Kryzys Grecji, czy kryzys Unii?


Grexit mogłyby stać się początkiem rozpadu Eurolandu i tym samym, konsekwencje gospodarcze dotknęłyby europejską i światową gospodarkę

Zamknięcie banków i wprowadzenie limitów wypłat z bankomatów, które zafundował premier Aleksis Tsipras, najbardziej dokuczają bowiem samym Grekom i w rezultacie dopiero teraz na własnej skórze mogą odczuć, czym grozi załamanie sytuacji finansowej ich kraju. Idąc na zaplanowane przez Tsiprasa referendum ws. porozumienia z kredytodawcami, najprawdopodobniej zagłosuję więc na „tak”, bo zgoda na warunki wierzycieli będzie dla nich mniejszym złem.

Tylko w przypadku porozumienia odzyskają bowiem na pewno dostęp do oszczędności, a sektor finansowy pieniądze do regulowania publicznych wydatków. Jeśli Grecja by teraz zbankrutowała to państwo nie będzie w stanie normalnie funkcjonować.

Jeśli jednak Grecja nie spłaci raty pożyczki do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, to środki z innych linii kredytowych zostaną odcięte i od środy Grecji grozi kompletny paraliż, całkowity brak dostępu do pieniędzy. W tej sytuacji greccy obywatele sami szybko zaczną naciskać na rząd, by się „poddał” wierzycielom. Jeśli teraz nastąpiłby Grexit, nie tylko Grecję czekałby bowiem dużo czarniejszy scenariusz niż się wydaje.

To z naszej prasy, a ja bym tak nie tragizował.

Po pierwsze w gospodarce greckiej, w jej obiegu finansowym jest wiele miliardów euro i Grecy mogą dalej na nich ,,ciągnąć”

Cypras nie zgodził się na spłatę raty zadłużenia rozumując zapewne, że byłoby to uszczuplenie tych środków pieniężnych jakie ma do dyspozycji on i gospodarka grecka.

Jeśli ,,środki z innych linii kredytowych zostaną odcięte i od środy Grecji grozi kompletny paraliż,”

Nic podobnego, życie będzie toczyć się nadal. A nawet gdyby w jakiś tragiczny sposób wszystkie euro w jeden dzień wyparowały z obszaru greckiego państwa, to co za problem wydrukować drachmę i puścić ją w obieg.

Wszak w Polsce w 1945r. w momencie wyzwolenia polski rząd nie posługiwał się ani marką niemiecką ani rublem armii czerwonej lecz po prostu wydrukował polską złotówkę i zaczęło się nasze normalne życie gospodarcze.

Rząd płacił wydrukowaną złotówką robotnikom odgruzowującym miasta, płacił złotówką robotnikom w kopalniach, zakładach fabrykach, choć w wielu przypadkach dopiero dokonywano tam remontów napraw i  uruchamiano produkcję. Płacił rolnikom za płody rolne.

Podobnie miałaby się sprawa z na nowo wprowadzoną grecką walutą. A euro i tak napływało by do greckiej gospodarki z każdym przybywającym do Grecji turystą.

To, czego boi się Unia, a faktycznie światowe rynki finansowe, światowi spekulanci, to, to że Grecji nie da się dalej doić. Gigantyczne złodziejstwo jakie dokonywało się na Grecji na przestrzeni ostatnich lat zostanie przerwane i stąd cały rwetes, krzyki, groźby i zaklęcia.

To co zostało Grecji pożyczone zostanie stracone przez banki Niemiec Francji, i całą mafijną banksterską rodzinę, tylko, że trzeba tu zauważyć, że tak naprawdę to te pożyczone Grecji pieniądze zostały już dawno z niej po wielekroć ściągnięte i jak pisałem powyżej sprawa dotyczy jedynie nie możności dalszego Greków okradania.

I na tym cały ten (nie)grecki kryzys polega.

Spadki na giełdach, ,,straty” inwestorów, wszystko to pic na wodę i fotomontaż.

Mali ucierpią zawsze, grube rekiny wypasione na narodach jedynie co, to dostaną wzdęcia przed kolejnym wielkim pierdnięciem.

Smród rzeczywiście można będzie poczuć nawet w Hong Kongu

37 uwag do wpisu “Kryzys Grecji, czy kryzys Unii?

 1. Amerykański portal Vox zaprezentował scenariusz wojny między Rosją a sojuszem w Estonii poczynając od protestów w Narwie aż po wojnę atomową.
  Kiedy politolodzy i sprawozdawcy zachodnich mediów rozważają nad prawdopodobieństwem wojny między USA i Rosją, najczęściej mówi się o krajach bałtyckich — pisze amerykański portal Vox.

  Zgodnie z teorią analityków Vox, punktem starcia zbrojnego między Sojuszem Północnoatlantyckim a Rosją może stać się Estonia — państwo bałtyckie liczące 1,3 mln ludności, o którego istnieniu „większość Amerykanów może nawet nie podejrzewać”.

  „Estonia obok Łotwy i Litwy — znanych także jako państwa bałtyckie — znajduje się na obrzeżach Europy Wschodniej, przy rosyjskiej granicy. Te państwa, które wchodziły także w skład Związku Radzieckiego, są miejscem, gdzie, jak obawiają się zachodni analitycy, może wybuchnąć III wojna światowa” — czytamy w artykule.
  Periodyk zwraca uwagę na słowa profesora ds. stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Carlton (Kanada) Stephena Seydmena, który uważa, że epicentrum praktycznie każdego potencjalnego kryzysu światowego będzie mały kraj.

  Politolodzy Graham Allison i Dmitri Simes w jednym ze swoich esejów dla czasopisma The National Interest właśnie państwa bałtyckie nazwali „piętą Achillesa” NATO.

  Z jednej strony, wybór Estonii związany jest z tym, że około jedną czwartą ludności tego kraju stanowią etniczni Rosjanie.
  Analitycy Vox przeprowadzają paralele z Ukrainą, która już stała się punktem zapalnym, gdzie znaczną część mieszkańców południowo-wschodnich regionów kraju stanowią Rosjanie lub mówiący w języku rosyjskim obywatele Ukrainy. Z drugiej strony, Estonia w odróżnieniu od Ukrainy, jest członkiem NATO. Zgodnie z 5. częścią Traktatu Północnoatlantyckiego, atak na jednego z członków sojuszu jest równoznaczny z atakiem na wszystkich uczestników bloku wojskowego. W związku z tym przypuszczana przez periodyk „inwazja” ze strony Rosji pobudzi USA i większość państw europejskich do wypowiedzenia Moskwie wojny.

  Zdaniem dziennikarzy portalu, w krajach bałtyckich jest obecnie obserwowana „bezprecedensowa aktywność wojskowa od czasów zimnej wojny”.

