Wybory 2015.


Chciał nie chciał zbliżają się wybory i znów mamy szansę wybrać najlepszych z pośród nas.

Nasze elity, nasze władz, naszych liderów. .By rządzili w naszym imieniu, ….. lub by rządzili nami według własnego wyboru, kaprysu i interesu.

Właściwie bez sondaży i bez wróżenia z fusów już dziś można powiedzieć kto wygra, kto przegra i jaka będzie przyszła władza.

Niewiadomą może być tylko czy poza politycznymi ,,gigantami” jeszcze ktoś inny wciśnie się miedzy PiS i PO, czy Petru, Kukis, lub Stonoga wejdą sami czy jeszcze z kilkoma z obstawy, czy też nie wejdą wcale? Czy stary Miller i starzejący się Palikot jeszcze i tym razem zaliczą kolejną kadencję i czy PSL dalej pozostanie przystawką dla zwycięzcy?

Karuzela się kręci i ma się dobrze. Sami swoi zawsze na wierzchu i zawsze u władzy.

Można sobie zadać pytanie czy warto iść i głosować.

Czy poprzeć PO, speców od afer i Polski w budowie, czy może raczej dać głos i władzę partii IV RP.

Jeśli chodzi o mnie nigdy nie namawiałem do bojkotu, tym razem także tego nie uczynię, ale sam na wybory iść nie planuję. Powinienem, ale czuję się zmęczonym. Wiem, że właściwym wyborem byłoby głosować na tych, którzy nigdy w sejmie nie byli, na Kukiza, Stonogę, czy M. Kowalskiego.

Dla czego tak myślę(?), bo chodzi mi o to, by ewentualna władza PiS była jak najsłabsza, by nie była zdolna do jakichkolwiek działań, typu wpychania nas w wojnę na Ukrainie, instalowania baz NATO, uchwalania przepisów typu ,,Acta”.

By sejm sam w z siebie bardziej się blokował niż mnożył durne i zbędne przepisy. By sejmowe wojny Polsko Polskie  innymi słowy POPiS-owe, zajmowały się sobą, pozostawiając Polaków w spokoju i dając nam czas na normalny rozwój i stabilność .

Szkoda, że w okresie ostatnich czterech lat nie powstała żadna siła polityczna o charakterze Polskim i narodowym, z jasną wizją dla kraju, bez ekstremy, bez szalonych pomysłów, ale skupionych na rozwoju, na obronie naszych interesów, na zachowaniu pokoju.

No cóż, nie mamy światłych ludzi, nie mamy mężów stanu, nie mamy nawet ludzi zdolnych do rozumnego pojmowania rzeczywistości.

Gdyby tacy byli, skorzystali by z okazji, jaka się pojawia zawsze z okazji wyborów, gdy niespodziewanie ktoś wyskakuje wyżej, nawet, jeśli nie jest to wymarzony książę z bajki. Wystarczyłoby znaleźć się w jego szeregu, razem z nim tworzyć zespół i dzięki niemu wejść do sejmu. To na początek, na dobry początek.

Ale to trzeba rozumieć, trzeba mieć tą umiejętność dostrzeżenia okazji. Bez tego pozostaje się na wiecznym marginesie, bez wpływu na politykę, na gospodarkę, na sposób sprawowania władzy.

Ograniczać się do krytyki, do atakowania, do bojkotu, każdy potrafi. Uchwycić okazję i z niej skorzystać by rzeczywiście zaistnieć w polityce jak na razie są w stanie ci co właśnie nami rządzą. Tylko ci i jak na razie nikt więcej.

Nieco z innej beczki.

Czy uważacie państwo za dobry pomysł by podnieść najniższą stawkę godzinową do 12 zł.

Z pozoru niby to słuszne, ale weźmy na ten przykład osobę pracującą w małym sklepiku spożywczym. Zarabia miesięcznie tak coś około 1300zł może 1400 zł zatem 7 zł na godzinę.

Szef podnosi jej w nowym układzie zarobek na 12 zł/h co za 200 godzin w miesiącu daje pensję 2400 zł

Jak myślicie skąd bierze te dodatkowe 1000 zł co miesiąc?

Rzecz jasna podnosi ceny towarów w sklepiku, w tym i w dwóch czy trzech innych jakie prowadzi. Inni sprzedawcy robią to samo. Każdy towar sprzedany czy wyprodukowany ma nową odpowiednio wyższą cenę.

Co zyskujemy?

Właściwie nic konkretnego. Wyższe zarobki i wyższe ceny, poziom życia pozostaje ten sam. Budżet ma wyższe dochody z tytułu podatków i VAT, ale też tylko pozornie, bo wartość pieniądza poszła w dół.

O, gdyby tak Ameryka w ramach porozumienia handlowego z UE wymusiła obniżenie naszego tax sale ( czyli VAT) do poziomu jaki jest za oceanem to wówczas byśmy zyskali i to znacznie. Nie wiem jak kształtuje się jego wysokość obecnie, ale mogę poinformować, że w okresie mojego tam pobytu, wynosił on dla stanu Connecticut 8% ,dla NY 8%, dla Kalifornii 6%, dla Delaware 3%  i zależał od zamożności i siły gospodarki stanu.

Tym czasem u nas mamy 23%, a to jest wielkość wręcz kolosalna i mocno bijąca nas po kieszeni.

No ale podatki i gospodarka są i jest takie jakie są władze, elity i rządy, a te sami sobie wybieramy.

Więc zacznijmy w końcu wybierać mądrze.

Reklamy

117 uwag do wpisu “Wybory 2015.

 1. Ciemnota polityczna polskiego ludu nie pozwala na stworzenie czysto słowiańskiego ruchu narodowego kierującego się dobrem wspólnoty. Przeszkody są różne a jedna z nich jako ciekawostka w poniższym przedwojennym artykule

  StartCzytaj „ZADRUGĘ”Numer 8-9 (czerwiec-lipiec 1938)Afera Puderiana

  Afera Puderiana

  O kościół św. Jacka wybuchła mała wojna. Nic dziwnego w tym nie ma. Tłuste probostwo, a za nim sakra biskupia to rzecz nie do pogardzenia. Z tego, co nam wiadomo, w wojnie wzięły udział przede wszystkim organy „Myśli katolicko-narodowej”. Agencja P.A.N., „Merkuriusz”, „Goniec Warszawski”, „ABC” itd. P.A.N., a za nim „Merkuriusz” zaalarmowały opinię, że kościół św. Jacka objął 30-letni ks. Puder, podczas gdy należało powierzyć go jednemu z zasłużonych księży staruszków. Co więcej, że ten ks. Puder jakoś podejrzanie awansuje i ma wkrótce otrzymać sakrę biskupią. Co gorsza, że przy tym wo kościele św. Jacka, sędziwym zabytku Warszawy, ma być utworzona parafia nawróconych Żydów, którzy, chrzest przyjąwszy, Żydami pozostaną.

  Sprawa wyczerpałaby się niewątpliwie na niezadowoleniu księży staruszków, że taki młody, a już się pcha na synekury, gdyby nie jeden pikantny szczególik. Nie ten, że ks. Puder jest Żydem z pochodzenia, ale ten, że przyjąwszy chrzest, nie chce być Polakiem, wychodząc ze słusznego założenia, iż chrzest, a choćby i sakra kapłańska naskórka żydowskiego nie naruszają. Stanowisko ks. Pudra daje gwarancję, że przyszłe owieczki parafii św. Jacka z Żydów uczynione Żydami będą duszą i ciałem. Wszystko wskazuje na to, że powstanie w Polsce „katolicko-żydowski naród państwa polskiego”, lub na odwrót. Czemu nie?

  No i co teraz będzie? Czy ks. Puder będzie biskupem, czy nie? Czy Żydzi ochrzczeni dostaną parafię przy św. Jacku, czy nie? Właśnie, aby to się nie stało, delegacja młodzieży, reklamującej się jako „narodowa”, udała się przed majestat najwyższej władzy prowincji watykańskiej w Polsce i wygarnęła przed nią w sposób grzeczny, ale wygarnęła kawę na ławę, że, mianowicie, tak być nie może, aby Żyd rektorował w „polskim” kościele i jeszcze parafie żydowskie zakładał. Władza odwzajemniła się równą stanowczością: „Kto tu rządzi? – usłyszeli młodzieniaszkowie niespodziewanie – „ja, czy panowie?”. Na tym skończyła się audiencja.

  Zamiast kazania do niewdzięcznych młodzieniaszków KAPina po dość długim czasie ogłosiła oświadczenie ks. Pudra, z którego wynika, jakoby nowy rektor św. Jacka nigdy nie uważał się za Żyda, choć przyznaje się do żydowskiego pochodzenia. Na to odpowiedział w „Samoobronie” jeden z jego braci wedle zawodu, że ks. Puder nigdy nie uważał się za Polaka. I komu tu wierzyć, rodacy mili? Niejaki Michalski, mąż w kwiecie wieku, nie dał wiary KAPinie, czy też sądził, że Żyd ochrzczony czy nieochrzczony, pomazany czy nie pomazany, to zawsze Żyd, dość że „narodowym” uniesiony gniewem, iż Żydowina jakiś w „polskich” rozpiera się kościołach i żydowskie kazania narodowi prawi, dopadł ks. Pudra między ołtarzem a amboną i bojowe okrzyki wydając puścił w ruch spracowane pięści. Ale niedługo nimi wywijał.

  Możemy sobie wyobrazić konsternację w obozie „narodowym”. Jako patentowani katolicy, ba „dynamiczni katolicy” znać powinni dwie prawdy katolickie o zasadniczym znaczeniu. Pierwsza prawda jest ta: w pojęciu prawowiernie katolickim budynek kościelny nie jest, ani polskim, ani niemieckim, ani francuskim, ale jest on – gdziekolwiek leży – własnością watykańskiego państwa, względnie jego ekspozytury w danym kraju. Druga prawda dotyczy polityki kościoła wobec Żydów. Nie jest ona ani polska, ani francuska, ani niemiecka, ale katolicka. Zmierza do wciągnięcia w obręb kościoła wszystkich, bez względu na pochodzenie. Nie uznaje ras, krwi, ściśle mówiąc nie uznaje narodu. Ideał, który sobie wytknęła jest zawarty w słowach św. Pawła „Nie jest Żyd ani Greczyn, ale wszyscy wy jedno jesteście w Chrystusie”. Dany naród ma tylko tyle znaczenia dla kościoła, ile mu oddaje usług. Gdy okaże się, że nawróceni Żydzi przedstawiają lepsze gwarancje katolickości niż Polacy, kościół nie zawaha się ani na chwilę, komu dać pierwszeństwo na polskiej ziemi.

  Gdy tedy tak się rzeczy mają, żądanie młodzieży katolicko-„narodowej” jest niedopuszczalne i niekatolickie.

  Rzadko to się zdarza, lecz musimy w tym wypadku miłością prawdy kierowani, nie tylko stanąć po stronie kościoła, lecz również swój gorący aplauz jemu wyrazić. Miło jest czasem przeciwnikowi rację przyznać, gdy jest ona tak niezbita i wołowymi literami ad oculos przemawia.

  Bo skoro onych młodzieńców kościół w tkliwą pieczę objął od chwili opuszczenia łona matki, poprzez chrzest, wpajanie zbawiennych zasad zasad objawionych, hodowanie w regułach niefatygującej gimnastyki moralnej, zbawienie i szczęśliwość wieczystą zapewniając – to objawem gorszącej niewdzięczności i smutnej deprawacji było ich wystąpienie. Świat jest w chaosie, błądzi po straszliwych bezdrożach, a widok ów serca napełnia boleścią.

  Jakże skrwawić się muszą , gdy widzą, iż zaraza owa, wkraść się potrafi do dusz, tak kryształowo czystych, w każdym atomie katolickich, co „polskich”. Polonia semper fidelis – a tu nagle dziki wybryk, świadczący o zgubnych wpływach miazmatów neopogańskich. Czyż młodzieńcy owi nie zdają sobie sprawy, iż wymierzają cios w swą ojczyznę duchową – kościół katolicki? I to wtenczas, gdy bliski jest dokonania wielkiego dzieła, uratowania tylu dusz żydowskich, milionów może, uchronienia ich od potępienia wiecznego poprzez nawrócenie na łono prawdziwej wiary.

  Czy młodzież owa, trującym wiatrem z zachodu zawiana, nie zdaje sobie sprawy z tego, iż dziś przed Polską, stoją olbrzymie możliwości ochrzczenia całych gromad Żydów, pozyskania dla wiary! Tak jak to chlubnie czynili ich przodkowie przez wieki, chrzcząc miliony Żydów, do herbów własnych i rodzin przyjmując, przez co złotymi zgłoskami w dziejach się zapisali. Zaprawdę błądzić straszliwie zaczyna część naszego społeczeństwa!

  Albo albo, panowie. Albo jesteście katolikami i wówczas należy Maul halten, choćby wszystkie kościoły w Warszawie wyższa racja stanu katolickiego mocarstwa oddała Żydom. Albo, jeżeli wam, jako „narodowcom”, ta racja stanu nie odpowiada, to należy powiedzieć sobie: Polska i kościół to dwie racje stanu, nie tylko różne, ale zgoła sprzeczne. Niech nam KAPina wybaczy to kazanko, którego wygłoszenie raczej by do niej należało. Ale wtajemniczeni państwa watykańskiego w Polsce pewnych nie poruszają i nie poruszą tak długo, dopóki Polacy nie zostaną wyprani z resztek narodowego instynktu. Czy nie prawda?

  Michalskiego zabrała policja. I dopiero teraz zrobił się huczek. „Niesłychany wypadek”, „świętokradztwo”, „zbrodniarz znieważył katolickiego kapłana” – wołają małe dzienniczki. KAPina zaś płacze nad „zdziczeniem obyczajów” (a taki katolicki kraj).

  Do trąbek „narodowych” dołączyły swe głosy socjalistyczne organiki. Żydzi z „Dziennika ludowego” zatelefonowali w te pędy do ks. Pudra: Jak „zdróweczko”, może mały wywiadzik? Sensacji co niemiara.

  Zanim sąd rozpatrzy sprawę, poszukano winowajców. Mniej więcej według ustalonego w takich wypadkach i dobrze nam znanego schematu. Mianowicie, organy „narodowe” orzekły, że Michalski to komunista i Fołksfront. „Fołksfrontowcy” zasię składają winę na… ks. Trzeciaka, który w tym kościele rektorem był i odczyty antyżydowskie miewał , oraz na hitleryzm, który w Polsce czyni zastraszające postępy i nie może wydawać innych owoców, jak tylko a la Michalski. I katolicko-„narodowi” żądają przy tej okazji przyciśnięcia komuny i fołksfrontu, „fołksfrontowcy” zaś wołają o urwanie głowy hydrze nacjonalistycznej i położenie kresu zarazie hitlerowskiej.

  Panowie nie kłóćcie się. Kościół ma rację. Michalski to ofiara wiatrów, wiejących nie tylko z zachodu i ze wschodu, ale i z północy i południa. Można powiedzieć tajfun w pogodnej, katolickiej głowie.

  (z) (właściwie: Stanisław Grzanka)

  Polubienie

 2. Śliczne. Chciałbym tylko dodać, iż według świętego Pawła (List do Galatów 3, 28) „„Nie jest Żyd ani Greczyn, ale wszyscy wy jedno jesteście w Chrystusie”, ale także „nie masz mężczyzny ani kobiety, wy wszyscy jesteście jedno” — chciało by się dopisać gó..no, ale nie, wszyscy jesteśmy rodzaju nijakiego, czyli jak to się obecnie modnie nazywa ‚gender’ — w Chrystusie”. Bo „w Chrystusie nie masz też pana ani niewolnika”, czyli w dzisiejszych czasach „w Chrystusie” nie masz różnicy między bankierem i dłużnikiem pobożnie pracującym, na tegoż bankiera wieczny dobrobyt.

  Aby jednak ludzie się zbyt nie entuzjazmowali tą swą „demokratyczną równością w Chrystusie”, przesycony „mądrością bożą, wobec której mądrość ludzka to głupstwo”, święty Paweł w innym swym liście, mianowicie „Do Rzymian”, w swym przesłaniu w imię Chrystusa Ukrzyżowanego ogłosił coś dokładnie odwrotnego. Mianowicie „starszy będzie służył młodszemu, bo Jakuba (chciwego na MAJĄTEK siedzidupę) umiłowałem, a Ezawa (dzielnego i spostrzegawczego człowieka żyjącego w Przyrodzie) znienawidziłem”. Czyli, mówiąc językiem George Orwella, Kościół już od dwóch tysiącleci głosi nam Ewangelię „Farmy zwierzęcej” tegoż pisarza: „wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre pośród nich są równiejsze „.

  Na zdjęciu powyżej najnowszy nasz papież zabawia się w Dobrego Pasterza, który niesie, niczego się nie spodziewające jagnię, aby zeń uczynić smaczną potrawę dla czcicieli Pana Zastępów – http://markglogg.eu/?p=1308 . (W starożytności było z tą „ucztą bożą” o wiele dostojniej, po prostu całopalono — tzw. holocaust — zwięrzęta domowe, aby „zapach smażonego mięsa był przyjemny dla nozdrzy Pana” (Patrz Księga Kapłanów). Z tego prawdopodobnie powodu, dbający o boże błogosławieństwo dla Misji Cywilizacyjnej ich nacji, Amerykanie oraz Anglicy pod koniec II WŚ dokonali gigantycznych całopaleń ludności miast takich jak Hamburg, Drezno, Tokio oraz Hiroszima.

  Coś jednak mi się zdaje, że „błogosławieństwo boże Narodów Wybranych” zaczyna wyczerpywać swą Moc i nowe giga-holokausty będą konieczne, aby „PAN dał MOC narodowi swojemu, PAN dał swemu narodowi POKÓJ”.

  (Po łacinie Wulgaty, Psalm 29:

  Dominus virtutem populo suo dabit;
  Dominus benedicet populo suo in pace
  )

  Polubienie

 3. Wybory ?
  Czy te rozgrywki partyjne MIESZANCOW można nazywać jeszcze wyborami ???
  A partie ?
  Czyje to sa twory i po co ???
  Pismidlo i portal zwany „Super Expres” podaje,ze coreczka premier Kopacz (tez lekarz jak mamusia) obrazi się ,gdy wygra PiS i wyjedzie z kraju.
  Co wiec maja powiedzieć w tym kraju jeszcze zwanym Polska mieszkancy jego bezpartyjni ?
  Zapodany temat pisal ludzik partyjny czy bezpartyjny ?
  Ale chyba bezpartyjny,bowiem nie chce isc na wybory, a to przecież obowiązek obywatelski !
  Ciekawy będzie wynik wyborow gdy na nie nie pojda WSZYSCY BEZPARTYJNI.

  Natomiast poczytajcie sobie jak to jest na Bialorusi gdy narod nie chce opuscic swego wodza i dalej go wybiera już na piata kadencje ,a można by przecież dożywotnio – jakie poparcie/ilość otrzymanych glsow,zaufanie i poszanowanie ,FREKWENCJA ,no i gospodarowanie JEDNONARODOWE a nie mieszane .
  Pozostali startujący kandydaci nie przekroczyli nawet 5% ale mimo to opozycja rosci pretensje i usiluje mieszac w wynikach.

  BRAWO SLOWIANIE NA BIALORUSI !
  Mieszancow u was mało.
  Tak trzymać,nie będą obcy mieszac w waszych sprawach narodowych .

  Polubienie

 4. Dobra i zła wiadomość.
  Obecny prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zwyciężył na wyborach prezydenckich w republice otrzymując 83,49% głosów wyborców, powiedziała przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Lidia Jermoszyna.

  Zła wiadomość:
  Aleksander Łukaszenko nie jest Polakiem i nie startował w wyborach prezydenckich w Polsce

  Polubienie

 5. Nie jest Polakiem ale ma SLOWIANSKA DUSZE !
  A ta jest niesmiertelna !!!
  My pozyjemy i zobaczymy jaka ma dusze obecny MLODY POLSKI PREZYDENT A.DUDA ,
  któremu wielu wyborców zaufalo i go wybralo .
  Jest Polakiem i ma obowiązki polskie ?
  Nie ugnie się pod naciskiem NWO ???

  Polubienie

 6. Ot, przypadkowo znalazłem w internecie mój artykuł sprzed ponad 15 lat, tłumaczący dlaczego z Polski wkrótce zostanie — jak to w „niebie” o nazwie USA zaplanowano — li tylko nazwa na mapie Europy.

  Proszę czytać całość na http://forum.gazeta.pl/forum/w,12217,9643802,9643802,Slowianskie_nostalgie_i_imperatyw_globalizacji.html

  Tutaj przytaczam tylko jego początek:

  Słowiańskie nostalgie i imperatyw globalizacji

  (Tekst publikowany pod tytułem „Biblia i globalizm” w dwutygodniku Ojczyzna,
  nr.2 (203), Warszawa, 2000)

  WPROWADZENIE.

