Armia FR (wciąż z Czerwoną Gwiazdką!) oślepiła US Army (z białą gwiazdką) oraz Państwo Islamu na terenach Syrii i płd. Turcji.


Armia FR (wciąż z Czerwoną Gwiazdką!) oślepiła US Army (z białą gwiazdką) oraz Państwo Islamu na terenach Syrii i płd. Turcji.

Taką sensacyjną wiadomość podaje Thierry Meyssan na http://www.voltairenet.org/article189038.html. I to jest przyczyna dla której USrako-Islamistom nie udało się strącić ani jednego samolotu z Czerwoną Gwiazdą – i co więcej, położona w pobliżu granicy z Syrią amerykańska baza Incirlik jest radiowo „ślepa” bo nie potrafi zapewnić komunikacji radiowej z własnymi samolotami na terenie południowej Turcji oraz Syrii, jako że położona w północnej Syrii stacja zagłuszająca Hymeymim ma zasięg 300 kilometrów! (A rosyjskie samoloty oraz drony w tej „sztucznej elektronicznej mgle” orientują się doskonale, najwyraźniej Ruskim udało się skonstruować system „nad częstotliwości” słyszalnych przez ich samoloty oraz stacje namiarów radarowych. Minie zapewne kilka miesięcy zanim USrakom uda się go rozpracować.) „Bombardirowkę” Syrii ruskie planują zakończyć na prawosławne Boże Narodzenie w styczniu 2016.
Oslepienie baz USA oraz Panstwa Islamskiego

On sait, depuis l’incident de l’USS Donald Cook en mer Noire, le 12 avril 2014, que l’armée de l’Air russe dispose d’une arme lui permettant de brouiller tous les circuits de contrôle, systèmes de transmission d’information, etc. [6]. Dès le début de son déploiement militaire, la Russie a installé un centre de brouillage à Hmeymim, au nord de Lattaquié. Subitement, l’incident de l’USS Donald Cook s’est reproduit, mais cette fois dans un rayon de 300 kilomètres ; incluant la base Otan d’Incirlik (Turquie). Et il persiste toujours. L’événement s’étant produit durant une tempête de sable d’une densité historique, le Pentagone a d’abord cru que ses appareils de mesure avaient été déréglés avant de constater qu’ils sont brouillés. Tous brouillés.

Z tekstu:
„L’armée russe affirme sa supériorité en guerre conventionnelle”.

Reklamy

75 uwag do wpisu “Armia FR (wciąż z Czerwoną Gwiazdką!) oślepiła US Army (z białą gwiazdką) oraz Państwo Islamu na terenach Syrii i płd. Turcji.

 1. I musi być w tym ziarno prawdy, skoro jak dotąd Rosjanie nie stracili ani jednego samolotu czy helikoptera.
  Co więcej wynikałoby z tego, że na chwilę obecną Rosja wygrywa z Ameryką wyścig zbrojeń skoro ,,czapka niewidka” i ,,paralizator” jak w przypadku okrętu Donald Cook na morzu Czarnym, jest w ich ręku .
  Muszą mieć niezłą minę ci w Pentagonie i w Białym Domu.

  Polubienie

 2. Ad. Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka.

  Brawo – Szanowny Panie Mieczysławie! Co za wspaniała intuicja! Tłumaczę! Od wielu lat ,,szaleni naukowcy”, badają co się dzieje w tzw. ,,czarnej dziurze” i nie wiedzą matoły że, ,,Jako w niebie, tak i na ziemi” – wystarczy zajrzeć do OKA CYKLONU. W OKU CYKLONU można zaobserwować permanentną ciszę i jak wrzucimy, rzeczone ,,gwiazdy światowego militaryzmu” do takiego oka/dziury, to mamy na ziemi ŚWIĘTY SPOKÓJ! Jeszcze raz brawo!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 3. Nasza TV donosi w wieczornych wiadomościach, że ,,Rosja bombarduje Syrię”
  No wiec ja donoszę, że w Rosji to już nawet kobiety mają przymus w kamasze iść i dowód poniżej

  Polubienie

 4. @kika22
  Coraz więcej wiadomo o czarnych dziurach,jako osobliwościach.Swoje skojarzenie zbudowałem po wysłuchaniu wykładów :
  1.DUŻE I MAŁE CZARNE DZIURY CO NOWEGO WE WSZECHŚWIECIE-Marka Abramowicza,
  2.NAGIE OSOBLIWOŚCI ,PROBLEM GRAWITACJI KWANTOWEJ-Zdenka Stuchlika.
  Małe czarne dziury,bo duże to galaktyczne, są pochodzenia gwiazdowego,a więc pasuje do przeniesienia tych militarnych,celem ich unicestwienia,do przestrzeni kosmicznej,aby na Ziemi cywilizacja mogła rozwijać się zgodnie z prawami stworzenia i natury.

  Polubienie

 5. No, pomimo jesieni na półkuli północnej, w „czarnej dziurze” nad wschodnią częścią Morza Śródziemnego robi się coraz cieplej. Ponoć Rosja, ustawiając u wybrzeży syryjskich swe okręty wyposażone w baterie rakiet p-lot S 300, zablokowała naloty nad Syrię samolotów amerykańskich, izraelskich oraz angielskich (tych z Cypru).

  https://rasica.files.wordpress.com/2015/10/russia-navy-moscow.jpg?w=880&h=478

  http://politicalvelcraft.org/2015/10/28/breaking-russian-warships-shut-down-israeli-air-force-access-to-syria/

  Polubienie

 6. ale w USA odzywają się głosy o operacji lądowej

  Waszyngton oszukuje swoich obywateli w kwestii dalszych działań w Syrii — jego obecna strategia na Bliskim Wschodzie sypie się i najprawdopodobniej USA rozpoczną operację lądową w regionie — uważa David Osborne.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151029/1314150.html#ixzz3pz06I7LH

  Taka podgotowka do dalszego mieszania ludziomw głowach, albo może w konkretnych działaniach do sprowokowania konfliktu.
  Osobiście nie bardzo pojmuję jak by tam amerykanie chcieli się tam znaleźć i w jakim charakterze.
  Czy można sobie wyobrazić sytuację w której Su 35 bombarduje obóz PI a tam ginie 50 oficerów / ,,doradców” albo setka amerykańskich marines.
  Co wówczas Kongres?
  Wypowiada wojnę Rosji, czy tylko wzywa do zaniechania nalotów na terrorystów walczących o prawa człowieka do obcinania głów

  Polubienie

 7. audiatur et altera pars
  wysluchaj i strone przeciwna

  Moze juz jakis autentyczny Syryjczyk doczlapal do Polski.
  Jego wypowiedz tez jest wazna. Kto zniszczyl Syrie;
  i w jakim celu. Jezeli cel nie jest oczywisty to spory
  pomiedzy Rosja i Stanami Zjednoczonym powinne przebiegac
  na jakiejs pustyni w Stanach lub Roji. Jezeli prawda jest,
  ze Panstwo Islamskie zostalo zorganizowane przez USA to
  moze i to panstwo zostaloby zaproszone do udzialu w tych
  grach wojennych.

  W miedzyczasie Chiny juz zabiegaja o kontrakty handlowe
  z Syria o jej odbudowe. Chiny nie sieja lecz zbieraja.
  Fakt, ze przedsiebiorstwa zadomowione sa w Chinach z tego
  tylko wzgledu nie czynia je chinskimi.
  Metlik syryjski nie konczy sie na wplywach gospodarczych.
  Chiczycy przesiedlaja do Syrii muzulmanskich Chinczykow,
  Uyghur’ow wraz z rodzinami. Tak oto czesc ukladanki przybliza
  odpowiedz na pytanie: jakie sa dalsze uklady.
  Wszyscy wracaja do swoich domow: muzulmanie z Chin do Syrii,
  semici z Izraela i Europy do Syrii, Filipinczycy a moze i Polacy
  do Syrii bo ktos musi te domy budowac i dogladac.

  Polubienie

 8. Ad. Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka.

  Szanowny Panie Mieczysławie – proszę wybaczyć mi moją szczerość ale co do ,,szalonych naukowców”, ich chorych teorii i twierdzeń, niech bardziej Szanowny Pan polega na własnej logice i obserwacji zdarzeń i sam wyciąga wnioski, niż co oni wymyślają i później nam to wmawiają. Jest to zhierarchizowana grupa cwaniaków która, za nie małą kasę, robi z ludzi durni. Wiedzą doskonale że, w ich przypadku nikt ze ,,zwykłych śmiertelników” nie może ich sprawdzić. Podam prosty przykład jak ,,nauka” sobie pogrywa w przypadku Naszej Gwiazdy która, świeci codziennie (oczywista, oczywistość). Chodząc do liceum na lekcje astronomii, musiałem ,,zakuwać” że Nasze Słoneczko w jądrze posiada temperaturę 10 mli.°C a, korona ma 15 mli.°C. Parę lat temu wszedłem na stronę Wikipedi, poszukując danych na temat Słońca i doznałem szoku – temperatura wynosiła 6 tys.°C, obecnie Wikipedia podaje około 5778 K (5505 °C), (strona Wikipedi była zmodyfikowana o 17:43, 26 paź 2015, czyli tzw. świeżynka). Prosty wniosek – w ,,nauce” ,,Panta rhei”, czyli ,,wiem że, nic nie wiem”. Drugi przykład – proszę w Google wpisać słowa ,,GWIEŹDZISTE NIEBO” i obejrzeć w grafice gwiazdy z poziomu Ziemi, następnie zrobić następny wpis ,,MIĘDZYNARODOWA STACJA KOSMICZNA i zadać sobie pytanie patrząc na zdjęcia – dlaczego nie ma gwiazd w kosmosie. Kolejny wpis TELESKOP HUBBLE’A ZDJĘCIA – czary mary i gwiazdy są (oczywiście na zdjęciach latającego teleskopu, na tle kosmosu – gwiazd nie ma). Następne przykłady na YouTube:

  Teoria wielki wybuch – wymysł pseudo nauki | Film Dokument Lektor PL – Ateizm Urojony

  NAUKA UROJONA – ZAKAZANY WYKŁAD – Rupert Sheldrake [NAPISY PL]

  Jak już jesteśmy przy kolorze czarnym, to proszę znaleźć w internecie, wzór chemiczny na ten kolor bo – mi się nie udało, w szkole na lekcji chemii też problem był przemilczany. Inne kolory posiadają wzory chemiczne. Co do panów w zielonych mundurkach którzy, są tacy MILI (czytaj MILItaryści) inny los im sądzony niż ,,czarne dziury”!

