Niedźwiedź nareszcie się ruszył: Rosja oficjalnie oglasza pomoc wojskową dla Syrii w formie wsparcia lotniczego


Niedźwiedź nareszcie się ruszył: Rosja oficjalnie oglasza pomoc wojskową dla Syrii w formie wsparcia lotniczego – co będzie dalej?Rosja w wojnie

Oficjanie przyczyną są obecnie tysiące uchodźców z Syrii z paszportami rosyjskimi oraz prośba o pomoc sformulowana przez prezydenta Syrii Assada. Jest mowa o koalicji Irańsko-syryjsko-kurdowskiej którą Rosja zaczyna wspierać.

No cóż „wojna hybrydowa zaczyna się rozkręcać. Należy przypomnieć, że nad Syrią latają już samoloty wojskowe USA. Francji orz Australii.

A zatem był jakiś konkretny wynik spotkania Putin – Obama dwa dni temu. „Partniory” grają jak w pokera na Globalnej Szachownicy

Rosja 2 w Syrii

Reklamy

68 uwag do wpisu “Niedźwiedź nareszcie się ruszył: Rosja oficjalnie oglasza pomoc wojskową dla Syrii w formie wsparcia lotniczego

 1. W ramach 70. Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko spotkał się z Prezydentem RP Andrzej Duda.

  Głową państwa pochwalił konsekwentne i zdecydowane poparcie dla starań Polski Ukrainy do ustanowienia pokoju i politycznego rozwiązania sytuacji w Donbasu.

  Podczas spotkania, Andrzej Duda powiedział, że Polska jest i pozostanie wiarygodnego sojusznika Ukrainy w obronie integralności terytorialnej suwerenności oraz w realizacji reform proeuropejskich.

  Obaj przywódcy omówili sytuację w Donbasu. Polski prezydent podkreślił niedopuszczalność „zamrożenie” konfliktu. Petro Poroszenko i Andrzej Duda potępił postępowanie terytoriów okupowanych i pseudo zgodzili się, że w przypadku postępowania, należy wzmocnić pomoc wojskowo-technicznej dla Ukrainy i wzmocnić sankcje przeciwko Rosji.

  Prezydenci Ukrainy i Polski wymienili także poglądy na temat aktualnych kwestii dwustronnej porządku obrad, jak również rozwój współpracy w Europie Wschodniej, w szczególności w formie „Grupy Wyszehradzkiej + Ukraina” i zgodził się na ponowne spotkanie w tym formacie.

  Obie strony zgodziły się również na temat wizyty prezydenta Duda na Ukrainie w tym roku.

  http://www.president.gov.ua/ru/news/vidbulasya-zustrich-prezidentiv-ukrayini-ta-polshi-36046

  Polubienie

 2. Akurat o 14.00 otworzyłem radio i na 1-szym programie PR usłyszałem, że w Paryżu minister Spraw Zagranicznych, Lorant Fabius otworzył wystawę pt. „zbrodnie prezydenta Assada w Syrii”. Przypominam, że Rolad Fabius, pochodzenia (zakazanego do wzmiankowania) był tym, który zadecydował o napaści lotniczej Francji na Libię w lutym 2011, a następnie aktywnie sponsorował syryjską „opozycję”, wobec której prezydent Assad dopuścił się takich wstretnych czynów.

  No i czy będzie „proces Assada” podobny do tego, jaki Nielegalny Trybunał w Hadze prowadził od roku 2001 aż do śmierci Miłoszewicza, bodajże w 2006 roku. (Przynajmniej w tym procesie jego oskarżyciel zmarł kilka lat wcześniej.)

  Polubienie

 3. Mamy telewizje, mamy internet, tak rozbudowane media, że aż niemal czwartą władzę, a co wiemy?
  Gówno wiemy.
  Musimy czekać na rozwój wypadków by coś pomiarkować.
  Czy się dogadali, czy tylko udają, czy Putin czeka na zmiłuj się panie boże ?
  Czy zgrzyta zębami z bezsilności, czy już się cały gotuje ale z wybuchem jeszcze się wstrzymuje.
  Może z tymi samolotami to dobra sprawa, ale coś mi się zdaje, że o dwa lata za późno.
  Mam wrażenie, że Putin jako polityk to przede wszystkim podrzędna pierdoła ( przepraszam za wyrażenie )
  Nawet jeśli nie walnął butem w mównicę ONZ i nie nazwał Baraka agresorem i terrorystą winnym śmierci, kalectwa setek tysięcy osób i milionów uchodźców, to jednak mógł mu powiedzieć Baraku Obamie – nie idźcie tą drogą.

  Ale pie…doła nawet na to się nie zdobył.

  Polubienie

 4. Wcześniej amerykańska telewizja Fox News, powołując się na wysoko postawionego urzędnika, poinformowała, że Rosja zwróciła się do Stanów Zjednoczonych z wezwaniem do usunięcia samolotów z syryjskiej przestrzeni powietrznej.

  Ambasador USA o decyzji ws. rosyjskiej armii w Syrii: Putin i Obama porozumieli się
  Rosyjscy eksperci tłumaczą, że operacja nie rozpocznie się dopóki wszystkie szczególny nie zostaną uzgodnione i skoordynowane ze Stanami Zjednoczonymi.
  — Uważam, że Putin i Obama uzgodnili pewne kwestie, a teraz resorty obrony oraz Ławrow z Kerrym doprecyzowują szczegóły. Aby porozumieć się w tej sprawie, trzeba trochę czasu – tydzień lub miesiąc. Kiedy uzgodnią koordynację swoich działań, nasze samoloty, które już tam są i, prawdopodobnie, będą tam jeszcze wysyłane, zaczną naloty na pozycje Państwa Islamskiego – powiedział RIA Novosti były szef departamentu zagranicznego Ministerstwa Obrony Rosji Jewgienij Burzyński.

  Prezydent Syrii al-Asad zwrócił się do Rosji z wnioskiem o udzielenie pomocy wojskowej
  Tymczasem telewizja Fox News poinformowała, powołując się na wysoko postawionego urzędnika w Waszyngtonie, że Stany Zjednoczone nie zamierzają zmieniać swego planu działań operacyjnych w Syrii.
  Wcześniej szef administracji Kremla Siergiej Iwanow poinformował, że prezydent Syrii Baszar al-Asad zwrócił się do Rosji z wnioskiem o udzielenie pomocy wojskowej. Iwanow podkreślił, że chodzi wyłącznie o operację z powietrza w celu obrony interesów narodowych Rosji. Dodał on, że Rosja w środę poinformuje wszystkich partnerów o podjętej decyzji.

  Rada Federacji wyraziła zgodę na użycie sił zbrojnych poza granicami Rosji
  W ciągu trzech lat Państwu Islamskiemu udało się zająć znaczne obszary w Syrii i Iraku. Dane na temat liczebności bojowników organizacji ekstremistycznej oscylują między 50 a 200 tysiącami.
  Nie powstał wspólny front przeciwko Państwu Islamskiemu. Z ugrupowaniem walczą irackie i syryjskie wojska rządowe, międzynarodowa koalicji na czele ze Stanami Zjednoczonymi, które ogranicza się do ataków z powietrza, a także Kurdowie oraz libańscy i iraccy powstańcy-szyici. W wyniku działań zbrojnych zginęło setki tysięcy cywilów, a kilka milionów wybrało los uchodźców.

  ——————————
  Samoloty Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji rozpoczęły operację powietrzną, podczas której przeprowadzają punktowe ataki na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii – poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow.

  Rosyjska pomoc wojskowa Syrii: „Decyzja stanowcza i na czasie”
  — Zgodnie z decyzją Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Władimira Putina samoloty rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych dziś rozpoczęły operację powietrzną, podczas której przeprowadzają punktowe ataki na cele naziemne terrorystów z ugrupowania Państwo Islamskie na terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej – oświadczył generał.

  Jak powiedział Konaszenkow, minister obrony Rosji generał Siergiej Szojgu poinformował swoich kolegów z Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), że podczas operacji powietrznej w Syrii samoloty rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych zbombardują należące do Państwa Islamskiego węzły komunikacyjne, sprzęt wojskowy, transport, magazyny broni, amunicji i paliwa.

  Ministerstwo obrony Rosji poinformowało również za pomocą Twittera, że siły powietrzne Rosji bombardują należące do ISIS węzły komunikacyjne, sprzęt wojskowy, transport, magazyny broni, amunicji i paliwa.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150930/1121806.html#ixzz3nFxsYwhn

  Polubienie

 5. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zaprzeczyła doniesieniom w zachodnich mediach o rzekomych ofiarach rosyjskich nalotów w Syrii.