  Jest to klasyczny przykład tego, co politolodzy nazywają dylematem bezpieczeństwa: każda ze stron rozpatruje swoje działania jako defensywne, a aktywność przeciwnika jest odbierana jako ofensywna. Obie strony reagują na domniemane prowokacje jeszcze większą eskalacją” — piszą analitycy periodyku.
  Tym sposobem powstaje samoodtwarzający się system konfliktu, w którym z większym prawdopodobieństwem może wybuchnąć wojna, jak zdarzyło się w przypadku I wojny światowej.

  Dalej Vox w ramach swojej teorii proponuje swojego rodzaju „pole do zabawy” — ilustrację scenariusza wojny między Rosją a NATO w krajach bałtyckich, gdzie wszystko zależy od konsekwentności działań graczy. Analitycy przypuszczają, że punktem wyjściowym dla otwartego konfliktu mogą być akcje protestacyjne rosyjskiej mniejszości w estońskim mieście Narwa. Pierwszy ruch wykonuje sojusz, NATO ma dwie opcje — dyplomatyczne wezwanie do „spokoju” lub natychmiastowe wprowadzenie kontyngentu wojskowego w obliczu „rosyjskiej interwencji”. Dalej wszystko zależy od działań Moskwy: jeśli Rosja wprowadzi swoje wojska w odpowiedzi, nie jest wykluczony wariant zarówno przypadkowego, jak i świadomego starcia dwóch armii. W takim przypadku w Estonii wybuchnie otwarta wojna między Rosją a sojuszem.

  Wielka Brytania próbuje zabezpieczyć się przed prawdopodobnym bankructwem Grecji
  Periodyk uważa, że jeśli „konflikt w Narwie” zostanie zamrożony, a obszar konfliktu zamieni się w sporną prowincję utrzymującą ścisłe kontakty z Rosją, wyjdzie na jaw niezdolność NATO sprostania zasadom obrony zbiorowej i blok zostanie rozwiązany. Przy takim scenariuszu Rosja znów zacznie dominować w Europie Wschodniej.
  Scenariusz Vox przewiduje także, że jeśli dojdzie bezpośrednio do wojny atomowej, istnieją cztery warianty rozwoju wydarzeń, każdy z których może kosztować życie miliona osób i przewiduje zwycięstwo jednej ze stron. Zgodnie z najgorszym scenariuszem, następstwem starcia Rosji i NATO będzie „zima jądrowa”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150701/601940.html#ixzz3ecwOEHwl
  ==============================
  … około jedną czwartą ludności tego kraju stanowią etniczni Rosjanie.
  A reszta?
  Reszta to potomkowie Zakonu Kawalerów Mieczowych, czyli rycerstwa niemieckiego, ale przez ostatnie wieki zapewne mocno zruszczonego.
  Kto chciałby wszczynać wojnę za taki kraj jak Estonia?
  Może Ameryka , może po części Niemcy
  Czy taką wojnę dało by się z Rosją wygrać?
  Bardzo wątpliwe, raczej chodziłoby o sprawdzenie produkowanego sprzętu i przećwiczenie kilku, kilkudziesięciu dywizji w warunkach wojny na dość dużym poligonie wielkości właśnie takiej jak Estonia.
  No i w taki sposób można by przetestować Rosję i rosyjskie jednostki bojowe

  Polubienie

 2. Żaden kryzys ,to normalne złodziejstwo banksterow a naiwność durnych.
  Kto niesie pieniądze do złodzieja aby mu je przechowal ?
  Teraz gdy narody zaczna rozliczać zlodzieji okaze się ,ze złodzieje zyli z ich pieniędzy i wszystko przezarli i przehulali,budujac sobie fortece na przetrwanie .
  Tylko czekac jak to wszystko pierdyknie i dopiero kto lba nie podlozy zrozumie KTO i JAK RZADZIL DO TEJ PORY TYM SWIATEM .
  Jedyna rada nie tylko dla Grekow to wyjść z jewrokolchozu i pogonić zlodzieji z własnego kraju !
  Niech nikt się nie wpier…la miedzy inne narody i nie probuje je „uszczesliwiac”.
  WOLNOSC i SUWERENNOSC NARODOWA,TO GWARANCJA,ZE OBCY NIE BEDZIE WAS LAL PO GRZBIECIE !!!
  Szmule i szwaby na księży !

  Polubienie

 3. Czołem żołnierze Ludowego Wojska Polskiego w Appalachach!

  Widzicie w oczach u Nestora Marka smrekowe bale a u siebie nie dostrzegacie hikorowych drzazg.
  Nabijacie się z naszej demosraczki a Wasza w USraju zdechła 11 września 2001 roku i nie zauważyliście tego. Garlic lovers nabudowali Wam OŚRODKÓW WYPOCZYNKOWYCH cirka ebałt 800 sztuk, za wasze podatki i też tego nie widzicie. OŚRODKI nazywają się KONZENTRATIONSLAGER made in USA i mają wypasione gimbusy, kuszetki i trzyosobowe plastikowe piórniki, Na bramach wypisany klasyk – ARBEIT MACHT FREI. Szwaby gadają, że to wszystko jest gotowe i czekają na kuracjuszy. Nie wiadomo czy są kominko-krematoria i czy nasadzili już na zagonach brukselki – tfu brukwi. Niejasność jest także, co do tatuaży na rąsie czy chip na uszko. To jest najprawdopodobniej rewanż za 1941-1945 rok (polskie obozy zagłady, patrz kodeks Hammurabiego).

  P.S. Czy kufry i walizy są już spakowane? Demosraczka prowadzi do TYRANI – tak napisał Platon.

  Welcome to the Lacholand!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 4. APA/cz nam to wszystko co opisał kika22 ładnie sfilmuje ( słyszałem że u Chińczyka kupił nie tylko zapas złota ale też i kamerkę) i skomentuje nie gorzej niż Max Kolonko, ebałt / abałt tych USrajskich obozów, czipowania i Obamomanni, a także jak biała policja celnie strzela do czarnych.
  ….przy okazji jak się robi takie filmy wzorcowo MaxK. da kurs przyspieszony

  Polubienie

 5. Nie jestem kompetentny w sprawie grexitu. Są tacy, którzy twierdzą, że działalność Sirizy to WIELKI PIC, w istocie mający podtrzymać jankeski hiper-kapitalizm w Europie.