  P.S. Sensacja w środowisku naukowym, teoria względności Einsteina może zostać obalona.
  informacja za ZMIANYnaZIEMI.pl

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 9. @kika22
  Nie było moim zamiarem rozwijanie problematyki astrofizyki.W przenośni do ewolucyjnej drogi każdej gwiazdy (dotyczy to też Słońca w ramach wypalania się wodoru) odniosłem się do ziemskich „gwiazd militarnych” i potrzeby ich wzajemnego unicestwienia jako powstałych czarnych dziur.
  Ciało doskonale czarne jest zdefiniowane.
  Sykstus Empirykus napisał książkę PRZECIW LOGIKOM,a polski badacz Tadeusz Zieliński opisał list rozwodowy w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Dziś wiemy,że Ziemianie nie mają dostępu do wysokich energii,stąd trudności w doświadczaniu teorii,ale postępy w astrofizyce są ewidentne w porównaniu choćby z biblijnym modelem Wszechświata.
  Jest PRAWDA ABSOLUTNA!!!
  Nie PRAWDA,tylko dochodzenie do prawdy nie jest bardziej niezmienne niż sam człowiek,rozwija się bowiem razem z nim,w nim i przez niego.Stąd historia dogmatu.
  Gwiazdy militarne swoją działalnością na Ziemi mogą spowodować zahamowanie procesu ewolucji ludzkiego myślenia,stąd bajka o przyspieszeniu na ich drodze dla powstania wzajemnie unicestwiających się czarnych dziur.

  Polubienie

 10. Ad. Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka.

  Szanowny Panie Mieczysławie – ja nie pisałem specjalnie o definicji ciała doskonale czarnego, tylko o KOLORZE CZARNYM i jego wzorze chemicznym. Ponieważ znam tę definicję i także ciała doskonale białego i szarego. Chciałem Szanownemu Panu pokazać jak pseudonauka lawiruje. Od kiedy barwa/kolor jest ciałem? Kiedyś próbowałem ten problem zgłębić, ,,czym szedłem głębiej w las”, tym bardziej natrafiałem na ,,naukowy” kociokwik – i nie udało się! Tutaj, taki mały przykładzik kociokwiku ,,naukowego”:

  BARWA SZARA – barwa uzyskana przez połączenie barw dopełniających. Można ją również uzyskać poprzez zmieszanie bieli i czerni. Szarość symbolizuje monotonię, pospolitość w przeciwieństwie do barwności, koloru, które kojarzone są z barwami czystymi. Dlatego potocznie szarość oznacza brak koloru (niekolorowość).

  Informacja za Wikipedia.

  No to teraz, bardzo inteligentne pytania – BARWA SZARA jest kolorem który widzimy czy oznacza brak BARWY/koloru i go nie ma?! A gdzie podziało się CIAŁO SZARE?! To jest bardzo mały fragmencik ,,naukowej szarości”!

  P.S. O prawdzie już pisałem że, to jest KOŁO (patrz PRAWDZIC) albo UROBOROS. Można dodać Piast KOŁOdziej.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 11. Z rozszczepienia światła przez odpowiedni dobór kolorów można dokonywać różnej mozaiki.Doświadczyć tego można choćby w doborze kolorów samochodowych lakierów.Szare też mogą być różne.
  Jeżeli chodzi o czerń to okazuje się,że taka jest i materia i energia.W tym względzie z pewnością ludzkość jeszcze więcej nie wie jak wie i może to taki plan wynikający z praw stworzenia i natury?!

  Polubienie

 12. Czy słońce jest tylko parą?
  Jaki materiał w temperaturze powyżej 5 tyś stopni C ( albo 10 milionów) nie przechodzi ze stanu stałego do ciekłego i z ciekłego do gazowego?.
  Czy w kosmosie jest próżnia, a jeśli tak jest jak mówią naukowcy, to czemu ten kłębek pary / gazu zwany słońcem trzyma się kupy?
  Nawet jeśli słońce ma temperaturę tylko równą temperaturze topiącego się kwarcu to i tak przy próżni kosmosu słoneczko powinno rozlewać się w kosmos niczym z konewki lub z ciśnieniowej myjki samochodowej

  Polubienie

 13. Chiny ostrzegły USA o ryzyku wybuchu wojny na Morzu Południowochińskim
  Chiński admirał Wu Shengli podczas wideokonferencji z amerykańskim admirałem uznał operację marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych w regionie za „prowokację”. Pentagon nie wyklucza podjęcia podobnych działań w przyszłości.

  Dowódca chińskiej marynarki wojennej admirał Wu Shengli poinformował o realnym ryzyku tego, że „nieistotny incydent może sprowokować wojnę”. Uznał on również działania Waszyngtonu na Morzu Południowochińskim za „prowokację” – podaje agencja Reuters.
  Chiński admirał wypowiedział się na ten temat podczas czwartkowej wideokonferencji z szefem operacji morskich admirałem Johnem Richardsonem.

  Przedstawiciel Stanów Zjednoczonych w swoim wcześniejszym wystąpieniu zaznaczył, że strony przeprowadzą negocjacje, aby uniknąć konfliktowych sytuacji w regionie.

  Amerykański niszczyciel USS Lassen
  © ZDJĘCIE: YOUTUBE/YOUTUPE MANIA
  Chiny wezwały USA, aby nie prowokowały napięć na Morzu Południowochińskim
  MSZ Chin we wtorek poinformowało, że amerykański niszczyciel „Lassen” bez zgody Pekinu wpłynął na Morze Południowochińskie niedaleko spornych wysp Spratly, które Chiny uważają ze swoje. Chiński resort oprotestował działania USA, oświadczając, że naruszają one suwerenność ChRL.
  Pentagon potwierdził, że na Morzu Południowochińskim trwa operacja i nie wykluczył, że podobne działania mogą być prowadzone w przyszłości. Według sekretarza obrony Ashtona Cartera, operacje „będą przeprowadzane w najbliższych tygodniach i miesiącach”. Stany Zjednoczone oświadczyły, że będą patrolować, jeśli uznają, że leży to w zgodzie z prawem międzynarodowym.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151030/1316936/chiny-usa-wojna-konflikt.html#ixzz3q2Umrs1i

  I komentarze z podanej strony

  Jerzy Mikosz · Szczecin
  Trudna sprawa. Chiny będą musiały swoją 12 milową strefę odgrodzić polem minowym z 3000 podwodnych min morskich. Zostawią sobie tylko „drzwi” na własną komunikację z wyspami w której będzie stała dyżurna korweta chińskiej straży granicznej…? Ogłoszą, że jest pole minowe bo na wyspie jest baza wojskowa. Kto się właduje na minę to utonie na własną nieodpowiedzialność.

  P.S. Nie wiem gdzie wysłać fakturę za moją poradę?

  Stanisław Kowalski · Rentier w firmie WBE
  uSSrael zmierza do wywołania III wojny światowej!

  Krzysztof Rzezniczek
  No i nie pomoglo wdzieczenie sie do Chin jak konska dupa do bata. USrael dostal krotka wiadomosc: nie podskakuj bo oberwiesz.
  ——————————-
  Jakby na to nie patrzeć, Amerykanie robią sobie wrogów na wszystkich kontynentach.

  Polubienie

 14. Co wy tu tak „naukowo” o wszystkim ?
  Nie można prościej ludziom glowy zawracać ?
  Temat „Armia FR….” i natychmiast o kolorach !
  Przeciez wiadomo jakie sa barwy narodowe poszczególnych narodow i państw ,jak chociażby polska biel i czerwien.
  Polska flaga narodowa ma biel nad czerwienia.
  Izraelska ma biel i wkomponowana niebieska gwiazde szescioramienna .
  Rosja zmienia barwy i symbole ale to ich chyba sprawa .
  Trzeba az z tego powodu sobie cos udawadniac ?
  Chyba tylko madrosc i pyche .
  Jest takie powiedzenie : „ja to jestem ja , a ty to jesteś ty”.
  Zyd nigdy nie bedzie Polakiem lub innym gdzie ma obywatelstwo w zagniezdzonym państwie,Polak nie będzie obywatelem państwa izraelskiego,sprawdzone już dawno.
  Rosjanin mogl nalezec to partii bolszewickiej ale nie musial.
  Podobnie było w Polsce z przynaleznoscia do PZPR,ktorej ponoc było 3 mln czlonkow ale rzadzila ta partia cala Polska z przystawkami SD i ZSL mało licznymi.
  Obecnie w Polsce nadal partie rzadza ale czy one sa faktycznie prawdziwie polskie ?
  Ich dziwne symbole duza mowia,nazwy mniej.
  Warto przy tym zapytać – komu partie sluza,bo na pewno nie wszystkim Polakom,bo po co ich tyle ?

