Na długiej smyczy


Co do artykułu Rękasa
Polska jest na długiej smyczy Amerykanów.

Można by powiedzieć jest i dobrze. Po co ją zrywać?
Czy po to by nas amerykańcy tak potraktowali jak Jugosławię czy Libię?
Czy nie lepiej być na tej długiej smyczy i korzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw.
Niemcy o wiele silniejsze są także na smyczy a z racji swojej potęgi gospodarczej i pozycji politycznego lidera na kontynencie zachodniej Europy są na tej smyczy trzymani znacznie krócej
Japonia, która tak jak Niemcy przegrała ostatnią wojnę jest, jak to nazywają media i politycy, pod amerykańskim parasolem atomowym. Czy Japończycy chcą zamienić ten atomowy parasol na atomowego grzyba?
Z pewnością nie.
Jeśli Rękas proponuje zerwanie smyczy to niech pomyśli o konsekwencjach tego zerwania.
Blokada eksportu na zachód to całkowite załamanie polskiej gospodarki, załamanie produkcji i eksportu to rozruchy społeczne te rzeczywiste i te wywołane przez ,,wiadome siły”, złotówka z 4 zł za jednego dolara leci zaraz dnia następnego na 100 zł, a pod koniec tygodnia na 600 zł za 1 dolca

My jako małe i słabe państwo w chwili obecnej jeśli byśmy zmienili sojusznika na Rosję to z mety zostaniemy na krótkiej smyczy Kremla. Można sobie marzyć, sojusze słowiański, słowiańskie braterstwo narodów, ale narodami rządzą elity, a właściwie kilka osób na szczycie. Czy Putin byłby dla nas bardziej łaskawy niż Obama? Dla Obamy jesteśmy dalekimi nic nie znaczącymi peryferiami. Dla Putina, jeśli miałby zły dzień, lub gorszy humor, marnym wrednym robakiem tuż pod jego noga
Na tej amerykańskiej smyczy w wielu Polskich rodzin są pełne lodówki a w garażach całkiem dobre dwa samochody. Gdyśmy wychodzili z bloku wschodniego mieliśmy jedynie ocet i musztardę, poniektórzy małego fiata i zatłoczone autobusy komunikacji miejskiej.
Na tej długiej smyczy da się żyć, byle by nasi politycy umieli korzystać z jej długości.
Chcą Amerykanie polskich żołnierzy na swoje wojenne wyprawy?
Proszę bardzo, ale my dajemy ochotników, amerykanie dają im broń, płacą tak jak swoim , ubezpieczenia takie jak swoim no i jeszcze coś do naszego budżetu za poniesione koszta szkoleń.
Chcą byśmy blokowali kolejny rosyjski rurociąg do Niemiec?
A tu nie możemy wyrazić zgody, bo boimy się Niemiaszków i chcemy mieć z nimi także dobre relacje, więc proponujemy niech Amerykańcy wymuszą na Niemcach by nie kupowali od ruskich ropy.
Chcą tarcze rakietowe i bazy w Polsce.
Też mówimy nie, bo my dzielny naród sami potrafimy się obronić
A tak na poważnie to ta długa smycz jest tak długa, że Amerykanie uwikłani w różnych wojnach i sprawach, wyborach i różnych kampaniach, nie wie czy ma w ogóle jakiś koniec i początek.
Podobnie jest i z Niemcami. Tak wiele chcieli się nachapać, że zamiast ,,zająć ” się Polską co zapewne marzyło się im od czasów zakończenia IIWŚ musieli zajmować się najpierw traktatami, później referendami , jeszcze później kryzysami, tym greckim szczególnie, a ostatnio Ukrainą, sankcjami przeciw Rosji i obecnie katastrofą  z nawałą emigrantów.

My mamy jak na razie spokój

Jeśli PiS zabrał się ostro za porządki to dobrze. Jeśli uda się PiSowi co nieco dobrego zrobić dla odbudowy polskiej gospodarki to jeszcze lepiej.

Na świecie aktualnie tak się kotłuje, że my pozostajemy z boku i tą chwilę w której Wielcy tego świata nami się nie interesują możemy dobrze wykorzystać.

Jak to wykorzysta PiS zobaczymy

Jak wiemy Prezydent Duda już odwiedził Pekin.

Czy odwiedzi również Moskwę?

Zapewne nieprędko

A co ze smyczą i z Ameryką.

Nie próbujmy jej zrywać.

Niech się Ameryka sama najpierw się wyłoży.

Gdy przestanie być najsilniejszym państwem na świecie, gdy inne gospodarki ją prześcigną , gdy  i Polska się wzmocni a nowe młodsze  pokolenie liderów zacznie rozglądać się na wszystkie strony i kierunki wówczas nasza suwerenność, niepodległość i pozycja powinna się także poprawić

End Game

 

64 uwagi do wpisu “Na długiej smyczy

 1. BEZBRONNA POLSKA:
  47 mld złotych za „Patrioty” czyli PO tarczy antyrakietowej
  autor: Wojciech Surmacz
  BEZBRONNA POLSKA, CEPA, MON, przetarg stulecia, Raytheon, tarcza antyrakietowa, Tomasz Siemoniak

  Nie 16 mld zł, a 47 mld zł miała kosztować Polskę tarcza antyrakietowa i nie w 2016 roku lecz najwcześniej w roku 2024 miały ruszyć pierwsze dostawy elementów systemu Patriot. Tak, według naszych informacji, miał wyglądać fatalny kontrakt, który wynegocjowali politycy Platformy Obywatelskiej z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Raytheon.
  Nic dziwnego, że Antoni Macierewicz, nowy szef Ministerstwa Obrony Narodowej uznał, że „ten kontrakt w istocie nie istnieje”. Tak na marginesie, oferta Raytheona była od początku nie do przyjęcia dla każdego, zdrowo myślącego o bezpieczeństwie Polski polityka…

  Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że ostatnia misja Platformy Obywatelskiej w sprawie tzw. zbrojeniowego przetargu stulecia czyli tarczy rakietowej miała miejsce w dniach 3-4 listopada 2015 roku (a nie w październiku, jak podają nieoficjalnie media), czyli tuż przed zaprzysiężeniem rządu Beaty Szydło, w którym stery Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) objął Antoni Macierewicz.
  Dwaj emisariusze Tomasza Siemoniaka (wówczas jeszcze szefa MON i wicepremiera w rządzie Ewy Kopacz), czyli Czesław Mroczek, (sekretarz stanu w MON) oraz Robert Kupiecki (podsekretarz stanu MON) polecieli wtedy do Waszyngtonu. W charakterze „figowego listka” towarzyszyli im przedstawiciele polskich firm z branży zbrojeniowej. Przedsiębiorcy nie zostali jednak dopuszczeni do kluczowych rozmów.
  Z amerykańską administracją w sprawie „Patriotów” rozmawiali tylko Czesław Mroczek i Robert Kupiecki. Wyglądało to tak, jakby rzutem na taśmę chcieli dopiąć kontrakt, ale…
  – Okazało się, że oferta Amerykanów jest następująca: kontrakt ma opiewać na 47 mld zł (podobno nawet z opcją 60 mld zł), a pierwsze dostawy „Patriotów” mogą ruszyć na przełomie 2024/5 i zakończą się dopiero na przełomie 2029/30. Mroczek z Kupieckim wyglądali na zszokowanych, używali niecenzuralnych słów w odniesieniu do amerykańskiej propozycji. Twierdzili, że jest nie do przyjęcia. Krótko mówiąc, wróciliśmy do Warszawy na tarczy – relacjonuje osoba, która była świadkiem tych wydarzeń.
  W ten sposób legł w gruzach wielki plan modernizacji polskiej armii ogłoszony w 2012 roku przez rząd Donalda Tuska, którego wartość oszacowano w sumie na około 130 mld zł. Jego osią miała być tzw. tarcza antyrakietowa. Na początki miała kosztować 16 mld zł. Potem ta cena systematycznie rosła (jeszcze miesiąc temu mówiono już o 23 mld zł) gdy okazało się, że postępowanie przetargowe wygrał amerykański koncern Raytheon, oferujący polskiej armii archaiczny system Patriot.

  Jak zmodernizować system
  Sęk w tym, że „gruba” oferta Amerykanów nie powinna była szokować ludzi Siemoniaka. Szczególnie Roberta Kupieckiego, który bezpośrednio odpowiadał za kontrakt z Raytheonem. Był w tym zakresie prawdziwym ekspertem, o czym może chociażby świadczyć książka pod wdzięcznym tytułem „Obrona przeciwrakietowa w polskiej perspektywie” wydana pod naukową redakcją Kupieckiego przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM).
  Robert Kupiecki powinien wiedzieć, że amerykański Raytheon od dawna poszukuje pieniędzy (ok. 5 mld dolarów) na sfinansowanie modernizacji systemu Patriot, że bez powodzenia koncern szukał tych pieniędzy w administracji Stanów Zjednoczonych.
  Dlatego Amerykanie z Raytheona postanowili pozyskać środki na modernizację poza granicami USA, docierając do politycznych decydentów w Polsce za pośrednictwem think tanków takich, jak Center for European Policy Analysis (CEPA).

