Putin górą?


Oślepiono radary, zakłócono pracę elektronicznych systemów naprowadzania, a także ustawiono przeszkodę dla obserwacji satelitarnej w „bańce” o średnicy 600 kilometrów, informuje jeden z generałów NATO w gazecie Daily OSNet.

Ze strefy działań bojowych w północnej Syrii nadeszła wiadomość o wdrożeniu nowego rosyjskiego elektronicznego systemu zakłóceń, który jak poinformowano może oślepić radary, uszkodzić elektroniczne systemy naprowadzania, a także uniemożliwić obserwacje satelitarne.

Razem z zamontowanym na rosyjskim krążowniku rakietowym systemem obrony przeciwrakietowej S-300, rozmieszczonym u wybrzeży Latakii, oba te systemy tworzą to, co głównodowodzący NATO generał Philip Breedlove opisuje jako „rosyjską bańkę” w Syrii, pisze Daily OSNet.W rezultacie NATO jest skutecznie oślepione wewnątrz bańki o średnicy 600 km z centrum w rosyjskiej bazie w Latakii. Autor artykułu próbuje zrozumieć, co za tajną broń Rosjanie rozmieścili w Syrii. Zakłada, że technologia jest podobna do systemu Richag, ale najwyraźniej z funkcjami na większą skalę. Taktyczna wersja tego systemu została zaprezentowana dziennikarzom w Rosji już w kwietniu 2015 roku.

System Richag jest zamontowany na bazie śmigłowca Mi-8MT. Mówi się, że obecnie nie istnieje sposób, aby go powstrzymać. Jego elektroniczne środki oporu mają na celu oślepić radar, sonar i inne systemy wykrywania w celu ochrony samolotów, helikopterów, dronów, sił naziemnych i morskich a także innych systemów obronnych w promieniu kilkuset kilometrów. On może zostać zamontowany na pokładzie wszelkiego rodzaju sił zbrojnych, w tym na śmigłowcach i samolotach, a także siłach naziemnych i morskich. Według generał NATO Philippe’a Breedlove’a „oprócz Bałtyku i Morza Czarnego Rosjanie zamknęli nam dostęp do Morza Śródziemnego”. Nie zapomniano o niechlubnej misji „Donalda Cooka” na Morzu Czarnym.

Prezydent Rosji Władimir Putin

Polityczni i wojskowi sprawozdawcy zaznaczają, że w ostatnich latach nie słychać „ataków” na przedstawiciela Rosji w ONZ Witalija Czurkina ze strony jego amerykańskiego kolegi. Zmienił się ton i treść przemówień Johna Kerry’ego w stosunku do Syrii i Ukrainy. Nikt nie żąda natychmiastowego odejścia al-Asada, ale już upomniano reżim Poroszenki za naruszenie mińskich porozumień. Rosja daje spokojną i adekwatną odpowiedź na wyrządzoną zniewagę. Teraz amerykańskie media same przypomniały Obamie wszystko, co on mówił o „rozdartej na strzępy gospodarce” i o Rosji, jako o „regionalnym mocarstwie”.Komentarze czytników Daily OSNet są prawie takie same, jak na Cenzurze: „nie wierzymy”, „to wszystko bzdury”, „zniszczymy zwykłą rakietą”, „kremlowska propaganda”, choć można napotkać także sensowne myśli, takie jak Ameryka doszła do takiego punktu, w którym to wszędzie ją przeganiają.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151110/1387340/nato-rosja-syria.html#ixzz3rATsN2kn

10 uwag do wpisu “Putin górą?

 1. Wygląda to tak jakby głównodowodzący NATO generał Philip Breedlove powiedział do swoich kolegów z ,,no to już po nas”
  Poniżej komentarze ze strony Sputnika niedwuznacznie wskazujące na sympatie do Rosji i antypatie do USA.
  Czy nasi politycy także czytają Sputnika?
  Polecałbym ten artykuł panu Macierewiczowi i panu Kaczyńskiemu gdyby chciało się im zacząć wojnę z Rosją
  —————–
  Marek Poplawski · Pracuje w firmie: Twilight
  NIC UJAC NIC DODAC BRAWO ROSJA

  Tomek Jurek · Nie posiadam
  Amerykańskie bezczelne gnidy dostały wreszcie po pysku i teraz skamlą.