  Zapiski historyczne, dotyczące żyjących w Europie Centralnej Słowian,
  pojawiają się praktycznie dopiero wraz z przejęciem przez tychże Słowian
  chrześcijaństwa.

  Polsce wypadło przyjąć chrzest z Zachodu, z czego wielu historyków ” jak na
  przykład Feliks Koneczny na początku tego wieku ” było dumnych, ale czego
  żałował współczesny mu Stanisław Ignacy Witkiewicz. Wbrew proniemieckim
  nastrojom ówczesnych piłsudczyków Witkiewicz utrzymywał, że „rozumność”
  Europy przetrwała li tylko w kulturze prawosławia. Pomimo wielorakich
  wpływów obcych w ciągu ostatniego tysiąclecia, podstawowa „słowiańskość”
  polskiej kultury została zachowana i nawet trwający przez kilkaset
  lat „potop” germański zakończył się, decyzją znanego słowianofila nazwiskiem
  Soso Dżugaszwili, powrotem polskiej mowy (oraz kultury) nad Odrę i Nysę.

  Około dziesięciu lat temu, dzięki „Solidarności”, w Polsce runęły wszystkie
  zapory chroniące nasz kraj przed „globalnym potopem”, nadchodzącym tym razem
  aż z drugiej strony Atlantyku. Istnieją uzasadnione obawy, że
  tego „atlantyckiego potopu” Polacy jako naród ” a tym bardziej jako część Słowiańszczyzny ” po prostu
  nie przeżyją. Nazwa Polski (tak jak to było w przypadku Prus) być może na
  mapach pozostanie, ale kojarzona z nazwą naszego kraju kultura zaniknie,
  przyduszona przez importowaną, amerykańską „lumpenkulturę.”. I tak
  niewątpliwie się stanie, jeśli polskie władze nie zaczną, idąc za przykładem
  chociażby Francji, stawiać na powrót jakichś ograniczeń przed „atlantyckim”
  zalewem odmóżdżającej popkultury, oddziaływującej na ludność jak zwykłe
  opium.

  ***

  Na zachodzącą obecnie, zasadniczą transformację polskiego społeczeństwa
  autor zwracał uwagę już kilka lat temu, w artykule „FRYMARK”. Chodzi o to,
  że kultura polska ” jak zresztą i kultura wszystkich krajów słowiańskich ”
  była od początku bądź chłopska bądź szlachecka, związana z ziemią i jej
  romantyką. Etos handlu (za wyjątkiem Wokulskiego) był jej praktycznie obcy.
  I właśnie ten totalnie obcy „duszy słowiańskiej” etos wolności komercyjnych
  zaszczepili nam w ostatnich latach rodzimi oraz importowani „misjonarze
  kapitału”. Zasadniczej przemianie uległa także kultura religijna naszego
  kraju. Katolicyzm dotychczas kojarzył się z Rzymem i ze schristanizowaną
  wersją rzymskiej cnoty virtus, czyli militarnej – względnie cywilnej –
  odwagi. Natomiast ogłoszone w marcu br., przez hierarchię Watykanu,
  przypomnienie wiernym o hebrajskich korzeniach naszej wiary, stanowi wyraźny
  sygnał, że u progu trzeciego tysiąclecia ta ponadnarodowa instytucja wraca
  do swych przedchrześcijańskich korzeni. Bez żadnej zatem przesady możemy
  powiedzieć, że Polska, jak i inne kraje Europy, znalazły się dzisiaj w
  uścisku Dwóch Ramion „Nowego Izraela” (jak nasz pontyfikat nazywa w swych
  homiliach wymarzone przezeń globalne państwo)
  . Z jednej strony, od zewnątrz
  zostaliśmy objęci przez materialistyczną, totalnie skomercjalizowaną
  cywilizację anglosaską, która już kilka wieków temu uległa samo-judaizacji.
  Z drugiej zaś strony, od wewnątrz znaleźliśmy w duchownym uścisku „nowego
  katolicyzmu”, którego hierarchia też nagle zaczęła się odwoływać do swych
  hebrajskich antenatów. (itd.)

  Polubienie

 7. Słowiańskie nostalgie i imperatyw globalizacji

  W tym względzie ja pesymistą nie jestem.
  Polskość i słowiańska dusza jest po części jak chwast. Nie da się go usunąć, wciąż wyrasta i walczy o swoje. Daje się już zauważyć coraz większą niechęć do Ameryki i zachodu. Niechęć ta zaczyna obejmować coraz większe grupy ludzi i środowisk.
  A że pewne zmiany następują, ze technika posuwa się na przód, że ludzie chcą mieć więcej i lepiej, to jeszcze nie tragedia.
  Powiedziałbym, to jedna z podstawowych cech ludzkich.
  Nie przesiądę się na konną bryczkę skoro mam dobry szybki samochód. Nie będę nosił worka ziemniaków z pola skoro mogę je przywieść traktorkiem i nie będę wędrował po świecie z kijaszkiem i węzełkiem na plecach skoro mogę kupić bilet na dowolne linie lotnicze.
  Komputera też nie odrzucę, ani komórki (tej akurat nie mam więc nie używam).
  Pewne zachowania też się zmieniają. Mniej ludzi chodzi do kościoła, więcej na spacery z kijkami (od nart ?) więcej biega po lesie czy za miastem, mniej w kinach i teatrach, a więcej przed telewizorem itd
  Myślę, że nowe pokolenie pozostanie Polakami z polską mową, ze słowiańska duszą, ale z szerszym horyzontem myślowym.
  A Ameryka w pewnym momencie straci swoją pierwszoplanową rolę na tej samej zasadzie według której urastały i upadały wszystkie poprzednie imperia.
  Oczywiście USA nie upadnie jak Kartagina czy imperium mongolskie, ale stanie się tylko jednym z wielu dużych państw obok Chin, Indii, Brazylii, Rosji, Meksyku, itp

  Polubienie

 8. Cholera !
  ZNOWU SZMULE i SZWABY pisza polskim gojom od nowa historie !!!
  A SZLAG BY WAS W KONCU TRAFIL PLEMIE ZMIJOWE i DZIECI DIABLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 9. Wybory 2015 !
  Czy one się maja teraz roznic od poprzednich szmulowskich i szwabskich ?
  Ciagle qrwa to samo,stare pyski okraszone nowymi najduchami i co jest wybor ?
  Czego tego samego diabla czy diablicy ???
  Zra się od samego początku lub daja w tych zloabch partyjnych cyrki,robia jakies przetasowania ,obiecują gruszki już nie na wierzbie ale na lipie i roznych chujkach krzaczastych – maja ludzie isc na te parodie ?
  Oooo nieeee ,nie tym razem !

  Polubienie

 10. Modlcie się :

  czyncie tance i rozance,ogladajcie tvn24,czytajcie gazete wyborcza,zryjcie,pijcie i rzygajcie .
  Czekajcie az wam SZMUL ze SZWABEM zwroca Polske !

  I jak tu nie klac qrwa ich mac !

  Polubienie

 11. Czy już potrafisz POLSKI NARODZIE odroznic KTO JEST KTO i JAK ,CZYM CIE OMAMIL ?
  Popatrz na te twarze w/zamieszczonych filmikach.
  To przecież wypisz,wymaluj SZMULE i SZWABY !

  Teraz wejdź na „wysoka izbe sejmowa” ,tam tez dokonaj lustracji i przypatrz się cyrkowej akrobacji.
  Wiec co ?
  Pojdziesz 25 października br glosowac ,po niedzielnej mszy w miejscowym kosciolku ???

  Polubienie

 12. Cyt. Adm:
  „Polskość i słowiańska dusza jest po części jak chwast. Nie da się go usunąć, wciąż wyrasta i walczy o swoje. (…)
  Myślę, że nowe pokolenie pozostanie Polakami z polską mową, ze słowiańska duszą, ale z szerszym horyzontem myślowym.”

  A ja głupi przez lata naiwnie myślałem, ba, łudziłem się, że swą polskość czy słowiańskość, dusza ludzka nabiera podczas systematycznego i długoletniego procesu kształcenia, uprawy, innymi słowy, wyrywania chwastów…

  A tak, to aż strach pomyśleć, co tak na nowo uformowane polskojęzyczne „chwasty z szerszym horyzontem myślowym”, dla których „matura to bzdura”, za niedługo nam pozostałym przyszłość wygłosują…

  Polubienie

 13. Inny pisal i mowil : ” polskość to nie normalność….” i co, na co mu przyszlo ?
  Tak będzie ze wszelkimi szmulkami srulkami i tymi co na ich ochlapie !
  Co do wyborow,to przewidziane sa „zakłócenia” i odpowiedni STAN DZIEJOWY !
  Już Kalkstein się o to postara, a może i nawet leb nadstawi (takie slychac pomruki,nie pomoze mu nawet strach przed lataniem samolotem) !
  „Chorobe kot mu przyniesie”.

  Polubienie

 14. dyl
  Mówiło się u nas dawnymi czasy
  -Przeżyliśmy potop szwedzki przeżyjemy i radziecki
  Mamy wszak za sobą także i rozbiory i przymusową germanizację i rusyfikację.
  Pozostaliśmy jednak Polakami.
  Każde pokolenie jest wprawdzie inne, ale zawsze pozostaje polskie
  ..swą polskość czy słowiańskość…mamy i po przodkach i z domu rodzinnego, od matczynej troski, od dziadków ględzenia i z podwórkowych zabaw.

  Polubienie

 15. Ad. Zenek po nocnej zmianie

  Módlcie się:

  Dobrze że, ,,pajacom w habitach” nie przyszło do głowy, żeby zatańczyć coś bardziej ambitnego np.: fokstrota, cha-cha (cza-cza), twista, boogie woogie albo cancan’a w którym, w części finałowej trzeba wykonać szpagat. W tym przypadku, taneczne miernoty korzystały z ,,Waka, waka” – muzyczny utwór Shakiry, wykonany po raz pierwszy na (This Time for Africa) (The Official 2010 FIFA World Cup™ Song).

  P.S. Szanowny Zenku – co tam słychać w temacie ,,Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600-1000 A. D.” Ja ,,tyram” przy kompie jak przysłowiowy wół a, tu zero reakcji z Twojej strony!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 16. 1) Afera taśmowa
  2) Mega Afera lekowa
  3) Afera hazardowa
  4) Afera wyciągowa
  5) Afera stadionowa
  6) Afera autostradowa
  7) Afera stoczniowa
  8) Afera AmberGold
  9) Afera Elewarru
  10) Afera z informatyzacją MSW
  11) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  12) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  13) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  14) Ratyfikacja antyrodzinnej i genderowej konwencji antyprzemocowej.
  15) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  16) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  17) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  18) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  19) Podniesienie VAT-u na wszystko
  20) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  21) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  22) Podniesienie akcyzy na paliwo
  23) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  24) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  25) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
  26) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  27) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  28) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  29) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  30) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  31) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  32) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  33) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
  34) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  35) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
  36) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  37) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  38) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  39) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  40) Gdy bezrobotny ukradnie batonika z supermarketu to wsadzają go do aresztu na miesiąc ( 1 dzień w areszcie 45 złotych ! ) i jeszcze sprawę sądową robią ,a temu który narobił przekrętów na miliony euro pozwalają uciec za granicę albo pozostać bezkarnym,bo znajdzie sobie takich prawników którzy go wybronią ze wszystkiego.
  I wiele więcej

  Warto przypomnieć sobie 6 dni przed głosowaniem

  Polubienie

 17. Ad. Pamiętajmy

  Oj, pamiętam, pamiętam i nie tylko to pamiętam… I dla tego nie chodzę od przeszło dwudziestu paru lat na żadne wybory! Jak ktoś ma jakieś złudzenia, to niech sobie odpuści bo, wybrani następcy, są tacy sami jak poprzednicy albo jeszcze gorsi! Czarusie i czarodzieje z ul. Wiejskiej udają że, rządzą Polską a, to jest nie prawda bo, de facto rządzi żydowska Brukselka. Konstytucja III RP, Art. 9 Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego (czytaj Traktat akcesyjny wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i zrzeczenie się jakichkolwiek praw, do rządzenia czymkolwiek w Polsce). Ale jest światełko w tunelu że, SS (czytaj akronim Sejm i Senat) w niedługim czasie przestanie istnieć! W języku polskim są ,,czarodziejskie” słowa i do takiego należy słowo PARLAMENT, tylko trzeba je rozłożyć na czynniki pierwsze. A więc PAR (łacina równy w śród równych), LAMENT (łacina lamentum – płacz, zawodzenie, żal, cierpienie, narzekanie) a, później będzie AMEN (łacina koniec). I to na dzisiaj AMEN!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 18. Poczekaj,nie uciekaj !
  To może „SZCZESC BOZE” pomoze razem z Grzesiem na czele ?
  Teatr i cyrk maja rozne sezony .
  Cyrk najlepiej się sprzedaje latem .
  Teatr jest na okraglo.
  W jednym i drugim graja i wystepuja zdolni ZYDZI,bywa,ze zaplacze się wnich jakis szwab czy szwabka ale to miernota.
  Co stało się z Polakami,gdzie POLSCY REZYSERZY i AKTORZY ???
  Może tez warto zapytać o scenarzystow.

  Polubienie

 19. „Pamietajmy” się rozpisał, czego władze III RP „dokonały” – w sensie negatywnym – dla Narodu Polskiego. Nie ma się tutaj co dziwić, a raczej dziękować (komu?) że tak niewielkie są te ich „dokonania”. Po prostu władze III RP „dokonały” tego wszystkiego w INTERESIE NADRZĘDNYM NARODU AMERYKAŃSKIEGO. Wczoraj premier Bułgarii otwartym tekstem powiedział, dlaczego Bułgarzy musieli ZLIKWIDOWAĆ swa elektrownię atomową oraz musieli przestać marzyć o intratnym gazociągu z Rosji do Środkowej i Południowej Europy:

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oznajmił, że byłoby mu wstyd składać przed obywatelami takie oświadczenia, jakie złożył premier Bułgarii Bojko Borisow.

  „Dosłownie dzisiaj ze zdumieniem przeczytałem cytat z przemówienia premiera Bułgarii Bojki Borisowa, który oznajmił, że Bułgaria w interesie USA zrezygnowała z realizacji projektów energetycznych z Rosją, włącznie z Gazociągiem Południowym, elektrowniami atomowymi i gazociągiem Burgas-Aleksandropolis, i teraz USA powinny pomóc Bułgarii w zniesieniu wiz i tak dalej. Zaskakujące — powiedział Ławrow w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji NTV.

  Dla każdego dużego, szanującego się państwa polityka zagraniczna powinna maksymalnie opierać się na zasadzie godności: szacunek do własnego narodu, historii, kultury i przekonań — dodał Siergiej Ławrow.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151019/1257400/Lawrow-Bulgaria-USA.html#ixzz3p6qLuG00

  I co na to, na takie dictum premiera Bułgarii, w sposób niecny próbującego „wyhandlować” z USA jakieś korzyści (zniesienie wiz do USA) dla obywateli Bułgarii, nasz APA, przecież żyjący w relatywnym dostatku – jako obywatel USA – z korzyści jakie ten kraj odnosi dzięki korupcji oraz biedzie i „prywatyzacjom” jakie rząd jego kraju wymusza w swych euro-koloniach?

  Polubienie

 20. Debata

  komentarze z you tube
  11227amstaf 8 godzin temu
  ludzie zagłosują na pis z prostego powodu, ze maja coraz mniej pieniedzy, platforma wycisneła z ludzi ostatnie soki
  Odpowiedz · 14

  Zobacz wszystkie 12 odpowiedzi

  Judasz Iskariota 33 minuty temu
  +84Becia po co socjal jak można pójść do roboty i zarobić. Ja nie chcę żeby mi państwo zabierało kasę, bo ktoś sobie dziecko machnął. To ja sobie natrzaskam 6 dzieci to będzie 3 tyś złotych na miesiąc. Przecież to jest absurd. Skoro ja pracuje na te pieniądze to mam prawo robić z nimi co chce, a ja nie chce dopłacać do czyichś dzieci.
  Odpowiedz ·

  OpcjaSpoleczna – Videoblog 6 godzin temu
  10 tysięcy czy 6 tysięcy ma starczyć na murzyna na 100 lat lub więcej żeby żył z tego w Polsce ? Oj kurwa co Kopacz mówi – jak Ona źle zna się na matematyce? Zapraszam na mój kanał na You Tube.
  Odpowiedz · 4

  Stan A 32 minuty temu
  Dosyć afer,znikających pieniędzy,oszustw oraz kłamstw i dlatego głosuję na PIS.
  Odpowiedz · 2

  Mee Knoo 18 godzin temu
  to pokazywanie 404 jest beznadziejne
  Odpowiedz · 16

  Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi

  Mee Knoo 7 godzin temu
  +ErtixPoke acha, czyli zamknięta teczka – źle, otwarta dobrze? 🙂
  Odpowiedz · 3

  ErtixPoke 7 godzin temu
  Owszem. Też sobie mogę teczkę do telewizji pokazać, i powiedzieć, że mam program.
  Odpowiedz ·

  Michał Wasiak 18 godzin temu
  No co jak co ale ta republika wyznaniowa to przynajmniej pod względem kulturalnym znacznie przewyższa PO.
  Nasza pani Premier niestety zachowała się jak ostatni prostak, z tymi swoimi ciągłymi komentarzami w czasie wypowiedzi konkurentki…
  Odpowiedz · 37

  Zobacz wszystkie 6 odpowiedzi

  MrCoffeeparty 6 godzin temu
  +Michał Wasiak Obecny rzad i parlament idzie w kieerunku państwa bezprawia, zarówno w dziedzinie gospodarczej, prawnej i moralnej. Nie ma ani kultury ani edukacji. Ja chce panstwa normalnego a tego nie zapenia żadna leewicowa partia.
  Odpowiedz · 2

  ‫بولندا‬‎ 19 godzin temu (edytowany)
  Czy tylko mi nazwisko kraśko kojarzy się ze słowem kraść? Kopacz jest niekompetentna, ona nie potrafi się wysłowić.
  Odpowiedz · 51

  Zobacz wszystkie 4 odpowiedzi

  stern 3 godziny temu
  +‫بولندا‬‎ proponuję wizytę u psychiatry.
  Odpowiedz ·

  Aldarar 17 godzin temu
  Na początku powiem, że i tak krul jest tylko jeden, ale mam kilka zdań na tematy wypowiedzi obu kandydatek: B. Szydło mówiła spokojnie jak Andrzej Duda, była merytorycznie przygotowana, była kulturalna i nie przerywała oponentce, niemniej nie sposób nie zauważyć ciągłego namawiania Polaków „skoro mamy prezydenta z PISu, to trzeba mieć też rząd z PISu. Jednakże faktycznie było tak, że za krótkiego rządu PISu gosodarka faktycznie się podniosła. Obawiam się jednak (mimo, że jestem chrześcijaninem) właśnie tej Republiki Wyznaniowej i fanatyzmu religijnego PISu a także oddawaniem naszych pieniędzy w ręce Kościoła.
  Co do obecnej Premier, to było widać, że się boi przegranej, ciągle atakowała, plątał jej się język, nie odpowiadała na pytania a propos np podatku dla imigrantów – „dostaniemy kase z Unii na nich”. Pewnie tak, ale to nie uchodźcy dostaną kase, tylko rządzący, a później i tak pewnie wprowadzą jakiś podatek. Afery podsłuchowe to pikuś, gdzie są pieniądze Polaków z OFE?!
  I na koniec najbardziej mnie śmieszyło jak zaczęła błagać o głosy. 🙂
  Także 25.10.2015 tylko Korwin 🙂
  Pokaż więcej
  Odpowiedz · 15

  Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi

  mata3949 3 godziny temu
  +Aldarar Uzywanie Konkordat zapewnia obustronną autonomie i państwa i KK. Obecny parlament byl inicjatorem ustaw łamiacych sumienia chrzescijan i zachęcajace do demoralizacji. Rząd wspomaga finansowo kontrkulture antychrześcijańska. Czy położenie tamy zalewowi obskuranctwa i permisywizmu jest cechą panstwa wyznaniowego? Czy głowa państwą może zostac tylko ateista? Czy polityk ma ukrywać swoja wiare?
  Odpowiedz ·