  Raytheon wywierał wpływ na polskich polityków także poprzez inne organizacje pozarządowe, na pierwszy rzut oka nie związane z działalnością lobbingową. Do tej grupy należały dwie instytucje, których wspólnym mianownikiem (prezesem) jest Anna Maria Anders-Costa, córka gen. Władysława Andersa (jej nieżyjący mąż płk Robert A. Costa po przejściu na emeryturę pracował dla Raytheona).
  Pierwsza z tych organizacji to Stowarzyszenie im. Generała Broni Władysława Andersa. W jego władzach zasiada Ligia Krajewska, do niedawna posłanka PO oraz prawdziwa elita oficerów/naukowców z Akademii Obrony Narodowej (AON): płk prof. dr hab. Dariusz Kozerawski – czasowo pełniący obowiązki rektor-komendant AON, płk Juliusz Tym – szef Katedry Historii Wojskowości, prof. dr hab. Janusz Zuziak – wykładowca Katedry Historii Wojskowości AON i dr Czesław Andrzej Żak – dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego.
  W zarządzie Stowarzyszenia Andersa zasiada też prof. dr hab. gen. dyw. Bogusław Pacek (doradca Tomasza Siemoniaka w MON), który 7 listopada 2015 został odwołany ze stanowiska rektora-komendanta AON przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Była to pierwsza decyzja kadrowa nowego ministra.
  Druga organizacja pozarządowa, związana z działalnością Raytheona w Polsce to Fundacja im. gen. Władysława Andersa. W jej władzach spotkali się z jednej strony Ligia Krajewska – do niedawna posłanka PO, Paweł Zalewski – europoseł PO oraz Marcin Zaborowski – do niedawna dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, a dziś wiceszef waszyngtońskiego think tanku CEPA, lobbującego na rzecz Raytheona w Polsce. Z drugiej zaś strony w fundacji Andersa znaleźli się Andrew Michta – „wielki sympatyk” tarczy antyrakietowej Raytheona (senior fellow CEPA) oraz Jolanta Łapkiewicz, należąca do zespołu Raytheona w Polsce…
  – Jolanta pracuje ze wszystkimi – mówi w serwisie promocyjnym patriotsystem.pl Pete Bata, menedżer polskiego programu Raytheona. – Dba o to, aby właściwe osoby rozmawiały ze sobą, a ich interesy były brane pod uwagę, od urzędników rządowych do ekspertów uniwersyteckich, naukowców i przedstawicieli przemysłu. Nawiązujemy partnerskie relacje, które pozwolą na sukces projektu: z perspektywy Ministerstwa Obrony Narodowej i polskiego sektora obronnego – podkreśla Amerykanin.
  – Wszystko wskazuje na to, że byli bardzo skuteczni i gdyby PO wygrała wybory to kontrakt z Raytheonem zostałby podpisany na warunkach, które Kupiecki z Mroczkiem usłyszeli niedawno w Waszyngtonie. Czyli Polska zapłaciłaby za modernizację systemu Patriot – komentuje ekspert z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  Mało poważnie
  W kontekście tych wszystkich informacji nie dziwi fakt, że Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej na spotkaniu z sejmową Komisją obrony narodowej (25 listopada 2015 r.) poinformował, że trwa gruntowna weryfikacja zamówienia na system obrony powietrznej średniego zasięgu.
  – Cena jest nieporównanie wyższa, możliwość dostarczenia produktu – nieporównanie dłuższa, a warunki przejściowe do realizacji w ogóle nieznane stronie, która miałaby to realizować. Krótko mówiąc, ten kontrakt w istocie nie istnieje — powiedział szef MON.
  – Umowa miała być podpisana za rok, więc to jest jasne, że tej umowy nie ma, bo jej być nie mogło — odpowiedział mu były szef MON Tomasz Siemoniak w rozmowie z dziennikarzami. – Od kwietnia prowadzimy rozmowy z rządem USA i uważam, że jest to dla nas tak ważny partner, że nie powinien dowiadywać się z mediów o naszych wątpliwościach — dodał.
  Siemoniak stwierdził, że negocjacje w takich umowach są trudne, a oferty wyjściowe, które się pojawiają mogą być różnie oceniane. – Jestem przeciwnikiem takiego załatwiania spraw przez media. Minister Macierewicz powinien pojechać do Waszyngtonu rozmawiać ze swoim amerykańskim odpowiednikiem i wtedy komunikować cokolwiek. Tak wyglądamy mało poważnie — podkreślił Siemoniak.
  W sumie trudno się nie zgodzić, rzeczywiście wyglądacie mało poważnie dlatego nawet zdesperowany Raytheon nie chce już z Wami rozmawiać, bo nie ma z kim…
  Więcej na ten temat tutaj: Amerykańska firma Raytheon, producent rakiet Patriot proponuje rozmowy ws. zastrzeżeń szefa MON Antoniego Macierewicza
  http://wgospodarce.pl/informacje/21962-bezbronna-polska-47-mld-zlotych-za-patrioty-czyli-po-tarczy-antyrakietowej
  ———————————
  Jak widać z powyższego cała sztuka polega na tym by nie rządzić w interesie obcych.
  Myślę, że za 47 mld dałoby się zbudować kilka nowoczesnych fabryk na początek
  ————————–

  Polubienie

 2. Właśnie czekam na zdania przeciwne. Mogą być ostre ciosy byle nie poniżej pasa, merytoryczne szczególnie mile widziane
  M.J. Jak byśmy się zerwali ze smyczy amerykanos to zaraz trzeba by się uchwycić jakiejś innej by nas nie zrównali z ziemią. Do póki nie będą się tu u nas instalować to sądzę że i tej przysłowiowej smyczy nie będzie
  Problem w tym , że politycy sami się o nią proszą.

  Polubienie

 3. Brawo Michał Jarzyński. No cóż Mamon jest Wielkim Bogiem i Wszyscy inni bogowie człowieka muszą się mu podporządkować (K. Marks, „W kwestii żydowskiej” 1844).

  Ja pamiętam, ja mnie w końcu wpuszczono do PRL-u 23 kwietnia 1982, to jaką uciechę miałem, że jak sprzedałem swą miesięczną „kartkę na wódkę” to od razu w kieszeni przybywało mi 1000 złotych.

  Ale przyznaję, że zwykłe majtki – bo te przywiezione ze Szwajcarii po roku się zdarły – to szyła mi znajoma krawcowa, mgr. inż. architektury, obecnie na emigracji w Australii.

  Ale największa zabawa to była z kawą. Ponoć w ZSRR był taki dowcip, że jak gdzieś coś rzucili, to „człowiek radziecki” udawał się helikopterem (awiacja w ZSRR była bardzo rozwinięta) na przykład do Nowosybirska by kupić upragnione produkty.

  No i proszę sobie wyobrazić, że ta wizja „ZSRR przyszłości” została zrealizowana w PRL-u lat 1980. Po kawę oraz pomarańcze po prostu lataliśmy regularnie – przy okazji wypraw w Himalaje – do Indii, gdzie wszystkie możliwe produkty PRL-u, łącznie z tenisówkami, sprzedawały się znakomicie, z „przebitką” 2-3 razy. (A w drodze powrotnej, hinduskie babskie ciuchy sprzedawał się z „przebitką” co najmniej 5x; przy czym oficjalnie można było przywieźć do PRL-u aż 5 kg wyrobów bawełnianych, co stanowiło wartość ok. 250 $ i całkowicie opłacało nasze do „do Indii po kawę dla znajomych” przeloty.)

  I po co to wszystko „Solidarność” na siłę — alpiniści w tym jak najbardziej niestety uczestniczyli J.Onyszkiewicz, A. Paczkowski i M.Jagiełło, nie mówiąc już o jakimś Milewskim, którego nie znalem — chciała zmieniać? Przecież najzwyklej UDUSIMY SIĘ od nadmiaru tych — wymarzonych przez lud jak morze głupi (J. Tuwim) — ŚMIECI SZCZĘŚCIA. Co już pilnie zaobserwowałem w tzw. Hameryce przed blisko półwieczem.

  No i oczywiście przyjdą islamiści i skretyniałą „dla Mamona” ludność RP IV i pól w swych „pracowitych podwładnych” zamienią. I to — mam nadzieję — jeszcze za mego życia.

  Polubione przez 1 osoba

 4. KONTRAKT TYSIĄCLECI – cz. 1

  Oto MYŚL – na tle Ewangelii w/g Św. Jana – mówiącej o dialogu Chrystusa z Piłatem.

  Czy Ty jesteś Królem.? Pyta Piłat.
  Odpowiedź Chrystusa; Jestem Królem ale nie z tego świata.

  Wynika z powyższego, że Wszystko co Boskie IDZIE NA WYGNANIE Z TEGO ŚWIATA.

  Na tle powyższego można powiedzieć, że; moja konstytucja z 15 sierpnia 2015 oraz odkrycia Ernesta Golca – są DROGĄ – BY TO, CO BOSKIE POWRÓCIŁO NA ZIEMIĘ Z WYGNANIA.

  Nieobecność Boga na ziemi, to nieobecność prawdy i sprawiedliwości.

  Lekcja o godności: Królewskiej Godności nikt nie może odebrać.!

  Konstytucja z 2 kwietnia 1997 roku, to NIEOBECNOŚĆ Prawdy i Sprawiedliwości.

  Moja Konstytucja z 15.08.2015 – PRZYWRACA OBECNOŚĆ prawdy i sprawiedliwości.
  http://www.konstytucja.manifo.com
  Budowanie Królestwa Bożego na ziemi – realizujemy poprzez PRAWO. (NOWE)

  Wobec powyższego można powiedzieć Tak;
  Prostą DROGĄ idź przed siebie, a może ktoś pójdzie za tobą.?

  Czy MY możemy korzystać z Królewskiej GODNOŚCI.!???
  TAK – powinniśmy być KRÓLAMI TEGO ŚWIATA.

  Tymczasem żyjemy w Lesie PIRAMID I OPARACH ABSURDÓW.

  WSZYSTKO TO zawiera się w parszywym prawie stanowionym, czyli zbrodniczej Konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku, oraz w innych prawach stanowionych, opartych o tego knota legislacyjnego.

  Tylko to prawo stanowione jest przyczyną dzisiejszej parszywości doskonałej.
  Należy sobie odpowiedzieć – Kto nam naiwnym “OFIAROM” tą parszywość zmajstrował?
  Nie będę oryginalny i nie pokażę palcem, bo wszyscy to wiedzą – kto stanowi prawo.

  C.H. Douglas powiedział: “Tworzenie pieniądza jest AKTEM suwerenności,
  który nie powinien być powiązany z bankiem.” – tą doktrynę ogłosił w 1918 roku.

  Dzisiejsza poetka Lusia Ogińska napisała taką oto myśl;
  “Wy mogli byście wszystko mieć, ale Wam się nie chce chcieć.!”

  “Góralu, czy Ci nie żal odchodzić od stron Ojczystych
  Świerkowych lasów i hal i tych potoków srebrzystych.

  POLAKU czy Ci nie żal………. Dla CHLEBA???”

  KONTRAKT TYSIĄCLECI – cz. 2.

  Konstytucję RZECZPOSPOLITEJ z 15 sierpnia 2015 – można kupić u mnie
  Wpłacając na Konto Bank Pocztowy – kwotę 50 złotych;
  Nr. 72 1320 1537 2500 3228 3000 0001 PLN

  Polubienie

 5. kartki na wódkę PRL- u bardzo podniosły prestiż drobnych pijaczków.
  To właśnie oni zaczęli być uważani za element pożądany i przyjacielski jako że ja z kolei wymieniałem wymienione kartki na wódkę na kartki na cukier.
  Stąd zabiegałem by mieć jednego czy nawet dwóch zaprzyjaźnionych alkoholików z którymi to prowadziłem wspomniany handel barterowy z obopólna korzyścią.
  Panie Michale szanowny, nie lubi pan smyczy? Nie da się pan do niej przekonać?
  Zapewniam pana że ja też jej nie lubię, ale jak pisze p. Rękas na smyczy Amerykanów jesteśmy i basta, my, to by znaczyło i pan i ja.
  A ze na ulicach naszych miast ich nie widać, że nie łażą w pełnym rynsztunku i nie strzelają za murków i z Abramsów do wszystkiego co wydaje im się podejrzane to nie mamy powodów do narzekań.
  Bo my ich sojuszniki , chociaż jak czytam komentarze na innych niż WP forach internetowych to coś mi się zdaje, że zaczynamy hurtem ich ,,kochać” bardziej niż ruskich w czasach PRL
  A ponad to może p. Ręlasowi bardziej chciało się pisać o amerykańskiej długiej smyczy a nie o brukselskich prostych bananach.

  husarz33
  co byś powiedział na podmiankę
  Ja dam ci konstytucję napisaną przez siebie a ty mi dasz swoją.
  W ten sposób na tą okolicznośc zlikwidujemy banksterski pieniąc i zawalczymy z lichwą

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Dobrze.
  Przyślij mi swoją na adres; Kazimierz Józef Styrna; os. Królickiego 5/13; 32-650 Kęty.
  Otrzymam, to Ci wyślę na Twój adres, który podasz.