  Polubienie

 15. Panie Mieczyslawie !
  Na czym pan opiera swa wiedze o tym co wyżej (stepowienie ziemi) ?
  Przeciez już publicznie wiadomo,ze wspolczesni psychopaci chcą i czynia klimat takim jakim zechca !
  Wyszukac w internecie można wszystko.
  Tajemnica jest już tylko faktyczny koniec swiata ,choć i tu wizjonerow nie brakuje a przy tym straszenia mniej rozumnych.
  Ludzie zbyt mocno wierza w to co podaje nauka i religie !
  Zapominajac,ze smierc istnieje a z nia koniec swiata dla umierającego.
  To co po śmierci ,to tez tylko ludzkie domysły ,często spisane w „swietych” księgach.

  Polubienie

 16. Coś ciekawszego niż przekomarzanie się „kika22” z MSK na temat „wzoru chemicznego” poszczególnych kolorów. Ja z „pierwszego wykształcenia” jestem magistrem fizyki UJ i z czasów studiów zapamiętałem, że każdą barwę charakteryzuje nie wzór chemiczny, ale długość jej elektromagnetycznej fali. Przy czym poszczególne pierwiastki mają charakterystyczne dla nich kolory, czy to widziane w świetle słonecznym, czy to w momencie ich spalania. Pamiętam także, że prawie idealnie czarnym jest po prostu czysty węgiel o wzorze C, ale nie w formie krystalicznej jako diament, który jest przezroczysty, względnie grafit, który jest szary jak ślad ołówka (to od barwy ołowiu).

  A teraz do rzeczy nt. „przekomarzania się” ministra Kerry’ego z min. Ławrowem kto jest „terrorystą” w Syrii. Przed chwilą wysłuchałem, na Rossija24, ich wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu w Wiedniu pod auspicjami ONZ. Były to wypowiedzi w istocie na poziomie dyskusji kika22-MSK jaki wzór chemiczny ma biel gwiazdek US Army, a jaki wzór czerwień (trzeba to przyznać, coraz mniejszych) gwiazdek sił kosmiczno-powietrznych FR.

  Otóż Kerry powiedział dosłownie coś takiego:

  Szanse na polityczne uregulowanie konfliktu są dzisiaj większe niż wcześniej. Myśmy wysłali naszych doradców wojskowych by wesprzeć syryjską opozycję. Zapraszamy syryjską opozycję i syryjskie władze do negocjacji i do wyboru demokratycznych władz Syrii. Za dwa tygodnie będziemy przedłużać nasze rozmowy z Rosją pod auspicjami ONZ.

  A Ławrow, występując na konferencji po Kerry’m powiedział:

  Rosja nie chce aby terroryści przechwycili władzę w Syrii. Ale trzeba zrobić spisek, wskazujący które ze stron walczących w Syrii są terrorystami. Dogadaliśmy się, że będziemy się starać zabezpieczyć terytorialną całość Syrii oraz jej laicki charakter. Walczące ze sobą strony w Syrii mają się dogadać, zrobić nową konstytucję oraz przeprowadzić nowe wybory. W przeciwieństwie do USA Rosja nalega, że o losie obecnego prezydenta Baszera Assada ma zadecydować sam naród syryjski a nie siły zewnętrzne.

  Odnośnie amerykańskich zarzutów, że lotnictwo FR uderza w formacje zbrojne, które są wspierane przez USA, to Ławrow zaripostował, że pomimo próśb o to, Amerykanie nie przedstawili listy formacji zbrojnych, wskazując które z nich są terrorystyczne.

  Czyli klituś bajtuś „mocarstw” w Wiedniu pod auspicjami ONZ na poziomie dyskusji kika22 i MSK o składzie chemicznym białych, czerwonych oraz CZARNYCH (to terroryści!”) kolorów.

  Polubienie

 17. Piękny obrazek, ilustrujący tak zwaną „piramidę władzy ZACHODU” (po czesku komfortowego „sraczyka”) nad światem. Proszę zauważyć iż po jego prawej są wskazane „trzy globalne korporacje”: Watykan, City of London oraz „miasto lśniące na wzgórzu” nad rzeką Potomac (Waszyngton D.C.). O tych trzech PODSTAWOWYCH MAFIACH ZACHODU już 20 lat temu opowiadał, przebywający podówczas często w Watykanie, ksiądz profesor Józef Tischner memu koledze z pracy, Józefowi K., autorowi książki „Filozofia Józefa Tischnera”.

  A u podstawy piramidy, po prawej stronie obrazka, widnieje herb „antypapieskiego” miasta Genewa z jego dewizą „Post tenebras lux” – w którym to mieście spędziłem ładnych kilkanaście lat mego dorosłego życia.

  (obrazek z komentarza do tekstu http://jeznach.neon24.pl/post/127034,dzis-sukces-jutro-pat )

  Polubienie

 18. Oby nie był to kolejny zestrzelony samolot pasażerski, jak ten na wschodzie Ukrainy
  ——————–
  Egipskie siły powietrzne otoczyły miejsce katastrofy samolotu. Prawdopodobnie należy on do rosyjskiego lotnictwa cywilnego.

  Wrak rosyjskiego samolotu cywilnego znaleziono w sobotę na Synaju w Egipcie – informuje portal Youm7.
  Egipskie siły bezpieczeństwa otoczyły miejsce katastrofy. Z miasta Al-Arisz na północy Synaju wysłano około dwudziestu karetek pogotowia, które mają ewakuować pasażerów samolotu.

  Wcześniej źródło w Rosawiacji (Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji) poinformowało RIA Novosti, że samolot Airbus-321 linii lotniczych Metrojet, który leciał z egipskiego Szarm el-Szejk do Petersburga, wystartował o godzinie 6:21 czasu moskiewskiego i zniknął z radarów po 23 minutach. Na jego pokładzie znajdowało się 217 pasażerów i 7 członków załogi.

  Egipski portal Masravi, powołując się na źródło wojskowe, poinformował, że siły powietrzne Egiptu szukały rosyjskiego samolotu.

  Jak podała agencja Reuters, władze Egiptu potwierdziły informacje o katastrofie rosyjskiego samolotu. Egipski premier Szarif Isma’il zwołał komitet kryzysowy ds. katastrofy lotniczej.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151031/1325184/egipt-rosja-samolot-katastrofa.html#ixzz3q8GNpl4I
  —————————————-
  I kolejna zaskakująca wiadomość z której dość niedwuznacznie wynika, że amerykańscy żołnierze wchodzą do walki przeciw Rosji.
  Najpierw zapewne jako klasyczny frontowy zwiad i rozpoznanie przeciwnika.
  Amerykanie małymi kroczkami wchodzą jednak w wojnę z Rosją
  ——————————————-
  Rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył, że Stany Zjednoczone wyślą żołnierzy sił specjalnych do Syrii, gdzie mają wspierać lokalne siły w walce z ugrupowaniem terrorystycznym Państwo Islamskie.

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow i sekretarz stanu USA John Kerry podczas rozmów w Wiedniu

  Prezydent USA Barack Obama podjął w piątek decyzję wysłania do 50 żołnierzy sił specjalnych do Syrii. Zadanie tych wojskowych będzie ograniczało się do „doradztwa i pomocy” lokalnym siłom w walce z Państwem Islamskim. Rzecznik Białego Domu Josh Earnest podkreślił, że amerykańscy wojskowi nie będą koordynować swoich działań z Rosją. Przypomniał, że resorty obronne obu państw przeprowadzają konsultacje, by uniknąć konfliktów w Syrii.
  Szef Pentagonu Ashton Carter oświadczył, że decyzję o wysłaniu do Syrii żołnierzy sił specjalnych podjęto w ramach strategii wspierania lokalnych sił w walce z PI.

  — Nasza rola i strategia polega na wsparciu lokalnych sił. Czy oznacza to, że siły USA znajdą się w ogniu konfliktu? Bez wątpienia tak, nie ma co do tego wątpliwości — powiedział Carter dziennikarzom w samolocie lecącym do Fairbanks na Alasce.

  Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa skomentowała oświadczenie odnośnie wysłania do Syrii amerykańskich żołnierzy.
  — Miesiąc po tym, jak amerykańscy koledzy straszyli świat i nas „drugim Afganistanem w wykonaniu Rosji”? Dobrze, zapomnijmy! Nie zapomnimy, ale nie będziemy wspominać o tym. Nie tracę nadziei, że po tym kroku, po wysłaniu tam swoich chłopców, amerykańscy koledzy zaprzestaną propagandy oraz będą koordynować (działania) przez kanały wojskowe, – napisała Zachorowa na Facebooku. – W każdym razie byłoby to naprawdę odpowiedzialne”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151031/1325109/usa-rosja-syria-isil.html#ixzz3q8H9cBqc
  ————————–
  To oznacza już nie tylko zimną wojnę

  Polubienie

 19. A z kolei z poniższego artykułu można by wyciągnąć wniosek, że Ameryka szykuje sobie wojnę na dwa dość odległe od siebie fronty, no ale w II WŚ też walczyła w Europie przeciw Niemcom i w Azji przeciw Japonii.
  Nie mniej. dziś wygląda to albo na szaleństwo albo na samobójstwie
  ———————————
  Polityka Pekinu na Morzu Południowochińskim ma charakter obronny, choć państwa zachodnie nie uznają tego faktu. Jednak Chiny dadzą mocny odpór wszelkim zamachom na ich suwerenność, pisze The Diplomat.