  Abdulrahman Haddad 2 godziny temu
  +mata3949 Jezus zwany Chrystusem rozwiązał zależność pomiędzy chrześcijanami a państwem, vide, niezależnie od tego, czy rządzi Kopacz, Adolf Hitler, czy Piłsudski, prawdziwy chrześcijanin powinien „oddać cesarzowi co cesarskie, a Bogu co boskie”, ponieważ każda władza na Ziemi pochodzi od Boga (Mesjasz powtórnie potwierdza to mówiąc do Piłata: „Nie masz nade mną żadnej władzy, poza tym, co ci dano z góry”). Ja nie odpowiadam za Twoje grzechy, a Ty nie odpowiadasz za moje (chyba, że sprowadziłbyś mnie ze słusznej drogi, wtedy ja odpowiadam za moje grzechy, ale Twoje kumulują się z moimi: Ty masz 5 grzechów, ja mam 5 z Twojej winy, wtedy Ty odpowiadasz za 10, ja za swoje 5). Obrona wiary chrześcijańskiej nie polega na zawiązywaniu porozumień z ponadpaństwowymi podmiotami. Celem chrześcijan nie jest osiąganie pozycji, z której będą mogli narzucać swój światopogląd przy pomocy struktur rządowych, ale działanie niejako „od dołu”, by do swoich racji przekonać jak najwięcej ludzi i udowodnić im podczas zborów, modlitw, że droga, którą podążają jest słuszna i że warto nią podążać. Mówisz o ustawach łamiących moralność chrześcijan: wg Biblii zarodek chłopca jest w pełni człowiekiem w 40 dniu, a dziewczynki w dniu 80. Mamy podążać literalnie za Biblią, czy tak jak mówił Jezus, że: „Prawdziwa wiedza nie jest zawarta w pismach, które są martwe, lecz w tym, co was otacza.”? W mojej ocenie chrześcijanin nie może zostać politykiem, Jehoshua stanowczo odmówił zostania wodzem, władcą, pomimo tego, że miał pod sobą 50 tysięcy ludzi (w ogromnej części uczniów Jana Chrzciciela).
  Pokaż więcej
  Odpowiedz ·

  John McClane 18 godzin temu
  Krasko wyglada jakby ze zgryzoty przed PiSem nie spal od tygodnia.
  Odpowiedz · 28

  Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi

  KulturvaHeniuGamers 8 godzin temu
  +KAcelele ee Widać po oczach że lubi sobie wciągnąć.
  Odpowiedz ·

  11227amstaf 5 godzin temu
  +John McClane po dojsciu pis do władzy krasko i lis bede musieli zostawic swoje cv w biedronce.
  Odpowiedz · 1

  adam „adamski” x 9 godzin temu
  no wlasie kopacz! kim ty jestes??? klamca napewno! !!
  Odpowiedz · 5

  Piotrek 17 godzin temu
  Jeden i ten sam bełkot gdzie jeden drugiemu wytyka błędy, a obie partie ociekają hipokryzją i są jak chorągiewki. Głosuję na KORWINa, bo jak dla mnie to jedyny słowny polityk do którego mam zaufanie. Póki PO (Nowoczesna), PiS, SLD, PSL będzie rządzić w Polsce to na pewno nie wrócę do tego kraju gdzie czuję się poniżany.
  Odpowiedz · 13

  Zobacz wszystkie 9 odpowiedzi

  Jan Lew 2 godziny temu (edytowany)
  +SkyMaster993 A co nie macie na jedynkach ludzi PO, lub z nią ściśle powiązanych?
  Od reszty nie bierzecie po 30tyś łapówki za 1-kę? Co to ma być? Trening przed korytkiem.
  Nowoczesna to agentura zachodnich banków i korporacji nic więcej.
  A moje myślniki są prawdziwe, wszystkie, niestety nie w Polsce. Ale już w takim Texasie jak najbardziej. That is the dream.
  Odpowiedz ·

  Fr3akyPL 18 godzin temu
  PEK naprawdę to powiedziała!? Powtórzyła po Bredzisławie….tzw. umowa o prace da mi szanse na kredyt! Macie mój głos!! >>> EPIC FAIL <<>> EPIC FAIL <<<
  Odpowiedz · 8

  Fr3akyPL 18 godzin temu
  +Fr3akyPL a za oknem widzę zachód….
  Odpowiedz · 2

  marek nowak 2 godziny temu
  kopacz metr w głąb nadaje się na jarmark
  wstyd kiła mogiła
  mam nadzieję,że wyjedzie z tego kraju juz wkrótce
  Odpowiedz · 2

  Izutaki 18 godzin temu
  tvp1HD w 360p 😀
  Odpowiedz · 4

  Krzysztof Wierzbicki 18 godzin temu
  +Izutaki Wszytko się zgadza. Skrót pochodzi od Head Demencium.
  Odpowiedz · 2

  Izutaki 17 godzin temu
  haha 🙂 A tak na poważnie… już pojawiło sie 720p. wcześniej nie było tego. 😦 a tak śmiesznie to wygladało 🙂 no nic. myślałem, że wrzutka była wcześniej i to finalna wersja. nvm zapomnijmy… tak samo jak o tej debacie 😛
  Odpowiedz ·

  Damian Nowak 15 godzin temu
  Początek merytoryczny jak chuj… zobaczymy co będzie dalej xD.
  Odpowiedz · 1

  Damian Nowak 14 godzin temu
  +Damian Nowak 30:25 Hahahahaha. Nie wiedziałem, że tylko one kandydują. Hahahahaha koniec tej kpiny ta debata nie ma sensu bo nie jest merytoryczna, brakuje konkretów, samymi ogółami to ja mogę sypać jak one tyle że na temat co będę robić w przyszłości. Hahahah elo.
  Odpowiedz · 1

  falubazzg 4 godziny temu
  Głosować będę na KORWIN. Zero imigrantów, zero łapówek, zero złodziejstwa, zero utrzymywania skazańców na koszt podatnika, zero gender i innych laickich ustrojstw, zero ośmieszania nas na arenie międzynarodowej. Silna i Bogata POLSKA.
  Odpowiedz · 1

  adrge qerge 17 godzin temu
  przecież ta debata to jakiś cyrk. głosuj na kukiz. potrafisz polsko!!!
  Odpowiedz · 9

  Zobacz wszystkie 13 odpowiedzi

  Jan Lew 4 godziny temu
  +adrge qerge Buahahaha tak panowie Grzegorz Braun, Marian Kowalski, Janusz Korwin-Mikke i Stanisław Michalkiewicz. Wszyscy powtarzający te same prawdy od 30lat, są wentylami.
  A wyciągnięty chwile temu z rękawa Petru i Kukiz to patrioci, a nie pacynki. Razem z Liroyem, Tanajno resztą lewactwa.
  Weź się obudź!
  Kukiz sam 10 lat temu mówił że jest zawsze "za prawicą gdy ma rządzić lewica, a za lewicą gdy ma rządzić prawica". Pojawiła się fala sympatii dla prawicowych haseł. To wyciągną go Schetyna z rękawa by tą falę stłumić. I udało się, Kukiz gra dobrze, w końcu to grajek, a matołki skaczą.
  Pokaż więcej
  Odpowiedz · 2

  adrge qerge 1 godzinę temu
  +Jan Lew powiedzialem tylko ze korwin jest podstawiony I co do tego nie ma zadnych watpliwosci. O braunie nic nie pisalem a marian kowalski to niewiadomo jeszcze czas pokaze.
  Kukiz nie zostal wyciagniety z rekawa tylko zdobyl dobry wynik w wyborach Bo nie pierdoli glupot jak kurwin I nie wdaje sie w debilne dyskusje z krasko czy stokrotka na temat hitlera czy niepelnosprawnych tylko mowi krotko I na temat o co mu chodzi. Kukiz ma haryzme I wizerunek wkurwionego obywatela a nie polityka temu ludzie za nim poszli. Twoje teorie spiskowe sa sprzeczne z prawda posluchaj co o shetynie kukiz mowi I uzyj czasem mozgu Bo widze ze nie umiesz rozpoznawac kto jest podstawiony a kto autentyczny
  Pokaż więcej
  Odpowiedz ·

  Joachim Ryczek 5 godzin temu
  Kopacz jest niekulturalna! Pokazuje swoje prostactwo i nieposzanowanie do Pani Beaty Szydło. Bardzo nieładnie. Pani Beata Szydło w ogóle sie nie wtrąca w zdanie. Kopacz jest hipokrytka, straciła u mnie wiele. Głosuje na PIS!
  Odpowiedz · 4

  P. Lach 5 godzin temu
  Pani Beata Szydło jest co raz piękniejsza. Z dnia na dzień. No proszę.
  Odpowiedz · 2

  Mariusz Duda 17 godzin temu
  Nie można dawać pieniędzy za nic takich samych lub podobnych za darmo od państwa tylko trzeba przekazać te pieniadze na stworzenie nowych miejsc pracy gdzie ludzie bede zarabiać. Gdybym zarabiam przynajmniej 2,5/3tys złotych został bym w Polsce. A nie wyjeżdżał do Angli zaraz po skończeniu liceum. Tu bez problemu odkladam 2/2,5 tys złotych miesięcznie po zapłaceniu mieszkania i zycia. A Polacy którzy wracają do polski to tylko tacy jak ja tylko po 5/10 latach jak odłożą po 100/300tys złotych i maja na mieszkanie samochód. Potem wyjeżdżają kilka razy w roku zeby zarobić na życie w Polsce
  Odpowiedz · 2

  Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi

  Jack Jackck 16 godzin temu
  +Grosik tv kto niby zarabia 1270 zl na dłuzsza mete ? Chyba same niedorozwoje którzy mysla że pracodawca do nich przyjdzie i da im podwyzke
  Odpowiedz ·

  Grosik tv 16 godzin temu
  Kto…większość młodych Polaków tak zarabia jak byś nie wiedział
  Odpowiedz · 1

  ahx wasilewskigmail.com 10 godzin temu
  Obietnicy i obietnicy…. a rezultat bedzie lipa
  Odpowiedz · 1

  i komentarze :
  Łucja Majewska 17 godzin temu
  Kłótnie starych bab – uważam, że debata wypadła bardzo dobrze ! Polacy nie zagłosują na żadną z tych partii! 🙂
  Odpowiedz · 8

  Naucz się grać 4 godziny temu
  +Łucja Majewska Tak jak piszesz. Ani na jednych ani na drugich ani na nowoczesnych trzecich.
  Odpowiedz ·

  Pelson 87 4 godziny temu
  to wszystko to stek bzdur niewierze tym dwum partiom tylko kukiz lub KORWIN taka jest prawda jak nie teraz to napewno za 4 lata mlodziez zaczyna powoli rozumiec jak jestesmy oszukiwani od wielu lat
  Odpowiedz · 3

  Naucz się grać 4 godziny temu
  +Pelson 87 Amen.
  Odpowiedz ·

  Jozef Borowczyk 3 godziny temu (edytowany)
  BRAWOOOO pani Beato!! Polska i Ja dziękujemy. Kłamacz won.
  Odpowiedz · 1

  Monisha HS. 2 godziny temu
  +Jozef Borowczyk Jebany pisior tylko KORWIN :3
  Odpowiedz · 4

  redhornzollo 19 godzin temu
  kto da dziś ludziom 12 zł za godzinę przy grabieniu liści? Jak płacę 7 zł za godzinę a będę musiał płacić 12 zł… to zatrudnię Syryjczyka – może mi jeszcze dopłacą:)
  Pier…enie farmazonów:) – jak mam nagle zdobyć te pieniądze na wypłaty!!!
  Odpowiedz · 7

  Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi

  shaga100 18 godzin temu
  +redhornzollo sprzedaj swoje Porsche
  Odpowiedz · 1

  redhornzollo 17 godzin temu
  PIS da i BĘDZIE ɐpzıd:)
  Odpowiedz · 1

  mamtowd 18 godzin temu
  Szydło wygrała !!! BRAWO ! Kopacz – kłamacz na deskach !
  Odpowiedz · 5

  Monisha HS. 2 godziny temu
  +mamtowd Tylko Korwin precz z komuną!
  Odpowiedz · 3

  Wiewson Orzeszek 19 godzin temu
  Dzięki za dodanie! Szukałem a szukałem… jesteś pierwszy kto dodał. Mam nadzieje że sukcesywnie dodasz kolejne części.
  Nie obejrzałem w telewizji, ponieważ zapierdalałem ciężko na chleb.
  Mam nadzieje że coś w końcu zacznie się zmieniać w tym kraju.
  Odpowiedz · 4

  99frater1 4 godziny temu
  pani Kopacz popełniła te same błędy co były prezydent Komorowski otóż często przerywała, wcinała się w zdanie, atakowała nie udzielając odpowiedzi na pytania, choćby w wizji polski pani Szydło odpowiedziała konkretnie na pytanie a pani Kopacz zamiast odpowiedzieć jaką ma wizje przyszłej polski zaatakowała swa konkurentkę i oczywiście te ciągłe słowa typu, oni, was, za waszych, na koniec rozmowy pani Szydło konkretnie opowiedziała o swych planach kończąc całą rozmowę to na koniec pani Kopacz powiedziała cytuje, jeśli oni wygrają wybory, co o jest za słowo "ONI" i czemu pani Kopacz tak bardzo uciekała oczami nie patrzała w kamerę ani na zadających pytania reporterów uciekała oczami po bokach, czemu, dla mnie ta debata dobitnie pokazuje na kogo nie powinniśmy głosować a na kogo tak, ja oddam swój głos na PIS
  Pokaż więcej
  Odpowiedz · 2

  KruK666PL 17 godzin temu
  Tak to jest jak baba się nudzi. Jedna lepsza od drugiej. Robić debatę socjalistki z socjalistką…. Poroniony pomysł, oby dwie mówiły dokładnie to samo (różnica jednego słowa w ustawie to nie różnica, ale na idiotów czyli "nie zdecydowanych" to pewnie podziała hahaha) Śmiech na sali, jeszcze większy śmiech będzie z lemingów po 25 października.
  Odpowiedz ·

  Pootis Man 37 minut temu (edytowany)
  12, 9, 5 złotych za godzinę. Pracodawca płaci tyle ile praca jest warta i żadnym politykom nic do tego.
  Odpowiedz ·

  Patryk Ratajczak 2 godziny temu
  Szydło mówi tak anemicznie jakby miała gówno pod nosem, Kopacz w sumie nie lepsza szuka zaczepki, w sumie z tych dwóch pan wybrałbym… nikogo, żaden partia moim zdaniem nie zasługuje na głos żadnego polaka
  Odpowiedz ·

  Patrick Cleaver 20 godzin temu
  kurwa jakie tempiszcze
  Odpowiedz · 2

  Arleta Kołakowska 1 godzinę temu (edytowany)
  z dwojga złego- SZYDŁO 🙂 przynajmniej jakiś poziom reprezentuje
  Odpowiedz ·

  Ala2015 Thc 5 godzin temu
  Bardzo dobrze pani Beato. Wybierzmy dobry ludzi a nie aferzystów.Każda afera to kasa nasza kasa.
  Odpowiedz · 3

  Zobacz wszystkie 2 odpowiedzi

  issaak mo 1 godzinę temu
  +Ala2015 Thc tak zgadzam sie:
  Odpowiedz ·

  Marta Pontek 22 minuty temu
  Kopacz totalna porażka… Słuchaliśmy już POwskich kłamców przez 8 lat. Beatko zejdź już ze sceny politycznej 😉
  Odpowiedz ·

  Frankie m 4 godziny temu
  jakim trzeba być idiotą żeby oddać głos na po albo pis, polska kraj głupców i idiotów
  Odpowiedz ·

  sensi maila 18 godzin temu
  szydlo to nawet nie bardzo mowic potrafi haha
  Odpowiedz ·

  Zobacz wszystkie 2 odpowiedzi

  Szymon Nowak 18 godzin temu
  pierdole to czy ładnie mówi, ma coś zmienić. kopałbym po ryju takich śmieci jak ty..
  Odpowiedz · 4

  Stan A 28 minut temu
  Kopacz idzie do lamusa,tylko jeszcze tego nie wie.
  Odpowiedz ·

  Olivia Olivia 18 godzin temu
  2:14 ten uśmiech XD
  Odpowiedz ·

  Polubienie

 21. i komentarze z you tybe
  Zabrakło mi jasnego oświadczenia, ze te osoby będą ścigane z urzędu i osądzone. Ale to przecież jedna klika , wiec na pustych słowach się skończy.
  Odpowiedz · 10

  Zobacz wszystkie 8 odpowiedzi

  Jerzy Rynkiewicz 6 dni temu
  +Jaroslaw „jim” G O nie,są o jakieś 600 miliardów słabsi od PO i kilka osób z mafii nie żyje za co powinni dostać czapę.Kto widział w porządnym kraju żeby porządnych gangsterów ścigać-kwiat społeczeństwa.Złodziej dorodziej.Niech żyje POstkomuna dupokratyczna.
  Odpowiedz ·

  Chcę WiN Polski! 6 dni temu
  +KRISTOFOROS333 mam nadzieje, ale nikłą niestety
  Odpowiedz ·

  ANGEL. JULIETTA. 5 dni temu
  Super. Pokazywanie prawdy tak powinno być.Popieram P. Beatę Szydło to mądra i inteligętna , dobra,szczera,miła Kobieta. Będę na P.Szydło głosować. 😉
  Odpowiedz · 1

  Krzysztof Borek 5 dni temu
  Nie znoszę Pis Afery sami tworzą Pis powinno się rozwiązać
  Jeszcze kiedyś ludzie którzy na Pis głosują będą się tego wstydzić
  Odpowiedz ·

  Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi

  Krzysztof Borek 5 dni temu
  Nikson upadł bo podsłuchiwał Opozycje w Polsce to Opozycja podsłuchiwała stronę rządową – To ślepy nie zauważy że to Pis wydrukował Władza PISu oznacza brak Demokracji
  Odpowiedz ·

  Jacek Raczyk 5 dni temu
  Są ludzie i dowody na to kto za tym podsłuch stoi ale to oczywiście pis a może nuedługo będzie NuSłyk pisał że to PiS siedem lat żodził. Szkoda gadać ze tak wielu ludzi ma zrte i wypasione w głowie. Ale motłochem zmanipulowanym łatwiej będzie sterować. Ze szkół pozbierać historie filozofię bat po 7 klasach na plecy i uzde do mordy i wio tak jak za Stalina. Obudź się człowieku.
  Odpowiedz ·

  Krzysztof ITA 4 dni temu
  do ewy kurna komentarze wyłączyli a teraz wspomina co było kiedyś a morze powspomina czasy pis
  Odpowiedz ·

  ZBYSIO I JADZIA 1 tydzień temu
  Przyjaciele PO!!!!!!!!! Oszus…!!!!!!!!!!!! Wiecej na http://zbijadek.ning.com
  Odpowiedz · 2

  Ewka K 6 dni temu
  super pomysl gratuluje pokazywania prawdy tylko kiedy oni za to odpowiedza ??
  Popieram i czas na zmiane tych frajerow
  Odpowiedz · 1

  Ala2015 Thc 6 dni temu
  Afer było tyle że trzeba by rozliczyć , chodzi o duże miliony ale po wyborach jak wygra PIS. Ja wierzę.
  Odpowiedz · 1

  Krzysztof Borek 5 dni temu
  Pisowcy za kilka czy kilkanaście lat będziecie się wstydzić swojego wyboru .Ja jestem za PO jestem z tego dumny i nigdy nie będę się tego wstydził.
  Odpowiedz ·

  Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi

  Krzysztof Borek 3 dni temu
  Nacjonaliści ! PIS jest gorsze od NSDAP .Najgorszą karą dla Pisowców było by gdyby Pis wygrał – Tylko szkoda Polski i reszty Polaków
  Odpowiedz ·

  Jacek Dutkiewicz 2 dni temu
  +Krzysztof Borek Ciekawy sposob myslenia, jak za PRL, total s..f dookola, ale niektorym to sie podoba. Ale to byli Ci ustawieni…

  Polubienie

 22. W odpowiedzi dla filozofa z upoważnienia APA-sztab-u informuje,ze zycie Polakow w USA plynie własnym rytmem DOM-PRACA-DOM (niektórzy jeszcze drepczą do kosciolkow przy niedzieli).
  To co wyprawia szmulostwo nie tylko w USA ale już w całym swiecie jest nam dobrze znane i mamy na to zero wpływu.
  Proszę pytac o to sługi sług jak i komu Zydzi w USA pomagają ,po co i za ile.

  Polubienie

 23. Celne omówienie TVP „dyskusji na czas” Pań Domu Polska (P-D-P — można też czytać tak, jak „czytelnik” /z USA/ przedstawił swój PLAN ŻYCIA: PRACA-DOM-PRACA):

  watazka said
  2015-10-21 (środa) @ 03:10:45

  Ogladalem te debate.
  Przeciez to kalectwo zmalpowane z kalectwa Hameryki .
  Przeciez te baby nie maja nic do powiedzenia!!
  Jakies „sztabowcy-gestapowcy” dyktuja im co maja powiedziec, czego nie mowic, jak maja byc ubrane, jakich tematow unikac jak diabel swieconej wody. I… jazda na ring!
  KUKLY!!!
  Totez posluszne paniusie nawet sie nie pozagryzaly. A szkoda. Byloby to z wiekszym pozytkiem.
  Pedzimy te Ameryke w stylu i kiczu choc ta Ameryka juz ledwo zipie.

