Wiara a rozum


z komentarza

Wiara i rozum to wartości sprzeczne, nieprzystające do siebie.
Wiara jest stricte doktrynalna i nie podlega żadnej logice (logika w sensie twierdzeń naukowych logiki).
Nauka jest dziedziną ścisłą gdzie logika jest fundamentem, co nie znaczy że nauka nie popełnia błędów.Wiara to proto nauka zaspakajająca potrzebę ludzkości wyjaśnienia „skąd się to wszystko i my sami wzięliśmy i dlaczego tak jest” oraz „co robić żeby było lepiej”.
Wiara to pochodna rozmyślań ludzi na poziomie rozwoju cywilizacji sprzed kilku tysięcy lat. Do dzisiaj ludy Amazonii, czarnej Afryki czy inne prymitywne ludy mają swoje tradycyjne wiary które im tłumaczą świat a wszystkie te wiary powstawały spontanicznie i niezależnie jedna od drugiej. Wspólne są tylko mechanizmy ewolucji w tym przypadku ssaków człekokształtnych (to małpy zaczęły zastanawiać się nad światem odkąd udoskonaliły metody wzajemnego porozumiewania się czyli wykształciły mowę).Wiara jako fundament w dobie nauki to dowód bardzo pierwotnego umysłu do którego nie trafia logika, nauka, doświadczenia, wiedza historyczna a trafia jedynie dogmat i prosty zestaw reguł.
Wiara być może pomaga psychicznie bo mamy wrażenie że jesteśmy w drużynie jakiegoś „supermana” który wszystko za nas może zrobić tylko musimy mu składać dużo darów i bardzo prosić … modlitwami no i być bezwzględnie mu wierni bo on wszystko widzi i wszystko wie.
Dziecinada, program edukacyjny dla góra 3-4 latków no i przerażające zjawisko w XXI wieku i powszechnym dostępie do edukacji.
Tzw wielkie religie niczym się nie różnią od religii różnych Indian z Amazonii, murzynków bambo czy Papuasów. Wszystkie powstały tak samo i wszystkie powstały po to by objaśniać świat i sterować zachowaniami niewolników tych religii.

Kiedyś powstawały spontanicznie by objaśniać świat a dzisiaj egzystują by … szamanom żyło się dostatniej a lud się mniej buntował bo ..”Jahwe, Allach, czy Bóg tak chce”.

To jest naprawdę straszne.
A do tego te straszliwe zbrodnie na tym tle który z Bogów ważniejszy… który odłam wiary słuszny …

http://cygnus.neon24.pl/post/126136,idea-cywilizacji-polskiej

Reklamy

55 uwag do wpisu “Wiara a rozum

 1. Bandycki historycyzm mesjasza Karola Marksa to też rodzaj wiary,stąd bezbożni wojownicy i ŻYDOBOLSZEWIZM!!!
  Bertrand Russell nawet ułożył słownik,który można dostosować do EKONOMII POLITYCZNEJ GLOBALIZMU.

  Polubienie

 2. Rozum to każdy jakiś ma ale czy w cos lub komus jeszcze wierzy ?

  SZMULE już tyle narozrabiali pod względem rozumu i wiary,ze dziś nawet biskupi, baaa proboszcz, przestają wierzyc w pelne koscioly i pelna tace !
  A jeszcze gorzej gdy mloda gosposia z plebani odejdzie,to lup,sutanna i koloratka w kat ,na bryke i w swiat w poszukiwaniu ……… i ROZUMU, pal diabli wiare .
  Jeżeli wyżej w poscie o Marksie ,szkoda ze i nie o Leninie to warto dopisać ,ze bez rozumu da się zyc ale trudniej bez baby,choc ostanio to i chlop du.e nadstawia na dodatek chce by mu to zalegalizowano i to w całym swiecie.

  Czyzby już calkiem swiat diably opanowali poslugujac się choćby takimi diablicami jak obecnie w polskim Sejmie i rzadzie ?
  Cholera ,nawet prezydentami dziś baby sterują !

  I co te szmule ze szwabami w tym swiecie naputali ???.
  Jeszcze im muzulmanow i afrykanczykow do wszystkiego trzeba !
  Co taka Kopaczowa,chlopa swojego nie ma, z Merkelowa się zadaje ?
  Tfuuuu !!!

  Polubienie

 3. Jak to wreszcie z wami (adm&markglog) jest, wychwalacie taki islam, a „prywatnie” preferujecie wartości całkowicie z nią sprzeczne. Schizofrenia jakaś spowodowana uniwersyteckim brainwashem czy jak?

  Polubienie

 4. Wypraw krzyżowa przeciw Słowianom w 1147 roku

  Słowianom przewodził książę obodrycki – Niekół. Szpiedzy zdali mu relację, iż gromadzą się siły książąt bawarskich, saskich, biskupi ze swoimi oddziałami i królowie duńscy z wielką flotą. Słuchając tego Niekół czuł się już nie jak puchacz, wilk, jeno odyniec osaczony w kniei. Krzyżacy dostali namaszczenie od papieża… otrzymali sztandar z krzyżem i przyzwolenie rozszerzenia granic cesarstwa. Wyprawą krzyżową dowodzili margrabia Albrecht Niedźwiedź i książę saski. Niekół zwołał wiec do Zwierzyna. Przybyli Obodrzyce, Warnowie i Czerezpienianie, Chyżanie, Redarowie i Doleńcy. Niekół zdał relację, uchodzić nie ma gdzie, chyba że na dno morza. Słowianie nie będą niewolnikami! Wszyscy zwierają pięści. Nie damy się przed śmiercią pohańbić! Walka do końca. Zwą nas Wilki, zginąć to zginąć, ale wprzódy wroga pokąsać. Niekół szykuje plany obrony. Ciągną Krzyżacy wybrzeżem Duńczycy i Sasi pod dowództwem Henryka Lwa i królewiczów Kanuła i Swena, a od południa margrabia Albrecht. Niekół pomyślał chytrze. Lotne oddziały słowiańskie spustoszyły Wagrię. Nie zostaje kamień na kamieniu. Obcych kolonistów wymordowano. Niekół ściąga wojska do Dąbina i Zwierzyna. Organizuje leśne oddziały, które mają szarpać wroga. Wieleci obsadzają Dymin nad Pianą. Krzyżowcy już ciągną od północy w sile 40 tysięcy, a od południa 50 tysięcy. Słowianie palą wszystko. Krzyżowcy znajdują jeno ziemię spaloną na popiół, ani żywego ducha… Wlecze się ich wojsko, tracąc siły, czas i zapał. Zaczyna doskwierać głód, niewypoczynek… gdyż nocą są niepokojeni przez Słowian. Bór zdaje się być zieloną pustynią. Przeklęty kraj, na polanach jeno pogorzeliska, w opuszczonych studniach cuchnąca woda. Wreszcie skonani docierają do twierdzy Dąbin. Tu wita ich grad strzał. Twierdza potężna, trzeba prowadzić regularne oblężenie. Henryk Lew wścieka się. Dąbin broni się tęgo… nie brak żywności i oręża. Krzyżowcy głodują i odczuwają głębokie zniechęcenie. Albrecht z wojskiem także nic nie zdziałali. Głodni dotarli do Dymina, gdzie bronili się Wieleci. Na pomoc Krzyżowcom przybywa armia duńska w sile 100 tys. Ale cóż to dla nielicznych, ale hardych i walecznych wojów słowiańskich. Twierdze trzymały się dzielnie. Sasi, Bawarowie, Duńczycy odchodzą. Nic nie zdziałali. Wściekli, zubożali, zziębnięci. Słowianie górą, obronili się, garstka przeciw tysiącom. Niekół – wódz zwycięski. Piękny triumf hardego słowiańskiego ducha nad zdeprawowanymi semicką trucizną Germanami.
  Pogaństwo triumfujące, Rodzima Wiara wieczna !
  przyg. Wilczygniew Kurhan

  Polubienie

 5. Zauwazyles, JUlius, ze zdarzenie, ktore opisujesz mialo mijsce 868 lat temu i ze od dawna relacje sa diametralnie rozne od tamtejszych i jedyny, nie podbity miedzynarodowym zydem slowianin to Rosjanin, przynajmniej wedle pozorow.
  Dzisiaj zapraszam do Dojczland na robola za pol ceny, tu produkcje zyd jeszcze trzyma.

  Polubienie

 6. Oj trzeba ludziom ROZUMU trzeba szczególnie dzisiaj ,gdy znowu mamy w Polsce pierwsza dame z rodu „przebranego”.
  Gomulka tez miał ale nie wytrzymal ,tak mu „przysala zupe”.
  Tak już jest, jak przyszłym prezydentom (kiedyś sekretarzom) podsuwają obca du.e !

  Polubienie

 7. Zapraszam, „rozbierających” (to z bułgarskiego „rozumiejących”) tajemnice języka Panów, do lektury artykuliku właśnie na temat powiązania WIARY (specjalność osobników o charaktrze micropsychos z ROZUMEM (specjalność zwalczanych przez micropsychoi osobników o charakterze megalopsychos

  Filozof Immanuel Kant twierdził, że musi przestawać myśleć by zacząć wierzyć. Podobnie twierdzili moi studenci, pytani o związek MYŚLENIA z WIARĄ.

