Jeszcze o wyborach


Ludzie pracy mają dość biedy

Znane powiedzenie, że ryba psuje się od głowy jest adekwantne do sytuacji w USA, gdzie ludzie mają dość biedy. „American dream” już nie istnieje z powodu akumulacji kapitału przez jeden procent ludności, który co roku bogaci się kosztem uboższych obywateli.

Większość społeczeństwa ma jednak glosy wyborcze i teraz Amerykanie masowo wspierają swoich „lewicowych” przedstawicieli. Jest to smutna wiadomość dla wszelkiej maści korwinistów, libertarian i przedstawicieli ekstremalnej prawicy. Zachodnia Europa nie ma tego problemu, ponieważ mimo zastoju gospodarczego ludzie pracy mają duże zabezpieczenia socjalne gwarantowane przez prawo. Jest to ewidentne zwłaszcza we Francji, Anglii i Niemczech.
 
Już 30 lat temu zacząłem sygnalizować że koniec świata, to koniec nowych rynków zbytu. Ameryka skorzystała gospodarczo ze zwycięstwa w II-giej Wojnie Światowej i stała się globalnym mocarstwem i policjantem naszej planety a to drogo kosztuje. Ta sytuacja  spowodowała to szybki rozwój gospodarczy USA w „radosnych” dekadach lat 50-ch, 60-ch i 70-ch. W latach 80-tych nastąpiło jego spowolnienie, aż do dnia dzisiejszego gdzie rozwój jest zerowy. Teraz w Ameryce panuje frustracja, trwoga o przyszłość i smutek. Jednocześnie udowodniono, że to nie nasycenie rynków światowych jest przyczyną zaniżenia siły dochodów klasy średniej w USA ale chciwość kapitalistów. W takim klimacie w partii Demokratycznej powstała lewicowa frakcja prowadzona przez Elizabeth Warren, profesor prawa, która trzy lata temu w wieku 63 lat została senatorem powtarzając slogan: „gra jest zmanipulowana”. Ta akademicka nauczycielka nigdy przedtem nie zabiegała o karierę w polityce. Obecnie jest ona silnym adwersarzem Baraka Obamy i Hilary Clinton, dzięki poparciu dużej części Demokratów. Większość z nich obecnie uważa, że rząd powinien więcej robić aby zmniejszyć nierówność dystrybucji dochodów. Dzięki swoim poglądom Warren otrzymuje wielkie wsparcie finansową od potencjalnych wyborców i stała się  gwiazdą amerykańskiej polityki i tym samym zagrożeniem dla pozycji Hilary Clinton. Ale Warren uważa, że może więcej zrobić w Senacie: „Ameryka mnie rozumie i Waszyngton musi dołączyć się do reszty kraju. Tak się stanie”. Tłumy, które przychodzą na jej publiczne spotkania mówią właścicielom Ameryki,  że mają dosyć wyzysku i że nie mogą wziąć wszystkiego – czas to zmienić. Jak wiadomo w tym kraju wyborcy wspierają swoich przedstawicieli dotacjami pieniężnymi i to daje im siłę przebicia. Rosnąca popularność Elizabeth Warren wskazuje że sfrustrowana Ameryka zmienia kurs na lewo.
W Polsce sytuacja wygląda o wiele gorzej ponieważ wyborcy nie dotują swoich politycznych reprezentantów finansowo. Dlatego trudno oczekiwać aby jakiś poseł czy senator dostał poważne wsparcie na platformie uczciwej dystrybucji dochodów.  Zjednoczona lewica roni krokodyle łzy na temat sytuacji ludzi pracy ale jest mało wiarygodna ze względu na swoją przeszłość.Trudno też spodziewać się aby poseł czy senator danej partii politycznej głosił poglądy niemiłe jej liderowi służącemu interesom wielkich kapitałów, bo tam czuje respekt i siłę. Dlatego Polacy potrzebują zmiany ordynacji wyborczej na JOW aby poslowie mieli możliwość reprezentacji rzeczywistych interesów swoich wyborców. Senatorzy już są wybierani przy ordynacji JOW ale jeszcze ze względu na niezrozumienie istoty politycznej reprezentacji nie są wspierani przez swoich wyborców pieniądzem, który da im możliwość szerszej promocji swoich racji. Tylko „zza płota” możemy patrzeć jak społeczeństwo w Ameryce małymi datkami finansowymi zmienia swoją przyszłość.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że polscy kapitaliści nie będą się ochotniczo dzielili z pracownikami swoim zyskiem. To samo dotyczy działających tam korporacji międzynarodowych. Stosunki między pracodawcą i pracownikiem powinno regulować prawo, tak jak to się dzieje w Anglii, Francji i Niemczech. Zmiana prawa pracy z pewnością zawyży jej koszt, co może być negatywne dla inwestorów ale to nie tania siła robocza jest dla nich główną atrakcją ale kwalifikacje pracowników. Które trzeba stale podwyżać ponieważ dają szansę na zmniejszenie problemu bezrobocia.
Trudna sytuacja w Polsce polega na tym, że tylko nieliczni wzbogacili się na zmianie ustroju.  Zdecydowana większość jeśli ma pracę, to jest wykorzystywana w charakterze tanich najemników. Naprawa państwa to zadanie kompleksowe, do którego obecnie nie nadaje się żadna partia na scenie politycznej. Nadchodzące wybory dają możliwość wejścia do Senatu kandydatów niezałeżnych przez ordynację JOW ale to wymaga ich wsparcia pieniądzem. I tu jest pies pogrzebany.
Walka polityczna to nie zabawa dla kilkuset ludzi ale poważne zadanie dla milionów wyborców, którzy chcą zabezpieczyć swoje interesy. Niestety w większości przypadków politycy są traktowani jak gladiatorzy w darmowych igrzyskach prowadzonych dla rozrywki ludu – kto komu więcej dowali. W wyborach liczą się media i kasa. Trudno czekiwać aby obecnie logicznie myślący niezależny wartościowy kandydat miał jedno i drugie. Dlatego do takich „bogatych” partii politycznych jak PIS i PO doczepiają się karierowicze, prezentujący małe wartości merytoryczne i brak lojalności w stosunku do  swoich wyborców. Wielu Polaków pod wpływem propagandy medialnej jednak na nich głosuje.
Innym problemem jest niska jakość „elit”, o reputacji zniechęcającej wartościowych Polaków do wzięcia udziału w polityce. Zdecydowanie jest to skutkiem proporcjonalnego systemu wyborczego, który stworzył mafijne partie polityczne manipulujące społeczeństwem przy pomocy mediów. Kolejne wybory do Sejmu niestety nie odbędą się przy ordynacji JOW i wielu kandydatów zostanie posłami nie z woli wyborców ale dzięki zaistnieniu na liście preferencyjnej lidera ich ugrupowania. I znowu przez kolejne lata polityczne mafie nieudaczników będą rządzić naszym krajem.
Naprawa państwa jest możliwa, wymaga jednak brawurowych patriotów, mających silne wsparcie swoich wyborców. Potrzebne są zmiany, ktore nie będą się podobały Brukseli ze względu na sprzeczność interesów. Dlatego niezbędzni  są odpowiedni ludzie w polityce, potrafiący wykorzystać swoje zdolności i kwalifikacje dla dobra kraju. Posłowie i senatorzy wybrani przez ludzi, którzy będą pracowali tylko dla ich dobra.
Niepokoi mnie „sondażowa” popularność PIS ponieważ nigdy nie miałem zaufania do jej liderów. W krajach demokratycznych ceni się opozycję ale jak można cenić PO po ośmiu latach nieróbstwa, afer i skandali. Paweł Kukiz, nowa gwiazda na politycznym firmamencie jest wielką niewiadomą ponieważ do tej pory nie wiemy kto będzie kandydował z ramienia tego ugrupowania i jakie są założenia selekcji kandydatów. Być może do wyborów zarejestrują się także inne ugrupowania, które mają wartościowych kandydatów.
Jakość wybranych reprezentantów jest sprawą zasadniczą ale jest bardzo ważne aby poseł lub senator był uzależniony od swego elekotratu a nie od rozkazów lidera danego ugrupowania. Jest to ewidentne w USA, gdzie prezydent Obama musi się liczyć z lewicową platformą senatora swojej partii Elizabeth Warren, która dzięki swojej pozycji może zmienić przyszłość Ameryki. Dzięki ordynacji JOW.
Stan Tymiński
Acton, Kanada 19 sierpnia 2015

http://www.rzeczpospolita.com

Naprawa państwa jest możliwa, ale wymaga jednak brawurowych patriotów mającycgh silne wsparcie swoich wyborców.

Reklamy

87 uwag do wpisu “Jeszcze o wyborach

 1. Wszystkich WoJOWników zapraszamy na kolejny Marsz o JOW w niedzielę, 30 sierpnia br. Spotykamy się na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 12.

  Marsz rozpocznie się manifestacją zwolenników i wystąpieniami publicznymi organizatorów i głównych gości.

  Następnie uczestnicy Marszu przejdą pod Pałac Prezydencki, gdzie zostawią przygotowany przez Fundację Madisona projekt ustawy wprowadzającej wybory większościowe do Sejmu w jednomandatowych okręgach z podziałem kraju na 460 okręgów wyborczych.

  Następnie przemaszerują ulicami Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat do pomnika de Gaulle’a (skrzyżowanie Nowego Światu z Alejami Jerozolimskimi), by tam przypomnieć wprowadzenie tej historycznej zmiany ustrojowej we Francji oraz jej autora.

  Spod pomnika de Gaulle’a wszyscy przejdą pod Sejm. Przed Parlamentem odbędzie się manifestacja końcowa połączona ze złożeniem tam projektu zmiany ordynacji.

  Zakończenie przewidywane jest na godz. 15.30.

  Remigiusz Zarzycki
  główny organizator i przewodniczący Marszu
  remek.zarzycki@gmail.com

  strona internetowa: http://marszjow.pl/

  Polubienie

 2. W jednym z poprzednich komentarzy pytał APA czy pan Dariusz Kosiur może pisać na stronie WP i drugie pytanie było- czy mam rower?
  Roweru nie mam
  a jeden z ciekawszych wpisów pana Dariusza ( używa nicka Rzeczpospolita) ( z Neon24) zamieszczam specjalnie dla APA ( może mu się spodoba) jak niżej:

  Osobiście żałuję, że żydo-bolszewia nie zlikwidowała Kościoła w Polsce. Być może udałoby się nie dopuścić do demontażu i likwidacji państwa i narodu.
  Okazuje się, że żydo-bolszewia wcale nie miała takiego zamiaru.
  W 1954r. żydo-bolszewia powołała ATK (dzisiaj UKSW).