  Ale ciagle zastanawiaja mnie te tlumy kibicow kazdej z pan.
  Czy to jakis dom wariatow dla dla kalek?
  Czy tylko obertasy niewidomych na wozkach inwalidzkich?

  Z portalu https://marucha.wordpress.com/2015/10/20/kampania-wyborcza-jako-element-walki-informacyjnej/#more-53776

  Polubienie

 24. Według mnie debata była wspaniała.

  Obie panie niczym podstarzałe klaczki w wielkiej pardubickiej miały na starcie po minucie i rwały do przodu niczym chary na londyńskich biegach chartów za wypchanym zajączkiem
  To nie była zwykła debata, to był cyrk i akrobacja, to był kabaret moralnego niepokoju i marnej rozrywki.
  To było też naruszenie konstytucji o równych prawach wszystkich obywateli i kandydatów i złamanie przepisów wyborczych o równości do kompromitacji. Bo dnia pierwszego dwie czisliderki dopuszczono na rampę a pozostałych nie.
  Ale taką szansę dostali jednak i pozostali w dniu następnym.
  Wszyscy po równi i wszyscy przeciw sobie i przeciw, a nawet dla nas.
  Z tej racji pani Kopacz miała okazję zapewnić jak jest dobrze i jak będzie jeszcze lepiej jeśli dostanie szansę dokończyć, a pani Szydło ( już dostała od niektórych internautów przydomek straSzydło – chociaż jeszcze nie jest premierem) powiedziała nam że ma plan i wie jak to się robi.
  Dobrze też wypadł Piechociński z PSL, rzeczowy, spokojny, opanowany i dokładny jak dobrze naoliwiony zegar, cykał równo i miarowo . Kukiz się wnerwiał i prawie wszyscy byli przeciw religii w szkole, z wyjątkiem pani Szydło, które mówiła, że są ważniejsze tematy przy wyborach. A szkoda, wielka szkoda bo przecież mamy rozdział państwa od kościoła, ale religię powinniśmy mieć także w każdym zakładzie pracy i katechetę na etacie bo kościół to też związki. Mniej ważne czy zawodowe czy wyznaniowe wszak związki.

  W debatach najlepiej wypadła i na nią chętnie bym zagłosował…. spikerka, wąska w tali (cienka w pasie, jak to mówią, dobrze pcha się) piękna, powabna, z doskonałym makijażem, wiedziała kiedy błysnąć oczkiem, kiedy spuścić rzęsy i w ogóle gdyby taką mieć w zasięgu ręki, paluszki lizać.

  W takich debatach jedno najmocniej mnie zadziwia, każdy kandydat jest w stanie odpowiedzieć na każde nawet najtrudniejsze pytanie bez zająknięcia i bez namysłu.

  Jak zmniejszyć bezrobocie?
  Jak zmniejszyć zadłużenie państwa?
  Jak podnieść gospodarkę?
  Jak zatrzymać emigrację z Polski?
  Jak sprawić by rodziło się więcej dzieci?

  My nie wiemy, ale kandydaci wiedzą i to wiedzą najlepiej i co ważne są w stanie dać odpowiedź w przypisanym czasie 60, sekund. a przy okazji można też jeszcze w tym czasie usłyszeć jakich afer naprodukowali kolesie z zaplecza przeciwnego kandydata
  Genialne.
  I dla tego słucham takich debat z rozkoszą, chociaż najczęściej nie do końca.

  Polubienie

 25. Cyrk i widownia sa siebie warci !
  NIECH WAS WSZYSTKICH WEZMA CZARCI !!!

  Admin nie podniecaj się tak talia prezenterek,pewnie tez i slina ci pociekła.
  Wystarczy jak popatrzysz na cyborgow (taki jeden caly czas tańczy kolo Szydlowej wypisz wymaluj szmul),to chyba i koniec zwodu nastapi .
  Kopaczowej kosmiczna twarzy tez swoje robi.
  I to sa debaty ?
  Cyrk na kolkach objzdowy – po ile były bilety i kto takie cyrki tworzy ???
  To już lepsza zabawa patrząc na synod purpuratów ale tego szmule w sukienkach nie pokaza.

  Polubienie

 26. Ad. APA-czy

  Cyrk i widownia są siebie warci!
  NIECH WAS WSZYSTKICH WEZMĄ CZARCI!!!

  Tradycyjnie, serdeczne dzięki i ogromne Bóg zapłać, za tak ciepłe słowa, wysłane prawdopodobnie z samego centrum piekła! Macie słuszność, co ja piszę – macie stuprocentową rację że, nas mocno przytuli dr Solfernus, może Lucyfer albo sam Wielki Belzebub, za naszą wielką dociekliwość i ateizm! Macie przepiękną filozoficzną intuicję, w sprawie CYRKU! Słowo cyrk oznacza koło, krąg (łac. circus = koło, krąg) i tu się kłania (uroboros) który, w naszym przypadku występuje co cztery lata. Co do BABISZONÓW (pisałem w jednym z komentarzy, co to słowo oznacza) ta jedna nazywa się Szydło a, druga Straszydło i zabrakło na scenie Czarnego Kota w Worku którego, każą politycy kupować w ciemno, co cztery lata, ogłupiałym Polakom! Nikt nie zauważa że, w tym CYRKU WYBORCZYM czegoś brakuje a, mianowicie prawyborów dokonywanych we Wrześni. Wielkie ,,oszczędności”, ,,tanie państwo”, czy coś podobnego?

  Prawybory we Wrześni
  Prawybory we Wrześni – prawybory organizowane w latach od 1993 do 2009 wśród mieszkańców miasta i gminy Września, w obecnym województwie wielkopolskim.
  Miasto i gmina Września zostały uznane w 1993 za „Polskę w pigułce” – reprezentatywny okręg wyborczy, w celu przeprowadzania prawyborów politycznych. W 1993 we Wrześni zorganizowano pierwsze w Polsce prawybory parlamentarne, dwa lata później – w 1995 – pierwsze prawybory prezydenckie. W latach 1997-2001 prawybory organizowano w innych miastach Polski – w Wieruszowie i Nysie. W 2004 powrócono do idei przeprowadzania prawyborów we Wrześni, organizując pierwsze w Polsce prawybory do Parlamentu Europejskiego. Ostatnie miały miejsce w 2009.
  Prawybory w Polsce, w tym te we Wrześni, nie są umocowane w aktach prawnych. Ich wynik nie jest dla żadnego gremium wiążący i ma jedynie charakter sondażu przedwyborczego, mającego cechy wyborów (uprawnieni wyborcy wrzucają głosy do urn).
  Informacja za Wikipedia.

  A tak ogólnie – nihil novi albo ,,Na zachodzie bez zmian”!

  P.S. Szanowni Panowie – co się porobiło z naszym ,,bardzo ciekawskim” Szanownym Zenusiem? Przestraszył się DŻINA, wypuszczonego z czarodziejskiej lampy i SALAFITÓW? To bardzo dziwne – zero komentarza w tym temacie!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 27. To przecież SZMUL w całej okazalosci !
  Nie dość ,ze szmule kradna patenty ,czynia wszelkie plagiaty ,to jeszcze udaja jakie to medrki przepisując to co inni przed nimi napisali i nazwali (także w encyklopediach i „swietych” księgach) – ooot SZMULOSTWO SZWABIA OKRASZONE !!!
  Na dodatek tak już się czuja wśród tych co po polsku nie tylko mowia i pisza ale i potrafią odroznic Zyda od Niemca choćby w polskim parlamencie,syna boga od corki grodzkiej,ze wydaje się im iż POLSKA to ich ziemia i ojcowizna.
  Tak,tak ojcowizna,bo przecież starsze szmule ich spłodzili, zrodzili i namaścili na polskiej ziemi .
  Chrzczone obrzezancy i to jak udaja „polakow” nie wiedzac ,ze co na nich i w nich zdradza pochodzenie ich szmulowskie, a co najważniejsze SMROD GENETYCZNY za nimi się ciagnie od chrztu Polski.
  Wezcie pod obserwacje ich wystąpienia (zawsze i wszędzie) a ostatnio ich plejada gwiazd na historycznej już debacie – co jeden to ważniejszy i lepszy „polak z broda, w rozpiętej koszuli,pod niebieskim lub czerwonym krawatem,trafia się i pod mucha , a jakie maja gadane i wyuczone wstawki !
  Co najbardziej ich zdradza to pazerność,pycha i ped za mamona !!!

  Polubienie

 28. Ten okaz 100-tu procentowego srula przy Szydlowej krecacego się to kto ?
  Wypisz ,wymaluj judasz x !
  Jeżeli przy wejsciu na debate ( w stylu szmulowskim) sa przepychanki to co będzie po wyborach ???
  Sol,cukier,mydlo i powidło macie w tym szmulowskim burdelu na wypadek „W” ?

  Polubienie

 29. No, sądząc po ostatnim wpisie, nawet „Zenek” (ten od P-D-P Praca-Dom-Praca) pomimo swej pracowitości zaczyna się nareszcie uczyć (przynajmniej uczyć się rozpoznawać na szklanym ekranie aktorów). A to już postęp. Gratuluję, tak trzymać dalej.

  A tak przy okazji. Niedawny „czeski dowcip” na temat szwabskiej rolniczej zdolności obsrania całej Europy za pomocą jednej tylko krowy:
  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2015/09/niemiecka-krowa.jpg?w=450&h=399

  Polubienie

 30. To już do widoku i poziomu człowieka w toalecie ten portal zszedł ?
  Temat o bardzo poważnych wyborach , a wy pokazujecie co ???
  Takie docinki potrafi tylko szmul lub szwab.
  Wstyd !

  Polubienie

 31. Do czytelnika

  Ty czytelnik – nie sil się na morałki-koszałki-opałki! Jakaś drętwa i pokrętna jest ta twoja wypowiedź! Co – mamusia w metryce miała napisane Salcia a, tatuś miał na imię Hans?! Kto na ,,tronie” siedzi – Polka?! A tak przy okazji dla matołów i ciemniaków cytat: ,,Homo sum; humani nihil a me alienum puto”. (łac.) (tłumaczenie – Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce. Poniał wszystko pustak!!!

  P.S. Wstyd, to kraść i w nocy z baby (….) spaść (w nawias wpisz notoryczny cymbale, to coś, co puszcza bąki)!!! Jak coś się nie podoba to, fora ze dwora!!! Wszystko jasne pętaku!!!

  Polubienie

 32. Od kapo się trafilo zlotnikowi na portalu !
  Ty w morde garbowany cwaniaku jeszcze tu mędrkujesz SZUJO POSPOLITA ?
  Won garbaty nosie z odstającymi uszami z tego portalu WPS !

  Polubienie

 33. jak trzeba nisko upaść żeby się zachwycać starszą kobitą w kiblu.
  Kikuś ty też masz babe w podobnym wieku, dawaj tu jej fotke jak znosi jajo na klopie, to pośmiejemy.
  ps. wsiowe głupki

  Polubienie

 34. Do zenusia/sralusia

  Tak przecudnie ,,malutkie ogniwko” w wiadomej teorii, napisało o swojej skromnej osobie a, teraz zenuś wysil się i napisz coś wrednego o kikusiu/psikusiu!!! Stać cię na to!!! Nie leń się i nie ociągaj – cienki frajerze!!!

  P.S. Nadal nie działa Shift, w wiadomej sprawie!

  Polubienie

 35. Do el toro

  Ty el toro – nie rób tu za estetę bo, nawet nie wiesz, co to słowo oznacza!!! Ty kikusia ,,babę” możesz cmoknąć, no wiesz gdzie, tam gdzie słońce nie dochodzi ale możesz dać na tapetę twoją ,,starą ropuchę” może mieć na sobie majtki barchanowe, tak jak JEJ CESARSKO/NIEMIECKA WYSOKOŚĆ i gwarantuję że, też odpowiednio skomentujemy to niecodzienne wydarzenie! El toro, pięknie się wyrażasz o sobie, ,,wsiowe głupki” i dla ,,wsiowych estetów”, takich jak ty, Szanowny Pan Marek (którego serdecznie pozdrawiam) przygotował zdjęcie (patrz vide), z czeskiego dowcipu – ,,niemiecka krowa która jest bardzo zdolna i obsra całą Europę” i to dla ciebie ,,wsiowy buraku” są najodpowiedniejsze klimaty które, możesz dowolnie komentować!

  Polubienie

 36. No i mamy po ciszy wyborczej.
  Kto wygrał według wstępnych sondaży/ wyników?
  Kto przegrał?
  Kto sobie porządzi ?
  Kogo ściśnie w dołku?
  A kto się pożegna z dietami poselskimi, a kto się z nimi przywita?
  Ponoć L. Miller i Palikot szurnięci na aut

  Polubienie

 37. Wielki triumf PiS i Kukiza. PO na drugim miejscu. Nowoczesna 7,1 proc., ZL 6,6 proc. PSL 5,2. Co to oznacza? – Jarosław Kaczyński panem i władcą Polski. Po raz pierwszy od 1989 r. jedna partia ma pełnię władzy – komentuje Tomasz Lis. [Sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2015!]

  Polubienie

 38. Wladca Polski ?
  Wladca Polski to byl Wladyslaw/Wiesio Gomulka !
  Ten wiedzial co ze szmulostwem i szmalcownikami począć .
  Ci na wyżej pokazanej szpalcie to kukiełki wislanego teatru lalek i nic więcej.
  PiS ?
  Przeciez swa sztuke już gral.

  Polubienie

 39. Najpóźniej 24 listopada odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu po wyborach. Posłowie złożą wówczas ślubowanie poselskie, wybrany zostanie marszałek Sejmu, a premier Ewa Kopacz złoży dymisję swojego rządu.

  Konstytucja przewiduje trzy możliwe kroki wyłonienia rządu po wyborach. W pierwszym dużą rolę odgrywa prezydent, który m.in. desygnuje premiera. Jeśli ta próba zakończyłaby się niepowodzeniem, inicjatywę przejmuje Sejm. Gdyby posłom nie udało się powołać rządu, inicjatywa wraca do prezydenta.

  06.15 Prezentujemy najnowsze wyniki sondażu late poll Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News po zliczeniu głosów pochodzących z 90 proc. komisji wyborczych – 37,7 proc. PiS, 23,6 proc. PO, 8,7 proc. Kukiz’15, 7,7 proc. Nowoczesna, 7,5 proc. Z jednoczona Lewica, 5,2 proc. PSL, 4,9 proc., Korwin, 3,9 proc. Razem.

  Do Sejmu wchodzi 5 partii – PiS (232 mandaty), PO (137 mandatów), Kukiz’15 (42 mandatów), Nowoczesna (30 mandatów), PSL (18 mandatów) oraz Mniejszość Niemiecka, której przypada jeden mandat.

  Tuż pod progiem wyborczym dla komitetów koalicyjnych (8 proc.) jest Zjednoczona Lewica, która uzyskała 7,5 proc. Poniżej 5 proc. progu znalazły się partia KORWiN (4,9 proc.) oraz Partia Razem (3,9 proc.).
  Według sondażu frekwencja wyniosła 51 proc.

  Zdaniem politologa Antoniego Dudka, na razie nic nie wskazuje na to, żeby Beaty Szydło nie została premierem. – Podczas wieczoru wyborczego Jarosław Kaczyński nie dał żadnego sygnału sugerującego, że to nie ona będzie premierem – mówił w rozmowie z PAP.

  Nie można wykluczyć, że wobec perspektywy samodzielnych rządów Jarosław Kaczyński zdecyduje się jednak na objęcie teki szefa rządu. Szef rządu PiS nie będzie bowiem tymczasowy, co miałoby miejsce, gdyby partia formułowała rząd mniejszościowy albo koalicyjny.

  Gdyby zatem premierem została Beata Szydło, trudno ją będzie w przyszłości wymienić bez politycznych kosztów. Kaczyński może też nie chcieć brać na siebie obciążeń, związanych z piastowaniem funkcji premiera. Jego pozycja w PiS jest na tyle silna, że może sobie na to pozwolić. Tyle, że w takiej sytuacji i tak to on brałby polityczną odpowiedzialność za wszystkie poczynania gabinetu. Po drugie pojawiłyby się zarzuty, że taki model rządów, gdzie ośrodek dyspozycji politycznej jest poza instytucjami państwowymi, jest bliższy modelom autorytarnym i nie jest zdrowy dla demokracji – analizuje PAP.

  Polubienie

 40. MICHNIK: Zwycięstwo PiS będzie miało katastrofalne skutki z powodu ksenofobii
  Debata w „Gazecie Wyborczej”. Budowanie Polski proeuropejskiej, normalnej, cywilizowanej? Michnik: „Dzisiaj ten model przegrał”

  KOPACZ: Nie straciliśmy tych ośmiu lat. Polska jest pięknym krajem

  Korwin „Dorosną obecni licealiści, będzie lepszy wynik”

  Piechociński „Polacy chcieli zmian, i są tego efekty”

  Leszek Jażdżewski: Pytanie, jaki pomnik będzie chciał sobie postawić Jarosław Kaczyński. Bo, że wywoła wojnę, to oczywiste
  PiS nie potrzebuje Kukiza
  Zwycięstwo PiS to zwycięstwo jednoznaczne. Po raz pierwszy, jeśli exit poll się potwierdzi, jedna partia osiągnie większość. Skala tego zwycięstwa, szczególnie jeśli przełoży się ono na mandaty, to porażka wszystkich pozostałych.

  Kukiz w radiu ZET: Nie wierzę, że ten Sejm przetrwa 4 lata

  ——————————–
  A jak będzie rządził PIS (i czym się to ewentualnie skończy) zobaczymy wkrótce ( na ekranach telewizji i w życiu)
  Jednym słowem mamy pewne zmiany w polityce, mamy nowe partie (Kukiz i Petru) no i nie ma już ani Leszka Millera ani Palikota.
  Lewica , a właściwie pseudo lewica zeszła ze sceny politycznej na dobre i w takim wydaniu jak była zeszła na zawsze. Polacy na ich lewicowość dalej się nabierać nie dali.
  To że jest w społeczeństwie pewne niezadowolenie z elit posolidarnościowych zaowocowało wejściem do sejmu Kukiza jako trzeciej siły politycznej i z tym Kaczyński i Szydło będą musieli się także zmierzyć.

  Polubienie

 41. Właśnie odsłuchałem, na TV „MIR” info o rezultatach wyborów na Ukrainie. Relacjonował pan Olejnik, szef pro-rosyjskiej partii tamże. Według niego w każdej „obłasti” zwyciężała partia tej obłasti głównego oligarchy – w Dniepropietrowsku oczywiście Kołomojskiego, w Kijowie Poroszenki, itd. A w „obłastiach” rosyjsko-języcznych było różnie – w Mariupolu (obl. Doniecka) „władze same zerwały wybory, bo wiedziały, że mieszkańcy jej nie poprą”.

  Polubienie

 42. Zarzucano mi, że w „wyborach” nie chcę wziąć udziału. A to z banalnej przyczyny. Po likwidacji mogących mieć społeczne poparcie przywódców wyraźnie antykapitalistycznych partii (Daniel Podrzycki z „Sierpnia 80” zginął w czasie wyborów prezydenckich w 2005 roku, Andrzej Lepper z „Samoobrony” wykończony w dwóch etapach w 2007 i 2011 roku) po prostu nie ma kogo w Polsce popierać. Młodzieżówka „Razem” to kolejna edycja tak zwanej „SorosJugend”, czyli ‚kolorowych rewolucjonistów’, którzy pod płaszczykiem lewicowości (poparcie dla akceptacji „uchodźco-nachoddźców” w Polsce, pomysł dodatkowego opodatkowanie wysokich indywidualnych dochodów – ale broń boże hipermarketów oraz banków „oczyszczających Polskę z pieniędzy”) to typowa imitacja „lewicowych” poczynań).

  A bez powrotu do „Dekalogu” z Manifestu Komunistycznego” z roku 1848 nie ma żadnego dla homo sapiens ratunku. Pozwolę sobie zacytować, po słowacku, opinię na ten temat mego starszego kolegi dr. jur. Jana Zvalo, od ponad już 40 lat mieszkającego w Kanadzie. Bez zmiany ni słowa jest to i moja, wynikająca z doświadczenia „tylko” trzech lat życia w późnej młodości za Oceanem, opinia (otrok – to znaczy niewolnik; trieda, triedny – to znaczy klasa, klasowy):

  żNakoniec musíme priznať, že to, čo nás v politickej ekonόmii učili marxisti, i v tzv. historickom materializme (triedny boj a diktatúra vládnucej triedy atď.) je fakt, je pravda. Nikdy som nebol komunista, organizovaný alebo neorganizovaný, ale teraz som zarytý anti-kapitalista. Kapitalizmus = oligarchizmus a opačne. Je to svinstvo nad svinstvo a len otrokárstvo v najkrutejšej forme sa mu vyrovná.

