

66 uwag do wpisu “w Olsztynie o JOW

 1. A to Polak ten Rogowski ,z polskiej krwi i kosci ,czy mieszaniec od Kukiza i spolki z oo ?

  My Polacy chcemy znac jego rodowod choćby do trzeciego pokolenia ,zresztą jak każdego polityka kuki-zo podobnych i innych podrzuconych durnym gojom polskim .
  KONIEC Z MASKOWANIEM i przybieraniem polskich nazwisk .

  Nagranie filmowe tez do du.y (wpinajcie mikrofony do nagrywania choćby na sweterek firmowy) i nagrywajcie „bez kołysania prelegenta”) – sztuka,panowie sztuka i profesjonalizm a nie byle co !

  JOW-y to przeżytek,podobnie jak i partie polityczne .
  TWORZCIE POLSKE PO POLSKU i Z POLAKOW !!!
  ZLOBY PARTYJNE WON ,podobnie jak i „opakowania zywnosci” z plasticu trującego !

  Madry Polak już na żaden szwindel szmulo-szwabski się nie nabiera ,podobnie jak i na judeoboga !

  Polubienie

 2. APA
  weź ty na plecy statyw, albo lepiej dwa, dwie kamery, kable, mikrofony i statyw do mikrofonów, zaangażuj i zapłać jeszcze chłopaka co by z mikrofonami po sali biegał, oświetlenie i statywy do oświetlenia, i kolejne kable i rób profesjonalnie, albo oglądaj to co jest i nie piernicz, nie marudź i nie pytaj czy p. Rogalski to Polak bo ciebie też można zapytać, co tyś za Polak co Polskę porzucił dla usraków i ich dolary.
  A jeśliś jeszcze Polak, to nie kręć nosem tylko jeszcze raz posłuchaj co to są JOW-y, jaka w nich szansa na lepsze rządzenie naszym krajem i zamiast sypać piasek w tryby, biegnij do banku , wybierz z 5 patoli i wyślij na konto woJOWników by mieli na plakaty, ulotki, na opłacenie sali, na benzynę by po Polsce jeździć i ludzi uświadamiać i robić kampanię która da szansę na zmiany.
  Bez tego znów Kaczorek będzie nam rządził i do wojny z Rosją nas popychał
  Tego chcesz marudo?

  Polubienie

 3. No czytajcie chłopaki,stary admin ocipial ale chyba nie do końca ,on się daje nabierać na kolejny bajer szmulo-szwabski o jo-.bla-ch-pier-niczy jak najety !
  Ta stary nie krec gitary i wal równo nie kablami na podstawionych prelegentow ,tylko wraz ze swoja druzyna wal do pobliskiego lasu po dobre kije samobije .
  Tu juz nie ma się co partolić i byle co pier…lic !
  Po odstających uszach,garbatych nosach i po leniwcach z brodami i wasami .
  KONIEC ,KROPKA Z PATYCZKOWANIEM SIE .
  Od nas nie dostana szmule i szwaby ani jednego centa ,jak dostana to POLACY Z PRAWDZIWEJ KRWI i KOSCI ,zas MIESZANCY KOPA w du.e i jazda w pole karczowach jewrokolchozu samosiejki i chwasty !!!
  DO ROBOTY POLKO i POLAKU !
  U SIEBIE NA SWOIM !!!

  AKCJA ZNIWA 2015 ROZPOCZETA SZMUL i SZWAB JE POPAMIETA,
  A BOLSZEWIK NA NIEBIESKO ZNAJDZIE SIE POD KRESKA !!!

  Polubienie

 4. Czy to tylko polska specjalność?
  Jak się pojawi jakaś szansa, jakiś zryw, to zaraz opluć, ośmieszyć, wyszydzić, zmieszać z błotem.
  A gdzie merytoryczne argumenty, rzeczowa dyskusja, propozycje innych rozwiązań.
  Ci z okrągłego stołu dalej mogą spokojnie wymieniać się stołkami bo JOW ośmieszą sami Polacy
  Połowa z nich zagłosuje na tych, których im wstawi na listach Kopacz i Kaczyński. Druga połowa oczywiście na wybory nie pójdzie.
  Właśnie w wyborach w systemie proporcjonalnym dyryguje nami dwójka liderów z PO PiS. Reszta może być przystawką.

  Polubienie

 5. Ad odgłosy/wpisy dochodzące z internetowej d… o nazwie APA. Powtarzam, co przed chwilą dopisałem do d… APA w komentarzu do DEUS JUDEORUM IGNORANTIA EST:

  (d…) Jak by jeszcze nie wiedział, co ten skrót oznacza, to przypominam T-D-P, to jest IMIĘ Boga w Trójcy Jedynego, Stworzyciela APAcza, który to „bóg” go wezwał — jak wcześniej czczonego przez APAcza Ojca Narodów Abrama vel Abrahama — by szedł/jechał/płynął/leciał do Ziemi Obiecanej, bo tam mu będzie dobrze. A ponieważ ani T-Technika, ani P-Pieniądz, same z siebie głosu nie potrafią wydać, bo są MARTWE, więc pozostaje ODŻYWCZY GŁOS BOGA D…, którego APAcz z Ziemi Obiecanej jest Głośnikiem, „upiększającym” swymi odgłosami/wpisami portal WIERNIPOLSCE (To komentarz „zawiadowcy wpisu” MG do odgłosów/wpisów Andrzeja Pyryta z Apallachów.)

  Polubienie

 6. Ha,ha,ha !
  Ale filozof trafil ,jak pijany do nie swojego lozka a w nim zastal dziewice i co zrobil ?
  Dziure w plocie !
  Filozof – wszystko w porządku ze słuchem i wzrokiem ?
  No dobrze już ,druzyna da ci spokoj ale u Pana Boga masz kreche i to taka od Giewontu po Rysy .
  Teraz zdanko do adminka :
  Te JOW-y ,to czyj wymysl ,którego,czyjego krola ,przecież już dawno się o nich kracze i co (?), jest gdzies rząd bezpartyjny bez szmuli i szwabow podpartych mieszańcami ???
  Na nic modly krzyzacy do Olsztyna już nie wroca ,szykuj się na banderowcow i litwakow.
  Zdrowka stary !

  Polubienie

 7. Na nic modly krzyzacy do Olsztyna już nie wroca ,szykuj się na banderowcow i litwakow.
  Zdrowka stary

  No i co z tego? W II RP ci „litwacy i banderowcy” stanowili aż JEDNĄ TRZECIĄ ludności Polski. I jakoś się żyło w kapitalizmie, według APA lepiej niż w PRL-u, z którego „za dulasami” (bo nie za chlebem, jako że w PRL był on nawet zbyt łatwo dostępny) wyemigrował do Ziemi Obiecanej.

  Polubienie

 8. Ha,ha,ha !

  Paranoja – jak rozpoznać objawy paranoi?
  Nadmierna podejrzliwość
  Paranoik jest przede wszystkim nadmiernie podejrzliwy wobec otoczenia. Wątpi w zaangażowanie i lojalność innych, nawet bliskich osób. Według jego „logiki” każe działanie mające wymiar pozytywny ma na celu mu zaszkodzić. Chory wierzy, że wszyscy chcą go wykorzystać, oszukać lub skrzywdzić. W końcu staje się wrogi wobec otoczenia.

  Ksobność
  Paranoik wykazuje postawę ksobną, tzn. sądzi, że jest przedmiotem szczególnego zainteresowania otoczenia. Uważa, że zachowania innych osób odnoszą się do jego osoby, np. ludzie w sklepowej kolejce czy na ulicy rozmawiają właśnie o nim. Może także każdą niewinną uwagę odczytać jako pogróżkę, atak na jego osobę.

  Mania wielkości
  Cechą charakterystyczną paranoi jest przecenianie własnego znaczenia. Chorego cechuje więc samouwielbienie i usprawiedliwienie samego siebie.

  Wrażliwość na niepowodzenie i krytykę
  Paranoik źle znosi porażki i niepowodzenia. Ponadto słabo przyjmuje krytykę.

  Niezdolność do wybaczania urazy
  Paranoik długo przeżywa przykrości, jakie inni mu sprawili (nawet nieświadomie), i zwykle nie potrafi wybaczać. Jego nieustępliwość nie sprzyja rozwiązaniom kompromisowym i często prowadzi do konfliktów.

  Chłód emocjonalny
  Paranoik staje się powściągliwy, oschły w relacjach międzyludzkich, „zimny” emocjonalnie, także w stosunku do najbliższych. Może także podejrzewać współmałżonka o zdradę, oczywiście wbrew wszelkim logicznym przesłankom. Może także stać się kłótliwy, a nawet agresywny wobec innych.

  Polubienie

 9. PS.Coś jest narzeczy. A tak wogóle to wspólczuje najbliższej rodzinie tego nieszczęsnika, zwłaszcza jeżeli mieszkają z nim w usa

  Polubienie

 10. Najpierw była Koine (czytaj kin) a później Latina.
  Θεός της άγνοιας Εβραίος – To dla Pana Marka zagadka.
  A tak na przyszłość, proszę nie używać makaronizmów bo ta witryna zobowiązuje a także (wierni językowi).
  Deus Judorum ignorantia est – To przecież tłumaczalne jest na język polski.
  Żydowski Bóg jest nieukiem, chamem, a może nawet (imbecylem)!
  A tak na marginesie Niemcy mają takie fajne określenie na Południe Süden (czytaj zyden albo ŻYDen).
  Wniosek nasuwa się jeden, wszystko co jest za Alpami i Karpatami to jest Süden.

  Co do tematu JOW, to już jest WOJna!, Konstytucja III RP mówi w punkcie czwartym o JOW.

  PS. Nikt nie obwąchał tematu Dagon Bóg Ryba? I na koniec HiperBORea!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 11. E, nie taka zagadka, jak się zna trochę alfabet grecki + tłumacz google

  Θεός της άγνοιας Εβραίος – Theos (Bóg) ainojas (ignorancji) Jewreios (Żyda)

  Βιβλία του συνολικού άγνοια των Εβραίων – a to znaczy, że Biblia to księga totalnej ignorancji żydów

  No i południe po niemiecku Süden, choć się czyta ‚ziuden’ to jednak nie Juden (bo polsko-rosyjsko-słowacki żyd pochodzi od francuskiego juif – żłif)

  Polubienie

 12. Teraz zdanko do adminka :
  Te JOW-y ,to czyj wymysl ……..

  Zenek
  Odpowiedź podaje prelegent już na samym początku filmu, Zenuś nie bądź gapą

  Ze skrzynki e-mailowej, poniżej:

  27 czerwca 2015 r.
  Człowiek roku

  Szanowni Państwo!
  Platforma Obywatelska po ośmiu latach rządów przypomniała sobie o programie. No cóż, dotychczas wystarczył program jednopunktowy – straszenie PiS-em. Okazało się, że i on zawiódł. Teraz żaden program nie jest potrzebny, bo jak się wybory wygra, to najwyraźniej nikomu on do niczego potrzebny nie był, a jak się przegra, to czy w ogóle warto się trudzić? To co wymaga szybkiego działania, to spaskudzić ile się da, żeby nowy rząd nie miał łatwo. Przepchnąć kolanem ustawy, które odchodzący prezydent podpisze podczas pakowania waliz. Pozatrudniać jakichś pociotków na stanowiska za bajońskie wynagrodzenia i jeszcze większe odszkodowania przy zwolnieniach.
  Gorączka legislacyjna i nominacyjna trwa, zwłaszcza w otoczeniu „Człowieka roku”, ale wrogowie tej świetlanej postaci odchodzącej właśnie w polityczny niebyt, też różnej bywają maści. Na murze, koło naszego osiedlowego sklepu ktoś wypisał hasło, którego pierwsze słowo składające się z dziesięciu liter zostało zamazane. Następne wyrazy są z tych „ministerialnych”, czyli wyjątkowo wulgarne, ale one ludziom kochającym zgodę i porządek najwyraźniej nie przeszkadzają. A można było przecież zostawić pierwsze słowo, a na zamazanych wulgaryzmach dopisać „człowiek roku”. Takie hasło przysporzyłoby zapewne wielu czytelników umiłowanej przez rząd-nierząd Gazecie Wyborczej.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 13. ….. że Biblia to księga totalnej ignorancji żydów…..
  A ja po przeczytaniu w dość młodym wieku około 1/3 tz. Pisma świętego, zwanego także Biblią ( w USA nazywają ją chyba jedynie Biblią) doszedłem do wniosku, że druk jest zbyt mały i przez to męczący w czytaniu nie tylko oczy, że to nie tyle pismo święte co raczej kryminalna kronika pewnego koczowniczego plemienia .

