W oczekiwaniu na ….?


Jak piszą na Sputniku

Wschód Ukrainy zamarł w oczekiwaniu na wznowienie walk

Wydarzenia ostatnich dni na południowym wschodzie Ukrainy praktycznie wymknęły się spod kontroli dyplomatów i polityków.

Oświadczenia przedstawicieli Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej o tym, że wojna może wyjść poza granice byłych obwodów donieckiego i ługańskiego to nie blef. Strona ukraińska przerzuciła na front wszystko, co mogła.

W Doniecku ogłoszono gotowość pierwszego stopnia. Sytuacja znalazła się na granicy nowych działań wojennych.Sytuacja wymknęła się spod kontroli dyplomacji. Miński format przemienił się w fikcję, imitację pewnego procesu regulacji niewiadomo czego. Bieżące rozmowy w grupach kontaktowych nawet technicznie nie są zdolne do zapewnienia porozumień pokojowych. Walki trwają, i już nie da się kontrolować ich metodami politycznymi. W DRL oficjalnie mówi się o oczekiwaniu w najbliższym czasie działań wojennych na wielką skalę. I są tego przyczyny.

Strona ukraińska konskwentnie nie dotrzymała ani jednego z punktów porozumienia. Nie ma ani jednego punktu porozumienia, w zakresie którego Kijów zrobiłby cokolwiek. Na dzień dzisiejszy sytuacja jest bliska strategicznego rozwiązania.W Doniecku wszystkie pododdziały przeniesiono na przebywanie koszarowe, odwołano urlopy, żołnierze i oficerowie wracają na zajmowane pozycje. W mieście otwarto schrony bombowe, skrócono dzień pracy, ludzie wracają do domów przed rozpoczęciem ostrzału. Trwa przerzucenie jednostek z drugiej linii na linię frontu.

Strona ukraińska zamieniła jednostki batalionów ochotniczych w miejscowości Szczęście na regularne wojska, a ludność uprzedzono o niebezpieczeństwie. „Zmiotą was z powierzchni ziemi w ciągu dwóch dni” – powiedziano.Eskalacja konfliktu jest już nie do powstrzymania. Strona ukraińska, jak można sądzić, już podjęła decyzję o nowym ataku, badając przez ostatnie tygodnie obronę przeciwnika. Dla Kijowa nie istnieje alternatywa, poza pełną kontrolą nad zbuntowanym terytorium. Nie ma drogi powrotu także dla ŁDRL.

Planowanie ataku na wielką skalę w dwóch kierunkach już chyba zakończono, pytanie tylko o rezerwy. Wiadomo, że ukraińskie siły zbrojne mają problemy z wyposażeniem: w krytycznym momencie całe bataliony pancerne mogą pozostać bez paliwa. Ale to nie powstrzyma decyzji politycznej.Radykalnie zmienił się ton ukraińskiej propagandy. Już nie ma mowy o żadnych mińskich porozumieniach. Nie istnieje też żadne wycofanie ciężkiego sprzętu. Mechanizmy dwustronnych rozmów również zostały zablokowane. Płynące z Moskwy apele, żeby rozmawiać z Donieckiem i Ługańskiem bezpośrednio, nie są przyjmowane w Kijowie. Dlatego można stwierdzić fakt: Kijów w jednostronnym trybie wystąpił z porozumień mińskich i gotów jest do wznowienia działań wojennych na wielką skalę.

Z drugiej strony ogólny nastrój w DRL i ŁRL jest także bliski krytycznego punktu. Totalne ostrzały cywilów stworzyły niezdrową atmosferę: nikt nie chce przestrzegać nieistniejącego „rozejmu” z jego nieistniejącym „wycofaniem wojsk”. Dla republik psychologicznie ważne było odepchnięcie od dużych miast ukraińskiej artylerii. Ale w kierunku na zachód od Doniecka to będzie oznaczać właśnie wyjście poza granice obwodu donieckiego. I teraz już nikt nie będzie zdziwiony, jeśli wydarzenia będą rozwijać się według katastrofalnego dla Kijowa scenariusza.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150813/818488.html#ixzz3ihqGQZpQ

A przy okazji tej wojny pojawiają się i takie mapki jak ta poniżej zapewne rysowana przez polaków skoro napisy na niej są w języku polskim

Ale też i takie  poniżej

Albo i takie poniżej

W sumie może to przerodzić się w niekończący się konflikt zbrojny na wyniszczenie i całkowitą ruinę tej części Europy

Innymi słowy mogą na tym obszarze znów powstać  ,,Dzikie Pola” jak w powieści ,,Ogniem i mieczem” Sienkiewicza

Reklamy

43 uwagi do wpisu “W oczekiwaniu na ….?

 1. To już nie oczekiwanie ,lecz przygotowanie do ostatecznego RUCHU NIEDZWIEDZIA po obszczekiwaniu GO przez zydowskie i niemieckie kundelki i suczki .
  Cala psiarnia wrzeszczeć będzie ajwaj , a na Ukrainie zacznie się krzyk „haspodin pamyluj” !

  Polubienie

 2. To nie będą „dzikie pola”sienkiewiczowskie lecz smrod i bajzel po „żydowskiej gospodarce” !
  Patrz co dokonaly zudowskie WOJNY WSPOLCZESNE .
  Tam gdzie ZYD WEJDZIE NIE MA NORMALNEGO ZYCIA (nawet w rodzinie) !!!
  Pozostaje ruina i smietnik a zyd przemieszcza się dalej jako paso-zyd.

  Polubienie

 3. Tez mysle, ze takie mapki rysowane sa przez polakuf.
  Na skutek przedecia i przedeciem wywolanego totalnego bezwladu idea unii wszech-euro-pejskiej raczej padnie a wtedy podzial: Reich-Miedzymorze Polinskie – Rosja jak najbardziej jest mozliwy.
  Jesli do tego dojdzie rozpierducha na Bliskim Wschodzie na skutek zabawy w kotka z myszka z Iranem,
  to taki proces moze byc bardzo szybkim i Polak zostanie posuniety sprawnie i bez mydla urojeniem
  o wielkiej Polsce.

  Polubienie

 4. Przykazanie 1.

  Niezbędną koniecznością i świętym obowiązkiem każdego pokolenia jest zapewnienie przyszłości i ochrona białej rasy na Ziemi.

  Zabezpieczyć egzystencję naszej rasy.

  Na naszej planecie żyją gatunki, które mają ponad dwieście milionów lat. Dalsza egzystencja białej rasy na tym świecie jest jednakże wysoce niepewna. Jeśli nie zastosujemy rozwiązań drastycznie innych od prawnie nieodpowiedzialnego programu, którego trzymaliśmy się w przeszłości, jest wielce wątpliwe czy biała ludność przetrwa przez następne dwa lub trzy pokolenia.