  Polubienie

 43. Jest pierwsza analiza z Neon24.pl
  Bibrus
  Refleksje powyborcze
  Bojkot wyborów nieskuteczny. Nie tędy droga na uzdrowienie polityki.

  Nie sprawdziły się nawoływania do bojkotu wyborów. Prawdą jest, że prawie połowa nie wrzuca kartek do urn ale wynika to raczej z braku zainteresowania polityką jako taką.

  Chcąć mieć wpływ na realne zmiany w kraju należy podejmować konkretne działania, należy się organizować i tworzyć byty polityczne a nie nawoływać do bojkotów, które są wołaniem na puszczy.

  PIS zgarnia wszystko, wszystko-to znaczy całą tę zgniłą żabę pozostawioną przez afarzystów i zwykłych szubrawców. Połknięcie tego wszystkiego bez mądrej i wywarzonej strategii może przyspieszyć kolejne wybory, choć myslę, że Kaczor drugi raz dobrowolnie władzy nie odda.

  Kukiz wchodząc w deal z PIS-em będzie musiał mocno pilnować swoich posłów, aby się zbyt szybko nie rozpierzchli do innych formacji-szczególnie do formacji Kaczyńskiego. Jeżeli uda Mu się utrzymać towarzycho razem i mądrze lawirować to następne wybory mogą być jeszcze bardziej owocne.

  Petru to odprysk PO, będzie pompowany przez łże media tak jak onegdaj Tusk z ferajną. Na wzmocnienie dostanie desantowców z tonącej PO i nowe „mięsko” z „Razem”, które będzie wtórować w wielu projektach. Pajac z Biłgoraju miał w jednym rację to projekt „banksterów”.

  PSL partia, która nigdy nie zasługuje na przekroczenie progu ale zawsze go przekracza. Wystarczy zrobić porządek w różnego rodzaju agencjach rolnych, izbach wiejskich, kołach gospodyń, tudzież innych tłustych w stanowiska baz ludowców na wsiach i będzie posprzątane. Myślę, że PIS jest w stanie zagospodarować te 5,2 % głosów rodzin ludowców rozbijając sitwę od dołu.

  Korwinowi nie pozwolą na zbyt wiele, ponieważ Jego pomysły są zbyt radykalne-uderzają w cały układ. Gdyby dostał upragnione 5% to mogłoby być ciekawie.

  PO nie doznało porażki, po-takich ośmiu latach-ich miejsce widziałbym z dala od polityki, poza Sejmem i Senatem. Mam nadzieję, że Kaczor nie będzie zwolennikiem drugiej grubej kreski i winni znajdą się tam gdzie jest ich miejsce-a tłumy ich, tłumy. Swoją drogą te ponad 20% doskonale obrazuje szeroki wachlarz uzależnień i powiązań pasożytujących na narodzie.

  Trzymając za słowo Kukiza kibicujmy sentencji, którą wypowiada

  …”za dwa lata ten system musi pęknąć…”

  I mniej więcej tyle mamy czasu na zbudowanie czegoś z czym będziemy mogli się identyfikować, bez szkody dla sumienia i portfela.

  Narzekania, marudzenia, kłótnie, spory i bojkoty nie wyniosą Polski na należną jej pozycję w Europie i świecie.

  ——————————————–
  …”za dwa lata ten system musi pęknąć…”

  Trzeba jednak cały czas mieć na uwadze, że mamy olbrzymie zadłużenie, w tym także na poziomie miast.
  Oprócz tego jest także kilka innych zagrożeń jak emigracja z krajów arabskich, która też może nam się przelać przez granice.
  Polityka jaką zaczął ostatnio robić uległy i spolegliwy do tej pory Putin. Reakcja jaką może ta polityka wywołać ze strony Ameryki. Zatem może próba obalenia Putina.
  Ukraina która jest na razie jak uśpiony wulkan.
  Jeśli tam Kijów zdecyduje się na wznowienie wojny, a po to chyba się zbroi by ją wznowić, to nie wykluczone, że zhardziały ostatnio Putin wmiesza się w tą wojnę już bez oglądania się na reakcje i sankcji ze strony zachodu.
  A to jest tuż u naszych granic.
  Akurat do Estonii przybyła (kolejna?) partia amerykańskich czołgów, co raczej wskazuje, że amerykanie też mogą się tam wmieszać.
  Ewa Kopacz i nie tylko ona jednak parę razy wspomniała o ewentualnych masach uchodźców z Ukrainy.
  Jaki stosunek ma J. Kaczyński i Duda do Rosji doskonale wiemy. Jeśli przy tym wierzą, że Amerykanie mogą Rosję ,,załatwić” nawet w konflikcie zbrojnym, to na świecie, w Europie i w Polsce może wiele się zmienić.
  Jak wygląda krajobraz po takich zmianach można zobaczyć na ulicach syryjskich miast.

  Polubienie

 44. Pelne zachlysniecie się wladza szmuli niebieskich ,którzy już szykują „wesele szydlowej z Jareczkiem” !
  Otumanione goje znowu się zawiodą – „zamienil stryjek siekierke na kijek” .
  Inna sprawa ze szmulami i szwabami brunatnymi ci już dalej nie mogli kombinować i brac „przelewy” do odległych banków,wysoka gora dalej na to nie mogla pozwolić .
  Najbardziej boli czerwonych i rozowych szmulo-szwabikow,ci ostatni dostana dopiero drugie zabki,wtedy karuzela od nowa,a jakze szmuloustrojowa.
  Boli szmuli zielonych,tych teraz dokładnie przewietrza w polu na ugorach,pany z Monsanto,
  Stajnia zpasowych koni już spiewa byt i owies zapewniony na kolejne lata.
  Jeszcze o tych ,co jak zwykle robic będą szmule w sukienkach podszytych czerwonymi kokardkami i w czerwonych myckach – będą robic „koscielna” robote !
  Taka , by goj zawsze był glupi i nie widział co się w cierpieniu pod krzyżem dzieje !

  Polubienie

 45. Obecne wybory przebiegły zgodnie z „planem” o którym pisałem już w części III WIELKA REWOLUCJA KOŁTUŃSKA mego, pracowicie wykasowanego z google zbioru esejów „Etos Bezmyślności” z 1991 roku. Mianowicie już w 1988 roku plan „Solidarności” polegał na przybliżeniu Polski do „boga” w formie USA (patrz np. http://job.blox.pl/2011/06/Dr-Marek-Glogoczowski-Zabijajacy-czlowieczenstwo.html )

  A zatem mamy nie tyle „Polskę Nowo-Srulową” ile „POLS-raj” Prawdziwy, wzorowany na zaoceanicznym US-raju. Kraj nadwiślański niegdyś piękny, obecnie totalnie OBSRANY wszędzie nam wciskanymi reklamami – i innymi symbolami – Globalnego Kultu T-P-D, czyli Technika-Pieniądz-Dupa. Przecież w trakcie wyborów im kto więcej przestrzeń publiczną – także tą medialną – swą postacią obsrawał, tym większym BOHATEREM NARODOWYM się stawał. I to jest to, o co entuzjastycznie walczyła Solidarność już w swym pierwszym wcieleniu roku 1980-tego:

  A tak przy okazji. Okazało się, że w kwartalniku „Opcja na Prawo”, Nr 3/140, lipiec 2015 pojawił się mój artykuł „Zasady manipulacji opinią publiczną” http://www.opcjanaprawo.pl/index.php/aktualny-numer/item/4536-zasady-manipulacji-opinia-publiczna . Można go w całości przeczytać w ‘Dodatku’ do artykułu „Arystoteles i entelechia boga Izraela” – http://markglogg.eu/?p=1254 .

  Polubienie

 46. Ciekawe czy kolejne pokolenia będą niszczyc pomniki,jak ten wyżej pokazany ?
  „Swietych” chyba nie rusza ale z prezydentami i wodzami roznie bywalo i bywa.
  Czy to prawda,ze dziś w Polsce caly PiS pijany ze szczęścia ???
  Teraz to już chyba będzie w kraju nad Wisla pelny raj .

  Polubienie

 47. A tutaj bardzo elegancko „pojechał” profesor politologii Adam Wielomski. Są jeszcze w Polsce ludzie nauki, którzy potrafią obserwować swych bliźnich. Wywiadowi można by nadać tytuł;

  POLSKA, PRZYGOTOWANA W WASZYNGTONIE, ŻYCIA NUDA

  CO PISZĄ INNI: Prof. Adam Wielomski, politolog, komentuje wyniki wczorajszych wyborów w Polsce w rozmowie z korespondentem rosyjskiego Radia Sputnik Leonidem Siganem

  Co dla Pana osobiście jest największą niespodzianką w tych wyborach?

  W tych wyborach, choć może to dziwnie zabrzmi, ale nie spodziewałem się, że Platforma Obywatelska przekroczy nawet 20%. Mówiąc całkiem szczerze, myślałem, że dezintegracja tego ugrupowania postępująca w ciągu ostatnich miesięcy spowoduje, że PO przy odrobinie szczęścia mogłaby nawet nie pozostać główną partią opozycyjną. Ten wynik, mimo wszystko, to jest coś, co mnie bardzo zaskoczyło. Druga rzecz, która mnie zaskakuje, to fakt, że jeśli potwierdzą się wyniki sondażowe, świadczące o tym, że tylko kilka partii przekroczyło próg wyborczy, to okaże się, że PiS naprawdę jest zdolny do samodzielnych rządów. Tego się też nie spodziewałem, bo myślałem, że zarówno lewica jak i partia KORWIN przekroczą próg procentowy.

  Po 10 latach Prawo i Sprawiedliwość powraca do władzy. Prezydent i szef rządu będą z jednego obozu politycznego. Jaką więc teraz będzie Polska?

  Taka sama, jaka była. Ja nie spodziewam się jakichś większych zmian, poza retoryką, narracją. Myślę, że w rzeczywistości PiS nie jest partią wiele różniącą się od PO. Oba te ugrupowania nawiązują do wspólnej tradycji KOR-u, Solidarności. Pamiętam jak powstawały. To sa takie same środowiska, które wchodziły do jednej albo do drugiej partii, ale bardziej wchodziły tam na zasadzie towarzyskiej i personalnej, niż jakiejś ideowej. Ja osobiście nie podzielam poglądu o tym, że te dwie partie dzielą jakieś wielkie spory ideowe, czy też spór o dwie wizje Polski. W sprawach zasadniczych mówią dokładnie to samo. Zawsze traktowałem spór między nimi, przede wszystkim jako spór personalny, między Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem i to swoje zdanie nadal podtrzymuję.

  W jednej z opiniotwórczych gazet zamieszczony jest tytuł: „Polska jest pęknięta”. Czy to odpowiada prawdzie?

  Powiedziałbym następująco. W sferze pozornej tak, dlatego, że przez ostatnie dziesięć lat wmawiano nam, że tu się toczy wielki spór o Polskę między PiS i PO. Jak mówiłem, nigdy nie podzielałem tej opinii, że to jest jakiś głęboki spór ideowy. Nie widzę zatem i tego pęknięcia. Jest to raczej pęknięcie emocjonalne. Są to dosyć silne emocje, antagonizmy między dwoma partiami na gruncie pewnej symboliki, osób. Tutaj pęknięcie takie rzeczywiście nastąpiło. Ale tak bywa po każdych wyborach i to też nie jest nic szczególnego.

  Polityka zagraniczna. Stosunki ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską będą dominować. Ale wygrali przecież eurosceptycy.

  PiS jako partia eurosceptyczna? Nie, absolutnie tak nie jest. PiS może się wydawać partią eurosceptyczną, ale tylko i wyłącznie na użytek wewnętrznej polityki polskiej, wyborów, mobilizowania elektoratu. Natomiast w działaniach w polityce międzynarodowej w stosunku do Unii Europejskiej, czy też wobec Komisji Europejskiej tego eurosceptyzmu nigdy nie widziałem. Uważam go za mocno pozorowany i nagłaśniany przez niechętne im media.

  Polityka wschodnia. Rosja, Ukraina. Czy widzi Pan możliwość jakiś zmian na tym kierunku?

  Nie spodziewam się, dlatego że Platforma Obywatelska w ciągu mniej więcej ostatniego roku realizowała w kwestii polityki zagranicznej, tak naprawdę, program Prawa i Sprawiedliwości, licytując się na to, kto będzie go wykonywał w bardziej dokładnej i radykalnej formie. Jedyne, co się może zmienić, to jakaś linia programowa, która w obydwu przypadkach była wytyczana raczej w Waszyngtonie. Zmieni się na pewno narracja. W tej chwili politycy rządzący w Polsce będą bardziej głośno, w sposób bardziej otwarty, niż to działo się do tej pory, wygłaszać swoje antyrosyjskie fobie. Główna polityka skierowana właśnie na popieranie obecnego systemu politycznego w Kijowie, albo na przykład na tzw. demokratyzację Białorusi, na niechęć do Rosji, takiej, jak ona w tej chwili wygląda, to będzie zachowane i tutaj większych zmian wbrew pozorom nie będzie. Mówiąc wprost, w Polsce nie dokonała się żadna rewolucja.

  Pytanie na marginesie. Co czeka Donalda Tuska? Przecież prezes Kaczyński groził mu Trybunałem Stanu?

  Groził mu. Ale ja nie wierzę w to, że przewodniczącego Komisji Europejskiej ktoś w Polsce będzie realnie ścigał przed Trybunałem Stanu. Myślę, że nic takiego nie nastąpi, ale nie mam wątpliwości, że kariera polityczna Donalda Tuska zakończyła się. Z tego prostego powodu, że kadencja europejska wcześniej czy później się skończy. Tam się specjalnie niczym nie wykazał, więc trudno przypuszczać, żeby dalej robił tam karierę. A Platformy Obywatelskiej, którą stworzył, już nie ma, dlatego, że moim zdaniem ludzie, których zostawił przy władzy kompletnie się nie sprawdzili. W tej chwili, albo partia się w ogole rozleci, albo zostaną odsunięci od władzy do końca. Dla niego to jest na pewno osobista klęska, bo z jego dorobku nic nie zostaje.

  http://jeznach.neon24.pl/post/126931,to-zadna-rewolucja

  Polubienie

 48. Wielomski profesor
  Na Neonie jeden z komentatorów pod postem napisanym przez osobę z tytułem profesora napisał
  -Jak jakaś głupota to zaraz profesor w podpisie
  Wielomski znany jest w internecie ze swoich poglądów i z licznych artykułów a także z pewnego wystąpienia na którym wygłosił zdanie
  – Jak długo w Polsce będzie socjalizm tak długo będzie bieda.
  No i takie bzdety pan prof Wielomski wygaduje

  Teraz pisze:
  ,,Dla niego (Tuska mój dopisek) to jest na pewno osobista klęska, bo z jego dorobku nic nie zostaje.”
  Zobaczmy jakie to klęski i dorobki.
  Facet (mam na myśli Tuska) założył partię , posadził na stołku prezydenta RP swojego człowieka, sam był premierem przez dwie kadencje, został, a właściwie załatwił sobie prezydenturę UE. PO trzyma się dobrze dzięki wciąż dużemu poparciu i licznym posłom w sejmie i senacie i dalej będzie brała z budżetu wielomilionowe dotacje.
  A Wielomski pisze o klęsce?
  Bzdura.
  A tak na prawdę, to czy Tuskowi chodzi o tych co dalej będą pierdzieli w sejmowe stołki, czy raczej o siebie. Emeryturę w wysokości kilku ładnych tysięcy już ma zapewnioną i dzięki temu co już zarobił żyć mu się będzie znakomicie. A jeśli znów wróci do PO, to kto wie czy za cztery lata znów nie wygra z Kaczyńskim. Choć kto wie czy resztę, życia nie zechce spędzić na Majorce, czy na Bahama.
  ,, kariera polityczna Donalda Tuska zakończyła się”
  Tu też Wielomski nie ma racji, bo wielu członków PO będzie w nim widziało tego, który znów będzie w stanie poprowadzić Platformę do zwycięstwa

  Czytelnik
  48,4 % Polaków, to ci znacznie mniej aktywni, mniej zaradni , biedniejsi, głupsi i ci którym wydaje się, że bojkotując wybory obalą tych, którzy zasiadają na dobrze płatnych stołkach.
  Gdyby byli aktywni, gdyby głosowali wybierając nie PiS, czy PO ale na nowych ludzi z poglądami propolskimi to szybko można by było Polskę zmienić w kraj suwerenny i silny gospodarczo.

  Polubienie

 49. Kolejny polski rząd będzie antyliberalny i antyeurointegracyjny. I bez względu na chłodne stosunki z Rosją, takie stanowisko może być Kremlowi na rękę – pisze The Guardian.

  Kaczyński powiedział, że muzułmańscy imigranci „wprowadzili prawo szariatu w niektórych częściach Szwecji”, „okupowali kościoły Włoch zamieniając je w toalety” i „stale tworzą problemy” we Francji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Uprzedził, że migranci, którzy w chwili obecnej przybywają do Europy, mogą wywołać „epidemie”, ponieważ być może są nosicielami „różnego rodzaju pasożytów i bakterii, które nie przynoszą szkody ich organizmom, ale mogą zaszkodzić nam”. Niektórzy jego krytycy porównali jego wypowiedzi do propagandy nazistów, którzy oskarżali Żydów o roznoszenie wszy i tyfusu” – pisze Remi Adekoya w artykule „A Law and Justice victory in Poland could be good news for Putin” w The Guardian.
  ————————————-
  To samo pomyślałem sobie kilka dni temu w temacie chorób jakie mogą przywlec do europy emigranci z północnej Afryki.
  A przede wszystkim można się spodziewać już nie długo nowej odmiany grypy.
  Przybywający z innej strefy klimatycznej zawsze podatni są na miejscowe choroby na które wcześniej nie mieli okazji się uodpornić.
  Jeśli jesień będzie zimna i mokra, to bez wątpienia grypa będzie pierwszym problemem z jaki się zetkną.
  W organizmie arabów zapewne się zmutuje, a przenosząc na europejczyków może okazać się trudniejsza do wyleczenia. Czy będzie to wielka epidemia tylko grypy czy i także innych chorób zobaczymy wkrótce.
  Ten problem może zaistnieć i trzeba brać go pod uwagę.


  ————————————-
  Szósty dzień trwają zamieszki w Szwecji. Podpalane są co noc samochody, wybijane szyby sklepowych wystaw, demolowane budynki na obrzeżach Sztokholmu. Dzieje się dokładnie to samo, co cyklicznie przydarza się we Francji. Społeczność imigrantów nie integruje się z resztą społeczeństwa.

  W Szwecji od tygodnia trwają zamieszki na przedmieściach Sztokholmu, gdzie znajdują się dzielnice robotnicze. Zamieszkujące tam mniejszości etniczne, mikro-społeczności imigrantów wyładowują agresję narosłą z powodu wysokiego bezrobocia i, w ich mniemaniu, braku zainteresowania ze strony rządu.
  http://natemat.pl/62609,szwecja-w-ogniu-imigranci-w-natarciu-na-europe

  Polubienie

 50. Z tutejszego admina to faktycznie „jakiś obcy” wychodzi.
  On madrych Polakow uważa za głupich.
  Kto chodzi wybierac tych co sa wrogami POLAKOW i umieszczonych na lisatch wyborczych ?
  To jasne jak slonce w południe na bezchmurnym niebie ze te 51,6 % „polakow” to byli srule ,szmule i mieszancy ich krwi z polska glupota za dyche ! .
  SRUL SRULA WYBIERA a SZWAB SZWABA !!!
  To trwa już 26 lat bez przerwy.
  Poradz się admin zony i zapytaj czy dobrze myślisz.
  Może ty już bez binokla nic nie widzisz w tym swoim złotniczym fachu ???

  Polubienie

 51. Ile jeszcze będzie trwac jurganie jednych na drugich jak choćby takim nagraniem wyżej powtarzanym wielokrotnie z podkładem wrzaskow i pisków.
  Komu na tym zależy ?
  Uchodzcow za dupe na statki i do ich ojczyzn urodzenia ,co to nie ma na to sil ONZ ???
  Jak długo będą trwac te błazenady ?

  Polubienie

 52. Mac Gregor z Neonet24.pl
  „Naród polski znowu nie dorósł do demokracji”

  – zdają się zgodnie, choć z różnych pozycji wmawiać nam zagraniczni i polscy malkontenci.