  Oto tytuł, motto oraz tytuły rozdziałów:

  GLOBALISM – THE WAR OF A NEW TYPE (A. Zinoviev, 1999)
  or prosaically
  Mammonist (Neg-otium) Conspiracy against Homo Sapiens (Otium)
  Dr Marek Glogoczowski
  http://markglogg.eu/?p=1308

  Below is the text of a speech delivered during the “Mut zur Ethik” annual conference at Sirnach (TG) in Switzerland. At the demand of its participants, the author added more precisions (pt. 2 and 3) to his arguments

  The only nation, which is able to lower the level of human intelligence, of morals and of quality of humanness – and this at the scale of the whole planet – this was never seen before. I accuse the United States of continuous persistence in a crime against humanity
  – Henry de Montherlant “Chaos et nuit” 1966

  1. « Le complot contre homo sapiens »
  2. The lasting since millenaries, “Hebraist micropsychoi” war against all more mature forms of human culture
  3. Saint Paul (paulus, pau-ro-lo means “small” and “fearful”) as the High Priest of Anti Homo Sapiens Crusade
  4. Are “philosophers of this age” capable to challenge the God (of Evil) Plan to “destroy the wisdom of the wise; and to thwart the intelligence of the intelligent”?
  5. How to hamper the pathology of the W-T-C (Wealth-Technics-Comfort) Global Lumpen Culture?
  Addendum

  Dr Marek Glogoczowski
  http://markglogg.eu/?p=1308

  Polubienie

 8. Bolszewia na forum Prawda2 rękoma @pszeka popełniła coś takiego:

  „Stronnictwo weneckie i jego polityka jagiellońska”

  „..Jak łatwo zauważyć wbrew tytułowi (Batory pod Pskowem),centralną postacią obrazu nie jest Batory. Centralną tak w dosłownym jak i przenośnym znaczeniu jest ktoś inny.
  Ta stojąca po środku ponura postać jakże symbolicznie namalowana w czarnym kolorze to Antonio Possevino. Papieski legat,generał zakonu Jezuitów i….prawdziwy władca Polski.
  Sprawny kreator i koordynator polityki jagiellońskiej …”

  całość na https://prawda2.info/viewtopic.php?p=299328#299328

  Polubienie

 9. Ad. Anonima

  Antonio Possevino (ur. 1533 lub 1534 w Mantui – zm. 26 lutego 1611 w Ferrarze) – dyplomata, legat papieski, jezuita, wikariusz generalny Szwecji, Danii i wysp północnych, Moskwy, Inflant, Rusi, Węgier, Pomorza, Saksonii od 1578.
  Informacja za Wikipedia

  Szanowny Anonimie – faktycznie bardzo ciekawa to postać, ten jezuita Antonio Possevino! Pracuś nad pracusie i do tego Wielki Podróżnik! Zastanówmy się przez moment – czym ten jegomość podróżował, po ówczesnej Europie: na piechotę, w lektyce, karetą papieską może dyliżansem? Same podróże zajęłyby mu pół życia albo i więcej! Jest jeszcze kilka możliwości, latał tanimi liniami lotniczymi typu: Alitalia, Lufthansa albo Aeroflot-em, przeprawiał się przez Morze Bałtyckie, jakimś promem? Oj, niezbadane są Wielkie Dzieła, TEGO NAJWYŻSZEGO!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 10. @kika22
  A może zwyczajnie, czyli było kilku Possevino (dobra marka sie sprzedaje)?
  Ach prawda , niewydarzony KRK jest organizacją apolityczną, skupioną jedynie na pomaganiu bliźnim

  Polubienie

 11. Z tymi od Jezusa nazwanymi „Jezuitami” jest cos nie tak jak niektórym się wydaje .
  Czy aby oni nie powstali/skrzyknęli się po to by wlasnie swym postepowaniem przeczyc naukom jakie glosil Jezus ?

  Mamy tu madrych i doświadczonych forumowiczow,starego filozofa „gorskiego” i jego uczni akademickich.
  Mamy tez Admina sprytnego i zaradnego wyge , znawce chcoby zlota mamy innych „zapalencow i tradycjonalistów”,a i nasza druzyna APA z nie jednego pieca jadla chleb.
  A ze „kikus” ostatnio przyjal byt pokojowy na forum ,to i nasz major powiedział nam :
  „Chlopaki , w pokoju z ludzmi da się zyc ale trzeba myslec i widzieć ,co kto czyni a nie tylko mowi i pisze.”
  Tak wiec ruszyliśmy na poszukiwania już nie tylko rozumu u Polakow ,przygladnieciu się naszej Polakow wierze ale tez zaczelismy poszukiwac,czarownikow,wiedzmy i szamanow.
  Weszlismy na niektóre nowe portale ( a jakze „polskie” ) i co ?
  Ano bardzo zle się rysuje zarówno wiara ,jak i rozum tych co za Polakow się uwazaja i być moze nimi sa lub nie ale strasznie się z nimi ostatnio „porobilo” i to w Kosciele !
  Nawet nasz Zenek po wizycie Franciszka co papieżem został z nadania przez global i diabelskie miasto NYC odwiedzil tak (Zenus) posmutniał ,ze nawet mu po australijskim piwie „Foster” humor nie wraca – czyzby diabel go dopadl ,a może u oo.Jezuitow u spowiedzi był ?
  Co się z tym swiatem i ludzmi dzieje i to wszędzie ?!

  Polubienie

 12. Wklejam za portalem http://www.marucha.wordpress.com (zaczynają mnie tam co nieco tolerować):

  Aleksandr Dugin w pełni mesjanistyczno-apokaliptycznej formy. We wczorajszym (30.9) komentarzu dotyczącym rozpoczęcia przez rosyjskie lotnictwo operacji wojskowej w Syrii, zaznaczył, że martwi go obecna sytuacja polityczna w Rosji i praktyczne wycofanie się Kremla z poparcia dla Noworosji.

  Myśliciel z uznaniem powitał jednak rozpoczęcie nalotów na pozycje islamistów. Zdaniem Dugina, wsparcie przez Moskwę osi szyicko-alawickiej (Iran, iraccy szyici, rząd Asada, libański Hezbollah) w pełni odzwierciedla logikę kontynentalnej geopolityki, którą powinna kierować się Rosja.

  Główny ideolog euroazjatyzmu uważa, iż poważny kryzys Unii Europejskiej w związku z napływem migrantów sprawił, że Zachód w zasadzie zgubił swoje podstawowe narzędzia, za pomocą których do tej pory postrzegał świat. Postmodernistyczne społeczeństwo liberalne ulega rozkładowi w samym swoim jądrze, głównie dzięki samozatruwającej subwersji. Kultura Zachodu przekroczyła już bowiem wszelkie tabu, od obyczajowego po społeczne i religijne.

  W projekcie ponowoczesnym istnieje jedynie pustka, pozbawiona wszelkiej metafizyki i nie jest jej w stanie zapełnić żadna nowa idea. Co więc pozostaje czynić? Odpowiedź znajdziemy nie w Berlinie, nie w Moskwie, ani na forum 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, lecz na piaskach Syrii, wokół Damaszku i Latakii. Konkluzję tekstu Dugina warto przytoczyć w całości:

  „Syria jest ściśle związane z islamską eschatologią. Konkretnie dotyczy to meczetu Umajjadów (największy meczet w Damaszku, jedna z najbardziej znanych świątyń muzułmańskich na świecie. W meczecie spoczywają również relikwie św. Jana Chrzciciela, powszechnie wierzy się, że głowa tego świętego proroka – przyp. ŁK). Jednej z jego wież, i jednej z jego krypt. Pod wieżą każdego dnia ściele się świeży kobierzec. Wiecie dlaczego?

  Być może to dziwne, ale na naszych oczach spełnia się jeden z hadisów (w islamie opowieść przytaczająca słowa Mahometa – przyp. ŁK) o wspólnym froncie chrześcijan i muzułmanów przeciwko Dajjalowi. W centrum tego hadisu pozostaje Damaszek i Latakia. Ostatnio to bardzo ważne słowa na geopolitycznej mapie świata” (za: profilem FB a. Dugina i portalem evrasia.info).

  Słowa Dugina wymagają wyjaśnień. Według tradycyjnych wierzeń muzułmańskich, na wschodnim minarecie meczetu Umajjadów pojawi się w Dniu Sądu Ostatecznego Jezus Chrystus. Stąd minaret nosi arabską nazwę „Isa” oznaczającą imię Jezusa, a codziennie rozkładany pod nim dywan jest właśnie przygotowywany na paruzję. „Dajjal”, a właściwie „Masih al-Dajjal” to w islamskiej eschatologii figura osobowego zła, które pojawi się na Ziemi przy końcu czasów. Dosłownie pojęcie to oznacza „fałszywego Mesjasza”, a więc można go uznać za bliskie figurze Antychrysta w chrześcijaństwie. Czyżby więc, zdaniem rosyjskiego myśliciela 30 września 2015 roku rozpoczął się nowy, decydujący eon (wiek) w historii współczesnego świata?

  Łukasz Kobeszko
  http://mysl-polska.pl

  MG – A skądinąd, to tak zwane Żydochrześcijaństwo (patrz na tańczących „skakankę” „kto nie z nami to Moskal” – to „watykańscy” tj. zachodni – Ukraińcy wzięli od żydów) zarówno żydów ortodoksyjnych jak i konsakrowanych kleryków (i kleryce? czy kleryczki?) to się niedobrze robi. No cóż, pamiętam z Berkeley, jak półporozbierane dzieciaki chodziły, bez żadnej przesady jak bezpańskie gangi psów tamże, po ulicach i śpiewały „I am high on God” i to im do szczęścia (wiecznego?) wystarczało. Ciekawym, czy tak zaczynało się chrześcijaństwo, a to co opisał Sienkiewicz w „Quo vadis” to historyczna lipa?

  No, Orygenes się entuzjastycznie wykastrował w wieku lat około 20, by być „gender”, czyli bezpłciowy, a zatem brano to wszystko na poważnie.

  Polubienie

 13. Ad. ADM-ina

  Szanowny ADM-inie – pyszny temacik o tych ,,pingwinicach”!

