Ale nam dobrze


81 proc. Polaków to ludzie szczęśliwi. Bo mają wyższe dochody, fajną rodzinę i całkiem niezłą pracę. No i poczucie, że zawdzięczają to sobie, nie politykom.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18830873,polacy-szczesliwi-i-zadowoleni-z-siebie-wyniki-diagnozy-spolecznej.html#ixzz3lyBFkv6H

Z innych źródeł:

71 procent Polaków twierdzi, że jest zadowolonych z życia. Takie są wyniki sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. 20 procent ankietowanych oświadczyło, że są bardzo zadowoleni z życia.

25 procent zadeklarowało przeciętną satysfakcję, a 3 procent uznało, że są niezadowoleni z życia. 92 procent ankietowanych było zadowolonych z dzieci, 82 procent z małżeństwa, 78 procent z miejsca zamieszkania, 77 z przyjaciół i znajomych, a 59 procent ze stanu zdrowia i przebiegu kariery zawodowej.

Najwięcej, bo 40 procent ankietowanych, było niezadowolonych ze swoich dochodów i sytuacji finansowej. 37 procent respondentów uznało się za szczęściarzy, 12 procent uważa się za pechowców, a 51 procent oświadczyło, że czasem ma szczęście, a czasem pecha. CBOS zwraca uwagę, że choć nastroje społeczne odnoszące się do sfery publicznej były w zeszłym roku nie najlepsze, to niezadowolenie z tych dziedzin nie przełożyło się na poziom satysfakcji odczuwany w sferze prywatnej.

Sondaż przeprowadzono w dniach 30 listopada – 6 grudnia ubiegłego roku na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1135 osób.

Ponad 81 proc. ankietowanych Polaków jest zadowolonych ze swojej pracy. Najwięcej z nich mieszka w metropoliach i jest w sile wieku (35-44 lata) lub w wieku przedemerytalnym (55-64 lata).

– Z usług agencji towarzyskich korzysta aż 20 procent nastolatków w wieku 15-17 lat. Zamawiają prostytutki na imprezy, urodziny, na oblanie zdanych egzaminów – mówi profesor Zbigniew Izdebski z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dom

Ale nam dobrze, można przekornie powiedzieć, choć niektórzy piszą od lat że:

– Społeczeństwo ubożeje. ( a czy kiedyś było zamożniejsze?)

– Polskie dzieci chodzą do szkoły głodne. (a czy wracają syte?

-Polska stacza się po równi pochyłej. (a czy pod górkę jest łatwiej?)

A jak jest naprawdę?

Kiedy w 1996 r. wróciłem do Polski zapytałem jednego faceta ile zarabia?

Odpowiedział – 300zł. i 400zł na boku.

Dziś zarabia 1600 zł (też mało) i na boku odpowiednio więcej, chyba coś tak drugie tyle.

Ale oczywiście zmieniła się w miedzy czasie z racji inflacji także siła nabywcza pieniądza, chociaż pamiętam, że w 1998r kiedy kupiłem swój pierwszy komputer zapłaciłem za niego 5000zł i był z dyskiem twardym 7,5 gigabajta. Za trzeci z kolei komputer już zapłaciłem 3500zł ale z dyskiem jeden terabajt i z monitorem odbierającym także TV i satelitę.

Zatem o ile żywność podrożała, to już elektronika z cenami poszła znacząco do dołu.

Czy żyje się lepiej czy gorzej?

Zależy od punktu odniesienia.

Na pewno lepiej niż w moim biednym dzieciństwie, lepiej niż w okresie mego pobytu w USA i lepiej niż dziesięć lat temu.

Czy są powody do narzekania?

A to już zależy od charakteru danego osobnika.

Jaka jest stopa życiowa Polaków?

Taka na jaką sobie zapracują.

Wybraliśmy wszak tz. demokrację, tz. wolność i kapitalizm.

Więc nie oczekujmy, że nam zaoferują dobrą pracę za duże pieniądze.

Ten, kto jest obrotny, zaradny, pracowity, ma głowę na karku, ten się dorabia i żyje w miarę dostatnio. Mimo podatków, biurokracji i wszelkich innych przeciwności losu życie się stabilizuje i jednak chyba wchodzi na bardziej znośny poziom.