  Kto zna operujący tylko rodzajem {gender) NIJAKIM Język Panów, niech czyta Syriza: Plunder, Pillage and Prostration. (How the ‘Hard Left’ embraces the policies of the Hard Right) Jamesa Petras, dość wytrawnego, starszego wiekiem obserwatora świata zza Oceanu:

  We will proceed by outlining the initial systemic failures of Syriza and the subsequent concessions further eroding Greek living standards and deepening Greece’s role as an active collaborator of US and Israeli imperialism.

  czyli w języku nadwiślańskiej Solidarności z USA:

  przejdziemy do wskazania systematycznych błędów Syrizy i kolejnych jej ustępstw, jeszcze bardziej erodujących standardy życiowe Greków i pogłębiających rolę Grecji jako aktywnego współpracownika imperializmu jankesko-izraelskiego.

  czytać wiecej http://petras.lahaine.org/?p=2039

  Polubienie

 6. He,he,he – każdy bankierski pies i tak zdechnie jak mu goj michy nie zaniesie .
  Ot i cala prawda .
  Gdy gotowka jest jeszcze w obrocie i zaskorniaki w każdym schowku to szmul w tandemie ze szwabem może gojom skoczyć na to co kon nosi pod brzuchem !

  JUZ DZIS RODAKU WYRZUDZ Z PORTFELU PLASTIKI,
  NIE BAW SIE W AUTOMATYCZNE GUZIKI !

  Uczniu filozofa marksistowsko-leninowskiego nie wysilaj sie na podsumowywanie dzialalnosci naszej druzyny APA ,bo gdy prawde napisze wam APA,to wszystkim durnym gojom zwisnie japa !!!
  Czytaj to co piszemy a będziesz dlugo zyl i dobrze będzie ci sie powodziło na każdej ziemi lacznie z zakopianska i amerykanska, gorzej na niemieckiej u „baera”,bo tych już bierze cholera jak polskich gojow i dziwek nie przybywa do roboty.. .

  Polubienie

 7. Adminku APA rozpoznala już dawno Chinczykow majac z nimi do czynienia w NYC i dziś napisze ci ,ze zolta rasa więcej jak pewne ,ze zaleje swiat pod dyktando szmuli, a wtedy KAZDY GOJU MARNY TWOJ ZYWOT .
  Będziesz zapier….l 20 godzin na dobe za miche ryzu i to w odpowiednim miejscu i czasie.
  Cala nadzieja w ruskich ,ze nie dopuści do rzadzenia swiatem przez SZMULA,szwaba i chinczyka !
  Ta trojka zagraza calemu swiatu.
  Ratunek w trutce na stonke .

  Polubienie

 8. Teraz gdy TRZECH PUTINOW (nie mylic z trzema muszkieterami -anglik,francuz,holenderczyk),rozpracują globalne plany ,
  ZAGRA SZMUL ,
  a cala reszta POJDZIE w TANY !
  Swiatowa „potancowka” zbliza się szybciej niż przewidziano.
  O „trzech putinach” w dalszej dyskusji na pojawiające się pytania.
  Dla druzyny APA wszystko jasne ,tego nie powie wam żadne „kolano”.

  Polubienie

 9. Zenus idz się przespać po szychcie,teraz poczuwa Zbyszek.

  APA do RODAKOW POLAKOW :

  SZANUJCIE GOTOWKE !
  ZBLIZA SIE ………… Ustepujacy wkrótce Komorowski mianuje generalow przed czasem .

  Co uczyni nowy Prezydent DUDA ,
  czy Komorowskiemu sztuka się uda ?

  Polubienie

 10. Kiedys powiadano :
  NIE UDAWAJ GREKA ,
  dziś co za fundowano Grekom
  wszystkich gojow czeka !

  Goju trzymaj zaskórniaki ,
  niczym cie wpakują do grobowej paki !

  Polubienie

 11. Prosba do FILOZOFA tu piszącego i jego uczniów :
  Prosimy o wykład i wyjaśnienie co to,kto to sa JANKESI .
  Bowiem druzyna APA mieszka i zyje na ziemi Indian i takowych jeszcze nie spotkala ,
  Ale w USA Niemcow i Zydow jest ci pod dostatkiem i co ciekawe RZADZA WSZYSTKIMI STANAMI USA !
  Nawet Afroamerykanie już to dostzregaja i „podnosza glowy” ,także je podkladaja,co bolesne,bo bardzo młodzi,

  Polubienie

 12. Dla zrównoważenia dobywających się zza Oceanu „jęków” Jamesa Petrasa oraz dziarskich, jankeskich „pohukiwań” Zenka, Zbyszka et consortes, dłuższy antykapitalistyczny wywód nt. Grexitu z okolic „III Rzymu” jakim była ogłoszona, przed 300 laty, Moskwa. Pisze Aleksander Dugin, wieszcz „Euroazjatyzmu”:

  Grecja – ostatnia bitwa (Endkampf)

  Wydarzenia w Grecji nabrały wymiaru historycznego. Premier Aleksis Cipras zapowiedział przeprowadzenie 5 lipca referendum w sprawie ultimatum „trojki” (Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny).

  Od jego wyniku zależy los Unii Europejskiej. Jeśli Grecy odrzucą ultimatum, Grecja opuści strefę euro i najprawdopodobniej samą Unię.

  Będzie to oznaczało koniec liberalnej i atlantyckiej Europy, którą Amerykanie i proamerykańskie elity tworzyły przez ostatnie trzydzieści lat. Unia Europejska zamiast stać się nowym, niezależnymi suwerennym graczem geopolitycznym prowadzącym własną politykę, stała się posłusznym narzędziem globalnej oligarchii finansowej i amerykańskiej hegemonii.

  Europejscy biurokraci narzucają swoje dogmaty krajom Europy w celu zniszczenia ich niezależności i suwerenności gospodarczej. Pogrążone w długach, pożyczkach, kredytach i odsetkach kraje Europy (szczególnie śródziemnomorskie jak Grecja) zostały wciągnięte w pajęczynę interesów, w labirynt bez wyjścia. Dalsze istnienie Grecji jako niepodległego państwa w ramach struktur Unii Europejskiej nie jest już możliwe.

  Zaowocowało to wyborczym zwycięstwem antykapitalistycznej SYRIZY, która ostatecznie postawiła lud przed fundamentalną decyzją historyczną: być czy nie być? Odpowiedź poznamy 5 lipca.

  Jeśli Grecja ma być, nie będzie Unii Europejskiej. Jeśli ma być Unia, nie będzie suwerennej Grecji. Jeśli ludzie poprą plany Unii Europejskiej, Grecja zostanie ostatecznie pozbawiona suwerenności, polityki społecznej, emerytur, świadczeń i praw gospodarczych. Kraj pójdzie pod młotek.

  Jeśli uczestnicy referendum zagłosują przeciw, nie tylko Grecja, ale cała Europa, a nawet cały świat wejdą w nową erę o radykalnie zmienionych zasadach. Cześć drzwi się zatrzaśnie, ale otworzą się inne – w Eurazji, w Rosji, na Wschodzie. Nie znaczy to, że będzie łatwo. Będzie to trudne, ale Grecja zwycięży zachowując wolność i narodową godność. Nie dla trojki, znaczy „być” dla Grecji.