  Jak zaobserwowaliśmy wcześniej, naturalnymi wrogami białych ludzi są ogólnie inne rasy, a najniebezpieczniejszą z nich jest rasa żydowska. Nasz schyłek nie jest spowodowany tym, że nasza rasa nie potrafi zadbać o samą siebie. Przeciwnie, nasza nadrzędność w rywalizacji o przetrwanie z nie-białymi rasami jest tak oczywista, że pozwoliliśmy, aby została ona użyta przeciwko nam, na naszą szkodę i ku naszej ostatecznej klęsce. Naszym problemem nie jest brak siły czy brak zdolności, lecz słabość współczucia i głupota uginania się w celu przypodobania się obcym rasom. Ogólnie, jest to pomyłka, jeśli nie kryminalne niedbalstwo w ochranianiu tego, co najcenniejsze.

  To znów jest w całkowitej sprzeczności z prawami natury. Natura nigdy nie mówi do żadnej ryby, rośliny czy ptaka: z szacunku do słabszych i mniej zdolnych gatunków ustąp i daj im fory, bądź w stosunku do nich w porządku, pozwól im się rozmnażać twoim własnym kosztem i wypchnąć cię z powierzchni Ziemi.

  Niestety, jest to dokładnie to, co biały człowiek robi w obsesji obdarzania „braterską miłością” podrzędnych mętów tego świata. Teraz, gdy jesteśmy przyparci do muru, musimy odrzucić to samobójcze myślenie. Ta miękka, chrześcijańska sentymentalność musi zostać zastąpiona odwiecznymi, żelaznymi prawami natury.

  Tak więc, musimy całkowicie odwrócić nasz sposób myślenia. Musimy upewnić się, że nasze przetrwanie na tej planecie już nigdy więcej nie będzie zagrożone przez naszych naturalnych wrogów. Jest to pierwsze i najważniejsze prawo, jakie natura nakłada na nas.

  Środki, które pozwolą to osiągnąć zostały zaprezentowane w pozostałych przykazaniach.

  Polubienie

 5. Tutaj były komendant obrony Sławiańska, Igor Striełkow otwarcie mówi, że oficjalna Rosja „olała” Donbas i Noworosję, wszystko co się tam dzieje na „wyższym” poziomie to obłuda, a Kijów, odzyskawszy to chwilowo utracone terytorium, nigdy się nie zgodzi na jakąś formę autonomii Donbasu. Czyli kociokwik rusko-ruski, jak by to powiedział dosadnie Dariusz Kosiur żydo-żydowski (bo tak w istocie ta sprawa wygląda):

  http://novorus.info/news/analytics/38284-igor-strelkov-otkrovenno-o-druzyah-putina-likvidaciya-opolcheniya-v-dnr-boevoy-duh-voysk-zaharchenko.html

  Polubienie

 6. Ukraincy to nie-czysta rasa lecz mieszanka ras .
  Wiec jak może być tam zgoda narodowa ?
  Dobrze,ze jeszcze w Polsce jest 1/3 dobrej POLSKIEJ KRWI !

  Polubienie

 7. Zgadza się czytelniku „jeszcze Polacy nie wygineli i wyginac nie mogą”.
  Powroca na Ojczyzny lono z tarcza (nie na tarczy) z całego swiata dokad rzucil ich los i upomna się o SWOJE PRAWA do WSZYSTKIEGO .
  Przepadnie Ukraina i w niej hamskie rody !
  Rody,ktore dziś się pchaja do Polski celem robienia wszelkich zadym i rozruchow bierzcie kierunek powrotny .
  Już dziś się Ukraincy pakujcie i wyjeżdżajcie z Polski dla was w Polsce nie ma miejsca bytu !!!
  My was mordować nie będziemy tak jak wasi przodkowie MORDOWALI naszych ojcow i dziadkow,matki,babcie i dzieci.
  Damy wam droge wolna tam skad przyszlicie .

  POLSKA DLA POLAKOW !!!

  Polubienie

 8. Ciekawa analiza tego co się dzieje na Ukrainie — a w Donbasie w szczególności — pióra mieszkającego w Przemyślu byłego europarlamentarzysty dr Andrzeja Zapałowskiego. Warto ją porównać z występującym namolnie na tej stronie, DUPOGŁOWEM (Cul-Capita, Ora/l-a/nus, Żopogław) A(DU)PA, czyli zamerykanizowanym majorem byłego Ludowego Wojska Polskiego w stanie spoczynku A. Pyrytem:

  Wojna oligarchów o wpływy na Ukrainie

  To, że na Ukrainie toczy się „dziwna wojna” jest oczywistością nie tylko dla znawców tematyki. Zginęły tysiące osób, ostrzeliwuje się od miesięcy dzielnice cywilne, dziesiątki tysięcy żołnierzy do siebie strzela, prywatne osoby (przypadkiem oligarchowie) finansują polityczne formacje zbrojne, medialnie i politycznie prowadzi się wojnę z Rosją, a gospodarczo się z nią handluje.

  Jednakże gdy przyjrzy się szczegółowiej jaka grupa społeczna na Ukrainie traci na wojnie, a jaka zyskuje, to okazuje się, iż tracą wszyscy poza oligarchami (włącznie z prezydentem Petrem Poroszenką).

  Oczywiście stratne na niej są także naiwne państwa, które zamiast dbać o swoje interesy (większość państw na wojnie robi interesy, zwłaszcza USA i Niemcy) angażują się po stronie oligarchów, którzy chwilowo taktycznie przywdziewają barwy nacjonalistyczne. Zresztą nacjonaliści będą na Ukrainie największym przegranym. Po ich wykorzystaniu na froncie ci, co powrócą do domów, będą tak sfrustrowani, biedni, bez perspektyw na prywatne życie a na dodatek oskarżani przez sąsiadów o biedę, do której doprowadzili wskutek walki o idee państwa narodowego, że mogą tylko odsunąć się i gdzieś zaszyć albo zasilić przestępczość zorganizowaną.

  Codziennie słyszymy z mediów o embargach na żywność lub na pewne segmenty towarów, zakazy handlu, cenzurze prewencyjnej, zakazie odwiedzania Krymu itd.

  Jednym z największych zwolenników takiego podejścia jest rząd polski i część polskiej opozycji. Wszystko w imię wolnej Ukrainy. Na Ukrainie przy tym funkcjonuje nadal embargo na polską wieprzowinę a obroty z tym państwem spadły o prawie 30%. Nic nie szkodzi – trzeba dobijać nadal Moskala kosztem Warszawy. Za to w tym samym czasie Kijów robi biznesy z Donieckiem za pośrednictwem Moskwy (chodzi o sprzedaż węgla przez Doniecką Republikę Ludową Ukrainie [1]). Jak można nazwać taką wojnę – asymetryczną, hybrydową?