Stara klasa polityczna  powoli wymiera (Geremek, Mazowiecki) lub jest odsuwana na bok (Balcerowicz, Frasyniuk). Jej resztki niedługo także zejdą ze sceny ( J. Kaczyński, Macierewicz)

Problemem może być brak nowych ludzi, nowej rzeczywistej klasy politycznej, bo ani Kukiz, ani Petru, ani Grzegorz Braun klasą polityczną  na jaką oczekujemy nie będą.

Reklamy

23 uwagi do wpisu “Ale nam dobrze

 1. Szechterada na tym portalu – a to co znowu ?
  Zenek ,choć zobacz co Olsztyn zapodaje .
  Wpadaj i cos dopisz ,bo ja pedze do Podleckiego, tam ostro ostatnio sobie pozwalają ,pewnie „nowy przydzial obowiazkow”.
  Wladek daj baczenie na „paziów”,tam cos zgrzyta.
  Jak major wroci z Polski to musimy się czyms wykazac,popatrz ile zaleglosci,bedzie „po szwam” ..

  Polubienie

 2. „Stara klasa (czytaj kasta – mój dopisek)) powoli wymiera …… ” – cos ty admin ,naprawdę wymiera,a który to ostatnio strzelil w kalendarz ?
  Tylko nie pisz,ze Kulczyk ,bo ten ponoc nadal zyje tylko pod zmienionym nazwiskiem i po operacji plastycznej,ponoc nawet ma senatorem zostać .
  Czekaj a może Miller na cos chory albo Walesie rozrusznik wysiadł ?
  Dawaj ,dawaj wieści ,mogą być nawet od Michnika lub z amerykańskiej tvn24.

  Polubienie

 3. Praca za dobre pieniądze – ha,ha,ha , gdzie w Polsce ?
  Dla kogo ,dla ickow ?
  Chyba,ze i dla uchodzcow ( czytaj szmuli przebranych za arabow).

  Polubienie

 4. A było,bylo spoleczenstwo zamożniejsze ,bo uprawialo swojja ziemie na której dzisiaj chwasty i samosiejki rosna !
  Tak szmul oglupil Polaka,ze mu się nie chce nawet po rodzicach na własnej gospodarce robic !!!
  Będziecie cholery żarli suche badyle gdy wam szmul ze szwabem supermarkety zamkna i zasiłki zlikwidują a bankster ziemie i chalupe zajmie za dlugi .

  Polubienie

 5. No tak, pałaców, samochodów i najrozmaitszego rodzaju magazynów nam w Polsce bez żadnego umiaru przybywa, tak że na pojezierzu kaszubskim coraz trudniej dojść do brzegu jakiegoś jeziora, bo wszędzie „prywatne”. A z samolotu to Polska coraz wyraźniej przypomina jedno wielkie WYSYPISKO ŚMIECI, przez LUD ANTYKOMUNISTYCZNY „bogactwem narodowym” zwane, Narodowe wysypisko śmieci gigantycznymi reklamami w lasach i na polach upiększane. O dziwo, w „ubogiej Szwajcarii” te reklamy są zakazane choć betonu w niej wciąż więcej niż w Polsce – no i każdy ma już w domu kuchnię podgrzewaną prądem indukcyjnym, stare garnki powyrzucali, tak im się w d. z dobrobytu przewraca.,No i imigrantów u nich już pełno, chwilami Genewa – a zwłaszcza jej młodzież szkolna – wygląda bardziej czarna niż biała, To coś dla Zenka i APA, o zaniku białej rasy gderających: w super bogatej Genewie to widać jak na dłoni i pomimo tego faktu slamsów tutaj nie uświadczysz, ponoć w tym mieście od lat rządzi KOMUNA o transport publiczny bardzo dbająca.

  (Pisane z pociągu na trasie Poprad-Bratislava, SK, cena biletu dla lat 70+ 1 euro 05 centymów, pociąg ma w tej chwili pół godziny spóźnienia).