  Wypada tu przypomnieć, że w murach tej uczelni, w 1997r. – nosiła jeszcze nazwę ATK i miała prawa kościelne ! -, znalazło swoje lokum Studium Generale Europa (SGE), nowoczesna, kosmopolityczna, europejska idea i inicjatywa polityczna. Uroczysta inauguracja działalności SGE odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, w obecności Prymasa Polski kard. Józefa Glempa i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec kard. Karla Lehmanna.

  Dyrektorem generalnym SGE jest nie byle, kto, bo sam Andrzej Olechowski, który w inauguracyjnym wykładzie powiedział: „Krucjata przeciw globalizacji ma niewiele wspólnego z chrześcijaństwem. To państwo narodowe jest totalitarne i niechrześcijańskie„.

  Wśród prelegentów i wykładowców SGE są takie znakomitości jak: Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz – Waltz, Lena Kolarska – Bobińska, Leszek Kołakowski, Tadeusz Mazowiecki, Krzysztof Michalski, Andrzej Olechowski, Aleksander Smolar, Hanna Suchocka, Jerzy Szacki, Andrzej Zoll, Józef Życiński.

  W ramach SGE wykłady prowadzą także księża, ma się rozumieć w duchu europejskiego internacjonalizmu otwartych społeczeństw.

  W murach tej szacownej katolickiej uczelni pracowano także nad zapisami Konstytucji RP przyjętej w 1997r. Nad treścią zapisów pracowali żydowscy i niemieccy agenci na polsko-niemieckim sympozjum pn. „Konstytucja a porządek gospodarczy” zorganizowanym w dniach 18-19.11.1994 r. przez władze ATK, Fundację ATK, Fundację Konrada Adenauera. Sympozjum miało także wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego, agendy światowych lichwiarzy. Referowali tam: ks. prof. Helmut Juros z ATK, dr H. Suchocka, była premier RP, dr T. Syryjczyk, poseł RP oraz profesorowie z RFN i Szwajcarii.
  ______________________________

  Kościół w latach 1970. podjął współpracę z żydowską V kolumną, m.in. z KOR, ale także z syjonistami z USA.
  Głodówka w kościele św. Marcina w Warszawie w 1977r. – protest opozycji demokratycznej, czyli Żydów demontujących PRL.
  W latach 1980. Kościół był pośrednikiem między CIA a żydowską Solidarnością, której przekazywał pieniądze, papier, sprzęt poligraficzny, radiostacje itp. urządzenia.

  Pytanie tylko czyim Bogiem jest Bóg, który w 2003r. kazał powiedzieć kard. J.Glempowi: „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wie­rzę, że to jest Boży zamysł.”. Już po dziewięciu latach było widać, że Bóg kardynała Glempa, ale tak­że Bóg śp. abp „Życińskiego” i Jana Pawła II, abp H.Muszyńskiego i innych – no, a jaki to Kościół ? -, wspierał „wejście” Unii Europejskiej do Polski w celu deprawacji społeczeństwa, niszczenia gospodarki kraju, relatywizacji zasad wiary, ekumenizacji, itp. wymysłów anty-Kościoła. To wszystko w myśl sławnego już zdania JPII wypowiedzianego w 1978r.: „ Nie lękajcie się”, które wzmocnił w 1991r. mówiąc „Polska ma przed sobą wielką europejską przyszłość”.

  Rzeczpospolita 19.08.2015 20:17:45

  Polubienie

 3. „Ludzie pracy maja dość biedy” (?) – gdzie,w jakim kraju,ustroju,u kogo pracując ?????????????
  Panie Stasiu w ladnej czapeczce – ty kapitalista czy robotnik ??
  Jeżeli kapitalista to dlaczego nie w Polsce (Polak dla Polakow) ?
  Gdy jako robotnik do dlaczego na saksach ?
  Pytan mamy więcej ale te na początek.
  Zas ADMINA prosimy by nas nie rozweselal i nie laskotal co do każdej biedy,tak w Polsce jak i za granica,poniewaz LUDZIE JESZCZE NIGDZIE BIEDY NIE MAJA ,dopiero mieć ja będą GDY NIE ZABIORA SIE ZA WLASNA PRACE choćby na polskiej ziemi PO OJCACH i DZIADKACH .

  CZLOWIEK (żaden) BIEDY NIE MA GDY MU SIE PRACOWAC CHCE !
  Niech to motto przyświeca każdemu człowiekowi na swiecie.

  Polubienie

 4. „Zydo-bolszewia” Kosciola w Polsce zlikwidować nie mogla,bo jeszcze w Polsce SZMULE i SZWABY na taka skale jak obecnie nie rządzili i nie „panoszyli się” !
  Magister inżynier Dariusz Kosiur (znany naszemu majorowi od dekady na forach jeszcze polzydowskich) to bardzo zagadkowy człowiek dla nas (druzyny APA staro-młodej).
  Pisalismy u niego a raczej na portaru politruka Pawla doktora i dość dobrze z Kosiurem się rozumieliśmy ale gdy nadepnelismy na odcisk politruka Pawla dostaliśmy bana i to tylko za to ze politrukow w Polsce krytykować NIE WOLNO .

  Polubienie

 5. Idac dalej w podpuche admina dopiszemy,ze Kosciol w Polsce jest w pełni opanowany przez SZMULO-SZWABIE i tu chyba tylko ślepiec tego nie dostrzega .
  Natomiast BARANY i OWCE karmione przez pasterzy i zaganiane na wyschnięte pastwiska potrafią już tylko beczec !

  Aby nie obciazac bystrego Darka weźmiemy wine na siebie i zawiadamiamy ,ze SZMUL W KOSCIELE ZNACZY TYLE SAMO CO SZMUL PARTYJNY !!!
  Boli nas,ze POLACY TEGO NIE ROZUMIEJA ,mało tego nie potrafią rozpoznawać w Polsce KTO JEST KTO !
  I co gorsze IDA NA KOLANACH DO SZMULI PO WSZYSTKO ,nawet po opłatek.

  Polubienie

 6. „Polska ma przed sobą wielka europejska przyszlosc” – tak było w zamiarze jako judeopolska ale rzeczywistość będzie inna po „przewietrzeniu” Polski ze smrodu SZMULOSZWABSKIEGO i dopiero wtedy POLSKA BEDZIE POLSKA !!!
  Potrzebny jest ktoś ,kto znowu zapyta : POMOZECIE ?
  Kiedys zapytal E.Gierek i uczciwi Polacy POMOGLI ,zas nieuczciwi jak zwykle kradli .

  Wracajac do europejskiej przyszłości nie tylko Polski ale poszczególnych państw w Europie to wpierw trzeba rozwiazac JEWROKOLOCHOZ opanowany przez SZMULO-SZWABIE,a to nie jest takie proste przy kajdankach bankowych (patrz Grecja),dalej goje będą mamieni,ze trzeba otwierac nowe linie kredytowe od indywidualnych po państwowe narodowe,bo inaczej „nie da się zyc” !
  Na początek trzeba stworzyć wlasny ruch narodowy ,jak dla przykładu proponujemy dla POLAKOW POLACY :
  NIEZALEZNY POLSKI RUCH NARODOWY (NPRN) ,który ZJEDNOCZY WSZYSTKICH POLAKOW z prawdziwych kosci i krwi POLSKICH !

  Polubione przez 1 osoba

 7. Husarz33 i INNI PRAWDZIWI POLACY, stan na czele lub twe dzieci – DAMY CI POPARCIE ,chyba jestes POLAKIEM a nie tylko obywatelem polskim ?!
  POLSCE POTRZEBA PRAWDZIWYCH POLAKOW CO POLSCE i POLAKOM BEDA SLUZYC !!!
  Naturalizowani Polacy (obywatele) mogą nam tylko pomagać a nie przewodzić .
  POLACY MUSZA MIEC WLADZE W SWOICH REKACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jak do tej pory jeszcze jej nie maja,dlatego we wszystkim przegrywają.
  Malo tego sa NIEWOLENI przez naszych odwiecznych wrogow – ZYDOW i NIEMCOW !!!
  TO PRAWDA JUZ OCZYWISTA widoczna nawet w sadzie i Kosciele.

  Polubione przez 1 osoba

 8. W Niemczech, we Francji, w Anglii jakoś dało się ucywilizować kapitalizm, tylko dla „swojaków”, co prawda, ale dobrze, że chociaż tyle. Natomiast w Polsce panuje wyzysk tylko trochę mniejszy niż w Europie XIX wieku, albo jeszcze dalej – czasy pańszczyzny.

  „Lepiej dzielić biedę jak to było efektem bandyckiego historycyzmu Karola Marksa.”

  Wierchuszce nigdy niczego nie brakowało, jak kiedyś stwierdził Urban: „władza się wyżywi”. Z punktu widzenia czerwonych pasożytniczych „elit” prawdziwy komunizm został zrealizowany… ale tylko właśnie dla tego 1 procenta populacji, na który musiały harować pozostałe 99 proc. I może niech mi wytłumaczy szanowna Markiza Głogoczowska (lub Adm), czym się różni wyzysk kapitalistyczny od komunistycznego, aktami własności przedsiębiorstw? Litości…

  Polubione przez 1 osoba

 9. Nie jestem ekspertem od wyzysku więc LuK-owi nie odpowiem.
  Może w komunizmie zysk z wyzysku szedł na odbudowę kraju po zniszczeniach wojennych a następnie na budowę przemysłu, szkół, uczelni, szpitali, sanatoriów itp. a w kapitalizmie w większości do kieszeni kapitalistów i bankierów.
  Nie mam LuK pojęcia. Może wytłumaczy to APA albo Husarz33 albo Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  A może jakiś ksiądz.
  Ostatnio jeden z pasterzy stwierdził ponoć,
  (Rewelacje ks Oko) że:
  „do największych zbrodniarzy w historii należą ateiści” ks. Oko
  – Hitler to nie zbrodniarz?
  http://roux.neon24.pl/post/125027,rewelacje-ks-oko-hitler-to-nie-zbrodniarz
  Tak mi się wydaje, że właśnie jestem ateistą, czy zatem zbrodniarzem?

  Polubienie

 10. Na centralnym placu stolicy miał miejsce incydent między fanami piłki nożnej Ukrainy i Polski: młodzi mężczyźni rzucali kamieniami i petardami. W wyniku starcia ucierpiały dwie osoby.