  Polubienie

 14. „Jakos się zylo…..” ,a dziś Stonoga ich przeklina !
  Oj ludzie i ludziska sluga zawsze będzie sluga az po diabla .
  Paranoja – przepisywanie „wypocin medrcow” to żadna trudność.
  Trudnoscia dla takich „medrcow” jest samodzielne myslenie .
  Nic na to nie poradzimy,ze dziś mamy tylu „przepisywaczy” cudzych wypracowan ,no bo przecież nauka i technika poszla w gore – zyc i pic się chce,no i zadupczyc także gdy ma się czym.

  ARA ?
  Czy to nie Agencja Rezerw Alkoholowych ,jedna z wielu działających w polin ?
  Rozumiemy – wszystkie browary zawladniete w Polsce.

  Polubienie

 15. Wymawiaja „bajbo” chyba kojarzy się to z bajaniem .
  Wszystkie „swietosci” a nawet swieci wyszly z ziemi i ponoc poszly do nieba a ludziom się je przypomina w określonych celach,w tym „swiety ………… modl się za nami” we wielu litaniach .
  Zalozony cel winien być osiagniety ale to tak na podlechtanie admina,ktory w mlodosci znudzil się czytaniem później wolal obrazki i filmiki.

  Polubienie

 16. Prognoza dla Polski?
  Czy i nas to czeka?

  W ostatnich dniach w starożytnym mieście Delfy europejscy i amerykańscy intelektualiści o różnych orientacjach politycznych dyskutowali nad możliwością transformacji politycznej Europy w przypadku wystąpienia Grecji z Unii Europejskiej
  W tym think tanku uczestniczył niezależny włoski dziennikarz Giulietto Chiesa. Swoim wrażeniami z Grecji podzielił się on w wywiadzie dla Sputnik Italia.

  — To wielki upadek ducha. Kraj jest podzielony. Jednego dnia, w poniedziałek, na centralnym placu w Atenach odbyły się manifestacje dwóch przeciwstawnych grup. Jednej za przerwanie negocjacji z Brukselą, a drugiej, aby pozostać w Europie. Oprócz poczucia, że kraj jest podzielony, jest jeszcze wrażenie roztaczającego się wokół niepokój. Każdy go doświadcza.

  Grecja odrzuciła propozycje kredytodawców ws. długu publicznego
  Wszyscy mówią z ostrożnością i trudno zrozumieć, zwolennicy której opcji przeważają dziś w państwie. Partia SYRIZA wygrała wybory zdobywając jedynie 37% głosów. Oznacza to, że znaczna część wyborców jest poważnie zaniepokojona jej polityką. Nikt nie wie, co się wydarzy przy scenariuszu, alternatywnym przerwaniu rozmów. Opcje są dwie. Jeśli rząd zaakceptuje warunki Trójki, wszystkich czeka ostatnie i dramatyczne zaciągnięcie pasa i kolejne rozkręcenie spirali zadłużenia, którego nie sposób spłacić.
  Z drugiej strony, jeśli Grecja wystąpi ze strefy euro i z Unii Europejskiej, to dla wielu jest to próba podźwignięcia kraju, ale nie dojdzie do tego natychmiast. Wszyscy rozumieją, że w tym przypadku będzie miała miejsce ogromna niestabilność. Nikt nie wie, jakie będą tego konsekwencje i jak się one rozciągną w czasie.

  Pierwsza opcja – socjalna katastrofa, druga — absolutna niewiadoma. I tego wyboru dokonuje nie tylko rząd, ale i każdy Grek. Stawka – los milionów ludzi.

  — W ostatnich latach obserwujemy społeczny i kulturalny upadek grackiej stolicy. Co się dziś dzieje na ulicach miasta?

  Rosja nie jest dla Grecji „kołem ratunkowym”, lecz partnerem strategicznym
  — Ateny znajdują się w upadku. Nawet główne ulice miasta niedaleko parlamentu są pustynią z zakrytymi witrynami i powybijanymi szybami. Ściany domów są brudne i pokryte napisami oraz rysunkami do tego stopnia, że widok wydaje się być produktem zrozpaczonego chorego umysłu ze skłonnością do samozniszczenia. Po ulicach krążą patrole policyjne, żołnierze w plastikowych hełmach z tarczami i pałkami. Przemieszczają się po mieście w oczekiwaniu zamieszek. Napięcie w mieście jest bardzo duże. Nie zdziwię się, jeśli znajdzie wyraz w zamieszkach i protestach. Przy czym niezależnie od decyzji rządu.
  Nie ma wrażenia, że ktokolwiek w Grecji wierzy w to, że kraj wróci do normy. Każdy rozumie, że Grecja zmierza albo ku jeszcze większej katastrofie, albo ku jeszcze większej niewiadomej.

  — A jaka jest sytuacja w gospodarce w tej dramatycznej chwili?

  Bankructwo Grecji coraz bliżej
  — Wokół Aten i wzdłuż autostrady, którą jechaliśmy do Delf, widziałem wiele porzuconych sklepików, pozamykanych fabryk, zakładów. Jakby to były pozostałości zaginionej cywilizacji. Grecja straciła 27% PKB w ciągu 4 lat kryzysu w wyniku ograniczenia produkcji. Degradacja jest widoczna gołym okiem zarówno w Atenach, jak i innych częściach kraju.
  Najsmutniejsze jest to, mówią Grecy, że ich kraj był ojczyzną demokracji, a stał się pariasem Europy. Starszy Grek powiedział mi: „Nikt nie pamięta, jacy byliśmy. Nikt nie pamięta już ani Ajschylosa, ani Sokratesa, ani Eurypidesa. I nikt nie pamięta o tradycjach demokracji, która narodziła się tutaj i dziś tutaj umarła”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150625/570326.html#ixzz3eF8MyAGG

  Polubienie

 17. Ty,ARA !
  Wielu „nieszczesnikow” mieszka w USA i co ciekawe nie na kredyt.
  Co o tym sadzisz ,chyba nie zzera cie zazdrość ???
  A jeżeli już, to przyjedź do nas ,to się przekonasz,ze w USA da się jeszcze zyc nie tak jak w Polsce gdzie jestes niewolnikiem lichwy i liczysz na Dude lub inne zloby partyjne.

  Czekaj,a może ty nie widzisz co się w Polsce dzieje ?
  To wal do Stonogi on ci wyjasni,on ma dobre wsparcie,zobacz jego ostatnia „konferencje prasowa” i zespol stojący za nim (wszyscy w rozpiętych koszulach),mowi ci to cos ?
  Stoklosa,a raczej ci co go ochraniają stawia na młodych z ciekawa fizjonomia ,pewnie i z odpowiednimi nazwiskami.
  Podzial rol w tym „teatro-cyrku” trwa i Kukiz przygrywa,chwytliwie przyśpiewuje,widownia się kolysze.

  Polubienie

 18. Co tam Grecja , „Polska jest najwazniejsza !”.
  Wystarczy tylko POLSKE POSPRZATAC z obcego brudu i nieporządku.
  Trzeba to już zacząć niczym brud przyschnie .
  Rozwiazanie problemów greckich zostawcie Grekom ,w innych państwach ich narodom.

  Polubienie

 19. „Nikt nie pamięta, jacy byliśmy. Nikt nie pamięta już ani Ajschylosa, ani Sokratesa, ani Eurypidesa. I nikt nie pamięta o tradycjach demokracji, która narodziła się tutaj i dziś tutaj umarła”.

  No, warto w tym miejscu przypomnieć Platona, który w „Państwie” rzeczoną „demokrację ateńską” zjechał kompletnie. Toż to ustrój rzeczywiście „swobody”, który przygotowuje ten najgorszy z możliwych czyli TYRANIĘ NIEWOLNIKÓW, ludzi całkowicie uzależnionych od ich „Pana Zastępów” (o nazwie T-P-D czyli dawniej Mamon).

  Warto w tym platońskim kontekście przypomnieć MSK, że „Nadzieja Krupska (1869-1939), rodowita kresowa szlachcianka polska herbu korczak, rewolucjonistka, prywatnie żona W. Lenina, … jako faktycznie zwierzchniczka radzieckiego systemu oświaty usiłowała zaszczepić na terenie tego państwa komunistyczno-totalitarne idee Platona … została otruta przez Łazarza Kaganowicza, który ją wściekle nienawidził, w dniu swych siedemdziesiątych urodzin.

  No bo przecież komunizmu nie wynaleźli Żydzi, tylko Pitagorejczycy, w Krotonie, na południu obecnych Włoch, komuniści rządzili – zbrodniczo nie dając się bogacić mieszkańcom tego greckiego miasta — aż przez całe 50 lat w VI wieku pne, aż ich Zakon Pitagorejski rozbito — ale pamięć o nich pozostała, i Platon się na nią powołuje, a nie żadni zmyśleni przez MSK żydzi. W tym historycznym okresie żydzi w Izraelu dość OBŻYDLIWIE składali CAŁOPALNE OFIARY ZE SWYCH DZIECI, aby lepiej ich biznes odkupicielskiego „holokaustu” się rozwijał i Izrael („Bogiem Mocny”) Stawał Się Światową Potęgą.

  Polubienie

 20. „Wystarczy tylko POLSKE POSPRZATAC z obcego brudu i nieporządku.”

  „Obcy brud”? — toż to przecież wystarczy popatrzeć na zaśmiecające polskie miasta giga-reklamy, by się zorientować, że CAŁY TEN SYF, JAKI W POLSCE MAMY, TOŻ TO AUTORYZOWANY, przez MFW, Departament Stanu i CIA, IMPORT Z USA, które Amerykański Półgłówek z Apallachów nam zachwala, jako wzór do naśladowania.

  Polubienie

 21. Chlopaki cieszmy się !
  Filozof ma szacun przed nami pisząc z dużej litery Polglowek jako tych co na szmulach się poznają .
  Wiadomo filozof był przed nami w hameryce i to gdzie ,nie na sakasach ale na studiach wśród szmuli !
  Ciekawe za czyje pieniądze były te studia i za co podpadl szmulom ?
  Filozof opisz nam to ,nie musza to być szczegoly ale u której salci podpadłeś ,ze tak hameryke znienawidziles,ze teraz nam zazdrościsz ?!
  Wal smialo z tej zakopiańskiej chałupy po przodkach,bo chyba swojej nie zbudowales wloczac się po swiecie,wrociles na stare smiecie medrkujac chcąc dorowbac Platonowi .
  Za wysokie dzis progi panie filozof dla medrcow marksistowskich – przeminelo z wiatrem ,nic się goralu nie dorobiles wdrapując się na autentyczne szczyty , a tym co choć chałupy maja zazdrościsz i to cie (chyba ?) spala – czy tak ?
  My prosci ludzie nie uważamy cie za wroga ale nie bądź „ważnym” tego portalu – kto się wywyzsza będzie poznizony – znasz to ,jako znawca „szawla” ?
  Nasz major nawet cie polubil i to za to ,ze znasz się na szmulach,troche gorzej na szwabach ale zle ma zdanie o bolszewikach i marksistach.