  Dziewice konsekrowane
  Dziewice konsekrowane – w Kościele katolickim indywidualna forma życia konsekrowanego kobiet. Konsekracji udziela ordynariusz diecezji kobietom świeckim oraz mniszkom. W praktyce oznacza publiczne zobowiązanie się do zachowania dziewictwa przez całe życie, dokonane wobec biskupa. Dziewice konsekrowane żyjące w świecie nie są zobowiązane do życia wspólnego, niemniej przysługuje im prawo zrzeszania.
  Definicja prawno-kanoniczna stanu dziewic ujęta jest w kanonie 604. Kodeksu prawa kanonicznego:
  Quote-alpha.png
  § 1. Do wspomnianych form życia konsekrowanego dochodzi stan dziewic, które – wyrażając święty zamiar gruntowniejszego naśladowania Chrystusa – są Bogu poświęcone przez biskupa diecezjalnego według zatwierdzonego obrzędu liturgicznego, zostają zaślubione mistycznie Chrystusowi, Synowi Bożemu, i przeznaczone na służbę Kościołowi. (Kanon 604, § 1.)
  Rys historyczny
  Od początku historii chrześcijaństwa istniały w Kościele kobiety, które podejmowały życie w dobrowolnym, stałym dziewictwie. Wśród dzieł Ojców Kościoła znajdujemy wiele homilii i traktatów skierowanych do tych dziewic. Wśród nich m.in. Tertulian (ok. 155-220), Cyprian z Kartaginy, Ambroży z Mediolanu[1], Augustyn z Hippony, Jan Chryzostom, Grzegorz z Nyssy, Metody z Olimpu.
  W ciągu wieków stan dziewic konsekrowanych w Kościele ustąpił miejsca zgromadzeniom zakonnym, choć nigdy nie zanikł. Jedną z takich dziewic była Katarzyna ze Sieny (1347-1380), uznawana przez Kościół katolicki za patronkę Europy.
  Na mocy dekretów Soboru Laterańskiego II (1139) zaprzestano udzielania konsekracji dziewicom żyjącym w świecie.
  Od Soboru Watykańskiego II stan dziewic doznaje odrodzenia w wielu Kościołach lokalnych. Odnowiony Obrzęd Konsekracji Dziewic, zatwierdzony przez papieża Pawła VI, wszedł w życie 6 stycznia 1971.
  W 2015 w Polsce było 198 dziewic konsekrowanych (Verginetki), najwięcej w Krakowie (26) oraz w Warszawie i Gdańsku (po 14).
  Informacje za Wikipedia.

  Biskup ma darmową służbę a, co z tego ma Chrystus, Syn Boży? Stosunkowo mała jest liczba dziewic w porównaniu z ilością kobiet będących w polskich zakonach (19,6 tys. – dane z 2012 roku)! Każda dziewica powinna nosić pas cnoty, zamknięty na wiele kluczyków! Kto jest posiadaczem kluczyków? Chrystus, Syn Boży?!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 14. Ad. ADM-ina

  Żydzi tańczą TECHNO

  Kółko graniaste – tekst piosenki

  Kółko graniaste,
  Czworokanciaste,
  Kółko nam się połamało,
  Cztery szekle kosztowało,
  A my wszyscy bęc!

  Do Szeolu?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 15. Ad. Husarz33

  Przyjrzałem się dobrze obrazowi ,,Batory pod Pskowem” i własnym oczom nie wierzę! Za plecami (na drugim planie) Antonia Posseviniego, stoi pra pra pra dziadek naszego starego, poczciwego Husarz33! Szanowny Husarz33 – czy to jest prawda?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 16. Ależ nie. Nie ten z piórami. Przodek jeszcze nie był opierzony, ale już miał w ręku konstytucję dla Polski i świata. Malował go Matejko na prawej stronie obrazu. Taki gościu z długą kudłatą brodą i w szpiczastym hełmie, w ręku ma zwiniętą w rulon wspomnianą wyżej konstytucję dla świata i Polski.
  Ten z piórami to jego pra pra stryjek. A dalej w tle 33 też pra pra kuzyny.

  Polubienie

 17. Jechałem autobusem do Krakowa, a obok mnie, po drugiej stronie autobusu, dwie, dość urodziwe młode zakonniczki. Gdy wysiadały na przystanku w Borku Fałęckim (centrum papieskie w Łagiewnikach?) starsza pani siedząca obok mnie westchnęła „Jakżesz mi ich szkoda!”

  Polubienie

 18. Pewna młoda kobieta ubolewała, – że tacy przystojni ładni chłopcy idą do zakonu.
  Mieszkałem wówczas w pobliżu domu kleryków.
  Na to mój stryj.
  – I tak baby nie miałyby z nich pożytku, bo to impotenci.
  W tamtych czasach mówiło się o tych samotnych trzydziesto i czterdziesto latkach ,,stare panny” ,,starzy kawalerowie”
  O pannach, że miały w poprzek, o chłopach że mieli wieczny zwis i zerowy pociąg do kobiet.
  Prawda jest taka, że część ludzi nie odczuwa popędu płciowego i nie jest zdolna do kontaktów seksualnych, to właśnie impotenci, a część jeśli ma jakieś skłonności to raczej te określane jako pedalstwo albo pedofilstwo.
  W latach mojej młodości o starych pannach i starych kawalerach mówiło się z pogardą, no chyba że ,,powierzali się” służbie bożej , wówczas miano ich za pół świętych nie domyślając się, że to ta sama grupa z przypadłością, tyle tylko że się cwanie urządzili.

  Polubienie

 19. A czy wiecie jakie to wszystko sprytne i przebrane ?
  Wystarczy na to popatrzec otwartym umysłem jak was SZMULE szufladkują !
  Jedni z drugich drwia a przez caly czas trwa strzyżenie owiec ,no bo jak to „panu bogu na tace nie dac” lub członkiem partii nie być ?
  PARTIE SIE WYZYWIA i KOSCIELNI TEZ !!!
  Reszta niech zdycha pod plotem na ochlapach SZMULO-SZWABSKICH,po które na kolanach się pelzaja do cudownych miejsc !
  GLOSUJ NA PARTIE JAK CHCESZ ZYC GOJU !
  Nadstawiajcie policzki ,miejcie miłosierdzie ,czyncie dobro prostaczkowie !
  Dla innych Lenin wiecznie zywy ,orkiestra szmulowska GRA.

  Przeciez to szmulowski wymysl ,tance-rozance,podrygi i muzyczka w stylu SZMULOWSKIM „itu-pitu,kolowrotek” !
  Bez partii ani do proga tak jak i bez Boga !!!

  Sprzeciwicie się w końcu temu i zaczniecie BYC POLAKAMI ???

  Ile to juz mieszancow jest nie tylko po jednej stronie barykady i po drugiej tej CONTRA ?

  Przesledzcie sobie portale polsko-jezyczna i wszystko się wylania jak choćby tu idea marksistowsko-leninowska .
  To tematy wiecznie zywe jak Zakopane i Czestochowa !
  Do tego dodajmy sobie jeszcze Wroclaw i Olsztyn ale SZWABY zawsze karmione sa przez SZMULI i biedniejsi od nich.
  Lodz wylegarnia szmulowska PADLA ale inne twierdze dobrze się maja ,w tym mury/waly Czestochowy .
  Cnoty konsekrowane przez szmuli były i sa ,pier…nie w Watykanie również ale co raz gorzej ze zlobami partyjnymi
  owsa brak .

  Polubienie

 20. Ad. ADM-ina.

  Szanowny ADM-inie – to nie tak! Ten z długą, kudłatą brodą i w szpiczastym hełmie, to na pewno jest skryba. Trzyma w ręku manuskrypt (czytaj rękopis) konstytucji dla Polski i świata. Widać że jest przygnębiony z powodu tego kudłatego mającego siwą brodę. Owy jegomość trzyma w ręku świeżutką, pachnącą farbą drukarską, prosto z pod prasy, konstytucję dla Polski i świata w tłumaczeniu na wiele języków. Może to jest ,,sprytny” plagiator, który chce przypodobać się królowi? Nie mogę zidentyfikować umieszczonej litery na białej okładce TEGO WIELKIEGO DZIEŁA. Prawdopodobnie może to być, hebrajski א (alef), albo X lub K jak konstytucja.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 21. Ad. APA

  Kikuś znalazł pyszny temacik, dla drużyny APA-czy. Szanowni Panowie – temat miodzio na wasze skołatane serduszka. Witryna internetowa ,,Wspaniała Rzeczpospolita”. Polskie dziedzictwo na świecie, opublikowała takie coś: Niemcy? Jacy Niemcy? – Niemcy NIE są starsze od USA! Proszę się z nim zapoznać.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 22. Czy jest na świecie naród bez wiary/religii??? Ja takiego nie znam. Więc czym różnią się filozofowie szerzący judaistyczny ateizm w miejsce wiary chrześciajańskiej od komunistów wdrażających chore ideologię równiości? Filozofowie niszcząc chrześciajństwo niszczą podstawy spójnosci społecznej. Później wchodza komuniści i mordują tych jeszcze pozostałych przy wierze. Patrz rewolucja francuska i filozofia XVIII wieku we Francji (Wolter). Mi wierzącemu nie przeszkadzają niewierzący, to dlaczego tobie ateisto przeszkadzają wierzący??? Skąd w Tobie tyle nienawiści do ludzi mających ukształtowany system wartości?