  — Rosja nie zdążyła jeszcze rozwinąć operacji przeciwko Państwu Islamskiemu, która, jak wielokrotnie mówiono, przeprowadzana jest na wniosek Damaszku, nie przebrzmiały pierwsze słowa Siergieja Ławrowa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, jak w mediach pojawiły się nieprawdziwe doniesienia, że podczas rosyjskiej operacji giną cywile i że jest ona nakierowana na demokratyczne siły w kraju – oświadczyła Zacharowa.
  — Jest to atak medialny, wojna, o której tyle razy słyszeliśmy – wyjaśniła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

  Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało dziś o rozpoczęciu operacji powietrznej w Syrii, podczas której przeprowadzane są punktowe naloty na pozycje Państwa Islamskiego. Według danych syryjskich mediów, w wyniku nalotów syryjskich i rosyjskich sił powietrznych w Syrii bojownicy ponieśli poważne straty.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150930/1126934.html#ixzz3nFzWHycH

  Polubienie

 6. Ugrupowanie terrorystyczne Państwo Islamskie posiada elementy broni masowego rażenia – powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  Jak powiedział minister, którego cytuje RIA Novosti, bez stworzenia bariery w ekspansji Państwa Islamskiego, nie uda się pokonać kryzysu migracyjnego w Europie. Trzeba powstrzymać nie uchodźców, a terrorystów.
  Sytuacja na Bliskim Wschodzie degradowała na tyle, by można było mówić o zniszczeniu mapy politycznej regionu – dodał Ławrow.

  Szef MSZ Rosji oświadczył, że w planowanie wspólnych działań w walce z Państwem Islamskim trzeba zaangażować potencjał Wojskowego Komitetu Sztabowego ONZ.

  Minister poinformował, że Rosja przedłoży w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji w sprawie połączenia wysiłków w walce z PI.
  ———————
  Podstawę pułku lotniczego, który weźmie udział w operacji w Syrii, będą tworzyć myśliwce szturmowe Su-25 i bombowce Su-24, uważa rosyjski ekspert wojskowy Konstantin Siwkow.

  Myśliwiec Su-35
  © ZDJĘCIE: SUKHOI COMPANY
  Rosja rozpocznie operację w Syrii po skoordynowaniu działań z USA
  Rosja stworzy w Syrii mieszany pułk lotniczy z 40-60 samolotów Su-24, Su-25 i Su-34, a także wyśle tam dwa bataliony do ochrony rosyjskiej bazy lotniczej, uważa prezydent Akademii Problemów Geopolitycznych Konstantin Siwkow.
  Dodał on, że głównymi samolotami, które będą wykorzystywane w operacjach, będą myśliwce szturmowe Su-25 i bombowce Su-24.

  ( To wygląda na spore zaangażowanie sił rosyjskich. Co amerykanie na to? Czy to nie jest już wojna z zachodem? Putin nie dogadał się z Obamą??? Adm.))

  „Być może zostaną tam również wysłane eskadry Su-34 i pewna ilość niszczycieli obrony przeciwlotniczej. W ten sposób otrzymamy mieszany pułk lotniczy obejmujący parę eskadr samolotów szturmowych, jedną lub dwie eskadry bombowców i jedną lub dwie eskadry niszczycieli”, — powiedział ekspert. Działania lotnictwa zwiadowczego jego zdaniem ograniczą się do wykorzystania eskadr samolotów zwiadowczych i dronów.

  Jednocześnie Siwkow nie wyklucza udziału w operacji lotnisk rosyjskich sił powietrznych na Krymie.

  „Być może lotnictwo bombowe dalekiego zasięgu będzie wykorzystywać lotniska na Krymie, ale w tym przypadku trzeba będzie latać nad Morzem Kaspijskim, a następnie przez terytorium Iranu, ponieważ Turcja raczej nie przepuści naszych bombowców”, — zaznaczył ekspert.
  Podkreślił on, że rosyjscy piloci najprawdopodobniej nie będą współdziałać z ich amerykańskimi kolegami, a z siłami powietrznymi Iraku i Iranu będą dzielić strefy odpowiedzialności.

  „Ta operacja nie będzie przeprowadzana z Amerykanami, a z Iranem i Irakiem będzie istnieć współdziałanie poprzez rozdzielenie stref odpowiedzialności na wysokości, cele i zadania”, — oświadczył Siwkow.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150930/1122582.html#ixzz3nG0P2ZXn

  Polubienie

 7. Prezydent Rosji Władimir Putin złożył w Radzie Federacji wniosek o użycie rosyjskich sił zbrojnych poza granicami kraju na podstawie powszechnie uznawanych zasad i norm prawa międzynarodowego. Rada Federacji rozpatrzyła wniosek i jednogłośnie zatwierdziła go – poinformował w środę szef administracji Kremla Siergiej Iwanow. Po pierwsze, i najważniejsze, chodzi konkretnie o Syrię. Chodzi nie o osiągnięcie jakichkolwiek celów w polityce zagranicznej, o co nas regularnie oskarżają nasi zachodni partnerzy, a tylko o interesy narodowe Rosji. Wszyscy nasi partnerzy i sojusznicy zostali poinformowani o podjętej decyzji. Resorty obronne dostały również konkretne informacje – dodał Iwanow.Liczba obywateli Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, którzy przyłączają się, co stwierdzam z żalem, do terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie rośnie już nie z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę – stwierdził kremlowski urzędnik. Dodał, że w związku z tym, że takich osób są już tysiące, konieczne jest podjęcie działań wyprzedzających, które zapobiegną ich powrotowi do kraju i powstrzymają przestępczą działalność.Według Iwanowa, kwestie społeczne i finansowe, związane z zabezpieczeniem rosyjskich żołnierzy w związku z operacją na Bliskim Wschodzie, będą wypełnione. Iwanow podkreślił, że decyzja dotyczy wyłącznie przeprowadzenie operacji z powietrza i nie ma mowy o operacji lądowej. Podobnie tłumaczyła decyzję senatorów szefowa Rady Federacji Walentina Matwijenko: „Leje się krew, Syrii grozi utrata suwerenności i terytorialnej integralności, dlatego zgodziliśmy się pomóc syryjskim władzom” Braliśmy też w pierwszej kolejności pod uwagę nasze narodowe interesy. Jeśli nie rozgromimy teraz tego światowego zagrożenia, jakim jest Państwo Islamskie, to bandy terrorystów bardzo szybko rozpełzną się po całym świecie, w tym po Europie i Rosji – stwierdziła szefowa senatu. Matwijenko przypomniała, podobnie jak szef kremlowskiej administracji Sergiej Iwanow, że po stronie Państwa Islamskiego walczą również obywatele Rosji, którzy, gdy zechcą wrócić do kraju, będą poważnie zagrażać bezpieczeństwu Federacji. Matwijenko zasugerowała, że taki scenariusz mógłby być jednym z planów wrogów Rosji na jej demontaż od wewnątrz i może wyjaśniać, dlaczego niektóre siły na Zachodzie wydają się ochraniać Państwo Islamskie udając, że je zwalczają.

  Z Neon24
  B. Jezdnach

  Polubienie

 8. Tylko kolejne pytania :
  Czy jest ktoś na tym forum co wyjasni ,o jakie to państwo islamskie chodzi,ktore atakuje/bombarduje Putin pomagając przy tym Asadowi,do tego ostrzegając innych aby w tym czasie obce samoloty mu nie przeszkadzaly ?
  Jest mozliwosc by istniało „państwo w państwie” i istniała zgoda narodowa ?

  Przeciez tego nijak pojac nie można po każdej dawce doniesień info i dezinformacji, tak samo jaka jest roznica miedzy partyzantem a terrorysta.
  Przeciez to wszystko pomieszanie z poplataniem !
  Może wiec lepiej by się Putin z Obama tak dogadali ,ze w dni parzyste bombarduje Obama, a w nieparzyste Putin ?
  lub
  Jeden atakuje Syrie a drugi Ukraine nie wchodząc sobie w droge .
  Jeszcze lepiej będzie gdy obaj wezma się za bary i który którego polozy na dechy .

  Polubienie

 9. W Polsce rywalizują obecnie dwie kobity (Kopaczowa i Szydlowa) ,sadzac po wyglądzie to obie roznej wagi a i zacietosci – która zwycięży bez rozszarpania biustonoszy i majtek ?
  Polki one ???

  Polubienie

 10. Jeśli można prorokować, albo lepiej wróżyć z fusów, to będzie to tak:
  Rosjanie zaczną odnosić w Syrii sukcesy bombardując tych z PI
  Amerykanie się tym zmartwią i podeślą tym z PI (Państwa Islamskiego – czyli niby terrorystom, dawniej tz. Armii Wolnej Syrii) rakiety typu Stinger, czyli rakiety ziemia- powietrze
  Ci z PI zaczną zestrzeliwać rosyjskie samoloty
  Amerykanie zaczną się cieszyć i polecą Poroszence wyzwolić Krym, bo jak nie, to prezydentem Ukrainy zostanie Szakaszfili, ….też obywatel Ukrainy, ….od niedawna.
  (żeby móc się jeszcze bardziej cieszyć),
  Rosja zacznie walczyć na dwa fronty, wówczas uchodźcy arabscy wyszkoleni w Niemczech …i w Polsce, ci co obecnie się tłoczą w kierunku Niemiec, otworzą kolejny front na granicy Polska, Estonia, Rosja w kierunku na Leningrad i Kaliningrad.

  Bo jak to mówił na wykładach w Pentagonie niejaki generał Cycero
  -Chcesz pokoju, szykuj wojnę
  czyli rób wojnę u innych

  Będzie rewolucja październikowa bis, nie wiem tylko czy w tym czy w następnym roku.

  A jak się nie uda, to będzie wielki bajzel w Unii i u nas

  Warto robić zapasy soli i spirytusu

  Polubienie

 11. Ad. Czytelnika

  Szanowny Czytelniku – a czy można wyjaśnić fenomen ,,piratów” somalijskich, którzy na pontonach i łódeczkach, atakowali statki dalekomorskie i wymuszali milionowe haracze? Przecież mamy erę atomowych okrętów podwodnych, niszczycieli, korwet, fregat, lotniskowców etc.!

