Na Kijów Mości Panowie


Bojownicy Prawego Sektora zaczęli opuszczać swoje stanowiska w Donbasie i wyruszać w kierunku Kijowa – poinformował agencję RIA Novosti wiceszef sztabu powstańców DRL Eduard Basurin.

 

Wcześniej przedstawiciel Prawego Sektora poinformował, że bojownicy batalionu opuszczają strefę operacji zbrojnej w Donbasie. Dzisiaj ich lider Dmytro Jarosz zdementował tę informację.

„Część członków Prawego Sektora rzeczywiście opuszcza miejsca swojej dyslokacji w Donbasie i przerzuca siły w kierunku Kijowa” — podkreślił Basurin. Według niego, jednocześnie ukraińskie siły zbrojne zwiększają liczebność w Donbasie.„Zgodnie z najnowszym oświadczeniem Poroszenki, w Donbasie walczy obecnie 64 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Zwiększają liczebność swoich pododdziałów i po prostu prężą muskuły, gdy twierdzą, że są zainteresowani pokojowym zażegnaniem konfliktu” — powiedział Basurin.

W ubiegłą sobotę przedstawiciele Prawego Sektora wdali się w konfrontację z milicją i miejscowymi strukturami biznesowymi w mieście Mukaczowo w obwodzie zakarpackim na zachodzie Ukrainy: doszło do wymiany ognia z granatnika i karabinów. Według różnych danych, zginęło od jednego do trzech osób, 11 zostało rannych. Strzelający ukryli się w lesie i oznajmili, że zawieszą broń dopiero jeśli wyda im rozkaz lider Dmytro Jarosz. Jednocześnie wyjaśniają swoje działania walką z przemytem. Jarosz w niedzielę przybył na miejsce wydarzeń, lecz nie oddał rozkazu złożenia broni. Strony prowadzą rozmowy.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150713/665219.html#ixzz3fmaV63MV

Reklamy

20 uwag do wpisu “Na Kijów Mości Panowie

 1. W telewizji ukraińskiej słyszałem jak minister Liaszko (ponoć szkolony przez CIA jak cała „wierchuszka” władzy w Polsce) głośno argumentował, że Ukraina winna zawrzeć jednostronny pakt z USA i rozprawić się ostro z rosyjskimi „podskakiewiczami” do Władzy Światowej w Donbasie.

  Z kolei pani Otylia Zigman (lat 70, Amerykanka lat 70 pochodzenia polsko-żydowskiego, która nienawidzi „żydowskich reptylian, którzy pojawili się na Ziemi jako uciekinierzy z Marsa, planety przestającej nadawać się do życia”) podesłała nam pieśń rosyjskich „kawalerów krzyżo-mieczowych”, którzy chcą wypędzić APAczów ey consortes z Europy: oto pieśń AMERYKO WON Z NASZYCH SERC!, przetłumaczona przez Gloria TV:

  http://stephanus-media.gloria.tv/8y/mediafile-cHpZyipCU5a-1-sd.mp4?upstream=bonifacius-media.gloria.tv%2fa&sum=oS6DKfSDvLAkQTLp6uDMYQ&due=1436918400

  Polubienie

 2. Podczas zorganizowanego w Moskwie zebrania działaczy założonego przez siebie ruchu „Noworosja” Igor Striełkow oskarżył rosyjskie władze o wejście na początku tego roku w porozumienie z Kijowem. – Sytuacja, w jakiej Rosja znalazła się na Ukrainie i w Noworosji jest totalną klęską. (…).
  Plan ten polegał na tym, by zwrócić Ukrainie doniecką i ługańską autonomię, na czele których stanęliby nasi ludzie.
  W zamian za to Ukraina miała de facto uznać dołączenie Krymu do Rosji.
  Dzięki temu wrócilibyśmy do spokojnego życia, a sankcje powoli zaczęłyby być znoszone. Wszystko byłoby jak wcześniej, z tym że Krym pozostałby rosyjski. (…).
  W przypadku realizacji tego planu Rosja otrzymałaby narzędzie w postaci autonomicznych regionów, przy pomocy których wywierałaby wpływ na Kijów. Sytuacja by się uspokoiła, można byłoby nadal jeździć do Nicei, latać do Londynu, wciąż wyprowadzać z kraju pieniądze i sprzedawać nasze zasoby za papierki, które z kolei trafiałyby z powrotem do banków szwajcarskich. (…).