  Nie, to nowy rodzaj wojny, wojny znanej z okresu wczesnego średniowiecza, wojny o wpływy dzielnicowe toczonej przez możnowładców-oligarchów, w której to lud walczył o kiesę magnatów. Do tej konfiguracji dochodzi jeszcze jeden aspekt, a mianowicie walka o redefinicję światowego układu bezpieczeństwa, który od 1945 roku się zdezawuował. To USA tak walczą z Rosją, aby w ostatecznym jej wyniku nikt nikomu nie zrobił za dużej krzywdy, bo to dla zdecydowanego zwycięzcy byłoby pyrrusowym zwycięstwem, gdzie państwa trzecie zostały by beneficjentami tej konfrontacji.

  Tak więc o co toczy się ta wojna – o wpływy, w której używa się wybranych metod walki, zbliżonych do tych, które określa się wojnę asymetryczną, hybrydową czy informacyjną?

  Odpowiedź jest prosta – wojna toczy się o redefinicję wpływów w Europie wschodniej i na Bliskim Wschodzie światowych mocarstw i jednocześnie oligarchów pomiędzy sobą na Ukrainie. Zawiązywane sojusze i układy odzwierciedlają tylko zbieżność interesów poszczególnych podmiotów i wykorzystywanie mocarstw dla utrwalenia pozycji oligarchów, którzy jednocześnie dopuszczają, na ile muszą, obszar interesów dla swoich promotorów.

  Gdzie w tym wszystkim jest Polska? Zapewne stoi gdzieś w kolejce po jakąś montownię lub po poklepanie po ramieniu.

  Mało kto zastanawia się jak długo ta wojna będzie jeszcze trwała. Padają określenia, że jest to konflikt rozłożony na lata, czasami padają liczby 10 czy też 20 lat. W odniesieniu do powrotu Krymu do Ukrainy padają pojawia się wymiar nawet 100 lat.

  Gdyby te prognozy brać poważnie, to okazałoby się, że wkraczamy w nową wojnę stuletnią. Nic bardziej złudnego. Od pierwszego wystrzału w tej konfrontacji toczą się negocjacje, trwa demonstracja siły i możliwości stron. Konfrontacja odbywa się także na polu polityki, ekonomii oraz manipulacji postawami społeczeństw. Ten obszar konfrontacji (Ukraina) jest ważny, ale nie strategiczny, czyli nie tu dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Po uzgodnieniu stref wpływów mocarstw w tym rejonie świata, po zapewnieniu nietykalności majątków oligarchów przez możnych tego świata, moim zdaniem do dwóch lat powstanie nowa forma państwa ukraińskiego jako federacji (oczywiście bez Krymu).

  Obecnie trwają działania, mające na celu stworzenie i uzgodnienie drogi dojścia do tego celu, tak aby wszystkie strony względnie zachowały twarz i aby zapanować nad społeczeństwem ukraińskim w momencie uświadomienia sobie jego prawdziwej pozycji i roli we wspomnianej konfrontacji. Czas także na Warszawę, aby zrewidować swoja politykę, aby nie znaleźć się w pozycji ukraińskiego społeczeństwa, czyli nie zostać wykiwanym przez wszystkich.

  Andrzej Zapałowski
  http://www.geopolityka.org/

  Czyli za wschodnią granicą mamy klasyczny kociokwik post-komunistyczny witkacowskiego Tumora Mózgowicza. Jak to przewidywałem w książeczce „Etos bezmyślności – Wybór esejów naukowych i satyrycznych z paryskiej Kultury, „Aneksu”, Twórczości, Polityki oraz innych, szkodliwych dla „dobrze myślących” obywateli…” opublikowanej pod koniec roku 1991. Jej ostatnią Część czwartą zatytułowałem: LATA 90: NARESZCIE DEBILIZM.

  – bo to jest w istocie CEL ISTNIENIA (entelechia) tak zwanej „ZAMERYKANIZOWANEJ” LUDZKOŚCI. Patrz produkcje na niniejszej „wiernipolsce” mini-stronie Atanazego Pyryta. Względnie, na innych większych podobnych forach (Neon24.pl, marucha) „łowickiego tandemu” pań histeryczek Wojda-Bujda, czy podobnego im duchem histeryka PB na „Grypa666” – przypominam, słowo „histeryk” pochodzi od greckiego „hystera” czyli macica…

  Polubienie

 9. Znowu wypociny filozofa,w dodatku powielane do znudzenia ?

  Ty mark-sisto, potomku Lenina jurnego w Poroninie ,zmarłego na „syfilis polityczny” znowu czepiasz się nie znanych ci ludzi ,bo tak mu nakazano przed i po doktoryzacji ? !
  Co ciekawe na żadne pytania zadane przez nasza druzyne nie odpowiada ,bo to przecież kon czerwony w okularach ciagnacy w jednym kierunku .
  Zenek po robocie filozofie na pewno ci dziś sypnie polska wiazanke bys się wreszcie odpierd…il od jego rodziny.
  Cholera ,nacica mu w glowie ,odyniec to jakiś czy co ?
  Ciekawe ile mu placa za te szmulowskie wypociny filozoficzne z mark-sistowskiej branzy ?
  Czekaj niech cie tylko jakiś/jakas stonoga dorwie ,to inaczej będziesz „spiewal paryska kultura” zabojadzie na szmulowskim wikcie .
  Chlopaki !
  Ten Glogoczowski to Polak ,szwab,szmul czy banderowiec ???
  Jemu nic co polskie „nie lezy” ,ma jakies potomstwo,zonaty jest ?
  To ze gdzies tam po gorach sie wloczyl to wiadomo ale gdzie mozna jego zyciorys poczytac ?
  Pytam bo tych starych klykow czerwonych doliczyc sie nie mozna po przefarbowaniu .
  Moze admin tego portalu co dopisze o filozofie ,wyglada na to,ze to jego wspolnik internetowy ?
  No ,bo jak moze czepiac sie majora nie znajac go ,tak czynic moze tylko jakas szmuloszwabska SZUJA !

  Polubienie

 10. Mlody zostaw filozofa ,to dinozaury juz na wymarciu .
  Daja im ochlap i powielaja swoje stare wypociny siejac ferment wsrod uczciwych ,takich jest pod dostatkiem w sieci net.
  Przeciez wiesz czym jest i po co kibuc szmulowski.
  Zreszta wdzisz ,czy z nimi jeszcze ktos dyskutuje ?
  Przyszlosc nalezy do NAS MLODYCH i zaden pierdziel nie bedzie nam trul zycia.

  Polubienie

 11. Mlodziaki !
  Bez wyskokow !
  Nie po to was major wzial pod opieke i dal „tor przeszkod-malpi gaj wojskowy” by bez zezwolenia wychodzic z szeregu.
  Ramie zbrojne ma byc tym co ma w nazwie a nie klotnie ze szmulo-szwabami – na polu walki klotni nie ma !
  Spocznij !

