Zamach w Paryżu


W Paryżu w sześciu miejscach dokonano ataków terrorystycznych w których łącznie zginęło 153 osoby(?)

Media podają

To były EGZEKUCJE?! Wojsko na ulicach! Terroryści byli z Państwa Islamskiego? 

W centrum Paryża doszło do strzelaniny w restauracjach chętnie odwiedzanych przez turystów. Według francuskiego dziennika Liberation napastnik wtargnął do baru i z kałasznikowa zaczął strzelać do ludzi. Miał oddać około stu strzałów. Według nieoficjalnych informacji zginęło 50 osób, kolejne 100 ofiar to zakładnicy z sali koncertowej gdzie terroryści przeprowadzali egzekucje. W wyniku szturmu na obiekt dwóch terrorystów zostało zabitych, trzeci schwytany żywcem. Mężczyzna twierdził, że jest członkiem Państwa Islamskiego. W Paryżu doszło do 7 skoordynowanych zamachów. We Francji wprowadzono stan wyjątkowy. Nie działają lotniska, metro. Do stolicy kraju jedzie wojsko. Europa na krawędzi wojny!   Najnowsze zdjęcia, informacje i komentarze na SE.pl Zamach w Paryżu. 

Agencja AFP podała też informacje o drugiej strzelaninie. Naoczni świadkowie informują o jednym lub dwóch napastnikach, którzy uciekli z miejsca zamachu. Francuska policja potwierdziła też, że nieznana grupa terrorystów wzięła zakładników w sali koncertowej Le Batacan. W tym samym czasie miało dojść do trzech eksplozji w barach niedaleko paryskiego stadionu Saint Denis, na którym trwał prestiżowy mecz Francja-Niemcy. Po zamachach ze stadionu ewakuowano prezydenta Francji Francois Hollande (61l.). Media informują o śmierci co najmniej 36 ofiarach zamachów.

Można się spodziewać medialnego szumu w światowych mediach na ten temat przynajmniej przez kolejne dni, ale tak naprawdę mimo niezaprzeczalnej tragedii ludzi których zamachy te dotknęły, jest to mały pikuś w porównaniu z tym co zdarzyło się i dzieje w Syrii, Iraku, Libii, Jordanii, Afganistanie, Jugosławii, Ukrainie gdzie nie zginęło 153 osoby, lecz łącznie kilkaset tysięcy, a miliony straciło domy, dobytek, stabilne, spokojne życie.

Świat w wielu miejscach pogrążony jest w wojnie i chaosie.

Zło zwycięża.

Niektórzy mówią by to zło zacząć zwyciężać, najpierw trzeba by uderzyć atomówką w terrorystę nr 1 w Waszyngtonie i Nowym Jorku i kilku jeszcze innych miejscach.

I jakby na to nie patrzeć do póki to nie nastąpi świat będzie dalej staczał się w chaos, zbrodnię, wojny.

Reklamy

10 uwag do wpisu “Zamach w Paryżu

 1. Cytuję tłumaczenie na język polski mego e-listu, który właśnie rozesłałem do mych, władających językiem żabojadów, znajomych:

  W roku 1999, na wakacjach we Francji (oraz w Szwajcarii), otrzymałem od mego, nieco młodszego kolegi Alexandre del Valle (urodził się on w Libanie i doskonale zna Syrię) pierwsze wydanie jego pracy doktorskiej z nauk politycznych na Uniwersytecie w Aix-en-Provence. Jej tytuł „ISLAMIZM I STANY ZJEDNOCZONE: PRZYMIERZE PRZECIW EUROPIE” (po francusku „Islamisme et Etats Unis : une alliance contre L’Europe”)
  A oto co ważniejsze cytaty z tej pracy doktorskiej sprzed ponad 15 laty, przytoczone przez portal:

  http://ripostelaique.com/islamisme-et-etats-unis-une-alliance-contre-leurope.html :