  Polubienie

 7. husarz33
  Z moją konstytucją to było tak.
  Napisałem że konstytucja powinna być krótka by zmieścić się mogła na jednej stronie arkusza A 4, by każdy mógł ją zrozumieć i zapamiętać.
  I po napisaniu takowej mailem rozesłałem do tych których miałem adresy.
  Jakaś pani odpisała mi krótko ( krócej niż moja konstytucja) .Coś w tym stylu
  – Co za idiota pisze konstytucję na jednej stronie
  Przeczytałem, pomyślałem i mówię do siebie – kobiecina ma rację, za długa i szurnąłem tą pierwszą wersję konstytucji do kosza.
  Po czym zabrałem się do pisania wersji drugiej czyli ostatecznej, bo jak mówią mądrej głowie dość po słowie.
  I tak mi wyszło jak niżej:

  Konstytucja RP
  —————————–
  Władca ma być mądry i sprawiedliwy
  A Naród pracowity w pokoju i dzielny w boju

  Przynajmniej teraz mi nikt nie napisze, że to idiotyczne pisać konstytucję na całym olbrzymim arkuszu A4

  Jakby i ta była komuś nazbyt długa to jeszcze jestem w stanie ją skrócić, bo władca mądry to rzecz jasna z automatu jest sprawiedliwy, inaczej byłby głupkiem, zatem na upartego można z tej konstytucji wyrzucić słowo sprawiedliwy pozostając jedynie przy słowie mądry.

  Teraz Husarz33 kiedy ja opublikowałem swoją konstytucję pora na ciebie.
  Publikuj swoją.
  Czekam z niecierpliwością i trzymam za słowo.

  Pan Jerzy Carlin też lubi krótko i zwięźle

  Czy Ty jesteś Królem.? Pyta Piłat.
  Odpowiedź Chrystusa; Jestem Królem ale nie z tego świata.

  Polubienie

 8. No to, niestety, muszę „Adm” wytłumaczyć – jak DZIECKU – na czym polega DŁUGA SMYCZ „miękkich szponów” GLOBALNEGO HEGEMONA T-D-P.

  Otóż jedna z mych ciotek zwykła mówić – już 25 lat temu – wyszły (ruskie) tanki, przyszły (amerykańskie) banki. (Ale i tanki AMERYKAŃSKIE, po likwidacji polskich, też się już pojawiają. Na razie ponoć „na składach”.)

  Bo i „smycz T-P-D” jest POKOJOWA, jak cała ta, RAKOPODOBNA LUMPENKULTURA Technika-Pieniądz oraz Dupa, która żyje li tylko dla swego Komfortu (Bo przecież tylko dla tego Umiłowanego Komfortu żyje cała, zhomogenizowana ludność USA. Proszę zapytać APA.) Przecież te niby „ponadnarodowe” banki zaimplantowane w Polsce to MASZYNKI DO WYSYSANIA Z POLSKI nie tylko PIENIĘDZY ALE I POLSKICH DZIECI I PRAKTYCZNIE WSZYSTKICH SOKÓW ŻYCIOWYCH, które przechwytuje tasiemco-podobny, NIERUCHAWY NOWOTWÓR zainstalowany w centralnych organach „priwislanskiego okraja” ZAMERYKANIZOWANEJ EUROPY.

  Bo przecież to kompletna bzdura, ta wiara Admin’a „Niech się Ameryka sama najpierw się wyłoży. Gdy przestanie być najsilniejszym państwem na świecie, gdy inne gospodarki ją prześcigną itd.

  To co wtedy będzie? Nowotwór USA będziemy jeszcze większym NOWOTWOREM zwalczać, OBSRAMY Warszawę jeszcze większymi potworkami mega biurowców, wianuszkami autostrad oraz lotnisk-molochów? Aż do kompletnej, w imię „konkurencyjnego rozwoju” dewastacji Planeta Ziemia? Czy Adm nie widzi tej Potwornej Wręcz Brzydoty zapchanej reklamami i hipermarketami Warszawy – oraz innych miast Polski – już dzisiaj? (Ropy oraz gazu do napędzania naszych, coraz wygodniejszych „wózków inwalidzkich” wystarczy, bo te zasoby naturalne gromadziły się na – i pod – ziemią przez kilka miliardów lat istnienia na naszej Planecie fotosyntezy roślinnej.)

  Przy okazji mego doktoratu z „Antyzoologicznej filozofii Chomsky’ego” się dowiedziałem, że Hindusi wyprosili ze swego „prawie Kontynentu” Anglików dopiero wtedy, gdy zrezygnowali z osiągnięć angielskiego przemyslu włókienniczego: powrócili oni, około 65-70 lat temu, do swych tradycyjnych, ręcznie tkanych „białych łachmanów”. I Anglicy utracili rację bytu na tym Prawie Kontynencie. (Premier Nehru twierdził, że te części Indii, które były najdłużej kolonizowane przez Anglików, stały się NAJBIEDNIEJSZYMI prowincjami tego prawie Kontynentu. To samo czeka i Polskę, jak będziemy pokornie chodzić na smyczy uwitej nam przez Anglosasów specjalizujących się w wysysaniu narodów.)

  Bo przecież TYLKO POPRZEZ REZYGNACJĘ Z POŻYCZEK „NA ROZWÓJ” da się odzyskać jako-taką suwerenność oraz godność – i to zarówno osobistą jak i narodową.

  Ale w tym celu trzeba pogonić z Polski „rozwijaczy” wszelkiej maści, traktując ich jak najzwyklejszych „pchaczy” dewastujących kraj – oraz jego mieszkańców – za pomocą techno-narkotyków. Hindusom oraz Chińczykom przed 65 laty to się udało. A jak tego nie zrobimy to przejmą u nas w istocie władzę tak zwani „islamiści”, próbujący – jak w nieodległej przeszłości robili to faszyści oraz komuniści – powrócić do „spartańskich” PRZECIWKOMFORTOWYCH obyczajów z jakich słynęło Imperium Ottomanum aż prawie do wieku XX-go…

  A tak przy okazji. „Tarcza przeciw rakietowa” to przecież obecnie TOTALNY BEZSENS militarny; w sytuacji kiedy to nisko-lecące, nie wykrywalne przez radary „tomahawki” mogą dostarczyć ładunki atomowe na odległość kilku tysięcy kilometrów. Żaden „Patriot” tu nie pomoże, już lepiej zadziała gęste ustawienie tradycyjnych „szyłek” p-lot.)

  Polubienie

 9. Gdyby w człowieku udało się zabić cechę zwaną pożądaniem.
  Świat z pewnością wyglądał by inaczej. Ale tej cechy nie da się ani zabić ani osunąć.
  A ludzie wciąż pożądają, nowych ciuchów, nowych samochodów, nowych telefonów komórkowych, nowych technologi, i większych luksusów.
  Po nie walą tłumy z Afryki i Azji do Europ, po te dobra i luksusy.
  Chociaż są także jednostki które uciekają z miast i przenoszą się na daleką wieś .

  Polubienie

 10. Adm napisał:

  Gdyby w człowieku udało się zabić cechę zwaną pożądaniem.
  Świat z pewnością wyglądał by inaczej. Ale tej cechy nie da się ani zabić ani osunąć.

  Otóż da się tym pożądaniem DO WOLI manipulować, Platon w „Fajdrosie” oraz „Uczcie” bardzo dokładnie wskazał, jak to się robi. (Oba te dialogi przetłumaczono na język polski dopiero na początku XX wieku – kościół zakazywał tej „niemoralnej” lektury nt. kształcenia ludzkich, wspólnych przecież wszystkim zwierzętom, POŻĄDAŃ.)

  A i ja sam pisałem o tym zasadniczym dla zrozumienia „Zachodu” problemie już w wieku ubiegłym, w „Twórczości” (1983/7), przedruk w „Obywatelu” (nr 4/2001) – Giedroyć tego artykułu, napisanego już pod koniec 1981 roku nie odważył się w „Kulturze” paryskiej opublikować, I to była jedna z przyczyn dlaczego „czmychnęłem” z Zachodu.

  A oto urywki z tego NIE POŻĄDANEGO NA ZACHODZIE tekstu, opublikowanego, w formie internetowej, np. w

  magazyn europejski sowa, Polnisches Kulturzentrum

  WYKŁAD NA TEMAT ROZWOJU POTRZEB (u Obywatela Siedzącego w Wannie z Ciepłą Wodą)

  Trochę światła na temat powstawania nowych potrzeb dostarcza “Filozofia Zoologiczna” Lamarcka z 1809 roku, ale współcześnie ten drażliwy temat zniknął prawie zupełnie z kręgu zainteresowań nauki: nieodpowiedzialne zajmowanie się tym zagadnieniem mogłoby bardzo szybko doprowadzić do kontestacji racjonalności nowoczesnych systemów społecznych.
  Mimo prawie oficjalnego tabu na ten temat w krajach rozwiniętych, mechanizm powstawania nowych potrzeb może być zrozumiałym dla każdego kto posiada jako-takie wykształcenie w naukach ścisłych. (…)
  System cybernetyczny ukryty wewnątrz naszych komórek gwarantuje nam nie tylko, że zaspokojone potrzeby będą się odtwarzać. Zaspakajane w pełni potrzeby muszą z czasem wzrastać. Najbardziej drastyczną i najlepiej znaną ilustracją tego faktu jest potrzeba stworzona przez używanie środka chemicznego zwanego morfiną. (…)
  Na podstawie tego mechanizmu, jakakolwiek dająca zadowolenie czynność powtórzona wielokrotnie, po pewny czasie musi stać się przyzwyczajeniem a nawet koniecznością: u robotników wykonujących zrutynizowane zajęcia pojawia się z czasami przywiązanie do pracy, u pisarzy potrzeba pisania na maszynie, u programistów zależność od komputera, a u sportowców rodzaj upajania się wielokroć powtórzonym wysiłkiem. (…)
  Pewne systemy społeczne były nawet całkowicie podporządkowane realizacji potrzeby poznania: nie tak dawno w Tybecie 20% ludności to byli mnisi-improduktywy, medytujący nad sposobami unikania potrzeb, platońska arystokracja miała za swój cel samodoskonalenie się zarówno fizyczne jak i duchowe.
  Od Renesansu jednak, w cywilizacji europejskiej pojawił się coraz wyraźniejszy odwrót od tej rozwojowej koncepcji wychowania człowieka. Rozwój środków technicznych i masowe wprowadzenie do obiegu pieniądza, spowodowało u niektórych osób, a nawet u całych społeczeństw, powstanie potrzeby obrotu i akumulacji pieniądza dla obrotu i akumulacji pieniądza. Koncept doskonalenia indywidualnego został zastąpiony “postępowym” konceptem doskonalenia otoczki technologicznej zbiorowości ludzkiej. Współcześnie, zapotrzebowanie “normalnych” dorosłych ludzi skupione jest na zbijaniu forsy, pogoni za komfortem i nowinkami technologicznymi, a swą potrzebę poznania zaspokajają oni poprzez czytanie gazety, oglądanie telewizji i jazdę samochodem.(…)
  Cała aktywność społeczeństwa “rozwiniętego” obraca się wokół zaspokajania potrzeby używania ułatwień życiowych, które to środki muszą wywoływać jeszcze większą zależność od nich. Potrzebujemy coraz zrywniejszych samochodów, coraz bardziej wyszukanych aparatów pomiarowych i komputerów, precyzyjniejszej stereofonii i doskonalszych telefonów komórkowych.
  Czy zachowanie się ludności w krajach rozwiniętych nie jest zachowaniem się osobników odurzonych narkotykiem? (…)
  Uzupełnijmy nasze rozważania nad zdrowiem maszynisty (i pasażerów) “pociągu do postępu” poprzez analizę sytuacji jaka powstaje, gdy nie spełnimy naszych potrzeb i aktywne białka wyprodukowane przez nasz organizm pozostaną bez substratu, który mógłby je zaspokoić. Z własnego doświadczenia (powrót z ekspedycji na Alaskę) mogłem zauważyć, że nie zaspokojone soki trawienne w pierwszym dniu głodu powodują istne męczarnie. Już na drugi dzień układy sprzężone w żołądku albo zmniejszyły produkcję tych soków albo wyprodukowały substancję je neutralizującą tak, że mogliśmy przekraczać łańcuchy górskie w pełni sił i bez uczucia głodu. Nawet gdy w końcu znaleźliśmy skład z żywnością, nie odczuliśmy potrzeby “rzucenia się na jedzenie” (zanik potrzeby jedzenia u ludzi, którzy przekroczyli pewne stadium głodówki, jest znanym faktem).
  Podobny w zarysie jest przebieg znikania wszystkich innych potrzeb: odzwyczajenie się od palenia bądź picia jest z początku bardzo trudne i wymaga substytutów albo nawet środków zniechęcających, zaś u żyjących we wstrzemięźliwości mnichów występuje ponoć z czasem zanik popędów płciowych.(…)
  Tradycyjne systemy wychowawcze dość umiejętnie manipulowały zachowaniem człowieka w celu rozbudzania potrzeb “szlachetnych” (choć bezproduktywnych): za grzech uważano obżarstwo i chciwość, za cnotę odwagę i honor. Możliwość “bezustannego szczęścia” odsuwano na okres życia pozagrobowego, co w związku z konstrukcją biochemiczną naszych organizmów było ideą jak najbardziej racjonalną.