  Cztery miesiące temu ofensywa była wstrzymana właśnie z powodu tego układu.
  W tym czasie ukraińskie siły potrójnie się wzmocniły.
  Dla nas jest to sytuacja gorsza od tej, która była jesienią. Jest to klęska. – mówił Striełkow.
  Ruch „Noworosja” posiada obecnie ponad trzydzieści regionalnych przedstawicielstw oraz kilka biur w Moskwie.
  Zajmuje się m.in. zbiórką środków i pomocy dostarczanej powstańcom z Donbasu.
  http://jeznach.neon24.pl/post/124127,poniedzialek-13-07-2015

  Polubienie

 3. No, patrząc na ten sugestywny filmik przypomniało mi się, z młodości, jaki jest CEL ŻYCIA (ENTELECHIA) NARODU AMERYKAŃSKIEGO: chłop żywemu nie przepuści, jak się żywe napatoczy, nie pożyje ani nocy: na filmiku widać jak APAcze likwidują namiotowy obóz afgańskich nomadów (tych nomadów w Afganistanie było kilka milionów za czasów mego pobytu tam w 1976 roku.)

  Wot życie, a raczej śmierć DLA CYWILIZACJI BOGA Z „MIASTA LŚNIĄCEGO NA WZGÓRZU”: jak się żywe napatoczy, nie pożyje ani nocy!

  Polubienie

 4. Odnośnie nadchodzącego STATUSU UKRAINY jako (o)kraju Imperium Americanum, to przytaczam opinię wpływowego ukraińskiego politologa:

  Wiktor Ukołow także się przejęzyczył (?) stwierdzając, że na zakotwiczonych w Odessie okrętach będą rozmieszczone… elementy Obrony Przeciw Rakietowej NATO. „Pomyślałem o idei Aleksandra Turczynowa. Myślę, że lepiej będzie rozmieścić dywizjon OPR NATO gdzieś w pobliżu Kijowa. Ale jest to niedostateczne. aby zwiększyć bezpieczeństwo ja bym proponował amerykańską bazę gdzieś w pobliżu Odessy. Tam są piękne zatoki, gdzie można by rozmieścić eskadrę takich specjalnych okrętów. Co najważniejsze – to w żaden sposób nie było by sprzeczne z neutralnością Ukrainy. Przecież w pozablokowej i neutralnej Ukrainie istniała rosyjska flota w Sewastopolu. Chcę widzieć amerykańską flotę w Odessie!” – przy aplauzie „sieci” oraz Kijowa ogłosił polityk.

  (A w innych relacjach możemy sobie poczytać, że i broń atomową z USA przedsiębiorczy USraińcy zamierzają zainstalować na swym terytorium – kundel nie boi się szczekać, gdy wie że za sobą ma autorytet swego PANA ZASTĘPÓW.)

  patrz: http://novorus.info/news/policy/37579-glavkom-vms-ukrainy-priznal-odessa-stanet-bazoy-nato.html

  Polubienie

 5. O ile tu dyskutantow !
  Admin i z-ca .
  Co się dzieje ?
  Jeszcze na dodatek kijow im się chce .
  A feeee !!!
  Musze zameldować majorowi ,ze most Olsztyn – Zakopane wali się,moze administracji cos doradzi ,bo szkoda by taki portal umarl smiercia naturalna .

  Polubienie

 6. Zenek, coś się zaczyna i coś kończy.
  Polityka nie jest dla idiotów a u nas tych wysyp.
  Przykład
  Wyskoczył Kukiz, ci którym chciałoby się odsunąć od władzy PO PiS i resztki, zamiast z tego hurtem skorzystać, robią wręcz odwrotnie, dowalają mu gdzie tylko mogą.
  Dla tego ten portal w dotychczasowym charakterze też nie ma sensu.
  Są z pewnością ciekawsze sprawy niż polska polityka, polscy politycy i ich przepychanki.
  W końcu narodowe kołki w płocie, hasła- Bóg Honor Ojczyzna , czy – raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę nie robią na mnie wrażenia.
  Na dziś mam w planie zbieranie wiśni, bo już w pełni dojrzały, później dokończenie remontu schodów przed domem, zakupy w Obi, cement, klej , płytki, szlifierka kątowa, itd,. itp
  Jednym słowem konkrety, zamiast politycznych imaginejszyn

  Polubienie

 7. Radykalne organizacje na Ukrainie nie wzywają otwarcie do obalenia obecnego rządu. Jednak ukraińskim władzom nie należy liczyć na to, że w przypadku konfliktu z nacjonalistami armia stanie po stronie Kijowa – pisze Voice of America.
  Spalony samochód
  © REUTERS/ STRINGER
  Prawy Sektor poważnym zagrożeniem dla Polski
  Prawy Sektor uważa, że obecnemu prezydentowi Ukrainy Petru Poroszence nie uda się uciec z kraju w przypadku przewrotu państwowego, jak zrobił to jego poprzednik Wiktor Janukowycz — pisze Voice of America, powołując się na rzecznika prasowego Prawego Sektora Artioma Skoropadzkiego.

