W stronę Rosji


Legion Patriotów. Kolejna prorosyjska partia na polskiej scenie politycznej

Jak pisze polski dziennik „Rzeczpospolita”, w Polsce powstała kolejna prorosyjska partia. Założył ją reżyser, była „nadzieja polskiego kina”, Konrad Niewolski.

„Rzeczpospolita” pisze, że na początku XXI wieku Niewolski wyreżyserował m.in. „Symetrię” i „Job, czyli ostatnia szara komórka”. Nazywano go „nadzieją polskiego kina”. Jednak wycofał się z działalności artystycznej i zajął się biznesem. Konrad Niewolski właśnie wchodzi do polskiej polityki.

— Postanowiłem, że coś trzeba zmienić w Polsce, gdy pewnego dnia zauważyłem starszych ludzi, liczących bilon w aptece – wyjaśnił Niewolski.

Założył więc Legion Patriotów. Chce walczyć z międzynarodowymi korporacjami, ułatwić ludziom awans zawodowy i obniżyć podatek dochodowy.  Jest to również kolejna partia w Polsce, obok Zmiany Mateusza Piskorskiego, Polskiej Lewicy, Samoobrony czy Partii Regionów, akcentująca swoją prorosyjskość.

— Powinniśmy trzymać ze Słowianami, a nie być pieskiem do szczekania na Rosję – powiedział Konrad Niewolski dla „Rzeczpospolitej”.

I dodaje: „Gdyby Polska miała takiego prezydenta jak Putin, byłaby potęgą. Potrzebujemy silnej ręki”.

W Polsce prorosyjskie ugrupowania polityczne i politycy uważani są „za narzędzia w rękach kremlowskiej propagandy”. Jednak, jak mówi Mateusz Piskorski, którego cytuje polski dziennik, „na takiej samej zasadzie dowolnego polityka nawołującego do współpracy z Niemcami lub Stanami Zjednoczonymi mogę określić mianem agenta wpływu”. Podkreśla on, że „to absurd, w który nie ma sensu brnąć”.

Konrad Niewolski

Reklamy

14 uwag do wpisu “W stronę Rosji

 1. Panie Zdzisławie
  cieszy mnie, że czyta pan stronę WP.
  Trochę dodatkowych informacji poniżej:
  O PARTII
  Legion Patriotów – to partia polityczna założona przez Konrada Niewolskiego. Założyciel partii z wykształcenia jest Dyplomatą i Urzędnikiem Państwowym.Ukończył wydział Administracji i Służb Zagranicznych w Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu i Administracji. Konstytucjonalizm, ustawodawstwo i stosunki międzynarodowe należą do jego pasji. Jest również reżyserem takich filmów jak: „Symetria”, „Palimpsest”, „Job, czyli ostatnia szara komórka”, „D.I.L”.

  Początkiem działalności społecznej Konrada Niewolskiego było utworzenie Ruchu „Wkurzonych Obywateli” podczas wyborów parlamentarnych w roku 2011 oraz organizacja Warszawskiej Konferencji Ekononomicznej 2014 pt. „Akcesja do strefy Euro, to bardzo zła opcja dla Polski” w ramach Warszawskiego Instytutu Nowoczesnej Teorii Monetarnej.

  Głównym celem partii Legion Patriotów jest niedopuszczenie do przyjęcia przez Polskę waluty Euro. Misją partii Legion Patriotów jest promowanie idei „Monetarnego Patriotyzmu”. Nadrzędnymi wartościami partii są: priorytet Dobra społecznego nad interesem banków i korporacji, protekcjonizm oraz idea Państwa opiekuńczego.

  #1
  MONETARNY PATRIOTYZM

  “Suwerenny pieniądz”, zapewnienie bezpieczeństwa finansowego i gospodarczego Państwa Polskiego.

  #2
  PROTEKCJONIZM

  Obrona interesów Narodu Polskiego, w celu zapewnienia Obywatelom Polski dobrobytu i rozwoju.