  Polubienie

 22. Ad APA (Amerykański Półgłówek z Apallachów):

  Ad (d…) Jak by jeszcze nie wiedział, co ten skrót oznacza, to przypominam T-D-P, to jest IMIĘ Boga w Trójcy Jedynego, Stworzyciela APAcza, który to „bóg” go wezwał — jak wcześniej czczonego przez APAcza Ojca Narodów Abrama vel Abrahama — by szedł/jechał/płynął/leciał do Ziemi Obiecanej, bo tam mu będzie dobrze. A ponieważ ani T-Technika, ani P-Pieniądz, same z siebie głosu nie potrafią wydać, bo są MARTWE, więc pozostaje ODŻYWCZY GŁOS BOGA D…, którego APAcz z Ziemi Obiecanej jest Głośnikiem, „upiększającym” swymi odgłosami/wpisami portal WIERNIPOLSCE

  A przy okazji, USA to kraj (RAJ?) PRAWIE MARTWYCH ROBOTÓW oraz poruszających nimi SZTUCZNYCH NAD-LUDZI — obłudnikami, hipokrytami w Ewangeliach zwanymi — MARTWOTĘ ORAZ SZTUCZNOŚĆ ŚWIATA MAKSYMALIZUJĄCYCH — co po zachowaniu się APA nawet na Wiernipolsce się dobrze dostrzega.

  Polubienie

 23. Chodzcie tu na chwile do ekranu,zobaczcie czym się konczy „filozfia leninowsko-marksistowska” .
  Cos zle z „naszym” filozofem,czyzby nawrot poważnej choroby ,która filozof opisal wcześniej ?
  Co mu krakowscy medycy zaaplikowali ?
  Szkoda,ze major wyjechal po zakupy,moze on by cos doardzil filozofowi ,jak myślicie ,czy to już nie majaki przedsmiertelne ?
  Wiadomo z glowa nie ma zartow ,a tym bardziej jak już się tam „cos ulegnie” .
  Ja zaraz koncze dyżur ale Zbyszek przekaz majorowi jak wroci ,ze sa nowe „News” na olsztyńskiej stronie niech ci podyktuje jakas porade „znachorska” dla filozofa ,trzeba ratować rodaka !
  BY,BY !
  Szkoda człowieka.

  Polubienie

 24. Zenek: Ty,ARA !
  Wielu „nieszczesnikow” mieszka w USA i co ciekawe nie na kredyt.
  Co o tym sadzisz ,chyba nie zzera cie zazdrość ???
  A jeżeli już, to przyjedź do nas ,to się przekonasz,ze w USA da się jeszcze zyc

  Zenek, nieważne gdzie mieszkasz w USA w Polsce czy ZSRR. Współczuje twoim bliskim bo wiem jak ciężko się żyje z kimś takim. To tyle

  1. Paranoja
  Charakterystyczne dla paranoi jest występowanie usystematyzowanych i logicznie ze sobą powiązanych urojeń. Nie towarzyszą im schizofreniczne cechy myślenia oraz omamy. Nie obserwujemy tutaj objawów osiowych schizofrenii (Bleuer) takich jak autyzm, rozszczepienie osobowości i życia emocjonalnego. Paranoja jest zaliczana do psychoz endogennych (tj. o niewyjaśnionej etiologii).
  Ryzyko zachorowania na tą jednostkę chorobową w czasie życia wynosi 0,1%. Zaczyna się zwykle pomiędzy 35-45 r.ż., częściej występuje u kobiet, emigrantów, w środowisku wiejskim i u osób z niższym wykształceniem.
  Paranoję należy odróżnić od reakcji paranoicznej, która może mieć podobne objawy, powstaje jednak w wyniku reakcji na sytuacją stresową.
  Wyróżnia się tzw. paranoję indukowaną (czyli wg ICD 10 – udzielone zaburzenia urojeniowe.
  Występuje ona w sytuacji, kiedy osoba stykająca się z chorym na schizofrenię lub z zaburzeniami urojeniowymi zaczyna objawiać objawy zaburzeń urojeniowych. Warunkami rozpoznania są:
  – brak kontaktu tych osób przed rozwinięciem się choroby u jednej z nich
  – silny związek emocjonalny łączący te osoby
  – wyraźna dominacja (tzw. relacja pochyła) osoby u której najpierw rozwinęła się choroba nad osobą, u której rozpoznajemy indukowane zaburzenia urojeniowe.

  Leczenie paranoi polega na podawaniu leków przeciwpsychotycznych. Najczęściej podawane leki to chloropromazyna, haloperydol. Można stosować neuroleptyk atypowy, np. risperidon. W stosunku do chorego powinno się wykazywać dużą dozę tolerancji, należy ograniczyć się do wyraźnego negowania prawdziwości treści wytwórczych bez omawiania ich i tłumaczenia ich nieprawdziwości, co zwykle nie przynosi pożądanego rezultatu.

  Polubienie

 25. Ty ARA-k szczesliwcu krwie serce swoje rady zachowaj dla siebie i od nas się odwal,by cie jakies nieszczęście nie spotkalo, czepiając się jak pijany dyszla !
  Wal się decha z rana a nie lykaj psychotropow by ci się mozg nie zlasował.

  Polubienie

 26. UROJENIA to zaburzenia myślenia, czyli przekonanie chorego o istnieniu rzeczy, zjawisk czy wydarzeń wokół niego, które naprawdę nie istnieją. Pewne zdarzenia mogą co prawda mieć miejsce, ale chory nadaje im nieadekwatne znaczenie, nadbudowuje wokół nich chorobowe treści, tzw. system urojeń. Takie fałszywe sądy pacjenta są niekorygowalne; nie daje on sobie wyjaśnić, wytłumaczyć, że to, co myśli, nie ma miejsca w rzeczywistości, nie dzieje się naprawdę. Pacjent jest głęboko przekonany o prawdziwości swoich urojeń, „wierzy w nie”, „wie”, uważa, że to jego sądy są prawdziwe, a inni albo ich nie dostrzegają, albo wręcz są „przeciwko niemu”, chcą z niego „zrobić chorego”, kiedy właśnie to on „jest zdrowy”. Może nawet takie osoby, które starają się mu pomóc i „tłumaczyć, że on nie ma racji”, włączyć w system swoich urojeń, jako biorące udział w „zmowie przeciwko niemu” (np. rodzinę, znajomych, osoby z pracy). Do tego grona trafiają nieraz także, osoby i instytucje, które mogą pacjentowi pomóc profesjonalnie: psychologowie, lekarze psychiatrzy, personel szpitala. Dlatego często bardzo trudno pomóc osobie, która uważa, że z nią jest „wszystko w porządku”, że jest zdrowa, a ci, którzy chcą jej pomóc, są przeciwko niej.

  Zdarza się, że zaburzenia urojeniowe rozwijają się na tyle stopniowo i długotrwale, że bliscy w ogóle nie zauważają, że dzieje się coś niepokojącego; obserwują „inność”, „dziwaczność” osoby chorej, ale przypisują to cechom osobowości – „on/ona taka już jest”.

  Czasami obszar urojeń danej osoby jest na tyle prawdopodobny, że bliscy i osoby znajome „wierzą” w prawdziwość opisywanych wydarzeń, współczują, doradzają, starają się pomóc znaleźć rozwiązanie. Dopiero konfrontacja z realnością pokazuje tym osobom „wyimaginowany charakter” podawanych przez chorego faktów.

  Polubienie

 27. Szanowny Panie,
  w imieniu swoim i Kolegów, serdecznie Panu dziękuję za ciekawe zrelacjonowanie spotkania w Olsztynie, za poświęcony czas i uwagę. JOW, o czym nie mówiłem na spotkaniu, promuje właśnie małe niezależne media, prowadzone przez miejscowych, ogranicza natomiast wpływ mediów ogólnokrajowych i regionalnych, zawsze powiązanych z wielkim kapitałem, a w Polsce dodatkowo należących głównie do kapitału niemieckiego.
  Proszę przyjąć od nas szczere wyrazy szacunku i poważania
  Tadeusz Rogowski, Tadeusz Wołyniec, Szczepan Biskup
  Koszalin

  Polubienie

 28. Tego czytelniku się nie dowiesz ,bo to jeden globalny JEWROKOLCHOZ z podzialem na określone wykonastwo i sługi.
  Jedno jest pewne – maczają w tym palce doktory na obu stronach medalu zwanego „wierni szmulom w polin”.
  Na jednej stronie politolog na drugiej filozof ze swoimi giermkami.
  „Rozrywke” funduje szmuloszwabski wordpress z czujka w Tel Awiwie.

  Polubienie

 29. APA- major wojska polskiego jeśli zaczyna o Polsce pisać w stylu żydów syjonistów polin,
  to już jest hańba dla tego majora.
  Nie idźcie tą drogą APA, bo to was hańbi.
  Polska jest ojczyzną każdego Polaka i winien jest jej szacunek.

  Polubienie

 30. …APA…

  PARANOJA Słowo pochodzące z  języka greckiego od para – „obok, poza” i noos – „rozum, sens”.

  Ze względu na treść urojeń zespoły paranoiczne dzieli się na:

  inividia – paranoja zazdrości zwykle na tle domniemanej ale nieprawdziwej zdrady małżeńskiej;

  querulatoria – paranoja pieniacza to zespół paranoiczny prowadzący do wściekłego, furiackiego zwalczania osób o domniemanym niebezpiecznym charakterze czy pochodzeniu, do dochodzenia przez chorego domniemanych krzywd, np przed sądem lub urzędem;

  persecutoria – paranoja prześladowcza, spiskowa;

  reformatoria – paranoja reformatorska; najłatwiejsza do zdiagnozowania kiedy czuć fatalne skutki kolejnych reform naprawiających państwo, system społeczny czy inne dziedziny życia społecznego;

  inventoria – paranoja wynalazcza to przeświadczenie chorego o wspaniałości i wielkości jego wynalazków/pomysłów;

  paranoja indukowana – obłęd udzielony, przejęty czy indukowany od osoby rzeczywiście chorej;

  Ostrzeżenia

  (1) Jeśli zaczniesz miewać urojenia (np. że ktoś Cię śledzi), natychmiast szukaj pomocy.

  (2) Swoje podejrzenia w stosunku do innych osób zachowaj w tajemnicy, dzieląc się nimi jedynie z psychiatrą. Nie krzywdź innych swoimi przypuszczeniami na ich temat.

  (3) Nie kumuluj w sobie emocji. Sprawi to jedynie, że będziesz czuć się gorzej. Jeśli będziesz gromadzić w sobie wszystkie emocje, wkrótce same znajdą ujście. Lepiej porozmawiać o nich z kimś zaufanym.

  Wskazówki

  (1) Naucz się z tym żyć. Paranoja jest chorobą długotrwałą, może być leczona latami, co także nie daje gwarancji, że całkowicie się od niej uwolnisz. Jeśli tak, musisz nauczyć się, jak sobie z nią radzić. Dzięki temu Twoje życie stanie się trochę łatwiejsze.

  (2) Trzymaj się z dala od narkotyków i alkoholu. Możesz mieć wrażenie, że te środki Ci pomagają, ale to nieprawda. Sprawiają one jedynie, że Twoje zaburzenie się pogłębia.

  (3) To, że cierpisz na paranoję, nie czyni Cię szaleńcem. Jeśli przypniesz sobie taką etykietę, Twoje poczucie wartości spadnie, co nie pomoże Ci w walce z problemem. Jesteś osobą z trudnościami. To wszystko.
  (4) Naucz się medytować. To pomoże Ci się zrelaksować, gdy dopadną Cię paranoidalne myśli.

  (5) Wykonuj ćwiczenia fizyczne i zdrowo się odżywiaj.