  „Jeśli dojdzie do kolejnej rewolucji, ukraiński prezydent Poroszenko i jego zwolennicy nie będą mogli uciec z kraju, jak zrobił to poprzedni prezydent. Nie mogą spodziewać się niczego poza egzekucją w jakieś ciemnej piwnicy, którą wykona grupa młodych ukraińskich wojskowych lub członków Gwardii Narodowej” — cytuje VOA wypowiedź Artioma Skoropadzkiego i podkreśla, że podobne oświadczenia złożył on w wywiadzie dla stacji radiowej przed wydarzeniami w Mukaczowie.

  Rzecznik prasowy Prawego Sektora oznajmił, że jego organizacja nie wzywa do przewrotu państwowego, lecz nie da się go uniknąć, jeśli rząd nie usłyszy próśb bojowników batalionów i ludzi — czytamy w artykule Voice of America.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150715/677919.html#ixzz3g2OQNVyu

  —————————
  Jednym słowem będą Dzikie Pola z Ogniem i Mieczem i Jaroszem w roli Bohuna i Chmielnickiego

  Polubienie

 8. Zamieszki w Mukaczewie przypominają próbę generalną przed buntem przeciwko władzom Ukrainy, uważa niemiecki tygodnik Der Spiegel.
  Kijów uzbrajał ochotnicze bataliony, w tym również Prawego Sektora, do wojny w Donbasie. Teraz radykałowie rzucili wyzwanie władzy państwowej, otwierając „drugi front” w Mukaczewie, 40 kilometrów od granicy węgierskiej, pisze Der Spiegel.

  Bojówkarze Prawego Sektora 11 lipca weszli w konflikt z milicją i struturami biznesowymi w Mukaczewie: doszło do strzelaniny z granatników i karabinów. W rezultacie zginęły trzy osoby, a 13 zostało rannych. Strzelający wytłumaczyli swoje działania jako walkę z kontrabandą, w którą zamieszani są, ich zdaniem, miejscowi urzędnicy.
  W opublikowanym po tych wydarzeniach oświadczeniu Prawy Sektor de facto wypowiedział wojnę ukraińskim władzom, nazywając ich „okupantami”. Jak powiedziano w organizacji, prawdziwa rewolucja narodowa na Ukrainie nie udała się z powodu polityków, którzy doszli do władzy „na krwi narodu”.

  Prawy Sektor grozi dalszą eskalacją. W organizacji poinformowano o gotowości wysłania batalionu na stolicę. W Kijowie setki nacjonalistów przeprowadziły miting przed administracją prezydenta, akcje protestacyjne Prawego Sektora odbyły się też w innych miastach Ukrainy.
  Lider radykałów Dmytro Jarosz odgrywa przy tym rolę męża stanu: niezwłocznie udał się do Mukaczewa, deklarując cel: „uregulować kryzys drogą pokojową”, zauważa tygodnik.

  Jednak Jarosz nie ukrywa, że jego lojalność wobez władz nie jest bezgraniczna, pisze Der Spiegel. W jednym z wywiadów uprzedził Kijów: „Nasza rewolucja nie jest jeszcze zakończona”.

  MSZ Rosji o wydarzeniach w Mukaczowie: chaos na Ukrainie grozi całej Europie
  Prawy Sektor to ukraińskie zjednoczenie skrajnie prawicowych organizacji nacjonalistycznych. W styczniu i lutym 2014 roku bojówkarze ruchu brali udział w starciach z milicją i okupowaniu budynków organów państwowych, a od kwietnia – w tłumieniu prostestów na wschodzie Ukrainy. Przeciwko Jaroszowi w Rosji rozpoczęto sprawę karną za podżeganie do terroryzmu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150715/677516.html#ixzz3g2Pc5QGB

  Polubienie

 9. Jest jeszcze ciekawszy temat: Zawieszeni broni z Iranem i wspólny front przeciwko ISIS? Izrael ponoć zawzięcie protestuje. Im działalność ISIs jest na rękę. Tylko z czyjego laboratorium uciekł ten „obcy”?

  Polubienie

 10. O co tak naprawdę chodzi w tym całym konflikcie usa/russia ( oczywiście z Ukrainą w tle)???? Totalna dominacja syjonistów nad Światem – bez posrednikow?
  Jest w stanie to ktoś wyjaśnić?