  #3
  INTERWENCJONIZM

  Działanie państwa na rzecz ograniczenia bezrobocia, pobudzenie popytu, podniesienie tempa rozwoju gospodarczego.

  #4
  PAŃSTWO OPIEKUŃCZE

  Obrona obywateli przed bankami, korporacjami i wszelkim wyzyskiem.

  #5
  OCHRONA I ROZWÓJ

  Ochrona dziedzictwa i dorobku kulturowego Narodu Polskiego, ochrona środowiska i naturalnych zasobów, zapewnienie bezpieczeństwa ekologicznego Państwa Polskiego, rozwój kultury, nauki oraz zniesienie barier ograniczających możliwości awansu społecznego.

  Więcej na stronie

  http://legionpatriotow.pl/

  Polubienie

 2. Czy Rosjanie walczą w Syrii u boku armii Asada?
  Byłaby to zapewne spora zmiana w polityce Kremla i ostra kontra w stosunku do Zachodnich partniorów Putina
  ——————–
  Ławrow wypowiedział się na temat tego, co zawierają samoloty lecące do Syrii

  W samolotach, które Rosja wysyła do Syrii, znajduje się sprzęt wojskowy, na dostawę którego podpisano wcześniej umowy, oraz pomoc humanitarna – powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow na konferencji prasowej w Moskwie.

  Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow
  © SPUTNIK. GRIGORIJ SYSOJEW
  Ławrow: ukraińskie władze robią wszystko, by wybory w Donbasie nie odbyły się
  — W samolotach znajduje się sprzęt wojskowy w zgodzie z podpisanymi kontraktami i pomoc humanitarna – oświadczył minister.
  — W dalszym ciągu pomagamy syryjskiemu rządowi w wyposażeniu syryjskiej armii we wszystko, co niezbędne, by nie dopuściła ona do powtórzenia się w Syrii „libijskiego scenariusza” i innych tragicznych wydarzeń, do których dochodzi w tym regionie z powodu opętania niektórych naszych zachodnich partnerów ideami zmiany niewygodnych reżimów – zaznaczył Ławrow.

  — Dostarczamy broń również do Iraku i do innych państw w regionie, które znajdują się na pierwszej linii walki z zagrożeniem terrorystycznym – dodał minister.

  Wcześniej rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że Rosja dostarcza do Syrii sprzęto wojskowy i broń w zgodzie z prawem międzynarodowym i podpisanymi umowami.

  Zacharowa potwierdziła, że w Syrii są rosyjscy specjaliści wojskowi, którzy „pomagają w opanowaniu dostarczanego sprzętu”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150910/985855.html#ixzz3lPpvuAAo
  ————————–
  Pamiętamy, że w Wietnamie także byli najpierw doradcy amerykańscy, później instruktorzy i na koniec dopiero marines i super fortece B2
  Ale jeśli Kreml zdecydował się czynnie pomagać Asadowi to zapewne i zacznie bardziej otwarcie i być może oficjalnie wspierać Donbas i Ługańsk. W takim układzie USA i Kijów będą miały przechlapane, bo akurat tego konfliktu z Rosją wygrać się raczej nie da.
  Czy zatem Ukrainę czekają lata wojny i chaosu?