  Dziś w Kijowie miał odbyć się mecz piłki nożnej pomiędzy Legią Warszawa i ługańskim klubem „Zaria”. Jest to pierwszy mecz w ramach rozgrywek play-off Ligi Europejskiej, który zdecyduje o losie skierowania do turnieju głównego.
  W centrum Kijowa na Majdanie Niepodległości trwa wielka walka z udziałem polskich i ukraińskich kiboli. Na miejsce ściągnięto jednostki specjalne policji, informuje kanał RT.
  Już zatrzymano około 60 kibiców. Są to nasi ukraińscy kibice, którzy naruszyli porządek publiczny, wszczęto wobec nich postępowanie na podstawie kodeksu karnego o „chuligaństwo”, — powiedział szef zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w Kijowie Aleksander Tereszczuk na antenie kanału telewizyjnego „112 Ukraina”. — Teraz znajdują się oni w jednym z posterunków w Kijowie, gdzie trwają czynności w ramach wszczętej sprawy karnej, przesłuchiwani są świadkowie i tym podobne.
  — Najprawdopodobniej, z tego co teraz widzę, to polscy kibice rzucali bomby dymne i petardy”, — dodał odpowiadając na pytanie, kto był inicjatorem zamieszek.
  Dyrektor ds. komunikacji Legii Seweryn Dnowski jest innego zdania:


  Seweryn Dmowski
  To co się dzieje na ulicach centrum Kijowa to jest niewyobrażalny skandal. Kibice Legii i ogolnie Polacy są obiektem zorganizowanej napaści.
  Podobny przypadek miał miejsce tego samego dnia we Lwowie na Alei Wolności. Tam, według świadków, walka rozpoczęła się między 20 ukraińskimi i 8 polskimi kibicami „Legii”, którzy jechali na mecz w Kijowie. Nie ma informacji o ofiarach.
  Świadkowie poinformowali również, że bójka była bardzo krótka i wygrali w niej goście z Polski, którzy zmusili Ukraińców do ucieczki. Według wstępnych informacji ucierpiało ponad 20 osób, niektórzy kibice mają rany od noża.

  Michał Kołodziejczyk 1 godz.1 godzinę temu
  Dwóch dziennikarzy już pobitych w Kijowie. Dajcie spokój, się porobiło

  Mateusz Skwierawski ‏ 2 godz.2 godziny temu
  Osiem autokarów wojska podjechało pod stadion Dynama Kijów

  Piotr Kamieniecki 1 godz.1 godzinę temu Ukraina
  Dynamo poluje na Legię w Kijowie. Czają się chociażby pod hotelem Ukraina. Nie jest bezpiecznie.

  Polubienie

 11. A(DU)PA napisał dzielnie:

  Zas ADMINA prosimy by nas nie rozweselal i nie laskotal co do każdej biedy,tak w Polsce jak i za granica,poniewaz LUDZIE JESZCZE NIGDZIE BIEDY NIE MAJA (MG – A(DU)PA ma oczywiście na myśli kraje aktualnie „wyzwalane” przez tajne i jawne wojska USA – Syrię, Libię, Afganistan, których zdesperowana ludność tłoczy się obecnie, już w skali milionów, u wrót Europy.)
  CZLOWIEK (żaden) BIEDY NIE MA GDY MU SIE PRACOWAC CHCE !
  Niech to motto przyświeca każdemu człowiekowi na swiecie.

  Właśnie przypadkowo oglądałem Dziennik TVP. Pokazywali nie tylko tłumy Azjatów, żebrzące aktualnie o coś do jedzenia na niemieckich oraz macedońskich dworcach, ale także wiadomość, że dzisiaj w polskim mieście Kamienna Góra na Śląsku, zdesperowany bezrobotny, który od półtora miesiąca szukał pracy, nie wpuszczony do Urzędu Pracy (z siekierą, którą miał w plastykowej torbie), ZAMIAST WZIĄĆ SIĘ DO PRACY zabił tą siekierą 10-letnie dziecko, które przypadkowo znalazło się z matką w pobliskiej księgarni. Czeka go dożywocie, a więc nareszcie pracy (i wiktu) będzie miał dość aż do śmierci.

  Ciekawym ilu to bezrobotnych w Polsce („urządzonej” w ten sposób przez antymarksistowskie władze MFW i BŚ, czyli US-raj ze stolicą w Waszyngtonie) chętnie by ZABIŁO SIEKIERĄ TĘ GNIDĘ A(DU)PA „tańcującą” bezustannie na portalu „wiernipolsce”. Może zrobimy jakiś społeczny sondażyk na ten „żywotny” dla A(DU)PA temat?

  Polubienie

 12. Filozof zbarnial do końca .
  On już nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafi.
  Co oni mu z glowa zrobili ?
  Ty filozof ,a jak ze słuchem u ciebie i powonieniem ?
  Pytam bo obawiam się ,ze ty już umierasz po tym leczeniu przez krakowskich lapiduchow .
  Admin bądź gotowy na nekrolog .

  Polubienie

 13. „Marka dobrze znamy,nawet go lubimy,ale kto traktowałby go poważnie?!”.Tak został oceniony kiedy wystąpił z antykościelną retoryką na jednej ze szwajcarskiej konferencji. Historycyzm Karola Marksa ma nową odsłonę w postaci NOWEJ LEWICY z radykalizacja wczesnych myśli tego mesjasza. https://www.youtube.com/watch?v=o3lOVtCQXhc

  Polubienie

 14. Ad. Admin

  Na początku witam szanownego Admin-a i serdecznie dziękuje za słowa uznania.

  Szwędając się po internecie znalazłem portal NIEPOPRAWNI.PL. Zamieszczone tam zostało odmienne spojrzenie na sprawy Ukrainy, niż to przedstawiają media wiadomego nurtu. Nazywa się to ,,Ukraina jakiej jeszcze nie znacie – mniejszość /1/ i ziemia /2/. Proszę się z tym zapoznać. A przy okazji dorzucam tematy: Agrarny neokolonializm i Afryka do wynajęcia.

  Ta informacja do wiadomości Pana Marka.

  Polsko-ukraińska współpraca inwestycyjna
  Dane za styczeń-październik 2014 r.
  Polskie inwestycje na Ukrainie. Według danych Państwowej Służby Statystyki Ukrainy, do 1 października 2014 r. polskie przedsiębiorstwa zainwestowały na terenie Ukrainy 821,9 mln USD, co oznacza wzrost wobec wcześniejszej tendencji spadkowej. Od początku roku 2014 spadek wartości polskich inwestycji wyniósł 23,5 mln USD. Biorąc pod uwagę fakt, że po pierwszym trymestrze 2014 r. spadek ów wynosił 42 mln USD, można wysnuć wniosek, że polski kapitał na Ukrainie odrobił część wcześniejszych straty (choć wobec II kwartału odnotował niewielki spadek). Obecnie Polska zajmuje 12. miejsce na liście największych inwestorów zagranicznych na Ukrainie, z udziałem w łącznej kwocie zrealizowanych dotąd w tym kraju inwestycji wynoszącym 1,7%. Udział sektora finansowego w polskich inwestycjach na Ukrainie, utrzymuje się na poziomie ponad 40%. Obok inwestycji banku PKO BP w „Kredobank”, do najważniejszych polskich projektów w tym sektorze należy zaangażowanie Getin Holding w Idea Banku oraz towarzystwa ubezpieczeniowego PZU SA w PZU Ukraina. Wśród podmiotów sektora przemysłowego wymienić warto m.in. inwestycje firm Barlinek, Cersanit, Sanitec-Koło, Can-Pack, Maspex-Wadowice, Grupa Sobieski, TZMO, Inter-Groclin, firm meblarskich BRW i Nowy Styl. W sytuacji obserwowanego negatywnego trendu w zakresie polskich inwestycji bezpośrednich na Ukrainie, warty odnotowania jest dynamiczny wzrost polskich inwestycji portfelowych w ukraińskie przedsiębiorstwa, realizowanych za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dwanaście ukraińskich spółek notowanych do tej pory na warszawskim parkiecie (11 na rynku podstawowym i jedna na rynku New Connect), przyciągnęło dotychczas, w ramach pierwotnych i wtórnych emisji akcji, blisko1 mld USD, z których przeważającą część stanowi polski kapitał. Trudności w gospodarce ukraińskiej w 2014 roku przełożyły się na notowania spółek ukraińskich: indeks WIG-Ukrainie, czyli indeks spółek ukraińskich notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, upadł w tym roku o 50,2%. Spadki odnotowały wszystkie spółki indeksu.
  Źródło: Wydział Ekonomiczny Ambasady RP w Kijowie.

  Serdecznie Panów pozdrawiam

  Polubienie

 15. Ad. Zenek, który się urwał z łańcucha po robocie.

  Zeneczku Ty me pieścidełko, gdzie Ci podziała się Kindersztuba? No gdzie? Ach gdzie? No gdzie?
  Misiu beżowy, a znasz Ty powiedzonko że, ,,Z mądrym lepiej zgubić, niż z głupcem znaleźć”!
  Prosiaczku różowy, miej więcej szacuneczku dla siwej głowy!!!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 16. „Jeszcze o wyborach ” – wyborow nie będzie ,bo kto na nie pojdzie i z kogo wybierac ?
  Ale referenda (?) warto się zastanowić .
  Tylko co z tym partyjnym chwytem na 25 października br ?
  Przeciez wcześniej maja być 3 dni ciemności !

  Polubienie

 17. „Lepiej dzielić biedę jak to było efektem bandyckiego historycyzmu Karola Marksa.

  Bardzo słusznie Kazimierzaku bo biedą podobnie jak zyskiem wypracowanym przez naród należy się wspólnie i równo dzielić)) ponieważ bieda podzielona na dziesiątki milionów (na cały naród) jest dla poszczególnych jednostkek praktycznie nie odczuwalna .Natomiast bieda izolowana i odgradzana murem staje się tam piekłem.
  To że się komuś w danej chwili powodzi, bądź też nie, to wcale nie znaczy ,że będzie tak zawsze, albowiem wszystko przemija..

  Polubienie

 18. Ad. husarz33: „biednych zawsze będziecie mieć” – Jezus

  husarzu nieważne czy ci się chce, czy niechce, bieda może cię w każdej chwili dopaść
  vide: wypadki, klęski żywiołowe, wojny , choroby itp itd
  PS. nie jestem żadem Markglogg

  Polubienie

 19. Ja odpowiadałem Markglogowi a nie Panu.
  A co do „biedy”, to powstaje ona z powodu, że pieniądz w rękach bankierów stał się narzędziem ZBRODNI DOSKONAŁEJ – wykonywanej w majestacie „prawa”.
  Dlatego musimy zmienić prawo, na takie, które odbierze bankierom monopol – konstytucję.
  Taka konstytucja jest gotowa do zastosowania. Patrz; http://www.konstytucja.manifo.com
  Potrzeba tylko WOLI POLITYCZNEJ NARODU, by to się STAŁO. Wybory za pasem.