  Polubienie

 11. Dzieki za wszystko gospodarzu tego portalu !
  Faktycznie – wszystko ma swój początek i koniec .
  Wiec kiedy koniec ?

  Polubienie

 12. @Major napisał:”Faktycznie – wszystko ma swój początek i koniec .Wiec kiedy koniec ?”

  Są rzeczy które nie mają poczatku np. Niewiedza.
  Są też takie które nie maja ani początku, ani konca np wszechświat, Życie..
  I wreszcie są takie które mają swoj początek, ale nie mają końca np. Wiedza, albo chociażby to forum)) pozdrawiam

  Polubienie

 13. Koniec zazywajacych „mocarza” w szpitalach całej Polski trwa !
  Maja ODLOT .
  Poczatek był w 2012 roku ,koniec w 2015.
  Tusk odleciał do Brukseli.
  Koniec UE zaczal sie ,początek był dość dawno.
  Grecja plonie.
  Na Ukrainie zorientowano się ,ze z niej wywieziono w nieznanym kierunku zloto.
  Klimat w Polsce „przelany” z Florydy,wiec i w niej zaplona lasy oraz ……… będzie to koniec nienapasionych.
  Narody całego swiata przecieraja oczy .
  Ksiadz Natanek zbudowal pustelnie ma rycerstwo uzbrojone w pismo zwane swietym.
  Ksiadz Adam SKWARCZYNSKI zaprasza na swój film „Widzialem Nowy Swiat” na którym spokojnie opowiada co jego i ludzkość czeka w najbliższym czasie.
  Ksiadz Rydzyk zwany ojcem zaczyna mieć dlugi i prosi o wsparcie.
  Partie polityczne w całym swiecie i ich członkowie zagladaja sobie w metryki okazując zdziwienie.
  Polska ma być bogata gdy zacznie wydobywac swoje ogromne surowce naturalne,zaczynajac ponownie od wegla i siarki,pozniej zajmie się zlotem.

  Polubienie

 14. major 17 Lipiec
  Zaczyna podawać skrót najważniejszych wiadomości a to może oznaczać, że Zenkowi przestaną się śnić po nocach szmule i szwaby.
  Brawo major, czekamy na dalsze info z kraju i ze świata

  Polubienie

 15. Lider nielegalnej w Rosji organizacji „Prawy Sektor” Dmytro Jarosz ne wykluczył, że organizacja może zażądać „resetowania całego systemu władzy” Ukrainy.
  Lider nielegalnej w Rosji organizacji „Prawy Sektor” Dmytro Jarosz uważa, że „trzeba już mówić o dymisji prezydenta”, ponieważ prezydent Petro Poroszenko jest „nie na swoim miejscu”.

  Według słów Jarosza, przeciwko „Prawemu Sektorowi” na Ukrainie rozpętano wojnę informacyjną, a „incydent” w Mukaczewie próbuje się wykorzystać w celu zniszczenia struktur organizacji. Wyraził on zdziwienie z związku z tym, że władze państwa pospieszyły się z nazwaniem „bandytami” uczestniczących w strzelaninie bojówkarzy „Prawego Sektora” bez sądu i śledztwa.
  Jarosz zauważył, że wysunięte wcześniej przez organizację żądania dymisji szefa MSW Arsena Awakowa pozostają w mocy, jednak nie wykluczył, że „Prawy Sektor” może zażądać „zresetowania całego systemu władzy”. Według jego słów, w przyszłym tygodniu w Kijowie odbędzie się zjazd „Prawego Sektora”, na którym zostaną podjęte decyzje o dalszych działaniach organizacji.

  „Rozumiemy, że to (dymisja Awakowa – przyp. red.) nie rozwiąże problemu. Widzę, że prezydent Ukrainy jest nie na swoim miejscu – ani jako zwierzchnik wojska, ani jako człowiek, który efektywnie kieruje państwem. Moim zdaniem, i będę o tym mówić na zjeździe „Prawego Sektora”, trzeba mówić o dymisji prezydenta, o rozwiązaniu Rady Werchownej i dymisji rządu” – powiedział Jarosz na brifingu, który był transmitowany na żywo w telewizji „112.Ukraina”.