  Polubienie

 12. Rosyjskie lotnictwo zlikwidowało siedzibę terrorystów i skład amunicji w rejonie Idlib w Syrii w czasie nalotów na cele „Państwa Islamskiego” wczoraj w nocy, poinformowała w czwartek służba prasowa i informacyjna Ministerstwa Obrony.

  „Zniszczono siedzibę ugrupowań terrorystycznych i skład amunicji w rejonie Idlib, a także trzypiętrowy umocniony punkt dowodzenia bojowników w pobliżu miasta Hama”, — czytamy w oświadczeniu.

  Ministerstwo Obrony podkreśliło również, że obiekty ataków dla rosyjskiego lotnictwa w Syrii wyznaczane są ściśle poza zaludnionymi punktami i tylko na podstawie wywiadu

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151001/1129935.html#ixzz3nK78svYw

  Polubienie

 13. Syrii w rebeliantów szkolonych przez CIA
  Pierwsze ataki rosyjskich sił powietrznych w Syrii były wymierzone w zbrojne ugrupowanie rebelianckie z Wolnej Armii Syryjskiej, które jest wspierane przez Stany Zjednoczone i szkolone przez CIA – poinformował republikański senator John McCain.
  – Mogę jak najbardziej potwierdzić, że doszło do ataków na rekrutów z Wolnej Armii Syryjskiej, którzy są szkoleni i zbrojeni przez CIA – oświadczył McCain w wywiadzie dla telewizji CNN. Polityk powołał się na informacje od – jak to ujął – „osób na miejscu”.
  Agencja Reutera podała, że dwa ataki rosyjskiego lotnictwa były wymierzone w obóz wykorzystywany przez ugrupowanie rebelianckie, szkolone przez Amerykanów.

  Hasan Hadż Ali, szef tego ugrupowania o nazwie Liwa Sukur al-Dżabal, poinformował, że obóz w prowincji Idlib został trafiony około 20 pociskami w dwóch oddzielnych atakach.

  Ali – kapitan armii syryjskiej, który zdezerterował po wybuchu powstania przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada, sprecyzował, że w atakach lekko rannych zostało kilku ochroniarzy obiektu.

  Rosyjskie ministerstwo obrony podało, że w środę rosyjskie siły przeprowadziły 20 nalotów i uderzyły w osiem celów Państwa Islamskiego (IS) w Syrii. Tymczasem źródła na Zachodzie i syryjska opozycja walcząca z reżimem Asada kwestionują twierdzenia Moskwy, że jej celem są islamiści. Wojskowy przedstawiciel USA mówił anonimowo, że zamiast uderzeń w IS przeprowadzone zostały ataki przeciwko bojownikom syryjskiej opozycji.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/senator-mccain-rosjanie-uderzyli-w-syrii-w-rebeliantow-szkolonych-przez-cia/n28gvz

  Polubienie

 14. BRAWO PUTIN i ROSYJSCY ZOLNIERZE !
  tak trzymać i walic równo w szmulowskie barachło ulokowane na starych polciezarowkach z zamontowanymi KM-ami,w składy amunicji,mat.wyb. iwszelkiego szmelcu,przy tym odciąć od koryta i po ptokach !
  Oj kręcicie sobie nowy holokaust szmule i szwaby,wasz aj-waj uslysza tym razem na Marsie !!!
  Niemcy rozprawić się wreszcie ze swa anielica durna jak jej spodnie na zdeformowanej du.ie.

  Polubienie

 15. Nad Irakiem i Syrią skrzyżowały się operacje powietrzne krajów, które niezbyt się lubią. W rezultacie pojawiły się już wiadomości o tym, że brytyjskim pilotom zezwolono na walkę z rosyjskim lotnictwem w przypadku pojawienia się zagrożenia, pisze amerykański Business Insider.

  Niektórzy kandydaci na prezydenta, między innymi była sekretarz stanu Hillary Clinton, główny kandydat demokratów, wzywają do utworzenia w północnej części Syrii strefy zakazu lotów, co powinno po części związać ręce Rosji.

  W gazecie Politico były urzędnik Departamentu Stanu Frederic Hof wezwał USA do zdecydowanej reakcji na wszelkie umyślne prowokacji ze strony Rosji. „Jeśli Rosja będzie dążyć w Syrii do zbrojnej konfrontacji z USA, dla Waszyngtonu byłoby błędem uchylać się”, — pisze.

  „Ludzie tacy jak Putin będą kontynuować nacisk, aż nie natrafią na twardy opór”.

  Jeden przerażający incydent już miał miejsce. Jak donosi AFP, Rosja 14 października oznajmiła, że jej samolot zbliżył się do amerykańskiego w niebie nad Syrią „w celu zidentyfikowania go”.
  Tak więc co się stanie, jeśli rosyjskie i amerykańskie samoloty zaczną strzelać do siebie nawzajem w syryjskiej przestrzeni powietrznej?

  Jak na ironię jednym ze źródeł dla odpowiedzi na to pytanie może być książka Davida Hoffmana „The Billion Dollar Spy” poświęcona szpiegowi z czasów zimnej wojny Adolfowi Tołkaczowi.

  Na początku i w połowie lat 80-tych Tołkaczow, który stał na czele jednego z radzieckich laboratoriów obrony, przekazał CIA dane o systemach radarowych radzieckich samolotów bojowych na kilkanaście lat, pisze Business Insider.

  „Najbardziej uderzające jest to, że Tołkaczow dał nam informacje nie tylko o tym, co robiono w tym czasie, ale także to, co będzie zrobione 10 lat później”, — powiedział Hoffman w tym roku w wywiadzie dla Business Insider.

  Ponieważ Związek Radziecki był głównym rywalem USA w dziedzinie broni konwencjonalnej, dzięki tej informacji Ameryka wyposażyła swoje samoloty w środki, które pozwalają przeciwdziałać radarom sowieckiego lotnictwa i wykorzystywać ich słabości.

  Właśnie ta zwiadowczo-technologiczna przewaga pomogła zapewnić amerykańskim samolotom wyższość nad samolotami radzieckiej produkcji w okresie po upadku Związku Radzieckiego.

  Podczas wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku, „amerykańskie siły powietrzne w trakcie bezpośrednich walk powietrznych nad Irakiem zestrzeliły wszystkie myśliwce taktyczne radzieckiej produkcji, z którymi się zetknęły”, pisze Hoffman. Przy czym Ameryce stali na drodze lotnicy jednej z najsilniejszych armii na Bliskim Wschodzie tego czasu.

  „Statystyki są bardzo znamienite, — zaznacza Hoffman. — W Korei na co sześć zestrzelonych samolotów wroga Stany Zjednoczone traciły jeden samolot. W Wietnamie traciliśmy jeden samolot na każde dwa zestrzelone”.

  „Tak więc stosunek strat w Korei wynosił sześć do jednego, a w Wietnamie — dwa do jednego, a w Iraku i na Bałkanach — 48 do zera”.

  Wyższość techniczna, którą zapewniło Ameryce szpiegostwo Tołkaczowa, jest istotna także teraz — w sytuacji, kiedy amerykańskie siły powietrzne mogą zetknąć się z radzieckimi myśliwcami zbudowanymi w latach 80-tych i na początku lat 90-tych. Ponadto może to wpłynąć również na samoloty wyprodukowane później.
  Opracowanie wielu współczesnych rosyjskich samolotów rozpoczęło się jeszcze w czasach radzieckich lub bezpośrednio po nich — w czasie, gdy struktury obronne komunistycznej epoki były nienaruszone.

  Na przykład wielozadaniowy myśliwiec Su-34 (obecnie w Syrii znajdują się cztery takie samoloty) wykonał swój pierwszy lot w 1990 roku, chociaż do eksploatacji oficjalnie wszedł zaledwie rok temu. Oprócz tego w Syrii obecne są również rosyjskie myśliwce Su-30.

  Poza tym zarówno Su-34, jak i Su-30 pochodzą od wielozadaniowego niszczyciela Su-27, którego właściwości radarowe amerykańscy wojskowi dzięki Tołkaczowi znali ze szczegółami.

  „Jestem przekonany, że spora ilość danych Tołkaczowa jest nadal w użyciu i nadal strzeżona tajemnicą — co byłoby w pełni sprawiedliwe, — mówi Hoffmann. — Chociaż ta historia ma już 30 lat, to jest całkiem możliwe, że wiele z danych Tołkaczowa nadal ma wartość”.

  Informacje otrzymane od Tołkaczowa pomogły USA zdobyć przewagę w powietrzu w trakcie poprzednich operacji przeciwko myśliwcom radzieckiej produkcji. Jeśli w niebie nad Syrią rozpoczną się walki, dane wywiadowcze uzyskane w ostatniej — punkcie zwrotnym — dekadzie zimnej wojny mogą być przydatne po raz kolejny.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20151019/1258170/Tolkaczow-CIA-szpiegostwo.html#ixzz3p5wiwgdU
  ________________________
  I takie bzdety jak wyżej zamieszcza Sputnik, rosyjska(?) głupawka w języku polskim.
  Pamiętam, że zaraz na początku wojny w Iraku Saddam Husajn całe swoje lotnictwo przerzucił do Iranu.
  Było to z punktu wojskowego słuszne z tej racji że siły lotnicze Iraku były stosunkowo nieliczne i zapewne wyposażone w nie najnowsze samoloty. Pamiętam też jak dzień czy dwa wcześniej, amerykańskie lotnictwo zestrzeliło jeden iracki samolot produkcji francuskiej. Była to maszyna typu Mirage. O czym telewizja amerykańska (mieszkałem w tamtym czasie w USA) z radochą informowała amerykanów.