  Polubienie

 23. Ad. Dariusza

  Wiara a rozum

  Wiara i rozum to wartości sprzeczne, nieprzystające do siebie.
  Wiara jest stricte doktrynalna i nie podlega żadnej logice (logika w sensie twierdzeń naukowych logiki).
  Nauka jest dziedziną ścisłą gdzie logika jest fundamentem, co nie znaczy że nauka nie popełnia błędów. Wiara to proto nauka zaspakajająca potrzebę ludzkości wyjaśnienia „skąd się to wszystko i my sami wzięliśmy i dlaczego tak jest” oraz „co robić żeby było lepiej”.,,

  Szanowny Panie – proszę się dobrze wczytać w temat przewodni tej strony ,,Wiara a rozum”. W Pana krótkim spocie jest wiele pomieszanych pojęć, z których Pan nie zdaje sobie sprawy. Nie słusznie obwinia Pan filozofów, którzy w pańskim przekonaniu niszczą chrześcijaństwo. Filozofowie niczego nie niszczą, nie burzą a, nawet są za modrzy aby mordować. Starają się pokazać z różnym skutkiem jak ten ,,zaczarowany świat” funkcjonuje na podstawie wielu różnych książek które, mają do swej dyspozycji oraz bieżących informacji z tzw. ścierwomediów, wyłapując najistotniejsze informacje i przekazując zainteresowanym osobą. W moim przypadku robię to wszystko za przysłowiowy ,,frajer”. Bez namysłu (na podstawie nam myśleć nie kazano) oskarża Pan o wszelakie zbrodnie, ,,mitologiczną” formację komunistów którą, ostatni raz widziano na początku XVIII wieku. Szydzi Szanowny Pan z ideologii równości rzekomo wdrażanych przez tych ,,mitologicznych” komunistów i nie przeszkadza to Panu w pójściu do ,,socjalistycznego” kościoła i po spowiedzi przyjąć komunię (tak, tak od słowa komuna), symboliczną namiastkę agapy którą, Kościół Katolicki z rozmysłem zmanipulował! Agapa była ideałem miłości, równości i braterstwa pierwotnej wspólnoty chrześcijańskiej. Nie przypadkowo, napisałem kościół socjalistyczny bo, na przestrzeni ostatnich trzech wieków za wszelkie światowe zbrodnie jest odpowiedzialny SYSTEM SOCJALISTYCZNY! Istnieje on w kościołach, parlamentach oraz we wszelakich sądach, nauce etc. czyli panuje na całym świecie. Kolor rozpoznawczy socjalizmu CZERŃ I BIEL. U Szanownego Pana w wypowiedzi, nie dostrzegłem ani razu słowa SOCJALIZM, czyżby nie objaśniali sensu i jego znaczenia na lekcji historii? Co do ateizmu, wystarczy przeczytać biblie Starego i Nowego Testamentu i człowiek z automatu staje się ATEISTĄ!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 24. Ale ten/ta kik-ula przebiegla i sprytna, co najmniej jak zyd czy zydowka !
  To dobrze,ze na każdym portalu polsko-jezycznym jest taki jeden/jedna „mondra” (oprócz admina ),która/który ma czuwac i uswiadamiac gojow polskich gdy po polsku się pisze i nie ma prawa popelnic zadnego bledu w każdym znaczeniu .

  Ludu ty nasz !
  Na początek pytanie :
  Który z ustrojow jakie przezyliscie w swym długim zyciu był dla was najlepszy ?
  Pytamy,bo już starczy tego obwiniania ustrojow przez jednych i tych samych co je tworza a następnie je obalają !
  Malo tego,zaczynaja się im mieszac kolory ustrojowe (patrz post wyżej kiki-uli) !!!
  A wystarczy dostrzec jeden DOMINUJACY NIEBIESKI i masz człowieku odpowiedz ,KTO TYM SWIATEM USILUJE CALY CZAS RZADZIC i narzucać swoja wole !!!!!!!!!!!!
  Masz ludu wiare,masz rozum ale zatracasz logiczne myslenie i to samodzielne bez podpowiedzi filozofow (na każdym portalu) .
  Co ciekawe ,one,oni „pracują społecznie” !

  Polubienie

 25. Systemy – socjakistyczny,komunistyczny,kapitalistyczny inne ,czym one się roznia (sa lepsze, gorsze,dla kogo ?) kto był/jest ich twórcami i realizatorami ,kto musial to konsumować i trawic,komu sluzyly i sluza ?

  Rozum – kto go otwieral, wzmacnial lub zamulal – czy nie tworcy ustrojowo-systemowi czy aby nie partie,religie,wyznania,sekty ?

  DEMOKRACJA (slowo/nazwa nadużywane) – czym ona jest nie siegajac po historyczna Grecje czy aby nie OMAMEM ?
  Wiara (masz ja lub nie,we wiekszosci tak) – co poczynila z ludzmi i calymi narodami ?
  Ano sklocila ludzi i cale narody !

  Dlaczego ateisto gnebisz wierzącego ?
  Dlaczego ty wierzący idziesz nawracać ateistę lub niewierzącego „dzikiego”,niech zdycha w swej niewierze ,przeszkadza ci to ?
  Malo tego jedziesz pastuchu na misje i tam zakłócasz ludziom zycie,ktorych przeciez tez Bog stworzyl i dal możliwość zycia tak jak on potrafi i czyni,ty jedziesz i zakłócasz mu to zycie ,po co, dlaczego ,to twoja powinność ???
  Czy dziki z Afryki jedzie ciebie nawracać i ustawiac ?
  Mowia,ze teraz tak ,bo mu ktoś to nakazal i oplacil podróż.
  Pytamy – PO CO ?
  Przeciez to widać,ze nie ucieczka a ATAK !

  Plemiona zmijowe i dzieci diabla sa caly czas w akcji,dzialaniu,rozwalaja wszystko co NORMALNE i DOBRE .
  NIOSA WSZELAKIE ZLO !!!
  Dyskutujmy jak temu zapobiec nie skacząc sobie do oczu i nie medrkuajc „po kiciusiu”.

  Polubienie

 26. Wiekszosc uważa ze FILOZOFOWIE to ludzie wyksztalceni i madrzy .
  Ale dlaczego az tak madrzy ,ze glupota z nich wychodzi ?
  Wpojono im pewien dzial wiedzy ,oni w ta wiedze UWIERZYLI ale nie sa w stanie zrozumieć,ze idąc ta droga tez można zbladzic ,mało tego wpaść w PRZEPASC !
  W obecnym swiecie i zyciu ludzie prosci z podstawa wyksztalcenia bardziej logicznie mysla niż ci wszscy wysoce wyksztalceni,zycie to pokazuje – czyny jednych i drugich.
  Przykład :
  Jaki sens ma zmienianie klimatu i kierowanie pogoda ?
  Czy tak czynia madrzy ludzie ???
  Zreszta kto do tego tych medrcow upowaznia ?

  Kto daje uprawnienia partiom politycznym, by nami bedacymi we większości bezpartyjnymi kierowali,rzadzili i narzucali wszelkie prawa,obowiazki i zniewolenie ???

  Wreszcie jak, na jakiej podstawie (mniejszość) Zydzi i Niemcy mogą rzadzic narodem w który się wmieszali i skorzystali z goscinnosci rdzennego narodu , narzucać swa wole – obowiązki,nakazy,zakazy,prawa ?!
  CZYJ JEST SWIAT,DO KOGO NALEZA RZADY NIM ???

  Niech odpowie rozum i dopowie wiara.

  Polubienie

 27. kika 22 napisał
  …Co do ateizmu, wystarczy przeczytać biblie Starego i Nowego Testamentu i człowiek z automatu staje się ATEISTĄ!…
  Trafiło mi się kupić Stary testament w wieku lat około 26 i zacząłem go czytać. Druk mały, treści nierzadko nudne i mało święte.
  Zona podczas wizyty księdza po kolędzie , pochwaliła się, że mąż czyta ST, a ksiądz na to, że to niedobrze bo mogę go opacznie zrozumieć.
  Księżulo był ot taki, z pochodzenia z rodziny chłopskiej, mało wygadany, mułowaty, ale dobroduszny.
  Pomyślałem sobie, a co w tych treściach ze Starego testamentu jest, co bym mógł źle zrozumieć, ja chłopak światły, wykształcony i z miasta więcej niż powiatowego.
  Ale rzeczywiście księżulo miał rację, zamiast dalej mieć ten S.T. za pismo święte, uznałem, że to tylko kronika kryminalna niecnych zbrodni i uczynków pewnego plemienia wędrownego. I tak mi zostało po dzień dzisiejszy.
  …Co do ateizmu, wystarczy przeczytać biblie Starego i Nowego Testamentu i człowiek z automatu staje się ATEISTĄ!…
  Na szczęście dla kościoła i pasterzy mało kto czytał powyższe kroniki i pisma.
  Ale i bez tego mamy więcej niedzielnych katolików niż ludzi wierzących.
  Niedzielny katolik to taki, co czuje obowiązek pójść w niedzielę do kościoła , posiedzieć w ławce, kleknąć na oba kolana, gdy inni klękają, czasem wstać gdy inni wstają, czasem udawać że śpiewa choć treści nie zna, no i najważniejsze dać na tacę, czasem 2 zł, czasem 10 zł i na tym koniec.
  Choć i tych zaczyna znacznie ubywać.
  A co do ateistów, to jak twierdzi ksiądz Oko, są to najwięksi wrogowie kościoła.
  Czego ja poprzednio nie wiedziałem.
  Ale jak wszyscy ludzie zostaną ateistami, to co będzie z kościołem?
  Księża chyba będą musieli wziąć się za jakąś robotę i tego ksiądz Oko najbardziej się obawia

  Polubienie

 28. Dariusz napisał
  …Czy jest na świecie naród bez wiary/religii??? Ja takiego nie znam. …
  Ja zapytam, czy naród w którym 10 czy 15 % obywateli jest ludźmi wierzącymi i uczęszcza do kościoła można nazywać narodem wierzącym, lub określać jako naród wierzący?
  A takich narodów w europie jest coraz więcej.
  A co z Chinami, bo tam jakość cicho o ich wierze.
  Albo zapytam inaczej, czy jest naród w którym nie ma cwaniaków i oszustów

  Polubienie

 29. Dariusz napisał
  …Czy jest na świecie naród bez wiary/religii??? Ja takiego nie znam. …

  A ja znam osobiście i to bardzo blisko. Są to Czesi. Proszę popatrzeć na powyższe dane statystyczne:


  Odsetek osób przyznających się do wiary w Boga w państwach UE

  Na pocieszenie Dariusza pozwolę sobie przypomnieć, że w Czechach jest też najliczniejsza w Europie, procentowo, Partia Komunistyczna. A zatem w jej „artykułach wiary” jest banalne psychologiczne stwierdzenie, że „religia to opium ludu”.

  Zaś MSK przypomnę, że w Czechosłowacji to nie żydobolszewicy zrobili przewrót komunistyczny w 1948 roku. Znajomi Słowacy się śmieją, że ich kraj to jedyny w Europie, do którego komunizm przyszedł z Zachodu.