  Eurobiurokraci mocno naciskali na greckie władze, by te nie zwoływały referendum i za kulisami przyjęły dyktat trojki. Cipras odmówił. Było to samo w sobie rzuceniem wyzwania antydemokratycznemu, totalitarnemu systemowi stopniowo i niepostrzeżenie ustanawianemu w Europie. Wszystkie decyzje podejmuje w nim globalna oligarchia finansowa, rozmaici Rotszyldowie i Rockefellerowie polegający na „oddziałach szturmowych” Sorosa (organizacje pozarządowe, szwadrony „polityki gender” itd.) Ludzie nie mają głosu. Cipras złamał zasady gry, odbędzie się referendum.

  Widząc sprzeciw wobec swoich planów, “władcy świata” grają va banque i nie przebierają w środkach. 1 lipca na łamach związanego z brytyjskimi służbami „Financial Times” opublikowano informacje o rzekomym liście Ciprasa do Komisji Europejskiej, w którym jakoby zgadza się on przyjąć większość rozwiązań trojki. Publikacja jest kłamstwem obliczonym na zdyskredytowanie greckiego premiera, o czym poinformował on sam, wzywając Greków do ocalenia narodowej godności i głosowania przeciw.

  Stosowane są wszystkie możliwe chwyty, w tym fałszywe sondaże. Bloomberg nagłaśnia wyniki sondażu przeprowadzonego przez finansowaną przez międzynarodową oligarchię gazetę „Efimerida ton Syntakton”, wedle, którego ilość Greków planujących głosować przeciw spadła w ostatnich dniach z 57 do 46%. Dane te nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Sondaże greckich ośrodków badania opinii i niezależnych instytucji wskazują, że liczba przeciwnych dyktatowi trojki wynosi ponad 60%, wahając się do 5% w obu kierunkach.

  Zachód rozpoczął z Grecją bezpośrednią wojnę psychologiczną, pragnąc wpłynąć na wynik referendum, utrzymać Grecję w obozie europejskiego liberalizmu finansowego, zachęcić do samobójstwa. Oczywiście coraz głośniejsze stają się groźby o powtórce z ukraińskiego majdanu i wybuchu w kraju krwawej wojny domowej (o co mogą zadbać szturmowcy Sorosa).

  Prostackie metody sugerują, że stoi za nimi panika, a globalna oligarchia nie jest gotowa na śmiałe kroki władz Grecji.

  To punkt zwrotny. Media w Rosji wyraźnie nie doceniają wagi wydarzeń w Grecji, często bezmyślnie powielając antygrecką propagandę. Rosjanie muszą znać prawdę. Jeśli Grecja zadecyduje, że liberalna, proamerykańska Europa musi odejść, da to Rosji szansę. Szansę tworzenia historii i stania się aktywnym graczem w europejskiej polityce. Będzie mogła zwycięży w Grecji, zwyciężyć w Noworosji, a zatem i na Ukrainie, razem z bratnimi prawosławnymi narodami.

  Dziś wiele zależy od każdego z nas. Konieczne jest przełamanie blokady informacyjnej wokół Grecji. Trzeba rozpowszechniać informację o prawdziwej sytuacji i wydarzeniach w Atenach i innych greckich miastach przed referendum. Grecy muszą wiedzieć, że nie pozostawimy ich samych z ich problemami, że mogą liczyć na naszą pomoc i pełne poparcie.

  Bruksela i liberalna hegemonia chcą zmiażdżyć Grecję. My chcemy ją ocalić. Z Grecji wzięliśmy naszą wiarę, nasze pismo i kulturę. Mamy wobec Greków odpowiedzialność – to nasi historyczni nauczyciele, twórcy naszej kultury literackiej i duchowej. Jesteśmy odpowiedzialni za Europę i powinniśmy być gwarantem jej wolności, niepodległości i suwerenności.

  Piątego lipca rozpocznie się proces wyzwolenia Europy spod dyktatury nowego porządku światowego. To nasza walka.

  Tłumaczenie: Redakcja Xportal.pl
  Źródło: rusvesna.su
  http://xportal.pl

  Polubienie

 13. Witam wesołe towarzystwo!

  Panie Zbyszku – Coś Pan kręcisz z tymi trzema muszkieterami. Muszkieterów było czterech (Atos, Portos, Aramis i d’Artagnan). Coś Pan ukrywa, bo brakuje jednego do brydża! Strach spekulować, bo za duża wyobraźnia. W sprawie GOLDA wiedzcie Panowie, że ta zaraza wszystko psuje. Minimalista brzydzi się NIM i wie że jest sprawcą niszczenia stosunków międzyludzkich. Następne sprawy: w USraju obracacie Liberty Dolarami, a w świat puszczacie szaro zielone śmieci (następny GIGA KRYZYS). Gdzie wam wyparowało 3/4 GOLDA z Fort Knox?

  P.S. Jednak cirka ebałt – plus/minus, +/-, w przybliżeniu.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 14. Witam Nestora.

  Panie Marku – W temacie Grecji pozwolę sobie wyrazić własną skromną opinię na temat losu tego wspaniałego kraju. Uważam że, jest to cyniczna gra światowego kapitału. Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi (w tym przypadku) o bardzo duże pieniądze. Dążą oni do rozbicia tego państwa na nowe państwa (państewka). W 2004 roku przyznano Grecji organizację XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich (koszt olimpiady przeszło 9 mld euro) i to jest przyczyna tego wszystkiego. Dla małej Grecji (8 mln mieszkańców) jest to bardzo duży koszt organizacyjny. Po JEDENASTU latach banki domagają się spłaty całego długu. Taki sam scenariusz zastosowano w przypadku XXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie zorganizowanych w 1980 roku. Po JEDENASTU latach nie było już ZSRR (1991). Pytanie kto na tym fakcie zyskuje? Odpowiedź jest bardzo prosta (poza skutkami politycznymi) zyskują wszystkie firmy kartograficzne (mapy, atlasy) wydawnictwa wszelkiej maści (encyklopedie, leksykony, słowniki, podręczniki szkolne itd. itp.) papiernie drukarnie i światowa karuzela bankierów zaczyna się kręcić (kredyty). Rządzący państwami dostają upragniony podatek VAT. Dziwne też jest to że, w roku olimpijskim powstaje partia SYRIZY.