  Co do zestrzeleń Migów, samolotów produkcji radzieckiej nad Wietnamem. Tu mamy tylko informacje amerykanów, a na froncie, na wojnie z zasady informuje się o swoich sukcesach przemilczając własne błędy i porażki.
  Ponad to w walkach powietrznych nie tylko samoloty decydują o wyniku starcia, ale też ogromny wpływ ma wyszkolenie pilota.
  Jakby nie było, amerykanie wojnę w Wietnamie przegrali.
  W Korei także jej nie wygrali tracąc całą północną część Korei na rzecz komunistów

  Polubienie

 16. Rosyjskie władze oficjalnie podały, że rosyjski „blitzkrig” w Syrii może się rozciągnąć na całe 2-3 miesiące. A więc może (zapewne?) i 2-3 lata. A oto co wyczaiła tzw. „ola gordon” na „Veterans Today”. O tym bombardowaniu przez USA elektrowni w Aleppo słyszałem, ale o tym, ze zbombardowali tam i stację uzdatniania wody, to dla mnie nowość.

  olagordon said (https://marucha.wordpress.com/2015/10/20/bialy-dom-ma-nadzieje-ze-rosyjscy-piloci-w-syrii-beda-mowili-po-angielsku/#more-53781 )
  2015-10-20 (wtorek) @ 19:05:59

  Tajny atak USA, o którym mówił Putin, częścią planu Pentagonu użycia wojny biologicznej
  Secret US Attack, Cited by Putin Part of Pentagon BioWarfare Plan (UPDATED)

  Amerykański plan skażenia Syrii i Turcji cholerą może się nie udać

  Gordon Duff, Senior Editor

  Ameryka rozpoczęła drugi atak na elektrownie w Aleppo
  Mówi się że zaszczute zwierzę jest najgroźniejsze
  W ubiegłym tygodniu dwa amerykańskie F-16 dokonały ataku na Aleppo w Syrii, miasto z 2.5 mln mieszkańców, jedno z najstarszych zamieszkałych miast na świecie. Prezydent Rosji Putin ten atak nazwał „dziwnym” i zakwestionował amerykańskie motywy. W następstwie ataku, rozumowanie za pozornie dziwacznym atakiem stało się jasne, Ameryka próbuje obalić rząd Assada przy użyciu broni bakteriologicznej.
  Naturalne źródło syryjskiej wody, Eufrat, ma oczywiście cholerę, a także dziesiątki pochodzących z wody chorób całkowicie opornych na antybiotyki, gdzie nawet najlepsza opieka paliatywna nie zagwarantuje korzystnego rezultatu.
  Jeszcze w 2013 Aleppo doświadczyło podobnego ataku, gazem sarin, za który obwiniono rząd w Damaszku, „czerwona linia”, która prawie doprowadziła do amerykańskiego ataku na Syrię. Kiedy odkryto, że ten gaz został wyprodukowany w amerykańskiej placówce badawczej w Tbilisi, Gruzja, później temat filmu dokumentalnego Russia Today, zakazanego w Ameryce, i przemyconego do Syrii poświadczonego przez załogę Press TV pod kierownictwem Sereny Shim (zamordowanej w Turcji rok temu), Ameryka się wycofała.
  Obecny atak, zbiegający się zarówno z kryzysem uchodźców w Europie jak i na dużą skalę operacją wojskową, która oczyszcza Prowincję Aleppo z popieranych przez koalicję „umiarkowanych terrorystów”, jest z całą pewnością tym co doprowadziło Pentagon do punktu zniszczenia obiektu do uzdatniania wody w Aleppo. Celem Ameryki było wywołanie epidemii cholery w jednym z największych miast na Bliskim Wschodzie, zmuszającej dziesiątki tysięcy uchodźców do środka ogromnej operacji militarnej przeciwko grupom terrorystycznym, z którymi Pentagon grał przez jakiś czas.
  Ale do tej pory plan Pentagonu się nie udał. Gdyby odniósł jaiś sukces, do 100.000 uchodźców mogłoby uciec do Prowincji Hatay w Turcji, skażając milion ludzi więcej w regionie zatłoczonym uchodźcami.
  Cholera to „dar który się mnoży”, ogromnie zaraźliwa choroba. Kilkunastu pacjentów z cholerą może przeciążyć każdą klinikę czy nawet szpital regionalny. Kilkunastu nosicieli cholery może w ciągu kilku dni i w odpowiednich warunkach, np. wojny i uchodźców, odtworzyć warunki niewidziane od czasów średniowiecza.
  Pokrywające się z amerykańskim atakiem na Aleppo był całkowity zakaz wszelkich doniesień z regionu, łącznie z Twitterem i Facebookiem, całkowite usunięcie wszystkich raportów o amerykańskim bombardowaniu, z wyjątkiem Veterans Today, TASS i Russia Today. Nawet oświadczenia prezydenta Putina, a wspomina amerykański atak przy 3 okazjach, są zakazane w całej zachodniej prasie i usuwane z internetu.
  Plan Pentagonu jest konkretną bronią biologiczną i nie pierwszy raz użytą w Syrii. Wolna Syryjska Armia, z izraelskimi i amerykańskimi doradcami ds. operacji specjalnych w każdej jednostce, wybrała sobie za cel źródła wody w Syrii, szczególnie w Damaszku.
  Źródło: EMedicine o broni biologicznej:
  „Cholera
  Cholera jest ostrą i potencjalnie poważną chorobą przewodu pokarmowego (żołądka i jelit) wywołaną przez bakterie Vibrio cholerae. Została zbadana w przeszłości jako broń biologiczna. Cholera nie rozprzestrzenia się łatwo z człowieka na człowieka, więc wydaje się, że główne źródła wody pitnej będą musiały zostać obficie zanieczyszczone tymi bakteriami by były skuteczne jako broń biologiczna.
  Cholera normalnie może skazić wodę lub żywność, które stają się skażone przez odpady z ludzkich jelit. Organizm ten może przeżyć do 24 godzin w ściekach, i aż 6 tygodni w pewnych rodzajach nieoczyszczonej wody zawierającej substancje organiczne. Może przetrzymać zamrożenie przez 3-4 dni, ale zabija ją szybko suche ciepło, para, gotowanie, krótkotrwały kontakt ze zwykłymi środkami dezynfekcyjnymi i chlorowanie wody.
  Toksyny powodują, że jelita człowieka wytwarzają ogromne ilości płynu, który wywołuje rzadką, szaro-brązową biegunkę”.
  Wiemy że Pentagon planuje zniszczyć obiekt chlorujący wodę w Aleppo. Eufrat z nieograniczoną ilością ludzkich odchodów dokona reszty.
  Każdy kto nie wierzy iż Pentagon i CIA mogą to zrobić jest głupcem.
  ____________
  Z ostatniej chwili: samoloty należące do dowodzonego przez USA sojuszu atakują elektrownię w Aleppo
  Aleppo, SANA – Z jawnym naruszeniem prawa międzynarodowego, samoloty należące do dowodzonego przez USA sojuszu naruszyły syryjską przestrzeń powietrzną i zaatakowały elektrownię zaopatrującą miasto Aleppo, wywołując ciemności w mieście.

  Informator wojskowy powiedział SANA, że w niedzielę samoloty sojuszu waszyngtońskiego naruszyły syryjską przestrzeń powietrzną i zaatakowały infrastrukturę cywilną w Mare’a, Tal Sha’er, i al-Bab wokół Aleppo.

  Dodał, że samoloty zaatakowały największą elektrownię zaopatrującą miasto Aleppo, co poskutkowało odcięciem prądu w większości okolic Aleppo.

  To przestępstwo ma miejsce tylko 8 dni po tym kiedy dwa F-16 należące do sojuszu wybrały sobie za cel dwie elektrownie w al-Radwaniye na wschód od Aleppo, odcinając prąd na tym terenie.
  Hazem Sabbagh
  http://www.veteranstoday.com/2015/10/18/secret-us-attack-cited-by-putin-part-of-pentagon-biowarfare-plan/

  Polubienie

 17. Oooo taak !
  Sojusze atakują na rozne sposoby ale największy atak dopiero zbliza się w nadchodzaca zime.
  Zima 2015/16 kazda cholerę zabije !!!
  Pierwsze testy skokow temperatury już dokonano na całej kuli ziemskiej !!!

  Polubienie

 18. Jeśli zatem dzieją się w Syrii takie rzeczy jak podał to pan Marek, to naturalnym wydaje się by Syria poprosiła Rosję o zestawy rakietowe S-300 by zacząć strącać amerykańskie samoloty.
  Bardzo prawdopodobne, że wcześniej czy później dojdzie tam do czołowego zderzenia USA i Rosji .
  Być może jest to tylko kwestią czasu…niezbyt odległego

  Polubienie

 19. To co można zobaczyć na filmach to już wojna na pełną skalę. Jednocześnie nie widać paniki wśród terrorystów. Przegrywają nie mając odpowiedniego wyposażenia do walki z lotnictwem, ale czy Ameryka ich nie dozbroi? Czy nie jest to tylko kwestą czasu? Jakie będą wówczas straty Rosjan?