  Polubienie

 31. Chlopaki ,poczytajcie na co admin się wysilil – podebral sobie nick „ARA”,pod którym „maszynista” przepisuje wikipedie,sam osobiście oskarza majora o „polin” i to jest portal „wierny szmuloszwabom” .
  Panie majorze co Pan o takich portalach sadzi – podyktuj cos od siebie a ja klepne w kalwiature.
  Może poślemy im „wiazanke stonogi” ?
  Innej rady nie ma ,tym bardziej,ze dobre nasze POLSKIE RADY dla RODAKOW POLAKOW sa kasowane.
  Co z odwaga tych co mieszkają w Polsce ?

  Polubienie

 32. Cytuje majora:
  „Zostawcie tych krzyzakow w spokoju,Malbork ma silne i solidne mury ,które jeszcze się przydadzą.
  Adminowi zycze spokojnej starości i zdrowia,ktore mu w krotce będzie bardzo potrzebne,gdy już witoldy będą szly od Litwy.
  Markowi Glogoczewskiemu zycze udanej operacji „flagowej” i zgody w rodzinie marksistowskiej nie zapominając o chorobie Lenina,
  moderatorom tego portalu i cenzurze opanowania wariacji serwera i mniejszej czestotliwosci przy zawirusowaniu ,szczególnie laptopow,ktorych uzywalnosc z tego powodu szybko się skraca i na szmelc.
  Czytelnikom tego portalu zwracam uwagę na dobor tematyczny z góry narzucany przez Syjon i Berlin.” –
  – koniec cytatu zdan majora bardzo spokojnego i opanowanego odpoczywającego każdego wieczoru wśród Indian przy ognisku jako blada twarz.

  Polubienie

 33. Zenek
  ARA to nie Adm, to ktoś tu nowy, spec od paranoi, nie wiem czy lekarz, sanitariusz czy myśliwy polujący na paranoików.

  Wzajemnie majorowi i Zenkowi przy ognisku u Indian życzymy zdrówka i miłego odpoczywania ale niech Polski nie lżą.
  Kurza twarz, chciałem zrobić odlew głowni do szabli i nie wyszło, piasek za mokry czy za gruby, czort to jeden wie.
  Modele głowni do szabli tureckiej i perskiej piękne z płyt podłogowych drewnopodobnych bardzo staranne wyciąłem a odlew się nie udał, a na filmie innym to tak ładnie wychodzi że hej.
  A może w tej hameryce piasek jakiś lepszy.

  Polubienie

 34. Zenek, jak zwykle domyślnie:

  Czytelnikom tego portalu zwracam uwagę na dobor tematyczny z góry narzucany przez Syjon i Berlin.”

  No to powróćmy do tematu JOW, według mnie w istocie „z góry narzuconego”, ale nie przez Syjon i Berlin, tylko przez Londyn czyli Albion tak zwany. Dlaczego? Bo znałem dość dobrze organizatiora JOW w Polsce śp. Jerzego Przystawę, nieco słabiej Mirka Dakowskiego (jego syna szkoliłem i w skałkach i w Tatrach), a z Kaz(i)em Kaźmierskim z Uniwersytetu w Southampton co roku jeździmy na seminaria „Mut zur Ethik” do Szwajcarii.

  O cóż mi chodzi? Mianowicie DEMOKRACJA ANGIELSKA, jaka zaczęła się wykluwać przy okazji Rewolucji Przemysłowej tamże, była ponoć wzorowana na Demokracji Szlacheckiej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Ale w przeciwieństwie do tej ostatniej która, wskutek spzedajności nie tyle nawet nie małej szlachty, ale wielkiej Magnaterii zakończyła swój byt tak jak zakończyła, w Anglii XVII/XVIII wieku sprzedajność posłów została „uświęcona”, była zgoda Parlamentu na otwarcie Bank of England (1694), ówczesny londyński hiper-magnat o nazwisku, jeśli dobrze pamiętam Walton, się publicznie chwalił, że „zna wartość każdego z posłów”. (to wg. informacji zawartej w zakazanej w UE książce „Mit założycielski Nowoczesnego Izraela” Rogera Garaudy, którą z 13 lat temu w Wiedniu przeglądałem.)

  I tyle i aż tyle krytyki JOW. Już blisko 25 lat temu znany także w Polsce angielski pisarz John Berger nazwał w „Le Monde diplomatique” (lipiec 1992, jak zapamiętałem) Demokrację Angielską XVIII/XIX wieku RZĄDAMI MAŁYCH GANGSTERÓW. Przypominam, że w I RP posłów do Sejmu (a prawo głosu miało przed 250 laty blisko 15 procent ludności Rzeczpospolitej, bo szlachectwo było przywiązane do „dymu”, czyli nawet niewielkiej ziemskiej posiadłości, szlachcianki w nieobecności męża mogły go przy urnie zastępować) wybierało się na sejmikach powiatowych w systemie JOW, żadne partie o szerszym terytorialnie zasięgu, w gigantycznej rozmiarami Rzeczpospolitej przecież nawet technicznie nie mogły istnieć.

  Polubienie

 35. ARA to nie Adm, to ktoś tu nowy

  Tak, to prawda, jestem tu nowy.

  Chlopaki ,poczytajcie na co admin się wysilil – podebral sobie nick „ARA”,pod którym „maszynista” przepisuje wikipedie

  Wikipedia to jakaś forma kontaktu z rzeczywistością. „APA” natomiast unika wszelkiej konfrontacji z realem.
  Mówiąc krótko, „APA” nie potrafi udowodnić swoich zarzutów, oprzeć je na faktach, bo to wszystko są jedynie jego własne rojenia i konfabulacje
  To typowe dla paranoika żyjącego w swoim świecie.
  MAJĄC NA WZGLĘDZIE DOBRO RODZINY ORAZ SAMEGO CHOREGO, PROSZĘ NIE POZWALAJCIE MU DALEJ BRNĄĆ W TĄ CHOROBE

  Polubienie

 36. Nie wiem o co „Orange Julius”-owi w tym brzydkim wpisie powyżej chodzi. Czy przypadkiem nie o to, że USracka „White Working Class” sponsoruje Państwo Islamskie, które co chwila raczy nas propagandowymi filmikami, jak to się morduje kogoś tam, za coś tam? W istocie bardzo po amerykańsku pracowicie skądinąd wyglądają te filmiki „Kill baby, kill!” (Na Russia24 akurat widziałem, jak w Państwie Islamskim na pustyni zatapiają więźniów zamkniętych w odpowiednich klatkach, specjalnie na ten cel skonstruowanych. Ależ ci „Arabowie do wynajęcia” są pracowici, by takie klatki — oraz odpowiednich rozmiarów baseny z żółtawą z wodą i ukrytymi pod wodą kamerami — na pustyni ustawiać. Coś zbyt dobrze pachnie mi to fotomontażem a la Working Class z Hollywood, czyli Świętego Lasu koło Los Angeles, czyli Miasta Pracowitych Aniołów.

  Ale mamy i coś bardziej z życia mniej udawanego. Oto co spłodził Boguś Maśliński nt. „Żydów (w sensie lichwiarzy) i Greków”, dwóch nacji jak widać wciąż istniejących, na przekór zapewnieniu św. Pawla, że „W Chrystusie Jezusie nie będzie więcej już ani żyda ani Greka, ani mężczyzny ani kobiety, ani pana ani niewolnika”.

  (No w tym, ogłoszonym przez Apostoła Równości i gwarantowanym Chrystusem Jezusem Ukrzyżowanym „bożym planie likwidacji nacji, płci, oraz klas społecznych” mamy przynajmniej jakieś osiągnięcia. A to w zakresie likwidacji Gender czyli płci – w przodującym pod względem rozwoju fleksji języku angielskim nie ma bowiem, już „od początku” rodzajów, wszystkie słowa mają rodzaj nijaki i takie mają być Euro-dzieci, które swój seks mają sobie, już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, jak to jest w Norwegii, programować)

  Ale wróćmy do tematu Grecy i Żydzi w znaczeniu lichwiarzy. Oto co na temat możliwości przeprowadzenia „ogólnonarodowego referendum, np. o JOW” napisał BM. W tekscie poniżej nalezy pamietać, że za „Niemcami” oczywiście stoją lichwiarze z USA z ich licznymi bazami US Army zarówno w niemczech jak i w Grecji:

  Subject: Grecja na kolanach

  Grecja rzucona na kolana.
  Nietypowo- Gdzieś się wtrącacie a upadku ojczyzny nie zauważacie.
  Ciężko pisać o państwie które upada gospodarczo, IIIRP też jest na dnie, kłamię ona już podkopuje się pod dno. Dlaczego możemy czytać o wspaniałych sukcesach tej kolonii IV Rzeszy Niemiecki, odpowiedz jest bardzo łatwa. Polska jest potrzebna do destabilizacji Rosji, popierania Banderowskiego rządu w Kijowie.
  Nie można okrzyczeć kraj bankrutem w który ma być lotniskowcem do ataku na Rosję, w którym już zakorzeniło się NATO, mówienie że Polska jest państwem suwerennym jest chamstwem, więżący w co przekazują reżymowe media idiota, smakosz zatrutego towaru z super marketów. Red bul dodaję im siły do pracy za darmo, oraz odfrunąć rozumowi.
  Wracajmy do Grecji, nikt nie powinien mieć wątpliwości że upadek państw europejskich został spowodowany globalizacją, wolnym przepływem waluty, zacznę od historii. Podręcznik dla klasy drugiej w gimnazjum. Od razu uprzedzam w dzisiejszych podręcznikach tego nie znajdziecie, reforma edukacji III RP.
  Fragmenty: kampanie handlowe zmonopolizowali handel zamorski, kampanie wschodnie mogły posiadać swoje Armie. Dzisiaj korporacje korzystają z najemników także sił zbrojnych krajów. Forma wyzysku: aby zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszta produkcji zlecano biedocie wykonywania elementów.
  W III RP, umowy śmieciowe, praca na czarno, brak nadzoru państwowego nad sposobem zatrudnienia, produkcja elementów finalny produkt w Niemczech. Początek Globalizacji- poszczególne regiony wyspecjalizowały się w poszczególne dziedziny, W przypadku spadku popytu na ich produkty groził głód, str.87-88-89. wielkim Politykom gospodarki i finansów proponuję powrót do gimnazjum.
  To jest przyczyna upadku gospodarczego podbitej europy, a dlaczego Berlin nie bankrutuje tylko się bogaci.
  Teraz wielki krzyk, wspólna gospodarka z USA, zastanówcie się dlaczego do zbankrutowanej pchają się Jankesi . czy Grecja musiała zbankrutować, nie. Fragmenty cytatów z ekonomicznych artykułów , zagranicznych
  Przystąpienie Grecji do Wspólnoty Europejskiej miało miejsce w 1981 roku.
  do czasu akcesji wydatki publiczne nie przekraczają 30% PKB i budżet jest w miarę zrównoważony. Wystarczy samo przystąpienie do Wspólnoty i już w 1981 roku wydatki sięgają 35,1% PKB, a deficyt rośnie do 9,1% PKB. Wydatki administracyjne wzrosły z 12,4 % PKB w roku 1976 do 15,1% w roku 2000. Koszty zatrudnienia pracowników w sektorze publicznym w 1976 roku stanowiły 64,8% tych wydatków, a w 1990 roku już 83%. Pomiędzy rokiem 1976 a 1997 liczba pracowników zatrudnionych w sektorze publicznym
  wzrosła z 282,8 tys. do 487 tysięcy. Jak na ogólną liczbę zatrudnionych 3,88 mln w roku 1997 jest to wielkość całkiem spora. Rzekoma pomoc unijna: Zgodnie więc z wszechobecną propagandą przekonującą nas, jakie to wspaniałe są fundusze pomocowe, powinno być tak, że skoro Grecy o tyle więcej dostali relatywnie z Unii, to powinni nurzać się w szczęściu. Cytat: Grecja w roku 2007 osiągnęła 93% średniej unijnej, a mimo to przewodniczący Komisji Europejskiej, José Manuel Barroso,
  na szybko chce wspomóc Grecję 1 mld euro właśnie z Funduszu Spójności, nie patrząc na zasady dotychczas obowiązujące, po latach widzimy że zadłużanie krajów było celowe, wpychanie zbędnych pożyczek to kierunek lichwiarstwa, niszczenia gospodarki narodowej, destabilizacja krajów okupowanych kierunek nad Wisłą tego nie widzą kolaboranci, Balcerowicz który zniszczył gospodarkę, rolnictwo, 500% odsetek, ludzie spłacają a dług rósł wielokrotnie. Ten wychowanek pod dyktando Węgierskiego żyda George
  Soros zniszczył polską gospodarkę, w polskojęzycznych poprawnie politycznych mediach Balcerowicz nadal jest guru, Grecja niech się broni przed takimi światowymi autorytetami. ściąga. Politycy w wymienionych krajach nie wahają się nazywać go zbrodniarzem. Mowa o George Soros.
  Rafał Hirsch: wierzyciele chcą żeby Grecję bolało. To kara za dług – Europa (w skrócie Niemcy) uważają, że długu Grecji nie można zredukować, bo to niemoralne. . A jeśli nie ma z czego spłacać, to musi podnieść podatki i obciąć wydatki, czyli pensje i emerytury. Jeśli przez mniejsze emerytury i wyższe podatki połowa firm zbankrutuje i kraj wpadnie w mega recesję no to cóż… Dlatego w przypadku Grecji Europie wychowanej na Marcinie Lutrze nie chodzi o perspektywę wzrostu gospodarczego, o
  jakieś faktyczne reformy. Zresztą jeśli wszyscy wykształceni Grecy wyemigrują na północ Europy, a Grecję sprowadzi się do roli turystycznego kurortu, w którym niemieckie banki mogą z zyskiem finansować kolejne bańki spekulacyjne (to opis relacji Niemcy – południe Europy autorstwa lidera hiszpańskiej partii Podemos
  Z innego artykułu tego autora- Skoro Europa nie zgadza się na redukcję długu, to MFW upiera się przy tym, że Grecji trzeba przykręcić śrubę jeszcze bardziej niż dotąd – stąd żądania obniżek emerytur i pensji.
  Świat już niejednokrotnie przerabiał kryzysy finansowe, groźbę bankructwa przeżywały nie tak dawno Amerykanie, padły nie wypłacalne banki, z Grecją jest ten sam temat, cytat: Decyzję o cofnięciu linii ratunkowych greckim bankom podjąć może Rada Gubernatorów ECB, rzekomej pomocy Grecji udziela MBW, pomoc która nie dociera do przeciętnego greka, ratuje babki.
  Sumując Unia Europejska pod przywództwem Berlina to nie współpraca, to okupacja, Caryca Europy boji się jak ognia wyjścia Grecji która jest w stanie całkowicie się usamodzielnić.
  To w agonii jest Bruksela, po wyjściu Grecji która gospodarczo społecznie jest w stanie nie tylko pobudzić gospodarkę lecz powrócić do państw samowystarczalnych przy współpracy z wolnym światem ( taki jeszcze istnieje) da przykład dla Hiszpanii, Portugalii a nawet Włoszech że abstrakcyjna unia to zawiązanie pętli na szyj narodów. Z UE pozostaną Niemcy i jakże poddańczo Francja. Przypomnijcie sobie jak wasalsko tańczyła Francja wokół Niemieckiego Faszyzmu. Historia powstania UE to Europejskiej
  Wspólnoty Węgla i Stali członków założycieli: Belgię, Holandię, Luksemburg, Niemcy Zachodnie (RFN), Francję i Włochy 1951 roku. W tych wszystkich krajach Faszyzm miał duże, bardzo durze wpływy.
  Okupant europy IV Rzesza będzie przegrana o ile Grecy odważą się powiedzieć „ Nie”. pozwolę sobie
  Grecji wskazać przykład z II RP, gdzie na rynku było kilka różnych walu -II Rzeczypospolitej były początkowo w obiegu cztery waluty: marka niemiecka, korona austriacka, rubel carski i marka polska (waluta Królestwa Polskiego). Reforma walutowa i utworzenie Banku Polskiego SA 28 kwietnia 1924 r. w Warszawie rozpoczął działalność Bank Polski SA, posiadający wyłączne prawo emisji biletów bankowych, będących prawnym środkiem płatniczym( III RP zeszła ma psy, inni drukują walutę Polską) Pod koniec
  września 1923 r. za 1 dolara trzeba było zapłacić 75 800 marek polskich, a w połowie stycznia 1924 r. już 9 800 000. Wartość nowej jednostki monetarnej – złotego – była równa frankowi szwajcarskim u i odpowiadała wartości 9/31 grama czystego złota. Za dolara płacono 5 zł 18 gr.
  A jednak można pod jednym warunkiem odrzucenia takich pseudo autorytetów takich jak żyd George Soros
  Czy nie zatapialny autorytet Balcerowicz który za swoją reformę powinien odpoczywać w kamieniołomach.
  Grecja bez euro czy euro bez Grecji- kończy swój kawałek o Grecji w the Telegraph Ambroży Evans-Pritchard, cytat: Wszystkie niewygodne imperium demokratyczne odruchy jego ludów udawało się dotychczas rozbrajać. Referenda we Francji i Holandii na przykład zignorowano, resztę planów wygaszono. Kanclerz Merkel zapowiedziała już że żadnego referendum w dziejach tysiącletniej Rzeszy więcej nie będzie.
  I niech ten cytat będzie podsumowaniem.
  Bogusław Maśliński
  2015-06-27

  Polubienie

 37. …w Anglii XVII/XVIII wieku sprzedajność posłów została „uświęcona”,….

  O tej sprzedajności pisał niejaki Krauze w jednym ze swoich na Neon24 komentarzach dowodząc, że w tym względzie JOW jest mniej korzystnym rozwiązaniem dla tych którzy chcą władzę korumpować, a to z tej racji, że w systemie proporcjonalnym wystarczy im kupić jedynie tych, którzy decydują kto znajdzie się na liście kandydatów do sejmu.

  Jak wiemy u nas jest tych liderów w zasadzie dwóch + kolejnych dwóch z mniej liczących się partii.
  W systemie JOW trzeba by kupić co najmniej połowę z 460 posłów, a to jest i większy wydatek i większe staranie i strata czasu na dogadywanie się i targowanie z każdym z osobna.
  Ponad to w systemie proporcjonalnym można obiecać liderowi największej partii prestiżowe i dobrze płatne stanowisko w Brukseli i ma się go ,,zaklepanego” na całą kadencję.

  460 posłom wybranym w systemie JOW nie sposób każdemu z osobna obiecać tego samego co dostał były pan premier, a przy każdym głosowaniu też trzeba by mieć rękę na pulsie, bo niejeden cwaniaczek mógłby dowodzić, że to co już wziął w łapę to było za ,,tamte” głosowanie a za ,,te obecne ” trzeba zapłacić odzienie.

  Dla tego JOW wydaje mi się lepsze rozwiązanie.
  Ponadto jak to przy zmianach bywa coś idzie na dno, coś wypływa. Jedni wylatują z karuzeli inni do niej mają szansę się doczepić.
  Rzecz jasna nie ma gwarancji, że ci co wypłyną, czy też ci co się do korytka dopchają, będą lepsi, bardziej sprawni, że okażą się doskonałymi menadżerami polskiej gospodarki i prawdziwymi mężami stanu.

  Ale bez zmian będzie nam się kisiła obecna sytuacja aż do momentu kompletnej zgnilizny. Pierwszy tego sygnał otrzymaliśmy od pana posła Sienkiewicza w słowach …uj dupa i kamieni kupa

  Polubienie

 38. „Wiezyc” a wierzyc to roznica ,czyzby Maslinski tego nie dostrzegal ?
  Pal jednak licho bledy (bywa) ,kiedy to pieniedzy/gotówki w bankach brakuje ,nie tylko w Grecji gdzie limitowane sa wyplaty a kolejki po gotoweczke nie maleja a wciąż rosna.
  Zapowiedziano wiec zamkniecie greckich banków na tydzień ,by banksterzy zdazyli się spakować i tylnymi drzwiami czmychnąć na z góry upatrzone nory !
  To Grecja ,natomiast w Polsce dwie baby jedna na urzędzie,druga strojąca piorka na grzede przesciguja się w ubiorze i tapecie na twarzy bladej ze strachu lub purpurowej z podniecenia,pociagiem lub wynajętym autobusem wala dziś w Polsce do ludu nie pracującego i obiecują inna inszość .
  Wszedzie powitania i oklaski,barwy narodowe i hasla ,usmiechniete dzieci i buziaczki strojnych panienek,bywa,ze i tance tam gdzie i rozance.
  POLSKA MLEKIEM i POLMIODEM PLYNIE (pelny miod zaginal.pszczoly wytruto ale jest lepista maz z Izraela),uciech co nie miara ,
  gorzej z młodymi chłopami przestaje im grac fujara !
  Będzie lepiej ,prezydenci już się oprowadzają po zaściankach ,małżonki przystrojone na zielono ,ciekawe dlaczego nie na niebiesko (?),a przecież niebieski to kolor anielski gwiazdy i niebo przypomina,w dodatku zarezerwowany na dla narodu „przebranego”.

  Polubienie

 39. JOW-y ?
  To temat od dawna gotowy !
  Ustalono skrycie ze po JOW-ach
  to dopiero będzie zycie .
  Zyd z JOW-ow,
  Niemiec partyjny kolega,
  zycia lepszego nam trzeba !!!

  Nam ,to znaczy komu ?
  tym co wygnano ich z domow ???
  Nie tym ,lecz un-ym
  tu z Izraela pędzonym.

  Polubienie

 40. Kto na nich będzie pracowal,
  Polak dalej będzie harowal ?
  Smieciowe już przciez było
  i jak się nam wtedy zylo ???

  Było nie było,przeszlo minelo
  teraz się będzie sieczkę rznelo !
  Co to za nowość,co to za sciema
  pracy nie było i dalej jej nie ma ?!

  Jest praca,przeciez otwarto granice ,
  jedz,zarob ale weź z sobą miednice .
  Co ty miednice ,a po co ?
  Przeciez nogi mi się nie poca .

  Nie ta a swoja ,nad kroczem,
  by ciało twe usztywniala ,
  swa polska,solidna,urocza,
  by najazd szmulowski przetrwala !

  Polubienie

 41. Gdy o JOW-ch prawi dzisiaj zgraja
  wiedz,ze szmul robi z wami JAJA !

  Gdy spojrzysz na niego z profila ,
  co widzisz ? NOS IMBECYLA .

  Un-e nie maja duszy,
  zdradzają ich takze uszy .

  To prawda genetyczna,
  bywa „oglada medyczna”.

  U kogo ? U mieszancow,
  także u tych na rozancu.

  Jak ich wtedy rozpoznać gdy cos znowu uknuli ?
  Normalnie,po rozpietej koszuli .

  Polubienie

 42. Dość ciekawa wypowiedź na temat JOW-ów na portalu https://prawda2.info/viewtopic.php?t=9784 kogoś o nicku Kuoymass wyraźnie „oblatanego” w zasadach opartego o JOW funkcjonowania demokracji anglosaskich:

  Najśmieszniejsze jest to, że Kukiz nie rozumie, iż w JOW-ach posłowie i tak głosują wg zaleceń partii. W systemach anglosaskich osobą trzymającą reprezentantów w linii jest „whip”, a w Polsce „rzecznik dyscypliny”. Inna nazwa – te same funkcje. Jeśli ktoś sądzi wg tej kretyńskiej grafiki, że w JOW-ach trzeba przekupić 460 posłów by ustawa przeszła, to ma problemy poznawcze. Rzecznik dyscypliny ma papiery na każdego, i każdy ma u niego spowiedź. To on rozdaje karty podług zaleceń szefa partii i obaj trzymają za jaja wszystkich. Nawet jeśli znajduje się „najsprawiedliwszy w Partii”, to albo się go przegłosowuje albo wciąga w grę polityczną – na którą każdy jest skory.