  Polubienie

 6. Wszelkie dywagacje nad pracą organiczną zamierzające ukształtować charakter narodowy obecnego materiału ludzkiego zamieszkującego tereny starożytnej słowiańszczyzny nie mają najmniejszego sensu. Nie sprawdziło się to w latach przeszłych. Mijają stulecia i nic z tego nie wynika. Populacja zamieszkująca na terenach słowiańskich nie czuje potrzeby bycia dumnym z powodu przynależności do rasy aryjsko słowiańskiej. Wolą być niewolnikami żydokapitalizmu. Przekaz madialny i kształtownie charakteru od najmłodszych lat robią swoje. Tylko zbrojne obalenie obecnego rządu może być skuteczne. System można zmienić teraz tylko w oparciu o Rosję, ale tę część słowiańską. Tu znowu stajemy się bezsilni wobec żydowskiej dominacji w bratnim państwie.
  Z braku miejsca na zamieszczanie dłuższego elaboratu wracamy do punktu wyjścia czyli braku szansy do wyzwolenia się z pod dominacji żydowskiej

  Polubienie

 7. @Julius
  Historia pokazuje,ze żydowska dominacja miała różnych patronów.Była Rosja bolszewicka,dziś reprezentowana przez STRONNICTWO RUSKIE.
  Kiedy judaizm rabiniczny uznał,że od ateizmu jest gorsze chrześcijaństwo powstał ŻYDOBOLSZEWIZM,który przejął w działaniu rosyjski rasizm.
  Obrona POLSKOŚCI to obrona wartości CYWILIZACJI GRECKO-RZYMSKIEJ,a nie TURAŃSKIEJ,czy BIZANTYJSKIEJ,biorąc pod uwagę oryginalny podział na cywilizacje jakiego dokonał Feliks Koneczny.

  Polubienie

 8. Jo to sobie tak mysle jedno,ze jak już Pon Bog rozum ludziom odebrol i nasylo jakisik innowierców na jewrope i Polske to musi cosik w tym być .
  Tyle nom tu pokazuja o tych arabskich młodzikach i mlodkach,ktore wala o nic nie pytając przez rozne granice,nikogo się nie boja smieca,sraja i inne nieprzyzwoite clowiekowi cyny robia i to na podorędziu,a jakosik nikt z tych wielgich tygo swiata temu nie zaradza by bałaganu na swiecie nie było,jesce takic doradzają by pod swój dach przyjąć ,by wos osrol colkiem a na koniec podrezol.
  Wiem,ze plany Boze i wyroki sa nie zbadane ale tyn plan mnie już swito.
  mo się to mieć tak ,ze ludzie się maja same wymordować,a te co zostaną na pewno się zmienia na lepse .
  Co wy o tym planie boskim myslita ?

  Polubienie

 9. Pan Bóg działa przez człowieka,który nie szanuje praw stworzenia i natury.
  Dochodzenie do prawdy o tych prawach nie jest bardziej niezmienne niż sam człowiek;rozwija się bowiem razem z nim,w nim i przez niego dzięki ewolucji ludzkiego myślenia.
  Coraz bardziej doświadczamy skutków CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Przed tym przestrzegał twórca oryginalnego podziału na cywilizacje Feliks Koneczny,polski badacz.
  POLSKA MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,jest nadal tylko bardziej globalnie niż to analizował w latach 20-tych ubiegłego wieku.a

  Polubienie

 10. Tak panie Mieczysławie
  Wszystkiemu winne ruskie. Gdyby tak wyżarzyć Rosje stosem atomowym, to świat wyglądał by o wiele wiele lepiej,
  To takie moje nawiązanie do tych domków ślicznych z ogródkami, będących przedsmakiem Niebiańskiego Edenu rozkoszy.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 11. Jak się wezmą za łby te dwie wojujące o pieniądza koalicje (Dobro&Zlo) to w myśl starego porzekadła wygra ta trzecia czyli Miłość (Watykan) i rozpocznie się 1000-letnie panowanie Żelaznej Rózgi (patrzBiblia)

  Polubienie

 12. tyle w temacie
  A konkretnie co ci nie leży?
  Czy to, że jednak Polacy się bogacą,
  czy też to że społeczeństwo coraz bardziej ubożeje
  Czy że ani Braun, ani Kukiz, ani Petru?
  Jakiego Żyda masz na myśli, bo są ponoć także Żydzi Międzynarodowi i czemu Żyda piszesz z dużej, a nie z małej litery, z szacunku czy z miłości?