  Polubienie

 20. Mig zestrzelony przez wolną armię Syrii (FSA)

  I kolejne zestrzelenia ?

  Wygląda na to, że odpowiednia broń już dotarła do rąk powstańców, z tym że pokazane zestrzelenia miały miejsce w stosunku do lotnictwa Syryjskiego i zdarzyły się przed przybyciem Rosjan. Czy Rosyjskie samoloty będą także strącane równie łatwo i skutecznie?

  Polubienie

 21. Do El TORo

  Ty El TORo – to twoja facjata występuje na tym zaj…biaszczym filmie pornograficznym? Paczcie państwo, TAKIE TALENTA marnują się na umęczonej polskiej glebie! Pytasz się NAS, czy to się podobało? To jest w byczą (czytaj El TORo) pytę, jak u nas mawiają! Ty się nie zastanawiaj chłopku-roztropku, tylko kupuj bilet na tanie linie lotnicze i w podskokach wy…dalaj za wielkie bajoro do US-raju. Tam w Hollywood/Bollywood kariera murowana!!! Będziesz robił za WIELKIEGO KUTAFONA, w mega produkcjach pornograficznych!!! No to, do dzieła cienki frajerze!!!

  Polubienie

 22. Kikuś @(*_*)@ -No to jak ma być z tymi muslimami sprowadzonymi przez Merkelową do europy?
  Mają być zdrowymi byczkami i walczyć z ruskimi na froncie wschodnim? czy jako półżywe chorusy infekować europe? bo wkońcu to już niewim?

  Polubienie

 23. Do El TORo

  Ty El TORo – kumpli szukasz czy o drogę pytasz?! Po twoich wielokrotnych ,,byczych wybrykach” na forum ,,Wierni Polsce”, dałem ci odpowiedź co o tobie myślę (pacz na górze) i potraktuj to poważnie, jako dobrą radę w sprawie muslim! Jak cię nie stać na bilet, aby polecieć za wielkie bajoro, to pozostaje ci wysupłanie ok. stu zetów (zostanie z tej sumy kilkanaście zetów, na kilka piw i to będą ostatnie piwa w twoim pokrętnym życiorysie) i kupisz sobie Świętą Księgę pt. ,,KORAN” i zaczniesz śpiewać wersety. Tak, tak, nie czytać, nie recytować tylko śpiewać. Od tego ,,świętego zwyczaju” wywodzi się powiedzenie że, czegoś powinieneś się nauczyć śpiewająco (czytaj na blachę)! Oczywiście, bardzo pomocne przy nauce ,,Koranu” jest częste wypowiadanie ,,tajemniczych” słów ,,ALLAH AKBAR” (czytaj ALLAH JEST WIELKI)! No to do roboty, hultaju bo, ALLAH AKBAR i powodzenia na nowej drodze duchowej!!!

  P.S. Na picie piwa, wina i różnych okowit muslim, mają totalny zakaz prawny! Co cię jeszcze przykrego czeka El TORo, na twej nowej drodze duchowej ano, usunięcie napletka bo, każde ,,wzorowe” muslim, po ukończeniu osiemnastego roku życia, usuwa to ,,paskudztwo” między nogami!

  Polubienie

 24. Ty dyżurny jeden z drugim – czym się popisujecie ,tym ze nie potraficie odroznic Zyda od Araba ?
  No to jazda do Palestyny i szybko rozpoznacie ,jednych i drugich ,także ich bohaterstwa .
  Jedni sa od koz a drudzy od oslow !
  Chcecie ich nasladowac ,a może im sluzyc ?
  Temat o neidzwiedziu ,wiec piszcie o tym
  Putin już się za jednych wzial,wezmie się i za drugich,wielu już spier…la ..

  Polubienie

 25. Do Zenka – TROGLODYTY (instrukcja obsługi klawiatury dla tępaków: najechać myszą na wyraz troglodyta, przycisnąć lewy klawisz myszy i zaznaczyć wyraz, później nacisnąć jednocześnie klawisze CTRL + C, po skopiowaniu wyrazu przejść na stronę Google, wstawić kursor w ramkę, wcisnąć kombinację klawiszy CTRL + V i nacisnąć klawisz Enter. Gdy pojawi się strona Wikipedi, najechać kursorem myszy na wyraz troglodyta i kliknąć lewym klawiszem jeden raz. I tam przeczytasz tępy Zeneczku co ten wyraz oznacza! Ta instrukcja to dla ciebie tępy cwaniaczku bo, odechciało mi się robić za ,,intelektualnego złodzieja ” i powielacz dla dobra niedouczonych, starych cymbałów!!!

  Zenuś – aby przypadkiem nie pomyliły ci się witrynki? To wszystko ciebie przerasta, ty niczego co piszemy, nie kumkasz (czytaj nie pojmujesz)!!! Ty w tym US-raju zostałeś wtórnym analfabetą!!! Jesteś ,,tępe futro”, (czytaj termin wojskowy określający młodego żołnierza w pierwszym roku służby – inaczej KOT) odporny na wiedzę i trudny do (…) (i tu sobie wstaw ulubiony wulgaryzm na literę Z – tak jak Zenek). Wiem że, jesteś starym sabaryto/hedonistą (tak, tak, pamiętam twoje wyznanie o Buddzie i jego rozkoszach, tylko zapomniałeś o drugiej stronie medalu czyli FAKIRZE) i do niczego ci nie są potrzebni filozofowie i ich tłumaczenie rzeczywistości! Ale przychodzi taka chwila w życiu gdy wszyscy ludzie mówią DOŚĆ, tym wszystkim którzy, tak ochoczo żyją kosztem innych (czytaj żyją na krzywy ryj). I wtedy nastaje czas REWOLUCJI kiedy, wszelkiej maści cwaniaczki (szmule, szwaby i tępe goim – tak, tak, o tobie mowa)przestają istnieć!!! Więc na koniec po starej znajomości dobre rady: przenieś się na inne portale typu, Plotek, Kotek, Azorek, Reksio etc., obejrzy od czasu do czasu jakiegoś pornolka i w trakcie, zrób sobie dobrze, wypij browarka a, później siusiu, paciorek i spać! Amen!!!

  P.S. Ty, z tą kozą i osłem to strzał w dziesiątkę, bo między kozą a, osłem jesteś TY, czyli brakujące ogniwo w teorii Darwina!!! Cha, cha, cha!!!

  Polubienie

 26. Do El TORo

  Ty El TORo – tak głupio o drogę nie pytaj, tak jak to robi cymbał Zenuś i jak darmową odpowiedź dostaje, to idzie w zaparte i mówi że, ,,to ciepłym moczem olewa”! Nie wie miernota że, kiedyś na świecie żył wielki uczony – chiński sprzedawca jaj który, jak usłyszał wielokrotne DAJ, DAJ, DAJ…, wkurzył się i napisał książkę pt. ,,KUP SE”! El TORo – kto pyta, nie błądzi! Ja ci daję dobre rady za darmo. Pytasz, co nam nowego wygeneruje, napędzany strachem Galopujący umysł po bezkresach wyobraźni – MATRIX, El TORo, MATRIX, MATRIX i to będzie wielka jazda bez trzymanki!

  P.S. No to do roboty, hultaju bo, ALLAH AKBAR i wkuwaj sury i aje na śpiewająco!

  Polubienie

 27. Dyzurna kika22 – ty za kogo i dla kogo robisz uczona miernoto ?
  Poslugiwanie się instrukcjami ,to żadna madrosc ,tak samo jak powielony doktorat – wiesz o tym madralo ???
  Ty tu faktycznie wstawiony jesteś po to by siac niezgodę ,takich ma każdy portal !

  Nie wiecie jednego o POLAKACH a mianowicie,ZADEN POLAK czy POLKA NIE CHWALI SIE WIEDZA NABYTA Z KSIAZEK,instrukcji i INNYCH SZPARGALOW SZMULOWSKICH az po „bajbo”.
  Co ważne,nie powiela tego .
  Dobrze będzie jak dadza cie na inny „etat” choćby u taty Rydzyka.
  Gdy nasz Zeniu przyjdzie na sluzbe/nasz dyżur (nad rozpoznaniem szmuli i szwabow na portalach polsko-jezycznych) na pewno posle ci „pozdrowienia” i zolnierska wiazanke jak przystalo takim jak ty uczonym .
  Wiedz,ze masz do czynienia nie z kotami i jeżami ale z prawdziwymi ZOLNIERZAMI POLSKIMI !
  Zapamietaj sobie to raz na zawsze poki żyjesz.
  Nam na zolnierskie pagony/naramienniki ptaszki nie nasr.y srlule,nie narobily takich gwiazdek jakie w Polsce obecnie posiada „polska policja” (prosimy się tym gwiazdkom i policjantom przyjrzeć) – szmul za szmulem idzie i szwabem pogania !
  Szeregi nizsze zasilili potomkowie UPA !!!
  Do których kika należy, niższej czy wyższej rangi, a może do ekipy Siemoniaka i innych cywilnych szmat ?