  Polubienie

 30. Jest cos czego jeszcze nie dokonali Zydzi ?
  I na koniec spartolili,przewrocili i spieprzyli do innych narodow by czynic kolejne przewroty i BURDEL !
  Czesi cwaniacy , a i tak Zydzi ich „ochrzcili”,by następnie uczynic to z Polakami.
  Dzis durnota wszędzie skacze sobie do oczu zamiast pogonić Zyda ze swego domu !!!

  Polubienie

 31. Z mapki wynika, że tacy Niemcy i owszem są w sporej części ludźmi wierzącymi , ale jak nam kiedyś pan Muller w programie ,,Europa da się lubić’ wyjaśnił, w Niemczech funkcjonuje aż 60 różnych wyznaniowo kościołów i każdy z nich świeci pustkami, ale jeszcze jedzie dzięki państwowej kasie ( kto wie czy nie zawyżając ilościowo dane o swych wiernych)
  Z tejże mapki też można by przypuszczać, że u nas 70 cz 80% to wierzący, ale same statystyki kościelne bija na alarm że spada ilość chodzących do kościoła i raz podają, że jest ich 38% innym razem że już tylko 28%

  Polubienie

 32. Ów „religijność” Niemców przypomina mnie tę Szkotów.
  Mieszkając przez pewien czas w Edynburgu byłem pod dużym wrażeniem ilości, jak i architektonicznej urody tamże występujących, również licznych wyznań, kameralnych kościółków.
  Pamiętam jak wspólnie przecinając samochodem miasto z mym szkockim współpracownikiem, zwróciłem mu na ten fakt uwagę, a który tylko się szyderczo uśmiechnął i powiedział: „all empty…”.

  Cóż, zaś sami Niemcy (jako aktualni mistrzowie świata w piłce nożnej), tłumnie wyprowadzili się ze swych kościółków na obiekty sportowe.
  I coś mnie się tak wydaje, że to zapewne z tego powodu, tj. trudnej do uporania się na poziomie rządu, politycznie sytuacji z uchodźcami, ktoś najwyraźniej z zewnątrz postanowił uderzyć w obecny kult Niemców jakim jest od lat „piłka nożna”, i skonstruował „newsa” nt. turnieju MŚ 2006 w piłce nożnej organiziowanym co ciekawe przez … Niemcy.
  Przypadek?

  Polubienie

 33. Co zes-ta-sie tak tej wiary czepili,religia ta,religia taka ale cholera muslinow się obawiacie i żaden na ich wierzenia pary z geby nie pusci,bo obawia się o swe gardlo !
  Za to chrzescijanstwa tak się czepiacie ,ze az głupio się robi czytając to po polsku !
  Masz ty jeden z drugim wlasny rozum ?
  Jak masz ,to po co semitow pod swój dach przyjmujesz,na dodatek zachęcasz do tego innych wjezdzajac im na miłosierdzie .
  Wstyd być takim zaprzańcem i faryzeuszem wspolczesnym i to gdzie w kraju zwanym Polska !

  Polubienie

 34. Adminie – po co komu statystyki kościelne potrzebne ?
  Niemiec i Polak to wielka roznica nawet przejawia się to w architekturze kościelnej (gotycka a romanska ).
  Chodzic do kościoła a wierzyc w Boga to tez inna inszość,tak samo jak niebo dla goja obiecane przez szmula.i tego nieba umiejscowienie .
  Szmul ma niebo na ziemi i za zycia ,zas goj na niebo dopiero po śmierci musi u szmula czy szwaba zapracować zyjac na ziemi.

  Polubienie

 35. „all empty…” tłumaczone na polski to – wszystkie puste
  Zenek
  papież Franciszek namawiał by każda parafia przyjęła rodzinę muzułmańską. Oby za jego przykładem proboszcze nie nakazywali w miłosierdziu boskim przyjmować muslim pod nasze dachy do każdej rodziny .
  „all empty…” w Edynburgu?
  w New Haven w USA na Orange Street kościół przerobiono na condominium czyli mieszkania, a w Istambule olbrzymi meczet jeszcze lepiej, bo na halę targową, gdzie turyści z Polski w latach osiemdziesiątych chętnie kupowali kożuchy, biżuterię, wyroby rękodzieła.
  U nas kościoły buduje się na potęgę bo rządzący wierzą w głosy wierzących .

  Polubienie

 36. Ad. Zenka

  Co żeś-ta-się tak tej wiary czepili, religia ta, religia taka ale cholera muslinów się obawiacie i żaden na ich wierzenia pary z gęby nie puści, bo obawia się o swe gardło!
  Za to chrześcijaństwa tak się czepiacie ,ze aż głupio się robi czytając to po polsku!
  Masz ty jeden z drugim własny rozum?

  Szanowny Zenku – nie rozumiem Twojej irytacji, po szmulach jeździsz, jak po przysłowiowej starej kobyle a, piszesz że, czepiamy się religii chrześcijańskiej! Zapomniałeś dopisać judeochrześcijańskiej i my dzielnie walczymy z tym przedrostkiem judeo. A w Twoim przypadku to co, schizofrenia, czy jakoś tak? Uważamy też że, o pewnych sprawach lepiej nie pisać (czytaj o muslim) bo, w nocy mogą się przyśnić! Ale jak się tak koniecznie domagasz, to spuścimy z łańcucha Dżina który, pomieszkuje w czarodziejskiej lampie Alladyna i doznasz olśnienia. Oto podstawowe wiadomości za Słownikiem Wyrazów Obcych które, musisz poznać: KALIF (ar. chalifa = następca, namiestnik) tytuł zwierzchnika mahometan, uważanego za następcę Mahometa. KALIFAT (od rzecz. kalif) organizacja polityczno-religijna Arabów podległa władzy kalifa, zniesiona ostatecznie w 1924 r.; władza, urząd kalifa. Następne tajemnicze słowa których, nie znasz to są SALAFIZM i WAHHABIZM i oznaczają one:

  SALAFIZM (arab. سلفية – salafiyya od: salaf – ,,przodkowie”) – muzułmański ruch religijny i polityczny postulujący odrodzenie islamu poprzez powrót do jego pierwotnych źródeł, ,,religii przodków”.
  Za pioniera salafizmu uważa się Ibn Tajmijję, który potępił współczesne mu filozoficzne i sufickie interpretacje islamu, postulując powrót do jego pierwotnej formy, oczyszczonej z późniejszych naleciałości. Termin salafiyya odnosi się jednak przede wszystkim do nurtów reformatorskich wewnątrz islamu powstałych w wieku XIX, które nawiązywały do myśli Ibn Tajmijji. Wcześniej jednak jeszcze, bo w wieku XVIII, narodził się postulujący powrót do pierwotnego islamu wahhabizm. Z salafizmu wywodzi się XX-wieczny fundamentalizm islamski.

  WAHHABIZM – islamski ruch religijny i polityczny powstały w XVIII wieku na terenie Arabii.
  Opiera się na fundamentalizmie – tj. głosi powrót do źródeł: pierwotnej czystości islamu, prostoty i surowości obyczajów. Za podstawy wiary wahhabici uznają Koran i hadisy, interpretowane dosłownie. Ruch ten zwalczał mistycyzm muzułmański (sufizm), potępia kult świętych oraz świętych miejsc (z wyjątkiem Mekki i Medyny), podkreśla człowieczy aspekt natury Mahometa. Na poziomie polityki dąży do stworzenia harmonijnych stosunków między sprawiedliwym i łagodnym władcą a bezwzględnie posłusznym mu ludem.
  Nazwa wahhabizm pochodzi od imienia twórcy tego ruchu, muzułmańskiego teologa Muhammad Ibn Abd al-Wahhaba (1703-1792).
  Z ekspansywnego charakteru wahhabizmu wynikły walki z Arabami wschodnimi, szarifami z Mekki, Turkami z Bagdadu (1798) i z Egiptem (1811-22, 1837-40). Głównymi punktami wahhabizmu były miasta Rijad i Hail, między którymi z czasem rozwinęła się rywalizacja. W 1921 r. Abd al-Aziz, władca Rijadu, wcielił państwo Hail do swego i stworzył królestwo Nadżd, a swego syna Fajsala mianował wicekrólem Hidżazu (1926). Abd al-Aziz, sułtan Nadżdu opanował środkową Arabię, aż po Syrię, wybrzeża Morza Czerwonego oraz na wschodzie kraje nad Zatoką Perską. Od 1822 Wahhabizm ma wielu zwolenników też w Indiach.
  Wahhabizm jest szczególnie popularny w Arabii Saudyjskiej, gdzie w XVIII wieku wahhabici zawarli sojusz z dynastią Saudów, co wywarło znaczny wpływ na późniejszy kształt tego najbardziej konserwatywnego z państw muzułmańskich. Ponieważ wahhabici sprzeciwiali się zazwyczaj wprowadzaniu innowacji technologicznych i modernizacji, od dziesięcioleci trwa w tym państwie spór między ortodoksyjną i reformatorską frakcją elit saudyjskich. 22,9% Saudyjczyków to wahhabici (skoncentrowani w Nadżd), 46,87% Katarczyków i 44,8% mieszkańców ZEA to wahhabici. Ponadto wahhabitami jest 5,7% mieszkańców Bahrajnu i 2,17% mieszkańców Kuwejtu.
  Spotkać można stwierdzenia, że idee wahhabickie stanowią trzon ideologii Braci Muzułmańskich. Za wyznawcę wahhabizmu często uznawany był Osama bin Laden. Część duchownych wahhabickich zdaje się sympatyzować z al-Kaidą.
  Znawcy tematu podkreślają jednak, że nie ma związku bin Ladena z wahhabitami i że na jego ideologię wpłynęły współczesne poglądy Ajmana az-Zawahiriego. W górskich obozach w Afganistanie zapoznawano się z tekstami wcześniejszego, XII-wiecznego myśliciela islamskiego: Ibn Tajmijji. Większość wahhabitów wyznaje poglądy odmienne od Braci Muzułmańskich. Nie ma też nic wspólnego z bin Ladenem.
  Niemniej jednak, zachodni przeciwnicy zwalczają wahhabicką nieelastyczność i niechęć do typowego dla współczesnego świata odejścia od dawnych norm. Wahhabizm uznaje wyższość islamu nad wszystkimi religiami, oraz potrzebę uzyskania dominacji nad nimi. Antysyjonizm, antyamerykanizm, wrogość do instytucji świeckich oraz postawy skrajnie antyintelektualne są rozpowszechnione w środowiskach wahhabickich na całym świecie. Korzystając z hojności arystokratów saudyjskich, duchowni wahhabiccy nauczają tych idei w innych krajach muzułmańskich (Bośnia i Hercegowina, Albania, kraje Azji Środkowej, Malezja, Turcja). W Polsce Liga Muzułmańska w RP buduje meczet w Warszawie ruchu wahabickiego sponsorowany przez prywatnego darczyńcę z Arabii Saudyjskiej, który wzbudza wśród części mieszkańców spore kontrowersje.
  Amerykański politolog Francis Fukuyama nazwał wahhabizm „islamskim faszyzmem”, mimo że nie charakteryzuje się on większością z konstytutywnych cech faszyzmu (nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, totalitaryzm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu).
  Wahhabizm bywa też mylony z bardziej ogólnym ruchem w islamie: salafizmem, polegającym na powrocie do wczesnych źródeł islamu.
  Informacje za Wikipedia.