  „(…) Cynicy i nieodpowiedzialni stratedzy amerykańscy są gotowi paktować z krwawym diabłem, by tylko blok rosyjsko-prawosławny został otoczony, osłabiony, pobity,pognębiony i wkrótce zlikwidowany. To jest to, co zobaczymy w następstwie „wojny o Kosowo” (marzec-czerwiec 1999 – MG), prawdziwej Nowej Wojny Krymskiej i apogeum strategii amerykańskiej stworzenia „zielonego pasa ochronnego” (islam = zielony) wokół świata słowiańsko-prawosławnego. Ponieważ „wojna o Kosowo”, powtarzana po wielokroć, była nie tylko wojną przeciw Serbii, będącą historyczną zaporą przeciw zagrożeniu turko-islamskiemu, ale jednocześnie i wojną przeciw Rosji. (…) (Islamizm) jest to potwór zielony (obecnie występujacy pod czarnym kolorem – MG) stworzony przez cyników WASP w celu zniszczenia potwora czerwonego.”

  – W roku 1995 Hal Kane napisał, w raporcie Stan Świata Instytutu Worldwatch, rozdział poświęcony migracjom. „Uchodźcy oraz migranci się przemieszczają w odpowiedzi na naciski polityki światowej…” ale cytuje on także Makkiawellego: „Wysyłanie imigrantów jest sposobem najbardziej skutecznym by kolonizować narody, ponieważ jest on mniej agresywny niż wysyłanie ekspedycji militarnych i o wiele mniej kosztowny”. …

  „Amerykanizacja polega na procesie podboju za pomocą którego amerykańskie imperium ideologiczno-komercyjne rozszerza progresywnie swe granice. W jej rezultacie tworzy się wspólnota planetarna pozbawiona sztywnych granic, pod wieloma względami podobna do światowej uniwersalnej wspólnoty – zwanej Umma – islamskiej. W konsekwencji wszędzie gdzie się zbierają wyznawcy Allaha, bądź ludzie najróżniejszych narodowości, którzy przeszli na nowoczesną religię „poszukiwania szczęścia”, mamy do czynienia z poza-terytorialną jednostką polityczno-kulturalną, rodzajem cywilizacyjnego no-man’s landu, obszaru powstającego niezależnie od jego odległości geograficznej w stosunku do baz podstawowych i terenów powstania obu religii podboju: Mekka dla islamu i Nowy-Jork-Hollywood dla anglosaskiej „światowej wioski”. Amerykański politolog Benjamin Barber nazwał tę anglosaską ummę cywilizacją „McWorld”.

  „Ameryka to nie naród jak inne. Założona jednocześnie przez grupy społecznego marginesu mniej lub bardzie przestępczego, nie pożądanego w Europie i szukające tylko zysku, oraz przez obskuranckich pastorów purytańsko-protestanckich — wszyscy oni zjednoczeni byli w jednym przedsięwzięciu eksterminacji ludów autochtonicznych ameroindiańskich. Stany Zjednoczone tworzą — od samego początku — „mutanta cywilizacyjnego”, jednostkę hybrydową, wewnętrznie schizofreniczną. W rezultacie ta „przeciw-cywilizacja” amerykańska zawsze zachowywała swą podwójna naturę, oscylując ciągle pomiędzy z jednej strony moralizmem sfanatyzowanych pastorów, a z drugiej duchem bezprawia, totalnego braku skrupułów oddziedziczonym od kowbojów-włóczęgów oraz innych poszukiwaczy złota — co oczywiście było wzmacniane przez zadowolenie jakiego dostarcza konieczne w tym przypadku przekraczanie moralizmu. Te dwie pozornie przeciwstawne, Janusowe twarze duszy amerykańskiej są zawsze gotowe się połączyć aby wymusić „amerykański styl życia” reszcie świata…”

  I na 350 stronach swej książki Alexandre de Valle analizuje „amerykańskie” aspekty islamu, i porównuje je z tym co się dziej wokół nas. Także i w Paryżu wczoraj wieczór.
  Nie zapominajmy, ze zarówno Talibowie, al Kaida, „powstańcy w Kosowie”, jak i ISIS w Iraku oraz syrii to produkt prac CI(P)A oraz US Special Forces.