  Rece i przytyki PRECZ OD POLSKICH PRAWDZIWYCH ZOLNIERZY !
  „Nam strzelac nie kazano…….”.
  Zabijaja na wojnach zaczepnych MORDERCY i ZLODZIEJE .
  Im sluza NAJEMNICY i wyslannicy diabla.
  Ponial cacuszko z uśmieszkiem ha,ha ???

  Polubienie

 28. Kika22, APA i drużyna po szychcie
  Widzę, że już się polubiliście. Przyjaźń zakwitła i się rozwija

  Serdeczności.
  —————————–
  O stworzeniu bazy wojskowej na arktycznej wyspie Kotielnyj (Morze Łaptiewów) opowiedział minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Powiedział on również, że bazy zostaną stworzone na wyspie Wrangela, na półwyspie Schmidta, na wybrzeżu Czukotki oraz na Wyspach Kurylskich.

  Ministerstwo obrony Rosji kończy budowę bazy wojskowej na arktycznej wyspie Kotielnyj, wchodzącej w skład Wysp Nowosyberyjskich, powiedział w czwartek minister obrony Rosji, generał Siergiej Szojgu.

  „Niczego przed nikim nie ukrywamy – rzeczywiście praktycznie skończyliśmy tworzenie bazy na Wyspach Nowosyberyjskich, na wyspie Kotielnyj. To tak duża baza, jakiej nie było w okresie radzieckim, to nowoczesny obiekt, ze wszystkim co niezbędne do wyposażenia tych rubieży” – powiedział Szojgu na konferencji prasowej w Rosyjskim Towarzystwie Geograficznym. Według słów ministra, do 2018 roku grupa rosyjskich wojsk zostanie rozmieszczona w Arktyce i wyposażona we wszystko, co niezbędne.

  Odbudowa rosyjskiej infrastruktury wojskowej w Arktyce zaczęła się w 2012 roku. W ramach tego programu RESORT wojskowy buduje i odbudowuje obiekty na kontynencie i na wyspach arktycznych od Ziemi Franciszka Józefa do Cieśniny Beringa. Oprócz prac budowlanych i remontowych, rosyjscy wojskowi likwidują skutki zanieczyszczenia terytorium Arktyki.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151022/1279256.html#ixzz3pO5aqzdn

  Polubienie

 29. No tak, złomowisk na wybrzeżu Morza Arktycznego pozostało po ZSRR co niemiara. Pokazywał kilka miesięcy temu je na zdjęciach – z mini wyprawy jachtem wokół północnych wybrzeży FR – Michał Kochańczyk, znany alpinista oraz podróżnik z Gdańska. Na Nowej Ziemi (półwysep) jest nawet miejsce, gdzie za darmo tankuje się tony ropy do silników jachtowych, pozostałe po byłej bazie ZSRR, po której pozostał tylko zardzewiały militarny giga-śmietnik..

  Polubienie

 30. Do apa

  Ty apa – z tymi dyżurami to chyba wyście startowali i ja dla matołów wykład zrobiłem kto to jest dyżurny i mi nie przyklejajcie ,,parszywe łaty” (DYŻ/ŻYD I DYŻURNY WIETRZNIE DURNY)!

  Dyzurna kika22 – ty za kogo i dla kogo robisz uczona miernoto?

  Pisałem o sobie i było czytać ośle łąki! Po co ten epitet miernota, przecież już doświadczyliście na własnej skórze kim ja jestem i byle miernota by wam tego nie uczyniła!

  Posługiwanie się instrukcjami, to żadna mądrość ,tak samo jak powielony doktorat – wiesz o tym mądralo???

  TU JEST NAPISANE (patrz vide) PO CO TA INSTRUKCJA JEST NAPISANA I DLACZEGO ,,I tam przeczytasz tępy Zeneczku co ten wyraz oznacza! Ta instrukcja to dla ciebie tępy cwaniaczku bo, odechciało mi się robić za ,,intelektualnego złodzieja ” i powielacz dla dobra niedouczonych, starych cymbałów!!!”

  Kolejny raz wykazujecie swoją indolencję w sprawie czytania ze zrozumieniem, czyli brak u was ,,cieniasy” skojarzeń logicznych i to nie jest mój problem! Do jakich szkół wyście ,,chadzali” apa-cze? Były to częste wagary i ucieczki z lekcji i teraz są problemy! A DZIKA KIKA, JAK W KACZY KUPER, WALI Z WIELKĄ ROZKOSZĄ, W OBIBOKÓW I NIEDOUCZONYCH IMBECYLI!

  Ty tu faktycznie wstawiony jesteś po to by siać niezgodę, takich ma każdy portal!

  Proponowałem zgodę, puszczenie wszystkiego w niepamięć i wyjaśnienie tajemnic tego świata ale wam się zachciało FIGLI/MIGLI z kikusiem psikusiem, ,,no to cierp ciało, bo ci się chciało”!!!

  Nie wiecie jednego o POLAKACH a mianowicie, ZADEN POLAK czy POLKA NIE CHWALI SIE WIEDZA NABYTA Z KSIAZEK,instrukcji i INNYCH SZPARGALOW SZMULOWSKICH az po „bajbo”.
  Co ważne, nie powiela tego.

  I tu was mam bezczelne łajzy. Informacja była udzielona przeze mnie w innym kontekście a, wy to wykorzystujecie w bezczelny sposób! Nie wstyd wam stare kutafony! To co obszczymurki, w waszym pokrętnym mniemaniu każdy PRAWDZIWY POLAK to miernoto/idiota i koniecznie zacofany!!! Ładne kwiatki!

  Dobrze będzie jak dadzą cię na inny „etat” choćby u taty Rydzyka.

  Ty apa – nie czepiaj się redemptorysty, tatka Rydzyka! Bo tu twoja głupota sięga zenitu!!! Tatko Rydzyk jest redemptorystą (łacina redemptore – odkupiciel, zbawiciel czyli mesjasz) i tu głupia łajzo możesz być zaskoczony, jak cię tatko wtrąci w czeluść piekieł i zobaczysz samego Wielkiego Belzebuba!

  Gdy nasz Zeniu przyjdzie na słuzbe/nasz dyżur (nad rozpoznaniem szmuli i szwabów na portalach polsko-języcznych) na pewno pośle ci „pozdrowienia” i żołnierska wiązanke jak przystało takim jak ty uczonym.

  Tere fere tutki, zes…ał się w pampersa zeneczek malutki! Ale poszedł smród!!! Albo sr…ły muchy będzie padał deszcz!!! A tak ogólnie ble, bla, bli, blo, czyli bełkot zenusia/sralusia na którego punkcie mam odruchy wymiotne!!!

  Nam na żołnierskie pagony/naramienniki ptaszki nie nasr.y srlule,nie narobily takich gwiazdek jakie w Polsce obecnie posiada „polska policja” (prosimy się tym gwiazdkom i policjantom przyjrzeć) – szmul za szmulem idzie i szwabem pogania!

  Oj, chyba nasr..y i na pagony i na głowy i to nie raz. Bo prawdziwy oficer LWP, nigdy się tak nie zachowywał i nie zachowuje jak wy – bando szubrawców i opryszków, teraz cywilbanda, albo żołdactwo g..no warte!!! Nie wiecie co to jest BÓG – HONOR – OJCZYZNA i PAROL??? Nikt, nigdy tego was nie uczył łachudry?!!! A gdzie w waszym przypadku podział się KODEKS DLA OFICERA – co za trudny był w czytaniu!!! O kodeksie honorowym pana Włodzimierza Boziewicza, też nigdy, łajzy nie słyszały bo, to dla idiotów było zakazane w PRL-u. Bydlakowi który, nie posiada honoru i godności osobistej, należy napluć w ryj i go z każdej strony obić i nie dawać mu żadnej satysfakcji!!! Czy wszystko jasne popaprańcy!!!

  P.S. Słowa apa, zenuś – napisałem z małej litery bo, mi się nie chciało, wciskać klawisza Shift!!!

  Polubienie

 31. Ooooo QRWA !
  Jakiego uczonego szmula zatrudnili na obu portalach WPS !
  Ty mordo zakazana ,z owlosiona broda czy nie ,pastuchu koz i oślic na pustyni szmulowskiego wschodu,jeszcze się tu platasz wśród POLAKOW.
  Wypierdku oślicy lub pastuchu capa – WON z tego portalu gdzie polska czytasz mowe .
  Czekaj,a może ty czerwony wyksztalciuch ,no to już wal do tych „razem” ,tam będziesz mogl caly czas blyszczec spiku po filozofii marksistowskiej !

  Polubienie

 32. Panie majorze :
  co z taka szmulowska morda z odstającymi uszami zrobić ?
  Kopac tego się nie da ,bo jeszcze większy smrod z siebie wypuści ?
  Zrobic kocowe po nocy tez nie pomoze,bo toto zacznie tak kwiczec ,ze caly szmulowski sztab się zleci.
  Nic tylko dac mu trepy i poczolgac na wandolach .
  Przeciez ta miernota pojęcia o wojsku nie ma !!!
  Czy aby to nie kuzyn ministra Siemoniaka ?

  Polubienie

 33. NiuniekKikuśPikuś już leca do meczeta tylko niewim do którygo bo tyla ich sie namnożyło ostatnio.
  Ale wim wim , poczekom, same muslimy mi go niebaweym zbudujom…na podworzu.. a jurzci


  Ps. srała baba w gorczek aż lesie chuczało palcym zatykało coby nie śmierdziało hej ho!!