  Takie epizody, jak pojawienie się amerykańskiego niszczyciela w basenie Morza Południowochińskiego w pobliżu spornych wysp Nansza, do których pretendują Chiny, nie pozostanie bez odpowiedzi ze strony Pekinu, pisze The Diplomat.

  Te działania można rozpatrywać jako bezpośrednią prowokację Pekinu: swoimi manewrami Waszyngton chce pokazać, że nie pogodzi się z faktem budowy przez Chiny sztucznych wysp na Morzu Południowochińskim i z terytorialnymi sporami, jakie mogą wyniknąć z tego projektu, zauważa pismo.
  Inna motywacja to zademonstrowanie sojusznikom Stanów Zjednoczonych w Azji, że Amerykanie mogą kontrolować działania regionalnego mocarstwa. Operacja Waszyngtonu może także być reakcją na silny sprzeciw ze strony Rosji w Syrii – Moskwa „sprawdziła” pozycje bliskowschodnie Stanów Zjednoczonych, a Waszyngton z kolei wykorzystał Region Azji i Pacyfiku jako miejsce, w którym można zademonstrować siłę.

  „Rośnie prawdopodobieństwo tego, że Chiny przyspieszą przygotowania do konfliktu z USA, ponieważ Pekin jak nigdy dotąd zaniepokojony jest zachowaniem Waszyngtonu na Morzu Południowochińskim” – pisze The Diplomat.

  Jednocześnie reformy, jakie prowadzone są pod kierownictwem lidera Chin Xi Jinpinga, podnoszą gotowość bojową chińskich sił zbrojnych, dodaje pismo. Jeśli USA nie porzucą swojego nawyku – prowadzenia operacji wywiadowczych w wodach chińskich – i nie skorygują swojego stosunku wobec Pekinu zgodnie z tym potencjałem, którym on w tej chwili dysponuje, to jest wysokie prawdopodobieństwo wojskowego starcia pomiędzy obydwoma państwami.
  „USA powinny zrozumieć wreszcie, że teraz Morze Południowochińskie, jak i wyspa Tajwan, Region Autonomiczny Sinciang-Ujgur czy Tybet, jest kluczowym narodowym interesem Chin i w tych regionach Pekin nie ustąpi” – zauważa autor artykułu.

  Chiny nie próbują wykorzystać siły, aby zmienić utrwalony status quo, pisze The Diplomat. Ich celem jest zapewnienie ochrony kluczowych interesów państwa przed działaniami innych sił w regionie, między innymi państw południowoazjatyckich, także głoszących swoją suwerenność na spornych terytoriach.

  „Chiny prowadzą w pełni obronną politykę na Morzu Południowochińskim, jednak Zachód nie uznaje tego faktu. Jak by nie było, wszelkie ataki na suwerenność Chin wywołają ostrą odpowiedź Pekinu” – podkreśla się w artykule.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151030/1317062/chiny-usa-morze-poludniowochiskie.html#ixzz3q8JoHAGF

  Polubienie

 20. Nie chcę wróżyć z fusów, ale dzisiejsza katastrofa rosyjskiego, wyprodukowanego w UE Airbusa (sami Ruscy, po zmianie ustroju, w pośpiechu polikwidowali swe cywilne „tutki” oraz IŁy, którymi się nalatałem, w Kaukaz, Hindukusz oraz Himalaje, dość sporo za „komuny”), wygląda mi na SABOTAŻ. I po głowie mi się kołacze kto i po co dokonał tego sabotażu. Oczywiście „terroryści”. To się nazywa „wojna hybrydowa o totalne panowanie nad światem”. Kogo panowanie? Patrz kolorowy schemat powyżej.

  Polubienie

 21. Coś poważnego się dzieje w niebie nad Polską.

  Dzisiaj, około godziny 16 , w ciągu kilkunastu minut, ze szczytu zakopiańskiego wzgórza Antołówka, zaobserwowałem aż 19 smug kondensacyjnych zostawionych nad Tatrami Zachodnimi przez samoloty lecące z północno-zachodu na południowy wschód.

  I tutaj mam dość precyzyjne skojarzenie. Otóż dokładnie 14 lat temu, w październiku 2001 obserwowaliśmy po południu ze szczytu Świnicy (2003 m npm.) jak z południowego wschodu wracały wielkie, czteromotorowe bombowce B 52, które nocą leciały nad Polską z baz amerykańskich w Niemczech, by bombardować cele w Afganistanie. Wtedy zapamiętałem, że z tej wysokości widziałem, w ciągu około pół godziny, aż 14 takich bombowców-monstrów. Czy coś podobnego się kroi na Bliskim Wschodzie? Lecące zwartą grup samoloty, których smugi kondensacyjne widziałem dzisiaj, wyraźnie kierowały się w kierunku Rumunii, a być może nawet i Turcji.

  Polubienie

 22. Pamiętam, że kiedy w połowie sierpnia br. bawiłem na ATC Raczkowa Dolina, w słowackiej telewizji donosili o jakimś tajemniczym wojskowym transportowcu brawurowo przelatującym nisko nad kotliną Popradu:
  http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/364302-tajomne-lietadlo-nad-spisom-patrilo-spojencom/
  Na ile pamiętam, miało się potem okazać, że to jankesi folgują sobie w powietrzu, stwarzając zagrożenie dla maszyn cywilnych (w Popradzie jest port lotniczy), bo… mogą. Ich samoloty mogą bez konsekwencji naruszać słowacką przestrzeń lotniczą, bo chronią je jakieś NATOwskie przepisy…
  Tak wrzuciłem, może między tymi dwoma zdarzeniami istnieje jakiś związek?

  Polubienie

 23. Ad: obrazek pod https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/10/28/armia-fr-wciaz-z-czerwona-gwiazdka-oslepila-us-army-z-biala-gwiazdka-oraz-panstwo-islamu-na-terenach-syrii-i-pld-turcji/#comment-100176

  Cóż za intelektualna wirtuozeria – próbować tłumaczyć hierarchię władzy Zachodu bez posłużenia się ani jeden raz słowem ‚żyd’. Ten specjalista, co go popełnił to chyba jakiś za bardzo wyspecjalizowany. Nasuwa mi się nieodparte skojarzenie z ilustracją, którą swojego czasu na p2 wrzucił Szczypior:

  Polubienie

 24. No, niezłe skojarzenie z tymi obrazkami „Szarego Papieża” i Niewidzialnego Słonia. Pamiętam na ten temat dowcip sprzed około 150 lat: Co to jest Wszechsłowiański Sobór, kłócący się, który z krajów ma przywodzić Rzeszy Narodów Słowiańskich?

  Odp. 500 żydów ze Środkowej Europy. (Skądinąd dowcip bardzo na czasie i dzisiaj, jak znam realia Słowiańskiego Soboru.)

  Polubienie

 25. Inzynierzy

  W Chinach rocznie szkoly inzynieryjskie opuszcza 600 tysiecy absolwentow;
  w USA 70 tysiecy. USA ma tysiac baz wojskowych w wielu krajach. Chinczycy
  zyjac w diasporze czesto tworza swe miateczka i zajmuja sie dzialalnoscia
  gospodarcza. Dwa sposoby bycia i metody wspolzawodnictwa.
  Po obu stronach srodki na zniszczenie swiata sa tak ogromne, ze zbrojny
  konflikt moze zakonczyc sie zniszczeniem znacznej czesci ludzkosci i swiata.
  Nadszedl czas na inne myslenie; historia swiata, ta znana, nie daje
  zadnych przykladow na ktorych mozna by sie opierac. Nawet bez wojen srodowisko
  naturalne i rolnictwo jest tak skazone, ze toczenie sie w przepasc stalo sie
  czyms dozwolonym.

  Polubienie

 26. Na http://www.neon24.pl pojawiła się taka informacja, ponoć podana przez stacje radarowe na półwyspie Synaj:

  @Nathanel 22:43:31
  (Rosyjski) Airbus spadał 6000 stóp na minute według tego, co podają w wiadomościach. Bez pomocy silników ten samolot jest w stanie przelecieć 180km do uderzenia w ziemię. Jeśli spadał tak szybko, to musiało dojść do uszkodzenia kadłuba i prawdopodobnie sterów. Co może spowodować uszkodzenie kadłuba? Jak myślisz?

  Co więcej, w wiadomościach na TV Rossija24 jest mowa, że samolot rozpadł się na dwie części, niektóre ciała były znajdowane aż 5 km od miejsca upadku części zasadniczej, która uległa całkowitemu spaleniu, itd.

  Co to wszystko oznacza? Czy Airbusy rozlatują się w powietrzu pod wpływem jakichś ich usterek technicznych?

  Polubienie

 27. Do tragedii doszło nad przestrzenią egipską, samolot spadł na terenie Egiptu, Rosja już wysłała swoją ekipę na miejsce katastrofy, zatem z pewnością ustalą co spowodowało upadek samolotu.
  Czy był to błąd pilota
  usterka techniczna,
  wybuch w kadłubie / luku towarowym
  bądź części pasażerskiej,
  zestrzelenie rakietą.
  Jakie będą kroki Rosji jeśli się okaże że był to sabotaż, lub działanie terrorystyczne grup mających wsparcie konkretnego państwa /państw

  Polubienie

 28. Rossija24 podaje, że według „geografii” miejsca katastrofy, Airbus rozleciał się na dwie części już wysoko nad ziemią – jego część ogonowa, nie dotknięta przez pożar, znajduje się aż 5 km od części centralnej, całkowicie spalonej, a odłamki samolotu znajdują się rozrzucone na ok. 20 km2.