  Polubienie

 20. Ad. APA

  Szanowna Drużyno APA, a gdzie podział się Zenuś co to u pastucha zerwał się z łańcucha, (oczywiście po robocie) i poleciał szybciutko do papugi (czytaj adwokata) APA? Ach, oczywista oczywistość że, w US-raju wszyscy tak mają, najpierw rozrabiają, a potem za plecami papug (czytaj adwokatów) się chowają!
  PS. Cytat ,,oczywista oczywistość” jest bełkotem (czytaj masłem maślanym) prezesa Jarosława Kaczyńskiego wiadomej partii.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 21. Jeśli chodzi o „przemiany społeczne” w Rosji, która niestety w swej ogólnej strukturze społecznej wzoruje się nie na „znienawidzonej przez APA” szmulo-szwabskiej (w istocie!) Unii Europejskiej, ale bezpośrednio na opisanym powyżej przez Stana Tymińskiego (me ukłony dla niego) aspołecznym systemie społeczno-politycznym jaki dominuje w USA, to moi koledzy naukowcy często do Rosji jeżdżący mi mówili, że turbo-kapitalizm w tejże Rosji jest obecnie bardziej zaawansowany niż w „podłączonej do UE” Polsce, zachowującej jakieś pozostałości państwa socjalnego: zarówno lecznictwo jak i wyższe studia w Polsce — podobnie jak i w innych, znanych mi krajach UE — jest w zasadzie bezpłatne, co niedawno doświadczałem na własnej (dosłownie) skórze. Podczas gdy w putinowskiej Rosji, na której polityce chcą się wzorować moi koledzy z portalu „wiernipolsce1”, z tymi podstawowymi usługami państwa dla ludności jest o wiele gorzej. Jak podaje Siergiej Głaziew, pochodzący z Ukrainy były ekonomiczny doradca prezydenta Putina:

  Niezasobne warstwy ludności nie są w stanie posługiwać się ważniejszymi usługami socjalnymi, w sytuacji gdy 60 % miejsc na wyższych uczelniach jest odpłatnych, a pacjenci są zmuszeni ze swej własnej kiesy opłacać 48 % tych usług medycznych, które jeszcze całkiem niedawno były bezpłatne.

  Читать полностью: http://www.km.ru/v-rossii/2015/08/21/vnutripoliticheskaya-situatsiya-v-rossii/763236-kto-gotovit-maidan-v-rossii

  A zatem powinniśmy się cieszyć (a zwłaszcza się cieszą polscy rolnicy objęci i ubezpieczeniami i systemem dopłat do ziemi), że jesteśmy w Unii Europejskiej, która w istocie jest bardzo zsocjalizowana — co niewątpliwie jest historyczną zasługą rządzących tą Unią, w sposób w istocie ludzki „szmulo-szwabów” (a więc nie Anglosasów). By zacytować OTWARCIE WROGIEGO względnemu dobrobytowi Polsce, agenta US-raju pod ksywą A(DU)PA. Ten wyraźnie poinstruowany przez swych MOCODAWCÓW troll ŻOPOGŁAWA znad rzeki Potomac, napisał w sposób wyraźny wskazujący na swe etnicznie anty-polskie pochodzenie:

  Wracajac do europejskiej przyszłości nie tylko Polski ale poszczególnych państw w Europie to wpierw trzeba rozwiazac JEWROKOLOCHOZ opanowany przez SZMULO-SZWABIE.

  Polubienie

 22. Pokretne ale strawne jak jadlo z jewrokolchozu w wydaniu filozofa.
  Trucizna działa powoli ,filozof już nie wiele lat ma zycia .
  Faktycznie „a dupa” z tego filozofa ,omamili go calkiem !

  Dla jego ucznia w następnym poscie .

  Polubienie

 23. Kicius picuś ,ty wiesz co to wiedza prawdy ?
  W Slupsku ani w dupsku tego nie uczyli ?
  Idz po nauki do Biedronia ,on tak sympatyczna ma twarz i ……. , nie taka jak filozof ,który cie oczarowal swa wiedza mark-sistowska w rozwoju leninowskim,ze dzisiaj jesteś paz-iem .
  Ty od Zenka bierz nauki i wiedz ,ze dupa to nie cipa dupku leninowski !
  Trzymaj się na odleglosc by pierdzenie me cie nie zmiotło !!!

  Umowic cie ze Stonoga ?
  On lepiej ode mnie wlada jezykiem rowerowym .

  Polubienie

 24. Admin proszony o zbanowanie, ze względów estetycznych, „Zenka”. Ten, wyraźnie WYHODOWANY W USA byt polako-podobny, oprócz zaśmiecania strony „wiernipolsce” sentencjami w stylu „od Zenka bierz nauki i wiedz ,ze dupa to nie cipa” nic więcej niż klasyczny pelwinowski dupogłów/ora(l-a)nus/żopogław nie potrafi wykombinować. A to wskutek trwającego od lat, przystosowawczego samo-ograniczania swego intelektu (od łac. inter-legere, czyli „czytać, rozróżniać pomiędzy”) do wskazanych przez niego MISTYCZNYCH BIO-OBIEKTÓW godnych pożądania. (A zatem i naśladowania tych organów odgłosów w trakcie wydzielania półpłynnych względnie płynnych odchodów, w których te organy się specjalizują).

  Polubione przez 1 osoba

 25. „do największych zbrodniarzy w historii należą ateiści” ks. Oko
  – Hitler to nie zbrodniarz?”

  Hitler wierzył w Nietzchego, on zaś wierzył w człowieka. Ja też staram się tak robić, ale niemal w każdym przypadku wychodzę na tym jak Zabłocki. Przykłady z życia: kierownik (raczej niereligijny) wyleciał z hukiem ze stołka za defraudowanie pieniędzy korporacji. Pytanie: Który bóg w tym wypadku zadziałał, transcendentny czy immanentny…a może żaden? Jeśli ta trzecia możliwość, to szto diełat towariszcz ateist Adm?

  Polubione przez 1 osoba

 26. Co,zabolał filozofa prosty jezyk naszego Zenka ?
  Filozof zakrzyknal „BIJA” jak Rokita w niemieckim samolocie !
  Co ciekawe broni zapachy rowerow ,czyzby miał cos wspólnego z jazda na rowerze ?
  No na pewno na takie zawolania FILOZOFOW szmulowskich admin zareaguje ,bo inaczej zamkna mu portal .

  Dziadku Glogoczowski ,chyba ze wnukow nie masz to stary człowieku, powiemy/napiszemy ci wprost :
  Czas na modlitwę ,bo na rozum już zapozno !
  Smierc u twych drzwi .
  Jak Kuba/Jacob po szmulowsku Bogu ,tak Bog szmulowi.

  Zenek tylko podjal obrone a to konieczność gdy wrog napada i zapewne admin to wezmie pod uwagę i pisać Zenkowi pozwoli takim a nie innym jezykiem gdy szmul na niego napada.

  Insza inszość gdy szmul placi i wymaga to filozof marksistowsko-leninowski interweniuje i maci swymi filozoficznymi wywodami jak wyżej .

  Polubienie

 27. „– Hitler to nie zbrodniarz?”

  oczywiście, że nie zbrodniarz (podobnie zresztą jak Mussolini, Franko czy „czarni pułkownicy” itd), bo powołano go (ich) do „życia” celem ochronienia przed diabelską nacjonalizacją wielkiego kapitału zgromadzonego w rękach tej wybranej – cyt. Biblia – „jakże małej trzódki”

  Polubienie

 28. APA, Zenek i ferajna , pan Marek ma u mnie szczególne względy, raz że człowiek mądry, uczony, w świecie tu i tam bywały, ma akademię, prowadzi ją jako fundator i człowiek światły a przy tym posługujący się rozumem a nie ślepą wiarą ( mam nadzieję że ja też posługuję się bardziej rozumem niż ślepą) no i jest na tym forum na prawach jakich nie ma drużyna (gang, mafia) APA z tej racji że jest tego forum współautorem.
  Ponad to APA, ile można pieprzyć na tą samą nutkę o szwabach i szmulach , czy chcesz, żeby cię w całym internecie uznali za potrąconego na umyśle ? Weź że się majorze do roboty, zacznij pisać i myśleć jak normalny człowiek, przestań obrażać współautora forum, bo jak nie ja, to sam pan Marek cię wywali i po co ci to?
  LuK
  jak wspomniany przez ciebie kierownik był religijny a przy tym defraudował to oczywista oczywistość, że zadziałał jedyny bóg Mamona czyli korporacja. W innym przypadku pan kierownik postawił by świeczkę panu Bogu (Jahwe) dostał rozgrzeszenie, postawił dla świętego spokoju diabłu ogarek i dalej by korporację bezkarnie okradał.
  Mamon jest najsilniejszy, wszechmocny i jak widać niemiłosierny w wykopywaniu tych co go okradają według rzymskiego przysłowia – Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.
  Łanczuk
  Zbrodniarz na dobrą sprawę to ten co przegrywa ( Hitler) choć nie zawsze (Napoleon też przegrał i też namordował masę ludzi) i ten którego media, historycy i politycy mizernej miary nie lubią (np. Stalin)
  Szkoda że ten księżulo Oko nie odniósł się do tych zbrodniarzy, którzy z krzyżem w ręku palili na stosach niewinnych ludzi , lub mordowali w czasie wojen religijnych czy krzyżowych. Widać, że majtkami trzęsie przed ateistami.

  Polubienie

 29. No, bardzo elegancki komentarz admina” i to nie tylko z tego względu, że mi kadzi. Jeśli zaś chodzi o Stalina, to kilka lat temu w internetowym referendum na temat tego, która postać historyczna najbardziej zasłużyła się dla chwały i potęgi Rosji, to większość „odpowiadaczy” wskazała na tego Gruzina komunistę, wychowanego w seminarium duchownym prowadzonym w Tyflisie przez Jezuitów (tam też i święcenia kapłańskie otrzymał wieloletni vice-premier ZSRR, Ormianin Mikojan). I dopiero trzeba było robić tego referendum „poprawiny” by Stalina jakoś zepchnąć na miejsce trzecie…

  Polubienie

 30. Dla odmiany u nas można by zrobić sondę, który z polskich władców zasłużył się dla Polski w negatywach, który z nich wyrządził Polce największą szkodę.
  I tu wymieniłbym
  Mieszka I -poddał swoje księstwo pod władzę Rzymowi i pośrednio Niemcom
  Władysław Herman- odesłał cesarzowi Niemiec insygnia królewskie, wziął żonę Niemkę
  Krzywoustemu – za rozbicie królestwa na dzielnice
  Konrad Mazowiecki – za sprowadzenie krzyżaków
  Kazimierz Wielki za Żydów i wyznaczenie na dziedzica i następce Niemca ze Szczecina
  Henryk Walezy – za dezercję
  Jan Kazimierz- ten był tak nielubiany jak jego ojciec Zygmunt Waza, że chciano go podmienić na kolejnego Szweda
  Jan Sobieski który zamiast wypełnić traktat Jaworowski i przyłączyć Prusy do Polski i skorzystać z oblężenia Wiednia przez Turków by zająć i włączyć do Polski Śląsk i z połowę Czech, poszedł ratować niemieckich Austriaków
  August II i III Niemcy z Saksonii, Leszczyński i Poniatowski- to już gwóźdź do trumny
  Jeszcze był król- car -ten zapewnił Polsce najdłuższy okres bez wojen, za to my zrobiliśmy sobie dwa powstania by krwi nieco sobie upuścić
  O transformatorach ustrojowych tu pisać nie będę, za dużo nazwisk.