  A TU SOBIE POCZYTAJ Z WYBRANYCH ARTYKUŁÓW FRONDA.PL, O WYBRYKACH SALAFITÓW W EUROPIE (to są skróty informacji).

  Spośród artykułów opublikowanych w portalu Fronda.pl wyselekcjonowaliśmy treści dotyczące zgadnienia – salafici. Poniżej znajdują się wszystkie teksty dotyczące tematyki: salafici, jakie znalazły się w naszym serwisie. Zapraszamy więc do zapoznania się z tekstami z interesującego Cię zakresu. Innym sposobem na znalezienie poszukiwanych treści jest wpisanie odpowiedniej frazy, np. salafici w naszej wyszukiwarce.

  Szokujące! Muzułmanin atakuje nożem niemieckich policjantów, bo tak jest napisane w Koranie

  Coraz większa rzesza imigrantów – muzułmanów, jaka przedostaje się do europejskich państw, zwłaszcza Niemiec, zagraża naszemu bezpieczeństwu. Ten film z demonstracji muzułmanów w Niemczech, a nie na jakiejś prowincji w …

  Niemcy: Salafici uwodzą młodzież. To wylęgarnia terroryzmu

  Niemcy mają coraz większy problem z ekstremistycznym ruchem islamskim, salafitami, których w ich kraju jest kilka tysięcy. Radykałowie cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży.
  Niemcy mają coraz większy problem z ekstremistycznym ruchem islamskim, salafitami, których w ich kraju jest kilka tysięcy. Kilka zaledwie dni temu udaremniono zamach terrorystyczny, który miało przygotowywać małżeństwo powiązane z …

  ISIS ma specjalne burdele – tylko z Europejkami…

  Państwo Islamskie chętnie łudzi kobiety w Europie snami o bohaterstwie i męskości. Kobiety, które wierzą w te kłamstwa, wyjeżdżają na Bliski Wschód. A tam jedyne co je czeka, to upokorzenia, gwałty i śmierć.
  Deputowany do parlamentu niemieckiej Hesjji, Ismail Tipi, w bardzo wyrazistych słowach opisał los kobiet, które pozwalają się uwieść islamistom. Ich los jest po prostu opłakany. Za miłość do ekstremistów otrzymują …

  Islamisci starli się na ulicach ze skrajną prawicą

  Na ulicach Wuppertalu starli się działacze Pegidy, ruchu społecznego, który sprzeciwia się napływowi imigrantów z krajów arabskich do Niemiec z radykalnymi wyznawcami islamu.
  Na obu manifestacjach neonaziści i chuligani zaatakowali policję, część demonstrantów chciała sforsować policyjną barierę, która rozdzielała dwa obozy. Policja zakazała Pegidzie przemarszu przez miasto, a następnie rozwiązała wiec. Gdy demonstranci …

  Muzułmanie zakazują spożywania pomidora. Dlatego, że to … chrześcijańskie warzywo!

  Salafici z „Popular Egyptian Islamic Association” zakazują spożywania pomidora. Powód? Po przekrojeniu warzywa oczom ukazuje się … krzyż, który obraża Allaha. Głupota? Nie, to islam!
  Informacja ukazała się na portalu NowLebanon.com. Reporter pisze, że salafici z egipskiej grupy Popular Egyptian Islamic Association. Na swoim profilu Facebookowym salafici umieścili przeciętego pomidora, z adnotacją, że muzułmanie nie …

  ,,Pod burką kwietny ma wianek…” i bombę?

  Dziś w Düsseldorfie rozpoczyna się proces Polki oskarżonej o wspieranie Państwa Islamskiego. 25-letnia Karolina R. przeszła na islam i związała się z niemieckimi ekstremistami. Grozi jej 10 lat więzienia.
  Rodzice Karoliny R. pochodzą z Pomorza i są katolikami. Mają podwójne obywatelstwo, polskie i niemieckiego. Kobieta poznała jednak mężczyznę z Algierii, który stał się jej narzeczonym. Przeszła na islam, założyła …

  Salafici głoszą Niemcom, że Jezus nie był Synem Bożym!

  Salafici rozpowszechniają koraniczne kłamstwa o Jezusie Chrystusie, by odwodzić Niemców od chrześcijaństwa i wciągać ich w fałsz islamu. Na ulicach głoszą, że Jezus nie był Synem Bożym!
  Salafici na niemieckich ulicach odwodzą chrześcijan od wiary w Boże Synostwo Jezusa Chrystusa – podaje tagesschau.de. Nagabują przechodniów i wszczynają z nimi rozmowę o Jezusie. Podkreślają Jego ogromną rolę dla …

  Niemiecka policja przeszukała meczet

  Niemiecka policja przeszukała meczet w Bremen. Władze stwierdziły, że muzułmańska świątynia pełniła rolę centrum werbunkowego dla dżihadystów powiązanych z ruchem salafickim. Werbowano tam osoby, które miały następnie wyruszać do Iraku …

  Dr Krzysztof Liedel dla Fronda.pl: Islamscy radykałowie mogą pojawić się w Polsce

  Islamscy radykałowie z Niemiec mogą rozpocząć działania w Polsce. Jeżeli do tego dojdzie, ich aktywność musi być obserwowana – mówi nam dr Krzysztof Liedel z Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
  Portal Fronda.pl: Niemieccy salafici twierdzą, że mogą próbować przekonywać Polaków do przejścia na islam. Ta radykalna grupa uchodzi w Niemczech za powiązaną z terroryzmem. Ich ewentualna działalność w Polsce stworzy …

  Abu Adam dla Fronda.pl: katolicy są nam najbliżsi ze wszystkich

  Czy salafici w Polsce będą stanowić zagrożenie dla katolików? Abu Adam, znany niemiecki aktywista islamski mówi Frondzie.pl, że nie. Jego religia odrzuca przemoc, a salafici i katolicy mogą współpracować.
  Pojawiły się doniesienia, że niemieccy salafici zamierzają nawracać Polaków na islam. Zapytaliśmy jednego z najbardziej znanych salafickich aktywistów, Svena Laua vel Abu Adama, czym jest salafizm i jaki jest jego …

  Radykalni islamiści chcą nawracać Polaków!

  „Nasi bracia i siostry nagrywają już posłania po polsku, będziemy je publikować w internecie” – przekonuje niemiecki salafita Abu Adama w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.
  Jak donosi „Gazeta Wyborcza” salafici – najbardziej fundamentalny odłam islamu wkrótce rozpoczną swą działalność w Polsce. „Chcemy nieść posłanie miłosiernego Boga do Polski. To da się zrobić” – „Gazeta Wyborcza” …

  Ogromna kampania salafitów w Niemczech przynosi efekty

  Islamscy radykałowie prowadzą olbrzymią kampanię nawracania Niemców na islam. Rozdali już naszym sąsiadom niemal półtora miliona egzemplarzy Koranu. Efekty tych działań są wyraźne.
  Akcja przeprowadzają salafici, zwolennicy bardzo ekstremistycznej wersji islamu, która stawia sobie za cel powrót do rzekomej „czystej” religii z czasów Mahometa. A to wiąże się z często nazbyt dosłowną interpretacją …

  Ekstremiści zagrażają Niemcom. Berlin bezradny

  Setki muzułmanów wyjechało z Niemiec na wojnę do Syrii i Iraku. W kraju coraz większe wpływy zdobywają ekstremistyczni salafici. Władze nie wiedzą, jak poradzić sobie z radykalizmem.
  Niemieckie władze są bardzo zaniepokojone ilością młodych obywateli kraju, którzy ulegają ekstremistycznej ideologii. Wiadomo na pewno, że z Niemiec wyjechało już 450 dżihadystów, przeważnie przez Turcję. Jak wyjaśnia Hans-Georg Maaßen, …

  Powrót morderców chrześcijan do Europy to tylko kwestia czasu

  Powrót morderców chrześcijan do Europy to tylko kwestia czasu. Państwa Zachodu stoją przed poważnym problemem. Muszą chronić obywateli przed terroryzmem, nie atakując zarazem wszystkich muzułmanów.
  Kto popiera IS? Według sondażu przeprowadzonego przez ICM Research aż 15 proc. Francuzów pozytywnie ocenia Państwo Islamskie (IS), mordujące chrześcijan, muzułmanów i jazydów w Iraku. Dane te tak naprawdę bardzo …

  Niemiec z Państwa Islamskiego chciał zabić Angelę Merkel

  Saksończyk Silvio K., Niemiec należący do Państwa Islamskiego, zamierzał dokonać zamachu na kanclerz Angelę Merkel. Teraz grozi aktami terrorystycznymi za naszą zachodnią granicą.
  Silvio K. to salafita, który przebywa obecnie w Syrii. Grozi, że w Niemczech dojdzie do zamachów. Kontrwywiad jest zaalarmowany, bo coraz więcej ekstremistów z RFN przystępuje do walk o ustanowienie …

  I po co te nerwy Szanowny Zeneczku – mówisz, masz!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 37. Napracowales sie w powyższym poscie człowieku,tylko po co ?
  Zenek i tak to olal cieplym moczem mowiac ,ze kika co jakiś czas zanika,by później ratować forum bawiąc się w powielacza.
  My naszego kochanego Zenia przekonali,ze SZMULEi SZWABY dwa bratnie narody tak już musza by na smierc zagadać człowieka swa paplanina i szkoda na nich nawet moczu ,co najwyżej rzucic starym butem by im pyski wykrzywiło do reszty od tego FARYZEJSTWA !