  Polubienie

 12. Mamy ostre strzelanie na stronie WP a sprawy Ukrainy Bogdan Bezpałko widzi jak niżej:

  Na władzę kijowską czeka nasilenie nastrojów protestu, związanych z wojną domową i ruiną gospodarczą w kraju. Jednakże na razie nie należy oczekiwać żadnego „przewrotu pałacowego”,- uważa politolog Bogdan Bezpalko.

  Blisko 28 procent Ukraińców czeka na rozruchy w kraju, przy tym około 18 procent gotowych jest do udziału w nich. Takie dane uzyskano w wyniku badań przeprowadzonych przez ukraińską fundację „Inicjatywy demokratyczne imienia Ilka Kuczeriwa” i „Centrum Razumkowa”. Przed nadejściem jesieni te wskaźniki mogą znacznie się powiększyć: ten okres tradycyjnie jest uważany za jeden z najbardziej sprzyjających organizacji wszelkiego rodzaju „majdanów”.

  Przyczyną rozruchów mogą stać się działania zbrojne na wschodzie kraju czy też istotne wstrząsy natury finansowej. Ich ryzyko jest obecnie duże. Ukraina nie osiągnęła porozumienia z wierzycielami w sprawie restrukturyzacji zadłużeń, wobec tego, zdaniem analityków, może ogłosić bankructwo.
  Do rozruchów ludowych na Ukrainie, niewątpliwie, dojdzie, natomiast trzeci Majdan na razie jest nie możliwy, — zakłada członek Rady do spraw stosunków narodowościowych przy urzędzie prezydenta Rosji, politolog Bogdan Bezpalko: „Jeśli pojmować „majdan” jako nasilenie nastrojów protestu i związane z tym akcje, to na Ukrainie do tego dojdzie. Z nadejściem jesieni, zimna. Zwłaszcza w związku z wynurzeniami tegoż Jaceniuka, który oznajmił, że Ukraina nie ma pieniędzy na sezon ogrzewania. Jednakże jeśli nawet pojmować Majdan jako technologię zmiany władzy, odpowiednio do tego, co stało się w 2014 roku, to na razie do tego nie dojdzie. Do tego potrzebny jest zasobny w fundusze zleceniodawca, który zapewniać będzie najróżniejsze wsparcie — finansowe, dyplomatyczne, prawne, logistyczne, i inne. Dopóki nie ma takiego klienta, żywiołowe protesty będą aktywizować się, lecz nie doprowadzą do żadnej zmiany władzy”, — powiedział Bogdan Bezpalko.

  Równocześnie, jak on zakłada, sponsorzy Majdanu także są niezadowoleni w coraz większej mierze: „W zasadzie są oni niezadowoleni. Oczywiście, nie interesuje ich wcale życie codzienne szarych zjadaczy chleba na Ukrainie, narażonych obecnie na wielkie trudności. Interesuje ich Ukraina jako pewne narzędzie do destabilizowania sytuacji w Rosji. Powiedzmy, w charakterze niewielkiej „Trzeciej Rzeszy”, która może być skuteczna pod tym względem. Na razie jest to tylko parodia. Nie jest to wcale tym, o co chodziło zleceniodawcom”, — podkreślił politolog.
  Jego zdaniem, w dalszych posunięciach Zachodu w tej sytuacji są możliwe różne warianty: „Mogą oni zorganizować przewrót pałacowy. Do tego zawsze można znaleźć mnóstwo graczy zapasowych. Jednakże jeśli będą ostatecznie rozczarowani, to po prostu pozostawią Ukrainę na pastwę losu. Zapewnią jej możliwość rozpadania się, degradacji. Nie będą więcej wydawać na nią pieniędzy. Lepiej otrzymać w zamian za to do dyspozycji czarnoziemne gleby, porty, jakieś rozwiązania na szczeblu geopolitycznym”, — konkluduje Bogdan Bezpalko.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150817/840893.html#ixzz3j9L7WZ6d
  ===================
  W analizach, przepowiedniach i grach politycznych jest zawsze pytanie. Spełni się czy nie?
  Najczęściej coś się popieprzy i mamy burdel na kółkach.
  Zachód planował swoje, Putin swoje i jest jak wyżej.
  Myślę że i oligarchom też nie wychodzi tak jak by chcieli
  Ciekawe co planowali monarchowie trzech państw Niemiec, Rosji, Austro- Węgier zaczynając I wojnę światową. I jak im się te plany spełniły?
  Co planował Hitler w 1938 -9 r. Czy zakładał, że będzie miał Europę od Lizbony po Władywostok?
  W układzie obecnym największą niewiadomą jest zbuntowana prowincja na wschodzie Ukrainy, jej siła militarna, przemysł pracujący na rzecz uzbrojenia separatystów i kilka jeszcze czynników w tym niezadowolenie mieszkańców Kijowa z obecnych rządów Jaceniuka i Poroszenki

  Polubienie

 13. Czesc Admin !
  Możesz wyjasnic dlaczego ten TWOJ ulubieniec marksista-leninowiec czepia się naszej druzyny APA robiąc jakies przestawianie liter w nicku ?
  To jedno, a drugie dlaczego człowieka starego naszego majora poniewiera z imienia i nazwiska , jak długo to będzie trwac ???
  Co to ludzie w Polsce nie widza na co sobie w niej zydzi i niemcy pozwalają , idac na całego przeciwko NARODOWI POLSKIEMU ?
  Dlaczego Glogoczowskiemu nie pokazujesz zoltej kartki ,jest jakiś nietykalny ,bo doktor czerwono-niebieski z zabarwieniem brunatnym (jakoby innej rasy) ?

  Pytalem o zgode napisania tego postu majora w jego sieci ,która uzyskałem z taka odpowiedzia naszego wodza:
  ” Zenek ,nie babraj się w marksistowskich i leninowskich gownach choćby pochodzily z wszystkich tylkow profesorow i doktorow ,bo to jeden i ten sam smrod szmulowski !”- koniec cytatu.
  Ja dodac chciałem inny post ale z szacunku dla majora dopisze tylko to – co to za doktory dzisiaj pisza i rzadza,lecza i zabijają,truja i wszystko psuja ,
  KIEDY SWIAT POD ZARZADEM ZYDOW i NIEMCOW KONA i ZNIEWALANY JEST ???!!!

  Polubienie

 14. Co do tematu i Ukrainy to niech się głupki dalej rzna ,to nie polski interes tylko ZYDO-NIEMIECKO-MIESZANY !
  Jeżeli normalni ludzie na Ukrainie się nie opamietaja to faktycznie Rosja nie tylko z Ukraina zrobi porządek u swych drzwi ale i Polsce się oberwie,no bo jak można dluzej znosic smrod u swych okien ?!
  Ukraincy to mieszanka pokoleniowa wielonarodowa wśród takiej nigdy zgody nie będzie tym bardziej gdy SZMULE ich za pieniądze sklocaja w swych interesach !