  P.S. Panie Marku – Czytam Pana podprogowe informacje i nie tylko, typu 1968, 1980, I Rzeczpospolita – Saksonia – Londra i (pokusiłbym się na nie odpowiedzieć logicznie). Kiedyś za czasów imć Twardowskiego wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, teraz prowadzą do Londry. To wszystko ma odbicie w Apokalipsie Jana. Proszę odrzucić akademickie myślenie i skierować uwagę na MIŁOŚĆ SOFII. Ona nie udaje, nie kłamie ale prowadzi prostą ścieżką do celu. Dodam na koniec, że wszystko się w Polsce zaczęło i wszystko skończy…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 15. „kika meskie spodnie przenika i …. także ocenia jak z ul.Zlotej Gienia „- znasz to ?
  Nie wysilajcie się z ta Grecja ,bowiem już wszystko jasne a w niedziele „karuzela uciecha będzie i wesela „,
  z goja zostanie ofiara,
  euro ma się do dolara .
  Szmule zawsze maja (minimum) dwa plany każdej akcji ,tym bardziej złodziejskiej.
  Inna sprawa z bandytyzmem w bialy dzień ,tu trzeba bardzo uwazac na najbliższych !

  Polubienie

 16. Witam wesołe towarzystwo

  Szanowny Panie APA – Podniosłem rękawicę, odkryłem przyłbicę i walę na odlew!

  Klasyk z przedszkola – ,,Nie do rymu, nie do taktu, wsadź se Waść, palec do kontaktu” (ja bym optował za wsadź se Waść d… do kontaktu, wtedy to następuje szybsza oscylacja prądu, zwieracze puszczają no i vide ,,męskie spodnie przenika”). Z tą Gienią i ul. Gold-ową – w Warszawie (jest kilka wersji np. – ,,Żegnaj Gienia, świat się zmienia”) ale Szanownemu Panu zapewne chodzi o – Żegnaj Gienia, kup se trąbkę do pierdzenia” (w tym przypadku byłbym za opcją kup se trombitę do pierdzenia – ma większy zasięg i echo doleci za wielką wodę w Appalachy. Co do Grecji to my wcale nie ,,wysilamy się” tylko wymieniamy luźne poglądy, bo wiemy że, zwieracze puszczają także, gdy ,,wysilamy się” i efekt podobny vide ,,męskie spodnie przenika”. W sprawie karuzeli prościzna – ,,Irena do domu”, śpiewa Pani Maria Koterbska (dawno temu widziało się to kilka razy). Wierszyk to jest cud, miód, malina i tu Panu ,,walnę” cytaciki: ,, Nie strasz , nie strasz – bo się zesrasz” (i efekt podobny vide, ,,męskie spodnie przenika”), ,,Strachy na Lachy” i klasyka gatunku – ,,Jak będzie potrzeba, to Lach (………) się nie da” (a oto kilka przykładów komu: ruskowi, szwabowi, żydowi, pejsatemu, szmulowi, frędzlowi etc. i można to wstawić w nawias). Druga zwrotka wierszyka – i tu Pan mnie ma – popuściłem, (vide, ,,męskie spodnie przenika”), ALE ZE ŚMIECHU. Dobrą ma Pan pamięć – pozazdrościć. ,,Jewro ma się do dulara”. – Kiedy to było? Jak dinozaury biegały po ziemi?
  Teraz dular ma się do północnokoreańskiego WON, przelicznik 1 WON = 1000 dularów. I będzie przebŻYDła WOŃ, jak wszystko się wyda. Co do szmuli to ma Pan świętą rację. Oni mają STO PROCENT racji (czytaj procent – lichwa, w Torze nie ma żadnej wzmianki o lichwie) i te PROCENTY trzeba im wybić z głowy! A na koniec zaskoczenie! Widzę że, Panu ,,mięknie rura”. Oj nie ładnie, oj nie ładnie Szanowny Panie APA, zwalać winę za ,,bandytyzm” na ,,najbliższych”. Brak inicjatywy, żadnych pomysłów i ostatnie 25 proc. goldów z ,,cytadeli” – wyfrunie w siną dal! W Lachostanie wiemy że, z ,,najbliższymi” najlepiej wychodzi się na zdjęciu (korelacja następuje pod dwoma warunkami, kiedy stoimy pośrodku i wujek z USraju wysyła dulary jednak jak wujek zapomni wysłać, to idą nożyczki w ruch i nie ma wujka na zdęciu). Czy wszystko jasne? Teraz przedstawię moje zdolności ,,wierszoklety” – KIKA często wierzga, bryka, fika i wali prosto z byka!

  Przepraszam Pana za dosadny kolokwializm, bo nie jest to moje motto życiowe, żeby bez sensu dopier…..ć innym.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 17. Ad „kika22, co nie czyta utworów starego PAN w Z-nem piernika” napisał/a/:

  lichwa, w Torze nie ma żadnej wzmianki o lichwie – oj, jest jest taka złożona z zaledwie PIĘCIU SŁÓW wzmianka Obcemu możecie pożyczać na lichwiarski procent. I na niej obecnie CAŁY NOWOCZESNY ŚWIAT LUDZKIEJ PRACY (DEMAFORA względnie MALNOOSFERA) JEST WCIĄŻ BUDOWANY — BY ZAMIENIĆ SIĘ W GIGANTYCZNY ŚMIETNIK.

  Czytaj: http://job.blox.pl/2010/01/Marek-Glogoczowski-Chrzescijanski-etos-lichwy.html

  “CHRZEŚCIJAŃSKI” ETOS LICHWY”

  Marek Głogoczowski / „Gasienica”
  (ze zbioru „Jak Janosik prywatyzował Bank Światowy”, Kraków 1992)

  Stary Testament podaje taką oto zasadę stosowania lichwy: “Obcemu możecie pożyczać na lichwiarski procent, ale twemu bratu nie będziesz pożyczał na lichwiarski procent” (V Mój. 23, 21). Zakaz pożyczania „swoim” na wysoki procent, a także zasada umarzania długów co 7 lat, gwarantowała wewnętrzną spójność, oraz względną materialną równość wśród członków żydowskiej gminy. Zezwolenie na lichwę w stosunku do „obcych” było wręcz genialnym środkiem podboju Ziemi przez „Naród wybrany” – co zresztą w Biblii jest wyraźnie powiedziane: „gdyż Pan, Bóg twój, błogosławić ci będzie, jak ci obiecał, abyś wielu ludziom pożyczał w zastaw, ale ty sam nie będziesz się zapożyczać i dawać zastawu. Będziesz panował nad wieloma ludami, ale one nie będą nad tobą panować.” (V Mój. 6, 11); (gdyż przysiągł Pan, Bóg twój) „dać tobie domy pełne wszelakich dóbr, których nie gromadziłeś wykute studnie, których nie wykuwałeś, winnice i sady oliwne, których nie sadziłeś” (V Mój. 6, 11)

  Pierwsi chrześcijanie, którzy się zbuntowali przeciw zbójeckim ambicjom „panowania nad ziemią” ich własnej, żydowskiej gminy, rozszerzyli pojecie „braci” oraz „rodziny” na wszystkie narody, które dały się ochrzcić. Dzięki temu, wraz z nakazem „miłowania bliźniego jak siebie samego”, zakaz pożyczania na procent objął całą chrześcijańską Europę – i w tej ciemnocie oraz braku ekonomicznego liberalizmu Europa tkwiła przez ponad tysiąc lat. W miarę jednak postępów kapitalizmu idea braterstwa narodów, które przyjęły chrzest, uległa zapomnieniu, a co bogatsze z tych narodów zaczęły z powrotem imitować grabieżczy etos „Narodu wybranego”, czyniąc z Dekalogu i z „miłości bliźniego” tylko wydętą na zewnątrz „chrześcijańską” atrapę.