  Najtrudniej ukryć irytację spowodowaną niekorzystnym dla nich wynikiem wyborów w Polsce przychodzi Niemcom. Okazuje się to dla nich większym problemem, niż inwazja islamistów, bo najpierw z charakterystyczną niemiecką butą zaczęli od obrażania, by w końcu wykrztusić łaskawe zapewnienie, że zaakceptują zmiany rządu w Polsce. Bóg zapłać za dobre słowo, bo nic tak nie przekonało Polaków do słusznosci dokonanego wyboru, jak opinie prasy niemieckiej, żydowskiej czy lewackie bełkoty np. włoskiej „La Repubblica”. Podczas gdy spedalona Europa przesuwa się na lewo i rozkłada nogi przed islamistami, to w „cofającej się do Średniowiecza” Polsce Lewactwo wyp…ć – grzecznie poprosili wyborcy!
  Nie kryje przerażenia Michnik, bo skończą się dotacje do gazety koszerno-koszmarnej w postaci ogłoszeń rządowych , a poza tym żydokomuna sama uwierzyła, że Polska należy już do nich. No coż, najwyższy czas na wyprowadzenie z błędu. Nie kryje przerażenia Tomasz Lisienko, bo wie, że hodowla Lisów nie będzie priorytetem nowych władz, a on sam nie będzie maskotką rządu.
  Nie będzie więcej orderów dla medialnego szmalcownika:
  PETYCJA DO PREZYDENTA RP W SPRAWIE ODEBRANIA GROSSOWI KRZYŻA KAWALERSKIEGO ORDERU ZASŁUGI RP
  Jan Tomasz Gross to oszczerca wyjątkowo szkodliwy, który pod pozorem uprawiania pracy naukowej prowadzi kampanię zniesławień i zniewag przeciwko Polsce. Itd itd
  Są też już pierwsze zmiany – miejmy nadzieję, że nie symboliczne i przejsciowe – wobec Polaków na Wschodzie.
  Lider Polaków na Litwie zaproszony na wieczór wyborczy do sztabu PiS-u
  ( por.Tomaszewski: Wzmocnić szkolnictwo polskie na Litwie )
  Poseł PiS obiecuje zerwanie z naiwną polityką wobec Litwy
  ( por.Po co nam Litwa? ).
  Bez Lwowa nie ma narodu polskiego – nowo wybrany senator PiS ( prof. Jan Żaryn )
  Z wodą w kiblu spuszczono „slązakowców” od Gorzelika ( ne mylić z chlubą Polski czyli ze Ślązakami ), których nie będzie już utrzymywał przy życiu lokalny sojusz z partią folksdojczów czyli PO.
  Są już pierwsze nawrócenia:Coming out Wróżbity Macieja
  Kiedy niektórzy zastanawiają się czy nie opuścić Polski którą już za chwilę rządzić będzie mają pełnię władzy nad prezydentem i premierem, Jarosław Kaczyński, inni dokonują swoistego coming outu i nagle przyznają się do wielkiej miłości do PiS i że zawsze PiS popierali lub choćby z Prawem i Sprawiedliwością sympatyzowali. I takiego coming outu na Facebooku dokonał Wróżbita Maciej, który napisał m.in. że Kaczyński „jest dobrym człowiekiem”, a on sam jest praktykującym… katolikiem.
  Nawet rytualne jojczenie „korwinowców” nie brzmi szczerze. Jak zauważyłJerzy Wasiukiewicz
  „Antysytemowa” Partia KORWiN, która miała odsunąć świnie od koryta, będzie z tego koryta zajadać resztki.
  A „antysystemowcy” z Partii KORWiN będą toczyć teraz między sobą walkę o kasę z budżetu państwa, która spłynie im szerokim strumieniem ponieważ, co prawda nie dostali się do Sejmu, ale przekroczyli 3-procentowy próg, dzięki czemu dostaną subwencje… Jeżeli dobrze liczę to tej kasy może być nawet tak pod 4 mln zł rocznie! (jeśli źle to proszę mnie poprawić).

  A to szwajne, 4 mln rocznie z moich podatków!!! Czyli nie jest do końca tak, że nic się nie zmieniło, nieprawda-ż?

  Polubienie

 53. Oby tak było jako rzecze Adm – ale jak mówi NOWE (z roku ubiegłego) słowackie przysłowie – GŁOSUJCIE JAK CHCECIE, MY I TAK WYGRAMY! Z tej praktyki właśnie pochodzą te „kolorowe rewolucje”, będące przecież imitacjami CZERWONEJ REWOLUCJ sprzed dokładnie 98 lat. Bo tylko przy pomocy REWOLUCJI SKUTECZNIE SIĘ ZMIENIA wolę wyborców kogo mają wybrać: patrz np. wyniki wyborów na Ukrainie sprzed roku i te z 25 października br.

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/11/16/chrystus-zachodu-w-wyborach-16-listopada-br-w-pl-widziane-z-sk/

  Polubienie

 54. Przeciez już wybraliście Sejm i Senat RP ,skad to biadolenie pismakow ?
  Nawiedzeni zadowoleni ,zadżumieni i pijani calkiem na bani !
  A katole pelnia swoja wole i role.
  „Jedynie zlotnik cos nam słabnie na sile (oczywiście chodzi o sile nabywcza zlota) i daje bzdetne przedruki i powielania czuwających calo-dobowo” – to podpowiedz druzyny APA z goscinnosci których korzystam.
  Co na lewicy marksistowskiej,jak tam Miller po wyborach,co dalej towarzysze ?
  Przybylem tu aby was rozruszać bialo-czerwoni z wyblakla czerwienia i korzystam z zaproszenia APA (dosyć się tu wyrozniajacych w treściach) ja, jako ten ,który uważa się za „wiernych” prawdziwej Polsce i Polakom.
  Będziecie gościnni ze swym wykidajło „kika22” (ten już zdazyl mnie przywitać uprzednio) ???
  Poczytam wasze wypracowania i jak pozwolicie tez cos dam od siebie przesle,moze i na konto bankowe gdy podacie jego numer jak to bywa w zwyczaju na portalach.
  Druzyna APA zaproponowala mi nawet członkostwo na okres próbny (pewno mnie macają za kim jestem,bo kim to widza na codzien w emigracyjnym srodowisku).
  Wiec adminie można u was pisać bez rejestracji i logowania na sprzecie i pod adresem APA ?
  Chyba można , bo nawet podajecie do publicznej wiadomości adres e-mail APA, a to już o czyms swiadczy.
  Podajcie tez ,kto moderuje ten portal.

  Polubienie

 55. Stefan i drużyna APA
  W sekrecie ci podpowiem, po starej znajomości i zasługach jakie poniosłeś dla WP przez co najmniej sześć lat, a także ze zwykłej admina sympatii dla ludzi, że na stronie Wierni Polsce można zamieszczać też komentarze bynajmniej nie wpisując swojego adresu e- mailowego, lub wpisując jakąś fałszywkę. Tak komentatorom idę na rękę, prosząc jednocześnie by nie szaleli za bardzo, by się nożami po plecach nie haratali, z za węgła internetowego do siebie nie strzelali ( wszystkie inne chwyty dozwolone)

  A co do datków pieniężnych.
  Miło że o nich wspominasz, bo u admina wprawdzie stół zawsze suto zastawiony, kaszki mannej, albo płatków owsianych, jak to u emeryta dostatek, ale że małżonka całą kasę z ZUS-u co miesiąc zgarnia do swojej portmonetki, na tą kaszkę i płatki owsiane na mleczku, to w kieszeni ma admin puchy.
  Szmule i szwaby jakoś z finansowaniem portalu się nie spieszą, albo może konta nie znają, krajowa ani zagraniczna agentura też się z należną wypłatą nie spieszy.
  I jak tu na jakieś dziewczynki, czy choćby z kolegami na małe piwko się wypuścić

  a teraz poniżej przy tej okazji, zamieszczam treść ze swojej skrzynki osoby, która systematycznie mnie takimi liścikami internetowymi zarzuca:
  ———————–

  Mleko dla kota

  Szanowni Państwo!
  Co ma wspólnego mleko dla kota z krzywizną banana? – Brukselę. Proszę nie mylić z brukselką, chodzi oczywiście o siedzibę Unii Europejskiej, która uzurpuje sobie prawo do regulowania wszystkiego w naszym życiu, a szczególnie dotyczy to handlu.
  Kiedy w Polsce ogłoszono kapitalizm, pewien rolnik założył własne przedsiębiorstwo i zaczął rozwozić mleko prosto od krowy do mieszkańców pobliskiego miasta. Wszyscy byli zadowoleni aż do momentu przystąpienia Polski do Unii. Wówczas okazało się, że takie mleko może nam zaszkodzić i zakazano jego sprzedaży. Rolnik zamknął firmę, ale wkrótce ponownie ją otworzył, deklarując że sprzedaje mleko dla kotów. Tego Bruksela nie przewidziała.
  Skąd biorą się ograniczenia unijne? Oficjalnie z troski o nasze zdrowie, faktycznie z przepychanek lobbystów. Nie wiemy oczywiście dlaczego krzywizna banana ma znaczenie, ale nie wymyślono jej na potrzeby kabaretu, tylko prawdopodobnie taki detal eliminuje z rynku jakiegoś konkurenta. Podobnie jak różnica w śledziach. Wystarczyło tak je opisać, żeby te łowione na Morzu Północnym były zgodne z unijnymi przepisami, a te z Bałtyku, łowione przez polskich rybaków – nie.
  Na tym to polega. Dlatego trzeba odwołać rząd stojący na straży unijnych, nie polskich interesów.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  P. S. Tak na marginesie, gdyby ktoś z Państwa znał rolnika sprzedającego mleko prosto od krowy, to skłonna bym była nawet postarać się o kota.
  —————————
  No i tak dla lepszego humoru piosenka na dzień dobry Polsko i Świecie Szeroki

  Polubienie

 56. Jak czyta się takie materiały jak poniżej to ręce opadają. Czy przy takiej ciemnocie i głupocie ludzkiej można cokolwiek zmienić w tym kraju.

  Katoliccy pielgrzymi gryzą 520-letnie drzewo. Jest zagrożone, otoczono je płotem
  Nie obyło się bez metalowego płotu. Aby uchronić przed katolickimi pielgrzymami 520-letnie drzewo we wsi Cielętniki, trzeba było posunąć się do takich środków. Pątnicy gryźli je, by zwalczyć ból zębów. Wszystko dlatego, że obok można znaleźć tablicę św. Apolonii, która jest uznawana za patronkę stomatologów. To właśnie do niej modlili się pielgrzymi, by później podgryzać korę.

  Jak podaje portal Strajk.eu, 520-letnie drzewo jest regularnie niszczone przez katolickich pielgrzymów, którzy cierpią na ból zębów. Pomnik przyrody znajduje się na trasie pielgrzymek do Częstochowy. Nie pomogła ani tabliczka z legendą o drzewie, na której dodano, że nie wolno gryźć starej lipy, ani nawet metalowy płot. Pielgrzymom udaje się sprawnie obchodzić zabezpieczenia, choć jeszcze niedawno pień lipy smarowano smołą.

  „Drzewo jest ogrodzone i zabezpieczone przed ogryzaniem przez pątników…!!!” – informują pielgrzymów lokalne władze.

  Według ludowych wierzeń części pątników, po modlitwie do patronki stomatologów św. Apolonii, której tablica znajduje się w pobliskim kościele, należy ugryźć drzewo. Ma to uśmierzyć ból i zlikwidować dolegliwości. Problem polega jednak na tym, że nadgryzanie kory stało się zbyt popularne. Eksperci ostrzegają, że drzewo umrze, jeśli pielgrzymi nadal będą próbowali leczyć się gryząc je.

  Polubienie

 57. Zamiast stawiania płotów taniej byłoby zbieranie liści i nasion i ich sprzedaż jako środek leczniczy w torebkach z wizerunkiem świętej po 150 zł za torebkę. Jak tego julius nie wykorzystasz, to daj znać, ja się za to zabiorę od przyszłego sezony pielgrzymkowego.
  Tylko gdzie jest to drzewo???

  Dziś moja małżonka wstała 5 minut przede mną i mówi mi
  – Kto rano wstaje temu pan Bóg daje
  Myślę sobie – tele fere kuku, strzelał głupek z łuku
  No cóż, katoliczka i wierząca w takie rzeczy
  A ja niewierzący i żeby ludzie nie dawali się nabierać na takie hasełka zaraz po śniadaniu napisałem:

  Kto rano wstaje
  Temu pan Bóg daje
  Roboty dużo
  Mało pieniędzy
  Życie na kredyt
  I koniec w nędzy

  Copy right by autor ©
  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Ale można kopiować skolko godno z podaniem linku do strony
  https://wiernipolsce.wordpress.com/
  i uwagą jak wyżej o prawach autorskich

  Polubienie

 58. Czytam akceptacje i zachte admina,rowniez informacje ,ze tak dobrze w Polsce ze az pieniędzy mało ,dlatego tez wespre to mało poczytne forum.
  Zreszta dostałem propozycje od „naczelnego” z druzyny APA aby to wlasnie forum zasilić (na rozne spsooby) i nim się „zaopiekować ” .
  Pozwolcie wszyscy ci, co tu wchodzicie ,,ze ja skromny emigrant Stefan ,dopuszczony do dyskusji przez admina wladajacego tym portalem, będę wyrazal swoje poglądy na to o czym tu piszecie i dyskutujecie.

  Kiedy już jestem przy temacie wyborow 2015 (tak prezydenckich jak i do Sejmu i Senatu) w Polsce,pozowle sobie zauwazyc ,ze z tymi wyborami wszystko przeszlo gładko i jakoby z góry ustalonym planem.
  Juz dawno dalo się zauwazyc,ze te wszystkie walki partyjne o władze to jakas dziwna gra w Polsce.

  Zapytam wiec, czy to się w końcu da zmienić,by nie tylko partie rzadzily ?

  Polubienie

 59. Stefan, a jak wesprzesz to Adamin zaraz poczuje się lepiej jako ……żebrak, albo ktoś kto się tanio/ czy drogo sprzedał.
  Ja pierniczę. Nie ma wyjścia, albo jedno albo drugie.
  Ale tam gdzie są dwa wyjścia tam musi się znaleźć i trzecie.
  więc proponuję to trzecie.
  Kup Stefanie któryś z moich podręczników dla przyszłych złotników, bądź zegarmistrzów, albo powieść historyczną Miecz króla Jana tom I i tom II
  Jeśli wpłata będzie powyżej dziesięć złotych, lub równowartość w dolarach, będzie to powieść, jeśli powyżej 50 zł lub równowartość w dolarach, to wówczas wybieraj Zegarmistrzostwo lub Złotnictwo.
  Wszystko jest w formie plików PDF zatem do czytania z komputera , ale trzeba zainstalować sobie Adobe Rider, to darmowy program, można go ściągnąć ze strony

  http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reader,Program,Windows,12627.html

  Dla ciebie mister Stefano ( jeśli wolno się spoufalać) proponuję Zegarmistrzostwo z tej racji, że do tego fachu nie trzeba tak drogich narzędzi jak dla złotników no i korzyści są od zaraz.
  Taka najbardziej popularna bateria do zegarków nr 377 (Renata albo Maxwell ) kosztowała w moich czasach pobytu w USA tylko 25 centów, a wstawiało się ją za od 4 do 10 dolarów, ja akurat za 6 dolców. Robota przy tym żadna a sąsiadów i znajomych można obsługiwać. Wszak każdy dziś nosi zegarek
  Podręcznik Zegarmistrzostwo jest pisany prostym zrozumiałym językiem i bez ,,wody” za to ze wszystkimi potrzebnymi szczegółami, rysunkami obrazkami itd
  moje konto podam w e-mailu
  No i z góry podziękowania.

  Polubienie

 60. .W odpowiedzi adminowi:
  Wlasnie otrzymałem informacje od majora,ze otrzmal e-mail dot. mej osoby i pomocy panu w prowadzeniu tego portalu,jednoczesnue podal Pan konto bankowe jak finansowo pomgac .
  Proszę Pana , w USA jest taka procedura,ze za otrzymany towar się placi a ja jeszcze tego „towaru” nie otrzymałem.
  Chodzi mi o taki towar jakim jest dzialalnosc tego portalu,czemu i komu ten towar sluzy czyli dobra robota jak mawiają rdzenni Amerykamie (pan o tym wie ,bo jak piszesz w USA byles i doswiadczales wiele).
  Jeżeli portal nie sluzy Polakom a nawet przeciw Polakom działa ,to ja nie zamierzam wrogow polskich utrzymywać i im sluzyc.
  Chyba to jest logiczne ?
  To ,ze mogę u Pana kupic książki i nauczyć się z nich dajmy na to wymiany bateryjek w zegarkach elektronicznych,to już jest „nauka i towar”,,za to należy się Panu zaplata.
  Natomiast,to,ze ktoś na powitanie mnie, jakas kika,czy kikus obraza ,to ja nie mysle nie tylko placic ale normalnie z takim kupcem czy handlarzem nie mieć nic do czynienia.
  Jeżeli Pan chce sluzyc Polsce i Polakom i na to Pan pottrzebuje pieniędzy to już inna sprawa.Ten towar to ja kupie – dobrze ?
  Pozdrawiam wraz z majorem ,który darzy Pana szaczunkiem i polecil mi ten portal i swój sprzet,ja jeszcze się panu przyglądam i poznaje czym Pan „handluje”.
  Przy okazji dopisze,ze znam się bardzo dobrze na handlu i to swiatowym.
  Kupczenie jest sprawa ludzka ,zdrada i oszustwo nie,to czynia bestie naszych czasów na całym swiecie , w którym przyszlo nam zyc.
  Do następnego wejścia
  Stefan- Polak emigrant

  Polubienie

 61. Informacja dla stefanka-pacanka

  Katastrofa lotu El Al 402

  Katastrofa lotu El Al 402 – miała miejsce 27 lipca 1955. Spowodowana została zestrzeleniem samolotu przez dwa bułgarskie myśliwce.
  Historia lotu
  Należący do izraelskich linii El Al Israel Airlines, samolot typu L-149 Constellation (nr rejestracyjny 4X-AKC) odbywał cotygodniowy lot z Londynu do Tel Awiwu z międzylądowaniem w Wiedniu.

  Maszyna wystartowała z Wiednia o 2.53 w nocy, kierując się w stronę Tel Awiwu. W trakcie lotu nad Jugosławią, piloci natrafili na rozległe obszary burzowe. To właśnie z powodu aktywności niedalekich burz doszło do niepoprawnej zmiany radiokompasu nawigacyjnego. Załoga była odtąd przekonana, iż lecą nad Jugosławią, a ściślej w zasięgu radaru w Skopje. Tymczasem przemierzając FL180 (5480 m) samolot przypadkowo wleciał nad Bułgarię, w odległości aż 60 km na wschód od korytarza powietrznego „Amber 10”, którym miał przelatywać.

  Nad Bułgarią Lockheeda przechwyciły dwa myśliwce MiG-15, należące do bułgarskich sił powietrznych. Samolot znalazł się pod ciężkim ostrzałem. W chwilę później, w wyniku rozległych zniszczeń, rozbił się w okolicach miasta Petricz, niedaleko granicy z Jugosławią i Grecją. Na pokładzie znajdowało się 51 pasażerów i siedmioosobowa załoga z 35-letnim kapitanem, Stanleyem Hinksem, na czele – wszyscy ponieśli śmierć.

  Dochodzenie i skutki

  W trakcie dochodzenia zanalizowano krytyczne momenty lotu 402: w wyniku ataku samolot doznał uszkodzeń, które spowodowały utratę ciśnienia i pożar w pomieszczeniu grzewczym. Następnie w stronę samolotu wystrzelono prawdopodobnie dwie rakiety, które zniszczyły skrzydła maszyny, powodując jej eksplozję. W dodatku piloci bułgarskich myśliwców poważnie uszkodzili konstrukcję Lockheeda przez skierowanie w niego jednego lub dwóch pocisków o dużym kalibrze. Maszyna rozpadła się już podczas gwałtownego opadania – na wysokości około sześciuset metrów nad ziemią.

  Początkowo Bułgaria nie chciała przyjąć odpowiedzialności za wypadek, oskarżając pilotów izraelskich o bezprawne wtargnięcie w bułgarską przestrzeń powietrzną. Ostatecznie władze bułgarskie przyznały się do odpowiedzialności za katastrofę, stwierdzając, iż piloci postąpili „zbyt pochopnie” zestrzeliwując samolot. Władze wyraziły także wyrazy ubolewania i zgodziły się zapłacić odszkodowanie rodzinom ofiar.