  Liliana Wojtulewicz · Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Sopocie
  Na YT był(może jest) wykład jakiegoś wojskowego i było powiedziane,że jeżeli Rosjanie poważnie zabierają się do wojny,to mają taką „niespodziankę”,która oslepia radary,wyeliminowuje broń elektroniczną z użycia i robi się galimatias.Widocznie ruskim wódka nie szkodzi aż tak mocno.

  Włodzimierz Gudelin
  Rosja pokazała gdzie jest miejsce uSSmanów i terrorystycznej organizacji NATO = North Atlantik Terrorist Organization .

  Nata Natalia · Kraków
  coś cicho dzisiaj u mielonki.czyżby utknęła w ?bańce”/

  Jan Białobrzeski · Profesor w firmie Voronezh State University
  On nażarł się hot dogów z ruskigo miesa i teraz ma sraczkę !

  Grzegorz Kuligowski
  A to nie wszystko Rosja i Hiny rządzą w kosmosie ponoć Rosjanie dokończyli stary program „gwiezdnych wojen” i są w stanie unieszkodliwić jankeskie satelity wojskowe Na dodatek tego amerykanom parę dni temu rozbiła się rakieta która miała zainstalowane 13 satelitów wojskowych Naprawdę wygląda to coraz ciekawiej

  Tomek Krapowski · Pracuje w firmie: Własna działalność gospodarcza
  hehehhe a podobno Rosjanie to tylko wódę pic potrafią a tu proszę. Srotadella dupą szczekał na temat tego że jankeskie ścierwa wydaja na wojsko wiecej kasy niż pozostałe panstwa razem wziete i co ? I wodac ze jajco. Ale banderowcy zaczna lament za chwileczke pewnie.

  Ryszard Wiercinski · Warszawa
  Ta informacja zwiększy znacznie zamówienia na amerykański odpowiednik stoperanu na biegunkę z Pentagonu.

  Marcin Zaborski · ASP Warszawa
  proszę uwazać na mózg. w każdej chwili jakaż żyłka może pęknąć. i lepej wtedy nie brać ruskich leków tylko amerykańskie.
  Lubię to! · Odpowiedz · 6 godz.

  Ryszard Wiercinski · Warszawa
  Marcin Zaborski Farmacja amerykańska polega, aby leczyć, leczyć i nigdy nie wyleczyć. Zdrowy człowiek jest dla farmacji bezużyteczny. Firmy farmaceutyczne są to spółki akcyne. Akcjonariusze nie rozliczają zarządów z wyleczonych ludzi, a z KASY! https://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc

  Ryszard Łabudek
  Dobrze , że powstała taka BAŃKA która już wreszcie powstrzyma terrorystę świata . Może dzięki Rosjanom ostanie się jeszcze życie na kuli ziemskiej !

  Maciej Hubert
  W Polsce przydała by się taka bańka.

  Włodzimierz Gudelin
  A kto ma nas napaść , wszak już dawno po Polsce , została tylko skorupa.

  Thomas Bradley
  Ten sam portal podaje że Niemcy ogłosiły iż wypną się na NATO w razie III wojny światowej i wystapią z paktu. http://osnetdaily.com/…/china-joining-russia-in-syria…/

  „Komentarze czytników Daily OSNet są prawie takie same, jak na Cenzurze: „nie wierzymy”, „to wszystko bzdury”, „zniszczymy zwykłą rakietą”, „kremlowska propaganda” ”

  Zwykłą rakietą nie zniszczycie bo broń precyzyjna wymaga systemu naprowadzania, a wszelka broń precyzyjna z naprowadzaniem nadaje się do kosza na obszarze bańki. Ale rakietą atomową czyli kretem, slepa głucha a jej cel ustawia się w momencie startu już tak. Czy po mojej opini na Daily OSnet bedą jutro krzyczeli do Breedlove-a „idć na całość”?

  Tutaj natomias widać prawdziwy kunszt partnerstwa rosyjsko-chińskiego, które może zniechecić USA do ryzyka wojny totalnej http://pl.sputniknews.com/…/satelity-gwiazda-szczescia… zwiekszając znacznie prawdopodobieństwo niszczenia usraelskich rakiet atomowych.