  Czyli ciągle jest otwarta alternatywa naszego rozwoju: próbować zastąpić nasz rozwój ekonomiczny rozwojem psychosomatycznym. W przeciwnym razie czekają nas interesujące zjawiska społeczne, które dobrze przewidział francuski przyrodnik J.B. Lamarck już dwieście lat temu: “Interesy i zwiększone potrzeby sprawią, iż będą oni pożądać jeszcze więcej, co spowoduje, że powoli większość z nich ucieknie z miejscowości izolowanych, opuszczą oni wsie i skumulują się w liczbie w pewnym sensie przeogromnej w wielkich miastach. (…) Osobniki ze wszystkich klas społecznych, które składają się na te wielkie zespoły ludzkie będą na pastwie ciągłych napięć i podniet coraz bardziej niezdrowych, ich zdrowie będzie się pogarszać choć nie będą tego zauważać (…) w ich organizacji będą powstawać rozmaite zaburzenia, będzie ich nękać ciągle rosnąca ilość rozmaitych chorób, które będą powiększać się z pokolenia na pokolenie…„.

  http://sowa.blog.quicksnake.pl/Marek-Glogoczowski/WYKAD-NA-TEMAT-ROZWOJU-POTRZEB-u-Obywatela-Siedzcego-w-Wannie-z-Ciep-Wod

  Tyle MG z końca wieku XX i J.B. Lamarck z początku wieku XIX. Żeby jednak był jakiś postęp w zrozumieniu PRZYCZYN powstania choroby „Militarnie zabezpieczonego konsumeryzmu” (tak to zjawisko okreslał nie żyjący już Chandra Singh, hinduski współorganizator – wraz z Vladymirem Jakuninem – konferencji WPFDS na wyspie Rodos) na początku wieku XXI wyprodukowałem taki oto obrazek BIBLIJNEJ TRÓJCY OJCÓW ZAŁOŻYCIELI KULTU T-P-D, po angielsku W-T-C: http://markglogg.eu/?p=10

  Przy czym JEDYNY BÓG, kierujący postępowaniem tych OJCÓW ZAŁOŻYCIELI CYWILIZACJI ZACHODU, to male, blade ludzką krew pijące żyjątko, zwane popularnie MENDĄ:

  w MIND INSIDE GENITALIA – The Origin (Genesis) of the Chosen People Super Species http://markglogg.eu/?p=164

  Wniosek logiczny, jaki z ogłądania powyższych „umoralniających” obrazków działalności OJCÓW BUDOWNICZYCH CYWILIZACJI POŻĄDAŃ SEKSU, PIENIĘDZY ORAZ TECHNIKI (PO FRANCUSKU SUTENERÓW) się nasuwa:

  Trzeba – i to w skali planetarnej – starać się WYSTERYLIZOWAĆ LUDZKOŚĆ Z KULTU BOGA-MENDY (to specjalnie dla MSK). Resztę proszę sobie samemu dośpiewać, dorzucę tylko informację, że ani w Koranie, ani w „bezbożnych” pismach Konfucjusza a później Epikura i Karola Marksa, śladów wyczynów tego ŻYDOWSKIEGO BOGA nie ma.

  Polubienie

 11. Witamy !
  Wojsko przez krotki czas dalo wam spokoj „mości bmw” czyli bierni-mierni- wierni dyskutanci i władcy tego portalu,poniewaz wszystkie nasze sily i srodki poszly „na mobilizacje” w Polsce gdzie zaczyna się początek boju ostatecznego choc bez spiwu ,chichu i po cichu .
  Na zadnej smyczy czy pasku Polak czy Polka isc nie będzie ,to już wiadomo od wizyty prezydenta Dudy w Chinach.
  Czy wszystko jasne ?
  Jak nie, to pytac ,nawet Kwasniewskiego lub Walese .

  Polubienie

 12. Druga strona portalu bardzo ale to bardzo wiernych -miernych-biernych (czytaj w spak) po wizycie w Moskwie naczelnego doktora,obiecala opublikować co będzie się dziac po zawaleniu PKiN w W-wie.
  Niczym to nastapi ,my druzyna postanowiliśmy dyskutować dalej na tematyt „ale fajnie” wiedzac,ze admin tej strony to ludzki człowiek dopuści i tym razem nasze dyskusje do oglądu publicznego ,wiec idziemy na wlasciwy temat.
  Filozof zapewne dorzuci swój wykład z czasow minionych ,szkoda,ze nie współczesnych z zaleceniem dla czytelnikow młodszych duchem i cialem choćby o sw, Szawle czyli Pawle ( nie tym z Moskwy) ale ze szmulowskich sciezek.
  Przeciez filozof zna się na Pawlach.

  Polubienie

 13. Ad. Pana Marka

  Szanowny Panie Marku – BRAWO! Artykuł jest ponadczasowy, po prostu nic dodać, nic ująć! Dla tego z świadomego wyboru jestem minimalistą, ,,drażniąc” swoim zachowaniem najbliższą rodzinę i otoczenie. WOLĘ BYĆ, NIŻ MIEĆ! Dodam tylko ,,prosty” cytat z Tao:

  … Będąc zawsze bez pragnień, zobaczyć można ukrytą prawdę.
  Zawsze pożądając, widzi się przejawy…

  Trzeba – i to w skali planetarnej – starać się WYSTERYLIZOWAĆ LUDZKOŚĆ Z KULTU BOGA-MENDY (to specjalnie dla MSK). Resztę proszę sobie samemu dośpiewać, dorzucę tylko informację, że ani w Koranie, ani w „bezbożnych” pismach Konfucjusza a później Epikura i Karola Marksa, śladów wyczynów tego ŻYDOWSKIEGO BOGA nie ma.

  W tym przypadku pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią Szanownego Pana. ,,KULT BOGA-MENDY” wykreowały nędzne kreatury zwane wszami łonowymi (czytaj mendami) na stronach, kartkach Biblii i Bóg z tym NIC nie ma wspólnego. W Biblii można wyczytać i domyślić się, za co Bóg dał nauczkę ,,szmulowskim mendą” i skończyła się ,,dobra passa tzw. narodu wybranego! Efekt tej ,,dintojry Boga na szmulach” to napisane przez nich, księgi Psalmów, a w szczególności Lamentacji. Co do lekarstwa na mendy to najlepsza jest SZARA MAŚĆ, zrobiona m.in. z rtęci. Obecnie w UE RTĘĆ, jest na liście rzeczy zakazanych, bo jest WIELKĄ TRUCIZNĄ!!!

  P.S. Więc wszystko jest w rękach Boga/Bogów, Merkurego (ang. mercury – rtęć) lub Hermesa (Hermes = Merkury), żeby uporać się ze ŚWIATOWĄ WSZAWICĄ! ,,Resztę proszę sobie samemu dośpiewać!”

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 14. Panie Adm. – Kiedyś zdarzyło mi się spotkać na portalu „Wierni Polsce” nie pomnę
  której,być może jeszcze ogólnej – bez podziałów ,niezwykle interesujący mnie temat z dziedziny medycyny – taki trochę pod prąd.Przechodzę do sedna sprawy, ów poszukiwany temat to Cholesterol to zdrowie! a ukazał się z datą 01.10.2013r. Wg. moich „zapisków”…byłbym wdzięczny za info.na temat.

  Polubienie

 15. krzyk58
  być może Cholesterol dałby się znaleźć gdyby znany był autor lub tytuł artykułu
  W prawej kolumnie na dole jest -Szukaj – albo w- archiwum-

  Polubienie

 16. Adm – Skorzystałem z funkcji – „szukaj’ bez sukcesu
  Archiwum – po dacie, także nool ! 😦

  A zapiski (odręczne) posiadam wiarygodne, sporządzone „własną ręką’ w kajecie!

  Polubienie

 17. APA – Dzięki za po/radę,wiem sporo nt. prawd które głosi p.Zięba,patrz książka,
  „Ukryte terapie”.
  Ps. Dlaczego zakładasz w ciemno „inne’ nieciekawe pochodzenie?

  Polubienie

 18. Ku zabawie ewentualnych czytelników

  „A to przejdzie jak napiszemy POLACY DLA POLAKOW ?”

  Kim, coraz bardziej się staje, „Polakowi Polak”?

  Szybciutko odpowiem. To już Tomasz Hobbes, przed blisko czterystu laty napisał, że w praktyce ANGIELSKIEJ „homo homini lupus” – choć w ideale miało być „homo homini Deus”. I stąd stało się koniecznością, to giga-stado ludzi-wilków zamienić w LEWIATANA, koniecznie z KORONĄ na złożonym z milionów ludzkich jestestw „głowotulowiu” tego SPOŁECZNEGO NOWOTWORU:

  (Stąd zapewne, po obaleniu znienawidzonej „komuny”, pojawiła się KORONA na głowie polskiego Orła Białego ).

  Który to, sztuczny zabieg UKORONOWANIA POTWORA, nie przeszkadza, że Polak Polakowi staje się coraz bardziej OBCY – vide internetowe relacje APA – Adm na tym portalu.