  Ps2. niuniek niezapomnij świniom dać!!!!!!!!

  Polubienie

 34. Do zenka.

  Ooooo QRWA! Jakiego uczonego szmula zatrudnili na obu portalach WPS!

  Ooooo, zenusiowi na paluszki u nóżek, opadła kopara (czytaj dolna szczęka) i strasznie zabolało – serdecznie współczuję! I przy okazji pierdnęło ,,swoją ogromną wiedzą” – bardzo małe ogniwko, w bardzo wielkiej teorii Karola Darwina (patrz vide, kto stoi między kozą a osłem)! Okazuje się że, byłeś w wojsku zwyczajnym zupakiem, biedakiem (czytaj żelaznym sierżantem) albo profosem. Dawałeś miernoto, równo w kość szwejom, głupszym od siebie! Dlatego nie masz bladego pojęcia o Bogu – Honorze – Ojczyźnie i PAROLU! Nie wzywaj na pomoc gwiezdnego kaprala (czytaj majora) bo, dostaniesz kolejną zjebkę, kilkanaście PPK-ów, ZOK i meldowanie się u gwiezdnego kaprala, co parę godzin, w pełnym rynsztunku i umundurowaniu!!!

  P.S. Tak, tak – młodszy szeregowy zenobiuszu pierdzistein – u oberst-a kiki, wyżej d…py nie podskoczysz! Czy wszystko jest jasne, żołnierzu!!! – To odmaszerować!!! W dalszym ciągu mam problem, z wciskaniem Shift-u, przy imionach i nazwiskach!

  Polubienie

 35. Witam. Przysłuchuje się tej niezwykle merytorycznej dyskusji na tym arcypatriotycznym forum i….

  „Dawałeś miernoto, równo w kość szwejom, głupszym od siebie! Dlatego nie masz bladego pojęcia o Bogu – Honorze – Ojczyźnie i PAROLU! Nie wzywaj na pomoc gwiezdnego kaprala (czytaj majora) bo, dostaniesz”

  Ty natomiast @Kika22 wiesz co to jest Bóg, Honor. Ojczyzna. Prawda.
  I dlatego możesz gnoić kogo zechcesz i kiedy zechcesz. Prawda cioto?
  A tak swoją drogą to łatwo cię (Kik22) urochomić zakopleksiona miernoto

  Polubienie

 36. Do el toro

  Ty, el toro – jak sobie dobrze przypominam, to ja świnek z tobą nie pasałem a, pamięć mam dobrą i dlaczego jak chcesz zostać muslim, przebywasz wśród wieprzy! To w islamie jest zakazane! Zapomniałem ci dopisać że, jak chcesz zostać WIELKIM MUSLIM, to musisz mieć taki prostokątny dywanik sadżdżada; (nie jest obowiązkowy) który, w twoim przypadku ułatwi ci modły (modły na dywaniku, zawsze odbywają się głową w kierunku wschodnim i pięć razy dziennie). I widzisz el toro, jak nie będziesz miał tego dywanika, to możesz walnąć przypadkowo czerepem, w to, co ta baba do garnka narobiła i wyrzuciła… Resztę co się później działo, sam sobie dopisz bo, ja na takie rzeczy jestem za bardzo wrażliwy!

  P.S. Ty el toro, ,,garczkami”, babami i innymi pierdołami nie zawracaj mi głowy, tylko bierz się do solidnej roboty, hultaju bo, ALLAH AKBAR i wkuwaj sury i aje na śpiewająco! Czemu powielasz swoją facjatę? Widziałem raz i wystarczy!!!

  Polubienie

 37. Do kolegi z wojska

  Ty, skąd tyś się urwał z choinki, wyskoczyłeś z pokrzyw, konopi, wściekły pies cię pognał i się wymądrzasz!

  Przysłuchuje się tej niezwykle merytorycznej dyskusji na tym arcypatriotycznym forum i…

  Ty się nie przysłuchuj, tylko czytaj więcej postów bo, konflikt trwa od kilku miesięcy. Ta czerwona PRL-owska soldateska, dobrze dawała w kość ludziom będącym wówczas w armii!!! Gdy skończył się PRL, tchórze podwinęły kity i uciekły do US-raju. Teraz podcierają sobie gębę Polską i patriotyzmem, wyzywając wszystkich co nie piszą po ich myśli, od szmuli, szwabów, bolszewików etc. Przywłaszczyły sobie łajzy monopol na Polskość!!! Ty kolega co do d…py nie przylega, czytać nie umiesz? Ja piszę słowo PAROL a, ty PRAWDA – kolejny patriot/idiot?!!! Dlaczego będąc na portalu, pierwszy raz, wyzywasz mnie od ciot i miernot – pajacu jeb…ny??? Kto za tym stoi??? Kolejny ,,koleś”, tych tchórzy z US-raju!!! Napisz coś jeszcze ,,pozytywnego” o mojej skromnej osobie – to tak ci przyładuję między rogi że, do końca życia zapamiętasz!!!

  Polubienie

 38. Pytanie retortyczne ;). Czym za rok bedzieta karmić ludzi jak sie im islam przeje?
  Pewnie jakimś Zamachem albo porwaniem w Tiutiurlistanie, oczywiście nie l;icząc teatralnych potknięć rzondu.
  Pan Jackowski pewnie wi…

  Apropos niuniek – świniom dał??

  Polubienie

 39. „Talent i bystrość” osobnika podpisującego się „kika22” jest nad wyraz widoczny nie tylko na tym portalu.
  Czy to przydzial z PiS-u a może z PO lub tworu „razem” ?

  Pytamy admina o adres e-mail tego „talentu” ,bowiem mamy w planie napisc do niego odpowiedni list z pomocą prawnika.
  Ten osobnik na wiele sobie pozwala obrazajac ludzi mu nie znanych,malo tego tworząc ukierunkowane obelgi i pomowienia w tym oskarżenia .
  Kodeks karny dotyczy wszystkich.
  To prosba adminie by ujawniać takich z „bogiem i honorem polakow” PLUJACYCH na PRAWDZIWYCH POLAKOW.

  APA

  Polubienie

 40. Ad kika22 (to od 22 lipca 1944?): jak się przytacza czyjś wpis to przed i po nim zrobić standardowy znaczek (nie wyświetla się tutaj, jest umieszczony na klawiaturze nad „,” oraz „.”) wstawiając doń „i” oraz „/i”. To samo przy wypunktowaniu pożądanej idei wstawiamy w ten znaczek „b” oraz „/b” — bo inaczej wychodzi mętlik, trzeba się domyślać co pisze „kika22” a co jej „rozmnożone jak gwiazdy na niebie” (to o tzw. „polskich dzieciach Abra/ha/ma”) liczni adwersarze. Kopie obrazków wmontowujemy wstawiając ich adres url, a filmiki ich adres youtube.

  El Toro proszony o nie używanie wulgarnych słów.

  Polubienie

 41. APA
  Poproś o adres kika22, może ci nie odmówi .
  Jako żołnierz powinieneś być z jednej strony bardziej odporny na ,,ostrzał” internetowy z drugiej strony być może mniej zadziorny, zważywszy, że i ty sam często w słowach nie przebierasz.
  Pamiętasz chyba, jak mocno obraziłeś pana Marka, a i żółta karteczkę też musiałem ci dokleić.
  APA, to jest internet, tu wszyscy wszystkich irytują, obrażają, wyzywają od troli, głupków, obszczymurków zdrajców, agentów syjonistów, ubeków, komunistów, szmuli , sruli itd.
  Zachowaj pewien dystans, emocjonalny do tego co czytasz i uważaj na to co piszesz a będzie dobrze.
  Jakieś kpinki, przycinki, nie są jeszcze powodem, ani do obrażania się, ani do szukania zemsty, czy tym bardziej szukania pomocy u prawników bo ci szybko cię wydoją z kasy, a rezultat możne być żaden.
  Zjedz dobre śniadanie, wypij szklaneczkę budwajzera albo corso, poleż sobie na leżaczku albo posiedź na ławeczce, posłuchaj ładnych piosenek i wszystko będzie Ok

  Polubienie

 42. Chlopaki !
  Czytajcie jaki admin sprytny,jak wywinal się od obowiazkow gospodarza .
  Malo tego ,po szmulowsku zaprasza nas na piwo !
  Ty admin – ty dzisiejszy czy wczorajszy ?
  Do kogo się zwracasz pisząc do APA ???
  Ile razy ci pisać i tlumaczyc ze jest nas już 7+ 1 .
  Ten kicius to woj. kuzyn/kuzynka ???
  Czekajcie ,a może to chlebodawca tego portalu ?

  Polubienie

 43. Do apa

  Czy ty nie wiesz człowieku ,ze MANEKINOW pod nickiem się nie przeprasza ZA NIC?

  Pytamy admina o adres e-mail tego „talentu” ,bowiem mamy w planie napisc do niego odpowiedni list z pomocą prawnika.