  Interessant, n’est ce pas ?

  Polubienie

 2. Z Paryża docierają sprzeczne informacje odnośnie liczby ofiar ataków terrorystycznych. Jak poinformowała prokuratura, liczba ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu wzrosła do 250 osób.

  Ataki zaczęły się niedługo po godz. 21:00 w czterech różnych punktach jednocześnie. Napastnicy strzelali z broni automatycznej do przechodniów oraz osób przebywających w restauracjach i kawiarniach.

  Następnie pojawiły się doniesienia, że w sali koncertowej Bataclan, gdzie odbywał się koncert zespołu metalowego „Eagles of Death Metal”, terroryści wzięli na zakładników około 100 osób. Według relacji świadków zamachowcy wznosili okrzyki „Allah Akbar” i „To za Syrię”. Francuscy antyterroryści przeprowadzili szturm. Policja poinformowała o około 100 zabitych wewnątrz klubu. Zginęło co najmniej dwóch terrorystów.

  Kolejne ataki przeprowadzono w pobliżu stadionu Stade de France, na którym odbywał się mecz piłkarski Francja-Niemcy. Na trybunach siedział prezydent Francji Francois Hollande.
  Francuskie media podają, że w sumie doszło do 7 ataków. W sumie, według policji, w Paryżu zaatakowało ośmiu zamachowców.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151114/1414736/paryz-francja-zamachy.html#ixzz3rSuFkFQg
  ————————–
  Zbigniew Sekulski
  WE FRANCJI MAJĄ TO O CO SIĘ DOPRASZALI.Francja zapracowała sobie na tą karę. Zemścił się na niej żywioł jakiego wyzwoliła destabilizując cały region i karmiąc inwazję terroryzmu.To Francja z całą wściekłością zniszczyła państwo dobrobytu jakim była Libia. Zrabowała depozyty finansowe Kadafiego. Pozwoliła na wyciek libijskiej broni po w głąb Sahary i do Syrii. To Francja jest zaciekłym wrogiem władz syryjskich i Assada, jedynego cywilizowanego przywódcy tamtego regionu i wspiera najemników celem jego obalenia.. Ma za swoje. Zero współczucia. I na marginesie- ciekawe te okrzyki jak na zamówienie, zwłaszcza ten za Syrię (jeszcze nie znamy oficjalnej interpretacji). I jeszcze jedno -poprzednie zamachy w Paryżu były dokladnie w czasie głosowania w ONZ deklaracji poparcia dla państwa palestyńskiego. Tym razem mamy kontekst rezolucji UE o znakowaniu towarów z okupowanej Palestyny. Może ktoś dobrze opłacił i pokierował zamachowcami.

  Polubienie

 3. Jakie są odczucia na to co się zdarzyło i kogo za to skłonni są winić zwykli obywatele jak z komentarzy poniżej nie trudno zauważyć.
  Dalsze komentarze ze Sputnika:

  Ewa Gorecka
  Zamachy w Paryżu to konsekwencja polityki Zachodu!
  Terroryzm jest finansowany z twoich podatków
  http://polishportal.net/…/terroryzm-jest-finansowany-z-two

  Ryszard Łabudek
  To samo może wydarzyc się w każdym kraju który wspiera zbrodnicze poczynania jankesów i żydów w stosunku do Syrii i prezydenta Asada . UE powinna natychmiast złożyć oświadczenie przed całym światem , że juz NIGDY nie poprze Izraela i USA w wyniszczaniu obcych państw i narodów świata . Inaczej nie będzie końca tego rozpętanego piekła na życzenie ZACHODU !