  INFORMACJA ZA WIKIPEDIA

  A tu jeszcze jedna katastrofa dla stefanka-pacanka, z udziałem żydowskiego samolotu z 4 października 1992 roku:

  Katastrofa lotu El Al 1862

  P.S. Powielacz z bardzo wielkimi oporami, zaczął współpracować (ale to się może zmienić na niekorzyść) na rzecz bandy idiotów za wielkiego bajora. Gdzie się podziewa zbyszek-opryszek i reszta tandetno/badziewiastej drużyny apa wraz z zenusiem-sralusiem?! Dalej, wyłazić pokurcze, z mysiej dziury!!!

  Polubienie

 62. Don Stefano napisał
  ….Jeżeli portal nie sluzy Polakom a nawet przeciw Polakom działa ,to ja nie zamierzam wrogow polskich utrzymywać i im sluzyc……
  Więc odpowiadam jak niżej
  Adm nie jest z tych którzy dają sobie określać jak ma służyć , szczególnie tym którzy o Polsce i jej współczesnych warunkach i uwarunkowaniach politycznych nie mają pojęcia.
  Ten portal jak najbardziej służy Polakom, służy na zasadzie tamy dla tych wszystkich którzy swoją obłędną wrogą propagandą próbują im szkodzić. Wmówić że Polska to kraj ruina, kraj głodnych dzieci, kraj już nie Polska lecz Polin. Ich wredna sztuczki polega na tym, żeby nam Polakom, tym którzy są tu w kraju żyją i mieszkają, szczególnie naszym dzieciom i wnukom wmówić, że tu nie warto żyć, mieszkać pracować, że prawdziwy raj to tam na tym zgniłym parszywym zachodzie gdzie przemoc, narkotyki, HIV i strzelanie prze policję bez ostrzeżenia. A czemu, bo dla tych wrednych propagatorów , albo pomyleńców chodzi o to by ta nasza wspaniała młodzież wyjechała z Polski, by robiła za parę nędznych dolarów czy euro dla zachodnio europejskich czy amerykańskich korporacji.
  Nie mamy idealnych elit, nie mamy liderów których można by nazwać mężami stanu, ale wciąż mamy kraj piękny, zasobny, bogaty i rządy, które sami sobie wybieramy, rządy które wciąż pod presją naszego polskiego narodu nie są w stanie zabrać nam ani darmowej służby zdrowia, ani edukacji, ani życia na godnym poziomie. Tu u nas w Polsce nie ma nędzy niezawinionej, a patologie jakie są, są marginalne.
  Stefano, APA-czu, Zenku i majorze z drużyną, wybacz, ale ja za pieniądze się nie sprzedaję, co najwyżej sprzedać ci mogę jak napisałem, podręcznik, powieść, film, czy obrazek. Ceny znasz, konto znasz dołożę jeszcze jedną ofertę jak niżej

  Popiersie Hannibala cena 10 000 zł lub równowartość w dolarach
  Wielkość 1,4 naturalnej głowy człowieka waga ok. 60 kg ceramika

  https://i1.wp.com/republika.pl/blog_ut_4109489/5618952/tr/hannibal_2.jpg?zoom=2

  Polubienie

 63. Z powyższych tylko 2 postow już wiadomo komu ten portal sluzy.
  Wiec kolejne pytanie :
  Kto zestrzelil (ekspert kika22 zapewne już wie choć jeszcze tego nie ma w wikipedia) rosyjski samolot w minionym tygodniu i dlaczego czyzby naruszyl granice dajmy na to Izraela,a może to jakies „oko za oko ” ?
  Ty kika22 masz cos do mnie pisząc „pacanek” ?
  Znamy się ???
  Admin tego nie zauwaza,z jego rodziny lub towarzystwa jesteś ?

  Polubienie

 64. Masz już wiec przekonanie Stefan ,komu pieniądze pachna i jak sa pazerni na nie !
  To dobrze,ze odczules to na swej skorze od jedynego forumowicza na tym portalu „kici,kici” przydzielonego ze szmulowskiej gorki.
  My APA z nimi już dawno się „zabawiamy” by Polakom w glowach nie macili.
  Zobaczysz jeszcze jaka tu przewrotność szmulowsko-szwabsko-bolszewicka panuje,to co zarzucają innym wlasnie do nich pasuje.

  Polubienie

 65. Do stefanka-pacanka

  Stefanku-pacanku – co do postów, moim skromnym zdaniem, najlepszym ekspertem jest Kościół Katolicki. On ustala kiedy owieczki mają pościć a, kiedy mają się paść do syta i nie sil się tylko na dwa bo, ich jest o wiele więcej.

  Wiec kolejne pytanie.

  Zaraz, zaraz – co to pogrywamy sobie w teledurniej MILIONERZY?! Ile pytający obstawia kasy za pytanie? Czy pytający chce dostać cztery odpowiedzi nic nie warte? Jak pytający chce się dowiedzieć czegoś na oko, to odsyłamy do najlepszego specjalisty w tej dziedzinie – księdza DARIUSZA OKO!

  Ty kika22 masz cos do mnie pisząc „pacanek”?
  Znamy się ???

  Oj mam, oj mam! Coś pamięć szwankuje u stefanka-pacanka? No to podpowiemy staremu sklerotykowi, kiedy to było. To było w sobotę przedwyborczą, kiedy obowiązywała cisza wyborcza, a dwa cieniasy, zbyszek-opryszek i stefanek-pacanek, próbowały przetestować ,,naszą odwagę” w trakcie ciszy wyborczej i przy okazji nawymyślały nam od szmuli i szwabów.

  Admin tego nie zauważa, z jego rodziny lub towarzystwa jesteś?

  No proszę! W tym zdaniu mamy klasyczny przykład szmula-srula Judasza (czytaj stefanka-pacanka) który, judzi Szanownego ADM-ina (którego oczywiście serdecznie pozdrawiam) aby wyautował kika22 z portalu ,,Wierni Polsce”.

  P.S. Żadnych numerów kont bankowych nie wysyłałem i nie mam zamiaru wysyłać do US-raju!!!

  Polubienie

 66. No to wyszlo szydlo w Olsztynie !
  Admin przebral się w kike 22,,a to dopiero „zaduszkowe straszydło po szmulowsku” !!!
  Podejdzcie chłopaki do kompa ,zobaczcie i poczytajcie bełkot .

  Może opublikujemy ten numer konta wlasciciela tego portalu – co ?

  No , już dobrze nie będziemy robic „im” krzywdy,zrobimy zrzutke dajmy na to po „klodrze” (ile to będzie ?) i wyślemy na podane konto ( w poczcie majora zapodane),niech biedaki nie zyja z kredytu szmulo-szwabskiego) .

  Niezle jaja co ,sypnal ich „kika22” !
  A myśmy mysleli ze to troll z PiS-u,
  jak to się dziś można mylic w tej cywilizacji śmierci.
  Szkoda,ze nie ma Stefana (wyjechal na zaduszki),ciekawe co by na to odpowiedział nasz „handlowiec”,bo przecież swietnie zna się na zlocie i zegarkach,lepiej niż jakiś Nowak w Polsce .

  Admin już po hall-kuku,mozesz zdjąć maske,za wcześnie na kościotrupy w Olsztynie,wpierw będzie mlocka i to cepami przez zime,po staropolsku !

  Polubienie

 67. Teraz do wiadomości czytelnikow wchodzących na ten portal :
  UWAZAJCIE CO TU CZYTACIE I OGLADACIE !
  Jeżeli już zechcecie dyskutować/pisać i „poscic” , liczcie na to,ze nie wszystko się tu ukazuje ,bo to portal MALO-POLSKI .
  Zreszta tlumy tu wchodzą i dyskutują , nie latwo się „przebic”,natychmiast „kika22” moderuje,a to uczen „diabla”,czyli szmula lub szwaba,bolszewizmem i wazelina tez pachnie .
  No i ostatnia uwaga slowo o tych co my nazywamy szmulami (orginal) serwer nie zdławi.

  Polubienie

 68. APA
  Muszę ci napisać, że gdy czytam Stefana, APA, Władka, czytelnika, Zenka to nie muszę zagladać do panelu administratora by wiedzieć, że pisze to ten sam major. Skąd to wiem.
  A któż inny tak pięknie nam pisuje o szmulach i szwabach?
  Kogo innego styl jest tak jak ta zachrypnięta trąbka na wojskowy capstrzyk jeśli nie Zenka, APAcza
  Piszesz APA powyżej
  …..Admin przebral się w kike 22,…..
  I tu się mylisz, bo każdy nieco bystrzejszy czytelnik zauważy, że kika22 to jednak ktoś inny, z innym stylem wpisów. By nie komplementować, jednak trzeba przyznać, jest to osobnik z większą od mojej inteligencją, z wyższym wykształceniem i z większym zasobem wiedzy. Osobiście nie znam kiki22, tak jak nie znam osobiście ani pana Marka, ani Zenka, APA .
  Już pisałem, że żebraniny nie uprawiam, płatnych reklam na stronie nie zamieszczam, dyktatu nie znoszę.
  Jeśli kogoś w przeszłości prosiłem o wsparcie, to tylko na zakup mikrofonu do radia ,,Zgrzyt” i gdy te pieniądze otrzymałem ( od dwóch osób, które serdecznie przy tej okazji pozdrawiam) to całość kwoty na zakup mikrofonu przeznaczyłem.
  Zenek, pisanie, że opłacają mnie szmule to jakby na to nie patrzeć zwykłe wredne pomówienie i proszę daruj sobie na przyszłość takie wpisy. Polak Polakowi winien być bratem i powinien pamiętać, że Polska to nasza matka, a o matce źle mówić nie wolno.
  Niestety wielu tego nie rozumie, obsmarowuje ją na wszystkie możliwe sposoby twierdząc przy okazji że czynią to z pobudek patriotycznych i narodowych

  Polubienie

 69. Admin ,nie musisz się tlumaczyc przed nami ale wytłumacz tylko :
  DLACZEGO POLSKA NIE NALEZY DO POLAKOW ???
  Przestan klamac – obojętnie za darmo czy za pieniądze.
  Czy ty nie widzisz naprawdę do kogo Polska należy i kto nia rzadzi ???
  Ty szmuli i szwabow się obawiasz- dlaczego ?
  Przeciez to każdy zauważy wchodząc na twój portal !
  Nas nigdy nie poznasz,zreszta nie tylko ty ale cale szmulostwo,szwabstwo bolszewiki i ich słudzy.
  Zapamietaj to sobie na zawsze.
  A propos jednej pisowni słownictwa,to wiedz,ze to jedna POLSKA KREW,nie zmieszana z obca tak się wypowiada i pisze bez obcych nalecialosci czy zagniezdzonych w Polsce szmulkow wyuczonych polskiej mowy i zwrotow (u nas pisowni i wymowy a nawet stylu innego nie znajdziesz,bo jest to POLSKA MOWA i PISMO),my wspólnie redagujemy nasze pisanie i WAM MIESZANCOM w glowach się nie miesci ,ze jest jeszcze TYLE POLSKIEJ KRWI bez obcych nalecialosci i zwrorow zapożyczonych ,czy naśladowanych.
  Po mowie i pismie,nie tylko po wyglądzie POLAK POLAKA ROZPOZNAJE odrznia od obcych z polskim obywatelstwem mających się za „polakow” a w rzeczywistości jest to „polskie szujstwo” !!!
  Zyd,Niemiec czy Rosjanin,nie sa w stanie być Polakami,wiele ich zdradza kim sa,szczegolnie pycha i pazerność.nie wspominając o wyglądzie i sposbie bycia/zycia !

  Polubienie

 70. APA,
  …. i WAM MIESZANCOM …..
  Zenuś, wszystko byłoby dobrze gdybyś się w głowę nie uderzył, bo jak można inaczej ocenić takie pisanie….
  i WAM MIESZANCOM…
  jak nie swoisty rodzaj choroby psychicznej .
  Żeby odpowiedzieć na pytanie
  ….DLACZEGO POLSKA NIE NALEZY DO POLAKOW ???…
  należało by najpierw zapytać, a kto tobie Zenuś takie rzeczy naopowiadał, że Polska do Polaków nie należy?
  (rzecz jasna nie należy do tych co z niej wyemigrowali)
  Oczywiście wiem, że w internecie niektórzy wypisują takie bzdety, że Polski już nie ma, by za chwilę pisać, że Polską rządzi mafia, albo rządzą żydzi, albo międzynarodowy żyd, lub też, że Polska stacza się w przepaść.
  Są ludzie z urojeniami i nic na to poradzić nie można.
  Miejsc w izbach wytrzeźwień brak, miejsc w domu wariatów brak, w więzieniach też tłok taki że zaczynają wypuszczać skazanych z obrożami elektronicznymi. Tylko patrzeć jak i tych z internetu zaczną obrączkować jako szurniętych na umyśle
  APA idż do dobrego psychologa miech ci pijawki na rozum przystawi. Nie obrażaj się na admina bo ci to z dobrego serca życzy.
  Polska była jest i będzie Polską należącą do Polaków, puki my tu nad Wisłą, Odrą i Bugiem żyjemy.

  Polubienie

 71. Od ,,głupiego” filozofa dla bardzo ,,mądrych” apaczy

  „Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę są karani rządami głupszych”

  Platon

  Polubienie

 72. APA idź do dobrego psychologa niech ci pijawki na rozum przystawi. Nie obrażaj się na admina bo ci to z dobrego serca życzy.

  Szanowny ADM-inie – pomysł z pijawkami na rozum apaczy – dla mnie jest super bomba! Moja skromna osoba dorzuciłaby jeszcze, kilkanaście grzechotników albo Black Widow, oczywiście z bardzo wielkiej życzliwości i dobrego serduszka dla apaczy!

  P.S. Mogą też być skorpiony jako surogat!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 73. Jak to sobie watykańskie klechy Polskę pod swój but pragną podłożyć.

  ks. prof. Tadeusza Guza, kierownika Katedry Filozofii Prawa KUL:
  (…)Należy, po pierwsze, zauważyć, że Kościół jest starszy niż Państwo polskie, istnieje ponad 2 tys. lat, i po drugie, istnieje nieprzerwanie na ziemi polskiej od ponad tysiąca lat, czego nie można powiedzieć o instytucji Państwa polskiego, które niestety znikało z mapy Europy i świata. Nie tak dawno postawiłem w Skoczowie tezę, że najwyższą racją RP jest racja Kościoła Chrystusowego na ziemi polskiej.
  (…)
  My, Polacy, także jako politycy, wiemy doskonale, że tym największym celem, do którego dążymy na różnych drogach, jest Bóg objawiony. Inaczej realizuje się to oczywiście w strukturze Państwa, inaczej w strukturze Kościoła, ale Państwo w porządku natury i Kościół w porządku łaski prowadzą człowieka do spotkania z Bogiem. A to oznacza, że między rządem i polskim Prawodawcą a Episkopatem Polski jako reprezentantem Narodu katolickiego i struktury Kościoła katolickiego na ziemi polskiej chodziłoby o najściślejszą współpracę. Żywię głębokie przekonanie, że w mądrości Pasterzy i nowego rzędu, Sejmu, Senatu, na czele z Prezydentem Dr. Andrzejem Dudą, dojdzie do zacieśnienia tych więzów, co przyniesie bardzo bogaty i oczekiwany przez cały Naród Polski owoc. (…)
  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/mysl/146299,nie-zdradzic-racji-stanu.html

  Polubienie

 74. Kikus czy ty podwyzke od szmuli dostal,ze chcesz az siedmiu naraz do psychuszki wyslac ?
  Ta ty słuchaj czy czytaj co my piszemy,my nie lemingi ani zadżumione,my ludziskom slipia otwieramy by Olsztyn ich calkiem dobrobrobytem nie zamulił !
  Tak po prawdzie to nam napisz o co ci chodzi ,ze tak do nas przywarles jak gowno do okretu i udajesz ,ze płyniesz.
  Ty albo masz marksistowskiego swira albo szmulkowa pier…lisz.
  Dawaj tu zaraz odpowiedz i nie chowaj się po norach na Kaszubach.

  Polubienie

 75. Jak tam Honoracie się zyje ?
  Admin, a ty jaki Polak,ze nam tak doradzasz,za kogo ty nas masz,co to nie widzimy co się z Polska stało po 1989r,
  z jakich to rodow pochodzisz , możesz się przyznać bez bicia ?
  Tylko nie podawaj,ze z takich jak Tusk,bo to teraz niebezpieczne,muslim już w jewropie !
  Zegarmistrze i zlotniki to my dobrze wiemy z jakich rodow pochodzily .
  Sanderusow znales ???
  Chlopaki pamiętacie Szpindla ,ten to dopiero miał wasy !

  Polubienie

 76. Ooooo !
  ateista się tu trafil czy zbladzil ,klechy mu się w Polsce nie podobają .
  Malo to Polakow mamy polskie jasiow na księży do seminariów wyslaly ?
  Z każdego miejsca księży w Polsce przybylo i dobrze się dzialo nawet za PZPR ,wszystko było zjednoczone i robotnicze !
  Dzis to ani pies ani wydra ,sutanna tylko w kosciele a może i nawet nie,bo kto tam pod sukienke księdzu zaglada jeszcze podczas mszy w ornacie,
  Pazerne się pasterze porobily to i owszem ,bo jak partyjne mogą to dlaczego i nie ksiądz ,jednego howu przecież sa.

  Polubienie

 77. Do Zenusia-sralusia

  Kikuś czy ty podwyżkę od szmuli dostał, ze chcesz aż siedmiu naraz do psychuszki wysłać?

  (a tu mamy cytat bardzo cennego, nowego nabytku apaczy czyli zbyszka-opryszka, pseudonim ,,KAPO”)
  Zenek dziś w dobrym humorze dostał w robocie podwyżkę od swojego szmula to i humor mu się poprawił.

  Ty, zenuś – jajcarzu! Ja ci ten idylliczny humor popsuję! Na portalu ,,Wierni Polsce” przedstawiasz się jako patriota/idiota, Polskę odmieniasz przez wszystkie przypadki i dajesz nam ,,dobre rady” w tej sprawie, a sam ,,tyrasz” u szmula-srula – czy to już nie jest psychuszka? Ile kilogramów wazeliny i popeliny zużyłeś aby jaśnie szmulowski pryncypał, rzucił głupiej gojowskiej małpie banana (czytaj podwyżkę)? I kto tu jest shizofremikiem, plującym z każdej strony na szmuli-sruli, a z drugiej strony nie przeszkadza mu obżerać się do syta, ze szmulowskiego stołu? Zakuta pało – który pies ujada na swego pana? Zostaw Olsztyn (oczywiście, który serdecznie pozdrawiam) w spokoju, bo tam jest ukryta ogromna wiedza życiowa i oczy, które obserwują, a później opisują życie w Polsce i na świecie – one nie kłamią! Co do mojej skromnej osoby, jestem ,,Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem…” i nie cumuję (czytaj przywieram) przy byle krypie czy łajbie, na której wy pływacie i za chwilę zatoniecie! Wybieram zawsze okręty flagowe! Ja mam zawsze ,,świra” na punkcie wiedzy!!! Ty apacz – na główkę z drapacza chmur upadłeś, wywodząc moje pochodzenie z Kaszub, tam gdzie urodził się ,,ryży”, który teraz udaje ,,króla” Europy!!! Nasza wczorajsza diagnoza była prawidłowa: pijawki, grzechotniki, Black Widow i oczywiście skorpiony – wciąż są aktualne!!!

  P.S. JA JESTEM JA I NIE ODMIENIAĆ NA ONA!

  Polubienie

 78. Ten wpis ….Zenek dziś w dobrym humorze dostał w robocie podwyżkę od swojego szmula to i humor mu się poprawił…..
  wyprowadził mnie jednak z błędu, gdyż sadziłem iż wielka miłość Zenka do szmuli i szwabów brała się stąd, że u szwaba pracował, a zarobione tam ciężko pieniądze zanosił do banku dla szmuli.
  Jak widać myliłem się, co do miejsca pracy, ale gratuluję podwyżki.
  Nam rząd prawa i sprawiedliwości też obiecuje podwyżki, najpierw jednak zapowiada poprawę ściągalność podatków, co też powinno nam humor poprawić

  Polubienie

 79. Kto potrafi lepiej niż Zyd ?
  Wlasnie ,tylko „kika22” ,przydzielony na olsztyńsko-zakopiański portal !
  Aby nie znizac się do poziomu klozetu kiki zrobimy
  dwa wyniki.
  Admin to podobno już starszy jegomość z wasem ,ceniony zlotnik i dobry zegarmistrz (wspolczesnie to już tylko od wymiany bateryjek w zegarkach,czasem jakiegoś starego zegara ma magistracie lub wiezy kościelnej),robi wszystko by utrzymać się z ….. i tego portalu.
  Zalatwil „wiernych1”.zalozyl swój portal ,no bo kto się lubi dzielic kasa ?!
  Jako handlowiec dobrze o tym wiem ,kto z kim i czym „handluje”,wiedza także wszystkie obce w Polsce ..uje

  Kika z przydzialu i szmulowskiego na innych forach przemialu,chce tu blysnac forma i stylem ,ale ze obce mu jest pojmowanie tego CO POLACY MYSLA (jak dzialaja trochę się orientuje ale nie do końca).,wchodzi bez mydla staremu w du.e (pewno za jakiś ochlap złotych 12/post) robi za cale forum,malo tego ma zlecone sklocac iprowokowac POLAKOW , wieszać wszystko na nich ,no bo nikt dziada za kołnierz przez monitor nie wezmie i w garbaty nos nie przywali polska piescia .
  Wiec mamy to co widzimy i czytamy o dobrobycie Polski na tym portalu -mało-faktycznie nie- polskim.
  Wszystkim szmulkom na całym swiecie wydaje się ze goj to niewolnik i ma na nich cale zycie pracować .
  Obecnie wpadli na pomysl wyslania na jewrope muslim-ow niby to sile robocza od……… ale przeliczyli się nie wiedzac ile tej masy ludzkiej NAWIEDZONEJ i elektronicznie kierowanej się zbierze i co może dokonać bez wiktu i opierunku.
  Tak wiec wszystko tej zimy się zacznie ale o tym na tym portalu nie poczytasz czytelniku ,zresztą już po jednym pobycie na portalu wychodzi szydlo z Olsztyna ,a zakopianka dorzuci reszte.
  Taka to prawda handlowa !