  W dwudziestym wieku, po trwającej kilkadziesiąt lat „nocy komunizmu”, kiedy to pożyczanie na wysoki procent zostało prawnie zakazane, Polska „powróciła do Europy” 1 stycznia 1990 w momencie rozpoczęcia naszej sławnej Reformy. „Reforma” ta jest niczym innym, jak tylko zakamuflowanym PROGRAMEM WIELKIEJ WEWNĄTRZNARODOWEJ LICHWY. Trzeba przyznać, że wyspecjalizowani w sztuce teatralnej Polscy Patrioci bardzo dobrze spektakl maskujący intencje Reformy wyreżyserowali: bezpośrednio przed rozpoczęciem „planu” Orłowi Białemu założono z patosem koronę, artyści dawali natchnione występy pod tytułem „nareszcie jesteśmy we własnym domu”, a w kościołach śpiewano ze wzruszeniem „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”.

  I Pan pobłogosławił, ale zgodnie z zasadą zapisaną w Biblii, we „wspólnym domu” pobłogosławił tylko tym, którzy pożyczali polskim bankom pieniądze. Bo lichwa u nas jest taka, jakiej najstarsi mojżeszowi nie pamiętają: ze stu dolarów „zainwestowanych:” w NPB na początku 1990, po roku można było odzyskać już dwieście dolarów, a po dwóch latach już tych dolarów trzysta!

  Ta zorganizowana pod patronatem Banku Światowego lichwa, załatwiła nie tylko naszych, rozwojowo ambitnych chłopów, którzy głodowali pod Sejmem, błagając by im długi odpuszczono. Państwowe fabryki, by móc cokolwiek wyprodukować, też musiały brać, choćby tylko „wewnętrznie”, średnioterminowe kredyty i odsetki od tych kredytów podrożyły o kilkadziesiąt procent wszystkie polskie wyroby – tak iż praktycznie wszystkie fabryki utraciły swą konkurencyjność z analogicznymi przedsiębiorstwami za granicą, gdzie te odsetki są wielokrotnie niższe. W ten genialnie prosty sposób udało się do minimum zredukować wartość polskiego majątku narodowego. Ten nasz wspólny majątek rozdaje się obecnie za jakieś „odczepne” NARODOM WYBRANYM, które od czasów rozwojowo ambitnego Gierka zaczęły Polsce pomagać: amerykański koncern „Pepsi” wziął już sobie warszawskiego „Wedla”, Anglicy biorą kopalnie miedzi, a jakiś Włoch przechwycił łódzką „Bistonę”, której maszyny natychmiast sprzedał Rosjanom.

  Spełniła się zatem w Polsce zapisana w Biblii obietnica Pana, że ci, którzy innym na procent pożyczają, z czasem zagarną wszystko: i fabryki, których nie budowali, i kopalnie, których nie drążyli, i pola, których nie uprawiali. Po tych aktach ekonomicznego zaboru, w których nasi „chrześcijanie” z entuzjazmem wciąż uczestniczą, pozostanie nam we wspólnym domu dość dużo ludzi nikomu niepotrzebnych, których nasz liberalny rząd pozbawia obecnie ziemi i warsztatów pracy. Zgodnie z Pismem Świętym, ci „obcy” zostaną w „Ziemi Obiecanej”, jaką jest dzisiejsza Polska, wytępieni: albo się będą musieli zapić na śmierć na bezrobociu, albo, jak ci zrujnowani przez odsetki chłopi, powiesić się sami. Jeśli zaś chcą dalej żyć, winni już teraz pakować manatki i starać się o wyjazd na „dobrowolne roboty” do któregoś z NARODÓW WYBRANYCH.

  I cóż tym, niepotrzebnym dziś Polsce Polakom na odchodnym, bez żadnego szyderstwa, należy powiedzieć? Czy to, że o taką chrześcijańską Polskę pod przywództwem „Solidarności” sami walczyli? Czy też może to, że śpiewając za komuny w kościołach „Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie”, wzywali oni imienia Pańskiego nie nadaremno. Bowiem taką właśnie wolność, jaką dzisiaj mają, ten Pan im, już w czasach Mojżesza, przysiągł.

  http://senat.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?80640

  Polubienie

 18. Ciekawa postać ten nowy Aleksander (Aleksis Cipras ).
  że rozmowy jakie prowadził z Unią pewnie do łatwych nie należały, bo z jednej strony miał przed sobą kuszące widoki na stanowisko w Unii choćby po naszym Tusku, a z drugiej strony pewnie ostrzegano go by nie próbował być drugim Lepperem czy Slobodanem Milasenowiczem.
  No i są jeszcze Grecy.
  Zatem Cypras jest jak między młotem (Unii) i kowadłem (własny naród)
  Jak na razie wydaje się, że zagrywa sprytnie i z rozwagą .
  Coś w stylu – Nie chcem ale musim.
  Jego odmiana to – Ja nie chcę, ale wy nie dajecie mi wyboru.

  Czy Rosja pomoże Grecji?
  A czy Putin się odważy, skoro brak mu odwagi uznać Noworosję.

  Polubienie

 19. Mistrzu i uczniu :
  Spotyka się zdolne bestie wśród szmulkow srulkow ale najwięcej jest ich z obcej spermy w macicy szmula-baby.
  Mistrz i uczen glowi się i sili jak tu „ropracowac” druzyne APA ,kto „tworzy,mowi lub pisze ” w dodatku z jednego adresu i komputera .Wyznaczono nawet nagrodę za podgląd,zdjecie,lub zywa transmisje przy pomocy kamer i camer ale niestety zdjęć i nagran brak choćby na przynete !

  Agenciaki !
  Nie z takimi jak wspolczesni mielismy do czynienia w naszym ZESPOLE !

  Polubienie

 20. Bedac w temacie GRECJI – DZIS SWIETO DEMOKRACJI !
  WSZYSTKIE ZASLONY,KOTARY KURTYNY POLITYCZNE,MASKI SPADNA W GRECJI a po niej na plan idzie AUSTRIA !!!
  Zapytasz lub pomyślisz a jak będzie z POLSKA i CALYM JEWROKOLCHOZEM ???
  Z POLSKA BEDZIE INACZEJ ,
  POLSKE TRZEBA BEDZIE WYZWOLIC !!!
  Kto tego może dokonać czym i przy uzyciu jakiej sily ?
  Wlasnie .
  Ale o tym trochę później lecz dziś jeszcze .
  NADCHODZA DNI ROZLICZEN – DRZYJCIE LOTRY i ZLODZIEJE oraz ICH SLUDZY !!!