  Janusz Porada · Politechnika Rzeszowska
  Pisowscy psychopaci zaraz napiszą , żw to rosyjska prowokacja.

  Janusz Wlodarczyk
  Juz czytac nie moge tych bredni w tych mediach w kazdych co innego!

  Wiesław Paprocki · Pracuje w firmie: Własna działalność gospodarcza
  Zamordowali Kadafiego i Husaina . A Oni walczyli z tą zarazą od dawna

  Marek Okruszko · WSE
  Mossad i CIA nie obijają się.

  Zbigniew Sekulski
  Komentarz poprawiony .M.in. słowo los jest własciwsze niż kara. I podkreślenie,że nie ma pochwały dla tego rodzaju zbrodni. :WE FRANCJI MAJĄ TO O CO SIĘ DOPRASZALI.Francja zapracowała sobie na taki los. Zemścił się na niej żywioł jakiego wyzwoliła.To Francja z całą wściekłością zniszczyła państwo dobrobytu jakim była Libia. Zrabowała depozyty finansowe Kadafiego. Pozwoliła na wyciek libijskiej broni w głąb Sahary i do Syrii. To Francja jest zaciekłym wrogiem władz syryjskich i Assada, jedynego cywilizowanego przywódcy tamtego regionu i wspiera najemników celem jego obalenia.. Ma za swoje. Zero współczucia. No i chyba zrozumiałe,że nie popieram czegoś takiego. Wskazuję źródła i winowajcę ale to Francuzi (i inni) maja taki reżym na jaki głosowali. Przypominam ,że PIS też domagał się polskiego udziału w bombardowaniu Libii. Francja obok usraela wypuściła dżina z butelki to ma za swoje.Kto sieje wiatr zbiera burzę.

  Jozef Kowalski
  smutne to , tylko kurwa szkoda ze prawdziwe !

  Polubienie

 4. Na filmie terroryści żądają od władz Francji, aby zakończyła bombardowanie pozycji ISIS na Bliskim Wschodzie. Kiedy zostało nagrane wideo, nie wiadomo, informuje agencja Reutera.

  Terrorystyczne ugrupowanie ISIS opublikowało w sobotę nagranie bez daty, na którym grozi atakami Francji, jeśli nie zakończy ona bombardowania bojowników. Wideo pojawiło się następnego dnia po tym, jak w Paryżu doszło do serii ataków, informuje agencja Reutera. Na razie ugrupowanie nie wzięło na siebie odpowiedzialności za zamachy w Paryżu. Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że zakłada, iż za zamachami stoi właśnie Państwo Islamskie.
  „Dopóki będzie nas bombardować, nie zaznacie pokoju. Będziecie się nawet bać pójść do sklepu” – cytuje agencja Reutera słowa jednego z bojowników na wideo.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151114/1416088.html#ixzz3rSylGqo3

  Aaron Stolzmann
  Jakie tam ISIS – przecież zdaniem Paryża priorytetem jest usunięcie B. Asada, jako największego zła na bliskim wschodzie. Niech dalej wspólnie z USA wspierają umiarkowanych terrorystów, to będą mieli takie umiarkowane zamachy.

  Miichael Rivero prowadzący audycję „What really happened” wyraził opinię, że terror w Paryżu przez ISIS pod nadzorem USA, może posłużyć USA jako pretekst do podjęcia wojny z ISIS – czyli zbrojnego napadu na Syrię – zamiast wdrożenia proponowanego przez Rosję pokojowego planu dla rozwiązania konfliktu syryjskiego.
  W Wiedniu jutro (dzisiaj) ma się odbyć konferencja przywódców 19 państw, także Rosji i USA, dotycząca Syrii i oto w Paryżu nadarza się świetna okazja dla USA, aby odsunąć Rosję i przejąć kontrolę w Syrii.
  Rząd USA już jakiś czas temu przyznał oficjalnie, że stworzył i finansował ISIS po to, aby obalić rząd w Syrii i najwyraźniej trzymają się planu, a każda droga do celu jest dobra, nawet prowadząca przez Paryż. Po trupach do celu.
  http://www.theglobeandmail.com/news/world/kerry-kicks-off-vienna-meetings-ahead-of-new-round-of-syria-talks/article27251643