  Czy zatem nie było bomby w „podmienionej” (na lotnisku w Sharm-el-Sheik?) walizce w jego ładowni? I bomba wybuchła gdy samolot osiągnął wysokość zaprogramowaną w tej bomby barometrycznym zapalniku? Na razie nie należy robić hipotez nie uzasadnionych dalszymi wynikami śledztwa . Ale taka się automatyczne narzuca.

  Polubienie

 29. Niestety, ten cień spadającego, płonącego samolotu w przybliżeniu odpowiada kształtowi Airbusa, a nie wojskowego odrzutowca. No i jego gwałtowne spadanie pokrywa się z tym, co odnotowały egipskie stacje radarowe. Ale chyba to nie było zestrzelenie, a raczej wybuch bomby na pokładzie. Na nie spalonej części ogonowej widać jak poszycie kadłuba zostało zerwane z nitów mocujących je do części ogonowej – a zatem to było dokonane przez ciśnienie rozsadzające „od wewnątrz”.

  Polubienie

 30. Szanowni Panowie – jeśli film jest autentyczny, to ten co ,,nakręcił” film, musiał wiedzieć co stanie się z samolotem, żeby stanąć z kamerą w odpowiednim czasie i miejscu w krajobrazie pustynnym, a później film ,,wrzucić” do internetu. Proszę zauważyć, że wydarzenie nagrywa przed wybuchem samolotu. To świadczy, że musiał wiedzieć! Bomba zegarowa?!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 31. Patrzcie,patrzcie jakie zdolne te szmulki .
  Bombe potrafią podlozyc,kamere w odpowiedmim miejscu ustawić,nagrac to wszystko i patrzeć za winkla co będzie się dziac (wyjątek gdy patrzyli z dachu gdy na WTC uderzono w NYC) !

  Tylko czy to teraz starczy by na szmulkow Rosjanie ruszyli ?

  No i rusza ale inni, jak zapowiedzieli w tvn 24 i to w sile ochraniarzy z Polski do Izraela chronić IZRAEL przed Palestynczykami,a Polacy to potrafią .
  Bardzo dawno temu sprawdzili się walcząc za „wolność nasza i wasza „.
  Co na to armia Putina ?
  Pewnie i ona się ruszy.
  Pytanie tylko – na kogo i gdzie ?
  Kika22 to jest dopiero analityk i politolog ,wszystko wyjasni nam pacanek.
  Dawaj pacus.

  Polubienie

 32. Kika22
  Bomba zegarowa?!….
  Mam podobne odczucia, ale pomyślałem sobie, że to nie bomba zegarowa ( jeden z moich fachów to zegarmistrzostwo) tylko ładunek odpalany drogą radiową.
  Na przykład są także zegarki elektroniczne nastawiane falami radiowymi. Daje się to zauważyć przy wymianie baterii. Zmieniasz baterię w zegarku, patrzysz a tu nie ma zwykłego mechanizmu nastawczego lecz dodatkowa elektronika która w chwilę później impulsem radiowym ustawia czas.
  Stąd facet z kamerą najpierw uchwycił samolot a dopiero później odpalił ładunek wybuchowy z nadajnika radiowego

  Polubienie

 33. No i jeszcze jedna ciekawa wersja jako pojawiła się na http://nathanel.neon24.pl/post/127052,katastrofa-rosyjskiego-airbusa-w-egipcie-zginelo-224-osoby

  Nathanel 01.11.2015 22:49:43
  Może to sprawca ?
  Samolot został zestrzelony prawdopodobnie pociskiem rakietowym AIM-120C-7 przez amerykański myśliwiec F-22 z terytorium Izraela. Samolot wystartował na południe około 9:15 z bazy lotniczej Ramon na terenie Izraela, jednak nie naruszył przestrzeni powietrznej Egiptu. Samolot ten przybył na Izraelskie lotnisko kilka dni wcześniej z Europy, podczas manewrów NATO na Morzu Śródziemnym. Obecnie samolot ten odleciał na płd-wsch, być może do jakiejś bazy w Iraku.

  (Te rakiety AIM-120C-& to prawdopodobnie odpowiednik francuskich Ekocet, powietrze-powietrze, którymi można strzelać do latających obiektów na odległość większą niż 20 km. A w takiej mniej więcej odległości od granicy Izraela przez kilkanaście minut leciał feralny Airbus.)

  No i nawet, gdyby to była prawda, gdyby Ruskie na miejscu katastrofy znaleźli nie tylko ślady prochu, ale i kawałki tej USrackiej rakiety, to i co by się stało? Przemilczano by sprawę, tak jak to było w wypadku malezyjskiego Boeinga nad Donbasem. Bo z konieczności była by WOJNA ŚWIATOWA, do której „liberalna” Rosja absolutnie nie jest gotowa. (Już kiedyś, w 2000 roku, w ten sposób Putin poddał sprawę zatopienia „Kurska”. Ale wtedy Rosja była bardzo słaba.)

  Proszę zauważyć, że malezyjski Boeing nad Donbasem spadł 17 lipca 2014, akurat w momencie, gdy „powstańcy z Donbasu” zaczęli rozgramiać niedojdów UKR-armię Poroszenki. I tych powstańców ofensywa została automatycznie, przez to „zestrzelenie”, zatrzymana.

  A na portalu http://jeznach.neon24.pl/post/127062,sobota-31-10-2015 Bogusław Jeznach, akurat w dniu katastrofy Airbusa, długo opisuje zwycięskie postępy armii syryjskiej, wspartej przez lotnictwo FR. Na Russia24 od dwóch dni o kolejnych bombardowaniach Syrii przez armię z (coraz mniejszą) czerwoną gwiazdką ani słowa. I obawiam się, że od momentu tej katastrofy na Synaju, nasz Putin bardzo spokornieje wobec Władców Świata i nie będzie się już upierał, aby utrzymać przy władzy prezydenta Assada. A to by oznaczało i jego smętny koniec w nie tak odległej przyszłości.

  Obym się mylił, ale właśnie na takich „wolnoamerykańskich” zagrywkach polega WOJNA HYBRYDOWA.

  Polubienie

 34. No i tu możemy wróżyć z fusów czy Putin wymięknie i tym razem, czy może zatnie się w sobie i da amerykańcom pod ogon z drugiej strony tam gdzie się go nie spodziewają. Chiny także znacznie się usztywniają. Rusza produkcja samolotów pasażerskich w Chinach, a to oznacza koniec chińskich zamówień dla fabryk w USA
  W ostatnim roku pobytu w USA zauważyłem cholernie duży napływ rusków w Nowym Jorku w wieku poniżej i około 30 lat i niezwykle agresywnie sobie poczynających w biznesie i środowisku. Jednocześnie np. olbrzymie zbiorniki z ropą u ujść rzek niezwykle łatwe do ostrzału z każdego rodzaju broni palnej nawet z niewielkiej odległości. Zmorą też mogą być zwykłe podpalenia jako że większość domów jest budowana z drewna
  Myślę, że Putin już swój Rubikon przekroczył i odwrotu dla niego nie ma

  Polubienie

 35. Wysłuchałem wieczornych „vesti” na Russija24. Według „śledczych” z Rosji, którzy są na miejscu katastrofy, śladów materiałów wybuchowych na nie spalonym ogonie nie ma. I na dobrą sprawę nie wiadomo, dlaczego samolot rozleciał się w powietrzu i pilot nie zdążył zawiadomić ziemi, co się stało. „Czarne” (tj. czerwone) skrzynki, z samopisami dokumentującymi co się w samolocie działo, znaleziono w dobrym stanie i odesłane zostaną one do producenta Airbusa we Francji dla odczytu. Czyli biznes as usual — a mnie ciekawi, w jaki sposób, w zaledwie kilka godzin po katastrofie, „wojownicy ISIS” potrafili wysłać w eter filmik ze śladem – ewidentnie Airbusa – na którym zachodzi dobrze widoczny wybuch i potem spada on paląc się. Najwyraźniej ISIS ma laboratoria, które pracują nawet w soboty, i które w ciągu kilku godzin zdolne wyprodukować filmik z imitacją zestrzelenia samolotu o dowolnej formie – tak przynajmniej Ruskie interpretują ten krótki filmik jako podróbkę (przygotowaną przed katastrofą? Byli li „doradcy wojskowi” ISIS prorokami?).

  Polubienie

 36. Z tym filmikiem ISIS to chyba jednak lipa. Pokazują jak samolot spada paląc obficie paliwo zgromadzone w jego kadłubie. A tymczasem na Synaju znajdują rozrzucone bagaże pasażerów nie mające żadnych śladów osmaleń – a zwłaszcza na „urwanym” ogonie nic takiego nie widać. Więc chyba Ruskie mają rację. Inż. Andrew Chronowski z Kanady przypuszcza, że ogon się urwał, bo był uszkodzony i remontowany w Egipcie przed 14 laty, a wstrząsy silników wpadły w rezonans z częścią ogonową samolotu.

  Polubienie

 37. „Chcieliśmy dać wkład w pokój i w bezpieczeństwo niewinnych ludzi, którzy są narażeni na zamachy terrorystyczne – tłumaczy wysłanie polskich pracowników ochrony Beniamin Krasicki( zapewne żyd z przywłaszczonym dobrym polskim nazwiskiem ) z firmy City Security. Inicjatywa spotkała się z dużym entuzjazmem w Izraelu.”
  Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że będzie to szkolenie z zakresu walki w mieście w rzeczywistych warunkach bojowych. Ochotników pochodzenia żydowskiego dobrze opłaconych przez swoich ziomków też pewnie nie zabraknie.