  To zjawisko Karol Marks nazwał ATOMIZACJĄ – w istocie PRYWATYZACJĄ – społeczeństwa, wcześnie żyjącego w WSPÓLNOTWY sposób . Każdy sobie rzepkę skrobie, żyjąc pobożnie pod T-P-D Pana Świata Zarządem.

  W powyższych komentarzach wskazałem, że ten ŻYDOWSKI T-P-D PAN ŚWIATA jest w istocie ZWYKŁA MENDĄ, maleńkim stawonogiem, wysysającym soki życiowe z ludzkości:

  (ukryty podpis pod obrazkiem „Armory of Zionist Global Elite”)

  A żyjąc „pobożne” – czyli pracowicie – pod BOGIEM-MENDĄ, ludzie po prostu sami powoli ale skutecznie, zwykłymi mendami się stają. Co zgodnie z greckimi tradycjami logiki, dotyczy także Polaków. I tutaj mamy bardzo prostą, logiczną odpowiedź, dla byłego PRL-owskiego majora WP, Atanazego Pyryta:

  POLAK POLAKOWI MENDĄ JEST – lub w nieodległej przyszłości będzie, jeśli żyć będziemy „na długiej smyczy” GLOBALNEGO T-P-D IMPERIUM.

  Przecież to już dzisiaj „dorobiliśmy się”, w demokracji à la USA, że lud wybrał sobie, na przywódców narodu, TRZY PATENTOWANE MENDY:

  – mikrusa (163 cm wzrostu) J. Kaczyńskiego: nagranie jego rozmowy z bratem, na 20 minut przed rozbiciem się samolotu w Smoleńsku, gdzie logicznie „jak brat bratu” radził by próbowali lądować w gestej mgle, ponoć znikło. Proszę zauważyć, że taka braterska rada stawiała J.K. w tak zwanej „win-win” sytuacji: jakby udało by się wylądować, bo byłby przykład bohaterstwa Polskich Pilotów oraz braci K; a ponieważ się to się nie udało, to J.K. do dziś wzbudza współczucie, jako brat zabitego, koło Katynia przez „Ruskich”, prezydenta Polski.

  – drugi mikrus (chyba nawet mniej niż 163 cm) Mariusz Kamiński, wraz z J.K. odpowiedzialny jest za SPISEK przeciw Andrzejowi Lepperowi – i chociażby w ten sposób odpowiedzialny za śmierć tego polityka.

  – no i trzeci „władca Polski z nadania USA”, Antoni Maciarewicz, ten przynajmniej nie mikrus, kiedyś nawet z nim rozmawiałem, dając mu dyskietkę z nagraniem przetłumaczonej na język polski książki I. Szamira „Pardes – studium kabały” http://www.israelshamir.net/Polish/Polish7.htm . Otóż na filmie „Służby Specjalne” bardzo wyraźnie jest wskazane, że Maciarewicz jest osobiście odpowiedzialny za śmierć ujawnionych przez niego agentów WSI w Afganistanie. Według autorów tego filmu także A. Lepper nie popełnił samobójstwa, tylko został ZAMORDOWANY, dokładnie w sposób na filmie wskazany. Czytałem w jakieś z gazet, że specjaliści z tych „służb”, pomagający w nakręceniu tego filmu dla szerokiej publiczności, powiedzieli tego filmu twórcom, że mogą śmiało publikować ich informacje. I tak PRAWDZIWI POLACY (to dla APA) im nie uwierzą. Bo Prawdziwi Polacy najwyraźniej wierzą w GENIUSZ (GŁUPOTY) ŻYDÓW (w boga-Mendę wierzących):

  Amen

  Polubienie

 19. No proszę ,jaki admin „szkolony” ,chyba za bolka „wypier….y” !
  Poczytaj stary cwaniaku jeden z drugim , w tym i major,ze linkowac to już dzisiaj przedszkolaki malpuja i się masturbują !
  Wiec nie wciskaj nam ciemnoty młodym, co nie jedno „polityczne porno” za swego krótkiego zycia „oglądali” w wydaniu starych capów !!!
  To,ze wordpress to szmulowskie wnyki tez nam przypominać nie trzeba,bo wystarczy pare jobow puscic i szmul ze szwabem robi się miekki jak ..uj na weselu po szmulowskiej harze lub beltach piwnych w parku na lawce !

  Polubienie

 20. Ustrojowymi szmulowskimi geniuszami byli MARKS,ENGELS i zasyfiony LENIN !
  Ponial FILOZOF marksistowski i jego uczniowie ???

  Polubienie

 21. Wiec w końcu admin przyznaj się czy podpisales petycje napisana przez Jerze Ziebe ?
  Podpisaliscie POLACY ???
  Dlaczego nie linkujesz o wszystkim co Jerzy Zieba usiluje zrobić jako Polak dla Polakow ???
  Masz odwage przyznać się ,ze jesteś nie tylko obywatelem polskim miasta Olsztyna czt ty inny z Zakopanego ale i PRAWDZIWYM POLAKIEM z każdej miejscowosci,ktory dla OJCZYZNY POLSKI jest w stanie jej zagrozenia nawet oddac zycie ?

  Czy wy tu dyskutujący nie widzicie ANTYPOLONIZMU w Polsce ,niewolenia POLAKOW przez SZMULI i SZWABOW oraz cichego,ukrytego postępującego ludobójstwa na szeroka już skale typu trucie chemiczne i ZABIJANIE MEDYCZNE ???

  Teraz wejdź jeden z drugim na portal M.Podleckiego i czytaj ,komentuj ,zabierz glos w dyskusji – macie odwage glosic PRAWDE ?

  http://www.monitor-polski.pl

  Polubienie

 22. Zenek
  Zięba pisze o podwyżkach dla lekarzy, ale nie pisze ile ci lekarze zarabiają, nie pisze też ile te podwyżki miały by wynosić, czy 3,50 zł, czy może 3500 zł
  Jak się podpisywać pod taką petycją skoro ja mam emerytury 1300 zł a słuchy mnie chodzą że co bardziej pracowici lekarze zarabiają około 30 tyś. zł miesięcznie
  Zatem Zenek powiedz mi czy masz mnie za idiotę czy może sam zidiociałeś.
  Ponadto Zięba na wstępie swojego apelu czy listu pisze całą masę nic nie znaczących ogólników.

  Piszesz
  ….trucie chemiczne i ZABIJANIE MEDYCZNE ???…
  I popatrz, a ja dale sobie klikam w klawiaturę i cię irytuję, nic sobie z trutek i zabijania (mnie?) nie robię
  Wczoraj na obiad miałem kapuśniaczek , przepyszną trutkę, dziś na obiad to co pozostało w wczorajszego . a pozostało 1/2 garnuszka tej smakowitej trutki

  Polubienie

 23. Sprytny jesteś adminku !
  Kapusniakiem się zakryles i mala emeryturka , a co z dorobieniem na szmulowskim handlu zlotem ?
  A wysluchal ty chociaż jednej mowy Pana Jerzego Zieby i robisz sobie wlewy z witaminki C ,czy tylko kapuśniak z własnej kapustki od chlopa z pod Olsztyna (może i z własnego ogrodka) chlupiesz sobie ?
  Przemily ty nasz możesz w sprycie dorownywac nie tylko szmulom i szwabom ale i paru Chinczykow bys polozyl w walce na uscisk dloni !
  Bywaj i pamiętaj ,ze wszystko czytamy co piszesz,nawe gdy już nic ci się nie lepi to i powieści o „krolach Janach”.

  Polubienie

 24. Ad APA jako przykładowy, wyhodowany w USA mikropsychoi, czyli inaczej mikromózgowiec polski

  Jezus z Nazaretu ponoć zalecał NIE RZUCAJ PEREŁ PRZED WIEPRZE, BO TEN SIĘ ODWRÓCI I JE PODEPCZE (to ponoć Jezus skopiował, w bardziej dosadnej formie, z „Listu VII” Platona, IV wiek pne. Ja podejrzewam, że w istocie starożytni żydzi ściągnęli to powiedzenie od ówczesnych Greków, bo sami przecież świń nie hodowali.)

  Przypominam, ŻYDA JEZUSA jego Starsi Bracia w Wierze na krzyżu powiesić kazali — a to tylko po to, aby ich Młodsi Bracia w Wierze tego Nieśmiertelnego Żyda Ciałem oraz Krwią, jak jacyś chciwi krwi Chrystusa ludożercy, z ochotą się narkotyzowali.

  A trzeźwo myślący Adm mógłby się zastosować do wskazania Platona, co ma się (nie)czynić w stosunku do „obrzezanych bogiem Izraela”, wskutek samogwałtu na swym intellectus, upośledzonych umysłowo osób.

  Polubienie

 25. Ooooo !
  Pojawil się strażnik filozof,byc może potomek Lenina po jego pobycie w Poroninie ,a jaki cięty na „Zyda Jezusa” ,który mu po dzisiejszy dzień dławi glos w gardle i być może jutra nie doczeka gdy tylko Bog tak zechce wziasc filozofa przed swe oblicze.

  I co mu wtedy powiesz prochu marny tego ziemskiego zywota ?
  Wszystko zwalisz na APA i zachowasz się jak Miller gdy spadal z lajby powietrznej ,krzycząc ” O Jezu ratuj !” – ??????????????
  Oj nędzny komunisto ty i tobie podobni ,nadejdzie czas ,ze ZADRZYSZ PRZED STWORCA WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO co cie otacza .
  Jakiej wiary byli rodzice dr. Marka Glogoczowskiego i dokad odeszli ,wcześniej plodzac synka ,któremu zycie dal BOG ???
  Gdzie o tym poczytać (o rodzicach dr.Marka Glogoczowskiego) ?

  Polubione przez 2 ludzi

 26. Szanowni Przyjaciele.

  Okazuje się dziś, że Pan Prezydent Andrzej Duda jest STRAŻNIKIEM KONSTYTUCJI – co było podkreślone w mendiach – zwanych publicznymi. Czyli jest strażnikiem parszywej konstytucji III RP, która łamie PRAWA CZŁOWIEKA z Prawem do Życia włącznie, bo w jej treści została zawarta PARSZYWOŚĆ DOSKONAŁA – oddano za darmo monopol systemowi bankowemu (art. 227), który objawia się odbieraniem nam ofiarom tego systemu ŻYCIA NA RATY – co Pan Prezydent pilnuje jak oka w głowie, by bankierom włos z głowy nie spadł.

  Do tego Chóru obrońców konstytucji wpisuje się Trybunał Konstytucyjny, który także i pieczołowicie, pilnuje tego samego – lucyferycznego interesu.

  Mało tego; wszyscy wybrańcy – parlamentarzyści przysięgając – ŚLUBUJĄC – dokładnie wpisali się w nurt obrońców konstytucji – bo podpowiedzi z OIK – przesłane do Kancelarii Sejmu i Senatu – dotyczące przysięgi zostały przez parlamentarzystów i innych zlekceważone i odrzucone. Dokument jest w załączniku o przysiędze.