  Nareszcie….
  Fajnie, nareszcie na wojnę idzie w Europie. Kalifat ruszy jeszcze przed świętami, najpierw Francja, potem Północna Nadrenia, potem Berlin i Wiedeń. Super czasy się zapowiadają, wreszcie w pole człowiek wyruszy. Co tam narty w Tatrach, lepiej będzie do koziojebców ostrą amunicją postrzelać i paryskie zaułki pozwiedzać.

  A i u nas na Ojczyźnie się przy okazji czystki porobi. Oby tylko zdrajcy, z których każden obcy paszport, albo i kilka, w szufladzie trzymie, nie umknęli bezkarnie z nadchodzącej pożogi. Najpilniejszy task na teraz, to monitorowanie lotnisk i przejść granicznych. Ale tu jest pomoc, bo dogorywająca właśnie żydokomuna stworzyła taki aparat ingwilacji, że my tu na jednostce, ze smartfonów dokładnie wiemy, kiedy Ms.Appelbaum okres ma i kiedy Szechter w nocy na siku wstaje.

  Wyłapie się ich wszystkich, ukarze strasznie i okrutnie, a potem, wiosną, znowu poczniemy, jak pradziadowie nasi, pokurwioną i umęczoną Europę z pogańskiej powodzi ratować.
  nadużycie link skomentuj
  Pan podporucznik 14.11.2015 09:11:02

  Polubienie

 5. Ad. Adm-ina

  Na filmie terroryści żądają od władz Francji, aby zakończyła bombardowanie pozycji ISIS na Bliskim Wschodzie. Kiedy zostało nagrane wideo, nie wiadomo, informuje agencja Reutera.

  Szanowny Adm-inie – brak w tym wszystkim logiki. Francja bombarduje ,,zaciekle” pozycje wojsk rządowych prezydenta Baszszar Hafiz al-Asada, a nie pozycje ISIS!!! Nie jest dziwne, że takie duże miasto jak Paryż nie posiada patroli policyjnych, ani żandarmerii o tej porze dnia, czyli w piątek trzynastego!!!

  P.S. Szanowni Panowie, pamiętacie o zamachu z 7 stycznia 2015 r. na ,,satyryczny brukowiec” Charlie Hebdo?

  Polubienie

 6. Ooooooooo – nie zabrakło w tym wszystkim wszechogarniającego oka opatrzności (czytaj OKA JHWH) czyli szmulowskiej Agencji Informacyjnej Reutera. Chłopaki z ISIS, wiedzą komu podrzucić ,,dobre” news-y!!!

  Agencja Informacyjna Reutera (ang. Reuters Group plc) − jedna z najbardziej znanych i największych na świecie agencji prasowych.

  Główna siedziba grupy mieściła się od 1939 w Londynie na Fleet Street, a od 2005 znajduje się na Canary Wharf. Największymi konkurentami Reutera w sektorze informacji biznesowej są amerykańskie firmy Bloomberg i Dow Jones Newswires.

  Działalność

  Agencja Reutera została założona w Akwizgranie (niem. Aachen) przez niemieckiego Żyda Paula Juliusa Reutera (wówczas Reuter zajmował się dostarczaniem informacji o cenach akcji za pomocą gołębi pomiędzy Brukselą a Akwizgranem). W 1851 wraz z upowszechnieniem się telegrafu agencja została przeniesiona do Londynu. Obecnie Reuters działa w 200 miastach i 94 krajach i dostarcza informacje tekstowe w 19 językach.