  Polubienie

 13. Zenek piszesz
  …Będziecie cholery żarli suche badyle…
  Skąd u ciebie Zenuś takie czarnowidztwo?
  Nie wiesz, że pół Europy objada się polskimi produktami od polskiego rolnika z polskiej ziemi, że aż się po świecie mlaskanie rozchodzi tak im to nasze jedzonko smakuje?
  Nie wiesz, że za 18 miliardów dolarów polski rolnik sprzedaje do juni europejskiej rok w rok , a i na wschód mimo rosyjskiego embarga też na ponad jeden miliard eksportuje?
  Właśnie jeden z takich rolników przysłał mi maila w którym donosi, że czyta z uwagą Zenka i Husarza33 i do banku nie chodzi, by lichwy i odsetek nie płacić, szmulom i szwabom nie daje zarobić a że nikomu do końca nie wierzy to i karze sobie płacić część w euro a część a dularach.
  Te pierwsze składuje na strychu, a te drugie w stodole jako że zielone i niedojrzałe.
  Pisał, też, że jak mu ostatniej zimy baba nie chciała do lasu po chrust iść to dularami w piecu zaczął palić.
  Takie to nasze chłopy, zwane rolnikami zaradne, pracowite i harde.
  Jak idą protestować na drogi to nie inaczej jak nowymi ciągnikami by przed sąsiadem się pokazać a i rządowi że z byle pachołem nie ma do czynienia, ale z zamożnym gospodarzem na swoim potrafiącym gospodarzyć.
  Gorzej z tymi rolnikami we Francji bo tych z rynku juni polski rolnik wypiera i zarobić im nie daje, przez co Francuzy co rusz do Brukseli jeżdżą z policją się ścierać,
  Tak to u nas teraz Zenek
  A chłop żywemu nie przepuści, z dawien dawna było to wiadomym.
  A jakie chałupy mają pobudowane, niby pałace, samochody też zagraniczne, nawet amerykańskie hammery u nich na podwórku widziałem.

  Polubienie

 14. Aż chciałoby się zapytać, w którym „Zakładzie…” przeprowadzono te badania…

  No cóż,

  „Duch czasu, mechanizm ekonomiki nie oszczędził i naszego miasta i zapuścił chciwe korzenie na skrawku jego peryferii, gdzie rozwinął się w pasożytniczą dzielnicę.”

  To raptem jedno zdanie z opowiadania „Ulicy Krokodylii” – Bruno Schulza, może posłużyć za początek opisu rzeczywistości każdego miasta i jego peryferii, w Polsce.

  Nie da się ukryć, że tych wymuskanych domków na kredyt, jak na załączonej wyżej fotografii, przez ostatnie lata nam w kraju się namnożyło.
  Ale co z tego, skoro ich właściciele coraz częściej zaczynają przypominać …uliczne gady.

  Im produkt bardziej uczłowieczony – tym człowiek odczłowieczony…

  Polubienie

 15. Dobrze,dobrze jest i będzie jeszcze lepiej .
  Po to wala na JEWROPE muslimy by zwiekszyc dobrobyt !

  Teraz zdanie do admina i zarazem pytanie .
  Te szwaby z tymi maszynami na ziemi polskiej to już na dobre gospodarują czy dopiero testują co na to Polacy powiedzą ,dajmy na to ci z Podkarpacia,gdzie gospodareczki maleńkie i zaniedbane ?!

  Polubienie

 16. No,gdzie odpowiedz admina ?
  Przytkali szwaby zold ,czy nie da się już ukryc ,ze Olsztyn to do nich należy ???!!!
  A jak szybko temat skierowano za kurtyne filozofa.
  Swietnie podzielono portal „wiernych” dobierając obsady szmulo-szwabskie-bolszewicko-marksistowskie .
  Po jednym doktorze i słudze co orze !
  Tylko co Tyminski usmiechniety ma z tym wszystkim,czyzby dawal „na tace” ?
  WSZYSTKIM DOBRZE !

  Polubienie

 17. Admin uważa ,ze PO-lakom,zyje się dobrze (81 % ponoc wszystkich).
  Jak zyje się Pol-PiS-om ?
  Wiadomo (nam),ze zloby partyjne sa napełniane z naszych podatkow, w tym i od opodatkowanych emerytow wiec partyje maja o co walczyc.
  Wam dobrze ,a bezpartyjnym gorzej i to ma być sprawiedliwość .
  Kika ,dawaj wykład,bo admin już dalej nie może chwalić,przeslodzil wszystko.
  Może i husarz33 cos dorzuci ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s