  W związku z powyższym OIK ma zaszyt zaprosić parlamentarzystów i innych do tworzenia Lobby, które w oparciu o Nowe Prawo stanowione, którego projekty są gotowe do zastosowania od zaraz, a które rozpoczyna od zaraz prace nad wdrożeniem DOBROBYTU, według PLANU jaki opracowali:

  1. Ernest Kasper Goplec z Siemianowic Śląskich – biblista, religioznawca i odkrywca z Pisma Świętego.

  2. Kazimierz Józef Styrna z Kęt – husarz – autor Konstytucji RP; http://www.konstytucja.manifo.com

  Obaj z Ernestem jesteśmy jedynymi, którzy opracowali kompleksowy Plan budowy DOBROBYTU.

  Pieniądze na budowę NOWEJ POLSKI – DOBROBYTU – są w zapisach prawa i odkryciach Pisma Świętego.

  Zadaniem tego LOBBY będzie organizowanie spotkań z parlamentarzystami, bo głównie Oni mają stanowić DOBRE PRAWO, którego dziś jest totalny brak. Wszelkie nasze pisma w SPRAWIE do Oficjeli lądują w koszu na śmieci – wkładane tam przez tajne „mrówki”, które z nadania (…) pilnują lucyferycznego interesu bankierów.

  Polubienie

 27. Ad „czytelnik” – czyli mikrocefalik POLSKI – który się z nadzieją pyta „Platon to z jakich rodow pochodzil ,był obrzezany ???” wciąż nie może pojąć swym „obrzezanym dla chwały Izraela” rozumkiem, co to znaczy NIE RZUCAJ PEREŁ PRZED WIEPRZE

  Polubienie

 28. czytelnik-u z pelna uwaga tego co pisza inni

  Dam ci do ręki broń byś mógł pognębić wszystkich komunistów ( o których wzmiankujesz) mianowicie idź do swojego proboszcza w parafii która ma cię w swoim wpisie jako wiernego (poddanego) i poproś by ci dał jakiś mały dowód na istnienie Boga.
  W ciągu dwóch tysięcy lat KK z pewnością jakiś dowód zdobył i posiada.
  I przedstaw nam ten dowód byśmy i my uwierzyli że czarne jest białe a białe czarne, że odwrócę kota ogonem cytat z Jarka Kaczńskiego który powiedział z mównicy w sejmie – nikt nam nie udowodni że białe jest białe, a czarne czarnym
  Bo ja jak na razie myślę sobie, jeśli wciągu 2000 lat KK nie przedstawił takiego dowodu, to coś jest chyba nie tak, ktoś tu nas robi w konia i najzwyczajniej na nas pasożytuje
  A jak ty czytelniku myślisz?

  Polubienie

 29. cytat z kabaretu zwanego internet
  ……chociaz to był zwykły Polak, czasem nawet nie pijak……

  ireneusz 01.12.2015 21:55:43

  Polubienie

 30. Ad. czytelnika z pełną uwagą tego co piszą inni

  Ty, UWAGA/ŁAMAGA – tu masz pełną wersję przekazu!!!

  NIE DAWAJCIE PSOM TEGO, CO ŚWIĘTE, I NIE RZUCAJCIE SWYCH PEREŁ PRZED ŚWINIE, BY ICH NIE PODEPTAŁY NOGAMI, I OBRÓCIWSZY SIĘ, WAS NIE POSZARPAŁY.

  Ewangelia wg św. Mateusza 7,6

  Tłumaczenie sentencji dla imbecyli: NIE DAWAJ/OFIAROWUJ DEBILOM, KRETYNOM, IDIOTOM, GŁUPCOM, GŁUPTAKOM, TĘPAKOM, PROSTAKOM, BURAKOM, WIEŚNIAKOM etc., coś dobrego, szlachetnego, podczas gdy odbiorca nie docenia tego daru lub nie jest jego godzien.

  Czy wszystko jasne, tępe pomioty od Feliksa Edmundowicza Dzierżyńskiego?!!! Robicie WIELKI OBCIACH swojemu OJCZULKOWI DUCHOWEMU!!!

  Polubienie

 31. Wpierw do admina tego portalu (do wlasciciela nie możemy dotrzeć) :
  Stary człowieku – mniej niż dluzej przed toba zycia ,wiec dlaczego kłamiesz w zaparte ?
  Czy nawet największy pieniadz jest tego wart ???
  Przeciez ty diablom tego swiata służysz !

  Polubienie

 32. Piszac do filozfa serwer diabelsko-szmulowski nas wylaczyl .
  Wiec niech cie diabel dalej prowadzi ty SZUJU przy pulpicie sterującym !
  ZDECHNIESZ WKROTCE w bolu i meczarnaich swego sumienia !!!

  Polubienie

 33. Do WSZYSTKICH tu zagladajacych :
  POLSKA TONIE W BAGNIE SZMULO-SZWABSKIM !!!!!!!!!!!!!

  Ze względu,ze tu judasze maja dostep do sterow zapraszam na nasze dyskusje na portalu :

  http://www.monitor-polski.pl

  Tam jeszcze diably nie maja całkowitej mocy
  Szmulowski wordpress plemieniu zmijowemu sluzy !
  Do zobaczenia słudzy diabla !.

  Polubienie

 34. wisielec pyta wisielca
  – Za co cię powiesili?
  – Za kiepskie oko – odpowiada zagadnięty
  – Jak to za oko?
  – Strzeliłem do szeryfa i chybiłem.

  – A ty za co?
  – Za koniokrada, który ukradł mi konia
  – Jak to, za koniokrada?
  – Bo jak wybiegłem z banku, to okazało się że ukradziono mi konia

  APA
  Nie pomstuj, pomódl się o nawrócenie nas grzeszników, jak cię bozia wysłucha to będzie dowód, że nie marnowałeś czasu nadaremno.

  Polubienie

 35. NIE DRWIJ !
  Tylko na kolana i proscie BOGA ze swym nauczycielem filozofem moderatorem przesiaknietym diabelskim nauczaniem !!!
  Jeszcze nie jest zapozno STARE KLYKI na szmulowskiej smyczy, raz dziennie karmionymi przy swych budach .
  Wkrotce się zadławicie tymi szmuloszwabskimi ochlapami i chciwoscia z samochwala !

  Polubienie

 36. Szanowni Przyjaciele.

  Okazuje się dziś, że Pan Prezydent Andrzej Duda jest STRAŻNIKIEM KONSTYTUCJI – co było podkreślone w mendiach – zwanych publicznymi. Czyli jest strażnikiem parszywej konstytucji III RP, która łamie PRAWA CZŁOWIEKA z Prawem do Życia włącznie, bo w jej treści została zawarta PARSZYWOŚĆ DOSKONAŁA – oddano za darmo monopol systemowi bankowemu (art. 227), który objawia się odbieraniem nam ofiarom tego systemu ŻYCIA NA RATY – co Pan Prezydent pilnuje jak oka w głowie, by bankierom włos z głowy nie spadł.

  Do tego Chóru obrońców konstytucji wpisuje się Trybunał Konstytucyjny, który także i pieczołowicie, pilnuje tego samego – lucyferycznego interesu.

  Mało tego; wszyscy wybrańcy – parlamentarzyści przysięgając – ŚLUBUJĄC – dokładnie wpisali się w nurt obrońców konstytucji – bo podpowiedzi z OIK – przesłane do Kancelarii Sejmu i Senatu – dotyczące przysięgi zostały przez parlamentarzystów i innych zlekceważone i odrzucone. Dokument jest w załączniku o przysiędze.

  W związku z powyższym Obywatelski Instytut Konstytucyjny ma zaszyt zaprosić Parlamentarzystów i innych do tworzenia Lobby, które w oparciu o Nowe Prawo stanowione, którego projekty są gotowe do zastosowania od zaraz, a które rozpoczyna od zaraz prace nad wdrożeniem DOBROBYTU, według PLANU jaki opracowali:

  1. Ernest Kasper Goplec z Siemianowic Śląskich – biblista, religioznawca i odkrywca z Pisma Świętego.

  2. Kazimierz Józef Styrna z Kęt – husarz – autor Konstytucji RP; http://www.konstytucja.manifo.com

  Obaj z Ernestem jesteśmy jedynymi, którzy opracowali kompleksowy Plan budowy DOBROBYTU.

  Pieniądze na budowę NOWEJ POLSKI – DOBROBYTU – są w zapisach prawa i odkryciach Pisma Świętego.

  Zadaniem tego LOBBY budowanego pod Egidą OIK będzie organizowanie spotkań z Parlamentarzystami, bo głównie Oni mają stanowić DOBRE PRAWO, którego dziś jest totalny brak. Wszelkie nasze pisma w SPRAWIE do Oficjeli lądują w koszu na śmieci – wkładane tam przez tajne „mrówki”, które z nadania (…) pilnują lucyferycznego interesu bankierów.

  Szanowna Pani Profesor – Konstytucjonalistka, (do Pani Prof. Ewy Łętowskiej)

  Od jakiegoś czasu przesyłam Pani informacje z najwyższej półki a Pani milczy – NIE ODPOWIADA mi merytorycznie na moje informacje, tylko robi swoje wydumane ruchy.
  Kto jak kto, ale Pani Profesor powinien czuć blusa o tym co powinno być sprawiedliwe.
  Pani doświadczenie w tworzeniu prawa stanowionego, powinno być użyte do budowy DOBROBYTU.

  Zapraszam Panią do uczestnictwa w budowaniu Lobby Parlamentarnego pod Egidą OIK.

  Tworzymy Lobby PARLAMENTARNE, by zainstalować DOBROBYT i zapraszamy tam Wszystkich Parlamentarzystów oraz innych w Tym Pana – kompetentnych do budowania DOBROBYTU.

  Proszę Panią, by na podstawie otrzymanych ode mnie informacji, które należy skopiować i pokazywać zainteresowanym posłom i nie tylko – dziennikarzom także, by w imię budowania DOBROBYTU wstępowali do LOBBY na rzecz zmiany prawa i budowy DOBROBYTU – gdzie MY: Ernest i Ja Kazimierz; jesteśmy głównymi organizatorami LOBBY – by być zatrudnionymi przez władze.

  Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia PRACY od zaraz na każde zaproszenie trzymających władze. Oczekujemy zaproszenia na adres; lub .

  Myślę, że wybrańcy, może poza Panem Marszałkiem – Seniorem – Kornelem Morawieckim – NIE zdają sobie sprawy z tego, że od pierwszego dnia – od fatalnej przysięgi poczynając – służą ZŁU – zakamuflowanemu w parszywej konstytucji z III RP z dnia 2/6 kwietnia 1997 roku. Brak takiej świadomości źle wróży dla POLSKI.

  NIE MOŻNA SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU – jednocześnie okradając GO za sprawą – sitwy – sfery – finansowej.

  To jest parszywość doskonała – konstytucyjna – tolerowana przez „wybrańców”. To się dzieje tylko dlatego, że w prawie stanowionym NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI.!!! Co spędza mi sen z oka.

  MY OBAJ z Ernestem MAMY niespożyte siły, by w przeciągu trzech lat zainstalować DOBROBYT.

  Czy POLACY oraz wybrańcy CHCĄ – by ten DOBROBYT ZAISTNIAŁ.???

  Pieniądze na budowę są, ale czy są CHĘCI – do ralizacji tego PLANU.??? Dziś nie widzę. A jutro?

  Z WYRAZAMI SZACUNKU.