  Jej działalność nie ogranicza się jedynie do mediów (ta część stanowi jedynie 10% w przychodach całej grupy). Firma skupia się głównie na obsłudze rynków finansowych dostarczając kontrahentom i różnym podmiotom biznesowym najważniejszych informacji gospodarczych. Są to np. kursy akcji i walut. Ponadto przedsiębiorstwo prowadzi na zlecenie różne badania i analizy w sektorze gospodarczym.

  Agencja Reutera zatrudnia kilka tysięcy dziennikarzy, którzy pracują w niemal każdym zakątku świata, często w rejonach konfliktów zbrojnych. W maju 2003 r. Kurt Schork – amerykański fotoreporter z Reutera został zabity w zasadzce rebeliantów w Sierra Leone. W kwietniu i w sierpniu 2003, kamerzysta Taras Protsyuk i Mazen Dana zginęli przypadkowo z rąk amerykańskich żołnierzy w Iraku, w 2004 w Czeczenii zginął operator kamery – Adlan Khasanov, a w Iraku Dhia Najim.

  7 sierpnia 2006 miał miejsce incydent z dostarczeniem przez agencję zdjęć wykonanych przez libańskiego fotografa wolnego strzelca – Adnana Hajja. Zdjęcie Bejrutu było retuszowane komputerowo, m.in. poprzez wprowadzenie dymu jak i uszkodzeń miasta mających rzekomo pochodzić od nalotów izraelskiego lotnictwa. Po ujawnieniu manipulacji Reuters usunął ze swoich archiwów wszystkie zdjęcia Adnana Hajja.
  17 kwietnia 2008 w Strefie Gazy zginął 23-letni kamerzysta Reutera – Fadel Shana, został trafiony pociskiem odłamkowym wystrzelonym z izraelskiego czołgu, podczas gdy nagrywał reportaż ze swojego oznakowanego samochodu.

  W 2010 w opublikowanych przez Reutera dwóch zdjęciach z incydentu u wybrzeży Strefy Gazy zostały cyfrowo usunięte noże trzymane przez tureckich aktywistów jak i krew izraelskiego żołnierza.

  Informacja za Wikipedia.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 7. Ja bym powiedział, że pewna logika w tum wszystkim jest.
  Mianowicie
  Ameryka, Izrael, Turcja i Arabia Saudyjska weszła do Syrii zastępczo i pośrednio butami wyszkolonych bojowników tz. ,,wolnej armii Syrii”
  Rosja weszła do Syrii maszynami Su
  Więc USA weszła w 50 -kę swoich umundurowanych, ale ma ochotę na więcej, tyyle tylko że samemu jakby nie wypada więc chodzi o to by nakłonić także europejczyków i tu trafiło na Francję z silnymi tradycjami kolonialnymi i sporą ilością zamieszkałych muzułmanów. Jeśli USA po WTC wypowiedziało wojnę terroryzmowi i Afganom to logicznym wydaje się by to samo zrobiła Francja po zamachu w Paryżu (też ,,mocarstwo światowe”) , czyli wypowiedziała wojnę terroryzmowi i Syrii.
  Turkom Arabii Saudyjskiej i Izraelowi byłoby w to mi graj bo też się palą do .
  Dobre służby specjalne, i kontr wywiad są wtedy dobre, jeśli mają swoich el komendante w poszczególnych ugrupowaniach zbrojnych ( zwanych terrorystami) które szkolą i zbroją nie po to by gęsi pasły.
  Więc jakaś logika w tym jest lecz nie chodzi w tej logice o to by taki Hollande czy Putin kapowali i kumali w czym rzecz tylko by pierwszy też wysłał do Syrii kontyngent swych sił dla US army, a z kolei Putin by zaczął się głowić co zrobić z tym szach mat-em, bo co jak co ale bombardować Francuzów i Amerykanów walczących z terrorystami (ramię w ramię) nie wypada .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s