  Polubienie

 15. Cześć Zenek
  …dlaczego ten TWOJ ulubieniec marksista-leninowiec czepia się naszej druzyny APA…

  Może dla tego, że APA też się czepiał, krytykował, drażnił, obrażał, choćby jak we wpisie jak wyżej , cytuję:
  Zenek ,nie babraj się w marksistowskich i leninowskich gownach choćby pochodzily z wszystkich tylkow profesorow i doktorow ,bo to jeden i ten sam smrod szmulowski !”

  Zenek, kto wojuje, ten dostaje w czapę. Ale to tylko internetowe prztykanie po klawiaturze, zatem nie powinno boleć.

  Polubienie

 16. A. Zacharczenko mówi (przekład z języka niemieckiego):

  Można określić sytuację na obszarach walki jako bardzo napiętą. Łatwo zauważyć, że przeciwnik (ukraińska armia) przygotowuje się do ataku. Ta „muzyka” (ostrzeliwania), którą słyszymy co wieczór, pozwala nam zrozumieć, co to oznacza.

  Obecnie stoi naprzeciw nam około 82 batalionów; ilość ukraińskich żołnierzy wynosi około 65 tysięcy. Są tworzone grupy natarcia w ukraińskiej armii i wygląda na to, że nie można oczekiwać pokoju. Porozumienia mińskie można więc uznać za złamane.

  Dużo roboty przed nami. Musimy zwyciężyć, musimy odbudować struktury państwa. Musimy stworzyć warunki do godnego życia naszych obywateli. To jest nasz obowiązek!”

  Przetłumaczył: Zygmunt Białas

  Polubienie

 17. W noworosyjskiej armii trwają przygotowania do odparcia ewentualnego ataku ukraińskiej armii. Żołnierze nie tracą woli walki. Mówi oficer do nieprzyjaciół, ostrzeliwujących tereny zamieszkałe przez ludność cywilną:

  Skrócony przekład: Żelazny z Gorłowki radzi… nocnym bombardierom WSU: „Nocne szczury! Radzę wam zamienic sportowe buty, w których – jak wam obiecano – mieliście odbić Gorłowkę w ciągu 3-4 dni, na płetwy, i póki ciepło, trenowac pływanie, bo przyjdzie wam przepłynąc wiele rzek od Dniepru po Ren do samego kanału La Manche… Mostami będą wiać wasi dowódcy i szabrownicy ze wszystkim, co nakradli. A wy – wpław” (tłum.: Berehynia).

  Polubienie

 18. Pan Marek G. ma moje poparcie. Od dawno podkreślałem fakt zaśmiecania
  forum przez podejrzane grono „szmuloszwabskie” czy piewców Konecznego
  (do znudzenia). A z linkowaną wypowiedzią I.Strielkowa zapoznałem się
  na portalu, bodaj-że „17marta”…

  Polubienie

 19. Nie zawsze krzyk poparcia popłaca !
  „Grono szmuloszwabskie” to wiadro zimnej wody na glowy gojow.
  Koneczny nigdy mądremu się nie znudzi,
  a glupi każdy serial kupi .

  Polubienie

 20. wiemy, ze judejczycy odpowiedzialni sa za wszystko zlo ktore na swiecie dzieje sie od stuleci, ale oni jako podstepne plemie przy pomocy korupcji maja sie caly czas dobrze. gdzie lezy wina, moze po stronie sprzedajnych gojow ktorzy za zydowskie srebrniki sprzedaja swoje narody w okowa lichwy a sami kundla sie laczac aryjska krew z zydowska

  Polubienie

 21. wlaczmy telewizor i co widac, same garbate nosy, rzadko kiedy uswidaczymy slowianska twarz, garbaty nos otwiera w Polsce wszystkie drzwi

  Polubienie

 22. Do Młody.

  Ty Młody w ząbek czesany, gdzie ty się wychowałeś, w chlewie, w oborze a może od wczesnej młodości buszowałeś na plantacji buraków i Ci tak zostało! To Twoje spamy są wypocinami i nie filozoficznymi (greka. Filozofia – miłujący mądrość, to dla nieuków) i jak Ci się tak nudzi to Szwendaj się po portalach: Plotek, Pudelek etc. Jak mi wiadomo, a Tobie nie, w oryginale nie piszemy mark-sistowski tylko marksistowski, bo pan Mark świń nie pasał z Karl-em Marx-em z prostego powodu – bo jeszcze na świecie Jego nie było. Władimir Iljicz Uljanow zwany Leninem, nie miał żadnego potomka z Nadieżdą Krupską, nawet w Poroninie. ,,Syfilis polityczny” – dobre sobie! Ale wymyślił! W polityce występuje ,,Fiksum dyrdum”.
  Pan Marek nie czepia się nieznanych ludzi tylko naucza, bo wiadomo ale nie wszystkim że, doktor po łacinie oznacza nauczyciel albo mistrz ( to wiadomość dla nieuków). Ty młody – z tym czerwonym koniem to wyjechałeś i w dodatku w okularach (zapewne w kolorze różowym – Twoim ulubionym, jest trendy). Tu Cię muszę poczęstować dobrą radą, przestań zażywać ,,Mocarza” i popijać ,,Mamrotem” bo widzisz, ten koń i te okulary – to są haluny i majaki i nie rób tego więcej! Cienias jesteś, bo posiłkujesz się drużyną APA! I tu dobra rada ,,Umiesz liczyć, licz na Siebie”! Z Macicą Młodziak to jest tak, jak kobieta w pada w histerię i wali Ciebie po głowie wałkiem, to coś u niej nie gra z macicą. Reszty domyśl się Sam. Młodziak także nie wie że, po wymieszaniu takich składników jak: szwab, szmul czy banderowiec, powstaje golem czyli wściekły Polak. W sprawie dossier pana Marka, to jakaś chorobliwa ciekawość. Młodzian nie pisz więcej takich rzeczy – po pierwsze i ostatnie – nie jestem ciekawy, bo wiem że, ,,Ciekawość to pierwszy stopień do piekła”!

  Buraka nie pozdrawiam ale drużynę APA i owszem

  Polubienie

 23. No i APA dostał plusika (i minusika) od kiki 22
  A Ukraina dostanie prezent od UE jak niżej. Banderowcy ,,się ucieszą”.

  Ukraina powinna uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów UE, jeśli chce zostać pełnoprawnym członkiem organizacji, dlatego imigranci z Afryki powinni być wysyłani również na Ukrainę – oznajmił komisarz UE ds. ds. migracji i spraw wewnętrznych Dimitris Avramopoulos.

  „Będzie słuszne, jeśli kraje chcące wejść w skład UE będą uczestniczyć w rozwiązywaniu tego problemu (problemu afrykańskich imigrantów). Ciężar przyjęcia imigrantów powinno się dzielić według zasady „między wszystkimi bez wyjątku” i w zależności od ilości wolnych terytoriów, nadających się do zamieszkania. Mi się wydaję, że Ukraina ma pod tym względem duży potencjał — dużo wolnych żyznych ziemi, łagodny klimat i dostępna infrastruktura — wyjaśnił Avramopoulos.