  Polubienie

 31. „Dla odmiany u nas można by zrobić sondę, który z polskich władców zasłużył się dla Polski w negatywach, który z nich wyrządził Polce największą szkodę.”

  Ty adminie – jesteś bezczelny.
  Największą SZKODĘ – CAŁEMU ŚWIATU – wyrządzają bandyci z MFW i Bąnku Światowego za pomocą pieniądza, którego używają jak narzędzia ZBRODNI, wykonywanej na raty, która jest gorsza niż ta, która z woli Hitlera i Stalina była wykonywana na wojnie.

  Polubienie

 32. Ty adminie – jesteś bezczelny….
  Och husarzu, najmocniej przepraszam. Zupełnie o MFW zapomniałem.
  (MFW- Miedzy Fraszki Włożona?)

  Polubienie

 33. Ad. Zenusia co to u pastucha zerwał się z łańcucha, (oczywiście po robocie).

  Kiciuś, picuś wie że, są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda Józef Tischner (z książki Historia filozofii po góralsku). Zna też inną wersję: moja prawda, twoja prawda i gówna prawda ale obstaję przy prawdzicu (pacz wikipedia – koło jest prawdą). W Słupsku się nie uczyłem, a rzeczone dupsko bolało mnie od wysiadywania w ławach szkolnych. W następnym zdaniu dostrzegam jakiś kocio-kwik nie logiczny, bo nie potrafię jednocześnie pobierać nauk u pana Prezydenta miasta Słupsk Roberta Biedronia, a zarazem u filozofa pana Marka Głogoczowskiego jako paź. Co do nauk Pana Zenusia, to nie wiem, kto od kogo ma się uczyć? (Szanowny ADMIN-ie, wybacz ale muszę):
  Raz mówiła p..da dupie, nie możemy chodzić w kupie
  Bo ty pierdzisz, hałasujesz i zabawę całą psujesz
  Na to rzecze dupa rozgniewana, och ty p..do roz…ana
  Ciebie je..ą tobie płacą, a mnie klepią ch.j wie za co.
  I co Panie Zeneczku? Kto, od kogo, powinien pobierać, (rynsztokowe nauki)?
  Zauważyłem także, u Zenusia i drużyny APA, jakąś alergię (książki należy czytać i wyciągać wnioski) na,,Kapitał” wraz z ,,Manifestem komunistycznym” Karl-a Marx-a oraz z dziełami Władimira Ilicza Ulianowa zwanego Leninem (55 tomy albo i więcej). Domyślam się że, pan Major zadał owe dzieła Zenusiowi i drużynie APA jako lektury obowiązkowe i w wyszła z tego kicha (czytaj za trudne).
  Tu zaproponuję kilka trudnych, złotych myśli Władimira Ilicza Ulianowa zwanego Leninem:
  – Sta­ra to praw­da, że w po­lity­ce często mu­simy uczyć się od wrogów.
  – Po pier­wsze – uczyć się, po dru­gie – uczyć się i po trze­cie – uczyć się.
  – Tyl­ko ten nie po­pełnia błędów, kto nic robi.
  – Ka­pita­liści sprze­dadzą nam sznu­rek, na którym ich powiesimy.
  – Za jaw­ny rozłam można niena­widzić, za uk­ry­ty – trud­no nie pogardzać.
  – Ab­strak­cyjnej praw­dy nie ma. Praw­da jest zaw­sze konkretna.
  – Al­bo wesz zwy­cięży re­wolucję, al­bo re­woluc­ja zwy­cięży wesz.
  – Każda kuchar­ka po­win­na nau­czyć się rządzić państwem.
  (Lenin CYTATY.INFO)
  Polecał bym na początek coś bardziej lekkiego i przyswajalnego np. ,,Ulisses” James’a Joyce’a – to jest naprawdę lekka i przyjemna lektura dla początkujących filozofów. Pan Zenuś i drużyna APA mają także problem ze sprzętem rowerowym. Cała drużyna chciała się zapisać do klubu cyklistów ale Pan Major, nakupował za duże rowerki i Chłopaki nie dosięgają nóżkami do pedałków, często się wywracają, a chcieli by też popedałować. Panie Majorze, proszę wymienić Chłopakom rowerki na tricykle (czytaj trójkołowce), koniecznie na przedni napęd, (pedałki przy przednim kółku) wtedy dostaną tymi, krótkimi nóżkami do pedałków i popedałują w siną dal. Prośba – Zenusiu i drużyno APA, nie zapisujcie się do klubu cyklistów, bo wiadomo że, ,,Wszystkiemu winni są Masoni i Cykliści” (tak mówią panowie w czarnych sukienkach).
  A teraz od Kiciusia, picusia do Zenusia (me pieścidełko): ,,Po pier­wsze – uczyć się, po dru­gie – uczyć się i po trze­cie – uczyć się”, Szanowny Zenusiu, to zostaniesz kucharką, pozwolą ci rządzić (jak Cię wybiorą wyborcy) dajmy na to miastem Słupsk, dadzą Ci służbowy rowerek, którym dowolnie będziesz pedałował (vide w siną dal).

  Pozdrawiam

  Polubienie

 34. Ad. LuK

  Ależ Szanowny Pan ma problem, toż jak z Shakespeare’owskiego Hamleta, ,,Być albo nie być”. Niezły sobie Pan wybrał autorytet moralny ks. Dariusz Oko – pozazdrościć.
  Ad. Rem. Szanowny Panie, każdy dyktator/morderca, szuka alibi (czytaj – jakiegoś autorytetu moralnego), żeby usprawiedliwić swoje zbrodnie (czytaj uspokoić sumienie i spać spokojnie). Friedrich Nietzsche wierzył w idealnego człowieka. W dzisiejszych czasach musi Szanowny Pan wziąć małą poprawkę i stwierdzić, że ludzie nie są idealni i wychodzi się jak rzeczony Zabłocki na mydle. Przykład z życia kierownika jest niefortunny. Co ma wspólnego niewiara (czytaj ateizm) ze zwykłym złodziejstwem (czytaj defraudacją). Chyba, że Szanowny Pan chce postawić znak równości między ateistą, mordercą, złodziejem etc. I tu muszę Pana wyprowadzić z błędu myślowego. Korporacje, koncerny, trusty, spółki, spółdzielnie, wymyślili socjaliści tworząc sztuczne rodziny/klany/mafie, w których wytwarzane jest dobro ogółu (czytaj – korporacji, koncernu etc.) Takiemu ,,idealnemu” człowiekowi uwierzono w korporacji (miał dobre wykształcenie, umiał kierować ludźmi etc) i ich po prostu zawiódł – nie znał siódmego przykazania z dekalogu, a gdzie u pana kierownika etyka – też jej nie znał. Czy pan kierownik tak samo postępował we własnym domu (czytaj – korporacji), okradał własną mamę, siostrę, żonę, własnego tatę, brata, dziadka? Wyznawał moralność Kalego? A co ze wszystkim, ma wspólnego Bóg (transcendentny, immanentny i jeszcze chyba permanentny)? Bóg dał ludziom wolną wolę (to ludzie zniewolili się na wzajem). Szanowny Panie, ateiści też wierzą, bo wiara w NIC też jest wiarą i nie ma innej opcji! Dlaczego tak się dzieje, że ateiści wierzą w NIC? Cytat z ,,Biblii Nowego Testamentu”: ,,Biada wam uczeni w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli”. Łukasz 11.52. I tu Szanownemu Panu muszę podpowiedzieć. Uczonymi w prawie są: sędziowie, prokuratorzy, adwokaci czyli prawnicy oraz prawnicy kościelni, bo mają przecież Prawo Kanoniczne. Tworzą oni masonerię. Wszystko jasne?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 35. Kika22
  ..– Każda kuchar­ka po­win­na nau­czyć się rządzić państwem.
  I to może dotyczyć naszego państwa (Kopacz Szydło). Tylko czy nauczyć, znaczy umieć?

  ….że ateiści wierzą w NIC?..
  Tu się szanowny pan Kika22 myli.
  Nie ma u mnie wiary w Nic, ale jest wiara w Coś.
  Czasem to wiara dosyć ograniczona np. wierzę, że gdy jutro zejdę do garażu, to mój samochód będzie stał na miejscu. Gdy włączę pilotem telewizor to pokaże się na ekranie obraz a nie czarne paski czy kropki itp.
  Nie wierzę, by najbliższej zimy będą tropikalne upały trwające od października do marca. Nie wierzę, że jakiś stwór niematerialny w siedem dni stworzył twór materialny w postaci nieba i ziemi i w swym wielkim miłosierdziu pozwolił żyć jedynie we wzajemnym łańcuchu pokarmowym pożerając jeden drugiego

  Polubienie

 36. Pan, Panie Kazimierzak, jako wierzący głęboko katolik jest już po tamtej stronie lustra, przynajmniej myślami. Natomiast Niewierzący (ateista) żyje chwilą obecną – tu i teraz.
  To jest ta subtelna różnica
  PS . sorx, konie kują to i żaba noge podstawiła ))

  Ku chwale majora P.

  Polubienie

 37. Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  telewizor i samochód to wynalazki współczesności i prymityw tego nie stworzył, dla odmiany ołtarze, kadzidła, ofiary całopalne, duchy, diabły, straszydła i inne, to epoka niemal że kamienia łupanego.