  Wrocmy jednak do wiary i rozumu,tym bardziej ,ze rozum im okadzono a wiare wykrzywiono jak twarz swietego przed smiercia !
  Otoz Polak czy Polka wierzy nawet szmulowi ale do czasu,ten czas przychodzi gdy koncza się pieniądze.
  Pytania – kto dziś ma w Polsce pieniądze,przy zyciu na kreche u szmula ?
  Kto wierzy księdzu a kto Bogu ?

  Polubienie

 38. Ad. APA-czy

  Napracowałeś się w powyższym poscie człowieku, tylko po co?
  Zenek i tak to olał ciepłym moczem mówiąc, że kika co jakiś czas zanika, by później ratować forum bawiąc się w powielacza.

  Co żeś-ta-się tak tej wiary czepili, religia ta, religia taka ale cholera muslinów się obawiacie i żaden na ich wierzenia pary z gęby nie puści, bo obawia się o swe gardło!
  Za to chrześcijaństwa tak się czepiacie ,ze aż głupio się robi czytając to po polsku!
  Masz ty jeden z drugim własny rozum?

  Wy APA-cze, w ząbek czesane – W co do k…wy, nędzy pogrywacie?! Co to k…wa (vide) jest? Co za je…ana k…wa to pisała?! I czego żądał od nas, ten popi…dolony, niedouczony Zenuś?! Widzicie to, czy wam oczy ,,cipą zarosły”?! Umiecie czytać ze zrozumieniem wredne, parszywe, obrzezane ku…asy?! Jak przebywacie w psychuszce, to co za idiota, wydaje wam do łap, laptopy czy komputerki i wypisujecie mega pierdoły? Chyba on jest bardziej skończonym idiotą/kretynem/debilem, niż WY?!

  Ale ten/ta kik-ula przebiegła i sprytna, co najmniej jak żyd czy żydówka!
  To dobrze, że na każdym portalu polsko-języcznym jest taki jeden/jedna „mon(Ą)dra” (oprócz admina),która/który ma czuwać i uświadamiać gojów polskich gdy po polsku się pisze i nie ma prawa popełnić żadnego błędu w każdym znaczeniu.

  A tu k…wa (vide) jakie ładne kwiatki, prawie jak laurka z akademii, z czerwoną wstążeczką!!! Jaka to je…ana łajza pisała, chyba chora na chroniczne wodogłowie i z bardzo częstymi zanikami pamięci! Jak JA, k..wa, NORMALNY CZŁOWIEK, mam to wszystko rozumieć!!! Dałem PAROL że, koniec wojny POLSKO-POLSKIEJ i k…wa co APA-cze wyprawiają? W szmulowego ch…ja z kiką pogrywają!!! Żądam na tutejszym forum, kategorycznych przeprosin bo, jak nie, to znowu WOJNA POLSKO-POLSKA i będzie ,,śmierdząca” kupa śmiechu!!!

  JA NIGDY, K…WA, W POWAŻNYCH SPRAWACH NIE ŻARTUJĘ!!!

  I P.S. Nie tak dawno, na tym forum, jakaś bardzo przemądrzała ,,łajza” wymądrzała się ,,że Szanowny Pan Marek (serdecznie pozdrawiam), to takie dziadostwo” i coś tam się pisze przez Ż a, nie przez RZ! I paczcie Szanowni Państwo, niedługo trzeba było czekać, jak ta sama, przemądrzała ,,łajza” fajda, ,,ogromnego kleksa/felera”, pisząc ,,MONDRA” przez ON a, nie przez Ą (pacz vide)!!! ALE BARDZO WIELKIE BADZIEWIE I DZIADOSTWO!!! A FEEEEE…, WSTYDŹ SIĘ WSTYDŹ – PRZEMĄDRZAŁY BRZYDALU, A FEEEEE… I NIE RÓB NIGDY, TEGO WIĘCEJ!!!

  II P.S. Szanowny ADM-inie (serdecznie pozdrawiam) – przepraszam za użyte wulgaryzmy z mojej strony ale tych z psychuszki, ,,śmieszno/pociesznych” panów, zza wielkiego bajora, trzeba od czasu do czasu, ,,postawić do pionu” żeby, zrozumieli powagę sytuacji i zaczęli myśleć poważnie bo, mają wielkie przebłyski intelektu które, u mnie wywołują sympatię i podziw!!!

  Polubienie

 39. Patrzcie ,patrzcie jak ta lajza dyzurna bluzga ,a wydawalo się ze to „uczony” a okazuje się calkiem popier….ny !
  Pomieszal wszystko po szmulowsku tak jak ci srule z partyjnego nowego zlobu „razem” ,czyli wszystkie qrwy w jednym burdelu .
  Ty,chloptys czy lezanko chloptysia nie dowalaj się do naszej druzyny ,bo naprawdę muslim może cie spotkac na swej drodze .
  Wiecej proszę tu nie wchodzić jak cos się nie podoba nie tylko tobie ale kazdemu szmulowi czy szwabowi interesującemu się jezykiem polskim ( pisownia potoczna i gramatyka ),którego na sile i w przyspieszonym tempie was ucza przed zasiedleniem NASZEJ POLSKI (dlatego glowy uczone sa popier..ne na tym tle i Polakow nigdy NIE ZWYCIEZYCIE) !
  Spiep…j dziadu tam gdzie kozy pasa !!!
  Ponial ?
  Admina nie wzywaj na pomoc jak Rokita w niemieckim samolocie .
  APA to druzyna POLSKA !
  OBCY PRECZ OD POLSKI !!!

  Polubienie

 40. Ad. Zenka i drużyny APA-czów którzy notorycznie nurkują w sraczu!

  Ponawiam żądanie – na tutejszym forum, domagam się kategorycznych przeprosin bo, jak nie, to znowu WOJNA POLSKO-POLSKA i będzie ,,śmierdząca” kupa śmiechu!!!

  JA NIGDY, K…WA, W POWAŻNYCH SPRAWACH NIE ŻARTUJĘ!!!

  P.S. Zenuś – nie wysilaj się na trolenie bo, ci żyłka pęknie i będzie wielka szkoda!!!

  Polubienie

 41. Czy ty nie wiesz człowieku ,ze MANEKINOW pod nickiem się nie przeprasza ZA NIC ?

  To twoje zuchwale ” „JA NIGDY,K…WA W POWAZNYCH SPRAWACH NIE ZARTUJE!!!” wsadz sobie do szmulowskiego archiwum .

  Zenek jeszcze nie dotarl,jak wroci na pewno cie „pozdrowi”.
  Co do twych zadań – to zmien adres.
  Proszę nie ublizac Indianom ,oni jeszcze zyja.

  Polubienie

 42. „Wiara i rozum to wartości sprzeczne…… ” czytamy na początku , a potem …….. potem wypada dyskutować nad tym szczególnie dzisiaj w DZIEN ZADUSZNY .
  Ile to nam już dusz bliskich i dalekich odeszlo z tego swiata ,w tym i wnuczek admina ,wnukowie nas wszystkich,rodzice,dziadkowie,corki i syny,bracia i siostry ,którzy przecież tez mieli swój rozum i wiare .

  Czy ich rozum i wiara były sprzeczne ?

  Odeszli inni,media ich wczoraj ukazywaly w kolorze czarno-białym, w opisach,wspomnieniach,migawkach filmowych,szkoda,ze mało w tym było o prawdziwych POLAKACH.
  Może wiec na chwile w pedzie zyciowym zatrzymamy się wlasnie i my nad naszym obecnym rozumem i wiara ?

  W co dzisiejszy człowiek stary czy młody wierzy i jaki ma rozum ???

  W naszej druzynie APA dzisiaj się nad tym wspolnie „zadumaliśmy”, bez kultu palenia „handlowych zniczy”,bez kwiatow a w ciszy i zadumie,w mysleniu o tych ,których już nie ma wśród nas.
  Ich rozumy odeszlych byly wielorakie,wiara raczej jednolita ,marksizm/socjalizm/komunizm,GLOBALIZM ich do końca nie zepsul .
  Byli nam bliscy ,kochający i szanujący się wzajemnie (my ich,oni nas),BYLI POLKAMI i POLAKAMI,
  LUDZMI SILNEJ WIARY i w PELNI ROZUMU !!!
  BYLI PATRIOTAMI POLSKIMI !!!

  W mediach glownego nurtu wspominają Zydzi Zydow ,a czy ktoś wspomni PRAWDZIWYCH PATRIOTOW POLSKICH,ktorzy ODDALI ZYCIE ZA POLSKE,ZA NAS ???

  Wspomnimy ich dziś ,choćby takich PATRIOTOW POLSKICH jak dzialajacy w Stowarzyszeniu WPS, na starym portalu „WIERNYCHPOLSCE” Sp.rez.Bohdana Porebe ,jego tworczosc filmowa,jego dzialalnosc,wypowiedzi ,
  Jego Patriotyzm ?
  Adminie – nie spij.