  Polubienie

 38. To w Polsce tez maja być terroryści ,a z jakich to pokoleń ?
  No tak,islam zalewa jewrope (podpowiada mi tu Zbyszek,mowiac
  pisz Zenek pisz niczym szarancza pojdzie na Pisz).
  Mysle,ze az tak zle nie będzie,bo MY POLACY wiemy nie tylko jak za mycki i turbany chwycić ale i za jaja !!!
  Gdy tylko zacznie się panoszyć kazda obca zgraja !

  Polubienie

 39. Zenek dziś w dobrym humorze dostal w robocie podwyzke od swojego szmula to i humor mu się poprawil.
  Kiedy już dyskutujecie pod tym tematem o Rosjanach i ich pomocy narodom to warto zauwazyc ,nawet przypomnieć sobie jak to jest z ta rosyjska PRAWDA i wszelka pomocą.
  Kiedy jeszcze ZSRR i jego nieomylna komunistyczna prawda,roznie bywalo i w Polsce to się odczuwalo.
  Może ktoś ze starszych przypomni nam młodym jak to w Polsce przyjmowano do PZPR,jak ta czolowa wówczas partia dzialala i komu sluzyla ?

  Polubienie

 40. – Dobrym zwyczajem naszej szkoły jest, że najlepsi jej absolwenci zaraz po jej ukończeniu wstępują do partii -rzekł dyrektor .
  No i ja młody frajer przekonany, że do mnie ta gatka, już następnego dnia poszedłem się zapisać do PZPR
  W budynku Komitetu Miejskiego na parterze w pokoju w którym był dział zapisów jakiś niewiele ode mnie starszy pracownik powiedział mi, że tej osoby która prowadzi zapisy dziś już nie będzie i kazał mi przyjść dnia następnego.
  Poszedłem dnia następnego i jakieś 100 m przed budynkiem jakaś dziewucha mówi mi dzień dobry, patrzę, rzeczywiście niby ją trochę znam trochę nie znam, ale się zatrzymałem i od słowa do słowa, poszliśmy do parku nad rzeką w pobliże. W tych okolicznościach zapomniałem o partii.
  Chciałem się do niej zapisać w latach późniejszych gdy kierownicze stanowiska zacząłem piastować jako że z tej racji wypadałoby być członkiem partii, ale gdy usłyszałem że najpierw trzeba być rok kandydatem na członka to sobie pomyślałem – ja kandydatem?
  No i zostałem bezpartyjnym.
  Do solidarności zaś nie wstąpiłem bo zakładał ją i był jej lokalnym szefem taki jeden łach, karany wcześniej za pospolite złodziejstwo i paserstwo, z którym to łachem miałem na pieńku.
  Tak więc obie ,,szanse na wielką karierę” przeszły mi koło nosa

  Polubienie

 41. A „Zbyszek” zamiast po US-racku bęcwalić o (umiłowanym przezeń PZPR), niechże wymusi na sobie zapoznanie się z mym CV – http://markglogg.eu/?page_id=2.
  W latach 1963-68 byłem działaczem – jako sternik na obozach żeglarskich – ZSP w Krakowie i przy tym Zrzeszeniu Studentów Polskich założyłem najpierw AKT (Akademicki Klub Taternicki) w Krakowie (rok 1965), a następnie i FAKA (ogólnopolską Federację Akademickich Klubów Alpinistycznych) w roku 1968. A po inwazji Czechosłowacji w lecie 1968 (czyżby mjr Atanazy Pyryt brał w niej udział?) opuściłem PRL na lat blisko 14. Aż do Stanu Wojennego 1982, kiedy to nagle zezwolono na mój powrót.
  Chwatit?

  Polubienie

 42. Czy jednak wybuch
  —————————-

  Charakter uszkodzeń ciał pasażerów A321 może wskazywać na wybuch na pokładzie przed zderzeniem z ziemią – uważa egipski lekarz sądowy, uczestniczący w oględzinach.

  Charakter uszkodzeń ciał pasażerów A321 może wskazywać na wybuch na pokładzie przed zderzeniem z ziemią — uważa egipski lekarz sądowy, uczestniczący w oględzinach.

  Lekarz sądowy: obrażenia ofiar mogą świadczyć o wybuchu na pokładzie A321

  O tym, że wybuch miał miejsce przed zderzeniem z ziemią świadczy duża liczba fragmentów ciał — uważa uczestniczący w oględzinach lekarz sądowy.

  Charakter uszkodzeń ciał pasażerów samolotu A321 rosyjskich linii lotniczych Kogałymawia, który rozbił się w Egipcie, może wskazywać na wybuch na pokładzie przed zderzeniem z ziemią — poinformował agencję Sputnik egipski lekarz sądowy, uczestniczący w oględzinach.

  „Duża liczba poszczególnych fragmentów ciał może wskazywać na to, że silny wybuch nastąpił na pokładzie jeszcze przed zderzeniem z ziemią” — powiedział ekspert.

  Według słów eksperta, biorąc pod uwagę stan większości ciał, do ustalenia tożsamości ofiar może być potrzebne badanie DNA.
  ————————–
  Jerzy Mikosz · Szczecin
  Od razu mówiłem, że trzeba pilnie przesłuchać ładowaczy bagażu na lotnisku i WSZYSTKICH, którzy mieli dostęp do samolotu na tym lotnisku. Jak tylko napisano, że ciało malutkiej dziewczynki znalezione zostało 8 km od wraku samolotu to wiadomo było, że to była eksplozja w powietrzu i ciała wylatywały z samolotu przed jego upadkiem. Mogła być mina podłożona z bagażami a mogło być zestrelenie gdy samolot obniżał swój lot przed lotniskiem (brakowało 45km) i nagle był w zasięgu ręcznej broni przeciwlotniczej „umiarkowanych opozycjonistów” islamskich.
  Niestety jak chcą nadal tam latać to trzeba brać ze sobą 2 wartowników ze specnazu, którzy na zmianę przypilnują samolot. A potem lecieć wysoko. Na przykład 11.000 metrów.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151103/1348707.html

  Polubienie

 43. No właśnie. Coś ciekawego, co w tym momencje możemy przeczytac na pasku informacyjnym http://global.parom.tv/ru/rt : Egyptian medical examiner: passegers bodies show traces of an explosion on board; blast probably occured before the plane hit ground;

  Pozdr.

  MG

  Polubienie

 44. Niektórzy dostrzegają podobieństwo do katastrofy prezydenckiej „tutki” pod Smoleńskiem. ale nie przesadzajmy z tym podobieństwem. W Smoleńsku ogon samolotu znajdował się w odległości ok. 50 metrów od części zasadniczej samolotu, a na Synaju upadł on w odległości aż 5 kilometrów od niej. Co ciekawsze, Smoleńsk jest odległy o ponad 2,5 tysiące kilometrów od granic Izraela, a miejsce w którym rosyjski samolot nagle utracił swą prędkość tylko o 25 kilometrów od jego południowej granicy — wzdłuż której akurat odbywały się intensywne bojowe ćwiczenia NATO z udziałem nie tylko izraelskich i amerykańskich, ale także POLSKICH oraz greckich samolotów:

  Proszę popatrzeć co napisał mój „comrade in arms” Izrael Adam Szamir, w Konsomolskiej Prawdzie, komentując upadek rosyjskiego Airbusa na Synaju:

  Could a missile fired by Israeli or American plane shoot down A321?

  Aerial duels were conducted near the Egyptian border, along Metrojet flight path
  Israeli and Western bloggers are linking the plane crash „Metrojet-9268” to „Blue Flag 2015” air exercises conducted in the area of the crash. These are the largest exercises of the Israeli air force with participation of the U.S. Air Force, Poland and Greece.

  Israeli and American planes simulated air duels, simulated fighting two dozens kilometers from the crash site of the Russian aircraft. The exercises were based at Ovda airport, 70 km from Eilat and close to the Egyptian border, along which Metrojet flew.
  This fact should be taken into account in the analysis of the crash of 9268. The Russian plane was flying at such a height that it could not be shot down by the Sinai militants. (…)

  http://fortruss.blogspot.de/2015/11/was-russian-metrojet-plane-shot-down-by.html

  Polubienie

 45. No i kolejny rosyjski samolot
  Samolot An-12 spadł podczas startu z lotniska w stolicy Sudanu Południowego, miasta Dżuba. Poinformowano o 25 ofiarach i dwóch ocalałych w katastrofie. Ponadto poinformowano, że załoga składała się z Rosjan.

  Przyczyną katastrofy An-12 w Sudanie Południowym mogło być nadmierne przeciążenie samolotu.

  Samolot transportowy An-12, który rozbił się w Sudanie Południowym, według wstępnych danych spadł podczas startu, 800 metrów od pasu startowego — podaje agencja RIA Novosti, powołując się na źródło w rosyjskich resortach siłowych.
  „Według wstępnych danych, An-12 spadł podczas startu w Dżubie, 800 metrów od pasa startowego” — powiedział informator agencji.

  Według niego, na pokładzie znajdowało się 12 osób, z których 10 zginęło, w tym według niepotwierdzonych informacji 5 obywateli FR to załoga.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151104/1351189/katastrofa-Sudan-samolot.html#ixzz3qWW752Uh

  Polubienie

 46. A może…

  To jest, nie chcę tu być złym prorokiem… Ale proponuję, abyśmy na chwilę wrócili raz jeszcze do cytowanych w jednym z wyżej przez pana M.Głogoczowskiego komentarzy, skądinąd, bardzo ciekawych wypowiedzi, cyt.:

  „Otóż Kerry powiedział dosłownie coś takiego:

  Szanse na polityczne uregulowanie konfliktu są dzisiaj większe niż wcześniej. Myśmy wysłali naszych doradców wojskowych by wesprzeć syryjską opozycję. Zapraszamy syryjską opozycję i syryjskie władze do negocjacji i do wyboru demokratycznych władz Syrii. Za dwa tygodnie będziemy przedłużać nasze rozmowy z Rosją pod auspicjami ONZ.