  Polubienie

 38. Poseł Wziątek ostrzega – JOW to terroryzm!

  Poseł Stanisław Wziątek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej postanowił przerwać milczenie. – W każdym powiecie powiemy, że JOW-y to terroryzm – oznajmił na łamach „Głosu Koszalińskiego” (link is external) poseł, zapowiadając akcję SLD, która wyjaśni społeczeństwu, „dlaczego JOW to zaprzeczenie demokracji”, „likwidacja opozycji”, „zmarnowanie większości głosów” oraz „tworzenie oligarchii władzy”. Powiało grozą.
  Oświadczenia posła Wziątka nie można lekceważyć, nie jest on jakimś szeregowym parlamentarzystą i byle kim. Przeciwnie, skoro od 12 lat zasiada w ławach sejmowych, a od czterech lat jest przewodniczącym sejmowej komisji obrony narodowej i wiceprzewodniczącym sejmowej komisji spraw wewnętrznych, to z całą pewnością wie co mówi. W kwestii bezpieczeństwa państwa, zagrożeń zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, nie ma po prostu lepszego specjalisty w Polsce.
  Od czasów słynnego przemówienia ministra Becka w Sejmie w 1939 roku („My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę…”), nie mieliśmy tak dramatycznego oświadczenia związanego z zawieranymi sojuszami. W ciągu zaledwie jednego dnia, wypowiedź jednego z najbardziej kompetentnych osób w dziedzinie polityczno-wojskowej w Polsce, zburzyła nasze dotychczasowe wyobrażenia. Dowiedzieliśmy się, że w ramach NATO, pozostajemy w sojuszu z państwami niedemokratycznymi, nie tolerującymi u siebie opozycji, rządzonymi przez oligarchię. W wiodących państwach tego sojuszu – Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Francji – panuje niedemokratyczna dyktatura JOW!
  Jeszcze nie wiadomo jakie kroki w obliczu tak dramatycznej sytuacji podejmie nowy prezydent Andrzej Duda, szczególnie wyczulony na punkcie bezpieczeństwa państwa, oraz Ewa Kopacz, której rząd z takim zaangażowaniem modernizuje armię i zabiega o poszerzenie stosunków z NATO, podejmując starania o rozlokowanie jednostek sojuszu na terenie Polski.
  Poseł rozpoczął swoją akcję od Szczecina, prawdopodobnie dlatego, że w tym mieście znajduje się dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO. Zapowiedź posła Wziątka, że zamierza demaskować „terroryzm JOW” w miastach Pomorza, może zagrozić spoistości korpusu, którego związki taktyczne – dywizja zmechanizowana i brygada wsparcia – rozlokowane są w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim i Wałczu.
  Oświadczenie posła z Pomorza, znającego lokalne uwarunkowania, przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej, na pewno wywoła wstrząs opinii publicznej. Dotąd sojusz wojskowy NATO cieszył się na Pomorzu popularnością, jego żołnierze uchodzili za obrońców demokracji i wolnego świata, a jego oficerowie, nawet ci w niemieckich mundurach, byli traktowani z dużą życzliwością. Zapewne też nie dojdzie do wspólnych ćwiczeń na ogromnym pomorskim poligonie koło Drawska Pomorskiego, gdzie doskonalono umiejętności z armiami, jak się okazuje, krajów niedemokratycznych, dławiących u siebie opozycję.
  Dramatyzm sytuacji pogłębia trwająca w najlepsze exodus polskiej młodzieży do terrorystycznych krajów JOW. Mimo wakacji i upałów, masowo okupują lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, stoją też pod ambasadami w kolejkach po wizę, a kolejne miliony młodych ludzi szykują się do wyjazdu – jak się okazuje – wprost w paszczę lwa. Jeśli rząd nie podejmie natychmiast energicznych kroków, los tej młodzieży będzie przesądzony.
  Od chwili rozpoczęcia akcji referendalnej zapanowały w Polsce upały jakich nie notowano od XVII wieku. Niejeden jasnowidz i wróżbita przestrzegał, że znamionuje to wydarzenia wielkie i przełomowe. Tak jak w roku 1647, opisanym przez Henryka Sienkiewicza, w którym „rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia”, „roje po pasiekach poczęły się burzyć, bydło ryczało po zagrodach”, a „porządek przyrodzenia zdawał się być wcale odwróconym”. I oto wróżby się spełniają! Nadchodzi dzień sądu nad partiami i ich papkinowskimi wodzusiami w formacie kieszonkowym! Nadchodzi referendum 6 września! Nadchodzi JOW!
  Tadeusz Rogowski
  Działacz JOW. Koszalin.

  Polubienie

 39. Ad. Adm

  W sprawie tych dwóch kucharek, to one uprawiają maskulinizm (pełno tego w życiu codziennym) i wcale o tym niewiedzą (łac. masculinus = męski – naśladowanie mężczyzn przez kobiety). Ja to nazywam babiszoństwem (od słowa babiszon). Szanowny Panie, co do drugiej kwestii, to się nie zrozumieliśmy i tu mała dygresyjka, ja pisałem o niebie (czyli świecie duchowym), a Szanowny Pan napisał o chlebie (czyli o świecie materialnym). Słowo ateizm dotyczy świata duchowego, bo (a + gr. theos = bóg, litera a na początku wyrazu w języku greckim jest zaprzeczeniem danego wyrazu) i tłumaczą to, że jest to pogląd zaprzeczający istnieniu Boga czyli WIARA w NIC (chodzi oczywiście o wymiar duchowy). Z tego co Szanowny Pan pisze wynika, że jest Pan realistą, mocno stąpającym po ziemi i dopóki nie zobaczy, obejrzy, dotknie, powącha, pomierzy, to nie uwierzy. Jest to Szanownego Pana, prywatna sprawa i nic nikomu do tego. Tak samo miał niewierny Tomasz. Co do rzeczonego jakiegoś stwora niematerialnego, który w siedem dni stworzył twór materialny, a może tych dni było dziewięć i dziesiątego dnia odpoczywał? Żydzi mają dwie menory, jedną siedmioramienną (tą oficjalną), a drugą dziewięcioramienną (mniej oficjalną zwaną chanukową). Szanowny Panie znowu dualizm. Muszę dorzucić też banał, że dzieci rodzą się w dziewiątym miesiącu, a nie w szóstym (oczywiście są wyjątki). I na koniec coś o miesiącach. W języku łacińskim i angielskim, grudzień nazywa się december, a po rosyjsku декабрь, po grecku Δεκέμβριος. Decem po łacinie oznacza dziesięć, a po grecku deka też jest dziesiątką. No to teraz pytanie, dlaczego dwunasty miesiąc nazywany jest dziesiątym?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 40. kika22
  Nawet gdybym był Amerykaninem, Grekiem czy Rosjaninem na ostatnie pana pytanie nie znalazłbym logicznego wytłumaczenia.
  Jako Polak nie jestem tego na chybcika w stanie wytłumaczyć, ale warto zauważyć, że my Polacy z nazwą miesiąca dwunastego problemu nie mamy. Grudzień, bo po grudzie, zmarzniętym rozjeżdżonym kołami i stratowanym kopytami końskimi błocku polnych dróg.
  Miło, że trafił nam się na forum kika22, dużej miary intelekt z obszerną wiedzą i niegłupi.
  O Tomaszu może nieco później.
  Mieczysław Sylwester Kazimierzak, o komunizmie także w następnym komentarzu

  Polubienie

 41. Ty adminie – jesteś bezczelny….
  Och husarzu, najmocniej przepraszam. Zupełnie o MFW zapomniałem.
  (MFW- Miedzy Fraszki Włożona?)
  Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) – adminie – to światowy totalitaryzm finansowy – handlujący gnojem, czyli pieniądzem.
  To tak na wszelki wypadek gdybyś nie wiedział.

  Polubienie

 42. kika22: -Słowo ateizm dotyczy świata duchowego, bo (a + gr. theos = bóg, litera a na początku wyrazu w języku greckim jest zaprzeczeniem danego wyrazu) i tłumaczą to, że jest to pogląd zaprzeczający istnieniu Boga czyli WIARA w NIC (chodzi oczywiście o wymiar duchowy).

  Panowie Mieszacie pojęcia.
  Ateizm to inaczej brak wiary w istnienie wyższych bytów – Bogów.
  Za to Nihilizm to wiara w nic (NieWiara, AntyWiara, brak Wiary ). Nic, w sensie tego co nie materialne, to czego nie można dotknąć , zmierzyć, zważyć.. albo, można pójść jeszcze dalej stwierdzając, że wszystko nie istnieje, bo jest wytworem naszego umysłu. no bo czym są tak naprawdę kolory – falami elektromag.
  czym są kształty, materia – energią (drgającymi „cząstkami”)
  Za portalem wiedzy:

  Nihilizm, postawa poznawcza i moralna, po raz pierwszy sformułowana w filozofii przez greckich sofistów, a głównie przez Gorgiasza z Leontionoina Sycylii. Z jego dzieła O przyrodzie przechowały się trzy tezy nihilistyczne dotyczące poznania, a w konsekwencji zachowań: 1) nie ma niczego. 2) gdyby nawet coś było, to nie byłoby poznawalne. 3) gdyby nawet było poznawalne, to nie mogłoby być przedmiotem porozumienia między ludźmi.

  Dodam że w dawnych Indiach jeszcze p.n.e. istniała sekta nihilistów, która podobnie co rzeczony Gorgiasz z Leontionoi

  Polubienie

 43. P.S. Nawet na 100% świadomy ateista będący jednocześnie człowiekiem nauki , musi jednak wierzyć sens swoich badań, prawda?

  Polubienie

 44. Komunizm
  Billy Clinton miał gębę pełną banałów, jednym z jego ulubionych było ,,local community” co miało wydźwięk lokalne wspólnoty, lokalne komuny
  Po włosku wspólnota to comunità, po francusku ma ten sam rdzeń
  Moim skromnym zdaniem nigdy w Polsce nie mieliśmy komunizmu, życia w komunie -wspólnocie, ale struktura gospodarcza w głównej mierze opierała się nie na kapitale prywatnym lecz na przedsiębiorstwach państwowych, nie na prywatnych. Zysk z tych przedsiębiorstw szedł na
  -dalsze uprzemysłowienie kraju
  -na socjal dla ludu pracującego, czyli nas wszystkich zatrudnionych w tych przedsiębiorstwach zatem darmowe leczenie, darmowa edukacja, domy wypoczynkowe, sport , kultura itp.
  Ci co gadają o komunie w Polsce pieprzą głodne kawały.
  Rolnik miał własność w postaci ziemi, bydła, maszyn, rzemieślnik i badylarz (prywaciarze, zatem można rzec kapitalista) zarabiali więcej niż dobrze, albo pod szyldem spółdzielni państwowych albo pod płaszczykiem spółdzielni rzemieślniczych
  PGR istniały głównie na terenach odzyskanych po II wojnie światowej gdzie zagospodarowanie areałów ziemskich po dużych poniemieckich latyfundiach było wręcz niemożliwe z braku ludzi, braku zabudowy dla osiedlenia rolników
  O tym tz. niewiernym Tomaszu nie chcę się rozpisywać by wierzący nie mieli mi czegokolwiek za złe.
  Na pewno nie było to tak jak to oficjalnie głoszą po kościołach
  Ludzie po prostu zachowują się tak jak ludzie. Klną, złorzeczą, gadają głupoty
  Ponad to w trzech spisanych relacjach z ukrzyżowania, (ewangelie) w żadnej nie ma wzmianki o tym że Jezus zmarł na krzyżu. Są tam natomiast wzmianki, że widziano go później w różnych miejscach.
  Ukrzyżowanie, tak jak zakucie w dyby (późniejszy wynalazek dla złoczyńców i drobniejszych oprychów) nie musiało kończyć się śmiercią. To nie było ani ukamienowanie (samosąd) ani ścięcie mieczem, ani uduszenie przez kata
  Czwarta ewangelia św. Jana, który jednak nie był obecny podczas ukrzyżowania to czysta fantazja i całkowity odlot od rzeczywistości.
  Katolicy nie czytają ani ewangelii ani biblii, stąd ich kiepska wiedza w temacie i przyjmowanie na wiarę rzeczy których tam nie zapisano.