  Polubienie

 43. Co było pierwsze – rozum czy wiara ?
  Jak później tym po dzień dzisiejszy się handluje ???
  Admin i dr.M.Glogoczowski wiedza i czynia co do nich należy .
  Mnie ciekawi co nam na ten temat wylozy (już po Zaduszkach) kika22.
  Proszę tylko nie posilkowac się tym co jest już w sieci net,a tak prosto z glowy i logiki myslenia własnego.
  Moim „handlowym zdaniem” wiara da się handlowac ,dajmy na to odpustami,wypominkami straganami przed kościołami ale rozumem ciężko to idzie i zyski marne.

  Polubienie

 44. Stefan pognal za towarem,od kiki brak odpowiedzi na powyższe pytania,a ja ,ze to jutro cza isc do kościoła i dac na tace trace wiare (rozum jeszcze mam),bo proboszcz podniosl „stawke przynaleznosci” do parafii w polskim Kosciele do stowy$/m-c,bo jak glosi takie sa potrzeby i sle kopertki by jedna z nich rzucic na tace „przynaleznosci” jutro .
  Co to do cholery się dzieje,ze dziś każdemu mało ?
  Taa, ludziom rozumy odebralo ???
  Szmul mi dal podwyzke klodre/godz.,zas ksiądz ile (?) ,co on sobie myśli ze mi kasza manna z nieba leci ?
  Jak w Polsce tyz tak z wos zdziraja ???
  Jak tak dalej będzie to i polskie koscioly opustoszeją jak u szwabow .
  Może dlatego te uchodzcy tak wala do Niemiec by koscioly na meczety zamienic ?

  Polubienie

 45. Zenek !
  Przeciez możesz sobie zmienić parafie na tansza i tego zdziercę proboszcza pozegnac.
  Czlowiek ma jeszcze oprócz rozumu i wiary wolna wole .

  Polubienie

 46. Do w/w widziadeł/filmikow szmulowskiej „yuytube” dorzucie administratorzy KONCERT :
  GOLGOTA MLODYCH 2015 – GODNI ZYCIA – GODNI BOGA !

  Uzbieracie tego na tubie kilka godzin do oglądania i słuchania .
  Sprytne sa szmule ,oj sprytne ,ta ich wiara i rozum nie wspominając o handlu wszystkim i wszystkimi.
  Pokazcie starym dewotom co ich czeka w nowej jednej religii swiatowej (jak dozyja i muslim im glow nie obetnie).

  Polubienie

 47. Do Stefanka

  Co ja się z wami mam, APA-cze!? To za łatwe, tamto z ,,powielacza” wybrzydzanie, inne rzeczy za trudne!!!Wybierzcie sobie łatwiejsze w odbiorze, portale polsko-języczne i nie zawracajcie nam czterech liter! Zadajecie banalne pytania, na które przy pomocy Wikipedi, możecie dostać satysfakcjonującą odpowiedź w danej kwestii! No dobra – będę tłumaczył jak chłop krowie na rowie, bo ,,ucząc innych sam się uczysz”. Co to jest ROZUM? Przez greckich filozofów (stoików) nazwany jest logosem czyli rozumem świata. Tłumaczenie po mojemu – do ROZUMU ładujemy kilkadziesiąt TIR-ów WIEDZY/NAUKI, doprowadzamy całą zawartość do wrzenia (czytaj burza mózgu) i wtedy w cudowny sposób powstaje MĄDROŚĆ, z którą dookoła możemy epatować lub mniej skromniej, szpanować! Co to jest WIARA? Przed WIARĄ obowiązkowo powinna maszerować MIARA! Pomińmy tłumaczenie Wikipedi i przejdźmy do tłumaczenia na tzw. ,,chłopski rozum”. Wiemy od APA-czy, że jesteś dobrym handlowcem, znasz się bardzo dobrze na złocie i zegarkach. Dobrze się składa, że Szanowny ADM-in (którego serdecznie pozdrawiam) jest z zawodu jubilerem/zegarmistrzem i może potwierdzić lub zaprzeczyć prostocie mojego wykładu. Przychodzi klient do jubilera i chce sprzedać ślubną obrączkę. Jubiler bierze obrączkę pod lupę, sprawdza bitą próbę złota, którą wykonał inny fachowiec tego ,,cacuszka”, nie dowierza, bo próba jest zatarta lub uszkodzona, zeskrobuje okruch i traktuje go wodą królewska aby mieć całkowitą pewność do autentyczności metalu, następnie waży i wycenia wartość obrączki. W całym tym procesie jest najpierw miara, a później wiara lub nie wiara, kiedy metal jest tombakiem czyli udającym złoto. Stefan – czemu w innych dziedzinach życia nie zadajesz sobie tyle trudu jaką zadaje jubiler, żeby nie być oszukanym i idziesz na łatwą wiarę bez miary czyli ŁATWOWIERNOŚĆ!!!

  P.S. W słowie MIARA obróć literkę M o 180 stopni i powstaje sowo WIARA!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 48. Stefano
  potwierdzam to co ci wyłożył kika22 w temacie miary i wiary że jubiler czy złotnik najpierw nim kupi sprawdza czy to tombak czy złoto próby 0.333. a może 0.375. lub 0.583, a obecnie 0.585, lub jeszcze wyższej próby. Bo obrączki także bywały z próbami ,,ruskimi” sierp i młot z odpowiednią dla danej próby cyfrą dość prymitywnie podrabianymi
  Woda królewska zwana w warsztacie złotniczym bardziej jako ciecz probiercza do niej do kompletu mamy iglice probiercze, i kamień probierczy, lidyt.
  Dziś są elektroniczne testery zarówno do złota jak i diamentów

  Stefano, jednak polecam swoją książkę Złotnik (jako plik PDF), jedyne dwadzieścia dolców przez western union ( akurat dziś tyle kasy wydałem na pchlim targu z rana. Rzeczywiście wiało ostro , więc targ był mały)

  http://stat8.blog.ru/lr/09041e43d9cab416ac90d16274d64349

  Abyś się nie naciął na tanie pozłotka z cyrkoniami zamiast diamentów

  Polubienie

 49. Dobra,dobra ,głodnemu chleb na myśli ale mnie dziś nie do smichu a tym bardziej do zlota,ktorym dla mnie była robota ,a ta została mi zabrana i to na czyjes „zle referencje” (szlag by go trafil !).

  Stefan handlarz długo wam nie odpowie ,bo poleciał do Chin w swoich sprawach,przed odlotem machnal reka na wasz portal i cos tam mruknal pod nosem.
  Kika „ryjec” wysila się na wiare,miare i rozum ,niech wiec dalej medrkuje ,mnie to wisi jak u Krysi albo i tak jak u jednej posłanki,co już chyba poselstwo stracila.
  Mnie nad ranem nie mogąc spac pokusilo siasc do kompa (czytelnika zastapilem,mlody niech jeszcze pochrapie) i teraz wale równo jak major na apelu porannym do swej dawnej „nieprzemakalnej druzyny”.
  Ze względu na brak tu dyskutantow zapraszam na gosciny portal tez polski (a jakze) czyli na :

  http://www.monitor-polski.pl

  Tam więcej uczestnikow ,choć nie wiem do końca komu i w czym wiernych.
  Ja i nasza druzyna APA zawsze wierni POLAKOM !

  Polubienie

 50. No to Zenek, masz przechlapane, ale nie załamuj się, jesteśmy z tobą. Głowa do góry i zacznij szukać nowej roboty.
  Możesz także otworzyć własny biznes.
  Jeśli jesteś ze służb z branży samochodowej to naprawa samochodów, jeśli nie, to robienie polskich kiełbas pierogów z kapustą itd, albo ….naprawa zegarków czyli wymiana baterii po 10 dolców za baterię w jakimś sklepie jubilerskim albo w domu. Tu jednak potrzebowałbyś mojej książki o zegarmistrzostwie. A skoro jesteś w potrzebie to masz ją ode mnie za darmo.
  Adres strony i hasło ją otwierające prześlę ci e-mailem, ale pamiętaj to tylko dla ciebie.
  Możesz też pracować jako trak drajwer na cudzym lub własnym samochodzie , albo żyć na emeryturze jak większość emerytów. Możesz także zająć się drobnym handlem na lokalnych free marketach.
  Możliwości jest wiele, byle zdrowie dopisywało, czego ci Wierni Polsce życzą.
  Jutro będzie lepszy dzień jak mawiają niektórzy Amerykanie

  Polubienie

 51. Zenek to nie major ale bliska mu osoba .
  Major to już stary człowiek (silna glowa,slabe nogi),obcuje z nami i podtrzymuje na duchu a my jego fizycznie, przekazal mnie i innym to co trzeba,by rozumieć i pojmować wspolczesny swiat cywilizacji smierci.
  Czy jutro będzie lepszy dzień pod rzadami szmuli to watplie,szwaby już poczeli uzbrajanie ludzi w tym najemnikow.
  Szmule rosyjscy i ich słudzy igrac będą do końca z ogniem az dopna swego !
  Ukraina przygotowuje się do następnej rzezi,Litwa wrogo nastawiona,Bialorus początek tumanienia.

  Zobacz admin jak kolejny raz nabrali was „wyborczo” w Polsce na partyjne obietnice, a przecież „”co dzban szmula naleje to goj ma”” i to prawda od chrztu gojow.
  Wszystko dzisiaj na glowie stoi i dupe nadstawia !
  Nie zal mi naiwnych i głupich zyjacych ze szmulowskiej lichwy ,bo ich koniec zawsze jest TRAGICZNY tak dla zwykłego goja jak i goja SLUGI za obietnice i ochlap !!!

  Major przekazuje POZDROWIENIA moja reka wszystkim RODAKOM POLAKOM w POLSCE i prosi by do końca nie dali się zniewolić ,wierząc w pierwszej kolejności w siebie i w swoich najbliższych godnych POLSKIEGO ROZUMU,zdrowego,trzezwego i nie zamulonego PROPAGANDA !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s