Zaskarżyć do Trybunału? Nie tak prędko.


PiS widzi Trybunał Konstytucyjny jako przeszkodę w sprawnym zarządzaniu państwem a w szczególności jako tych którzy z nadania Platformy Obywatelskiej nie pozwolą na uporządkowaniu państwa i jego struktur.

I ma w tym absolutną rację, gdyż nie może się godzić by grupa facetów wybranych przez tych którym naród odebrał mandat na sprawowanie władzy, faktycznie tą władzę dalej sprawowała wbrew konstytucji (Art. 4. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu) i wbrew woli narodu .

Prostym i skutecznym środkiem byłoby wprowadzenie do nowej ustawy o Trybunale zapisu iż mogą do niego być kierowane wnioski o zbadanie zgodności z konstytucją jedynie drogą służbową poprzez marszałka sejmu.

Marszałek w pierwszej kolejności mógłby rozpatrywać taki wniosek i albo go odrzucić, albo skierować do sejmu celem ponownego rozpatrzenia zawartych w ustawie zapisów, albo z własnymi uwagami przesłać do prezydenta lub do TK celem dalszego procedowania .

W kolejności jeśli prezydent podzieli zastrzeżenia co do ustawy przesyła ją do poprawki do sejmu bądź do oceny przez TK, albo ustawę podpisuje jeśli uznaje, że nie narusza ona konstytucji.

Ustawa podpisana przez prezydenta nie może być zaskarżana do trybunału

Zgodnie z konstytucją prezydent stoi na straży konstytucji.

Oznacza to że jego decyzja jest w tym przedmiocie niepodważalna gdyż zgodnie z Konstytucją:

Art. 126. 1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej.

 1. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.
I żaden TK nie ma prawa tego podważać.
Reklamy

4 uwagi do wpisu “Zaskarżyć do Trybunału? Nie tak prędko.

 1. W kuchni roboty po same uszy.
  Ale że jutro wigilia to wszystkim bez wyjątku wierzącym i nie wierzącym z okazji świąt wszystkiego najlepszego, a w Nowym Roku samych szczęśliwych i pogodnych dni i obyśmy mieli pokój. Aby wojny i pożogi omijały nasz kraj.

  Polubienie

 2. Właśnie obejrzałem wystąpienie ministra Ziobty w Senacie. Pomijam meritum wystąpienia, pytan i odpowiedzi. Moją uwagę zwróciłą świeca paląca się przed Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Przypomnę tylko, że kilka dni temu skończyła się chanuka a żydzi dalej palą świece jako symbol „chanukowego cudu”. Ok. północy jeden z senatorów zaproponowa zaśpiewanie kolędy – przemilczano. Gdyby nie polska mowa i godło państwowe, można by powiedzieć że deabta odbywała się w knesecie. Nawet już się te szumowiny nie ukrywają, że żydostwo jest ich naturą z ojca, dziada i pradziada.

  Polubienie

 3. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują , iż wijący się w przedśmiertnych konwulsjach wielki hegemon i stojące za nim siły zła
  /ciemności/ oraz służące im pieski , pomimo ogromu popełnionych zbrodni i wyrządzonych krzywd ludzkości na planecie Ziemia nie myślą dobrowolnie zejść ze sceny świata , lecz brnąc dalej w swojej zbrodniczości poprzez międzynarodowy terroryzm i wszczynanie wojen religijnych zamierzają kontynuować swoje dzieło zniszczenia, by osiągnąć swój nierealny , już dzisiaj cel , a mianowicie stworzenie nowego porządku świata /jedno służące im państwo, jedna służąca im armia, jeden bank centralny itd./

  Nie wykluczone , iż w swoim ostatnim stadium agonii dla zachowania swej władzy, dokonają jeszcze na planecie Ziemia , pod fałszywą flagą /false flag/, wielkich zniszczeń ze szkodą dla ludzkości typu zamach na WTC 9/11/2001 lub jeszcze coś większego z ewentualnym użyciem broni atomowej , obwiniając za to poprzez służące im media /dziennikarzy/ , rządy i polityków , stawiające im czoło siły prawdy i światła, które to działania w ostatecznym rachunku w niczym im nie pomogą , lecz przyspieszą ich nieuchronny i niechybny koniec. Kulminacja tych zdarzeń to rok 2016.

  Należy liczyć się w najbliższym czasie z możliwością reaktywacji frontu na Ukrainie z możliwością wciągnięcia do tych działań , docelowo do wojny z Rosją ,w ramach fałszywej flagi Polski , krajów nadbałtyckich , Finlandii , jak również ze stworzeniem wobec Rosji nowego frontu w południowej Azji z wykorzystaniem afgańskiej bazy. Tym samym Rosja znajdzie się w mało komfortowej sytuacji jednoczesnej walki z siłami zła / terroryzmu, faszyzmu, banderyzmu/ na kilku frontach.

  Niestety Polska w obecnej chwili poprzez zdradziecki wobec Narodu Polskiego rząd oraz usłużnych polityków jak również poprzez sprzedajne media stoi po stronie sił zła /ciemności/. Obecna wrzawa polityczna i medialna w Polsce wokół Trybunału Konstytucyjnego, Rady Polityki Pieniężnej to pozorne tematy mające za zadanie wywieść Polaków na fałszywe barykady i ich ogłupić , zobojętnić , by można było ich bez oporu wykorzystać jako mięso armatnie w sprokurowanym konflikcie z Rosją.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/25/syria-86-i-87-dzien-sprzatania-swiata/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s