  11 lipca w mieście Mukaczewo w obwodzie zakarpackim na Ukrainie bojówkarze „Prawego Sektora” rozpoczęli strzelaninę z wykorzystaniem granatnika i karabinów maszynowych z milicją i miejscowymi strukturami biznesowymi. Informowano o trzech zabitych i 13 rannych. Strzelający ukryli sie w lesie i oświadczyli, że złożą broń tylko na rozkaz ich lidera Dmytro Jarosza. Tłumaczą oni swoje działania tym, że walczyli z przemytnikami, z którymi współpracowali miejscowi urzędnicy. Na chwilę obecną zatrzymano czterech bojówkarzy, sześciu do tej pory ukrywa się i nie ma z nimi kontaktu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150718/692280.html#ixzz3gJnWJCNS
  ——————————————–
  Jarosz zachowuje się jak ci z przeszłości, którzy obalając istniejących władców sami sięgali po władzę.
  Czy Jarosz chce przejąc władzę obalając Poroszenko ?

  Polubienie

 16. Najwazniejsza wiadomość minionego tygodnia to CZERWONI SIE JEDNOCZA i dolanczaja do nich „etatowi posłowie i senatorzy” (sejm i senat „pol-polski” wiecznie zywy !).
  Polska mlodziez „zle patrzy na przybyszy innowierców”,ponoc za zadanie przybysze maja siac niezgodę i zabijac nabyte w Polsce zony „szlachtując je” po islamsku gdy sa nieposłuszne !
  PiS rozpoczal zniwa ,pierwszy kosiarz chwycil za kose ,ponieważ jewrokolchoz polecil wstępnie zebrac to co urosło a reszte zaorać .
  Nad Polske skierowano gorace powietrze celem sprawdzenia jak silne sa konstrukcje polskich dachow na domach po przetestowaniu amerykańskich na terenie Ameryki.
  Polacy zmieniają się na wskutek nawiedzenia zywego obrazu jedynego koloru (nie białego ) „cudotwórcy” przybyłego na stadion-daru jewrokolchozu – mesjarz zbliza się !
  Niektorzy powiadają,ze podczas omamu i transu mieli zwidy i zobaczyli fałszywego proroka !
  Tu UWAGA zywot księży chrześcijańskich (białych) zagrozony (ksiądz Skwarczynski czeka na smierc z rak satanistow na terenie Polski,powiedzial ,ze nie będzie się bronil ,bo to przyrzekl Bogu).
  Tusk ostrzega ,ze może być zle gdy ktoś będzie nieposłuszny !!!
  Komorowski ma zamiar być wybranym na inne stanowisko partyjne niż obecnie zajmowane .
  Palikot zapuscil brode ale podczernil wasy .
  Premierowe obie- obecna i przyszla nie wykazują zmeczenia w zakresie obiecanek -,autobusy i przyszle pociągi do dyspozycji,z tym ,ze koleje polskie będą lepsze i pod niemieckim zarządem – będzie szybciej i drożej .
  Dziwny minister ON (rodem ponoc z Ukrainy) zauwazyl ze młodzi chłopcy w Polsce chcą przeszkolenia wojskowego i sa ” na fali” ( nasz major opowiada,ze kiedyś z „fala walczyl” w LWP bedac w stanie czynnym). – fala zaleje Polske !

  Wiecej informacji w godzinach późniejszych po przyjściu druzyny z kościoła zbudowanego przez emigrantow polskich i innych w USA w niedziele panska.
  Wiadomosci dobre czy zle ale zawsze prawdziwe lepsze niż kiedyś radia „wolna jewropa”.

  Polubienie

 17. No,nareszcie jestem po sumie (na nieszpory nie czekałem bo goraco) i w klimatyzowanej chacie zasiadam do kompa i co widze – PUCHY !
  Jak tak można dlugotrwale milczeć kiedy w Polsce i w swiecie tyle dzieje się ZLA ,za które ksieza od ołtarza obwiniają owieczki i barany,
  bron Boze „narod przebrany” !
  Admin jak może tak „orze” – na Kijow namawia a tu pewnie trzeba by i na Lwow – czy tak adminie ?
  Filozof tez gdzies zaniemogl ,może wybral się na szczyty i „szczytuje” ?
  Trolla tu nie uraczysz ,bo wiedza ,ze to „swojski” portal ,nie taki jak na drugiej (a raczej 1-szej stronie wiernych) frekwencja trochę wieksza ale nas dalej Pawel blokuje obawiając się ,ze mu portal zamkna ,a może fotela prezia pozbeda w stowarzyszeniu 1+2.
  Panie Admin daj Pan nowy temat choćby taki „Nawiedzenie kolorowych ras w Polsce” lub
  „Koniec bliski” , bez dopisku kogo.
  Mam trochę czasu wiec podyskutujemy choćby obaj ,tylko nie o dobrobycie w Polsce ma kredyt.
  Zdrowenka ZYCZE wszystkim bez wyjątku !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s