  Zbigniew Sekulski
  Dla megaoszołoma z Warszawy członka utworzonego rządu-szpicy Macierewicza taka bańka to tyle co mydlana. Co tam spadające kuranty kremlowskie, niech się Wladywostok boi. Emotikon smile

  Polubienie

 2. Syria to dopiero międzynarodowy poligon doświadczalny.
  Najwieksze „manewry/ćwiczenia” na Bliskim Wschodzie przed nami.
  Czas się wypelnia,
  Sprawiedliwosci stanie się zadość.

  Polubienie

 3. Przed kilku dniami US Defense Secretary Ashton Carter, były doradca sekretarza obrony Caspara Weinbergera (praca ta była jego pierwszą pracą w PENTAGONIE), w wygłoszonym przemówieniu w Bibliotece R. Reagana w południowej Kalifornii. Zapowiedział nadchodzącą wojnę USA z Rosją oraz Chinami… W chełpliwym przemówieniu straszył Rosję i Chiny amerykańskim potencjałem nuklearnym oraz wybitnymi osiągnięciami militaryzmu amerykańskiego (przypisek własny – patrz zniszczenie Jugosławii, Libii, Iraku, Afganistanu itp. awantury). Promował też (w mojej ocenie tegoż wystąpienia-przemówienia A. Cartera) wszelkiego rodzaju prowokacje Rosji ze strony byłych krajów (kdl-u) tj. 3–ch krajów pibałtyki oraz RP. Powoływał się też na art. V NATO. Niewielu obywateli Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii lub Niemiec, zdaje sobie sprawę, że ich rządy zobowiązały się do wojny z bronią jądrową Rosji (przy obustronnym jej użyciu) w razie konfliktu granicznego z Estonią. Albowiem zmodyfikowana doktryna wojenna USA przewiduje maksymalne oddalenie wojny nuklearnej od granic Ameryki. Tak, więc wszystko przed nami. To wystąpienie bardzo mnie rozbawiło zważywszy brak umiejętności wspólnego działania wobec tzw. kryzysu emigracyjnego w UE. Co prawda kudy Chińczykom do waleczności Polaków, którzy posiadają tyle samo generałów co chińska armia, czy też kudy Ruskim do heroicznej odwagi i waleczności Polaków! Boso ale w ostrogach! Polacy potrafią walczyć. Patrz Powstanie Warszawskie, w którym Polacy w parę tygodni ponieśli większe straty krwi niż kilka lat wojny w Syrii ze sponsorowanymi przez USA & NATO umiarkowanymi brodaczami.

  Polubienie

 4. No to Rosjanie strzelają sobie przy krajach bałtyckich grając Amerykanom na nosie

  Załoga najnowszego okrętu patrolowego projektu 11356 „Admirał Grigorowicz” przeprowadziła ćwiczenia strzeleckie z morskiego poligonu Floty Bałtyckiej

  Załoga „Admirał Grigorowicz” wykorzystuje wielokanałowy przeciwlotniczy zestaw rakietowy Sztil, przeznaczony do instalowania na okrętach i zdolny do pionowego startu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/wideoklub/20151110/1389450/cwiczenia-strzeleckie-okretu.html#ixzz3rBTHPOOR
  —————————-
  Ciekawe czy nasi politycy będą coraz głośniej krzyczeć o zagrożeniu rosyjskim, czy też podkulą ogon pod siebie i spuszczą z tonu

  …..z morskiego poligonu Floty Bałtyckiej….
  czy ten poligon, że na wodach Bałtyku może popychany przez fale przybliżyć się do plaż w Sopocie?

  Polubienie

 5. Ciekawą informację podał sam lider Prawego Sektora (Ukraina)
  ——————————
  Lider radykałów Dmytro Jarosz wyjaśnił swoje ustąpienie ze stanowiska lidera Prawego Sektora tym, że potrzebuje długiej kuracji w związku z odniesioną raną. Pełnomocnictwa „szefa nacjonalistycznego ruchu wyzwoleńczego” przekazał swoim „najbliższym zwolennikom”.