  Polubienie

 45. Ad. Anonim

  Szanowny Anonimie – ja niczego nie mieszam. To Szanowny Pani/Pan próbuje zamieszać na swój sposób,
  wprowadzając pojęcie nihilizmu. Nihilizm wywodzi się od łacińskiego słowa nihil, czyli w języku polskim oznacza ono NIC. Ja to napisałem w języku polskim (czytaj NIC). Nie ma ono nic wspólnego ze słowem wiara (łacina; fide – wiara albo credo – wierzę). Przytoczę Szanownemu Pani/Panu definicję słów nihilista oraz nihilizm za Słownikiem Wyrazów Obcych PWN wydanym w 1989 roku. Oto one: NIHILISTA 1. zwolennik nihilizmu. 2. nazwa nadawana przez reakcyjną publicystykę rosyjską lat sześćdziesiątych-siedemdziesiątych XIX w. rewolucyjnym demokratom oraz NIHILIZM 1. filoz. poglądy i postawy z nimi związane, zwł. w filozofii niemieckiej XVIII i XIX w. oraz rosyjskiej XIX w., odrzucające wszelkie powszechnie przyjęte w danym społeczeństwie, kulturze itp. normy, zasady, wartości natury społecznej, religijnej estetycznej, etycznej itp.; także – całkowita relatywizacja wszelkich wartości. 2. praw. w prawodawstwie burżuazyjnym XIX w. – tendencja do pomniejszania lub całkowitego negowania roli norm prawnych w działalności sądów i organów administracyjnych. Dodam od siebie że, jest to pojęcie czysto anarchistyczne, kwestionowanie ogólnego ładu i porządku. Pojęcie to bardzo różni się od prezentowanego obecnie przez Wikipedię – ten sycylijski Grek Gorgiasz z Leontinoi, który używa słów łaciny (po grecku nic to τίποτα) i wyraża się o materii, jakby był człowiekiem ociemniałym od urodzenia. Dopiero uwierzy w materię, jak walnie głową np. w drzewo albo wejdzie przypadkowo do wody i krzyknie eureka. Szanowny Anonimie w logice albo coś jest albo czegoś nie ma (czytaj prawda albo fałsz, który chce udawać prawdę). I na koniec mała prowokacja, w sprawie tych uczonych 100%, zacytuję Tao:
  Ci, którzy wiedzą, nie są uczeni,
  Ci, którzy są uczeni, nie wiedzą. (LXXXI)
  Z ang. tłum. Ł. Trzciński na podstawie Tao-Te-King.
  Tłum. z języka chińskiego Cia-fu-fung oraz Jane English. New York 1972.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 46. Ad. Adm

  Szanowny Adm-inie – dziękuję serdecznie za kolejne słowa uznania.

  Tak, tak, Szanowny Adm-inie, nawet gdybym był Amerykaninem, Grekiem czy Rosjaninem, etc. ale jest Pan Polakiem i może to być, największa przygoda Pana życia. Co do mnie, lubię ludzi prowokować, (czytaj – zmuszać do intensywnego myślenia) bo wiem że, łatwo podana wiedza, jak na talerzu, mniej smakuje niż, człowiek ją sam odnajdzie i posmakuje. Po zatem kocham Zośkę, (czytaj Sophia) ta Wielka Pani nigdy nie kłamie i prowadzi prostą ścieżką do wybranego celu. W sprawie niedowierzającego Tomaszka, proszę przeczytać apokryf wrzucony do netu i nazywa się ,,Testament według Tomasza”. Bardzo frapująca lektura i można dowiedzieć się ilu naprawdę jest Bogów.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 47. Małe co-nieco:

  „Czytelnik” napisał:

  P.S. Nawet na 100% świadomy ateista będący jednocześnie człowiekiem nauki , musi jednak wierzyć sens swoich badań, prawda?

  W roku 1974 pracowałem jako asystent na Politechnice Lozańskiej, gdzie profesor (Też po U.C. Berkeley, ale doktor a nie M.A. jak ja) „prowadzący” me badania turbulencji wody (równania Kołmogorowa) miał nadzieję, że zrobi przy mej pomocy Nagrodę Noble w tym turbulencji wody zakresie. Ale ja już po 2 miesiącach wyliczyłem, że efekt, który mieliśmy badać, jest o dwa rzędy wielkości mniejszy niż możliwości Kamery Roentgenowskiej Kratky’ego, którą mieliśmy do dyspozycji na Politechnice. I że w związku z tym faktem cały mój („nasz”!) wysiłek na NIC (ukłony dla kika22) się zda.

  Jaki zatem był sens moich badań przez kolejnych bodajże 8 miesięcy? (mój profesor, doktor z U.C. Berkeley, wyraźnie nie rozumiał co to znaczy „dwa rzędy wielkości”.) Po prostu tym, bynajmniej nie nihilistycznym sensem mej pracy naukowej na lozańskiej Politechnice się stało co miesięczne otrzymywanie odpowiedniej ilości franków szwajcarskich. Jak to twierdził Marks Karol, „żydowski bóg Pieniądz, stał się BOGIEM ŚWIATA, przed którym muszą się ugiąć wszyscy inni bogowie człowieka”. (To dla MSK, deklarującego wiarę w CHRZEŚCIJAŃSKIEGO BOGA, który to MSK który bezustannie nam bębni o jakiejś „Wojnie o Pieniądz” czyli o ludzkich MEGA STARANIACH o ŁASKĘ Żydowskiego Boga Jedynego.

  Ad Adm:

  Ponad to w trzech spisanych relacjach z ukrzyżowania, (ewangelie) w żadnej nie ma wzmianki o tym że Jezus zmarł na krzyżu.

  Zapraszam do lektury „Czy Chrystus Rex to zombie?” (http://markglogg.eu/?p=821) gdzie przytaczam argumenty badaczy (wierzących w sens swoich badań? – patrz dyskusja powyżej) i twierdzących, że przeżycie krzyżowania przez Jezusa było możliwe. Tylko po co? Aby po kolejnych 40 dniach doznać w ciele wniebowzięcia?

  Polubienie

 48. @kika22
  Na sztandarze radykalizacji wczesnych myśli mesjasza Karola Marksa,czyli NOWEJ LEWICY jest CHAOS I NICOŚĆ.
  @markglogg
  Jak jest WOJNA to muszą być dwie walczące ze sobą strony,również O PIENIĄDZ.
  Rzecz w tym,że musi być POLSKA STRATEGIA,której nie ma.Bóg MAMON ma różne oblicza wokół których zawiązują się koalicje.
  W mechanice kwantowej to o czym się mówi znaczą liczby,również dotyczy to obiegu pieniądza.Patologię nie da się udowodnić sloganami.

  Polubienie

 49. husarz33
  to tylko bajka, tym razem o kapucynkach
  Może w drugim odcinku będzie jak kapucynki, wynalazły, penicylinę, lek na raka, a nawet napisały konstytucję dla Polski i świata

  Polubienie

 50. kika22: WIARA w NIC (chodzi oczywiście o wymiar duchowy).

  Wytłumaczcie mi żopogławowi do jakiego wymiaru przynależą wg. Was takie sprawy jak :miłość, współczucie, moralność?
  Czy nie są uczuciami subiektywnymi ( duchowymi?) podobnie jak wyżej wymieniona wiara w Boga?

  Polubienie

 51. Ale banksterska rzeczywistość bajką NIED JEST.!!!
  Ale zauważ husarzu jaki poziom życia mają obywatele tych krajów gdzie ta…. banksterska rzeczywistość bajką NIED JEST., gdzie mają ci banksterzy swoje siedziby ( Wall st. i City of London), jeśli dobrze zgaduję.
  A w takiej puszczy amazońskiej czy u pigmejów w Afryce?
  Bida z nędzą.

  Anonim
  wiarę w Boga to nam wklepali uczeni w piśmie św.
  Uczucia miłość, zawiść, chciwość to coś nieco innego, coś z odruchów zwierzęcych, związane z ewolucją tak samo jak głód, pragnienie, odczuwanie zimna czy gorąca. To odruchy wrodzone i naturalne, wśród nich nie ma czucia Boga.
  Gdyby i uczucie istnienia Boga było samoistne i genetyczne jak te pozostałe to nikt by nie wątpił w jego istnienie. Nie trzeba by było nauczać, że jest, że coś stworzył, że coś mu nie wyszło. Nie byłoby też kościołów.

  Polubienie

 52. Brawo Adm (opinia starego belfra filozofii i etologa ssaków z zamiłowania)

  – o tym że zwierzęta w Boga nie wierzą, rozgłaszał już Sokrates. A Arystoteles dodawał, że pilnie obserwowane przez niego zwierzęta i myślą i są zdolne do miłości, a jak twierdzą hodowcy psów, szczególnie te mało udomowione rasy (wilczury) cechują się wysoką inteligencją (zdolnością kojarzenia doznań), rozumnie reagują na ponad 250 często słyszanych przez nie słów, nie mówiąc już o tym, że i w „psich walkach” zwykły zachowywać się etycznie, gdy przeciwnik się „poddaje” to już go więcej nie tarmoszą. Ale to psy, nie ludzie.

  Polubione przez 1 osoba

 53. Ad. Mieczysław Sylwester Kazimierzak

  Szanowny Panie – Jak mi wiadomo, Bóg Chaos (greckie χάος) stoi na najwyższym piedestale w Panteonie Bogów greckich (kiedyś uczono że, Bóg Zeus) i nie rozumiem, dlaczego przypisuje się Mu, wszechobecny nieporządek, panujący na Ziemi. Przecież bałagan tworzą ludzie, a nie Bóg/Bogowie. Ciekawostka słowna. Szoah/Shoah (z hebrajskiego – „zagłada, katastrofa”), termin stosowany do określenia ludobójstwa Żydów dokonanego przez Niemców podczas II wojny światowej. Używany zamiennie z terminem (greckie Holocaust). Wyraz hebrajski Szoah/Shoah czytany wspak też wskazuje na greckiego Boga (haosz). Słowo nicość tłumaczyłem (łac. nihilum)

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

 54. Ad. Quetzalcoatl zwany Husarz-em

  Szanowny Panie – obejrzałem i wysłuchałem w całości rekomendowany przez Pana film z udziałem Pana Dariusza Brzozowca. Książki, które przedstawia, nie muszę czytać, bo orientuję się jak owe mechanizmy globalizacji działają. Zapewne w owych publikacjach, wali się jak w bęben w MFW, zapominając o takich perełkach jak Klub Londyński, Klub Paryski czy państwo rzeczonych banksterów – Szwaicarję. Ta waluta regionalna Pana Dariusza to jest idée fixe (czytaj bzik)? Czemu nie pójdzie jeszcze dalej i nie zastosuje barteru? Rozważmy ten chory przypadek. Załóżmy że, znajdzie się np. tysiąc chętnych ,,jeleni” i zaakceptują szalony pomysł Pana Darka, z walutą regionalną. Warunek – udziałowcy tej chorej idei, muszą być piękni, młodzi i zdrowi. Postawmy parę nurtujących pytań, o których Pan Darek nie raczył wspomnieć. Co z podatkami za grunt, na których stoją ich hacjendy? Co z podatkiem od hacjendy? Czym zapłacą za prąd, gaz, wodę, ścieki, wywóz śmieci? Co zrobią gdy, któryś z uczestników zachoruje i np. potrzebne będzie leczenie szpitalne? Kogo poproszą o pomoc, kiedy zapali się, któraś z hacjend? Co będzie z interwencją policji, gdy zajdzie taka potrzeba? Czym wtedy zapłacą? Walutą regionalną!? Proszę się zapoznać ze wspólnotami Amiszów i Mennonitów, bo oni to przerabiali dużo wcześniej, niż Pan Dariusz Brzozowiec.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 55. Ja to nawet jestem ,,za” bartelem.
  Ma facet w szklarni kilka tysięcy goździków, ścina je i jedzie do cegielni wymienić na cegły do budowy domku.
  Fabrykant szpilek zamienia 200 kg tego produktu u rolnika na półtuszkę.
  Chirurg wątrobą operowanego (zmarłego na stole) pacjenta płaci za nowe biurko do gabinetu.
  Kowal idzie do apteki i za leki płaci dwoma podkowami.
  Proste jak drut, banku nie trzeba, portmonetki w kieszeni nie trzeba, lichwy nie ma, wszyscy są zadowoleni a husarz najbardziej. Pozdrawiam husarza.