  Dla Ukrainy również opracowuje się kwoty. Według niektórych obliczeń, kraj jest w stanie przyjąć ponad 100 tys. imigrantów, ponieważ dysponuje znacznymi terytoriami i żyznymi ziemiami. Poza tym według danych Służby Statystycznej Ukrainy, w 2014 roku liczba ludności zmalała o 155 152 osoby. Ta liczba ciągle rośnie — w czerwcu liczba mieszkańców zmniejszyła się o 17 184 osoby.

  Przypomnijmy, że wcześniej Komisja Europejska zaproponowała krajom UE, aby w ciągu dwóch lat przyjęły około 40 tys. imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Jednak liczba przybyszy z tych regionów jest o wiele większa. W związku z tym Komisja Europejska musi korygować ich limity.
  Jak poinformowała EADaily, podobna inicjatywa już wywołała akcje protestacyjne w Łotwie, której rząd zgodził się na przyjęcie 251 uchodźców. Dwa tygodnie temu w Rydze odbył się liczny wiec przeciwko przyjęciu imigrantów, zorganizowany przez radykalnych nacjonalistów z bloku VL-TB/TNNK. Uczestnicy wiecu trzymali w ręku plakaty z hasłami: „Afryka dla Afrykańczyków, Europa dla Europejczyków, Łotwa — dla Łotyszy!” i „Powstrzymajmy ludobójstwo łotewskiej ludności”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150818/845667.html#ixzz3jEdCGKkU

  Polubienie

 24. Mlody to ty chyba kika ,u której po filozofii MG rozum zanika .
  Uczen filozofa się odezwal z rodu szmulowego i po „akademicku/profesorsku” chciał rozlozyc młodych z druzyny APA co jak widać wyszla nieudolność filozoficzna gatunku marksistwsko-leninowska.
  Kika twój rozum nie tylko zanika ale wapnieje i z takich madra mlodziez na glos sie smieje !
  Co się dziwic kiedy tacy profesorowie w Slupsku rozum młodym psuli ,nawet odpowiedniego wodza-rowerzyste dostali.
  Oj smierdzi pedalstwem na tym portalu !
  Wazelina pelna a ile smrodu.

  Polubienie

 25. Moja ukochana A(DU)PA – występując w masce ochronnej „czytelnik” – napisała powyżej coś takiego:

  czytelnik
  17 Sierpień 2015 o 10:25
  Biala ludzkość przetrwa gdy nie bedzie isc do lozka z kolorowymi i plodzic mieszanki !
  czytelnik
  17 Sierpień 2015 o 10:28
  Ukraincy to nie-czysta rasa lecz mieszanka ras .
  Wiec jak może być tam zgoda narodowa ?
  Dobrze,ze jeszcze w Polsce jest 1/3 dobrej POLSKIEJ KRWI !

  No i się wydało, kim jest MENTALNOŚCIOWO mjr LWP w stanie spoczynku A. Pyryt i jakiemu to „Panu Świata” służy:

  mianowicie z powyższych zdań logicznie wynika iż:

  1/ A(DU)PA jest RASISTĄ – a rasizm to była ideologia nie tylko hitlerowców, ale przede wszystkim Anglików i Amerykanów, którzy wymordowali sporo autochtonicznej ludności nie tylko w Ameryce Północnej ale i w Australii, np. całą ludność tubylczą wyspy Tasmanii. Rasizm jest bowiem wpisany w Stary Testament, a zatem jest IDEOLOGIĄ ŻYDOWSKĄ, której były mjr. LWP A.Pyryt jest namolnym entuzjastą na portalu „Wiernipolsce”.

  2/ A(DU)PA jest AGENTEM WOJUJĄCEGO US-RAKOWATEGO GLOBALIZMU. Zgodnie z planami tegoż ‚globalizmu” marzy mu się redukcja w Polsce ludności aż o 2/3, czyli do liczby kilkunastu zaledwie milionów „etnicznie czystych” Polaków, ideologia prawie identyczna z tą, jaką reprezentowali – i reprezentują – banderowcy, pragnący oczyścić Ukrainę z „elementów obcych”. Zapraszając oczywiście do pomocy, w tym Bożym Zadaniu, specjalistów-obcokrajowców przeszkolonych w US-raju.

  Wniosek logiczny: A(DU)PA to agent „szmuloszwabstwa”, którego przedstawicieli, z zacięciem północnoamerykańskiego ŻOPOGŁAWA, usiłuje się doszukać poza sobą.

  A tak ogólnie się zastanawiam, czy przypadkiem przed ok. 35 laty major Atanazy Pyryt nie był OFICEREM POLITYCZNYM LWP, wykładającym rekrutom słodkie tajemnice marksizmu. I jak św. Paweł na drodze do Damaszku, nagle doznał olśnienia i Amerykański Imperializm, który zawodowo zwalczał, wydal mu się być Chrystusem-Zbawcą Narodów. Bowiem temu to Panu Świata „nowo-narodzony A.Pyryt” (jest taka sekta w USA, G. Bush jr. do niej należy) wiernie od lat +30 służy.

  Polubienie

 26. Chocbys Glogoczowski nie wiem jak do góry odwracal kota brzuchem i ogonem szastając nazwiskiem Pyrytow bez zdania racji i tak nie zamaskujesz kim jesteś i po co tu się produkujesz bedac już stary i zamulony !
  Twoja glowa podobna do slepego konia gdzie już z każdym dniem wapno się lasuje i nic nie zdola zrobić GDY SZMULO-SZWABSKIE NAUKI wala się pod naciskiem RZECZYWISTOSCI .
  To już nie te czasy gdy byles młody i jurny za taty pieniądze i maciles ludziom w glowach ,nawet zydowkom jak się sam przyznales ale te sa na tyle sprytne ,ze biora się wyżej za bogatych i za prezydentow a nie wloczegow.
  Bog cie pokaral za wszystko a diabel dal ci wejść na najwyższe szczyty ,w tym szczyt głupoty i upartości diabla,ktory Boga chce pokonać nie wiedzac,ze jest tylko prochem marnym i piekielna padlina !
  Zmywaj się już z tego forum ,bo to już zakrawa na wsteczny analfabetyzm i stara plyte o szawle.

  Naszej druzyny amerykańsko-polskiej nie pokonasz,majorowi nie przypiszesz/przylepisz ,zadnej latki nawet politruka ,bo był i jest przez cale swe zycie BEZPARTYJNY i gdy o partiach słyszy już tylko spluwa gdyż na te wszystkie partie gowno warte zasluguja mydląc ludziom oczy a sobie napelniajac zlob !