  Polubienie

 3. Forwarded Message ——–

  Subject:
  ukazalo sie przed chwika na F Booku

  Date:
  Tue, 8 Sep 2015 22:15:23 -0400

  From:
  Teresa C

  Moi mili, ja jestem muzułmaninem i mnie nikt kitu ani ciemnoty nie wciśnie. To co się dzieje to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra(Hidżra), czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe, bez walki. Ja się tego boję bardziej niż większość z was bo wiem jak to się prawdopodobnie skończy. Nikt mi nie powie że setki tysięcy młodych mężczyzn w wieku poborowym jadą tutaj ze strachu przed wojną. Nikt mi nie powie, że ludzie wychowani na bliskim wschodzie i w Azji dostosują się do naszych, tak, naszych europejskich wartości. Jestem europejskim muzułmaninem , religia jest moją prywatną drogą czczenia Boga, a nie stylem życia czy doktryną polityczną. Na pierwszym miejscu jestem europejczykiem, a wszystkie izmy zostawiam w domu. Boje się ich, ponieważ oni narzucą nam w przeciągu kilku lat swój średniowieczny, feudalny i antydemokratyczny porządek, a ci którzy się nie dostosują będą prześladowani. Matematyka nie kłamie: każdy z samotnych ma pozostawioną gdzieś rodzinę, która korzystając z prawa UE ściągnie tutaj prędzej czy później, więc liczbę imigrantów należy już teraz pomnożyć razy 3 lub 4, dzietność muzułmańskich rodzin z tamtego obszaru to 3 dzieci w górę, więc jeśli teraz mamy milion muzułmańskich małżeństw w Europie to za 20 lat będzie ich 3 razy więcej, optymistycznie licząc.
  Jeszcze jedna rzecz która mi się rzuca w oczy: ci uchodźcy twierdza ze za przejazd o europy muszą płacić po kilka tysięcy dolarów – skąd takie rzesze rzekomo biednych ludzi którzy wszystko stracili, maja takie pieniądze?
  Ja nie mam złudzeń ze jest to zaplanowana, gigantyczna akcja kolonizacji europy.”
  Michael Waldorf Kappersteen.

  Polubienie

 4. Ad. Adm-ina

  Wybacz Szanowny Adm-inie że, koleiny raz ,,wcinam się między wódkę, a zakąskę” ale muszę. W Wietnamie nie latały super fortece Northrop B-2 Spiryt, tylko Boeing B-52 Stratofortress. Northrop B-2 Spiryt zaczęły ,,fruwać” dopiero 17 lipca 1989, a więc nie zdążyły ,,zaliczyć” Wietnamu, który zakończył się w marcu 1973 r. Lotnictwo i historia lotnictwa, to był kiedyś, mój ,,konik” (czytaj bzik) numer jeden, w tym roku mija 45 lat. Podejrzewam Szanownego Adm-ina o to samo, (mogę się mylić) bo te ,,wrzutki” filmików o MiG-29 (,,Fulcrum-A”) powietrznych sił Bułgarii i F-22 Raptor, nie są chyba przypadkowe. Polecam obejrzeć filmik(oglądałem go wczoraj) Sukhoi T-50 i co potrafi ta ,,bestia” wyprawiać w powietrzu. Podobny jest w locie do F-22 Raptor (tylko ma o wiele mniejsze stery kierunku).

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 5. kika22
  Nie zagłębiałem się w ten temat w szczegółach, ale być może w Wietnamie używano kilku rodzajów bombowców jak niżej + film
  B-1 B-2 & B-52 Doing Heavy Carpet Bombing

  Czy obecne rosyjskie maszyny są lepsze?

  Polubienie

 6. Maszyny jak maszyny,to zależy kto za sterami ,rosyjscy piloci wiedza gdzie i jak latac .
  Kto się odwazy napaść na Rosje zbrojnie ?
  Tylko nie pisać,ze Jaroslaw Kaczynski i PiS,bo ………. i Stonoga wyzdrowieje.

  Polubienie

 7. MATUSZKA ROSIJA SIE ROZWIJA !
  Syria,Syria to punkt zwrotny i to już od października .
  A na Ukrainie (?),
  tym razem SZMUL ze SZWABEM ZGINIE !!!

  Polubienie

 8. Dzieki dyżurny za sluzbe,masz teraz wolne ,idz odpocznij a ja się zajmie filozofami z broda i bez brody.

  Paczta ludziska ilu mężczyzn z broda w Polsce już jest – siwe jak u filozofa Palikota ,czarne jak u mlodzikow do 40-tki i ryzawe jak u kozy po szmulowym burdelu
  .
  Co to oznacza (?), pyta Wladek ,
  ano to,ze szmule i szwaby za odwage się wziely i trenują niczym muslim w faszystowskich mundurach przez jewrope będą spier….lac przed ruskimi wojskami w odwrocie !
  A CO, maja uderzyć na silna Rosje i do tego potrzebne sa brody ?
  Nie rjebiata ,SYJONISCI maja się zmieszać z tubylcami i każdy każdego zacznie je..c po swojemu ,trochę inaczej niż turki,majac za zadanie dorobić ickow i salcie ,by w ostateczności już nikt nie polapal się w Europie i swiecie KTO JEST KTO !!!
  Co później ?
  Normalka – RZEZNIA RYTUALNA !