  Polubienie

 56. Nic bardziej bezczelnego nie można wymyślić, by obesrać moje dzieło życia – konstytucję.
  Udało ci się adminie. Znasz powiedzenie Millera – „nie ważne jak kto zaczyna. Ważne jak kończy.”ca.
  Więc uważaj admin. Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca. – ludowe przysłowie.

  Polubienie

 57. O opisywanym przez Adm barterze (nie bartelu) opowiadała mi Iza Brodacka pisująca w „Warszawskiej Gazecie”. Otóż ma ona tam i rodzinę i jakieś zarośnięte krzakami resztki „pańskiego” jej dziadków majątku (Widybór koło Pińska na Polesiu). Otóż na początku lat 1990 tam rzeczy się miały dokładnie tak ja to sobie wyobraził Adm: pieniędzy nie było, w wiejskim sklepie nie można było kupić nawet soli, a przy drogach stali robotnicy fabryki opon, wymieniając wyprodukowane przez nich opony na potrzebne im produkty.

  Ale po 20 latach sytuacja na Białorusi diametralnie się zmieniła, w ostatnim numerze Warszawskiej Gazety Iza wychwala łukaszenkowską Białoruś, którą i ja proponował bym Polakom naśladować. Dosłownie, Brodacka pisze:

  Chciałabym, żeby polskie szosy wyglądały tak jak na Białorusi, żeby polskie miasta były odbudowywane z taką pieczołowitością, żeby w Polsce było tak czysto jak na Białorusi i żeby ludzie w Polsce byli taki życzliwi jak tutaj”. (W.G. z 21-27 sierpnia 2015; są w niej dobre, szczegółowe artykuły nt. „Teorii (i praktyki) Spisku”.)

  Polubienie

 58. Chciałabym, żeby polskie szosy wyglądały tak jak na Białorusi, żeby polskie miasta były odbudowywane z taką pieczołowitością, żeby w Polsce było tak czysto jak na Białorusi i żeby ludzie w Polsce byli taki życzliwi jak tutaj”.

  Tak będzie w POLSCE, a nawet jeszcze lepiej, kiedy odbierzemy bankierom monopol – Drogi Marku z Zakopanego.

  Polubienie

 59. Dziękuje za odpowiedzi (zwłaszcza o tych psach ).

  @Adm-{To odruchy wrodzone i naturalne, wśród nich nie ma czucia Boga.}

  W związku z tym pytanie – Dlaczego zatem u nielicznych ludów które zachowały swój pierwotny charakter bytowania (Aborygenów, Pigmejów, Eskimosów) istnieje/istniała wiara w jakiegoś tajemniczego Ducha stwarzającego Świat ?

  Polubienie

 60. BOGOWIE ZESZLI Z OLIMPU,dała temu obraz M.Świderkówna.
  Wszechświat,a może i Wszechświaty ma swoją ewolucyjną drogę przemian,a w niej PRAWDĄ ABSOLUTNA.
  Grecy oczekiwali na przyjście Boga-Człowieka,stąd z TRAGEDII GRECKIEJ zrodził się DRAMAT ODKUPIENIA.
  Wierzący,że boga nie ma mają swojego mesjasza Karola Marksa i sięgają do bogów antycznej Grecji.Tym sposobem utrwalają się korzenie kultury europejskiej,której nie był obcy historycyzm za sprawą żydowskiego bandytyzmu.

  Polubienie

 61. husarz33
  Ależ husarzu ja jak tylko mogę promuję twoje dzieło, ciągle o nim napomykam, piszę i wspominam.
  – Wszyscy czytajcie Konstytucję husarza33, kto nie przeczyta ten nie z nami tylko z nimi, kto przeczyta ten z nami
  To wezwanie do wszystkich narodów świata

  Co mogę więcej?
  A swoją drogą czemu jej nie zaczniesz publikować w odcinkach na naszej stronie?

  ..a przy drogach stali robotnicy,….
  zupełnie jak u nas, tyle że u nas nie robotnicy a pszczółki i zatrzymywały kierowców oferując ,,miód” za dulary albo ewro

  Anonim
  pytaj Aborygenów, Pigmejów, Eskimosów. Ja z nimi kontaktu nie utrzymuję

  Polubione przez 1 osoba

 62. Łanczuk
  Z tymi małpkami to też miałem swoją przygodę
  Na Yale Uniwersity w New Haven w stanie Connecticut w latach 1986 -1996 prowadziliśmy z profesorem Hancockiem szeroko zakrojone badania zwieńczone udanym przeszczepem ludzkich strun głosowych pozyskanych oczywiście od osoby zmarłej, która przedawkowała wiadomo co.
  Trzy dni później Hancock mówi do mnie patrząc na zoperowaną małpę
  – Jak w ciągu roku nie zacznie gadać, to ja jej q..rwa łeb obetnę i zamkniemy program.
  Na to zupełnie niespodziewanie małpa
  -Wal się palancie i patrz żebym ci jaj nie odgryzła.
  Pół roku później małpa zdechła z przedawkowania wiadomo czego. Okazało się, ze strunami głosowymi przejęła także zamiłowania do narkotyków.

  Polubione przez 1 osoba

 63. Dla Anonima
  Marek Roszkowski 3 miesiące temu
  W Starym Testamencie przeczytamy, że Bóg przeprowadził wszystkich przedstawicieli Narodu Wybranego przez Morze Czerwone i zatopił ścigających ich Egipcjan.
  Parę tysięcy lat później z troską czuwał, by zmierzający pociągami do Auschwitz-Birkenau przedstawiciele tego samego narodu bezpiecznie dotarli do celu.
  Dla mnie to ewidentny dowód na miłosierdzie Boga. Chwalmy Pana!

  Emcztery Marcin 6 miesięcy temu
  Co do jakości literackiej Biblii dobrze to ujął Sam Harris: „Bóg, z powodów trudnych do pojęcia uczynił Szekspira pisarzem o niebo lepszym od siebie” 🙂

  Polubienie

 64. „..Z tymi małpkami to też miałem swoją przygodę
  Na Yale Uniwersity w New Haven w stanie Connecticut..”

  Super, tylko co ja mam z tym wspólnego?

  Przypominam nie jestem autorem tego mema, ja go tylko tu wkleiłem nie odnosząc się do jego treści
  Niektórym się podobał ))
  PS. nie wierze w żadną wojne o pieniądz, ani żydo-bolszewie czającą się tuż za rogiem
  ale ok aluziu poniał i znikam

  Polubienie

 65. Ad Anonim.

  Szanowna/Szanowny Anonimie – z tym żopogłowiem to lekka przesada. Zapomniałaś/Zapomniałeś dorzucić jeszcze jedną Wielką Damę, Jedność. Bo trzy Wielkie Panie, Jedność, Miłość, Empatia (czytaj Współczucie), razem zawsze chodzą i nie mogą się obyć, jedna bez pozostałych. Co do moralności, też Dama, muszę zacytować fragment Tao:
  Kiedy wielkie Tao (czytaj Bóg, ABBA, El, Allah, Manitu/Manitou etc.) idzie w zapomnienie,
  Pojawiają się uprzejmość i MORALNOŚĆ.
  Kiedy rodzą się uprzejmość i inteligencja,
  Pojawiają się pozory. (XVIII)
  Z ang. tłum. Ł. Trzciński na podstawie Tao-Te-King.
  Tłum. z języka chińskiego Cia-fu-fung oraz Jane English. New York 1972.
  No to postawmy pytanie, czy te pozory, nie dotyczą, współczesnych czasów?
  PS. Nazwy Bogów, dopisek mój własny.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 66. Łanczuk
  Zgadzam się z tobą.
  Te małpki z Yale Uniwersity to też tylko taka wklejka. Bez aluzji.
  Ale ….nie wierze w żadną wojnę o pieniądz, ani żydo-bolszewie czającą się tuż za rogiem…

  Tu dodam, że o ile w żydo-bolszewie za rogiem też nie wierzę, to jednak jakaś tam wojna o pieniądz istnieje w tym sensie, że ten pieniądz jest drenowany z wielu miejsc świata i to dosyć brutalnie np. poprzez kredyt i odsetki. Grecja tego dobrym przykładem.
  U nas jak na razie w formie walki o wypłaty zaległych pensji, lub o wyższe zarobki
  No i czasami o ten że pieniądz było mordobicie przy karcianym stoliku i strzelanie z biodra na filmach z Hoollyfiuta
  Takiej walki o pieniądz jak to opisuje Mieczysław Sylwester Kazimierzak rzecz jasna trudno się dopatrzeć

  Polubienie

 67. @Adm
  WOJNA O PIENIĄDZ to książka,którą napisał Song Hongbing.Potwierdził językiem matematyki proces handlowania wojną i pokojem opisany przez Feliksa Konecznego w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.Przedstawił to w historii bankowości od czasów napoleońskich na przykładzie sagi rodu Mayer-Rothschild (Czerwona Tarcza).
  Grecja to klasyka PUŁAPKI jaką niesie za sobą kolejna ekonomiczna utopia to jest GATT i globalny wolny handel.PUŁAPKA to książka,którą napisał James Goldsmith.
  Walczące ze sobą koalicje petrodolarowa i antydolarowa szukają „jeleni” dla popierania swoich stref wpływów.Mają swoich ideologicznych ambasadorów pomagających w walce na slogany.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s