  Podsylamy ci i twym zaslepionym uczniom strone internetowa na wieczorne czytanke,bo przecież znasz angielski ,wiec przekonaj się co się w swiecie naprawdę dzieje.
  http://www.geoengineeringwatch.org

  Polubienie

 27. A tak ogólnie się zastanawiam, czy przypadkiem przed ok. 35 laty major Atanazy Pyryt nie był OFICEREM POLITYCZNYM LWP” – NIEWYKLUCZONE… 🙂
  dodał/bym iż zwykle tak się samo układało, że wspomniane stanowiska
  z/cy d-cy, JW d/s. politycznych dzierżyli reprezentanci narodu handlowego…
  CZYŻBY, „nasz” mjr. był (w konspiracji) smakoszem śledzi, „cybuli’ czosnku czy macy?

  Polubienie

 28. To już tylko na tyle was stać ?
  Mizerny to portal pod zarządem szmuloszwabskim – czy tak ?
  Pytamy ,bo mieszane uczucia mamy .
  Jak nisko upadla wspolczesna filozofie i ….. ,zycie także i to kogo „polakow” ???

  Polubienie

 29. Ot, tutaj Igor Striełkov mówi, to co i ja myślę: jeśli Rosja nie wmiesza się w sprawę Donbasu, to jest tak czy tak przegrana. Donbas padnie, a wkrótce zaczną się i wewnętrzne problemy Rosji. (Dzisiejsza „odstawka” ŻELAZNEGO MINISTRA kolei żelaznych Władymira Jakunina – poznałem go osobiście na mityngach WPFDC na wyspie Rodos w 2003 i 2006 roku – to prawdopodobnie początek „przystosowawczej” przebudowy Kremla. Podejrzewam, że chodzi o prywatyzację tychże kolei żelaznych, którą Jakunin się wzbraniał przeprowadzić.)

  Słuchać tutaj https://www.youtube.com/watch?v=kOkf8n4YpfA

  Amerykanie już oficjalnie zapowiedzieli, że jakiekolwiek przekroczenie, przez oddziały DNR i ŁNR linii rozejmu w Mińsku będzie oznaczało, iż nastąpiła agresja przeciw NATO, ze wszystkimi tego aktu agresji skutkami. A więc będziemy mieli prawdopodobnie tak zwany „false flag” (jak w Gliwicach w 1939 roku) pozorowany atak DNR/ŁNR poza granice rozejmu, aby wojska NATO mogły już w pełni godności okupować terytorium Ukrainy. No i z Putina będzie dupa, co niestety od lat się kroi.

  No i jeszcze poniżej wywiad z generałem (w stanie spoczynku) Leonidem Iwaszowem, który w czerwcu 1999 w Kosowie „zdobył” strategiczne lotnisko w Pristinie przed przybyciem tam wojsk NATO. (Też go poznałem osobiście na konferencji „Żivie Ziemla!” w Moskwie w 2009 roku.) Iwaszow mówi, że bardziej prawdopodobnym od wojny atomowej jest prozachodnia zmiana władzy na Kremlu, dokonana przez samych „przyjaciół Putina”:

  …главы Академии геополитических проблем Леонида Ивашова. О том, что вероятнее ядерной войны с НАТО – верхушечный прозападный переворот в РФ. Причем Путина могут убрать самые ближние. Роковая ошибка президента РФ во внутренней политике:

  Polubienie

 30. Ostre strzelanie na półwyspie koreańskim

  Armia KRLD ostrzelała dziś pozycje południowokoreańskich wojskowych w zachodniej części strefy zdemilitaryzowanej, gdzie rozmieszczone są głośniki stosowane przez Seul w kampanii propagandowej przeciwko Pjongjangowi. Jak donosi dzisiaj kanał telewizyjny KBS, incydent miał miejsce około 16:00 czasu lokalnego.
  Na razie nie ma informacji jaki rodzaj broni został użyty przez północnokoreańskie wojska. Według agencji Yonhap, Korea Południowa odpowiedziała ogniem.
  Ministerstwo Obrony Narodowej Republiki Korei poinformowało, że weryfikuje informacje przekazywane przez media.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150820/852870.html#ixzz3jR4slwSn

  Ale ta wiadomość może być fałszywką
  No damage, no eyewitnesses.
  Reeks of US false flag. N. Korea fired first…honest.

  Polubienie

 31. Tego czego boją się politycy powiedzieli kibice

  Polscy kibice piłki kopanej potrafią jednak zrobić to, czego nie potrafi tak zwana klasa polityczna. Tak ta od lewej jak i prawej strony. W ramach poprawności politycznej kłamcy, którzy się działalnością polityczną zajmują twierdzą, że naród polski bezgranicznie kocha banderowców za naszej wschodniej granicy i pragnie ich popierać. Wszystkie głosy, które przeczą tej tezie są cenzurowane i sprowadzane do majaczenia pojedynczych jednostek, które nie mają nic wspólnego z prawomyślnym i prozachodnim społeczeństwem.

  Teraz już wiem, czemu wszelkie organy państwowe, oficjalne ścierwomedia i sprzedajni politycy tak nienawidzą ruchów kibicowskich. Ci ludzie mówią prawdę prosto w oczy i nie dają się kupić. Wczoraj w Kijowie kibice Legii Warszawa powiedzieli Ukraińcom, co naprawdę o nich i o ich banderowskich bohaterach myślą. Zrobili to, bo tak uważali za stosowne i nie bali się zrobić to na wrogim terenie. Jaki to wstyd dla aparatczyków z Wiejskiej, że normalni ludzie potrafią przypomnieć o Wołyniu i innych zbrodniach a oni nie.

  Różnie się u nas mówi o kibicach, ale za takie działania cześć im i chwała.

  Pozdrawiam dobrych ludzi

  Marx

  Agencja informacyjna Ostrow w Doniecku doniosła w środę, iż przywódcy Donieckiej Republiki Ludowej planują przeprowadzenie referendum w sprawie opuszczenia Ukrainy i przyłączenia republiki do Rosji.

  Referendum ma być przeprowadzone w ciągu 2 – 4 tygodni po wyborach samorządowych, które odbędą się 18 października br. Karty do głosowania w kolorach rosyjskiej flagi zostały już wydrukowane.

  Polubienie

 32. Собственно говоря, «польские погромы» длятся уже третий день: накануне футбольные ультрас отметелили поклонников футбола во Львове — в больницы было доставлено более 40 пострадавших от рук любителей футбола. Но по настоящему оторвались «адвокаты Украины» (так называют Польшу в Киеве) в столице. Прямо на Майдане они сожгли украинский флаг, а вместо привычных кричалок «Слава Украине — героям Слава» выкрикивали «Бей жидов — спасай Россию!».

  Czyli mówiąc po polsku, były regularne bitwy między kibicami polskimi i ukraińskimi, 40 osób – ponoć głównie Ukraińców – w szpitalach, na stadionie „Dynamo” w Kijowie wywieszono flagi „Polskie Wilno i Polski Lwów”, a w skandowanym, przez „polską” część trybuny haśle „Bandera huj”, rosyjscy sprawozdawcy grzecznie wyciszyli to drugie słowo:

  Polubienie

 33. Amerykański politolog Stephen Cohen uważa, że istnieją „niepokojące sygnały” możliwego natarcia ukraińskiego wojska na Donbas. Według Cohena w tym przypadku istnieje ryzyko interwencji wojsk USA i NATO w działaniach wojskowych we wschodniej Ukrainie.