  Polubienie

 21. Niedzielne głosowanie zdecyduje o wolności lub pańszczyźnie

  Paul Craig Roberts

  Według podręczników historii, demokracja pochodzi z Grecji. Oczywiście, historycy mogli się mylić, ale jest to dominujący pogląd wśród zachodnich społeczeństw na tyle świadomych, aby to wiedzieć.

  Czego jesteśmy dziś świadkami, 02 lipca 2015? Tego, że po 2500 latach jedynym rządem w świecie zachodnim, który jest zainteresowany demokracją, jest obecny rząd grecki, który, ku zaskoczeniu i konsternacji wszystkich rządów europejskich, ogłosił referendum, aby decydować o losie Grecji. Z powodu tego powrotu do demokracji, rząd grecki został powszechnie potępiony w świecie zachodnim.

  To za dużo dla zachodnich demokracji.

  Największym i najbardziej udanym w historii propagandowym oszustwem jest to, który przekonało świat, że wszyscy ci, którzy nie są częścią Zachodu, tych niezastąpialnych narodów, wyjątkowych ludzi, wszyscy ci są niczym. Jeśli ktoś nie jest częścią Zachodu, to jest nikim, nie istnieje, jest po prostu próżnią.

  Ta propaganda może przeważyć w Grecji w niedzielę, co będzie oznaczać, że zastraszona i zahukana ludność Grecji zagłosuje przeciwko jedynemu rządowi, który zamiast przyjąć łapówkę od wrogów Grecji, walczy o dobro narodu greckiego.

  Jeśli Grecy zagłosują na swoich prześladowców przeciwko własnemu rządowi, demokracja w UE przestanie istnieć.

  2500 lat temu Grecy wywalczyli niezależność od Imperium Perskiego. Głosowanie w niedzielę powie nam, czy Grecy znów służą wolności, czy też poddali się Imperium Waszyngtonu.

  Losy wszystkich Europejczyków i samych Amerykanów rozstrzygną się w niedzielę.
  ===========================
  Raczej nie rozstrzygnie.
  Jeśli Grecy wybiorą swoją wolność…
  Gra na dobre dopiero się zacznie

  Polubienie

 22. Czyja i jaka gra ?
  Przeciez to jest ewidentne gnębienie narodow i wlasnie PIERWSI GRECY ,ukaza na co ich stać !
  Jak można pozbawiać starych i bezbronnych srodkow do zycia ?
  Jak można wszczynać wojny celem własnego zysku ?
  Po co narodom potrzebne na ich terenie obce złodziejskie banki !
  KTO POZWALA OBCYM RZADZIC WE WLASNEJ OJCZYZNIE ???

  Polubienie

 23. Referendum w Grecji
  Nie – 61,31%
  Tak – 38,68%
  Jak z tego wynika Cypras ma większość Greków za sobą.
  W Brukseli zapewne miny mają nietęgie.
  Czy Greckie NIE oznacza wyjście w najbliższym czasie Grecji ze strefy euro?
  Bardzo prawdopodobnie.
  Co to oznacza dla Polski?
  A no Merkel zajęta Grecją nie ma czasu ,,zająć” się Polską, w pierwszym rzędzie autonomią Śląska

  Polubienie

 24. To był akt pierwszy tego teatru ,akt drugi na dniach ale niczym kurtyna zostanie podniesiona w gore w garderobianej komnacie nakładany jest ostatni makijaż na twarze aktorow.
  Na powyższych zdjęciach to jeszcze nie wszystko co można odczytac w ludzkich twarzach,do przekazania już jest inna mikika i paraliż masek ludzkich !

  GRECY NIE DAJCIE SIE OMAMIC !!!
  Pozyczek nie splaca się zaciagnietym kolejnym długiem,to stary chwyt LICHWIARSKI.

  Polubienie

 25. KAZDY NARODZIE POKAZ NA CO CIE STAC (bez pozyczek) !
  Obcym już dziękujcie za „wesele” na które was zaproszono .

  Polubienie

 26. POLACY !
  Zwroccie uwagę w najbliższych dniach na takiego co nazywa się TUSK .
  Czlowiek ten został oddelegowany z Polski do zadań spec. w Europie.

  Polubienie

 27. Kaczyński- Polska może przystąpić do strefy euro za 40 lat.
  moim zdaniem

  – a nawet później

  TVP Info
  w Egipcie udaremniono wysadzenie kanału Sueskiego.

  Trzeba uważać by nam nie wysadzono Wisły

  Ciekawe ogłoszenie i bardzo kuszące, bo tanio jak barszcz

  Domek w Bułgarii do remontu 4.700 euro

  http://otodom.pl/bulgaria-dom-general-toshevo-izvorovo-id16827257.html

  DOM 90 M2 Z DUŻĄ DZIAŁKĄ 3.200 M2 ZA JEDYNE 4.700 EUR- KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWEJ OKAZJI Z ILSPOLAND.PL!

  Inwestycja z potencjałem- dom wraz z dużą działką w malowniczej wsi Izvorovo, położonej w obwodzie Dobrich, gminie General Toshevo 32 km od miasta Dobrich, 55 km od międzynarodowego kurortu Balchik, a tylko 90 km od międzynarodowego lotniska w mieście VARNA.

  INFORMACJE PODSTAWOWE O LOKALIZACJI:
  Wieś Izvorovo leży w czystym ekologicznie rejonie, 29 km od przejścia granicznego w Kardam (Rumunia).
  Obwód i miasto Dobricz (dawna nazwa- Chadzioglu- Pazardżik, w latach 1949-93 – Tołbuchin) – miasto w północno-wschodniej Bułgarii (bułgarska część Dobrudży), stolica obwodu Dobricz. Około 115,8 tys. mieszkańców; handlowy ośrodek regionu rolniczego; przemysł spożywczy (młynarstwo, olejarstwo, przetwórstwo mięsa, owoców i warzyw), maszynowy, włókienniczy (głównie bawełniany), meblarski, ceramiczny; węzeł drogowy; naukowo-badawczy instytut rolnictwa.

  INFORMACJE PODSTAWOWE O NIERUCHOMOŚCI:
  Prezentowany dom ma powierzchnię 100 m2, został wybudowany w latach 50- tych i nadaje się do generalnego remontu kapitalnego, a posadowiony jest na dużej działce o powierzchni 3.200 m2, co daje ogromne możliwości zagospodarowania jej według własnych potrzeb i własnego uznania nowego nabywcy.