  Po pierwsze: Kukiz idealistycznie patrzy na JOW. To nie jest system ani lepszy, ani gorszy od obecnego. Każdy ma swoje zalety jak i wady. Wadą proporcjonalnego jest to, że zawsze musi istnieć koalicja rządząca. W JOW-ach takie coś jest ewenementem. Częściej rządy są jednopartyjne. I tyle z tego wynika.

  Po drugie: JOW-y nie zmieniają nic w regionach partyjnych. To wciąż centrala ustala kogo wcielić do partii. A jak to robi? Każdy kandydat musi wypełnić starannie przygotowany kwestionariusz, który określa praktycznie cały życiorys danego człowieka. W centrali specjaliści określają jego przydatność na rzecz partii i wystawiają mu klauzurę. To czy wystartuje z regionu zależy tylko od danego okręgu. Partia wciąż jest monolitem.

  TO ludzie decydują. Aby demokracja w pełni działała to udział w wyborach powinien mieć frekwencje ponad 80%, a zdecydowana większość społeczeństwa w pełni świadoma – jakkolwiek rozumiecie ten termin. A takie coś nie istnieje. Jedyną zaletą demokracji jest to, że sporadycznie dochodzą do niej elementy radykalne do władzy. Zdecydowanie częściej dochodzi do wypoziomowania i zneutralizowania parlamentu do umiarkowanego poziomu.

  Do tego Szczypiór dodał:

  JOW nie zdały nie zdają egzaminu NIGDZIE. Demokracja nie zdaje egzaminu.

  Jak wygląda amerykański Kongres? To przecież sprzedajna hołota. To jest efekt działania JOWów od setek lat.

  Gdyby próbować sformułować jakieś “prawo” (pamiętając oczywiście że “prawa” w socjologii to dość grząski grunt) to demokracja przedstawicielska jest idiotyzmem. Czegoś takiego nie ma, to nie ma prawa działać.

  Może mieć sens powszechny wybór na sołtysa bo ludzi we wsi nie jest wielu i większość osobiście zna kandydatów. Może mieć sens demokracja bezpośrednia. Oczywiście nie ma sensu plebiscyt w sprawie przegłosowania konstytucji bo zapewne nikt tego kwitu nie rozumie z wyjątkiem pięciu cwanych talmudystów. Proste pytania w ważnych sprawach można ludowi zadawać, tak to działa w Szwajcarii.

  MG – Przyznaję, że na poziomie Zakopanego (powiat Tatrzański, ok. 30 tys. mieszkańców) demokracja bezpośrednia trochę zadziałała. Przedsiębiorczemu synowi b. burmistrza Janusza Majchera jak dotąd zabraniają dokończyć budowę żelbetonowej willi-ubrzydka, w stylu stacja kolejki linowej, którą zaczął budować na szczycie Antołówki. Ale do wycięcia obrzydliwych (‚obżydliwych’, jak by to napisał polonista Stefan Kosiewski) giga-reklam na wjeździe do Zakopanego to chyba będzie koniecznym czekać do następnego stulecia. (Nie wiem, jaka demokracja działa w Moskwie, ale z okazji 70-lecia Pobiedy, giga-reklamy z centrum miasta tam usunięto.)

  Polubienie

 43. Nie koniecznie muszę podejrzewać że facet o nicku Kuoymass jest posłem z PiS, ale też nie mam danych że nim nie jest, że pisze z lęku iż skończy się jego kadencja i nawet z poparciem Kaczyńskiego do sejmu nie wróci.
  Podobnie jak poseł SLD z Olsztyna o którym kiedyś w telewizji powiedzieli że wszedł do sejmu zdobywając jedynie 160 głosów wyborców właśnie dzięki obecnemu systemowi .
  J. Kaczyński ma także złe zdanie o JOW i złe przeczucia
  Posłuchajmy ględzenia Kaczyńskiego i porównajmy do tego co miał do powiedzenia w tym temacie pan Rogowski w filmie na górze strony.

  Polubienie

 44. „Do tego Szczypiór dodał:

  JOW nie zdały nie zdają egzaminu NIGDZIE. Demokracja nie zdaje egzaminu.”

  Tyle, że gdyby „demokracja” egzamin ów „oblała” – to nie byłaby obecnie tak popularna.

  Demokracja jak przystało na prosty, mało skomplikowany system, stanowi swoistą odpowiedz na potrzeby krótkowzrocznych, egoistycznych prymitywów.
  Cały pic polega tylko na tym, które z tych prymitywów okażą się sprytniejsze w dojściu do „władzy” oraz w manipulowaniu pozostałych.

  Polubienie

 45. Wszystko to prawda.
  Pytanie tylko brzmi.
  Kto ma rządzić?
  Nie chodzi nam przecież o to by rządzili nami ci z pod budki z piwem, lub z podmiejskiej meliny
  W dzisiejszym układzie nikt kto nie zostanie dopisany do list przez liderów PO PiS PSL, SLD nie ma szansy nawet zastartować.
  Zatem faktycznie rządzi albo Kaczyński albo Tusk

  Polubienie

 46. No i jeszcze należy pamiętać, że (ang. godfather), zarówno Kaczyńskiego jak i Tuska, na szczytach ich POPIS dwójpartii, „usadowił” tak zwany „Globalny Bóg Ojciec”.

  No i kilka miesięcy temu tenże „Bóg Ojciec Stworzyciel Świata Demokracji” zadecydował, że z Tuska większy pożytek będzie jak się go usadowi na samym „szczycie” Unii Europejskiej.

  A jak utrzymuje mój korespondent z KUL, dr ZbigP, „Bóg Ojciec Stworzyciel Świata” jest NIEPOZNAWALNY, owiany tajemnicą DOCTA IGNORANTIA, o której to cesze BOGA CHRZEŚCIJAN całą epistołę napisał w XIV wieku, Biskup Kościoła Mikołaj z Kuzy (Skądinąd jego książkę o „Oświeconej niewiedzy” przetłumaczył na polski dobrze mi znany intelektualista krakowski, Ireneusz Kania, z którym dyskusje przyczyniły się do powstania mej „Wojny Bogów” w roku 1995).

  A tak przy okazji. Otóż osoba spostrzegawcza jest w stanie zauważyć, na podstawie tejże kuzańskiej epistoły, że o NIEPOZNAWALNOŚCI BOGA NIEWIEDZY można dużo i mądrze pisać, w istocie tworząc COŚ z NICZEGO – i w dodatku zarabiając na tym.

  Polubienie

 47. Ot, doczytałem się, w komentarzach na portalu http://www.neon24.pl co w sytuacji aktualnej należy robić:

  Kjawor 12:03:40
  W obecnej sytuacji kraju i medialnego ogłupienia społeczeństwa, jedyne co można zrobić, to:

  – rozpocząć i kontynuować pracę od moralnych podstaw;
  – nie dopuścić, aby państwo indoktrynowało nauczycieli i młodzież;
  – odkłamywanie historii, nauk biologicznych, technicznych;
  – informatycy muszą stworzyć pozytywne gry komputerowwe;
  – przeciwdziałać formule Kissingera:
  Nasza młodzież w USA i na Zachodzie jest gotowa, ponieważ została ona zaprogramowana (gry komputerowe), żeby być dobrymi żołnierzami, mięsem armatnim, a kiedy dostaną oni rozkaz wyjścia na ulice i walki z tymi obłąkanymi Chińczykami i Rosjanami, to oni będą wykonywać rozkazy.
  – konieczne jest obalenie mitów: lądowania na księżycu, WTC, broni Saddama, złego Kadafiego i innych.
  Problem jest niebywale trudny, jednak możliwy po dokładnej analizie zachowań społecznych i nawałnicy propagandowej.

  Za: komitet.ogłupiania.roborników (K.O.R)

  No i jak widać po moich wpisach staram się, jak mogę, powyższy mini-program realizować w PAN w Z-nem.

  A co z Zenkiem, Zbyszkiem i Andrzejem w Apallachach? Czy wypełniają oni – także na WIERNIPOLSCE — zadanie postawione im przez Henry Kissingera:
  Nasza młodzież w USA i na Zachodzie jest gotowa, ponieważ została ona zaprogramowana (gry komputerowe), żeby być dobrymi żołnierzami, mięsem armatnim, a kiedy dostaną oni rozkaz wyjścia na ulice i walki z tymi obłąkanymi Chińczykami i Rosjanami, itd.?

  Polubienie

 48. – nie dopuścić, aby państwo indoktrynowało nauczycieli i młodzież;……

  Czy tz. nauczanie religii w szkołach publicznych od podstawówki po studia, a także w przedszkolach, w państwie, w którym obowiązuje rozdział państwa od kościoła nie jest indoktrynacją?

  Nawiązując do bieżących spraw, w tym do sytuacji w Grecji, zastanawiam się czy Aleksander Cyprias nie jest przypadkiem o głowę większym politykiem od cesarzycy Merkel i brukselskich burokratów.
  Mam nieodparte wrażenie że robi ich w siuski, gra jak d dupnioka i ciągle zapewnia o gotowości spłaty zadłużenia nie mając zamiaru oddać ani centa
  Może tak zwana dra(ch)ma grecka to tylko grecki cyrk na który Jewrunia daje się nabierać jak mała niedorozwinięta dziewczynka.

  Polubienie

 49. Co czepiasz się religijnych wierzeń i co chcesz rozdzielac – chlopa od baby ?
  W morde tego co myli odbyt z pochwa i grzebie się w smrodzie !
  Lej i to równo każdego złodzieja i zbocznca obojętnie jakie szaty nosi !!!

  Polubienie

 50. Szanowni Państwo,
  Przypominamy treść oświadczenia uczestników Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW z dnia 12 lipca 2015.

  Oświadczenie uczestników Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW

  W związku z pojawiającymi się w mediach spekulacjami i licznymi pytaniami, wyjaśniamy, że Ruch Obywatelski na rzecz JOW nie jest związany z żadną partią polityczną i jako Ruch nie uczestniczy w wyborach parlamentarnych. Ruch JOW współpracuje z Pawłem Kukizem w zakresie wprowadzenia 460 JOW w wyborach do Sejmu i nie jest zaangażowany w tworzenie bloku politycznego z partiami i organizacjami o różnych celach politycznych, które współtworzą inicjatywę „RuchKukiza”. Teraz Ruch JOW prowadzi kampanię przed referendum 6 września br.

  Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, zapoczątkowany w 1993 r. przez śp. profesora Jerzego Przystawę, to niesformalizowany, ogólnopolski ruch społeczny. Jednoczy osoby z różnych środowisk zaniepokojone złym funkcjonowaniem państwa polskiego i niewydolnością jego instytucji na skutek wadliwego ustroju politycznego III Rzeczypospolitej. Za punkt wyjścia naprawy państwa Ruch uznaje wprowadzenie w wyborach do Sejmu RP ordynacji większościowej realizowanej w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych, z łatwą i równą dla wszystkich swobodą kandydowania i przy pełnej kontroli procedur wyborczych przez obywateli zamieszkujących w małych, jednomandatowych okręgach. Postulat ten ma na celu odwrócenie obecnych, patologicznych relacji między partiami politycznymi i obywatelami, gdzie partie niesłusznie mają uprzywilejowaną pozycję względem obywateli. Większościowa ordynacja stawia obywateli przed partiami, zmienia charakter partii na oddolne, zdecentralizowane stowarzyszenia wyborców i czyni obywateli głównym podmiotem życia politycznego. W systemie JOW partie mają szansę stać się organizacjami demokratycznymi, obywatelskimi, służącymi społeczeństwu. System JOW realizuje literę Art 4. Konstytucji RP pt. „Władza zwierzchnia w RP”.