  A Ławrow, występując na konferencji po Kerry’m powiedział:

  Rosja nie chce aby terroryści przechwycili władzę w Syrii. Ale trzeba zrobić SPISEK (dyl-zmiana liter na duże), wskazujący które ze stron walczących w Syrii są terrorystami. Dogadaliśmy się, że będziemy się starać zabezpieczyć terytorialną całość Syrii oraz jej laicki charakter. Walczące ze sobą strony w Syrii mają się dogadać, zrobić nową konstytucję oraz przeprowadzić nowe wybory. W przeciwieństwie do USA Rosja nalega, że o losie obecnego prezydenta Baszera Assada ma zadecydować sam naród syryjski a nie siły zewnętrzne.”

  I zastanowili się przez chwilę, komu, z poświęceniem własnych obywateli włącznie, może bardziej zależeć na zachowaniu przez Syrię laickiego charakteru państwa.

  …morze czasami bywa na prawdę głębokie

  Polubienie

 47. Tak ,mjr A.Pyryt bral udział w 1968r w stopniu podporucznika w wydzielonych oddziałach 11Dpanc z Zagania i Zar w „ratowaniu komunizmu” w Czechoslowacji w 1968 r i bardzo dobrze pamięta okres pobytu tam przez trzy miesiące (Pardubice / Hradec Cralowe) i wykonane zadania pulku zmech. w/w dywizji zostały mu na zawsze w pamieci.
  Sluzy odpowiedziami na te tematy z własnego punktu widzenia i doswiadczen oraz obala wszelkie dezinformacje.

  Również w okresie stanu wyjątkowego w Polsce, nazwanego niefortunnie „stanem wojennym” grudzień 1981r. był w stanie czynnej zawodowej służby wojskowej (LWP) i zabezpieczal tak przed jego wprowadzeniem jak i po wprowadzeniu trzy gminy bylego woj.przemyskiego „przed rozlewem” polskiej krwi.

  Dzis nasz major w stanie spoczynku (lat ukończone 73 ) przebywa z nami na emigracji w USA od 26 lat,zyje i nie ma jeszcze zamiaru umierac.
  Sa pytania ?

  Polubienie

 48. Ach ten ,,Sputnik” – nie rozróżnia An-124 Rusłan, który zamieszczony jest na zdjęciu, od An-12

  Разбившийся в Южном Судане Ан-12 … – Life News

  Polubienie

 49. Akurat przeczytałem, po rosyjsku, do czego doszli egipscy badacze katastrofy.

  Że nagle WYBUCHŁY oba silniki samolotu.

  (Fakt jest, że w pokazywanym nam w TV śladzie spalonych skrzydeł samolotu na ziemi, brak silników, a TV pokazuje jakieś tych silników elementy walające się gdzieś po pustyni.)

  Jak to jest możliwe, że wybuchły one NARAZ, w sytuacji gdy są od siebie oddalone o circa 20 metrów i oddzielone kadłubem samolotu?

  Co więcej, ślad spalonych skrzydeł na ziemi wskazuje, że skrzydła się nie połamały po tym (podwójnym) wybuchu, a zatem samolot, już bez silników, winien lecieć lotem ślizgowym na zasadzie inercji, POWOLI – a nie nagle – tracąc swą prędkość. Dlaczego się urwał ogon samolotu pod wpływem urwanych silników też dla mnie zagadka.

  Przyznaję, że czuję się jak neptek, gdy czytam poniżej przytoczoną, niestety po rosyjsku (w tłumaczeniu z arabskiego), opinię egipskiego rzeczoznawcy, który ponoć widział odczyty samopisów. Na przykład tą opinię:

  Wybuch był potężny, przestały działać od razu oba motory, co wywołało pożar i rozpad samolotu pasażerskiego – to zdanie po rosyjsku:

  «Взрыв был большим, из строя вышли сразу оба двигателя, что вызвало возгорание и разрушение лайнера»,

  (jakiś komentator poniższego tekstu ironicznie zauważył, że w oba silniki trafiły jednocześnie dwie, termonaprowadzalne rakietki)

  Oto pełen tekst na km.ru:

  Египетские СМИ назвали причину падения российского Airbus

  Причиной падения российского самолета Airbus A321 на Синайском полуострове стал взрыв в двигателе. Об этом египетскому порталу Al-Masry Al-Youm сообщил источник в следственной комиссии, занимающейся анализом информации бортовых самописцев упавшего лайнера. О неисправности в моторе свидетельствуют данные черных ящиков.

  Собеседник издания, пожелавший остаться неназванным, отметил, что следователи все еще допускают версию теракта. Причина взрыва — дефект двигателя или детонация бомбы — станет известна после того, как будет проведен анализ частиц, найденных на телах погибших и обломках самолета.

  Источник также добавил, что бортовые самописцы зафиксировали быстрое снижение высоты. «Взрыв был большим, из строя вышли сразу оба двигателя, что вызвало возгорание и разрушение лайнера», — резюмировал собеседник портала.

  Согласно предварительным данным расшифровок черных ящиков, опубликованным ранее 4 ноября газетой The Wall Street Journal, пилоты не обсуждали между собой технические неполадки на борту самолета. По информации издания, у экипажа практически не было времени на то, чтобы среагировать на внештатную ситуацию.

  Египетский судмедэксперт, осматривавший тела погибших при крушении самолета А321, заявил, что характер повреждений жертв может свидетельствовать о взрыве на борту лайнера. По его словам, для идентификации большинства останков потребуется генетическая экспертиза.

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2015/11/04/katastrofa-rossiiskogo-lainera-airbus-a321-v-egipte/766358-egipetskie-smi-nazvali-p

  Polubienie

 50. Pisze „Zbyszek” – „Czy gospodarze tego portalu (TD i MG) należeli wówczas do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ,a może do ZSL lub SD ?

  A jeśli, to cóż w tym bylo/by złego czy wręcz wg. kom.”ujmującego na …”
  Aż chcialo/by (się) zapytać – „durak ili prowokator”??? 🙂

  Adm. pisze… „Do solidarności zaś nie wstąpiłem bo zakładał ją i był jej lokalnym szefem taki jeden łach, karany wcześniej za pospolite złodziejstwo i paserstwo, z którym to łachem miałem na pieńku.

  Tak się składało że – „w tym związku” w przeciwieństwie do PZPR, dominowali
  osobnicy podejrzanej konduity…. ::)

  Ps. Osobiście NIGDY nie „wstępowałem” pomimo to „makulatury’ podziemnej”
  z 80/81 poniewiera się (jeszcze) do cholery i (jeszcze) trochę! 🙂

  Polubienie

 51. Do apa

  Ooooo, kurcze, spowiedź jak przy konfesjonale, u samego księdza Dariusza Oko!!! Ale szał!!! Ja nie mogę!!! Ojejciu, jejciu!!! Kukuryku na patyku!!! Ale jazda, bez trzymanki!!! No dobra, wystarczy!!! Muszę wprowadzić małe sprostowanie do curriculum vitae, (CV) gwiezdnego kaprala! Ówczesny obywatel podporucznik nie brał udziału w Czechosłowacji w ,,RATOWANIU KOMUNIZMU”, tylko w ,,RATOWANIU SOCJALIZMU”!!! Wszyscy w tym czasie żyliśmy w ,,śmiesznym baraku” nazywanym socjalistycznym. Nawet Związek Radziecki (ZSRR – Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich) był socjalistyczny (CCCP). Tylko cwane ,,czerwone socjalistyczne małpy” wymyśliły sobie komunizm, (KPZR – Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego) żeby zakryć dotychczasowe zbrodnie socjalizmu, który panuje po dziś dzień i nigdy nie został osądzony i ukarany przez międzynarodowe trybunały!!! Tak, tak, Szanowni Panowie, to po 1989 roku nastał czas wielkiego kłamstwa, wmawiający Polakom, że od 1945 do 1989 roku żyliśmy w OBOZIE KOMUNISTYCZNYM!!! Mam jedno pytanie – czy gwiezdny kapral cały czas służył w ,,zielonym garnizonie” w województwie lubuskim?

  P.S. ,,Czerwone socjalistyczne małpy”, zawsze biegały ze sztandarem czerwonym, który obecnie zamieniły na niebieski.

  Polubienie

 52. @kika22
  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,w której linię demarkacyjną starają się wyznaczyć koalicje : petrodolarowa i antydolarowa bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.
  EURO chce opanować EUROPĘ (półwysep azjatycki) i stara się o powiększenie wpływów gospodarczych.

  Polubienie

 53. Nadeszly posiłki i „krzyk” partyjny !
  Coz w tym zlego,ze ktoś tam ktoś tam nalezal do zlobu partyjnego – dobre ,co chłopaki ?
  Dzis jest jeszcze lepiej , „korniki” sa już wszędzie ,w każdym drzewie partyjnym wywodzacym się z rodow szmulowskich i mieszanych,bywa,ze i przemalowanych a mimo to zdradza ich fizjonomia i zachowania,twarzyczki tez wypieknialy.

  Co do roznic miedzy socjalizmem a komunizmem to jest ona taka sama jak miedzy zydem a arabem ,jedna i ta sama rasa z pustynnych terenow z roznymi nakryciami glowy.