  Kazimierz Józef Styrna z Kęt – husarz http://www.nowapolska-w-internecie.pl

  Polubienie

 37. To już było i jest na portalu,nie masz nic nowego na temat Prezydenta A.Dudy ?
  Chocby to na jakiej om „smyczy chodzi” ???
  Kaziu – miej pamięć ,bądź wierny !

  Polubienie

 38. Ad. APA-czy

  Oto klasyczny przykład JUDzenia na dwóch portalach, szmuli/sruli czyli US-rajskich APA-czy!!!

  PORTAL ,,WIERNI POLSCE”

  Zenek

  2 Grudzień 2015 o 10:42

  Wiec w końcu admin przyznaj się czy podpisałeś petycje napisana przez Jerzego Ziębę?
  Podpisaliście POLACY???
  Dlaczego nie linkujesz o wszystkim co Jerzy Zięba usiłuje zrobić jako Polak dla Polaków???
  Masz odwagę przyznać się, że jesteś nie tylko obywatelem polskim miasta Olsztyna czy ty inny z Zakopanego ale i PRAWDZIWYM POLAKIEM z każdej miejscowości, który dla OJCZYZNY POLSKI jest w stanie jej zagrożenia nawet oddać życie?

  US-RAJSKI MONITOR POLSKI

  APA

  3 grudnia 2015 08:16 Odpowiedź.

  Teraz publicznie do Pana Jerzego Zięby i jego Stowarzyszenia „Polacy dla Polaków” :

  PRZEZ PETYCJE NIE ROBI SIE REWOLUCJI!
  Nawet demonstracje i przepychanki siłowe nic tu nie pomogą.
  EDUKACJA MLODZIEZY W POLSCE (z każdej strony) ZROBILA SWOJE.
  Szkoda zdrowia dla manekinów.
  Tu już tylko mogą pomoc rozwiązania siłowe ARMIA!!!
  Tej niestety Polska i Polacy nie maja – tragiczne i prawdziwe.
  By tego smoka wielogłowego zniszczyć MUSZA POWSTAC NARODY!
  Przy polaczeniu sil będzie i zwycięstwo.
  Proszę pamiętać, że w Polsce NIE MA POLSKIEJ SLUZBY MEDYCZNEJ ,ta co jest ma zlecone zadania światowej organizacji ZABOJSTW!!!
  Jeszcze tylko ta nasza (wojskowych) uwaga:
  W Polsce nie było i nie ma POLSKIEJ SOLIDARNOSCI!
  Była i jest SOLIDARNOSC ZYDOWSKA okraszona „wtykami” niemieckimi przy podlaniu „bolszewickim sosem”.

  APA – WIELKI MARZYCIEL!!! MARZY MU SIĘ JUNTA/HUNTA WOJSKOWA!!!
  Czy znasz to APA-czu? ,,DEMOKRACJA PROWADZI DO DYKTATURY” (obrzezany Platon)
  Jak nie marzyciel, to zostaje tylko PSYCHUSZKA!!!

  Polubienie

 39. Kika22 vel MG weszac swym długim nosem i tak nie wywęszy co w informacyjnej trawie piszczy ale donieść może tam skad plyna do niego „bozki mamony”.
  Ten,ta,to – dla nas nie straszne ,bowiem PRAWDZIWY BOG nad nami czuwa i to ta najwyzsza JEGO SILA ,
  nad nami czyli nad uczciwymi,ktorzy zycie swe oparli na prawdzie i sprawiedliwości.

  Tak się sklada,ze nasza druzyna zaczyna się bardzo interesować „wspinaczka” filozofow z czasów ich studiow w USA.
  Wiecie,rozumiecie filozofie ?

  Polubienie

 40. No i dodaj jeszcze do tego filozofie :
  ROZWIETKA .
  Z psychuszka już wszystko „przećwiczono” nawet w wydaniu rosyjskim i izraelskim.
  Teraz nadchodzą czasy „NAPROMIENIOWANIA ” !

  Uwazaj filozof na swa glowe ,przecież UJ już cie leczyl.
  Jak ze słuchem i wzrokiem ?
  Rozum jeszcze calkiem,calkiem ale w każdej chwili może zostać wylaczony !!!
  My wojskowi o tym wiemy,panie poruczniku.

  Polubienie

 41. Ad. APA-czy

  US-RAJSKI MONITOR POLSKI

  APA

  3 grudnia 2015 08:23 · Odpowiedz

  Jedno co w tej chwili można szybko i skutecznie zrobić to wywalić z użytku swoje telefony komórkowe i telewizory, wówczas powoli odzyska się wzrok, słuch i oczyści/uporządkuje własny rozum.
  Przecież to jest w zasięgu waszej ręki i nie wymaga wiele wysiłku.

  To je dobre APA-cze!!! This is very good!!! Das ist sehr gut!!!, Это очень хорошо!!! Ja tych ,,dobrodziejstw KULTU T-P-D” (oprócz żony/szalonej) nigdy nie posiadałem i nie posiadam i dlatego mam wzrok, słuch, rozum i mogę ,,walić” w APA-czy, jak w KACZY KUPER!!!

  P.S. Motto żołnierskie: ,,Równać łajzy do najlepszych, a nie ciągnąć się w ogonie”!!!

  Polubienie

 42. Ad. APA-czy.

  Do „kiko za friko” :
  … A sędzia powstał i szedł, gdzie pacholę
  Blade czekało na wyrok surowy,
  I dotknął ręką jego płowej głowy,
  Idź dziecię ja cię uczyć każę!

  Nooooo nie, to teraz wiem skąd te ,,ciągotki” grafomańskie APA-czy!!! Jak towarzysze ze strachu z PRL-landu do US-raju удерали, to do samolociku wielkie kufry załadowali, z wierszydłami wierszokletki/poetki zwanej Janem Sawą i dla tego ,,dzielny” szwej APA-cz, od czasu do czasu, na portalu ,,Wierni Polsce, rymowanki/cacanki do czytania nam ,,wrzuca”!

  Ze względu, że tu judasze maja dostęp do sterów zapraszam na nasze dyskusje na portalu:
  http://www.monitor-polski.pl
  Tam jeszcze diabły nie maja całkowitej mocy.

  Ty, APA-cz – zgodnie z twoimi wskazówkami cytat: ,,węsząc swym długim nosem i tak nie wywęszysz” (ale bez pomocy vel MG, którego serdecznie pozdrawiam) zrobiłem dokładną cytat: ,,ROZWIETKĘ” na witrynie MONITOR POLSKI i jednak coś ,,wywęszyłem!” W lewym górnym rogu witryny, przykuł moją uwagę znajomy anglo/us-rajski wyraz BOT’S ze zmieniającymi się cyferkami:

  BOT (program)

  Bot – program wykonujący pewne czynności w zastępstwie człowieka. Czasem jego funkcją jest udawanie ludzkiego zachowania.

  WSTĘP

  Nazwa bot pochodzi od słowa robot. Programy takie działają na przykład na IRC (Internet Relay Chat). Powstały, aby działać w czasie nieobecności operatorów kanału dyskusyjnego, pilnować porządku na kanale oraz chronić kanał przed przejęciem. Najpopularniejszym botem dla IRC jest eggdrop. Istnieją również boty dla komunikatorów oraz dla sieci Jabber. Przykładem może być jBot stworzony w Php lub tlen.bot, który napisany jest w języku C++, a skrypty do niego pisze się w JavaScript.
  Botyką nazywa się wykorzystywanie wiedzy na temat zachowania ludzi do modelowania i symulowania cyfrowych postaci. Przykładami są złożone interfejsy, oparte na analizie języka naturalnego i zasadach komunikacji człowiek-człowiek, umożliwiające sprawniejsze interakcje w relacjach człowiek-maszyna. Jak dotąd żaden bot nie był jednak w stanie przejść testu Turinga.

  GRY ONLINE

  Mianem bota określa się także program (zwłaszcza w grach typu FPP), który wyręcza gracza w celowaniu i strzelaniu (tzw. aimbot). Używanie botów jest postępowaniem wysoce nagannym w środowisku graczy.

  Tym mianem określa się również program, który udaje prawdziwych graczy (zwłaszcza w grach typu FPP). Ten rodzaj botów używany jest do treningu lub w przypadku braku dostępu do sieci.

  Boty można również spotkać w grach MMORPG, gdzie są używane do automatyzowania czynności wykonywanych przez gracza (np. ciągłe zabijanie potworów). Takie incydenty są wbrew zasadom obowiązującym w grze i ich używanie zazwyczaj skutkuje banem.

  ZASTOSOWANIE KOMERCYJNE

  Przykładem komercyjnego wykorzystania botów są automatyczni asystenci obsługujący klientów on-line (Chatboty). Są oni głównie wykorzystywani przez organizacje do komunikacji z konsumentami i użytkownikami usług. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą zredukować koszty zatrudnienia oraz szkolenia zastąpionych przez boty pracowników.
  Podstawą tej technologii jest analiza języka naturalnego

  Informacja o BOT-ach za Wikipedia

  Ale się narobiło – APA-cze z ro-BOT-ami na witrynie MONITOR POLSKI flirtują!!! Pewnie to jest zasługa wieloletniej konsumpcji ,,frykasów” z Monsanto i częste oglądanie witryny z STOPZET-em, że APA-cz dzielny, bojowy nie rozróżnia roBOT-a, człowieka, osła czy krowy!!!

  Odpowiedź na pytanie, dlaczego APA-czy ,,DIABŁY OBSIADŁY”, zawiera link do strony:

  Twitter’s Bane: Bad Bots

  P.S. Cytat APA-cza: ,,Tam jeszcze diabły nie maja całkowitej mocy”. ALE ro-BOT-ty/diabły posiadają pełną MOC!!! Chi, chi, chi, cha, cha, cha!!!

  Polubienie

 43. Hahahahha- juhahaha !
  Kiku-sia przydaje się jako zywa wiki-pierdla !

  Dobry,dobry,wyklad z przebieraniem nozkami i raczkami szmulka srulka,ktory nie może rozpoznac „kto jest kto” i
  bot-ami się zajal .
  Taaa ludku jehowy,ty/ta nigdy nie będziecie wiedzieć w co polskich ciałach i rozumach drzemie i daje się obudzić zwykłymi prostymi zdaniami wpadającymi do ludzkich serc !
  Jest taki młody redaktorek zatrudniony przez tate Rydzyka (chyba Krupa się nazywa) zawsze mawia cos w rodzaju „szczesc Boze,daj boze,do spotkania z bogiem) itp.,itd. teraz to bardzo na czasie nawet Braun pochwycil by dostać się do koryt władzy ,trzeba narod polski do konca OMAMIAC ,my zas (APA) wszystkim PROSTUJEMY SCIEZKI do ROZUMU i rozpoznania KTO JEST KTO w Polsce i po za nia – zrozumialas szmulowsko-szwabska durnoto mieszana ???.
  Wiec krotko do wszystkich srulkow szmulkow takoz i szwabikow ,bolszewikow oraz ich potomnych :

  Wy nigdy nie poznacie się na POLKACH i POLAKACH ,którzy w każdej chwili mogą was KOPNAC w DU.E !
  NIGDY NIE POZNACIE NA CO POLAKOW STAC najduchy mieszane z cala rasa ludzka !!!
  My z Polski wyjechaliśmy nie tylko po chleb i napitek ale po to by POLAKOM POMAGAC UZYWAC ROZUM i CWICZYC LOGICZNE MYSLENIE !
  Zreszta nie tylko Polakom ,bo i inne narody w tym Zydow i Niemcow „edukujemy” zawsze i wszędzie .