  Wzorując się na ruchu Maggioritario we Włoszech, Ruch Obywatelski na rzecz JOW skupia się wokół jednego tylko postulatu: fundamentalnej reformy prawa wyborczego. Uczestnicy Ruchu równolegle mogą oczywiście działać w innych organizacjach i inicjatywach politycznych i społecznych.

  Nasz Ruch wspiera wszelkie inicjatywy i działania promujące ideę JOW. W ciągu ostatnich lat Ruch udzielał wsparcia Pawłowi Kukizowi, z którym w 2012 r. współtworzyliśmy akcję zmieleni.pl, protestując przeciwko zniszczeniu przez instytucje rządowe 750 tys. podpisów obywateli domagających się referendum w sprawie JOW. Kontynuując tę akcję, Paweł Kukiz w maju br. roku startował w wyborach prezydenckich, przy wsparciu logistycznym wielu tysięcy osób w całej Polsce, między innymi uczestników naszego Ruchu. Obecnie Paweł Kukiz prowadzi kampanię na rzecz JOW przed referendum 6 września 2015 r. Niżej podpisani uczestnicy Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW uważają, że inicjatywy te są bezcenne, gdyż w sposób bezprecedensowy nagłośniają i popularyzują ideę JOW.

  12 lipca 2015

  Dr Wojciech Błasiak, Dąbrowa Górnicza
  Prof. Krzysztof Cena, Kraków
  Prof. Andrzej Czachor, Warszawa
  Jerzy Gieysztor, Warszawa
  Prof. Antoni Z. Kamiński, Warszawa
  Dr Wojciech Kaźmierczak, prezes Stowarzyszenia JOW
  Prof. Tomasz J. Kaźmierski, Southampton, Wielka Brytania
  Anna Niedziałkowska, Warszawa
  Agnieszka Przystawa, Fundacja JOW im. prof. Jerzego Przystawy
  Tadeusz Rogowski, Koszalin
  Włodzimierz Urbańczak, Poznań

  Polubienie

 51. Zapraszamy na konferencję pt. „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze do Sejmu – możliwe rozwiązania i ich skutki”.

  Konferencja odbędzie się w środę, 5 sierpnia br., w godzinach od 15.30 do 17.30 w Sali Konferencyjnej w Nowym Domu Poselskim przy ul. Senackiej 1 w Warszawie.

  Program konferencji:
  1. Prof. Tomasz Kaźmierski – Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w Wielkiej Brytanii i możliwość przeniesienia brytyjskich rozwiązań na polski grunt. JOW-y w Australii i we Francji– 40 min.
  2. Dr Wojciech Błasiak – Niemiecka ordynacja mieszana i konsekwencje jej wprowadzenia w Polsce – 25 min.
  3. Mec. Lidia Bagińska – Skutki prawne referendum w sprawie JOW – 15 min.
  4. Pytania i odpowiedzi – 40 min.

  Zgłoszenia uczestnictwa prosimy wysyłać na adres: chrs@chrs.pl, podając imię, nazwisko oraz e-mail. Do Domu Poselskiego będą mogły wejść tylko osoby zgłoszone wcześniej i za okazaniem dowodu osobistego. Prosimy o przybycie 30 min. przed rozpoczęciem konferencji.

  Polubienie

 52. No to proponuję, jako wstęp do dyskusji w Olsztynie 5 sierpnia o JOW-ach, bardzo aktualny artykuł na ten temat Jurka Truchlewskiego z Gdańska, pod tytułem

  „Dlaczego Paweł Kukiz jest oszołomem?”

  artykul był opublikowany w http://gazetawarszawska.com/politics/1878-pawel-kukiz

  Już samo twierdzenie, że zmieniając ordynację wyborczą na JOW zmieni system państwa jest oszołomstwem. Spróbujmy jednak przeanalizować jakie będą rezultaty, gdyby społeczeństwo po wyrzuceniu w błoto grubych milionów uznało, że JOW-y będą receptą na całe zło.

  Po pierwsze należy wiedzieć, że społeczeństwo w swojej masie nie interesuje się na poważnie polityką uważając słusznie, że to tylko gra o naszą kasę. Brak w mediach promocji autentycznej elity narodu stwarza wrażenie, że takowej nie ma w naszym kraju. Rzeczywistość jest inna. Mamy wspaniałych fachowców w każdej dziedzinie ale oni nie mają prawa być przedstawicielami narodu gdyż nie realizowali by narzuconych przez zachód wrogich Polsce scenariuszy. Społeczeństwo natomiast ma takie zdanie jakie zostaje im narzucone przez ośrodki medialne i zawodowych pijarowców. To właśnie dlatego Paweł Kukiz osiągnął ponad 20% poparcia w wyborach prezydenckich, gdyż był promowany przez ściekowe media jako niby antysystemowiec.

  I tu należy zadać pytanie: czy ludzie reżimu są tak bardzo naiwni, czy była to i jest nadal akcja kanalizowania niezadowolonego społeczeństwa. Same media uknuły nazwę antysystemowiec aby bardziej uwiarygodnić swojego protegowanego. Nie można mieć żadnej wątpliwości, że hasło Kukiza o JOW-ach bardzo im przypadło do gustu – polepsza sytuację reżimu i nie zagraża obecnemu układowi a jednocześnie kanalizuje niezadowolonych. Doskonale wiedzą, że jest to nic innego jak umocnienie systemu antypolskiego. Zakładając, że Paweł Kukiz działa w sprawie JOW-ów z czystych intencji, to należy stwierdzić, że jest skrajnie naiwny i nieodpowiedzialny. Gdyby JOW-y służyły obywatelom a nie marionetkowym władzom to już dawno w krajach zachodnich zmieniono by ten system na inny. Jakie szanse mają na dostanie się do Parlamentu ludzie ideowi, dla których Polska jest najważniejsza? Żadne. Do Parlamentu dostaną się tylko ci, za którymi będzie stała machina propagandowa a na to musi być duża kasa i co ważniejsze przychylność wszystkich mediów do promowania tych wybrańców. Czy jest to możliwe aby agenturalne media zdradziły swych mocodawców? Z pewnością nie. Kto zna uczciwego ideowca Jana Kowalskiego poza jego najbliższym otoczeniem ? 50, 100 a może nawet 300 osób. I taki wynik otrzyma Jan Kowalski. Bo Jan Kowalski nie będzie miał nawet kasy na odwiedzenie znaczącej ilości miejsc w swoim okręgu, wynajęcie sali, wykonanie plakatów, czy spotów reklamowych. Co innego zdrajcy Narodu Polskiego; ci za nasze pieniądze promują się cały czas. Poza partyjniakami do Parlamentu w systemie JOW dostaną się ludzie wystawieni przez Kulczyków i innych przekrętasów aby czuwali nad ustalaniem odpowiednich aktów prawnych, bez potrzeby wysyłania różnej maści Dochnalów i wykładania kasy na lobbing. Niektórzy twierdzą, że należy wykorzystać Kukiza do przeprowadzenia zmian w Polsce. Jakich zmian; na gorsze? Wystarczy popatrzeć kto i skąd przyszedł do Pawła Kukiza a wszystko staje się jasne. Sprawa była już wystarczająco klarowna podczas spotkania w Sali BHP tzw. oburzonych w 2013 roku. Już wtedy było wiadomym, że spotkanie to było z inspiracji żydowskiego PIS-u. Wówczas nie do końca wyszedł im manewr, gdyż były głosy przeciwne układaniu się z mafią polityczno-solidarnościową. Skąd przychodzą najbardziej zaufani ludzie Pawła Kukiza; już po pierwszych starciach w otoczeniu Zbawcy Kukiza – z żydowskiego RN, z Centrum im. Adama Smitha, bussinesmani, działacze antypolskiego Opus Dei, członkowie KNP, ludzie związani z PIS, PO, z federacją ZZ, z Europejskiej Rady ZZ Pfleiderer AG (czysto polskie interesy), ze Stowarzyszenia KoLiber, którzy uważają, że wolny rynek sam wszystko załatwi i liczy się tylko jednostka (bogata) a społeczeństwo jako całość nie ma żadnego znaczenia (PO – bis). Zapewne i polskość dla nich nie ma znaczenia; Polska może być jako jeden z regionów UE. I na koniec wyjątkowy ideowiec o wyjątkowo stałych poglądach – Janusz Sanocki uczestnik kanciastego stołu, członek PZPR, działacz zdradzieckiej Solidarności, działacz KLD, UPR, PIS i Prawicy RP.

  W jednym z wywiadów Paweł Kukiz sam się przyznał, że dla niego nie ma znaczenia jakich ludzi będzie reprezentował gdyż tylko jedno się liczy aby popierali JOW-y. Nie ważne są ich poglądy na Polskę, nie ważne jest ich morale, nie ważna jest uczciwość i oddanie Rzeczypospolitej Polskiej; tylko JOW-y są ważne. TAKIEGO OSZOŁOMA JESZCZE NIE BYŁO W POWOJENNEJ HISTORII POLSKI. Nawet szubrawcy starają się zachować twarz i ukrywać swoje niecne zamiary w przeciwieństwie do Zbawcy Pawła Kukiza.

  Wcale nie lepiej jest z wizją Polski postrzeganą przez Pawła Kukiza. Tylko jedno się liczy; zmiana systemu. Nic jednak nie wspomina; poza JOW-ami – jaki ten system ma być. Tylko oszołom może mówić o zmianie systemu jeżeli tą zmianą ma być tylko i wyłącznie zmiana ordynacji wyborczej. Albo nie ma zielonego pojęcia jakie różnice są w poszczególnych systemach jakie znamy lub system jaki chcielibyśmy wprowadzić albo nie chce się zagłębiać w szczegóły żeby nie zejść do zerowego poparcia lub do odwrócenia się od niego reżimowych mediów. Z tego też względu nie przedstawia zasadniczych tez programowych nie mówiąc już o szczegółach. Społeczeństwo ma kupić kota w worku. Wiadomo jednak z kolejnego wywiadu, że Paweł Kukiz jest bardzo szczęśliwy z przynależności do UE. Uważa ten fakt za coś nadzwyczaj korzystnego. Albo logika całkiem szwankuje u Pawła Kukiza albo leci sobie ze społeczeństwem totalnie w kulki myśląc, że głupi lud to kupi. Któż by tam chciał wnikać dlaczego ta k…..a banda (jak ją nazywa Kukiz) tak beznadziejnie steruje państwem polskim. Wystarczy podać nośne hasła i wszystko jak za przyłożeniem czarodziejskiej różdżki się zmieni. Oszołom Kukiz nie wie, że to właśnie dlatego mamy w kraju to co mamy, że rządzące marionetki wykonują dyrektywy UE, że to właśnie na polecenie unijnych marionetek na smyczy światowych psychopatów niszczy się rodzimy przemysł, rodzimy handel, bankowość, szkolnictwo, służbę zdrowia, wartości uniwersalne, polskość, i całe rodziny. To właśnie z racji przynależności do UE ziemia i być może lasy trafią w obce ręce. Paweł Kukiz nie potrafi zrozumieć lub JOW-y tak bardzo przyćmiły mu umysł, że nie zauważył, że Konstytucję i owszem należy zmienić ale ze względu na odebraną suwerenności Polski i wiele innych niekorzystnych zapisów a nie z uwagi na wydumane JOW-y.

  Może jednak to ja się mylę. Może Paweł Kukiz nie jest żadnym oszołomem tylko wykonuje dobrą robotę dla międzynarodowej mafii zasłaniając prawdziwe przyczyny likwidacji Polski jowowską mgłą. Niech Polacy mają swoje pięć minut na zabawy w jowy a w tym czasie oni dokończą to, co zaczęli w 1989 roku. Mogliby nie zdążyć, gdyby nie zająć społeczeństwa polskiego sztuczną mgłą; najpierw smoleńską, teraz kukizowską.