  Polubienie

 9. Jak chcie do Ruskich to sobie do nich jedźcie. Od Polski wam wara. Jak świat światemżaden Ruski nie był Polakowi bratem tylko katem. Słowiańskość kończy się na zachodnich republikach byłego ZSRS, a dalej na wschód jest już tylko dzicz azjatycka.

  Polubienie

 10. Ty „zajcew” obrzezany i bolszewizmem skrapiany ?
  Przyznaj sie bez bicia ,niczym SLOWIANIE nie wezma w reke bicza .
  Tu o zadne braterstwo z bolszewia nie chodzi tylko o ZJEDNOCZENIE SLOWIAN z calej JEWROPY – ponial/zrozumiales ?
  Masz jakies watpliwosci co do lania Napoleona i Hitlera przez Slowian i zwyciestwa nad nimi ,moze nie znasz udzialu w tym Polakow ???
  Kto tego dokonal zakanczajac wojny ?
  Tylko nie pierdziel ,ze szmulowski Zachod !

  Moze ty nie znasz czynow walecznych SLOWIAN tylko czytasz, to co ci szmul lub szwab napisal i wydrukowal zaklamana historie ?
  Komu od Polski wara – napis jasniej,kogo masz na mysli,moze nie wiesz kto majdany,rewolucje wojny po swiatowe wzniecal i nadal wznieca ???
  My POLACY uwazamy,ze wszystkim naszym odwiecznym wrogom nalezy w koncu zadac ostateczny cios ,a sa to szmule i szwaby w roznym przebarniu i w partyjnych kolorach ,rowniez serwujacym nam swe religie i wierzenia !!!

  SLOWIANSKOSC BYLA i BEDZIE jak tylko od krola po dzis prezydenta POLAK NA URZEDZIE,ZASIADZIE !!!
  To dotyczy rowniez innych panstw, europejskich z przewaga SLOWIANSKIEJ KRWI i SLOWIANINEM prezydentem.

  NIECH ZYJE i UMACNIA SIE SLOWIANSKI NAROD !!!
  Nie tylko w Polsce,Europie ale i na calym swiecie ,narody swych wrogow napewno z powierzchni ziemi ZETRA i nie pozwola dalej sie niewolic przez plemiona zmijowe i dzieci diabla !!!

  Polubienie

 11. Ad. Zajcewa.

  Ty Szarak – co ty kręcisz!? Skąd ty to wytrzasnąłeś: ,,Jak świat światem żaden Ruski nie był Polakowi bratem tylko katem”.

  TU MASZ XVIII-wieczną WERSJĘ ORYGINAŁU!

  ,,PÓKI ŚWIAT ŚWIATEM, NIE BĘDZIE NIEMIEC POLAKOWI BRATEM”.

  A Zajcew ROTĘ zna?

  … NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ, NI DZIECI NAM GERMANIŁ… (cytat Jan Sawa)

  Hу, заяц, ну погоди!!!

  Polubienie

 12. Ad. Zajcewa.

  Ty Szarak – jak już piszesz o byłych ,,ruskich” republikach, to pisz ZSRR (Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich), a nie ZSRS (Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich), bo widzisz, my ,,stare pryki” znamy język rosyjski i wiemy co oznacza słowo SOWIET, SOWIETOWAĆ, (совиетовать – radzić, doradzać i dlatego radziecki) inaczej KRAJ RAD, a w oryginale CCCP!

  P.S. Nie ulegaj nowomowie ,,jajogłowych pseudonaukowców” i bądź zawsze w zgodzie z prawdą historyczną.

  Pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s