  Zrozumiale ?

  Polubienie

 44. Ad. APA-czy.

  Co to jest? ,,Hahahahha- juhahaha!” Rozumiem – kikuś/psikuś, ,,zamieszał” w ciasnym rozumku APA-cza, który na portalu ,,Wierni Polsce” robi za WIELKIEGO SPECA od rozpoznawania w ciemno, (chyba jest jasnowidzem albo samym szmulem Nostradamusem) kto jest szmulem/srulem, szwabem, bolszewikiem, marksistą i inną czerwoną zarazą socjalistyczną!!! Okazuje się, że ogląda i słucha namiętnie ścierwo/media toruńskie, bo nie wie głuptak, że full sponsoring robi babCIA, albo CIAstko (czytać tylko wersaliki czyli duże litery) i próbuje nas zarazić albo porazić ,,oglądactwem” tego wielkiego badziewia!!! Straszy nas DIABŁAMI i oczywiście notoryczny imbecyl nie wie skąd słowo diabeł się wywodzi. No to kikuś/psikuś kolejny raz rzuci ,,perełki przed wieprza”, żeby zaiskrzyły szare komórki w mózgu APA-cza, a PRAWDA UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE!!!”
  Słowo DIABEŁ składa się z greckiego przedrostka DI, co w języku polskim oznacza dwa (stara greka di(s) tłumaczone na polskie – dwa razy i nowa greka dyo czyta się dio i oznacz w języku polskim – dwa) i sylaby ABEŁ. W Twoim pisaniu bez polskich fontów, bardzo dobrze to widać, jaka bardzo znana postać biblijna, robi za tego potwora – DI i ABEL!!! Nie wierzysz – no to dodajmy polski przymiotnik diABELski – i co, widać? Należ się zastanowić dlaczego ABLOWI przyklejono przedrostek dwa. Widzisz APA-cz, ta ŁAJZA (czytaj pastuch) w różnych Bibliach ma różne imiona. W starych tłumaczeniach Starego Testamentu (np. TORA tłumaczona na język polski przez rabina Izaka Cylkowa) występuje pod imieniem HEBEL, a w nowych wersjach tłumaczeń jako ABEL. Potomkowie (twierdzę, że nikt nie zamordował ABELKA/DIABEŁKA) tych pastuchów były i są bardzo sprytne, a zarazem przebiegłe, bo jako pierwsi umieli pisać, czytać (to przez ich wrodzone lenistwo do pracy fizycznej) i na kartach Biblii, wrobiły w urojone morderstwo, tego drugiego czyli wieśniaka KAINA, żeby na świecie ,,zainstalować” ZŁO. Fizjonomia diabła na rysunkach i malunkach, to człowiek plus dodatki rogacizny, (rogi, kopytka, ogonek) pasanej przez pastucha. Były też rysowane/malowane powiększone skrzydełka nietoperza nie pasujące do rogacizny pastucha ale w tym przypadku chodziło o dodanie elementu grozy, nietoperz lata nocą i diabeł też musiał urzędować w nocy, żeby nikt nie mógł go rozpoznać i w tę sposób trwać w wierzeniach ciemnego ludu. Postać ABLA podobna jest do mrocznej postaci dualistycznej, z noweli Roberta Louisa Stevensona, pt. ,,Doktor Jekyll i mister Hyde”. Paradoks KAINA i ABLA był i jest obecny po dziś dzień np. Ludobójstwo w Rwandzie, (plemię Hutu – wieśniaki, mordują znienawidzonych Tutsi – pastuchy) dziewiętnastowieczny US-raj, ranczerzy – pastuchy z pogardą odnoszący się do farmerów – wieśniaków zwanych pogardliwie świniopasami (swineherd, churl) etc.
  Imię bliźniaka KAINA jest bardzo ,,sprytnie przemycone” i wmontowane w polskie wyrazy np. wieśNIAK, bliźNIAK, krewNIAK, ziemNIAK, ciemNIAK, wredNIAK w nazwiskach GórNIAK, SzcześNIAK, DrewNIAK, SłabNIAK, ForemNIAK etc. Teraz należy przeczytać sylabę NIAK w wspak i objawia nam się biblijny KAIN. Bajka o HEBLU innym razem, teraz mi się nie chce pisać o tym biblijnym ,,szambie!”

  Na koniec zadziała tradycyjny powielacz z (cytat APA-cza), wiki-pierdla, żeby cymbalstwo ze starego CYMBAŁA wyplenić:

  Kainici – niewielka gnostycka grupa religijna istniejąca w II wieku we wschodniej części Cesarstwa Rzymskiego.

  Twierdzili oni, iż Stary Testament jest w całości dziełem Saklasa, władcy otchłani i materii, noszącego pewne znamiona szatana, a Żydzi są jego wyznawcami. Jahwe identyfikowany był tu z Saklasem, i uważany za pomniejszego demiurga. Osoby pozytywne w pismach Starego Testamentu uznawane były przez kainitów za sługi Zła, a osoby oceniane negatywnie w Starym Testamencie za dzieci dobrego i najwyższego Boga. Ideałem i wzorem do naśladowania był dla nich Kain oraz Sodoma i Gomora, które jako jedyne oparły się satanistycznym wierzeniom. Jednym z przypisywanych tej sekcie tekstów apokryficznych jest Ewangelia Judasza, różna jednak od Ewangelii Judasza odnalezionej w 1970 roku.

  Co APA-cz – znowu dualizmy, dualizmy, i jeszcze raz dualizmy?! Wiedz stary cymbale, że urodziliśmy się i żyjemy na tym świecie jak w DOMU WARIATÓW czyli JEDNA WIELKA PSYCHUSZKA!!! Na razie nie ma sposobu aby ten CYRK rozwalić ale powiadają, że na początku było SŁOWO czyli MY SŁOWIANIE i wszystko jest możliwe, kiedy wiemy, że istnieje tzw. UROBOROS!!!

  P.S. Ty, APA-cz – umówiłeś się na małe rendez-vous/randewu z ro-BOT-ami na ,,pogaduchę?” Opisz nam co te manekiny/kukły ci ,,mądrego” napisały. Widzisz, one są cholernie ,,INTELIGENTNE INACZEJ” i to nie jest tak, jak drzewiej bywało, że ,,Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu” albo ,,Mówiła baba do słupa, a słup stał niemy jak d…”. Chi, chi, chi, cha, cha, cha albo iiiiiiiiiiii, cha, cha…!!!

  Polubienie

 45. Co raz więcej z kiki wychodzi starego filozofa ale starość nie radość a ..uj nie kij !
  Ty stary pierdolo ze szczytow slepniesz już całkowicie,a sluch znowu ci popier…li na UJ-ocie.
  Już niczym nie błyśniesz,chyba ze znowu pieron przywali w Giewont .
  Od druzyny naszej (APA) weź się i odstosunkuj ,masz tam bliżej siebie młodych gejow i rob z nimi smrod !
  To ja Zenek ci to radze .

  Polubienie

 46. Wszystkim zwolennikom chodzenia na smyczy dedykuję film prezentację spaceru kontrolowanego :

  PS. ja pozostaję przy swoim smycza jest może dobra dla psów , co również kwestionuję /nie lubię widoku psa chodzącego na smyczy, tym bardziej w kagańcu/, lecz nie dla ludzi.

  Polubienie

 47. Ad. Zenusia.

  Co raz więcej z kiki wychodzi starego filozofa ale starość nie radość a ..uj nie kij

  Oooooo, odezwał się ten, co mu wóz drabiniasty spad na pagony i przezywają go plutonowy i przygadał kice jak ,,Stary, dziurawy kocioł, nowiutkiemu garneczkowi!!! Zenuś – ty cały czas masz przed kiką, kompleksy rozporkowe i oczywiście to coś, co koń nosi pod brzuchem. Koniecznie musisz się wybrać do dobrego ANDROLOGA, żeby przebadał ci gruczoł, który nazywa się prostatą. Ten wredny gruczoł, u starych pierników takich jak ty lubi przyrastać i dlatego masz problemy, że rzeczonym ..ujem, który nie chce ci ,,fikać” na BACZNOŚĆ! Widzisz Zenuś, ,,Starość nie radość” i nie omieszkaj zajrzeć do innego specjalisty zwanego GERIATRĄ, może wynajdzie u ciebie z tuzin chorób i wtedy poczujesz się naprawdę

  Polubienie

 48. Ad. Zenusia.

  Przepraszam. Komputer oszalał w trakcie pisania komentarza i sam przesłał niedokończony tekst!

  Co raz więcej z kiki wychodzi starego filozofa ale starość nie radość a ..uj nie kij

  Oooooo, odezwał się ten, co mu wóz drabiniasty spad na pagony i przezywają go plutonowy i przyganił kice jak ,,Stary, dziurawy kocioł, nowiutkiemu garneczkowi!!! Zenuś – ty cały czas masz przed kiką, kompleksy rozporkowe i oczywiście to coś, co koń nosi pod brzuchem. Koniecznie musisz się wybrać do dobrego ANDROLOGA, żeby przebadał ci gruczoł, który nazywa się prostatą. Ten wredny gruczoł, u starych pierników takich jak ty lubi przyrastać i dlatego masz problemy, że rzeczonym ..ujem, który nie chce ci ,,fiknąć” na BACZNOŚĆ! Widzisz Zenuś – ,,Starość nie radość” i nie omieszkaj zajrzeć do innego specjalisty zwanego GERIATRĄ, może wynajdzie u ciebie z tuzin chorób i wtedy poczujesz się naprawdę ,,odlotowo”. Muszę kończyć, bo komputer ,,wariuje”, a Zenusiowi na dobranoc, kikuś/psikuś życzy, (za ten pieron co ma przywalić w Giewont), aby przyśniły się, ,,przecudnej urody” GARGOYLE/GARGULCE zwane także RZYGACZAMI. Amen.

  Polubienie

 49. Ty już o prostacie wiesz kicia ?
  Zenek by cie swoim przyrodzeniem tak dzgnal ,ze od razu bys dostrzegl pedalskie niebo i dwie tecze !
  Zreszta jak wroci po robocie zapewne da ci wykład jak i czym leczyc prostatę ,która rosnie już po 40-tce od szmulowskich beltow okraszonych prochem po szwabskiej kremacji .
  Kicia ,gruczol krokowy jest przydatny czlowiekowi do wielu celów ale my nie z tych by przepisywac czy powielac czyjes „nalu-kowe” wypociny wcześniejszych dohtorow.
  Temat jest o smyczach wiec nie chcemy go macic jak maja w zwyczaju trrole i tylko zapytamy cie kicia na czyjej i jakiej ty smyczy tu grasujesz.My miarkujemy ze smycz ta jest zmieniana (raz dluga innym razem krotka) w zaleznosci czy przy pulpicie sterujacyn jest Olsztyn czy Zakopane – powiedz jak to z tym jest ?.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s