  Polubienie

 54. Zbyszku ,proszę się nie dziwic,tak już maja kameleony dwunożne,zmiana ubarwienia i integracja.
  Wyzej pan Mieczyslaw ma racje co do pieniadza,w handlu zyski to njawazniejsza rzecz !
  Kto handluje ten wie co najwyższe przynosi zyski,kto w czym siedzi ,kogo/co kupic a kogo/co sprzedać .
  Weź choćby zysk z pozyczek na domy i mieszkania,najpierw trzeba „obsluzyc zysk”.

  Polubienie

 55. Dziekuje za informacje ,tej o plemionach zmijowych nigdy nie zawiele.
  Ma pan może wiadomości ile ich jeszcze jest na Kremlu ?
  Pytam, bo temat o FR ,jako handlowiec wiem ,ze co raz trudniej tam na rynek z każdym towarem wchodzić.
  Pamietam jeszcze czasy,gdy handlowalo się zegarkami rosyjskimi od pobiedy po kukułki,choc i nrd-owska ruhla do obiegu weszla (więcej na ten temat zapewnie wie zegarmistrz/zlotnik tego portalu),dziś Rosja zbrojny handel prowadzi i sa tego wyniki na Bliskim Wschodzie.

  Polubienie

 56. @Stefan
  Po przeczytaniu książki Kevin’a MacDonalda KULTURA KRYTYK zrozumiałem istotę antyROSYJSKOŚCI jako elementu ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.
  Nawet premier Izraela Netanjahu w ramach zbliżenia niemiecko-żydowskiego łagodzi zbrodnię tezą,że HITLER MUSIAŁ ZABIJAĆ ŻYDÓW.Można to zrozumieć z pozycji NADCZŁOWIEKA,bo ŻYDOBOLSZEWIZM przejął w działaniu rosyjski rasizm,a to była konkurencja dla niemieckiego idealizmu.
  ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka RASIZMU.
  Wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać stało się sztuką poprzez pogłębiającą się militaryzację handlu wojną i pokojem.Proces handlowania wojną i pokojem opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.

  Polubienie

 57. Sukcesy Rosji

  Syria: opozycja przechodzi na stronę Rosji
  Dobre wieści nadchodzą z Syrii. Przewaga lotnictwa rosyjskiego w powietrzu i ofensywa armii syryjskiej na lądzie sprawiły, że jedno z ważnych ugrupowań tzw. „umiarkowanej opozycji” nawiązało kontakt z dowództwem rosyjskim w Syrii i w zamian za pomijanie ich w nalotach przekazało wczoraj cenną listę 24 nieznanych dotąd celów strategicznych do bombardowania. Grupa, której nazwy ze zrozumiałych względów nie ujawniono, zgodziła się na warunki postawione przez rząd syryjski w zamian za zachowanie broni. Trwają rozmowy dowództwa tej grupy z armią syryjską, które mają pozwolić włączyć ich oddziały do walk z PI. Rzecznik armii rosyjskiej gen. Andriej Kartapałow powiedział dziś podczas briefingu dla prasy, że samoloty rosyjskie już zaatakowały większość celów z nowej listy bombami KAB-500 niszcząc 1 punkt dowodzenia, 1 duży skład amunicji i zapasów, 10 umocnionych punktów obronnych z załogami oraz 12 pozycji baterii artyleryjskich i wyrzutni rakiet, a także 2 punkty przerzutowe dla nowych dostaw amunicji i broni dostarczanej terrorystom prawdopodobnie przez stronę zachodnią. Naloty wg nowej listy przeprowadzono w rejonach Tadmur, Ithrija, Deir ez-Zor i na wschód od Aleppo. W jednym z wcześniejszych komunikatów rosyjskiego Ministerstwa Obrony mówi się także o nawiązaniu przez wywiad rosyjski kontaktu z kilkoma innymi grupami „umiarkowanej opozycji”, która wykazuje gotowość przejścia do współpracy z Rosją przeciwko Państwu Islamskiemu.

  Ćwiczenia lotnictwa Rosji i USA nad Syrią
  Dziś doszło do technicznego porozumienia pomiędzy Pentagonem i Moskwą, pod którym nawiązano bliską współpracę pomiędzy lotnictwem obu krajów. Przeprowadzono wspólne loty treningowe w południowej części Syrii, mające na celu stworzenie mechanizmów zapobiegających problemom przy ewentualnych spotkaniach w powietrzu. Najbardziej prawdopodobną przyczyną tej nagłej „skłonności do współpracy” Amerykanów jest wprowadzenie przez Rosjan w Syrii nowych elektronicznych technologii, pozwalających oślepiać radary każdego samolotu przeciwnika oraz dezorientować pracę satelitów nad danym terytorium. Chodzi m.in. o uruchomienie systemów S-300 wokół Latakii Dziś poinformowano także o tym, że wojska Rosji i Izraela również rozpoczęły wymianę informacji mających na celu „bezpieczeństwo lotów” nad Syrią
  http://jeznach.neon24.pl/post/127147,sroda-4-11-2015

  Polubienie

 58. Czyli jednak wybuch na pokładzie rosyjskiego Airbusa?

  Dziś rano km.ru donosi:

  (…) Francuski dziennik Le Point także pisał owybuchu, słyszanym na zapisach z czarnych skrzynek. (Ponoć tej z nagraniami z kabiny pilotw początkowo nie udawało się odtworzyć, tak była pokiereszowana). według słów jednego z ekspertów, które cytuje to wydanie, analiza danych samopisów zezwala na przypuszczenie, że po wybuchu w samolocie całkowicie została wyłączona elektryczność. Współpracownik wydania przypuszcza, że wybuch nie miał niczego wspólnego z postulowanymi usterkami technicznymi na pokładzie samolotu. Ponadto on dodał, że praca przy rozszyfrowaniu samopisów już jest zakończona.

  Французский журнал Le Point также написал о взрыве, слышимом на записях из «черных ящиков». По словам одного из экспертов, которые и приводит издание, анализ данных самописцев позволяет предположить, что после взрыва на лайнере полностью отключилось электропитание. Собеседник издания полагает, что взрыв не имеет ничего общего с предполагаемыми техническими неполадками на борту лайнера. Кроме того, он добавил, что работа по расшифровке данных самописцев уже завершена.

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2015/11/06/smi-v-mire/766464-smi-rasskazali-o-zvuke-vzryva-na-bortu-a321-pered-katastrofoi

  Polubienie

 59. Ministerstwo Obrony FR opublikowało wideo wystrzelenia pocisku manewrującego przez Bombowiec strategiczny Tu-160.

  Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało kadry, przedstawiające atak powietrzny na kolumnę sprzętu opancerzonego terrorystów w syryjskiej prowincji Latakia.

  Rosyjskie samoloty, które uczestniczą w operacji Rosji w Syrii przeciwko bojownikom z Państwa Islamskiego, w ciągu dwóch dni startowały 81 razy i zbombardowały 263 obiekty terrorystów w Syrii.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/wideoklub/20151107/1370999/rosja-syria-operacja-pi.html#ixzz3quWwusxh

  Polubienie

 60. Walczący w Syrii bojownicy dysponują przenośnymi przeciwlotniczymi zestawami rakietowymi, które mogą niszczyć cele na wysokości do 4,5 kilometra – oświadczył przedstawiciel syryjskiej bazy lotniczej Hama.
  — Wiemy, że bojownicy mają zestawy rakietowe „Stinger” i kilka innych, w tym produkcji chińskiej, które odebrali naszym żołnierzom. Trzeba przyznać, że w wyniku ich ataków tracimy dość dużo samolotów – ocenił syryjski wojskowy. Dodał, że „minimalna wysokości, na której jest bezpiecznie latać” to 4,5 kilometra. Jak przyznał syryjski wojskowy, „często nasi piloci schodzą na niebezpieczną wysokość, by przeprowadzić bardziej dokładne ataki, by infrastruktura cywilna nie ucierpiała, a obiekty terrorystów zostały zniszczone”.

  Baza lotnicza Hama znajduje się w centralnej części Syrii na obrzeżach miasta Hama. Ma ona strategiczne znaczenie. Islamiści wielokrotnie próbowali ją zająć, od czasu do czasu ostrzeliwują jej terytorium.
  W sumie w Syrii zlokalizowano 15 wojskowych lotnisk i baz lotniczych. Pięć z nich kontrolują islamiści. Baza na wschodzie Syrii funkcjonuje, ale od trzech lat oblegają ją islamiści. Wokół kolejnej bazy, na przedmieściach Aleppo, toczą się zacięte walki między armią rządową a bojownikami.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151108/1376714/syria-islamisci-armia.html#ixzz3qz10gP00
  ————————-
  Sekretarz Obrony USA Ashton Carter, przemawiając na spotkaniu ministrów obrony państw NATO w Brukseli, powiedział, że już w najbliższych dniach Rosja zacznie ponosić dotkliwe straty w Syrii. Ponieważ wiadomo, że właśnie dotarły tam najnowsze dostawy amerykańskiej broni, także przeciwlotniczej
  ————————-
  To co przewidywałem i o czym pisałem wcześniej.
  Na dobrą sprawę mamy zatem już zbrojną konfrontację Rosja Ameryka w której Rosja będzie na takiej pozycji jak w Afganistanie, czyni na przegranej.
  Putin kaput
  no chyba, że zacznie wprost wojnę proxy przeciw Ameryce, na przykład podburzyć czarnych ( co nie byłoby zbyt trudno) i dać im broń. Może też zainicjować ,,kolorowe” rewolucje w stylu USA w Arabii Saudyjskiej, na Wyspach Brytyjskich, we Francji, Grecji, Turcji.
  Mielibyśmy wówczas totalny chaos nie tylko made in USA ale także made in Rosja

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s