  Handlowiec z USA

  Polubienie

 80. Panie admin,rzad prawa ,jeżeli gdzies taki istnieje na swiecie nic nie zrobi jak nie będzie miał deko handlu i pan o tym tez dobrze wie jako ten co dorabial sobie w NYC.
  Rzad ,który obecnie wylania się w Warszawie a potem wg.klucza partyjnego w województwach kraju lezacego nad Wisla nic dobrego dla Polakow nie dokona ,bo w tym rzadzie czystej polskiej krwi nie będzie nadal ,sołtys na wsi o tym wie,wie tez proboszcz i jego kościelny.
  Wiec bez bajerów dla mas ludowych,bo nie po to powstawaly hurtownie i supermarkety w tym kraju zydo-niemieckie,by dac uhadlowac cos Polakom i to każdym towarem !
  Przeciez wszystko zaczyna się od kupiectwa,pan tez handluje ,a jaki z tego urobek ?
  Partia PiS już Polakami rzadzila i czego dokonala ?
  Nieboszczyk prezydent Lech Kaczynski „siegal” az po Gruzje i co ?
  Polegl w boju,po dziś dzień niewiadomo dla publiki kto „go zabil”,choc niektórzy powiadają,ze zyje sobie spokojnie na prywatnych wyspach ale chyba nie jak Napoleon na Helenie
  O to by trzeba zapytac Wilno..

  Polubienie

 81. Mariusz Błaszczak powiedział, że nowy skład rządu poznamy do końca tego tygodnia lub na początku przyszłego.

  Goszczący w programie TVN24 „jeden na jeden” Rafał Grupiński z PO stwierdził, że Beata Szydło jest tylko marionetką w rękach prezesa PiS i jego współtowarzysz, którzy omawiają wygląd przyszłego rządu: – Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło staje się w tym przedstawieniu w zasadzie marionetką w grze towarzyszy broni prezesa PiS. (…) Sytuacja jest dziwna, bo formalnie form rządu powinno być powierzone konkretnej osobie wskazanej oczywiście przez partię, która wygrała.

  Poseł PiS Mariusz Błaszczak przyznał, że: – Przewagę w Prezydium Sejmu ma zawsze rząd. Dziś Prezydium liczy 3 przedstawicieli koalicji i 3 opozycji, a głos przeważający ma marszałek Sejmu. My chcemy zachować taką zasadę. To jest ważne dlatego, żeby opozycja nie przegłosowywała rządu, bo rząd byłby wtedy sparaliżowany.

  Z informacji do jakich dotarł portal 300polityka, posiedzenie nowego Sejmu ma się odbyć już 10 listopada. Wtedy też Andrzej Duda ma desygnować Beatę Szydło na premiera, a zaprzysiężenie rządu ma się odbyć 11 listopada.

  Jarosław Gowin: – Jeśli Macierewicz zostanie szefem MON, to na pewno będzie bardzo dobry. Wszyscy ministrowie tego rządu będą bardzo dobrzy.

  Jak nieoficjalnie dowiedziały się Fakty TVN, skład nowego rządu ma zostać przedstawiony w najbliższy piątek.

  Premierem, Szydło czy Kaczyński?

  W sejmie, jak podała TVP zasiądzie aż 200 nowych posłów .
  Z tego wynika że 200 posłów poprzedniej kadencji straciło swe mandaty.
  Polski sejm się zmienia, czy zmieni się polityka przyszłego rządu, czy jeszcze na taką zmianę trzeba jeszcze poczekać? No i jaką zmianę można by uznać za właściwa?

  Polubienie

 82. Do zenusia-sralusia

  Gdzie się zapodział szmulowski parobek, który wczoraj domagał się szybkiej odpowiedzi od kikusia/psikusia? Rozumiem – ujadający kundelek z podwiniętym ogonem, poleciał do szmulowskiego pana, żeby zapracować na kolejnego banana (czytaj podwyżkę)! Merry Christmas – tuż-tuż!!!

  Polubienie

 83. Jestem,jestem ty „moje kochanie” – prosto przybyłem z bazy pod krokodylami,ktore karmie każdej doby.
  Najpierw poczytam sobie co tu nadyskutowaliscie,jaki dobrobyt przedstawiacie na dziem dzisiejszy w Polsce i na swiecie a później wam napisze co wśród nienapasionych slychac i o czym szwargotaja, a jest tego dużo,tym bardziej na Synaju.

  Polubienie

 84. Zenku,jak już wrócisz u usiądziesz do komputera to daj na początek, co mowia o prezesie Kaczynskim w Ameryce.
  Mnie się wydaje,ze będzie to już „boj ostatni”.
  Ty robotnik obrotny z nie jednym kolorem pracowales wiesz zapewne ,ze dziac się będzie wiele ,tak w Polsce jak i jewrokolchozie , USA czekaja wybory i „walka wyborcza trwa”.
  Spojrz na ruchy Prezydenta Dudy w „cyganerii”.

  Polubienie

 85. Bogusław Jeznach

  CO PISZĄ INNI: Agnieszka Wołk-Łaniewska o zakulisowych rozgrywkach przed sformowaniem rządu.

  Kiedy stało się już jasne, że PiS zyskał w Sejmie samodzielną większość, przez pierwsze 12 godzin największe pytanie brzmiało: jaki sposób znajdzie Jarosław Kaczyński, żeby z twarzą wycofać się z obietnicy zrobienia Beaty Szydło szefem rządu? Po 12 godzinach zagadkę rozwiał niezawodny Joachim Brudziński, który w porannej rozmowie w TVN24 odnotował, że sytuacja może „stać się dynamiczna” i wszystko zależy od „decyzji, jaką podejmie sama zainteresowana po konsultacjach z zarządem partii”. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, po rytualnej wizycie na grobie Świętej Pamięci Brata, zarząd partii miał spotkać się w Krakowie, aby postanowić, jaką decyzję zainteresowana podejmie. Jednakże, w akcie niepojętego nietaktu, Beata Szydło wprosiła się na to spotkanie, uniemożliwiając zarządowi konstruktywne obrady. Dyskusja o jej decyzji została przełożona na dzień następny.
  We wtorek udało się odbyć rozmowę bez zakłóceń — i w jej efekcie, prezes z gronem swoich najbliższych współpracowników zdecydował, że Beata Szydło nie chce być premierem, toteż zostanie nim prof. Piotr Gliński. Należy odnotować pozbawioną seksizmu zasadę równości, jaka przyświecała autorom tej decyzji: prawdą jest, że w jej podejmowaniu nie uczestniczyła Beata Szydło, ale nie wiedział o niej także Piotr Gliński, który akurat miał wykład w Białymstoku. Dowiedziały się o niej natomiast media, w postaci portali braci Karnowskich. Chwilę później do gabinetu prezesa wtargnęła Beata Szydło.
  W wyniku tej nieproszonej wizyty posiedzenie Rady Politycznej PiS opóźniło się o dwie godziny i trwało przez pięć minut. Tyle wystarczyło prezesowi do poinformowania członków Rady o ich decyzji. Zdecydowali otóż, że kandydatką na premiera jest Beata Szydło, a z prezydentem będą na jej temat rozmawiać Kaczyński, Lipiński, Błaszczak i Brudziński.
  Istnieją sprzeczne spekulacje co do przebiegu rozmowy, która doprowadziła do tej demokratycznie podjętej decyzji. Z jednej strony, anonimowy informator „Newsweeka” uważa, że Szydło musiała „ukorzyć się” przed Kaczyńskim, bo przeciwnie „byłby to jej koniec”. Z drugiej wszakże — trudno pojąć, dlaczego „ukorzenie się” Szydło miałoby oznaczać zmianę zdania Kaczyńskiego, który jeszcze parę godzin wcześniej uznał, że kobieta na premiera się nie nadaje i należy ją zastąpić nowym Marcinkiewiczem. Być może zatem rozmowa miała przebieg zgoła przeciwny: Beata Szydło odmówiła dobrowolnego zrzeczenia się misji konstruowania rządu. W tej sytuacji jej ostentacyjne ubezwłasnowolnienie — wraz z wysłaniem jej na urlop na czas kluczowych uzgodnień — stanowi ze strony Kaczyńskiego demonstrację, iż to on ciągle rządzi w zwycięskim PiS.
  Aby nikt nie miał co do tego żadnych wątpliwości, w siedzibie zwycięskiej partii, pod nieobecność kandydatki na premiera, zaroiło się od postaci, których Szydło wyraźnie nie chciała mieć w swoim rządzie — z „kultowym” przywódcą „antykomunistycznego podziemia”, Antonim Macierewiczem na czele. Macierewicz to człowiek niezwykle zasłużony i wyjątkowo kompetentny, jeśli chodzi o zakres bezpieczeństwa państwa. Byłoby ze szkodą dla Polski, gdyby tej wiedzy nie wykorzystać — ocenił Mariusz Błaszczak, skądinąd ponoć szykowany przez prezesa na ministra spraw wewnętrznych.
  W spekulacjach pojawia się też inny upiór IV RP, Zbigniew Ziobro. — Minister Ziobro miał wybitne osiągnięcia, jeśli chodzi o przyspieszanie procedur, za jego czasów sprawiedliwości było o wiele więcej niż teraz — ocenia Andrzej Dera. Dera wprawdzie nie znalazł się na liście wyborczej, albowiem padł ofiarą demonstracji władzy ze strony Jarosława Kaczyńskiego, który bez dania racji wyciął po jednym kandydacie z każdej frakcji Zjednoczonej Prawicy — ale przecież formacja rządząca dysponuje innymi nagrodami za żarliwie wyrażaną lojalność, więc nietrudno zgadnąć, że nie mówił tego bez uzgodnienia. Do prezesowych drzwi przemyka się też Mariusz Kamiński, skazany na trzy lata więzienia za nadużywanie uprawnień przy prowokacjach przeciwko przeciwnikom i sojusznikom politycznym. Pytany, czy będzie ministrem-koordynatorem ds. służb specjalnych, odpowiada krotochwilnie: „Ja w innej sprawie”.
  Ta, nieszczególnie subtelnie, ale za to stanowczo prowadzona przez Jarosława Kaczyńskiego rozgrywka ma jednak jeden słaby punkt. Sejm zatwierdza, en bloc, tylko pierwszy skład rządu. Już nazajutrz premier może wymienić sobie każdego ministra, nikogo nie pytając o zgodę. Potrzebuje do tego tylko współpracy prezydenta, który wręcza odwołania i nominacje. Konstytucyjnie rola prezydenta ogranicza się do roli notariusza — ale w praktyce mógłby próbować prowadzić jakąś obstrukcję, gdyby chciał. Pytanie: czy by chciał. Zdaniem informatora „Newsweeka”, Kaczyński obawia się, że premier Szydło może grać z prezydentem Dudą przeciwko niemu.
  Na wszelki wypadek prezes Kaczyński zabezpiecza sobie zatem tylną flankę, kombinując przy prezydium Sejmu. Dotychczas obyczaj wymagał, aby każdy klub parlamentarny miał swojego wicemarszałka — ale wówczas, żeby PiS zachował większość, prezydium musiałby składać się z ośmiu osób, a w taki tłumie mogą przydarzyć się wypadki. Toteż nadchodząca władza, przywiązana do poszanowania praw opozycji, ogłosiła, że ludowcom w zasadzie wicemarszałek jest niepotrzebny, a nie wiadomo czy i.Nowoczesnej się nada. Ostateczne wygląda na to, że Petru prześliźnie się przez sito pisowskiej demokratyzacji, więc prezydium Sejmu będzie składać się z sześciu osób, w tym trzech ludzi prezesa i jakiegoś narodowca od Kukiza.
  Ostatnie plotki głoszą, że Beata Szydło przedstawi skład swego gabinetu w piątek. O ile do tego czasu Jarosław Kaczyński znajdzie czas, żeby go jej przedstawić.
  Neon24.pl

  Polubienie

 86. I po co było to paplanie i mydlenie ludziom oczu „kto PiS-em rzadzi” ?
  Przeciez duzu,duzo wcześniej Szydlowa przeszla szmulowe szkolenie zas maly prezes pojdzie za bratem w pewnych okolicznościach ,może nawet z odcieta glowa (to proroctwo jednego jasnowidza) .
  Rzad wybrany !
  Tak jak dawno ustalono ale nie w Warszawie .
  Jeżeli już tv Trwam zrobilo wczoraj plejadę „gwiazd i gwiazdeczek” to powyższe powielenie bla,bla,bla przez admina ,jaki miało cel ?
  Adminie – nie bądź baba Hermenegilda !

  Polubienie

 87. W zamieszczonym spocie (artykule) pisałem:
  ….Czy stary Miller i starzejący się Palikot jeszcze i tym razem zaliczą kolejną kadencję i czy PSL dalej pozostanie przystawką dla zwycięzcy?….

  Wybory o bojkot których niektórzy się domagali, dały nam konkretną jednoznaczną odpowiedź.

  W ostatnich wyborach weszło nowych 215 osób.
  Zatem cała sztuka polega na tym by wybierając, wybrać tych właściwych dla Polski, a to staje się i możliwym i coraz bliżej realnym.

  Przy kolejnych wyborach pytaniem może być, czy Jarosław Kaczyński, Macierewicz i kilku innych z tej paki jeszcze i tym razem załapie się do sejmu czy wyborcy szurną ich na aut
  A to przecież jest sprawą zasadniczą i niebagatelną

  Polubienie

 88. Palikota postarza broda ,która nie tylko u niego ma WYMOWE SYMBOLICZNA !
  Wysoka gora masonska od dawna używa symboli,zas od niedawnych lat nakazala rozpinac koszule bedac w garniturach .
  Szepcze się wśród „mas” ze to oznaka pierwszego stopnia masońskiego a jest ich ponoc 33 (stopni).
  To tak na wzor stopni temperatur.

  Polubienie

 89. Wczoraj losy jewropy na wadze się chwialy !
  Polske reprezentowal pepik,bo ……… ,no i urzędnicy polscy bali się o swe gardla gdy z „kwotami” będzie cos nie tak.
  Do tego jak jechać na Malte gdy w Polsce było namaszczenie Sejmu i Senatu,tak wiec premier i prezydent mieli swe zadania i mowy .
  Mowy padly ,odbior ich był różny.
  Nareszcie urzędnicy zaczynają mowic własnym glosem i bez kartki .
  Dlaczego na forum tu o tym cicho ?
  Husarz-u33 przeslales prezydentowi swa Konstytucje ?
  Zdaj relacje,zyjesz ???

  Polubienie

 90. Nowe rozdanie w elitach, nowe zapowiedzi, poczekamy zobaczymy co z tego będzie, jakie konkrety. Na razie nie ma co się podniecać. Wielkich zmian raczej nie należy się spodziewać, ale jakieś nowe akcenty, nowe mydełko na oczy. Zobaczymy czy obniżą wiek emerytalny, dadzą pieniądze na dzieci , podwyżki emerytom.
  Polsce przydałaby się nowa strategia gospodarcza, postawienie na rozwój także sektora państwowego. Na przykład budowa kilku fabryk samochodów: osobowych, dostawczych ciężarowych. Kiedyś mieliśmy FSO Starachowice, Jelcza, Nysę. Warto to odtworzyć. W końcu jesteśmy krajem dosyć dużym, czemu nie mielibyśmy mieć własnego ciężkiego przemysłu maszynowego i transportowego.
  Mam nadzieję, że któryś rząd z kolejnych pójdzie tą ścieżka.
  Gospodarka winna iść wieloma torami, torem prywatnym, spółdzielczym i państwowym.
  By wszystkie lokomotywy ciągnęły jej rozwój

  Polubienie

 91. Oooooch naiwności tutejszgo admina ,ze rzady w tym swiecie pojda bez smyczy globalnej, w tym rząd polski mieszany (pol zyda pol polaka) !
  Taaaa panie ,należy czynic to co MZ (międzynarodowy zyd) zleci.

  Fabryczki w Polsce, przemysl,gospodarka porty,kopalnie ,huty polskie ?
  Im (szmulom i szwabom) potrzebne jest „polskie bydlo robocze” i to w malej ilości,w dodatku ciche i potulne .
  Nie po to Polske rozebrano najnowocześniejszymi metodami ,by dziś Polakom pozwolono na cokolwiek !
  Po to Polske rozbrojono by nie mogli się Polacy bronic !!!
  A samochodziki to po co Polakom produkować ,mało to produkcji tych blach i szmelcow jest na swiecie ?
  Brac złomy i blachy od szwabow a nie produkować,
  szmul ci wszystko sprowadzi i sprzeda nawet z dalekich krajów,interes kwitnie,kto handluje ten zyje .

  Polubienie

 92. Stara prawda z tym handlem ,jak chociażby ten z kupnem goja ,któremu podwiesza się ladunek do pasa,obiecuje niebo i lubudu w przestworza !
  Macie Paryz za przykład ostatni jak zarabiać na durnych .
  Ale to sprawa zabojadow ,nas Polakow interesuje jak dalekie sa przygotowania do fałszywych flag w W-wie .
  Teraz będzie Berlin rownolegle z Rzymem i jego przybytkami po wzgórze Watykanu, a później lubudu w pobliżu PKiN w Warszawie,być może i w warszawskim metrze,no bo przecież nowe i slabo chronione,biedota z niego korzysta.
  Szmule sprytne glowy maja i muslimy podpuszczają !
  Czekajcie, a może……. będzie cos z nowym prezydentem albo premierowa ?
  Cos jakos niemrawo ten nowy rząd skladaja i długo akumulatory laduja.

  Polubienie

 93. Zenku ,tak już jest jak cos innego ważnego w swiecie się dzieje ,wtedy wszystkie media o tym hucza a sprawy krajowe schodzą na plan dalszy.
  Patrz na Francje,Bliski Wschod,Afryke i inne miejsca zapalne.
  Nawet Ukraina „przygasla” po tym jak w Paryzu powiało falszywa flaga !
  W Polsce po wyborach wszystko już idzie gładko ,pisane sa przemówienia do narodu przez Kalksteina i innych,dobieraja się pary roznych plci do rządzenia już na cala pare po nowym roku,no i ma być jeszcze lepiej niż jest teraz .
  Pytanie tylko – w czym ?
  Pewnie i admin pare zdjec dobrobytu podelse,czy nowy temat zapoda na zlecenie.
  Ja to wszystkich czytelnikow i wstydliwych dyskutantow zapraszam na taki dość ciekawy i na czasie portal :

  http://www.stopzet.wordpress.com

  A w glownych krajowych mediach o tym cisza !

  Polubienie

 94. I będzie cisza tak długo jak ludzie się temu nie przeciwstawia .
  Czy ludzie w miastach szczególnie w Polsce zastanawiają się nad tym czemu sa poddawani,co przez ich glowy przenika ,jak sa torturowani promieniowaniem przenikliwym,jak wszechchemia zabija ich organizmy ?

  Jest już po wyborach i zaślubinach rzadu i nowych 244 poslow,zglosi ktoś z nich sprzeciw zabijaniu narodu ???
  Co ty admin na to ,tobie tez „laduja glowe” – bron się choćby o poranku,na olsztynskim majdanku !

  Polubienie

 95. Admin schowal ten temat do archiwum ,bo się zawstydzil (z dobrobytu),na pytania nie odpowiada,
  teraz „drzewa toczy” ,a jakze owocowe jak podaje i wyrabia świeczniki zydowskie,sa w cenie.
  Ma glowe do interesu ,nie tak jak goje,ktorych poakazuje zapijaczonych na lawkach ale chyba nie swej roboty.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s