  Polska jest na dnie albo jeszcze niżej a cały kraj żyje jowami, referendum, pseudowyborami; najpierw żydowskiego prezydenta Andrzeja Dudy, za chwilę kneSSejmu.

  Ten kraj musi upaść, gdyż naród utracił świadomość i instynkt samozachowawczy. Jedyna świadomość jaka mu pozostała to ta, że trzeba obejrzeć antypolski program w reżimowej TV lub łudzić się, że oszołom Paweł Kukiz wraz z ludźmi nomenklatury lub innymi oszołomami zmienią tak dużo, że nic nie zmienią. Bo o to właśnie chodzi.

  Nie tędy droga do wolnej, suwerennej, bogatej Polski. Ta droga prowadzi na manowce. Tylko silna władza, składająca się z wybitnych Polaków, skupiona w jednym ośrodku władzy (Tymczasowa Rada Stanu lub prezydencka) może w okresie największego niebezpieczeństwa od 1945 r. ocalić Polskę i Naród Polski. Żadna pseudo demokracja, żadne Kukizy, żadne inne oszołomy partyjne na smyczy zachodu nie są lekarstwem dla polski. Mamienie ludów demokracją jest dla niej zgubne, co widać w całym zachodnim i nie tylko zachodnim świecie. Dzięki tej demokracji mamy w politycznych największych szubrawców i sprzedajnych kundli od 1956 roku.

  Ps. Nie chciałem dobijać Pawła Kukiza pisząc o jego wyrobieniu politycznym i znajomości faktów, gdy popierał banderowców, gdy woził kamizelki dla zbrodniczego Prawego Sektora i junty kijowskiej, gdy do dziś twierdzi, że Ukraińcy walczą o demokrację (dokonując ludobójstwa na współobywatelach). Ten, kto naprawdę interesuje się w zawiłościach obecnego świata doskonale o tych faktach wie i odpowiednio (mam taką nadzieje) je interpretuje.

  Jerzy Truchlewski

  28.07.2015

  Polubienie

 53. Ot, na stronie internetowej Gazety Warszawskiej pojawił się dość celny komentarz do powyższego artykułu:

  Kasandra Wera • 2 days ago

  *
  Ciaaa,…
  No to to co piszesz „Trusiek” ( taką ksywkę miał szkolny kolega o prawie identycznym w brzmieniu nazwisku ) ..- to całkiem nawet się składa..
  No, ale do rzeczy…
  Różni popaprańcy (chociaż całkiem przebiegli) komunikują nam , tzn. serwują wiadomośći wraz z komentarzami… zwykle ..prawie zgodne z prawdą…
  Kluczem jest tu słowo… „prawie”..
  No bo Trusiek przedstawiasz sprawę trafnie i rzeczowo, po to.. by się uwiarygodnić..
  A zatem sugeruję, że jest coś niewiarygodnego, lub lepiej zwodniczego..w twoim „główkowaniu” ..
  A konkretnie Trusiek twoja recepta.. cyt.
  ” Tylko
  silna władza, składająca się z wybitnych Polaków, skupiona w jednym
  ośrodku władzy (Tymczasowa Rada Stanu lub prezydencka) może w okresie
  największego niebezpieczeństwa od 1945 r. ocalić Polskę i Naród Polski..”
  *
  Tylko Trusiek zapomniałeś o jednym : jak ją wyłonić ?!
  Tu Trusiek podsuwam gotowe i pewne – bo sprawdzone zalecenie :
  Rozpocząć jak w 1920 roku powszechne odprawianie Mszy św. z modłami typu Różaniec św., oraz adoracjami Najświętszego Sakramentu..
  W ten sposób pozyskamy „wsparcie”.. i nie ważne jest nasze teraz przewidywanie jakichkolwiek strategicznych rozwiązań…
  Ona ( adresatka modlitw- Matka Boska ) będzie piorunująco trafnie skuteczna w działaniu..
  No, bo kto by przewidział (w 1920 r.), że atak por. Pogonowskiego na czele „szkolniaków” uzbrojonych w karabinki, „rozgromi” doborowe formacje bolszewików z Ckm-ami i armatami… i spowoduje , że panika tych właśnie jednostek zainfekuje strachem całą bolszewicką armię..
  A to może tylko Nasza Królowa !

  Trzeba się tylko z Nią skomunikować..
  Jest taki „bezpośredni telefon”..
  – nazywa się Różaniec Święty..
  CAŁY NARÓD POWINIEN GO ODMAWIAĆ !
  *

  Avatar
  Disqur Kasandra Wera • 2 days ago

  Tylko Trusiek zapomniałeś o jednym : jak ją wyłonić ?!
  ============
  modlitwa nie pomaga tam gdzie nie ma czynu!

  Poza tym 1920 roku mieliśmy Kościół i kapłaństwo,
  a teraz nie ma ani jednego, ani drugiego.

  No tutaj Kasandra Wera wyraźnie konfabuluje. Mamy kościołów chyba ze dwa razy więcej niż w 1920 roku i kapłaństwo też mamy dobrze wykształcone, powiedziałbym, że za dużo tej dobroci — proszę się zapytać o to kardynała Dziwisza lub Ojca Rydzyka…

  Polubienie

 54. Jasne, że lepsza jest obecna ordynacja wyborcza. Liderzy partii ułożą listy wyborcze, zadecydują kto będzie na tych listach jedynką i naród dostanie w y b ó r.
  Jeśli Kaczyński wpisze na listę w okręgu pomorskim swojego kota jako nr 1, a zamiast Dorna Sabę jako nr 2 to taki będziemy mieli wybór.
  Kogo będziemy wybierać w obecnym systemie ( już bez żartów). tych których wskaże nam J. Kaczyński, Ewa Kopacz, Leszek Miller i szef z PSL.
  W systemie JOW takiej władzy i takich list układania mieć nie będą.

  Truchlewski pisze….Bo Jan Kowalski nie będzie miał nawet kasy na odwiedzenie znaczącej ilości miejsc w swoim okręgu, wynajęcie sali, wykonanie plakatów, czy spotów reklamowych…..

  Rzecz jasna ja na takiego niedorajdę Kowalskiego nie zagłosuję, bo jeśli nie stać go będzie na wynajęcie sali ( wynajęcie sali w MOK w Olsztynie to koszt 25 zł za godzinę) spoty reklamowe w każdej ilości na you tube można sobie zrobić za darm kamerką za 19 zł lub telefonem komórkowym, tylko nie trzeba być skończonym łamagą, a zamiast banerów można się reklamować na darmowych stronach wordpress, no i zlecić trochę ulotek za pięćset czy tysiąc zł. to też żadna kasa.

  ….Tylko silna władza, składająca się z wybitnych Polaków

  a widział ktoś tych wybitnych Polaków? (oczywiście poza Tuskiem, Sikorskim, Kopacz, Kaczyńskim, Millerem, Wałęsą, Kwaśniewskim et consortes) bo ja nie widziałem, nawet nie można się ich doszukać w internecie.
  A może Truchlewski ich gdzieś wypatrzy i nam przedstawi.
  W JOWie też do władzy dojdą ci co obecnie (i oczywiście trochę nowych), dla czego (?), bo typowy ciul, Kowalski , nierozgarnięty i niezorganizowany, nie wyda więcej jak stówę na swoją kampanię ( jeśli w ogóle wyda) i nie ruszy d….. y z miejsca by się wypromować choćby w miejscowych mediach, w internecie czy na you tube
  W końcu i dobrze, bo jak to mówią dla czegoś Kowalski biednyś?
  Boś głupi.
  A czy chcemy by jeszcze głupsi rządzili nami od tych których mamy obecnie?

  Jeden z internautów napisał
  – W obecnym układzie wystarczy żeWaszyngton czy Berlin skorumpuje liderów partii władzy, czyli trzy czy cztery osoby, w systemie JOW musieli by skorumpować większą połowę posłów, a to już jest zawsze trudniejsze.
  Ponad to posłowie ci będą zależni nie od liderów partyjnych tylko od wyborców z okręgu i dając się skorumpować mogą mieć w kolejnych wyborach totalnie przechlapane.

  Polubienie

 55. cyt.:
  „W obecnym układzie wystarczy żeWaszyngton czy Berlin skorumpuje liderów partii władzy, czyli trzy czy cztery osoby, w systemie JOW musieli by skorumpować większą połowę posłów, a to już jest zawsze trudniejsze.”

  Tyle, że po 25 lat trwającym demokratycznym treningu, tzw. „niewidzialne elity” doskonale zdają sobie sprawę, że większość ambitnych (p)osłów bez nazwisk, byle za większą kość, tylko czeka na to by je w końcu zacząć …korumpować.

  Polubienie

 56. Ad ostatni wpis Dyl’a.

  Otóż przeglądałem lat temu 13 jedną z zakazanych obecnie książek Rogera Garaudy z lat 1990 (francuski filozof, komunista, był znany w Polsce w latach 1960-tych) i on w niej pisał, że w XVIII-wiecznej Anglii lokalny magnat finansowy Walton chwalił się, że zna wartość głosu każdego posła w Izbie Gmin. A przecież ten rodzaj angielskiego JOW-u proponują moi koledzy śp. Jurek Przystawa i Tomasz Kaźmierski, obecnie z Politechniki w Southampton. Przypominam, że w Polskiej Demokracji Szlacheckiej więcej mieszkańców RP Obojga Narodów miało prawo głosu (ok. 15 % ludności, żony mogły głosować w zastępstwie męża-szlachcica) niż w Anglii do połowy wieku XIX.

  Ale „zabawy w JOW-y” warto spróbować, w końcu to W.I. Lenin (był on otwarcie, nic nie kombinując, za demokracją — tak kol. A(DU)PA, jakoś w PRL na obowiązkowych zajęciach z wychowania politycznego w Szkole Oficerskiej was tego nie uczyli?) powiedział UCZYĆ SIĘ, UCZYĆ I JESZCZE RAZ UCZYĆ! (A(DU)PA mógłby się w końcu nauczyć używać klawiatury z polskimi litrami.)

  Polubienie

 57. większość ambitnych (p)osłów bez nazwisk, byle za większą kość, tylko czeka na to by je w końcu zacząć …korumpować……

  A to jest bardzo prawdopodobne i nie wykluczone, ale jak zauważył jeden z (wspomniany przeze mnie) internautów łatwiej i taniej skorumpować liderów partyjnych w ilości trzech do pięciu osób niż cały sejm w ilości 360 p/osłów.
  Dodatkowy kłopot to ten, że jednych p/osłów może skorumpować Berlin, innych Waszyngton, a jeszcze innych Moskwa, a wszystkich przebić największą kasą Pekin.
  Pewną rolę mogliby też odegrać lokalni nowobogaccy.
  I to byłaby już ,, pełna” demokracja po upadku ,,komunizmu” w Polsce.
  Myślę, że warto wybrać JOW choćby po to, by nie mieć wątpliwej przyjemności oglądania więcej Kaczyńskiego, Millera, Kopacz, Szydło i całej reszty z gospody ,,Sowa i przyjaciele”

  Polubienie

 58. Ile kadencji może zasiadać poseł w Parlamencie zwanym polskim.
  Ta przeciez wiele foteli w okrąglaku wymieniono bo padly ze starości ale starych poslow NIE !
  Teraz kobita dorwala się do laski (marszałkowskiej) i jaka dumna ,a wcześniej kim była i co robila ?
  A taki „naczelny” senator jaka wczoraj mine miał pilnując prezydenta by się nie pomylil slubujac/skladajac przysiege i w zakończeniu prosil Boga o pomoc ,bo Polacy wątpliwe czy mu pomaga bedac tak zamuleni.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s