  WAŻNE: Wieś Izvorovo to niewielka osada licząca około 300 mieszkańców, we wsi znajduje się sklep i bar, szkoła i przedszkole oraz kilka podobnych nieruchomości już odremontowanych przez zagranicznych inwestorów.

  SKŁAD NIERUCHOMOŚCI
  – Kuchnia,
  – 3 Pokoje,
  – Weranda,
  – 1 korytarz,
  – Łazienka,
  – Piwnica,
  – Działka 3.200 m2, a na niej stanowiska parkingowe.
  ======
  Bułgaria się wyludnia a domy jak stały tak stoją

  Polubienie

 28. Oczywiście ,ze to nie tyle kryzys JEWROKOLCHOZU pod dyrekcja zydoniemiecka ,co kolejny NIEWYPAL przestrajania swiata przez ZYDOW i NIEMCOW !
  Zgnily kapitalizm z makijażem GLOBALU ponosi kleske za kleska ,jedynie jeszcze „londyńskie city” nie przejmuje się ,bo tam nikt nie siega i nie siegnie z ziemi ale…. i gdy jakiś MADRY PILOT skieruje tam swa maszyne powietrzna z odpowiednim ladunkiem ,padnie ostatni bastion LICHWY !
  Proponuje ogladnac sobie z polskim lektorem filmy o „londyńskim city” na youtube,sa jeszcze dostepne.

  Polubienie

 29. nowy grecki rząd jest zdecydowany zatrzymać grabież greckiej gospodarki i wspieranie bankierów. Symbolicznie, jednym z pierwszych posunięć nowego greckiego prezydenta Alexis Tsirpas jako prezydenta było położyć kwiaty w miejscu, gdzie hitlerowcy wymordowali członków greckiego ruchu oporu podczas II wojny światowej 2. Twierdzi, że Niemcy nadal zobowiązani są Grecji wypłacić 160 miliardów Euro w ramach rekompensaty za nazistowskie zbrodnie wojenne.
  Tsirpas zostały przypisane rosyjskie wojska sił specjalnych , aby zapobiec jego zabójstwu, zgodnie z US Naval ( Marynarki Wojennej Morskiej).

  Francja, rządy hiszpański i włoski, teraz wspierają anulowanie długu Grecji. To dlatego, że są również zgniatani przez zadłużenie.

  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2015/02/benjamin-fulford-02-lutego-2015.html
  ———————————–
  Czyżby Cypras korzystał z rosyjskich ochroniarzy z sił specjalnych FR?

  Polubienie

 30. To nie początek rozpadu szmulo-szwabskiego jewrokolchozu ,Grecja to pierwszy piorun w diabelska kopule ich swiatyni .
  Teraz ,zacznie się ulewny deszcz i huragan zrywający dachy z banków .

  POLKO i POLAKU SZYBKO IDZ PO SWE PIENIADZE DO BANKU !
  ZBLIZA SIE BANKOWE TSUNAMI !!!

  Polubienie

 31. MLODZIEZY SWIATA !
  WYRZUC PLASTIKOWE PIENIADZE ZE SWEGO PORTFELU i KIESZENI gdy CHCESZ DOZYC DLUGICH LAT !!!

  KAZDY NARODZIE NA CALYM SWIECIE !
  NIE BIERZ KOLEJNEJ POZYCZKI gdy MASZ NIESPLACONA POPRZEDNIA !!!

  KOLEJNA POZYCZKA TO SZNUR NA TWOJA SZYJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 32. Nadeszła historyczna dla gospodarek światowych chwila. Wówczas, gdy Europa drży z lęku i niepewności wokół Grecji i strefy euro, światowe centrum gospodarcze coraz bardziej przemieszcza się na Wschód.
  Rosyjskie miasto Ufa przyjmuje szczyt krajów BRICS i SOW. Putin prowadzi BRICS w kierunku nowego ładu gospodarczego — uważa Tiberio Graziani, prezes Instytutu Badań Geopolitycznych i Nauk Humanitarnych (IsAG), redaktor naczelny czasopisma „Geopolitica”.

  „Tworzony jest Bank Rozwoju krajów BRICS, jest to moment historyczny. Fakt, że w czasie kryzysu finansowego i gospodarczego w Europie w związku z Grecją został stworzony ten bank, mający na celu rozwój projektów infrastrukturalnych, rzeczywiście ma wymiar historyczny. Banki infrastruktur dają impuls gospodarkom wszystkich krajów, które w nich uczestniczą, w tym przypadku gospodarkom krajów BRICS. Istnieje także chiński Bank Rozwoju. Obecny szczyt BRICS pod przewodnictwem Rosji ma duże znaczenie także z punktu widzenia geopolityki: wiadomo, że sankcje stanowiły próbę zapędzenia Rosji w kąt, lecz to się nie udało”.
  Jednoczesne przeprowadzenie w Ufie szczytów BRICS i SOW świadczy o utracie roli Zachodu jako centrum świata zarówno w sferze gospodarki, jak i geopolityki. Wracając do tematu Grecji, można przypuścić, że od tej pory państwa, borykające się z trudnościami gospodarczymi, będą pokładać nadzieje w tych nowych zjednoczeniach geoekonomicznych. Obiektywnie centrum z Zachodu coraz bardziej przemieszcza się na Wschód, trzeba brać to pod uwagę. Prawdopodobnie najbardziej narażone pod względem gospodarczym państwa bezpośrednio lub pośrednio dołączą do tych struktur”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150708/644822.html#ixzz3fJ6hkYgv

  Polubienie

 33. „Przestrajanie bankowe” trwa i tu UWAGA na SILE NAPEDOWA BANKOW .
  Bankier zawsze będzie bankierem obojętnie gdzie uwije sobie gniazdo !
  LICHWA ZAWSZE BEDZIE LICHWA !!!
  Gdy pozyczsz 100 ,oddaj gora 150 – NIGDY TRZYSTA !
  Najlepiej stosuj się do przysłowia :
  DOBRY ZWYCZAJ NIE POZYCZAJ !

  Polubienie

 34. Babcia „junia” (nie mylic z dziunia) zaliczyla kilka już wiosen ale my PROROKUJEMY ,ze przed nia to już ostatnia wiosna !
  Chinskie towary koncza się w sklepach swiatowych ,made in China zyskala opinie partactwa i byleczego.
  W USA czystki chińszczyzny w sklepach ,towar przenoszony jest do jednodolarowych sklepow ale i tam już „cuchnie”.
  Co do Grecji ,to nasza opinia :
  „Nie taki to Grek jak go maluja i pokazuja,bowiem tam dużo namieszano krwi.
  A co będzie gdy szmulowska sperma przez in-vitro we wszystkich macicach swiata w tym polskich się zalegnie i plody szmulowskie opanują caly swiat ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s