  Istnieją pewne niepokojące sygnały, że Kijów planuje atak wojskowy na Donbas, uważa Stephen Cohen.

  „Jestem przekonany, że jeśli Kijów, po połowie wyszkolony przez amerykańskich i innych zachodnich instruktorów, rozpocznie ofensywę na Donbas, to armia Kijowa w jej obecnej formie… zostanie albo poważnie rozbita, albo całkowicie zniszczona. Nie zostanie tam żadnej armii”, — powiedział Cohen.
  Cohen wymienia trzy możliwe powody, przez które ukraińskie władze rozważają możliwość eskalacji militarnej we wschodniej Ukrainie. Po pierwsze, Kijów rozumie, że znajduje się w trudnej sytuacji politycznej i kolejna kampania wojskowa jest postrzegana jako jedyny sposób, aby odbudować poparcie narodu.

  Druga przyczyna polega na tym, że Kijów nie chce postępować zgodnie z punktami porozumienia z Mińska pod żadnym pozorem. A jeśli nie chce negocjować, to powinien walczyć. „Więc to może być sposób na uniknięcie porozumień z Mińska”, — zaznacza Cohen.

  „Trzecim powodem jest to, że na Kijów naciska Zachód, aby przeprowadził natarcie. I jednym z dowodów na to jest fakt, że coraz więcej instruktorów jest wysyłanych ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii, aby trenować nie bataliony Gwardii Narodowej, a regularne wojsko ukraińskie”, — podkreśla politolog. Według niego również Stany Zjednoczone mogą interweniować, jeśli ukraińska armia zostanie rozgromiona przez powstańców. W tym przypadku zadziała „efekt domina” prowokując Rosję do odpowiedzi. „Reakcja USA i NATO doprowadzi do wojny z Rosją. A „wojna” oznacza zderzenie dwóch narodów z bronią jądrową. Więc jest to prawdopodobieństwo katastrofy”, — dodał Cohen. Politolog wyraził nadzieję, że Kijów nie wykona tego „szalonego ruchu”, jednak nie wyklucza możliwości, że ​​to się stanie.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150821/863682.html#ixzz3jSxrBmJQ
  ======================
  I tu Amerykanie mieliby świetną okazję sprawdzić podczas walk skuteczność rosyjskiej broni głównie systemów obrony powietrznej. Taki sprawdzian byłby dla nich niezwykle istotny z wielu względów przy czym unikając bezpośredniej wojny obie strony testowały by swoje najnowsze technologie wojenne na terenie Ukrainy w walce z jednej strony Ukraińców, zachodnich najemników i oddziałów NATO czyli w tym przypadku samych Amerykanów, a z drugiej strony NowoRosjan czyli wojsk Donbasu i Ługańska zasilanych coraz liczniej przez ochotników i ,,ochotników z Rosji .
  Byłby to w tym przypadku drugi Wietnam gdzie po stronie północy walczyli jedynie ,,ochotnicy” Chińscy, doradcy radzieccy i Vietcong przeciw ,,wolnemu” światu czyli w tym przypadku głównie Amerykanom
  Amerykanie nie walcząc z Rosją testowali by ją na swój sposób jednocześnie pokazując wszelkie leki i niemoce Putina. W końcu gdzieś muszą upchać swoje starzejące się czołgi, rakiety, samoloty by produkcja mogła się dalej ,,produkować”
  A Polacy poprzez kibiców pokazali że banderowców Ukraińców się nie boją.

  Polubienie

 34. Młoda Ukrainka grozi: Polska musi zginąć

  Młoda Ukrainka grozi Polsce. „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi!” Młoda ukraińska ochotniczka, Zoriana Konowalec, opublikowała na portalu szokujący wpis o Polsce
  Młoda Ukrainka grozi Polsce. „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi!” Młoda Ukrainka grozi Polsce. „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi!” Młoda Ukrainka grozi Polsce. „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi!” Młoda Ukrainka grozi Polsce. „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi!”
  Skandaliczny wpis, przepełniony nienawiścią umieściła na swoim koncie w portalu vk.com młoda ukraińska wolontariuszka z batalionu ochotniczego „Azow”.
  Dziewczyna już wcześniej dała się poznać jako rasistka. Umieszczała w sieci zdjęcia, na których widać jak obnosi się z neofaszystowskimi symbolami.
  Zoriana Konowalec, wolontariuszka ukraińskiego batalionu ochotniczego Azow napisała na swoim koncie na vk.com (V Kontaktie): „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi”.

  O szokującym, obraźliwym wpisie poinformował na swoim Facebooku Tomasz Maciejczuk – Polak, który jako wolontariusz jednej z polskich fundacji zajmował się wspomaganiem Ukraińców. Przez długi czas przebywał na Ukrainie, także w strefie walk i na bieżąco relacjonował działania obu stron, ciągnącej się od ponad 1,5 roku wojny na Ukrainie. Później, historię Zoriany opisał także na popularnym portalu Wykop.pl.
  „Zorianę pierwszy raz zobaczyłem na kijowskim Majdanie w czasie walk z rządem Janukowycza. Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne poglądy i utożsamiała się z dziedzictwem OUN-UPA. Dzisiaj Zoriana poszła jeszcze dalej – została wolontariuszką kontrowersyjnego pułku Azow. Prawdopodobnie jest także członkinią nazistowskiej organizacji Misanthropic Division na co wskazują zdjęcia z jej profilu” – napisał o dziewczynie Maciejczuk.
  Faktycznie, na zdjęciach widać, że dziewczyna fotografuje się m.in. na tle portretu Stepana Bandery, jednego z twórców UPA, lub obnosi się z neofaszystowskimi symbolami, jakie często widać wśród ukraińskich nacjonalistów.
  Później dodał jeszcze następujace słowa:
  „Wspierałem rewolucję na Majdanie, wspierałem Ukraińców na wojnie w Donbasie, ale coraz bardziej niepokoi mnie moda na radykalne ideologie wśród ukraińskiej młodzieży. W takich sprawach nie można milczeć. Musimy reagować” – trudno się z nimi nie zgodzić. Szczególnie w sytuacji, gdy po polskiej stronie granicy z Ukrainą pojawiają się patrole samozwańczych „obrońców granic” przed „banderowcami”. W momencie dużego napięcia i poczucia zagrożenia o potencjalnie groźny w skutkach incydent nietrudno.

  http://www.fakt.pl/polityka/ostre-slowa-mlodej-ukrainki-ochotniczka-z-ukrainy-grozi-polsce,artykuly,567924.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s