  Deputowany do Rady Ukrainy, szef zakazanej w Rosji radykalnej organizacji Prawy Sektor Dmytro Jarosz oznajmił, że rezygnuje z pełnomocnictw lidera ruchu.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151111/1397197/Jarosz-Prawy-Sektor.html#ixzz3rDtJGyvv
  ———————
  Roman K. tak to skomentował:
  To sie zaczyna..ucieczka….przed tym co nadchodzi!. Wodzowie zawczasu uciekaja jak zawsze w bezpieczne kryjowki pod skrzydla i na zold swoich przyncypalow….Byc moze zalapie sie jak wielu innych na jakies niedydaktyczne, nienaukowe, niepotrzebne stanowisko na Harwardzie:-))))))
  Durne czubaryki i riezun-jak zawsze zostana….dla przykladu….i zaplaca za wszystkich- ktorych za mordowali na rozkaz swoich dowodcow….kobiet, dzieci, starcow i braci Kozakow….
  Winy ich wielkie….ale osad bedzie sprawiedliwy.
  Ciekaw jestem , kto przyjmie takich bandytow i zbrodniarzy wojennych????
  ——————————-
  Czy Jarosz dostał cynk od kogoś z V kolumny na Kremlu o zamiarze uderzenia Rosjan na Kijów?
  U nas też się cały czas dopuszcza możliwość fali uchodźców z Ukrainy ( przede wszystkim uciekających ukraińskich bandziorów)

  Polubienie

 6. Oślepiono radary, zakłócono pracę elektronicznych systemów naprowadzania, a także ustawiono przeszkodę dla obserwacji satelitarnej w „bańce” o średnicy 600 kilometrów, informuje jeden z generałów NATO w gazecie Daily OSNet.

  Pięknie, pięknie, czy aby przypadkiem nie jest to „bańka propagandowa” US Army?

  Bo JP sprzed dwóch dni podaje, że samoloty Izraela bez żadnych przeszkód zaatakowały cele w poludnipowej Syrii. tymi celami miały być konwoje z bronią dla Hezbollachu, oraz lotnisko w pobliżu Damaszku.

  Faktem jest że Rosjanie celowo pozostawili tereny Syrii graniczące z Izraelem bez ochrony p-lot, aby nie prowokować tego ostatniego – i że ich „ochrona zagłuszająca mająca promień tylko 300 km nie chroni Damaszku przed nalotami z Izraela.

  JERUSALEM POST, 11.11.2015

  Around two weeks after a reported Israeli strike on a weapons convoy in Syria, media outlets associated with Syrian President Bashar Assad reported Wednesday night another Israeli airstrike in the country.
  According to the reports, Israeli aircraft carried out the strike adjacent to the Damascus airport at around 6:00 p.m. Yet it was not clear whether the target of the attack was a weapons shipment, or an alternate target, such as an Iran-backed terror cell operating against Israel.

  Defense officials declined to comment on the foreign media reports.
  However, Israel did previously announce a strict-policy of intolerance towards threats to the state, such as weapons transfers between Syria and Lebanon.

  The last reported Israeli strike in Syria, on October 31, targeted numerous Hezbollah targets in Syria’s south.
  In the October alleged attack, Syrian media reported that up to a dozen Israeli war planes conducted the mission close to the Lebanon-Syria border in the Qalamoun Mountains region. Estimated targets included a weapons convoy destined for Hezbollah fighters traveling through Syria.

  The alleged attack on Wednesday night would be the second attributed to Israel since Russia began operating in the area.
  Israel has reportedly struck Hezbollah in Syria several times over the past year.

  Earlier this year, the Israel Air Force reportedly struck a vehicle located in a Druse village in southwestern Syria, killing Hezbollah men and a pro-Assad militiaman, as well as a military base in Lebanon.

  Another reported strike targeted a Lebanese military installation near the Syrian border, wounding six. It is believed to belong to a pro-Syrian Palestinian faction. In a newsflash, Syrian state television quoted a military source as saying that Israeli planes had struck a base belonging to the Damascus-based Popular Front for the Liberation of Palestine-General Command, a faction that backs Assad.

  Polubienie

 7. Ma rację pan Marek.
  Podają nam ściemę za ściemą. No ale tak jest i w polityce i na frontach, dezinformacja, zafałszowanie, ukrywanie prawdy.
  Ponoć Amerykanie też polecieli zabić terrorystę

  Polubienie

 8. Putin będzie miał więcej samolotow w powietrzu nad Bliskim Wschodem,
  france już grzeja maszyny ,zaczna się nadziemne bitwy ,
  Oj sprytne te szmule swiatowe ,przemily jest uśmiech glownego szmula srula .
  Gdzie teraz parkują polskie F-ki ,fama glosi ,ze zakotwiczyly w Izraelu – prawda to ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s