  Ty, apa – ty naprawdę jesteś kupidynek/kretynek! Co z MANEKINEM i prawnikiem po sądach chcesz się włóczyć? Co – MANEKINA nie chcesz przeprosić, bo nie znasz słów, HONOR I PAROL a, tego samego MANEKINA chcesz posadzić na ławie oskarżonych! Czub nad czubami – koniec świata!!! Pisałem swego czasu, jak ci z US-raju mają, NAJPIERW ROZRABIAJĄ A, POTEM ZA PLECAMI PAPUG (czytaj adwokatów) SIĘ CHOWAJĄ!!! Pamiętaj – Bogini Temida ma miecz obusieczny i nie myśl że, na prawie się nie znam. A tak przy okazji, z tym MANEKINEM, to przegiąłeś pałę bo, wszystkich obraziłeś którzy, tu na tej witrynie ,,Wierni Polsce”, piszą pod nickiem. Widać po twoim pisaniu jaki prostacki i lekceważący masz stosunek do ludzi!!!

  P.S. Ty, apa znasz to! – Nie bądź taki ciekawy bo, czar pryśnie, wpadniesz do beczki z ogórkami i tam skiśniesz!

  Polubienie

 44. Jednak ta/ten kika22 to szmul i to rasowy,caly czas medrkuje a durne to to jak swinia pawlakowa.
  Byles ty człowieku już na wyborach,wybrales swoich,pochwalisz się ,zagloswales ???
  Chcemy cie sprawdzić jaki ty odważny podczas ciszy wyborczej .

  Zapraszamy cie (innych tez )dziś na taki portal jak :
  http://www.monitor-polski.pl

  tam podyskutujemy, choć ty do dyskusji się nie nadajesz (pycha cie rozsadza jak kazdego srlula), tu nie ma z kim.

  Polubienie

 45. Do gwiezdnego kaprala czyli jeden w siedmiu albo siedem w jednym.

  Ty, kapral z jedną gwiazdą na pagonie, co ty kombinujesz i w co mnie chcesz wkręcić, jak cisza wyborcza, to cisza wyborcza, morda w kubeł i nie ma żadnej dyskusji. To twoje ulubione szmule./srule, takie prawa stanowią i póki co, nie chcę tego zmieniać! Parę dni przed ciszą wyborczą, pisałem o tym jaki mam stosunek do tego ,,cyrku”, sięgnij do archiwum i zapoznaj się z tą opinią, jeśli masz taką ochotę! Zapraszasz na jakieś pokrętne dysputy rasowego szmula, mędrka, pyszałka a zarazem durną świnię Pawlakową. Gwiezdny kapralu, pogięło was, co to ,,nie wieta” że, ze szmulami, mędrkami, pyszałkami a, przede wszystkim z durnymi świniami Pawlakowymi, nie ma żadnej dyskusji! W tym przypadku, chodzi o ambicję i zasady!!! Przy okazji świnek, na portalu ,,Wierni Polsce” błąka się jakaś bezpańska przybłęda o nicku el toro. Ma chłopek roztropek hodowlę świnek i wielkie aspiracje aby zostać WIELKIM MUSLIM. Studiuje od rana do nocy, Wielkie Dzieło pt. ,,Koran” i szuka do pomocy ,,kumpla” który by dopomógł w oporządzaniu trzódki. Prosi za każdym razem żeby, Niuniek nakarmił kwiczące wieprze ale Niuniek nie ma czasu, na takie pierdoły! Pomyślałem sobie że, gwiezdny kapral ma jako emeryt tyle wolnego czasu i mógłby pomóc el toro a przy okazji dorobiłby sobie jako świniopas, do swojej ,,cienkiej” emerytury wojskowej. Pasja el toro byciem WIELKIM MUSLIM może być zaraźliwa i może gwiezdny kapral by, się w to wciągnął! Po jakimś tam czasie, mielibyśmy na portalu dwóch wielkich mędrców w sprawie Koranu i muslim!!!

  P.S. Ty, kapral z jedną gwiazdą na pagonie – jak tu nie ma z kim, to w Windows masz taką zakładkę ulubione i tam najeżdżasz kursorem na ,,Wierni Polsce” zaznaczasz, wciskasz DELETE i kończy się twój problem!!!

  Polubienie

 46. Oj, jesienią na portalu ,,Wierni Polsce” dwie nowalijki nam się wykluły!!! Oczywiście – po staropolsku serdecznie witamy!!! Jedna to zbyszek-opryszek a, druga stefanek-pacanek. Ledwo co się wykluły, już nas jadem nienawiści opluły!!! Dalej – piszczcie cieniasy – ,,dzika” kika w mig się z wami rozprawi!!!

  P.S. O tempora! O mores!

  Polubienie

 47. Ad. czytelnik

  APA
  25 października 2015 at 19:07 · Odpowiedz
  Jeżeli pedofil lub gwalciciel zarzadza miastem to jakie to rzady w Polsce mamy?

  Jeżeli pedofil jest biskupem to co to za Kosciół zaistniał?

  Jeżeli terroryści i gwałciciele wkraczają do Polski to gdzie jest OBRONA NARODOWA???

  Skorzystałem z dwuznacznego zaproszenia czytelnika aby, ,,obwąchać” ten polonijny ,,Monitor polski” i oto jego efekty. Drużyna apa w pełnej formie, aj co ja piszę w bardzo wielkiej, szczytowej formie, ,,wyrzuca” z siebie, pełen popis ,,filozoficznych myślokształtów”. Brawo Apacze – bardzo pomysłowe, odpowiadanie pytaniem na pytanie, przecież to tak samo jak wielki Sokrates!!! Co za ludowa mądrość!!! I tu się kończą pochwały kikusia/psikusia! Apacze – nie pomawiajcie pana prezydenta tego miasta, kiedy was wsadzałem na tricycle i kazałem pedałować w siną dal! On nie jest pedofilem ani gwałcicielem tylko homoseksualistą i za takie pomówienia możecie mieć nieprzyjemności prawne! Osoba karana za takie czyny, nie mogła by być posłem na Sejm III RP czy prezydentem miasta! Prawo polskie tego zabrania!
  Apa – co do kościoła i biskupów wszyscy co nie noszą różowych okularów i dobrze patrzą, widzą co to za koń. To nie jest rasowy rumak, tylko fałszywa szkapa. Obrona Narodowa – notorycznie ,,tnie komara”.

  Polubienie

 48. Ja tylko „znawce tematu” zapytam o jakiego prezydenta miasta „biega” w powyższym poscie „kika22” ?
  No i jeszcze to – czy w Polsce Polacy maja jakies „prawo” ?
  Przeciez Polska jest pod okupacja i niewola JEWROPEJSKA ,a niewolnicy maja tylko prawo UMRZEC !
  Nawet limit mleka jakie krowa może dawac został ustalony w Polsce,takze krzywizna ogorka.
  „Kika22” o tym nie wie i się wysila na pouczanie innych co maja mowic i pisać ?

  Polubienie

 49. Co do powitania Zbyszka i Stefana ,to już „kika22” ma wiadomości o tych forumowiczach ?
  W takim razie zapytam jeszcze czy znasz tez „ten-ta-to” :

  http://www.youtube.com/watch?v=jH3tFgYmq5

  Link „bezpieczny” ale może się nie otworzyć podobnie jak z wczorajszym pisaniem APA-druzyny na tym portalu gdzie nawet odpowiedz na pytania nie padla ze strony adm.
  Czyzby „kika22” była tu moderatorem ???

  Polubienie

 50. Miarka się przebrała. Jak „Stefan” oraz „Zbyszek” dołączyli do „Zenka” oraz APA (ponoć mjr Atanazy czy jakoś tam Pyryt, obecnie dorabiający na emeryturze jak „troll” swego Pana Zastępów), wraz z jego 7-osobową drużyną, to nie czekając na pojawienie się pełnego zestawu „12 z US-raju Apostołów” wskazuję, iż wszyscy oni (tj. On w liczbie mnogiej) wysyła(ją) swe „e-listy do wiernych Polsce” z jednego tylko e-adresu, gutekpstzj@aol.com. Czyli wysyłają je z internetowego serwera AMERICA ON LINE, zapewne przy pomocy mini-kompa umieszczonego w ich (tj. Jego), przewoźnym po US-raju, „luksusowym domku z wszelakimi wygodami”:

  Polubienie

 51. Filozofie !
  Nie trafiasz nawet w tarcze .
  Ten wyżej podany adres e-mail jest aktualny i dziękujemy za reklamę.
  Zachecamy wielu (NIE- filozofow marksistowskich ani tez czlonkow wszelkich partii) do pisania do nas pod wskazany adres , w tym ludzi dobrej woli.
  Cieszy nas,ze czerwoni się koncza .

  Polubienie

 52. Smialo,smialo pisac do nas !
  Od wpisu z podaniem adresu kazdej doby z naszej skrzynki e-mail wyciagamy okolo setki listow z …….. i reklamami.
  Oczywiscie kupujemy kazdy reklamowany towar ,a handlujacy przez internet (szmulki,srulki,szwabiki i mieszancy) ciesza za ten adres i polecaja go nastepnym chlebodawcom – zabawa trwa ,handel rosnie.

  Filozof zrobil nam przysluge .
  Mozna nas o wszystko rowniez pytac .
  Ostatnio dosyc duzo mamy ofert matrymonialnych tak z Izraela jak i z Ukrainy,mniej z Polski.

  Sa pytania ?

  Polubienie

 53. Filozof marksistowsko-leninowski (na odchodnym) zrobil nam „wygodke” i zacheca do kupna zapominajac o tym gdzie w Ameryce Indianie sie zalatwiali.
  Filozof ,masz taka sama przy swym domu z bali po dziadkach ?
  Gdzie pampersy wrzucasz ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s